kmplot - en to nds translation catalogue (366 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
nds: Konstanteneditor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
nds: De Weert mutt en Tall wesen (a.B. "pi^2")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
nds: (leeg)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
nds: Weert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
nds: Konstante:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
nds: En Utdruck ingeven, bi den en Tall rutkummt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
nds: Nieg Konstante tofögen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du en nieg Konstante tofögen wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
nds: &Nieg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
nds: Konstante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
nds: Weert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
nds: Dokment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Global
nds: Globaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
nds: De utsöchte Konstante wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
nds: Klick hier, wenn Du de markeerte Konstante wegdoon wullt. Se lett sik bloots wegdoon, wenn se nich vun en Bagen bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Coordinates
nds: Koordinaten

en: Coordinate System
nds: Koordinatensysteem

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
nds: De lüttst Rebeetweert mutt sieter wesen as de höögst Rebeetweert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
nds: Kimmrecht Assrebeet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
nds: Hööchst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
nds: Egen Tekenrebeet-Grenzen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
nds: Giff en gellen Utdruck in, t.B. "2*pi" oder "e/2".

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
nds: Pielrecht Assrebeet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
nds: Kimmrecht Assgadder-Afstand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
nds: Bi den automaatschen Gadderafstand gifft dat en fastleggt Tall vun Streek, dat hangt nich vun de Ansichtgrött af

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
nds: Automaatsch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
nds: Egen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
nds: Pielrecht Assgadder-Afstand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
nds: Utdruck:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
nds: Konstanten bewerken...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
nds: Konstante infögen...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
nds: Funkschoon infögen...

en: Functions
nds: Funkschonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
nds: Markeert Funkschoon wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
nds: Klick hier, wenn Du de markeerte Funkschoon ut de List wegdoon wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
nds: Opstellen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
nds: Funkschoon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
nds: Egen Tekenrebeet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
nds: Den hööchsten Weert för't Teken topassen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
nds: Maak dit an, wenn Du nerrn de Grenzen för't Tekenrebeet fastleggen wullt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
nds: Den sietsten Weert för't Teken topassen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
nds: Nerrngrenz vun dat Tekenrebeet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
nds: Giff de sietste Grenz vun dat Utgaav-Rebeet in. Utdrück liek as "2*pi" sünd ok tolaten.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
nds: Bövergrenz vun dat Tekenrebeet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
nds: Giff de böverste Grenz vun dat Utgaav-Rebeet in. Utdrück liek as "2*pi" sünd ok tolaten.

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
nds: Utsehn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
nds: Afledden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
nds: De eerste Afledden wiesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
nds: Wenn dit anmaakt is, warrt ok de eerste Afledden teekt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
nds: De &eerste Afledden wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
nds: 1. Afledden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
nds: De tweet Afledden wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
nds: De &tweet Afledden wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
nds: 2. Afledden

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
nds: Integraal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
nds: Integraal wiesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
nds: Wenn dit anmaakt is, warrt ok dat Integraal teekt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
nds: En Punkt op den Lösenbagen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
nds: Fastpunkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
nds: Giff den x-Weert vun den Fastpunkt in, t.B. "2" oder "pi"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
nds: Giff den fasten x-Weert oder -Utdruck för dat Integraal in, t.B. "2" oder "pi/2"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
nds: Giff den y-Weert vun den Fastpunkt in, t.B. "2" oder "pi"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
nds: Giff den fasten y-Weert oder -Utdruck för dat Integraal in, t.B. "2" oder "pi/2"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
nds: De gröttste Schritt bi't numeersche Lösen vun de Glieken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
nds: Nauigkeit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
nds: Schritt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
nds: Definitschoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
nds: En Utdruck ingeven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
nds: Giff en Utdruck för de Funkschoon in.
    De Hülpvariable is "t".
    Bispill: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
nds: Giff en Utdruck för de Funkschoon in.
    De Hülpvariable is "t".
    Bispill: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
nds: Tekenrebeet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
nds: Sietst Grenz vun dat Utgaav-Rebeet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
nds: Böverst Grenz vun dat Utgaav-Rebeet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
nds: En Glieken ingeven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
nds: Giff en Utdruck för de Funkschoon in. 
    Bispill: loop(a)=ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
nds: Tekenrebeet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
nds: Naam vun de Funkschoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
nds: Giff den Naam vun de Funkschoon in.
    De Naam vun en Funkschoon mutt eensoortet wesen. Wenn Du disse Reeg leddig lettst, warrt KmPlot en Standardnaam bruken. Du kannst em later ännern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
nds: Giff en Utdruck för de Funkschoon in.
    Bispill: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
nds: Giff en Utdruck för de Funkschoon in.
    Bispill: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
nds: Anfangbedingen

