kmplayer - en to pl translation catalogue (308 entries)

en: New window
pl: Nowe okno

en: &Edit mode
pl: Tryb &edycji

en: Pla&y List
pl: &Lista odtwarzania

en: P&lay
pl: &Odtwórz

en: &Pause
pl: &Pauza

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: C&onsole
pl: &Terminal

en: Reload
pl: Odśwież

en: Clear &History
pl: Wyczyść &historię

en: &Generators
pl: &Generatory

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
pl: Włącza/wyłącza pasek stanu

en: Enables/disables the menu bar
pl: Włącza/wyłącza pasek menu

en: Enables/disables the toolbar
pl: Włącza/wyłącza pasek narzędzi

en: Ready.
pl: Gotowe.

en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

en: &Add to list
pl: &Dodaj do listy

en: Add in new &Group
pl: Dodaj w nowej &grupie

en: &Copy here
pl: S&kopiuj tutaj

en: &Delete
pl: &Usuń

en: V&ideo
pl: W&ideo

en: More...
pl: Więcej...

en: Opening DVD...
pl: Otwieranie DVD...

en: Opening VCD...
pl: Otwieranie VCD...

en: Opening Audio CD...
pl: Otwieranie Audio CD...

en: Opening pipe...
pl: Otwieranie potoku...

en: Read From Pipe
pl: Odczyt z potoku

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
pl: Wprowadź polecenie, które dowiąże strumień audio/wideo
    do stdout. To będzie podłączone potokiem do stdin odtwarzacza.
    
    Polecenie:

en: Intro
pl: Wstęp

en: Opening file...
pl: Otwieranie pliku...

en: Exit
pl: Zakończ

en: Opening a new application window...
pl: Otwieranie nowego okna programu...

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Save File
pl: Zapisz plik

en: Error
pl: Błąd

en: Error opening file %1.
    %2.
pl: Błąd otwierania pliku %1.
    %2.

en: Closing file...
pl: Zamykanie pliku...

en: Ready
pl: Gotowe

en: Show Menu Bar with %1
pl: Pokaż pasek menu z %1

en: Move here
pl: Przenieś tutaj

en: New group
pl: Nowa grupa

en: &Delete item
pl: &Usuń element

en: &Move up
pl: Przenieś do &góry

en: Move &down
pl: Przenieś na &dół

en: Auto play after opening DVD
pl: Autoodtwarzanie po otwarciu DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
pl: Zacznij odtwarzać DVD zaraz po otwarciu DVD

en: DVD device:
pl: Urządzenie DVD:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
pl: Ścieżka do Twojego urządzenia DVD, musisz mieć prawa odczytu z tego urządzenia

en: Optical Disks
pl: Dyski optyczne

en: CDROM - Audio Compact Disk
pl: CDROM - Dysk muzyczny

en: VCD - Video Compact Disk
pl: VCD - Dysk wideo

en: DVD - Digital Video Disk
pl: DVD - Cyfrowy dysk wideo

en: Track %1
pl: Ścieżka %1

en: Source
pl: Źródło

en: Auto play after opening a VCD
pl: Autoodtwarzanie po otwarciu VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
pl: Zacznij odtwarzać VCD zaraz po otwarciu VCD

en: VCD (CDROM) device:
pl: Urządzenie VCD (CDROM):

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
pl: Ścieżka do Twojego urządzenia CDROM/DVD, musisz mieć prawa odczytu z tego urządzenia

en: Track
pl: Ścieżka

en: Pipe
pl: Potok

en: Pipe - %1
pl: Potok - %1

en: Most Recent
pl: Ostatnio odtwarzane

en: Persistent Playlists
pl: Stałe listy odtwarzania

en: Bind address:
pl: Używany adres:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
pl: Jeśli masz wiele urządzeń sieciowych, możesz ograniczyć dostęp

en: Listen port:
pl: Port nasłuchu:

en: Maximum connections:
pl: Dopuszczalna liczba połączeń:

en: Maximum bandwidth (kbit):
pl: Dopuszczalne pasmo (kbit):

en: Temporary feed file:
pl: Tymczasowy plik kanału:

en: Feed file size (kB):
pl: Rozmiar pliku kanału (kB):

