kmplayer - en to sl translation catalogue (308 entries)

en: New window
sl: Novo okno

en: &Edit mode
sl: Urejevalni način

en: Pla&y List
sl: Seznam predvajanja

en: P&lay
sl: Predvajaj

en: &Pause
sl: Premor

en: &Stop
sl: Ustavi

en: Fullscreen
sl: Celotni zaslon

en: C&onsole
sl: Konzola

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Clear &History
sl: Počisti zgodovino

en: &Generators
sl: Generatorji

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
sl: Omogoči/onemogoči statusno letvico

en: Enables/disables the menu bar
sl: Omogoči/onemogoči menijsko letvico

en: Enables/disables the toolbar
sl: Omogoči/onemogoči orodno letvico

en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

en: &Add to list
sl: Dodaj v seznam

en: Add in new &Group
sl: Dodaj v novo skupino

en: &Copy here
sl: Kopiraj sem

en: &Delete
sl: Zbriši

en: V&ideo
sl: Video

en: More...
sl: Več...

en: Opening DVD...
sl: Odpiranje DVD...

en: Opening VCD...
sl: Odpiranje VCD...

en: Opening Audio CD...
sl: Odpiranje avdio CD...

en: Opening pipe...
sl: Odpiranje pipe...

en: Read From Pipe
sl: Preberi iz pipe

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
sl: Vnesite ukaz, ki bo oddajal zvočni/video tok
    na stdout. To bo preusmerjeno na igralčev stdin.
    
    Ukaz:

en: Intro
sl: Uvod

en: Opening file...
sl: Odpiranje datoteke...

en: Exit
sl: Izhod

en: Opening a new application window...
sl: Odpiranje okna nove aplikacije...

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Error
sl: Napaka

en: Error opening file %1.
    %2.
sl: Napaka pri odpiranju datoteke %1.
    %2.

en: Closing file...
sl: Zapiranje datoteke...

en: Ready
sl: Pripravljen

en: Show Menu Bar with %1
sl: Prikaži menijsko letvico z %1

en: Move here
sl: Prenesi sem

en: New group
sl: Nova skupina

en: &Delete item
sl: Zbriši predmet

en: &Move up
sl: Pomakni gor

en: Move &down
sl: Pomakni dol

en: Auto play after opening DVD
sl: Samodejno predvajaj po odprtju DVD-ja

en: Start playing DVD right after opening DVD
sl: Samodejno zaženi predvajanje po odprtju DVD-ja

en: DVD device:
sl: DVD naprava:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
sl: Pot do vaše DVD naprave, imeti morate dovoljenje za branje iz te naprave

en: Optical Disks
sl: Optični diski

en: CDROM - Audio Compact Disk
sl: CDROM - avdio zgoščenka

en: VCD - Video Compact Disk
sl: VCD - video zgoščenka

en: Track %1
sl: Sled %1

en: Source
sl: Vir

en: Auto play after opening a VCD
sl: Samodejno predvajanje po odprtju VCD-ja

en: Start playing VCD right after opening VCD
sl: Samodejno zaženi predvajanje po odprtju VCD-ja

en: VCD (CDROM) device:
sl: Naprava (VCD (CDROM):

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
sl: Pot do vaše naprave CDROM/VCD, imeti morate dovoljenje za branje iz te naprave

en: Track
sl: Sled

en: Audio CD
sl: Avdio CD

en: Most Recent
sl: Najnovejši

en: Persistent Playlists
sl: Stalni seznami predvajanja

en: Bind address:
sl: Naslov vezave:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
sl: Če imate več omrežnih naprav, lahko omejite dostop

en: Listen port:
sl: Vrata za poslušanje:

en: Maximum connections:
sl: Maksimalno povezav:

en: Maximum bandwidth (kbit):
sl: Največja pasovna širina (kbit):

en: Temporary feed file:
sl: Začasna datoteka napajanja:

en: Feed file size (kB):
sl: Velikost datoteke napajanja (kB):

