kmplayer - en to sk translation catalogue (306 entries)

en: New window
sk: Nové okno

en: &Edit mode
sk: Režim úprav

en: Pla&y List
sk: Prehrať zoznam

en: P&lay
sk: Prehrať

en: &Pause
sk: &Pozastaviť

en: &Stop
sk: Za&staviť

en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

en: C&onsole
sk: Konzola

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Clear &History
sk: Vyčistiť &históriu

en: &Generators
sk: Generátory

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
sk: Povolí/zakáže stavový riadok

en: Enables/disables the menu bar
sk: Povolí/zakáže panel ponuky

en: Enables/disables the toolbar
sk: Povolí/zakáže panel nástrojov

en: Ready.
sk: Pripravený.

en: &Bookmarks
sk: Zá&ložky

en: &Add to list
sk: Pridať do zoznamu

en: Add in new &Group
sk: Pridať do novej skupiny

en: &Copy here
sk: Skopírovať sem

en: &Delete
sk: Odstrá&niť

en: More...
sk: Viac...

en: Opening DVD...
sk: Otváranie DVD...

en: Opening VCD...
sk: Otváranie VCD...

en: Opening Audio CD...
sk: Otváranie zvukového CD...

en: Opening pipe...
sk: Otváranie rúry...

en: Read From Pipe
sk: Čítať z rúry

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
sk: Zadať príkaz, ktorý nasmeruje audio/video stream
    na stdout. Tento bude presmerovaný na stdin prehrávača.
    
    Príkaz:

en: Intro
sk: Úvod

en: Opening file...
sk: Otváram súbor...

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Opening a new application window...
sk: Otvára sa nové okno aplikácie...

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: Error
sk: Chyba

en: Error opening file %1.
    %2.
sk: Chyba otvárania súboru %1.
    %2.

en: Closing file...
sk: Zatváram súbor...

en: Ready
sk: Pripravený

en: Show Menu Bar with %1
sk: Ukázať panel ponuky s %1

en: Move here
sk: Presunúť sem

en: New group
sk: Nová skupina

en: &Delete item
sk: Odstrániť položku

en: &Move up
sk: Posunúť &vyššie

en: Move &down
sk: Posunúť &nižšie

en: Auto play after opening DVD
sk: Automaticky prehrať po otvorení DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
sk: Spustiť prehrávanie DVD hneď po otvorení DVD

en: DVD device:
sk: Jednotka DVD:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
sk: Cesta k vášmu DVD zariadeniu, musíte mať práva na čítanie z tohto zariadenia

en: Optical Disks
sk: Optické disky

en: CDROM - Audio Compact Disk
sk: CDROM - zvukový kompaktný disk

en: Track %1
sk: Stopa %1

en: Source
sk: Zdroj

en: Auto play after opening a VCD
sk: Automaticky prehrať po otvorení VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
sk: Spustiť prehrávanie VCD hneď po otvorení VCD

en: VCD (CDROM) device:
sk: VCD (CDROM) zariadenie:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
sk: Cesta k vášmu zariadeniu CDROM/DVD, musíte mať práva na čítanie z tohto zariadenia

en: Track
sk: Stopa

en: Pipe
sk: Rúra

en: Pipe - %1
sk: Rúra - %1

en: Most Recent
sk: Nedávne

en: Persistent Playlists
sk: Perzistentné zoznamy skladieb

en: Bind address:
sk: Adresa pripojenia:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
sk: Ak máte viac sieťových zariadení, môžete obmedziť prístup

en: Listen port:
sk: Načúvací port:

en: Maximum connections:
sk: Maximum pripojení:

en: Maximum bandwidth (kbit):
sk: Maximum priepustnosť (kbit):

en: Temporary feed file:
sk: Dočasný zásobovací súbor:

en: Feed file size (kB):
sk: Veľkosť zásobovacieho súboru (kB):

en: Format:
sk: Formát:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
sk: Iba avi, mpeg a rm sa dajú prehrávať cez mplayer

