kmplot - en to sk translation catalogue (410 entries)

[ctx: @title:window]
en: Calculator
sk: Kalkulačka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConstantsEditor)
en: Constant Editor
sk: Editor konštánt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: The value must be a number (e.g. "pi^2")
sk: Hodnotou musí byť číslo (napr. "pi^2")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueInvalidLabel)
en: (invalid)
sk: (neplatné)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
sk: Hodnota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Constant:
sk: Konštanta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, valueEdit)
en: Enter an expression that evaluates to a number
sk: Zadajte výraz, ktorý sa vyhodnotí ako číslo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Add a new constant
sk: Pridať novú konštantu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdNew)
en: Click this button to add a new constant.
sk: Kliknite na toto tlačidlo pre pridanie novej konštanty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdNew)
en: &New
sk: &Nové

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Constant
sk: Konštanta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Value
sk: Hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Document
sk: Dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, constantList)
en: Global
sk: Globálne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Delete the selected constant
sk: Vymazať vybranú konštantu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: Click here to delete the selected constant; it can only be removed if it is not currently used by a plot.
sk: Kliknite sem pre vymazanie vybranej konštanty; bude vymazaná iba vtedy, ak ešte nie je použitá v grafe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cmdDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sk: &Zmazať

en: Coordinates
sk: Súradnice

en: Coordinate System
sk: Systém súradníc

[ctx: @title:window]
en: Coordinate System
sk: Systém súradníc

en: The minimum range value must be lower than the maximum range value
sk: Hodnota minimálneho rozsahu musí byť menšia ako hodnota maximálneho rozsahu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal axis Range
sk: Rozsah vodorovnej osi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Custom boundary of the plot range
sk: Vlastné ohraničenie rozsahu grafu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_XMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, kcfg_YMin)
en: Enter a valid expression, for instance 2*pi or e/2.
sk: Zadajte validný výraz, napríklad 2*pi alebo e/2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical axis Range
sk: Rozsah zvislej osi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_XScalingMode)
en: Horizontal axis Grid Spacing
sk: Medzery mriežky vodorovnej osi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic grid spacing is independent of zoom; there will be a fixed number of tics.
sk: Automatické medzery v mriežke je nezávislé od priblíženia; bude fixný počet čiarok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Automatic
sk: Automatické

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Custom:
sk: Vlastné:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_YScalingMode)
en: Vertical axis Grid Spacing
sk: Rozloženie mriežky zvislej osi

[ctx: @title:window]
en: Equation Editor
sk: Editor rovníc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
sk: Výraz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, constantsButton)
en: Edit Constants...
sk: Upraviť konštanty...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constantList)
en: Insert constant...
sk: Vložiť konštantu...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, functionList)
en: Insert function...
sk: Vložiť funkciu...

en: Functions
sk: Funkcie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: delete the selected function
sk: vymazať vybranú funkciu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Click here to delete the selected function from the list.
sk: Kliknite sem pre vymazanie vybranej funkcie zo zoznamu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createNewPlot)
en: Create
sk: Vytvoriť

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Function
sk: Funkcia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom plot range
sk: Vlastný rozsah nákresu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax)
en: Customize the maximum plot range
sk: Prispôsobiť maximálny rozsah grafu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Check this button and enter the plot range boundaries below.
sk: Zaškrtnite toto tlačidlo a dolu zadajte rozsah obmedzení grafu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cartesianCustomMin)
en: Customize the minimum plot range
sk: Prispôsobiť minimálny rozsah grafu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMin)
en: lower boundary of the plot range
sk: spodná hranica hodnôt v mriežke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, min)
en: Enter the lower boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
sk: Zadajte spodnú hranicu rozsahu grafu. Sú tiež povolené výrazy ako 2*pi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, cartesianMax)
en: upper boundary of the plot range
sk: horná hranica hodnôt v mriežke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, cartesianMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, max)
en: Enter the upper boundary of the plot range. Expressions like 2*pi are allowed, too.
sk: Zadajte hornú hranicu rozsahu grafu. Sú tiež povolené výrazy ako 2*pi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, cartesianParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, parametricParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, polarParameters) i18n: ectx: property (title), widget (ParametersWidget, implicitParamete
en: Parameters
sk: Parametre

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_integral) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, parametric_f0) i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, polar_f0) i18n: ectx: property 
en: Appearance
sk: Vzhľad

