kmymoney - en to ca@valencia translation catalogue (3555 entries)

en: _Fees
ca@valencia: _Despeses

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
ca@valencia: S'ha produït un error en importar %1: Este fitxer no és un fitxer d'extracte vàlid del KMM.

en: Invalid Statement
ca@valencia: Extracte no vàlid

en: Importing statement for account %1
ca@valencia: S'està important un extracte del compte %1

en: Importing statement without transactions
ca@valencia: S'està important un extracte sense operacions

en:   Statement balance is not contained in statement.
ca@valencia:  El saldo de l'extracte no està contingut a l'extracte.

en:   Statement balance on %1 is reported to be %2
ca@valencia:  El saldo de l'extracte de %1 s'informa que és de %2

en:   Transactions
ca@valencia:   Operacions

en:     %1 processed |     %1 processed
ca@valencia[0]:     %1 processat
ca@valencia[1]:     %1 processats

[ctx: x transactions have been added]
en:     %1 added |     %1 added
ca@valencia[0]:     %1 afegit
ca@valencia[1]:     %1 afegits

en:     %1 matched |     %1 matched
ca@valencia[0]:     %1 concordant
ca@valencia[1]:     %1 concordants

en:     %1 duplicate |     %1 duplicates
ca@valencia[0]:     %1 duplicat
ca@valencia[1]:     %1 duplicats

en:   Payees
ca@valencia:   Beneficiaris

[ctx: x transactions have been created]
en:     %1 created |     %1 created
ca@valencia[0]:     %1 creat
ca@valencia[1]:     %1 creats

en: Error creating security record: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en crear el registre de títol: %1

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
ca@valencia: Este extracte importat conté operacions d'inversió sense títols. Estes operacions s'ignoraran.

en: Security not found
ca@valencia: No s'ha trobat el títol

en: Statement Importer
ca@valencia: Importador d'extractes

en: This imported statement contains investment transactions with no share amount.  These transactions will be ignored.
ca@valencia: Este extracte importat conté operacions d'inversió sense quantitat d'accions. Estes operacions s'ignoraran.

en: No share amount provided
ca@valencia: No s'ha indicat cap quantitat d'accions

en: (Fees) %1
ca@valencia: (Despeses) %1

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
ca@valencia: Voleu afegir «%1» com a beneficiari/receptor?

en: Selecting "Yes" will create the payee, "No" will skip creation of a payee record and remove the payee information from this transaction. Selecting "Cancel" aborts the import operation.
    
    If you select "No" here and mark the "Do not ask again" checkbox, the payee information for all following transactions referencing "%1" will be removed.
ca@valencia: Si escolliu «Sí» es crearà el beneficiari. «No» ometrà la creació del registre de beneficiari i eliminarà la informació de beneficiari d'esta operació. Si escolliu «Cancel·la» s'interromprà l'operació d'importació.
    
    Si escolliu «No» i marqueu la casella de selecció «No ho tornes a preguntar», s'eliminarà la informació del beneficiari per a totes les operacions successives que facen referència de «%1».

en: New payee/receiver
ca@valencia: Beneficiari/receptor nou

en: Default Category for Payee
ca@valencia: Categoria predeterminada per al beneficiari

en: Please select a default category for payee '%1'
ca@valencia: Seleccioneu una categoria predeterminada per al beneficiari «%1»

en: Save Category
ca@valencia: Guarda la categoria

en: No Category
ca@valencia: Sense categoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAbort) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
ca@valencia: Interromp

en: Unable to add payee/receiver
ca@valencia: No s'ha pogut afegir el beneficiari/receptor

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
ca@valencia: Problema en afegir o emparellar una operació que coincidix amb ID «%1»: %2

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
ca@valencia: <b>Heu baixat un extracte per al compte següent:</b><br/><br/>

en:  - Account Name: %1
ca@valencia:  - Nom del compte: %1

en:  - Account Type: %1
ca@valencia:  - Tipus de compte: %1

en:  - Account Number: %1
ca@valencia:  - Número del compte: %1

en: Do you want to import transactions to this account?
ca@valencia: Voleu importar operacions a este compte?

en: KMyMoney cannot determine which of your accounts to use.  You can create a new account by pressing the <b>Create</b> button or select another one manually from the selection box below.
ca@valencia: KMyMoney no pot determinar quin compte emprar. Podeu crear-ne un de nou prement el botó <b>Crea</b> o seleccionant manualment un altre des de la casella de selecció següent.

en: No account information has been found in the selected statement file. Please select an account using the selection box in the dialog or create a new account by pressing the <b>Create</b> button.
ca@valencia: No s'ha trobat cap informació de compte en el fitxer d'extracte seleccionat. Seleccioneu un compte utilitzant la casella de selecció en el diàleg o creeu un compte nou prement el botó <b>Crea</b>.

en: Import transactions
ca@valencia: Importa operacions

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
ca@valencia: Cal seleccionar un compte, crear-ne un de nou, o prémer el botó <b>Interromp</b>.

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%1</b><br/>Transaction: <i>%2 %3</i><br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
ca@valencia: KMyMoney ha trobat una operació planificada que coincidix amb una operació importada.<br/>Nom de la planificació: <b>%1</b><br/>Operació: <i>%2 %3</i><br/>Voleu que KMyMoney introduïsca ara esta planificació per tal que es puga coincidir l'operació?

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are one day apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched? | KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are %1 days apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
ca@valencia[0]: KMyMoney ha trobat una operació planificada que coincidix amb una operació importada.<br/>Nom de la planificació: <b>%2</b><br/>Operació: <i>%3 %4</i><br/>Les dates de l'operació tenen un dia de diferència.<br/>Voleu que KMyMoney introduïsca ara esta planificació per tal que es puga coincidir l'operació?
ca@valencia[1]: KMyMoney ha trobat una operació planificada que coincidix amb una operació importada.<br/>Nom de la planificació: <b>%2</b><br/>Operació: <i>%3 %4</i><br/>Les dates de l'operació tenen %1 dies de diferència.<br/>Voleu que KMyMoney introduïsca ara esta planificació per tal que es puga coincidir l'operació?

en: Schedule found
ca@valencia: S'ha trobat una planificació

en: Error while loading file '%1'.
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el fitxer «%1».

en: File access error
ca@valencia: S'ha produït un error d'accés al fitxer

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
ca@valencia: <p><b>«%1»</b> no és un fitxer de plantilla.</p>

en: Filetype Error
ca@valencia: S'ha produït un error amb el tipus de fitxer

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en llegir el fitxer de plantilla <b>%1</b> a la línia %2, columna %3</p>

en: Template Error
ca@valencia: S'ha produït un error de la plantilla

en: File '%1' not found.
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer «%1».

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>Etiqueta <b>%1</b> no vàlida en el fitxer de plantilla <b>%2</b></p>

en: Loading template %1
ca@valencia: S'està carregant la plantilla «%1»

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>Tipus de compte <b>%1</b> de nivell superior no vàlid en el fitxer de plantilla <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>Tipus d'indicador <b>«%1»</b> no vàlid per al compte <b>%3</b> en el fitxer de plantilla <b>%2</b></p>

en: Source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
ca@valencia: La font <placeholder>%1</placeholder> no existix.

en: Cannot resolve input date.
ca@valencia: No s'ha pogut resoldre la data d'entrada.

en: CSV source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
ca@valencia: La font <placeholder>%1</placeholder> del CSV no existix.

en: Cannot find from and to currency.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la divisa d'origen ni de destinació.

en: Local quote sources aren't supported.
ca@valencia: No s'admeten fonts de cotització locals.

en: Fetching URL %1...
ca@valencia: S'està recuperant l'URL %1...

en: [No identifier]
ca@valencia: [Sense identificador]

en: <placeholder>%1</placeholder> skipped because it doesn't have identification number.
ca@valencia: S'ha omés <placeholder>%1</placeholder> perquè no té cap número d'identificació.

[ctx: The process x is executing]
en: Executing %1...
ca@valencia: S'està executant %1...

en: Unable to launch: %1
ca@valencia: No s'ha pogut executar: %1

en: Failed to open downloaded file
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'obertura del fitxer baixat

[ctx: Executing 'script' 'online source' 'investment symbol']
en: Executing %1 %2 %3...
ca@valencia: S'està executant %1 %2 %3...

en: Unable to update price for %1
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar el preu de %1

en: Identifier found: '%1'
ca@valencia: S'ha trobat un identificador: «%1»

en: Price found: '%1' (%2)
ca@valencia: S'ha trobat un preu: «%1» (%2)

en: Date found: '%1'
ca@valencia: S'ha trobat una data: «%1»

en: Unable to update price for %1 (no price or no date)
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar el preu de %1 (no hi ha preu o data)

en: Unable to update price for %1 (empty quote data)
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar el preu de %1 (dades de cotització buides)

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
ca@valencia: No s'han pogut carregar les dades, perquè no s'ha associat cap contacte amb el propietari de la llibreta d'adreces estàndard.

en: Address book import
ca@valencia: Importació de llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPersonalDataDlg)
en: New File Dialog
ca@valencia: Diàleg de fitxer nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
ca@valencia: Utilitzeu este diàleg per a introduir la vostra informació personal.
    
    Tota la informació és optativa i s'utilitza per a personalitzar 
    el vostre fitxer de KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: County/State:
ca@valencia: Regió/País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Street:
ca@valencia: Carrer:

[ctx: Email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
ca@valencia: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Your name:
ca@valencia: El vostre nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Telephone:
ca@valencia: Telèfon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Town:
ca@valencia: Població:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Postal Code:
ca@valencia: Codi postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_loadAddressButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kabcBtn)
en: Load from Addressbook
ca@valencia: Carrega des de la llibreta d'adreces

en: %1 (Brokerage)
ca@valencia: %1 (valors)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkPrice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_price) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceCol)
en: Price
ca@valencia: Preu

en: Price/share
ca@valencia: Preu per acció

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: Transaction amount
ca@valencia: Import de l'operació

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Interest
ca@valencia: Interés

en: Fees
ca@valencia: Despeses

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_accountTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAccount) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_q
en: Account
ca@valencia: Compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: Shares
ca@valencia: Accions

en: Ratio 1/
ca@valencia: Relació 1/

en: Price/Share
ca@valencia: Preu per acció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecurityDlg)
en: Security
ca@valencia: Títol

en: Asset account
ca@valencia: Compte d'actiu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tagTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_tagsView) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

en: Activity
ca@valencia: Activitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: 
en: Date
ca@valencia: Data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, memoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkMemo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, memoTab) i18n: ectx: pro
en: Memo
ca@valencia: Recordatori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Status
ca@valencia: Estat

en: At least one split of the selected transaction references an account that has been closed. Editing the transactions is therefore prohibited.
ca@valencia: Com a mínim un desglossament de les operacions seleccionades fa referència a un compte que s'ha tancat. Per tant, s'ha prohibit l'edició de les operacions.

en: Cannot enter transaction with postdate prior to account's opening date.
ca@valencia: No es pot introduir una operació amb data de situació anterior a la data d'obertura del compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSkip) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: &Skip
ca@valencia: &Omet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Skip this transaction
ca@valencia: Omet esta operació

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a ometre la importació d'esta operació i continuar amb la següent.

en: &Create...
ca@valencia: &Crea...

en: Create a new account/category
ca@valencia: Crea un compte nou/categoria

en: Use this to add a new account/category to the file
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a afegir un compte/categoria nova a este fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_kButtonAbort)
en: &Abort
ca@valencia: &Interromp

en: Abort the import operation and dismiss all changes
ca@valencia: Interromp l'operació d'importació i descarta tots els canvis

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a interrompre la importació. Les dades financeres restaran en l'estat anterior a l'inici de la importació del QIF.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAccountSelectDlg)
en: Account selection
ca@valencia: Seleccioneu el compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Account to import to
ca@valencia: Compte on s'importarà

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createAssetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
ca@valencia: Crea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOK) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk)
en: OK
ca@valencia: D'acord

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAvailableCurrencyDlg)
en: Select currencies to add
ca@valencia: Seleccioneu les divises a afegir

[ctx: @title header of the currency name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title currency symbol column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

en: Backup location:
ca@valencia: Ubicació de la còpia de seguretat:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBackupDlg)
en: Backup
ca@valencia: Còpia de seguretat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Use this dialog to backup your data.
    
    Please make sure you have a disk inserted and that the drive is ready. Then choose the mount point from either the Choose button or by entering the path in the available box.
    
    Click OK to perform the backup.
ca@valencia: Utilitzeu este diàleg per a fer una còpia de seguretat de les dades.
    
    Assegureu-vos que hi ha un disc inserit i que la unitat està preparada. Després seleccioneu el punt de muntatge des del botó «Escolliu» o introduint el camí en el quadro disponible.
    
    Cliqueu «D'acord» per a portar a terme la còpia de seguretat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtAutoMount)
en: If your system does not use an automounter, make sure you mark the checkbox below to "mount this directory before backing up."
ca@valencia: Si el sistema no utilitza un muntador automàtic, assegureu-vos que heu activat la casella de selecció «Munta este directori abans de fer la còpia de seguretat».

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Device options
ca@valencia: Opcions del dispositiu

[ctx: This is the mount point]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMountPoint)
en: Mount Point:
ca@valencia: Punt de muntatge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Select mount point
ca@valencia: Seleccioneu el punt de muntatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Use this to browse to the mount point.
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a navegar fins al punt de muntatge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseButton)
en: C&hoose...
ca@valencia: E&scolliu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountCheckBox)
en: Mount this directory before backing up.
ca@valencia: Munta este directori abans de fer la còpia de seguretat.

en: At least one transaction/schedule still references the category <b>%1</b>.  However, at least one category with the same currency must exist so that the transactions/schedules can be reassigned.
ca@valencia: Encara hi ha com a mínim una operació/planificació que fa referència de la categoria <b>%1</b>. Tanmateix, cal que existisca com a mínim una categoria amb la mateixa divisa per tal que les operacions/planificacions es puguen reassignar.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
ca@valencia: Este diàleg no permet crear noves categories. Seleccioneu una categoria des de la llista.

en: Category creation
ca@valencia: Creació de categoria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCategoryReassignDlg)
en: Reassign categories
ca@valencia: Reassigna categories

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions, schedules and budgets associated with the selected category need to be re-assigned to a different category before the selected category can be deleted. Please select a category from the list below.
ca@valencia: Les operacions, planificacions i pressupostos associats amb les categories seleccionades s'han de reassignar a una categoria diferent abans que es puga suprimir la categoria seleccionada. Seleccioneu una categoria des de la llista següent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available categories:
ca@valencia: Categories disponibles:

en: Please choose the type of import you wish to perform.  A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
ca@valencia: Escolliu el tipus d'importació que voleu fer. A la part inferior de la pantalla trobareu una explicació senzilla del tipus d'importació, que es va actualitzant 
    a mesura que seleccioneu un element del quadro de selecció.
    
    Una vegada hàgeu escollit un tipus d'importació, premeu el botó «D'acord».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, promptLabel)
en: Choose import type:
ca@valencia: Escolliu el tipus d'importació:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KChooseImportExportDlg)
en: Choose Import Type Dialog
ca@valencia: Diàleg de selecció del tipus d'importació

en: Please choose the type of export you wish to perform.  A simple explanation
    of the export type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an export type please press the OK button.
ca@valencia: Escolliu el tipus d'exportació que voleu fer. A la part inferior de la pantalla trobareu una explicació senzilla del tipus d'exportació, que es va actualitzant 
    a mesura que seleccioneu un element del quadro de selecció.
    
    Una vegada hàgeu escollit un tipus d'exportació, premeu el botó «D'acord».

en: Choose export type:
ca@valencia: Escolliu el tipus d'exportació:

en: Choose Export Type Dialog
ca@valencia: Diàleg de selecció del tipus d'exportació

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
ca@valencia: Els fitxers QIF són creats per al Quicken, un popular programa de
    comptabilitat. Si escolliu este tipus, vos apareixerà un diàleg
    nou demanant-vos més informació relativa al format del Quicken.

en: The CSV type uses a comma delimited text file that can be used by
    most popular spreadsheet programs available for Linux and other operating
    systems.
ca@valencia: El tipus CSV utilitza un fitxer de text delimitat per comes que
    es pot llegir amb els programes més habituals de full de càlcul
    disponibles per a Linux i altres sistemes operatius.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Please choose the type of import you wish to perform.   A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
ca@valencia: Escolliu el tipus d'importació que voleu fer. A la
    part inferior de la pantalla trobareu una explicació senzilla
    del tipus d'importació, la qual s'anirà actualitzant a mesura
    que seleccioneu un element del quadro de selecció.
    
    Una vegada hàgeu escollit un tipus d'importació, premeu el botó «D'acord».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Some description
ca@valencia: Alguna descripció

en: Transaction %1 has no splits
ca@valencia: L'operació %1 no té desglossaments

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>S'ha canviat el beneficiari.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antic: <b>%1</b>, Nou: <b>%2</b></p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>S'ha canviat el compte.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antic: <b>%1</b>, Nou: <b>%2</b></p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>S'ha canviat el compte de transferència.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antic: <b>%1</b>, Nou: <b>%2</b></p>

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
ca@valencia: Operació desglossada

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>S'ha canviat la categoria.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antiga: <b>%1</b>, Nova: <b>%2</b></p>

[ctx: Empty memo]
en: empty
ca@valencia: buit

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>S'ha canviat el recordatori.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antic: <b>%1</b>, Nou: <b>%2</b></p>

[ctx: No number]
en: empty
ca@valencia: buit

en: <p>Number changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>Ha canviat el número.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antic: <b>%1</b>, Nou: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>S'ha canviat l'import.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antic: <b>%1</b>, Nou: <b>%2</b></p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
ca@valencia: <p>S'ha canviat l'indicador de conciliació.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Antic: <b>%1</b>, Nou: <b>%2</b></p>

en: Fatal error in determining data: %1
ca@valencia: S'ha produït un error fatal en determinar les dades: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KConfirmManualEnterDlg)
en: Confirm Manual Enter
ca@valencia: Confirma l'entrada manual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_message)
en: The following changes have been made to the transaction data:
ca@valencia: S'han efectuat els canvis següents a les dades de l'operació:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Please choose what you wish to do with the above changes
ca@valencia: Escolliu què voleu fer amb els canvis anteriors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_discardRadio)
en: &Discard the changes and enter the original transaction into the register.
ca@valencia: &Descarta els canvis i entra l'operació original al llibre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_onceRadio)
en: Enter &these new values this one time, for this occurrence only.
ca@valencia: Introduïx es&tos valors nous esta vegada, només per a este cas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_setRadio)
en: Set all further occurrences &in this schedule to be these values.
ca@valencia: Es&tablix que totes les ocurrències posteriors d'esta planificació tinguen estos valors.

en: User
ca@valencia: Usuari

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyCalculator)
en: Exchange Rate/Price Editor
ca@valencia: Editor del tipus/preu de canvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, amountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_amountTab) i18n
en: Amount
ca@valencia: Import

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2_2)
en: Convert
ca@valencia: Convertix

[ctx: @label convert from stock to currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label100)
en: to
ca@valencia: a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: To a&mount
ca@valencia: A i&mport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rateButton)
en: Exchange &rate / Price
ca@valencia: Tipus/p&reu de canvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_updateButton) i18n: ectx: label, entry (PriceHistoryUpdate), group (General Options)
en: Update price history
ca@valencia: Actualitza l'historial de preus

en: Cannot set %1 as base currency: %2
ca@valencia: No s'ha pogut establir %1 com a divisa base: %2

en: Set base currency
ca@valencia: Establix la divisa base

en: Cannot update currency. %1
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar la divisa. %1

en: Update currency
ca@valencia: Actualitza la divisa

en: Cannot create new currency. %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear la divisa nova. %1

en: New currency
ca@valencia: Divisa nova

en: Cannot modify currency. %1
ca@valencia: No s'ha pogut modificar la divisa. %1

en: Edit currency
ca@valencia: Edita la divisa

en: Rename currency
ca@valencia: Canvia el nom la divisa

en: Delete currency
ca@valencia: Suprimix la divisa

en: Select as base currency
ca@valencia: Selecciona com a divisa base

[ctx: Menu header]
en: Currency options
ca@valencia: Opcions de la divisa

en: Cannot delete currency %1. %2
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la divisa %1. %2

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditDlg)
en: Currencies
ca@valencia: Divises

[ctx: @title:column currency name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column currency ISO4217 code]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: ISO 4217 ID
ca@valencia: ID ISO 4217

[ctx: @title:column currency symbol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

[ctx: @action:button Remove currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeCurrencyButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:button Add currency from existing list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addCurrencyButton)
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @action:button Edit currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editCurrencyButton)
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeUnusedCurrencyButton)
en: Remove unused currencies
ca@valencia: Elimina les divises sense emprar

[ctx: @action:button Close currency dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_selectBaseCurrencyButton)
en: Select as base currency
ca@valencia: Selecciona com a divisa base

[ctx: @action:button Create new currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newCurrencyButton)
en: New
ca@valencia: Nova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditorDlg)
en: Currency editor
ca@valencia: Editor de la divisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIsoCode)
en: ISO Code
ca@valencia: Codi ISO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Symbol:
ca@valencia: Símbol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCashFraction)
en: Smallest account unit:
ca@valencia: Unitat més xicoteta de la divisa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountFraction)
en: Smallest cash unit:
ca@valencia: Unitat més xicoteta d'efectiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRemainder)
en: Rounding method
ca@valencia: Mètode d'arredoniment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpricePrecision)
en: Price precision:
ca@valencia: Precisió de la cotització:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spbPricePrecision)
en: Enter the price precision for this currency to be used for exchange rates.
ca@valencia: Introduïu la precisió del preu d'esta divisa per a utilitzar-la en els tipus de canvi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_nameCol) i18
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName)
en: Enter the name of the currency here (e.g. Euro)
ca@valencia: Introduïu ací el nom de la divisa (p. ex. Euro)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leIsoCode)
en: <html><head/><body><p>Enter the ISO4217 code for the currency here (e.g. EUR for the Euro). This cannot be changed once the currency is created.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Introduïu ací el codi ISO4217 de la divisa (p. ex. EUR per a l'Euro). Açò no es podrà canviar una vegada s'haja creat la divisa.</p></body></html>

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leSymbol)
en: Enter the monetary symbol of the currency here (e.g. € for the Euro)
ca@valencia: Introduïu ací el símbol monetari de la divisa (p. ex. € per a l'Euro)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leAccountFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for bank accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
ca@valencia: Introduïu ací la fracció més xicoteta de la divisa utilitzada en els comptes bancaris. Açò no es podrà canviar una vegada s'haja creat la divisa.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leCashFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for cash accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
ca@valencia: Introduïu ací la fracció més xicoteta de la divisa utilitzada en els comptes d'efectiu. Açò no es podrà canviar una vegada s'haja creat la divisa.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p>Enter the rounding method used for this currency.  See <span style=" font-weight:600;">What's this</span> for more details.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Introduïu el mètode d'arredoniment utilitzat per esta divisa. Vegeu <span style=" font-weight:600;">Què és açò</span> per a més detalls.</p></body></html>

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">RoundNever</span></p><p>Don't do any rounding, simply truncate and print a warning in case of a remainder. Otherwise the same as RoundTrunc.</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundFloor</span></p><p>Round to the largest integral value not greater than the value. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundCeil</span></p><p>Round to the smallest integral value not less than the value. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -0.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundTruncate</span></p><p>No rounding, simply truncate any fraction</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundPromote</span></p><p>Use RoundCeil for positive and RoundFloor for negative values. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfDown</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.5 -&gt; 0.0 and 0.6 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfUp</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.4 -&gt; 0.0 and 0.5 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundRound</span></p><p>Use RoundHalfDown for 0.1 .. 0.4 and RoundHalfUp for 0.6 .. 0.9. Use RoundHalfUp for 0.5 in case the resulting numerator is odd, RoundHalfDown in case the resulting numerator is even. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and 1.5 -&gt; 2.0</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Mai</span></p><p>No fat cap arredoniment, senzillament trunca i imprimix un avís en cas d'un romanent. Altrament, és el mateix que Truncament.</p><p><span style=" font-weight:600;">Terra</span></p><p>Arredonix al valor sencer més gran que no siga més gran que el valor. P. ex. 0,5 -&gt; 0,0 i -0,5 -&gt; -1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">Sostre</span></p><p>Arredonix al valor sencer més xicotet que no siga menor que el valor. P. ex. 0,5 -&gt; 1,0 i -0,5 -&gt; -0,0</p><p><span style=" font-weight:600;">Trunca</span></p><p>No arredonix, senzillament trunca qualsevol fracció</p><p><span style=" font-weight:600;">Promociona</span></p><p>Utilitza Sostre per a valors positius i terra pels negatius. P. ex. 0,5 -&gt; 1,0 i -0,5 -&gt; -1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">Meitat avall</span></p><p>Arredonix cap amunt amb les restriccions següents: 0,1 .. 0,5 -&gt; 0,0 i 0,6 .. 0,9 -&gt; 1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">Meitat amunt</span></p><p>Arredonix cap avall amb les restriccions següents: 0,1 .. 0,4 -&gt; 0,0 i 0,5 .. 0,9 -&gt; 1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">Arredonit</span></p><p>Utilitza Meitat avall per 0,1 .. 0,4 i Meitat amunt per 0,6 .. 0,9. Utilitza Meitat amunt per 0,5 en cas que el numerador resultant siga senar, Meitat avall en cas que el numerador resultant siga parell. P. ex. 0,5 -&gt; 0,0 i 1,5 -&gt; 2,0</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Floor
ca@valencia: Terra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Ceil
ca@valencia: Sostre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Truncate
ca@valencia: Trunca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Promote
ca@valencia: Promociona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Half Down
ca@valencia: Meitat avall

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Half Up
ca@valencia: Meitat amunt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Round
ca@valencia: Arredonit

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditEquityEntry)
en: Edit Equity
ca@valencia: Edita l'acció

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Stock
ca@valencia: Valor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Mutual Fund
ca@valencia: Fons d'inversió

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Bond
ca@valencia: Bo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Smallest fraction:
ca@valencia: Fracció més xicoteta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblType)
en: Investment Type:
ca@valencia: Tipus d'inversió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEquityName)
en: Equity Name:
ca@valencia: Nom de l'acció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Market Symbol:
ca@valencia: Símbol en mercat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Price History
ca@valencia: Historial de cotitzacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEdit)
en: Edit
ca@valencia: Edita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel)
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Direct deposit
ca@valencia: Ingrés directe

en: Manual deposit
ca@valencia: Ingrés manual

en: Direct debit
ca@valencia: Càrrec en compte

en: Standing order
ca@valencia: Ordre de pagament

en: Bank transfer
ca@valencia: Transferència bancària

en: Write check
ca@valencia: Estén el xec

[ctx: Other payment method]
en: Other
ca@valencia: Altres

en: Next due date
ca@valencia: Pròxima data de venciment

en: Unable to add scheduled transaction: %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'operació planificada: %1

en: Add scheduled transaction
ca@valencia: Afig una operació planificada

en: <qt>You have entered a scheduled transaction date of <b>%1</b>.  Because the scheduled transaction was last paid on <b>%2</b>, KMyMoney will automatically adjust the scheduled transaction date to the next date unless the last payment date is reset.  Do you want to reset the last payment date?</qt>
ca@valencia: <qt>Heu introduït una data operació planificada de <b>%1</b>. Com que l'operació planificada es va pagar per última vegada <b>%2</b>, KMyMoney ajustarà automàticament la data d'operació planificada a la data següent, a menys que l'últim pagament es reinicie. Voleu reiniciar la data del últim pagament?</qt>

en: Reset Last Payment Date
ca@valencia: Reinicia la data de últim pagament

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut modificar l'operació planificada: «%1»

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditScheduleDlg)
en: Edit Scheduled transaction
ca@valencia: Edició d'operacions planificades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Schedule name:
ca@valencia: Nom de la planificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Frequency:
ca@valencia: Freqüència:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_frequencyNoEdit)
en: Number of selected periods between entries
ca@valencia: Nombre de períodes seleccionats entre les entrades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_paymentInformation)
en: Payment information
ca@valencia: Informació de pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Payment method
ca@valencia: Mètode de pagament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Do not change the date
ca@valencia: No canvies la data

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the previous processing day
ca@valencia: Canvia la data al dia hàbil anterior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the next processing day
ca@valencia: Canvia la data al dia hàbil següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If this schedule occurs on a non-processing day:
ca@valencia: Si esta planificació s'esdevé en dia no hàbil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_estimateEdit)
en: The amount is an estimate because it varies for each payment
ca@valencia: L'import és una estimació atés que varia en cada pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lastDayInMonthEdit)
en: Process this schedule always at the last day of a month
ca@valencia: Processa sempre esta planificació l'últim dia de mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoEnterEdit)
en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
ca@valencia: Introduïx esta planificació en el llibre automàticament quan vença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_endSeriesEdit)
en: This schedule will end at some time
ca@valencia: Esta planificació acabarà en algun moment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel1)
en: Number of transactions remaining:
ca@valencia: Nombre d'operacions que falten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel2)
en: Date of final transaction:
ca@valencia: Data de l'última operació:

en: Unable to load schedule details
ca@valencia: No s'han pogut carregar els detalls de la planificació

en: <p>Please check that all the details in the following dialog are correct and press OK.</p><p>Editable data can be changed and can either be applied to just this occurrence or for all subsequent occurrences for this schedule.  (You will be asked what you intend after pressing OK in the following dialog)</p>
ca@valencia: <p>Comproveu que tots els detalls del diàleg següent són correctes i premeu «D'acord».</p><p>Les dades editables es poden canviar i aplicar-les només en esta ocasió o bé a totes les subsegüents ocurrències d'esta planificació (se vos preguntarà què voleu fer després de prémer «D'acord» en el diàleg següent)</p>

en: Enter scheduled transaction
ca@valencia: Introduïx l'operació planificada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEnterScheduleDlg)
en: Enter Schedule
ca@valencia: Introduïx la planificació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Schedule Details
ca@valencia: Detalls de la planificació

[ctx: @label schedule name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_helpButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonHelp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpButton)
en: Help
ca@valencia: Ajuda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter the transaction and advance the next due date of this schedule to the next payment date.
ca@valencia: Introduïx l'operació i avança la pròxima data de venciment d'esta planificació a la pròxima data de pagament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enterButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter
ca@valencia: Introducció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonSkip)
en: Do not enter the transaction but advance the next due date of this schedule to the next payment date.
ca@valencia: No introduïsques l'operació, però avança la pròxima data de venciment d'esta planificació a la pròxima data de pagament.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Do not enter or skip payments for this schedule but continue with the next schedule.
ca@valencia: No introduïsques o ometes pagaments per a esta planificació, però continua amb la planificació següent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: Cancel processing of schedule entry.
ca@valencia: Cancel·la el processament d'esta planificació.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EquityPriceUpdateConfDlg)
en: Updating price configuration
ca@valencia: Actualitza la configuració dels preus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Updating price policy
ca@valencia: Actualitza la política de preus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateAll)
en: Update all
ca@valencia: Actualitza-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateMissing)
en: Update &missing
ca@valencia: Actualitza el que &falta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateDownloaded)
en: Update downloaded
ca@valencia: Actualitza el baixat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateSource)
en: Update from the same source
ca@valencia: Actualitza des de la mateixa font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ask)
en: Ask
ca@valencia: Pregunta

[ctx: Equity name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Internal identifier]
en: Internal ID
ca@valencia: ID intern

[ctx: Online quote source]
en: Source
ca@valencia: Font

en: %1 units in %2
ca@valencia: Les unitats de %1 són en %2

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el tipus de canvi de %1 des de %2. S'ha omés per esta vegada.

en: Price Update Failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització de les cotitzacions

en: Failed to retrieve a quote for %1 from %2.  Press <b>No</b> to remove the online price source from this security permanently, <b>Yes</b> to continue updating this security during future price updates or <b>Cancel</b> to stop the current update operation.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar una cotització per a %1 des de %2. Premeu <b>No</b> per a eliminar permanentment la font del preu en línia per a este títol, <b>Sí</b> per a continuar actualitzant este títol per a les futures actualitzacions de preu o <b>Cancel·la</b> per a parar l'operació d'actualització en curs.

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar el títol <b>%1</b>: %2

en: For <b>%1</b> on <b>%2</b> price <b>%3</b> already exists.<br>Do you want to replace it with <b>%4</b>?
ca@valencia: Per a <b>%1</b> a <b>%2</b> ja existix el preu <b>%3</b>.<br>El voleu substituir per <b>%4</b>?

en: Price Already Exists
ca@valencia: El preu ja existix

en: Price for %1 updated (id %2)
ca@valencia: S'ha actualitzat el preu de %1 (ID %2)

en: Received a price for %1 (id %2), but this symbol is not on the list. Aborting entire update.
ca@valencia: S'ha rebut un preu per a %1 (ID %2), però este símbol no és a la llista. S'interromp l'actualització sencera.

en: Received an invalid price for %1, unable to update.
ca@valencia: S'ha rebut una cotització no vàlida per a %1; no es pot actualitzar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEquityPriceUpdateDlg)
en: Update Stock and Currency Prices
ca@valencia: Actualitza la cotització dels valors i divises

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, lvEquityList)
en: List of known Equities, and the date they were last updated on.
ca@valencia: Llista d'accions conegudes, i la data en què es van actualitzar.

[ctx: @label:chooser Date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: From
ca@valencia: Des de

[ctx: @label:chooser Date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To
ca@valencia: A

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure
ca@valencia: Configura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateAll)
en: Update All
ca@valencia: Actualitza-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateSelected)
en: Update Selected
ca@valencia: Actualitza els seleccionats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Status:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KFindTransactionDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KTransactionFilter) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReportConfigurationFilterDlg)
en: Search transactions
ca@valencia: Busca les operacions

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_resultPage)
en: Result
ca@valencia: Resultat

[ctx: Criteria tab]
en: Criteria
ca@valencia: Criteris

[ctx: @info:tooltip for find transaction Open button]
en: Search transactions
ca@valencia: Busca les operacions

en: Found %1 matching transaction (D %2 / P %3 = %4) | Found %1 matching transactions (D %2 / P %3 = %4)
ca@valencia[0]: S'ha trobat %1 operació coincident (D %2 / P %3 = %4)
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 operacions coincidents (D %2 / P %3 = %4)

en: Found %1 matching transaction | Found %1 matching transactions
ca@valencia[0]: S'ha trobat %1 operació coincident
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 operacions coincidents

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportVerifyDlg)
en: Verify Import
ca@valencia: Verifica la importació

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KLoadTemplateDlg)
en: MyDialog
ca@valencia: MeuDiàleg

en: Merge Transactions
ca@valencia: Fusiona operacions

en: Are you sure you wish to merge these transactions?  The one you selected first is the top one, and its values will be used in the merged transaction.  Cancel and select the other transaction first, if you want its values to be used.
ca@valencia: Segur que voleu fusionar estes operacions? El que heu seleccionat primer és el superior i els seus valors s'utilitzaran en l'operació fusionada. Cancel·leu i seleccioneu l'altra operació primer, si voleu que s'utilitzen els seus valors.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyFileInfoDlg)
en: File Information
ca@valencia: Informació del fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Created on
ca@valencia: Creat el

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last modified on
ca@valencia: Última modificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Base currency
ca@valencia: Divisa base

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Payees
ca@valencia: Beneficiaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Institutions
ca@valencia: Institucions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Accounts/Categories
ca@valencia: Comptes/Categories

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, transactionGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, transactionTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4
en: Transactions
ca@valencia: Operacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Splits
ca@valencia: Desglossaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMyMoneyBriefSchedule)
en: Schedules
ca@valencia: Planificacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Prices
ca@valencia: Preus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Type
ca@valencia: Tipus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_closed) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Closed
ca@valencia: Tancat

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir l'entrada de cotització seleccionada?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir les entrades de cotització seleccionades?

en: Delete price information
ca@valencia: Suprimix la informació de cotitzacions

en: New price...
ca@valencia: Preu nou...

en: Edit price...
ca@valencia: Edita el preu...

en: Online Price Update...
ca@valencia: Actualització en línia del preu...

en: Delete price...
ca@valencia: Suprimix preu...

[ctx: Menu header]
en: Price options
ca@valencia: Opcions dels preus

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyPriceDlg)
en: Price Editor
ca@valencia: Editor de cotitzacions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Remove this price item from the file
ca@valencia: Elimina del fitxer este element de cotització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Commodity
ca@valencia: Mercaderia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Stock Name
ca@valencia: Nom del Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Currency
ca@valencia: Divisa

[ctx: Price source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Source
ca@valencia: Font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAllPrices)
en: Show all stored prices
ca@valencia: Mostra totes les cotitzacions emmagatzemades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Add a new entry
ca@valencia: Afig una entrada nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new price entry.
ca@valencia: Crea una entrada nova de cotització.

[ctx: @action add new price]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editSecurityButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify the selected entry
ca@valencia: Modifica l'entrada seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Change the details of selected price information.
ca@valencia: Canvia els detalls de la informació sobre la cotització seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify
ca@valencia: Modifica

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsOnlineQuotes) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuoteButton)
en: Online Quotes
ca@valencia: Cotitzacions en línia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete this entry
ca@valencia: Suprimix esta entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_categoryTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: Category
ca@valencia: Categoria

en: Split Options
ca@valencia: Opcions de desglossament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Edit...
ca@valencia: Edita...

[ctx: To duplicate a split]
en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Delete...
ca@valencia: Suprimix...

en: will be calculated
ca@valencia: es calcularà

en: You are about to delete the selected split. Do you really want to continue?
ca@valencia: Esteu a punt de suprimir el desglossament seleccionat. Segur que voleu continuar?

en: You need to assign a category to this split before it can be entered.
ca@valencia: Cal assignar una categoria a este desglossament abans que es puga introduir.

en: Enter split
ca@valencia: Introduïu un desglossament

en: Is a sub account
ca@valencia: És un subcompte

[ctx: default price mode]
en: (default)
ca@valencia: (predeterminat)

en: Price per share
ca@valencia: Cotització per acció

en: Total for all shares
ca@valencia: Total per a totes les accions

en: VAT account
ca@valencia: Compte de l'IVA

en: Asset
ca@valencia: Actiu

en: Liability
ca@valencia: Passiu

en: Income
ca@valencia: Ingressos

en: Expense
ca@valencia: Despeses

en: Option has been disabled because there are transactions assigned to this account
ca@valencia: L'opció està desactivada perquè hi ha operacions assignades a este compte

en: Option has been disabled because there is another account flagged to be an opening balance account for this currency
ca@valencia: L'opció està desactivada perquè hi ha un altre compte marcat com a compte de saldo inicial per a esta divisa

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom.
    Ompliu-lo en este camp.

en: Please select a parent account.
ca@valencia: Seleccioneu un compte pare.

en: (No Institution)
ca@valencia: (Sense institució)

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
ca@valencia: Ja existix una categoria anomenada <b>%1</b>. No es pot crear una segona categoria amb el mateix nom.

en: You have selected to suppress the display of unused categories in the KMyMoney configuration dialog. The category you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in the accounts/categories view.
ca@valencia: Heu seleccionat suprimir la visualització de les categories no emprades en el diàleg de configuració de KMyMoney. Per tant, la categoria que acabeu de crear només es mostrarà si s'utilitza. Altrament, estarà oculta a la vista de comptes/categories.

en: Hidden categories
ca@valencia: Categories ocultes

en: Is a sub account of %1
ca@valencia: És un subcompte de %1

en: Cannot add institution
ca@valencia: No es pot afegir la institució

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
ca@valencia: <p>Actualment, la categoria <b>%1</b> no existix. Voleu crear-la?</p><p><i>El compte pare predeterminat serà <b>%2</b>, però es podrà canviar en el diàleg següent</i>.</p>

en: Create category
ca@valencia: Crea una categoria

en: Create a new Category
ca@valencia: Crea una categoria nova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewAccountDlg)
en: New Account Dialog
ca@valencia: Diàleg de compte nou

[ctx: account name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Opening information
ca@valencia: Informació d'obertura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currencyText)
en: Currency:
ca@valencia: Divisa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingDateLabel)
en: Date:
ca@valencia: Data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Balance:
ca@valencia: Balanç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Last check number:
ca@valencia: Últim número de xec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxNoVat)
en: No auto-VAT-assignment
ca@valencia: No assignes l'IVA automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Price entry
ca@valencia: Entrada de cotitzacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxPreferred)
en: Preferred Account
ca@valencia: Compte preferit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_costCenterRequiredCheckBox)
en: Cost Center assignment required
ca@valencia: Es requerix l'assignació d'un centre de despesa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: <html><head/><body><p>Flag this account to be an opening balance account</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Marca este compte com a compte de saldo inicial</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: Opening Balance Account
ca@valencia: Compte de saldo inicial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_institutionTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_institutionBox)
en: Institution
ca@valencia: Institució

[ctx: create new institution]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New...
ca@valencia: Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Number:
ca@valencia: Número:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_hierarchyTab)
en: Hierarchy
ca@valencia: Jerarquia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount
ca@valencia: Subcompte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_limitsTab)
en: Limits
ca@valencia: Límits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
ca@valencia: Esta pàgina permet establir alguns límits. KMyMoney vos avisarà quan el saldo del compte arribe a un límit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Absolute limit
ca@valencia: Límit absolut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_maxCreditLabel)
en: Maximum credit limit
ca@valencia: Límit màxim de crèdit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_minBalanceLabel)
en: Minimum balance
ca@valencia: Saldo mínim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Early warning
ca@valencia: Avís anticipat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_taxTab)
en: Tax
ca@valencia: Impost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: VAT details
ca@valencia: Detalls d'IVA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatCategory)
en: VAT category
ca@valencia: Categoria d'IVA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: VAT percentage
ca@valencia: Percentatge d'IVA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatAssignment)
en: Enable auto VAT assignment
ca@valencia: Activa l'assignació automàtica d'IVA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_amountGroupBox)
en: Amount entered
ca@valencia: Import introduït

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_grossAmount)
en: Gross amount
ca@valencia: Import brut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_netAmount)
en: Net a&mount
ca@valencia: Import &net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxTax)
en: Include on Tax Reports
ca@valencia: Inclou en els informes d'impostos

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
ca@valencia: El nom de la institució està buit. Introduïu el nom.

en: Adding New Institution
ca@valencia: S'està afegint una institució nova

[ctx: @info:usagetip]
en: The protocol part has been removed by KMyMoney because it is fixed to https for security reasons.
ca@valencia: KMyMoney ha eliminat la part del protocol perquè s'ha corregit a «https» per motius de seguretat.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBankDlg)
en: New Institution Dialog
ca@valencia: Diàleg d'institució nova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Institution Details
ca@valencia: Detalls de la institució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Telephone/Fax:
ca@valencia: Telèfon/Fax:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Website
ca@valencia: Lloc web

[ctx: institution name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: City:
ca@valencia: Ciutat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Routing Number:
ca@valencia: Codi de banc:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewEquityEntryDlg)
en: New Equity
ca@valencia: Acció nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol)
en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
ca@valencia: Símbol de cotització del valor o fons d'inversió, és opcional.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtEquityName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtEquityName)
en: Name of the company, or mutual fund.
ca@valencia: Nom de la societat, o fons d'inversió.

en: To be able to merge previous selected payees, please select a payee from the list below or create a new one.
ca@valencia: Per a poder fusionar els beneficiaris seleccionats anteriorment, seleccioneu un beneficiari des de la llista següent o creeu-ne un de nou.

en: The transactions associated with the selected payees need to be re-assigned to a different payee before the selected payees can be deleted. Please select a payee from the list below.
ca@valencia: Les operacions associades amb els beneficiaris seleccionats s'han de reassignar a un beneficiari diferent abans que es puguen suprimir els beneficiaris seleccionats. Seleccioneu un beneficiari de la llista següent.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
ca@valencia: Este diàleg no permet crear beneficiaris nous. Seleccioneu un beneficiari des de la llista.

en: Payee creation
ca@valencia: Creació de beneficiari

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KPayeeReassignDlg)
en: Reassign payees
ca@valencia: Reassigna beneficiaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available payees:
ca@valencia: Beneficiaris disponibles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_copyToMatchList)
en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
ca@valencia: Assigna els noms suprimits a la llista de beneficiaris coincidents seleccionats més amunt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Save storage as...
ca@valencia: Guarda l'emmagatzematge com a...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Choose XML if unsure.
ca@valencia: Trieu XML si no n'esteu segur.

