kmplayer - en to nn translation catalogue (318 entries)

en: New window
nn: Nytt vindauge

en: &Edit mode
nn: &Redigeringsmodus

en: Pla&y List
nn: Spele&liste

en: P&lay
nn: Spel &av

en: &Stop
nn: &Stopp

en: Fullscreen
nn: Fullskjerm

en: C&onsole
nn: &Konsoll

en: Reload
nn: Last om att

en: Clear &History
nn: Tøm &logg

en: &Generators
nn: &Generatorar

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
nn: Viser/gøymer statuslinja

en: Enables/disables the menu bar
nn: Viser/gøymer menylinja

en: Enables/disables the toolbar
nn: Viser/gøymer verktøylinja

en: Ready.
nn: Klar.

en: &Bookmarks
nn: &Bokmerke

en: &Add to list
nn: &Legg til i liste

en: Add in new &Group
nn: Legg til i ny &gruppe

en: &Copy here
nn: &Kopier hit

en: &Delete
nn: &Slett

en: More...
nn: Meir …

en: Opening DVD...
nn: Opnar DVD …

en: Opening VCD...
nn: Opnar VCD …

en: Opening Audio CD...
nn: Opnar lyd-CD …

en: Opening pipe...
nn: Opnar røyr …

en: Read From Pipe
nn: Les frå røyr

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
nn: Skriv inn ein kommando som gjev ut ein lyd- eller
    videostraum til standard-ut. Han vert send vidare til
    standard-inn til ein spelar.
    
    Kommando:

en: Opening file...
nn: Opnar fil …

en: Exit
nn: Avslutt

en: Opening a new application window...
nn: Opnar nytt programvindauge …

en: Open File
nn: Opna fil

en: Save File
nn: Lagra fil

en: Error
nn: Feil

en: Error opening file %1.
    %2.
nn: Feil ved opning av fila %1.
    %2.

en: Closing file...
nn: Lukkar fil …

en: Ready
nn: Klar

en: Show Menu Bar with %1
nn: Vis menylinje med %1

en: Move here
nn: Flytt hit

en: New group
nn: Ny gruppe

en: &Delete item
nn: &Slett element

en: &Move up
nn: Flytt &opp

en: Move &down
nn: Flytt &ned

en: Auto play after opening DVD
nn: Spel av automatisk etter DVD-opning

en: Start playing DVD right after opening DVD
nn: Start avspeling av DVD rett etter opning av DVD-en

en: DVD device:
nn: DVD-eining:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
nn: Adresse til DVD-eininga (du må ha leseløyve til eininga)

en: Optical Disks
nn: Optiske plater

en: CDROM - Audio Compact Disk
nn: CD-ROM – lyd-CD

en: VCD - Video Compact Disk
nn: VCD – video-CD

en: DVD - Digital Video Disk
nn: DVD – video-DVD

en: Track %1
nn: Spor %1

en: Source
nn: Kjelde

en: Auto play after opening a VCD
nn: Spel av automatisk etter VCD-opning

en: Start playing VCD right after opening VCD
nn: Start avspeling av VCD rett etter opning av VCD-en

en: VCD (CDROM) device:
nn: VCD-eining:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
nn: Adresse til CD-ROM-/DVD-eininga (du må ha leseløyve til eininga)

en: Track
nn: Spor

en: Audio CD
nn: Lyd-CD

en: Pipe
nn: Røyr

en: Pipe - %1
nn: Røyr – %1

en: Most Recent
nn: Nyaste

en: Persistent Playlists
nn: Fast speleliste

en: Bind address:
nn: Bind adresse:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
nn: Viss du har fleire nettverkseiningar, kan du avgrensa tilgangen

en: Listen port:
nn: Lytteport:

en: Maximum connections:
nn: Høgste tal på tilkoplingar:

en: Maximum bandwidth (kbit):
nn: Høgste bandbreidd (kb/s):

en: Temporary feed file:
nn: Midlertidig kjeldefil:

en: Feed file size (kB):
nn: Kjeldefil-storleik (kB):

