kmplot - en to eo translation catalogue (419 entries)

[ctx: @title:window]
en: Calculator
eo: Kalkulilo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
eo: Redaktilo de konstantoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
eo: La valoro devas esti nombro (ekz. "pi^2")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
eo: (nevalida)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
eo: Valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
eo: Konstanto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
eo: Enmetu esprimon kiu kalkuliĝas al nombro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
eo: Aldoni novan konstanton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
eo: Klaku ĉi tiun butonon por aldoni novan konstanton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
eo: Konstanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
eo: Valoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
eo: Dokumento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Global
eo: Malloka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
eo: Forigi la elektan konstanton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
eo: Klaku ĉi tie por forigi la elektan konstanton. Ĝi forigeblas nur se ĝi ne uzatas de grafikaĵo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eo: &Forigi

en: Coordinates
eo: Koordinatoj

en: Coordinate System
eo: Koordinatsistemo

[ctx: @title:window]
en: Coordinate System
eo: Koordinatsistemo

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
eo: La minimuma intervala valoro devas esti pli malgranda ol la maksimuma valorarero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
eo: Horizontal-aksa Gamo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
eo: Maks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
eo: Propra limo por la desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
eo: Enmetu validan esprimon, ekz. 2*pi aŭ e/2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
eo: Vertikal-aksa Gamo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
eo: Horizontal-aksa Krad-Interspaco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
eo: Aŭtomata kradspaco ne dependas de la zomo; estos fiksita kvanto da streketoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
eo: Propra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
eo: Vertikal-aksa Krad-Interspaco

[ctx: @title:window]
en: Equation Editor
eo: Ekvacia redaktilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
eo: Esprimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
eo: Redakti konstantojn...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
eo: Enmeti konstanton...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
eo: Enmeti funkcion...

en: Functions
eo: Funkcioj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
eo: forigi la elektan funkcion

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
eo: Klaku ĉi tie por forigi la elektan funkcion el la listo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
eo: Krei

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
eo: Funkcio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
eo: Propra desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
eo: Proprigi la maksimuman desegnan intervalon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
eo: Kontrolu ĉi tiun butonon kaj enigu la limojn de la grafiko malsupre.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
eo: Proprigi la minimuman desegnan intervalon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
eo: plej malgranda limo de la desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
eo: Enmetu la plej malgrandan limon de la desegna intervalo. Esprimoj kvazaŭ 2*pi ankaŭ permesatas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
eo: plej granda limo de la desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
eo: Enmetu la plej grandan limon de la desegna intervalo. Esprimoj kvazaŭ 2*pi ankaŭ permesatas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
eo: Parametroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
eo: Aspekto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
eo: Derivaĵoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
eo: Montri la unuan derivaĵon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
eo: Se ĉi tiu markobutono estas ŝaltita, la unua derivaĵo ankaŭ estos desegnita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
eo: Montri la &1-an derivaĵon

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
eo: 1-an derivaĵon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
eo: Montri la duan derivaĵon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
eo: Montri la &2-an derivaĵon

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
eo: 2-an derivaĵon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
eo: Integralo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
eo: Montri la integralon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
eo: Se ĉi tiu skatolo estas markita, ankaŭ la integralo estos grafika.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
eo: Punkto sur la solva kurbo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
eo: Komenca punkto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
eo: Enmetu la komencan abscison, ekzemple 2 aŭ pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
eo: Enmetu la komencan abscison aŭ esprimo por la integralo, ekzemple 2 aŭ pi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
eo: enmetu la komencan ordinaton, ekz. 2 aŭ pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
eo: Enmetu la komencan ordinaton aŭ esprimo por la integralo, ekzemple 2 aŭ pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
eo: La maksimuma paŝo uzata por nombre kalkuli la solvon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
eo: Precizeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
eo: Paŝo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
eo: Difino

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
eo: Enmetu esprimon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
eo: Enmetu esprimon por la funkcio.
    La loka variablo estas t.
    Ekzemple: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
eo: Enmetu esprimon por la funkcio.
    La loka variablo estas t.
    Ekzemple: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
eo: Desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
eo: Plej malgranda limo de la desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
eo: Plej granda limo de la desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
eo: Enmetu ekvacion

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
eo: Enigu esprimon por la funkcio. 
    Ekzemplo: loop(a)=ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
eo: Desegna intervalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
eo: Nomo de la funkcio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
eo: Enmetu la nomon de la funkcio.
    La nomo de funkcio devas uniki. Se vi lasas ĉi tiun linion malplena KmPlot donos defaŭltan nomon. Vi povas ŝanĝi ĝin poste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
eo: Enigu esprimon por la funkcio.
    Ekzemplo: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
eo: Enigu esprimon por la funkcio.
    Ekzemplo: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
eo: Komencaj kondiĉoj

en: Search between:
eo: Serĉi inter:

[ctx: @title:window]
en: Find Minimum Point
eo: Trovi la minimuman punkton

[ctx: @title:window]
en: Find Maximum Point
eo: Trovi la maksimuman punkton

en: Calculate the area between:
eo: Kalkuli la areon inter:

[ctx: @title:window]
en: Area Under Graph
eo: Areo sub la kurbo

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
eo: La minimumo estas ĉe x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
eo: La maksimumo estas ĉe x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
eo: La areo estas %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
eo: Funkciiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
eo: Aldoni...

[ctx: @title:window]
en: Constants Editor
eo: Konstanta redaktilo

en: Check this to have the constant exported when saving.
eo: Ŝaltu tion por eksporti la konstanton dum la konservado.

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
eo: Ŝaltu tion por konservi ĉiam la konstanton inter la seancoj de KmPlot.

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
eo: (Duklaku sur la gradiento por aldoni halton)

en: Remove stop
eo: Forigi halton

[ctx: @title:window]
en: Choose a Gradient
eo: Elektu gradienton

en: Could not find KmPlot's part.
eo: Ne eblis trovi la KmPlot modulon.

en: KmPlot Files (*.fkt);;All Files (*)
eo: KmPlot-Dosieroj (*.fkt);;Ĉiuj Dosieroj (*)

en: Open
eo: Malfermi

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
eo: Akslinia larĝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
eo: Enmetu la larĝon de la akslinioj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
eo: Ŝaltita se etikedoj videblas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
eo: Ŝaltu la butonon por videbligi la skalerajn etikedojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
eo: Ŝaltita se aksoj videblas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
eo: Ŝaltu ĉi tion por videbligi aksojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
eo: Ŝaltita se sagoj videblas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
eo: Ŝaltu ĉi tion por saghavigi aksojn.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
eo: Kradlinia larĝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
eo: Enmetu la larĝon de la kradaj linioj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
eo: Krada stilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
eo: Elektu taŭgan kradan stilon.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
eo: Skalera longo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
eo: Enmetu la longon de la skaleraj linioj.

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
eo: Skalera larĝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
eo: Enmetu la larĝon de la skaleraj linioj.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
eo: Maldekstra limo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
eo: Enmetu la maldekstran limon de la desegnejo.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
eo: Dekstra limo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
eo: Enmetu la dekstran limon de la desegnejo.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
eo: Malsupra limo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
eo: Enmetu la malsupran limon de la desegnejo.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
eo: Supra limo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
eo: Enmetu la supran limon de la desegnejo.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
eo: Etikedo al Horizontala Akso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
eo: Etikedo al Horizontala Akso.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
eo: Etikedo al Vertikala Akso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
eo: Etikedo al Vertikala Akso.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
eo: Ĉu uzu aŭtomatan aŭ propran skalaĵon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
eo: Elektu ĉu uzu aŭtomatan aŭ propran skalaĵon.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
eo: Larĝo de unuo el skalero al skalero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
eo: Enmetu la larĝon de unuo de skalero al skalero

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
eo: Alto de unuo el skalero al skalero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
eo: Enmetu la alton de unuo de skalero al skalero

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
eo: Tiparo de la aksaj etikedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
eo: Elektu tiparon por la aksaj etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
eo: Tiparo de la printata ĉaptabelo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
eo: Elektu tiparon por la tabelo printata supre al la paĝo.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
eo: Tiparo de la diagramaj etikedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
eo: Elektu tiparon por la diagramaj etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
eo: Akslinia koloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
eo: Enmetu la koloron de la aksaj linioj.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
eo: Krada koloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
eo: Elektu koloron por la kradaj linioj.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
eo: Koloro de la funkcio 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
eo: Elektu koloron por la funkcio 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
eo: Koloro de la funkcio 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
eo: Elektu koloron por la funkcio 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
eo: Koloro de la funkcio 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
eo: Elektu koloron por la funkcio 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
eo: Koloro de la funkcio 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
eo: Elektu koloron por la funkcio 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
eo: Koloro de la funkcio 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
eo: Elektu koloron por la funkcio 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
eo: Koloro de la funkcio 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
eo: Elektu koloron por la funkcio 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
eo: Koloro de la funkcio 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
eo: Elektu koloron por la funkcio 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
eo: Koloro de la funkcio 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
eo: Elektu koloron por la funkcio 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
eo: Koloro de la funkcio 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
eo: Elektu koloron por la funkcio 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
eo: Koloro de la funkcio 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
eo: Elektu koloron por la funkcio 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
eo: Radianoj anstataŭ gradoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
eo: Ŝaltu la butonon se vi volas uzi radianojn

