kmplayer - en to sr translation catalogue (359 entries)

en: New window
sr: Нови прозор

en: &Edit mode
sr: Режим &уређивања

en: Pla&y List
sr: &Листа пуштања

en: P&lay
sr: &Пусти

en: &Pause
sr: П&аузирај

en: &Stop
sr: &Заустави

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: C&onsole
sr: &Конзола

en: Reload
sr: Учитај поново

en: Clear &History
sr: Очисти &историјат

en: &Generators
sr: &Генератори

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
sr: Укључује/искључује траку стања

en: Enables/disables the menu bar
sr: Укључује/искључује траку менија

en: Enables/disables the toolbar
sr: Укључује/искључује траку алатки

en: Ready.
sr: Спреман.

en: &Bookmarks
sr: &Обележивачи

en: &Add to list
sr: &Додај на листу

en: Add in new &Group
sr: Додај у нову &групу

en: &Copy here
sr: &Копирај овде

en: &Delete
sr: &Обриши

en: V&ideo
sr: &Видео

en: More...
sr: Још...

en: Opening DVD...
sr: Отварам ДВД...

en: Opening VCD...
sr: Отварам ВЦД...

en: Opening Audio CD...
sr: Отварам аудио ЦД...

en: Opening pipe...
sr: Отварам цев...

en: Read From Pipe
sr: Читање из цеви

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
sr: Унесите наредбу која ће исписивати аудио/видео ток
    на стандардни излаз, што ће бити прослеђивано на
    стандардни улаз плејера.
    
    Наредба:

en: Intro
sr: Увод

en: Opening file...
sr: Отварам фајл...

en: Exit
sr: Изађи

en: Opening a new application window...
sr: Отварам нови програмски прозор...

en: Open File
sr: Отварање фајла

en: *|All Files
sr: *|сви фајлови

en: Save File
sr: Уписивање фајла

en: Error
sr: Грешка

en: Error opening file %1.
    %2.
sr: Грешка при отварању фајла %1.
    %2.

en: Closing file...
sr: Затварам фајл...

en: Ready
sr: Спреман

en: Show Menu Bar with %1
sr: Прикажи траку менија на %1

en: Move here
sr: Помери овде

en: New group
sr: Нова група

en: &Delete item
sr: &Обриши ставку

en: &Move up
sr: Помери на&горе

en: Move &down
sr: Помери на&доле

en: Auto play after opening DVD
sr: Аутоматски пусти по отварању ДВД‑а

en: Start playing DVD right after opening DVD
sr: Пусти ДВД одмах по отварању

en: DVD device:
sr: ДВД уређај:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
sr: Путања до ДВД уређаја. Морате имати дозволу читања за овај уређај.

en: Optical Disks
sr: Оптички дискови

en: DVD
sr: ДВД

en: CDROM - Audio Compact Disk
sr: ЦД‑РОМ — аудио компакт диск

en: VCD - Video Compact Disk
sr: ВЦД — видео компакт диск

en: DVD - Digital Video Disk
sr: ДВД — дигитални видео диск

en: Track %1
sr: Стаза %1

en: Source
sr: Извор

en: Auto play after opening a VCD
sr: Аутоматски пусти по отварању ВЦД‑а

en: Start playing VCD right after opening VCD
sr: Пусти ВЦД одмах по отварању

en: VCD (CDROM) device:
sr: ВЦД (ЦД‑РОМ) уређај:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
sr: Путања до ЦД‑РОМ/ДВД уређаја. Морате имати дозволу читања за овај уређај.

en: VCD
sr: ВЦД

en: Track
sr: Стаза

en: Audio CD
sr: Аудио ЦД

en: Pipe
sr: Цев

en: Pipe - %1
sr: Цев — %1

en: Most Recent
sr: Недавни

en: Persistent Playlists
sr: Трајне листе пуштања

en: KMPlayer
sr: КМ‑плејер

en: Embedded MPlayer by KDE
sr: Угнежђени М‑плејер из КДЕ‑а

en: % Cache fill
sr: % попуњености кеша

en: KMPlayer: Playing
sr: КМ‑плејер: пуштам

en: KMPlayer: Stop Playing
sr: КМ‑плејер: заустављам пуштање

en: Bind address:
sr: Адреса везивања:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
sr: Ако имате више мрежних уређаја, можете ограничити приступ.

