kmplot - en to oc translation catalogue (51 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
oc: Valor :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
oc: &Novèl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
oc: Contrast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
oc: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
oc: &Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: 
en: Max:
oc: Max :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
oc: Personalisat :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
oc: Expression :

en: Functions
oc: Foncions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
oc: Crear

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
oc: Foncion

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
oc: Paramètres

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
oc: Aparéncia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
oc: Definicion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
oc: Nom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
oc: Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
oc: Apondre...

en: Open
oc: Dobrir

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
oc: Color de fons

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
oc: &Espleches

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
oc: &Ajuda

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: Overwrite File?
oc: Remplaçar lo fichièr ?

en: Width:
oc: Largor :

en: Height:
oc: Nautor :

en: GUI
oc: Interfaç grafica

en: General Settings
oc: Paramètres generals

en: Fonts
oc: Poliças

en: Calculator
oc: Calculeta

en: &Remove
oc: &Suprimir

en: Save As
oc: Enregistrar coma

en: The file could not be saved
oc: Lo fichièr se pòt pas salvagardat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
oc: Velocitat :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
oc: Rapid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
oc: Lent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
oc: Tièra :

en: Remove all
oc: Tot suprimir

en: Syntax error
oc: Error de sintaxi

en: Stack overflow
oc: Subreondament de l'empilada

en: Dot
oc: Punt

en: Advanced...
oc: Avançat...

en: Color:
oc: Color :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
oc: Montar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
oc: Davalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdImport)
en: &Import...
oc: &Importar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdExport)
en: &Export...
oc: &Exportar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
oc: Pas cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
oc: Linhas
