kmplot - en to ka translation catalogue (324 entries)

[ctx: @title:window]
en: Calculator
ka: კალკულატორი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
ka: კონსტანტის რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
ka: მნიშვნელობა რიცხვს უნდა წარმოადგენდეს (მაგ: "pi^2")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
ka: (არასწორი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
ka: კონსტანტა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
ka: შეიყვანეთ გამოსახულება, რომელსაც რიცხვითი მნიშვნელობა გააჩნია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
ka: ახალი კონსტანტის დამატება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
ka: ეს ღილაკი ახალი მუდმივის დასამატებლად გამოიყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
ka: კონსტანტა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
ka: მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
ka: დოკუმენტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Global
ka: გლობალური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
ka: მონიშნული მუდმივის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Coordinates
ka: კოორდინატები

en: Coordinate System
ka: კოორდინატების სისტემა

[ctx: @title:window]
en: Coordinate System
ka: კოორდინატების სისტემა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
ka: ჰორიზონტალური ღერძის დიაპაზონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
ka: მაქს:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
ka: ხაზვის დიაპაზონის ხელით მითითებული ზღვრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_4) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx
en: Min:
ka: მინ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
ka: ვერტიკალური ღერძის დიაპაზონი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
ka: კოორდინატების ბადის ბიჯი X ღერძზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
ka: ავტომატური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
ka: ხელით მითითებული:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
ka: კოორდინატების ბადის ბიჯი Y ღერძზე

[ctx: @title:window]
en: Equation Editor
ka: ტოლობის რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
ka: გამოსახულება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
ka: კონსტანტების ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
ka: კონსტანტის ჩასმა...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
ka: ფუნქციის ჩასმა....

en: Functions
ka: ფუნქციები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
ka: მონიშნული ფუნქციის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
ka: შექმნა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
ka: ფუნქცია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
ka: ხაზვის ხელით მითითებული დიაპაონი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
ka: მაქსიმალური ხაზვის დიაპაზონის მორჩება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
ka: მინიმალური ხაზვის დიაპაზონის მორჩება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
ka: ხაზვის დიაპაზონის ქვედა ზღვარი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
ka: ხაზვის დიაპაზონის ზედა ზღვარი

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
ka: ნაწარმოებები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
ka: პირველი წარმოებულის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
ka: პირველი წარმოებულის &ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
ka: წარმოებულის &ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
ka: მეორე წარმოებულის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
ka: მეორე წარმოებულის &ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
ka: მეორე წარმოებული

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
ka: ინტეგრალი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
ka: ინტეგრალის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
ka: საწყისი წერტილი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
ka: სიზუსტე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
ka: ბიჯი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
ka: განმარტება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
ka: შეიყვანეთ გამოსახულება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
ka: არგუმენტის დიაპაზონი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
ka: არგუმენტის მინიმალური მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
ka: არგუმენტის მაქსიმალური მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
ka: შეიყვანეთ განტოლება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
ka: არგუმენტის დიაპაზონი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
ka: ფუნქციის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
ka: საწყისი პირობები

en: Search between:
ka: ძებნის დიაპაზონი:

[ctx: @title:window]
en: Find Minimum Point
ka: მინიმუმის წერტილის პოვნა

[ctx: @title:window]
en: Find Maximum Point
ka: მაქსიმუმის წერტილის პოვნა

en: Calculate the area between:
ka: ფართობის გამოთვლა ორ წერტილს შორის:

[ctx: @title:window]
en: Area Under Graph
ka: ფართობი გრაფიკის ქვეშ

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
ka: მინიმალურია x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
ka: მაქსიმალურია x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
ka: ფართობია %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
ka: ფუნქციის ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
ka: დამატება...

