kmplayer - en to nb translation catalogue (314 entries)

en: New window
nb: Nytt vindu

en: &Edit mode
nb: R&edigeringsmodus

en: Pla&y List
nb: Spill&eliste

en: P&lay
nb: Spi&ll av

en: &Stop
nb: &Stopp

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: C&onsole
nb: K&onsoll

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Clear &History
nb: Tøm &historikk

en: &Generators
nb: &Generatorer

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
nb: Viser/skjuler statuslinja

en: Enables/disables the menu bar
nb: Viser/skjuler menylinja

en: Enables/disables the toolbar
nb: Viser/skjuler verktøylinja

en: Ready.
nb: Klar.

en: &Bookmarks
nb: &Bokmerker

en: &Add to list
nb: Legg &til i lista

en: Add in new &Group
nb: Legg til i ny &gruppe

en: &Copy here
nb: &Kopier hit

en: &Delete
nb: &Slett

en: More...
nb: Mer . . .

en: Opening DVD...
nb: Åpner DVD . . .

en: Opening VCD...
nb: Åpner VCD . . .

en: Opening Audio CD...
nb: Åpner lyd-CD . . .

en: Opening pipe...
nb: Åpner rør . . .

en: Read From Pipe
nb: Les fra rør

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
nb: Skriv inn en kommando som gir en lyd-/video-strøm
     til 'stdout'. Dette overføres i rør til en spillers 'stdin'.
     
    Kommando:

en: Intro
nb: Introduksjon

en: Opening file...
nb: Åpner fil . . .

en: Exit
nb: Avslutt

en: Opening a new application window...
nb: Åpner et nytt programvindu . . .

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Save File
nb: Lagre fil

en: Error
nb: Feil

en: Error opening file %1.
    %2.
nb: Klarte ikke åpne fila «%1».
    %2.

en: Closing file...
nb: Lukker fil . . .

en: Ready
nb: Klar

en: Show Menu Bar with %1
nb: Vis menylinje med «%1»

en: Move here
nb: Flytt her

en: New group
nb: Ny gruppe

en: &Delete item
nb: &Slett element

en: &Move up
nb: &Flytt opp

en: Move &down
nb: Flytt &ned

en: Auto play after opening DVD
nb: Spill av automatisk etter åpning av DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
nb: Start spilling av DVD rett etter at den er åpnet

en: DVD device:
nb: DVD-enhet:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
nb: Sti til DVD-enheten, som du må ha leserettigheter til

en: Optical Disks
nb: Optiske plater

en: CDROM - Audio Compact Disk
nb: CDROM – Kompakt lydplate

en: VCD - Video Compact Disk
nb: VCD – Kompakt videoplate

en: DVD - Digital Video Disk
nb: DVD – Digital videoplate

en: Track %1
nb: Spor %1

en: Source
nb: Kilde

en: Auto play after opening a VCD
nb: Spill av automatisk etter åpning av VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
nb: Start avspilling automatisk etter åpning av VCD

en: VCD (CDROM) device:
nb: VCD (CD-ROM)-enhet:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
nb: Sti til CD-ROM-/DVD-enheten, som du må ha leserettigheter til

en: Track
nb: Spor

en: Audio CD
nb: Lyd-CD

en: Pipe
nb: Rør

en: Pipe - %1
nb: Rør – %1

en: Most Recent
nb: Mest nylig

en: Persistent Playlists
nb: Varige spillelister

en: Bind address:
nb: Bindeadresse:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
nb: Du kan begrense tilgang hvis du har flere nettverksenheter

en: Listen port:
nb: Lytteport:

en: Maximum connections:
nb: Høyeste antall forbindelser:

en: Maximum bandwidth (kbit):
nb: Høyeste båndbredde (kb):

en: Temporary feed file:
nb: Midlertidig fôringsfil:

en: Feed file size (kB):
nb: Størrelse på fôringsfil (kB):

