kmplot - en to ca translation catalogue (409 entries)

[ctx: @title:window]
en: Calculator
ca: Calculadora

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
ca: Editor de constants

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
ca: El valor ha de ser un nombre (p. ex. «pi^2»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
ca: (no vàlid)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
ca: Valor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
ca: Poseu una expressió que s'avaluï com un nombre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
ca: Afegeix una nova constant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
ca: Feu clic en aquest botó per a afegir una constant nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
ca: &Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
ca: Valor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
ca: Elimina la constant seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
ca: Feu clic aquí per a suprimir la constant seleccionada. Només pot ser eliminada si no l'usa cap gràfic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: Coordinate System
ca: Sistema de coordenades

[ctx: @title:window]
en: Coordinate System
ca: Sistema de coordenades

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
ca: El valor mínim de l'abast ha de ser inferior al valor màxim de l'abast

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
ca: Abast de l'eix horitzontal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
ca: Màx.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
ca: Límits personalitzats de l'abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
ca: Introduïu una expressió vàlida, per exemple 2*pi o e/2.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_4) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx
en: Min:
ca: Mín.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
ca: Abast de l'eix vertical

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
ca: Espaiat a la quadrícula de l'eix horitzontal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
ca: L'espaiat automàtic és independent del zoom; hi haurà un nombre fix de marques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
ca: Automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
ca: A mida:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
ca: Espaiat a la quadrícula de l'eix vertical

[ctx: @title:window]
en: Equation Editor
ca: Editor d'equacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
ca: Expressió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
ca: Edita les constants...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
ca: Afegeix una constant...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
ca: Insereix una funció...

en: Functions
ca: Funcions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
ca: elimina la funció seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
ca: Feu clic aquí per a eliminar la funció seleccionada de la llista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
ca: Crea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
ca: Funció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
ca: Personalitza l'abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
ca: Personalitza l'abast màxim del gràfic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
ca: Marqueu aquest botó i introduïu al dessota els límits de l'abast del gràfic.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
ca: Personalitza l'abast mínim del gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
ca: límit inferior de l'abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
ca: Introdueix el límit inferior de l'abast del gràfic. També es permeten expressions com 2*pi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
ca: límit superior de l'abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
ca: Introdueix el límit superior de l'abast del gràfic. També es permeten expressions com 2*pi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
ca: Paràmetres

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
ca: Aparença

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
ca: Derivades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
ca: Mostra la primera derivada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
ca: Si activeu aquesta casella, es dibuixarà també la primera derivada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
ca: Mostra la &1a derivada

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
ca: 1a derivada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
ca: Mostra la segona derivada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
ca: Mostra la &2a derivada

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
ca: 2a derivada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
ca: Mostra la integral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
ca: Si activeu aquesta casella, es dibuixarà també la integral.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
ca: Un punt en la solució de la corba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
ca: Punt inicial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
ca: Introduïu el punt x inicial, per exemple 2 o pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
ca: Introduïu el valor x inicial o l'expressió per a la integral, per exemple 2 o pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
ca: introduïu el punt y inicial, p. ex. 2 o pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
ca: Introduïu el valor y inicial o l'expressió per a la integral, per exemple 2 o pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
ca: El pas màxim usat en calcular numèricament la solució

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
ca: Precisió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
ca: Pas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
ca: Definició

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
ca: introduïu una expressió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
ca: Introduïu una expressió per a la funció.
    La variable muda és t.
    Exemple: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
ca: Introduïu una expressió per a la funció.
    La variable muda és t.
    Exemple: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
ca: Abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
ca: Límit inferior de l'abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
ca: Límit superior de l'abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
ca: introduïu una equació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
ca: Introduïu una expressió per a la funció.
    Exemple: loop(a)=ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
ca: Abast del gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
ca: Nom de la funció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
ca: Introduïu el nom de la funció.
    El nom d'una funció ha de ser únic. Si deixeu aquesta línia buida, KmPlot establirà un nom predeterminat. Podreu canviar-lo més tard.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
ca: Introduïu una expressió per a la funció.
    Exemple: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
ca: Introduïu una expressió per a la funció.
    Exemple: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
ca: Condicions inicials

en: Search between:
ca: Cerca entre:

[ctx: @title:window]
en: Find Minimum Point
ca: Cerca el punt mínim

[ctx: @title:window]
en: Find Maximum Point
ca: Cerca el punt màxim

en: Calculate the area between:
ca: Calcula l'àrea entre:

[ctx: @title:window]
en: Area Under Graph
ca: Àrea sota el gràfic

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
ca: El mínim és a x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
ca: El màxim és a x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
ca: L'àrea és %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
ca: Eines de funció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
ca: Afegeix...