en: Audio codec:
sk: Kodek pre zvuk:

en: Audio bit rate (kbit):
sk: Dátový tok pre audio (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku (Hz):

en: Video codec:
sk: Kodek pre video:

en: Video bit rate (kbit):
sk: Dátový tok videa (kbit):

en: Quality (1-31):
sk: Kvalita (1-31):

en: Frame rate (Hz):
sk: Snímková frekvencia (Hz):

en: Gop size:
sk: Veľkosť gop:

en: Width (pixels):
sk: Šírka (body):

en: Height (pixels):
sk: Výška (body):

en: Allow access from:
sk: Povoliť prístup z:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
sk: 'Jednotlivé IP' alebo 'počiatočné IP koncové IP' pre IP rozsahy

en: Host/IP or IP Range
sk: Hostiteľ/IP alebo IP rozsah

en: Load
sk: Načítať

en: Save
sk: Uložiť

en: Delete
sk: Vymazať

en: Start
sk: Spustiť

en: Broadcasting
sk: Vysielanie

en: Profiles
sk: Profily

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Failed to end ffserver process.
sk: Zlyhalo ukončenie procesu ffserver.

en: Failed to start ffserver.
sk: Zlyhalo spustenie ffserver.

en: Failed to start ffmpeg.
sk: Zlyhalo spustenie ffmpeg.

en: Video device:
sk: Video zariadenie:

en: Audio device:
sk: Zvukové zariadenie:

en: Name:
sk: Názov:

en: Width:
sk: Šírka:

en: Height:
sk: Výška:

en: Do not immediately play
sk: Neprehrávať okamžite

en: Only start playing after clicking the play button
sk: Začať prehrávanie iba po kliknutí na tlačidlo prehrávania

en: Norm:
sk: Norma:

en: Channel
sk: Kanál

en: Frequency (MHz)
sk: Frekvencia (MHz)

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Driver:
sk: Ovládač:

en: dummy, v4l or bsdbt848
sk: prázdne, v4l alebo bsdbt848

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
sk: Cesta k vášmu video zariadeniu, napr. /dev/video0

en: Scan...
sk: Skenovať...

en: General
sk: Všeobecné

en: tv device
sk: tv zariadenie

en: Television
sk: Televízia

en: Device already present.
sk: Zariadenie už prítomné.

en: No device found.
sk: Nenájdené žiadne zariadenie.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: P&ohľad

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Na&stavenia

en: XVideo port
sk: Port XVideo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
sk: Základ portov rozšírenia X Video.
    Ak necháte predvolenú hodnotu (0), bude použitý prvý dostupný port. Ak však máte viac inštancií XVideo, budete musieť stanoviť port, ktorý sa tu použije.
    Pre viac informácií si pozrite výstup z 'xvinfo'

en: Communication port:
sk: Komunikačný port:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
sk: Komunikačný port s VDR. Predvolený port je 2001.
    Ak používate iný port, s voľbou '-p' z 'vdr' ho tu musíte nastaviť aj tu.

en: Scale
sk: Mierka

en: Aspects to use when viewing VDR
sk: Pomery strán, ktoré sa použijú pri pozeraní VDR