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
nn: Berre AVI, MPEG og RM verkar med mplayer-avspeling

en: Audio codec:
nn: Lydkodek:

en: Audio bit rate (kbit):
nn: Bitrate for lyd (kb/s):

en: Audio sample rate (Hz):
nn: Samplingsrate for lyd (Hz):

en: Video codec:
nn: Videokodek:

en: Video bit rate (kbit):
nn: Bitrate for video (kb/s):

en: Quality (1-31):
nn: Kvalitet (1–31):

en: Frame rate (Hz):
nn: Biletrate (Hz):

en: Gop size:
nn: GOP-storleik:

en: Width (pixels):
nn: Breidd (pikslar):

en: Height (pixels):
nn: Høgd (pikslar):

en: Allow access from:
nn: Tillat tilgang frå:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
nn: Anten «einskild-IP» eller adresseområde «start-IP slutt-IP»

en: Host/IP or IP Range
nn: Vert (IP/IP-område)

en: Load
nn: Last

en: Save
nn: Lagra

en: Delete
nn: Slett

en: Broadcasting
nn: Kringkasting

en: Profiles
nn: Profilar

en: Stop
nn: Stopp

en: Failed to end ffserver process.
nn: Klarte ikkje avslutta «ffserver»-prosess.

en: Failed to start ffserver.
nn: Klarte ikkje starta «ffserver».

en: Failed to start ffmpeg.
nn: Klarte ikkje starta «ffmpeg».

en: Video device:
nn: Videoeining:

en: Audio device:
nn: Lydeining:

en: Name:
nn: Namn:

en: Width:
nn: Breidd:

en: Height:
nn: Høgd:

en: Do not immediately play
nn: Ikkje spel av automatisk

en: Only start playing after clicking the play button
nn: Berre start avspeling ved trykk på «Spel av»-knappen

en: Channel
nn: Kanal

en: Frequency (MHz)
nn: Frekvens (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
nn: Du er i ferd med å sletta eininga frå kjeldemenyen.
    Vil du halda fram?

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Driver:
nn: Drivar:

en: dummy, v4l or bsdbt848
nn: «dummy», «v4l» eller «bsdbt848»

en: Device:
nn: Eining:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
nn: Adresse til videoeininga, for eksempel /dev/video0

en: Scan...
nn: Skann …

en: General
nn: Generelt

en: tv device
nn: «tv»-eining

en: Television
nn: Fjernsyn

en: TV
nn: Fjernsyn

en: TV:
nn: Fjernsyn:

en: Device already present.
nn: Eininga finst frå før.

en: No device found.
nn: Fann inga eining.

en: TVScanner
nn: TV-skannar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: XVideo port
nn: XVideo-port

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
nn: Grunnport til X Video-utviding.
    Som standard (verdi 0) vert første tilgjengelege port brukt. Men viss du har fleire X Video-instansar, kan det vera du må velja porten sjølv.
    Køyr «xvinfo»-kommandoen for meir informasjon.

en: Communication port:
nn: Kommunikasjonsport:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
nn: Kommunikasjonsport med VDR. Standardporten er 2001.
    Viss du brukar ein annan port, med valet «-p» til «vdr», må du definera han her òg.