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
eo: Fona koloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
eo: La fona koloro por la grafikaĵo

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
eo: Zompaŝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
eo: La valoro kiun la zomilo devus uzi

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
eo: Malzompaŝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
eo: La valoro kiun la malzomilo devus uzi

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
eo: Plia detalo dum desegnado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
eo: Ĉu montri aŭ ne plian detalon kiel tanĝanton aŭ ortanton desegnante kurbon.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vidi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: The file had an unknown version number
eo: La dosiero havas nekonatan versian numeron

en: The file does not exist.
eo: La dosiero ne ekzistas.

en: An error appeared when opening this file (%1)
eo: Eraro okazis malfermante ĉi tiun dosieron (%1)

en: %1 could not be opened
eo: %1 ne malfermeblis

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
eo: %1 ne ŝargeblis (%2 ĉe linio %3, kolumno %4)

en: automatic
eo: aŭtomata

en: The function %1 could not be loaded
eo: Ne eblis ŝargi la funkcion %1

[ctx: @title:window]
en: Parameter Editor
eo: Parametra redaktilo

en: Open Parameter File
eo: Malfermi Parametran Dosieron

en: Plain Text File (*.txt)
eo: Simpla Teksta Dosiero (*.txt)

en: An error appeared when opening this file: %1
eo: Eraro okazis malfermante ĉi tiun dosieron: %1

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
eo: Linio %1 ne estas valida parametra valoro kaj do ne estos inkluzivita. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
eo: Ĉu vi volas informiĝi pri aliaj linioj kiuj ne legeblas?

en: Get Informed
eo: Informiĝi

en: Ignore Information
eo: Ignori la informon

en: An error appeared when opening this file
eo: Eraro okazis malfermante ĉi tiun dosieron

en: Save File
eo: Konservi Dosieron

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi kaj anstataŭigi ĉi tiun dosieron?

en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi la dosieron?

en: An error appeared when saving this file
eo: Eraro okazis konservante ĉi tiun dosieron

[ctx: @title:window]
en: KmPlot Options
eo: KmPlot opcioj

en: Print header table
eo: Printi la ĉaptabelon

en: Transparent background
eo: Travidebla fono

en: Pixels (1/72nd in)
eo: Rastrumeroj (72-ono da colo)

en: Inches (in)
eo: Coloj (in)

en: Centimeters (cm)
eo: Centimetroj (cm)

en: Millimeters (mm)
eo: Milimetroj (mm)

en: Width:
eo: Larĝo:

en: Height:
eo: Alto:

en: Width is invalid
eo: Larĝo ne estas valida

en: Height is invalid
eo: Alto ne estas valida

en: Slider %1
eo: Ŝovilo %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
eo: Movu la ŝovilon por ŝanĝi la parametron de la funkcia grafikaĵo konektita al ĉi tiu ŝovilo.

[ctx: @title:window]
en: Sliders
eo: Ŝoviloj

en: Mathematical function plotter by KDE
eo: Matematika funkcio-grafikilo de KDE

en: Original Author
eo: Origina aŭtoro

en: Various improvements
eo: Diversaj plibonigoj

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
eo: Portado al Qt 4, UI plibonigadoj, eblecoj

en: svg icon
eo: svg piktogramo

en: command line options, MIME type
eo: komandliniaj opcioj, MIME-tipo

en: Initial functions to plot
eo: Komencaj desegnendaj funkcioj

en: argument
eo: argumento

en: URLs to open
eo: URLoj por malfermi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
eo: Ĝenerale

en: General Settings
eo: Ĝenerala agordo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageDiagram)
en: Diagram
eo: Diagramo

en: Diagram Appearance
eo: Diagrama aspekto

en: Colors
eo: Koloroj

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Configure KmPlot...
eo: Agordi KmPlot...

en: E&xport...
eo: Eks&porti...

en: &Coordinate System...
eo: &Koordinatsistemo...

en: &Constants...
eo: &Konstantoj...

en: Zoom &In
eo: Zo&mi

en: Zoom &Out
eo: Ma&lzomi

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
eo: Adapti la &fenestron por la trigonometriaj funkcioj

en: Reset View
eo: Restarigi la vidaĵon

en: Show Sliders
eo: Montri la ŝovilojn

en: Calculator
eo: Kalkulilo

en: Plot &Area...
eo: Desegn&ejo

en: Find Ma&ximum...
eo: Trovi la mak&simumon...

en: Find Mi&nimum...
eo: Trovi la mi&nimumon...

