kmplot - en to nb translation catalogue (364 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
nb: Konstant-redigering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
nb: Verdien må være et tall (f.eks. «pi^2»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
nb: (ugyldig)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
nb: Verdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
nb: Konstant:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
nb: Oppgi et uttrykk som kan regnes ut til et tall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
nb: Legg til en ny konstant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
nb: Trykk denne knappen for å legge til en ny konstant.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
nb: &Ny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
nb: Konstant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
nb: Verdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
nb: Dokument

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
nb: Slett den valgte konstanten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
nb: Trykk her for å slette den valgte konstanten. Den kan bare fjernes hvis den ikke er i bruk i et plott.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
nb: &Slett

en: Coordinates
nb: Koordinater

en: Coordinate System
nb: Koordinatsystem

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
nb: Den minste områdeverdien må være mindre enn den største områdeverdien

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
nb: Område for vannrett akse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
nb: Maks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
nb: Selvvalgt grense for plotteområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
nb: Oppgi et gyldig uttrykk, f.eks. 2*pi eller e/2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
nb: Område for loddrett akse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
nb: Merkeavstand langs den vannrette aksen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
nb: Automatisk merkeavstand er uavhengig av forstørrelse, det blir laget et fast antall merker.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
nb: Automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
nb: Selvvalgt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
nb: Merkeavstand langs den loddrette aksen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
nb: Uttrykk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
nb: Rediger konstanter …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
nb: Sett inn en konstant …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
nb: Sett inn funksjon …

en: Functions
nb: Funksjoner

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
nb: slett den valgte funksjonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
nb: Klikk her for å slette den valgte funksjonen fra lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
nb: Ny

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
nb: Funksjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
nb: Selvvalgt plotteområde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
nb: Tilpass maksimum-plottområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
nb: Kryss av i denne boksen og skriv inn grensene for plottområdet under.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
nb: Tilpass minimum-plottområdet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
nb: Laveste grense for plottområde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
nb: Skriv inn den laveste grensen for plottområdet. Utrykk som 2*pi er også tillatt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
nb: øverste grense for plottområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
nb: Skriv inn den øverste grensen for plottområdet. Utrykk som 2*pi er også tillatt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
nb: Parametre

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
nb: Utseende

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
nb: Deriverte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
nb: Vis første-deriverte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
nb: Hvis dette er krysset av, så blir funksjonens førstederiverte også tegnet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
nb: Vis &første deriverte

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
nb: Første deriverte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
nb: Vis annen-deriverte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
nb: Vis &annen-deriverte

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
nb: Annen-deriverte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
nb: Vis integral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
nb: Hvis dette er krysset av, så blir integralet også tegnet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
nb: Et punkt på løsningskurven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
nb: Startpunkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
nb: Oppgi startpunkt for x, f.eks. 2 eller pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
nb: Oppgi startverdi eller uttrykk for integralets x-intervall, f.eks. 2 eller pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
nb: oppgi start for y-intervallet, f.eks. 2 eller pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
nb: Oppgi startverdi eller uttrykk for integralets y-intervall, f.eks. 2 eller pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
nb: Største skrittlengde brukt for å beregne løsningen numerisk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
nb: Presisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
nb: Skritt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
nb: Definisjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
nb: Oppgi et uttrykk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
nb: Oppgi et uttrykk for funksjonen.
    Argumentvariablen er t.
    Eksempel: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
nb: Oppgi et uttrykk for funksjonen.
    Argumentvariablen er t.
    Eksempel: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
nb: Plottområde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
nb: Laveste grense for plottområde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
nb: Øverste grense for plottområdet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
nb: Oppgi en likning

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
nb: Oppgi et uttrykk for funksjonen.
    Eksempel: loop(a)=ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
nb: Plottområde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
nb: Navn på funksjonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
nb: Opgi navn på funksjonen.
    Navnet på funksjonen må være entydig. Hvis du lar denne linja være tom vil KmPlot bruke et standardnavn. Du kan endre det siden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
nb: Oppgi et uttrykk for funksjonen.
    Eksempel: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
nb: Oppgi et uttrykk for funksjonen.
    Eksempel: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
nb: Startbetingelser

en: Search between:
nb: Søk mellom:

en: Calculate the area between:
nb: Beregn arealet mellom:

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
nb: Minimum er ved x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
nb: Maksimum er ved x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
nb: Areal er %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
nb: Funksjonsverktøy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
nb: Legg til …

en: Check this to have the constant exported when saving.
nb: Kryss av her for å få konstanten eksportert under lagring.

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
nb: Kryss av her for å ha konstanten permanent tilgjengelig mellom økter av KmPlot.