[ctx: @title:window]
en: Constants Editor
ca: Editor de constants

en: Check this to have the constant exported when saving.
ca: Marqueu la casella si voleu exportar la constant en desar.

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
ca: Marqueu la casella si voleu que la constant estigui disponible permanentment entre instàncies de KmPlot.

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
ca: (Feu doble clic en el gradient per a afegir una parada)

en: Remove stop
ca: Elimina una parada

[ctx: @title:window]
en: Choose a Gradient
ca: Escolliu un gradient

en: Could not find KmPlot's part.
ca: No s'ha pogut trobar el «part» de KmPlot.

en: KmPlot Files (*.fkt);;All Files (*)
ca: Fitxers KmPlot (*.fkt);;Tots els fitxers (*)

en: Open
ca: Obre

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
ca: Amplada de les línies dels eixos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
ca: Introduïu l'amplada de les línies dels eixos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
ca: Marcat si les etiquetes són visibles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
ca: Marqueu aquesta casella si s'han de mostrar les etiquetes a les marques dels eixos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
ca: Marcat si els eixos són visibles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
ca: Marqueu aquesta casella si s'han de mostrar els eixos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
ca: Marcat si les fletxes són visibles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
ca: Marqueu aquesta casella si els eixos han de tenir fletxes.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
ca: Amplada de les línies de la quadrícula

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
ca: Introduïu l'amplada de les línies de la quadrícula.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
ca: Estil de la quadrícula

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
ca: Escolliu un estil de quadrícula apropiat.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
ca: Longitud de les marques

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
ca: Introduïu la longitud de les línies de les marques

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
ca: Amplada de les marques

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
ca: Introduïu l'amplada de les línies de les marques dels eixos.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
ca: Límit esquerre

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
ca: Introduïu el límit esquerre de l'àrea de gràfic.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
ca: Límit dret

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
ca: Introduïu el límit dret de l'àrea de gràfic.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
ca: Límit inferior

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
ca: Introduïu el límit inferior de l'àrea de gràfic.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
ca: Límit superior

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
ca: Introduïu el límit superior de l'àrea de gràfic.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
ca: Etiqueta de l'eix horitzontal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
ca: Etiqueta de l'eix horitzontal.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
ca: Etiqueta de l'eix vertical

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
ca: Etiqueta de l'eix vertical.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
ca: Si s'usa escalat automàtic o personalitzat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
ca: Seleccioneu si voleu usar escalat automàtic o personalitzat.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
ca: Amplada d'una unitat de marca a marca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
ca: Introduïu l'amplada d'una unitat de marca a marca.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
ca: Alçada d'una unitat de marca a marca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
ca: Introduïu l'alçada d'una unitat de marca a marca.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
ca: Tipus de lletra de les etiquetes dels eixos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
ca: Escolliu un tipus de lletra per a les etiquetes dels eixos.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
ca: Tipus de lletra de la taula de la capçalera impresa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
ca: Escolliu un tipus de lletra per a la taula impresa a la part superior de la pàgina.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
ca: Tipus de lletra de les etiquetes del diagrama

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
ca: Escolliu un tipus de lletra de les etiquetes del diagrama.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
ca: Color de la línia dels eixos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
ca: Introduïu el color de les línies dels eixos.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
ca: Color de la quadrícula

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
ca: Escolliu un color per a les línies de la quadrícula.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
ca: Color de la funció 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
ca: Escolliu un color per a la funció 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
ca: Color de la funció 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
ca: Escolliu un color per a la funció 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
ca: Color de la funció 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
ca: Escolliu un color per a la funció 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
ca: Color de la funció 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
ca: Escolliu un color per a la funció 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
ca: Color de la funció 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
ca: Escolliu un color per a la funció 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
ca: Color de la funció 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
ca: Escolliu un color per a la funció 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
ca: Color de la funció 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
ca: Escolliu un color per a la funció 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
ca: Color de la funció 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
ca: Escolliu un color per a la funció 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
ca: Color de la funció 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
ca: Escolliu un color per a la funció 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
ca: Color de la funció 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
ca: Escolliu un color per a la funció 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
ca: Radians en comptes de graus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
ca: Activeu aquesta casella si voleu usar radians