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
pl: Tylko avi, mpeg i rm działa dla odtwarzania w mplayerze

en: Audio codec:
pl: Kodek audio:

en: Audio bit rate (kbit):
pl: Przepływność audio (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
pl: Częstotliwość próbkowania dźwięku (Hz):

en: Video codec:
pl: Kodek wideo:

en: Video bit rate (kbit):
pl: Przepływność wideo (kbit):

en: Quality (1-31):
pl: Jakość (1-31):

en: Frame rate (Hz):
pl: Częstotliwość ramek (Hz):

en: Gop size:
pl: Rozmiar gop:

en: Width (pixels):
pl: Szerokość (w pikselach):

en: Height (pixels):
pl: Wysokość (w pikselach):

en: Allow access from:
pl: Zezwalaj na dostęp od:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
pl: 'Pojedynczy adres IP' lub 'początkowy-IP końcowy-IP' dla zakresów IP

en: Host/IP or IP Range
pl: Komputer/adres IP lub zakres IP

en: Load
pl: Wczytaj

en: Save
pl: Zapisz

en: Delete
pl: Usuń

en: Start
pl: Uruchom

en: Broadcasting
pl: Nadawanie

en: Profiles
pl: Profile

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Failed to end ffserver process.
pl: Nie udało się zakończyć procesu ffserver.

en: Failed to start ffserver.
pl: Nie udało się uruchomić ffserver.

en: Failed to start ffmpeg.
pl: Nie udało się uruchomić ffmpeg.

en: Video device:
pl: Urządzenie wideo:

en: Audio device:
pl: Urządzenie audio:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Do not immediately play
pl: Nie odtwarzaj natychmiast

en: Only start playing after clicking the play button
pl: Zacznij odtwarzać tylko po kliknięciu przycisku "Odtwarzaj"

en: Norm:
pl: Norma:

en: Channel
pl: Kanał

en: Frequency (MHz)
pl: Częstotliwość (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
pl: Nastąpi usunięcie tego urządzenia z menu Źródło.
    Kontynuować?

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Driver:
pl: Sterownik:

en: dummy, v4l or bsdbt848
pl: dummy, v4l lub bsdbt848

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
pl: Ścieżka do Twojego urządzenia wideo, np. /dev/video0

en: Scan...
pl: Skanowanie...

en: General
pl: Ogólne

en: tv device
pl: urządzenie tv

en: Television
pl: Telewizja

en: Device already present.
pl: Urządzenie już istnieje.

en: No device found.
pl: Nie znaleziono urządzenia.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: XVideo port
pl: Port XVideo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
pl: Podstawowy port rozszerzenia X Video.
    Jeśli pozostawiono domyślne (0), będzie użyty pierwszy dostępny port. Jednakże jeśli masz kilka egzemplarzy XVideo, możesz nastąpić konieczność podania tu tego, który ma być wykorzystany.
    Więcej informacji znajduje się w wyniku działania "xvinfo"

en: Communication port:
pl: Port komunikacyjny:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
pl: Port komunikacji z VDR. Domyślnym jest port 2001.
    Jeśli użyjesz innego portu, z opcją '-p' dla 'vdr', musisz ustawić go również tutaj.