en: Listen port:
sr: Порт за слушање:

en: Maximum connections:
sr: Највећи број веза:

en: Maximum bandwidth (kbit):
sr: Највећа пропусност (kbit):

en: Temporary feed file:
sr: Привремени фајл за довод:

en: Feed file size (kB):
sr: Величина фајла за довод (kB):

en: Format:
sr: Формат:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
sr: М‑плејер може да пушта само АВИ, МПЕГ и реалвидео.

en: Audio codec:
sr: Аудио кодек:

en: Audio bit rate (kbit):
sr: Битски проток звука (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
sr: Учестаност узорковања звука (Hz):

en: Video codec:
sr: Видео кодек:

en: Video bit rate (kbit):
sr: Битски проток видеа (kbit):

en: Quality (1-31):
sr: Квалитет (1-31):

en: Frame rate (Hz):
sr: Учестаност кадрова (Hz):

en: Gop size:
sr: Величина ГОП‑а:

en: Width (pixels):
sr: Ширина (у пикселима):

en: Height (pixels):
sr: Висина (у пикселима):

en: Allow access from:
sr: Дозволи приступ са:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
sr: „Један ИП“ или „почетни‑ИП крајњи‑ИП“ за ИП опсеге.

en: Host/IP or IP Range
sr: Домаћин/ИП или ИП опсег

en: Load
sr: Учитај

en: Save
sr: Сачувај

en: Delete
sr: Обриши

en: Start
sr: Покрени

en: Broadcasting
sr: Емитовање

en: Profiles
sr: Профили

en: Stop
sr: Заустави

en: Failed to end ffserver process.
sr: Не могу да прекинем процес ФФсервера.

en: Failed to start ffserver.
sr: Не могу да покренем ФФсервер.

en: Failed to start ffmpeg.
sr: Не могу да покренем ФФмпег.

en: FFServer
sr: ФФсервер

en: Auto
sr: аутоматски

en: Open Sound System
sr: ОСС (Отворени звучни систем)

en: Simple DirectMedia Layer
sr: СДЛ (Једноставни дајректмедија слој)

en: Advanced Linux Sound Architecture
sr: Алса (Напредна звучна архитектура Линукса)

en: Analog Real-Time Synthesizer
sr: Артс (Аналогни синтетизатор у реалном времену)

en: JACK Audio Connection Kit
sr: Џек (Прибор за аудио везивање Џек)

en: OpenAL
sr: опенАЛ

en: Enlightened Sound Daemon
sr: ЕСД (Просветљени звучни демон)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
sr: Алса 0.5 (Напредна звучна архитектура Линукса изд. 0.5)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
sr: Алса 0.9 (Напредна звучна архитектура Линукса изд. 0.9)

en: Use back-end defaults
sr: подразумевано према позадини

en: PulseAudio
sr: Пулс‑аудио

en: X11Shm
sr: Икс11‑схм

en: XVidix
sr: Икс‑видикс

en: XvMC
sr: ИксвМЦ

en: SDL
sr: СДЛ

en: OpenGL
sr: опенГЛ

en: OpenGL MT
sr: опенГЛ МТ

en: XVideo
sr: Икс‑видео

en: Video Decode and Presentation API for Unix
sr: ВДПАУ (АПИ за приказивање и декодирање видеа за Уникс)

en: Playlist background
sr: Позадина листе пуштања

en: Playlist foreground
sr: Текст листе пуштања

en: Console background
sr: Позадина конзоле

en: Playlist active item
sr: Активна ставка у листи пуштања

en: Console foreground
sr: Текст конзоле

en: Video background
sr: Позадина видеа

en: Viewing area background
sr: Позадина зоне приказивања

en: Info window background
sr: Позадина прозора обавештења

en: Info window foreground
sr: Текст прозора обавештења

en: Playlist
sr: Листа пуштања

en: Info window
sr: Прозор обавештења

en: File %1 does not exist.
sr: Фајл %1 не постоји.

en: Sub title file %1 does not exist.
sr: Фајл титла %1 не постоји.

en: Volume is
sr: Јачина је

en: &Play with
sr: &Пусти помоћу

en: Con&sole
sr: &Конзола

en: Play&list
sr: &Листа пуштања

en: &Zoom
sr: &Увеличање

en: &Full Screen
sr: &Цео екран

en: Co&lors
sr: &Боје

en: &Audio languages
sr: &Језици звука

en: &Subtitles
sr: &Титлови

en: Scale:
sr: Размера:

en: &Configure KMPlayer...
sr: &Подеси КМ‑плејер...