en: Search between:
nds: Söken twischen:

en: Calculate the area between:
nds: Rebeet utreken twischen:

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
nds: Sietpunkt is bi x= %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
nds: Hoochpunkt is bi x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
nds: Rebeet is %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
nds: Funkschonenwarktüüch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
nds: Tofögen...

en: Check this to have the constant exported when saving.
nds: Maak dit an, wenn Du de Konstante bi't Sekern exporteren wullt

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
nds: Maak dit an, wenn Du de Konstante twischen verscheden Oprööp vun KmPlot wohren wullt

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
nds: Dubbelklick op den Övergang, wenn Du en Hollpunkt tofögen wullt)

en: Remove stop
nds: Hollpunkt wegmaken

en: Could not find KmPlot's part.
nds: KmPlot-Komponent lett sik nich finnen.

en: Open
nds: Opmaken

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
nds: Assenlien-Breed

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
nds: Giff de Breed vun de Assenlienen in.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
nds: Anmaakt, wenn de Beschriften sichtbor sünd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
nds: Maak dit an, wenn Du Beschriften blang de Assen hebben wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
nds: Anmaakt, wenn de Assen sichtbor sünd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
nds: Maak dit an, wenn de Assen wiest warrn schöölt.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
nds: Anmaakt, wenn de Pielen sichtbor sünd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
nds: Maak dit an, wenn de Assen Pielen hebben schöölt.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
nds: Gadderlien-Breed

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
nds: Giff de Breed vun de Gadderlienen in.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
nds: Gadderstil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
nds: Den Gadderstil utsöken

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
nds: Meetstreek-Längde

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
nds: Giff de Längde vun de Meetstreken in

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
nds: Meetstreek-Breed

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
nds: Giff de Breed vun de Meetstreken in.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
nds: Linke Grenz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
nds: Giff de linke Grenz vun dat Tekenrebeet in.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
nds: Rechte Grenz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
nds: Giff de rechte Grenz vun dat Tekenrebeet in.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
nds: Grenz nerrn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
nds: Giff de Grenz nerrn vun dat Tekenrebeet in.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
nds: Grenz baven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
nds: Giff de Grenz baven vun dat Tekenrebeet in.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
nds: Beschriften för kimmrecht Ass

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
nds: Beschriften för kimmrecht Ass

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
nds: Beschriften för pielrecht Ass

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
nds: Beschriften för pielrecht Ass

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
nds: Leggt fast, wat de Skala automaatsch oder sülven fastleggt warrt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
nds: Fastleggen, wat de Skala automaatsch fastleggt warrt

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
nds: Breed vun en Eenheit twischen twee Meetstreken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
nds: Giff de Breed vun en Eenheit twischen twee Meetstreken in.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
nds: Hööchde vun en Eenheit twischen twee Meetstreken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
nds: Giff de Hööchde vun en Eenheit twischen twee Meetstreken in

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
nds: Schriftoort för de Assenbeschriften

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
nds: En Schriftoort för de Assenbeschriften utsöken

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
nds: Schriftoort för de Kopptabell bi't Drucken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
nds: En Schriftoort för de Tabell utsöken, de baven op de Siet utdruckt warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
nds: Schriftoort för de Diagrammbeschriften

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
nds: En Schriftoort för de Diagrammbeschriften utsöken

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
nds: Assenlien-Klöör

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
nds: Giff de Klöör för de Assenlienen in.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
nds: Gadderklöör