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextBrowser, textBrowser)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney supports multiple storage types. The availability of storage types depends on the presence of plugins and their activation in the application settings.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />If you are uncertain what to choose here, then <span style=" font-weight:600;">XML</span> is probably your best choice.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Note Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney admet múltiples tipus d'emmagatzematge. La disponibilitat dels tipus d'emmagatzematge dependrà de la presència de connectors i la seua activació a les opcions de configuració de l'aplicació.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />Si dubteu què triar ací, llavors <span style=" font-weight:600;">XML</span> és probablement la millor opció.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Storage type to use for your data
ca@valencia: Tipus d'emmagatzematge a utilitzar per a les dades

en: Select Transaction
ca@valencia: Selecció d'operació

en: Select a transaction and press the OK button or use Cancel to select none.
ca@valencia: Seleccioneu una operació i premeu el botó «D'acord» o utilitzeu «Cancel·la» per a no seleccionar-ne cap.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSortOptionDlg) i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_availableList)
en: Sort options
ca@valencia: Opcions d'ordenació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useDefault)
en: Use default
ca@valencia: Utilitza el predeterminat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitCorrectionDlg)
en: Correct splits
ca@valencia: Corregix desglossaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, question)
en: How do you want to proceed?
ca@valencia: Com voleu continuar?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continueBtn)
en: Continue to edit splits
ca@valencia: Continua editant desglossaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, changeBtn)
en: Chan&ge total amount of transaction to %1.
ca@valencia: Can&via l'import total de l'operació a %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, distributeBtn)
en: Distrib&ute difference of %1 among all splits.
ca@valencia: Distrib&uïx la diferència de %1 entre tots els desglossaments.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leaveBtn)
en: Leave %1 unassigned.
ca@valencia: Deixa %1 sense assignar.

en: Clear &All
ca@valencia: &Neteja-ho tot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Clear all splits
ca@valencia: Neteja tots els desglossaments

en: Use this to clear all splits of this transaction
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a netejar tots els desglossaments d'esta operació

en: Clear &Zero
ca@valencia: Neteja els &zeros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Removes all splits that have a value of zero
ca@valencia: Elimina tots els desglossaments que tenen un valor de zero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: &Merge
ca@valencia: &Fusiona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merges splits with the same category to one split
ca@valencia: Fusiona els desglossaments que tenen la mateixa categoria a un desglossament

en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split
ca@valencia: En cas de tindre múltiples entrades de desglossament de la mateixa categoria i voldríeu mantindre-les com un únic desglossament

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
ca@valencia: L'import total d'esta operació és %1 mentre que la suma dels desglossaments és %2. La resta %3 queda sense assignar.

en: Change &total amount of transaction to %1.
ca@valencia: Canvia l'import &total de l'operació a %1.

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
ca@valencia: &Distribuïx la diferència de %1 entre tots els desglossaments.

en: &Leave total amount of transaction at %1.
ca@valencia: &Deixa l'import total de l'operació a %1.

en: &Leave %1 unassigned.
ca@valencia: &Deixa %1 sense assignar.

en: You are about to delete all splits of this transaction. Do you really want to continue?
ca@valencia: Esteu a punt de suprimir tots els desglossaments d'esta operació. Segur que voleu continuar?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitTransactionDlg)
en: Split transaction
ca@valencia: Operació desglossada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Unassigned
ca@valencia: Sense assignar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Sum of splits
ca@valencia: Suma dels desglossaments

en: This dialog does not allow new tags to be created. Please pick a tag from the list.
ca@valencia: Este diàleg no permet crear etiquetes noves. Seleccioneu una etiqueta des de la llista.

en: Tag creation
ca@valencia: Creació d'etiquetes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTagReassignDlg)
en: Reassign tags
ca@valencia: Reassigna les etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions associated with the selected tags need to be re-assigned to a different tag before the selected tags can be deleted. Please select a tag from the list below.
ca@valencia: Les operacions associades amb les etiquetes seleccionades s'han de reassignar a una etiqueta diferent abans que es puguen suprimir les etiquetes seleccionades. Seleccioneu una etiqueta des de la llista següent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available tags:
ca@valencia: Etiquetes disponibles:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTemplateExportDlg)
en: Template Export Attributes
ca@valencia: Atributs d'exportació de plantilla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short description
ca@valencia: Descripció curta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Long Description
ca@valencia: Descripció llarga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
ca@valencia: Títol

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KUpdateStockPriceDlg)
en: New price entry
ca@valencia: Entrada de cotització nova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsColors)
en: Color settings
ca@valencia: Configuració del color

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_useCustomColors)
en: Custo&m colors
ca@valencia: Colors &personalitzats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Ledger group separator
ca@valencia: Separador de grups del llibre major

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Required field
ca@valencia: Camp requerit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Imported transaction
ca@valencia: Operació importada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Matched transaction
ca@valencia: Operació concordant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Erroneous transaction
ca@valencia: Operació errònia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Missing conversion rate
ca@valencia: Falta el tipus de canvi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsIcons) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsFonts)
en: Font settings
ca@valencia: Configuració del tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemFont)
en: Use system fonts
ca@valencia: Utilitza els tipus de lletra del sistema

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualFontsFrame)
en: Individual font settings
ca@valencia: Configuració individual del tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (listCellFont), group (List Options)
en: Cell font
ca@valencia: Tipus de lletra de la cel·la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: label, entry (listHeaderFont), group (List Options)
en: Header font
ca@valencia: Tipus de lletra de la capçalera

en: Choose file path
ca@valencia: Seleccioneu el camí cap al fitxer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsGeneral)
en: General Settings
ca@valencia: Configuració general

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Startup options
ca@valencia: Opcions d'inici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplash)
en: Show splash screen
ca@valencia: Mostra la pantalla de presentació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Autosave options
ca@valencia: Opcions de guardada automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveFile)
en: Autosave periodically
ca@valencia: Guardada automàtica periòdic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: minutes
ca@valencia: minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveOnClose)
en: Autosave when file is modified upon close
ca@valencia: Guardada automàtica en tancar quan el fitxer estiga modificat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Setup number of backups to keep (local file only)
ca@valencia: Establix el nombre de còpies de seguretat a mantindre (només fitxers locals)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Whenever the current data is saved into a local file, KMyMoney keeps the selected number of previous states of the file.
    
    Set it to 0 to turn the feature off.
ca@valencia: Si les dades actuals es guarden en un fitxer local, KMyMoney mantindrà el nombre seleccionat d'estats previs del fitxer.
    
    Establiu-ho a 0 per a desactivar la característica.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of backups to keep (0=off)
ca@valencia: Nombre de còpies de seguretat a mantindre (0=cap)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fiscal Year
ca@valencia: Any fiscal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Your fiscal year starts on
ca@valencia: El vostre any fiscal comença el

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: January
ca@valencia: Gener

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: February
ca@valencia: Febrer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: March
ca@valencia: Març

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: April
ca@valencia: Abril

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: May
ca@valencia: Maig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: June
ca@valencia: Juny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: July
ca@valencia: Juliol

[ctx: @item the month August]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: August
ca@valencia: Agost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: September
ca@valencia: Setembre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: October
ca@valencia: Octubre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: November
ca@valencia: Novembre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: December
ca@valencia: Desembre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: External programs
ca@valencia: Programes externs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calculator
ca@valencia: Calculadora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Views
ca@valencia: Vistes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_StartLastViewSelected)
en: Startup page options
ca@valencia: Opcions de la pàgina principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Start with ho&mepage
ca@valencia: Co&mença amb la pàgina principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Start with last selected view
ca@valencia: Comença amb l'última vista seleccionada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_viewType)
en: Type of the KMyMoney view
ca@valencia: Tipus de la vista de KMyMoney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: List
ca@valencia: Llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Tree
ca@valencia: Arbre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5)
en: Tabbed
ca@valencia: En pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTitleBar)
en: Show title bar on each page
ca@valencia: Mostra la barra de títol en cada pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncLedgerInvestment)
en: Synchronize account selection of ledger and investment view
ca@valencia: Sincronitza la selecció del compte de la vista del llibre major i de les inversions

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFilter)
en: Filter
ca@valencia: Filtre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Accounts / Categories
ca@valencia: Comptes / Categories

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
ca@valencia: Esta opció oculta totes les categories a la vista de les categories que no s'empren en cap operació. Encara es mostren a la llista de selecció de categories.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: Do not show unused categories
ca@valencia: No mostres les categories no emprades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpertMode)
en: Show equity accounts
ca@valencia: Mostra els comptes d'accions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: This option will display the categories in the accounts view also.
ca@valencia: Esta opció també mostrarà les categories a la vista dels comptes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: Show categories in the accounts list view
ca@valencia: Mostra les categories a la vista de la llista de comptes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceEquities)
en: Do not show zero balance equities
ca@valencia: No mostres les accions amb saldo zero

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
ca@valencia: Esta opció oculta totes les planificacions finalitzades a la vista de les planificacions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: Do not show finished schedules
ca@valencia: No mostres les planificacions finalitzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Do not show transactions prior to
ca@valencia: No mostres les operacions anteriors a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
ca@valencia: Esta opció oculta totes les operacions conciliades a la vista del llibre major.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: Do not show reconciled transactions
ca@valencia: No mostres les operacions conciliades

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Support
ca@valencia: Assistència

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Logging
ca@valencia: Registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Log path
ca@valencia: Camí al registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On choosing a log file path please keep in mind that log files may contain sensitive data (e.g. passwords in clear-text etc).
ca@valencia: En seleccionar el camí cap al fitxer de registre cal tindre en compte que els fitxers de registre poden contindre dades confidencials (p. ex. contrasenyes en text clar, etc.).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logImportedStatements) i18n: ectx: label, entry (logImportedStatements), group (List Options)
en: Log imported statements
ca@valencia: Registra els extractes importats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logOfxTransactions) i18n: ectx: label, entry (logOfxTransactions), group (List Options)
en: Log OFX transactions
ca@valencia: Registra les operacions OFX

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsHome)
en: Homepage Settings
ca@valencia: Configuració de la pàgina principal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Move selected item up
ca@valencia: Mou amunt l'element seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a moure l'element seleccionat una posició cap amunt en la llista.

[ctx: @action move item up]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Up
ca@valencia: Amunt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Move selected item down
ca@valencia: Mou l'element seleccionat cap avall

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a moure l'element seleccionat una posició cap avall en la llista.

[ctx: @action move item down]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Down
ca@valencia: Avall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
ca@valencia: A la pàgina principal de l'aplicació es mostraran les entrades seleccionades.<p>
    Utilitzeu els botons i les caselles de selecció per a personalitzar l'aparença de la pàgina principal.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox)
en: Homepage/Summary page scaling
ca@valencia: Escalat de la Pàgina principal/Pàgina de resum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, percentageLabel)
en: Zoom factor:
ca@valencia: Factor d'apropament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberZoomFactor)
en: Remember zoom factor when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
ca@valencia: Recorda el factor d'apropament en eixir del programa si s'ha canviat manualment amb la roda del ratolí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox2)
en: Account information display
ca@valencia: Informació a mostrar del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLimitInfo)
en: Show Account Limit Information
ca@valencia: Mostra la informació sobre el límit del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts)
en: Show balance-status of mapped online accounts
ca@valencia: Mostra l'estat del saldo dels comptes en línia vinculats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfUnmarkedTransactions)
en: Show number of not marked transactions per account [!M]
ca@valencia: Mostra el nombre d'operacions no marcades per compte [!M]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfClearedTransactions)
en: Show number of cleared transactions per account [C]
ca@valencia: Mostra el nombre d'operacions liquidades per compte [C]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfNotReconciledTransactions)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account [!R]
ca@valencia: Mostra el nombre d'operacions no conciliades (no marcades + liquidades) per compte [!R]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateOfLastReconciliation)
en: Show date of last reconciliation
ca@valencia: Mostra la data de l'última conciliació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceLiabilities)
en: Hide liability accounts with zero balance
ca@valencia: Oculta els comptes de passiu amb saldo zero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualIconsFrame)
en: Individual icon settings
ca@valencia: Configuració individual de les icones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (IconsTheme), group (List Options)
en: Icon theme
ca@valencia: Tema d'icones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTip)
en: <html><head/><body><p align="center">Tip: Install Oxygen, Tango or Breeze icon theme to get wider selection.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p align="center">Consell: Instal·leu els temes d'icones Oxygen, Tango o Brisa per a aconseguir una selecció més gran.</p></body></html>

en: Home
ca@valencia: Principal

[ctx: Ledger view settings]
en: Ledger
ca@valencia: Llibre major

en: Scheduled
    transactions
ca@valencia: Operacions
    planificades

en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Icons
ca@valencia: Icones

en: Plugins
ca@valencia: Connectors

en: New Quote Source
ca@valencia: Font de cotitzacions nova

[ctx: @item:inlistbox Stock]
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

[ctx: @item:inlistbox Stock]
en: Identification number
ca@valencia: Número d'identificació

[ctx: @item:inlistbox Stock]
en: Name
ca@valencia: Nom

en: CSV profile <b>%1</b> already exists.<br>Do you want to overwrite it?
ca@valencia: El perfil <b>%1</b> del CSV ja existix.<br>Voleu sobreescriure'l?

en: CSV Profile Already Exists
ca@valencia: El perfil CSV ja existix

en: Security <b>%1</b> uses this quote source.<br>Do you really want to remove it?
ca@valencia: El títol <b>%1</b> utilitza esta font de cotització.<br>Segur que la voleu eliminar?

en: Delete quote source
ca@valencia: Suprimix una font de cotitzacions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupParsing)
en: <i>Enter regular expressions which can be used to parse the data returned from the URL entered above.  The symbol, price, and date must be found in the quote data to be usable. You may also try the KMyMoney user's mailinglist at <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> to find what settings work for other users in your country.</i>
ca@valencia: <i>Introduïu les expressions regulars que es poden emprar per a analitzar les dades retornades des de l'URL introduït més amunt. El símbol, preu i data hauran d'existir en les dades de cotització perquè siguen usables. També podeu intentar buscar a la llista de correu d'usuaris de KMyMoney a <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> les opcions de configuració que funcionen per als altres usuaris del vostre país.</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupParsing) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab)
en: Details
ca@valencia: Detalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Date Format
ca@valencia: Format de la data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Identifier
ca@valencia: Identificador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editIdentifier)
en: Regular Expression to extract the identifier from the downloaded data
ca@valencia: Expressió regular per a extraure l'identificador de les dades baixades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDateFormat)
en: Regular Expression to extract the date from the downloaded data
ca@valencia: Expressió regular per a extraure la data de les dades baixades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CSV URL
ca@valencia: URL del CSV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: URL to be used to download the quote
ca@valencia: URL que cal utilitzar per a baixar la cotització

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: Enter the URL from which stock quotes will be fetched.  <b>%1</b> will be replaced with the symbol for the security being quoted. For currency conversions, <b>%2</b> will be replaced with the currency to be quoted and <b>%1</b> with the currency the quote is based on.
ca@valencia: Introduïu l'URL des del qual s'obtindrà la cotització dels valors. Se substituirà <b>%1</b> amb el símbol del títol que es cotitza. Per a les conversions entre les divises, se substituirà <b>%2</b> amb la divisa que es cotitza i <b>%1</b> amb el símbol de la divisa en què es basa la cotització.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editPrice)
en: Regular Expression to extract the price from the downloaded data
ca@valencia: Expressió regular per a extraure el preu de les dades baixades

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: <p>For easier processing of the data returned by the online source, KMyMoney usually strips unused parts before it is parsed with the regular expressions. If matching of the fields relies on those items, then use this option to turn stripping off.</p>
    
    <p>The following items are usually removed by stripping:
    
    <ul>
    <li>HTML tags such as <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& encoded characters such as <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>duplicate whitespace</li>
    </ul>
    </p>
ca@valencia: <p>Per a facilitar el processament de les dades retornades per la font en línia, KMyMoney normalment reduïx les parts sense emprar abans que s'analitze amb les expressions regulars. Si la concordança dels camps es basa en estos elements, llavors utilitzeu esta opció per a desactivar la reducció.</p>
    
    <p>Normalment, la reducció elimina els següents elements:
    
    <ul>
    <li>Etiquetes HTML com <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>Caràcters & codificats com <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>Espais en blanc duplicats</li>
    </ul>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: Skip HTML stripping
ca@valencia: Omet la reducció de l'HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identify by
ca@valencia: Identifica per

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new source entry for online quotes
ca@valencia: Crea una entrada de font nova per a les cotitzacions en línia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new entry for online quotes
ca@valencia: Utilitzeu-la per a crear una entrada nova per a les cotitzacions en línia

[ctx: @action create new quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
ca@valencia: Nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the selected source entry
ca@valencia: Suprimix l'entrada de la font seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected online source entry
ca@valencia: Utilitzeu-la per a suprimir l'entrada de la font en línia seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dumps CSV profile used for importing downloaded prices, which can be customized by user in CSV Importer.
ca@valencia: Bolca el perfil del CSV utilitzat per a importar els preus baixats, el qual pot personalitzar l'usuari a l'Importador CSV.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dump CSV
ca@valencia: Bolca el CSV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered data and stores it
ca@valencia: Accepta les dades introduïdes i les guarda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to accept the modified data.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a acceptar les dades modificades.

[ctx: @action update quotes from online quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: KMyMoney Plugins
ca@valencia: Connectors de KMyMoney

en: Payee Identifier
ca@valencia: Identificador del beneficiari

en: Online Banking Operations
ca@valencia: Operacions de banca en línia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsRegister)
en: Register settings
ca@valencia: Configuració del llibre

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Display
ca@valencia: Visualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid) i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (List Options)
en: Show a grid in the register
ca@valencia: Mostra una quadrícula als llibres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRegisterDetailed) i18n: ectx: label, entry (ShowRegisterDetailed), group (List Options)
en: Show all register entries in full detail
ca@valencia: Mostra tots els detalls a les entrades del llibre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens)
en: Using the ledger lens shows the details for the transaction that has focus in the ledger. Usually, when using the transaction form, only a one line summary is displayed for each transaction as the details are shown in the form.
ca@valencia: En utilitzar la lupa del llibre major es mostraran els detalls de l'operació que té el focus en aquell moment. Normalment, quan s'utilitza el formulari d'operacions, només es mostrarà una línia de resum per a cada operació, perquè els detalls ja es mostren al formulari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens) i18n: ectx: label, entry (LedgerLens), group (General Options)
en: Use the ledger lens
ca@valencia: Utilitza la lupa del llibre major

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TransactionForm) i18n: ectx: label, entry (TransactionForm), group (General Options)
en: Show transaction form
ca@valencia: Mostra el formulari de l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowNrField)
en: Always show a No. field
ca@valencia: Mostra sempre el camp Núm.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Draws a larger header above each group of transactions. The grouping depends on the current sort order.
ca@valencia: Dibuixa una capçalera gran sobre cada grup d'operacions. L'agrupació depén del criteri d'ordenació actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Show group header between transactions
ca@valencia: Mostra la capçalera de grup entre les operacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFiscalMarker)
en: Show header for the previous and current fiscal year
ca@valencia: Mostra una capçalera per a l'any fiscal anterior i l'actual

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: If a planned transaction is overdue, today's date is used by default as the posting date. With this option, the originally planned date is used instead.
ca@valencia: Si l'operació planificada està endarrerida, de manera predeterminada s'utilitzarà la data d'hui com a data de situació. Amb esta opció, en el seu lloc s'utilitzarà la data planificada originalment.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: Display overdue schedules with planned date
ca@valencia: Mostra les planificacions endarrerides amb data planificada

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sorting)
en: Sorting
ca@valencia: Ordenació

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Normal view
ca@valencia: Vista normal

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Reconciliation view
ca@valencia: Vista de la conciliació

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Search view
ca@valencia: Vista de la busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Use the <i>left</i> and <i>right</i> buttons to add and remove sort options. Use the <i>up</i> and <i>down</i> buttons to modify the sort order. Double-Click a selected entry to toggle the sort order between <i>ascending</i> and <i>descending</i>.
ca@valencia: Utilitzeu els botons <i>Esquerra</i> i <i>Dreta</i> per a afegir i eliminar opcions d'ordenació. Utilitzeu els botons <i>Amunt</i> i <i>Avall</i> per a modificar el criteri d'ordenació. Feu doble clic sobre una entrada seleccionada per a canviar el criteri d'ordenació entre <i>ascendent</i> i <i>descendent</i>.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage1)
en: Data entry
ca@valencia: Introducció de les dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoIncCheckNumber) i18n: ectx: label, entry (AutoIncCheckNumber), group (General Options)
en: Auto increment check number
ca@valencia: Incrementa automàticament el número de xec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusChangeIsEnter) i18n: ectx: label, entry (FocusChangeIsEnter), group (General Options)
en: Keep changes when selecting a different transaction/split
ca@valencia: Mantín els canvis en seleccionar una operació/desglossat diferent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnterMovesBetweenFields)
en: Use Enter to move between fields
ca@valencia: Utilitzeu Retorn per a desplaçar-vos entre els camps

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Mark this option, if you always want to match names e.g. for payees from the start. If unset, any substring is matched.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu que sempre coincidisquen els noms (p. ex. beneficiaris) des de l'inici. Si no s'activa, coincidirà qualsevol subcadena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Match names from start
ca@valencia: Coincidència de noms des del començament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
ca@valencia: Després d'introduir la conciliació de les dades detecta automàticament les operacions que coincidixen amb estes dades (en alguns casos no és possible fer-ho).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: Automatic reconciliation
ca@valencia: Conciliació automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_1) i18n: ectx: label, entry (initialDateFieldCursorPosition), group (List Options)
en: Initial cursor position within the date field
ca@valencia: Posició inicial del cursor al camp de data

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition)
en: Day
ca@valencia: Dia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Month
ca@valencia: Mes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Year
ca@valencia: Any

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default reconciliation state
ca@valencia: Estat predeterminat de la conciliació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation of an account
ca@valencia: Estat predeterminat de la conciliació per a les operacions introduïdes durant la conciliació d'un compte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Not reconciled
ca@valencia: No conciliada

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Cleared
ca@valencia: Liquidada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: Reconciled
ca@valencia: Conciliada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoFillTransaction)
en: Autofill
ca@valencia: Compleció automàtica

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Do not auto-fill transaction data at all.
ca@valencia: No emplena automàticament les dades de l'operació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: No Autofill
ca@valencia: No completes automàticament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Collect all transactions for the given payee. Treat all transactions that refer to the same category and have an amount with +/- X % as identical. If more than one transaction is found, a list of them is presented to the user.
    
    Selecting 0% will list all transactions.
ca@valencia: Arreplega totes les operacions del beneficiari indicat. Tracta totes les operacions que es referixen a la mateixa categoria i tenen import amb +/- X % com a idèntiques. Si es troba més d'una operació, es presenta la llista a l'usuari.
    
    Seleccionant 0% es llistaran totes les operacions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Same transaction if amount differs less than percentage set below
ca@valencia: La mateixa operació si l'import diferix menys que el percentatge definit davall

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: The data of the last transaction assigned to the category used most often for this payee is autofilled into the transaction editor.
ca@valencia: La data de l'última operació assignada a la categoria utilitzada amb més freqüència per a este beneficiari s'emplena automàticament en l'editor d'operacions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: With previously most often used transaction for the payee
ca@valencia: Amb l'operació anterior emprada més freqüentment pel beneficiari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Same transaction if amount differs less than
ca@valencia: La mateixa operació si l'import diferix menys que el

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoFillDifference)
en: Two transactions are usually treated identical for autofill, if they refer the same accounts. They are treated as different transactions though, when their amount varies by more than the percentage given here.
ca@valencia: Normalment, l'emplenament automàtic tracta idènticament dues operacions si es referixen al mateix compte. Es tracten com operacions diferents quan el seu import varia més que el percentatge que s'indica ací.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: If this option is checked the memos from the previous transaction will be used otherwise the memos will not be considered when the transaction is autofilled.
ca@valencia: Si s'activa esta opció, s'utilitzaran els recordatoris de l'operació anterior. En cas contrari, els recordatoris no es consideraran quan es complete automàticament l'operació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: Use memos from previous transaction
ca@valencia: Utilitza els recordatoris de l'operació anterior

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage2)
en: Import
ca@valencia: Importa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Match transactions within days
ca@valencia: Fes coincidir les operacions entre dies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_matchInterval)
en: Search for matching transactions within the range of the posting date of the imported transaction +/- the number of given days.
ca@valencia: Busca d'operacions coincidents entre l'interval de dates de situació de l'operació importada +/- el nombre de dies indicats.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Whenever a new payee is detected during import of a statement, the user will be asked to assign a default category for this user when this option is selected.
ca@valencia: Quan es detecte un beneficiari nou durant la importació d'un extracte, quan esta opció estiga seleccionada, es demanarà a l'usuari que assigne una categoria predeterminada a este beneficiari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Ask for a new payee's default category
ca@valencia: Demana una categoria predeterminada per a un beneficiari nou

[ctx: Holiday region (region language)]
en: Holidays for %1 (%2)
ca@valencia: Dies festius a %1 (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsSchedules)
en: Schedule Settings
ca@valencia: Configuració de la planificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckSchedule)
en: Check schedules on startup
ca@valencia: Comprova les planificacions en iniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: label, entry (CheckSchedulePreview), group (General Options)
en: Enter transactions this number of days in advance
ca@valencia: Introduïx les operacions este nombre de dies per avançat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, processingDaysBox)
en: Processing Days
ca@valencia: Dies hàbils

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calendarLabel)
en: Use holiday calendar for region
ca@valencia: Utilitza el calendari de festius per a la regió

[ctx: @item no holiday region selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_holidayRegion)
en: (None)
ca@valencia: (Cap)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (SchedulePreview), group (General Options)
en: Number of days to preview schedules in ledger
ca@valencia: Nombre de dies a previsualitzar les planificacions en el llibre major

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TestDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitAdjustDialog)
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

en: Payer/Receiver
ca@valencia: Pagador/Receptor

en: Category/Account
ca@valencia: Categoria/Compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Number
ca@valencia: Número

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tagsLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

en: Transfer from
ca@valencia: Transferix de

en: Transfer to
ca@valencia: Transferix a

en: Select autofill transaction
ca@valencia: Seleccioneu autocompleció d'operació

en: Do you want to replace memo<p><i>%1</i></p>with memo<p><i>%2</i></p>in the other split?
ca@valencia: Voleu substituir el recordatori<p><i>%1</i></p>per al recordatori<p><i>%2</i></p>a l'altre desglossament?

en: Copy memo
ca@valencia: Copia el recordatori

en: This transaction has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transaction may result in rounding errors. Do you want to continue?
ca@valencia: Esta operació té més de dos desglossaments i s'ha efectuat originalment en una divisa diferent (%1). Utilitzar este compte per a modificar l'operació pot provocar errors d'arredoniment. Voleu continuar?

en: At least one of the selected transactions has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transactions may result in rounding errors. Do you want to continue?
ca@valencia: Com a mínim, una de les operacions seleccionades té més de dos desglossaments i s'ha efectuat originalment en una divisa diferent (%1). Utilitzar este compte per a modificar les operacions pot provocar errors d'arredoniment. Voleu continuar?

en: <center>Processing schedule for %1.</center>
ca@valencia: <center>S'està processant la planificació per a %1.</center>

en: Check number <b>%1</b> has already been used in account <b>%2</b>.<center>Do you want to replace it with the next available number?</center>
ca@valencia: El xec número <b>%1</b> ja s'ha utilitzat en el compte <b>%2</b>.<center>El voleu substituir pel número següent disponible?</center>

en: Duplicate number
ca@valencia: Número duplicat

en: Storing transactions
ca@valencia: S'estan emmagatzemant les operacions

en: &Enter
ca@valencia: &Entrada

en: Use this to enter the transaction into the ledger.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a introduir l'operació al llibre major.

en: &Schedule
ca@valencia: &Planificació

en: Accepts the entered data and stores it as schedule
ca@valencia: Accepta les dades introduïdes i les guarda com una planificació

en: Use this to schedule the transaction for later entry into the ledger.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a planificar l'operació com a entrada posterior en el llibre major.

en: The transaction you are about to enter has a post date in the future.<br/><br/>Do you want to enter it in the ledger or add it to the schedules?
ca@valencia: L'operació que esteu a punt d'introduir té una data de situació futura.<br/> <br/>Voleu introduir-la en el llibre major o afegir-la a les planificacions?

[ctx: Dialog caption for 'Enter or schedule' dialog]
en: Enter or schedule?
ca@valencia: Introduïsc o planifique?

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the warning balance of %2.
ca@valencia: El saldo del compte <b>%1</b> és inferior a l'avís de saldo de %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the minimum balance of %2.
ca@valencia: El saldo del compte <b>%1</b> és inferior al saldo mínim de %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit warning limit of %2.
ca@valencia: El saldo del compte <b>%1</b> és inferior al límit d'avís de crèdit màxim de %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit limit of %2.
ca@valencia: El saldo del compte <b>%1</b> és inferior al límit de crèdit màxim de %2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_idGroup)
en: GPG encryption
ca@valencia: Encriptació GPG

en: Addressbook integration
ca@valencia: Integració de la llibreta d'adreces

en: Holiday regions integration
ca@valencia: Integració de les regions de festius

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager by KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
ca@valencia: 
    KMyMoney, el gestor de les finances personals, creat per la comunitat KDE.
    
    Per favor, considereu la possibilitat de contribuir a este projecte amb codi i/o suggeriments.

en: (c) 2000-2019 The KMyMoney development team
ca@valencia: (c) 2000-2019 L'equip de desenvolupament de KMyMoney

en: Compiled with the following optional features:
    %1
ca@valencia: S'ha compilat amb les característiques opcionals següents:
    %1

en: Core engine, Release Manager, Project admin
ca@valencia: Motor del nucli, Gestor de llançaments, administrador del projecte

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Inactive member.
ca@valencia: Membre inactiu.

en: Initial idea, much initial source code, Project admin
ca@valencia: Idea inicial, gran part del codi font inicial, administrador del projecte

en: Forecast, Reports
ca@valencia: Previsió, Informes

en: Reporting logic, OFX Import
ca@valencia: Lògica dels informes, Importació OFX

en: Database backend, maintainer stable branch
ca@valencia: Dorsal de base de dades, mantenidor de la branca estable

en: Project Admin
ca@valencia: Administrador del projecte

en: Database backend
ca@valencia: Dorsal de base de dades

en: Documentation and user support
ca@valencia: Documentació i ajuda als usuaris

en: Initial investment support
ca@valencia: Implementació inicial de les inversions

en: Developer & Artist
ca@valencia: Desenvolupador i artista

en: Icons & splash screen
ca@valencia: Icones i pantalla de presentació

en: Patches and port to kde4
ca@valencia: Pedaços i adaptació a KDE 4

en: Patches
ca@valencia: Pedaços

en: Patches, packaging and KF5-CI for OS X
ca@valencia: Pedaços i empaquetat i KF5-CI per a l'OS X

en: CSV import/export
ca@valencia: Importació/exportació de CSV

en: Equity
ca@valencia: Acció

en: The file has been changed, save it?
ca@valencia: El fitxer ha canviat. El guarde?

en: <p>The account "%1" was previously created as loan account but some information is missing.</p><p>The new loan wizard will be started to collect all relevant information.</p><p>Please use KMyMoney version 0.8.7 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.</p>
ca@valencia: <p>El compte «%1» es va crear anteriorment com a compte de préstec, però s'ha perdut alguna informació.</p><p>L'assistent nou de préstec s'iniciarà per a arreplegar tota la informació important.</p><p>Utilitzeu la versió 0.8.7 o posterior de KMyMoney i anterior a la versió 0.9 per a corregir el problema.</p>

en: Account problem
ca@valencia: Problema de compte

en: Fix transactions
ca@valencia: Esmena operacions

en: This is the consistency check log, use the context menu to copy or save it.
ca@valencia: Este és el registre de comprovació de la coherència. Utilitzeu el menú contextual per a copiar-lo o guardar-lo.

en: Copy to clipboard
ca@valencia: Copia al porta-retalls

en: Save to file
ca@valencia: Guarda a un fitxer

en: Backup...
ca@valencia: Còpia de seguretat...

en: Statement file...
ca@valencia: Fitxer d'extracte...

en: Account Template...
ca@valencia: Plantilla de comptes...

en: Personal Data...
ca@valencia: Dades personals...

en: Dump Memory
ca@valencia: Bolca la memòria

en: File-Information...
ca@valencia: Informació del fitxer...

en: Find transaction...
ca@valencia: Busca una operació...

en: Show Transaction Detail
ca@valencia: Mostra els detalls de les operacions

note: i18n: ectx: label, entry (HideReconciledTransactions), group (List Options)
en: Hide reconciled transactions
ca@valencia: Oculta les operacions conciliades

note: i18n: ectx: label, entry (ShowReconciledBalances), group (List Options)
en: Show reconciled balances
ca@valencia: Mostra els saldos conciliats

note: i18n: ectx: label, entry (HideUnusedCategory), group (List Options)
en: Hide unused categories
ca@valencia: Oculta les categories no emprades

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllAccounts), group (List Options)
en: Show all accounts
ca@valencia: Mostra tots els comptes

en: New institution...
ca@valencia: Institució nova...

en: Edit institution...
ca@valencia: Edita una institució...

en: Delete institution...
ca@valencia: Suprimix una institució...

en: New account...
ca@valencia: Compte nou...

en: Open ledger
ca@valencia: Obri el llibre major

en: Reconcile...
ca@valencia: Concilia...

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
ca@valencia: Finalitza

en: Postpone reconciliation
ca@valencia: Posposa la conciliació

en: Edit account...
ca@valencia: Edita un compte...

en: Delete account...
ca@valencia: Suprimix un compte...

en: Close account
ca@valencia: Tanca un compte

en: Reopen account
ca@valencia: Torna a obrir un compte

en: Transaction report
ca@valencia: Informe d'operació

en: Show balance chart...
ca@valencia: Mostra el gràfic del saldo...

en: Map account...
ca@valencia: Vincula amb un compte...

en: Unmap account...
ca@valencia: Desvincula el compte...

en: Update account...
ca@valencia: Actualitza un compte...

en: Update all accounts...
ca@valencia: Actualitza tots els comptes...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonNewCreditTransfer)
en: New credit transfer
ca@valencia: Transferència de crèdit nova

en: New category...
ca@valencia: Categoria nova...

en: Edit category...
ca@valencia: Edita la categoria...

en: Delete category...
ca@valencia: Suprimix la categoria...

en: Currencies...
ca@valencia: Divises...

en: Prices...
ca@valencia: Cotitzacions...

en: Update Stock and Currency Prices...
ca@valencia: Actualitza la cotització dels valors i divises...

en: Consistency Check
ca@valencia: Comprova la coherència

en: Performance-Test
ca@valencia: Prova de rendiment

en: Calculator...
ca@valencia: Calculadora...

en: Enable all messages
ca@valencia: Activa tots els missatges

en: &Show tip of the day
ca@valencia: Mostra el &consell del dia

[ctx: New transaction button]
en: New
ca@valencia: Nova

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
ca@valencia: Retorn

[ctx: Edit split button]
en: Edit splits
ca@valencia: Edita els desglossaments

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

[ctx: Add reversing transaction]
en: Add reversing
ca@valencia: Afig la reversió

[ctx: Button text for match transaction]
en: Match
ca@valencia: Coincidència

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
ca@valencia: Accepta

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
ca@valencia: Canvia

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
ca@valencia: Liquidada

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
ca@valencia: Conciliada

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
ca@valencia: No conciliada

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Go to account
ca@valencia: Ves al compte

en: Go to payee
ca@valencia: Ves al beneficiari

en: Create scheduled transaction...
ca@valencia: Crea una operació planificada...

en: Assign next number
ca@valencia: Assigna el número següent

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
ca@valencia: Combina

en: Copy splits
ca@valencia: Copia els desglossaments

en: New investment...
ca@valencia: Inversió nova...

en: Edit investment...
ca@valencia: Edita una inversió...

en: Delete investment...
ca@valencia: Suprimix la inversió...

en: Online price update...
ca@valencia: Actualització en línia del preu...

en: Manual price update...
ca@valencia: Actualització manual del preu...

en: New scheduled transaction
ca@valencia: Operació planificada nova

en: Edit scheduled transaction
ca@valencia: Edita l'operació planificada

en: Delete scheduled transaction
ca@valencia: Suprimix l'operació planificada

en: Duplicate scheduled transaction
ca@valencia: Duplica l'operació planificada

en: Enter next transaction...
ca@valencia: Introduïx l'operació següent...

en: Skip next transaction...
ca@valencia: Omet l'operació següent...

en: New payee
ca@valencia: Beneficiari nou

en: Rename payee
ca@valencia: Canvia el nom el beneficiari

en: Delete payee
ca@valencia: Suprimix el beneficiari

en: Merge payees
ca@valencia: Fusiona els beneficiaris

en: New tag
ca@valencia: Etiqueta nova

en: Rename tag
ca@valencia: Canvia el nom l'etiqueta

en: Delete tag
ca@valencia: Suprimix l'etiqueta

en: Test new feature
ca@valencia: Prova una característica nova

en: Debug Traces
ca@valencia: Traces de depuració

en: Debug Timers
ca@valencia: Temporitzadors de depuració

en: Remove credit transfer
ca@valencia: Elimina la transferència de crèdit

en: Edit credit transfer
ca@valencia: Edita la transferència de crèdit

en: Show log
ca@valencia: Mostra el registre

en: View back
ca@valencia: Vista anterior

en: View forward
ca@valencia: Vista posterior

en: No KMyMoneyFile open
ca@valencia: No s'ha obert cap fitxer de KMyMoney

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
ca@valencia: Preparat.

en: Viewing personal data...
ca@valencia: Visualitzant les dades personals...

en: Edit Personal Data
ca@valencia: Editeu les dades personals

en: Unable to store user information: %1
ca@valencia: No s'ha pogut emmagatzemar la informació de l'usuari: %1

en: Importing account templates.
ca@valencia: S'estan important plantilles de comptes.

en: Unable to import template(s)
ca@valencia: No s'han pogut importar les plantilles

en: Exporting account templates.
ca@valencia: S'estan exportant les plantilles de comptes.

en: Save as...
ca@valencia: Anomena i guarda...

en: KMyMoney template files (*.kmt);;All files (*)
ca@valencia: Fitxers de plantilla de KMyMoney (*.kmt);;Tots els fitxers (*)

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer <b>%1</b> ja existix. Segur que voleu sobreescriure'l?

en: File already exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
ca@valencia: Primer cal guardar el fitxer abans que es puga fer la còpia de seguretat. Voleu continuar?

en: The current implementation of the backup functionality only supports local files as source files. Your current source file is '%1'.
ca@valencia: La implementació actual de la funcionalitat de còpia de seguretat només permet fitxers locals com a origen. L'actual fitxer d'origen és «%1».

en: Local files only
ca@valencia: Només fitxers locals

en: Mounting %1
ca@valencia: S'està muntant %1

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
ca@valencia: El fitxer de còpia de seguretat d'hui existix en este dispositiu. El substituïsc?

en: &Replace
ca@valencia: &Substituïx

en: Writing %1
ca@valencia: S'està escrivint %1

en: Unmounting %1
ca@valencia: S'està desmuntant %1

en: Error mounting device
ca@valencia: S'ha produït un error en muntar el dispositiu

[ctx: Backup done]
en: Done
ca@valencia: Fet

en: File successfully backed up
ca@valencia: S'ha efectuat correctament la còpia de seguretat del fitxer

en: Error copying file to device
ca@valencia: S'ha produït un error en copiar el fitxer al dispositiu

en: Error unmounting device
ca@valencia: S'ha produït un error en desmuntar el dispositiu

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
ca@valencia: Este compte és de passiu, i si el saldo inicial representa diners que es deuen, hauria de ser negatiu. Voleu fer el total negatiu?
    
    Per favor, premeu «Sí» per a canviar el saldo d'obertura a %1.
    Per favor, premeu «No» per a deixar el total com %2.
    Per favor, premeu «Cancel·lar» per a interrompre la creació del compte.

en: Unable to add account: %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir el compte: %1

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to institution <b>%2</b>. Reason: %3</p>
ca@valencia: <p><b>%1</b> no s'ha pogut moure a la institució <b>%2</b>. Motiu: %3</p>

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to <b>%2</b>. Reason: %3</p>
ca@valencia: <p><b>%1</b> no s'ha pogut moure a <b>%2</b>. Motiu: %3</p>

en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

en: Running consistency check...
ca@valencia: S'està executant la comprovació de coherència...

en: Consistency check failed: %1
ca@valencia: La comprovació de coherència ha fallat: %1

en: The consistency check has found no issues in your data. Details are presented below.
ca@valencia: La comprovació de coherència no ha trobat cap problema a les dades. Seguidament es mostren els detalls.

en: The consistency check has found some issues in your data. Details are presented below. Those issues that could not be corrected automatically need to be solved by the user.
ca@valencia: La comprovació de coherència ha trobat alguns problemes a les dades. Seguidament es mostren els detalls. Estos problemes no s'han pogut corregir automàticament i cal que l'usuari els resolga.

en: Consistency check result
ca@valencia: Resultat de la comprovació de coherència

en: Checking for overdue scheduled transactions...
ca@valencia: S'estan verificant les operacions planificades endarrerides...

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
ca@valencia: Primer cal seleccionar un fitxer de KMyMoney abans d'importar un extracte.

en: Importing a statement via Web Connect
ca@valencia: Importació d'un extracte via Web Connect

en: Unable to import %1 using %2 plugin.  The plugin returned the following error: %3
ca@valencia: No s'ha pogut importar %1 utilitzant el connector %2. El connector ha retornat l'error següent: %3

en: Importing error
ca@valencia: S'ha produït un error d'importació

en: All messages have been enabled.
ca@valencia: S'han activat tots els missatges.

en: All messages
ca@valencia: Tots els missatges

en: Auto saving...
ca@valencia: S'està guardant automàticament...

en: Creating new document...
ca@valencia: S'està creant un document nou...

en: Couldn't create a new file.
ca@valencia: No s'ha pogut crear un fitxer nou.

en: Open a file.
ca@valencia: Obri un fitxer.

en: Couldn't find any plugin for opening storage.
ca@valencia: No s'ha trobat cap connector per a obrir l'emmagatzematge.

en: All files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

en: Loading file...
ca@valencia: S'està carregant el fitxer...

en: <p>File <b>%1</b> is already opened in another instance of KMyMoney</p>
ca@valencia: <p>El fitxer <b>%1</b> ja es troba obert en una altra instància de KMyMoney</p>

en: Duplicate open
ca@valencia: Obertura duplicada

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
ca@valencia: <p><b>%1</b> és un nom de fitxer no vàlid o el fitxer no existix. Podeu obrir un altre fitxer o crear-ne un de nou.</p>

en: File not found
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer

en: Cannot open file as requested.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer tal com s'ha sol·licitat.

en: Could not read your data source. Please check the KMyMoney settings that the necessary plugin is enabled.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir la font de dades. Verifiqueu a les opcions de configuració de KMyMoney que el connector necessari està activat.

en: Saving file...
ca@valencia: S'està guardant el fitxer...

en: Failed to save your storage.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar l'emmagatzematge.

en: Couldn't find suitable plugin to save your storage.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar cap connector adequat per a guardar a l'emmagatzematge.

en: Saving file as....
ca@valencia: S'està guardant el fitxer com a...

en: Couldn't find any plugin for saving storage.
ca@valencia: No s'ha trobat cap connector per a guardar a l'emmagatzematge.