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Derivatives
sk: Derivácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show first derivative
sk: Zobraziť prvú deriváciu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: If this box is checked, the first derivative will be plotted, too.
sk: Ak je toto políčko zaškrtnuté, bude tiež zobrazená prvá derivácia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative1)
en: Show &1st derivative
sk: Zobraziť &1. deriváciu

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f1)
en: 1st derivative
sk: 1. derivácia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show second derivative
sk: Zobraziť druhú deriváciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDerivative2)
en: Show &2nd derivative
sk: Zobraziť &2. deriváciu

note: i18n: ectx: property (title), widget (PlotStyleWidget, cartesian_f2)
en: 2nd derivative
sk: 2. derivácia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Integral
sk: Integrál

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showIntegral) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: Show integral
sk: Zobraziť integrál

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showIntegral)
en: If this box is checked, the integral will be plotted, too.
sk: Ak je zaškrtnuté toto pole, bude do obrazca zanesený aj integrál.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: A point on the solution curve
sk: Bod na krivke riešenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Initial Point
sk: Východzí bod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-point,for instance 2 or pi
sk: Zadajte východzí bod x, napríklad 2 alebo pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitX)
en: Enter the initial x-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
sk: Zadajte východzí bod x alebo výraz pre integrál, napríklad 2 alebo pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: enter the initial y-point, eg 2 or pi
sk: zadajte východzí bod y, napríklad 2 alebo pi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, txtInitY)
en: Enter the initial y-value or expression for the integral, for example 2 or pi/2
sk: Zadajte východzí bod y alebo výraz pre integrál, napríklad 2 alebo pi/2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: The maximum step size used in numerically calculating the solution
sk: Najväčšia použitá veľkosť kroku pri číselnom spočítaní riešenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_10)
en: Precision
sk: Presnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
sk: Krok:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_12)
en: Definition
sk: Definícia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricX) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricY) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, implicitEquation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression
sk: Zadajte výraz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricX)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: cos(t)
sk: Zadajte výraz pre funkciu.
    Fiktívna premenná je t.
    Príklad: cos(t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, parametricY)
en: Enter an expression for the function.
    The dummy variable is t.
    Example: sin(t)
sk: Zadajte výraz pre funkciu.
    Fiktívna premenná je t.
    Príklad: sin(t)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Plot range
sk: Rozsah nákresu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, min)
en: Lower boundary of the plot range
sk: Spodná hranica rozsahu grafu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, parametricMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarMax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, max)
en: Upper boundary of the plot range
sk: Horná hranica rozsahu grafu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an equation
sk: Zadať rovnicu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, polarEquation)
en: Enter an expression for the function. 
    Example: loop(a)=ln(a)
sk: Zadajte výraz pre funkciu. 
    Príklad: loop(a)=ln(a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_13)
en: Plot Range
sk: Rozsah nákresu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Name of the function
sk: Názov funkcie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, implicitName)
en: Enter the name of the function.
    The name of a function must be unique. If you leave this line empty KmPlot will set a default name. You can change it later.
sk: Zadajte názov funkcie.
    Názov funkcie musí byť unikátny. Ak necháte toto políčko prázdne KmPlot nastaví východzí názov. Ten môžete neskôr zmeniť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, implicitEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: x^2 + y^2 = 25.
sk: Zadajte výraz pre funkciu. 
    Príklad: x^2 + y^2 = 25.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (EquationEdit, differentialEquation)
en: Enter an expression for the function.
    Example: f''(x) = -f
sk: Zadajte výraz pre funkciu. 
    Príklad: f''(x) = -f

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InitialConditionsWidget)
en: Initial Conditions
sk: Počiatočné podmienky

en: Search between:
sk: Hľadať medzi:

[ctx: @title:window]
en: Find Minimum Point
sk: Hľadať bod minima

[ctx: @title:window]
en: Find Maximum Point
sk: Hľadať bod maxima

en: Calculate the area between:
sk: Vypočítať oblasť medzi:

[ctx: @title:window]
en: Area Under Graph
sk: Oblasť pod grafom

en: Minimum is at x = %1, %2(x) = %3
sk: Najnižšia možná hodnota je x = %1, %2(x) = %3

en: Maximum is at x = %1, %2(x) = %3
sk: Najvyššia možná hodnota je x = %1, %2(x) = %3

en: Area is %1
sk: Oblasť je %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionTools)
en: Function Tools
sk: Nástroje funkcií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
sk: Pridať...