[ctx: @action:inmenu Help]
en: Predefined &Math Functions
eo: Antaŭdifinitaj &matematikaj funkcioj

en: Cartesian Plot
eo: Kartezia kurbo

en: Parametric Plot
eo: Parametra kurbo

en: Polar Plot
eo: Polusa kurbo

en: Implicit Plot
eo: Implica kurbo

en: Differential Plot
eo: Diferenciala kurbo

en: &Hide
eo: &Kaŝi

en: &Remove
eo: &Forigi

en: Animate Plot...
eo: Animi la kurbon...

en: Copy (x, y)
eo: Kopii (x, y)

en: Copy Root Value
eo: Kopii Radikan Valoron

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La grafikaĵo ŝanĝis.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
eo: Ĉi tiu dosiero konserviĝas per malnova dosierformato. Se vi malgraŭe konservas ĝin, vi ne povos malfermi la dosieron per malnovaj versioj de KmPlot. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: Save New Format
eo: Konservi novan formaton

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: The file could not be saved
eo: La dosiero ne konserveblis

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
eo: Skaleblaj Vektoraj Grafikoj (*.svg)

[ctx: @title:window]
en: Export as Image
eo: Eksporti kiel bildo

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
eo: Pardonu, io malbone fariĝis konservante al la bildo "%1"

[ctx: @title:window]
en: Print Plot
eo: Printi la grafikaĵon

en: Print Settings
eo: Presaj Agordoj

[ctx: @title:window]
en: Print Settings
eo: Presaj Agordoj

[ctx: @title:window]
en: Parameter Animator
eo: Parametra redaktilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
eo: La funkcio devas havi plian variablon kiel parametron, ekz. f(x,k) uzus k kiel sian parametron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Averto:</span> La nuna funkcio ne hava parametron do ne animeblas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
eo: Fina valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
eo: Komenca valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
eo: Nuna valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
eo: Rapideco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
eo: Rapida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
eo: Malrapida

en: Slider No. %1
eo: Ŝovilo n°%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
eo: Ŝovilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
eo: Listo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
eo: Redakti la parametran liston

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
eo: Klaku ĉi tie por malfermi liston de parametraj valoroj. Vi povas tie aldoni, forigi kaj ŝanĝi ilin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
eo: Redakti la liston...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
eo: Elekti ŝovilon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
eo: Elektu unu el la ŝoviloj por dinamike ŝanĝi la parametran valoron. La valoroj varias de 0 (maldekstre) al 100 (dekstre).

en: Remove all
eo: Forigi ĉion

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
eo: La funkcio %1 bazas sur la jenaj funkcioj: %2. Ĉi tiuj forigendas plie.

en: Syntax error
eo: Sintaksa eraro

en: Missing parenthesis
eo: Mankaj parentezoj

en: Stack overflow
eo: Staka troo

en: Name of function is not free
eo: La nomo de la funkcio jam uzatas

en: recursive function not allowed
eo: rikura funkcio ne permesita

en: Empty function
eo: Malplena funkcio

en: Function could not be found
eo: Ne eblis trovi la funkcion

en: The differential equation must be at least first-order
eo: La diferenciala ekvacio devas esti almenaŭ unuorda

en: Too many plus-minus symbols
eo: Tro da plusoj-minusoj

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
eo: Nevalida plusa-minusa simbolo (la esprimo devas esti konstanta)

en: The function has too many arguments
eo: La funkcio havas tro da argumentoj

en: The function does not have the correct number of arguments
eo: La funkcio ne havas la korektan nombron da argumentoj

en: Solid
eo: Plenstreko

en: Dash
eo: Streketo

en: Dot
eo: Punkto

en: Dash Dot
eo: Streketo punkto

en: Dash Dot Dot
eo: Streketo punkto punkto

en: Advanced...
eo: Plie...

en: Color:
eo: Koloro:

[ctx: @title:window]
en: Plot Appearance
eo: Desegna aspekto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
eo: Desegna stilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
eo: Montri la grafikaĵan nomon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
eo: Montri la ekstremumojn (maksimumaj/minimumaj punktoj)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
eo: Montri la tanĝantan kampon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
eo: Uzi gradienton por la parametroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
eo: Linia stilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
eo: Linia larĝo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
eo: Parametra redaktilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
eo: forigi la elektan konstanton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
eo: Movi supren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
eo: Movi malsupren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
eo: Importi valorojn el tekstdosiero