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ca@valencia: &Importa

note: i18n: ectx: Menu (export) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk)
en: &Export
ca@valencia: &Exporta

note: i18n: ectx: Menu (institution)
en: &Institution
ca@valencia: &Institució

note: i18n: ectx: Menu (account)
en: &Account
ca@valencia: &Compte

note: i18n: ectx: Menu (category)
en: &Category
ca@valencia: &Categoria

note: i18n: ectx: Menu (transaction)
en: &Transaction
ca@valencia: &Operació

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction as...
ca@valencia: Marca l'operació com a...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction
ca@valencia: Marca l'operació

note: i18n: ectx: Menu (kmmtools)
en: T&ools
ca@valencia: E&ines

note: i18n: ectx: Menu (account_context_menu)
en: Account options
ca@valencia: Opcions del compte

note: i18n: ectx: Menu (category_context_menu)
en: Category options
ca@valencia: Opcions de categories

note: i18n: ectx: Menu (institution_context_menu)
en: Institution options
ca@valencia: Opcions de la institució

note: i18n: ectx: Menu (payee_context_menu)
en: Payee options
ca@valencia: Opcions de beneficiari

note: i18n: ectx: Menu (tag_context_menu)
en: Tag options
ca@valencia: Opcions de les etiquetes

note: i18n: ectx: Menu (investment_context_menu)
en: Investment options
ca@valencia: Opcions d'inversió

note: i18n: ectx: Menu (schedule_context_menu)
en: Scheduled transactions options
ca@valencia: Opcions de les operacions planificades

note: i18n: ectx: Menu (transaction_context_menu)
en: Transaction options
ca@valencia: Opcions de l'operació

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Move transaction to...
ca@valencia: Mou l'operació a...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Select account
ca@valencia: Escolliu un compte

note: i18n: ectx: Menu (onlinejob_context_menu)
en: Credit transfer options
ca@valencia: Opcions de la transferència de crèdit

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: &New Schedule...
ca@valencia: Planificació &nova...

en: Create a new schedule.
ca@valencia: Crea una planificació nova.

en: Use this to create a new schedule.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a crear una planificació nova.

en: &Filter
ca@valencia: &Filtre

en: Filter out accounts
ca@valencia: Filtra els comptes

en: Use this to filter out accounts
ca@valencia: Utilitzeu-la per a filtrar els comptes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewPaymentsWizardPage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Payments
ca@valencia: Pagaments

en: Preferred accounts
ca@valencia: Comptes preferits

en: Payment accounts
ca@valencia: Comptes monetaris

en: Favorite reports
ca@valencia: Informes preferits

en: Forecast (schedule)
ca@valencia: Previsió (planificació)

en: Net worth forecast
ca@valencia: Previsió del valor net

en: Forecast (history)
ca@valencia: Previsió (historial)

en: Assets and Liabilities
ca@valencia: Actius i Passius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Budget
ca@valencia: Pressupost

en: CashFlow
ca@valencia: Flux de caixa

[ctx: Reconciliation state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
ca@valencia: No conciliat

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
ca@valencia: Liquidada

[ctx: Reconciliation state 'Reconciled']
en: Reconciled
ca@valencia: Conciliat

[ctx: Reconciliation state 'Frozen']
en: Frozen
ca@valencia: Congelat

[ctx: Unknown reconciliation state]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
ca@valencia: &Següent

en: Prices Importer
ca@valencia: Importador de preus

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu suprimir la divisa <b>%1</b> del fitxer?</p>

en: <p>All exchange rates for currency <b>%1</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
ca@valencia: <p>Es perdran tots els tipus de canvi per a la divisa <b>%1</b>.</p><p>Encara voleu continuar?</p>

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu suprimir %1 <b>%2</b> del fitxer?</p>

en: <p>All price quotes for %1 <b>%2</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
ca@valencia: <p>Totes les cotitzacions de preu per a %1 <b>%2</b> es perdran.</p><p>Encara voleu continuar?</p>

en: Delete security
ca@valencia: Suprimix títol

en: Delete prices
ca@valencia: Suprimix els preus

en: New Payee
ca@valencia: Beneficiari nou

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as payer/receiver?</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu afegir <b>%1</b> com a beneficiari/receptor?</qt>

en: Unable to add payee
ca@valencia: No s'ha pogut afegir el beneficiari

en: New Tag
ca@valencia: Etiqueta nova

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as tag?</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu afegir <b>%1</b> com a etiqueta?</qt>

en: Unable to add tag
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'etiqueta

en: Cannot add institution: %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir la institució: %1

en: One statement has been processed with the following results: | %1 statements have been processed with the following results:
ca@valencia[0]: S'ha processat un extracte amb els següents resultats:
ca@valencia[1]: S'han processat %1 extractes amb els següents resultats:

en: No new transaction has been imported. | No new transactions have been imported.
ca@valencia[0]: No s'ha importat cap operació nova.
ca@valencia[1]: No s'han importat operacions noves.

en: Statement import statistics
ca@valencia: Estadístiques d'importació d'extractes

en: Loading %1...
ca@valencia: S'està carregant %1...

en: language to be used
ca@valencia: l'idioma a emprar

en: do not open last used file
ca@valencia: no òbrigues l'últim fitxer emprat

en: enable performance timers
ca@valencia: activa els temporitzadors de rendiment

en: do not globally catch uncaught exceptions
ca@valencia: no captures globalment les excepcions no capturades

en: turn on program traces
ca@valencia: inicia els traçats de programa

en: dump the names of all defined QAction objects to stdout and quit
ca@valencia: bolca els noms de tots els objectes QAction definits a l'eixida estàndard i ix

en: file to open
ca@valencia: fitxer que s'obrirà

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
ca@valencia: Error no capturat. Informeu dels detalls als desenvolupadors

en: Favorites
ca@valencia: Preferits

en: Asset accounts
ca@valencia: Comptes d'Actiu

en: Liability accounts
ca@valencia: Comptes de Passiu

en: Income categories
ca@valencia: Categories d'Ingressos

en: Expense categories
ca@valencia: Categories de Despeses

en: Equity accounts
ca@valencia: Comptes d'accions

[ctx: Column heading for category in tax report]
en: Tax
ca@valencia: Impost

[ctx: Column heading for VAT category]
en: VAT
ca@valencia: IVA

[ctx: Column heading for Cost Center]
en: CC
ca@valencia: CD

en: Total Balance
ca@valencia: Saldo total

en: Posted Value
ca@valencia: Valor publicat

en: Total Value
ca@valencia: Valor total

[ctx: IBAN, SWIFT, etc.]
en: Sort Code
ca@valencia: Codi d'ordenació

en: Accounts with no institution assigned
ca@valencia: Comptes sense una institució assignada

en: Cost center
ca@valencia: Centre de despesa

[ctx: @title stock symbol column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Value
ca@valencia: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_quantity) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Quantity
ca@valencia: Quantitat

en: Displayed columns
ca@valencia: Columnes mostrades

en: CC
ca@valencia: CD

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, detail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Detail
ca@valencia: Detall

en: C
ca@valencia: L

[ctx: Payment made from account]
en: Payment
ca@valencia: Pagament

[ctx: Deposit into account]
en: Deposit
ca@valencia: Ingrés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkBalance) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_balance)
en: Balance
ca@valencia: Saldo

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
ca@valencia: Càrrec

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
ca@valencia: Disminució

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
ca@valencia: Augment

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
ca@valencia: Pagament

[ctx: Reconciliation flag empty]
en: Not reconciled
ca@valencia: No conciliat

[ctx: Reconciliation flag C]
en: Cleared
ca@valencia: Liquidada

[ctx: Reconciliation flag R]
en: Reconciled
ca@valencia: Conciliat

[ctx: Reconciliation flag F]
en: Frozen
ca@valencia: Congelat

en: *** UNASSIGNED ***
ca@valencia: *** SENSE ASSIGNAR ***

[ctx: Debit suffix]
en: Dr.
ca@valencia: Db.

en: The plugin to show this information could not be found.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el connector per a mostrar esta informació.

en: Market
ca@valencia: Mercat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Fraction
ca@valencia: Fracció

en: Cost Center
ca@valencia: Centre de despesa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentEditWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Payment
ca@valencia: Pagament

en: Deposit
ca@valencia: Ingrés

[ctx: Brokerage (suffix for account names)]
en: Brokerage
ca@valencia: Valors

[ctx: Account type]
en: Checking
ca@valencia: Compte corrent

[ctx: Account type]
en: Savings
ca@valencia: Estalvi

[ctx: Account type]
en: Credit Card
ca@valencia: Targeta de crèdit

[ctx: Account type]
en: Cash
ca@valencia: Efectiu

[ctx: Account type]
en: Loan
ca@valencia: Préstec

[ctx: Account type]
en: Certificate of Deposit
ca@valencia: Certificat de l'ingrés

[ctx: Account type]
en: Investment
ca@valencia: Inversió

[ctx: Account type]
en: Money Market
ca@valencia: Mercat monetari

[ctx: Account type]
en: Asset
ca@valencia: Actiu

[ctx: Account type]
en: Liability
ca@valencia: Passiu

[ctx: Account type]
en: Currency
ca@valencia: Divisa

[ctx: Account type]
en: Income
ca@valencia: Ingrés

[ctx: Account type]
en: Expense
ca@valencia: Despesa

[ctx: Account type]
en: Investment Loan
ca@valencia: Finançament de la inversió

[ctx: Account type]
en: Stock
ca@valencia: Valor

[ctx: Account type]
en: Equity
ca@valencia: Acció

[ctx: Account type]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Loan payout
ca@valencia: Pagament de préstec

en: * Problem with account '%1'
ca@valencia: * Problema amb el compte «%1»

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
ca@valencia:   * S'ha detectat un bucle entre este compte i el compte «%1».

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
ca@valencia:     S'està tornant a vincular el compte «%2» amb el compte de nivell superior «%1».

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
ca@valencia:   * El compte pare «%1» pertany a un grup diferent.

en:     New parent account is the top level account '%1'.
ca@valencia:     El compte pare nou és el compte de primer nivell «%1».

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
ca@valencia:   * El compte pare «%1» no conté «%2» com a subcompte.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
ca@valencia:   * El pare amb ID %1 ja no existix més.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
ca@valencia:   * El compte fill amb ID %1 ja no existix més.

en:     The child account list will be reconstructed.
ca@valencia:     La llista de comptes fills es reconstruirà.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
ca@valencia:   * El beneficiari amb ID %1 és referenciat pel préstec que ja no existix.

en:     The payee will be removed.
ca@valencia:     El beneficiari s'eliminarà.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
ca@valencia:   * Les versions més antigues de KMyMoney emmagatzemaven una contrasenya OFX per a este compte en text clar.

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
ca@valencia:     Obriu-lo en l'editor de comptes (Compte/Edita el compte) una vegada i premeu «D'acord».

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
ca@valencia:     Açò emmagatzemarà la contrasenya en la cartera de KDE i eliminarà la versió de text en clar.

en:   * Unable to update account data in engine.
ca@valencia:   * No s'han pogut actualitzar les dades del compte en el motor.

en: * Reconstructing the child lists for
ca@valencia: * S'estan reconstruint les llistes de fills per a

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
ca@valencia:   * No s'han pogut actualitzar les dades del compte per al compte %1 en el motor

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
ca@valencia:   * El beneficiari %1 s'ha tornat a crear amb un ID esmenat

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
ca@valencia:   * L'ID del beneficiari s'ha actualitzat en el desglossament de l'operació «%1».

en:   * Opening date of Account '%1' cannot be changed to support transaction '%2' post date.
ca@valencia:   * La data d'obertura del compte «%1» no es pot canviar per a permetre la data de situació «%2» de l'operació.

en:   * Transaction '%1' post date '%2' is older than opening date '%4' of account '%3'.
ca@valencia:   * L'operació «%1» té una data de situació «%2» anterior a la data d'obertura «%4» del compte «%3».

en:     Account opening date updated.
ca@valencia:     S'ha actualitzat la data d'obertura del compte.

en:   * shares set to value in split of transaction '%1'.
ca@valencia:   * Accions establides a valor en el desglossament de l'operació «%1».

en:   * value set to shares in split of transaction '%1'.
ca@valencia:   * Valors establits a accions en el desglossament de l'operació «%1».

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
ca@valencia:   * El desglossament %2 de l'operació «%1» conté una referència a un compte no vàlid %3. Per favor, arregleu-ho manualment.

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
ca@valencia:   * Acció marcada com a interés en el desglossament de l'operació «%1».

en:   * Transaction '%1' has an invalid post date.
ca@valencia:   * L'operació «%1» té una data de situació no vàlida.

en:     The post date was updated to '%1'.
ca@valencia:     La data de situació s'ha actualitzat a «%1».

en:   * Transaction '%1' has a post date '%2' before one of the referenced account's opening date.
ca@valencia:   * L'operació «%1» té una data de situació «%2» anterior a la data d'obertura del compte de referència.

en:     Referenced accounts: %1
ca@valencia:     Comptes referenciats: %1

en:     The post date was not updated to '%1'.
ca@valencia:     La data de situació no s'ha actualitzat a «%1».

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
ca@valencia:   * L'ID del beneficiari s'ha actualitzat en el desglossament de la planificació «%1».

en:   * Split in scheduled transaction '%1' contained value != 0 and shares == 0.
ca@valencia:   * El desglossament de l'operació planificada «%1» conté el valor != 0 i accions == 0.

en:     Shares set to value.
ca@valencia:     Accions establides a valor.

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
ca@valencia:   * S'ha eliminat l'ID del banc del desglossament en l'operació planificada «%1».

en:   * shares set to value in split in schedule '%1'.
ca@valencia:   * Accions establides a valor en el desglossament de la planificació «%1».

en:   * value set to shares in split in schedule '%1'.
ca@valencia:   * Valors establits a accions en el desglossament de planificació «%1».

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
ca@valencia:   * El desglossament %2 de la planificació «%1» conté una referència a un compte no vàlid %3. Per favor, arregleu-ho manualment.

en:   * Payee id updated in report '%1'.
ca@valencia:   * L'ID del beneficiari s'ha actualitzat en l'informe «%1».

en:   * Payee '%1' removed.
ca@valencia:   * S'ha eliminat el beneficiari «%1».

en: * Potential problem with securities/currencies
ca@valencia: * Problema potencial amb els títols/divises

en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the opening date '%3'.
ca@valencia:   * El compte «%1» en la divisa «%2» no té preu establit per a la data d'obertura «%3».

en:     Please enter a price for the currency on or before the opening date.
ca@valencia:     Introduïu un preu per a la divisa en o abans de la data d'obertura.

en:   * The security '%1' has no price set for the opening date '%2'.
ca@valencia:   * El títol «%1» no té preu establit per a la data d'obertura «%2».

en:     Please enter a price for the security on or before the opening date.
ca@valencia:     Introduïu un preu per al títol en o abans de la data d'obertura.

en: * Problem with budget '%1'
ca@valencia: * Problema amb el pressupost «%1»

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
ca@valencia:   * El compte amb ID %1 que és referenciat pel pressupost ja no existix.

en:     The account reference will be removed.
ca@valencia:     La referència del compte s'eliminarà.

en: Finished: data is consistent.
ca@valencia: Finalitzat: Les dades són compatibles.

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
ca@valencia[0]: %1 problema corregit.
ca@valencia[1]: %1 problemes corregits.

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
ca@valencia[0]: Encara persistix %1 problema.
ca@valencia[1]: Encara persistixen %1 problemes.

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
ca@valencia: Finalitzat: %1, %2

en: Austrian Schilling
ca@valencia: Xíling austríac

en: German Mark
ca@valencia: Marc alemany

en: French Franc
ca@valencia: Franc francés

en: Italian Lira
ca@valencia: Lira Italiana

en: Spanish Peseta
ca@valencia: Pesseta espanyola

en: Dutch Guilder
ca@valencia: Florí neerlandés

en: Belgian Franc
ca@valencia: Franc belga

en: Luxembourg Franc
ca@valencia: Franc luxemburgués

en: Portuguese Escudo
ca@valencia: Escut portugués

en: Irish Pound
ca@valencia: Lliura irlandesa

en: Finnish Markka
ca@valencia: Marc finlandés

en: Greek Drachma
ca@valencia: Dracma grega

en: Bulgarian Lev
ca@valencia: Lev búlgar

en: Romanian Leu
ca@valencia: Leu romanés

en: Russian Ruble (old)
ca@valencia: Ruble rus (antic)

en: Slovenian Tolar
ca@valencia: Tolar eslovè

en: Turkish Lira (old)
ca@valencia: Lira turca (antiga)

en: Maltese Lira
ca@valencia: Lira maltesa

en: Cyprus Pound
ca@valencia: Lliura xipriota

en: Slovak Koruna
ca@valencia: Corona eslovaca

en: Mozambique Metical
ca@valencia: Metical de Moçambic

en: Azerbaijani Manat
ca@valencia: Manat d'Azerbaidjan

en: Lithuanian Litas
ca@valencia: Litas lituà

en: Belarusian Ruble (old)
ca@valencia: Ruble bielorús (antic)

en: Zambian Kwacha (old)
ca@valencia: Kwacha zambià (antic)

en: Afghanistan Afghani
ca@valencia: Afghani afganés

en: Albanian Lek
ca@valencia: Lek albanés

en: Netherland Antillian Guilder
ca@valencia: Florí de les Antilles Neerlandeses

en: Algerian Dinar
ca@valencia: Dinar algerià

en: Andorran Franc
ca@valencia: Franc andorrà

en: Andorran Peseta
ca@valencia: Pesseta andorrana

en: Angolan Kwanza
ca@valencia: Kwanza d'Angola

en: Argentine Peso
ca@valencia: Peso argentí

en: Aruban Florin
ca@valencia: Florí d'Aruba

en: Australian Dollar
ca@valencia: Dòlar australià

en: Bahamian Dollar
ca@valencia: Dòlar de les Bahames

en: Bahraini Dinar
ca@valencia: Dinar de Bahrain

en: Bangladeshi Taka
ca@valencia: Taka de Bangladesh

en: Barbados Dollar
ca@valencia: Dòlar de Barbados

en: Belarusian Ruble
ca@valencia: Ruble bielorús

en: Belize Dollar
ca@valencia: Dòlar de Belize

en: Bermudian Dollar
ca@valencia: Dòlar de les Bermudes

en: Bhutan Ngultrum
ca@valencia: Ngultrum de Bhutan

en: Bolivian Boliviano
ca@valencia: Boliviano de Bolívia

en: Bosnian Convertible Mark
ca@valencia: Marc convertible de Bòsnia

en: Botswana Pula
ca@valencia: Pula de Botswana

en: Brazilian Real
ca@valencia: Real brasiler

en: British Pound
ca@valencia: Lliura britànica

en: Brunei Dollar
ca@valencia: Dòlar de Brunei

en: Bulgarian Lev (new)
ca@valencia: Lev búlgar (nou)

en: Burundi Franc
ca@valencia: Franc de Burundi

en: CFA Franc BEAC
ca@valencia: Franc CFA de la BEAC

en: CFA Franc BCEAO
ca@valencia: Franc CFA de la BCEAO

en: CFP Franc Pacifique
ca@valencia: Franc CFP del Pacífic

en: Cambodia Riel
ca@valencia: Riel de Cambodja

en: Canadian Dollar
ca@valencia: Dòlar canadenc

en: Cape Verde Escudo
ca@valencia: Escut de Cap Verd

en: Cayman Islands Dollar
ca@valencia: Dòlar de les Illes Caiman

en: Chilean Peso
ca@valencia: Peso xilè

en: Chinese Yuan Renminbi
ca@valencia: Iuan Renminbi xinés

en: Colombian Peso
ca@valencia: Peso colombià

en: Comoros Franc
ca@valencia: Franc de Comores

en: Costa Rican Colon
ca@valencia: Colon costa-riqueny

en: Croatian Kuna
ca@valencia: Kuna croat

en: Cuban Peso
ca@valencia: Peso cubà

en: Cuban Convertible Peso
ca@valencia: Peso cubà convertible

en: Czech Koruna
ca@valencia: Corona txeca

en: Danish Krone
ca@valencia: Corona danesa

en: Djibouti Franc
ca@valencia: Franc de Djibouti

en: Dominican Peso
ca@valencia: Peso dominicà

en: East Caribbean Dollar
ca@valencia: Dòlar del Carib Oriental

en: Egyptian Pound
ca@valencia: Lliura egípcia

en: El Salvador Colon
ca@valencia: Colon salvadorenc

en: Eritrean Nakfa
ca@valencia: Nakfa d'Eritrea

en: Estonian Kroon
ca@valencia: Corona estoniana

en: Ethiopian Birr
ca@valencia: Birr etíop

en: Falkland Islands Pound
ca@valencia: Lliura de les Malvines

en: Fiji Dollar
ca@valencia: Dòlar de Fiji

en: Gambian Dalasi
ca@valencia: Dalasi de Gàmbia

en: Georgian Lari
ca@valencia: Lari de Geòrgia

en: Ghanaian Cedi
ca@valencia: Cedi de Ghana

en: Gibraltar Pound
ca@valencia: Lliura de Gibraltar

en: Guatemalan Quetzal
ca@valencia: Quetzal de Guatemala

en: Guinea-Bissau Peso
ca@valencia: Pes de Guinea Bissau

en: Guyanan Dollar
ca@valencia: Dòlar de Guyana

en: Haitian Gourde
ca@valencia: Gourde d'Haití

en: Honduran Lempira
ca@valencia: Lempira d'Hondures

en: Hong Kong Dollar
ca@valencia: Dòlar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
ca@valencia: Fòrint hongarés

en: Iceland Krona
ca@valencia: Corona islandesa

en: Indian Rupee
ca@valencia: Rupia índia

en: Indonesian Rupiah
ca@valencia: Rupia d'Indonèsia

en: Iranian Rial
ca@valencia: Rial iranià

en: Iraqi Dinar
ca@valencia: Dinar iraquià

en: Israeli New Shekel
ca@valencia: Xéquel israelià nou

en: Jamaican Dollar
ca@valencia: Dòlar jamaicà

en: Japanese Yen
ca@valencia: Ien japonés

en: Jordanian Dinar
ca@valencia: Dinar jordà

en: Kazakhstan Tenge
ca@valencia: Tenge de Kazakhstan

en: Kenyan Shilling
ca@valencia: Xíling kenyà

en: Kuwaiti Dinar
ca@valencia: Dinar kuwaitià

en: Kyrgyzstan Som
ca@valencia: Som de Kirguizistan

en: Laos Kip
ca@valencia: Kip de Laos

en: Latvian Lats
ca@valencia: Lats letó

en: Lebanese Pound
ca@valencia: Lliura libanesa

en: Lesotho Loti
ca@valencia: Loti de Lesotho

en: Liberian Dollar
ca@valencia: Dòlar liberià

en: Libyan Dinar
ca@valencia: Dinar libi

en: Macau Pataca
ca@valencia: Pataca de Macau

en: Macedonian Denar
ca@valencia: Denar macedoni

en: Malagasy Franc
ca@valencia: Franc malgaix

en: Malawi Kwacha
ca@valencia: Kwacha malawià

en: Malaysian Ringgit
ca@valencia: Ringgit de Malàisia

en: Maldive Rufiyaa
ca@valencia: Rupia de les Maldives

en: Mali Republic Franc
ca@valencia: Franc de la República de Mali

en: Mauritanian Ouguiya
ca@valencia: Ouguiya de Mauritània

en: Mauritius Rupee
ca@valencia: Rupia mauriciana

en: Mexican Peso
ca@valencia: Peso mexicà

en: Moldavian Leu
ca@valencia: Leu moldau

en: Mongolian Tugrik
ca@valencia: Tugrik de Mongòlia

en: Moroccan Dirham
ca@valencia: Dírham marroquí

en: Myanmar Kyat
ca@valencia: Kyat de Myanmar

en: Namibian Dollar
ca@valencia: Dòlar namibià

en: Nepalese Rupee
ca@valencia: Rupia nepalesa

en: New Zealand Dollar
ca@valencia: Dòlar neozelandés

en: Nicaraguan Cordoba Oro
ca@valencia: Córdoba Or de Nicaragua

en: Nigerian Naira
ca@valencia: Naira de Nigèria

en: North Korean Won
ca@valencia: Won nord-coreà

en: Norwegian Kroner
ca@valencia: Corona noruega

en: Omani Rial
ca@valencia: Rial omanita

en: Pakistan Rupee
ca@valencia: Rupia pakistanesa

en: Panamanian Balboa
ca@valencia: Balboa de Panamà

en: Papua New Guinea Kina
ca@valencia: Kina de Papua Nova Guinea

en: Paraguay Guarani
ca@valencia: Guaraní de Paraguai

en: Peruvian Nuevo Sol
ca@valencia: Nuevo Sol del Perú

en: Philippine Peso
ca@valencia: Peso filipí

en: Polish Zloty
ca@valencia: Zloty polonés

en: Qatari Rial
ca@valencia: Rial de Qatar

en: Romanian Leu (new)
ca@valencia: Leu romanés (nou)

en: Russian Ruble
ca@valencia: Ruble rus

en: Rwanda Franc
ca@valencia: Franc de Ruanda

en: Samoan Tala
ca@valencia: Tala de Samoa

en: Sao Tome and Principe Dobra
ca@valencia: Dobra de Sao Tomé i Príncipe

en: Saudi Riyal
ca@valencia: Rial saudita

en: Serbian Dinar
ca@valencia: Dinar serbi

en: Seychelles Rupee
ca@valencia: Rupia de les Seychelles

en: Sierra Leone Leone
ca@valencia: Leone de Sierra Leone

en: Singapore Dollar
ca@valencia: Dòlar de Singapur

en: Solomon Islands Dollar
ca@valencia: Dòlar de les Illes Salomó

en: Somali Shilling
ca@valencia: Xíling somali

en: South African Rand
ca@valencia: Rand de Sud-àfrica

en: South Korean Won
ca@valencia: Won sud-coreà

en: Sri Lanka Rupee
ca@valencia: Rupia de Sri Lanka

en: St. Helena Pound
ca@valencia: Lliura de Saint Helena

en: Sudanese Dinar
ca@valencia: Dinar sudanés

en: Suriname Guilder
ca@valencia: Florí de Surinam

en: Swaziland Lilangeni
ca@valencia: Lilangeni de Swazilàndia

en: Swedish Krona
ca@valencia: Corona sueca

en: Swiss Franc
ca@valencia: Franc suís

en: Syrian Pound
ca@valencia: Lliura siriana

en: Taiwan Dollar
ca@valencia: Dòlar de Taiwan

en: Tajikistan Somoni
ca@valencia: Somoni de Tadjikistan

en: Tanzanian Shilling
ca@valencia: Xíling tanzà

en: Thai Baht
ca@valencia: Baht de Tailàndia

en: Tongan Pa'anga
ca@valencia: Pa'anga de Tonga

en: Trinidad and Tobago Dollar
ca@valencia: Dòlar de Trinitat i Tobago

en: Tunisian Dinar
ca@valencia: Dinar tunisià

en: Turkish Lira
ca@valencia: Lira turca

en: Turkmenistan Manat
ca@valencia: Manat del Turkmenistan

en: US Dollar
ca@valencia: Dòlar dels Estats Units

en: Uganda Shilling
ca@valencia: Xíling ugandés

en: Ukraine Hryvnia
ca@valencia: Hrívnia d'Ucraïna

en: Unidad de Fometo
ca@valencia: Unidad de fomento

en: United Arab Emirates Dirham
ca@valencia: Dírham dels Emirats Àrabs Units

en: Uruguayan Peso
ca@valencia: Peso d'Uruguai

en: Uzbekistani Sum
ca@valencia: Som d'Uzbekistan

en: Vanuatu Vatu
ca@valencia: Vatu de Vanuatu

en: Venezuelan Bolivar
ca@valencia: Bolívar de Veneçuela

en: Vietnamese Dong
ca@valencia: Dong de Vietnam

en: Zambian Kwacha
ca@valencia: Kwacha zambià

en: Zimbabwe Dollar
ca@valencia: Dòlar de Zimbàbue

en: Gold
ca@valencia: Or

en: Palladium
ca@valencia: Pal·ladi

en: Platinum
ca@valencia: Platí

en: Silver
ca@valencia: Argent

en: Opening Balances
ca@valencia: Saldos d'obertura

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
ca@valencia: Una vegada

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
ca@valencia: Diàriament

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
ca@valencia: Setmanalment

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
ca@valencia: Quinzenalment

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
ca@valencia: En setmanes alternes

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
ca@valencia: Cada mig mes

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
ca@valencia: Cada tres setmanes

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
ca@valencia: Cada quatre setmanes

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
ca@valencia: Cada trenta dies

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
ca@valencia: Mensualment

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
ca@valencia: Cada huit setmanes

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
ca@valencia: Cada dos mesos

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
ca@valencia: Cada tres mesos

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
ca@valencia: Trimestralment

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
ca@valencia: Cada quatre mesos

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
ca@valencia: Dues vegades l'any (bianual)

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
ca@valencia: Anual

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
ca@valencia: Cada dos anys (biennal)

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
ca@valencia: Una vegada

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
ca@valencia: Dia

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Week
ca@valencia: Setmana

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
ca@valencia: Mig mes

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
ca@valencia: Mes

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
ca@valencia: Any

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
ca@valencia: Factura

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
ca@valencia: Ingrés

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
ca@valencia: Transferència

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
ca@valencia: Pagament del préstec

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
ca@valencia: Càrrec en compte

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
ca@valencia: Ingrés directe

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
ca@valencia: Ingrés manual

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
ca@valencia: Estén el xec

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
ca@valencia: Ordre de pagament

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
ca@valencia: Transferència bancària

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
ca@valencia: Qualsevol (error)

[ctx: Security type]
en: Stock
ca@valencia: Valor

[ctx: Security type]
en: Mutual Fund
ca@valencia: Fons d'inversió

[ctx: Security type]
en: Bond
ca@valencia: Bo

[ctx: Security type]
en: Currency
ca@valencia: Divisa

[ctx: Security type]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Security type]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: HalfDown
ca@valencia: MeitatAvall

en: HalfUp
ca@valencia: MeitatAmunt

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Could not load responsible plugin to view this task.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el connector responsable per a visualitzar esta tasca.

[ctx: Split header]
en: Category
ca@valencia: Categoria

[ctx: Split header]
en: Memo
ca@valencia: Recordatori

[ctx: Split header]
en: Payment
ca@valencia: Pagament

[ctx: Split header]
en: Deposit
ca@valencia: Ingrés

[ctx: Reconciliation state]
en: Status
ca@valencia: Estat

[ctx: Budget year]
en: Year
ca@valencia: Any

[ctx: Add securities/shares/bonds]
en: Add shares
ca@valencia: Afig accions

[ctx: Remove securities/shares/bonds]
en: Remove shares
ca@valencia: Elimina les accions

[ctx: Buy securities/shares/bonds]
en: Buy shares
ca@valencia: Compra accions

[ctx: Sell securities/shares/bonds]
en: Sell shares
ca@valencia: Ven accions

en: Reinvest Dividend
ca@valencia: Reinversió del dividend

en: Yield
ca@valencia: Rendiment

[ctx: Split securities/shares/bonds]
en: Split shares
ca@valencia: Desdoblament d'accions

en: Interest Income
ca@valencia: Interessos rebuts

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

en: Multiple fee categories
ca@valencia: Categories múltiples de despeses

en: Multiple interest categories
ca@valencia: Categories múltiples d'interés

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
ca@valencia: no conciliat

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
ca@valencia: liquidada

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
ca@valencia: conciliat

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
ca@valencia: congelat

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_payeeTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_payeesVi
en: Payee
ca@valencia: Beneficiari

[ctx: Schedule group]
en: Bills
ca@valencia: Factures

[ctx: Schedule group]
en: Deposits
ca@valencia: Ingressos

[ctx: Schedule group]
en: Transfers
ca@valencia: Transferències

[ctx: Schedule group]
en: Loans
ca@valencia: Préstecs

[ctx: Schedule header]
en: Type/Name
ca@valencia: Tipus/Nom

[ctx: Schedule header]
en: Account
ca@valencia: Compte

[ctx: Schedule header]
en: Payee
ca@valencia: Beneficiari

[ctx: Schedule header]
en: Amount
ca@valencia: Import

[ctx: Schedule header]
en: Next Due Date
ca@valencia: Pròxima data de venciment

[ctx: Schedule header]
en: Frequency
ca@valencia: Freqüència

[ctx: Schedule header]
en: Payment Method
ca@valencia: Mètode de pagament

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
ca@valencia: Finalitzada

[ctx: It's about printing bank checks]
en: Check printing
ca@valencia: Impressió de xecs

en: Print check
ca@valencia: Imprimix el xec

[ctx: @item the number 0]
en: Zero
ca@valencia: zero

[ctx: @item the number 1]
en: One
ca@valencia: u

[ctx: @item the number 2]
en: Two
ca@valencia: dos

[ctx: @item the number 3]
en: Three
ca@valencia: tres

[ctx: @item the number 4]
en: Four
ca@valencia: quatre

[ctx: @item the number 5]
en: Five
ca@valencia: cinc

[ctx: @item the number 6]
en: Six
ca@valencia: sis

[ctx: @item the number 7]
en: Seven
ca@valencia: set

[ctx: @item the number 8]
en: Eight
ca@valencia: huit

[ctx: @item the number 9]
en: Nine
ca@valencia: nou

[ctx: @item the number 10]
en: Ten
ca@valencia: deu

[ctx: @item the number 11]
en: Eleven
ca@valencia: onze

[ctx: @item the number 12]
en: Twelve
ca@valencia: dotze

[ctx: @item the number 13]
en: Thirteen
ca@valencia: tretze

[ctx: @item the number 14]
en: Fourteen
ca@valencia: catorze

[ctx: @item the number 15]
en: Fifteen
ca@valencia: quinze

[ctx: @item the number 16]
en: Sixteen
ca@valencia: setze

[ctx: @item the number 17]
en: Seventeen
ca@valencia: dèsset

[ctx: @item the number 18]
en: Eighteen
ca@valencia: díhuit

[ctx: @item the number 19]
en: Nineteen
ca@valencia: dènou

[ctx: @item the number 20]
en: Twenty
ca@valencia: vint

[ctx: @item the number 30]
en: Thirty
ca@valencia: trenta

[ctx: @item the number 40]
en: Forty
ca@valencia: quaranta

[ctx: @item the number 50]
en: Fifty
ca@valencia: cinquanta

[ctx: @item the number 60]
en: Sixty
ca@valencia: seixanta

[ctx: @item the number 70]
en: Seventy
ca@valencia: setanta

[ctx: @item the number 80]
en: Eighty
ca@valencia: huitanta

[ctx: @item the number 90]
en: Ninety
ca@valencia: noranta

[ctx: @item the number 1000]
en: Thousand
ca@valencia: mil

[ctx: @item the number 1,000,000]
en: Million
ca@valencia: milió

[ctx: @item the number 1,000,000,000]
en: Billion
ca@valencia: mil milions

[ctx: @item This comes after the hundred value digit]
en:  Hundred
ca@valencia:  cents

[ctx: @item This comes after the hunder text if the tens unit is different from 0]
en:  and
ca@valencia:  i

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
ca@valencia:  i

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
ca@valencia: %1 i %2/%3

note: i18n: ectx: label, entry (checkTemplateFile), group (General)
en: The check template file which defines the way the printed check will look.
ca@valencia: El fitxer de plantilla de xecs, el qual definix la manera com es veurà el xec imprés.

note: i18n: ectx: label, entry (printedChecks), group (General)
en: A list containing the id's of already printed checks.
ca@valencia: Una llista que conté els ID dels xecs ja impresos.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: Icalendar export settings
ca@valencia: Configuració de l'exportació d'iCalendar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, check_template_file)
en: Check template file
ca@valencia: Fitxer de plantilla de xec

en: Start operation
ca@valencia: Inicia l'operació

en: Use this to start the export operation
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a iniciar l'operació d'exportació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonBrowse)
en: &Browse...
ca@valencia: E&xplora...

en: Select filename
ca@valencia: Seleccioneu el nom del fitxer

en: Use this to select a filename to export to
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a seleccionar un nom de fitxer al qual exportar

en: There are no entries in this account.
ca@valencia: No hi ha cap entrada en este compte.

en: Invalid account
ca@valencia: Compte no vàlid

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CsvExportDlg)
en: Csv Export
ca@valencia: Exportació CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a comma separated file, (known as a CSV file, because of the extension).  However, you are able to specify an alternative separator below.  Please enter the path to the CSV file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, and the account. Choose Account to export all the transactions between the specified dates,  or just choose to export Categories.
ca@valencia: Des d'este diàleg podeu exportar operacions a un fitxer separat per comes (conegut com a fitxer CSV a causa de l'extensió). Tanmateix, podeu especificar un separador alternatiu davall. Introduïu el camí cap al fitxer CSV o escolliu-lo clicant el botó «Explora».
    
    Podeu escollir el camí del fitxer i el compte. Seleccioneu Compte per a exportar totes les operacions entre les dates especificades, o només seleccioneu les Categories a exportar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFileExport)
en: File to export to:
ca@valencia: Fitxer on s'exportarà:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Account to export
ca@valencia: Compte que s'exportarà

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxContents)
en: Contents to Export
ca@valencia: Continguts que s'exportaran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonAccount)
en: Acco&unt
ca@valencia: Com&pte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxDates)
en: Date Range
ca@valencia: Interval de dates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartDate)
en: Start on:
ca@valencia: Comença el:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndDate)
en: End on:
ca@valencia: Acaba el:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxSeparator)
en: Field Separator
ca@valencia: Separador de camps

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Comma (,)
ca@valencia: Coma (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Semicolon (;)
ca@valencia: Punt i coma (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Tab (\t)
ca@valencia: Tabulador (\t)

en: CSV exporter
ca@valencia: Exportador a CSV

[ctx: CSV Exporter dialog title]
en: CSV Exporter
ca@valencia: Exportador a CSV

en: <qt>The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?</qt>
ca@valencia: <qt>El fitxer <b>%1</b> ja existix. Segur que voleu sobreescriure'l?</qt>

en: Unexpected exception '%1'
ca@valencia: Excepció inesperada: «%1»

en: Export completed.
ca@valencia: S'ha completat l'exportació.

en: Unable to open file '%1' for writing
ca@valencia: No es pot obrir el fitxer «%1» per a escriptura

en: Account Type:
ca@valencia: Tipus de compte:

en: Action/Type
ca@valencia: Acció/Tipus

en: Account/Cat
ca@valencia: Compte/Cat

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Payee '%3'.
    Transaction dropped.
ca@valencia: L'operació número «%1» ha perdut una assignació de compte.
    Data «%2», Beneficiari «%3».
    Operació s'ha ignorat.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Invalid transaction
ca@valencia: Operació no vàlida

en: splitCategory
ca@valencia: Categoria de desglossament

en: splitMemo
ca@valencia: Recordatori de desglossament

en: splitAmount
ca@valencia: Total de desglossament

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Amount '%3'.
    Transaction dropped.
ca@valencia: L'operació número «%1» ha perdut una assignació de compte.
    Data «%2», Total «%3»
    Operació s'ha ignorat.

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Payee data to the memo field, click 'Yes'.</center>
ca@valencia: <center>El camp «<b>%1</b>» ja tenia esta columna seleccionada.</center><center>Si voleu copiar les dades del beneficiari al camp recordatori, cliqueu «Sí».</center>

[ctx: @item:intext No field selection]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @label:listbox list of currently selected fields]
en: <i>Memo columns:</i> %1
ca@valencia: <i>Columnes de recordatori:</i> %1

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
ca@valencia: <center>Nom de camp no reconegut.</center> <center>«<b>%1</b>»</center> Torneu a introduir la selecció de columnes.

en: CSV import
ca@valencia: Importació de CSV

en: Column <b>%1</b> cannot be selected because it is already used in '<b>%2</b>'.
ca@valencia: No es pot seleccionar la columna <b>%1</b> perquè ja s'utilitza a «<b>%2</b>».

en: <center>The %1 field contains '%2'</center><center>and the %3 field contains '%4'.</center><center>Please choose which you wish to accept.</center>
ca@valencia: <center>El camp %1 conté «%2»</center><center>i el camp %3 conté «%4».</center><center>Seleccioneu quin voleu acceptar.</center>

en: CSV invalid field values
ca@valencia: Valors de camp no vàlids del CSV

en: Accept %1
ca@valencia: Accepta %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BankingPage)
en: Banking Wizard Page
ca@valencia: Pàgina de l'assistent bancari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Please select the appropriate columns to use,
     corresponding to your data.
ca@valencia: Seleccioneu les columnes adequades a utilitzar,
     corresponents a les dades.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_number)
en: Number
ca@valencia: Nombre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_numberCol)
en: Select column containing number field.
ca@valencia: Selecciona la columna que conté un camp de número.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_numberColClear)
en: Clear number field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp numèric.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_dateCol)
en: Select column containing date field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de data.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_dateColClear)
en: Clear date field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de data.

[ctx: column containing payee or description field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_payee)
en: Payee/Description
ca@valencia: Beneficiari/Descripció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_payeeCol)
en: Select column containing payee or description field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté un camp de beneficiari o descripció.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_payeeColClear)
en: Clear payee field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de beneficiari.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_category)
en: Category
ca@valencia: Categoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_categoryCol)
en: Select column containing category field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de categoria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_categoryColClear)
en: Clear category field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de categoria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp recordatori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currentMemoColumns)
en: Selection
ca@valencia: Selecció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_memoColClear)
en: Clear memo field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de recordatori.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_balanceCol)
en: Select column containing balance field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de saldo inicial.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_balanceColClear)
en: Clear balance field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de saldo inicial.

[ctx: location of amount column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_amount)
en: Amount
ca@valencia: Total

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_amountCol)
en: Select column containing amount field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de l'import.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_amountColClear)
en: Clear amount field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de l'import.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_indicator)
en: Debit/Credit Indicator
ca@valencia: Indicador de dè&bit/crèdit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditDebitIndicatorCol)
en: Select column containing indicator field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de l'indicador.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_creditDebitIndicatorColClear)
en: Clear indicator field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de l'indicador.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debit)
en: Indicator for Credit
ca@valencia: Indicador per a crèdit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_creditIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a credit.
ca@valencia: Introduïu el text que s'utilitzarà per a indicar que l'import és un crèdit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credit)
en: Indicator for Debit
ca@valencia: Indicador per a dèbit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_debitIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a debit.
ca@valencia: Introduïu el text que s'utilitzarà per a indicar que l'import és un dèbit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_opposite)
en: Opposite signs
ca@valencia: Signes contraris

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_oppositeSigns)
en: Select if your amount column has signs improperly set.
ca@valencia: Seleccioneu si els signes de la columna total s'han establit incorrectament.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, debitCreditTab)
en: Debit/credit
ca@valencia: Dèbit/crèdit

[ctx: location of debit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debits)
en: Debit
ca@valencia: Dèbit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_debitCol)
en: Select column containing debit field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de dèbit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_debitColClear)
en: Clear debit field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de dèbit.

