kmplot - en to hne translation catalogue (352 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
hne: स्थिरांक संपादक

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
hne: मूल्य ल कोनो संख्या होना चाही (उदा. "pi^2")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
hne: (अवैध)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
hne: मूल्यः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
hne: स्थिरांक:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
hne: कोई एक्सप्रेसन भरव जऊन कि संख्या ल इवेल्यूएट करथो

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
hne: नवा स्थिरांक जोड़व

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
hne: नवा स्थिरांक जोड़े बर ए बटन ल किलिक करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
hne: नवा (&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
hne: स्थिर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
hne: मान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
hne: कागद

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Global
hne: वैस्विक

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
hne: चुने गे स्थिरांक ल मेटाव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
hne: चुने गे स्थिरांक ल मेटाय बर इहां किलिक करव; एला तभी मेटाय जा सकही जब ए अभी हाल के मं प्लाट से उपयोग नइ करे जाही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

en: Coordinates
hne: निर्देसांक

en: Coordinate System
hne: निर्देसांक सिसटम

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
hne: सबसे कम सीमा मूल्य सबसे अधिक सीमा मूल्य से कम होही

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
hne: अधि.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
hne: प्लाट सीमा के मनमाफिक किनारा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
hne: एक वैध एक्सप्रेसन भरव, उदाहरन बर 2 या pi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_4) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx
en: Min:
hne: न्यून.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
hne: अपने अपन ग्रिड स्पेसिंग जूम से अलग हे, वहां मं टिक्स के स्थिर संख्या हे.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
hne: अपने अपन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
hne: मनमाफिकः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
hne: एक्सप्रेसन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
hne: स्थिरांक संपादित करव...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
hne: स्थिरांक भरव...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
hne: फंक्सन भरव...

en: Functions
hne: फंक्सन्स

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
hne: चुने गे फंक्सन ल मेटाव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
hne: सूची मं से चुने गे फंक्सन ल मेटाय बर इहां किलिक करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
hne: बनाव

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
hne: फंक्सन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
hne: मनमाफिक प्लाट सीमा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
hne: सबसे अधिक प्लाट सीमा मनोनुकूलित करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
hne: सबसे कम प्लाट सीमा मनोनुकूलित करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
hne: प्लाट सीमा के निम्नतम किनारा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
hne: प्लाट सीमा के निम्नतम किनारा भरव. 2*pi जइसन एक्सप्रेसन घलोक स्वीकार हे.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
hne: प्लाट सीमा के सबसे जादा किनारा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
hne: प्लाट सीमा के सबसे जादा किनारा भरव. 2*pi जइसन एक्सप्रेसन घलोक स्वीकार हे.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
hne: पैरामीटर्स

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
hne: रूप

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
hne: डेरिवेटिव्स

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
hne: पहिली डेरिवेटिव देखाव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
hne: यदि ए डब्बा चुने जाथे , पहिली डेरिवेटिव ल घलोक प्लाट करे जाही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
hne: पहिली डेरिवेटिव देखाव (&1)

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
hne: पहिली डेरिवेटिव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
hne: दुसरा डेरिवेटिव देखाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
hne: दुसरा डेरिवेटिव देखाव (&2)

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
hne: दुसरा डेरिवेटिव

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
hne: इंटीग्रल

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
hne: इंटीग्रल देखाव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
hne: साल्यूसन वक्र मं एक बिन्दु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
hne: सुरू के बिंदु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
hne: सुरू के एक्स-बिन्दु भरव, उदाहरन बर 2 या pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
hne: इंटीग्रल बर सुरू के एक्स-मूल्य या एक्सप्रेसन भरव, उदाहरन बर 2 या pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
hne: सुरू के वाय-बिन्दु भरव, उदाहरन बर 2 या pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
hne: इंटीग्रल बर सुरू के वाय-मूल्य या एक्सप्रेसन भरव, उदाहरन बर 2 या pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
hne: समाधान के न्यूमेरिकल गनना करे मं परयोग मं सबसे अधिक स्टेप आकार

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
hne: परिसुद्धता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
hne: स्टेप:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
hne: परिभासा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
hne: एक एक्सप्रेसन भरव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
hne: फंक्सन बर कोनो एक्सप्रेसन भरव.
    डमी वेरिएबल हे t.
    उदाहरन: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
hne: फंक्सन बर कोनो एक्सप्रेसन भरव.
    डमी वेरिएबल हे t.
    उदाहरन: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
hne: प्लाट सीमा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
hne: प्लाट सीमा के निम्नतम किनारा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
hne: प्लाट सीमा के सबसे जादा किनारा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
hne: कोई समीकरन भरव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
hne: प्लाट सीमा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
hne: फंक्सन नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
hne: नाम:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
hne: सुरू के सर्तें

en: Search between:
hne: इनके बीच खोजव:

en: Calculate the area between:
hne: इनके बीच छेत्र के गनना करव:

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
hne: ये मं सबसे कम हे x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
hne: ये मं सबसे अधिक हे x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
hne: छेत्र हे %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
hne: फंक्सन औजार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
hne: हटाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
hne: जोड़व...

en: Check this to have the constant exported when saving.
hne: एला जांचव यदि सहेजते समय स्थिरांक निर्यात करे जाए.

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
hne: केएमप्लाट के इंस्टैंसेज के बीच स्थिरांक हमेसा बर मिलत रहे एखर बर एला जांचव

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
hne: (स्टाप जोड़े बर अनुपात मं डबल किलिक करव)

en: Remove stop
hne: मिटाना रोकव

en: Could not find KmPlot's part.
hne: के-एम-प्लाट पार्ट खोज नइ सकिस.

en: Open
hne: खोलव

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
hne: अक्छ लकीर मोटाई

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
hne: अक्छ लकीर के मोटाई भरव

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
hne: जांचव यदि लेबल ल देखाना हो

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
hne: ये डब्बा ल जांचव यदि टिक मं लेबल मन ल देखाना हे.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
hne: जांचव यदि अक्छ मन ल देखाना हो

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
hne: ये डब्बा ल जांचव यदि अक्छ ल दिखाना हो.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
hne: जांचव यदि तिर देखाना हो

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
hne: ये डब्बा ल जांचव यदि अक्छ मं तीर हो.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
hne: ग्रिड लकीर चौड़ाई

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
hne: ग्रिड लकीर मन के मोटाई भरव.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
hne: ग्रिड किसिम

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
hne: उचित ग्रिड सैली चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
hne: टिक लम्बाई

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
hne: टिक लकीर मन के लंबाई भरव

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
hne: टिक चौड़ाई

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
hne: टिक लकीर के मोटाई भरव

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
hne: डेरी किनारा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
hne: प्लाट छेत्र के डेरी किनारा भरव.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
hne: जेवनी किनारा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
hne: प्लाट छेत्र के जेवनी किनारा भरव.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
hne: निचला किनारा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
hne: प्लाट छेत्र के निचला किनारा भरव.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
hne: ऊपरी किनारा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
hne: प्लाट छेत्र के ऊपरी किनारा भरव.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
hne: अपने अपन या मनमाफिक स्केलिंग परयोग करना हे

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
hne: चुनव कि अपने अपन या मनमाफिक स्केलिंग उपयोग करव या नइ

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
hne: टिक से टिक तक एक इकाई के चौड़ाई

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
hne: टिक से टिक तक एक इकाई के चौड़ाई भरव.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
hne: टिक से टिक तक एक इकाई के ऊँचाई

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
hne: टिक से टिक तक एक यूनिट के ऊँचाई भरव.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
hne: अक्छ लेबल के फोंट

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
hne: अक्छ लेबल बर फोंट चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
hne: प्रिंटेड हेडर टेबल बर फोंट

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
hne: पेज के सीर्स मं छपी टेबल बर फोंट चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
hne: डायग्राम लेबल के फोंट

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
hne: डायग्राम लेबल बर फोंट चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
hne: अक्छ-रेखा रंग

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
hne: अक्छ लकीर मन के रंग भरव.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
hne: ग्रिड रंग

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
hne: ग्रिड पंक्तियों बर रंग चुनव

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
hne: फंक्सन के रंग 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
hne: फंक्सन 1 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
hne: फंक्सन के रंग 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
hne: फंक्सन 2 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
hne: फंक्सन के रंग 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
hne: फंक्सन 3 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
hne: फंक्सन के रंग 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
hne: फंक्सन 4 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
hne: फंक्सन के रंग 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
hne: फंक्सन 5 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
hne: फंक्सन के रंग 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
hne: फंक्सन 6 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
hne: फंक्सन के रंग 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
hne: फंक्सन 7 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
hne: फंक्सन के रंग 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
hne: फंक्सन 8 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
hne: फंक्सन के रंग 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
hne: फंक्सन 9 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
hne: फंक्सन के रंग 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
hne: फंक्सन 10 बर रंग चुनव.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
hne: डिग्री के बदले रेडियन्स

