kmplot - en to bs translation catalogue (368 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
bs: Editor konstanti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
bs: Vrijednost mora biti broj (e.g "pi^2")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
bs: (neispravno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
bs: Vrijednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
bs: Konstanta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
bs: Unesite izraz koji se procjenjuje na broj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
bs: Dodaj novu konstantu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
bs: Kliknite na ovo dugme da dodate novu konstantu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
bs: &Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
bs: Konstanta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
bs: Vrijednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
bs: Dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Global
bs: Globalno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
bs: Izbrišite izabranu konstantu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
bs: Kliknite ovdje da obrišete izabranu konstantu; ona može biti ukonjena samo ako se trenutno ne koristi za crtež.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
bs: &Izbriši

en: Coordinates
bs: Koordinate

en: Coordinate System
bs: Koordinatni sistem

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
bs: Minimalna vrijednost opsega mora biti manja od maksimalne vrijednosti opsega

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
bs: Interval na horizontalnoj osi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
bs: Maks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
bs: Proizvoljna granica opsega crteža

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
bs: Unesite ispravan izraz, naprimjer 2*pi ili e/2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
bs: Interval na vertikalnoj osi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
bs: Razmak horizontalne ose u odnosu na okvir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
bs: Automatski razmak od okvira ne zavisi od zumiranja uvijek je fiksan broj tics.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
bs: Automatski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
bs: Proizvoljno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
bs: Razmak vertikalne ose u odnosu na okvir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
bs: Izraz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
bs: Izmijeni konstante...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
bs: Ubaci konstantu...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
bs: Ubaci funkciju...

en: Functions
bs: Funkcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
bs: obriši izabranu funkciju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
bs: Kliknite ovdje da obrišete izabranu funkciju iz liste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
bs: Kreiraj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
bs: Funkcija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
bs: Vlastiti opseg crtanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
bs: Prilagodite maksimalni opseg crteža

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
bs: Označite ovo dugme i unesite ispod granice Plot opsega.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
bs: Prilagodite minimalni opseg crteža

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
bs: donja granica opsega crteža

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
bs: Unesite donju granicu opsega crteža. Izrazi kao 2*pi su također dopušteni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
bs: gornja granica opsega crteža

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
bs: Unesite gornju granicu opsega crteža. Izrazi kao 2*pi su također dopušteni.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
bs: Parametri

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
bs: Izgled

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
bs: Izvodi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
bs: Pokaži prvi izvod

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
bs: Ako je ovaj kvadratić označen, prvi izvod će također biti crtan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
bs: Pokaži &prvi izvod

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
bs: 1. izvod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
bs: Pokaži drugi izvod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
bs: Pokaži &drugi izvod

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
bs: 2. izvod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
bs: Pokaži integral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
bs: Akoje ova kućica označena, crtaće se i integral.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
bs: Tačka na krivoj rješenja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
bs: Početna tačka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
bs: Unesite početnu x-tačku, naprimjer 2 ili π

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
bs: Unesite početnu x-vrijednost ili izraz za integral, naprimjer 2 ili π

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
bs: unesite početnu y-tačku,naprimjer 2 ili π

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
bs: Unesite početnu y-vrijednost ili izraz za integral, naprimjer 2 ili π

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
bs: Maksimalna veličina koraka korištena u numeričkom računanju rješenja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
bs: Preciznost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
bs: Korak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
bs: Definicija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
bs: Unesite izraz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
bs: Unesite izraz za funkciju.
    Prividna promjenjiva je t
    Primjer: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
bs: Unesite izraz za funkciju.
    Prividna promjenljiva je t
    Primjer: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
bs: Raspon crtanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
bs: Donja granica opsega crteža

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
bs: Gornja granica opsega crteža

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
bs: Unesite jednačinu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
bs: Unesi izraz za funkciju. 
    Primjer: loop(a)=ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
bs: Raspon crtanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
bs: Ime funkcije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
bs: Unesite ime funkcije.
    Ime funkcije mora biti jedinstverno. Ako ostavite ovu liniju praznom KmPlot će postaviti podrazumijevano ime. Možete ga promijeniti kasnije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
bs: Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
bs: Unesi izraz za funkciju.
    Primjer: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
bs: Unesi izraz za funkciju.
    Primjer: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
bs: Početni uslovi

en: Search between:
bs: Tražite između:

en: Calculate the area between:
bs: Izračunajte područje između:

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
bs: Minimum je u x=%1, %2(x)=%3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
bs: Maksimum je u x=%1, %2(x)=%3

en: Area is %1
bs: Podrućje je %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
bs: Alati funkcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
bs: Dodaj...

en: Check this to have the constant exported when saving.
bs: Označite ovo radi stalnog izvoza pri snimanju.

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
bs: Označite ovo da imate stalne konstante na raspolaganju između instanci programa KmPlot.