[ctx: location of credit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credits)
en: Credit
ca@valencia: Crèdit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditCol)
en: Select column containing credit field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de crèdit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_creditColClear)
en: Clear credit field selection.
ca@valencia: Neteja la selecció del camp de crèdit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all selected column and indicator entries
ca@valencia: Neteja totes les entrades de les columnes i indicadors seleccionats

[ctx: Clear all column assignments]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all
ca@valencia: Neteja-ho tot

en: Version of your CSV config file is %1.%2.%3 and is newer than supported version %4.%5.%6. Expect troubles.
ca@valencia: La vostra versió del fitxer de configuració del CSV és %1.%2.%3 i és més recent que la versió %4.%5.%6 admesa. Hi haurà problemes.

en: <center>During update of <b>%1</b><br>the profile type for <b>%2</b> could not be recognized.<br>The profile cannot be used because of that.<br>Do you want to delete it?</center>
ca@valencia: <center>Durant l'actualització de <b>%1</b><br>el tipus de perfil per a <b>%2</b> no s'ha pogut reconéixer.<br>Per açò, el perfil no es pot utilitzar.<br>El voleu suprimir?</center>

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: buy
ca@valencia: compra

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: sell,repurchase
ca@valencia: venda,recompra

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: reinvest,reinv,re-inv
ca@valencia: reinversió,reinv

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: interest,income
ca@valencia: interés,ingrés

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: add,stock dividend,divd reinv,transfer in,re-registration in,journal entry
ca@valencia: afegit,dividend en accions,reinv dividend,transferència rebuda,reinscripció,entrada de diari

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: remove
ca@valencia: eliminació

en: CSV importer
ca@valencia: Importador de CSV

en: Save QIF
ca@valencia: Guarda un QIF

en: QIF Files (*.qif)
ca@valencia: Fitxers QIF (*.qif)

en: Select File
ca@valencia: Tria el fitxer

en: A profile must be selected before selecting a file.
ca@valencia: S'ha de seleccionar un perfil abans de seleccionar un fitxer.

en: <center>Profile <b>%1</b> already exists.<br>Please enter another name</center>
ca@valencia: <center>El perfil <b>%1</b> ja existix.<br>Introduïu un altre nom</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been added.</center>
ca@valencia: <center>S'ha afegit el perfil <b>%1</b>.</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been removed.</center>
ca@valencia: <center>S'ha eliminat el perfil <b>%1</b>.</center>

en: <center>Profile name has been renamed from <b>%1</b> to <b>%2</b>.</center>
ca@valencia: <center>El nom del perfil s'ha canviat el nom des de <b>%1</b> a <b>%2</b>.</center>

en: Import CSV
ca@valencia: Importa CSV

en: Make QIF File
ca@valencia: Crea un fitxer QIF

en: <center>Autodetect could not detect your decimal symbol in column %1.</center><center>Try manual selection to see problematic cells and correct your data.</center>
ca@valencia: <center>La detecció automàtica no ha pogut detectar el símbol decimal a la columna %1.</center><center>Intenteu la selecció manual per a trobar les cel·les problemàtiques i corregir les dades.</center>

en: <center>There are invalid date formats in column '%1'.</center><center>Please check your selections.</center>
ca@valencia: <center>A la columna «%1» hi ha formats de data no vàlids.</center><center>Verifiqueu les seleccions.</center>

[ctx: Noun, the introduction.]
note: i18n: Noun, the introduction. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_intro)
en: 1. File
ca@valencia: 1. Fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_separators)
en: 2. Separators
ca@valencia: 2. Separadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: 3. Rows
ca@valencia: 3. Files

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: 4. Columns
ca@valencia: 4. Columnes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CurrenciesDlg)
en: Currencies
ca@valencia: Divises

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing currencies
ca@valencia: Falten les divises

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need to select from currency and to currency.
ca@valencia: Cal seleccionar la divisa d'origen i la de destinació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFrom)
en: From currency
ca@valencia: Des de la divisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTo)
en: To currency
ca@valencia: A la divisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontAsk)
en: Do not ask next time
ca@valencia: No ho tornes a demanar la pròxima vegada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the decimal symbol used in your file.
    The thousands separator changes automatically.
    If all is OK, you will be able to click 'Import'.
    If required, a QIF file may then be produced.
ca@valencia: Seleccioneu el símbol decimal utilitzat en el fitxer.
    El separador de milers canvia automàticament.
    Si tot és correcte, podreu fer clic a «Importa».
    Si es requerix, es pot obtindre un fitxer QIF.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: comma (,)
ca@valencia: coma (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: dot (.)
ca@valencia: punt (.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: auto
ca@valencia: automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_decimal) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Decimal Symbol
ca@valencia: Símbol decimal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: Click to select the required decimal symbol, and to
    check that the selected symbol matches the data.
ca@valencia: Cliqueu per a seleccionar el símbol decimal requerit, i per a
    comprovar que el símbol seleccionat coincidix amb les dades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_thousands)
en: Thousands Symbol
ca@valencia: Separador de milers

[ctx: date format to use]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_dateFormat)
en: Date format
ca@valencia: Format de data

[ctx: abbreviation of 'year', 'month', 'day'.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: y m d
ca@valencia: a m d

[ctx: abbreviation of 'month', 'day', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: m d y
ca@valencia: m d a

[ctx: abbreviation of 'day', 'month', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: d m y
ca@valencia: d m a

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IntroPage)
en: Intro Wizard Page
ca@valencia: Pàgina d'introducció d'assistent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click either Banking, Investment or Prices.
    Then select existing profile or create new
    by entering its name and selecting 'Add'.
    Then open the file you wish to import.
ca@valencia: Feu clic a Banca, Inversió o Cotitzacions.
    Llavors seleccioneu un perfil existent o creeu-ne
    un de nou entrant el seu nom i seleccionat «Afig».
    Després obriu el fitxer que voleu importar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesBank)
en: Ban&king
ca@valencia: Ban&ca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesInvest)
en: In&vestment
ca@valencia: In&versió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesStockPrices)
en: Stock p&rices
ca@valencia: Co&titzacions dels valors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesCurrencyPrices)
en: C&urrency prices
ca@valencia: Co&titzacions de les divises

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: After entering new profile name, press this button to add it.
ca@valencia: Després d'introduir el nom nou del perfil, premeu este botó per a afegir-lo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Select to bypass profile setup.
    Only useful if a profile has already been setup.
ca@valencia: Seleccioneu per a evitar la configuració del perfil.
    Nom és útil si ja s'ha configurat un perfil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Skip setup
ca@valencia: Omet la configuració

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Press this button to remove selected profile.
ca@valencia: Premeu este botó per a eliminar el perfil seleccionat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_rename)
en: Press this button after renaming your profile.
ca@valencia: Premeu este botó després de canviar el nom del perfil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_profiles)
en: Select your importing profile here.
ca@valencia: Seleccioneu ací el perfil d'importació.

en: Fee
ca@valencia: Comissió

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy that data to the memo field, click 'Yes'.</center>
ca@valencia: <center>El camp «<b>%1</b>» ja tenia esta columna seleccionada.</center><center>Si voleu copiar estes dades al camp recordatori, cliqueu «Sí».</center>

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
ca@valencia: <center>Nom de camp no reconegut.</center> <center>«<b>%1</b>»</center> Torneu a introduir la selecció de columnes.

en: The values in the columns you have selected
    do not match any expected investment type.
    Please check the fields in the current transaction,
    and also your selections.
ca@valencia: Els valors en les columnes que heu seleccionat
    no coincidixen amb cap tipus d'inversió esperat.
    Comproveu els camps de l'operació actual,
    i també la vostra selecció.

[ctx: Unused column]
en: Unused
ca@valencia: Sense ús

en: <center>No valid action type found for this transaction.</center><center>Please check the parameters supplied.</center>
ca@valencia: <center>No s'ha trobat cap tipus d'acció vàlid per a esta operació.</center><center>Verifiqueu els paràmetres proporcionats.</center>

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
ca@valencia: El camp «<b>%1</b>» ja té esta columna seleccionada. <center>Torneu a seleccionar ambdues entrades segons es necessite.</center>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InvestmentPage)
en: Investment Wizard Page
ca@valencia: Pàgina de l'assistent d'inversió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
    If there is just a single security in the file, enter its name below.
    Otherwise, select the column for the symbol, and for the description or name.
ca@valencia: Seleccioneu les columnes apropiades a utilitzar, corresponents a les dades.
    Si hi ha un títol simple en el fitxer, introduïu el seu nom davall.
    En cas contrari, seleccioneu la columna per al símbol, i per a la descripció o el nom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceFraction)
en: If necessary, select a fraction/multiplier for compatibility
    between imported and stored prices. For instance, if the
    import price is in cents but the file is priced in dollars, select 0.01.
ca@valencia: Si és necessari, seleccioneu la fracció/multiplicador per compatibilitat
    entre els preus importats i emmagatzemats. Per exemple, si el preu
    importat és en cèntims però el fitxer té els preus en euros, seleccioneu 0,01.

[ctx: verb, Select column containing date field]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelInv_date) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbldateCol)
en: Select column containing date field
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de data

[ctx: column for monetary value]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_amount)
en: Amount
ca@valencia: Total

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_quantityCol)
en: Select column containing quantity field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de quantitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceCol)
en: Select column containing price field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp de preu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_symbolCol)
en: If more than one stock is present in the file,
    and if the stock symbols are shown in one of the columns,
    select it here.
ca@valencia: Si hi ha més d'un valor en el fitxer,
    i si els símbols dels valors es mostren en una de les columnes,
    seleccioneu-la ací.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear selected column entries.
ca@valencia: Neteja les entrades de les columnes seleccionades.

[ctx: verb, to clear selected columns]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: noun, conversion fraction/multiplier to use to make compatible the csv pricing with KMM pricing.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_priceFraction) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceFraction)
en: Price Fraction
ca@valencia: Fracció del preu

[ctx: @label:listbox stock symbol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_symbolCol)
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_nameCol)
en: If a descriptive column also contains an activity type, select it here.
    See also Filter text field.
ca@valencia: Si una columna descriptiva també conté un tipus d'activitat, seleccioneu-la ací.
    Vegeu també el camp de text Filtre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeIsPercentage)
en: Fee is Percentage
ca@valencia: La comissió és en percentatge

[ctx: column containing fee field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeCol)
en: Fee Column
ca@valencia: Columna de comissió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_feeIsPercentage)
en: Check box if any fee is a percentage figure rather than a value.
ca@valencia: Activeu la casella de selecció si alguna xifra de comissió ve donada en percentatge en lloc d'un valor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_typeCol)
en: Select column containing investment type field.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp del tipus d'inversió.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_feeCol)
en: If necessary, select column containing fee.
    Caution. This might already have been
    incorporated into the price.
ca@valencia: Si cal, seleccioneu la columna que conté la comissió.
    Aneu amb compte, perquè esta pot haver estat ja
    incorporada en el preu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeRate)
en: Fee rate
ca@valencia: Tipus de comissió

[ctx: column containing investment type/action field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_type)
en: Type/Action
ca@valencia: Tipus/Acció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
    More than one column may be entered successively.
    May also be selected to contain a copy of the type or name column.
ca@valencia: Seleccioneu la columna que conté el camp recordatori.
    Es pot introduir més d'una columna successivament.
    També es podria seleccionar per a contindre una còpia de la columna de tipus o nom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeMinValue)
en: Minimal Fee
ca@valencia: Comissió mínima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearFee)
en: Clear Fee
ca@valencia: Neteja la comissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateFee)
en: Calculate Fee
ca@valencia: Calcula la comissió

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFieldDelimiter), group (Misc)
en: Determines whether field delimiter will be autodetected.
ca@valencia: Determina si el delimitador de camps es detectarà automàticament.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecimalSymbol), group (Misc)
en: Determines whether decimal symbol will be autodetected.
ca@valencia: Determina si el símbol decimal es detectarà automàticament.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDateFormat), group (Misc)
en: Determines whether date format will be autodetected.
ca@valencia: Determina si el format de dades es detectarà automàticament.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: CSV Importer settings
ca@valencia: Configuració de l'importador de CSV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autodetect)
en: Autodetecting
ca@valencia: Detecció automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFieldDelimiter)
en: Field delimiter
ca@valencia: Delimitador de camp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDecimalSymbol)
en: Decimal symbol
ca@valencia: Símbol decimal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDateFormat)
en: Date format
ca@valencia: Format de data

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_headerHasName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Statement header will be scanned for names and numbers of accounts you have already setup.
ca@valencia: La capçalera de l'extracte s'explorarà per a trobar noms i números de compte que ja s'hagen configurat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest)
en: Account in investment statement
ca@valencia: Compte en extracte d'inversions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Account in bank statement
ca@valencia: Compte en extracte bancari

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PricesPage)
en: Prices Wizard Page
ca@valencia: Pàgina de l'assistent de cotitzacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
ca@valencia: Seleccioneu les columnes adequades a utilitzar, corresponents a les dades.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RowsPage)
en: Rows Wizard Page
ca@valencia: Pàgina de l'assistent de columnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please set your data range.
    Ensure that statement header and footer is excluded.
ca@valencia: Indiqueu l'interval de dades.
    Assegureu-vos que s'exclou la capçalera i el peu de l'extracte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_headerHasName)
en: Header contains account name or number
ca@valencia: La capçalera conté el nom o el número del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartLine)
en: Start line
ca@valencia: Línia inicial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndLine)
en: End line
ca@valencia: Línia final

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_startLine)
en: Enter the number of the first transaction line.
    Will not accept value greater than the End Line value.
ca@valencia: Introduïu el nombre de la línia de la primera operació.
    No s'accepten valors més grans que el valor de la línia final.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_endLine)
en: Enter the number of the last transaction line.
    Will not accept value less than Start Line value.
ca@valencia: Introduïu el nombre de la línia de l'última operació.
    No s'accepten valors més petits que el valor de la línia inicial.

[ctx: Security has no name]
en: No name
ca@valencia: Sense nom

[ctx: Security has no symbol]
en: No symbol
ca@valencia: Sense símbol

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_securitiesTab) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecuritiesDlg)
en: Securities
ca@valencia: Títols

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing names and symbols
ca@valencia: Falten noms i símbols

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: The following securities' names and symbols are not known to KMyMoney.
    Please complete every missing name or symbol.
ca@valencia: Els noms i símbols dels títols següents són desconeguts per KMyMoney.
    Per favor, completeu cada un dels noms i símbols que falten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing name and symbol
ca@valencia: Falta un nom i símbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need security to import into,
    so please select existing security or enter new security name and symbol.
ca@valencia: Cal el títol al qual importar,
    per tant, seleccioneu el títol existent o introduïu el nom i el símbol del títol nou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSecurity)
en: Existing security
ca@valencia: Títol existent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewSymbol)
en: New symbol
ca@valencia: Símbol nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewName)
en: New name
ca@valencia: Nom nou

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SeparatorPage)
en: Separator Wizard Page
ca@valencia: Pàgina de l'assistent dels separadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The field delimiter should be detected automatically.
    Attempting to change it will reset any field choices.
    The text delimiter does not normally need to be
    changed, except possibly when within a field.
ca@valencia: El separador de camp s'hauria de detectar automàticament.
    En intentar canviar-lo, es reiniciaran totes les seleccions de camp.
    Normalment, no cal canviar el separador de text,
    excepte possiblement quan siga dins un camp.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_fieldDelim)
en: Field Delimiter
ca@valencia: Delimitador de camp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: semiColon (;)
ca@valencia: punt i coma (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: colon (:)
ca@valencia: dos punts (:)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: tab (\t)
ca@valencia: tabulador (\t)

[ctx: punctuation mark used as field delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_textDelim)
en: Text Delimiter
ca@valencia: Delimitador de text

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: Select field delimiter/separator character.
    This will reset any existing field choices.
ca@valencia: Seleccioneu el caràcter delimitador/separador de camp.
    Reiniciarà qualsevol selecció de camp existent.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: quote (")
ca@valencia: cometes dobles (")

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: apostrophe (')
ca@valencia: apòstrof (')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: Encoding
ca@valencia: Codificació

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TransactionDlg)
en: Transaction Type
ca@valencia: Tipus d'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Invalid Transaction Type
ca@valencia: Tipus d'operació no vàlid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: <center>The transaction below has an either unrecognised or invalid type.</center>
    <center>Please select an appropriate entry, if available.</center>
    <center>Otherwise, click Cancel to abort.</center>
ca@valencia: <center>L'operació de davall té un tipus no reconegut o no vàlid.</center>
    <center>Seleccioneu una entrada apropiada, si està disponible.</center><center>En cas contrari, cliqueu Cancel·la per a interrompre.</center>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Transaction Type
ca@valencia: Selecciona el tipus d'operació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Select new investment type
ca@valencia: Seleccioneu un tipus d'inversió nou

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Buy Shares
ca@valencia: Compra d'accions

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Sell Shares
ca@valencia: Venda d'accions

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Reinvest Dividend
ca@valencia: Reinversió del dividend

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Add Shares
ca@valencia: Afig accions

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Remove Shares
ca@valencia: Elimina les accions

en: GnuCash importer
ca@valencia: Importador del GnuCash

en: GnuCash files (*.gnucash *.xac *.gnc)
ca@valencia: Fitxers del GnuCash (*.gnucash *.xac *.gnc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncImportOptionsDlg)
en: GnuCash Import Options
ca@valencia: Opcions d'importació des del GnuCash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Use 'Help' for more information on these options
ca@valencia: Utilitzeu «Ajuda» per a més informació d'estes opcions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonInvestGroupBox)
en: Investment Handling
ca@valencia: Tractament de les inversions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest1)
en: O&ne investment account for each stock
ca@valencia: U&n compte d'inversió per a cada valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest2)
en: One in&vestment account for all stocks
ca@valencia: Un compte d'in&versió per a tots els valors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest3)
en: P&rompt for an investment account for each stock
ca@valencia: P&regunta per un compte d'inversió per a cada valor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox5)
en: Online price quotes
ca@valencia: Cotització en línia dels preus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFinanceQuote)
en: Use Finance::Quote for share price quotes
ca@valencia: Utilitzeu «Finance::Quote» per a la cotització del preu de les accions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Scheduled Transactions
ca@valencia: Operacions planificades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkSchedules)
en: Drop suspect scheduled transactions
ca@valencia: Llença les operacions planificades sospitoses

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox4)
en: Decoding option
ca@valencia: Opció de descodificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDecode)
en: Decode using
ca@valencia: Descodificar amb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox18)
en: Transaction Notes option
ca@valencia: Opcions de notes d'operacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkTxNotes)
en: Use transaction notes on non-split transactions
ca@valencia: Utilitza notes d'operacions en operacions no desglossades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox3)
en: Debug Options
ca@valencia: Opcions de depuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugGeneral)
en: General debug data
ca@valencia: Dades de depuració general

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugXML)
en: Display XML data
ca@valencia: Mostra les dades XML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAnonymize)
en: Anonymize data
ca@valencia: Fes anònimes les dades

en: Investment: %1
ca@valencia: Inversió: %1

en: Quote source: %1
ca@valencia: Font de les cotitzacions: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncPriceSourceDlg)
en: Online Quotes - Select price source
ca@valencia: Cotitzacions en línia - Escolliu la font de les cotitzacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
ca@valencia: KMyMoney no coneix esta font de cotitzacions. Escolliu una opció de més avall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonNoSource)
en: Do &not perform online quotes for this investment
ca@valencia: &No empres les cotitzacions en línia per a esta inversió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonSelectSource)
en: Select a &known KMyMoney source from the list below
ca@valencia: Seleccioneu una font cone&guda per KMyMoney des de la llista de més avall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonUserSource)
en: Use the fo&llowing name for the price source.
    (Click Help for further information.)
ca@valencia: Utilitza el se&güent nom per a la font del preu.
    (Cliqueu «Ajuda» per a més informació)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAlwaysUse)
en: Always use this selection for this price source.
ca@valencia: Utilitza sempre esta selecció per a esta font de preus.

en: Account%1
ca@valencia: Compte%1

en: Stock%1
ca@valencia: Valor%1

en: Payee%1
ca@valencia: Beneficiari%1

en: Schedule%1
ca@valencia: Planificació%1

en: Import failed:
    
    %1
ca@valencia: Ha fallat la importació:
    
    %1

en: Import complete
ca@valencia: S'ha completat la importació

en: Disguise your wealth
ca@valencia: Oculteu la vostra riquesa

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
ca@valencia: Cada valor monetari en el fitxer es multiplicarà per un nombre aleatori entre 0,01 i 1,99
    utilitzant un valor diferent per a cada operació. A més, per tal d'ocultar millor els valors reals,
    podeu introduir un número entre %1 i %2, el qual s'aplicarà a tots els valors.
    Estos números no s'emmagatzemaran en el fitxer.

en: Loading commodities...
ca@valencia: S'estan carregant les mercaderies...

en: Loading prices...
ca@valencia: S'estan carregant les cotitzacions...

en: Imported History
ca@valencia: Historial importat

en: Loading accounts...
ca@valencia: S'estan carregant els comptes...

en: Loading transactions...
ca@valencia: S'estan carregant les operacions...

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
ca@valencia: Compte o categoria %1, data de l'operació %2: el desglossament conté un valor no vàlid. Reviseu-lo per favor.

en: Imported Transaction
ca@valencia: Operació importada

en: Loading templates...
ca@valencia: S'estan carregant les plantilles...

en: Unknown payee
ca@valencia: Beneficiari desconegut

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
ca@valencia: La planificació %1 conté una acció desconeguda (tecla = %2, tipus = %3)

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
ca@valencia: La planificació %1 conté múltiples accions; només se n'ha importat una

en: Schedule %1 contains no valid splits
ca@valencia: La planificació %1 no conté desglossaments vàlids

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
ca@valencia: Pareix que la planificació %1 continga una fórmula. Les fórmules del GnuCash no es poden convertir

en: Loading schedules...
ca@valencia: S'estan carregant les planificacions...

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
ca@valencia: La planificació %1 conté l'interval %2 el qual no està disponible actualment

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
ca@valencia: La planificació %1 conté una especificació d'interval desconeguda. Comproveu que l'operació siga correcta

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
ca@valencia: La planificació %1 conté una especificació d'interval diferida. Comproveu que l'operació siga correcta

en: Schedule %1 dropped at user request
ca@valencia: S'ha descartat la planificació %1 a petició de l'usuari

en: Reorganizing accounts...
ca@valencia: S'estan reorganitzant els comptes...

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
ca@valencia: Pareix que la vostra divisa principal és %1 (%2); voleu establir-la com a divisa base?

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
ca@valencia: Més

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
ca@valencia: Fet

en: Save Report
ca@valencia: Guarda l'informe

en: Problems were encountered in converting schedule '%1'.
ca@valencia: S'han trobat problemes en convertir la planificació «%1».

en: Found:
ca@valencia: S'ha trobat:

en: %1 commodity (equity)
     | %1 commodities (equities)
ca@valencia[0]: %1 mercaderia (acció)
ca@valencia[1]: %1 mercaderies (accions)

en: %1 price
     | %1 prices
ca@valencia[0]: %1 preu
ca@valencia[1]: %1 preus

en: %1 account
     | %1 accounts
ca@valencia[0]: %1 compte
ca@valencia[1]: %1 compte

en: %1 transaction
     | %1 transactions
ca@valencia[0]: %1 operació
ca@valencia[1]: %1 operacions

en: %1 schedule
     | %1 schedules
ca@valencia[0]: %1 planificació
ca@valencia[1]: %1 planificacions

en: No inconsistencies were detected
ca@valencia: No s'ha detectat cap inconsistència

en: %1 inconsistency was detected and corrected
     | %1 inconsistencies were detected and corrected
ca@valencia[0]: S'ha detectat %1 incoherència i s'ha corregit
ca@valencia[1]: S'han detectat %1 incoherències i s'han corregit

en: %1 orphan account was created
     | %1 orphan accounts were created
ca@valencia[0]: S'ha creat %1 compte orfe
ca@valencia[1]: S'han creat %1 comptes orfes

en: %1 possible schedule problem was noted
     | %1 possible schedule problems were noted
ca@valencia[0]: S'ha detectat %1 possible problema de planificació
ca@valencia[1]: S'han detectat %1 possibles problemes de planificació

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
ca@valencia: Funcionalitats per a negocis petits (Clients, Factures, etc.)

en: Budgets
ca@valencia: Pressupostos

en: The following features found in your file are not currently supported:
ca@valencia: S'han trobat les següents característiques en el fitxer que encara no estan admeses:

en: 
    
    Press More for further information
ca@valencia: 
    
    Premeu «Més» per a informació addicional

en: Save report as
ca@valencia: Guarda l'informe com a

en: Orphan created from unknown GnuCash account
ca@valencia: S'ha creat un orfe a partir d'un compte desconegut del GnuCash

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
ca@valencia: Una o més operacions contenen referències a comptes desconeguts
    S'ha creat un compte d'actiu amb el nom %1 per a mantindre les dades

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
ca@valencia: Els comptes d'inversió han de ser fills d'un compte d'actiu
    El compte %1 s'emmagatzemarà davall el compte d'actiu principal

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
ca@valencia: Els comptes d'ingressos han de ser fills d'un compte d'ingressos
    El compte %1 s'emmagatzemarà davall el compte d'ingressos principal

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
ca@valencia: Els comptes de despeses han de ser fills d'un compte de despeses
    El compte %1 s'emmagatzemarà davall el compte de despeses principal

en: Enter the investment account name
ca@valencia: Introduïu el nom del compte d'inversions

en: My Investments
ca@valencia: Les meues inversions

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
ca@valencia: Seleccioneu el compte d'inversions pare o introduïu un nom nou. Valor %1

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
ca@valencia: %1 no és cap compte d'inversions. Voleu fer-ne un?

en: IBAN/BIC Data
ca@valencia: Dades IBAN i BIC

en: iCalendar exporter
ca@valencia: Exportador a iCalendar

en: Schedules to iCalendar
ca@valencia: Planificacions a l'iCalendar

en: Schedules to iCalendar [%1]
ca@valencia: Planificacions a l'iCalendar [%1]

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
ca@valencia: Fitxers iCalendar

en: Export as
ca@valencia: Exporta com

en: Minutes
ca@valencia: Minuts

en: Hours
ca@valencia: Hores

[ctx: Time unit]
en: Days
ca@valencia: Dies

en: Before
ca@valencia: Abans

en: After
ca@valencia: Després

en: KMyMoney print check
ca@valencia: Impressió de xec de KMyMoney

note: i18n: ectx: label, entry (createAlarm), group (General)
en: To create an alarm for the exported schedules
ca@valencia: Per a crear una alarma per a les planificacions exportades

note: i18n: ectx: label, entry (beforeAfter), group (General)
en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
ca@valencia: Indica si el recordatori s'ha d'activar abans o després de l'inici de planificació

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
ca@valencia: El nombre d'unitats de l'interval abans o després de l'inici de la planificació

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
ca@valencia: Les unitats de l'interval abans o després de l'inici de la planificació en segons

note: i18n: ectx: label, entry (repeatingReminders), group (General)
en: If the reminders should repeat or not
ca@valencia: Si el recordatori s'hauria de repetir o no

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval between reminders
ca@valencia: El nombre d'unitats de l'interval entre recordatoris

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval between reminders in seconds
ca@valencia: Les unitats de l'interval entre recordatoris en segons

note: i18n: ectx: label, entry (numberOfReminders), group (General)
en: The number of reminders to be generated for the schedule
ca@valencia: El nombre de recordatoris a generar per a la planificació

note: i18n: ectx: label, entry (icalendarFile), group (General)
en: The icalendar file in which to export the schedules.
ca@valencia: El fitxer iCalendar en el qual s'exportaran les planificacions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_createAlarm)
en: Create reminders
ca@valencia: Crea recordatoris

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_repeatingReminders)
en: Repeating:
ca@valencia: Repetició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: How often:
ca@valencia: Amb quina freqüència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Time(s)
ca@valencia: Temps (s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iCalendar_file)
en: iCalendar file
ca@valencia: Fitxer iCalendar

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
ca@valencia: Transferència de %1 a %2, beneficiari %3, import %4

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
ca@valencia: Des de %1 en %2, categoria %3, total de %4

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
ca@valencia: Des del compte %1, pagament a %2, categoria %3, total de %4

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
ca@valencia: Heu escollit extraure el beneficiari del camp recordatori, però no heu subministrat cap expressió regular per a extraure el recordatori i el beneficiari. L'opció no s'activarà.

en: Missing information
ca@valencia: Falta informació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_usePayeeAsIsButton)
en: Use payee field as provided by institution
ca@valencia: Utilitza el camp beneficiari tal com s'ha proporcionat per a la institució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_extractPayeeButton)
en: Extract payee from memo field using regular expressions
ca@valencia: Extrau el beneficiari del camp recordatori utilitzant expressions regulars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Regular Expression for
ca@valencia: Expressió regular per a

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, downloadTab)
en: Download
ca@valencia: Baixa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
ca@valencia: El connector normalment baixa el saldo del compte i les operacions. En algunes circumstàncies, la baixada de les dades d'operació no es permet per a alguns comptes. Les opcions següents permeten desactivar la sol·licitud de dades d'operació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: Download transactions from institution
ca@valencia: Baixa les operacions des d'una institució

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Ask user
ca@valencia: Pregunta a l'usuari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: No date
ca@valencia: Sense data

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Last download
ca@valencia: Última descàrrega

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: First possible
ca@valencia: La primera que es puga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default start date for statement download
ca@valencia: Data inicial predeterminada per a baixar l'extracte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Remove the line breaks in the memo field that have been inserted between multiple purpose fields of the transaction.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Elimina els salts de línia al camp recordatori que s'han inserit entre múltiples camps de finalitat de l'operació.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Some institutions take multiple purpose fields of a transaction and treat it as a single one. In this case the line break characters inserted after each purpose field are distracting and are removed when this option is enabled.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Algunes institucions tenen múltiples camps de finalitat d'una operació i els tracten com a un únic. En este cas, els caràcters de salt de línia inserits després de cada camp de finalitat són una distracció i s'eliminen quan esta opció està habilitada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: Remove line breaks from memo field
ca@valencia: Elimina els salts de línia del camp recordatori

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, MapAccountWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBMapAccount)
en: Account Mapping
ca@valencia: Vinculació de comptes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Seleccioneu el compte <b>en línia</b> que vulgueu 
    vincular amb el compte d'<b>aplicació</b> des de la llista següent.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Application Account
ca@valencia: Compte d'aplicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Bank Code
ca@valencia: Codi de banc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account Number
ca@valencia: Número de compte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountBox)
en: Online Accounts
ca@valencia: Comptes en línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, assignButton)
en: Assign
ca@valencia: Assigna

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Seleccioneu la primera data des de la qual es recuperaran les operacions de <b>%1</b>.</p><p>Si no indiqueu cap data, llavors el banc en seleccionarà una.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBPickStartDate)
en: Pick Start Date
ca@valencia: Seleccioneu la data d'inici

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup)
en: Start Date
ca@valencia: Data d'inici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDateButton)
en: &No date (let the bank determine the start date)
ca@valencia: Se&nse data (deixa que el banc determine la data d'inici)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lastUpdateButton)
en: &Last Update
ca@valencia: Ú&ltima actualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, firstDateButton)
en: F&irst possible date
ca@valencia: La pr&imera data que es puga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pickDateButton)
en: Pick &date
ca@valencia: Trieu una &data

en: Online settings
ca@valencia: Configuració en línia

en: KBanking module not correctly initialized
ca@valencia: El mòdul KBanking no s'ha inicialitzat correctament

en: Configure Aq&Banking...
ca@valencia: Configura l'Aq&Banking...

en: AqBanking importer...
ca@valencia: Importador d'AqBanking...

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
ca@valencia: <qt>El compte d'aplicació indicat <b>%1</b> no està vinculat amb cap compte en línia.</qt>

en: Account Not Mapped
ca@valencia: Compte sense vincular

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut enviar el treball a la cua.
    </qt>

en: Error importing statement. Do you want to continue?
ca@valencia: S'ha produït un error en importar un extracte. Voleu continuar?

en: Critical Error
ca@valencia: Error crític

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (opticalTan)
en: Width of the flicker field for optical tan generation (chipTan/sm@rtTan).
ca@valencia: L'amplària del camp de parpelleig per a la generació òptica del codi TAN (chipTan/sm@rtTan).

note: i18n: ectx: label, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: Clock length of optical tan flickering in ms.
ca@valencia: Duració de rellotge del parpelleig òptic del codi TAN en ms.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: After a clock the first flicker bar changes (each half-byte is transmitted in 2*clocksetting).
ca@valencia: Després d'un cicle de rellotge la primera barra de parpelleig canvia (cada mig-byte es transmet en 2 cicles de rellotge).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dequeueButton)
en: Dequeue
ca@valencia: Desencua

en: Dequeue selected job
ca@valencia: Desencua el treball seleccionat

en: Remove the selected job from the list
ca@valencia: Elimina el treball seleccionat des de la llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, executeButton)
en: Execute
ca@valencia: Executa

en: Execute all jobs in the queue
ca@valencia: Executa tots els treballs de la cua

[ctx: Warning message]
en: There are no jobs in the queue.
ca@valencia: No hi ha treballs a la cua.

[ctx: Message title]
en: No Jobs
ca@valencia: Sense treballs

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KBJobView) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobBox)
en: Jobs
ca@valencia: Treballs

en: A valid tan is required to proceed.
ca@valencia: Es requerix un codi TAN vàlid per a continuar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, chipTanDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, photoTanDialog)
en: Order confirmation
ca@valencia: Confirmació d'ordre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce optical tan area in size
ca@valencia: Reduïx la mida de l'àrea òptica del codi TAN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce
ca@valencia: Reduïx

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge optical tan field
ca@valencia: Augmenta el camp del codi òptic TAN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge
ca@valencia: Augmenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, decelerateButton)
en: Decelerate
ca@valencia: Desaccelera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, accelerateButton)
en: Accelerate
ca@valencia: Accelera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your generator
ca@valencia: Per a confirmar esta ordre introduïu el codi TAN mostrat en el generador

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
ca@valencia: (sense nom)

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Id
ca@valencia: ID

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
ca@valencia: Codi d'institució

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
ca@valencia: Nom d'institució

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
ca@valencia: Número de compte

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
ca@valencia: Nom del compte

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
ca@valencia: Propietari

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Backend
ca@valencia: Dorsal

en: Get Balance
ca@valencia: Obtín el saldo

en: Get Transactions
ca@valencia: Obtín les operacions

en: Transfer
ca@valencia: Transferència

en: Debit Note
ca@valencia: Nota de dèbit

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

[ctx: Status of the job]
en: new
ca@valencia: nou

[ctx: Status of the job]
en: accepted
ca@valencia: acceptat

[ctx: Status of the job]
en: rejected
ca@valencia: rebutjat

[ctx: Status of the job]
en: pending
ca@valencia: pendent

[ctx: Status of the job]
en: sending
ca@valencia: enviant

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (auto)
ca@valencia: conciliat (automàtic)

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (manual)
ca@valencia: conciliat (manual)

[ctx: Status of the job]
en: revoked
ca@valencia: revocat

[ctx: Status of the job]
en: aborted
ca@valencia: interromput

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
ca@valencia: a la cua

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

en: Job Id
ca@valencia: ID de treball

en: Job Type
ca@valencia: Tipus de treball

en: Institute
ca@valencia: Institució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your &generator
ca@valencia: Per a confirmar esta ordre introduïu el codi TAN mostrat en el &generador

en: The HTTP request failed.
ca@valencia: La petició HTTP ha fallat.

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KOfxDirectConnectDlgDecl)
en: OFX Direct Connect
ca@valencia: Connexió OFX directa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contacting bank...
ca@valencia: S'està connectant amb el banc...

en: Loading banklist
ca@valencia: S'estan carregant la llista de bancs

en: Getting list of banks from https://www.ofxhome.com/
    This may take some time depending on the available bandwidth.
ca@valencia: S'està obtenint la llista de bancs des de https://www.ofxhome.com/
    Açò pot tardar una estona depenent de l'amplada de banda disponible.

en: Supports online statements<br/>
ca@valencia: Permet extractes en línia<br/>

en: Supports investments<br/>
ca@valencia: Permet inversions<br/>

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
ca@valencia: Permet el pagament de factures (però encara no està implementat en KMyMoney)<br/>

en: OFX host failed. Last successful access was on '%1'.
ca@valencia: El servidor OFX ha fallat. L'últim accés correcte fou «%1».

en: Certificate verification of OFX host failed. Last successful verification was on '%1'.
ca@valencia: Ha fallat la verificació del certificat del servidor OFX. L'última verificació correcta fou «%1».

en: Does not support online banking
ca@valencia: No permet banca en línia

en: Please choose a bank.
ca@valencia: Seleccioneu un banc.

en: Please fill all fields with values.
ca@valencia: Empleneu tots els camps amb valors.

en: <p>Details for %1:</p>
ca@valencia: <p>Detalls per a %1:</p>

en: No suitable accounts were found at this bank.
ca@valencia: No s'ha trobat cap compte apropiat en este banc.

en: Please choose an account
ca@valencia: Seleccioneu un compte

en: Server message: %1
ca@valencia: Missatge del servidor: %1

en: Your bank returned warnings when signing on
ca@valencia: El vostre banc ha retornat avisos en connectar-se

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
ca@valencia: AVÍS %1

en: Error signing onto your bank
ca@valencia: S'ha produït un error en connectar-se al vostre banc

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KOnlineBankingSetupWizard)
en: Online Banking Account Setup
ca@valencia: Configuració del compte de banca en línia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, FIPage)
en: Select Financial Institution
ca@valencia: Seleccioneu la institució financera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please select your financial institution from the list below...
ca@valencia: Seleccioneu la institució financera des de la llista davall...

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, autoTab)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: UserAgent
ca@valencia: Agent d'usuari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, LoginPage)
en: Enter Login Details
ca@valencia: Introducció dels detalls de connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
ca@valencia: Introduïu el nom d'usuari i contrasenya que utilitzeu per a connectar-vos amb este banc per a la banca en línia. Cal tindre en compte que molts bancs requerixen un inici de sessió diferent, i assignen un PIN i contrasenya diferents només per a la banca en línia des de casa.

[ctx: @label account username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Password
ca@valencia: Contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_storePassword)
en: Store password
ca@valencia: Guarda la contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identify as
ca@valencia: Identifica com a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_applicationEdit)
en: Expert option to enter the four digit version information of the application
ca@valencia: Opció experta per a introduir la informació dels quatre dígits de versió de l'aplicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Header Version
ca@valencia: Versió de capçalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Connection Details
ca@valencia: Detalls de connexió

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageAccounts) i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, AccountPage)
en: Select Account
ca@valencia: Seleccioneu el compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
ca@valencia: Seleccioneu el compte de la institució financera des de la llista davall, el qual coincidisca amb este compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Bank
ca@valencia: Banc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Branch
ca@valencia: Oficina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Finish
ca@valencia: Acaba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelFinal)
en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
ca@valencia: Enhorabona, heu configurat correctament el banc per a la banca en línia via OFX.

en: Enabled & configured
ca@valencia: Activada i configurada

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountTab)
en: Account Details
ca@valencia: Detalls del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: STATUS:
ca@valencia: ESTAT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineStatus)
en: Unavailable
ca@valencia: No disponible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: BANK/BROKER:
ca@valencia: BANC/CORREDOR:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textBank) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineAccount)
en: &lt;Not configured&gt;
ca@valencia: &lt;No configurat&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: ACCOUNT:
ca@valencia: COMPTE:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ofxTab)
en: OFX Details
ca@valencia: Detalls de l'OFX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: User Agent
ca@valencia: Agent d'usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_clientUidEdit)
en: OFX <CLIENTUID> for institutions that require it
ca@valencia: OFX <CLIENTUID> per a les institucions que ho requerisquen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, importTab)
en: Import Details
ca@valencia: Detalls d'importació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Start date of import
ca@valencia: Data inicial de la importació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lastUpdateRB)
en: Last &update
ca@valencia: Última act&ualisació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_todayRB)
en: To&day minus
ca@valencia: H&ui menys

[ctx: @action number of days]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: days
ca@valencia: dies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pickDateRB)
en: Pi&ck date
ca@valencia: Tri&eu una data

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_optionGroupBox)
en: Import options
ca@valencia: Opcions d'importació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Method to detect duplicate transactions during import
ca@valencia: Mètode per a detectar operacions duplicades durant la importació

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_uniqueTransactionId) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_uniqueIdSource)
en: KMyMoney Hash
ca@valencia: Suma de verificació de KMyMoney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
ca@valencia: El nom del beneficiari està basat en el contingut de l'etiqueta OFX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Timezone offset
ca@valencia: Desplaçament de la zona horària

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Invert sign of transaction amount
ca@valencia: Invertix el signe de l'import de l'operació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_invertAmount)
en: <html><head/><body><p>Check this if you need to invert the sign of imported transaction amounts, e.g. if you need to reverse charges and payments because your institution provides them inverted.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Activeu-la si cal invertir el signe dels imports de les operacions importades, p. ex. si cal invertir els càrrecs i els pagaments perquè la institució els proporciona invertits.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Fix sign of the investment transaction amount and quantity
ca@valencia: Corregix el signe de l'import i la quantitat de l'operació d'inversió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_fixBuySellSignage)
en: <html><head/><body><p>Check this if the investment transactions after importing have incorrect Buy/Sell type assigned, which may be caused by your institution not applying the correct negative/positive sign to the share amount or quantity value.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Activeu-la si les operacions d'inversió després de la importació tenen el tipus Compra/Venda assignat incorrectament, el qual pot ser provocat per la institució perquè no aplica el signe negatiu/positiu correcte a la quantitat de les accions o el valor de la quantitat.</p></body></html>

en: Quicken Windows (Expert)
ca@valencia: Quicken Windows (expert)

en: Quicken Mac (Expert)
ca@valencia: Quicken Mac (expert)

en: MS-Money (Expert)
ca@valencia: MS-Money (expert)

en: Enter your password for account <b>%1</b>
ca@valencia: Introduïu la contrasenya per al compte <b>%1</b>

en: OFX Importer
ca@valencia: Importador d'OFX

en: OFX import file selection
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer d'importació OFX

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
ca@valencia: No s'ha pogut importar %1 utilitzant el connector Importador d'OFX. Este fitxer no té el format correcte.

en: Incorrect format
ca@valencia: Format Incorrecte

en: Unable to parse file
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar el fitxer

en: No accounts found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap compte.

en: Error connecting to bank: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en connectar amb el banc: %1

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut importar <b>«%1»</b> utilitzant el connector Importador d'OFX. El connector ha retornat l'error següent:</p><p>%2</p>

en: Importing process terminated unexpectedly.
ca@valencia: El procés d'importació ha finalitzat inesperadament.

en: Failed to import all statements.
ca@valencia: No s'han pogut importar tots els extractes.

en: For this beneficiary's country the BIC is mandatory.
ca@valencia: Per a este país del beneficiari és obligatori el BIC.

en: A beneficiary name is needed. | The beneficiary name must be at least %1 characters long
ca@valencia[0]: Cal un nom de beneficiari.
ca@valencia[1]: El nom del beneficiari cal que tinga com a mínim %1 caràcters de llargària.

en: A positive amount to transfer is needed.
ca@valencia: Cal un import positiu a transferir.

en: After this credit transfer the account's balance will be below your credit limit.
ca@valencia: Després d'esta transferència de crèdit el saldo del compte estarà per davall del límit de crèdit.

en: After this credit transfer the account's balance will be below the minimal balance.
ca@valencia: Després d'esta transferència de crèdit el saldo del compte estarà per davall del saldo mínim.

en: The end-to-end reference cannot contain more than one character. | The end-to-end reference cannot contain more than %1 characters.
ca@valencia[0]: La referència punt a punt no pot contindre més d'un caràcter.
ca@valencia[1]: La referència punt a punt no pot contindre més de %1 caràcters.

en: The maximal line length of %1 character per line is exceeded. | The maximal line length of %1 characters per line is exceeded.
ca@valencia[0]: S'ha excedit la llargària de línia màxima de %1 caràcter per línia.
ca@valencia[1]: S'ha excedit la llargària de línia màxima de %1 caràcters per línia.

en: The purpose can only contain the letters A-Z, spaces and ':?.,-()+ and /
ca@valencia: La finalitat només pot contindre les lletres A-Z, espais i ':?.,-()+ i /

en: In the purpose only a single line is allowed. | The purpose cannot contain more than %1 lines.
ca@valencia[0]: En la finalitat només es permet una única línia.
ca@valencia[1]: La finalitat no pot contindre més de %1 línies.

en: A purpose is needed. | The purpose must be at least %1 characters long.
ca@valencia[0]: Cal una finalitat
ca@valencia[1]: La finalitat cal que tinga com a mínim %1 caràcters de llargària.

en: SEPA Credit Transfer
ca@valencia: Transferència de crèdit SEPA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Beneficiary &Name
ca@valencia: &Nom del beneficiari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: End-to-end reference
ca@valencia: Referència punt a punt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Purpose
ca@valencia: Finalitat

[ctx: New profile]
en: &New
ca@valencia: &Nou

en: Create a new profile
ca@valencia: Crea un perfil nou

en: Use this to create a new QIF import/export profile
ca@valencia: Utilitzeu este per a crear un perfil nou d'importació/exportació QIF

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MyMoneyQifProfileEditor)
en: QIF Profile Editor
ca@valencia: Editor de perfil QIF

en: QIF Profile Selector
ca@valencia: Selector de perfil QIF

en: The default QIF profile
ca@valencia: Perfil QIF predeterminat

en: Enter new profile name
ca@valencia: Introduïu el nom de perfil nou

en: The profile name cannot be empty. Please provide a name or cancel.
ca@valencia: El nom del perfil no pot estar buit. Cal proporcionar un nom o cancel·lar.

en: The name <b>%1</b> is already taken. Please change the name or cancel.
ca@valencia: El nom <b>%1</b> ja existix. Cal canviar el nom o cancel·lar.

en: QIF profile name problem
ca@valencia: Problema amb el nom del perfil QIF

en: Do you really want to delete profile '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el perfil «%1»?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_3)
en: Void mark
ca@valencia: Marca de «buit»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Opening Balance text
ca@valencia: Text del saldo d'obertura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Type field text
ca@valencia: Text del camp de «tipus»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: Account delimiter
ca@valencia: Delimitador de compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Description
ca@valencia: Descripció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_attemptMatch)
en: Attempt to match similar transactions
ca@valencia: Intenta fer coincidir operacions similars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: Output filter location
ca@valencia: Ubicació del filtre d'eixida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_3)
en: Input filter file type
ca@valencia: Tipus de fitxer de filtre d'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: Input filter location
ca@valencia: Ubicació del filtre d'entrada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editDateFormat) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3)
en: The format of the dates in the QIF file.
ca@valencia: El format de les dates en el fitxer QIF.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editApostrophe) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: If a QIF file contains date entries with years represented with two digits then either an apostrophe or a slash may be used to delimit the year in the dates for certain centuries.  This enables 1905 to be distinguished from 2005.  Specify here which range of years will have year delimited by an apostrophe (eg. for Quicken this is usually 1900-1949).
ca@valencia: Si un fitxer QIF conté dates amb els anys representats amb dos dígits, aleshores es pot emprar un apòstrof o una barra inclinada per a delimitar l'any de la data a certs segles. Açò permet distingir el 1905 del 2005. Especifiqueu ací quin interval d'anys tindrà l'any delimitat per un apòstrof (p. ex. en el Quicken sol ser el període 1900-1949).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Apostrophe Handling
ca@valencia: Tractament de l'apòstrof

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMoney)
en: Amounts
ca@valencia: Imports

[ctx: @title header of the QIF field name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Field
ca@valencia: Camp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: QIF-Record
ca@valencia: Registre QIF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Thousand Delimiter
ca@valencia: Delimitador de milers

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Split-Value
ca@valencia: Valor de desglossament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Commission
ca@valencia: Comissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: Thousands Separator
ca@valencia: Separador de milers

[ctx: @action create new profile]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Reset
ca@valencia: Restablix

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KExportDlgDecl)
en: QIF Export
ca@valencia: Exportació QIF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a quicken compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).  Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, the account and the format of the QIF file (profile).  Choose Account to export all the transactions between the specified dates or just categories.  You can also limit the transactions that are exported by start and ending date.  Once you have pressed the Export button a message box will appear when the export has completed detailing how many transactions, categories and payees were exported.
ca@valencia: Des d'este diàleg podeu exportar operacions a un fitxer compatible amb el Quicken (anomenat fitxer QIF a causa de l'extensió). Introduïu el camí cap al fitxer QIF o escolliu-lo clicant el botó «Explora».
    