[ctx: @title:window]
en: Constants Editor
sk: Editor konštánt

en: Check this to have the constant exported when saving.
sk: Toto zaškrtnite, aby sa pri ukladaní exportovali stále hodnoty (konštanty).

en: Check this to have the constant permanently available between instances of KmPlot.
sk: Toto zaškrtnite, aby boli stále hodnoty (konštanty) stále dostupné pre inštancie programu KmPlot.

en: (Double-click on the gradient to add a stop)
sk: (Na pridanie prerušenia na gradient dvakrát kliknite)

en: Remove stop
sk: Odstrániť prerušenie

[ctx: @title:window]
en: Choose a Gradient
sk: Zvoľte gradient

en: Could not find KmPlot's part.
sk: Nepodarilo sa nájsť KmPlot časť.

en: KmPlot Files (*.fkt);;All Files (*)
sk: Súbory KmPlot (*.fkt);;Všetky súbory (*)

en: Open
sk: Otvoriť

note: i18n: ectx: label, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Axis-line width
sk: Šírka čiar ôs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the axis lines.
sk: Zadajte šírku čiar ôs.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Checked if labels are visible
sk: Zaškrtnite v prípade, že sú popisky viditeľné

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLabel), group (Coordinate System)
en: Check this box if the labels at the tics should be shown.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete, aby sa pri čiarkach ukazovali popisky.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Checked if axes are visible
sk: Zaškrtnite túto voľbu, ak chcete aby boli osi viditeľné

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAxes), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should be shown.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete, aby sa osi ukazovali.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Checked if arrows are visible
sk: Zaškrtnite túto voľbu, ak chcete aby boli šípky viditeľné

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowArrows), group (Coordinate System)
en: Check this box if axes should have arrows.
sk: Zaškrtnite túto voľbu, ak chcete, aby mali osi na konci šípky.

note: i18n: ectx: label, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Grid Line Width
sk: Šírka čiary mriežky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridLineWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the grid lines.
sk: Zadajte šírku čiar mriežky.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_GridStyle) i18n: ectx: label, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Grid Style
sk: Štýl mriežky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridStyle), group (Coordinate System)
en: Choose a suitable grid style.
sk: Vyberte vhodný štýl mriežky.

note: i18n: ectx: label, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Tic length
sk: Dĺžka ticu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicLength), group (Coordinate System)
en: Enter the length of the tic lines
sk: Zadajte dĺžku čiar čiarok

note: i18n: ectx: label, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Tic width
sk: Šírka ticu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TicWidth), group (Coordinate System)
en: Enter the width of the tic lines.
sk: Zadajte šírku čiar čiarok

note: i18n: ectx: label, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Left boundary
sk: Ľavá hranica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMin), group (Coordinate System)
en: Enter the left boundary of the plotting area.
sk: Zadajte ľavú hranicu zakresľovacej oblasti.

note: i18n: ectx: label, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Right boundary
sk: Pravá hranica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XMax), group (Coordinate System)
en: Enter the right boundary of the plotting area.
sk: Zadajte pravú hranicu zakresľovacej oblasti.

note: i18n: ectx: label, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Lower boundary
sk: Spodná hranica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMin), group (Coordinate System)
en: Enter the lower boundary of the plotting area.
sk: Zadajte spodnú hranicu zakresľovacej oblasti.

note: i18n: ectx: label, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Upper boundary
sk: Horná hranica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YMax), group (Coordinate System)
en: Enter the upper boundary of the plotting area.
sk: Zadajte hornú hranicu zakresľovacej oblasti.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis
sk: Popis vodorovnej osi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelHorizontalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Horizontal Axis.
sk: Popis vodorovnej osi.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis
sk: Popis zvislej osi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelVerticalAxis), group (Coordinate System)
en: Label to Vertical Axis.
sk: Popis zvislej osi.

note: i18n: ectx: label, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: label, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Whether to use automatic or custom scaling.
sk: Či se bude používať automatické alebo vlastné rozdeľovanie do stupníc.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScalingMode), group (Scaling) i18n: ectx: whatsthis, entry (YScalingMode), group (Scaling)
en: Select whether to use automatic or custom scaling.
sk: Vyberte, či se bude používať automatické alebo vlastné rozdeľovanie do stupníc.

