kmplot - en to fa translation catalogue (288 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
fa: ویرایشگر ثابت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
fa: مقدار:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
fa: ثابت:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
fa: افزودن یک ثابت جدید

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
fa: برای افزودن یک ثابت جدید، این دکمه را فشار دهید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
fa: &جدید‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
fa: ثابت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
fa: مقدار

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
fa: حذف ثابت برگزیده

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
fa: برای حذف ثابت برگزیده، اینجا را فشار دهید؛ اگر اخیراً توسط یک رسم استفاده نشده باشد، فقط می‌توان آن را حذف کرد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
fa: &حذف‌

en: Coordinates
fa: مختصات

en: Coordinate System
fa: سیستم مختصات

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
fa:  مقدار کمینه گستره باید کمتر از مقدار بیشینه گستره باشد

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
fa: بیشینه:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
fa: کرانه سفارشی گستره رسم

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
fa: وارد کردن یک عبارت معتبر، برای مثال پی×۲ یا ۲/e.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_4) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx
en: Min:
fa: کمینه:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
fa: خودکار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
fa: سفارشی:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
fa: عبارت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
fa: ویرایش ثابتها...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
fa: درج ثابت...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
fa: درج تابع...

en: Functions
fa: تابعها

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
fa: حذف تابع برگزیده

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
fa: برای حذف تابع برگزیده از فهرست، اینجا را فشار دهید.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
fa: تابع

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
fa: گستره رسم سفارشی

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
fa: سفارشی کردن گستره بیشینه رسم

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
fa: سفارشی کردن گستره کمینه رسم

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
fa: کرانه پایینی گستره رسم

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
fa: وارد کردن کرانه پایینی گستره رسم. عبارتهایی نظیر پی×۲ هم مجاز می‌باشند.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
fa: کرانه بالایی گستره رسم

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
fa: وارد کردن کرانه بالایی گستره رسم. عبارتهایی نظیر پی×۲ هم مجاز می‌باشند.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
fa: پارامترها

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
fa: مشتقها

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
fa: نمایش مشتق اول

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
fa: اگر این جعبه علامت زده شود، مشتق اول هم رسم می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
fa: نمایش مشتق &اول‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
fa: مشتق اول

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
fa: نمایش مشتق دوم

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
fa: نمایش مشتق &دوم‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
fa: مشتق دوم

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
fa: انتگرال

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
fa: نمایش انتگرال

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
fa: نقطه آغازین

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
fa: وارد کردن نقطه x آغازین، برای مثال ۲ یا پی

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
fa: وارد کردن مقدار x آغازین یا عبارت برای انتگرال، برای مثال ۲ یا ۲/پی

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
fa: وارد کردن نقطه  y آغازین، برای مثال ۲ یا پی

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
fa: وارد کردن مقدار y آغازین یا عبارت برای انتگرال، برای مثال ۲ یا ۲/پی

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
fa: دقت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
fa: تعریف

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
fa: وارد کردن یک عبارت

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
fa: وارد کردن یک عبارت برای تابع.
    متغیر ساختگی، t است.
    مثال:  cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
fa: وارد کردن یک عبارت برای تابع.
    متغیر ساختگی، t است.
    مثال: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
fa: گستره رسم

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
fa: کرانه پایینی گستره رسم

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
fa: کرانه بالایی گستره رسم

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
fa: وارد کردن یک معادله

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
fa: گستره رسم

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
fa: نام تابع

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
fa: وارد کردن نام تابع.
    نام تابع باید یکتا باشد. اگر این خط را خالی بگذارید، KmPlot یک نام پیش‌فرض تنظیم می‌کند. بعداً آن را می‌توانید تغییر دهید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
fa: نام:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
fa: شرایط اولیه

en: Search between:
fa: جستجو بین:

en: Calculate the area between:
fa: محاسبه ناحیه بین:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
fa: ابزارهای تابع

en: Could not find KmPlot's part.
fa: نتوانست جزء KmPlot را پیدا کند.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
fa: عرض خط محور

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
fa: وارد کردن عرض خطوط محور

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
fa: اگر برچسبها مرئی باشند، علامت زده شده است