    Podeu escollir el camí del fitxer, el compte i el format del fitxer QIF (perfil). En els continguts a exportar, escolliu «Compte» per tal d'exportar totes les operacions entre les dates especificades, o tan sols Categories. També podeu limitar per dates inicial i final les operacions que s'exportaran. Una vegada hàgeu clicat el botó «Exporta», vos apareixerà un quadro de missatge quan s'haja completat l'exportació, detallant quantes operacions, categories i beneficiaris s'han exportat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: QIF Profile
ca@valencia: Perfil QIF

en: Transaction number <b>%1</b> is missing an account assignment.
    Transaction dropped.
ca@valencia: L'operació número <b>%1</b> ha perdut una assignació de compte.
    Operació s'ha ignorat.

en: QIF exporter
ca@valencia: Exportador a QIF

en: Use this to start the import operation
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a iniciar l'operació d'importació

[ctx: New profile]
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

en: Use this to open the profile editor
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a obrir l'editor de perfils

en: Import File...
ca@valencia: Importa un fitxer...

en: Import files (%1);;All files (%2)
ca@valencia: Fitxers d'importació (%1);;Tots els fitxers (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportDlgDecl)
en: QIF Import
ca@valencia: Importació QIF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>From this dialog you are able to import transactions from a Quicken<b>&trade;</b> compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).</p>
    <p>Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button. Once you have the file's path press the Import button and KMyMoney will import all the transactions, categories and payees it finds.</p>
ca@valencia: <p>Des d'este diàleg podeu importar operacions des d'un fitxer compatible amb Quicken<b>&trade;</b> (anomenat fitxer QIF a causa de l'extensió).</p>
    <p>Introduïu el camí cap al fitxer QIF o escolliu-lo clicant el botó «Explora». Una vegada es tinga el camí cap al fitxer, cliqueu el botó «Importa» i KMyMoney importarà totes les operacions, categories i beneficiaris que trobe.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblImportFile)
en: QIF File to Import:
ca@valencia: Fitxer QIF a importar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Source of QIF
ca@valencia: Font del QIF

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Select <b>Bank statement</b> turns on automatic category matching which is turned off in case of <b>Other application</b>. Use the latter if you import files from other Personal Finance Management software.
ca@valencia: Seleccionant <b>Extracte bancari</b> s'activa la conciliació automàtica de la categoria, el qual es desactiva en el cas d'<b>Altres aplicacions</b>. Utilitzeu l'última si importeu fitxers des d'un altre programari per a la gestió de les finances personals.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Bank statement
ca@valencia: Extracte bancari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Other application
ca@valencia: Una altra aplicació

[ctx: Category name]
en: Reinvested interest
ca@valencia: Interés reinvertit

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
ca@valencia: Dividend reinvertit

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
ca@valencia: Dividend reinvertit (a llarg termini)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
ca@valencia: Dividend reinvertit (a curt termini)

[ctx: Category name]
en: Interest
ca@valencia: Interés

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
ca@valencia: Guany de capital (curt termini)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
ca@valencia: Guany de capital (termini mitjà)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
ca@valencia: Guany de capital (llarg termini)

[ctx: Category name]
en: Returned capital
ca@valencia: Capital retornat

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
ca@valencia: Ingressos diversos

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
ca@valencia: Despeses diverses

[ctx: Category name]
en: Investment fees
ca@valencia: Despeses de les inversions

en: Unknown QIF type %1
ca@valencia: Tipus QIF %1 desconegut

en: Date format selection
ca@valencia: Seleccioneu el format de data

en: Pick the date format that suits your input file
ca@valencia: Escolliu el format de dades que s'adigui amb el vostre fitxer d'entrada

en: Importing QIF...
ca@valencia: S'està important un QIF...

en: Reading QIF...
ca@valencia: S'està llegint el QIF...

en: Error while running the filter '%1'.
ca@valencia: S'ha produït un error en executar el filtre «%1».

en: Filter error
ca@valencia: S'ha produït un error de filtratge

[ctx: QIF tag for investment account]
en: Invst
ca@valencia: Inver

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
ca@valencia: Títol

[ctx: QIF tag for prices]
en: Prices
ca@valencia: Preus

[ctx: QIF tag for a class]
en: Class
ca@valencia: Classe

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
ca@valencia: El compte %1 actualment té un saldo d'obertura de %2. Este fitxer QIF informa d'un saldo d'obertura de %3. Voleu sobreescriure el saldo actual amb el del fitxer QIF?

en: Overwrite opening balance
ca@valencia: Sobreescriu el saldo d'obertura

en: Unable to find account: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el compte: %1

en: Autogenerated by QIF importer
ca@valencia: Autogenerat per l'importador de QIF

en: QIF imported, no account name supplied
ca@valencia: S'ha importat el QIF, no s'ha especificat cap nom de compte

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
ca@valencia: KMyMoney ha importat una segona operació de saldo d'obertura en el compte <b>%1</b>, el qual diferix del que ja s'ha trobat en el fitxer. Corregiu manualment açò després de fer la importació.

en: Opening balance problem
ca@valencia: Hi ha un problema amb el saldo d'obertura

en: Error while creating opening balance transaction
ca@valencia: S'ha produït un error en crear l'operació de saldo d'obertura

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date profile setting of "%2".
    
    Pressing "Continue" will assign todays date to the transaction. Pressing "Cancel" will abort the import operation. You can then restart the import and select a different QIF profile or create a new one.
ca@valencia: L'entrada de la data «%1» llegida des del fitxer no es pot interpretar amb l'establiment del perfil de data actual «%2».
    
    Prement «Continua» s'assignarà la data d'hui a l'operació. Prement «Cancel·la» s'interromprà l'operació d'importació. Després podreu reiniciar la importació i seleccionar un perfil QIF diferent o crear-ne un de nou.

en: Invalid date format
ca@valencia: Format de data no vàlid

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
ca@valencia: Este compte d'inversions no conté el títol «%1». Les operacions relacionades amb este títol s'ignoraran.

en: %1 (Investment)
ca@valencia: %1 (Inversió)

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
ca@valencia: Autogenerat per l'importador de QIF a partir d'una entrada de compte de tipus col·lectiu

en: QIF importer
ca@valencia: Importador de QIF

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReconciliationReportDlgDecl)
en: Reconciliation report
ca@valencia: Informe de conciliació

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_summaryTab)
en: Summar&y
ca@valencia: &Resum

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab)
en: &Details
ca@valencia: &Detalls

en: Reconciliation report of account %1
ca@valencia: Informe de conciliació del compte %1

en: All values shown in %1
ca@valencia: Tots els valors es mostren en %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryEditWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summary)
en: Summary
ca@valencia: Resum

en: Starting balance on bank statement
ca@valencia: Saldo inicial de l'extracte bancari

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
ca@valencia[0]: %1 pagament liquidat
ca@valencia[1]: %1 pagaments liquidats en total

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
ca@valencia[0]: %1 ingrés liquidat
ca@valencia[1]: %1 ingressos liquidats en total

en: Ending balance on bank statement
ca@valencia: Saldo final de l'extracte bancari

en: Cleared balance
ca@valencia: Saldo liquidat

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
ca@valencia[0]: %1 pagament vençut
ca@valencia[1]: %1 pagaments vençuts en total

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
ca@valencia[0]: %1 ingrés vençut
ca@valencia[1]: %1 ingressos vençuts en total

en: Register balance as of %1
ca@valencia: Enregistrar el saldo a %1

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
ca@valencia[0]: %1 pagament després de %2
ca@valencia[1]: %1 pagaments després de %2

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
ca@valencia[0]: %1 ingrés després de %2
ca@valencia[1]: %1 ingressos després de %2

en: Register ending balance
ca@valencia: Grava el saldo final

en: Outstanding payments
ca@valencia: Pagaments vençuts

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
ca@valencia[0]: Un pagament vençut de
ca@valencia[1]: Total de %1 pagaments vençuts que ascendixen a

en: Outstanding charges
ca@valencia: Càrrecs vençuts

en: Outstanding deposits
ca@valencia: Ingressos vençuts

en: One outstanding charges of | Total of %1 outstanding charges amounting to
ca@valencia[0]: Un càrrec vençut de
ca@valencia[1]: Total de %1 càrrecs vençuts que ascendixen a

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
ca@valencia[0]: Un ingrés vençut de
ca@valencia[1]: Total de %1 ingressos vençuts que ascendixen a

en: Create Tables
ca@valencia: Crea taules

en: Save SQL
ca@valencia: Anomena i guarda SQL

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
ca@valencia: Per tal d'utilitzar una base de dades, cal instal·lar programari addicional. Cliqueu Ajuda per a més informació

en: No Qt SQL Drivers
ca@valencia: No hi ha controladors SQL de les Qt

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la base de dades.
    Cal utilitzar una instrucció SQL CREATE DATABASE abans de crear les taules.

en: Tables successfully created
ca@valencia: Les taules s'han creat correctament

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'execució de la instrucció de creació
    S'ha executat: %1
    Error núm. %2: %3

en: Select output file
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer d'eixida

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
ca@valencia: El tipus de base de dades %1 no s'ha provat totalment en un entorn de KMyMoney.
    Comproveu que teniu còpies de seguretat apropiades de les vostres dades.
    Informeu de qualsevol problema a la llista de correu del desenvolupament a kmymoney-devel@kde.org

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KGenerateSqlDlg)
en: KMyMoney - Generate SQL
ca@valencia: KMyMoney - Genera SQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database Type
ca@valencia: Tipus de base de dades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Database Details
ca@valencia: Detalls de la base de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Database File (SQLite only)
ca@valencia: Fitxer de base de dades (només SQLite)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database Name (Others)
ca@valencia: Nom de la base de dades (altres)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host Name
ca@valencia: Nom de la màquina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: SQL for creation
ca@valencia: SQL per a la creació

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
ca@valencia: El controlador SQL de les Qt %1 no està instal·lat en el sistema

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSelectDatabaseDlg)
en: KMyMoney - Select Database
ca@valencia: KMyMoney - Seleccioneu la base de dades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: PLEASE NOTE
ca@valencia: CAL TENIR EN COMPTE

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: This software is still in an experimental stage, and there are still some known response time problems. Please be patient; we are working on them.
    As always, please make sure you have adequate backups of your data.
ca@valencia: Este programari encara es troba en una etapa experimental, i hi ha alguns problemes coneguts en els temps de resposta. Cal tindre paciència, s'hi està treballant.
    Com sempre, comproveu que teniu còpies de seguretat adequades de les dades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&le
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database &Name
ca@valencia: &Nom de la base de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host &Name
ca@valencia: &Nom de la màquina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Username
ca@valencia: Nom d'&usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Password
ca@valencia: Contrasen&ya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreLoad)
en: Preload &all data
ca@valencia: Precarrega &totes les dades

en: You're trying to open an encrypted database.
    Please provide a password in order to open it.
ca@valencia: Esteu intentant obrir una base de dades encriptada.
    Proporcioneu una contrasenya per tal d'obrir-la.

en: Overwriting an existing database with an encrypted database is not yet supported.
    Please save your database under a new name.
ca@valencia: Encara no està implementat sobreescriure una base de dades existent amb una base de dades encriptada.
    Guardeu la base de dades amb un nom nou.

en: Database apparently in use
    Opened by %1 on %2 at %3.
    Open anyway?
ca@valencia: Aparentment, la base de dades està en ús
    Oberta per a %1 en %2 a %3.
    L'òbric igualment?

en: Inserting online jobs.
ca@valencia: S'estan inserint treballs en línia.

en: SQLite file %1 does not exist
ca@valencia: El fitxer SQLite %1 no existix

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
ca@valencia: Actualment, no està implementada la creació automàtica de la base de dades de tipus %1.
    Creeu manualment la base de dades %2

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
ca@valencia: S'ha produït un error en crear la base de dades %1; teniu permís de creació?

en: SQL storage
ca@valencia: Emmagatzematge SQL

en: Cannot open database %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la base de dades %1

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
ca@valencia: S'ha produït un error irrecuperable en llegir la base de dades

en: Database malfunction
ca@valencia: Funcionament incorrecte de la base de dades

en: Tried to access a file when it has not been opened
ca@valencia: S'ha intentat accedir a un fitxer quan no estava obert

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
ca@valencia: S'ha produït un error irrecuperable en escriure a la base de dades.
    Podria estar corrompuda.

en: Cannot save to current database.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar a la base de dades actual.

en: Cannot save to current database: %1
ca@valencia: No s'ha pogut guardar a la base de dades actual: %1

en: Database files (*.db *.sql)
ca@valencia: Fitxers de base de dades (*.db *.sql)

en: Open database...
ca@valencia: Obri una base de dades...

en: Generate Database SQL
ca@valencia: Genera la base de dades SQL

en: Database contains data which must be removed before using Save As.
    Do you wish to continue?
ca@valencia: La base de dades conté dades que s'han d'eliminar abans d'utilitzar «Anomena i guarda».
    Voleu continuar?

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir o crear la base de dades %1.
    Reintenteu «Anomena i guarda base de dades» i cliqueu «Ajuda» per a més informació.

en: Budgets view
ca@valencia: Vista dels pressupostos

en: You have entered budget values using a different base which would result in a monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
ca@valencia: Heu introduït valors de pressupost utilitzant una base diferent, el qual pot donar lloc a un pressupost mensual de <b>%1</b>. S'hauria d'utilitzar este valor per a informar del pressupost mensual?

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
ca@valencia: Assignació automàtica

en: You have entered budget values using a different base which would result in a yearly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
ca@valencia: Heu introduït valors de pressupost utilitzant una base diferent, el qual pot donar lloc a un pressupost anual de <b>%1</b>. S'hauria d'utilitzar este valor per a informar del pressupost mensual?

en: You have entered budget values using a different base which would result in an individual monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budgets?
ca@valencia: Heu introduït valors de pressupost utilitzant una base diferent, el qual pot donar lloc a un pressupost mensual individual de <b>%1</b>. S'hauria d'utilitzar este valor per a informar dels pressupostos mensuals?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period
ca@valencia: Període

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_monthlyButton)
en: Monthly
ca@valencia: Mensual

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yearlyButton)
en: Yearly
ca@valencia: Anual

en: Budget %1
ca@valencia: Pressupost %1

en: Budget %1 %2
ca@valencia: Pressupost %1 %2

en: Unable to add budget
ca@valencia: No s'ha pogut afegir el pressupost

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu eliminar el pressupost <b>%1</b>?</p>

en: Do you really want to remove all selected budgets?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar tots els pressupostos seleccionats?

en: Remove Budget
ca@valencia: Elimina el pressupost

en: Unable to remove budget.
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el pressupost.

en: Copy of %1
ca@valencia: Còpia de %1

en: Select year
ca@valencia: Seleccioneu un any

en: Budget year
ca@valencia: Any del pressupost

en: Unable to modify budget.
ca@valencia: No s'ha pogut modificar el pressupost.

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
ca@valencia: El pressupost actual ja conté dades. En continuar se substituiran tots els valors actuals d'este pressupost.

[ctx: Warning message box]
en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Unable to reset budget
ca@valencia: No s'ha pogut reiniciar el pressupost

en: Unable to modify budget
ca@valencia: No s'ha pogut modificar el pressupost

en: New budget
ca@valencia: Pressupost nou

en: Rename budget
ca@valencia: Canvia el nom el pressupost

en: Delete budget
ca@valencia: Suprimix el pressupost

en: Copy budget
ca@valencia: Copia el pressupost

en: Change budget year
ca@valencia: Canvia l'any del pressupost

en: Budget based on forecast
ca@valencia: Pressupost basat en la previsió

[ctx: Menu header]
en: Budget options
ca@valencia: Opcions de pressupost

en: A budget with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple budgets with the same identification name. Are you sure you would like to rename the budget?
ca@valencia: Ja existix un pressupost amb el nom «%1». No és recomanable tindre múltiples pressupostos amb el mateix nom identificatiu. Segur que voleu-lo canviar de nom?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your budgets
ca@valencia: Els vostres pressupostos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new budget
ca@valencia: Crea un pressupost nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new empty budget.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a crear un pressupost buit nou.

[ctx: New budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected budget.
ca@valencia: Canvia el nom el pressupost seleccionat actualment.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected budget.
ca@valencia: Utilitzeu-la este per a canviar el nom del pressupost seleccionat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Ren
ca@valencia: Rean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected budget
ca@valencia: Elimina el pressupost seleccionat actualment

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected budget.
ca@valencia: Utilitzeu-la este per a suprimir el pressupost seleccionat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Del
ca@valencia: Supr

[ctx: @title header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList)
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered values and stores the budget.
ca@valencia: Accepta els valors introduïts i emmagatzema el pressupost.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to store the modified data.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a emmagatzemar les dades modificades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Upd
ca@valencia: Actu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Revert budget to last saved state.
ca@valencia: Retorna el pressupost al últim estat guardat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Use this to discard the modified data.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a descartar les dades modificades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Res
ca@valencia: Rein

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_hideUnusedButton)
en: Hide unused budget categories
ca@valencia: Oculta les categories de pressupost no emprades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_assignmentBox)
en: Assignments
ca@valencia: Assignacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbBudgetSubaccounts)
en: Include subaccounts
ca@valencia: Inclou els subcomptes

en: <qt>Do you want to save the changes for <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu guardar els canvis per a <b>%1</b>?</qt>

en: Save changes
ca@valencia: Guarda els canvis

en: Please specify a budget name
ca@valencia: Especifiqueu un nom de pressupost

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBudgetDlg)
en: New Budget
ca@valencia: Pressupost nou

[ctx: header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name
ca@valencia: Nom

en: Forecast view
ca@valencia: Vista de la previsió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forecastButton)
en: Forecast
ca@valencia: Previsió

note: i18n: ectx: label, entry (forecastMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate forecast
ca@valencia: Mètode de càlcul de la previsió

note: i18n: ectx: label, entry (forecastDays), group (Forecast Options)
en: Days to forecast
ca@valencia: Dies a preveure

note: i18n: ectx: label, entry (forecastAccountCycle), group (Forecast Options)
en: Days of normal account cycle
ca@valencia: Dies del cicle comptable normal

note: i18n: ectx: label, entry (forecastCycles), group (Forecast Options)
en: Number of historic cycles to use in forecast
ca@valencia: Nombre de cicles històrics a utilitzar en la previsió

note: i18n: ectx: label, entry (beginForecastDay), group (Forecast Options)
en: Day of month to start forecast
ca@valencia: Dia del mes per a iniciar la previsió

note: i18n: ectx: label, entry (historyMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate history-based forecast
ca@valencia: Mètode per a calcular la previsió basada en l'historial

note: i18n: ectx: label, entry (skipOpeningDate), group (Forecast Options)
en: Skip opening date when fetching transactions
ca@valencia: Ometre la data d'obertura en recuperar operacions

note: i18n: ectx: label, entry (includeFutureTransactions), group (Forecast Options)
en: Include future transaction when using Schedule Forecast
ca@valencia: Incloure operacions futures quan s'utilitze la previsió basada en la planificació

note: i18n: ectx: label, entry (includeScheduledTransactions), group (Forecast Options)
en: Include scheduled transactions when using Schedule Forecast
ca@valencia: Incloure operacions planificades quan s'utilitze la previsió basada en la planificació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ForecastViewSettings)
en: Forecast Settings
ca@valencia: Configuració per a la previsió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of Days of Account Cycle:
ca@valencia: Nombre de dies del cicle comptable:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Day of Month to start Forecast:
ca@valencia: Dia del mes per a iniciar la previsió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Number of Days to Forecast:
ca@valencia: Nombre de dies a preveure:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_forecastMethod)
en: Forecast Method
ca@valencia: Mètode de previsió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton9)
en: Scheduled and Future Transactions
ca@valencia: Operacions planificades i futures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton10)
en: History-based
ca@valencia: Basat en l'historial

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: History-based settings
ca@valencia: Configuració per a la previsió basada en l'historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of Cycles to use in Forecast:
ca@valencia: Nombre de cicles a utilitzar en la previsió:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_historyMethodGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_historyMethod)
en: History Forecast Method
ca@valencia: Mètode de previsió basada en l'historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: Simple Moving Average
ca@valencia: Mitjana mòbil simple

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Weighted Moving Average
ca@valencia: Mitjana mòbil ponderada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Linear Regression
ca@valencia: Regressió lineal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Days to Forecast:
ca@valencia: Dies a preveure:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Days of Accounts Cycle:
ca@valencia: Dies del cicle comptable:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Historic Cycles:
ca@valencia: Cicles històrics:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Chart Detail:
ca@valencia: Detall del gràfic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what level of detail to show on the chart.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu el nivell de detall a mostrar en el gràfic.</p>

[ctx: Show all details]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
ca@valencia: Tot

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Top-Level
ca@valencia: Nivell superior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Groups
ca@valencia: Grups

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Current Forecast Method:
ca@valencia: Mètode de previsió actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_forecastMethod)
en: method
ca@valencia: mètode

[ctx: Advanced forecast view]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced)
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, budget)
en: Budget Forecast
ca@valencia: Previsió del pressupost

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabChart) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChart)
en: Chart
ca@valencia: Gràfic

[ctx: Today's forecast]
en: Current
ca@valencia: Actual

en: Total variation
ca@valencia: Variació total

en: 1 day | %1 days
ca@valencia[0]: 1 dia
ca@valencia[1]: %1 dies

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
ca@valencia: Hui, el saldo de %1 està per davall del saldo mínim de %2.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
ca@valencia[0]: El saldo de %2 se situarà per davall del saldo mínim de %3 en %1 dia.
ca@valencia[1]: El saldo de %2 se situarà per davall del saldo mínim de %3 en %1 dies.

en: The balance of %1 is below %2 today.
ca@valencia: Hui, el saldo de %1 està per davall de %2.

en: The balance of %1 is above %2 today.
ca@valencia: Hui, el saldo de %1 està per damunt de %2.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
ca@valencia[0]: El saldo de %2 se situarà per davall de %3 en %1 dia.
ca@valencia[1]: El saldo de %2 se situarà per davall de %3 en %1 dies.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
ca@valencia[0]: El saldo de %2 se situarà per damunt de %3 en %1 dia.
ca@valencia[1]: El saldo de %2 se situarà per damunt de %3 en %1 dies.

en: The account %1 is decreasing %2 per cycle.
ca@valencia: El compte %1 està disminuint %2 per cicle.

en: Min Bal %1
ca@valencia: Sal mín %1

en: Min Date %1
ca@valencia: Data mín %1

en: Max Bal %1
ca@valencia: Sal màx %1

en: Max Date %1
ca@valencia: Data màx %1

[ctx: Average balance]
en: Average
ca@valencia: Mitjana

en: No data provided by reports plugin for this chart.
ca@valencia: El connector d'informes no ha proporcionat cap dada per a este gràfic.

en: Enable reports plugin to see this chart.
ca@valencia: Activa el connector d'informes per a veure este gràfic.

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
ca@valencia: Planificació

[ctx: History-based method]
en: History
ca@valencia: Historial

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: This job cannot be edited anymore because it was sent already.
ca@valencia: Este treball no es pot continuar editant perquè ja s'ha enviat.

en: Job is being processed at the moment.
ca@valencia: El treball s'està processant en este moment.

en: The plugin to edit this job is not available.
ca@valencia: El connector per a editar este treball no està disponible.

en: You need to select a single job for editing.
ca@valencia: Cal seleccionar un únic treball a editar.

[ctx: The user selected credit transfers to send. But they cannot be sent.]
en: Cannot send selection
ca@valencia: No s'ha pogut enviar la selecció

en: Not all selected credit transfers can be sent because some of them are invalid or were already sent.
ca@valencia: No s'ha pogut enviar totes les transferències de crèdit seleccionades perquè algunes d'estes no eren vàlides o ja s'havien enviat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sendMail) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSend) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonSend)
en: Send
ca@valencia: Envia

en: During the change of the order your previous entries could not be converted.
ca@valencia: Durant el canvi de l'ordre, no es poden convertir les entrades prèvies.

en: This credit-transfer was sent to your bank at %1 therefore cannot be edited anymore. You may create a copy for editing.
ca@valencia: Este crèdit-transferència es va enviar al vostre banc a %1 i, per tant, ja no es pot editar. Podeu crear una còpia per a editar-la.

en: This credit-transfer is not editable. You may create a copy for editing.
ca@valencia: Este crèdit-transferència no és editable. Podeu crear una còpia per a editar-la.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Order Account
ca@valencia: Compte de l'ordre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Account Balance
ca@valencia: Balanç del compte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Credit Transfer
ca@valencia: Transferència de crèdit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>This account does not support online banking.</p><p>If you think this is an error, please check if the plugin for this type of credit transfer and your online banking plugins are available.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Este compte no permet banca en línia.</p><p>Si creieu que açò és un error, comproveu si el connector per a este tipus de transferència de crèdit i els connectors de banca en línia estan disponibles.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEnque)
en: Enqueue
ca@valencia: Posa a la cua

en: Information to find issues.
ca@valencia: Informació per a buscar problemes.

en: Information stored for provability.
ca@valencia: Informació emmagatzemada per a auditoria.

en: Informative message without certain significance.
ca@valencia: Missatge informatiu sense gaire importància.

en: Warning message.
ca@valencia: Missatge d'avís.

en: Origin
ca@valencia: Origen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: Action
ca@valencia: Acció

en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: Not able to display this job.
ca@valencia: No es pot mostrar este treball.

en: Could not find a plugin to display this job or it does not contain any data.
ca@valencia: No s'ha trobat cap connector per a mostrar este treball o no conté cap dada.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: This job was accepted by the bank on %1.
ca@valencia: Este treball va ser acceptat pel banc %1.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: Sending this job failed (tried on %1).
ca@valencia: L'enviament d'este treball ha fallat (intentat %1).

en: Sending this job was manually aborted.
ca@valencia: L'enviament d'este treball s'ha interromput manualment.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank rejected this job on %1.
ca@valencia: El banc ha rebutjat este treball %1.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank accepted this job on %1.
ca@valencia: El banc ha acceptat este treball %1.

en: This job needs further editing and cannot be sent therefore.
ca@valencia: Este treball necessita més edició i, per tant, no es pot enviar.

en: This job is ready for sending.
ca@valencia: Este treball està preparat per a l'enviament.

en: Reports view
ca@valencia: Vista dels informes

en: Outbox
ca@valencia: Safata d'eixida

en: Time
ca@valencia: Temps

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
ca@valencia: Llegenda

en: Initial Market Value
ca@valencia: Valor inicial de mercat

en: Ending Market Value
ca@valencia: Valor final de mercat

en: Opening Balance
ca@valencia: Saldo d'obertura

en: Closing Balance
ca@valencia: Saldo final

en: Grand Total
ca@valencia: Suma total

en: Calculated
ca@valencia: Calculat

en: Num
ca@valencia: Núm

en: Top Category
ca@valencia: Categoria superior

en: Category Type
ca@valencia: Tipus de categoria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Week
ca@valencia: Setmana

en: Last Price
ca@valencia: Últim preu

en: Buy Price
ca@valencia: Preu de compra

en: Net Value
ca@valencia: Valor net

en: Buy Value
ca@valencia: Valor de compra

en: Sell Value
ca@valencia: Valor de venda

en: Short-term Buy Value
ca@valencia: Valor de compra a curt termini

en: Short-term Sell Value
ca@valencia: Valor de venda a curt termini

en: Long-term Buy Value
ca@valencia: Valor de compra a llarg termini

en: Long-term Sell Value
ca@valencia: Valor de venda a llarg termini

en: Dividends Reinvested
ca@valencia: Dividends reinvertits

en: Dividends Paid Out
ca@valencia: Dividends pagats

en: Starting Balance
ca@valencia: Saldo inicial

en: Ending Balance
ca@valencia: Saldo final

en: Market Value
ca@valencia: Valor de mercat

en: Annualized Return
ca@valencia: Rendibilitat anual equivalent

en: Return On Investment
ca@valencia: Rendibilitat de la inversió

[ctx: Account name]
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Next Due Date
ca@valencia: Pròxima data de venciment

en: Occurrence
ca@valencia: Ocurrència

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Payment Method
ca@valencia: Mètode de pagament

en: Opening Date
ca@valencia: Data d'obertura

en: Balance Early Warning
ca@valencia: Primera advertència de saldo

en: Balance Max Limit
ca@valencia: Límit màxim de saldo

en: Credit Early Warning
ca@valencia: Primera advertència de crèdit

en: Credit Max Limit
ca@valencia: Límit màxim de crèdit

en: Preferred
ca@valencia: Preferida

en: Loan Amount
ca@valencia: Import del préstec

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestEditWizardPage)
en: Interest Rate
ca@valencia: Tipus d'interés

en: Next Interest Change
ca@valencia: Pròxim canvi del tipus d'interés

en: Periodic Payment
ca@valencia: Pagament periòdic

en: Final Payment
ca@valencia: Pagament final

en: Current Balance
ca@valencia: Saldo actual

en: Capital Gain
ca@valencia: Guany de capital

en: Percentage Gain
ca@valencia: Percentatge de guany

en: Short-term Gain
ca@valencia: Guanys a curt termini

en: Long-term Gain
ca@valencia: Guanys a llarg termini

en: Transfer from %1
ca@valencia: Transferix de %1

en: Transfer to %1
ca@valencia: Transferix a %1

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: Is this an opening balance account?]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
ca@valencia: Sí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Transfers
ca@valencia: Transferències

[ctx: @title:column Report heading]
en: Opening
ca@valencia: En obrir

[ctx: @title:column report header]
en: Account
ca@valencia: Compte

[ctx: @title:column report header]
en: Actual
ca@valencia: Real

[ctx: @title:column report header]
en: Budget
ca@valencia: Pressupost

[ctx: @title:column report header]
en: Difference
ca@valencia: Diferència

[ctx: @title:column report header]
en: Forecast
ca@valencia: Previsió

[ctx: @title:column report header]
en: Moving Average
ca@valencia: Mitjana mòbil

[ctx: @title:column report header]
en: Moving Average Price
ca@valencia: Mitjana mòbil del preu

[ctx: @title:column report header]
en: Price
ca@valencia: Preu

en: Month of %1
ca@valencia: Mes de %1

en: Week of %1
ca@valencia: Setmana de %1

en: No Institution
ca@valencia: Sense institució

en: [Empty Payee]
ca@valencia: [Beneficiari buit]

en: [Split Transaction]
ca@valencia: [Operació desglossada]

[ctx: Split transaction]
en: Split
ca@valencia: Desglossa

en: [No Tag]
ca@valencia: [Sense etiqueta]

[ctx: No institution]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
ca@valencia: Des de %1 fins a %2

en: All currencies converted to %1
ca@valencia: Totes les divises s'han convertit a %1

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
ca@valencia: Tots els valors es mostren en %1, llevat que s'indiqui d'una altra manera

en: Unable to generate report
ca@valencia: No s'ha pogut generar l'informe

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
ca@valencia: S'ha produït un error en crear el vostre informe: «%1».
    Per favor, comuniqueu l'error a la llista dels desenvolupadors: kmymoney-devel@kde.org

en: Balance of %1
ca@valencia: Saldo de %1

en: %1 Balance History
ca@valencia: Historial del saldo de %1

en: Generated Report
ca@valencia: Informe generat

en: File %1 does not exist
ca@valencia: El fitxer %1 no existix

en: it is not a plain file
ca@valencia: no és cap fitxer pla

en: it is not readable
ca@valencia: no es pot llegir

en: it is empty
ca@valencia: està buit

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
ca@valencia[0]: Hi ha hagut un problema amb el fitxer %1
ca@valencia[1]: Hi ha hagut alguns problemes amb el fitxer %1

en: Report Configuration
ca@valencia: Configuració de l'informe

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
ca@valencia: Aplica els canvis de configuració a l'informe

[ctx: Filters tab]
en: Filters
ca@valencia: Filtres

en: Rows/Columns
ca@valencia: Files/Columnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Range
ca@valencia: Interval

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_reportPage)
en: Report
ca@valencia: Informe

[ctx: @item the columns will display monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Monthly
ca@valencia: Mensual

[ctx: All accounts]
en: All
ca@valencia: Tots

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Income & Expenses
ca@valencia: Ingressos i Despeses

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Assets & Liabilities
ca@valencia: Actius i Passius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Categories
ca@valencia: Categories principals

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Accounts
ca@valencia: Comptes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Accounts
ca@valencia: Comptes principals

[ctx: @item the columns will display daily data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Daily
ca@valencia: Diari

[ctx: @item the columns will display weekly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Weekly
ca@valencia: Setmanal

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Bi-Monthly
ca@valencia: Bimensual

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Quarterly
ca@valencia: Trimestral

[ctx: @item the columns will display yearly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Yearly
ca@valencia: Anual

en: Only owned
ca@valencia: Només en propietat

en: Only sold
ca@valencia: Només venut

en: From period
ca@valencia: Des del període

en: Owned and sold
ca@valencia: En propietat i venut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Configure your report
ca@valencia: Configuració de l'informe

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
ca@valencia: Ordre desconeguda «%1» en KReportsView::slotOpenUrl()

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
ca@valencia: Vista desconeguda «%1» en KReportsView::slotOpenUrl()

en: Failed to save: %1
ca@valencia: No s'ha pogut guardar: %1

en: Default Report
ca@valencia: Informe predeterminat

en: Custom Report
ca@valencia: Informe personalitzat

en: %1 (Customized)
ca@valencia: %1 (personalitzat)

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el grup d'informes «%1» per a l'informe «%2».
    Per favor, comuniqueu este error a la llista dels desenvolupadors: kmymoney-devel@kde.org

en: Failed to configure report: %1
ca@valencia: No s'ha pogut configurar l'informe: %1

en: Cannot add report, reason: "%1"
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'informe. Motiu: «%1»

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
ca@valencia: <b>%1</b> és un informe predeterminat, no es pot suprimir.

en: Delete Report?
ca@valencia: Voleu suprimir l'informe?

[ctx: To open a new report]
en: &Open
ca@valencia: &Obri

[ctx: To print a report]
en: &Print
ca@valencia: Im&primix

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
ca@valencia: &Configura

en: &New report
ca@valencia: Informe &nou

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: %1 YTD Account Transactions
ca@valencia: %1 operacions del compte d'este any

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonChart)
en: Show the chart version of this report
ca@valencia: Mostra la versió en el gràfic d'este informe

en: Show the report version of this chart
ca@valencia: Mostra la versió a l'informe d'este gràfic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Reports
ca@valencia: Informes

en: <qt>Are you sure you want to delete report <b>%1</b>?  There is no way to recover it.</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir l'informe <b>%1</b>? No hi ha manera de recuperar-lo.</qt>

en: Charts
ca@valencia: Gràfics

en: Favorite Reports
ca@valencia: Informes preferits

en: Old Customized Reports
ca@valencia: Informes personalitzats antics

en: Income and Expenses
ca@valencia: Ingressos i despeses

en: Income and Expenses This Month
ca@valencia: Ingressos i despeses d'este mes

en: Income and Expenses This Year
ca@valencia: Ingressos i despeses d'este any

en: Income and Expenses By Year
ca@valencia: Ingressos i despeses per any

en: Income and Expenses Graph
ca@valencia: Gràfic d'ingressos i despeses

en: Income and Expenses Bar Graph
ca@valencia: Gràfic de barres d'ingressos i despeses

en: Income and Expenses Pie Chart
ca@valencia: Gràfic de pastís d'ingressos i despeses

en: Net Worth
ca@valencia: Valor net

en: Net Worth By Month
ca@valencia: Valor net per mes

en: Net Worth Today
ca@valencia: Valor net hui

en: Net Worth By Year
ca@valencia: Valor net per any

en: 7-day Cash Flow Forecast
ca@valencia: Previsió del flux de caixa a 7 dies

en: Net Worth Graph
ca@valencia: Gràfic del valor net

en: Account Balances by Institution
ca@valencia: Balanç comptable per institució

en: Account Balances by Type
ca@valencia: Balanç comptable per tipus

en: Transactions by Account
ca@valencia: Operacions per compte

en: Transactions by Category
ca@valencia: Operacions per categoria

en: Transactions by Payee
ca@valencia: Operacions per beneficiari

en: Transactions by Tag
ca@valencia: Operacions per etiqueta

en: Transactions by Month
ca@valencia: Operacions per mes

en: Transactions by Week
ca@valencia: Operacions per setmana

en: Loan Transactions
ca@valencia: Operacions de préstec

en: Transactions by Reconciliation Status
ca@valencia: Operacions per a l'estat de la conciliació

en: Cash Flow
ca@valencia: Flux de caixa

en: Cash Flow Transactions This Month
ca@valencia: Operacions de flux de caixa d'este mes

en: Investments
ca@valencia: Inversions

en: Investment Transactions
ca@valencia: Operacions d'inversió

en: Investment Holdings by Account
ca@valencia: Participacions en inversions per compte

en: Investment Holdings by Type
ca@valencia: Participacions en inversions per tipus

en: Investment Performance by Account
ca@valencia: Comportament de les inversions per compte

en: Investment Performance by Type
ca@valencia: Rendiment de la inversió per tipus

en: Investment Capital Gains by Account
ca@valencia: Guany de capital en inversions per compte

en: Investment Capital Gains by Type
ca@valencia: Guany de capital en inversions per tipus

en: Investment Holdings Pie
ca@valencia: Gràfic de pastís de les participacions en inversions

en: Investment Worth Graph
ca@valencia: Gràfic del valor de les inversions

en: Investment Price Graph
ca@valencia: Gràfic del preu de les inversions

en: Investment Moving Average Price Graph
ca@valencia: Gràfic de la mitjana mòbil del preu de les inversions

en: Investment Moving Average
ca@valencia: Mitjana mòbil de les inversions

en: Investment Moving Average vs Actual
ca@valencia: Mitjana mòbil vs. valor real de les inversions

en: Taxes
ca@valencia: Impostos

en: Tax Transactions by Category
ca@valencia: Operacions d'impostos per categoria

en: Tax Transactions by Payee
ca@valencia: Operacions d'impostos per beneficiari

en: Tax Transactions by Category Last Fiscal Year
ca@valencia: Operacions d'impostos per categoria del últim any fiscal

en: Tax Transactions by Payee Last Fiscal Year
ca@valencia: Operacions d'impostos per beneficiari del últim any fiscal

en: Budgeting
ca@valencia: Pressupostos

en: Budgeted vs. Actual This Year
ca@valencia: Pressupostat vs. realitzat este any

en: Budgeted vs. Actual This Year (YTM)
ca@valencia: Pressupostat vs. realitzat este any (YTM)

en: Monthly Budgeted vs. Actual
ca@valencia: Pressupost mensual vs. realitzat

en: Yearly Budgeted vs. Actual
ca@valencia: Pressupost anual vs. realitzat

en: Monthly Budget
ca@valencia: Pressupost mensual

en: Yearly Budget
ca@valencia: Pressupost anual

en: Yearly Budgeted vs Actual Graph
ca@valencia: Pressupost anual vs. realitzat (gràfic)

en: Forecast By Month
ca@valencia: Previsió per mesos

en: Forecast Next Quarter
ca@valencia: Previsió per al trimestre pròxim

en: Income and Expenses Forecast This Year
ca@valencia: Previsió d'ingressos i despeses d'este any

en: Net Worth Forecast Graph
ca@valencia: Gràfic de la previsió del valor net

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewGeneralInfoWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStartWizardPage)
en: General Information
ca@valencia: Informació general

en: Schedule Information
ca@valencia: Informació de planificació

en: Schedule Summary Information
ca@valencia: Resum de les planificacions

en: Account Information
ca@valencia: Informació dels comptes

en: Loan Information
ca@valencia: Informació dels préstecs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure this report
ca@valencia: Configuració d'este informe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNew)
en: Create a new report based on this one
ca@valencia: Crea un informe nou basat en este

[ctx: @action create new report]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNew)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy this report to the clipboard
ca@valencia: Copia este informe al porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy
ca@valencia: Copia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export this report as an HTML or CSV file
ca@valencia: Exporta este informe com un fitxer HTML o CSV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Permanently delete this report
ca@valencia: Suprimix definitivament este informe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close this window
ca@valencia: Tanca esta finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Net Worth Forecast
ca@valencia: Previsió del valor net

en: You have no budgets to display.
ca@valencia: No hi ha cap pressupost a mostrar.

en: Current Month Summary
ca@valencia: Resum del mes actual

en: Budgeted
ca@valencia: Pressupostat

en: Actual
ca@valencia: Real

en: Difference
ca@valencia: Diferència

en: Budget Overruns
ca@valencia: Pressupost excedit

en: No Budget Categories have been overrun
ca@valencia: No hi ha cap categoria del pressupost excedida

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportsViewSettings)
en: Report Settings
ca@valencia: Configuració dels informes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Maximum number of legend items to display
ca@valencia: Nombre màxim d'elements de llegenda a mostrar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaximumLegendItems)
en: maximum number of items in diagram legends
ca@valencia: Nombre màxim d'elements en les llegendes del gràfic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Charts line width
ca@valencia: Amplària de les línies en els gràfics

note: i18n: ectx: label, entry (LineWidth), group (Chart Settings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LineWidth)
en: Line width for diagrams, in pixels
ca@valencia: Amplària de les línies per als gràfics, en píxels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Charts palette
ca@valencia: Paleta dels gràfics

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Rainbow
ca@valencia: Arc de Sant Martí

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Subdued
ca@valencia: Suavitzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Default CSS file
ca@valencia: Fitxer CSS predeterminat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: default style sheet
ca@valencia: Full d'estil predeterminat

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: *.css|CSS files
    *|All files (*)
ca@valencia: *.css|Fitxers CSS
    *|Tots els fitxers (*)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: Report Tab
ca@valencia: Pestanya d'informe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
ca@valencia: <p>En esta pestanya, establiu les propietats bàsiques d'este informe.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSettlementPeriod)
en: Settlement period
ca@valencia: Període de liquidació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTermsSeparator)
en: Terms separator
ca@valencia: Separador de terminis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyDateInput, m_termSeparator)
en: Before this date investments are counted as long-term investments.
ca@valencia: Abans d'esta data les inversions es compten com inversions a llarg termini.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show short-term and long-term capital gains
ca@valencia: Mostra els guanys de capital a curt i a llarg termini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblinvestmentSum)
en: Sum investments
ca@valencia: Suma de les inversions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_settlementPeriod)
en: Time in days between the settlement date and the transaction date.
ca@valencia: Temps en dies entre la data de liquidació i la data de l'operació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHideTotals) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTotals)
en: Hide Totals
ca@valencia: Oculta els totals

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: Chart Tab
ca@valencia: Pestanya de gràfic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: <p>On this tab, you configure the chart drawn for this report.</p>
ca@valencia: <p>En esta pestanya es configura el dibuix del gràfic d'este informe.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p>Select what form you would like the chart to be drawn as.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu la forma amb la qual voleu dibuixar el gràfic.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Chart Type
ca@valencia: Tipus de gràfic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Chart Palette
ca@valencia: Paleta del gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: <p>Select this option to draw the numeric values for data points next to their plot location.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a dibuixar els valors numèrics per als punts de dades propers a la seua ubicació en el gràfic.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: Draw values on chart
ca@valencia: Dibuixa els valors en el gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: <p>Select this option to cause the report to be shown as a chart when you first open the report.  Otherwise, it will come up as a text report.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a fer que l'informe es mostre com a gràfic en obrir l'informe per primera vegada. En cas contrari, s'obrirà com a un informe de text.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: Show as chart by default
ca@valencia: Mostra com a gràfic predeterminat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCHGridLines)
en: <p>Select this option to show horizontal and vertical grid lines on the chart.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar les línies de quadrícula horitzontal i vertical en el gràfic.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_logYaxis)
en: Logarithmic vertical axis
ca@valencia: Eix vertical logarítmic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_negExpenses)
en: Plot expenses downwards
ca@valencia: Dibuixa les despeses cap avall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel6)
en: <p>Select what width should be used to draw the line on the chart</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu l'amplària que s'hauria d'utilitzar per a dibuixar la línia en el gràfic</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Line width
ca@valencia: Amplària de la línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Report Name
ca@valencia: Nom de l'informe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editName)
en: <p>Choose a name for this report.</p>
ca@valencia: <p>Trieu un nom per a este informe.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editComment)
en: <p>Enter a comment to help you remember the details of this report.</p>
ca@valencia: <p>Introduïu un comentari per a ajudar-vos a recordar els detalls d'este informe.</p>