note: i18n: ectx: label, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Width of a unit from tic to tic
sk: Šírka jednotky od čiarky k čiarke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XScaling), group (Scaling)
en: Enter the width of a unit from tic to tic.
sk: Zadajte šírku jednotky od čiarky k čiarke.

note: i18n: ectx: label, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Height of a unit from tic to tic
sk: Výška jednotky od čiarky k čiarke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (YScaling), group (Scaling)
en: Enter the height of a unit from tic to tic.
sk: Zadajte výšku jednotky od čiarky k čiarke.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Font of the axis labels
sk: Písmo popisiek osí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the axis labels.
sk: Zvoľte písmo popisiek osí.

note: i18n: ectx: label, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Font of the printed header table
sk: Písmo tabuľky tlačenej ako záhlavie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HeaderTableFont), group (Fonts)
en: Choose a font for the table printed at the top of the page.
sk: Zvoľte písmo tabuľky tlačenej v hornej časti strany.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Font of diagram labels
sk: Písmo popisiek v nákrese

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFont), group (Fonts)
en: Choose a font for diagram labels.
sk: Vyberte písmo pre popisy diagramu.

note: i18n: ectx: label, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Axis-line color
sk: Farba čiar osí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AxesColor), group (Colors)
en: Enter the color of the axis lines.
sk: Zvoľte farbu čiar osí.

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (Colors)
en: Grid Color
sk: Farba mriežky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GridColor), group (Colors)
en: Choose a color for the grid lines.
sk: Zvoľte farbu čiar mriežky.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Colors)
en: Color of function 1
sk: Farba funkcie 1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color0), group (Colors)
en: Choose a color for function 1.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Colors)
en: Color of function 2
sk: Farba funkcie 2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color1), group (Colors)
en: Choose a color for function 2.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Colors)
en: Color of function 3
sk: Farba funkcie 3

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color2), group (Colors)
en: Choose a color for function 3.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 3.

note: i18n: ectx: label, entry (Color3), group (Colors)
en: Color of function 4
sk: Farba funkcie 4

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color3), group (Colors)
en: Choose a color for function 4.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 4.

note: i18n: ectx: label, entry (Color4), group (Colors)
en: Color of function 5
sk: Farba funkcie 5

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color4), group (Colors)
en: Choose a color for function 5.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 5.

note: i18n: ectx: label, entry (Color5), group (Colors)
en: Color of function 6
sk: Farba funkcie 6

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color5), group (Colors)
en: Choose a color for function 6.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 6.

note: i18n: ectx: label, entry (Color6), group (Colors)
en: Color of function 7
sk: Farba funkcie 7

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color6), group (Colors)
en: Choose a color for function 7.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 7.

note: i18n: ectx: label, entry (Color7), group (Colors)
en: Color of function 8
sk: Farba funkcie 8

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color7), group (Colors)
en: Choose a color for function 8.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 8.

note: i18n: ectx: label, entry (Color8), group (Colors)
en: Color of function 9
sk: Farba funkcie *

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color8), group (Colors)
en: Choose a color for function 9.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 9.

note: i18n: ectx: label, entry (Color9), group (Colors)
en: Color of function 10
sk: Farba funkcie 10

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Color9), group (Colors)
en: Choose a color for function 10.
sk: Vyberte farbu pre funkciu 10.

note: i18n: ectx: label, entry (anglemode), group (General)
en: Radians instead of degrees
sk: Radiány namiesto stupňov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (anglemode), group (General)
en: Check the box if you want to use radians
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete použiť radiány

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundcolor), group (General)
en: Background color
sk: Farba pozadia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundcolor), group (General)
en: The background color for the graph
sk: Farba pozadia grafu

note: i18n: ectx: label, entry (zoomInStep), group (General)
en: Zoom-in step
sk: Priblížiť v krokoch

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomInStep), group (General)
en: The value the zoom-in tool should use
sk: Hodnota, ktorú použije nástroj na priblíženie

note: i18n: ectx: label, entry (zoomOutStep), group (General)
en: Zoom-out step
sk: Oddialiť v krokoch

