kmplayer - en to ug translation catalogue (318 entries)

en: New window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: &Edit mode
ug: تەھرىر ھالىتى(&E)

en: Pla&y List
ug: چالىدىغان تىزىم(&Y)

en: P&lay
ug: قوي(&L)

en: &Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(&P)

en: &Stop
ug: توختا(&S)

en: Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

en: C&onsole
ug: تىزگىن سۇپا(&O)

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Clear &History
ug: تارىخىي خاتىرىنى ئۆچۈر(&H)

en: &Generators
ug: ھاسىللىغۇچ(&G)

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
ug: ھالەت بالداقنى قوزغات/چەكلە

en: Enables/disables the menu bar
ug: تىزىملىك بالداقنى قوزغات/چەكلە

en: Enables/disables the toolbar
ug: قورال بالداقنى قوزغات/چەكلە

en: Ready.
ug: تەييار.

en: &Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(&B)

en: &Add to list
ug: تىزىمغا قوش(&A)

en: Add in new &Group
ug: يېڭى گۇرۇپپىغا قوش(&G)

en: &Copy here
ug: بۇ جايغا كۆچۈر(&C)

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: V&ideo
ug: سىن(&I)

en: More...
ug: تېخىمۇ كۆپ…

en: Opening DVD...
ug: DVD نى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Opening VCD...
ug: VCD نى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Opening Audio CD...
ug: ئۈن CD نى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Opening pipe...
ug: تۇرۇبا ئېچىۋاتىدۇ…

en: Read From Pipe
ug: تۇرۇبادىن ئوقۇ

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
ug: بۇيرۇق كىرگۈزۈپ ئۆلچەملىك چىقىرىشقا بىر بۆلەك ئۈن/سىن چىقىرىدۇ.
    بۇنداق بولغاندا تۇرۇبا ھالىتى چالغۇچنىڭ ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشىگە نىشانلىنىدۇ.
    بۇيرۇق:

en: Intro
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Opening file...
ug: ھۆججەتلەرنى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Exit
ug: چېكىن

en: Opening a new application window...
ug: يېڭى بىر پروگرامما كۆزنەك ئېچىۋاتىدۇ…

en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Save File
ug: ھۆججەت ساقلاش

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error opening file %1.
    %2.
ug: ھۆججەت %1 نى ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.
    %2.

en: Closing file...
ug: ھۆججەتنى يېپىۋاتىدۇ…

en: Ready
ug: تەييار

en: Show Menu Bar with %1
ug: تىزىملىك بالداقنى %1 بىلەن كۆرسەت

en: Move here
ug: بۇ جايغا يۆتكە

en: New group
ug: يېڭى گۇرۇپپا

en: &Delete item
ug: تۈر ئۆچۈر(&D)

en: &Move up
ug: يۇقىرىغا(&M)

en: Move &down
ug: تۆۋەنگە

en: Auto play after opening DVD
ug: DVD نى ئاچقاندىن كېيىن ئۆزلۈكىدىن چال

en: Start playing DVD right after opening DVD
ug: DVD نى ئاچقاندىن كېيىن DVD نى دەرھال چال

en: DVD device:
ug: DVD ئۈسكۈنە:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
ug: سىزنىڭ DVD ئۈسكۈنىڭىزنىڭ يولى، بۇ ئۈسكۈنىنى ئوقۇش ھوقۇقىڭىز بولۇشى كېرەك

en: Optical Disks
ug: ئوپتىك دىسكا

en: CDROM - Audio Compact Disk
ug: CDROM - ئۈن دىسكا

en: VCD - Video Compact Disk
ug: VCD - سىن دىسكا

en: DVD - Digital Video Disk
ug: DVD - رەقەملىك سىن دىسكا

en: Track %1
ug: ناخشا %1

en: Source
ug: مەنبە

en: Auto play after opening a VCD
ug: VCD نى ئاچقاندىن كېيىن ئۆزلۈكىدىن چال

en: Start playing VCD right after opening VCD
ug: VCD نى ئاچقاندىن كېيىن VCD نى دەرھال چال

en: VCD (CDROM) device:
ug: VCD (CDROM) ئۈسكۈنە:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
ug: سىزنىڭ CDROM/DVD ئۈسكۈنە يولى، بۇ ئۈسكۈنىنى ئوقۇش ھوقۇقىڭىز بولۇشى كېرەك.