[ctx: Convert 'em!!]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: <p>Select this option to convert all values in the report to your base currency.</p><p>Leave it unchecked if you would like to see values in their original currency.</p><p>If currencies are not converted, then subtotals will not be shown.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a convertir tots els valors de l'informe a la vostra divisa base.</p><p>Deixeu-ho desactivat si voleu veure els valors en la seua divisa original.</p><p>Si no es convertix entre les divises, no es mostraran els subtotals.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: Convert values to base currency
ca@valencia: Convertix els valors a la divisa base

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: <p>Select this option to notate this report as one of your favorites.</p><p>All your favorite reports are grouped in one place on the report list for easy access.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a marcar este informe com un dels preferits.</p><p>Tots els informes preferits s'agrupen en un lloc de la llista d'informes per a accedir-hi amb facilitat.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: Mark as a favorite report
ca@valencia: Marca com a informe preferit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: 
                  <p>
                  This option is for investments reports only which
                  show prices instead of balances as all other reports do.
                  </p>
                  <p>
                  Select this option to include prices only if there is an actual price for the date.
                  If not, 0 will be shown. In the graph, the value will be skipped.
                  </p>
                  <p>
                  If this option is off the last existing price is shown for a period, if
                  it is on, in a table the value is '0' shown and in a chart a linear
                  interpolation for the missing values will be performed.
                  <br>Example:
                  <br>There are prices for January and March, but there is no price for
                  February.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: shows the price for February as the last price of
                  January
                  <li><b>ON</b>: in a table the value is '0', in a chart a linear
                  interpolation for the February-price will be performed
                  (so it makes a kind of average-value using the January- and the
                  March-price in the chart)
                  </ul>
                  </p>
ca@valencia: 
                  <p>
                  Esta opció és només per a informes d'inversions que
                  mostren els preus en lloc dels saldos, com fan els altres informes.
                  </p>
                  <p>
                  Seleccioneu esta opció per a incloure els preus només si hi ha  un preu real en la data.
                  Si no, es mostrarà 0. En el gràfic, s'ometrà el valor.
                  </p>
                  <p>
                  Si esta opció està desactivada, es mostrarà l'últim preu existent per a un període.
                  Si està activada, es mostrarà «0» i en les taules i en el gràfic s'efectuarà una interpolació lineal per als valors que falten.
                  <br>Exemple:
                  <br>Hi ha preus per a gener i març, però no per a febrer.
                  <ul>
                  <li><b>Desactivada</b>: Mostra el preu per a febrer com l'últim
                  preu de gener
                  <li><b>Activada</b>: En una taula el valor és «0», en un gràfic serà una
                  interpolació lineal per al preu de febrer
                  (en el gràfic, és una espècie de valor mitjà emprant els preus de gener i
                  març)
                  </ul>
                  </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: Skip value if price is zero
ca@valencia: Omet el valor si el preu és zero

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
ca@valencia: Línia

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
ca@valencia: Barra

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
ca@valencia: Barra apilada

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
ca@valencia: Sector

[ctx: type of graphic chart]
en: Ring
ca@valencia: Anella

[ctx: type of graphic palette]
en: Use application setting
ca@valencia: Utilitza la configuració de l'aplicació

[ctx: type of graphic palette]
en: Default
ca@valencia: Predeterminada

[ctx: type of graphic palette]
en: Rainbow
ca@valencia: Arc de Sant Martí

[ctx: type of graphic palette]
en: Subdued
ca@valencia: Suavitzat

en: Show circular grid lines
ca@valencia: Mostra les línies circulars de la quadrícula

en: Show sagittal grid lines
ca@valencia: Mostra les línies sagitals de la quadrícula

en: Show horizontal grid lines
ca@valencia: Mostra les línies horitzontals de la quadrícula

en: Show vertical grid lines
ca@valencia: Mostra les línies verticals de la quadrícula

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeBox)
en: Date range
ca@valencia: Interval de dates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Ticks
ca@valencia: Marques

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: <p>Choose how large of a time period each column should encompass</p>
ca@valencia: <p>Trieu la llargària del període de temps que ha d'abastar cada columna.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dataRangeBox)
en: Data range
ca@valencia: Interval de dades

[ctx: From (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeStart)
en: From
ca@valencia: Des de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMajorTick)
en: Major tick length
ca@valencia: Llargària de les marques més grans

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: User defined
ca@valencia: Definit per l'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMinorTick)
en: Minor tick length
ca@valencia: Llargària de les marques més xicotetes

[ctx: To (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeEnd)
en: To
ca@valencia: A

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelsPrecision)
en: Labels precision
ca@valencia: Precisió de les etiquetes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: Rows/Columns Tab
ca@valencia: Pestanya de Files/Columnes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: <p>On this tab, you configure how you would like the rows and columns to be selected and organized.</p>
ca@valencia: <p>En esta pestanya, es configura com vos agradaria seleccionar i organitzar les files i columnes.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRows) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what kind of accounts to display as the rows of this report.</p>
ca@valencia: <p>Trieu la classe de comptes a mostrar com a files d'este informe.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rowsLabel)
en: Rows
ca@valencia: Files

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalColumn)
en: Show totals column
ca@valencia: Mostra la columna de totals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_movingAverageLabel)
en: Average days
ca@valencia: Dies de mitjana

[ctx: @item all accounts]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
ca@valencia: Tots

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalRow)
en: Show totals row
ca@valencia: Mostra la fila de totals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkScheduled)
en: Include scheduled transactions
ca@valencia: Inclou les operacions planificades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTransfers)
en: Include transfers
ca@valencia: Inclou les transferències

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkUnused)
en: Include unused accounts/categories
ca@valencia: Inclou els comptes/categories sense ús

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Organize by:
ca@valencia: Organitza per:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
ca@valencia: <p>Trieu com agrupar les operacions en este informe</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
ca@valencia: <p>Trieu les columnes que s'han de mostrar en l'informe.</p><p>Sempre es mostren la data i l'import de l'operació.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Show Columns
ca@valencia: Columnes que s'han de mostrar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkMemo)
en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Recordatori</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Accions per a les inversions</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPrice)
en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Preu per a les inversions</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Conciliació</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAccount)
en: <p>Select this option to show the Account column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Compte</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkNumber)
en: <p>Select this option to show the Number column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Número</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: <p>Select this option to show the Tag column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Etiqueta</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPayee)
en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Beneficiari</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: <p>Select this option to show the Category column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Categoria</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: <p>Select this option to show the Action column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Acció</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkBalance)
en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu esta opció per a mostrar la columna Saldo actual</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkLoans)
en: Include only Loan accounts
ca@valencia: Inclou en els comptes de préstecs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkInvestments) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: <p>Check this box to include only those categories which have been marked to "Include on Tax Reports"</p>
ca@valencia: <p>Marqueu esta casella només per a aquelles categories que s'han marcat amb «Inclou en els informes d'impostos»</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkInvestments)
en: Include only Investment accounts
ca@valencia: Inclou només en els comptes d'inversions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Do not display the individual transactions that make up a split transaction
ca@valencia: No mostra les operacions individuals que conformen una operació desglossada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Hide Split Transaction Details
ca@valencia: Oculta els detalls de les operacions desglossades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: Include only Tax categories
ca@valencia: Inclou només les categories d'impostos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Do not display the transactions, leaving only totals displayed.
ca@valencia: No mostra les operacions, mostra només els totals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Hide Transactions
ca@valencia: Oculta les operacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Backend
ca@valencia: Dorsal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History
ca@valencia: Historial

en: Loading Woob backend...
ca@valencia: S'està carregant el dorsal del Woob...

en: Getting list of backends.
ca@valencia: S'està obtenint la llista de dorsals.

en: Connecting to bank...
ca@valencia: S'està connectant amb el banc...

en: Getting list of accounts from your bank.
ca@valencia: S'està obtenint la llista de comptes del banc.

en: No backends available.
    Add one using woob config-qt.
ca@valencia: No hi ha disponible cap dorsal.
    Afegiu-ne un utilitzant «woob config-qt».

en: No accounts available.
    Check your backend configuration in woob config-qt.
ca@valencia: Ni hi ha cap compte disponible.
    Verifiqueu la configuració del dorsal a «woob config-qt».

en: Incorrect password.
ca@valencia: Contrasenya incorrecta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Select Backend
ca@valencia: Seleccioneu el dorsal

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Please select a backend from the list below...
ca@valencia: Seleccioneu un dorsal des de la llista següent...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList)
en: Module
ca@valencia: Mòdul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBackendButton)
en: Select a backend
ca@valencia: Seleccioneu un dorsal

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageAccounts)
en: Select what <b>online</b> account you want to map to the <b>application</b> account...
ca@valencia: Seleccioneu el compte <b>en línia</b> que vulgueu vincular amb el compte d'<b>aplicació</b>...

en: Woob plugin failed to fully initialize, most likely due to a missing or a misconfigured Python environment. Please refer to the manual on how to fix it.
ca@valencia: El connector Woob no s'ha pogut restablir completament, probablement a causa d'un entorn Python que falta o que està mal configurat. Consulteu el manual sobre com solucionar-ho.

en: Woob plugin failed to fully initialize, most likely due to a missing or a misconfigured Woob Python module. Please refer to the manual on how to fix it.
ca@valencia: El connector Woob no s'ha pogut restablir completament, probablement a causa d'un mòdul Python per a Woob que falta o que està mal configurat. Consulteu el manual sobre com solucionar-ho.

en: Woob configuration
ca@valencia: Configuració del Woob

en: Retrieving transactions...
ca@valencia: S'estan recuperant les operacions...

en: GPG installation not found or not working properly.
ca@valencia: No s'ha trobat la instal·lació de GPG o no està treballant de forma adequada.

en: No GPG secret keys found, please run gpg[2] --gen-key or import keys into gpg
ca@valencia: No s'han trobat les claus secretes de GPG, executeu gpg[2] --gen-key o importeu les claus a dins de «gpg»

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
ca@valencia: <p>Heu activat el funcionament amb l'encriptació GPG. Açò vol dir que els fitxers nous s'emmagatzemaran encriptats.</p><p>Els fitxers existents no s'encriptaran automàticament. Per a aconseguir l'encriptació dels fitxers existents, utilitzeu la característica <b>Fitxer/Anomena i guarda...</b> i guardeu el fitxer amb un nom diferent.<br/>Després de comprovar el resultat, podreu suprimir el fitxer antic i canviar el nom de l'encriptat al nom antic.</p>

en: GPG encryption activated
ca@valencia: S'ha activat l'encriptació GPG

en: No encryption
ca@valencia: Sense encriptació

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGpgKeySelectionDlg)
en: Select additional keys
ca@valencia: Selecciona claus addicionals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You have configured KMyMoney to save your data secured with GPG. Please choose the key you want to use for encryption of your data.
ca@valencia: Heu configurat KMyMoney per a guardar les dades assegurades amb GPG. Trieu la clau que voleu utilitzar per a encriptar les dades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Add additional keys here
ca@valencia: Afegiu ací claus addicionals

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, m_listWidget)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
ca@valencia: Introduïu l'ID de la clau que vulgueu utilitzar per a l'encriptació de dades. Açò pot ser una adreça de correu electrònic o un ID de clau hexadecimal. En cas d'un ID de clau, no oblideu el «0x» inicial.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ledLabel)
en: Keys for all of the above user ids found
ca@valencia: Claus trobades per a tots els ID d'usuari de més amunt

en:  (Brokerage)
ca@valencia:  (valors)

en: Loading securities...
ca@valencia: S'estan carregant els títols...

en: Loading currencies...
ca@valencia: S'estan carregant les divises...

en: Loading reports...
ca@valencia: S'estan carregant els informes...

en: Loading cost center...
ca@valencia: S'està carregant el centre de despesa...

en: Unknown XML tag %1 found in line %2
ca@valencia: S'ha trobat l'etiqueta XML desconeguda %1 a la línia %2

en: Exception while creating a %1 element: %2
ca@valencia: Excepció en crear un %1 element: %2

en: Loading file information...
ca@valencia: S'està carregant la informació del fitxer...

en: Loading user information...
ca@valencia: S'està carregant la informació de l'usuari...

en: Saving accounts...
ca@valencia: S'estan guardant els comptes...

en: Saving transactions...
ca@valencia: S'estan guardant les operacions...

en: Saving reports...
ca@valencia: S'estan guardant els informes...

en: Saving budgets...
ca@valencia: S'estan guardant els pressupostos...

en: Saving online banking orders...
ca@valencia: S'estan guardant les ordres de banca en línia...

en: Saving costcenters...
ca@valencia: S'està guardant els centres de despesa...

en: XML storage
ca@valencia: Emmagatzematge XML

en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
ca@valencia: Fitxers de KMyMoney

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
ca@valencia: Fitxers anònims

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
ca@valencia: Fitxers XML

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: KMyMoney files (*.kmy *.xml)
ca@valencia: Fitxers de KMyMoney (*.kmy *.xml)

en: GPG does not seem to be installed on your system. Please make sure that GPG can be found using the standard search path. This time, encryption is disabled.
ca@valencia: Pareix que GPG no està instal·lat en el sistema. Comproveu que es pot trobar utilitzant el camí de busca estàndard. Ara, s'ha desactivat l'encriptació.

en: GPG not found
ca@valencia: No s'ha trobat GPG

en: <p>You have selected to encrypt your data also with the KMyMoney recover key, but the key with id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>has not been found in your keyring at this time. Please make sure to import this key into your keyring. You can find it on the <a href="https://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. This time your data will not be encrypted with the KMyMoney recover key.</p>
ca@valencia: <p>Heu seleccionat encriptar les dades també amb la clau de recuperació, però la clau amb ID</p><p><center><b>%1</b></center></p><p> no s'ha trobat en l'anell de claus en este moment. Assegureu-vos d'importar esta clau en el vostre anell de claus. La trobareu en el <a href="https://kmymoney.org/">lloc web de KMyMoney</a>. En este moment les dades no s'encriptaran amb la clau de recuperació de KMyMoney.</p>

en: GPG Key not found
ca@valencia: No s'ha trobat la clau GPG

en: <p>You have specified to encrypt your data for the user-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Unfortunately, a valid key for this user-id was not found in your keyring. Please make sure to import a valid key for this user-id. This time, encryption is disabled.</p>
ca@valencia: <p>Heu indicat encriptar les dades amb l'ID d'usuari </p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Malauradament, no s'ha trobat cap clau per a este ID d'usuari en l'anell de claus. Assegureu-vos d'importar una clau vàlida per a este ID d'usuari. En este moment, l'encriptació està desactivat.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
ca@valencia: <p>Heu configurat guardar les dades de manera encriptada utilitzant GPG. Assegureu-vos que enteneu que podríeu perdre totes les dades si les encripteu però no les podeu desencriptar més tard. Si no esteu segur, contesteu <b>No</b>.</p>

en: Store GPG encrypted
ca@valencia: Emmagatzema-ho encriptat amb GPG

en: You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 day. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG). | You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 days. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG).
ca@valencia[0]: Heu configurat KMyMoney per a utilitzar GPG per a protegir les vostres dades i també encriptar-les amb la clau de recuperació de KMyMoney. Esta clau està a punt de caducar en %1 dia. Actualitzeu la clau des de l'anell de claus emprant el frontal de GPG (p. ex. el KGPG).
ca@valencia[1]: Heu configurat KMyMoney per a utilitzar GPG per a protegir les vostres dades i també encriptar-les amb la clau de recuperació de KMyMoney. Esta clau està a punt de caducar en %1 dies. Actualitzeu la clau des de l'anell de claus emprant el frontal de GPG (p. ex. el KGPG).

en: Recover key expires soon
ca@valencia: La clau de recuperació caducarà prompte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: GPG encryption settings
ca@valencia: Configuració de l'encriptació GPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: This page allows you to set the parameters for encrypted file storage of your <b>KMyMoney</b> data based on <b>GPG</b>.<p>
    Access to the settings is disabled if <b>GPG</b> could not be detected on your system. In this case, please make sure that <b>GPG</b> is working properly for the current user.<p>
    The <i>additional recovery encryption</i> is only accessible, if the necessary key for <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> with id 0x8AFDDC8E is found in your keyring.
ca@valencia: Esta pàgina permet establir els paràmetres per a l'emmagatzematge del fitxer encriptat de les dades de <b>KMyMoney</b> basat en <b>GPG</b>.<p>
    L'accés a les opcions de configuració està desactivat si no s'ha pogut detectar <b>GPG</b> en el sistema. En este cas, comproveu que <b>GPG</b> estiga funcionant adequadament per a l'usuari actual.<p>
    L'<i>encriptació de recuperació addicional</i> només serà accessible si es troba en el vostre anell de claus la clau <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> amb ID 0x8AFDDC8E.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WriteDataEncrypted)
en: Use GPG encryption
ca@valencia: Utilitza l'encriptació GPG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Your key
ca@valencia: La vostra clau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_masterKeyCombo)
en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
ca@valencia: Este quadro combinat llista totes les claus secretes que teniu en el vostre anell de claus. Seleccioneu la que voleu utilitzar per a l'encriptació en guardar a un fitxer.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Additional keys
ca@valencia: Claus addicionals

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
ca@valencia: Introduïu l'ID de la clau que vulgueu utilitzar per a l'encriptació de dades. Açò pot ser una adreça de correu electrònic o un ID de clau hexadecimal. En cas d'un ID de clau, no oblideu el «0x» inicial.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_userKeysFound)
en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
ca@valencia: Este símbol indica si l'ID de l'usuari indicat es troba en el vostre anell de claus. És verd si s'ha trobat, i fosc en cas contrari.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_recoverKeyFound)
en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
ca@valencia: Este símbol indica si la clau de recuperació de KMyMoney es troba en el vostre anell de claus. És verd si s'ha trobat, i fosc en cas contrari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Recover Key available in keyring
ca@valencia: Clau de recuperació disponible en l'anell de claus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: You can specify to encrypt the data also with the KMyMoney recover key. Only the core KMyMoney developers are in possession of the respective private key required to read back such encrypted data.<p>
    
    This mechanism is provided for the case that you have lost your key and cannot access your data anymore. With this option activated, the KMyMoney developers can decrypt the data and supply you with it in a readable form. Please be prepared, that you have to answer a few detailed questions about the contents of your data before we will send it out.
ca@valencia: Podeu especificar l'encriptació de les dades també amb la clau de recuperació de KMyMoney. Només els desenvolupadors principals de KMyMoney posseïxen la respectiva clau privada requerida per a tornar a llegir estes dades encriptades.<p>
    
    Es proporciona este mecanisme per al cas que hàgeu perdut la vostra clau i no pugueu accedir més a les vostres dades. Amb esta opció activada, els desenvolupadors de KMyMoney poden desencriptar les dades i subministrar-vos-les en una forma accessible. Esteu preparat per a contestar algunes preguntes detallades quant al contingut de les dades abans que vos les puguem enviar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
ca@valencia: Encripta també amb la clau de recuperació de KMyMoney

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysShowNrField), group (General Options)
en: Always show a No. field in transaction form
ca@valencia: Mostra sempre un camp Núm. en el formulari de l'operació

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillTransaction), group (General Options)
en: Auto fill with previous transaction data
ca@valencia: Emplena automàticament amb les dades de l'operació anterior

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillDifference), group (General Options)
en: Treat two transactions as identical, if amount differs by less than
ca@valencia: Considera dues operacions com idèntiques si l'import diferix menys que

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillUseMemos), group (General Options)
en: When auto fill with previous transaction data use the memos
ca@valencia: Quan s'emplena automàticament amb les dades de l'operació anterior, utilitza els -recordatori

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveFile), group (General Options)
en: Autosave file periodically
ca@valencia: Guardada automàtica periòdic del fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (AutoReconciliation), group (General Options)
en: Automatically find which transactions match the given reconciliation data
ca@valencia: Busca automàticament quines operacions coincidixen amb les dades de conciliació indicades

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackupCopies), group (General Options)
en: Number of backup files to keep
ca@valencia: Nombre de fitxers de còpia de seguretat a mantindre

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSavePeriod), group (General Options)
en: Autosave interval in minutes
ca@valencia: L'interval de guardada automàtica en minuts

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveOnClose), group (General Options)
en: Autosave file upon close
ca@valencia: Guardada automàtica en tancar el fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSchedule), group (General Options)
en: Check schedules upon startup
ca@valencia: Comprova les planificacions en iniciar

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalCalculator), group (General Options)
en: Name of external calculator program
ca@valencia: Nom del programa extern de càlcul

note: i18n: ectx: label, entry (HolidayRegion), group (General Options)
en: Name of region used for non-processing days
ca@valencia: Nom de la regió a emprar per als dies no hàbils

note: i18n: ectx: label, entry (EnterMovesBetweenFields), group (General Options)
en: Using the Enter key moves between the fields
ca@valencia: En utilitzar la tecla Retorn es mou entre els camps

note: i18n: ectx: label, entry (StartLastViewSelected), group (General Options)
en: Start with last selected view or homepage
ca@valencia: Comença amb l'última vista seleccionada o la pàgina principal

note: i18n: ectx: label, entry (LastViewSelected), group (General Options)
en: The last selected view
ca@valencia: L'última vista seleccionada

note: i18n: ectx: label, entry (WriteDataEncrypted), group (General Options)
en: Use GPG to encrypt data file
ca@valencia: Utilitza GPG per a encriptar el fitxer de dades

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptRecover), group (General Options)
en: Also encrypt against recover key
ca@valencia: Encripta també amb la clau de recuperació

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipient), group (General Options)
en: GPG User ID (deprecated)
ca@valencia: ID d'usuari de GPG (obsolet)

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipientList), group (General Options)
en: GPG User ID
ca@valencia: ID d'usuari de GPG

note: i18n: ectx: label, entry (ExpertMode), group (General Options)
en: Run in expert (accountant) mode
ca@valencia: Executa en mode expert (comptable)

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSplash), group (General Options)
en: Show splash screen during startup
ca@valencia: Mostra la pantalla de presentació en iniciar

note: i18n: ectx: label, entry (syncLedgerInvestment), group (General Options)
en: Synchronize account in ledger and investment view
ca@valencia: Sincronitza el compte del llibre major i la vista de les inversions

note: i18n: ectx: label, entry (viewType), group (General Options)
en: The type of the KMyMoney view
ca@valencia: El tipus de vista de KMyMoney

note: i18n: ectx: label, entry (firstTimeRun), group (General Options)
en: First time switch to start new user wizard
ca@valencia: La primera vegada canvia a l'inici de l'assistent d'usuari nou

note: i18n: ectx: label, entry (showTitleBar), group (General Options)
en: Show title bar on each view
ca@valencia: Mostra la barra de títol en cada vista

note: i18n: ectx: label, entry (stringMatchFromStart), group (General Options)
en: Match strings in auto-completion only from the first letter on. A substring behind the first letter is not found.
ca@valencia: En mode de compleció automàtica, les cadenes només coincidixen des de la primera lletra. No es trobarà cap subcadena després de la primera lletra.

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionFormTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in transaction form
ca@valencia: Ordre de tabulació dels ginys d'edició en el formulari de l'operació

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionRegisterTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in register
ca@valencia: Ordre de tabulació dels ginys d'edició en el registre

note: i18n: ectx: label, entry (ItemList), group (Homepage Options)
en: Order of items on homepage
ca@valencia: Ordre dels elements en la pàgina principal

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Zoom factor used for home view HTML page
ca@valencia: Factor de zoom utilitzat per a la vista inicial de la pàgina HTML

note: i18n: ectx: label, entry (RememberZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Remember (manually adjusted) zoom factor in home view on program end.
ca@valencia: Recorda el factor de zoom (ajustat manualment) a la vista inicial en eixir del programa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLimitInfo), group (Homepage Options)
en: Show account limit information on the Homepage
ca@valencia: Mostra la informació sobre el límit del compte a la pàgina principal

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts), group (Homepage Options)
en: Show balance status on the Homepage for accounts where data imports include balance information.
ca@valencia: Mostra a la pàgina principal l'estat del saldo dels comptes en què les importacions de dades inclouen informació del saldo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfUnmarkedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not marked transactions per account on the Homepage [!M]
ca@valencia: Mostra el nombre d'operacions no marcades per al compte en la pàgina principal [!M]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfClearedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of cleared transactions per account on the Homepage [C]
ca@valencia: Mostra el nombre d'operacions liquidades per al compte en la pàgina principal [C]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfNotReconciledTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account on the Homepage [!R]
ca@valencia: Mostra el nombre d'operacions no conciliades (no marcades + liquidades) per al compte en la pàgina principal [!R]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDateOfLastReconciliation), group (Homepage Options)
en: Show date of last reconciliation on the Homepage
ca@valencia: Mostra la data de l'última conciliació a la pàgina principal

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceLiabilities), group (Homepage Options)
en: Hide zero balance liabilities on the Homepage
ca@valencia: Oculta els passius amb saldo zero a la pàgina principal

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomColors), group (Color Options)
en: Use custom colors
ca@valencia: Utilitza colors personalitzats

note: i18n: ectx: label, entry (transactionImportedColor), group (Color Options)
en: Background color for imported transactions
ca@valencia: Color del fons per a les operacions importades

note: i18n: ectx: label, entry (transactionMatchedColor), group (Color Options)
en: Background color for matched transactions
ca@valencia: Color del fons per a les operacions conciliades

note: i18n: ectx: label, entry (transactionErroneousColor), group (Color Options)
en: List color for erroneous transactions
ca@valencia: Color de la llista per a les operacions errònies

note: i18n: ectx: label, entry (missingConversionRateColor), group (Color Options)
en: List color for missing conversion rate
ca@valencia: Color de la llista per als tipus de canvi que falten

note: i18n: ectx: label, entry (groupMarkerColor), group (Color Options)
en: Background color for group marker
ca@valencia: Color del fons per als marcadors de grup

note: i18n: ectx: label, entry (fieldRequiredColor), group (Color Options)
en: Background color for required fields
ca@valencia: Color de fons per als camps requerits

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCategoriesInAccountsView), group (List Options)
en: Show categories in the accounts view
ca@valencia: Mostra les categories a la vista dels comptes

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceEquities), group (List Options)
en: Hide zero balance equities
ca@valencia: Oculta les accions amb saldo zero

note: i18n: ectx: label, entry (HideFinishedSchedules), group (List Options)
en: Hide finished schedules
ca@valencia: Oculta les planificacions finalitzades

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlannedScheduleDates), group (List Options)
en: Show schedules with planned date
ca@valencia: Mostra les planificacions amb data planificada

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFancyMarker), group (List Options)
en: Show fancy group markers
ca@valencia: Mostra marcadors de fantasia de grup

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFiscalMarker), group (List Options)
en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
ca@valencia: Mostra marcadors de fantasia per a l'any fiscal anterior i l'actual

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBegin), group (List Options)
en: Starting month of the fiscal year
ca@valencia: Mes inicial de l'any fiscal

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBeginDay), group (List Options)
en: Starting day of the fiscal year
ca@valencia: Data inicial de l'any fiscal

note: i18n: ectx: label, entry (StartDate), group (List Options)
en: Start date
ca@valencia: Data d'inici

note: i18n: ectx: label, entry (logPath), group (List Options)
en: Log file path
ca@valencia: Camí cap al fitxer de registre

note: i18n: ectx: label, entry (useSystemFont), group (List Options)
en: Use system font
ca@valencia: Utilitza el tipus de lletra del sistema

note: i18n: ectx: label, entry (sortNormalView), group (List Options) i18n: ectx: label, entry (sortReconcileView), group (List Options)
en: Sort order of register in normal view
ca@valencia: Sentit d'ordenació del registre a la vista normal

note: i18n: ectx: label, entry (sortSearchView), group (List Options)
en: Sort order of register in search dialog
ca@valencia: Sentit d'ordenació del registre en el diàleg de busca

note: i18n: ectx: label, entry (defaultReconciliationState), group (List Options)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation
ca@valencia: Estat predeterminat de la conciliació per a les operacions introduïdes durant la conciliació

note: i18n: ectx: label, entry (matchInterval), group (Import options)
en: Number of days (plus/minus) to search for matching transactions
ca@valencia: Nombre de dies (més/menys) per a buscar operacions coincidents

note: i18n: ectx: label, entry (askForPayeeCategory), group (Import options)
en: During import, ask for a new payee's default category
ca@valencia: Durant la importació, sol·licita una categoria predeterminada per a un beneficiari nou

note: i18n: ectx: label, entry (qifCash), group (QIF Options)
en: additional names for cash account
ca@valencia: noms addicionals per al compte de tresoreria

note: i18n: ectx: label, entry (qifBank), group (QIF Options)
en: additional names for checking account
ca@valencia: noms addicionals per al compte corrent

note: i18n: ectx: label, entry (qifCreditCard), group (QIF Options)
en: additional names for credit card account
ca@valencia: noms addicionals per al compte de targeta de crèdit

note: i18n: ectx: label, entry (qifAsset), group (QIF Options)
en: additional names for asset account
ca@valencia: noms addicionals per al compte d'actiu

note: i18n: ectx: label, entry (qifOpeningBalance), group (QIF Options)
en: additional names for opening balance payee
ca@valencia: noms addicionals per al beneficiari del saldo d'obertura

note: i18n: ectx: label, entry (qifInvoice), group (QIF Options)
en: additional names for invoice accounts
ca@valencia: noms addicionals per als comptes de facturació

note: i18n: ectx: label, entry (showAccountsExpanded), group (Account View Settings)
en: Show accounts view expanded when loaded
ca@valencia: Mostra la vista dels comptes ampliada en carregar

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumLegendItems), group (Chart Settings)
en: Maximum quantity of legend items to display on charts
ca@valencia: Quantitat màxima d'elements de llegenda a mostrar en els gràfics

note: i18n: ectx: label, entry (ChartsPalette), group (Chart Settings)
en: The palette used to render charts
ca@valencia: La paleta emprada per a renderitzar els gràfics

note: i18n: ectx: label, entry (CssFileDefault), group (Chart Settings)
en: Name of default CSS file
ca@valencia: Nom del fitxer CSS predeterminat

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Buy shares
ca@valencia: Compra d'accions

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Sell shares
ca@valencia: Venda d'accions

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Reinvest dividend
ca@valencia: Reinversió del dividend

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Yield
ca@valencia: Rendiment

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Add shares
ca@valencia: Afig accions

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Remove shares
ca@valencia: Elimina les accions

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Split shares
ca@valencia: Desdoblament de les accions

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Interest Income
ca@valencia: Interessos rebuts

en: The posting date of the transaction.
ca@valencia: La data de situació de l'operació.

en: The posting date is prior to the opening date of account <b>%1</b>.
ca@valencia: La data de situació és anterior a la data d'obertura del compte <b>%1</b>.

[ctx: @info:usagetip]
en: The transaction commodity has been changed which will possibly make all price information invalid. Please check them.
ca@valencia: S'ha canviat la mercaderia de l'operació, i possiblement provocarà que tota la informació del preu no siga vàlida. Cal comprovar-ho.

[ctx: @info:tooltip]
en: Category for fees
ca@valencia: Categoria per a les despeses

[ctx: @info:tooltip]
en: Amount of fees
ca@valencia: Import de les despeses

[ctx: @info:tooltip]
en: Category for interest
ca@valencia: Categoria per a l'interés

[ctx: @info:tooltip]
en: Amount of interest
ca@valencia: Import de l'interés

[ctx: @info:tooltip]
en: Asset or brokerage account
ca@valencia: Compte d'actiu o de valors

[ctx: @info:tooltip]
en: Price information for this transaction
ca@valencia: Informació del preu d'esta operació

[ctx: @info:tooltip]
en: Number of shares
ca@valencia: Nombre d'accions

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter number of shares for this transaction
ca@valencia: Introduïu el nombre d'accions d'esta operació

[ctx: @info:tooltip]
en: Split ratio
ca@valencia: Relació del desdoblament

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the split ratio for this transaction
ca@valencia: Introduïu la relació del desdoblament d'esta operació

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter price information for this transaction
ca@valencia: Introduïu la informació del preu d'esta operació

[ctx: @info:tooltip]
en: Select account to balance the transaction
ca@valencia: Seleccioneu el compte per saldar l'operació

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter category for fees
ca@valencia: Introduïu la categoria per a les despeses

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter amount of fees
ca@valencia: Introduïu l'import de les despeses

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter category for interest
ca@valencia: Introduïu la categoria per a l'interés

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter amount of interest
ca@valencia: Introduïu l'import de l'interés

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el compte «%1». Motiu: %2

en: <qt>You have closed this account. It remains in the system because you have transactions which still refer to it, but it is not shown in the views. You can make it visible again by going to the View menu and selecting <b>Show all accounts</b> or by deselecting the <b>Do not show closed accounts</b> setting.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu tancat este compte. Roman en el sistema perquè hi ha operacions que encara el referencien, però no es mostra en les visualitzacions. Podeu tornar a fer-lo visible anant al menú Vista i seleccionat <b>Mostra tots els comptes</b> o desseleccionant el paràmetre <b>No mostres els comptes tancats</b>.</qt>

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Do you really want to remove the mapping of account <b>%1</b> to an online account? Depending on the details of the online banking method used, this action cannot be reverted.
ca@valencia: Segur que voleu eliminar el vincle del compte <b>%1</b> amb un compte en línia? En funció dels detalls del mètode emprat per a la banca en línia, esta acció no es podrà revertir.

en: Remove mapping to online account
ca@valencia: Elimina el vincle amb un compte en línia

en: Unable to unmap account from online account: %1
ca@valencia: El compte no s'ha pogut desvincular del compte en línia: %1

en: You try to map a brokerage account to an online account. This is usually not advisable. In general, the investment account should be mapped to the online account. Please cancel if you intended to map the investment account, continue otherwise
ca@valencia: Esteu intentant vincular un compte de valors amb un compte en línia. Normalment, açò no és recomanable. En general, el compte d'inversió haurà d'estar vinculat amb el compte en línia. Cancel·leu-ho si intenteu vincular amb el compte d'inversió, altrament continueu

en: Mapping brokerage account
ca@valencia: Vinculació del compte de valors

en: Select online banking plugin
ca@valencia: Seleccioneu el connector de banca en línia

en: Unable to map account to online account: %1
ca@valencia: El compte no s'ha pogut vincular amb el compte en línia: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_collapseButton)
en: Collapse all accounts in the list
ca@valencia: Reduïx tots els comptes de la llista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_expandButton)
en: Expand all accounts in the list
ca@valencia: Expandix tots els comptes de la llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hiddenCategories)
en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
ca@valencia: Nota: Les categories sense emprar no seran mostrades a les opcions de configuració com a seleccionades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_totalProfitsLabel)
en: Total Profits:
ca@valencia: Beneficis totals:

en: Edit account '%1'
ca@valencia: Edita el compte «%1»

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
ca@valencia: No s'ha pogut modificar el compte «%1». Motiu: %2

en: The balance of the account must be zero before the account can be closed
ca@valencia: El saldo del compte cal que siga zero abans que es puga tancar el compte

en: All subaccounts must be closed before the account can be closed
ca@valencia: Cal tancar tots els subcomptes abans que es puga tancar el compte

en: This account is still included in an active schedule
ca@valencia: Este compte encara està inclòs en una planificació activa

en: This account is still mapped to an online account
ca@valencia: Este compte encara està vinculat amb un compte en línia

en: Edit category '%1'
ca@valencia: Edita la categoria «%1»

en: Unable to modify category '%1'. Cause: %2
ca@valencia: No s'ha pogut modificar la categoria «%1». Motiu: %2

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
ca@valencia: No s'ha pogut intercanviar la categoria <b>%1</b> per la categoria <b>%2</b>. Motiu: %3

en: <qt>Do you really want to delete category <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir la categoria <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Unable to delete category <b>%1</b>. Cause: %2</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut suprimir la categoria <b>%1</b>. Motiu: %2</qt>

en: <qt>Do you want to delete category <b>%1</b> with all its sub-categories or only the category itself? If you only delete the category itself, all its sub-categories will be made sub-categories of <b>%2</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu suprimir la categoria <b>%1</b> amb totes les seues subcategories o només la mateixa categoria? Si només suprimiu la categoria, totes les seues subcategories esdevindran subcategories de <b>%2</b>.</qt>

en: Delete all
ca@valencia: Suprimix-ho tot

en: Just the category
ca@valencia: Només la categoria

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
ca@valencia: <p>Algunes subcategories de la categoria <b>%1</b> no s'ha pogut suprimir perquè encara estan en ús. Esdevindran categories de <b>%2</b>. Voleu continuar?</p>

en: <qt>Unable to delete a sub-category of category <b>%1</b>. Reason: %2</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut suprimir una subcategoria de la categoria <b>%1</b>. Motiu: %2</qt>

en: Unable to delete category '%1'. Cause: %2
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la categoria «%1». Motiu: %2

en: Reconcile
ca@valencia: Conciliació

en: Reconcile - disabled because you are currently reconciling <b>%1</b>
ca@valencia: Conciliació - S'ha desactivat perquè actualment s'està conciliant <b>%1</b>

en: Duplicate the current selected transactions
ca@valencia: Duplica les operacions actualment seleccionades

en: Add reversing transactions to the currently selected
ca@valencia: Afig les operacions revertides a la seleccionades actualment.

[ctx: Button text for unmatch transaction]
en: Unmatch
ca@valencia: Desaparella

en: Difference: %1
ca@valencia: Diferència: %1

en: Balance: %1
ca@valencia: Saldo: %1

en: Investment value: %1%2
ca@valencia: Valor de la inversió: %1%2

en: KMyMoney has detected transactions matching your reconciliation data.
    Would you like KMyMoney to clear these transactions for you?
ca@valencia: KMyMoney ha detectat operacions que coincidixen amb les dades de conciliació.
    Voleu que KMyMoney liquidi estes operacions per vós?

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to continue to edit the transactions anyway?
ca@valencia: Com a mínim s'ha conciliat un desglossament de les operacions seleccionades. Voleu continuar editant les operacions igualment?

en: Transaction already reconciled
ca@valencia: L'operació ja s'ha conciliat

en: Cannot create transactions when no account is selected.
ca@valencia: No es poden crear operacions quan no hi ha cap compte seleccionat.

en: Cannot create transactions in the context of a category.
ca@valencia: No es poden crear operacions en el context d'una categoria.

en: Cannot create transactions in a closed account.
ca@valencia: No es poden crear operacions en un compte tancat.

en: Cannot edit transactions in the context of a category.
ca@valencia: No es poden editar operacions en el context d'una categoria.

en: Cannot edit mixed investment action/type transactions together.
ca@valencia: No es poden editar operacions d'acció/tipus d'inversió mixtes juntes.

en: Cannot edit investment transactions and non-investment transactions together.
ca@valencia: No es poden editar operacions d'inversió i operacions de no inversió juntes.

en: Cannot edit multiple split transactions at once.
ca@valencia: No es poden editar múltiples desglossaments d'operacions a la vegada.

en: Cannot edit investment transactions in the context of this account.
ca@valencia: No es poden editar operacions d'inversió en el context d'este compte.

en: <p>Please select what you want to do: discard the changes, save the changes or continue to edit the transaction.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu què voleu fer: descartar els canvis, guardar els canvis o continuar editant l'operació.</p><p>També podeu establir una opció per a guardar automàticament l'operació en seleccionar, p. ex. una altra operació.</p>

en: End transaction edit
ca@valencia: Finalitza l'edició de l'operació

en: <p>Please select what you want to do: discard or save the changes.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu què voleu fer: descartar els canvis o guardar els canvis.</p><p>També podeu establir una opció per a guardar automàticament l'operació, per exemple, en seleccionar una altra operació.</p>

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
ca@valencia: Com a mínim s'ha conciliat un desglossament de les operacions seleccionades. Voleu suprimir les operacions igualment?