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (zoomOutStep), group (General)
en: The value the zoom-out tool should use
sk: Hodnota, ktorú použije nástroj na oddialenie

note: i18n: ectx: label, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Extra detail when tracing
sk: Pri zápise podrobnosti na najvyššej úrovni

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetailedTracing), group (General)
en: Whether to show extra detail such as the tangent and normal when tracing a plot.
sk: Či ukázať podrobnosti na najvyššej úrovni, ako je normála a kolmica pri nákrese.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: The file had an unknown version number
sk: Súbor mal neznáme číslo verzie

en: The file does not exist.
sk: Súbor neexistuje.

en: An error appeared when opening this file (%1)
sk: Vyskytla sa chyba počas otvárania tohto súboru (%1)

en: %1 could not be opened
sk: %1 nie je možné otvoriť

en: %1 could not be loaded (%2 at line %3, column %4)
sk: %1 nie je možné načítať (%2 na riadku %3, stĺpec %4)

en: automatic
sk: automaticky

en: The function %1 could not be loaded
sk: Funkcia %1 nemohla byť načítaná

[ctx: @title:window]
en: Parameter Editor
sk: Editor parametrov

en: Open Parameter File
sk: Otvorte súbor parametrov

en: Plain Text File (*.txt)
sk: Jednoduchý textový súbor (*.txt)

en: An error appeared when opening this file: %1
sk: Vyskytla sa chyba počas otvárania tohto súboru: %1

en: Line %1 is not a valid parameter value and will therefore not be included. Do you want to continue?
sk: Riadok %1 nie je validnou hodnotou parametra a preto nebude zahrnutý. Prajete si pokračovať?

en: Would you like to be informed about other lines that cannot be read?
sk: Želáte si byť informovaný o riadkoch, ktoré sa nepodarilo prečítať?

en: Get Informed
sk: Zostať informovaným

en: Ignore Information
sk: Ignorovať informácie

en: An error appeared when opening this file
sk: Vyskytla sa chyba počas otvárania súboru

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to continue and overwrite this file?
sk: Súbor s názvom "%1" už existuje. Ste si istý, že chcete pokračovať a prepísať tento súbor?

en: Overwrite File?
sk: Prepísať súbor?

en: An error appeared when saving this file
sk: Vyskytla sa chyba pri ukladaní súboru

[ctx: @title:window]
en: KmPlot Options
sk: KmPlot možnosti

en: Print header table
sk: Tlačiť tabuľku v hlavičke

en: Transparent background
sk: Priesvitné pozadie

en: Pixels (1/72nd in)
sk: Pixlov (1/72 palca)

en: Inches (in)
sk: Palce (in)

en: Centimeters (cm)
sk: Centimetre (cm)

en: Millimeters (mm)
sk: Milimetre (mm)

en: Width:
sk: Šírka:

en: Height:
sk: Výška:

en: Width is invalid
sk: Šírka je neplatná

en: Height is invalid
sk: Výška je neplatná

en: Slider %1
sk: Posuvník %1

en: Move slider to change the parameter of the function plot connected to this slider.
sk: Presuňte posuvník, ak chcete zmeniť parameter grafu funkcie, ku ktorej je tento posuvník priradený.

[ctx: @title:window]
en: Sliders
sk: Posuvníky

en: Mathematical function plotter by KDE
sk: Ploter matematických funkcii pre KDE

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: Various improvements
sk: Rôzne vylepšenia

en: Porting to Qt 4, UI improvements, features
sk: Prevod na Qt 4, vylepšenie užívateľského rozhrania, funkcie

en: svg icon
sk: Ikona svg

en: command line options, MIME type
sk: voľby príkazového riadku, typ MIME

en: Initial functions to plot
sk: Počiatočná funkcia na zanesenie do obrazca (grafu)

en: URLs to open
sk: URL na otvorenie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SettingsPageGeneral)
en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Diagram Appearance
sk: Vzhľad diagramu

en: Colors
sk: Farby

en: Fonts
sk: Písmo

en: Configure KmPlot...
sk: Nastaviť KmPlot...

en: &Coordinate System...
sk: &Súradnicový systém...

en: &Constants...
sk: &Konštanty...

en: Zoom &In
sk: &Priblížiť

en: Zoom &Out
sk: O&ddialiť

en: &Fit Widget to Trigonometric Functions
sk: &Prispôsobiť widget trigonometrickým funkciám

en: Reset View
sk: Znovunastaviť pohľad

en: Show Sliders
sk: Zobraziť posuvníky

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Plot &Area...
sk: Oblasť zákresu...

en: Find Ma&ximum...
sk: Nájsť &maximum...

en: Find Mi&nimum...
sk: Nájsť mi&nimum...

