kmplot - en to nn translation catalogue (416 entries)

[ctx: @title:window]
en: Calculator
nn: Kalkulator

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
nn: Konstant-redigering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
nn: Verdien må vera eit tal (som «pi^2»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
nn: (ugyldig)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
nn: Verdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
nn: Konstant:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
nn: Skriv inn eit uttrykk som kan reknast ut til eit tal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
nn: Legg til ein ny kontant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
nn: Trykk på denne knappen for å leggja til ein ny konstant.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
nn: &Ny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
nn: Konstant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
nn: Verdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
nn: Dokument

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
nn: Slett den valde konstanten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
nn: Trykk her for å sletta den valde konstanten. Han kan berre fjernast dersom han ikkje vert bruk i eit plott.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
nn: &Slett

en: Coordinates
nn: Koordinatar

en: Coordinate System
nn: Koordinatsystem

[ctx: @title:window]
en: Coordinate System
nn: Koordinatsystem

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
nn: Den minste områdeverdien må vera mindre enn den største områdeverdien

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
nn: Verdiområde for vassrett akse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
nn: Maks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
nn: Eigendefinert grense for plotteområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
nn: Skriv inn ein gyldig uttrykk, for eksempel 2*pi eller e/2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
nn: Verdiområde for loddrett akse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
nn: Rutestorleik for vassrett akse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
nn: Automatisk merkeavstand er uavhengig av forstørringa, slik at det alt er eit fast tal på merke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
nn: Automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
nn: Sjølvvald:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
nn: Rutestorleik for loddrett akse

[ctx: @title:window]
en: Equation Editor
nn: Likningsredigering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
nn: Uttrykk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
nn: Rediger konstantar …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
nn: Set inn konstant …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
nn: Set inn funksjon …

en: Functions
nn: Funksjonar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
nn: slett den valde funksjonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
nn: Klikk her for å sletta den valde funksjonen frå lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
nn: Opprett

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
nn: Funksjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
nn: Sjølvvald plotteområdet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
nn: Tilpass det maksimale plotteområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
nn: Kryss av i denne boksen og skriv inn grense for plotteområdet under.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
nn: Tilpass det minste tillatne plotteområdet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
nn: Nedre grense for plotteområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
nn: Skriv inn nedre grense for plotteområdet. Du kan òg bruka uttrykk som «2*pi».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
nn: øvre grense for plotteområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
nn: Skriv inn øvre grense for plotteområdet. Uttrykk som 2*pi er også tillatne.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
nn: Parametrar

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
nn: Utsjånad

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
nn: Deriverte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
nn: Vis den førstederiverte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
nn: Dersom dette er kryssa av, så vert den førstederiverte til funksjonen også teikna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
nn: Vis &førstederivert

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
nn: Førstederiverte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
nn: Vis den andrederiverte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
nn: Vis &andrederivert

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
nn: Andrederiverte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
nn: Vis integral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
nn: Dersom dette er kryssa av, så vert integralet til funksjonen også teikna.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
nn: Eit punkt på løysingskurva

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
nn: Startpunkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
nn: Skriv inn startpunkt for x, for eksempel 2 eller pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
nn: Skriv inn startverdien for x eller uttrykk for integralet, for eksempel 2 eller pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
nn: skriv inn startpunktet for y, for eksempel 2 eller pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
nn: Skriv inn startverdien for y eller uttrykk for integralet, for eksempel 2 eller pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
nn: Største steglengd brukt for å rekna ut løysinga numerisk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
nn: Presisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
nn: Steg:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
nn: Definisjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
nn: Skriv inn eit uttrykk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
nn: Skriv inn eit uttrykk for funksjonen.
    Argumentvariabelen er t.
    Eksempel: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
nn: Skriv inn eit uttrykk for funksjonen.
    Argumentvariabelen er t.
    Eksempel: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
nn: Plottområde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
nn: Nedre grense for plotteområdet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
nn: Øvre grense for plotteområdet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
nn: Skriv inn ei likning

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
nn: Skriv inn eit uttrykk for funksjonen.
    Eksempel: loop(a) = ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
nn: Plottområde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
nn: Namn på funksjonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
nn: Skriv inn namnet på funksjonen. 
    Namnet på ein funksjon på vera unikt. Dersom du let denne linja stå tom, vil KmPlot setja eit standardnamn. Du kan endra det seinare.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
nn: Skriv inn eit uttrykk for funksjonen.
    Eksempel: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
nn: Skriv inn eit uttrykk for funksjonen.
    Eksempel: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
nn: Startvilkår

en: Search between:
nn: Søk mellom:

