kmplot - en to eu translation catalogue (419 entries)

[ctx: @title:window]
en: Calculator
eu: Kalkulagailua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
eu: Konstateen editorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
eu: Balioa zenbaki bat izan behar du (adib. "pi^2")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
eu: (baliogabea)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
eu: Balioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
eu: Konstantea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
eu: Sartu adierazpen bat zenbaki bat ebaluatzeko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
eu: Gehitu konstante berri bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
eu: Klikatu botoi hau konstante berri bat gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
eu: &Berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
eu: Konstantea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
eu: Balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
eu: Dokumentua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Global
eu: Globala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
eu: Ezabatu hautatutako konstantea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
eu: Klikatu hemen hautatutako konstantea ezabatzeko; grafika batek badarabil ezin izango duzu ezabatu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Coordinates
eu: Koordenatuak

en: Coordinate System
eu: Koordenatu-sistema

[ctx: @title:window]
en: Coordinate System
eu: Koordenatu-sistema

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
eu: Barrutiaren balio minimoak barrutiaren balio maximoa baina txikiagoa izan behar da

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
eu: Ardatz horizontaleko barrutia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
eu: Grafika-barrutiaren muga pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
eu: Sartu baliozko espresio bat, adibidez, 2*pi edo e/2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
eu: Ardatz bertikaleko barrutia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
eu: Ardatz horizontaleko saretaren tartea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
eu: Saretaren tarte automatikoa zoomarengandik aske da. Horrela, marka kopurua finkatua izango da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
eu: Automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
eu: Pertsonalizatua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
eu: Ardatz bertikaleko saretaren tartea

[ctx: @title:window]
en: Equation Editor
eu: Ekuazio-editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
eu: Adierazpena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
eu: Editatu konstanteak...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
eu: Txertatu konstantea...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
eu: Txertatu funtzioa

en: Functions
eu: Funtzioak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
eu: ezabatu hautatutako funtzioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
eu: Klikatu hmen hautatutako funtzio zerrendatik ezabatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
eu: Sortu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
eu: Funtzioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
eu: Pertsonalizatu grafikoaren barrutia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
eu: Pertsonalizatu grafikoaren barruti maximoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
eu: Markatu botoi hau eta sartu grafikoaren barrutiaren mugak azpian.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
eu: Pertsonalizatu marrazketaren barruti minimoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
eu: marrazteko barrutiaren beheko muga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
eu: Sartu marrazteko barrutiaren beheko muga. 2*pi bezalako espresioak erabil daitezke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
eu: marrazteko barrutiaren goiko muga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
eu: Sartu marrazteko barrutiaren goiko muga. 2*pi bezalako espresioak erabil daitezke.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
eu: Parametroak

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
eu: Itxura

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
eu: Eratorriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
eu: Erakutsi lehenengo deribatua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
eu: Kaxa hau hautatzen bada, lehenengo deribatua ere marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
eu: Erakutsi &1 deribatua

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
eu: 1. deribatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
eu: Erakutsi bigarren deribatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
eu: Erakutsi &2. deribatua

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
eu: 2. deribatua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
eu: Integrala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
eu: Erakutsi integrala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
eu: Lauki honek hautamarka badu, integrala ere marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
eu: Puntu bat soluzioko kurban