en: Track
ug: نەغمە

en: Audio CD
ug: ئۈن CD

en: Pipe
ug: تۇرۇبا

en: Pipe - %1
ug: تۇرۇبا -  %1

en: Most Recent
ug: يېقىندا

en: Persistent Playlists
ug: مەڭگۈلۈك قويىدىغان تىزىملار

en: Bind address:
ug: باغلانغان ئادرېس:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
ug: ئەگەر كۆپ تور ئۈسكۈنىڭىز بولسا، زىيارەت قىلىشنى چەكلىيەلەيسىز.

en: Listen port:
ug: ئېغىزنى تىڭشا:

en: Maximum connections:
ug: ئەڭ كۆپ باغلىنىش سانى:

en: Maximum bandwidth (kbit):
ug: ئەڭ چوڭ بەلۋاغ كەڭلىكى (kbit):

en: Temporary feed file:
ug: ۋاقىتلىق تاراتقۇ ھۆججىتى:

en: Feed file size (kB):
ug: تاراتقۇ ھۆججەت چوڭلۇقى(kB):

en: Format:
ug: فورمات:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
ug: پەقەت avi، avi ۋە rm نىلا mplayer قايتا چالالايدۇ

en: Audio codec:
ug: ئاۋاز كودېك:

en: Audio bit rate (kbit):
ug: ئاۋاز بىت نىسبىتى(kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
ug: ئاۋاز ئەۋرىشكە نىسبىتى(Hz):

en: Video codec:
ug: كۆرۈش چاستوتا كودېك:

en: Video bit rate (kbit):
ug: سىن ئەۋرىشكە نىسبىتى(kbit):

en: Quality (1-31):
ug: سۈپىتى (1-31):

en: Frame rate (Hz):
ug: كاندۇك تېزلىكى(Hz):

en: Gop size:
ug: Gop چوڭلۇقى:

en: Width (pixels):
ug: كەڭلىك (پىكسېل):

en: Height (pixels):
ug: ئېگىزلىك (پىكسېل):

en: Allow access from:
ug: زىيارەت ئورنىغا يول قوي:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
ug: «يەككە IP»، «باشلانغان IP ئاخىرلاشقان IP» نىڭ IP دائىرىسى

en: Host/IP or IP Range
ug: ماشىنا/IP ياكى IPدائىرە

en: Load
ug: يۈك

en: Save
ug: ساقلا

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Start
ug: باشلاش

en: Broadcasting
ug: تارقىتىش

en: Stop
ug: توختا

en: Failed to end ffserver process.
ug: ffserver جەريانىنى ئاخىرلاشتۇرالمىدى

en: Failed to start ffserver.
ug: ffserver نى باشلىيالمىدى.

en: Failed to start ffmpeg.
ug: ffmpeg نى باشلىيالمىدى.

en: Video device:
ug: سىن ئۈسكۈنە:

en: Audio device:
ug: ئۈن ئۈسكۈنە:

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Width:
ug: كەڭلىك:

en: Height:
ug: ئېگىزلىك:

en: Do not immediately play
ug: دەرھال چالما

en: Only start playing after clicking the play button
ug: چال توپچىنى باسقاندىن كېيىن ئاندىن چېلىشنى باشلا

en: Norm:
ug: ئۆلچەم:

en: Channel
ug: قانال

en: Frequency (MHz)
ug: چاستوتا(MHz)

en: Confirm
ug: جەزملە

en: Driver:
ug: قوزغاتقۇچ:

en: dummy, v4l or bsdbt848
ug: مەۋھۇم، v4l ياكى bsdbt848

en: Device:
ug: ئۈسكۈنە:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
ug: سىن ئۈسكۈنە يولى، مەسىلەن، /dev/video0

en: Scan...
ug: تارا…

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: tv device
ug: tv ئۈسكۈنە

en: Television
ug: تېلېۋىزور

en: TV
ug: تېلېۋىزور

en: Device already present.
ug: ئۈسكۈنە مەۋجۇت.

en: No device found.
ug: ئۈسكۈنە تېپىلمىدى.

en: TVScanner
ug: TV تاراغۇچ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: XVideo port
ug: XVideo ئېغىز

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
ug: X سىن كېڭەيتىلمە ئېغىز.
    ئەگەر كۆڭۈلدىكى  (0) دە قالدۇرۇلسا ئۇنداقتا ئىشلىتىشچان بىرىنچى ئېغىزنى  ئىشلىتىدۇ. شۇنداقتىمۇ ئەگەر سىزدە كۆپ XVideo ئۈسكۈنە بولسا بۇ جايدا ئېغىز تەمىنلىشىڭىز زۆرۈر. 
    'xvinfo' نىڭ چىقىرىشىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرغا ئېرىشىڭ.

en: Communication port:
ug: ئالاقە ئېغىزى:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
ug: VDR ئالاقە ئېغىزى. كۆڭۈلدىكى ئېغىز 2001،
    ئەگەر 'vdr' نىڭ '-p' تاللانمىسى باشقا ئېغىز ئىشلىتىدۇ، ئۇنىمۇ مۇشۇ جايدا تەڭشەيسىز.

en: Scale
ug: نىسبىتى

en: Aspects to use when viewing VDR
ug: VDR كۆرسەتكەندىكى كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتى

en: Dis&connect
ug: ئۈز(&C)

en: VDR Key Up
ug: VDR كۇنۇپكا ئۈستى

en: VDR Key Down
ug: VDR كۇنۇپكا ئاستى

en: VDR Key Back
ug: VDR كۇنۇپكا كەينى

en: VDR Key Ok
ug: VDR كۇنۇپكا جەزملە

en: VDR Key Setup
ug: VDR كۇنۇپكا تەڭشەك

en: VDR Key Channels
ug: VDR كۇنۇپكا قانال

en: VDR Key Menu
ug: VDR كۇنۇپكا تىزىملىك

en: VDR Key Red
ug: VDR كۇنۇپكا قىزىل

en: VDR Key Green
ug: VDR كۇنۇپكا يېشىل

en: VDR Key Yellow
ug: VDR كۇنۇپكا سېرىق

en: VDR Key Blue
ug: VDR كۇنۇپكا كۆك

en: VDR Key 0
ug: VDR كۇنۇپكا 0

en: VDR Key 1
ug: VDR كۇنۇپكا 1

en: VDR Key 2
ug: VDR كۇنۇپكا 2

en: VDR Key 3
ug: VDR كۇنۇپكا 3

en: VDR Key 4
ug: VDR كۇنۇپكا 4

en: VDR Key 5
ug: VDR كۇنۇپكا 5

en: VDR Key 6
ug: VDR كۇنۇپكا 6

en: VDR Key 7
ug: VDR كۇنۇپكا 7

en: VDR Key 8
ug: VDR كۇنۇپكا 8

en: VDR Key 9
ug: VDR كۇنۇپكا 9

en: &Connect
ug: باغلان(&C)

en: Host not found
ug: باش ئاپپارات تېپىلمىدى

en: Connection refused
ug: ئۇلىنىش رەت قىلىندى

en: Custom VDR command
ug: ئۆزلەشتۈرگەن VDR بۇيرۇقى

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
ug: سىز VDR غا بۇيرۇق ئۇزۇتالايسىز.
    'HELP' نى كىرگۈزۈپ ئىشلەتكىلى بولىدىغان بۇيرۇق تىزىمىنى كۆرەلەيسىز.
    تىزگىن سۇپا كۆزنىكىدە VDR ئىنكاسىنى كۆرەلەيسىز.
    