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
nds: Söök en Klöör för de Gadderlienen ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
nds: Klöör för Funkschoon 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.1 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
nds: Klöör för Funkschoon 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.2 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
nds: Klöör för Funkschoon 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.3 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
nds: Klöör för Funkschoon 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.4 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
nds: Klöör för Funkschoon 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.5 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
nds: Klöör för Funkschoon 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.6 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
nds: Klöör för Funkschoon 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.7 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
nds: Klöör för Funkschoon 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.8 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
nds: Klöör för Funkschoon 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.9 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
nds: Klöör för Funkschoon 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
nds: Söök en Klöör för Funkschoon Nr.10 ut.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
nds: Bagenmaat ansteed vun Graad

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
nds: Maak dit an, wenn Du dat Bagenmaat bruken wullt

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
nds: Achtergrundklöör

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
nds: De Achtergrundklöör för't de Tekenrebeet

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
nds: Gröttermaak-Schritt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
nds: De Weert för't Gröttermaken

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
nds: Lüttermaak-Schritt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
nds: De Weert för't Lüttermaken

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
nds: Extra-Enkelheiten bi't Beluern

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
nds: Leggt fast, wat bi't Beluern vun en Teken Extra-Enkelheiten as de Tangente oder de Normale wiest warrt

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken...

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: The file had an unknown version number
nds: De Datei harr en nich begäng Verschoon-Nummer

en: The file does not exist.
nds: De Datei gifft dat nich.

en: An error appeared when opening this file (%1)
nds: Bi't Opmaken vun disse Datei (%1) hett dat en Fehler geven

en: %1 could not be opened
nds: "%1" lett sik nich opmaken

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
nds: "%1" lett sik nich laden (%2 op Reeg %3, Striep %4)

en: automatic
nds: automaatsch

en: The function %1 could not be loaded
nds: De Funkschoon "%1" lett sik nich laden

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
nds: Reeg %1 is keen gellen Parameterweert un warrt dorüm nich inslaten. Wullt Du wiedermaken?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
nds: Wullt Du ok över anner Regen Bescheed kriegen, de nich leesbor sünd?

en: Get Informed
nds: Op Stand blieven

en: Ignore Information
nds: Informatschonen övergahn

en: An error appeared when opening this file
nds: Bi't Opmaken vun disse Datei hett dat en Fehler geven

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
nds: Dat gifft al en Datei mit den Naam "%1". Wullt Du redig wiedermaken un disse Datei överschrieven?

en: Overwrite File?
nds: Datei överschrieven?

en: An error appeared when saving this file
nds: Bi't Sekern vun disse Datei hett dat en Fehler geven

en: Print header table
nds: Kopptabell drucken

en: Transparent background
nds: Dörsichtig Achtergrund

en: Pixels (1/72nd in)
nds: Pixels (1/72 Toll)

en: Inches (in)
nds: Toll (in, 2,54cm)

en: Centimeters (cm)
nds: Zentimeters (cm)

en: Width:
nds: Breed:

en: Height:
nds: Hööchde:

en: Width is invalid
nds: De Breed is leeg

en: Height is invalid
nds: De Hööchde is leeg

en: Slider %1
nds: Schuver %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
nds: Mit dissen Schuver lett sik de Parameter vun de tohören Funkschoonutgaav ännern.

en: Original Author
nds: Orginaalautor

en: GUI
nds: Böversiet

en: Various improvements
nds: Verscheden Verbetern

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
nds: Poreren na Qt4, Böversiet-Verbetern, Funkschonen

en: svg icon
nds: SVG-Lüttbild

en: command line options, MIME type
nds: Befehlsreeg-Optschonen, MIME-Typen

en: Initial functions to plot
nds: Eerst Funkschonen för't Teken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
nds: Allgemeen

en: General Settings
nds: Allgemeen Instellen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageDiagram)
en: Diagram
nds: Diagramm

en: Diagram Appearance
nds: Diagrammutsehn

en: Colors
nds: Klören

en: Fonts
nds: Schriftoorden

en: Configure KmPlot...
nds: KmPlot instellen...

en: E&xport...
nds: &Exporteren...

en: &Coordinate System...
nds: &Koordinatensysteem...