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
eu: Hasierako puntua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
eu: Sartu hasierako x-puntua, adibidez, 2 edo pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
eu: Sartu hasierako x-puntua edo espresioa, adibidez, 2 edo pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
eu: sartu hasierako y puntua, adib. 2 edo pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
eu: Sartu integralaren hasierako y-balio edo espresioa, adibidez, 2 edo pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
eu: Gehienezko urrats tamaina soluzioa numerikoki kalkulatzean erabiltzeko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
eu: Zehaztasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
eu: Urratsa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
eu: Definizioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
eu: Sartu adierazpen bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
eu: Sartu funtzioaren espresioa.
    Aldagaia t da
    Adibidea: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
eu: Sartu espresio bat funtziorentzat.
    Aldagaia t da.
    Adibidea: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
eu: Grafikaren barrutia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
eu: Marrazketa barrutiaren beheko muga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
eu: Marrazketa barrutiaren goiko muga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
eu: Sartu ekuazio bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
eu: Sartu funtzioaren adierazpen bat.
    Adibidea: loop(a)=ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
eu: Grafikaren barrutia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
eu: Funtzioaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
eu: Sartu funtzioaren izena.
    Funtzioaren izenak bakarra izan behar du. Lerro hau hutsik uzten baduzu, KmPlot-ek beranduago alda dezakezun izen lehenetsi bat ezarriko du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
eu: Sartu funtzioaren adierazpen bat.
    Adibidea: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
eu: Sartu funtzioaren adierazpen bat.
    Adibidea: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
eu: Hasierako baldintzak

en: Search between:
eu: Bilatu hauen artean:

[ctx: @title:window]
en: Find Minimum Point
eu: Aurkitu puntu minimoa

[ctx: @title:window]
en: Find Maximum Point
eu: Aurkitu puntu maximoa

en: Calculate the area between:
eu: Kalkulatu honen arteko area:

[ctx: @title:window]
en: Area Under Graph
eu: Grafikoaren azpiko azalera

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
eu: Minimoaren kokalekua: x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
eu: Maximoaren kokalekua: x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
eu: Area %1 da

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
eu: Funtzioen tresnak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
eu: Gehitu...

[ctx: @title:window]
en: Constants Editor
eu: Konstanteen editorea

en: Check this to have the constant exported when saving.
eu: Aktibatu hau konstantea esportatuta edukitzeko gordetzean.

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
eu: Aktibatu hau konstantea beti eskuragarri edukitzeko KmPlot-en arteko instantzietan.

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
eu: (klik bikoitza egin gradientean puntu bat gehitzeko)

en: Remove stop
eu: Kendu puntua

[ctx: @title:window]
en: Choose a Gradient
eu: Aukeratu gradiente bat

en: Could not find KmPlot's part.
eu: Ezin izan da KmPlot-en zatia aurkitu.

en: KmPlot Files (*.fkt);;All Files (*)
eu: KmPlot fitxategiak (*.fkt);;Fitxategi guztiak (*)

en: Open
eu: Ireki

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
eu: Ardatz-lerroen zabalera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
eu: Sartu ardatz-lerroen zabalera

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
eu: Hautatuta etiketak ikusgai badaude

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
eu: Hautatu kaxa hau marketako etiketak erakustea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
eu: Hautatuta ardatzak ikusgai badaude

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
eu: Hautatu kaxa hau ardatzak erakustea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
eu: Hautatuta geziak ikusgai badaude

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
eu: Hautatu kaxa hau ardatzek geziak erakustea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
eu: Saretaren lerroaren zabalera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
eu: Sartu sareta-lerroen zabalera.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
eu: Saretaren estiloa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
eu: Hautatu sareta estilo egoki bat.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
eu: Marken luzera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
eu: Sartu marka lerroen luzera