    VDR بۇيرۇقى:

en: Port
ug: ئېغىز

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: file to open
ug: ئاچىدىغان ھۆججەت

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Open Sound System
ug: ئوچۇق ئاۋاز سىستېمىسى

en: Simple DirectMedia Layer
ug: ئاددىي DirectMedia قەۋەت

en: Advanced Linux Sound Architecture
ug: ئالىي لىنۇكىس ئاۋاز قۇرۇلۇشى

en: Analog Real-Time Synthesizer
ug: تەقلىدىي شۇئان بىرىكتۈرگۈچ

en: JACK Audio Connection Kit
ug: JACK ئۈن باغلاش قورالى

en: Enlightened Sound Daemon
ug: كۈچەيتمە ئاۋاز قوغدىغۇچ

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
ug: ئالىي لىنۇكىس ئاۋاز قۇرۇلۇشى v0.5

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
ug: ئالىي لىنۇكىس ئاۋاز قۇرۇلۇشى v0.9

en: Use back-end defaults
ug: ئارقا ئۇچ كۆڭۈلدىكى قىممەتنى ئىشلەت

en: Video Decode and Presentation API for Unix
ug: Unix ئۈچۈن سىن كودلىغۇچ ۋە كۆرسەتمە API سى

en: Playlist background
ug: چالىدىغان تىزىم تەگلىكى

en: Playlist foreground
ug: چالىدىغان تىزىم ئالدى كۆرۈنۈشى

en: Console background
ug: تىزگىن سۇپا تەگلىكى

en: Playlist active item
ug: قويىدىغان تىزىمنىڭ ئاكتىپ تۈرى

en: Console foreground
ug: تىزگىن سۇپا تەگلىكى

en: Video background
ug: سىن تەگلىكى

en: Viewing area background
ug: كۆرسىتىدىغان دائىرە تەگلىكى

en: Info window background
ug: ئۇچۇر كۆزنەك تەگلىكى

en: Info window foreground
ug: ئۇچۇر كۆزنەك ئالدى كۆرۈنۈشى

en: Playlist
ug: قويۇش تىزىمى

en: Info window
ug: ئۇچۇر كۆزنەك

en: File %1 does not exist.
ug: %1 ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس.

en: Sub title file %1 does not exist.
ug: ئېكران خەت ھۆججىتى %1 مەۋجۇت ئەمەس.

en: Volume is
ug: ئاۋازى

en: &Play with
ug: ئىلە چال(&P)

en: Con&sole
ug: تىزگىن سۇپا(&S)

en: Play&list
ug: چالىدىغان تىزىم(&L)

en: &Zoom
ug: كېڭەيت تارايت(&Z)

en: &Full Screen
ug: پۈتۈن ئېكران(&F)

en: Co&lors
ug: رەڭ (&L)

en: &Audio languages
ug: ئۈن تىلى(&A)

en: &Subtitles
ug: ئېكران خېتى

en: Scale:
ug: نىسبىتى:

en: &Configure KMPlayer...
ug: KMPlayer سەپلىمە(&C)…

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Failed to end player process.
ug: چالغۇچ جەريانىنى ئاخىرلاشتۇرالمىدى.