en: &Constants...
nds: &Konstanten...

en: Zoom &In
nds: &Grötter

en: Zoom &Out
nds: &Lütter

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
nds: &Finster op trigonometersch Funkschonen topassen

en: Reset View
nds: Ansicht torüchsetten

en: Show Sliders
nds: Schuvers wiesen

en: Calculator
nds: Taschenreekner

en: Plot &Area...
nds: Teken&rebeet...

en: Find Ma&ximum...
nds: Hoo&chpunkt söken...

en: Find Mi&nimum...
nds: Sie&tpunkt söken...

en: Cartesian Plot
nds: Karteesch Utgaav

en: Parametric Plot
nds: Parametersch Utgaav

en: Polar Plot
nds: Polaarsch Utgaav

en: Implicit Plot
nds: Implizeert Utgaav

en: Differential Plot
nds: Differenz-Utgaav

en: &Hide
nds: &Versteken

en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: Animate Plot...
nds: Utgaven animeren...

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
nds: De Utgaav wöör ännert.
    Wullt Du ehr sekern?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
nds: De Datei is in en oolt Dateiformaat sekert. Wenn Du ehr nu sekerst, lett se sik mit öller Verschonen vun KmPlot nich mehr opmaken. Wullt Du redig wiedermaken?

en: Save New Format
nds: Mit nieg Formaat sekern

en: Save As
nds: Sekern as

en: The file could not be saved
nds: De Datei lett sik nich sekern

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
nds: Bi't Sekern as Bild "%1" geev dat en Fehler.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
nds: De Funkschoon mutt en Variabel bito as Parameter hebben. f(x,k) a.B. hett k as sien Parameter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Wohrschoen:</span> De aktuelle Funkschoon hett keen Parameter, se lett sik nich animeren.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
nds: Ennweert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
nds: Anfangweert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
nds: Aktuell Weert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
nds: Gauheit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
nds: Gau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
nds: Langsam

en: Slider No. %1
nds: Schuver Nr.%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
nds: Schuver:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
nds: De Parameterlist bewerken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
nds: Klick hier, wenn Du en List mit Parameterweerten opmaken wullt. Se laat sik hier tofögen, wegdoon un ännern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
nds: List bewerken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
nds: Schuver utsöken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
nds: Söök en Schuver ut, wenn Du de Parameterweerten dünaamsch ännern wullt. De Weerten gaht vun 0 (links) bet 100 (rechts).

en: Remove all
nds: All wegmaken

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
nds: De Funkschoon "%1" hangt vun disse Funkschonen af: %2. De muttst Du ok wegmaken.

en: Syntax error
nds: Syntaxfehler

en: Missing parenthesis
nds: Fehlen Klemmen

en: Stack overflow
nds: Stapelöverloop

en: Name of function is not free
nds: Naam vun de Funkschoon is nich free

en: recursive function not allowed
nds: Rekursiev Funkschonen nich tolaten

en: Empty function
nds: Leddig Funkschoon

en: Function could not be found
nds: Funkschoon lett sik nich finnen

en: The differential equation must be at least first-order
nds: De Differentschaalglieken mutt tominnst vun 1. Stoop wesen

en: Too many plus-minus symbols
nds: To vele Plusminus-Symbolen

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
nds: Leeg Plusminus-Symbool (Utdruck mutt Konstante wesen)

en: The function has too many arguments
nds: De Funkschoon hett to vele Argumenten

en: The function does not have the correct number of arguments
nds: De Funkschoon hett nich de passen Tall vun Argumenten

en: Solid
nds: Lien

en: Dash
nds: Streken

en: Dot
nds: Pünkt

en: Dash Dot
nds: Streek Punkt

en: Dash Dot Dot
nds: Streek Punkt Punkt

en: Advanced...
nds: Verwiedert...