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
fa: اگر برچسبها باید در تیکها نمایش داده شوند، این جعبه را علامت بزنید.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
fa: اگر محورها مرئی باشند، علامت زده می‌شود

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
fa: اگر محورها باید نمایش داده شوند، این جعبه را علامت بزنید.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
fa: اگر جهتها مرئی باشند، علامت زده می‌شود

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
fa: اگر محورها باید جهت داشته باشند، این جعبه را علامت بزنید.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
fa: عرض خط توری

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
fa: وارد کردن عرض خطوط توری.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
fa: سبک توری

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
fa: انتخاب یک سبک مناسب توری.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
fa: طول تیک

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
fa: وارد کردن طول خطوط تیک

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
fa: عرض تیک

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
fa: وارد کردن عرض خطوط تیک.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
fa: کرانه چپ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
fa: وارد کردن کرانه چپ ناحیه رسم

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
fa: کرانه راست

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
fa: وارد کردن کرانه راست ناحیه رسم.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
fa: کرانه پایینی

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
fa: وارد کردن کرانه پایینی ناحیه رسم.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
fa: کرانه بالایی

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
fa: وارد کردن کرانه بالایی ناحیه رسم.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
fa: عرض یک واحد از تیک تا تیک

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
fa: وارد کردن عرض یک واحد از تیک تا تیک.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
fa: ارتفاع یک واحد از تیک تا تیک

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
fa: وارد کردن ارتفاع یک واحد از تیک تا تیک.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
fa: قلم برچسبهای محور

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
fa: انتخاب قلمی برای برچسبهای محور.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
fa: قلم جدول سرآیند چاپ‌شده

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
fa: انتخاب قلمی برای جدولی که در بالای صفحه چاپ شده است.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
fa: قلم برچسبهای نمودار

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
fa: انتخاب قلمی برای برچسبهای نمودار.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
fa: رنگ خط محور

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
fa: وارد کردن رنگ خطوط محور.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
fa: رنگ توری

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
fa: انتخاب رنگ برای خطوط توری.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
fa: رنگ تابع ۱

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۱.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
fa: رنگ تابع ۲

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۲.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
fa: رنگ تابع ۳

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۳.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
fa: رنگ تابع ۴

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۴.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
fa: رنگ تابع ۵

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۵.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
fa: رنگ تابع ۶

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۶.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
fa: رنگ تابع ۷

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۷.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
fa: رنگ تابع ۸

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۸.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
fa: رنگ تابع ۹

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۹.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
fa: رنگ تابع ۱۰

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
fa: انتخاب یک رنگ برای تابع ۱۰.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
fa: رادیان به جای درجه

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
fa: اگر می‌خواهید از رادیان استفاده کنید، جعبه را علامت بزنید

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
fa: رنگ زمینه

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
fa: رنگ زمینه برای گراف

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
fa: گام بزرگ‌‌نمایی

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
fa: مقداری که ابزار بزرگ‌نمایی باید استفاده کند

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
fa: گام کوچک‌‌‌نمایی

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
fa: مقداری که ابزار کوچک‌نمایی باید استفاده کند

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزار‌

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fa: &کمک‌

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

en: The file had an unknown version number
fa: پرونده یک شماره نسخه ناشناخته داشت

en: The file does not exist.
fa: پرونده وجود ندارد.

en: An error appeared when opening this file (%1)
fa: هنگام باز کردن این پرونده (%1) خطایی ظاهر شد

en: %1 could not be opened
fa: %1 نتوانست باز شود

en: automatic
fa: خودکار

en: The function %1 could not be loaded
fa: تابع %1  بارگذاری نشد

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
fa: خط %1، یک مقدار پارامتر معتبر نیست، و بنابراین شامل نمی‌شود. می‌‌‌‌‌خواهید ادامه بدهید؟

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
fa: مایل هستید در مورد خطوط دیگر که نمی‌‌‌‌توان آنها را خواند، آگاه شوید؟

en: Get Informed
fa: آگاه‌شده

en: Ignore Information
fa: چشم‌‌پوشی از اطلاعات

en: An error appeared when opening this file
fa: هنگام باز کردن این پرونده، خطایی ظاهر شد