en: Scale
nn: Skala

en: Aspects to use when viewing VDR
nn: Breidd/høgd-forhold ved vising av VDR

en: Dis&connect
nn: Kopla &frå

en: VDR Key Up
nn: VDR-tast opp

en: VDR Key Down
nn: VDR-tast ned

en: VDR Key Back
nn: VDR-tast tilbake

en: VDR Key Ok
nn: VDR-tast OK

en: VDR Key Setup
nn: VDR-tast oppsett

en: VDR Key Channels
nn: VDR-tast kanalar

en: VDR Key Menu
nn: VDR-tast meny

en: VDR Key Red
nn: VDR-tast raud

en: VDR Key Green
nn: VDR-tast grøn

en: VDR Key Yellow
nn: VDR-tast gul

en: VDR Key Blue
nn: VDR-tast blå

en: VDR Key 0
nn: VDR-tast 0

en: VDR Key 1
nn: VDR-tast 1

en: VDR Key 2
nn: VDR-tast 2

en: VDR Key 3
nn: VDR-tast 3

en: VDR Key 4
nn: VDR-tast 4

en: VDR Key 5
nn: VDR-tast 5

en: VDR Key 6
nn: VDR-tast 6

en: VDR Key 7
nn: VDR-tast 7

en: VDR Key 8
nn: VDR-tast 8

en: VDR Key 9
nn: VDR-tast 9

en: &Connect
nn: Kopla &til

en: Host not found
nn: Fann ikkje verten

en: Connection refused
nn: Nekta tilkopling

en: Custom VDR command
nn: Tilpassa VDR-kommando

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
nn: Du kan senda kommandoar til VDR.
    Skriv «HELP» for oversikt over tilgjengelege kommandoar.
    Du kan sjå kva VDR svarar i konsollvindauget.
    
    VDR-kommando:

en: Media player
nn: Mediespelar

en: (c) 2002-2016, Koos Vriezen
nn: © 2002–2016 Koos Vriezen

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: file to open
nn: Fil som skal opnast

en: +[File]
nn: +[Fil]

en: Analog Real-Time Synthesizer
nn: Analog Real-Time Synthesizer (ARTS)

en: Enlightened Sound Daemon
nn: Enlightened Sound Daemon (ESD)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
nn: Advanced Linux Sound Architecture (ALSA) v0.5

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
nn: Advanced Linux Sound Architecture (ALSA) v0.9

en: Use back-end defaults
nn: Bruk standardverdiar for motor

en: Video Decode and Presentation API for Unix
nn: Video Decode and Presentation API for Unix (VDPAU)

en: Playlist background
nn: Bakgrunn for speleliste

en: Playlist foreground
nn: Framgrunn for speleliste

en: Console background
nn: Bakgrunn for konsoll

en: Playlist active item
nn: Gjeldande element i speleliste

en: Console foreground
nn: Framgrunn for konsoll

en: Video background
nn: Bakgrunn for video

en: Viewing area background
nn: Bakgrunn for visingsområde

en: Info window background
nn: Bakgrunn for infovindauge

en: Info window foreground
nn: Framgrunn for infovindauge

en: Playlist
nn: Speleliste

en: Info window
nn: Infovindauge

en: File %1 does not exist.
nn: Fila %1 finst ikkje.

en: Sub title file %1 does not exist.
nn: Undertektfila «%1» finst ikkje.

en: Volume is
nn: Lydstyrken er

en: &Play with
nn: &Spel av med

en: Con&sole
nn: &Konsoll

en: Play&list
nn: Spele&liste

en: &Zoom
nn: &Forstørr/-minsk

en: 50%
nn: 50 %

en: 100%
nn: 100 %

en: 150%
nn: 150 %

en: &Full Screen
nn: &Fullskjerm

en: Co&lors
nn: &Fargar

en: &Audio languages
nn: &Lydspråk

en: &Subtitles
nn: &Teksting

en: Scale:
nn: Skalering:

en: &Configure KMPlayer...
nn: &Set opp KMplayer …

en: Unknown
nn: Ukjend

en: URL
nn: Adresse

en: URL -
nn: Adresse –

en: Failed to end player process.
nn: Klarte ikkje avslutta spelarprosess.