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
eu: Markaren zabalera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
eu: Sartu marken lerroen zabalera.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
eu: Ezkerreko muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
eu: Sartu grafika-arearen ezker muga.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
eu: Eskuin muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
eu: Sartu grafika-arearen eskuin muga.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
eu: Beheko muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
eu: Sartu grafika-arearen beheko muga.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
eu: Goiko muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
eu: Sartu grafika-arearen eskuin muga.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
eu: Ardatz horizontaleko etiketa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
eu: Ardatz horizontaleko etiketa.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
eu: Ardatz bertikaleko etiketa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
eu: Ardatz bertikaleko etiketa.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
eu: Eskalatze automatikoa edo pertsonalizatua noiz erabili.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
eu: Hautatu eskalatze automatikoa edo pertsonalizatua noiz erabili.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
eu: Marka batetik bestera unitate batek duen zabalera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
eu: Sartu marka batetik bestera unitate batek duen zabalera.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
eu: Marka batetik bestera unitate batek duen altuera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
eu: Sartu marka batetik bestera unitate batek duen altuera.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
eu: Ardatzen etiketen letra-tipoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
eu: Aukeratu ardatzen etiketen letra-tipo.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
eu: Inprimatutako goiburu taularen letra-tipoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
eu: Aukeratu inprimatutako goiburu taularen letra-tipo.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
eu: Diagrametako etiketen letra-tipoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
eu: Auekratu diagrametako etiketen letra-tipoa.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
eu: Ardatz-lerroen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
eu: Sartu ardatz-lerroen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
eu: Saretaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
eu: Hautatu Saretaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
eu: 1 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
eu: Hautatu 1 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
eu: 2 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
eu: Hautatu 2 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
eu: 3 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
eu: Hautatu 3 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
eu: 4 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
eu: Hautatu 4 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
eu: 5 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
eu: Hautatu 5 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
eu: 6 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
eu: Hautatu 6 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
eu: 7 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
eu: Hautatu 7 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
eu: 8 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
eu: Hautatu 8 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
eu: 9 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
eu: Hautatu 9 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
eu: 10 funtzioaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
eu: Hautatu 10 funtzioaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
eu: Radianak graduen ordez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
eu: Hautatu kaxa hau radianak erabili nahi badituzu

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
eu: Grafikoaren atzeko planoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
eu: Zoom handitzailearen pausoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
eu: Zoom handitzaileak erabili behar duen pausoa

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
eu: Zoom txikiagotzailearen pausoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
eu: Zoom txikiagotzaileak erabili behar duen pausoa

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
eu: Xehetasun gehiagrria trazatzean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
eu: Xehetasun gehigarria (tangente edo normala bezalakoa) erakutsi edo ez grafikoa trazatzean

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: The file had an unknown version number
eu: Fitxategiak bertsio zenbaki ezezagun bat du

en: The file does not exist.
eu: >Fitxategia ez da existitzen.

en: An error appeared when opening this file (%1)
eu: Errore bat gertatu da fitxategi hau irekitzean (%1)

en: %1 could not be opened
eu: Ezin izan da %1 ireki

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
eu: Ezin izan da %1 kargatu (%2 %3 lerroan, %4 zutabean)

en: automatic
eu: automatikoa

en: The function %1 could not be loaded
eu: %1 funtzioa ezin izan da kargatu

[ctx: @title:window]
en: Parameter Editor
eu: Parametro-editorea

en: Open Parameter File
eu: Ireki parametro fitxategia

en: Plain Text File (*.txt)
eu: Testu arrunteko fitxategia (*.txt)

en: An error appeared when opening this file: %1
eu: Errore bat gertatu da fitxategi hau irekitzean: %1

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
eu: %1 lerroa ez da baliozko parametro balio bat eta beraz ez da kontuan hartuko. Jarraitu nahi al duzu?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
eu: Irakurri ezin diren beste lerroei buruzko informazio jaso nahi duzu?

en: Get Informed
eu: Informa zaitez

en: Ignore Information
eu: Ez ikusia informazioari

en: An error appeared when opening this file
eu: Errore bat gertatu da fitxategi hau irekitzean

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
eu: "%1" izeneko fitxategi bat existitzen da dagoeneko. Ziur zaude jarraitu eta fitxategi hau gainidatzi nahi duzula?

en: Overwrite File?
eu: Gainidatzi fitxategia?

en: An error appeared when saving this file
eu: Errore bat gertatu da fitxategi hau gordetzean