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
hne: यदि आप मन रेडियन्स के उपयोग करना चाहथो तहां डब्बा ल जांचव

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
hne: पिछोत अंगना रंग

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
hne: ग्राफ बर पिछोत अंगना के रंग

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
hne: जूम ए चरन

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
hne: वह मूल्य जऊन जूम-ए उपकरन उपयोग करही

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
hne: जूम आउट चरन

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
hne: वह मूल्य जऊन जूम-आउट उपकरन उपयोग करही

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
hne: जब ट्रेस करे जाही तहां अतिरिक्त विवरन

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: The file had an unknown version number
hne: फाइल मं अग्यात संस्करन संख्या हे

en: The file does not exist.
hne: फाइल मौजूद नइ हे.

en: An error appeared when opening this file (%1)
hne: ए फाइल (%1) ल खोले मं गलती होइस

en: %1 could not be opened
hne: %1  खोले नइ जा सकिस.

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
hne: %1 ल लोड नइ कर सकिस (%2 पंक्ति- %3 पर, खंभा %4 पर)

en: automatic
hne: अपने अपन

en: The function %1 could not be loaded
hne: फंक्सन %1 लोड नइ कर सकिस

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
hne: रेखा %1 एक वैध पैरामीटर मूल्य नइ हे अत: ए सामिल नइ करे जाही. का आप मन जारी रखना चाहथो ?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
hne: का आप मन अउ रेखा के परिचय जानकारी प्राप्त करना चाहथो जऊन ल पढ़े नइ जा सके?

en: Get Informed
hne: सूचित हों

en: Ignore Information
hne: जानकारी अनदेखा करव

en: An error appeared when opening this file
hne: ए फाइल ल खोले मं गलती होइस

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
hne: फाइल "%1" पहिली से ही मौजूद हे. का आप मन सुनिस्चित हो कि का आप मन ए फाइल ल मेटाय के लिखना चाहू?

en: Overwrite File?
hne: फाइल ल मेटाय के लिखव?

en: An error appeared when saving this file
hne: ए फाइल ल सहेजे के समय गलती होइस

en: Print header table
hne: हेडर टेबल छापव

en: Transparent background
hne: पारदर्सी पिछोत अंगना

en: Pixels (1/72nd in)
hne: पिक्सेल्स (1/72 वां इं)

en: Inches (in)
hne: इंच (इं)

en: Centimeters (cm)
hne: सेंटीमीटर (सेमी)

en: Millimeters (mm)
hne: मिलिसमीटर (मिमी)

en: Width:
hne: चौडाईः

en: Height:
hne: ऊँचाईः

en: Width is invalid
hne: चौड़ाई अवैध हे

en: Height is invalid
hne: ऊंचाई अवैध हे

en: Slider %1
hne: स्लाइडर %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
hne: ये स्लाइडर से जुड़े फंक्सन प्लाट के पैरामीटर ल बदले बर स्लाइडर ल खिसकाव

en: KmPlot
hne: के-एम-प्लाट

en: (c) 2000-2002, Klaus-Dieter Möller
hne: (c) 2000-2002, क्लास डाइटर मोलर

en: Klaus-Dieter Möller
hne: क्लास डाइटर मोलर

en: Original Author
hne: मूल लेखक

en: Matthias Meßmer
hne: मैथियास मेबमर

en: GUI
hne: जीयूआई

en: Fredrik Edemar
hne: फ्रेडरिक एडमार

en: Various improvements
hne: अनेकानेक सुधार

en: David Saxton
hne: डेविड सेक्सटन

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
hne: क्यूटी ४ मं पोर्ट करना, यूआई सुधार, विसेसता

en: David Vignoni
hne: डेविड विग्नोनी

en: svg icon
hne: एसवीजी चिनहा

en: Albert Astals Cid
hne: अलबर्ट एस्टल्स सिड

en: command line options, MIME type
hne: कमांड लाइन विकल्प, माइम किसिम

en: Initial functions to plot
hne: प्लाट करे बर सुरू के फंक्सन

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
hne: सामान्य

en: General Settings
hne: सामान्य सेटिंग

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageDiagram)
en: Diagram
hne: आरेख

en: Diagram Appearance
hne: डायग्राम सक्ल-सूरत

en: Colors
hne: रंग

en: Fonts
hne: फोंट

en: Configure KmPlot...
hne: के-एम-प्लाट कान्फिगर करव...