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
bs: (Dvaput kliknite na gradijent da bi dodali stop)

en: Remove stop
bs: Uklonite stop

en: Could not find KmPlot's part.
bs: Nije pronađen dio KmPlot-a.

en: Open
bs: Otvori

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
bs: Širina linije ose

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
bs: Unesite debljinu linija ose.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
bs: Označeno ako su oznake vidljive

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
bs: Označite ovaj kvadratić za pokazivanje oznaka na podiocima.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
bs: Označeno ako su ose vidljive

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
bs: Označite ovaj kvadratić za pokazivanje osa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
bs: Označeno ako su strelice vidljive

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
bs: Označite ovaj kvadratić za pokazivanje strelica.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
bs: Širina linije mreže

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
bs: Unesite debljinu linija mreže.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
bs: Stil mreže

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
bs: Izaberite odgovarajući stil mreže.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
bs: Dužina podioka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
bs: Unesite dužinu linija podioka

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
bs: Širina podioka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
bs: Unesite širinu linija podioka.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
bs: Lijeva granica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
bs: Unesite lijevu granicu oblasti crteža.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
bs: Desna granica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
bs: Unesite desnu granicu oblasti crteža.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
bs: Donja granica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
bs: Unesite donju granicu oblasti crteža.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
bs: Gornja granica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
bs: Unesite gornju granicu oblasti crteža.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
bs: Oznaka na horizontalnoj osi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
bs: Oznaka na horizontalnoj osi.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
bs: Oznaka na vertikalnoj osi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
bs: Oznaka na vertikalnoj osi.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
bs: Da li koristiti automatsko ili prilagođeno skaliranje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
bs: Odaberite želite li koristiti automatsko ili prilagođeno skaliranje.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
bs: Širina jedinice od podioka do podioka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
bs: Unesite širinu jedinice od podioka do podioka.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
bs: Visina jedinice od podioka do podioka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
bs: Unesite visinu jedinice od podioka do podioka.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
bs: Font od oznake ose

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
bs: Izaberite font za oznaku ose.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
bs: Font u štampanom zaglavlju tabele

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
bs: Odaberite font za tabelu štampanu na vrhu stranice.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
bs: Font za oznaku dijagrama

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
bs: Izaberite font za oznaku dijagrama.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
bs: Boja linije ose

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
bs: Unesite boju linija ose.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
bs: Boja mreže

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
bs: Izaberite boju linija mreže.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
bs: Boja funkcije 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
bs: Izaberite boju funkcije 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
bs: Boja funkcije 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
bs: Izaberite boju funkcije 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
bs: Boja funkcije 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
bs: Izaberite boju funkcije 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
bs: Boja funkcije 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
bs: Izaberite boju funkcije 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
bs: Boja funkcije 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
bs: Izaberite boju funkcije 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
bs: Boja funkcije 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
bs: Izaberite boju funkcije 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
bs: Boja funkcije 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
bs: Izaberite boju funkcije 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
bs: Boja funkcije 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
bs: Izaberite boju funkcije 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
bs: Boja funkcije 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
bs: Izaberite boju funkcije 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
bs: Boja funkcije 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
bs: Izaberite boju funkcije 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
bs: Radijani umjesto stepeni

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
bs: Označite ovaj kvadratić ako hoćete da koristite radijane

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
bs: Boja pozadine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
bs: Boja pozadine za grafik

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
bs: Korak uvećanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
bs: Vrijednost koju bi trebalo da koristi alatka uvećanja

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
bs: Korak umanjenja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
bs: Vrijednost koju bi trebalo da koristi alatka umanjenja

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
bs: Dodatni detalj kada je praćenje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
bs: Mogu se pokazati dodatne pojedinosti, kao što su tangenta i normala kad se prate nacrti.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bs: &Alati

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bs: &Pomoć

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: The file had an unknown version number
bs: Datoteka je imala nepoznat broj verzije

en: The file does not exist.
bs: Datoteka ne postoji.

en: An error appeared when opening this file (%1)
bs: Došlo je do pogreške pri otvaranju ove datoteke (%1)

en: %1 could not be opened
bs: %1 se nije mogla otvoriti

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
bs: %1 nisu mogli biti učitani (%2 na liniji %3  kolona %4)

en: automatic
bs: automatski

en: The function %1 could not be loaded
bs: Funkcija %1 nije mogla biti učitana

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
bs: Linija %1 nije ispravna vrijednost parametra i stoga neće biti uključena. Da li želite da nastavite?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
bs: Da li želite da budete informisani o drugim linijama koje ne mogu biti pročitane?

en: Get Informed
bs: Informiši

en: Ignore Information
bs: Ignoriši informaciju

en: An error appeared when opening this file
bs: Desila se greška pri otvaranju ove datoteke

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
bs: Datoteka po imenu „%1“ već postoji. Da li ste sigurni da želite da nastavite i prepišete preko ove datoteke?