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
fa: پرونده‌ای با نام »%1« از قبل موجود است. مطمئن هستید که می‌خواهید ادامه دهید و این پرونده را جای‌نوشت کنید؟

en: Overwrite File?
fa: پرونده جای‌نوشت شود؟

en: An error appeared when saving this file
fa: هنگام ذخیره این پرونده، خطایی ظاهر شد

en: Print header table
fa: چاپ جدول سرآیند

en: Transparent background
fa: زمینه شفاف

en: Width:
fa: عرض:

en: Slider %1
fa: لغزان %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
fa: حرکت لغزان برای تغییر پارامتر رسم تابع که به این لغزان متصل می‌‌‌شود.

en: Original Author
fa: نویسنده اصلی

en: GUI
fa: ونک

en: Various improvements
fa: اصلاحات گوناگون

en: svg icon
fa: شمایل svg

en: command line options, MIME type
fa: گزینه‌های خط فرمان، نوع مایم

en: Initial functions to plot
fa: تابعهای اولیه برای رسم

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
fa: عمومی

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Colors
fa: رنگها

en: Fonts
fa: قلمها...

en: Configure KmPlot...
fa: پیکربندی KmPlot...

en: E&xport...
fa: &صادرات...‌

en: &Coordinate System...
fa: سیستم &مختصات...‌

en: &Constants...
fa: &ثابتها...‌

en: Zoom &In
fa: &بزرگ‌نمایی‌

en: Zoom &Out
fa: &کوچک‌نمایی‌

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
fa: &تطبیق کردن عنصر با تابعهای مثلثاتی‌

en: Show Sliders
fa: نمایش لغزانها

en: Calculator
fa: ماشین حساب

en: Plot &Area...
fa: &ناحیه رسم...‌

en: Find Ma&ximum...
fa: یافتن نقطه &بیشینه...‌

en: Find Mi&nimum...
fa: یافتن نقطه &کمینه...‌

en: Parametric Plot
fa: رسم پارامتری

en: Polar Plot
fa: رسم قطبی

en: Implicit Plot
fa: رسم ضمنی

en: Differential Plot
fa: رسم دیفرانسیل

en: &Hide
fa: &مخفی کردن‌

en: &Remove
fa: &حذف‌

en: Animate Plot...
fa: پونمایی رسم...

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
fa: رسم تغییر کرده است.
    می‌خواهید آن را ذخیره کنید؟

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
fa: این پرونده با یک قالب قدیمی پرونده ذخیره می‌شود؛ اگر آن را ذخیره کنید، پرونده را با نسخه‌های قدیمی‌تر KmPlot نمی‌توانید باز کنید. مطمئن هستید می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Save New Format
fa: ذخیره قالب جدید

en: Save As
fa: ذخیره به عنوان

en: The file could not be saved
fa: پرونده ذخیره نشد

note: i18n: ectx: property (text), widget (EquationEdit, step)
en: 1
fa: ۱

note: i18n: ectx: property (text), widget (EquationEdit, final)
en: 10
fa: ۱۰

note: i18n: ectx: property (text), widget (EquationEdit, initial) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentValue)
en: 0
fa: ۰

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
fa: مقدار جاری:

en: Slider No. %1
fa: لغزان شماره %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
fa: لغزان:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
fa: فهرست:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
fa: ویرایش فهرست پارامترها

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
fa: برای باز کردن فهرستی از مقادیر پارامتر، اینجا را فشار دهید. در اینجا می‌توانید آنها را اضافه کرده، حذف کنید و تغییر دهید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
fa: ویرایش فهرست...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
fa: برگزیدن یک لغزان

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
fa: برای تغییر پویای مقدار پارامتر، یکی از لغزانها را برگزینید. مقادیر از ۰ )در سمت چپ( تا ۱۰۰)در سمت راست( تغییر می‌کنند.

en: Remove all
fa: حذف همه

en: Name of function is not free
fa: نام تابع آزاد نیست

en: recursive function not allowed
fa: تابع بازگشتی مجاز نمی‌باشد

en: Empty function
fa: تابع خالی

en: Function could not be found
fa: تابع یافت نشد

en: Solid
fa: توپر

en: Color:
fa: رنگ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
fa: سبک رسم