[ctx: @action:inmenu Help]
en: Predefined &Math Functions
sk: Preddefinované &matematické funkcie

en: Cartesian Plot
sk: Kartézsky nákres

en: Parametric Plot
sk: Parametrický nákres (s pomocnými premennými)

en: Polar Plot
sk: Polárny nákres

en: Implicit Plot
sk: Nákres implicitnej funkcie

en: Differential Plot
sk: Diferenciálny nákres

en: &Hide
sk: &Skryť

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: Animate Plot...
sk: Kresliť nákres...

en: Copy (x, y)
sk: Kopírovať (x, y)

en: The plot has been modified.
    Do you want to save it?
sk: Graf bol zmenený.
    Prajete si ho uložiť?

en: This file is saved with an old file format; if you save it, you cannot open the file with older versions of KmPlot. Are you sure you want to continue?
sk: Tento súbor je uložený v starom súborovom formáte; ak ho uložíte, nebudete môcť otvoriť súbor v staršej verzii KmPlotu. Ste si istý, že chcete v ukladaní pokračovať?

en: Save New Format
sk: Uložiť nový formát

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: The file could not be saved
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
sk: Škálovateľná vektorová grafika (* .svg)

[ctx: @title:window]
en: Export as Image
sk: Exportovať ako obrázok

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
sk: Prepáčte, nastala chyba pri ukladaní do obrázku "%1"

[ctx: @title:window]
en: Print Plot
sk: Tlačiť graf

en: Print Settings
sk: Nastavenia tlače

[ctx: @title:window]
en: Print Settings
sk: Nastavenia tlače

[ctx: @title:window]
en: Parameter Animator
sk: Animátor parametrov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, warningLabel)
en: The function must have an additional variable as a parameter, e.g. f(x,k) would have k as its parameter
sk: Funkcia musí mať dodatočnú premennú ako pomocnú premennú (parameter); napr. f(x,k) by mala ako svoju pomocnú premennú k

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warningLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Warning:</span> The current function does not have a parameter, and so cannot be animated.</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:Sans;"><span style=" font-weight:600;">Upozornenie:</span> Aktuálna funkcia nemá pomocnú  premennú, a preto nemôže byť nakreslená.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Final value:
sk: Konečná hodnota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial value:
sk: Počiatočná hodnota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Current Value:
sk: Súčasná hodnota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Speed:
sk: Rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fast
sk: Rýchlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Slow
sk: Pomaly

en: Slider No. %1
sk: Posuvník č. %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSlider)
en: Slider:
sk: Posuvník:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useList)
en: List:
sk: Zoznam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit the list of parameters
sk: Upraviť zoznam parametrov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Click here to open a list of parameter values. Here you can add, remove, and change them.
sk: Kliknite sem pre otvorenie zoznamu hodnôt parametrov. Tu ich môžete pridávať, odstraňovať a meniť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editParameterListButton)
en: Edit List...
sk: Upraviť Zoznam...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select a slider
sk: Vybrať posuvník

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, listOfSliders)
en: Select one of the sliders to change the parameter value dynamically. The values vary from 0 (left) to 100 (right).
sk: Vyberte jeden z posuvníkov pre dynamickú zmenu hodnoty parametra. Hodnoty sa pohybujú medzi 0 (vľavo) a 100 (vpravo).

en: Remove all
sk: Odstrániť všetko

en: The function %1 is depended upon by the following functions: %2. These must be removed in addition.
sk: Funkcia %1 závisí na nasledujúcich funkciách: %2. Tieto funkcie musia byť pri sčítaní odstránené.