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
sl: Za playback delujejo samo avi, mpeg in rm

en: Audio codec:
sl: Avdio kodek:

en: Audio bit rate (kbit):
sl: Zvočna hitrost (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
sl: Hitrost vzorčenja zvoka (Hz):

en: Video codec:
sl: Video kodek:

en: Video bit rate (kbit):
sl: Bitna hitrost videa (kbit):

en: Quality (1-31):
sl: Kakovost (1-31):

en: Frame rate (Hz):
sl: Hitrost slike (Hz):

en: Gop size:
sl: Velikost Gop:

en: Width (pixels):
sl: Širina (pikslov):

en: Height (pixels):
sl: Višina (pikslov):

en: Allow access from:
sl: Dovoli dostop od:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
sl: 'En sam IP' ali 'začetni-IP končni-IP' za obsege IP

en: Host/IP or IP Range
sl: IP gostitelja ali obseg IP

en: Load
sl: Naloži

en: Save
sl: Shrani

en: Delete
sl: Zbriši

en: Start
sl: Začni

en: Broadcasting
sl: Oddajanje

en: Profiles
sl: Profili

en: Stop
sl: Ustavi

en: Failed to end ffserver process.
sl: Procesa ffserver ni bilo mogoče končati.

en: Failed to start ffserver.
sl: Procesa ffserver ni bilo mogoče zagnati.

en: Failed to start ffmpeg.
sl: Zagon ffmpeg ni uspel.

en: Video device:
sl: Video naprava:

en: Audio device:
sl: Avdio naprava:

en: Name:
sl: Ime:

en: Width:
sl: Širina:

en: Height:
sl: Višina:

en: Do not immediately play
sl: Ne predvajaj takoj

en: Only start playing after clicking the play button
sl: Predvajanje začni šele po kliku gumba za predvajanje

en: Channel
sl: Kanal

en: Frequency (MHz)
sl: Frekvenca (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
sl: To napravo boste odstranili iz menija vir.
    Naj nadaljujem?

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Driver:
sl: Gonilnik:

en: dummy, v4l or bsdbt848
sl: dummy, v4l ali bsdbt848

en: Device:
sl: Naprava:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
sl: Pot do vaše video naprave npr. /dev/video0

en: Scan...
sl: Preglej...

en: General
sl: Splošno

en: tv device
sl: tv naprava

en: Television
sl: Televizija

en: Device already present.
sl: Naprava je že prisotna.

en: No device found.
sl: Ni najdene naprave.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

en: XVideo port
sl: XVideo vrata

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
sl: Osnova vrat razširitve X Video.
    Če pustite privzeto (0), bodo uporabljena prva dostopna vrata. Če pa imate več pojavkov XVideo, boste morda morali zagotoviti vrata za uporabo.
    Za več informacij glejte izhod iz 'xvinfo'

en: Communication port:
sl: Vrata za komunikacijo:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
sl: Komunikacijska vrata za VDR. Privzeta vrata so 2001.
    Če uporabljate druga vrata, ga z možnostjo '-p' vdr ', nastavite tudi tukaj.

en: Scale
sl: Merilo

en: Aspects to use when viewing VDR
sl: Vidiki, ki jih je treba uporabiti pri gledanju VDR

