kmplot - en to bg translation catalogue (198 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
bg: Редактор на константи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
bg: Стойност:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
bg: Добавяне на константа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
bg: Натиснете бутона, за да добавите нова константа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
bg: Стойност

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
bg: Натиснете тук за изтриване на избраната константа. Премахването и е възможно само, ако не се използва в настоящата графика.

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
bg: Стойността на долната граница трябва да е по-малка от стойността на горната граница

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
bg: Макс.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
bg: Определени от потребителя граници на интервала

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
bg: Въведете валиден израз, например 2*pi или e/2.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_4) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx
en: Min:
bg: Мин.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
bg: По избор:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
bg: изтриване на избраната функция

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
bg: Натиснете тук, за да изтриете от списъка избраната функция.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
bg: Функция

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
bg: Промяна на максималния интервал на графиката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
bg: Промяна на минималния интервал на графиката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
bg: долната граница на графиката

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
bg: Въведете долната граница на графиката. Изрази от вида 2*pi също са позволени.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
bg: горната граница на графиката

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
bg: Въведете горната граница на графиката. Изрази от вида 2*pi също са позволени.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
bg: Производни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
bg: Показване на първата производна

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
bg: Ако отметката е включена, ще се изобразява и първата производна.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
bg: Показване на &първата производна

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
bg: Показване на втората производна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
bg: Показване на &втората производна

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
bg: Интеграл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
bg: Показване на интеграла

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
bg: Начална точка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
bg: Въведете началната абсциса, например 2 или pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
bg: Въведете началната абсциса или израз на интеграла, например 2 или pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
bg: Въведете началната ордината, например 2 или pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
bg: Въведете началната ордината или израз на интеграла, например 2 или pi/2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
bg: Точност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
bg: Дефиниция

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
bg: Въведете израза на функцията.
    Временната променлива е t.
    Например: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
bg: Въведете израз на функцията.
    Временната променлива е t.
    Пример: sin(t)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
bg: Долна граница на графиката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
bg: Горна граница на графиката

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
bg: Въведете името на функцията.
    Името трябва да е уникално. Ако не въведете име, KmPlot ще използва име по подразбиране, което може да промените по-късно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
bg: Име:

en: Could not find KmPlot's part.
bg: Не може да бъде намерен компонент на KmPlot.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
bg: Дебелина на осите

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
bg: Въведете дебелината на осите.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
bg: Отметката е включена, ако надписите са видими

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
bg: Включете отметката, ако искате да се показват означенията на деленията.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
bg: Отметката е включена, ако осите са видими

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
bg: Включете отметката, ако искате да се показват осите.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
bg: Отметката е включена, ако стрелките на осите са видими

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
bg: Включете отметката, ако искате осите да завършват със стрелки.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
bg: Дебелина на линиите на координатната мрежа

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
bg: Въведете дебелина на линиите на координатната мрежа.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
bg: Стил на координатната мрежа

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
bg: Изберете подходящ стил за координатната мрежа.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
bg: Дължина на деление

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
bg: Въведете дължината на деленията

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
bg: Дебелина на деление

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
bg: Въведете дебелината на деленията.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
bg: Лява граница

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
bg: Въведете лявата граница на областта за построение.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
bg: Дясна граница

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
bg: Въведете дясната граница на областта за построение.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
bg: Долна граница

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
bg: Въведете долната граница на областта за построение.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
bg: Горна граница

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
bg: Въведете горната граница на областта за построение.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
bg: Дебелина на едно деление на оста

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
bg: Въведете дебелина на едно деление на оста.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
bg: Височина на едно деление на оста

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
bg: Въведете височината на едно деление на оста.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
bg: Цвят на координатните оси

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
bg: Изберете цвят за координатните оси.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
bg: Цвят на координатната мрежа

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
bg: Изберете цвят за координатната мрежа.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
bg: Цвят на функция 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
bg: Изберете цвят за функция 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
bg: Цвят на функция 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
bg: Изберете цвят за функция 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
bg: Цвят на функция 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
bg: Изберете цвят за функция 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
bg: Цвят на функция 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
bg: Изберете цвят за функция 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
bg: Цвят на функция 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
bg: Изберете цвят за функция 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
bg: Цвят на функция 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
bg: Изберете цвят за функция 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
bg: Цвят на функция 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
bg: Изберете цвят за функция 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
bg: Цвят на функция 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
bg: Изберете цвят за функция 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
bg: Цвят на функция 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
bg: Изберете цвят за функция 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
bg: Цвят на функция 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
bg: Изберете цвят за функция 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
bg: Радиани вместо градуси

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
bg: Включете отметката, ако искате да се използват радиани вместо градуси

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
bg: Цвят на фона

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
bg: Цвят на фона на графиката

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
bg: Стъпка при увеличаване

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
bg: Стойност, която ще се използва при увеличаване