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
ca: Color de fons

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
ca: El color de fons del gràfic

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
ca: Pas d'apropar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
ca: El valor que ha d'usar l'eina d'apropar

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
ca: Pas d'allunyar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
ca: El valor que ha d'usar l'eina d'allunyar

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
ca: Detalls extres en dibuixar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
ca: Si cal o no mostrar detalls extres com ara la tangent i la normal quan es traça un gràfic.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca: A&juda

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: The file had an unknown version number
ca: El fitxer té un número de versió desconegut

en: The file does not exist.
ca: El fitxer no existeix.

en: An error appeared when opening this file (%1)
ca: Hi ha hagut un error en obrir aquest fitxer (%1)

en: %1 could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir %1

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
ca: No s'ha pogut carregar %1 (%2 a la línia %3, columna %4)

en: automatic
ca: automàtic

en: The function %1 could not be loaded
ca: La funció %1 no s'ha pogut carregar

[ctx: @title:window]
en: Parameter Editor
ca: Editor de paràmetres

en: Open Parameter File
ca: Obre el fitxer de paràmetres

en: Plain Text File (*.txt)
ca: Fitxer de text net (*.txt)

en: An error appeared when opening this file: %1
ca: Hi ha hagut un error en obrir aquest fitxer: %1

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
ca: La línia %1 no és un valor de paràmetre vàlid i, per tant, no s'afegirà. Voleu continuar?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
ca: Desitgeu informació sobre altres línies que no es poden llegir?

en: Get Informed
ca: Informa-me'n

en: Ignore Information
ca: Ignora la informació

en: An error appeared when opening this file
ca: Hi ha hagut un error en obrir aquest fitxer

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%1». Esteu segur de voler continuar i sobreescriure'l?

en: Overwrite File?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: An error appeared when saving this file
ca: Hi ha hagut un error en desar aquest fitxer

[ctx: @title:window]
en: KmPlot Options
ca: Opcions del KmPlot

en: Print header table
ca: Imprimeix la taula de capçalera

en: Transparent background
ca: Fons transparent

en: Pixels (1/72nd in)
ca: Píxels (1/72u in)

en: Inches (in)
ca: Polzades (in)

en: Centimeters (cm)
ca: Centímetres (cm)

en: Millimeters (mm)
ca: Mil·límetres (mm)

en: Width:
ca: Amplada:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Width is invalid
ca: L'amplada no és vàlida

en: Height is invalid
ca: L'alçada no és vàlida

en: Slider %1
ca: Control lliscant %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
ca: Moveu el control lliscant per a canviar el paràmetre del gràfic de funció connectat amb aquest botó lliscant.

[ctx: @title:window]
en: Sliders
ca: Controls lliscants

en: Mathematical function plotter by KDE
ca: Traçador de funcions matemàtiques, creat per la comunitat KDE

en: Original Author
ca: Autor original

en: GUI
ca: IGU

en: Various improvements
ca: Diverses millores

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
ca: Adaptació a les Qt 4, millores a la IU, característiques

en: svg icon
ca: icona svg

en: command line options, MIME type
ca: opcions de línia d'ordres, tipus MIME

en: Initial functions to plot
ca: Funcions inicials a dibuixar

en: URLs to open
ca: URL a obrir

en: General Settings
ca: Configuració general

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageDiagram)
en: Diagram
ca: Diagrama

en: Diagram Appearance
ca: Aparença del diagrama

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Configure KmPlot...
ca: Configura el KmPlot...

en: E&xport...
ca: E&xporta...

en: &Coordinate System...
ca: &Sistema de coordenades...

en: Zoom &In
ca: &Apropa

en: Zoom &Out
ca: A&llunya

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
ca: Ajusta el giny a les &funcions trigonomètriques

en: Reset View
ca: Restaura la vista

en: Show Sliders
ca: Mostra els controls lliscants

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Plot &Area...
ca: Dibuixa una àre&a...

en: Find Ma&ximum...
ca: Troba el mà&xim...

en: Find Mi&nimum...
ca: Troba el mí&nim...