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
nb: Kun «avi», «mpeg» og «rm» virker for mplayer-avspilling

en: Audio codec:
nb: Lydkodek:

en: Audio bit rate (kbit):
nb: Bitrate for lyd (kb):

en: Audio sample rate (Hz):
nb: Prøvesamlingsrate for lyd (Hz):

en: Video codec:
nb: Videokodek:

en: Video bit rate (kbit):
nb: Bitrate for video (kb):

en: Quality (1-31):
nb: Kvalitet (1-31):

en: Frame rate (Hz):
nb: Bildefrekvens (Hz):

en: Gop size:
nb: Størrelse på bildegrupper:

en: Width (pixels):
nb: Bredde (piksler):

en: Height (pixels):
nb: Høyde (piksler):

en: Allow access from:
nb: Tillat tilgang fra:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
nb: «Enkel IP» eller «Start-IP slutt-IP» for IP-rekker

en: Host/IP or IP Range
nb: Vert/IP eller IP-rekke

en: Load
nb: Last

en: Save
nb: Lagre

en: Delete
nb: Slett

en: Broadcasting
nb: Kringkaster

en: Profiles
nb: Profiler

en: Stop
nb: Stopp

en: Failed to end ffserver process.
nb: Klarte ikke avslutte «ffserver»-prosess.

en: Failed to start ffserver.
nb: Klarte ikke starte «ffserver».

en: Failed to start ffmpeg.
nb: Klarte ikke starte «ffmpeg».

en: FFServer
nb: FF-tjener

en: Video device:
nb: Videoenhet:

en: Audio device:
nb: Lydenhet:

en: Name:
nb: Navn:

en: Width:
nb: Bredde:

en: Height:
nb: Høyde:

en: Do not immediately play
nb: Ikke spill av automatisk

en: Only start playing after clicking the play button
nb: Ikke start avspilling for «Spill av»-knappen brukes

en: Channel
nb: Kanal

en: Frequency (MHz)
nb: Frekvens (MHz)

en: Confirm
nb: Bekreft

en: dummy, v4l or bsdbt848
nb: «dummy», «v4l» eller «bsdbt848»

en: Device:
nb: Enhet:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
nb: Sti til videoenheten, for eksempel «/dev/video0»

en: Scan...
nb: Søk . . .

en: General
nb: Generelt

en: tv device
nb: «tv»-enhet

en: Television
nb: Fjernsyn

en: Device already present.
nb: Enheten finnes allerede.

en: No device found.
nb: Ingen enhet funnet.

en: TVScanner
nb: TV-søker

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: XVideo port
nb: XVideo-port

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
nb: Portbasen til X Video-utvidelsen.
    Standardverdien (0) bruker første tilgjengelige port. Hvis du har flere XVideo-instanser bør du oppgi porten som skal brukes her.
    Se utdata fra «xvinfo» for mer informasjon

en: Communication port:
nb: Kommunikasjonsport:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
nb: Kommunikasjonsport med VDR. Standard er 2001.
    Hvis du bruker en annen port, med innstillinga «-p» i «vdr», må du oppgi den her også.