en: Overwrite File?
bs: Prepisati preko datoteke?

en: An error appeared when saving this file
bs: Desila se greška pri snimanju ove datoteke

en: Print header table
bs: Odštampaj tabelu zaglavlja

en: Transparent background
bs: Providna pozadina

en: Pixels (1/72nd in)
bs: Piksela (1/72ina inča)

en: Inches (in)
bs: Inča (in)

en: Centimeters (cm)
bs: Centimetara (cm)

en: Millimeters (mm)
bs: Milimetara (mm)

en: Width:
bs: Širina:

en: Height:
bs: Visina:

en: Width is invalid
bs: Širina je nevažeća

en: Height is invalid
bs: Visina je nevažeća

en: Slider %1
bs: Klizač %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
bs: Pomjerite klizač da biste promijenili parametar crteža funkcije koji je povezan sa ovim klizačom.

en: Original Author
bs: Originalni autor

en: GUI
bs: Korisnički interfejs

en: Various improvements
bs: Razna poboljšanja

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
bs: Prebacivanje na Qt 4, UI poboljšanja, razne stvari

en: svg icon
bs: svg ikona

en: command line options, MIME type
bs: opcije komandne linije, MIME vrste

en: Initial functions to plot
bs: Početne funkcije za crtanje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
bs: Općenito

en: General Settings
bs: Opšta podešavanja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageDiagram)
en: Diagram
bs: Dijagram

en: Diagram Appearance
bs: Izgled dijagrama

en: Colors
bs: Boje

en: Fonts
bs: Fontovi

en: Configure KmPlot...
bs: Podesi KmPlot...

en: E&xport...
bs: I&zvezi...

en: &Coordinate System...
bs: &Koordinatni sistem...

en: &Constants...
bs: &Konstante...

en: Zoom &In
bs: &Uvećaj

en: Zoom &Out
bs: &Umanji

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
bs: &Uklopi kontrolu u trigonometrijske funkcije

en: Reset View
bs: Restartuj pogled

en: Show Sliders
bs: Prikaži klizače

en: Calculator
bs: Kalkulator

en: Plot &Area...
bs: Područje &Crtanja...

en: Find Ma&ximum...
bs: Nađi Ma&ximum...

en: Find Mi&nimum...
bs: Nađi Mi&nimum...

en: Cartesian Plot
bs: Kartezijevo crtanje

en: Parametric Plot
bs: Parametarsko crtanje

en: Polar Plot
bs: Polarno crtanje

en: Implicit Plot
bs: Imlicitnno crtanje

en: Differential Plot
bs: Diferenicjalno crtanje

en: &Hide
bs: &Sakrij

en: &Remove
bs: &Ukloni

en: Animate Plot...
bs: Animiranje crteža...

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
bs: Crtež je promijenjen.
    Da li želite da ga snimite?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
bs: Ova datoteka je spremljena sa starim datotečnim formatom, ako je spasite, nećete moći otvoriti datoteku sa starijim verzijama KmPlot. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Save New Format
bs: Snimi novi format

en: Save As
bs: Snimi kao

en: The file could not be saved
bs: Datoteka nije mogla biti snimljena

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
bs: Žalim, doslo je do greske prilikom snimanja u sliku "%1"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
bs: Funkcija mora imati dodatne varijable kao parametar, npr. f (x, k) treba imati k kao parametar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
bs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> Trenutna funkcija nema parametar pa se ne može animirati.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
bs: Finalna vrijednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
bs: Početna vrijednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
bs: Trenutna vrijednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
bs: Brzina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
bs: Brzo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
bs: Sporo

en: Slider No. %1
bs: Klizač br. %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
bs: Klizač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
bs: Lista:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
bs: Izmijeni listu parametara

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
bs: Kliknite ovdje da otvorite listu vrijednosti parametara. Ovdje ih možete dodavati, brisati i mijenjati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
bs: Izmijeni listu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
bs: Izaberite klizač

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
bs: Izaberite jedan od klizača da dinamički promijenite vrijednost parametra. Vrijednosti se kreću od 0 (lijevo) do 100 (desno).

en: Remove all
bs: Ukloni sve

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
bs: Funkcija %1 je ovisila od slijedećih funkcija :%2. Ovo moraju biti uklonjeno u dodavanju.