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
bg: Стъпка при намаляване

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
bg: Стойност, която ще се използва при намаляване

en: The file had an unknown version number
bg: Файлът е с неизвестен номер на версия

en: The file does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: automatic
bg: автоматично

en: The function %1 could not be loaded
bg: Функцията %1 не може да бъде заредена

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
bg: Редът %1 не е допустима стойност на параметъра и не може да бъде добавен. Продължение?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
bg: Съобщаване и в бъдеще на такива редове, който не могат да бъдат прочетени?

en: Get Informed
bg: Съобщаване

en: Ignore Information
bg: Без съобщаване

en: An error appeared when opening this file
bg: Грешка при отваряне на файла

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
bg: Вече има файл "%1". Сигурни ли сте, че искате да бъде презаписан?

en: Overwrite File?
bg: Презапис на файл

en: An error appeared when saving this file
bg: Грешка при запис на файла

en: Print header table
bg: Печат на заглавието

en: Transparent background
bg: Прозрачен фон

en: Slider %1
bg: Плъзгач %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
bg: Използвайте плъзгача, за да промените параметъра на функцията.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
bg: Общи

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Colors
bg: Цветове

en: Configure KmPlot...
bg: Настройване на KmPlot...

en: E&xport...
bg: &Експортиране...

en: &Coordinate System...
bg: &Координати...

en: Zoom &In
bg: &Увеличаване

en: Zoom &Out
bg: &Намаляване

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
bg: &Автоматично увеличаване

en: &Hide
bg: &Скриване

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
bg: Построението е променено.
    Искате ли промените да бъдат записани?

en: Save New Format
bg: Запис в новия формат

en: The file could not be saved
bg: Файлът не може да бъде записан

en: Slider No. %1
bg: Плъзгач № %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
bg: Промяна на списъка с параметри

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
bg: Натиснете тук за отваряне на списъка с параметри. Тук може да добавяте, премахвате и променяте параметри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
bg: Промяна на списъка...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
bg: Изберете плъзгач

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
bg: Изберете един от плъзгачите за динамична промяна на параметъра. Стойностите се изменят от 0 (отляво) до 100 (отдясно).

en: Empty function
bg: Празна функция

en: Function could not be found
bg: Функцията не може да бъде намерена

en: Color:
bg: Цвят:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
bg: Дебелина на линията:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
bg: Редактор на параметри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
bg: Изтриване на избраната константа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
bg: Импортиране на стойности от текстов файл

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
bg: Импортиране на стойности от текстов файл. Всеки ред от файла ще се приеме като стойност или израз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
bg: И&мпортиране...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
bg: Експортиране на стойности в текстов файл

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
bg: Експортиране на стойности в текстов файл. Всяка стойност на параметъра ще бъде записана на отделен ред във файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
bg: &Експортиране...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
bg: Коо&рдинати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
bg: Цвят на областта за построение зад координатната мрежа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
bg: Натиснете върху бутона за избор на цвят на фона. Тази настройка не влияе нито при печат, нито при експортиране.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
bg: Координатни о&си:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
bg: Координатна &мрежа:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
bg: Изберете цвят за координатните оси. Промените ще влязат в сила, след като ги потвърдите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
bg: Изберете цвят за координатната мрежа. Промените ще влязат в сила, след като ги потвърдите.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
bg: &Цветове на функции

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
bg: Функция &1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
bg: Функция &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
bg: Функция &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
bg: Функция &4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
bg: Функция &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
bg: Функция &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
bg: Функция &8:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
bg: Функция &6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
bg: Функция &9:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
bg: Функция 1&0:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
bg: Без координатна мрежа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
bg: Без стил

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
bg: Линия за всяко деление.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
bg: Линия

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
bg: Само малки кръстчета в областта на построението.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
bg: Кръстчета

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
bg: Окръжност около началото на координатната система.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
bg: Полярна система

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
bg: &Дебелина на линията:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
bg: Дебелина на деленията:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
bg: Височина на деленията:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
bg: Показване на надписи на деленията.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
bg: Показване на надписи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
bg: Показване на координатните оси.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
bg: Показване на координатните оси

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
bg: Показване на стрелки в краищата на осите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
bg: Показване на стрелки на осите

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
bg: Ъгли

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
bg: Използване на ъгли в радиани в тригонометричните функции.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
bg: Натиснете този бутон за измерване на ъглите в радиани. Това е важно само за тригонометричните функции.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
bg: &Радиани

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
bg: Използване на ъгли в градуси в тригонометричните функции.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
bg: Натиснете този бутон за измерване на ъглите в градуси. Това е важно само за тригонометричните функции.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
bg: &Градуси

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
bg: Плъзгач

en: Axes Division
bg: Разделяне на осите

en: x-Axis:
bg: Ос X:

en: y-Axis:
bg: Ос Y:

en: Functions:
bg: Функции:

en: Error in extension.
bg: Грешка в разширението.