en: Scale
nb: Skaler

en: 4:3
nb: 4:#

en: Aspects to use when viewing VDR
nb: Aspektforhold brukt når VDR vises

en: Dis&connect
nb: Koble &fra

en: VDR Key Up
nb: VDR tast opp

en: VDR Key Down
nb: VDR tast ned

en: VDR Key Back
nb: VDR tast tilbake

en: VDR Key Ok
nb: VDR tast OK

en: VDR Key Setup
nb: VDR tast oppsett

en: VDR Key Channels
nb: VDR tast kanaler

en: VDR Key Menu
nb: VDR tast meny

en: VDR Key Red
nb: VDR tast rød

en: VDR Key Green
nb: VDR tast grønn

en: VDR Key Yellow
nb: VDR tast gul

en: VDR Key Blue
nb: VDR tast blå

en: VDR Key 0
nb: VDR tast 0

en: VDR Key 1
nb: VDR tast 1

en: VDR Key 2
nb: VDR tast 2

en: VDR Key 3
nb: VDR tast 3

en: VDR Key 4
nb: VDR tast 4

en: VDR Key 5
nb: VDR tast 5

en: VDR Key 6
nb: VDR tast 6

en: VDR Key 7
nb: VDR tast 7

en: VDR Key 8
nb: VDR tast 8

en: VDR Key 9
nb: VDR tast 9

en: &Connect
nb: &Koble til

en: Host not found
nb: Vert ikke funnet

en: Connection refused
nb: Tilkobling nektet

en: Custom VDR command
nb: Selvvalgt VDR-kommando

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
nb: Du kan gi kommandoer til VDR.
    Skriv «HELP» for å se en liste over tilgjengelige kommandoer.
    Du kan se VDRs svar i konsollvinduet.
    
    VDR-kommando:

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: file to open
nb: åpne fil

en: Open Sound System
nb: Åpne lydsystem

en: Simple DirectMedia Layer
nb: Simple DirectMedia Layer (SDL)

en: Advanced Linux Sound Architecture
nb: Advanced Linux Sound Architecture (ALSA)

en: Analog Real-Time Synthesizer
nb: Analog Real-Time Synthesizer (ARTS)

en: JACK Audio Connection Kit
nb: JACK-lydtilkoblingsverktøy

en: Enlightened Sound Daemon
nb: Enlightened Sound Daemon (ESD)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
nb: Advanced Linux Sound Architecture v0.5 (ALSA)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
nb: Advanced Linux Sound Architecture v0.9 (ALSA)

en: Use back-end defaults
nb: Bruk tjeners standardverdier

en: XVideo
nb: XVideo (XV)

en: Video Decode and Presentation API for Unix
nb: Video avkodings og presentasjons-API for Unix

en: Playlist background
nb: Spillelistebakgrunn

en: Playlist foreground
nb: Spillelisteforgrunn

en: Console background
nb: Konsollbakgrunn

en: Playlist active item
nb: Aktivt element i spilleliste

en: Console foreground
nb: Konsollforgrunn

en: Video background
nb: Videobakgrunn

en: Viewing area background
nb: Bakgrunn for visningsområde

en: Info window background
nb: Bakgrunn for informasjonsvindu

en: Info window foreground
nb: Forgrunn for informasjonsvindu

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Info window
nb: Informasjonsvindu

en: File %1 does not exist.
nb: Feil «%1» finnes ikke.

en: Sub title file %1 does not exist.
nb: Undertekstfila «%1» finnes ikke.

en: Volume is
nb: Volumet er

en: &Play with
nb: S&pill av med

en: Con&sole
nb: Kon&soll

en: Play&list
nb: Spi&lleliste

en: &Zoom
nb: &Forstørr/-minsk

en: &Full Screen
nb: &Fullskjerm

en: Co&lors
nb: &Farger

en: &Audio languages
nb: Lyd-&språk

en: &Subtitles
nb: &Undertekster

en: Scale:
nb: Skaler:

en: &Configure KMPlayer...
nb: &Oppsett av KMPlayer . . .

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Failed to end player process.
nb: Klarte ikke avslutte spillerprosess.

en: Size pattern
nb: Størrelsemønster

en: Cache pattern
nb: Mellomlagermønster

en: Position pattern
nb: Posisjonsmønster

en: Index pattern
nb: Indeksmønster

en: Reference URL pattern
nb: Referanse-URL-mønster

en: Reference pattern
nb: Referanse-mønster

en: Start pattern
nb: Start-mønster

en: VCD track pattern
nb: Mønster for VCD-spor

en: Audio CD tracks pattern
nb: Mønster for lyd-CD-spor

en: MPlayer command:
nb: MPlayer-kommando:

en: Additional command line arguments:
nb: Ytterligere kommandolinjeargumenter:

en: Cache size:
nb: Mellomlagerstørrelse:

en: Build new index when possible
nb: Bygg ny indeks når mulig

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
nb: Tillat søking i indekserte filer (AVI)

en: General Options
nb: Generelle innstillinger

en: &MPlayerDumpstream
nb: &Lagre fila uendret

en: Information
nb: Informasjon

en: Not Running
nb: Kjører ikke

en: Buffering
nb: Buffrer

en: Playing
nb: Spiller av

en: Paused
nb: Pause

en: Player %1 %2
nb: Spiller %1 %2

en: Edit &item
nb: Rediger &element

en: &Copy to Clipboard
nb: &Kopier til utklippstavla

en: &Add Bookmark
nb: &Legg til bokmerke

en: &Show all
nb: Vi&s alt

en: unnamed
nb: uten navn

en: none
nb: ingen

en: [attributes]
nb: [attributter]

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Looks
nb: Utseende

en: Output
nb: Utdata

en: Recording
nb: Opptak

en: Output Plugins
nb: Utdata-tilleggsmoduler

en: Postprocessing
nb: Etterbehandling

en: Window
nb: Vindu

en: Keep size ratio
nb: Behold størrelsforhold

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
nb: Hvis dette er på beholder filmen størrelsesforholdet
    når vindusstørrelsen endres.

en: Dock in system tray
nb: Vis i systemkurven

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
nb: Dette viser et ikon for KMPlayer i systemkurven.
    Hvis det trykkes på, skjules KMPlayers hovedvindu og KMPlayer-knappen på oppgavelinja fjernes.

en: Auto resize to video sizes
nb: Automatisk størrelsesendring til videostørrelsen

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
nb: Når dette er skrudd på endres vinduets størrelse til videoens
    størrelse når videoen starter.

en: Remember window size on exit
nb: Husk vindustørrelse ved avslutting

en: Always start with fixed size
nb: Start alltid med fast størrelse

en: Loop
nb: Løkke

en: Makes current movie loop
nb: Spill gjeldende film på nytt automatis

en: Allow frame drops
nb: Tillat rammebortfall

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
nb: Tillat å hoppe over rammer for å gi bedre lyd- og videosynkronisering

en: Auto set volume on start
nb: Endre volum ved oppstart

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
nb: Når det velges en ny kilde endres volumet i henhold til volumkontrollen

en: Auto set colors on start
nb: Sett opp farger automatisk ved start

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
nb: Når en film starter, settes fargene etter fargekontrollene

en: Control Panel
nb: Kontrollpanel

en: Show config button
nb: Vis oppsettsknapp

en: Add a button that will popup a config menu
nb: Legg til en knapp som viser en oppsettsmeny

en: Show playlist button
nb: Vis spillelisteknapp

en: Add a playlist button to the control buttons
nb: Legg til en spillelisteknapp blant kontrollknappene

en: Show record button
nb: Vis opptaksknapp

en: Add a record button to the control buttons
nb: Legg en til en opptaksknapp blant kontrollknappene

en: Show broadcast button
nb: Vis kringkastingsknapp

en: Add a broadcast button to the control buttons
nb: Legg til en kringkastingsknapp blant kontrollknappene

en: Forward/backward seek time:
nb: Søketid for spoling framover/bakover:

en:  second |  seconds
nb[0]:  sekund
nb[1]:  sekunder

en: Colors
nb: Farger

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Location:
nb: Plassering:

en: Location of the playable item
nb: Plasseringa til det spillbare elementet

en: Sub title:
nb: Undertekst:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
nb: Valgfri plassering til en fil som inneholder undertekstene til URL-en ovenfor

en: Load on demand
nb: Last når det trengs

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
nb: Når dette er slått på vil alle innebygde filmer starte med et bilde som må trykkes på for å starte filmavspilling

en: Grab image when 'Click to Play' detected
nb: Grip bilde når «Trykk for å spille av» er oppdaget