en: Scale
pl: Skala

en: Aspects to use when viewing VDR
pl: Opcje do użycia podczas oglądania VDR

en: Dis&connect
pl: Ro&złącz

en: VDR Key Up
pl: VDR Do góry

en: VDR Key Down
pl: VDR W dół

en: VDR Key Back
pl: VDR Wstecz

en: VDR Key Ok
pl: VDR Ok

en: VDR Key Setup
pl: VDR Ustawienia

en: VDR Key Channels
pl: VDR Kanały

en: VDR Key Menu
pl: VDR Menu

en: VDR Key Red
pl: VDR Czerwony

en: VDR Key Green
pl: VDR Zielony

en: VDR Key Yellow
pl: VDR Żółty

en: VDR Key Blue
pl: VDR Niebieski

en: VDR Key 0
pl: VDR 0

en: VDR Key 1
pl: VDR 1

en: VDR Key 2
pl: VDR 2

en: VDR Key 3
pl: VDR 3

en: VDR Key 4
pl: VDR 4

en: VDR Key 5
pl: VDR 5

en: VDR Key 6
pl: VDR 6

en: VDR Key 7
pl: VDR 7

en: VDR Key 8
pl: VDR 8

en: VDR Key 9
pl: VDR 9

en: &Connect
pl: &Połącz

en: Host not found
pl: Nie odnaleziono serwera

en: Connection refused
pl: Odmowa połączenia

en: Custom VDR command
pl: Własne polecenie VDR

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
pl: Możesz wpisać polecenie do VDR.
    Wpisz 'HELP', aby zobaczyć listę dostępnych poleceń.
    Odpowiedź VDR pojawi się w oknie terminala.
    
    Polecenie VDR:

en: Media player
pl: Odtwarzacz multimedialny

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: file to open
pl: plik do otwarcia

en: +[File]
pl: +[Plik]

en: Use back-end defaults
pl: Używaj domyślnych mechanizmów

en: Video Decode and Presentation API for Unix
pl: Video Decode and Presentation API dla Uniksa

en: Playlist background
pl: Tło listy odtwarzania

en: Playlist foreground
pl: Pierwszoplanowy kolor listy odtwarzania

en: Console background
pl: Tło terminala

en: Playlist active item
pl: Aktywna pozycja listy odtwarzania

en: Console foreground
pl: Pierwszoplanowy kolor terminala

en: Video background
pl: Tło klipu wideo

en: Viewing area background
pl: Tło obszaru filmowego

en: Info window background
pl: Tło okna informacyjnego

en: Info window foreground
pl: Pierwszoplanowy kolor okna informacyjnego

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Info window
pl: Okno informacyjne

en: File %1 does not exist.
pl: Plik %1 nie istnieje.

en: Sub title file %1 does not exist.
pl: Plik napisów %1 nie istnieje.

en: Volume is
pl: Głośność wynosi

en: &Play with
pl: &Odtwarzaj z

en: Con&sole
pl: Ter&minal

en: Play&list
pl: &Lista odtwarzania

en: &Zoom
pl: &Powiększ

en: &Full Screen
pl: &Tryb pełnoekranowy

en: Co&lors
pl: Kolo&ry

en: &Audio languages
pl: Język &dźwięku

en: &Subtitles
pl: &Napisy

en: Scale:
pl: Skala:

en: &Configure KMPlayer...
pl: &Konfiguracja: KMPlayer...

en: Unknown
pl: Nieznany

en: URL -
pl: Adres URL -

en: Failed to end player process.
pl: Nie udało się zakończyć procesu odtwarzacza.

en: Size pattern
pl: Wzór rozmiaru

en: Cache pattern
pl: Wzór pamięci podręcznej

en: Position pattern
pl: Wzór pozycji

en: Index pattern
pl: Wzór indeksu

en: Reference URL pattern
pl: Wzór odniesienia URL

en: Reference pattern
pl: Wzór odniesienia

en: Start pattern
pl: Wzór początku

en: VCD track pattern
pl: Wzór ścieżek VCD

en: Audio CD tracks pattern
pl: Wzór ścieżek Audio CD

en: MPlayer command:
pl: Polecenie programu MPlayer:

en: Additional command line arguments:
pl: Dodatkowe argumenty polecenia:

en: Cache size:
pl: Rozmiar pamięci podręcznej:

en: Build new index when possible
pl: Utwórz nowy indeks (jeśli możliwe)