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir l'operació seleccionada?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir totes les %1 operacions seleccionades?

en: Delete transaction
ca@valencia: Elimina operació

en: Unable to duplicate transaction(s)
ca@valencia: No s'ha/n pogut duplicar les operacions

en: Unable to accept transaction
ca@valencia: No s'ha pogut acceptar l'operació

en: Unable to modify transaction
ca@valencia: No s'ha pogut modificar l'operació

en: Date: %1
ca@valencia: Data: %1

[ctx: Name for unknown payee]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Payee: %1
ca@valencia: Beneficiari: %1

en: Amount: %1
ca@valencia: Total: %1

en: Memo: %1
ca@valencia: Recordatori: %1

en: You are about to finish the reconciliation of this account with a difference between your bank statement and the transactions marked as cleared.
    Are you sure you want to finish the reconciliation?
ca@valencia: La conciliació d'este compte està a punt de finalitzar amb una diferència entre l'extracte del vostre banc i les operacions marcades com a liquidades.
    Segur que voleu finalitzar la conciliació?

en: Confirm end of reconciliation
ca@valencia: Confirmeu el final de la conciliació

en: Statement Details
ca@valencia: Detalls d'extracte

en: Statement Deposit Details
ca@valencia: Detalls dels ingressos de l'extracte

en: Statement Payment Details
ca@valencia: Detalls de pagaments d'extracte

en: %1 deposit (%2) | %1 deposits (%2)
ca@valencia[0]: %1 ingrés (%2)
ca@valencia[1]: %1 ingressos (%2)

en: %1 charge (%2) | %1 charges (%2)
ca@valencia[0]: %1 càrrec (%2)
ca@valencia[1]: %1 càrrecs (%2)

en: %1 payment (%2) | %1 payments (%2)
ca@valencia[0]: %1 pagament (%2)
ca@valencia[1]: %1 pagaments (%2)

en: Go to '%1'
ca@valencia: Ves a «%1»

en: Statement: %1
ca@valencia: Extracte: %1

[ctx: Cleared balance]
en: Cleared: %1
ca@valencia: Liquidat: %1

en: Last reconciled: %1
ca@valencia: Última conciliació: %1

en: Never reconciled
ca@valencia: No s'ha conciliat mai

en: Cannot process transaction with focus if it is not selected.
ca@valencia: No es pot processar una operació amb focus si no s'ha seleccionat.

en: Unable to delete transaction(s)
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'operacions

en: Unable to unmatch the selected transactions
ca@valencia: No s'han pogut desaparellar les operacions seleccionades

en: Unable to match the selected transactions
ca@valencia: No s'han pogut emparellar les operacions seleccionades

en: Running automatic reconciliation
ca@valencia: S'està fent una conciliació automàtica

en: Before KMyMoney can give you detailed information about your financial status, you need to create at least one account. Until then, KMyMoney shows the welcome page instead.
ca@valencia: Abans que KMyMoney vos puga donar informació detallada quan al vostre estat financer, cal crear com a mínim un compte. Fins llavors, KMyMoney mostrarà la pàgina de benvinguda.

en: Your Financial Summary
ca@valencia: El vostre resum financer

en: Preferred Accounts
ca@valencia: Comptes preferits

en: Payment Accounts
ca@valencia: Comptes monetaris

en: Show KMyMoney welcome page
ca@valencia: Mostra la pàgina de benvinguda de KMyMoney

en: Overdue payments
ca@valencia: Pagaments endarrerits

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, ScheduleWizardPage)
en: Schedule
ca@valencia: Planificació

en: Balance after
ca@valencia: Saldo posterior

en: Today's due payments
ca@valencia: Pagaments que vencen hui

en: Future payments
ca@valencia: Pagaments propers

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
ca@valencia: Mostra algunes planificacions a la llista

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
ca@valencia: Mostra més planificacions a la llista

en: Enter schedule
ca@valencia: Introduïx la planificació

en: Skip schedule
ca@valencia: Omet la planificació

en: Edit schedule
ca@valencia: Edita la planificació

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
ca@valencia[0]:  (%1 pagament)
ca@valencia[1]:  (%1 pagaments)

en: Last Reconciled
ca@valencia: Última conciliació

en: To Minimum Balance / Maximum Credit
ca@valencia: Al saldo mínim / crèdit màxim

[ctx: Forecast days]
en: %1 Day Forecast | %1 Day Forecast
ca@valencia[0]: Previsió a %1 dia
ca@valencia[1]: Previsió a %1 dies

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
ca@valencia[0]: %1 dia
ca@valencia[1]: %1 dies

en: Assets and Liabilities Summary
ca@valencia: Resum d'Actius i Passius

en: Asset Accounts
ca@valencia: Comptes d'Actiu

en: Liability Accounts
ca@valencia: Comptes de Passiu

en: Total Assets
ca@valencia: Total d'actius

en: Total Liabilities
ca@valencia: Total de passius

en: Cash Flow Summary
ca@valencia: Resum del flux de caixa

en: Income and Expenses of Current Month
ca@valencia: Ingressos i despeses d'este mes

en: Scheduled Income
ca@valencia: Ingressos planificats

en: Expenses
ca@valencia: Despeses

en: Scheduled Expenses
ca@valencia: Despeses planificades

en: Liquid Assets and Liabilities
ca@valencia: Actius i Passius líquids

en: Liquid Assets
ca@valencia: Actius líquids

en: Transfers to Liquid Liabilities
ca@valencia: Transferències a passius líquids

en: Liquid Liabilities
ca@valencia: Passius líquids

en: Other Transfers
ca@valencia: Altres transferències

en: Cash Flow Status
ca@valencia: Estat del flux de caixa

en: Expected Liquid Assets
ca@valencia: Actius líquids esperats

en: Expected Liquid Liabilities
ca@valencia: Passius líquids esperats

en: Expected Profit/Loss
ca@valencia: Benefici/pèrdua esperat

en: Unable to store institution: %1
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la institució: %1

en: Unable to edit institution: %1
ca@valencia: No s'ha pogut editar la institució: %1

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu suprimir la institució <b>%1</b>?</p>

en: Unable to delete institution: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la institució: %1

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu suprimir la inversió <b>%1</b>?</p>

en: Delete investment
ca@valencia: Elimina la inversió

en: Unable to delete investment: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la inversió: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KInvestmentView)
en: Investment Summary
ca@valencia: Resum d'inversions

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_equitiesTab)
en: Equities
ca@valencia: Accions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Account:
ca@valencia: Escolliu un compte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_equitiesTree)
en: Summary of the equities contained in this account, showing your holdings and their most recent price.
ca@valencia: Resum de les accions contingudes en este compte, mostrant les de la vostra propietat i la seua cotització més recent.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Change the security information of the selected entry.
ca@valencia: Canvia la informació de títol de l'entrada seleccionada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Remove this security item from the file
ca@valencia: Elimina este títol del fitxer

en: Ledgers
ca@valencia: Llibres majors

en: New ledger
ca@valencia: Llibre major nou

en: Do you want to show <b>%1</b> column on every loaded view?
ca@valencia: Voleu mostrar la columna <b>%1</b> en totes les vistes carregades?

en: Do you want to hide <b>%1</b> column on every loaded view?
ca@valencia: Voleu ocultar la columna <b>%1</b> en cada vista carregada?

en: Show home page
ca@valencia: Mostra la pàgina principal

en: Show institutions page
ca@valencia: Mostra la pàgina d'institucions

en: Show accounts page
ca@valencia: Mostra la pàgina dels comptes

en: Show scheduled transactions page
ca@valencia: Mostra la pàgina d'operacions planificades

en: Show categories page
ca@valencia: Mostra la pàgina de categories

en: Show tags page
ca@valencia: Mostra la pàgina d'etiquetes

en: Show payees page
ca@valencia: Mostra la pàgina de beneficiaris

en: Show ledgers page
ca@valencia: Mostra la pàgina llibres majors

en: Show investments page
ca@valencia: Mostra la pàgina d'inversions

en: Show reports page
ca@valencia: Mostra la pàgina d'informes

en: Show budget page
ca@valencia: Mostra la pàgina de pressupostos

en: Show forecast page
ca@valencia: Mostra la pàgina de previsió

en: Show outbox page
ca@valencia: Mostra la pàgina safata d'eixida

en: Unable to add schedule: %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir la planificació: %1

en: A payee with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple payees with the same identification name. Are you sure you would like to rename the payee?
ca@valencia: Ja existix un beneficiari amb el nom «%1». No és recomanable tindre múltiples beneficiaris amb el mateix nom identificatiu. Segur que voleu canviar el nom del beneficiari?

en: Unable to modify payee
ca@valencia: No s'ha pogut modificar el beneficiari

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu eliminar el beneficiari <b>%1</b>?</p>

en: Do you really want to remove all selected payees?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar tots els beneficiaris seleccionats?

en: Remove Payee
ca@valencia: Elimina beneficiari

en: <p>Do you really want to merge the selected payees?
ca@valencia: <p>Segur que voleu fusionar els beneficiaris seleccionats?

en: Merge Payees
ca@valencia: Fusiona els beneficiaris

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your payees
ca@valencia: Els vostres beneficiaris

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new payee
ca@valencia: Crea un beneficiari nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new payee.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a crear un beneficiari nou.

[ctx: New payee]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected payee
ca@valencia: Canvia el nom el beneficiari seleccionat actualment

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected payee.
ca@valencia: Utilitzeu-la este per a canviar el nom del beneficiari seleccionat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete selected payee(s)
ca@valencia: Elimina els beneficiari/s seleccionats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected payee. You can also select multiple payees to be deleted.
ca@valencia: Utilitzeu-la este per a suprimir el beneficiari seleccionat. També podeu seleccionar múltiples beneficiaris a suprimir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge multiple selected payees
ca@valencia: Fusiona els múltiples beneficiaris seleccionats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Use this to merge multiple selected payees.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a fusionar múltiples beneficiaris seleccionats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge
ca@valencia: Fusiona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_balanceLabel)
en: Balance:
ca@valencia: Saldo:

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, addressTab)
en: Address
ca@valencia: Adreça

[ctx: E-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: E-Mail:
ca@valencia: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: State:
ca@valencia: Estat:

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Address:
ca@valencia: Adreça:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Creates new e-mail to your payee.
ca@valencia: Crea un correu electrònic nou al beneficiari.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Use this to create new e-mail to your payee.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a crear un correu electrònic nou al beneficiari.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchingTab)
en: Matching
ca@valencia: Coincidència

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Match method
ca@valencia: Mètode de coincidència

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkMatchIgnoreCase)
en: Ignore Case
ca@valencia: Ignora majúscules/minúscules

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: List of matching names
ca@valencia: Llista de noms coincidents

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: This list contains the names that will match this payee if a transaction is imported from an external source. Keep in mind, that you can specify regular expressions here.
ca@valencia: Esta llista conté els noms que coincidiran amb este beneficiari si s'importa una operació des d'una font externa. Cal tindre en compte que ací podeu indicar expressions regulars.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defaultAccountTab)
en: Default Category
ca@valencia: Categoria predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableDefaultCategory)
en: Use the default category for new transactions with this payee
ca@valencia: Utilitza la categoria predeterminada per a les operacions noves amb este beneficiari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDefaultCategory)
en: Default category:
ca@valencia: Categoria predeterminada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSuggestACategory)
en: Suggest a category
ca@valencia: Suggerix una categoria

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPayeeIdentifiers)
en: Account Numbers
ca@valencia: Números de compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Fetches the payee's data from your addressbook.
ca@valencia: Recupera les dades del beneficiari de la llibreta d'adreces.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Use this to fetch payee's data.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a recuperar les dades del beneficiari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Sync
ca@valencia: Sincronitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @item No matching]
en: No matching
ca@valencia: Sense coincidència

[ctx: @item Match Payees name partially]
en: Match Payees name (partial)
ca@valencia: Coincidència en el nom dels beneficiaris (parcial)

[ctx: @item Match Payees name exactly]
en: Match Payees name (exact)
ca@valencia: Coincidència en el nom dels beneficiaris (exacta)

[ctx: @item Search match in list]
en: Match on a name listed below
ca@valencia: Coincidència en un nom que es llista davall

[ctx: @item Show all payees]
en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
ca@valencia: Utilitzat

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
ca@valencia: Sense utilitzar

en: Balance: %1%2
ca@valencia: Saldo: %1%2

en: At least one transaction/scheduled transaction or loan account is still referenced by a payee. Currently you have all payees selected. However, at least one payee must remain so that the transaction/scheduled transaction or loan account can be reassigned.
ca@valencia: Com a mínim hi ha referenciada una operació/operació planificada o un compte de préstec per a un beneficiari. Actualment, teniu tots els beneficiaris seleccionats. Tanmateix, almenys ha de romandre un beneficiari per tal que es puga reassignar l'operació/operació planificada o el compte de préstec.

en: Unable to reassign payee of transaction/split
ca@valencia: No s'ha pogut reassignar el beneficiari d'una operació/desglossament

en: Nothing to merge.
ca@valencia: No hi ha res a fusionar.

en: Unable to remove payee(s)
ca@valencia: No s'han pogut eliminar els beneficiari/s

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for this account. Do you want to enter those scheduled transactions now?
ca@valencia: KMyMoney ha detectat algunes operacions planificades endarrerides per a este compte. Voleu introduir ara estes operacions planificades?

en: Scheduled transactions found
ca@valencia: S'han trobat operacions planificades

en: Error executing item
ca@valencia: S'ha produït un error en executar un element

en: Unable to filter account
ca@valencia: No s'ha pogut filtrar el compte

en: Bills
ca@valencia: Factures

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Deposits
ca@valencia: Ingressos

en: Loans
ca@valencia: Préstecs

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu suprimir l'operació planificada <b>%1</b>?</p>

en: In case of loan payments it is currently not possible to recreate the scheduled transaction.
ca@valencia: En cas de pagaments de préstecs, actualment no es pot tornar a crear l'operació planificada.

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar l'operació planificada: «%1»

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
ca@valencia: Còpia de %1

en: Unable to duplicate scheduled transaction: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut duplicar l'operació planificada: «%1»

en: Unknown scheduled transaction '%1'
ca@valencia: Operació planificada desconeguda «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New Scheduled transaction...
ca@valencia: Operació planificada nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_accountsCombo)
en: Filter Accounts
ca@valencia: Filtra els comptes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Type/Name
ca@valencia: Tipus/Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Frequency
ca@valencia: Freqüència

en: Unable to load accounts:
ca@valencia: No s'han pogut carregar els comptes:

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut introduir l'operació planificada «%1»

en: Are you sure you wish to stop this scheduled transaction from being entered into the register?
    
    KMyMoney will prompt you again next time it starts unless you manually enter it later.
ca@valencia: Segur que voleu parar que esta operació planificada s'introduïsca en el registre?
    
    KMyMoney vos ho tornarà a preguntar la pròxima vegada que s'inicie a menys que l'introduïu manualment més avant.

en: <qt>Do you really want to skip the <b>%1</b> transaction scheduled for <b>%2</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu ometre l'operació planificada <b>%1</b> per a <b>%2</b>?</qt>

en: <qt>Unable to skip scheduled transaction <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut ometre l'operació planificada <b>%1</b>.</qt>

en: A tag with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple tags with the same identification name. Are you sure you would like to rename the tag?
ca@valencia: Ja existix una etiqueta amb el nom «%1». No és recomanable tindre múltiples etiquetes amb el mateix nom identificatiu. Segur que voleu canviar de nom l'etiqueta?

en: Unable to modify tag
ca@valencia: No s'ha pogut modificar l'etiqueta

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
ca@valencia: Voleu guardar els canvis per a <b>%1</b>?

en: <p>Do you really want to remove the tag <b>%1</b>?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu eliminar l'etiqueta <b>%1</b>?</p>

en: Do you really want to remove all selected tags?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar totes les etiquetes seleccionades?

en: Remove Tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta

en: At least one transaction/scheduled transaction is still referenced by a tag. Currently you have all tags selected. However, at least one tag must remain so that the transaction/scheduled transaction can be reassigned.
ca@valencia: Encara hi ha com a mínim una operació/planificació que està referenciada per una etiqueta. Actualment teniu totes les etiquetes seleccionades. Tanmateix, cal que existisca com a mínim una etiqueta per tal que les operacions/planificacions es puguen reassignar.

en: Unable to reassign tag of transaction/split
ca@valencia: No s'ha pogut reassignar l'etiqueta d'una operació/desglossament

en: Unable to remove tag(s)
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar l'etiquetes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your tags
ca@valencia: Les vostres etiquetes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new tag
ca@valencia: Crea una etiqueta nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new tag.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a crear una etiqueta nova.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected tag
ca@valencia: Canvia el nom l'etiqueta seleccionada actualment

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected tag.
ca@valencia: Utilitzeu-la este per a canviar de nom l'etiqueta seleccionada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta seleccionada actualment

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected tag.
ca@valencia: Utilitzeu-la este per a suprimir l'etiqueta seleccionada.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Tag configuration
ca@valencia: Configuració d'etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Tag color:
ca@valencia: Color de l'etiqueta:

[ctx: @item Show all tags]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: @item Show only used tags]
en: Used
ca@valencia: Utilitzades

[ctx: @item Show only unused tags]
en: Unused
ca@valencia: Sense utilitzar

[ctx: @item Show only opened tags]
en: Opened
ca@valencia: Obertes

[ctx: @item Show only closed tags]
en: Closed
ca@valencia: Tancades

en: Home Page
ca@valencia: Pàgina principal

en: Welcome to KMyMoney
ca@valencia: Us donem la benvinguda a KMyMoney

en: The free, easy to use, personal finance manager by KDE
ca@valencia: El gestor de les finances personals lliure i fàcil d'utilitzar, creat per la comunitat KDE

en: Go to My Financial Summary
ca@valencia: Ves al meu resum financer

en: Start with one of the following activities...
ca@valencia: Inicia una de les següents activitats...

en: Get started and setup accounts
ca@valencia: Comença i inicia els comptes

en: Open an existing data file
ca@valencia: Obri un fitxer de dades existent

en: Learn how to use KMyMoney
ca@valencia: Aprendre a utilitzar KMyMoney

en: Visit our website
ca@valencia: Visiteu la nostra pàgina web

en: Get help from our community
ca@valencia: Aconseguiu ajuda de la nostra comunitat

en: See what's new in this version
ca@valencia: Veure què hi ha de nou en esta versió

en: What's new in this version
ca@valencia: Què hi ha de nou en esta versió

en: What's new in KMyMoney %1
ca@valencia: Què hi ha de nou en KMyMoney %1

en: Return to the Welcome page
ca@valencia: Torna a la pàgina de benvinguda

en: We are pleased to announce a major step forward for what has been described as "the BEST personal finance manager for FREE users".
ca@valencia: Ens complau anunciar un gran pas cap què s'ha descrit com «el MILLOR gestor de finances personals per als usuaris LLIURES».

en: What's new in this version:
ca@valencia: Què hi ha de nou en esta versió:

en: Let us know what you think. We hope that you enjoy using the application.
ca@valencia: Permeteu-nos conéixer què penseu. Esperem que gaudiu emprant l'aplicació.

en: Please let us know about any abnormal behavior in the program by selecting <a href="/action?id=help_report_bug">"Report bug..."</a> from the help menu or by sending an e-mail to the developers mailing list.
ca@valencia: Permeteu-nos conéixer qualsevol comportament anormal en el programa seleccionant <a href="/action?id=help_report_bug">«Informeu d'un error...»</a> des del menú d'ajuda o enviant un correu a la llista de correu dels desenvolupadors.

en: The KMyMoney Development Team
ca@valencia: L'equip de desenvolupament de KMyMoney

en: * General changes
ca@valencia: * Canvis generals

en: - Port to KDE frameworks and Qt5
ca@valencia: - Adaptació als Frameworks de KDE i a les Qt5

en: * User Interface changes
ca@valencia: * Canvis a la interfície d'usuari

en: - Show more tooltips why features are not available
ca@valencia: - Mostra més consells d'eina perquè les característiques no estan disponibles

en: - Improved compatibility with dark color schemes
ca@valencia: - Compatibilitat millorada amb els esquemes de colors foscos

en: - Fast switching of main views via Ctrl + number key
ca@valencia: - Commutació ràpida de vistes principals via Ctrl + tecla numèrica

en: - Improved keyboard navigation
ca@valencia: - Navegació millorada amb el teclat

en: - View columns are user selectable
ca@valencia: - L'usuari pot seleccionar les columnes visualitzades

en: - Use QWebEngine in favor of KHTML when available
ca@valencia: - Utilitza el QWebEngine a favor del KHTML quan està disponible

en: * Im-/Exporter
ca@valencia: * Im-/Exportador

en: - Added support for Woob
ca@valencia: - S'ha afegit la implementació per al Woob

en: - Improved CSV importer
ca@valencia: - S'ha millorat l'importador de CSV

en: - Added CSV exporter
ca@valencia: - S'ha afegit un exportador a CSV

en: - Improved payee matching when importing transactions
ca@valencia: - S'ha millorat la concordança del beneficiari en importar les operacions

en: * Online services
ca@valencia: * Serveis en línia

en: - Updated list of application versions for OFX direct import
ca@valencia: - Llista actualitzada de versions d'aplicació per a la importació directa d'OFX

en: - Get rid of Yahoo as price source
ca@valencia: - Desembarassar-se de Yahoo com a font de preus

en: - Supporting OFX client uid required by some banks
ca@valencia: - Permetre UID de client OFX requerit amb diversos bancs

en: - Support price download by ISIN
ca@valencia: - Permetre la baixada de preus per a ISIN

en: This year
ca@valencia: Este any

en: Last month
ca@valencia: Mes anterior

en: This month
ca@valencia: Este mes

en: Last week
ca@valencia: Última setmana

en: This week
ca@valencia: Esta setmana

en: Yesterday
ca@valencia: Ahir

en: Today
ca@valencia: Hui

en: Future transactions
ca@valencia: Operacions futures

en: Next week
ca@valencia: Setmana següent

en: Next month
ca@valencia: Mes següent

en: Current fiscal year
ca@valencia: Any fiscal actual

en: Previous fiscal year
ca@valencia: Any fiscal anterior

en: Next fiscal year
ca@valencia: Any fiscal següent

en: Online statement balance: %1
ca@valencia: Saldo de l'extracte en línia: %1

en: The cost center this transaction should be assigned to.
ca@valencia: El centre de despesa al que s'ha d'assignar esta operació.

en: A cost center assignment is required for a transaction in the selected category.
ca@valencia: Per a la categoria seleccionada es requerix l'assignació de l'operació a un centre de despesa.

en: The check number used for this transaction.
ca@valencia: El número de xec utilitzat per a esta operació.

en: The check number <b>%1</b> has already been used in this account.
ca@valencia: El número de xec <b>%1</b> ja s'ha utilitzat en este compte.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, amountEditCredit)
en: Credit
ca@valencia: Crèdit

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, amountEditDebit)
en: Debit
ca@valencia: Dèbit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, payToLabel)
en: Pay to
ca@valencia: Paga a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, costCenterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Costcenter
ca@valencia: Centre de despesa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statusCombo)
en: Cleared
ca@valencia: Liquidat

en: Please select the account number type
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de número de compte

en: IBAN and BIC
ca@valencia: IBAN i BIC

en: National Account Number
ca@valencia: Número nacional de compte

en: Open website of <b>%1</b> in your browser.
ca@valencia: Obri el lloc web de <b>%1</b> al navegador.

[ctx: Split editor summary]
en: Assigned too much
ca@valencia: S'ha assignat en excés

[ctx: Split editor summary]
en: Unassigned
ca@valencia: Sense assignar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: Create a new split
ca@valencia: Crea un desglossament nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mergeButton)
en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split, press this button. The amount for identical categories will be added and stored in a single split for that category.
ca@valencia: En cas que es tinguen múltiples entrades de desglossament de la mateixa categoria i voldríeu mantindre-les com un únic desglossament, premeu este botó. L'import per a les categories idèntiques s'afegirà i emmagatzemarà en un desglossament únic per a esta categoria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Delete &Zero
ca@valencia: Suprimix els &zeros

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Use this to delete all splits of this transaction.
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a suprimir tots els desglossaments d'esta operació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete &All
ca@valencia: Suprimix-ho &tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: &OK
ca@valencia: D'ac&ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
ca@valencia: &Cancel·la

[ctx: From (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: From
ca@valencia: Des de

[ctx: To (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: To
ca@valencia: a

[ctx: Deposits onto account]
en: Deposits
ca@valencia: Ingressos

[ctx: Payments towards credit card]
en: Payments
ca@valencia: Pagaments

[ctx: Payments made from account]
en: Payments
ca@valencia: Pagaments

[ctx: Payments made with credit card]
en: Charges
ca@valencia: Càrrecs

[ctx: Reconcile state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
ca@valencia: No conciliat

[ctx: Reconcile state 'Cleared']
en: Cleared
ca@valencia: Liquidada

[ctx: Reconcile state 'Reconciled']
en: Reconciled
ca@valencia: Conciliat

[ctx: Reconcile state 'Frozen']
en: Frozen
ca@valencia: Congelat

[ctx: Unknown reconcile state]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Ratio
ca@valencia: Relació

en: Fee Amount
ca@valencia: Total despeses

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList)
en: Account Types
ca@valencia: Tipus de compte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Detailed description
ca@valencia: Descripció detallada

[ctx: @title header of the account name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountList)
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Select all accounts]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: No account]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Net Worth:
ca@valencia: Valor net:

en: Loss:
ca@valencia: Pèrdua:

en: Profit:
ca@valencia: Benefici:

[ctx: The balance of the selected budget]
en: Balance:
ca@valencia: Saldo:

en: Buy shares
ca@valencia: Compra d'accions

en: Sell shares
ca@valencia: Venda d'accions

en: Reinvest dividend
ca@valencia: Reinversió del dividend

en: Add shares
ca@valencia: Afig accions

en: Remove shares
ca@valencia: Elimina les accions

en: Split shares
ca@valencia: Desdoblament de les accions

en: %1 of %2
ca@valencia: %1 de %2

en: Payment on %2 for %3 with %1 transaction remaining occurring %4. | Payment on %2 for %3 with %1 transactions remaining occurring %4.
ca@valencia[0]: Pagament en %2 per a %3 amb %1 operació romanent que s'efectuarà %4.
ca@valencia[1]: Pagament en %2 per a %3 amb %1 operacions romanents que s'efectuaran %4.

en: Payment on %1 for %2 occurring %3.
ca@valencia: Pagament en %1 per a %2 s'efectuarà %3.

en: %1 day overdue | %1 days overdue
ca@valencia[0]: %1 dia endarrerit
ca@valencia[1]: %1 dies endarrerit

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
ca@valencia[0]: (%1 ocurrència).
ca@valencia[1]: (%1 ocurrències).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_indexLabel)
en: n of n
ca@valencia: n de n

[ctx: @label name of the schedule]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Account:
ca@valencia: Compte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Record this transaction into the register
ca@valencia: Grava esta operació en el registre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Use this button to record this transaction
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a enregistrar esta operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Enter...
ca@valencia: Introducció...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Use this button to skip this transaction
ca@valencia: Utilitzeu este botó per a ometre esta operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: &Close
ca@valencia: Tan&ca

[ctx: Activity for income categories]
en: Received
ca@valencia: Rebuda

[ctx: Activity for expense categories]
en: Paid
ca@valencia: Pagada

[ctx: Payee]
en: Pay to
ca@valencia: Paga a

[ctx: Payer]
en: From
ca@valencia: Des de

en: All dates
ca@valencia: Totes les dates

en: As of today
ca@valencia: D'hui

en: Current month
ca@valencia: Mes actual

en: Current quarter
ca@valencia: Trimestre actual

en: Current year
ca@valencia: Any actual

en: Month to date
ca@valencia: Mes en curs

en: Year to date
ca@valencia: Any en curs

en: Year to month
ca@valencia: Any fins al mes

en: Last year
ca@valencia: Últim any

en: Last fiscal year
ca@valencia: Últim any fiscal

en: Last 7 days
ca@valencia: Darrers 7 dies

en: Last 30 days
ca@valencia: Darrers 30 dies

en: Last 3 months
ca@valencia: Darrers 3 mesos

en: Last quarter
ca@valencia: Últim trimestre

en: Last 6 months
ca@valencia: Darrers 6 mesos

en: Last 11 months
ca@valencia: Darrers 11 mesos

en: Last 12 months
ca@valencia: Darrers 12 mesos

en: Next 7 days
ca@valencia: Pròxims 7 dies

en: Next 30 days
ca@valencia: Pròxims 30 dies

en: Next 3 months
ca@valencia: Pròxims 3 mesos

en: Next quarter
ca@valencia: Pròxim trimestre

en: Next 6 months
ca@valencia: Pròxims 6 mesos

en: Next 12 months
ca@valencia: Pròxims 12 mesos

en: Next 18 months
ca@valencia: Pròxims 18 mesos

en: Last 3 months to next 3 months
ca@valencia: Darrers 3 mesos als 3 pròxims mesos

en: Closed tags cannot be used.
ca@valencia: No es poden emprar les etiquetes tancades.

en: Closed tag
ca@valencia: Etiqueta tancada

en: The tag is already present.
ca@valencia: L'etiqueta ja està present.

en: Duplicate tag
ca@valencia: Duplica l'etiqueta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: icon
ca@valencia: icona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback content
ca@valencia: Contingut de la informació de tornada

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
ca@valencia: Avís: El filtrat per categoria exclourà totes les transferències dels resultats.

[ctx: No selection]
en: (None)
ca@valencia: (Cap)

en: Current selections: %1
ca@valencia: Seleccions actuals: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Define your search criteria
ca@valencia: Definiu els vostres criteris de busca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Contains
ca@valencia: Conté

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Does not contain
ca@valencia: No conté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regExp)
en: Treat text as regular expression
ca@valencia: Tracta el text com una expressió regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: Case sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: Search this amount
ca@valencia: Busca este import

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountRangeButton)
en: Search amount in the range
ca@valencia: Busca un import en l'interval

[ctx: to (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: to
ca@valencia: a

[ctx: from (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: from
ca@valencia: des de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyTagsButton)
en: Select transactions without tags
ca@valencia: Selecciona les operacions sense etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allPayeesButton)
en: Select all
ca@valencia: Selecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearPayeesButton)
en: Select none
ca@valencia: No en selecciones cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyPayeesButton)
en: Select transactions without payees
ca@valencia: Selecciona les operacions sense beneficiaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: Validity
ca@valencia: Validesa

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: All states
ca@valencia: Tots els estats

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Not reconciled
ca@valencia: No conciliat

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Reconciled
ca@valencia: Conciliat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: All types
ca@valencia: Tots els tipus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Any transaction
ca@valencia: Qualsevol operació

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Valid transaction
ca@valencia: Operació vàlida

[ctx: @label reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: State
ca@valencia: Estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrButton)
en: Search this number
ca@valencia: Busca este número

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrRangeButton)
en: Search number in range
ca@valencia: Busca un número en l'interval

[ctx: to (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: to
ca@valencia: a

[ctx: from (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: from
ca@valencia: des de

[ctx: Filter widget label]
en: Fi&lter:
ca@valencia: Fi&ltre:

en: Change the visibility of the password
ca@valencia: Canvia la visibilitat de la contrasenya

en: A valid BIC is 8 or 11 characters long.
ca@valencia: Un BIC vàlid té 8 o 11 caràcters de llargària.

en: The given BIC is not assigned to any credit institute.
ca@valencia: El BIC indicat no està assignat a cap institució de crèdit.

en: IBAN & BIC
ca@valencia: IBAN i BIC

en: This IBAN is too short.
ca@valencia: Este IBAN és massa curt.

en: This IBAN is invalid.
ca@valencia: Este IBAN no és vàlid.

en: National Account
ca@valencia: compte nacional

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, accountNumberEdit)
en: account number
ca@valencia: número de compte

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, institutionCodeEdit)
en: institution code
ca@valencia: codi d'institució

en: Prior transactions possibly filtered
ca@valencia: Operacions anteriors possiblement filtrades

en: Last reconciliation
ca@valencia: Última conciliació

en: Reconciled Balance: %1
ca@valencia: Saldo conciliat: %1

en: Online Statement Balance: %1
ca@valencia: Saldo de l'extracte en línia: %1

[ctx: Unknown payee]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: Unknown category]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: Unknown security]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: label for status combo]
en: Stat&us
ca@valencia: Es&tat

en: Any status
ca@valencia: Qualsevol estat

en: Imported
ca@valencia: Importat

en: Matched
ca@valencia: Coincident

en: Erroneous
ca@valencia: Erroni

en: Scheduled
ca@valencia: Planificat

en: Not marked
ca@valencia: No verificat

en: Sell
ca@valencia: Ven

en: Buy
ca@valencia: Compra

en: Investment transaction
ca@valencia: Operació d'inversió

en: KMyMoney has matched the two selected transactions (result above)
ca@valencia: KMyMoney ha conciliat les dues operacions seleccionades (resultat més amunt)

en: Bank entry:
ca@valencia: Entrada del banc:

en: Your entry:
ca@valencia: La vostra entrada:

en: Transaction is missing a category assignment.
ca@valencia: Falta assignar una categoria a l'operació.

en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
ca@valencia: Falta assignar una categoria a l'operació de <b>%1</b>.

en: &Deposit
ca@valencia: &Ingrés

en: &Transfer
ca@valencia: &Transferència

en: &Withdrawal
ca@valencia: &Reintegrament

en: &Payment
ca@valencia: &Pagament

en: &Charge
ca@valencia: &Càrrec

en: &Decrease
ca@valencia: &Disminuïx

en: &Increase
ca@valencia: &Incrementa

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Post date
ca@valencia: Data de situació

en: Date entered
ca@valencia: Data introduïda

en: Entry order
ca@valencia: Ordre d'entrada

en: Reconcile state
ca@valencia: Estat de conciliació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_selectedList)
en: Sort order
ca@valencia: Criteri d'ordenació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Reconciling your account ensures your records match those of your institution, and that there are no mistakes on either side. You should reconcile your account whenever you receive a statement from your institution.
    
    All relevant information necessary for this process is usually printed on your statement.
    
    On the next page you will verify that the ending balance matches that on your statement. If not, please modify it.
    
    The starting balance is the sum of your cleared and reconciled transactions.
ca@valencia: Conciliant el compte vos assegureu que els vostres registres coincidixen amb els de la vostra institució, i que no hi ha errors en cap de les dues bandes. Hauríeu de conciliar el vostre compte cada vegada que rebeu un extracte de la institució.
    
    Normalment, l'esmentat extracte conté tota la informació pertinent per a este procés.
    
    En la pàgina següent verificareu que el saldo final coincidix amb el del vostre extracte. Si no és així, modifiqueu-lo.
    
    El saldo inicial és la suma de les operacions liquidades i conciliades.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStatementInfoWizardPage)
en: Statement Information
ca@valencia: Informació de l'extracte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Statement date:
ca@valencia: Data de l'extracte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Starting balance of this statement:
ca@valencia: Saldo inicial d'este extracte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Ending balance of this statement:
ca@valencia: Saldo final d'este extracte:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestChargeCheckingsWizardPage)
en: Interest / Charges
ca@valencia: Interés / Càrrecs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If necessary, enter information about interest or charges here. KMyMoney will create transactions and mark them as cleared.
ca@valencia: Si s'escau, introduïu ací la informació sobre els interessos i càrrecs. KMyMoney s'encarregarà de crear les operacions per vós i les marcarà com a liquidades.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Charges
ca@valencia: Càrrecs

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
ca@valencia: Empleneu els camps següents amb la informació que figura en el vostre extracte. Assegureu-vos d'introduir tots els valors en <b>%1</b>.

en: Last reconciled statement: %1
ca@valencia: Últim extracte conciliat: %1

en: Oldest unmarked transaction: %1
ca@valencia: Operació sense marcar més antiga: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KEndingBalanceDlg)
en: Reconciliation Wizard
ca@valencia: Assistent de conciliació

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPostponeWizardPage)
en: Restarting postponed reconciliation
ca@valencia: S'està tornant a iniciar una conciliació posposada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: You have previously postponed the reconciliation of this account. If you have entered charges or interests the last time you started reconciling this account you can modify these in the ledger later on.
    
    It is important, that you continue with the same statement you used when you postponed the reconciliation.
    
    All information you have entered into this wizard will be shown and all transactions that you already cleared are marked with a 'C'.
ca@valencia: Prèviament, heu posposat la conciliació d'este compte. Si heu introduït càrrecs o interessos l'última vegada que heu iniciat la conciliació d'este compte, podreu modificar-ho més tard en el llibre major.
    
    És important que continueu amb el mateix extracte que heu emprat quan vàreu posposar la conciliació.
    
    Es mostrarà tota la informació que heu introduït en este assistent i totes les operacions que ja heu liquidat es marcaran amb una «C».

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
ca@valencia: &Enrere

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
ca@valencia: &Finalitza

en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: No Title specified
ca@valencia: No s'ha indicat cap títol

en: Step %1 of %2
ca@valencia: Pas %1 de %2

en: Continue with next page
ca@valencia: Continua a la pàgina següent

en: Finish wizard
ca@valencia: Finalitza l'assistent

en: Account information
ca@valencia: Informació del compte

[ctx: Account name]
en: Name: %1
ca@valencia: Nom: %1

en: Subaccount of %1
ca@valencia: Subcompte de %1

en: Loan
ca@valencia: Préstec

en: Type: %1
ca@valencia: Tipus: %1

en: Currency: %1
ca@valencia: Divisa: %1

en: Opening date: %1
ca@valencia: Data d'obertura: %1

en: Conversion rate: %1
ca@valencia: Tipus de canvi: %1

en: Opening balance: %1
ca@valencia: Saldo d'obertura: %1

en: Institution: %1
ca@valencia: Institució: %1

en: Number: %1
ca@valencia: Número: %1

en: Brokerage Account
ca@valencia: Compte de valors

[ctx: Account name]
en: Name: %1 (Brokerage)
ca@valencia: Nom: %1 (valors)

en: Loan information
ca@valencia: Informació del préstec

en: Amount borrowed: %1
ca@valencia: Import demanat: %1

en: Amount lent: %1
ca@valencia: Import prestat: %1

en: Interest rate: %1 %
ca@valencia: Tipus d'interés: %1 %

en: Interest rate is %1
ca@valencia: El tipus d'interés és de %1

en: Principal and interest: %1
ca@valencia: Principal i interés: %1

en: Additional Fees: %1
ca@valencia: Despeses addicionals: %1

en: Payment frequency: %1
ca@valencia: Freqüència dels pagaments: %1

en: Payment account: %1
ca@valencia: Compte dels pagaments: %1

en: Payout information
ca@valencia: Informació del pagament

en: Refinance: %1
ca@valencia: Refinançament: %1

en: Transfer amount to %1
ca@valencia: Transferix l'import a %1

en: Transfer amount from %1
ca@valencia: Transferix l'import de %1

en: Payment date: %1
ca@valencia: Data de pagament: %1

en: Schedule information
ca@valencia: Informació de planificacions

[ctx: Schedule name]
en: Name: %1
ca@valencia: Nom: %1

en: Occurrence: Monthly
ca@valencia: Ocurrència: Mensual

en: Paid from %1
ca@valencia: Paga des de %1

en: Pay to %1
ca@valencia: Paga a %1

en: First payment due on %1
ca@valencia: Primer pagament vençut %1

en: Payment method: %1
ca@valencia: Mètode de pagament: %1

en: Occurrence: %1
ca@valencia: Ocurrència: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
ca@valencia: Esta pàgina resumix les dades que heu introduït. Premeu <b>Finalitza</b> per a crear el compte, planificacions, etc. o utilitzeu <b>Enrere</b> per a modificar les entrades.

en: Checking
ca@valencia: Compte Corrent

en: Savings
ca@valencia: Estalvis

en: Credit Card
ca@valencia: Targeta de crèdit

en: Cash
ca@valencia: Efectiu

en: Investment
ca@valencia: Inversions

en: Please make sure to enter the correct conversion for the selected opening date. If you requested an online quote it might be provided for a different date.
ca@valencia: Assegureu-vos d'introduir la conversió correcta per a la data d'obertura. Si heu demanat un valor en línia, potser es proporciona per a una data diferent.

en: Check date
ca@valencia: Data del xec

en: 1 %1 equals %2
ca@valencia: 1 %1 és igual que %2

en: Conversion rate is not positive
ca@valencia: El tipus de canvi no és positiu

en: No account name supplied
ca@valencia: No s'ha especificat un nom de compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel4)
en: Enter the name of the account under which it is known within KMyMoney. Select the type for the new account. Use the <b>What's this?</b> feature to see more details about the various account types. Enter the date the account was opened and its currency.
ca@valencia: Introduïu el nom pel qual es coneix este compte en KMyMoney. Seleccioneu el tipus del compte nou. Utilitzeu la característica <b>Què és açò?</b> per a veure més detalls quant als diversos tipus de comptes. Introduïu la data en què es va obrir el compte i la seua divisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Account name
ca@valencia: Nom del compte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountName)
en: Enter a name under which this account is known within KMyMoney.
ca@valencia: Introduïu el nom pel qual es coneix este compte en KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account type
ca@valencia: Tipus de compte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyGeneralCombo, m_typeSelection)
en: <p><b>Checking</b>
    Use the checking account type to manage activities on your checking account e.g. payments, checks and cash card purchases.</p>
    
    <p><b>Savings</b>
    Use the savings account type to manage activities on your savings account.</p>
    
    <p><b>Credit Card</b>
    Use the credit card account type to manage activities on your credit card.</p>
    
    <p><b>Cash</b>
    
    Use the cash account type to manage activities in your wallet.</p>
    
    <p><b>Loan</b>
    Use the loan account type to manage amortization loans (e.g. mortgages, car loan, money you lend, private loans etc.).</p>
    
    <p><b>Investment</b>
    Use the investment account to manage your stock, mutual fund and other investments.</p>
    
    <p><b>Asset</b>
    Use the asset account type to manage assets (e.g. your house, car or art collection).</p>
    
    <p><b>Liability</b>
    Use the liability account type to manage any type of liability except amortization loans. Use it for taxes you owe or money you borrowed from friends. For amortization loans like mortgages you should create a loan account.</p>
ca@valencia: <p><b>Compte corrent</b>
    Utilitzeu el tipus de compte corrent per a gestionar les activitats del vostre compte corrent, p. ex. pagaments, xecs i compres de targeta de dèbit.</p>
    
    <p><b>Estalvis</b>
    Utilitzeu el tipus de compte d'estalvi per a gestionar les activitats del vostre compte d'estalvi.</p>
    
    <p><b>Targeta de crèdit</b>
    Utilitzeu el tipus de compte de targeta de crèdit per a gestionar les activitats de la targeta de crèdit.</p>
    
    <p><b>Efectiu</b>
    
    Utilitzeu el tipus de compte d'efectiu per a gestionar les activitats del moneder.</p>
    
    <p><b>Préstec</b>
    Utilitzeu el tipus de compte de préstec per a gestionar els préstecs a amortitzar (p. ex. hipoteques, préstec del cotxe, diners que heu deixat, préstecs entre particulars, etc.)</p>
    
    <p><b>Inversió</b>
    Utilitzeu el tipus de compte d'inversió per a gestionar valors, fons d'inversió i altres inversions.</p>
    
    <p><b>Actiu</b>
    Utilitzeu el tipus de compte d'actiu per a gestionar els actius (p. ex. la vostra casa, cotxe o col·lecció d'art).</p>
    
    <p><b>Passiu</b>
    Utilitzeu el tipus de compte de passiu per a gestionar qualsevol tipus de passiu excepte préstecs a amortitzar. Utilitzeu-ho per als impostos que deveu o diners que heu demanat a amics. Per als préstecs a amortitzar com hipoteques, hauríeu de crear un compte de préstec.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCurrencySelector, m_currencyComboBox)
en: Select the currency in which this account is denominated.
ca@valencia: Seleccioneu la divisa en què està denominat este compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Opening date
ca@valencia: Data d'obertura

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDate)
en: <p>The opening date would be the date of the last statement. In case you want to keep track of transactions prior to this date, enter the ending balance and statement date of a prior statement and add all following transactions into KMyMoney. KMyMoney will not allow you to enter or modify transactions prior to this date.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
ca@valencia: <p>La data d'obertura seria la data del últim extracte. En cas que vulgueu mantindre el rastre de les operacions anteriors a esta data, introduïu el saldo final i la data d'extracte d'un extracte anterior i afegiu totes les operacions següents en KMyMoney. KMyMoney no us permetrà introduir o modificat operacions anteriors a esta data.</p>
    <p><i>Nota</i>: Si no coneixeu l'import exacte del saldo d'obertura, introduïu una estimació. Més tard podreu canviar este valor quan concilieu este compte per primera vegada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Opening balance
ca@valencia: Saldo d'obertura

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: <p>The opening balance is the balance of the account when you start using it with KMyMoney. For new accounts this is usually 0 but for existing accounts this may well differ. Please consult the account statements to figure out this value. The opening balance is to be provided in the currency of the account as selected with the currency button.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
ca@valencia: <p>El saldo d'obertura és el saldo del compte quan comenceu a utilitzar-lo amb KMyMoney. Normalment és 0 per als comptes nous, però per als comptes existents pot ser diferent. Consulteu l'extracte del compte per a obtindre este valor. El saldo d'obertura s'haurà de proporcionar en la divisa del compte que s'ha seleccionat amb el botó «Divisa».</p>
    <p><i>Nota</i>: Si no coneixeu l'import exacte, introduïu una estimació. Més tard podreu canviar este valor quan concilieu este compte per primera vegada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conversionLabel)
en: Conversion rate
ca@valencia: Tipus de canvi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_conversionRate)
en: For foreign currencies an initial conversion rate needs to be provided. This should be the price of the foreign currency in the base currency on the opening date of the account.
ca@valencia: Per a les divises estrangeres cal indicar un tipus de canvi inicial. Este hauria de ser el preu de la divisa estrangera en la divisa base en la data d'obertura del compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuote)
en: Online quote
ca@valencia: Cotització en línia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Mark this checkbox if the account should be maintained as preferred account
ca@valencia: Marqueu esta casella de selecció si el compte s'ha de tractar com un compte preferit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Selecting the <b>Preferred Account</b> checkbox will allow preferred access in some dialogs and views of KMyMoney.
ca@valencia: Activant l'opció de la casella de selecció <b>Compte preferit</b> es permetrà l'accés preferit en alguns diàlegs i vistes de KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Preferred account
ca@valencia: Compte preferit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel14)
en: Does this investment account have a brokerage account?<p>
    
    <b>Check</b> the mark if this investment account has an associated account for money that is not invested.<br>
    
    <b>Uncheck</b> it if you do not use this account for active stock brokerage. You should also uncheck it if the account is not maintained by a bank or broker.
ca@valencia: Esta inversió té un compte de valors?<p>
    
    <b>Activeu</b> la marca si este compte d'inversions té associat un compte per a diners que no estan invertits.<br>
    
    <b>Desactiveu</b> si no utilitzeu este compte per a un corretatge de valors actiu. També hauríeu de desactivar-lo si este compte no està mantingut per cap banc o corredor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_createBrokerageButton)
en: Create brokerage account
ca@valencia: Crea un compte de valors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_accountNumberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Account number
ca@valencia: Número de compte

en: Credit Card %1 monthly payment
ca@valencia: Pagament mensual de la targeta de crèdit %1

en: Finish entry and create account
ca@valencia: Acaba l'entrada i crea un compte

en: Finish entry and create account and schedule
ca@valencia: Acaba l'entrada i crea un compte i una planificació

en: Next due date is prior to opening date
ca@valencia: La pròxima data de venciment és anterior a la data d'obertura

en: No account selected
ca@valencia: No heu seleccionat cap compte

en: No amount for payment selected
ca@valencia: No hi ha cap import per al pagament seleccionat

en: No payee for payment selected
ca@valencia: No hi ha beneficiari per al pagament seleccionat

en: No name assigned for schedule
ca@valencia: No hi ha cap nom assignat a la planificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel16)
en: For credit card accounts you can create a monthly schedule which will automatically remind you about the payment. Please fill in the details about this payment here.
ca@valencia: En comptes de targeta de crèdit, podeu crear una planificació mensual que vos recorde automàticament el pagament. Empleneu ací els detalls d'este pagament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reminderCheckBox)
en: Yes, remind me when the payment is due
ca@valencia: Sí, recorda'm quan vença el pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name of schedule
ca@valencia: Nom de la planificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Estimated monthly payment
ca@valencia: Pagament mensual estimat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Due date of next payment
ca@valencia: Data de venciment del proper pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Payment should be made
    from account
ca@valencia: El pagament s'ha de fer
    des del compte

en: No payee supplied
ca@valencia: No s'ha subministrat cap beneficiari

en: No opening balance supplied
ca@valencia: No s'ha especificat cap saldo d'obertura

en: An interest change can only happen after the first payment
ca@valencia: Un canvi del tipus d'interés només es pot fer després del primer pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
ca@valencia: Seleccioneu les opcions requerides. Utilitzeu la característica <b>Què és açò?</b> per a veure més informació quant als elements.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: What is the type of the loan?
ca@valencia: Quin és el tipus de préstec?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_borrowButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am borrowing money
ca@valencia: Estic demanant diners

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lendButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am lending money
ca@valencia: Estic deixant diners

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Who is the payee/payer of the loan?
ca@valencia: Qui és el beneficiari/pagador del préstec?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyPayeeCombo, m_payee)
en: Enter the name of the person or bank you owe money or who owes you money.
    