en: Dis&connect
sk: Odpojiť

en: VDR Key Up
sk: VDR kláves Hore

en: VDR Key Down
sk: VDR kláves Dolu

en: VDR Key Back
sk: VDR kláves Späť

en: VDR Key Ok
sk: VDR kláves Ok

en: VDR Key Setup
sk: VDR kláves Nastavenie

en: VDR Key Channels
sk: VDR kláves Kanály

en: VDR Key Menu
sk: VDR kláves Ponuk

en: VDR Key Red
sk: VDR kláves Červený

en: VDR Key Green
sk: VDR kláves Zelený

en: VDR Key Yellow
sk: VDR kláves Žltý

en: VDR Key Blue
sk: VDR kláves Modrý

en: VDR Key 0
sk: VDR kláves 0

en: VDR Key 1
sk: VDR kláves 1

en: VDR Key 2
sk: VDR kláves 2

en: VDR Key 3
sk: VDR kláves 3

en: VDR Key 4
sk: VDR kláves 4

en: VDR Key 5
sk: VDR kláves 5

en: VDR Key 6
sk: VDR kláves 6

en: VDR Key 7
sk: VDR kláves 7

en: VDR Key 8
sk: VDR kláves 8

en: VDR Key 9
sk: VDR kláves 9

en: &Connect
sk: &Pripojiť

en: Host not found
sk: Hostiteľ nenájdený

en: Connection refused
sk: Spojenie odmietnuté

en: Custom VDR command
sk: Custom VDR príkaz

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
sk: Môžete poslať príkazy do VDR.
    Zadaním 'HELP' zobrazíte zoznam dostupných príkazov.
    Reakciu VDR môžete vidieť v okne konzoly.
    
    Príkaz VDR:

en: Media player
sk: Prehrávač médií

en: Maintainer
sk: Správca

en: file to open
sk: súbor na otvorenie

en: +[File]
sk: +[Súbor]

en: Analog Real-Time Synthesizer
sk: Analógový syntetizátor v reálnom čase

en: JACK Audio Connection Kit
sk: Súprava pripojenia JACK audio

en: Use back-end defaults
sk: Použiť predvolené hodnoty pre backend

en: Video Decode and Presentation API for Unix
sk: API pre Unix na dekódovanie a prezentáciu videa

en: Playlist background
sk: Pozadie zoznamu skladieb

en: Playlist foreground
sk: Popredie zoznamu skladieb

en: Console background
sk: Pozadie konzoly

en: Playlist active item
sk: Aktívna položka zoznamu skladieb

en: Console foreground
sk: Popredie konzoly

en: Video background
sk: Pozadie videa

en: Viewing area background
sk: Pozadie prezeracej oblasti

en: Info window background
sk: Pozadie informačného okna

en: Info window foreground
sk: Popredie informačného okna

en: Playlist
sk: Zoznam skladieb

en: Info window
sk: Informačné okno

en: File %1 does not exist.
sk: Súbor %1 neexistuje.

en: Sub title file %1 does not exist.
sk: Súbor tituliek %1 neexistuje.

en: Volume is
sk: Hlasitosť je

en: &Play with
sk: Prehrať s

en: Con&sole
sk: Konzola

en: Play&list
sk: Zoznam skladieb

en: &Zoom
sk: Pri&blížiť

en: &Full Screen
sk: Celá obrazovka

en: Co&lors
sk: &Farby:

en: &Audio languages
sk: &Jazyky pre audio

en: &Subtitles
sk: &Titulky

en: Scale:
sk: Mierka:

en: &Configure KMPlayer...
sk: &Nastaviť KMPlayer...

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Failed to end player process.
sk: Zlyhalo ukončenie procesu prehrávača.

en: Size pattern
sk: Vzor veľkosti

en: Cache pattern
sk: Vzor vyrovnávacej pamäte

en: Position pattern
sk: Vzor umiestnenia

en: Index pattern
sk: Vzor indexu

en: Reference URL pattern
sk: Vzor referenčného URL

en: Reference pattern
sk: Referenčný vzor

en: Start pattern
sk: Vzor zásobníka

en: VCD track pattern
sk: Vzor VCD stopy

en: Audio CD tracks pattern
sk: Vzor stopy zvukového CD

en: MPlayer command:
sk: Príkaz MPlayer:

en: Additional command line arguments:
sk: Dodatočné parametre príkazového riadku:

en: Cache size:
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte:

en: Build new index when possible
sk: Zostaviť nový index, ak je to možné

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
sk: Povolí posúvanie v indexovaných súboroch (AVI)

en: General Options
sk: Všeobecné možnosti

en: Information
sk: Informácia

en: Not Running
sk: Nebeží

en: Buffering
sk: Vyrovnávanie

en: Playing
sk: Prehrávanie

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Player %1 %2
sk: Prehrávač %1 %2

en: Edit &item
sk: Upraviť položku

en: &Copy to Clipboard
sk: &Kopírovať do schránky

en: &Add Bookmark
sk: &Pridať záložku

en: &Show all
sk: Zobraziť všetko

en: unnamed
sk: bez mena

en: none
sk: žiadne

en: [attributes]
sk: [atribúty]