en: E&xport...
hne: निर्यात... (&x)

en: &Coordinate System...
hne: निर्देसांक सिसटम... (&C)

en: &Constants...
hne: स्थिरांक... (&C)

en: Zoom &In
hne: बड़ा करव (&I)

en: Zoom &Out
hne: छोटा करव (&O)

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
hne: त्रिकोनमितीय फंक्सन्स मं विजेट जमाव (&F)

en: Reset View
hne: दृस्य रीसेट करव

en: Show Sliders
hne: स्लाइडरों ल देखाव

en: Calculator
hne: गनक

en: Plot &Area...
hne: प्लाट छेत्र... (&A)

en: Find Ma&ximum...
hne: सबसे अधिक खोजव... (&x)

en: Find Mi&nimum...
hne: सबसे कम खोजव... (&n)

en: Cartesian Plot
hne: कार्टेसियन प्लाट

en: Parametric Plot
hne: पैरामीट्रिक प्लाट

en: Polar Plot
hne: ध्रुवीय प्लाट

en: Implicit Plot
hne: इम्प्लिसिट प्लाट

en: Differential Plot
hne: डिफरेंसियल प्लाट

en: &Hide
hne: लुकाव (&H)

en: &Remove
hne: मेटाव (&R)

en: Animate Plot...
hne: प्लाट एनीमेट करव...

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
hne: प्लाट ल सुधार दे गे हे.
    का आप मन एला सहेजना चाहू?

en: Save New Format
hne: नवा फारमेट सहेजव

en: Save As
hne: अइसन सहेजव

en: The file could not be saved
hne: ए फाइल ल सहेज नइ सके.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
hne: माफ करव, फोटू रूप "%1" मं सहेजत समय कुछ गलत होइस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
hne: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> अभी हाल के फंक्सन मं पैरामीटर नइ हे जेखर सेती एनीमेटेड नइ हो सके.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
hne: आखरी मूल्य:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
hne: सुरू के मानः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
hne: अभी हाल के मूल्य:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
hne: गतिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
hne: तेज

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
hne: धीमा

en: Slider No. %1
hne: स्लाइडर क्र. %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
hne: स्लाइडर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
hne: सूची:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
hne: पैरामीटरों के सूची संपादित करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
hne: पैरामीटर मूल्य मन के सूची खोले बर इहां किलिक करव. इहां आप मन ए मन ल जोड़, हटा अउ बदल सकथो .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
hne: सूची संपादित करव...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
hne: स्लाइडर चुनव

en: Remove all
hne: सब्बो मेटाव

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
hne: फंक्सन %1 नीचे वाले फंक्सन मं निर्भर हे: %2. ए मन ल अतिरिक्त रूप से मिटाना होही.

en: Syntax error
hne: सिंटेक्स गलती

en: Missing parenthesis
hne: सर्पिल कोस्ठक गंवा गे हे

en: Stack overflow
hne: स्टैक ओवरफ्लो

en: Name of function is not free
hne: फंक्सन नाम फ्री नइ हे

en: recursive function not allowed
hne: रिकर्सिव फंक्सन स्वीकार नइ

en: Empty function
hne: खाली फंक्सन

en: Function could not be found
hne: फंक्सन नइ मिलिस

en: The differential equation must be at least first-order
hne: डिफरेंसियल समीकरन ल कम से कम फर्स्ट आर्डर के होना चाही

en: Too many plus-minus symbols
hne: बहुत जादा धन-रिन चिनहा

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
hne: अवैध धन-रिन चिनहा (एक्सप्रेसन स्थिरांक होना चाही)

en: The function has too many arguments
hne: फंक्सन मं बहुत जादा आर्गुमेंट हे

en: The function does not have the correct number of arguments
hne: फंक्सन मं आर्गुमेंट के सही संख्या नइ हे

en: Solid
hne: ठोस

en: Dash
hne: डैस

en: Dot
hne: डाट

en: Dash Dot
hne: टूटी-रेखा बिंदु

en: Dash Dot Dot
hne: टूटी-रेखा बिंदु बिंदु

en: Advanced...
hne: विस्तृत...

en: Color:
hne: रंगः

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
hne: प्लाट सैली

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
hne: प्लाट नाम देखाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
hne: एक्स्ट्रीमा देखाव (सबसे कम/सबसे अधिक बिन्दु)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
hne: टेंजेंट फील्ड देखाव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
hne: पैरामीटरों बर ग्रेडियंट के परयोग करव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
hne: रेखा सैलीः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
hne: लकीर के चौड़ाई.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, lineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AxesLineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GridLineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_TicWidth) i18n: ectx: pr
en:  mm
hne: मिमि