[ctx: @action:inmenu Help]
en: Predefined &Math Functions
ca: Funcions &matemàtiques predefinides

en: Cartesian Plot
ca: Gràfic cartesià

en: Parametric Plot
ca: Gràfic paramètric

en: Polar Plot
ca: Gràfic polar

en: Implicit Plot
ca: Gràfic implícit

en: Differential Plot
ca: Gràfic diferencial

en: &Hide
ca: Ocu&lta

en: &Remove
ca: &Elimina

en: Animate Plot...
ca: Anima el gràfic...

en: Copy (x, y)
ca: Copia (x, y)

en: Copy Root Value
ca: Copia el valor de l'arrel

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
ca: S'ha modificat el gràfic.
    Voleu desar-lo?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
ca: Aquest fitxer s'ha desat amb un format de fitxer antic; si el deseu, no podreu obrir-lo amb versions de KmPlot antigues. Esteu segur que voleu continuar?

en: Save New Format
ca: Desa en el nou format

en: Save As
ca: Desa com a

en: The file could not be saved
ca: No s'ha pogut desar el fitxer

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
ca: Gràfics vectorials escalables (*.svg)

[ctx: @title:window]
en: Export as Image
ca: Exporta com una imatge

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
ca: Ho sento, alguna cosa ha anat malament mentre es guardava la imatge «%1»

[ctx: @title:window]
en: Print Plot
ca: Impressió del gràfic

en: Print Settings
ca: Configuració de la impressió

[ctx: @title:window]
en: Print Settings
ca: Configuració de la impressió

[ctx: @title:window]
en: Parameter Animator
ca: Animador de paràmetres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
ca: La funció ha de tenir una variable addicional com a paràmetre, p. ex.: f(x,k) tindria k com a paràmetre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Avís:</span> La funció actual no té cap paràmetre i, per tant, no pot ser animada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
ca: Valor final:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
ca: Valor inicial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
ca: Valor actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
ca: Velocitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
ca: Ràpida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
ca: Lenta

en: Slider No. %1
ca: Control lliscant núm. %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
ca: Control lliscant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
ca: Llista:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
ca: Edita la llista de paràmetres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
ca: Feu clic aquí per a obrir una llista de valors de paràmetre. Aquí els podeu afegir, eliminar i canviar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
ca: Edita la llista...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
ca: Escolliu un control lliscant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
ca: Escolliu un dels controls lliscants per a canviar dinàmicament el valor del paràmetre. Els valors varien de 0 (esquerra) fins a 100 (dreta).

en: Remove all
ca: Elimina-ho tot

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
ca: La funció %1 depèn de les funcions següents: %2. Aquestes també s'han de suprimir.

en: Syntax error
ca: Error de sintaxi

en: Missing parenthesis
ca: Parèntesis incorrectes

en: Stack overflow
ca: Sobreeiximent de pila

en: Name of function is not free
ca: El nom de la funció no està lliure

en: recursive function not allowed
ca: No es permeten funcions recursives

en: Empty function
ca: Funció buida

en: Function could not be found
ca: No s'ha pogut trobar la funció

en: The differential equation must be at least first-order
ca: L'equació diferencial ha de ser de primer ordre, com a mínim

en: Too many plus-minus symbols
ca: Massa símbols més-menys

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
ca: Símbol més-menys no vàlid (l'expressió ha de ser constant)

en: The function has too many arguments
ca: La funció té massa arguments

en: The function does not have the correct number of arguments
ca: La funció no té el nombre correcte d'arguments

en: Solid
ca: Sòlid

en: Dash
ca: Guió

en: Dot
ca: Punt

en: Dash Dot
ca: Guió-punt

en: Dash Dot Dot
ca: Guió-punt-punt

en: Advanced...
ca: Avançat...

[ctx: @title:window]
en: Plot Appearance
ca: Aparença del gràfic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
ca: Estil del gràfic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
ca: Mostra el nom del gràfic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
ca: Mostra els extrems (punts mínim/màxim)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
ca: Mostra el camp tangent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
ca: Usa un gradient per als paràmetres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
ca: Estil de la línia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
ca: Amplada de la línia:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
ca: Editor de paràmetres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
ca: elimina la constant seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
ca: Mou amunt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
ca: Mou avall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
ca: Importa els valors d'un fitxer de text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
ca: Importa els valors d'un fitxer de text. Cada línia del fitxer s'interpreta com a un valor o expressió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
ca: &Importa...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
ca: Exporta els valors a un fitxer de text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
ca: Exporta els valors a un fitxer de text. Cada valor de la llista de paràmetres s'escriurà en una línia del fitxer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
ca: E&xporta...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
ca: &Coordenades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
ca: Color del fons:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
ca: Color de l'àrea de gràfic de darrere de la quadrícula.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
ca: Feu clic sobre el botó per a escollir el color del fons. Aquesta opció no té efecte ni en la impressió ni en l'exportació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
ca: &Eixos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
ca: &Quadrícula:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Select color for the axes.
ca: Escolliu el color per als eixos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
ca: Especifiqueu el color dels eixos. El canvi es produirà tan aviat com premeu el botó «D'acord».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Select color for the grid.
ca: Escolliu el color per a la quadrícula.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
ca: Especifiqueu el color de la quadrícula. El canvi es produirà tan aviat com premeu el botó «D'acord».