    If the name does not exist within KMyMoney's database, you are asked if you want to create it.
ca@valencia: Introduïu el nom de la persona o banc a qui deveu diners o qui vos deu diners.
    
    Si el nom no existix en la base de dades de KMyMoney, se vos preguntarà si el voleu crear.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Did you make/receive any payments yet?
ca@valencia: Ja heu fet/rebut algun pagament?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
    
    Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Disagio) are not considered as payments in this context.
ca@valencia: S'han efectuat els pagaments per a este préstec i si s'han introduït en KMyMoney o no?
    
    Nota: Els pagaments efectuats per a obtindre el préstec (p. ex. despeses d'obertura) no es consideren com a pagaments en este context.

[ctx: @item payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Yes
ca@valencia: Sí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Which payments do you want to record?
ca@valencia: Quins pagaments voleu enregistrar?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_recordings)
en: <qt>Select which transactions should be recorded.
    
    <b>All payments</b> allows you to enter all payments made for this loan.
    
    The option to <b>start from the beginning of the current year</b> is meant for loans that have already been active for a longer period of time, and for which you do not want to enter all past transactions.
    </qt>
ca@valencia: <qt>Seleccioneu les operacions que s'han d'enregistrar.
    
    <b>Tots els pagaments</b> permet introduir tots els pagaments efectuats per a este préstec.
    
    L'opció de <b>començar des de l'inici de l'any actual</b> està pensada per als préstecs que ja han sigut actius durant un període llarg de temps, i per als quals no es vol introduir totes les operacions antigues.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: All payments
ca@valencia: Tots els pagaments

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: Start with this year's payments
ca@valencia: Inicia amb els pagaments d'este any

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Balance before start of recording
ca@valencia: Saldo abans d'iniciar el registre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Enter the ending balance found on the statement that is the last one before you want to start recording this loan in KMyMoney.
ca@valencia: Introduïu el saldo final del últim extracte anterior al qual vulgueu iniciar el registre d'este préstec en KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: You have selected to record only payments from the beginning of this year. Since prior transactions will not be recorded, you need to supply the balance of the loan on January 1st of this year.
ca@valencia: Heu seleccionat enregistrar només els pagaments des de l'inici d'este any. Com que les operacions prèvies no s'han enregistrat, cal proporcionar el saldo del préstec a 1 de gener d'enguany.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentFrequencyWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Payment frequency
ca@valencia: Freqüència dels pagaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Interest Compounding frequency
ca@valencia: Freqüència de capitalització dels interessos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyFrequencyCombo, m_compoundFrequency)
en: Select the frequency with which the interest is compounded. If uncertain, select the same as the payment frequency. Consult your loan contract for details.
ca@valencia: Seleccioneu la freqüència amb què es capitalitzaran els interessos. Si no es coneix, seleccioneu la mateixa que la freqüència de pagament. Consulteu el contracte de préstec per als detalls.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Due date of first payment to be recorded
ca@valencia: Data de venciment del primer pagament a enregistrar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_firstPaymentDate)
en: Depending on the answer to <b>What do you want to record?</b> this field means the following:<p>
    
    <b>All payments</b><br>
    Enter the due date of the very first payment<p>
    
    <b>Start with this year's payments</b><br>
    Enter the due date of the first payment in the current year
ca@valencia: En funció de la resposta a <b>Què voleu enregistrar?</b>, este camp vol dir el següent:<p>
    
    <b>Tots els pagaments</b><br>
    Introduïu la data de venciment del proper pagament<p>
    
    <b>Inici amb els pagaments d'este any</b><br>
    Introduïu la data de venciment del primer pagament de l'any actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Type of interest rate
ca@valencia: Classe de tipus d'interés

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Fixed
ca@valencia: Fix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Time between interest changes
ca@valencia: Temps entre variacions d'interés

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Days
ca@valencia: Dies

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Weeks
ca@valencia: Setmanes

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Months
ca@valencia: Mesos

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Years
ca@valencia: Anys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Next interest change is due
ca@valencia: El proper canvi del tipus d'interés està vençut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows you to select the parent account.
ca@valencia: Esta pàgina permet seleccionar el compte pare.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount of
ca@valencia: Subcompte de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this account is managed by an institution please select the institution from the list. If the institution does not exist yet, please choose the <b>New Institution</b> button to create it. Otherwise, leave this field empty.
    Enter the account number used by the institution to identify the account.
ca@valencia: Si este compte és gestionat per alguna institució, escolliu-la de la llista. Si la institució encara no existix, premeu el botó <b>Institució nova</b> per a crear-la. Altrament, deixeu este camp buit.
    Introduïu el número de compte emprat per la institució per a identificar el compte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_institutionComboBox)
en: Select the institution which manages this account or leave empty
ca@valencia: Seleccioneu la institució que gestiona este compte o deixeu-ho en blanc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newInstitutionButton)
en: New Institution
ca@valencia: Institució nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumber)
en: Accounts managed by an institution are usually referenced by a unique number the so called account number. Enter that number here.
    
    KMyMoney currently uses this number only for some online banking functions.
ca@valencia: Els comptes gestionats per una institució normalment es referencien amb un número únic anomenat número de compte. Introduïu ací este número.
    
    Actualment, KMyMoney només utilitza este número per a algunes funcions de banca en línia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_iban)
en: Enter the International Bank Account Number into this field
ca@valencia: Introduïu el número de compte bancari internacional (IBAN) en este camp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_iban)
en: You can enter the IBAN (International Bank Account Number) into this field if you know it. Usually, people at your institution can tell you the number or it is printed on your statements.
    
    See also https://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number for more information.
    
    KMyMoney keeps this field only for documentation purposes and does not use it otherwise.
ca@valencia: En este camp podreu introduir l'IBAN (International Bank Account Number, número de compte bancari internacional) si el coneixeu. Normalment, la vostra institució vos dirà este número o estarà imprés en els extractes.
    
    Vegeu també https://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number per a més informació.
    
    KMyMoney guardarà este camp només amb la finalitat de documentar-ho, i no l'emprarà de cap altra manera.

en: Months
ca@valencia: Mesos

en: Years
ca@valencia: Anys

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
ca@valencia: KMyMoney ha calculat l'import del préstec com a %1.

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
ca@valencia: KMyMoney ha calculat el tipus d'interés com a %1%.

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
ca@valencia: KMyMoney ha calculat un pagament periòdic de %1 per a cobrir el principal i l'interés.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
ca@valencia: El nombre de pagaments ha disminuït i el pagament al final s'ha modificat a %1.

en: The balloon payment has been modified to %1.
ca@valencia: El pagament al final s'ha modificat a %1.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
ca@valencia: KMyMoney ha calculat el termini del préstec com %1.

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
ca@valencia: KMyMoney ha calculat un pagament al final de %1 per a este préstec.

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
ca@valencia: KMyMoney ha verificat correctament la informació del préstec.

en: You have entered mis-matching information. Please modify your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
ca@valencia: Heu introduït informació que no quadra. Modifiqueu les xifres o deixeu un valor en blanc perquè KMyMoney la calcule per vós

en: Calculation error
ca@valencia: S'ha produït un error en el càlcul

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
ca@valencia: 
    
    Accepteu açò o modifiqueu la informació del préstec i torneu a calcular-ho.

en: Calculation successful
ca@valencia: Càlcul correcte

en: one month | %1 months
ca@valencia[0]: un mes
ca@valencia[1]: %1 mesos

en: one year | %1 years
ca@valencia[0]: un any
ca@valencia[1]: %1 anys

en: one payment | %1 payments
ca@valencia[0]: un pagament
ca@valencia[1]: %1 pagaments

en: Press Calculate to verify the values
ca@valencia: Premeu «Calcula» per a verificar els valors

en: Not all details supplied
ca@valencia: No s'han proporcionat tots els detalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Now enter the details for your loan. You can leave one of the fields empty and KMyMoney will calculate it when you press the <b>Calculate</b> button. Before you can continue with the next page you also need to press <b>Calculate</b> so that KMyMoney can check the logical correctness of the values you have supplied.
ca@valencia: Introduïu ara els detalls del préstec. Podeu deixar un dels camps en blanc i KMyMoney el calcularà quan premeu el botó <b>Calcula</b>. Abans que continueu amb la pàgina següent, també cal que premeu <b>Calcula</b> perquè KMyMoney puga comprovar la validesa lògica dels valors proporcionats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: The interest rate gets calculated
ca@valencia: Es calcula el tipus d'interés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is received
ca@valencia: quan es rep el pagament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is due
ca@valencia: quan venç el pagament

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LoanAmountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Loan amount
ca@valencia: Import del préstec

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_loanAmount)
en: Enter the amount of the loan in this field. If you want to calculate this field out of the other parameters, please leave it empty. If the field is marked as required (colored background) you have informed KMyMoney about the fact that there were already some payments towards the loan. In this case, please enter the ending balance of your last statement.
ca@valencia: Introduïu l'import del préstec en este camp. Si voleu calcular este camp a partir dels altres paràmetres, deixeu-ho en blanc. Si el camp està marcat com a requerit (fons acolorit), heu informat KMyMoney que ja s'han fet alguns pagaments del préstec. En este cas, introduïu el saldo final del últim extracte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Interest rate
ca@valencia: Tipus d'interés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_interestRate)
en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
ca@valencia: Introduïu el tipus d'interés (com a percentatge), o deixeu el camp en blanc per tal que es calcule.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Term
ca@valencia: Termini

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_termAmount)
en: Please enter the term of this loan or enter 0 to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
ca@valencia: Introduïu el termini d'este préstec o introduïu 0 per a calcular-ho. El termini és el temps necessari per a pagar completament el préstec. Este temps pot ser diferent del temps per al qual es va signar el contracte de préstec.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Payment (principal and interest)
ca@valencia: Pagament (principal i interés)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_paymentAmount)
en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
ca@valencia: Introduïu l'import que pagueu per al principal i l'interés, o deixeu-ho en blanc per tal que es calcule.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: Balloon payment
ca@valencia: Pagament al final

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_balloonAmount)
en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
ca@valencia: Introduïu l'import del pagament de l'amortització final, o deixeu-ho en blanc perquè es calcule.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Calculate
ca@valencia: Calcula

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Press this button to calculate/verify your loan details.
ca@valencia: Premeu este botó per a calcular/verificar els detalls del préstec.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Pressing this button calculates a possibly missing parameter for your loan or verifies that the values entered match. If something is not correct you will receive information about it.
ca@valencia: Prement este botó es calcula un possible paràmetre que falte per al préstec o es verifica que els valors introduïts coincidixen. Rebreu informació si hi ha alguna cosa que no siga correcte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Now enter the information required for the periodic loan payments. If your regular payments contains any additional fees, click on the <b>Additional fees</b> button to enter them.
ca@valencia: Ara introduïu la informació requerida per als pagaments periòdics del préstec. Si els pagaments normals contenen qualsevol despesa addicional, cliqueu el botó <b>Despeses addicionals</b> per a introduir-les.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Principal + Interest
ca@valencia: Principal + interés

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AdditionalFeesWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_additionalFeesButton)
en: Additional Fees
ca@valencia: Despeses addicionals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: = periodical payments
ca@valencia: = pagaments periòdics

en: Create a new asset account
ca@valencia: Crea un compte d'actiu nou

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
ca@valencia: Si encara no existix el compte d'actiu, premeu este botó per a crear-lo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this loan is for an asset, such as a car or a house, you can create the asset account now. An asset account represents the total value of an asset. The money from this loan will be transferred into the asset account you create or select.
    If this loan is a 'consumer loan' (money to use however you want), you can use a checking account instead.
ca@valencia: Si este préstec és per a un actiu, com un cotxe o una casa, ara podeu crear el compte de l'actiu. Un compte d'actiu representa el valor total d'un actiu. L'import d'este préstec es transferirà al compte de l'actiu que creeu o seleccioneu.
    Si este préstec és un «préstec al consum» (diners que podeu utilitzar en el que vulgueu), en el seu lloc podeu utilitzar un compte corrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontCreatePayoutCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_noPayoutTransaction)
en: Do not create payout transaction
ca@valencia: No crees l'operació de pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Refinance existing loan
ca@valencia: Refinançament de préstec existent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
ca@valencia: Activeu-la si esteu refinançant un préstec que ja existix en KMyMoney

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AssetAccountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Asset Account
ca@valencia: Compte d'actiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Loan account
ca@valencia: Compte de préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Date of payment
ca@valencia: Data de pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: KMyMoney creates a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made. Please select the account to/from which payments will be made and the category the interest will be assigned to.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
ca@valencia: KMyMoney crea una planificació per a este pagament i vos recordarà quan s'haja de fer un pagament. Seleccioneu el compte al/des del que es faran els pagaments i la categoria a la qual s'ha d'assignar l'interés.<p>
    Si seleccioneu enregistrar tots els pagaments, esta data ja s'ha proporcionat. Si seleccioneu enregistrar només els pagaments d'este any, llavors la <b>Data de venciment del primer pagament</b> és la data del primer pagament efectuat en este any.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCategoryWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Interest category
ca@valencia: Categoria de l'interés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_interestCategory)
en: The category the interest part of the payment will be assigned to. If you borrow money you usually have to pay interest, so this should be an expense category. If you lend the money, you receive the interest. In this case, select an income category here.
ca@valencia: La categoria a la qual s'ha d'assignar la part de l'interés del pagament. Si demaneu diners, normalment pagareu interés, per tant, esta hauria de ser una categoria de despesa. Si deixeu diners, rebreu l'interés. En este cas, seleccioneu ací una categoria d'ingressos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Payment account
ca@valencia: Compte dels pagaments

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_paymentAccount)
en: Select the account from which you make your periodical payments or where you receive regular payments in case you lend the money. In most cases, this is a checking account.
ca@valencia: Seleccioneu el compte des del qual feu els pagaments periòdics o a on rebeu els pagaments normals en cas que deixeu els diners. En la majoria dels casos, este és un compte corrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: First payment due on
ca@valencia: El primer pagament venç el

en: KMyMoney New Account Setup
ca@valencia: Configuració d'un compte nou de KMyMoney

en: Broker
ca@valencia: Agent de borsa

en: Payout
ca@valencia: Paga a

en: Parent Account
ca@valencia: Compte pare

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
ca@valencia: Acaba

en: Credit card payment
ca@valencia: Pagament amb targeta de crèdit

en: Loan payment for %1
ca@valencia: Pagament del préstec %1

en: Loan payment
ca@valencia: Pagament del préstec

en: Amortization
ca@valencia: Amortització

en: Unable to create account: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el compte: %1

[ctx: Rounding method]
en: Round
ca@valencia: Arredoniment

[ctx: Rounding method]
en: Ceil
ca@valencia: Sostre

[ctx: Rounding method]
en: Floor
ca@valencia: Terra

[ctx: Rounding method]
en: Truncate
ca@valencia: Trunca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, KInvestmentDetailsWizardPage)
en: Investment details
ca@valencia: Detalls de la inversió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
ca@valencia: Introduïu els detalls davall i cliqueu <b>Següent</b> per a continuar introduint els detalls de l'actualització en línia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Trading symbol
ca@valencia: Símbol de cotització

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentSymbol)
en: Enter the ticker symbol (e.g. RHAT).
ca@valencia: Introduïu el símbol borsari (p. ex. RHAT).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Full name
ca@valencia: Nom complet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Trading market
ca@valencia: Mercat borsari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identification
    number
ca@valencia: Número
    d'identificació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentIdentification)
en: Enter the CUSIP/ISIN/WKN identification number here
ca@valencia: Introduïu ací el número d'identificació CUSIP/ISIN/WKN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Trading Currency
ca@valencia: Divises del mercat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_6)
en: Price precision
ca@valencia: Precisió dels preus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_pricePrecision)
en: This determines how many digits after decimal symbol price can have.
ca@valencia: Determina el nombre de dígits després del símbol decimal que pot tindre una cotització.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_roundingMethod)
en: This controls what to do with digit situated after precision digits in amount values.
ca@valencia: Controla què fer amb el dígit situat després dels dígits de precisió als valors dels imports.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Remainder
ca@valencia: Residu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Investment Type
ca@valencia: Tipus d'inversió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: This wizard allows you to create a new investment.
ca@valencia: Este assistent permet crear una inversió nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The first step in this process requires to select the type of investment. The following steps collect more details about the investment from you.
ca@valencia: El primer pas en este procés requerix seleccionar el tipus d'inversió. Els passos següents arrepleguen més dades quant a la inversió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of investment
ca@valencia: Tipus d'inversió

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
ca@valencia: Este assistent permet modificar la inversió seleccionada.

en: This wizard allows you to modify the selected security.
ca@valencia: Este assistent permet modificar el títol seleccionat.

en: Investment detail wizard
ca@valencia: Assistent dels detalls de la inversió

en: Security detail wizard
ca@valencia: Assistent dels detalls del títol

en: The selected symbol is already on file. Do you want to reuse the existing security?
ca@valencia: El símbol seleccionat ja es troba en el fitxer. Voleu tornar a utilitzar el títol existent?

en: Security found
ca@valencia: S'ha trobat un títol

en: Unexpected error occurred while adding new investment
ca@valencia: S'ha produït un error inesperat en afegir una inversió nova

en: <qt>The security <b>%1</b> currently does not exist as sub-account of <b>%2</b>. Do you want to create it?</qt>
ca@valencia: <qt>El títol <b>%1</b> actualment no existix com a un subcompte de <b>%2</b>. Voleu crear-lo?</qt>

en: Create security
ca@valencia: Crea el títol

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewInvestmentWizard)
en: New Investment wizard
ca@valencia: Assistent d'inversió nova

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, KOnlineUpdateWizardPage)
en: Online Update
ca@valencia: Actualització en línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Select an online source and click <b>Finish</b> to store the investment data. If you do not want to use online updates, just leave the data as is.
ca@valencia: Seleccioneu una font en línia i cliqueu <b>Finalitza</b> per a emmagatzemar les dades de la inversió. Si no voleu utilitzar les actualitzacions en línia, deixeu la dada com està.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Use Finance::Quote
ca@valencia: Utilitza «Finance::Quote»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Online Source
ca@valencia: Font en línia

en: &Additional fees...
ca@valencia: Despeses &addicionals...

en: Enter additional fees
ca@valencia: Introduïu despeses addicionals

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
ca@valencia: Utilitzeu-la per a afegir qualsevol despesa addicional diferent de l'interés i l'amortització que s'inclouen en els vostres pagaments periòdics.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2)
en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
ca@valencia: 
    Si el vostre pagament periòdic conté qualsevol despesa addicional, cliqueu el botó «Despeses addicionals» per a introduir-les.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_1_3)
en: = periodical payment:
ca@valencia: = pagament periòdic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel,
en: Principal + Interest:
ca@valencia: Principal + interés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2_2)
en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
ca@valencia: Si els vostres pagaments periòdics no inclouen despeses addicionals o ja les heu introduït totes, cliqueu «Següent».

en: Use this to create a new account to which the initial payment should be made
ca@valencia: Utilitzeu-la per a crear un compte nou a on s'hauria de fer el pagament inicial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_createNewAssetButton)
en: Press this to create a new asset account
ca@valencia: Premeu açò per a crear un compte d'actiu nou

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CalculationOverviewWizardPage)
en: Calculation Overview
ca@valencia: Resum del càlcul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel18_2)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown in the overview below. You can accept these values by selecting "Next" or change them by choosing "Back" to return to the input field for the information you want to change.
ca@valencia: 
    KMyMoney ha calculat el préstec tal com es mostra en el resum de davall. Podeu acceptar estos valors seleccionant «Següent» o canviant-los seleccionant «Enrere» per a tornar al camp d'entrada de la informació que vulgueu canviar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Loan amount:
ca@valencia: Import del préstec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Interest rate:
ca@valencia: Tipus d'interés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Term:
ca@valencia: Termini:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FinalPaymentWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Final amortization payment
ca@valencia: Pagament de l'amortització final

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, DurationWizardPage)
en: Duration
ca@valencia: Duració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15_2)
en: 
    Please enter the term of this loan or leave the field empty to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
ca@valencia: 
    Introduïu el termini d'este préstec o deixeu el camp en blanc per a calcular-ho. El termini és el temps necessari per a pagar completament el préstec. Este temps pot ser diferent del temps per al qual es va signar el contracte de préstec.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1_2)
en: Edit Loan Account Wizard
ca@valencia: Assistent d'edició de comptes de préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: 
    Welcome to the Edit Loan Account Wizard. Please use this wizard to modify information about your loan account.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
ca@valencia: 
    Us donem la benvinguda a l'assistent per a l'edició de comptes de préstec. Utilitzeu este assistent per a modificar la informació del vostre compte de préstec.
    
    Assegureu-vos de tindre tota la informació pertinent a l'abast. Habitualment l'obtindreu del contracte de préstec i del últim rebut.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, EditSelectionWizardPage)
en: Edit selection
ca@valencia: Edita la selecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_1)
en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
ca@valencia: 
    Seleccioneu la dada del préstec que voleu modificar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editInterestRateButton)
en: Modify the interest rate
ca@valencia: Modifica el tipus d'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherCostButton)
en: Modify additional fees
ca@valencia: Modifica les despeses addicionals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherInfoButton)
en: Modify other loan information
ca@valencia: Modifica altra informació del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editAttributesButton)
en: Modify loan attributes
ca@valencia: Modifica els atributs del préstec

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
ca@valencia: Introduïu la data a partir de la qual es faran efectius els següents canvis. La data introduïda ha de ser posterior a la data d'obertura d'este compte (%1), però no haurà de ser una data futura. El valor predeterminat és hui.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, EffectiveDateWizardPage)
en: Effective date
ca@valencia: Data d'efectivitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_7)
en: When should the changes become active?
ca@valencia: Quan han d'esdevindre actius els canvis?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17_2)
en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
ca@valencia: 
    Introduïu l'import del pagament de l'amortització final, o deixeu-ho en blanc per tal que es calcule.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
ca@valencia: Introduïu la data en què venç/ha vençut el primer pagament d'este préstec.

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
ca@valencia: Nota: Consulteu el contracte del préstec per a conéixer els detalls del primer venciment. Recordeu que la data del primer venciment acostuma a ser diferent de la data de signatura del contracte

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
ca@valencia: Introduïu quina és/fou la data de venciment del primer pagament d'este any.

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
ca@valencia: Nota: Podeu afigurar-vos la data del primer pagament si consulteu l'últim rebut de l'any anterior.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FirstPaymentWizardPage)
en: Date of first payment
ca@valencia: Data del primer pagament

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCalculationWizardPage)
en: Interest calculation
ca@valencia: Càlcul de l'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12_2)
en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
ca@valencia: 
    Quan es va calcular el tipus d'interés real?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnReceptionButton)
en: When the payment is received.
ca@valencia: Quan es rep el pagament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnPaymentButton)
en: When the payment is due.
ca@valencia: Quan venç el pagament.

en: Create a new category
ca@valencia: Crea una categoria nova

en: Use this to open the new account editor
ca@valencia: Utilitzeu-ho per a obrir l'editor de comptes nous

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel20_2)
en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
ca@valencia: 
    Seleccioneu la categoria que voleu assignar als pagaments d'interés o creeu una categoria nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14_2)
en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
ca@valencia: 
    Introduïu el tipus d'interés, o deixeu el camp en blanc per tal que es calcule.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_3)
en: Current rate
ca@valencia: Tipus actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_4)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the interest rate then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
ca@valencia: KMyMoney calcula el tipus d'interés nou o l'import per al principal i els interessos. Si coneixeu el tipus d'interés, introduïu-lo ací.
    
    Si KMyMoney hauria de calcular este valor, llavors deixeu el camp en blanc.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestTypeWizardPage)
en: Type of interest
ca@valencia: Tipus d'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: 
    Is the interest of this loan fixed over a period of time or is it adapted from time to time? If the interest rate changes during the amortization phase of the loan you should choose the option 'variable interest rate'.
ca@valencia: 
    El tipus d'interés d'este préstec és fix o varia cada cert temps? Si el tipus d'interés canvia durant la fase d'amortització del préstec, llavors cal seleccionar l'opció «Tipus d'interés variable».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fixedInterestButton)
en: Fixed interest rate
ca@valencia: Tipus d'interés fix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_variableInterestButton)
en: Variable interest rate
ca@valencia: Tipus d'interés variable

en: Edit loan wizard
ca@valencia: Assistent d'edició de préstec

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
ca@valencia: Nota: No podreu modificar este compte hui, perquè la data d'obertura «%1» és futura. Per favor, retorneu a este diàleg quan siga el moment.

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
ca@valencia: La vostra selecció anterior fou «%1». Si escolliu una altra opció, KMyMoney descartarà els canvis que acabeu d'introduir. Voleu continuar?

en: The loan wizard is unable to calculate two different values for your loan at the same time. Please enter a value for the %1 on this page or backup to the page where the current value to be calculated is defined and fill in a value.
ca@valencia: L'assistent per al préstec no pot calcular alhora dos valors diferents per al vostre préstec. Introduïu ací un valor per a %1 o torneu enrere fins a la pàgina on es definix la dada a calcular i ompliu-la amb algun valor.

en: You selected, that payments have already been made towards this loan. This requires you to enter the loan amount exactly as found on your last statement.
ca@valencia: Heu seleccionat que ja s'han efectuat pagaments a este préstec. Açò requerix que introduïu l'import del préstec exactament com consta en l'últim extracte.

en: interest rate
ca@valencia: tipus d'interés

en: term
ca@valencia: termini

en: principal and interest
ca@valencia: principal i interés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewLoanWizard)
en: New Loan Wizard
ca@valencia: Assistent de préstec nou

en: calculate
ca@valencia: calcula

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
ca@valencia: El nombre de pagaments ha disminuït i el pagament final s'ha modificat a %1.

en: The final payment has been modified to %1.
ca@valencia: El pagament final s'ha modificat a %1.

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
ca@valencia: KMyMoney ha calculat un pagament final de %1 per a este préstec.

en: You have entered mis-matching information. Please backup to the appropriate page and update your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
ca@valencia: Heu introduït informació que no quadra. Torneu a la pàgina adequada i modifiqueu les xifres o deixeu un valor en blanc perquè KMyMoney la calcule per vós

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LendBorrowWizardPage)
en: Lending or borrowing money
ca@valencia: Deixant o demanant diners

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: 
    Do you borrow or lend money?
ca@valencia: 
    Esteu demanant o deixant diners?

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
ca@valencia: Introduïu la quantitat inicial prestada en el camp de davall, o deixeu-lo en blanc per tal que es calcule automàticament.

en: Please enter the remaining loan amount of last years final statement in the field below. You should not leave this field empty.
ca@valencia: Introduïu en el camp de davall l'import del préstec que figura en l'últim rebut de l'any anterior. No hauríeu de deixar este camp en blanc.

en: To whom do you make payments?
ca@valencia: A qui efectueu els pagaments?

en: Payments to
ca@valencia: Pagaments a

en: From whom do you expect payments?
ca@valencia: De qui espereu els pagaments?

en: Payments from
ca@valencia: Pagaments de

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NameWizardPage)
en: Name of the loan
ca@valencia: Nom del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
ca@valencia: 
    Com voleu anomenar este préstec? Exemples de noms són «préstec del cotxe», «préstec d'estudis» o «hipoteca».

[ctx: @label loan name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewCalculateLoanWizardPage)
en: Calculate Loan
ca@valencia: Càlcul del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: 
    You have successfully entered the general information about your loan. Next, KMyMoney needs some information about the calculation of the loan.
ca@valencia: 
    Heu introduït correctament la informació general sobre el préstec. Seguidament, KMyMoney necessita informació sobre el càlcul del préstec.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_4)
en: 1. General Information
ca@valencia: 1. Informació general

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: 
    2. Calculate Loan
ca@valencia: 
    2. Càlcul del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: 
    3. Payments
ca@valencia: 
    3. Pagaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
ca@valencia: 
    En el primer pas, KMyMoney vos preguntarà algunes dades generals sobre el compte de préstec que s'ha de crear.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
ca@valencia: 
    2. Càlcul del préstec
    
    3. Pagaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1)
en: New Loan Account Wizard
ca@valencia: Assistent de compte de préstec nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: 
    Welcome to the New Loan Account Wizard which will guide you through the creation of a new loan e.g. for your home, your car or any other loan that you pay or gain interest for.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
ca@valencia: 
    Us donem la benvinguda a l'assistent per a un compte de préstec nou, el qual vos guiarà a través de la creació d'un préstec nou, p. ex. per a la vostra casa, el cotxe o qualsevol altre préstec del qual pagueu o rebeu interessos.
    
    Assegureu-vos que teniu a mà la informació pertinent. Normalment, obtindreu esta informació del vostre contracte i del últim rebut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_2)
en: 
    In the following steps, KMyMoney supports you in setting up categories and schedules for your loan payments.
ca@valencia: 
    En els passos següents, KMyMoney vos ajudarà a configurar les categories i les planificacions dels pagaments del préstec.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2_2)
en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
ca@valencia: 
    Introduïu l'import que pagueu per al principal i l'interés, o deixeu-ho en blanc per tal que es calcule.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_4)
en: Current amount
ca@valencia: Saldo actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_5)
en: Principal and interest
ca@valencia: principal i interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_5)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the amount for principal and interest then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
ca@valencia: KMyMoney calcula el tipus d'interés nou o l'import per al principal i els interessos. Si coneixeu l'import del principal i els interessos, introduïu-les ací.
    
    Si KMyMoney hauria de calcular este valor, llavors deixeu el camp en blanc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: 
    How often will there be payments made to this loan?
ca@valencia: 
    Amb quina freqüència es faran els pagaments d'este préstec?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPaymentsWizardPage)
en: Payments?
ca@valencia: Pagaments?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_2)
en: 
    Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
ca@valencia: 
    S'han efectuat els pagaments per a este préstec i si s'han introduït en KMyMoney o no?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_noPreviousPaymentButton)
en: No, no payments were made yet.
ca@valencia: No, encara no s'ha fet cap pagament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_previousPaymentButton)
en: Yes, payments were made.
ca@valencia: Sí, s'han fet pagaments.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Dissagio) are not considered as payments in this context.
ca@valencia: Nota: Els pagaments efectuats per a obtindre el préstec (p. ex. despeses d'obertura) no es consideren com a pagaments en este context.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, RecordPaymentWizardPage)
en: Recording payments?
ca@valencia: Enregistrar pagaments?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
ca@valencia: 
    Voleu enregistrar tots els pagaments d'este préstec en KMyMoney?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_allPaymentsButton)
en: Yes, record all payments.
ca@valencia: Sí, grava tots els pagaments.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_thisYearPaymentButton)
en: No, only record payments since the beginning of this year.
ca@valencia: No, grava només els pagaments des de començament d'este any.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2)
en: KMyMoney will create a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
ca@valencia: KMyMoney crearà una planificació per a este pagament i vos recordarà quan s'haja de fer un pagament.<p>
    Si seleccioneu enregistrar tots els pagaments, esta data ja s'ha proporcionat. Si seleccioneu enregistrar només els pagaments d'este any, llavors la <b>Data de venciment del primer pagament</b> és la data del primer pagament efectuat en este any.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_dueLabel)
en: First payment due on:
ca@valencia: El primer pagament venç el:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_5)
en: Make payment from/to:
ca@valencia: Fes un pagament des de/a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown below. If you want to accept these values use the "Finish" button to update your account, otherwise use the "Back" button to modify your settings.
ca@valencia: 
    KMyMoney ha calculat el préstec com es mostra davall. Si voleu acceptar estos valors, utilitzeu el botó «Finalitza» per a actualitzar el compte, altrament utilitzeu el botó «Enrere» per a modificar les opcions de configuració.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: Additional Fees:
ca@valencia: Despeses addicionals:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2_2)
en: Total payment:
ca@valencia: Pagament total:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2)
en: Valid from:
ca@valencia: Vàlid des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2_2)
en: Affected payments:
ca@valencia: Pagaments afectats:

en: borrowed
ca@valencia: demanat

en: lend
ca@valencia: deixat

en: not assigned
ca@valencia: no assignat

en: on reception
ca@valencia: a la recepció

en: on due date
ca@valencia: a la data de venciment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2_2)
en: 
    This page summarizes the data you entered. If you need to modify anything, please use the "Back" button to go to respective page. Otherwise use the "Finish" button to create the account.
ca@valencia: 
    Esta pàgina resumix les dades que heu introduït. Si us cal modificar res, utilitzeu el botó «Enrere» per a anar a la pàgina apropiada. Altrament utilitzeu el botó «Acaba» per a crear el compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_3)
en: Payee:
ca@valencia: Beneficiari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_4)
en: First payment:
ca@valencia: Primer pagament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_5)
en: Amount is:
ca@valencia: L'import és:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Loan calculation
ca@valencia: Càlcul del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15)
en: Periodic Payment:
ca@valencia: Pagament periòdic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Interest category:
ca@valencia: Categoria de l'interés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17)
en: Payment from:
ca@valencia: Pagar des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_3)
en: Next due date:
ca@valencia: Pròxima data de venciment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Final Payment:
ca@valencia: Pagament final:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_4)
en: Interest is due:
ca@valencia: L'interés venç el:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Payment frequency:
ca@valencia: Freqüència dels pagaments:

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
ca@valencia: Dies

en: Weeks
ca@valencia: Setmanes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, VariableInterestDateWizardPage)
en: Date of next interest change
ca@valencia: Data del proper canvi del tipus d'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2)
en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
ca@valencia: 
    Seleccioneu la data quan es modificarà el tipus d'interés d'este préstec i la freqüència dels canvis futurs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Next interest change on
ca@valencia: El proper canvi del tipus d'interés serà el

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Time until next change
ca@valencia: Temps fins al proper canvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
ca@valencia: L'usuari normal de KMyMoney té un compte corrent amb alguna institució i l'utilitza per a rebre diners o pagar factures. Si no és el cas, desseleccioneu la casella de selecció de davall i continueu amb la pàgina següent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_haveCheckingAccountButton)
en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
ca@valencia: Tinc un compte corrent que vull gestionar amb KMyMoney

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNameEdit)
en: The name of the institution that issued the account.
ca@valencia: El nom de la institució a on està depositat el compte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNumberEdit)
en: Each institution has a routing number. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
ca@valencia: Cada institució té un número d'encaminament. Introduïu-lo ací. Si no esteu segur, deixeu el camp en blanc. Més tard el podreu modificar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name of the institution
ca@valencia: Nom de la institució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Routing number
ca@valencia: Codi de banc

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumberEdit)
en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
ca@valencia: En general, la institució que té depositat el compte també ha emés el seu número. Si no esteu segur, deixeu el camp en blanc. Més tard el podreu modificar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNameEdit)
en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
ca@valencia: Introduïu un nom descriptiu que KMyMoney emparà per a identificar el compte corrent.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDateEdit)
en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
ca@valencia: Introduïu la data des de la qual voleu mantindre el registre de les operacions d'este compte. Normalment, és la data del últim extracte. Si no esteu segur, deixeu-ho com està.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of the account
ca@valencia: Número del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name of the account
ca@valencia: Nom del compte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalanceEdit)
en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
ca@valencia: Introduïu el saldo d'obertura del compte. Normalment, és el saldo final del últim extracte. Si no esteu segur, deixeu-ho com està.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
ca@valencia: Els camps de davall permeten introduir informació sobre el compte corrent. Una vegada finalitze este assistent, el compte es crearà en KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel3)
en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
ca@valencia: KMyMoney permet múltiples divises. Els informes es basaran en la divisa predeterminada, la qual podeu seleccionar ací. De manera predeterminada, els comptes nous també tindran la divisa que seleccioneu ací.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
ca@valencia: Utilitzeu este diàleg per a introduir la vostra informació personal.<br><br>
    
    Esta informació només la veureu i usareu vós. La informació s'utilitza per a personalitzar KMyMoney, per a encriptar el fitxer, etc.

[ctx: @label email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
ca@valencia: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Zip code
ca@valencia: Codi postal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Welcome to KMyMoney!
ca@valencia: Us donem la benvinguda a KMyMoney!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
ca@valencia: Heu iniciat KMyMoney per primera vegada en este ordinador. Abans que este programa vos puga ajudar a gestionar les finances, cal que arreplegue algunes dades sobre vós.<p>
    
    En les properes pàgines, se vos guiarà pels passos necessaris per a configurar el programa. Açò només passarà una vegada.

en: KMyMoney New File Setup
ca@valencia: Configuració de fitxer nou de KMyMoney

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
ca@valencia: Introducció

en: Personal Data
ca@valencia: Dades personals

en: Select Currency
ca@valencia: Escolliu la divisa

en: Select Accounts
ca@valencia: Escolliu els comptes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
ca@valencia: <p>KMyMoney pot encriptar el fitxer de dades utilitzant l'encriptació de GPG. L'encriptació de GPG és un dels mètodes més segurs del món per a protegir les dades. Tots els números de compte i altra informació financera important estaran molt segurs.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
ca@valencia: Si voleu revisar o canviar qualsevol preferència a les opcions de configuració de KMyMoney després de finalitzar l'assistent, podreu fer-ho activant esta casella. Si no, cliqueu <b>Següent</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openConfigAfterFinished)
en: Configure preferences after finishing the wizard.
ca@valencia: Configura les preferències després de finalitzar l'assistent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
ca@valencia: Podeu canviar les opcions de configuració en qualsevol moment utilitzant el diàleg de configuració. Seleccioneu l'opció <b>Configura KMyMoney...</b> en el menú <b>Configuració</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Select groups of accounts that correspond to the ways that you will use KMyMoney. Each group you select will cause several accounts and categories to be created. Select the groups that are relevant to you. You can always create additional accounts manually later.
ca@valencia: Seleccioneu els grups de comptes que corresponen a les maneres en què voleu utilitzar KMyMoney. Cada grup que seleccioneu farà que es creen diversos comptes i categories. Seleccioneu els grups que són apropiats per a vós. Sempre podreu crear comptes addicionals manualment més tard.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
ca@valencia: KMyMoney permet múltiples divises, encara que una d'estes s'emprarà com a divisa base. Els informes es basaran en la divisa predeterminada que podreu seleccionar ací. De manera predeterminada, els comptes nous també tindran la divisa que seleccioneu ací.

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: ISO Code
ca@valencia: Codi ISO

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
ca@valencia: <p>Utilitzeu els camps de davall per a introduir diversa informació quant a vós.</p>
    
    <p>Tota la informació és optativa i s'utilitza per a personalitzar el fitxer de KMyMoney.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change the sort order of ledger entries by
    right-clicking the header of the ledger view?
ca@valencia: <p>...que podeu canviar el sentit d'ordenació de les entrades del llibre
    major clicant amb el botó dret en la capçalera de la vista del llibre major?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can easily move to the other side of a transfer transaction
    by opening the context menu with the right mouse button and selecting one of the
    'Goto' functions?
ca@valencia: <p>...que vos podeu moure amb facilitat a l'altra banda d'una operació
    de transferència obrint el menú contextual amb el botó dret del ratolí i
    seleccionat una de les funcions «Ves a»?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can start editing a transaction by double-clicking on the
    transaction in the register?
ca@valencia: <p>...que podeu iniciar l'edició d'una operació fent doble clic sobre
    l'operació en el registre?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show more details of the selected transaction in the
    register by selecting the 'ledger lens' feature in the settings dialog?
ca@valencia: <p>...que podeu veure més detalls de l'operació seleccionada en el
    registre seleccionant la característica «Lupa del llibre major» en el
    diàleg de configuració?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that transactions with no category assigned or split
    transactions with unassigned values are marked with an exclamation mark 
    on a yellow triangle in the register?
ca@valencia: <p>...que les operacions sense categoria assignada o el desglossament
    d'operacions amb valors sense assignar es marquen amb un símbol
    d'exclamació sobre un triangle groc en el registre?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show all details of the transactions in the register
    by typing &lt;Ctrl-T&gt; or selecting the 'View -> Show Transaction Detail'
    menu entry? You can turn this feature off the same way.
ca@valencia: <p>...que podeu veure tots els detalls de les operacions en el registre
    teclejant &lt;Ctrl-T&gt; o seleccionant l'entrada de menú
    «Visualitza -> Mostra els detalls de l'operació»?
    Podreu desactivar esta característica de la mateixa manera.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch between a listing of all accounts or
    an icon view of all asset and liability accounts with the tabs
    in the accounts view?
ca@valencia: <p>...que podeu canviar entre un llistat de tots els comptes o una
    vista d'icones de tots els comptes d'actiu i passiu amb les pestanyes
    a la vista de comptes?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the KMyMoney development team wishes you a nice day?
ca@valencia: <p>...que l'equip de desenvolupament de KMyMoney vos desitja un dia agradable?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...you can use your own external filter program to convert any
    import format to QIF on the fly? See the QIF profile editor for
    more details.
ca@valencia: <p>...podeu emprar un programa de filtratge extern per a convertir
    qualsevol format d'importació a QIF en temps real? Per a més detalls
    vegeu l'editor de perfils del QIF.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can create a scheduled transaction from an existing
    one by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or the "More..."-menu in the transaction form?
ca@valencia: <p>...que podeu crear una operació planificada a partir d'una existent
    seleccionant el menú contextual en una operació del llibre major
    o el menú «Més...» en el formulari de l'operació?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch to the payee of a transaction
    by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or in the transaction menu?
ca@valencia: <p>...que podeu canviar el beneficiari d'una operació seleccionant
    el menú contextual sobre una operació en el llibre major o en el menú
    d'operació?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the colors and fonts used for the ledgers
    via <i>Configure/Colors and Fonts</i>?
ca@valencia: <p>...que podeu modificar els colors i tipus de lletra emprats en els
    llibres majors des de «<i>Configura -> Colors i tipus de lletra</i>»?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can hide transactions prior to a specific date?
    The date can be modified via <i>Configure/General/Filter</i>.
ca@valencia: <p>...que podeu ocultar operacions anteriors a una data específica?
    La data es pot modificar des de «<i>Configura -> General -> Filtre</i>».

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can customize the "Home-Page"
    via <i>Configure/Home</i>?
ca@valencia: <p>...que podeu personalitzar la «Pàgina principal»
    des de «<i>Configura -> Inici</i>»?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add more data columns to accounts tables
    on your "Home-Page" via <i>Configure/Home/Account information display</i>?
ca@valencia: <p>...que podeu afegir més columnes de dades a les taules de comptes
    en la vostra «Pàgina principal» des de «<i>Configura -> Principal ->
    Informació del compte a mostrar</i>»?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can enter new transactions even while reconciling
    an account? You can also make the transaction form visible.
ca@valencia: <p>...que podeu introduir operacions noves mentre s'està conciliant
    un compte? També podreu visualitzar el formulari de l'operació.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can actively support the KMyMoney development team in
    cases that heavily depend on your data? You can save your data in an
    anonymized way for this support.<p>
    Just open your data file and immediately
    select <b>File/Save as...</b>. In the <b>Save As...</b> dialog
    select the filter <b>Anonymous Files</b> and make sure your file gets
    the extensions <b>.anon.xml</b>. <p>
    To verify, how the data looks like you are about to send away, you can open
    this file in KMyMoney and see how the developers see your data.
ca@valencia: <p>...que podeu ajudar activament a l'equip de desenvolupament del
    KMyMoney en els casos que depenen fortament de les vostres dades? Podeu
    guardar les dades en una manera anònima per a esta ajuda.<p>
    Només cal que obriu el fitxer de dades i immediatament seleccioneu
    «<b>Fitxer -> Anomena i guarda...</b>». En el diàleg «<b>Anomena i guarda...</b>»
    seleccioneu el filtre «<b>Fitxers anònims</b>» i assegureu-vos que el
    fitxer pren les extensions <b>.anon.xml</b>. <p>
    Per a verificar com apareixen les dades que enviareu, podeu obrir este
    fitxer amb KMyMoney i veure com veuran les vostres dades els
    desenvolupadors.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>... that you can import your bank statements even without a network 
    connection? Just select the file (OFX or QIF) from the File->Import menu.</p>
    <p>Provided by Jose Jorge</p>
ca@valencia: <p>... que podeu importar els extractes del banc encara que no es tinga
    connexió amb cap xarxa? Només cal seleccionar el fitxer (OFX o QIF) des
    del menú «Fitxer -> Menú d'importació».</p>
    <p>Contribució d'en Jose Jorge</p>