[ctx: @title:window]
en: Constants Editor
ka: მუდმივების რედაქტორი

en: Remove stop
ka: გაჩერების წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Choose a Gradient
ka: აირჩიეთ გრადიენტი

en: Could not find KmPlot's part.
ka: KmPlot-ის ნაწილი ვერ ვიპოვე.

en: KmPlot Files (*.fkt);;All Files (*)
ka: KmPlot-ის ფაილები (*.fkt);;ყველა ფაილი (*)

en: Open
ka: გახსნა

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
ka: ღერძის ხაზის სიგანე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
ka: შეიყვანეთ ღერძის ხაზების სიგანე.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
ka: ჩართულია, თუ ჭდეები ხილულია

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, ჭდეები ხილული იყოს.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
ka: ჩართულია, თუ ღერძები ხილულია

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, ღერძები ხილული იყოს.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
ka: ჩართულია, თუ ისრები ხილულია

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, ღერძებს ისრები უნდა გააჩნდეს.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
ka: ბადის ხაზის სიგანე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
ka: შეიყვანეთ ბადის ხაზების სიგანე.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
ka: ბადის სტილი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
ka: აირჩიეთ სასურველი ბადის სტილი.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
ka: გამყოფის სიგრძე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
ka: შეიყვანეთ გამყოფი ხაზების სიგრძე

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
ka: გამყოფის სიგანე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
ka: შეიყვანეთ გამყოფი ხაზების სიგანე.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
ka: მარცხენა საზღვარი

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
ka: მარჯვენა საზღვარი

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
ka: ქვედა საზღვარი

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
ka: ზედა საზღვარი

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
ka: ჰორიზონტალური ღერძის ჭდე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
ka: ჰორიზონტალური ღერძის ჭდე.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
ka: ვერტიკალური ღერძის ჭდე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
ka: ვერტიკალური ღერძის ჭდე.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
ka: ღერძის ჭდეების ფონტი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
ka: აირჩიეთ ღერძის ჭდეების ფონტი.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
ka: დაბეჭდილი თავსართის ცხრილის ფონტი

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
ka: დიაგრამის ჭდეების ფონტი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
ka: აირჩიეთ დიაგრამის ჭდეების ფონტი.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
ka: ღერძის ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
ka: შეიყვანეთ ღერძის ხაზების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
ka: ბადის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
ka: აირჩიეთ ბადის ხაზების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
ka: ფუნქცია 1-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
ka: ფუნქცია 2-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
ka: ფუნქცია 3-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
ka: ფუნქცია 4-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
ka: ფუნქცია 5-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
ka: ფუნქცია 6-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
ka: ფუნქცია 7-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
ka: ფუნქცია 8-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
ka: ფუნქცია 9-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
ka: ფუნქცია 10-ის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
ka: არჩიეთ ფერი ფუნქციისთვის 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
ka: რადიანები გრადუსების მაგიერ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, რადიანები გამოიყენოთ

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
ka: ფონის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
ka: გრაფის ფონის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
ka: გადიდების ბიჯი

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
ka: დაპატარავების ბიჯი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: The file had an unknown version number
ka: ფაილის ვერსიის ნომერი უცნობია

en: The file does not exist.
ka: ფაილი არ არსებობს.

en: %1 could not be opened
ka: %1-ის გახსნა შეუძლებელია

en: automatic
ka: ავტომატური

[ctx: @title:window]
en: Parameter Editor
ka: პარამეტრის რედაქტორი

en: Open Parameter File
ka: პარამეტრების ფაილის გახსნა

en: Plain Text File (*.txt)
ka: უბრალო ტექსტური ფაილი (*.txt)

en: Get Informed
ka: შეტყობინება

en: Ignore Information
ka: ინფორმაციის იგნორი

en: Save File
ka: ფაილის შენახვა

en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

[ctx: @title:window]
en: KmPlot Options
ka: KmPlot -ის მორგება

en: Print header table
ka: თავსართების ცხრილის დაბეჭდვა

en: Transparent background
ka: გამჭვირვალე ფონი

en: Inches (in)
ka: ინჩი (in)

en: Centimeters (cm)
ka: სანტიმეტრი (სმ)

en: Millimeters (mm)
ka: მილიმეტრი (მმ)