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
nb: Når dette er slått på og et HTML-objekt har et HREF-attributt, så grip og lagre et bilde av første bilderamme i startlenka. Dette bildet vil bli vist i stedet for et standardbilde.

en: Use movie player:
nb: Bruk filmavspiller:

en: Network bandwidth
nb: Nettverksbåndbredde

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
nb: Noen ganger er det mulig å velge mellom forskjellige strømmer med forskjellige bitrater.
    Denne innstillinga angir hvor mye båndbredde du har lyst til å brukde til video

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
nb: Noen ganger er det mulig å velge mellom forskjellige strømmer med forskjellige bitrater.
    Denne innstililngen angir hvor mye båndbredde du kan bruke på video

en: Preferred bitrate:
nb: Foretrukket bitrate:

en: kbit/s
nb: kb/s

en: Maximum bitrate:
nb: Høyeste bitrate:

en: Output file:
nb: Utfil:

en: Current source:
nb: Gjeldende kilde:

en: Recorder
nb: Opptaker

en: Auto Playback
nb: Automatisk avspilling

en: &No
nb: &Nei

en: &When recording finished
nb: &Når opptaket er ferdig

en: A&fter
nb: &Etterpå

en: Time:
nb: Tid:

en: Start &Recording
nb: Start &opptak

en: Stop &Recording
nb: Stopp &opptak

en: Current Source:
nb: Gjeldende kilde:

en: Same as source
nb: Samme som kilde

en: Custom
nb: Selvvalgt

en: Mencoder arguments:
nb: Argumenter til MEncoder:

en: FFMpeg arguments:
nb: Argumenter til FFMpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
nb: Angir videodriveren. «XVideo» anbefales, og «X11» hvis denne ikke er tilgjengelig.

en: Enable use of postprocessing filters
nb: Skru på bruk av etterbehandlingsfiltre

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
nb: Skru av bruk av etterbehandlingsfiltre for TV/DVD

en: Default
nb: Standard

en: Fast
nb: Rask

en: Horizontal deblocking
nb: Vannrett deblokking

en: Auto quality
nb: Automatisk kvalitet

en: Chrominance filtering
nb: Krominansfiltrering

en: Vertical deblocking
nb: Loddrett deblokking

en: Dering filter
nb: Dering-filter

en: Auto brightness/contrast
nb: Automatisk lysstyrke/kontrast

en: Stretch luminance to full range
nb: Strekk lysstyrke til full rekkevidde

en: Temporal noise reducer
nb: Støyreduserer over tid

en: Custom Preset
nb: Selvvalgt forhåndsinnstilling

en: Linear blend deinterlacer
nb: Linjedobler med lineær overgang

en: Linear interpolating deinterlacer
nb: Linjedobler med lineær interpolering

en: Cubic interpolating deinterlacer
nb: Linjedobler med kubisk interpolering

en: Median deinterlacer
nb: Median-linjedobler

en: FFmpeg deinterlacer
nb: FFMpeg-linjedobler

en: Deinterlacing
nb: Avfletting

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
nb: Skru på MPlayers standard etterbehandlingsfiltre

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
nb: Skru på selvvalgte etterbehandlingsfiltre (Se fanen «Selvvalgt forhåndsinnstilling»)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
nb: Skru på MPlayers raske etterbehandlingsfiltre

en: Filter is used if there is enough CPU
nb: Filteret brukes hvis det er nok prosessorkraft

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
nb: Strekker lysstyrke til full rekkevidde (0.255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
nb: Iferd med å bytte alle innstillingene tilbake til standardverdier.
    Bekreft.

en: Reset Settings?
nb: Tilbakestille innstillinger?

en: % Cache fill
nb: % hurtigminnefylling

en: KMPlayer: Playing
nb: KMPlayer: spiller av

en: KMPlayer: Stop Playing
nb: KMPlayer: stopp avspilling