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Looks
sk: Pohľady

en: Output
sk: Výstup

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Output Plugins
sk: Výstupné zásuvné moduly

en: Window
sk: Okno

en: Keep size ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
sk: Ak je zaškrtnuté, film si ponechá pomer strán,
    keď sa zmení veľkosti okna.

en: Dock in system tray
sk: &Dokovať v systémovej lište

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
sk: Ak je zaškrtnuté, bude pridaná ikona KMPlayer na systémovej lište.
    Po kliknutí sa hlavné okno KMPlayer skryje a odstráni sa tlačidlo KMPlayer na paneli úloh.

en: Auto resize to video sizes
sk: Automaticky zmeniť veľkosť na veľkosť videa

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
sk: Ak je zaškrtnuté, KMPlayer sa prispôsobí veľkosti filmu
    pri spustení videa.

en: Remember window size on exit
sk: Zapamätať si veľkosť okna pri ukončení

en: Always start with fixed size
sk: Vždy spustiť s pevnou veľkosťou

en: Loop
sk: Opakovať

en: Makes current movie loop
sk: Robí slučku aktuálneho filmu

en: Allow frame drops
sk: Povoliť vynechanie snímok

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
sk: Povoliť vynechávanie snímok pre lepšiu synchronizáciu obrazu a zvuku

en: Auto set volume on start
sk: Automaticky nastaviť hlasitosť pri spustení

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
sk: Ak je vybraný nový zdroj, bude hlasitosť nastavená podľa ovládanie hlasitosti

en: Auto set colors on start
sk: Automaticky nastaviť farby pri spustení

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
sk: Pri spustení filmu, budú farby sa nastavené podľa posuvníkov pre farby

en: Control Panel
sk: Ovládací panel

en: Show config button
sk: Zobraziť tlačidlo nastavenia

en: Add a button that will popup a config menu
sk: Pridať tlačidlo, ktoré otvorí ponuku nastavení

en: Show playlist button
sk: Zobraziť tlačidlo zoznamu skladieb

en: Add a playlist button to the control buttons
sk: Pridať tlačidlo zoznamu skladieb k ovládacím tlačidlám

en: Show record button
sk: Zobraziť tlačidlo nahrávania

en: Add a record button to the control buttons
sk: Pridať tlačidlo záznamu k ovládacím tlačidlám

en: Show broadcast button
sk: Zobraziť tlačidlo vysielania

en: Add a broadcast button to the control buttons
sk: Pridať tlačidlo vysielania k ovládacím tlačidlám

en: Forward/backward seek time:
sk: Čas vyhľadávania dopredu/dozadu:

en:  second |  seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekúnd

en: Colors
sk: Farby

en: Fonts
sk: Písma

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Location of the playable item
sk: Umiestnenie prehrateľnej položky

en: Sub title:
sk: Titulky:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
sk: Voliteľné umiestnenie súboru, ktorý obsahuje titulky vyššie uvedeného odkazu URL

en: Load on demand
sk: Načítať na požiadanie

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
sk: Ak je povolené, budú všetky vložené filmy spustené s obrázkom, na ktorý je potrebné kliknúť, aby sa spustilo prehrávanie videa

en: Grab image when 'Click to Play' detected
sk: Získať obrázok, keď  je zistené 'Kliknúť pre prehrávanie'