en: Size pattern
nn: Storleiksmønster

en: Cache pattern
nn: Mellomlagermønster

en: Position pattern
nn: Posisjonsmønster

en: Index pattern
nn: Indeksmønster

en: Reference URL pattern
nn: Referansemønster for adresse

en: Reference pattern
nn: Referansemønster

en: Start pattern
nn: Startmønster

en: VCD track pattern
nn: Mønster for VCD-spor

en: Audio CD tracks pattern
nn: Mønster for lyd-CD-spor

en: MPlayer command:
nn: MPlayer-kommando:

en: Additional command line arguments:
nn: Ekstra kommandolinjeargument:

en: Cache size:
nn: Mellomlagerstorleik:

en: Build new index when possible
nn: Bygg ny indeks når mogleg

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
nn: Tillat søking i indekserte filer (AVI-filer)

en: General Options
nn: Generelle val

en: Information
nn: Informasjon

en: Not Running
nn: Køyrer ikkje

en: Buffering
nn: Fyller buffer

en: Playing
nn: Spelar av

en: Paused
nn: Pause

en: Player %1 %2
nn: Spelar %1 %2

en: Edit &item
nn: Rediger &element

en: &Copy to Clipboard
nn: &Kopier til utklippstavla

en: &Add Bookmark
nn: &Legg til bokmerke

en: &Show all
nn: Vis &alle

en: unnamed
nn: namnlaus

en: none
nn: ingen

en: [attributes]
nn: [attributt]

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Looks
nn: Utsjånad

en: Output
nn: Utformat

en: Recording
nn: Opptak

en: Output Plugins
nn: Utformat-tillegg

en: Postprocessing
nn: Etterhandsaming

en: Window
nn: Vindauge

en: Keep size ratio
nn: Fast høgd/breidd-forhold

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
nn: Viss det er kryssa av her, vil filmen bruka same
    breidd/høgd-forhold når du endrar vindaugsstorleik.

en: Dock in system tray
nn: Legg i systemtrauet

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
nn: Viss det er kryssa av her, vert det lagt eit ikon for KMplayer i systemtrauet.
    Trykk på dette for å gøyma hovudvindauget til KMPlayer og fjerna KMPlayer frå oppgåvelinja.

en: Auto resize to video sizes
nn: Endra automatisk storleik til videostorleik

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
nn: Viss det er kryssa av her, vil KMPlayer endra storleik
    til storleiken til videoen som vert spela av.

en: Remember window size on exit
nn: Hugs vindaugsstorlelik ved avslutting

en: Always start with fixed size
nn: Start alltid med fast storleik

en: Loop
nn: Gjenta

en: Makes current movie loop
nn: Spel videofila om att i sløyfe.

en: Allow frame drops
nn: Tillat å forkasta bilete

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
nn: Tillat å forkasta bilete for betre synkronisering mellom lyd og bilete

en: Auto set volume on start
nn: Endra lydstyrke ved programstart

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
nn: Når ei ny kjelde vert valt, vert lydstyrken sett ifølgje lydstyrkekontrollen.

en: Auto set colors on start
nn: Endra fargar ved programstart

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
nn: Når ein video vert starta, vert fargane sett som definert for fargekontrollane.

en: Control Panel
nn: Kontrollpanel

en: Show config button
nn: Vis oppsettknapp

en: Add a button that will popup a config menu
nn: Legg til ein knapp som sprettar opp ei oppsettmeny.

en: Show playlist button
nn: Vis spelelisteknapp

en: Add a playlist button to the control buttons
nn: Legg ein spelelisteknapp til kontrollknappane.

en: Show record button
nn: Vis opptaksknapp

en: Add a record button to the control buttons
nn: Legg ein opptaksknapp til kontrollknappane.

en: Show broadcast button
nn: Vis kringkastingsknapp

en: Add a broadcast button to the control buttons
nn: Legg ein kringkastingsknapp til kontrollknappane.

en: Forward/backward seek time:
nn: Søk fram/tilbake:

en:  second |  seconds
nn[0]:  sekund
nn[1]:  sekund

en: Colors
nn: Fargar

en: Fonts
nn: Skrifter

en: Location:
nn: Plassering:

en: Location of the playable item
nn: Plassering av spelbart element

en: Sub title:
nn: Undertekst:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
nn: Eventuell plassering til fil som inneheld undertitlar til adressa over.

en: Load on demand
nn: Last ved førespurnad

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
nn: Viss det er kryssa av her, vil alle innebygde filmar starta med eit bilete du må trykkja på for å starta avspelinga.