en: Syntax error
bs: Sintaksna greška

en: Missing parenthesis
bs: Nedostaje zagrada

en: Stack overflow
bs: Prekoračenje steka

en: Name of function is not free
bs: Naziv funkcije nije slobodan

en: recursive function not allowed
bs: rekurzivna funkcija nije dozvoljena

en: Empty function
bs: Prazna funkcija

en: Function could not be found
bs: Funkcija nije pronađena

en: The differential equation must be at least first-order
bs: Diferencijalne jedačine mora biti najmanje prvog reda

en: Too many plus-minus symbols
bs: Previše plus-minus simbola

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
bs: Neispravan plus-minus znak (izraz mora biti konstanta)

en: The function has too many arguments
bs: Funkcija ima previše argumenata

en: The function does not have the correct number of arguments
bs: Funkcija nema ispravan broj argumenata

en: Solid
bs: Puno

en: Dash
bs: Crtica

en: Dot
bs: Tačka

en: Dash Dot
bs: Crtica tačka

en: Dash Dot Dot
bs: Crtica tačka tačka

en: Advanced...
bs: Napredno...

en: Color:
bs: Boja:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
bs: Stil nacrta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
bs: Prikaži ime nacrta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
bs: Prikažite ekstreme (minimum/maximum tačke)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
bs: Prikažite tangente polja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
bs: Koristite gradijent za parametre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
bs: Stil linije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
bs: Širina linije:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
bs: Editor parametara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
bs: obriši izabranu konstantu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
bs: Pomjeri prema gore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
bs: Pomjeri dolje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
bs: Uvezi vrijednosti iz tekstualne datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
bs: Uvezi vrijednosti iz tekstualne datoteke. Svaka linija u datoteci raščlanjuje se kao vrijednost ili izraz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
bs: &Uvezi...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
bs: Izvezi vrijednosti u tekstualnu datoteku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
bs: Izvezi vrijednosti u tekstualnu datoteku. Svaka vrijednost u listi parametara će biti zapisana kao jedna linija u datoteci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
bs: &Izvezi...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
bs: &Koordinate

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
bs: Boja površine crteža iza mreže.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
bs: Kliknite na dugme da izaberete boju pozadine. Ova opcija nema uticaja na štampu ili izvoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
bs: &Ose:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
bs: &Mreža:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
bs: Navedite boju osa. Izmjena će se pojaviti čim pritisnete dugme „Uredu“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
bs: Navedite boju mreže. Izmjena će se pojaviti čim pritisnete dugme „U redu“.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
bs: &Podrazumijevane boje funkcija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 2. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazne funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 5. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 1. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju jedan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
bs: Funkcija &1:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 3. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju jedan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
bs: Funkcija &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
bs: Funkcija &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
bs: Funkcija &4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 4. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju jedan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
bs: Funkcija &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
bs: Funkcija &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
bs: Funkcija &8:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 9. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
bs: Funkcija &6:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 7. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 8. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 6. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
bs: Funkcija &9:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
bs: Podrazumijevana boja za funkciju broj 10. Imajte na umu da ova boja postavkih utječe samo na prazane funkcije, pa ako ste definirali funkciju na broju 1 i ako promijenite boju za taj broj ovdje, postavka će biti prikazana sljedeći put kada se definira nova funkcija na broju 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
bs: Funkcija &10:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
bs: Mreža neće biti crtana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
bs: Nijedan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
bs: Linija za svaki podiok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
bs: Linije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
bs: Samo krstići u oblasti crteža.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
bs: Presjeci

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
bs: Krugovi oko izvora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
bs: Polarna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
bs: Oznalke osa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
bs: Oznaka na horizontalnoj osi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
bs: Oznaka na vertikalnoj osi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
bs: Širine osa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
bs: Širina &linije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
bs: Širina podioka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
bs: Dužina podioka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
bs: Označite ovo ako podioci na osama treba da budu označeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
bs: Pokaži oznake

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
bs: Označite ovo ako bi ose trebale da budu vidljive.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
bs: Pokaži ose

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
bs: Označite ovo ako ose treba da imaju strelice na krajevima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
bs: Pokaži strelice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
bs: Oznake ose:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
bs: Oznake dijagrama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
bs: Zaglavlje tabele:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
bs: Vrsta ugla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
bs: Trigonometrijske funkcije koriste radijane za uglove.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
bs: Označite ovo dugme da biste koristili radijane za mjerenje uglova. Ovo je važno samo za trigonometrijske funkcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
bs: &Radijan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
bs: Trigonometrijske funkcije koriste stepene za uglove.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
bs: Označite ovo dugme da biste koristili stepene za mjerenje uglova. Ovo je važno samo za trigonometrijske funkcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
bs: &Stepen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
bs: Uvećaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
bs: Vrijednost van zuma bi se trebala koristiti u alatima.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
bs: Vrijednost u zumu bi se trebala koristiti u alatima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
bs: Nacrtajte tangentu i normalu kad je precrtavate

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
bs: Klizač

en: Plotting Range
bs: Opseg iscrtavanja

en: Axes Division
bs: Dijeljenje osi

en: x-Axis:
bs: x-osa:

en: y-Axis:
bs: y-osa:

en: Functions:
bs: Funkcije:

en: Error in extension.
bs: Greška u nastavku.