en: Syntax error
sk: Chyba syntaxe

en: Missing parenthesis
sk: Chýbajú okrúhle zátvorky

en: Stack overflow
sk: Pretečenie zásobníka

en: Name of function is not free
sk: Názov funkcie nie je voľný

en: recursive function not allowed
sk: Neobmedzene opakovateľná funkcia (rekurzívna) nie je povolená

en: Empty function
sk: Vyprázdniť funkciu

en: Function could not be found
sk: Funkcia nebola nenájdená

en: The differential equation must be at least first-order
sk: Diferenciálna rovnica musí byť aspoň prvého rádu

en: Too many plus-minus symbols
sk: Príliš veľa symbolov plus/mínus

en: Invalid plus-minus symbol (expression must be constant)
sk: Neplatný symbol plus/mínus (výraz musí byť nemenný)

en: The function has too many arguments
sk: Funkcia má príliš veľa nezávisle premenných

en: The function does not have the correct number of arguments
sk: Funkcia nemá správny počet nezávisle premenných

en: Solid
sk: Plný

en: Dash
sk: Dok

en: Dash Dot
sk: Prerušovaný

en: Dash Dot Dot
sk: Dvojito prerušovaný

en: Advanced...
sk: Pokročilé...

en: Color:
sk: Farba:

[ctx: @title:window]
en: Plot Appearance
sk: Vzhľad nákresu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlotStyleWidget)
en: Plot Style
sk: Štýl nákresu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPlotName)
en: Show the plot name
sk: Zobraziť názov nákresu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showExtrema)
en: Show extrema (minimum/maximum points)
sk: Zobraziť extrémy (najnižšie/najvyššie body)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTangentField)
en: Show the tangent field:
sk: Zobraziť dotyčnicové pole:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGradient)
en: Use a gradient for parameters:
sk: Použiť gradient pre pomocné premenné:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line style:
sk: Štýl čiary:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line width:
sk: Šírka čiary:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QParameterEditor)
en: Parameter Editor
sk: Editor parametrov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdDelete)
en: delete selected constant
sk: vymazať vybranú konštantu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
sk: Presunúť hore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
sk: Presunúť dole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile
sk: Importovať hodnoty z textového súboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdImport)
en: Import values from a textfile. Every line in the file is parsed as a value or expression.
sk: Importovať hodnoty z textového súboru. Každý riadok v súbore bude vyhodnotený ako hodnota alebo výraz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile
sk: Exportovať hodnoty do textového súboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cmdExport)
en: Export values to a textfile. Every value in the parameter list will be written to one line in the file.
sk: Exportovať hodnoty do textového súboru. Každá hodnota v zozname parametrov bude zapísaná v súbore na jednom riadku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Coords
sk: &Súradnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
sk: Farba pozadia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Color for the plot area behind the grid.
sk: Farba pre zobrazovanú oblasť za mriežkou.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_backgroundcolor)
en: Click on the button the choose the color of the background. This option has no effect on printing nor export.
sk: Kliknite na tlačidlo pre výber farby pozadia. Táto voľba nemá žiaden dopad na tlač ani export.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Axes:
sk: &Osi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Grid:
sk: &Mriežka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Select color for the axes.
sk: Vyberte farbu osí.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AxesColor)
en: Specify the color of the axes. The change will appear as soon as you press the OK button.
sk: Špecifikujte farbu osí. Zmena nastane okamžite po stlačení tlačidla OK.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Select color for the grid.
sk: Nastaviť farbu mriežky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Specify the color of the grid. The change will appear as soon as you press the OK button.
sk: Špecifikujte farbu mriežky. Zmena nastane okamžite po stlačení tlačidla OK.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Default Function Colors
sk: Š&tandardné farby funkcií

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color1)
en: The default color for function number 2. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 2. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color4)
en: The default color for function number 5. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 5. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color0)
en: The default color for function number 1. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 1. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Function &1:
sk: Funkcia &1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3.
sk: štandardá farba pre funkciu číslo 3

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color2)
en: The default color for function number 3. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 3. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_13)
en: Function &3:
sk: Funkcia &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Function &2:
sk: Funkcia &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_12)
en: Function &4:
sk: Funkcia &4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 4

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color3)
en: The default color for function number 4. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 4. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_11)
en: Function &5:
sk: Funkcia &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_9)
en: Function &7:
sk: Funkcia &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Function &8:
sk: Funkcia &8:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 9

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color8)
en: The default color for function number 9. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 9. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_10)
en: Function &6:
sk: Funkcia &6:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 7

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color6)
en: The default color for function number 7. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 7. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 8

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color7)
en: The default color for function number 8. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 8. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color5)
en: The default color for function number 6. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 6. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Function &9:
sk: Funkcia &9:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10.
sk: štandardná farba pre funkciu číslo 10