en: Dis&connect
sl: Odklopi

en: VDR Key Up
sl: VDR tipka gor

en: VDR Key Down
sl: VDR tipka dol

en: VDR Key Back
sl: VDR tipka nazaj

en: VDR Key Ok
sl: VDR tipka V redu

en: VDR Key Setup
sl: VDR tipka Nastavi

en: VDR Key Channels
sl: VDR tipka Kanali

en: VDR Key Menu
sl: VDR tipka Meni

en: VDR Key Red
sl: VDR tipka Rdeče

en: VDR Key Green
sl: VDR tipka Zelena

en: VDR Key Yellow
sl: VDR tipka Rumena

en: VDR Key Blue
sl: VDR tipka Modra

en: VDR Key 0
sl: VDR tipka 0

en: VDR Key 1
sl: VDR tipka 2

en: VDR Key 2
sl: VDR tipka 2

en: VDR Key 3
sl: VDR tipka 3

en: VDR Key 4
sl: VDR tipka 4

en: VDR Key 5
sl: VDR tipka 5

en: VDR Key 6
sl: VDR tipka 6

en: VDR Key 7
sl: VDR tipka 7

en: VDR Key 8
sl: VDR tipka 8

en: VDR Key 9
sl: VDR tipka 9

en: &Connect
sl: Poveži

en: Host not found
sl: Gostitelja ni mogoče najti

en: Connection refused
sl: Povezovanje zavrnjeno

en: Custom VDR command
sl: Ukaz VDR po meri

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
sl: Ukaze lahko pošljete v VDR.
    Vnesite 'POMOČ', če želite videti seznam ukazov, ki so na voljo.
    Odziv VDR lahko vidite v oknu konzole.
    
    Ukaz VDR:

en: Port
sl: Vrata

en: Media player
sl: Predvajalnik medijev

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: file to open
sl: datoteka za odpiranje

en: +[File]
sl: +[Datoteka]

en: Auto
sl: Avto

en: Open Sound System
sl: Odpri sistem zvoka

en: Use back-end defaults
sl: Uporabi privzeta orodja v ozadju

en: Video Decode and Presentation API for Unix
sl: API za dekodiranje in predstavitev videa za Unix

en: Playlist background
sl: Ozadje seznama predvajanja

en: Playlist foreground
sl: Ospredje seznama predvajanja

en: Console background
sl: Ozadje konzole

en: Playlist active item
sl: Aktivni predmet seznama predvajanja

en: Console foreground
sl: Ospredje konzole

en: Video background
sl: Ozadje videa

en: Viewing area background
sl: Ozadje območja ogleda

en: Info window background
sl: Ozadje informacijskega okna

en: Info window foreground
sl: Ospredje informacijskega okna

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Info window
sl: Informacijsko okno

en: File %1 does not exist.
sl: Datoteka %1 ne obstaja.

en: Sub title file %1 does not exist.
sl: Datoteka podnapisov %1 ne obstaja.

en: Volume is
sl: Glasnost je

en: &Play with
sl: Predvajaj z

en: Con&sole
sl: Konzola

en: Play&list
sl: Seznam predvajanja

en: &Zoom
sl: Zoom

en: &Full Screen
sl: Celotni zaslon

en: Co&lors
sl: Barve

en: &Audio languages
sl: Avdio jeziki

en: &Subtitles
sl: Podnapisi

en: Scale:
sl: Merilo:

en: &Configure KMPlayer...
sl: Nastavi KMPlayer...

en: Unknown
sl: Neznano

en: Failed to end player process.
sl: Procesa predvajanja ni bilo mogoče končati.

en: &MPlayer
sl: MPlayer

en: Size pattern
sl: Velikost vzorca

en: Cache pattern
sl: Vzorec predpomnilnika

en: Position pattern
sl: Vzorec pozicije

en: Index pattern
sl: Vzorec indeksa

en: Reference URL pattern
sl: Vzorec referenc URL

en: Reference pattern
sl: Vzorec referenc

en: Start pattern
sl: Začetek vzorca

en: VCD track pattern
sl: Vzorec sledi VCD

en: Audio CD tracks pattern
sl: Vzorec sledi avdio CD

en: MPlayer command:
sl: Ukaz MPlayer:

en: Additional command line arguments:
sl: Dodatni argumenti ukazne vrstice:

en: Cache size:
sl: Velikost predpomnilnika:

en: Build new index when possible
sl: Sestavi nov indeks, ko je mogoče

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
sl: Dovoli iskanje v indeksiranih datotekah (AVI)