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
pl: Zezwala na szukanie w indeksowanych plikach (AVIs)

en: General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: Information
pl: Informacja

en: Not Running
pl: Nieuruchomiony

en: Buffering
pl: Buforowanie

en: Playing
pl: Odtwarzanie

en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Player %1 %2
pl: Odtwarzacz %1 %2

en: Edit &item
pl: Edytuj &element

en: &Copy to Clipboard
pl: S&kopiuj do schowka

en: &Add Bookmark
pl: &Dodaj do zakładek

en: &Show all
pl: &Pokaż wszystko

en: unnamed
pl: nienazwany

en: none
pl: brak

en: [attributes]
pl: [atrybuty]

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Looks
pl: Wygląd

en: Output
pl: Wyjście

en: Recording
pl: Nagrywanie

en: Output Plugins
pl: Wtyczki wyjścia

en: Postprocessing
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Window
pl: Okno

en: Keep size ratio
pl: Zachowaj proporcje obrazu

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, film zachowa proporcje obrazu
    po zmianie rozmiaru okna.

en: Dock in system tray
pl: Umieść w tacce systemowej

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, ikona programu KMPlayer będzie umieszczona w tacce systemowej.
    Kiedy ją klikniesz, główne okno programu KMPlayer oraz przycisk na pasku zadań zostaną ukryte.

en: Auto resize to video sizes
pl: Automatyczne skalowanie obrazu

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
pl: Powoduje automatyczne dobranie proporcji filmu
    po jego uruchomieniu.

en: Remember window size on exit
pl: Zapisz wielkość okna programu przy wyjściu

en: Always start with fixed size
pl: Uruchamiaj ze stałym rozmiarem

en: Loop
pl: Powtarzanie

en: Makes current movie loop
pl: Powtarza odtwarzany film

en: Allow frame drops
pl: Zezwól na pomijanie ramek

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
pl: Zezwól na pomijanie ramek dla lepszej synchronizacji obrazu z dźwiękiem

en: Auto set volume on start
pl: Automatyczny poziom głośności przy starcie

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
pl: Po wybraniu nowego źródła głośność zostanie ustawiona zgodnie z ustawieniami w mikserze dźwięku

en: Auto set colors on start
pl: Automatycznie ustaw kolory przy starcie

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
pl: Podczas uruchamiania filmu kolory zostaną ustawione zgodnie z suwakami kolorów

en: Control Panel
pl: Panel sterowania

en: Show config button
pl: Pokaż przycisk ustawień

en: Add a button that will popup a config menu
pl: Pokaż przycisk wyświetlający menu ustawień

en: Show playlist button
pl: Pokaż przycisk listy odtwarzania

en: Add a playlist button to the control buttons
pl: Dodaj przycisk listy odtwarzania do przycisków sterujących

en: Show record button
pl: Pokaż przycisk nagrywania

en: Add a record button to the control buttons
pl: Dodaj przycisk nagrywania do przycisków sterujących

en: Show broadcast button
pl: Pokaż przycisk nadawania

en: Add a broadcast button to the control buttons
pl: Dodaj przycisk nadawania do przycisków sterujących

en: Forward/backward seek time:
pl: Czas przewijania do przodu/do tyłu:

en:  second |  seconds
pl[0]:  sekunda
pl[1]:  sekundy
pl[2]:  sekund

en: Colors
pl: Kolory

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Location:
pl: Położenie:

en: Location of the playable item
pl: Położenie elementu do odtworzenia

en: Sub title:
pl: Napisy:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
pl: Opcjonalne położenie pliku zawierającego napisy dla powyższego adresu URL

en: Load on demand
pl: Wczytaj na żądanie

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
pl: Jeśli ta funkcja jest włączona, wszystkie dołączone filmy będą się zaczynać obrazkiem, który należy kliknąć, aby rozpocząć odtwarzanie wideo

en: Grab image when 'Click to Play' detected
pl: Przechwyć obraz, kiedy zostanie wykryta opcja "Kliknij, aby odtworzyć"

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona oraz obiekt HTML posiada atrybut HREF, przechwyć i zapisz obraz pierwszej ramki początkowego linku. Obraz ten będzie użyty jako domyślny.