en: Unknown
sr: непознат

en: URL
sr: УРЛ

en: URL -
sr: УРЛ —

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr: &Приказ

en: Failed to end player process.
sr: Не могу да прекинем процес плејера.

en: &MPlayer
sr: &М‑плејер

en: Size pattern
sr: Образац величине

en: Cache pattern
sr: образац кеша

en: Position pattern
sr: образац положаја

en: Index pattern
sr: образац индекса

en: Reference URL pattern
sr: образац УРЛ упућивача

en: Reference pattern
sr: образац упућивача

en: Start pattern
sr: образац покретања

en: VCD track pattern
sr: образац стазе ВЦД‑а

en: Audio CD tracks pattern
sr: образац стазе аудио ЦД‑а

en: MPlayer command:
sr: Наредба М‑плејера:

en: Additional command line arguments:
sr: Додатни аргументи командне линије:

en: Cache size:
sr: Величина кеша:

en: Build new index when possible
sr: Изгради нови индекс када је могуће

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
sr: Омогућава тражење у индексираним фајловима (АВИ)

en: General Options
sr: Опште опције

en: MPlayer
sr: М‑плејер

en: M&Encoder
sr: &Менкодер

en: &MPlayerDumpstream
sr: &Излазни ток М‑плејера

en: &Phonon
sr: &Фонон

en: &FFMpeg
sr: &ФФмпег

en: &Ice Ape
sr: &Ајс ејп

en: Video device:
sr: Видео уређај:

en: Audio device:
sr: Аудио уређај:

en: Name:
sr: Име:

en: Width:
sr: Ширина:

en: Height:
sr: Висина:

en: Do not immediately play
sr: Не пуштај одмах

en: Only start playing after clicking the play button
sr: Пуштање почиње тек кликом на дугме за пуштање.

en: Norm:
sr: Стандард:

en: Channel
sr: канал

en: Frequency (MHz)
sr: учестаност (MHz)

en: You are about to remove this device from the Source menu.
    Continue?
sr: Спремате се да уклоните овај уређај из менија извора.
    Желите ли да наставите?

en: Confirm
sr: Потврда

en: Driver:
sr: Драјвер:

en: dummy, v4l or bsdbt848
sr: dummy, v4l или bsdbt848

en: Device:
sr: Уређај:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
sr: Путања до уређаја, нпр. ‘/dev/video0’.

en: Scan...
sr: Скенирај...

en: General
sr: Опште

en: tv device
sr: ТВ уређај

en: Television
sr: Телевизија

en: TV
sr: ТВ

en: TV:
sr: ТВ:

en: Device already present.
sr: Уређај је већ присутан.

en: No device found.
sr: Није пронађен ниједан уређај.

en: TVScanner
sr: ТВ скенер

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (vdr)
en: VD&R
sr: &ВДР

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

en: XVideo port
sr: Порт за Икс‑видео

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
sr: Основни порт проширења Икс‑видео.
    Ако се остави подразумевано (0), узима се први доступан порт. Међутим, ако имате више примерака Икс‑видеоа, овде можете одредити порт који ће се користити.
    За више детаља погледајте излаз наредбе xvinfo.

en: Communication port:
sr: Комуникациони порт:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
sr: Комуникациони порт за ВДР. Подразумеван је 2001.
    Ако користите други порт, опцијом -p уз vdr, онда га и овде морате поставити.