[ctx: @title:window]
en: Find Minimum Point
nn: Finn minimumspunkt

[ctx: @title:window]
en: Find Maximum Point
nn: Finn maksimumspunkt

en: Calculate the area between:
nn: Rekn ut arealet mellom:

[ctx: @title:window]
en: Area Under Graph
nn: Areal under grafen

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
nn: Minimum er ved x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
nn: Maksimum er ved x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
nn: Arealet er %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
nn: Funksjonsverktøy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
nn: Legg til …

[ctx: @title:window]
en: Constants Editor
nn: Konstantredigering

en: Check this to have the constant exported when saving.
nn: Kryss av denne for å eksportera konstanten ved lagring.

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
nn: Kryss av denne for at konstanten skal vera permanent tilgjengeleg mellom økter av KmPlot.

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
nn: (Dobbelttrykk på gradienten for å leggja til eit stopp)

en: Remove stop
nn: Fjern stopp

[ctx: @title:window]
en: Choose a Gradient
nn: Velg gradient

en: Could not find KmPlot's part.
nn: Klarte ikkje å finna KmPlots part.

en: KmPlot Files (*.fkt);;All Files (*)
nn: KmPlot-filer (*.fkt);;Alle filer (*)

en: Open
nn: Opna

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
nn: Linjebreidd på aksane

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
nn: Skriv inn tjukkleiken på aksane.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
nn: Kryssa av dersom etikettar er synlege

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
nn: Kryss av her dersom etikettar på avlesingsmerka skal visast.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
nn: Kryssa av dersom aksane er synlege

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
nn: Kryss av her dersom aksane skal visast.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
nn: Kryssa av dersom pilane er synlege

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
nn: Kryss av her dersom aksane skal ha pilar.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
nn: Linjebreidd i rutenettet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
nn: Skriv inn breidda av linjene i rutenettet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
nn: Rutenettype

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
nn: Vel ein passande rutenettstil.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
nn: Lengd på avlesingsmerke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
nn: Skriv inn lengda på avlesingslinjene

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
nn: Breidd på avlesingsmerke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
nn: Skriv inn breidda på avlesingslinjene.

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
nn: Venstre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
nn: Skriv inn venstre grense for plotteområdet.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
nn: Høgre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
nn: Skriv inn høgre grense for plotteområdet.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
nn: Nedre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
nn: Skriv inn nedre grense for plotteområdet.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
nn: Øvre grense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
nn: Skriv inn øvre grense for plotteområdet.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
nn: Tekst på vassrett akse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
nn: Tekst på vassrett akse.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
nn: Tekst på loddrett akse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
nn: Tekst på loddrett akse.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
nn: Om automatisk eller sjølvvald skalering skal brukast.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
nn: Vel om du vil bruka automatisk eller sjølvvald skalering.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
nn: Breidda av ei eining frå avlesingsmerke til avlesingsmerke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
nn: Skriv inn breidda på ei eining frå avlesingsmerke til avlesingsmerke.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
nn: Høgda av ei eining frå avlesingsmerke til avlesingsmerke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
nn: Skriv inn høgda på ei eining frå avlesingsmerke til avlesingsmerke.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
nn: Skrift for etikettar på akselinjene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
nn: Vel skrift for etikettane på aksane.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
nn: Skrift for overskriftstabellen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
nn: Vel skrift for overskriftstabellen som vert skrive ut øvst på sida.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
nn: Skrift for etikettar på akselinjene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
nn: Vel skrift for etikettane på aksane.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
nn: Farge på aksane

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
nn: Skriv inn fargen på akselinjene.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
nn: Farge på rutenett

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
nn: Vel farge på rutenettlinjene.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
nn: Farge på funksjon 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
nn: Vel farge for funksjon 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
nn: Farge på funksjon 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
nn: Vel farge for funksjon 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
nn: Farge på funksjon 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
nn: Vel farge for funksjon 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
nn: Farge på funksjon 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
nn: Vel farge for funksjon 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
nn: Farge på funksjon 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
nn: Vel farge for funksjon 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
nn: Farge på funksjon 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
nn: Vel farge for funksjon 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
nn: Farge på funksjon 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
nn: Vel farge for funksjon 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
nn: Farge på funksjon 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
nn: Vel farge for funksjon 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
nn: Farge på funksjon 9