en: Color:
nds: Klöör:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
nds: Tekenstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
nds: Tekennaam wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
nds: Butenpünkt wiesen (Siet- un Hoochpunkt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
nds: Dat Tangentfeld wiesen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
nds: En Övergang för Parameters bruken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
nds: Streekstil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
nds: Lienbreed:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
nds: Parameter-Editor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
nds: Markeert Konstante wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
nds: Na baven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
nds: Na nerrn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
nds: Weerten ut en Textdatei importeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
nds: Importeert Weerten ut en Textdatei. Elk Reeg binnen de Datei warrt as Weert oder Utdruck inleest.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
nds: &Importeren...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
nds: Weerten na en Textdatei exporteren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
nds: Exporteert Weerten na en Textdatei. Elk Weert binnen de Parameterlist warrt na een Reeg binnen de Datei schreven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
nds: &Exporteren...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
nds: &Koordinaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
nds: Klöör för't Tekenrebeet achter dat Gadder.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du de Achtergrundklöör utsöken wullt. Disse Optschoon warkt sik nich op den Druck oder exporteerte Biller ut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
nds: &Assen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
nds: &Gadder:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
nds: Giff de Klöör för de Assen an. De Ännern warrt direktemang bruukt, wenn Du op den Knoop "OK" klickst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
nds: Giff de Klöör för't Gadder an. De Ännern warrt direktemang bruukt, wenn Du op den Knoop "OK" klickst.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
nds: &Standard-Funkschoonklören

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.2. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.5. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.1. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
nds: Funkschoon &1:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.3. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
nds: Funkschoon &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
nds: Funkschoon &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
nds: Funkschoon &4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.4. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
nds: Funkschoon &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
nds: Funkschoon &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
nds: Funkschoon &8:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.9. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
nds: Funkschoon &6:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.7. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.8. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.6. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
nds: Funkschoon &9:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nds: De Standardklöör för Funkschoon Nr.10. Beacht bitte, dat disse Klöörinstellen sik bloots op leddig Funkschonen utwarkt. Wenn Du also al en Funkschoon Nr.1 fastleggt hest, un Du ännerst de Klöör för disse Nummer hier, denn warrt disse Instellen eerst dat tokamen Maal bruukt, wenn Du en niege Funkschoon Nr.1 fastleggst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
nds: Funkschoon 1&0:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
nds: Keen Gadder warrt teekt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
nds: Een Lien för elk Meetstreek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
nds: Lienen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
nds: Bloots lütte Krüzen binnen dat Tekenrebeet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
nds: Krüüzpünkt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
nds: Krinken rund den Koordinatenborn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
nds: Pool

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
nds: Assenbeschriften

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
nds: Beschriften för kimmrecht Ass

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
nds: Beschriften för pielrecht Ass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
nds: Assenbreed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
nds: Lienen&breed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
nds: Meetstreek-Breed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
nds: Meetstreek-Längde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
nds: Maak dit an, wenn Du Beschriften blang de Assen hebben wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
nds: Beschriften wiesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
nds: Maak dit an, wenn de Assen wiest warrn schöölt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
nds: Assen wiesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
nds: Maak dit an, wenn de Assen Pielen an ehr Ennen hebben schöölt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
nds: Pielen wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
nds: Assenbeschriften:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
nds: Diagrammbeschriften:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
nds: Kopptabell:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
nds: Winkelangaven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
nds: Trigonometersch Funkschonen bruukt dat Bagenmaat för Winkels.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
nds: Maak dit an, wenn Du de Winkels in't Bagenmaat angeven wullt. Dit is bloots för trigonometersch Funkschonen wichtig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
nds: &Bagenmaat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
nds: Trigonometersch Funkschonen bruukt Graad för Winkels.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
nds: Maak dit an, wenn Du de Winkels in Graad angeven wullt. Dit is bloots för trigonometersch Funkschonen wichtig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
nds: &Graad

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
nds: Ansichtgrött

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
nds: Woveel de Ansicht lütter maakt warrt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
nds: Woveel de Ansicht grötter maakt warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
nds: Bi't Beluern Tangente un Normale wiesen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
nds: Schuver

en: Plotting Range
nds: Tekenrebeet

en: Axes Division
nds: Assendelen

en: x-Axis:
nds: x-Ass:

en: y-Axis:
nds: y-Ass:

en: Functions:
nds: Funkschonen:

en: Error in extension.
nds: Fehler binnen Verwiedern.