en: General Options
sl: Splošne možnosti

en: Information
sl: Informacije

en: Not Running
sl: Ne teče

en: Buffering
sl: Uporaba medpomnilnika

en: Playing
sl: Predvajanje

en: Paused
sl: Premor

en: Player %1 %2
sl: Predvajalnik %1 %2

en: Edit &item
sl: Uredi predmet

en: &Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odlagališče

en: &Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: &Show all
sl: Prikaži vse

en: unnamed
sl: neimenovano

en: none
sl: nobeno

en: [attributes]
sl: [atributi]

en: Preferences
sl: Preference

en: Looks
sl: Pogledi

en: Recording
sl: Snemanje

en: Output Plugins
sl: Vtičniki outputa

en: Postprocessing
sl: Post-procesiranje

en: Window
sl: Okno

en: Keep size ratio
sl: Ohranjaj razmerja stranic

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
sl: Če je odkljukano, bo film ohranjal razmerje stranic,
    ko spremenite velikost okna.

en: Dock in system tray
sl: Zasidraj v sistemskem pladnju

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
sl: Če je odkljukano, bo ikona za KMPlayer dodana v sistemsko vrstico.
    Ko kliknete, se glavno okno KMPlayer skrije in odstrani gumb dejavnosti KMPlayerja iz vrstice.

en: Auto resize to video sizes
sl: Samodejno spremeni velikost na velikost videoposnetkov

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
sl: Če je odkljukano, bo KMPlayer spremenil velikost na velikosti filma
    ko se video začne.

en: Remember window size on exit
sl: Zapomni si velikost okna ob izhodu

en: Always start with fixed size
sl: Vedno začni s stalno velikostjo

en: Loop
sl: Zanka

en: Makes current movie loop
sl: Zagotovi, da se film predvaja v zanki

en: Allow frame drops
sl: Dovoli izpad sličic

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
sl: Dovoli izpad sličic za boljše usklajevanje zvoka in slike

en: Auto set volume on start
sl: Ob začetku samodejno nastavi glasnost

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
sl: Ko je izbran nov vir, bo glasnost nastavljena glede na kontrolo nastavitve glasnosti

en: Auto set colors on start
sl: Samodejno nastavite barve na začetku

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
sl: Ko se film začne, bodo barve nastavljene glede na drsnike za barve

en: Control Panel
sl: Kontrolna plošča

en: Show config button
sl: Prikaži gumb za nastavitev

en: Add a button that will popup a config menu
sl: Dodajte gumb, ki se bo povzročil pogovorno okno za nastavitev

en: Show playlist button
sl: Prikaži gumb za seznam predvajanja

en: Add a playlist button to the control buttons
sl: Dodaj gumb za seznam predvajanja med nadzorne gumbe

en: Show record button
sl: Prikaži gumb za snemanje

en: Add a record button to the control buttons
sl: Dodaj gumb za snemanje med nadzorne gumbe

en: Show broadcast button
sl: Prikaži gumb za oddajanje

en: Add a broadcast button to the control buttons
sl: Dodaj gumb za oddajanje med nadzorne gumbe

en: Forward/backward seek time:
sl: Čas iskanja naprej/nazaj:

en:  second |  seconds
sl[0]:  sekunda
sl[1]:  sekundi
sl[2]:  sekunde
sl[3]:  sekund

en: Colors
sl: Barve

en: Fonts
sl: Pisave

en: Location:
sl: Lokacija:

en: Location of the playable item
sl: Lokacija predvajanega predmeta

en: Sub title:
sl: Podnaslov:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
sl: Neobvezna lokacija datoteke, ki vsebuje podnapise zgornjega URL-ja

en: Load on demand
sl: Naloži ob zahtevi

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
sl: Ko je omogočeno, se vsi vgrajeni filmi začnejo s sliko, ki jo je treba klikniti za začetek predvajanja videoposnetka

en: Grab image when 'Click to Play' detected
sl: Zgrabi sliko, ko je zaznano 'Klikni za predvajanje'