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
sk: Ak je povolené a objekt HTML má atribút HREF, získať a uložiť obrázok prvej snímky počiatočného odkazu. Tento obrázok sa zobrazí namiesto predvoleného obrázka.

en: Use movie player:
sk: Použiť prehrávač filmov:

en: Network bandwidth
sk: Priepustnosť siete

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
sk: Niekedy je možné voliť medzi rôznymi stream položkami danými konkrétnym dátovým tokom.
    Táto voľba nastaví, koľko šírky pásma by ste chceli prideliť pre video.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
sk: Niekedy je možné voliť medzi rôznymi stream položkami danými konkrétnym dátovým tokom.
    Táto voľba nastaví maximálnu šírku pásma, ktorú máte k dispozícii pre video.

en: Preferred bitrate:
sk: Preferovaný dátový tok:

en: Maximum bitrate:
sk: Maximálny dátový tok:

en: Output file:
sk: Výstupný súbor:

en: Current source:
sk: Aktuálny zdroj:

en: Recorder
sk: Záznamník

en: Auto Playback
sk: Automatické prehrávanie

en: &No
sk: &Nie

en: &When recording finished
sk: Po ukončení nahrávania

en: A&fter
sk: Potom

en: Time:
sk: Čas:

en: Start &Recording
sk: Spustiť nahrávanie

en: Stop &Recording
sk: Ukončiť nahrávanie

en: Current Source:
sk: Aktuálny zdroj:

en: Format
sk: Formát

en: Same as source
sk: Rovnako ako zdroj

en: Custom
sk: Vlastné

en: Mencoder arguments:
sk: Parametre Mencoder:

en: FFMpeg arguments:
sk: Parametre FFMpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
sk: Nastaví video ovládač. Odporúčané je XVideo, alebo, ak nie je podporované, X11, čo je pomalšie.

en: Enable use of postprocessing filters
sk: Povoliť použitie filtrov pre postprocessing

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
sk: Zakázať použitie pre posprocessing pri pozeraní TV/DVD

en: Default
sk: Predvolené

en: Fast
sk: Rýchlo

en: Horizontal deblocking
sk: Vodorovné deblokovanie

en: Auto quality
sk: Automatická kvalita

en: Chrominance filtering
sk: Filtrovanie chrominancie

en: Vertical deblocking
sk: Zvislé deblokovanie

en: Auto brightness/contrast
sk: Automatický jas/kontrast

en: Stretch luminance to full range
sk: Roztiahnuť jas na celý rozsah

en: Temporal noise reducer
sk: Časové potlačenie šumu

en: Custom Preset
sk: Vlastné nastavenie

en: Linear blend deinterlacer
sk: Lineárny zmiešaný deinterlacer

en: Linear interpolating deinterlacer
sk: Lineárny interpolačný deinterlacer

en: Cubic interpolating deinterlacer
sk: Kubický interpolačný deinterlacer

en: Median deinterlacer
sk: Mediánový deinterlacer

en: FFmpeg deinterlacer
sk: Deinterlacer FFmpeg

en: Deinterlacing
sk: Odstránenie prekladania

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
sk: Povoliť predvolené filtre pre mplayer postprocesing

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
sk: Povoliť vlastné filtre pre postprocessing (Pozrieť: Karta vlastných nastavení)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
sk: Povoliť rýchle filtre pre mplayer postprocesing

en: Filter is used if there is enough CPU
sk: Filter sa použije, ak stačí CPU

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
sk: Roztiahne jas na celý rozsah (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
sk: Chystáte sa prepísať všetky vaše nastavenia predvolenými hodnotami.
    Prosím potvrďte.

en: Reset Settings?
sk: Vynulovať nastavenia?

en: Embedded MPlayer by KDE
sk: Vstavaný MPlayer od KDE

en: % Cache fill
sk: % naplnenie cache

en: KMPlayer: Playing
sk: KMPlayer: Prehrávanie

en: KMPlayer: Stop Playing
sk: KMPlayer: Zastaviť prehrávanie