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
hne: पैरामीटर संपादक

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
hne: चुने गे स्थिरांक ल मेटाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
hne: ऊपर जाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
hne: नीचे जाव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
hne: पाठ फाइल मं से मूल्य मन ल आयात करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
hne: पाठ फाइल मं से मूल्य मन ल आयात करव. फाइल के हर एक लकीर ल एक मूल्य या एक्सप्रेसन के रूप मं पार होथे .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
hne: आयात... (&I)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
hne: मूल्य मन ल पाठ फाइल मं निर्यात करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
hne: मूल्य मन ल एक पाठ फाइल मं निर्यात करव. पैरामीटर सूची मं हर एक मूल्य ल फाइल मं एक लकीर मं लिख दे जाही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
hne: निर्यात... (&E)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
hne: कोओर्ड्स. (&C)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
hne: ग्रिड के पीछू प्लाट छेत्र के रंग.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
hne: अक्छः (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
hne: ग्रिडः (&G)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
hne: अक्छ मन बर रंग निरधारित करव. जइसन ही आप मन ठीक बटन ल दबावगे, बदलाव प्रकट होही.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
hne: डिफाल्ट फंक्सन रंग (&D)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 2 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 5 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 1 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
hne: फंक्सन 1: (&1)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 3 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
hne: फंक्सन 3: (&3)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
hne: फंक्सन 2: (&2)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
hne: फंक्सन 4: (&4)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 4 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
hne: फंक्सन 5: (&5)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
hne: फंक्सन 7: (&7)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
hne: फंक्सन 8: (&8)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 9 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
hne: फंक्सन 6: (&6)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 7 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 5 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हे अउ आप मन ओ संख्या का रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
hne: फंक्सन 6 बर डिफाल्ट रंग. किरपा करके, टीप लेव कि ए रंग सेटिंग सिरिफ खाली फंक्सन्स ल प्रभावित करथे , अत: यदि आप मन नंबर 1 मं फंक्सन परिभासित करे हो अउ आप मन ओ संख्या के रंग इहां बदलहू तहां अगले दफा जब संख्या 1 मं नवा फंक्सन परिभासित करही तहां ए सेटिंग दिखही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
hne: फंक्सन 9: (&9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
hne: फंक्सन 10: (&0)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
hne: कोई ग्रिड प्लाट नइ करे जाही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
hne: कुछ नइ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
hne: हर एक टिक बर एक लकीर.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
hne: पंक्तियाँ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
hne: प्लाट छेत्र मं सिरिफ छोटे क्रासेस.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
hne: अनुप्रस्थ काट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
hne: उद्गम के चारों तरफ वृत्त.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
hne: घ्रुवीय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
hne: लकीर के चौड़ाई: (&w)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
hne: टिक चौड़ाईः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
hne: टिक लम्बाईः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
hne: एला जांचव यदि अक्छ मन के टिक्स ल लेबल करना हो.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
hne: लेबल्स देखाव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
hne: एला जांचव यदि अक्छ देखाना हो.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
hne: अक्छ मन ल दर्साव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
hne: एला जांचव यदि अक्छ मन के सिरों मं तिर रखे हों

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
hne: तीर देखाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
hne: अक्छ लेबल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
hne: डायग्राम लेबल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
hne: हेडर टेबलः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
hne: कोन मोड

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
hne: कोन बर त्रिकोनमिती फंक्सन रेडियन मोड के उपयोग करव.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
hne: कोन ल मापे बर रेडियन मोड के उपयोग करे बर ए बटन ल चुनव. ए सिरिफ त्रिकोनमिती फंक्सन्स बर जरूरी हे.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
hne: रेडियन (&R)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
hne: कोन बर त्रिकोनमिती फंक्सन डिग्री मोड के उपयोग करव.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
hne: कोन ल मापने बर डिग्री मोड के उपयोग करे बर ए बटन ल चुनव. ए सिरिफ त्रिकोनमिती फंक्सन्स बर जरूरी हे.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
hne: डिग्री (&D)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
hne: जूम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
hne: जब ट्रेस कर रहे होही तहां स्पर्सरेखा अउ नार्मल ड्रा करव

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
hne: स्लाइडर

en: Plotting Range
hne: प्लाटिंग सीमा

en: Axes Division
hne: अक्छ डिवीजन

en: x-Axis:
hne: x-अक्छ:

en: y-Axis:
hne: y-अक्छ:

en: Functions:
hne: फंक्सन्सः

en: Error in extension.
hne: एक्सटेंसन मं गलती