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
sl: Ko je omogočeno in ima predmet HTML atribut HREF, zgrabi in shrani sliko prvega okvira začetne povezave. Ta slika bo prikazana namesto privzete slike.

en: Use movie player:
sl: Uporabi predvajalnik filmov:

en: Network bandwidth
sl: Omrežna pasovna širina

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
sl: Včasih je mogoče izbirati med različnimi tokovi podanimi z navedbo hitrosti.
    Ta možnost določa, koliko pasovne širine bi želeli dodeliti videu.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
sl: Včasih je mogoče izbirati med različnimi tokovi podanimi z navedbo hitrosti.
    Ta možnost nastavi največjo pasovno širino, ki jo imate na voljo za video.

en: Preferred bitrate:
sl: Prednostna hitrost:

en: Maximum bitrate:
sl: Maksimalna hitrost:

en: Output file:
sl: Izhodna datoteka:

en: Current source:
sl: Trenutni vir:

en: Recorder
sl: Snemalnik

en: Auto Playback
sl: Samodejni playback

en: &No
sl: Ne

en: &When recording finished
sl: Ko je snemanje končano

en: A&fter
sl: Po

en: Time:
sl: Čas:

en: Start &Recording
sl: Začni snemanje

en: Stop &Recording
sl: Ustavi snemanje

en: Current Source:
sl: Trenutni vir:

en: Same as source
sl: Enako kot vir

en: Custom
sl: Po meri

en: Mencoder arguments:
sl: Argumenti Mencoderja:

en: FFMpeg arguments:
sl: Argumenti FFMpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
sl: Nastavi video gonilnik. Priporočljiv je XVideo ali, če ni podprt, X11, ki je počasnejši.

en: Enable use of postprocessing filters
sl: Omogoči uporabo filtrov naknadne obdelave

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
sl: Onemogočanje uporabe naknadne obdelave pri gledanju TV/DVD-ja

en: Default
sl: Privzeto

en: Fast
sl: Hitro

en: Horizontal deblocking
sl: Vodoravno deblokiranje

en: Auto quality
sl: Samodejna kakovost

en: Chrominance filtering
sl: Filtriranje krominance

en: Vertical deblocking
sl: Vertikalno deblokiranje

en: Dering filter
sl: Deringov filter

en: Auto brightness/contrast
sl: Samodejna svetlost/kontrast

en: Stretch luminance to full range
sl: Raztegni osvetljenost na celotni obseg

en: Temporal noise reducer
sl: Začasni zmanjševalnik šumov

en: Custom Preset
sl: Nastavitve po meri

en: Linear blend deinterlacer
sl: Razpletovalnik z linearnim mešanjem

en: Linear interpolating deinterlacer
sl: Razpletovalnik z linearno interpolacijo

en: Cubic interpolating deinterlacer
sl: Razpletovalnik s kubično interpolacijo

en: Median deinterlacer
sl: Razpletovalnik srednje vrednosti

en: FFmpeg deinterlacer
sl: Razpletovalnik FFmpeg

en: Deinterlacing
sl: Razpletanje

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
sl: Omogoči privzete mplayerjeve filtre za naknadno obdelavo

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
sl: Omogoči mplayerjeve filtre po meri za naknadno obdelavo (Glejte: Custom preset -tab)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
sl: Omogoči hitre mplayerjeve filtre za naknadno obdelavo

en: Filter is used if there is enough CPU
sl: Filter je v uporabi, če je dovolj procesorskih virov

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
sl: Razteguje svetilnost do celotnega obsega (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
sl: Vse nastavitve boste prepisali s privzetimi vrednostmi.
    Potrdite.

en: Reset Settings?
sl: Ponovno nastavite?

en: Embedded MPlayer by KDE
sl: Vgrajeni KMPlayer v KDE

en: % Cache fill
sl: % zapolnjenosti predpomnilnika

en: KMPlayer: Playing
sl: KMPlayer: Prevajanje

en: KMPlayer: Stop Playing
sl: KMPlayer: Ustavi prevajanje