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Height:
ka: სიმაღლე:

en: Width is invalid
ka: სიგანე არასწორია

en: Height is invalid
ka: სიმაღლე არასწორია

en: Slider %1
ka: ცოცია %1

[ctx: @title:window]
en: Sliders
ka: ჩოჩიები

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: GUI
ka: ინტერფეისი

en: Various improvements
ka: სხვადასხვა გაუმჯობესებები

en: David Saxton
ka: დევიდ საქსტონი

en: svg icon
ka: svg ხატულა

en: command line options, MIME type
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრები, MIME ტიპი

en: argument
ka: არგუმენტი

en: URLs to open
ka: გასახსნელი URL-ები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
ka: საერთო

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageDiagram)
en: Diagram
ka: დიაგრამა

en: Diagram Appearance
ka: გრაფიკის გარეგნობა

en: Colors
ka: ფერები

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Configure KmPlot...
ka: KmPlot-ის მორგება...

en: E&xport...
ka: გატანა...

en: &Coordinate System...
ka: &კოორდინატების სისტემა...

en: &Constants...
ka: &მუდმივები...

en: Zoom &In
ka: &გადიდება

en: Zoom &Out
ka: გადიდება

en: Reset View
ka: ხედის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Show Sliders
ka: ჩოჩიების ჩვენება

en: Calculator
ka: კალკულატორი

en: Plot &Area...
ka: გრაფიკის &ფართობი...

en: Find Ma&ximum...
ka: &მაქსიმუმის პოვნა...

en: Find Mi&nimum...
ka: მინიმუმის &პოვნა...

[ctx: @action:inmenu Help]
en: Predefined &Math Functions
ka: წინასწარ აღწერილი &მათემატიკური ფუნქციები

en: Cartesian Plot
ka: გრაფიკი დეკარტის კოორდნატებში

en: Parametric Plot
ka: პარამეტრული მრუდის გრაფიკი

en: Polar Plot
ka: გრაფიკი პოლარულ კოორდინაებში

en: Implicit Plot
ka: არაცხადი ფუნქციის გრაფიკი

en: Differential Plot
ka: ინტეგრალური მრუდები

en: &Hide
ka: &დამალვა

en: &Remove
ka: &წაშლა

en: Animate Plot...
ka: პარამეტრის ანიმაცია...

en: Copy (x, y)
ka: კოპირება (x, y)

en: Copy Root Value
ka: ფესვის მნიშვნელობის კოპირება

en: Save New Format
ka: ახალი ფორმატის შენახვა

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: The file could not be saved
ka: ფაილის შენახვა შეუძლებელია

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
ka: გადიდებადი ვექტორული გრაფიკა (*.svg *.SVG)

[ctx: @title:window]
en: Export as Image
ka: გამოსახულების სახით გატანა

[ctx: @title:window]
en: Print Plot
ka: გრაფიკის დაბეჭდვა

en: Print Settings
ka: ბეჭდვის მორგება

[ctx: @title:window]
en: Print Settings
ka: ბეჭდვის მორგება

[ctx: @title:window]
en: Parameter Animator
ka: პარამეტრით ანიმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
ka: საბოლოო მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
ka: საწყისი მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
ka: მიმდინარე მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
ka: სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
ka: სწრაფი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
ka: ნელი

en: Slider No. %1
ka: ცოცია # %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
ka: ცოცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
ka: სია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
ka: პარამეტრების სიის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
ka: სის ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
ka: აირჩიეთ ცოცია

en: Remove all
ka: ყველას წაშლა

en: Syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: Missing parenthesis
ka: ფრჩხილი აკლია