en: Use movie player:
pl: Użyj odtwarzacza multimedialnego:

en: Network bandwidth
pl: Przepustowość sieci

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
pl: Czasem możliwy jest wybór pomiędzy różnymi strumieniami podającymi określoną szybkość transmisji.
    Ta opcja określa, jaką przepustowość przydzielić na wideo.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
pl: Czasem możliwy jest wybór pomiędzy różnymi strumieniami podającymi określoną szybkość transmisji.
    Ta opcja określa maksymalną przepustowość dostępną dla wideo.

en: Preferred bitrate:
pl: Preferowana szybkość transmisji:

en: Maximum bitrate:
pl: Maksymalna szybkość transmisji:

en: Output file:
pl: Plik wyjściowy:

en: Current source:
pl: Obecne źródło:

en: Recorder
pl: Rejestrator

en: Auto Playback
pl: Autoodtwarzanie

en: &No
pl: &Nie

en: &When recording finished
pl: Po &zakończeniu nagrywania

en: A&fter
pl: &Po

en: Time:
pl: Czas:

en: Start &Recording
pl: Rozpocznij &nagrywanie

en: Stop &Recording
pl: Zakończ na&grywanie

en: Current Source:
pl: Obecne źródło:

en: Same as source
pl: Taki sam jak źródło

en: Custom
pl: Własny

en: Mencoder arguments:
pl: Opcje Mencodera:

en: FFMpeg arguments:
pl: Opcje FFMpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
pl: Wybiera sterownik wideo. Zalecany jest XVideo lub, jeśli nie jest obsługiwany, X11, który jest wolniejszy.

en: Enable use of postprocessing filters
pl: Włącz użycie filtrów przetwarzania końcowego

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
pl: Wyłącz użycie przetwarzania podczas oglądania TV/DVD

en: Default
pl: Domyślne

en: Fast
pl: Szybkie

en: Horizontal deblocking
pl: Poziome odblokowywanie

en: Auto quality
pl: Automatyczna jakość

en: Chrominance filtering
pl: Filtrowanie chrominacji

en: Vertical deblocking
pl: Pionowe odblokowywanie

en: Dering filter
pl: Filtr "dering"

en: Auto brightness/contrast
pl: Automatyczna jasność/kontrast

en: Stretch luminance to full range
pl: Rozciągnij jasność do pełnego zakresu

en: Temporal noise reducer
pl: Czasowy reduktor szumu

en: Custom Preset
pl: Ustawienia dodatkowe

en: Linear blend deinterlacer
pl: Usuwanie przeplotu metodą liniową

en: Linear interpolating deinterlacer
pl: Usuwanie przeplotu metodą interpolacji liniowej

en: Cubic interpolating deinterlacer
pl: Usuwanie przeplotu metodą interpolacji sześciennej

en: Median deinterlacer
pl: Usuwanie przeplotu metodą mediany

en: FFmpeg deinterlacer
pl: Usuwanie przeplotu FFmpeg

en: Deinterlacing
pl: Usuwanie przeplotu

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
pl: Włącz domyślne filtry przetwarzania końcowego mplayera

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
pl: Włącz inne filtry przetwarzania (zobacz: karta Ustawienia dodatkowe)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
pl: Włącz filtry szybkiego przetwarzania końcowego mplayera

en: Filter is used if there is enough CPU
pl: Filtr jest używany, gdy jest wystarczająco dużo dostępnej mocy procesora

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
pl: Rozciąga jasność do pełnego zakresu (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
pl: Masz zamiar przywrócić domyślną wartość wszystkich ustawień.
    Proszę potwierdzić.

en: Reset Settings?
pl: Przywrócić domyślne ustawienia?

en: Embedded MPlayer by KDE
pl: Wybudowany MPlayer w ramach KDE

en: % Cache fill
pl: % Wypełnienie bufora

en: KMPlayer: Playing
pl: KMPlayer: Odtwarzanie

en: KMPlayer: Stop Playing
pl: KMPlayer: Odtwarzanie zatrzymane