en: Scale
sr: Размера

en: Aspects to use when viewing VDR
sr: Пропорције за приказивање ВДР‑а

en: VDR
sr: ВДР

en: Dis&connect
sr: Пре&кини везу

en: VDR Key Up
sr: ВДР тастер „Горе“

en: VDR Key Down
sr: ВДР тастер „Доле“

en: VDR Key Back
sr: ВДР тастер „Назад“

en: VDR Key Ok
sr: ВДР тастер „У реду“

en: VDR Key Setup
sr: ВДР тастер „Подешавање“

en: VDR Key Channels
sr: ВДР тастер „Канали“

en: VDR Key Menu
sr: ВДР тастер „Мени“

en: VDR Key Red
sr: ВДР тастер црвени

en: VDR Key Green
sr: ВДР тастер зелени

en: VDR Key Yellow
sr: ВДР тастер жути

en: VDR Key Blue
sr: ВДР тастер плави

en: VDR Key 0
sr: ВДР тастер 0

en: VDR Key 1
sr: ВДР тастер 1

en: VDR Key 2
sr: ВДР тастер 2

en: VDR Key 3
sr: ВДР тастер 3

en: VDR Key 4
sr: ВДР тастер 4

en: VDR Key 5
sr: ВДР тастер 5

en: VDR Key 6
sr: ВДР тастер 6

en: VDR Key 7
sr: ВДР тастер 7

en: VDR Key 8
sr: ВДР тастер 8

en: VDR Key 9
sr: ВДР тастер 9

en: &Connect
sr: &Повежи се

en: Host not found
sr: Домаћин није нађен

en: Connection refused
sr: Веза је одбијена

en: Custom VDR command
sr: Посебна ВДР наредба

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
sr: Можете проследити наредбе ВДР‑у.
    Укуцајте „HELP“ за списак доступних наредби.
    Одговор ВДР‑а можете видети у конзолном прозору.
    
    ВДР наредба:

en: Port
sr: Порт

en: X&Video
sr: &Икс‑видео

en: Information
sr: Подаци

en: Media player
sr: Медија плејер

en: (c) 2002-2016, Koos Vriezen
sr: © 2002–2016, Кос Вризен

en: Koos Vriezen
sr: Кос Вризен

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: file to open
sr: фајл за отварање

en: +[File]
sr: +[фајл]

en: Not Running
sr: ван погона

en: Buffering
sr: пуни бафер

en: Playing
sr: пушта

en: Paused
sr: паузира

en: Player %1 %2
sr: Плејер %1 %2

en: Edit &item
sr: &Уреди ставку

en: &Copy to Clipboard
sr: &Копирај у клипборд

en: &Add Bookmark
sr: &Додај обележивач

en: &Show all
sr: Прикажи &све

en: unnamed
sr: неименовано

en: none
sr: ништа

en: [attributes]
sr: [атрибути]

en: Preferences
sr: Поставке

en: Looks
sr: Изглед

en: Output
sr: Излаз

en: Recording
sr: Снимање

en: MEncoder
sr: Менкодер

en: FFMpeg
sr: ФФмпег

en: Output Plugins
sr: Излазни прикључци

en: Postprocessing
sr: Постобрада

en: Window
sr: Прозор

en: Keep size ratio
sr: Задржи пропорцију

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
sr: Када је попуњено, филм ће задржати пропорцију
    при промени величине прозора.

en: Dock in system tray
sr: Усидри у системску касету

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
sr: Када је попуњено, иконица КМ‑плејера ће бити додата у системску касету.
    Када се на иконицу кликне, сакриће КМ‑плејеров главни прозор и уклонити његово дугме на траци задатака.

en: Auto resize to video sizes
sr: Прилагоди величини видеа

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
sr: Када је попуњено, КМ‑плејер ће при пуштању
    прилагодити величину прозора величини филма.

en: Remember window size on exit
sr: Упамти величину прозора при изласку

en: Always start with fixed size
sr: Увек пуштај са датом величином

en: Loop
sr: Понављај

en: Makes current movie loop
sr: Чини да се текући филм понавља.

en: Allow frame drops
sr: Дозволи испуштање кадрова

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
sr: Дозвољава испуштање кадрова ради боље аудио-видео синхронизације.

en: Auto set volume on start
sr: Аутоматски постави јачину звука на покретању

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
sr: Када се изабере нови извор, јачина звука ће бити постављена према контроли јачине.

en: Auto set colors on start
sr: Аутоматски постави боје на покретању

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
sr: Када филм почне, боје ће бити постављене у складу са клизачима за боје.

en: Control Panel
sr: Контролни панел

en: Show config button
sr: Дугме за подешавање

en: Add a button that will popup a config menu
sr: Додаје дугме које даје искачући мени за подешавање.

en: Show playlist button
sr: Дугме листе пуштања

en: Add a playlist button to the control buttons
sr: Додаје дугме листе пуштања међу управљачку дугмад.

en: Show record button
sr: Дугме за снимање

en: Add a record button to the control buttons
sr: Додаје дугме за снимање међу управљачку дугмад.

en: Show broadcast button
sr: Дугме за емитовање

en: Add a broadcast button to the control buttons
sr: Додаје дугме за емитовање међу управљачку дугмад.