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
nb: (Dobbeltklikk på gradienten for å legge til en stans)

en: Remove stop
nb: Fjern stans

en: Could not find KmPlot's part.
nb: Klarte ikke finne KmPlots Part.

en: Open
nb: Åpne

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
nb: Linjebredde på aksene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
nb: Oppgi bredde på akselinjene.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
nb: Krysset av hvis etiketter er synlige

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
nb: Kryss av her hvis etiketter på avlesningsmerkene skal vises.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
nb: Krysset av hvis akselinjer er synlige

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
nb: Kryss av her hvis akselinjer skal vises.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
nb: Krysset av hvis piler er synlige

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
nb: Kryss av her hvis akselinjene skal ha piler.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
nb: Linjebredde for rutenettet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
nb: Oppgi bredde på rutenettlinjene.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
nb: Rutenettstil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
nb: Velg en passende rutenettstil.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
nb: Lengde på avlesingsmerke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
nb: Oppgi lengde på avlesningsmerkene

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
nb: Linjebredde på avlesingsmerke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
nb: Oppgi linjebredde for avlesningsmerkene.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
nb: Venstre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
nb: Oppgi venstre grense for plottefeltet.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
nb: Høyre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
nb: Oppgi høyre grense for plottefeltet.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
nb: Nedre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
nb: Oppgi nedre grense for plottefeltet.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
nb: Øvre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
nb: Oppgi øvre grense for plottefeltet.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
nb: Merkelapp til vannrett akse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
nb: Merkelapp til vannrett akse.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
nb: Merkelapp til loddrett akse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
nb: Merkelapp til loddrett akse.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
nb: Om automatisk eller selvvalgt skalering skal brukes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
nb: Velg om det skal brukes automatisk eller selvvalgt skalering.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
nb: Bredden av en enhet mellom to avlesningsmerker

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
nb: Oppgi bredden av en enhet mellom to avlesningsmerker.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
nb: Høyden av en enhet mellom to avlesningsmerker

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
nb: Oppgi høyden av en enhet mellom to avlesningsmerker.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
nb: Skrift for etiketter på akselinjene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
nb: Velg en skrift for etiketter på akselinjene.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
nb: Skrift for overskriftstabellen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
nb: Velg en skrift for overskriftstabellen som skrives ut øverst på siden.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
nb: Skrift for etiketter på diagrammet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
nb: Velg en skrift for etiketter på diagrammet.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
nb: Akselinjefarge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
nb: Oppgi farge på akselinjene.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
nb: Farge på rutenettet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
nb: Velg en farge for rutenettlinjene.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
nb: Farge for funksjon 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
nb: Velg en farge for funksjon 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
nb: Farge for funksjon 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
nb: Velg en farge for funksjon 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
nb: Farge for funksjon 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
nb: Velg en farge for funksjon 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
nb: Farge for funksjon 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
nb: Velg en farge for funksjon 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
nb: Farge for funksjon 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
nb: Velg en farge for funksjon 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
nb: Farge for funksjon 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
nb: Velg en farge for funksjon 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
nb: Farge for funksjon 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
nb: Velg en farge for funksjon 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
nb: Farge for funksjon 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
nb: Velg en farge for funksjon 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
nb: Farge for funksjon 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
nb: Velg en farge for funksjon 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
nb: Farge for funksjon 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
nb: Velg en farge for funksjon 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
nb: Radianer i stedet for grader

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
nb: Kryss av her om du vil bruke radianer

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
nb: Bakgrunnsfarge for grafen

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
nb: Forstørre-steg

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
nb: Verdien som forstørre-verktøyet skal bruke

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
nb: Forminske-steg

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
nb: Verdien som forminske-verktøyet skal bruke

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
nb: Ekstra detalj i opptegninga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
nb: Om det skal vises ekstra detalj slik som tangent og normal når et plott tegnes opp.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: The file had an unknown version number
nb: Fila hadde et ukjent versjonsnummer

en: The file does not exist.
nb: Fila finnes ikke.

en: An error appeared when opening this file (%1)
nb: En feil oppsto ved åpning av denne fila (%1)

en: %1 could not be opened
nb: %1 kunne ikke åpnes

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
nb: %1 kunne ikke lastes inn (%2 ved linje %3, kolonne %4)

en: automatic
nb: automatisk

en: The function %1 could not be loaded
nb: Klarte ikke laste inn funksjonen %1

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
nb: Linje %1 er ikke en gyldig parameterverdi og vil derfor ikke tas med. Vil du fortsette?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
nb: Vil du bli informert om andre linjer som ikke kan leses?