en: Size pattern
ug: چوڭلۇق ئەندىزە

en: Cache pattern
ug: غەملەك ئەندىزە

en: Position pattern
ug: ئورۇن ئەندىزە

en: Index pattern
ug: ئىندېكس ئەندىزە

en: Reference URL pattern
ug: نەقىل URL ئەندىزە

en: Reference pattern
ug: نەقىل ئەندىزە

en: Start pattern
ug: باشلىنىش ئەندىزە

en: VCD track pattern
ug: VCD نەغمە ئەندىزە

en: Audio CD tracks pattern
ug: ئۈن CD نەغمە ئەندىزە

en: MPlayer command:
ug: MPlayer بۇيرۇق:

en: Additional command line arguments:
ug: قوشۇمچە بۇيرۇق قۇرى پارامېتىرى:

en: Cache size:
ug: غەملەك چوڭلۇقى:

en: kB
ug: كىلوبايت

en: Build new index when possible
ug: ئىمكانقەدەر يېڭى ئىندېكس قۇر

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
ug: ئىندېكس قۇرۇلغان ھۆججەت(AVI)لەردىن ئىزدەشكە يول قويىدۇ

en: General Options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىلار

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Not Running
ug: توختىغان

en: Buffering
ug: يىغلەككە يىغىۋاتىدۇ

en: Playing
ug: قويۇۋاتىدۇ

en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

en: Player %1 %2
ug: چالغۇچ %1 %2

en: Edit &item
ug: تۈر تەھرىر(&I)

en: &Copy to Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر(&C)

en: &Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(&A)

en: &Show all
ug: ھەممىنى كۆرسەت(&S)

en: unnamed
ug: ئاتسىز

en: none
ug: يوق

en: [attributes]
ug: [خاسلىق]

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Looks
ug: كۆرۈنۈش

en: Output
ug: چىقار

en: Recording
ug: خاتىرىلەۋاتىدۇ

en: Output Plugins
ug: چىقىرىش قىستۇرماسى

en: Postprocessing
ug: ئاخىرقى ئىشلار

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Keep size ratio
ug: چوڭلۇق نىسبىتىنى ساقلاپ قال

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
ug: تاللانسا كۆزنەك چوڭلۇقى ئۆزگەرگەندە كىنونىڭ كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتىنى ساقلايدۇ.

en: Dock in system tray
ug: سىستېما قونداقتا توختات

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
ug: تاللانسا KMPlayer نىڭ سىنبەلگىسىنى سىستېما قونداققا قوندۇرىدۇ.
    ئۇ چېكىلسە KMPlayer نىڭ ئاساسىي كۆزنىكى يوشۇرۇنىدۇ ھەمدە ۋەزىپە بالداقتىكى KMPlayer سىنبەلگىسىنى چىقىرىۋېتىدۇ.

en: Auto resize to video sizes
ug: ئۆزلۈكىدىن سىن چوڭلۇقىغا ماسلاشتۇر

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
ug: تاللانسا KMPlayer سىن باشلانغاندا كىنو چوڭلۇقىغا  ئۆزلۈكىدىن تەڭشەيدۇ.

en: Remember window size on exit
ug: چېكىنگەندە كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئەستە تۇت

en: Always start with fixed size
ug: ھەمىشە مۇقىم چوڭلۇقتا قوزغات

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Makes current movie loop
ug: نۆۋەتتىكى كىنونى دەۋرىيلە

en: Allow frame drops
ug: كاندۇك تاشلاشقا يول قوي

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
ug: كاندۇك تاشلاشقا يول قويۇپ ئۈن ۋە سىننى تېخىمۇ ياخشى قەدەمداشلايدۇ

en: Auto set volume on start
ug: قوزغالغاندا ئۈننى ئۆزلۈكىدىن تەڭشە

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
ug: يېڭى مەنبە تاللانغاندا ئاۋاز مىقدارى ئاۋاز تىزگىنىگە ئاساسەن تەڭشىلىدۇ

en: Auto set colors on start
ug: قوزغالغاندا رەڭنى ئۆزلۈكىدىن تەڭشە

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
ug: كىنو باشلانغاندا رەڭ سۈرگۈچتىكى تەڭشەككە ئاساسەن رەڭنى تەڭشەيدۇ

