kmplot - en to mk translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
mk: Стил на решетката

en: Print header table
mk: Печати заглавие на табела

en: Colors
mk: Бои

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
mk: Ширина на линијата:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
mk: Линии

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
mk: Пресеци

en: Axes Division
mk: Делење на оските

en: x-Axis:
mk: х-оска:

en: y-Axis:
mk: y-оска:

en: Functions:
mk: Функции:

en: Error in extension.
mk: Грешка во екстензијата.