en: Forward/backward seek time:
sr: Време тражења напред/назад:

en:  second |  seconds
sr[0]:  секунду
sr[1]:  секунде
sr[2]:  секунди
sr[3]:  секунда

en:  seconds
sr:  секунди

en: Colors
sr: Боје

en: Fonts
sr: Фонтови

en: AaBbCc
sr: АаБбВв

en: Location:
sr: Локација:

en: Location of the playable item
sr: Локација ставке за пуштање.

en: Sub title:
sr: Титл:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
sr: Опциона локација фајла који садржи титлове за горе наведени УРЛ.

en: Load on demand
sr: Учитај на захтев

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
sr: Када је укључено, сви угнежђени филмови почињу са сликом на коју треба кликнути да би се покренуло пуштање.

en: Grab image when 'Click to Play' detected
sr: Ухвати слику на „кликните за пуштање“

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
sr: Када је укључено и ХТМЛ објекат има атрибут „href“, хвата и уписује слику првог кадра почетне везе. Та слика ће бити приказана уместо подразумеване слике.

en: Use movie player:
sr: Плејер филмова:

en: Network bandwidth
sr: Мрежна пропусност

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
sr: Некада је могуће бирати између различитих токова, при датом битском протоку.
    Ова опција поставља колико мрежне пропусности желите да одвојите за видео.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
sr: Некада је могуће бирати између различитих токова, при датом битском протоку.
    Ова опција поставља колико је највише мрежне пропусности расположиво за видео.

en: Preferred bitrate:
sr: Жељени проток:

en: Maximum bitrate:
sr: Највећи проток:

en: Output file:
sr: Излазни фајл:

en: Current source:
sr: Тренутни извор:

en: Recorder
sr: Снимач

en: Auto Playback
sr: Аутоматско пуштање

en: &No
sr: &Не

en: &When recording finished
sr: &Када се снимање заврши

en: A&fter
sr: На&кон

en: Time:
sr: Време:

en: Start &Recording
sr: &Отпочни снимање

en: Stop &Recording
sr: &Заустави снимање

en: Current Source:
sr: Тренутни извор:

en: Format
sr: Формат

en: Same as source
sr: Исти као извора

en: Custom
sr: Посебан

en: Mencoder arguments:
sr: Аргументи за Менкодер:

en: &MEncoder
sr: &Менкодер

en: MPlayer -&dumpstream
sr: Излазни ток М‑плејера

en: FFMpeg arguments:
sr: Аргументи за ФФмпег:

en: &Xine
sr: &Ксин

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
sr: Поставља видео драјвер. Препоручен је Икс‑видео или, ако није подржан, Икс11, који је спорији.

en: Enable use of postprocessing filters
sr: Постобрадни филтери

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
sr: Без постобраде када се гледа ТВ/ДВД

en: Default
sr: Подразумевани

en: Fast
sr: Брзи

en: Horizontal deblocking
sr: Водоравно деблокирање

en: Auto quality
sr: Аутоматски квалитет

en: Chrominance filtering
sr: Филтрирање хроматичности

en: Vertical deblocking
sr: Усправно деблокирање

en: Dering filter
sr: Уклањање прстенова

en: Auto brightness/contrast
sr: Аутоматски осветљај/контраст

en: Stretch luminance to full range
sr: Растезање луминансе на пун опсег

en: Temporal noise reducer
sr: Отклањач темпоралног шума

en: Custom Preset
sr: Посебни преподешени

en: Linear blend deinterlacer
sr: Линеарно стапајући расплитач

en: Linear interpolating deinterlacer
sr: Линеарно интерполациони расплитач

en: Cubic interpolating deinterlacer
sr: Кубно интерполациони расплитач

en: Median deinterlacer
sr: Медијански расплитач

en: FFmpeg deinterlacer
sr: ФФмпегов расплитач

en: Deinterlacing
sr: Расплитање

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
sr: Укључите М‑плејерове подразумеване постобрадне филтере.

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
sr: Укључите посебне постобрадне филтере (види језичак „Посебни преподешени“).

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
sr: Укључите М‑плејерове брзе постобрадне филтере.

en: Filter is used if there is enough CPU
sr: Филтер се користи ако има довољно процесорског времена.

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
sr: Растеже луминансу на пун опсег (0 до 255).

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
sr: Спремате се да све тренутне поставке пребришете подразумеваним.
    Потврдите ово.

en: Reset Settings?
sr: Ресетовати поставке?