en: Control Panel
ug: تىزگىن تاختا

en: Show config button
ug: سەپلىمە توپچىنى كۆرسەت

en: Add a button that will popup a config menu
ug: قاڭقىش سەپلىمە تىزىملىكىگە بىر توپچا قوش

en: Show playlist button
ug: قويىدىغان تىزىم توپچىنى كۆرسەت

en: Add a playlist button to the control buttons
ug: تىزگىن توپچىغا قويىدىغان تىزىم توپچىدىن بىرنى قوش

en: Show record button
ug: خاتىرىلە توپچىنى كۆرسەت

en: Add a record button to the control buttons
ug: تىزگىن توپچىغا خاتىرىلە توپچىدىن بىرنى قوش

en: Show broadcast button
ug: تارقىتىش توپچىنى كۆرسەت

en: Add a broadcast button to the control buttons
ug: تىزگىن توپچىغا تارقىتىش توپچىدىن بىرنى قوش

en: Forward/backward seek time:
ug: ئالدىغا/كەينىگە ئىز ئىزدەش ۋاقتى:

en:  second |  seconds
ug[0]:  سېكۇنت

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Location of the playable item
ug: چالغىلى بولىدىغان تۈرلەرنىڭ ئورنى

en: Sub title:
ug: ئېكران خېتى:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
ug: يۇقىرىقى URL ئېكران خېتىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھۆججەتنىڭ تاللاشچان ئورنى

en: Load on demand
ug: ئېھتىياج بويىچە يۈكلە

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
ug: تاللانسا سىڭدۈرگەن كىنو پەقەت كۆرۈنۈش چېكىلگەندىلا ئاندىن سىن چېلىشنى قوزغىتىدۇ

en: Grab image when 'Click to Play' detected
ug: «چېكىلسە چال»غاندا تۇتۇلغان سۈرەت بايقالدى

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
ug: قوزغىتىلغان ھەمدە HTML نەڭنىڭ HREF خاسلىقى بولغاندا ئەڭ دەسلەپكى بىرىنچى كاندۇك كۆرۈنۈشنى تۇتۇپ ساقلايدۇ. بۇ كاندۇك كۆڭۈلدىكى سۈرەت بىلەن ئالماشتۇرۇلىدۇ.

en: Use movie player:
ug: كىنو چالغۇچنى ئىشلەت:

en: Network bandwidth
ug: تور بەلۋاغ كەڭلىكى

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
ug: بەزىدە بېرىلگەن بىت نىسبىتى كۆپ ۋاسىتە ئېقىمىدىن تاللاشقا بولىدۇ.
    بۇ تاللانما ئارقىلىق سىنغا قانچىلىك بەلۋاغ كەڭلىكى تەقسىملەيدىغانلىقىنى تەڭشىگكىلى بولىدۇ.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
ug: بەزىدە بېرىلگەن بىت نىسبىتى كۆپ ۋاسىتە ئېقىمىدىن تاللاشقا بولىدۇ.
    بۇ تاللانما ئارقىلىق سىنغا تەقسىملىنىدىغان ئەڭ چوڭ بەلۋاغ كەڭلىكىنى تەڭشىگىلى بولىدۇ.

en: Preferred bitrate:
ug: ئامراق بىت نىسبىتى:

en: Maximum bitrate:
ug: ئەڭ چوڭ بىت نىسبىتى

en: Output file:
ug: چىقىرىش ھۆججىتى:

en: Current source:
ug: نۆۋەتتىكى مەنبە:

en: Recorder
ug: خاتىرىلىگۈچ

en: Auto Playback
ug: ئۆزلۈكىدىن تەكرار چال

en: &No
ug: ياق(&N)

en: &When recording finished
ug: خاتىرىلەش تاماملانغاندا(&W)

en: A&fter
ug: داۋامى(&F)

en: Time:
ug: ۋاقتى:

en: Start &Recording
ug: خاتىرىلەشنى باشلا(&R)

en: Stop &Recording
ug: خاتىرىلەشنى توختات(&R)

en: Current Source:
ug: نۆۋەتتىكى مەنبە:

en: Format
ug: پىچىمى

en: Same as source
ug: ئەسلى بىلەن ئوخشاش

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Mencoder arguments:
ug: Mencoder پارامېتىر:

en: FFMpeg arguments:
ug: FFMpeg پارامېتىر:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
ug: سىن قوزغاتقۇ تەڭشەيدۇ. XVideo ياكى X11تەۋسىيە قىلىنىدۇ، (ئەگەر ئۇنى قوللىمىسا ) ئاستىراق.