[ctx: @title:window]
en: KmPlot Options
eu: KmPlot-en aukerak

en: Print header table
eu: Inprimatu goiburu taula

en: Transparent background
eu: Atzeko plano gardena

en: Pixels (1/72nd in)
eu: Pixelak (1/72nd in)

en: Inches (in)
eu: Hatzak (in)

en: Centimeters (cm)
eu: Zentimetroak (cm)

en: Millimeters (mm)
eu: Milimetroak (mm)

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Altuera:

en: Width is invalid
eu: Zabalera baliogabea da

en: Height is invalid
eu: Altuera baliogabea da

en: Slider %1
eu: %1 graduatzailea

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
eu: Mugitu graduatzailea graduatzaile honekin konektatuta dagoen funtzio-grafikoaren parametroa aldatzeko.

[ctx: @title:window]
en: Sliders
eu: Graduatzaileak

en: Mathematical function plotter by KDE
eu: KDEren funtzio matematikoen marrazlea

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: GUI
eu: GUI-a

en: Various improvements
eu: Hainbat hobekuntza

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
eu: Qt 4-rako moldaketak, interfazearen hobekuntzak, eginbideak

en: svg icon
eu: svg ikonoa

en: command line options, MIME type
eu: komando-lerroko aukerak, MIME mota

en: Initial functions to plot
eu: Marrazteko hasierako funtzioak

en: argument
eu: argumentua

en: URLs to open
eu: Ireki beharreko URLak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageDiagram)
en: Diagram
eu: Diagrama

en: Diagram Appearance
eu: Diagramaren itxura

en: Colors
eu: Koloreak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Configure KmPlot...
eu: Konfiguratu KmPlot...

en: E&xport...
eu: E&sportatu...

en: &Coordinate System...
eu: &Koordenatu-sistema...

en: &Constants...
eu: &Konstanteak...

en: Zoom &In
eu: Zooma &handiagotu

en: Zoom &Out
eu: Zooma &txikiagotu

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
eu: &Egokitu trepeta funtzio trigonometrikoetara

en: Reset View
eu: Berrezarri ikuspegia

en: Show Sliders
eu: Erakutsi graduatzaileak

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Plot &Area...
eu: Grafikaren &area...

en: Find Ma&ximum...
eu: Bilatu m&aximoa...

en: Find Mi&nimum...
eu: Bilatu m&inimoa...

[ctx: @action:inmenu Help]
en: Predefined &Math Functions
eu: Aurrez definitutako &matematika-funtzio

en: Cartesian Plot
eu: Grafika kartesiarra

en: Parametric Plot
eu: Grafika parametrikoa

en: Polar Plot
eu: Grafika polarra

en: Implicit Plot
eu: Grafika inplizitua

en: Differential Plot
eu: Grafika diferentziala

en: &Hide
eu: &Ezkutatu

en: &Remove
eu: &Kendu

en: Animate Plot...
eu: Animatu grafikak...

en: Copy (x, y)
eu: Kopiatu (x, y)

en: Copy Root Value
eu: Kopiatu erro balioa

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
eu: Grafika aldatu da.
    Gorde nahi al duzu?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
eu: Fitxategi hau formatu zahar batekin gorde zen, orain gordetzen baduzu, ezin izango duzu Kmplot-en bertsio zaharrekin kargatu. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Save New Format
eu: Gorde formatu berria

en: Save As
eu: Gorde honela

en: The file could not be saved
eu: Fitxategia ezin izan da gorde

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
eu: Bektore Grafiko Eskalagarriak (*.svg)

[ctx: @title:window]
en: Export as Image
eu: Esportatu irudi gisa

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
eu: Zerbait oker gertatu da "%1" irudia gordetzean