en: Get Informed
nb: Bli informert

en: Ignore Information
nb: Ignorer informasjon

en: An error appeared when opening this file
nb: En feil oppsto ved åpning av denne fila

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
nb: En fil som heter «%1» finnes fra før. Er du sikker på at du vil fortsette, og skrive over denne fila?

en: Overwrite File?
nb: Overskrive fil?

en: An error appeared when saving this file
nb: En feil oppsto ved lagring av denne fila

en: Print header table
nb: Skriv ut overskrift-tabell

en: Transparent background
nb: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Pixels (1/72nd in)
nb: Piksler (1/72-dels in)

en: Inches (in)
nb: Tommer (in)

en: Centimeters (cm)
nb: Centimeter (cm)

en: Millimeters (mm)
nb: Millimeter (mm)

en: Width:
nb: Bredde:

en: Height:
nb: Høyde:

en: Width is invalid
nb: Ugyldig bredde

en: Height is invalid
nb: Ugyldig høyde

en: Slider %1
nb: Glidebryter %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
nb: Flytt glidebryteren for å endre parameter til funksjonsplottet  knyttet til denne glidebryteren.

en: (c) 2000-2002, Klaus-Dieter Möller
nb: © 2000–2002 Klaus-Dieter Möller

en: Original Author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Various improvements
nb: Forskjellige forbedringer

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
nb: Porting til Qt 4, forbedringer i brukerflaten, funksjoner

en: svg icon
nb: SVG-ikon

en: command line options, MIME type
nb: Kommandolinje-innstillinger, MIME-type

en: Initial functions to plot
nb: Startfunksjoner som skal plottes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
nb: Generelt

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Diagram Appearance
nb: Diagramutseende

en: Colors
nb: Farger

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Configure KmPlot...
nb: Oppsett av KmPlot …

en: E&xport...
nb: E&ksporter …

en: &Coordinate System...
nb: &Koordinatsystem …

en: &Constants...
nb: &Konstanter …

en: Zoom &In
nb: For&størr

en: Zoom &Out
nb: F&orminsk

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
nb: &Tilpass skjermelement til trigonometriske funksjoner

en: Reset View
nb: Tilbakestill visningen

en: Show Sliders
nb: Vis glidebrytere

en: Calculator
nb: Kalkulator

en: Plot &Area...
nb: Plotte&felt …

en: Find Ma&ximum...
nb: Finn ma&ksimumspunkt …

en: Find Mi&nimum...
nb: Finn mi&nimumspunkt

en: Cartesian Plot
nb: Kartesisk plott

en: Parametric Plot
nb: Parametrisk plott

en: Polar Plot
nb: Polarplott

en: Implicit Plot
nb: Implisitt plott

en: Differential Plot
nb: Differensialplott

en: &Hide
nb: &Skjul

en: &Remove
nb: &Fjern

en: Animate Plot...
nb: Animer plott …

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
nb: Plottet er endret.
    Vil du lagre det?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
nb: Fila er lagret med et gammelt filformat. Hvis du lagrer det, kan du ikke åpne fila igjen med eldre versjoner av Kmplot. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Save New Format
nb: Lagre nytt format

en: Save As
nb: Lagre som

en: The file could not be saved
nb: Fila kunne ikke lagres

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
nb: Noe gikk galt ved lagring til bildet «%1»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
nb: Funksjonen må ha en variabel til som parameter, f.eks. f(x,k) vil ha k som sin parameter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
nb: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Advarsel:</span> Gjeldende funksjon har ingen parameter, så den kan ikke animeres.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
nb: SLuttferdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
nb: Startverdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
nb: Gjeldende verdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
nb: Hastighet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
nb: Rask

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
nb: Sakte

en: Slider No. %1
nb: Glidebryter nr. %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
nb: Glidebryter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
nb: Liste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
nb: Rediger parameterlista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
nb: Trykk her for å åpne en liste over parameterverdier. Her kan du legge til, fjerne og endre dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
nb: Rediger liste …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
nb: Velg en glidebryter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
nb: Velg en av glidebryterne for å endre parameterverdien dynamisk. Verdiene varierer fra 0 (venstre) til 100 (høyre).

en: Remove all
nb: Fjern alle

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
nb: Funksjonen %1 har følgende funksjoner sm avhenger av den: %2. Disse må også fjernes.