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
eo: Eksporti valorojn al tekstdosiero. Ĉiu linio de la dosiero analizitos kiel valoron aŭ esprimon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
eo: &Importi...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
eo: Eksporti valorojn al tekstdosiero

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
eo: Eksporti valorojn al tekstdosiero. Ĉiu valoro de la parametra listo skribitos en unu linio en la dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
eo: &Eksporti...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
eo: &Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
eo: Fona koloro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
eo: Koloro por la desegnejo malantaŭ la krado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
eo: Klaku sur la butono por elekti la koloro de la fono. Ĉi tiu opcio ne efikas la pritadon aŭ eksportadon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
eo: &Aksoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
eo: &Krado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Select color for the axes.
eo: Elektu koloron por la aksoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
eo: Specifu la koloron de la aksoj. La ŝanĝoj montratos tuj post vi presis la jesan butonon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Select color for the grid.
eo: Elektu koloron por la krado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
eo: Specifu la koloron de la krado. La ŝanĝoj montratos tuj post vi presis la jesan butonon.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
eo: &Defaŭltaj funkciaj koloroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 2.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 2. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 5.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 5. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 1. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
eo: Funkcio &1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 3.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 3. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
eo: Funkcio &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
eo: Funkcio &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
eo: Funkcio &4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 4.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 4. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
eo: Funkcio &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
eo: Funkcio &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
eo: Funkcio &8:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 9.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 9. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
eo: Funkcio &6:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 7.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 7. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 8. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 6.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 6. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
eo: Funkcio &9:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10.
eo: La defaŭlta koloro por funkcio numero 10.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eo: La defaŭlta koloro por la funkcio numero 10. Bonvolu rimarki, ke ĉi tiu koloragordo afektas nur malplenajn funkciojn, do se vi difinis funkcion de numero 1 kaj ŝanĝas la koloron por ĉi tiu numero ĉi tie, la agordo montrotas dum la sekva fojo kiam vi difinas novan funkcion de numero 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
eo: Funkcio 1&0:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
eo: Neniu krado desegnotas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
eo: Unu linio po ĉiu skalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
eo: Linioj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
eo: Nur krucetoj en la desegnejo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
eo: Krucoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
eo: Cirkloj ĉirkaŭ la origino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
eo: Polusa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
eo: Aksaj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
eo: Etikedo sur horizontala akso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Horizontal axis label:
eo: Etikedo de horizontala akso:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
eo: Etikedo sur vertikala akso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vertical axis label:
eo: Etikedo de vertikala akso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
eo: Aksaj larĝoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
eo: Linia la&rĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
eo: Skalera larĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
eo: Skalera longo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Visible tic labels.
eo: Videblaj skaler-etikedoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
eo: Ŝaltu ĉi tion por etikedigi la aksajn skalerojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
eo: Montri la etikedojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Visible axes.
eo: Videblaj aksoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
eo: Ŝaltu ĉi tion por videbligi la aksojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
eo: Montri la aksojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Visible arrows at the end of the axes.
eo: Videblaj sagoj ĉe la fino de la aksoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
eo: Ŝaltu ĉi tion por aldoni sagojn ĉe la aksfino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
eo: Montri la sagojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
eo: Aksaj etikedoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
eo: Diagramaj etikedoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
eo: Ĉaptabelo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
eo: Angula modo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
eo: Trigonometriaj funkcioj uzas radianan modon por anguloj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
eo: Ŝaltu ĉi tiun butonon por uzi radianan modon por mezuri angulojn. Gravas nur por trigonometriaj funkcioj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
eo: &Radiano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
eo: Trigonometriaj funkcioj uzas gradan modon por anguloj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
eo: Ŝaltu ĉi tiun butonon por uzi gradan modon por mezuri angulojn. Gravas nur por trigonometriaj funkcioj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
eo: &Grado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
eo: Zomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Zoom in by:
eo: Zomi per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Zoom out by:
eo: Malzomi per:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
eo: La valoro, kiun la Malzom-ilo devus uzi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
eo: La valoro kiun la Zom-ilo devus uzi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
eo: Streki la tanĝanton kaj ortanton dum la desegnado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
eo: Ŝovilo

[ctx: %1=minimum value, %2=maximum value]
en: %1 to %2
eo: %1 ĝis %2

en: Plotting Range
eo: Desegna intervalo

en: Axes Division
eo: Akseraĵo

en: x-Axis:
eo: Abscisa akso:

en: y-Axis:
eo: Ordinata akso:

en: Functions:
eo: Funkcioj:

[ctx: %1 is a subscript zero symbol]
en: root: x%1 =
eo: radiko: x%1 =

en: Error in extension.
eo: Eraro en etendaĵo.