en: Stack overflow
ka: სტეკის გადავსება

en: Name of function is not free
ka: ფუნქციის სახელი დაკავებულია

en: recursive function not allowed
ka: რეკურსიული ფუნქცია დაუშვებელია

en: Empty function
ka: ცარიელი ფუნქცია

en: Function could not be found
ka: ფუნქცია ვერ ვიპოვე

en: Too many plus-minus symbols
ka: მიმატება/გამოკლების მეტისმეტად ბევრი სიმბოლო

en: The function has too many arguments
ka: ფუნქციის მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: Solid
ka: მყარი

en: Dash
ka: პანელი

en: Dot
ka: წერტილი

en: Dash Dot
ka: ტირე, წერტილი

en: Dash Dot Dot
ka: ტირე, წერტილი, წერტილი

en: Advanced...
ka: დამატებით...

en: Color:
ka: ფერი:

[ctx: @title:window]
en: Plot Appearance
ka: გრაფიკის გარეგნობა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
ka: გრაფიკის სტილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
ka: გრაფიკის სახელის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
ka: მხებების ველის ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
ka: პარამეტრებისთვის გრადიენტის გამოყენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
ka: ხაზის სტილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
ka: ხაზის სიგანე:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, lineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AxesLineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GridLineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_TicWidth) i18n: ectx: pr
en:  mm
ka:  მმ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
ka: პარამეტრის რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
ka: მონიშნული მუდმივის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
ka: აწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
ka: ჩამოწევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
ka: მნიშვნელობების შემოტანა ტექსტური ფაილიდან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
ka: &იმპორტი...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
ka: მნიშვნელობების გატანა ტექსტურ ფაილში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
ka: &გატანა...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
ka: &კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
ka: ფონის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
ka: &ღერძები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
ka: &ბადე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Select color for the axes.
ka: აირჩიეთ ღერძის ფერი.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Select color for the grid.
ka: აირჩიეთ ბადის ფერი.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
ka: &ფუნქცის ნაგულისხმები ფერები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 2 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 5 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 1 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
ka: ფუნქცია &1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 3 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
ka: ფუნქცია &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
ka: ფუნქცია &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
ka: ფუნქცია &4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 4 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 2 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
ka: ფუნქცია &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
ka: ფუნქცია &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
ka: ფუნქცია &8:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 9 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
ka: ფუნქცია &9:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 7 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 8 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 6 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
ka: ფუნქცია &9:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10.
ka: ნაგულისხმები ფერი ნომერი 10 ფუნქციისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
ka: ფუნქცია 1&0:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
ka: ხაზი ყოველი გამყოფისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
ka: ხაზები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
ka: ჯვრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
ka: პოლარული

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
ka: ღერძის ჭდეები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
ka: ჭდე ჰორიზონტალური ღერძზე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Horizontal axis label:
ka: ჰორიზონტალური ღერძის ჭდე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
ka: ჭდე ვერტიკალური ღერძზე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vertical axis label:
ka: ვერტიკალური ღერძის ჭდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
ka: ღერძის სიგანეები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
ka: ხაზის &სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
ka: გამყოფის სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
ka: გამყოფის სიგრძე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Visible tic labels.
ka: ხილული გამყოფის ჭდეები.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
ka: ჭდეების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Visible axes.
ka: ხილული ღერძები.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
ka: ღერძების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
ka: ისრების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
ka: ღერძის ჭდეები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
ka: დიაგრამის ჭდეები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
ka: თავსართების ცხრილი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
ka: კუთხის რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
ka: &რადიანი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
ka: &გრადუსი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
ka: გადიდება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
ka: ცოცია

en: Plotting Range
ka: ხაზვის დიაპაზონი

en: Axes Division
ka: გაყოფის ფასი

en: x-Axis:
ka: x-ღერძი:

en: y-Axis:
ka: y-ღერძი:

en: Functions:
ka: ფუნქციები:

[ctx: %1 is a subscript zero symbol]
en: root: x%1 =
ka: ფესვი: x%1 =

en: Error in extension.
ka: გაფართოების შეცდომა.