en: Syntax error
nb: Syntaksfeil

en: Missing parenthesis
nb: Manglende parentes

en: Stack overflow
nb: Stakkoverløp

en: Name of function is not free
nb: Funksjonsnavnet er ikke ledig

en: recursive function not allowed
nb: rekursiv funksjon ikke tillatt

en: Empty function
nb: Tom funksjon

en: Function could not be found
nb: Klarte ikke finne funksjonen

en: The differential equation must be at least first-order
nb: Differensiallikningen må være av første orden eller høyere

en: Too many plus-minus symbols
nb: For mange pluss-minus symboler

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
nb: Ugyldig pluss-minus symbol (uttrykket må være konstant)

en: The function has too many arguments
nb: Funksjonen har for mange argumenter

en: The function does not have the correct number of arguments
nb: Funksjonen har ikke riktig antall argumenter

en: Solid
nb: Heltrukken

en: Dash
nb: Strek

en: Dot
nb: Prikk

en: Dash Dot
nb: Strek prikk

en: Dash Dot Dot
nb: Strek prikk prikk

en: Advanced...
nb: Avansert …

en: Color:
nb: Farge:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
nb: Rutenettstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
nb: Vis plottnavnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
nb: Vis minima og maksima-punkter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
nb: Vis tangentfeltet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
nb: Bruk en gradient som parametre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
nb: Linjestil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
nb: Linjebredde:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
nb: Parameter-redigering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
nb: slett den valgte konstanten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
nb: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
nb: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
nb: Importer verdier fra en tekstfil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
nb: Importer verdier fra en tekstfil. Hver linje i fila blir tolket som en verdi eller et uttrykk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
nb: &Importer …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
nb: Eksporter verdier til en tekstfil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
nb: Eksporter verdier til en tekstfil. Hver verdi i parameterlista vil bli skrevet til en linje i fila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
nb: &Eksporter …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
nb: &Koordinater

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
nb: Farge for plotteområdet bak rutenettet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
nb: Trykk på knappen og velg farge på bakgrunnen. Dette har ingen virkning på utskrift eller eksport.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
nb: &Akser:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
nb: &Rutenett:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
nb: Oppgi farge på akselinjene. Endringa vises med en gang du trykker på OK-knappen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
nb: Oppgi farge på rutenettet. Endringa vises med en gang du trykker på OK-knappen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
nb: &Standard funksjonsfarger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 2. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 5. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 1. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
nb: Funksjon &1:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 3. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
nb: Funksjon &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
nb: Funksjon &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
nb: Funksjon &4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 4. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
nb: Funksjon &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
nb: Funksjon &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
nb: Funksjon &8:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 9. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
nb: Funksjon &6:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 7. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 8. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 6. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
nb: Funksjon &9:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nb: Standardfarge for funksjon nummer 10. Merk at denne fargeinnstillinga bare gjelder tomme funksjoner, så hvis du har definert en funksjon ved nr. 1 og endrer farge for det nummeret her, så blir innstillinga vist neste gang du definerer en ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
nb: Funksjon 1&0:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
nb: Rutenett blir ikke tegnet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
nb: Ingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
nb: En linje for hvert avlesningsmerke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
nb: Linjer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
nb: Bare små kryss i plottefeltet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
nb: Kryss

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
nb: Sirkler rundt Origo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
nb: Akse-etiketter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
nb: Merkelapp på vannrett akse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
nb: Merkelapp på loddrett akse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
nb: Linjetykkelse på aksene:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
nb: Linje&bredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
nb: Bredde på avlesingsmerke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
nb: Lengde på avlesingsmerke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
nb: Kryss av her hvis det skal settes etiketter på avlesningsmerkene på aksene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
nb: Vis etiketter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
nb: Kryss av her hvis aksene skal være synlige.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
nb: Vis aksene

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
nb: Kryss av her hvis akselinjene skal ha piler på endene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
nb: Vis piler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
nb: Akse-etiketter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
nb: Diagrametiketter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
nb: Overskriftstabell:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
nb: Vinkelmodus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
nb: Trigonometriske funksjoner bruker radianer som vinkelmål.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
nb: Kryss av her for å bruke radianer som vinkelmål. Dette er bare viktig for trigonometriske funksjoner.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
nb: Trigonometriske funksjoner bruker grader som vinkelmål.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
nb: Kryss av her for å bruke grader som vinkelmål. Dette er bare viktig for trigonometriske funksjoner.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
nb: &Grader

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
nb: Forstørre/-minske

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
nb: Verdien som forminske-verktøyet skal bruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
nb: Verdien som forstørre-verktøyet skal bruke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
nb: Tegn tangent og normal under opptegning

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
nb: Glidebryter

en: Plotting Range
nb: Plotteområde

en: Axes Division
nb: Inndeling av akser

en: x-Axis:
nb: x-akse:

en: y-Axis:
nb: y-akse:

en: Functions:
nb: Funksjoner:

en: Error in extension.
nb: Feil i etternavnet til fila.