en: Enable use of postprocessing filters
ug: ئاخىرقى ئىشلار سۈزگۈچلىرىنى قوزغات

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
ug: TV/DVD كۆرگەندە ئاخىرقى ئىشلارنى چەكلە

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Fast
ug: تېز

en: Horizontal deblocking
ug: توغرىسىغا قۇلۇپ ئاچ

en: Auto quality
ug: ئاپتوماتىك سۈپەت

en: Chrominance filtering
ug: رەڭلىكلىك سۈزگۈچى

en: Vertical deblocking
ug: بويىچە قۇلۇپ ئاچ

en: Dering filter
ug: سۈزگۈچ تەرتىپلە

en: Auto brightness/contrast
ug: ئاپتوماتىك يورۇقلۇقى/ئاق-قارىلىقى

en: Stretch luminance to full range
ug: يورۇقلۇقلۇقىنى پۈتۈن دائىرىگە ياي

en: Temporal noise reducer
ug: ۋاقىتلىق شاۋقۇن پەسەيتكۈچ

en: Custom Preset
ug: ئۆزلەشتۈرگەن ئالدىن تەڭشەك

en: Linear blend deinterlacer
ug: سىزىقلىق ئارىلاش/قۇرمۇ-قۇر تاراشنى ئالماشتۇرغۇچ

en: Linear interpolating deinterlacer
ug: سىزىقلىق قىممەت قىستۇرۇش/قۇرمۇ-قۇر تاراشنى ئالماشتۇرغۇچ

en: Cubic interpolating deinterlacer
ug: كۇبسىمان قىممەت قىستۇرۇش/قۇرمۇ-قۇر تاراشنى ئالماشتۇرغۇچ

en: Median deinterlacer
ug: ئوتتۇرا قىممەت قىستۇرۇش/قۇرمۇ-قۇر تاراشنى ئالماشتۇرغۇچ

en: FFmpeg deinterlacer
ug: FFmpeg قۇر ئارىلاپ/قۇرمۇ-قۇر تاراشنى ئالماشتۇرغۇچ

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
ug: mplayer نىڭ كۆڭۈلدىكى ئاخىرقى ئىشلار سۈزگۈچلىرىنى قوزغات

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
ug: ئۆزلەشتۈرگەن ئاخىرقى ئىشلار سۈزگۈچنى قوزغات (كۆرۈڭ: Custom preset -tab)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
ug: mplayer نىڭ تېز ئاخىرقى ئىشلار سۈزگۈچلىرىنى قوزغات

en: Filter is used if there is enough CPU
ug: CPU مەنبەسى يېتەرلىك بولسا سۈزگۈچنى ئىشلىتىدۇ

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
ug: يورۇقلۇقلۇقىنى پۈتۈن دائىرىگە يايىدۇ(0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
ug: تەڭشىكىڭىز كۆڭۈلدىكى قىممەت تەرىپىدىن قاپلىۋېتىلىدۇ.
    جەزملەڭ.

en: Reset Settings?
ug: تەڭشەكنى ئەسلىگە قايتۇر؟

en: % Cache fill
ug: % غەملەك تولدۇرۇلدى

en: KMPlayer: Playing
ug: KMPlayer: چېلىۋاتىدۇ

en: KMPlayer: Stop Playing
ug: KMPlayer: چېلىشنى توختىتىۋاتىدۇ