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
nn: Vel farge for funksjon 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
nn: Farge på funksjon 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
nn: Vel farge for funksjon 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
nn: Radianar i staden for gradar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
nn: Kryss av her dersom du vil nytta radianar

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
nn: Bakgrunnsfargen for grafen

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
nn: Forstørringssteg

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
nn: Verdien som forstørringsverktøyet skal bruka

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
nn: Forminskingssteg

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
nn: Verdien forminskingsverktøyet skal bruka

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
nn: Ekstra detaljar i oppteikninga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
nn: Om ekstra detaljar som tangenten og normalen skal visast i oppteikninga av eit plott.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nn: &Hjelp

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: The file had an unknown version number
nn: Fila hadde eit ukjent versjonsnummer

en: The file does not exist.
nn: Fila eksisterer ikkje.

en: An error appeared when opening this file (%1)
nn: Det oppstod ein feil ved opning av denne fila (%1)

en: %1 could not be opened
nn: Klarte ikkje opna %1

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
nn: Klarte ikkje opna %1 (%2 på linje %3, teikn %4)

en: automatic
nn: automatisk

en: The function %1 could not be loaded
nn: Funksjonen %1 kunne ikkje lastast

[ctx: @title:window]
en: Parameter Editor
nn: Parameter-redigering

en: Open Parameter File
nn: Opna parameterfil

en: Plain Text File (*.txt)
nn: Reintekst-fil (*.txt)

en: An error appeared when opening this file: %1
nn: Det oppstod ein feil ved opning av denne fila: %1

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
nn: Linje %1 er ikkje ein gyldig parameterverdi og vert derfor ikkje inkludert. Vil du halda fram?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
nn: Vil du gjerast merksam på andre linjer som ikkje kan lesast?

en: Get Informed
nn: Verta oppdatert

en: Ignore Information
nn: Sjå bort frå informasjon

en: An error appeared when opening this file
nn: Det oppstod ein feil ved opninga av fila

en: Save File
nn: Lagra fil

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
nn: Det finst allereie ein fil med namn "%1". Er du sikker på at du vil halda fram og skriva over denne fila?

en: Overwrite File?
nn: Skriva over fil?

en: An error appeared when saving this file
nn: Det oppstod ein feil ved lagring av denne fila

[ctx: @title:window]
en: KmPlot Options
nn: Innstillingar for KmPlot

en: Print header table
nn: Skriv ut overskriftstabell

en: Transparent background
nn: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Pixels (1/72nd in)
nn: Pikslar (1/72 tomme)

en: Inches (in)
nn: Tommar (in)

en: Centimeters (cm)
nn: Centimeter (cm)

en: Millimeters (mm)
nn: Millimeter (mm)

en: Width:
nn: Breidd:

en: Height:
nn: Høgd:

en: Width is invalid
nn: Ugyldig breidd

en: Height is invalid
nn: Ugyldig høgd

en: Slider %1
nn: Glidebrytar %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
nn: Flytt glidebrytaren for å endra parameteren til funksjonsplottet knytt til denne glidebrytaren.

[ctx: @title:window]
en: Sliders
nn: Glidebrytarar

en: Mathematical function plotter by KDE
nn: Matematisk plotteverktøy frå KDE

en: (c) 2000-2002, Klaus-Dieter Möller
nn: © 2000–2002 Klaus-Dieter Möller

en: Original Author
nn: Opphavsperson

en: GUI
nn: Brukargrensesnitt

en: Various improvements
nn: Ymse forbetringar

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
nn: Port til Qt 4, forbetringar i brukargrensesnittet og ymse funksjonar

en: svg icon
nn: SVG-ikon

en: command line options, MIME type
nn: kommandolinjeval og MIME-typar

en: Initial functions to plot
nn: Startfunksjonar som skal plottast

en: URLs to open
nn: Adresser som skal opnast

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
nn: Generelt

en: General Settings
nn: Generelle innstillingar

en: Diagram Appearance
nn: Diagramutsjånad

en: Colors
nn: Fargar

en: Fonts
nn: Skrifter

en: Configure KmPlot...
nn: Set opp KmPlot …

en: E&xport...
nn: E&ksporter …

en: &Coordinate System...
nn: &Koordinatsystem …

en: &Constants...
nn: &Konstantar …

en: Zoom &In
nn: For&størr

en: Zoom &Out
nn: F&orminsk

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
nn: &Tilpass skjermelementet til trigonometriske funksjonar