en: Grab image when 'Click to Play' detected
nn: Hent bilete viss «Trykk for å spela av» vert oppdaga

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
nn: Viss det er kryssa av her og eit HTML-objekt har eit «href»-attributt, hent ned eit bilete av første ramme til lenkja. Biletet vert vist i staden for standardbiletet.

en: Use movie player:
nn: Bruk filmavspelar:

en: Network bandwidth
nn: Nettverksbandbreidd

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
nn: Av og til er det mogleg å velja mellom fleire straumar med ulike bitratar.
    Dette valet definerer kor mykje bandbreidd du ønskjer å gje til video.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
nn: Av og til er det mogleg å velja mellom fleire straumar med ulike bitratar.
    Dette valet definerer kor mykje bandbreidd du maks har tilgjengeleg for video.

en: Preferred bitrate:
nn: Føretrekt bitrate:

en: kbit/s
nn: kb/s

en: Maximum bitrate:
nn: Maksbitrate:

en: Output file:
nn: Utfil:

en: Current source:
nn: Gjeldande kjelde:

en: Recorder
nn: Opptakar

en: Auto Playback
nn: Automatisk avspeling

en: &No
nn: &Nei

en: &When recording finished
nn: &Når opptaket er ferdig

en: A&fter
nn: &Etterpå

en: Time:
nn: Tid:

en: Start &Recording
nn: Start &opptak

en: Stop &Recording
nn: Stopp &opptak

en: Current Source:
nn: Gjeldande kjelde:

en: Same as source
nn: Same som kjelda

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Mencoder arguments:
nn: Mencoder-argument:

en: FFMpeg arguments:
nn: FFMpeg-argument:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
nn: Vel videodrivar. Tilrådd er XVideo eller, dersom denne ikkje er støtta, X11 (som er tregare).

en: Enable use of postprocessing filters
nn: Bruk etterhandsamingsfilter

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
nn: Slå av etterhandsaming ved avspeling av TV/DVD

en: Default
nn: Standard

en: Fast
nn: Rask

en: Horizontal deblocking
nn: Vassrett deblokking

en: Auto quality
nn: Automatisk kvalitet

en: Chrominance filtering
nn: Krominansfilter

en: Vertical deblocking
nn: Loddrett deblokking

en: Dering filter
nn: Avringingsfilter

en: Auto brightness/contrast
nn: Automatisk lysstyrk og kontrast

en: Stretch luminance to full range
nn: Strekk luminans mest mogleg

en: Temporal noise reducer
nn: Temporal støyreduksjon

en: Custom Preset
nn: Sjølvald innstilling

en: Linear blend deinterlacer
nn: Linjefletting med lineær blanding

en: Linear interpolating deinterlacer
nn: Linjefletting med lineær interpolering

en: Cubic interpolating deinterlacer
nn: Linjefletting med kubisk interpolering

en: Median deinterlacer
nn: Linjefletting med medianverdi

en: FFmpeg deinterlacer
nn: Linjefletting med FFmpeg

en: Deinterlacing
nn: Linjefletting

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
nn: Bruk standard etterhandsamingsfilter frå mplayer

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
nn: Bruk sjølvvalde etterhandsamingsfilter (sjå fanen «Sjølvvald innstilling»)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
nn: Bruk raske etterhandsamingsfilter frå mplayer

en: Filter is used if there is enough CPU
nn: Filteret vert brukt dersom det er nok ledig prosessorkraft

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
nn: Strekk luminans til å dekkja heile området (0–255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
nn: Alle innstillingane vert overskrivne med standardinnstillingane.
    Er du sikker på at du vil gjera dette?

en: Reset Settings?
nn: Tilbakestilla innstillingane?

en: Embedded MPlayer by KDE
nn: Innebygd MPlayer frå KDE

en: % Cache fill
nn: % mellomlager-oppfylling

en: KMPlayer: Playing
nn: KMPlayer: Spelar

en: KMPlayer: Stop Playing
nn: KMPlayer: Stopp avspeling