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
fa: نمایش نام رسم

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
fa: سبک خط:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
fa: عرض خط:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, lineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AxesLineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GridLineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_TicWidth) i18n: ectx: pr
en:  mm
fa:  میلی‌متر

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
fa: ویرایشگر پارامتر

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
fa: حذف ثابت برگزیده

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
fa: واردات مقادیر از یک متن پرونده

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
fa: واردات مقادیر از یک پرونده متن. هر خط در فهرست به عنوان یک مقدار یا یک عبارت تجزیه می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
fa: &واردات...‌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
fa: صادرات مقادیر به یک پرونده متن

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
fa: صادرات مقادیر به یک پرونده متن. هر مقدار موجود در فهرست پارامتر در یک خط پرونده نوشته می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
fa: &صادرات...‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
fa: &مختصات‌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
fa: رنگ برای ناحیه رسم پشت توری.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
fa: دکمه انتخاب رنگ زمینه را فشار دهید. این گزینه نه اثری بر چاپ و نه اثری بر صادرات دارد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
fa: &محورها:‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
fa: &توری:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
fa: مشخص کردن رنگ محورها. همین که دکمه تأیید را فشار می‌دهید، تغییر ظاهر می‌شود.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
fa: مشخص کردن رنگ توری. همین که دکمه تأیید را فشار می‌دهید، تغییر ظاهر می‌شود.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
fa: رنگ تابعهای &پیش‌‌فرض‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۲. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌‌فرض برای تابع شماره ۵. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۱. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
fa: تابع &۱:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۳. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
fa: تابع &۳:‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
fa: تابع &۲:‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
fa: تابع &۴:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۴. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
fa: تابع &۵:‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
fa: تابع &۷:‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
fa: تابع &۸:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۹. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
fa: تابع &۶:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۷. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۸. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۶. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
fa: تابع &۹:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
fa: رنگ پیش‌فرض برای تابع شماره ۱۰. لطفاً، توجه داشته باشید که این تنظیم رنگ فقط بر تابعهای خالی اثر می‌گذارد، پس اگر تابعی را برحسب شماره ۱ تعریف کرده‌اید و در اینجا رنگ را برای آن شماره تغییر می‌دهید، دفعه بعدی که یک تابع جدید را برحسب شماره ۱ تعریف می‌کنید، تنظیم نمایش داده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
fa: تابع &۱۰:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
fa: هیچ توری رسم نمی‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
fa: هیچ‌کدام

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
fa: یک خط برای هر تیک.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
fa: خطوط

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
fa: فقط تقاطعهای کوچک در ناحیه رسم.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
fa: تقاطعها

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
fa: دایره‌های اطراف اصل.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
fa: قطبی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
fa: &عرض خط:‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
fa: عرض تیک:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
fa: طول تیک:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
fa: اگر تیکهای محورها باید برچسب‌‌دار شوند، این را علامت بزنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
fa: نمایش برچسبها

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
fa: اگر محورها باید مرئی باشند، این را علامت بزنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
fa: نمایش محورها

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
fa: اگر محورها در انتهایشان باید جهت داشته باشند، این را علامت بزنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
fa: نمایش جهتها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
fa: برچسبهای محورها:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
fa: جدول سرآیند:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
fa: حالت زاویه

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
fa: تابعهای مثلثاتی برای زاویه‌ها از حالت رادیان استفاده می‌کنند.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
fa: برای استفاده از حالت رادیان جهت اندازه‌گیری زاویه‌ها، این دکمه را علامت بزنید. فقط برای تابعهای مثلثاتی مهم است.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
fa: &رادیان‌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
fa: تابعهای مثلثاتی برای زاویه‌ها از حالت درجه استفاده می‌کنند.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
fa: برای استفاده از حالت درجه جهت اندازه‌گیری زاویه‌ها، این دکمه را علامت بزنید. فقط برای تابعهای مثلثاتی مهم است.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
fa: &درجه‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
fa: بزرگ‌نمایی

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: %
fa: ٪

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
fa: لغزان

en: Plotting Range
fa: گستره ترسیم

en: Axes Division
fa: تقسیم محورها

en: x-Axis:
fa: محور x:

en: y-Axis:
fa: محور y:

en: Functions:
fa: تابعها:

en: Error in extension.
fa: خطا در پسوند.