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
ca: &Colors predeterminats de les funcions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2.
ca: El color predeterminat per a la funció número 2.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 2. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5.
ca: El color predeterminat per a la funció número 5.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 5. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 1. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
ca: Funció &1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3.
ca: El color predeterminat per a la funció número 3.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 3. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
ca: Funció &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
ca: Funció &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
ca: Funció &4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4.
ca: El color predeterminat per a la funció número 4.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 4. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
ca: Funció &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
ca: Funció &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
ca: Funció &8:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9.
ca: El color predeterminat per a la funció número 9.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 9. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
ca: Funció &6:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7.
ca: El color predeterminat per a la funció número 7.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 7. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8.
ca: El color predeterminat per a la funció número 8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 8. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6.
ca: El color predeterminat per a la funció número 6.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 6. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
ca: Funció &9:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10.
ca: El color predeterminat per a la funció número 10.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ca: El color predeterminat per a la funció número 10. Cal tenir en compte que aquesta opció de configuració del color només afectarà les funcions buides, per tant, si heu definit una funció al número 1 i canvieu el color per a aquest número, la configuració es mostrarà la següent vegada que definiu una nova funció al número 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
ca: Funció 1&0:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
ca: No es dibuixarà cap quadrícula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
ca: Una línia per a cada marca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
ca: Línies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
ca: Només creus menudes a l'àrea de gràfic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
ca: Creus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
ca: Cercles al voltant de l'origen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
ca: Etiquetes dels eixos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
ca: Etiqueta de l'eix horitzontal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Horizontal axis label:
ca: Etiqueta de l'eix horitzontal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
ca: Etiqueta de l'eix vertical.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vertical axis label:
ca: Etiqueta de l'eix vertical:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
ca: Amplada dels eixos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
ca: A&mplada de la línia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
ca: Amplada de les marques:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
ca: Longitud de les marques:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Visible tic labels.
ca: Etiquetes de les marques visibles.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
ca: Activeu si les marques dels eixos han d'estar etiquetades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
ca: Mostra les etiquetes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Visible axes.
ca: Eixos visibles.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
ca: Activeu si els eixos han de ser visibles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
ca: Mostra els eixos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Visible arrows at the end of the axes.
ca: Fletxes visibles al final dels eixos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
ca: Activeu si els eixos han de tenir fletxes als extrems.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
ca: Mostra les fletxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
ca: Etiquetes dels eixos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
ca: Etiquetes del diagrama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
ca: Taula de capçalera:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
ca: Mode d'angle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
ca: Les funcions trigonomètriques usen el mode de radians per als angles.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
ca: Premeu aquest botó per a usar el mode de radians per a mesurar els angles. Només és important per a les funcions trigonomètriques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
ca: &Radians

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
ca: Les funcions trigonomètriques usen el mode de graus per als angles.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
ca: Premeu aquest botó per a usar el mode de graus per a mesurar els angles. Només és important per a les funcions trigonomètriques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
ca: &Graus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Zoom in by:
ca: Apropa per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Zoom out by:
ca: Allunya per:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
ca: El valor que ha d'usar l'eina d'allunyar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
ca: El valor que ha d'usar l'eina d'apropar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
ca: Dibuixa la tangent i la normal mentre es traça

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
ca: Control lliscant

[ctx: %1=minimum value, %2=maximum value]
en: %1 to %2
ca: %1 a %2

en: Plotting Range
ca: Abast del gràfic

en: Axes Division
ca: Divisió dels eixos

en: x-Axis:
ca: Eix x:

en: y-Axis:
ca: Eix y:

en: Functions:
ca: Funcions:

[ctx: %1 is a subscript zero symbol]
en: root: x%1 =
ca: arrel: x%1 =

en: Error in extension.
ca: Error a l'extensió.