[ctx: @title:window]
en: Print Plot
eu: Inprimatu trazu-marrazkia

en: Print Settings
eu: Inprimaketa ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: Print Settings
eu: Inprimaketa ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: Parameter Animator
eu: Parametro-animatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
eu: Funtzioak aldagai gehigarri bat eduki behar du parametro gisa, adib. f(x,k) funtzioak 'k' izango luke bere parametro bezala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Abisua:</span> uneko funtzioak ez duenezparametrorik, ezin da animatu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
eu: Amaierako balioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
eu: Hasierako balioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
eu: Uneko balioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
eu: Abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
eu: Azkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
eu: Motel

en: Slider No. %1
eu: %1. graduatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
eu: Graduatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
eu: Zerrenda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
eu: Editatu parametroen zerrenda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
eu: Klikatu hemen parametroen balioen zerrenda bat irekitzeko. Hemen hauek gehitu, kendu edo alda ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
eu: Editatu zerrenda...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
eu: Hautatu graduatzailea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
eu: Hautatu graduatzaile bat parametroen balioak dinamikoki aldatzeko. Balioak 0 eta (ezkerra) 100 (eskuina) artean daude.

en: Remove all
eu: Kendu denak

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
eu: %1 funtzioa honako funtzioen mende dago: %2. Hauek ere kendu egin behar dira gainera.

en: Syntax error
eu: Sintaxi-errorea

en: Missing parenthesis
eu: Parentesiak falta dira

en: Stack overflow
eu: Pila gainezkatua

en: Name of function is not free
eu: Funtzioaren izena ez da librea

en: recursive function not allowed
eu: funtzio errekurtsiboak ez daude baimenduta

en: Empty function
eu: Funtzio hutsa

en: Function could not be found
eu: Ezin izan funtzioa aurkitu

en: The differential equation must be at least first-order
eu: Ekuazio diferentzialak gutxienez 1 ordenekoa izan behar du

en: Too many plus-minus symbols
eu: Plus-minus ikur gehiegi

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
eu: Plus-minus ikur baliogabea (adierazpena konstantea izan behar du)

en: The function has too many arguments
eu: Funtzioak argumentu gehiegi ditu

en: The function does not have the correct number of arguments
eu: Funtzioak ez du argumentu kopuru zuzena

en: Solid
eu: Soila

en: Dash
eu: Marra

en: Dot
eu: Puntu

en: Dash Dot
eu: Marra puntua

en: Dash Dot Dot
eu: Marra puntua puntua

en: Advanced...
eu: Aurreratua...

en: Color:
eu: Kolorea:

[ctx: @title:window]
en: Plot Appearance
eu: Trazu-marrazkiaren itxura

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
eu: Grafikaren estiloa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
eu: Erakutsi grafikaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
eu: Erakutsi muturrak (puntu minimoak/maximoak)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
eu: Erakutsi tangentearen eremua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
eu: Erabili gradiente bat parametroentzako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
eu: Lerroaren estiloa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
eu: Lerroaren zabalera:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
eu: Parametro-editorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
eu: ezabatu hautatutako konstantea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
eu: Eraman gora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
eu: Eraman behera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
eu: Inportatu balioak testu-fitxategi batetik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
eu: Inportatu balioak testu-fitxategi batetik. Fitxategiko lerro bakoitza balio edo espresio bat bezala prozesatuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
eu: &Inportatu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
eu: Esportatu balioak testu-fitxategi batera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
eu: Esportatu balioak testu-fitxategi batera. Parametro zerrendako balio bakoitza fitxategiaren lerro batean idatziko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
eu: &Esportatu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
eu: &Koordenatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
eu: Saretaren atzeko grafikaren arearen kolorea.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
eu: Klikatu botoi honetan atzeko planoaren kolorea hautatzeko. Aukera honek ez du eraginik inprimatzean edo esportatzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
eu: &Ardatzak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
eu: &Sareta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Select color for the axes.
eu: Hautatu ardatzen kolorea.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
eu: Zehaztu ardatzen kolorea. Aldaketa "Ados" botoia sakatzen duzun bezain laster agertuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Select color for the grid.
eu: Hautatu saretaren kolorea.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
eu: Zehaztu saretaren kolorea. Aldaketa "Ados" botoia sakatzen duzun bezain laster agertuko da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
eu: Funtzioen kolore &lehenetsiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2.
eu: 2. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 2. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5.
eu: 5. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 5. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1.
eu: 1. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 1. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
eu: &1. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3.
eu: 3. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 3. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
eu: &3. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
eu: &2. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
eu: &4. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4.
eu: 4. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 4. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
eu: &5. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
eu: &7. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
eu: &8. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9.
eu: 9. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 9. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
eu: &6. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7.
eu: 7. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 7. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8.
eu: 8. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 8. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6.
eu: 6. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 6. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
eu: &9. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10.
eu: 10. funtzioaren kolore lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
eu: 10. funtzioaren kolore lehenetsia. Kontuan izan kolore ezarpen honek funtzio hutsetan bakarrik duela eragina. Beraz, 1 zenbakian funtzioa definitu baduzu eta zenbaki horren kolorea hemen aldatzen baduzu, ezarpena 1. funtzio bezala beste funtzio bat definitzen duzunean agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
eu: 1&0. funtzioa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
eu: Ez da saretarik marraztuko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
eu: Lerro bat marka bakoitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
eu: Lerroak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
eu: Gurutze txikiak bakarrik grafika-arean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
eu: Gurutzeak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
eu: Zirkuluak jatorriaren inguruan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
eu: Polarra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
eu: Ardatzen etiketak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
eu: Etiketa ardatz horizontalean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Horizontal axis label:
eu: Ardatz horizontalaren etiketa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
eu: Etiketa ardatz bertikalean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vertical axis label:
eu: Ardatz bertikalaren etiketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
eu: Ardatzen zabalerak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
eu: Lerroaren &zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
eu: Markaren zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
eu: Markaren luzera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Visible tic labels.
eu: Marka ikusgaien etiketak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
eu: Hautatu hau ardatzen marketan etiketak nahi badituzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
eu: Erakutsi etiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Visible axes.
eu: Ardatzak ikusgaiak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
eu: Hautatu hau ardatzak ikusgai nahi badituzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
eu: Erakutsi ardatzak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Visible arrows at the end of the axes.
eu: Geziak ikusgai ardatzen amaieran.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
eu: Hautatu hau ardatzek beren bukaeran geziak izatea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
eu: Erakutsi geziak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
eu: Ardatzen etiketak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
eu: Diagramaren etiketak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
eu: Goiburuko taula:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
eu: Angeluaren modua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
eu: Funtzio trigonometrikoek radianak darabiltzate angeluetan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
eu: Hautatu botoi hau angeluak neurtzeko radian modua erabiltzeko. Hau funtzio trigonometrikoentzat bakarrik da garrantzitsua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
eu: &Radianak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
eu: Funtzio trigonometrikoak graduak darabiltzate angeluetan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
eu: Hautatu botoi hau angeluak neurtzeko gradu modua erabiltzeko. Hau funtzio trigonometrikoentzat bakarrik da garrantzitsua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
eu: &Graduak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
eu: Zooma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Zoom in by:
eu: Zooma gerturatu honenbeste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Zoom out by:
eu: Zooma urrundu honenbeste:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
eu: Zooma urrundu tresnak erabili beharko luken balioa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
eu: Zooma gerturatu tresnak erabili beharko luken balioa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
eu: Marraztu ta ngente eta normalak trazatzean

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
eu: Graduatzailea

[ctx: %1=minimum value, %2=maximum value]
en: %1 to %2
eu: %1(e)tik %2(e)ra

en: Plotting Range
eu: Trazu-marrazkiaren barrutia

en: Axes Division
eu: Ardatzen zatiketa

en: x-Axis:
eu: x-ardatza:

en: y-Axis:
eu: y-ardatza:

en: Functions:
eu: Funtzioak:

[ctx: %1 is a subscript zero symbol]
en: root: x%1 =
eu: erroa: x%1 =

en: Error in extension.
eu: Errorea luzapenean.