en: Reset View
nn: Tilbakestill visinga

en: Show Sliders
nn: Vis glidebrytarar

en: Calculator
nn: Kalkulator

en: Plot &Area...
nn: Plott &areal …

en: Find Ma&ximum...
nn: Finn ma&ksimumspunkt …

en: Find Mi&nimum...
nn: Finn mi&nimumspunkt

[ctx: @action:inmenu Help]
en: Predefined &Math Functions
nn: Førehandsdefinerte &matematikkfunksjonar

en: Cartesian Plot
nn: Kartesisk plott

en: Parametric Plot
nn: Parametrisk plott

en: Polar Plot
nn: Polarplott

en: Implicit Plot
nn: Implisitt plott

en: Differential Plot
nn: Differensialplott

en: &Hide
nn: &Gøym

en: &Remove
nn: &Fjern

en: Animate Plot...
nn: Animer plott …

en: Copy (x, y)
nn: Kopier (x, y)

en: Copy Root Value
nn: Kopier rotverdi

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
nn: Plottet er endra.
    Vil du lagra det?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
nn: Fila er lagra med i gammalt filformat. Dersom du lagrar fila, kan du ikkje opna ho med eldre versjonar av KmPlot. Vil du halda fram?

en: Save New Format
nn: Lagra nytt format

en: Save As
nn: Lagra som

en: The file could not be saved
nn: Fila kunne ikkje lagrast

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
nn: Skalerbar vektorgrafikk (*.svg)

[ctx: @title:window]
en: Export as Image
nn: Eksporter som bilete

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
nn: Noko gjekk gale ved lagring til biletet «%1»

[ctx: @title:window]
en: Print Plot
nn: Skriv ut plott

en: Print Settings
nn: Utskriftsinnstillingar

[ctx: @title:window]
en: Print Settings
nn: Utskriftsinnstillingar

[ctx: @title:window]
en: Parameter Animator
nn: Parameteranimering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
nn: Funksjonen må ha ein tilleggsvariabel som ein parameter, for eksempel vil f(x,k) ha k som parameter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Åtvaring:</span> Den gjeldande funksjonen har ingen parametrar, og kan derfor ikkje animerast.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
nn: Sluttverdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
nn: Startverdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
nn: Gjeldande verdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
nn: Fart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
nn: Rask

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
nn: Sakte

en: Slider No. %1
nn: Glidebrytar nr. %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
nn: Glidebrytar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
nn: Liste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
nn: Rediger parameterlista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
nn: Trykk her for å opna ei liste over parameterverdiar. Her kan du leggja til, fjerna og endra dei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
nn: Rediger liste …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
nn: Vel ein glidebrytar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
nn: Vel ein av glidebrytarane for å endra parameterverdien dynamisk. Verdiane varierer frå 0 (venstre) til 100 (høgre).

en: Remove all
nn: Fjern alle

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
nn: Funksjonen %1 avheng av følgjande funksjonar: %2. Desse må òg fjernast.

en: Syntax error
nn: Syntaksfeil

en: Missing parenthesis
nn: Manglande parentes

en: Stack overflow
nn: Stakkoverflytsfeil

en: Name of function is not free
nn: Funksjonsnamnet er ikkje ledig

en: recursive function not allowed
nn: rekursive funksjonar er ikkje tillate

en: Empty function
nn: Tom funksjon

en: Function could not be found
nn: Klarte ikkje å finna funksjonen

en: The differential equation must be at least first-order
nn: Differensiallikninga må vera av første orden eller høgare

en: Too many plus-minus symbols
nn: For mange pluss/mius-symbol

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
nn: Ugyldig pluss/minus-symbol (uttrykket må vera konstant)

en: The function has too many arguments
nn: Funksjonen har for mange argument

en: The function does not have the correct number of arguments
nn: Funksjonen har ikkje rett tal på argument

en: Solid
nn: Heiltrekt

en: Dash
nn: Strek

en: Dot
nn: Prikk

en: Dash Dot
nn: Strek prikk

en: Dash Dot Dot
nn: Strek prikk prikk

en: Advanced...
nn: Avansert …

en: Color:
nn: Farge:

[ctx: @title:window]
en: Plot Appearance
nn: Plottutsjånad

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
nn: Plottstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
nn: Vis plottnamnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
nn: Vis minimums- og maksimumspunkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
nn: Vis tangentfeltet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
nn: Bruk ein gradient som parametrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
nn: Linjestil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
nn: Linjebreidd:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
nn: Parameter-redigering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
nn: slett den valde konstanten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
nn: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
nn: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
nn: Importer verdiar frå ei tekstfil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
nn: Importer verdiar frå ei tekstfil. Kvar linje i fila vert tolka som ein verdi eller eit uttrykk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
nn: &Importer …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
nn: Eksporter verdiar til ei tekstfil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
nn: Eksporter verdiar til ei tekstfil. Kvar verdi i parameterlista vert skriven på ei linje i fila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
nn: &Eksporter …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
nn: &Koordinatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
nn: Farge på plotteområdet bak rutenettet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
nn: Trykk på knappen og vel bakgrunnsfarge. Dette har ingen verknad på utskrift og eksport.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
nn: &Aksar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
nn: &Rutenett:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Select color for the axes.
nn: Vel farge på aksane.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
nn: Oppgje farge på aksane. Endringa vil visast med ein gong du trykkjer  på OK-knappen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Select color for the grid.
nn: Vel farge på rutenettet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
nn: Oppgje farge på rutenettet. Endringa vil visast med ein gong du trykkjer på OK-knappen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
nn: &Standard funksjonsfargar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 2.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 2. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 5.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 5. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 1. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
nn: Funksjon &1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 3.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 3. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
nn: Funksjon &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
nn: Funksjon &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
nn: Funksjon &4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 4.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 4. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
nn: Funksjon &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
nn: Funksjon &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
nn: Funksjon &8:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 9.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 9. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
nn: Funksjon &6:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 7.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 7. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 8. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 6.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 6. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
nn: Funksjon &9:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 10.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
nn: Standardfargen for funksjon nummer 10. Merk at denne fargeinnstillinga berre gjeld tomme funksjonar. Dersom du har definert ein funksjon ved nr. 1 og du endrar farge for det nummeret her, så vert innstillinga vist neste gong du definerer ein ny funksjon ved nummer 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
nn: Funksjon 1&0:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
nn: Det vert ikkje plotta eit rutenett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
nn: Ingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
nn: Ei linje for kvart avlesingspunkt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
nn: Linjer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
nn: Berre små kryss i plotteområdet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
nn: Kross

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
nn: Sirklar rundt origo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
nn: Vis akseetikettar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
nn: Tekst på vassrett akse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Horizontal axis label:
nn: Tekst på vassrett akse:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
nn: Tekst på loddrett akse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vertical axis label:
nn: Tekst på loddrett akse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
nn: Aksebreidder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
nn: Linje&breidd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
nn: Breidd på avlesingsmerke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
nn: Lengd på avlesingsmerke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Visible tic labels.
nn: Synlege avlesingsmerke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
nn: Kryss av her dersom det skal setjast etikettar på avlesingsmerka på aksane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
nn: Vis etikettar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Visible axes.
nn: Synlege aksar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
nn: Kryss av her dersom aksane skal vera synlege.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
nn: Vis aksar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Visible arrows at the end of the axes.
nn: Synlege pilar i endane av aksane.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
nn: Kryss av her dersom aksane skal ha pilar på endane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
nn: Vis pilar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
nn: Aksemerkelappar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
nn: Diagrammerkelappar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
nn: Overskriftstabell:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
nn: Vinkelmodus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
nn: Trigonometriske funksjonar nyttar radianar som vinkelmål.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
nn: Kryss av her for å nytta radianar som vinkelmål. Dette er berre viktig for trigonometriske funksjonar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
nn: &Radianar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
nn: Trigonometriske funksjonar nyttar gradar som vinkelmål.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
nn: Kryss av her for å nytta gradar som vinkelmål. Dette er berre viktig for trigonometriske funksjonar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
nn: &Gradar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
nn: Forstørr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Zoom in by:
nn: Forstørr med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Zoom out by:
nn: Forminsk med:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
nn: Verdien forminske-verktøyet skal bruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
nn: Verdien som forstørre-verktøyet skal bruka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
nn: Teikn tangent og normal ved oppteikning

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
nn: Glidebrytar

[ctx: %1=minimum value, %2=maximum value]
en: %1 to %2
nn: %1 til %2

en: Plotting Range
nn: Plotteområde

en: Axes Division
nn: Akseinndeling

en: x-Axis:
nn: x-akse:

en: y-Axis:
nn: y-akse:

en: Functions:
nn: Funksjonar:

[ctx: %1 is a subscript zero symbol]
en: root: x%1 =
nn: rot: x%1 =

en: Error in extension.
nn: Feil i etternamnet til fila.