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_Color9)
en: The default color for function number 10. Please note that this color setting only affects empty functions, so if you have defined a function at number 1 and you change color for that number here, the setting will be shown next time you define a new function at number 1.
sk: Predvolená farba pre funkciu číslo 10. Prosím všimnite si, že toto nastavenie farby ovplyvní iba prázdne funkcie, takže ak máte definovanú funkciu na čísle 1 a zmeníte farbu pri tomto čísle, nastavenia sa aplikujú až vtedy, keď zadefinujete novú funkciu pri čísle 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Function 1&0:
sk: Funkcia 1&0:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: No Grid will be plotted.
sk: Nebude vykreslená mriežka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: A line for every tic.
sk: Čiara pre každý tic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Lines
sk: Čiary

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Only little crosses in the plot area.
sk: Iba malé krížiky v oblasti grafu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Crosses
sk: Krížiky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Circles around the Origin.
sk: Kružnice okolo originálu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton14)
en: Polar
sk: Polárny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Axis Labels
sk: Popisy osí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Label on horizontal axis.
sk: Popiska na vodorovnej osi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Horizontal axis label:
sk: Popiska vodorovnej osi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Label on vertical axis.
sk: Popiska zvislej osi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vertical axis label:
sk: Popiska zvislej osi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Axis widths:
sk: Šírka čiar osí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Line &width:
sk: Ší&rka čiary:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Tic width:
sk: Šírka ticu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_4)
en: Tic length:
sk: Dĺžka ticu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Visible tic labels.
sk: Viditeľné tic popisy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Check this if the axes' tics should be labeled.
sk: Zaškrtnite túto voľbu, ak chcete aby boli zobrazené popisy pri ticoch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLabel)
en: Show labels
sk: Zobraziť popisy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Visible axes.
sk: Viditeľné osi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Check this if the axes should be visible.
sk: Zaškrtnite túto voľbu, ak chcete aby boli osi viditeľné.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAxes)
en: Show axes
sk: Zobraziť osi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Visible arrows at the end of the axes.
sk: Viditeľné čiary na konci osí.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Check this if the axes should have arrows at their ends.
sk: Zaškrtnite túto voľbu, ak chcete aby mali osi na konci šípky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowArrows)
en: Show arrows
sk: Zobraziť šípky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Axes labels:
sk: Popisky osí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_3)
en: Diagram labels:
sk: Popisky nákresu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_4)
en: Header table:
sk: Tabuľka záhlavia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_anglemode)
en: Angle Mode
sk: Režim Uhol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Trigonometric functions use radian mode for angles.
sk: Trigonometrické funkcie používajú režim radiánov pre uhly.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Check this button to use radian mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
sk: Zaškrtnite toto tlačidlo pre použitie módu radiánov na meranie uhlov. Toto je dôležité iba pre trigoniometrické funkcie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: &Radian
sk: &Radián

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Trigonometric functions use degree mode for angles.
sk: Trigonometrické funkcie používajú režim stupňov pre uhly.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Check this button to use degree mode to measure angles. This is important for trigonometric functions only.
sk: Zaškrtnite toto tlačidlo pre použitie módu stupňov na meranie uhlov. Toto je dôležité iba pre trigoniometrické funkcie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Degree
sk: &Stupeň

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Zoom
sk: Lupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Zoom in by:
sk: Priblížiť o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Zoom out by:
sk: Oddialiť o:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomOutStep)
en: The value the Zoom Out tool should use.
sk: Hodnota, ktorú použije nástroj na oddialenie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_zoomInStep)
en: The value the Zoom In tool should use.
sk: Hodnota, ktorú použije nástroj na priblíženie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DetailedTracing)
en: Draw tangent and normal when tracing
sk: Pri nákrese kresliť normálu a kolmicu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SliderWidget)
en: Slider
sk: Posuvník

en: Plotting Range
sk: Rozsah nákresu

en: Axes Division
sk: Rozdelenie osí

en: x-Axis:
sk: x-os:

en: y-Axis:
sk: y-os:

en: Functions:
sk: Funkcie:

[ctx: %1 is a subscript zero symbol]
en: root: x%1 =
sk: koreň: x%1 =

en: Error in extension.
sk: Chyba v prípone.
