kmymoney - en to nl translation catalogue (3508 entries)

en: _Fees
nl: _Kosten

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
nl: Fout bij importeren van %1. Dit bestand is geen geldig KMM bestand.

en: Invalid Statement
nl: Ongeldige afschrift

en: Importing statement for account %1
nl: Bankafschrift importeren voor rekening %1

en: Importing statement without transactions
nl: Bankafschrift importeren zonder transacties

en:   Statement balance is not contained in statement.
nl:   Saldo voor dit bankafschrift is niet vermeld op bankafschrift

en:   Statement balance on %1 is reported to be %2
nl:   Saldo op bankafschrift %1 is %2

en:   Transactions
nl:   Transacties

en:     %1 processed |     %1 processed
nl[0]:     %1 verwerkt
nl[1]:     %1 verwerkt

[ctx: x transactions have been added]
en:     %1 added |     %1 added
nl[0]:     %1 toegevoegd
nl[1]:     %1 toegevoegd

en:     %1 matched |     %1 matched
nl[0]:     %1 vergeleken
nl[1]:     %1 vergeleken

en:     %1 duplicate |     %1 duplicates
nl[0]: Dupliceren
nl[1]:     %1 duplicaten

en:   Payees
nl:   Debiteuren

[ctx: x transactions have been created]
en:     %1 created |     %1 created
nl[0]:     %1 aangemaakt
nl[1]:     %1 aangemaakt

en: Error creating security record: %1
nl: Fout bij aanmaken van fonds: %1

en: Error
nl: Fout

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
nl: Dit geïmporteerde afschrift bevat investeringstransacties, maar bevat geen fondsen.  Deze transacties worden genegeerd.

en: Security not found
nl: Fonds niet gevonden

en: Statement Importer
nl: Importeur van afschriften

en: This imported statement contains investment transactions with no share amount.  These transactions will be ignored.
nl: Dit geïmporteerde afschrift bevat investeringstransacties zonder hoeveelheden aandelen. Deze transacties worden genegeerd.

en: No share amount provided
nl: Geen aantallen aandelen ingevoerd

en: (Fees) %1
nl: (Kosten) %1

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
nl: Wilt u "%1" toevoegen als debiteur/ontvanger?

en: Selecting "Yes" will create the payee, "No" will skip creation of a payee record and remove the payee information from this transaction. Selecting "Cancel" aborts the import operation.
    
    If you select "No" here and mark the "Do not ask again" checkbox, the payee information for all following transactions referencing "%1" will be removed.
nl: Als u "Ja" kiest, zal de debiteur aangemaakt worden, bij "Nee" wordt de creatie van een begunstigde overgeslagen en wordt de begunstigde informatie uit deze transactie verwijderd. Het selecteren van "Annuleren" breekt de importbewerking af.
    
    Als u hier "Nee" kiest en het keuzevak "Niet opnieuw vragen" aanvinkt, dan zal de debiteur informatie voor alle volgende transacties die verwijzen naar "%1" worden verwijderd.

en: New payee/receiver
nl: Nieuwe debiteur/ontvanger

en: Default Category for Payee
nl: Standaard categorie voor debiteur

en: Please select a default category for payee '%1'
nl: Selecteer een standaard categorie voor debiteur '%1'

en: Save Category
nl: Categorie opslaan

en: No Category
nl: Geen categorie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAbort) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
nl: Afbreken

en: Unable to add payee/receiver
nl: Kan debiteur/ontvanger niet toevoegen

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
nl: Probleem bij het toevoegen van de geïmporteerde transactie '%1': %2

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
nl: <b>U hebt een afschrift voor de volgende rekening gedownload:</b><br/><br/>

en:  - Account Name: %1
nl:  - Rekeningnaam: %1

en:  - Account Type: %1
nl:  - Rekeningtype: %1

en:  - Account Number: %1
nl:  - Rekeningnummer: %1

en: Do you want to import transactions to this account?
nl: Wilt u transacties importeren naar deze rekening?

en: KMyMoney cannot determine which of your accounts to use.  You can create a new account by pressing the <b>Create</b> button or select another one manually from the selection box below.
nl: KMyMoney kan niet vaststellen welke rekening gebruikt moet worden. U kunt een nieuwe rekening aanmaken door op de <b>Creëer</b> knop te drukken of handmatig een keuze te maken uit onderstaande lijst.

en: No account information has been found in the selected statement file. Please select an account using the selection box in the dialog or create a new account by pressing the <b>Create</b> button.
nl: Er is geen rekeninginformatie gevonden in het geselecteerde bankafschrift. Selecteer een rekening via de lijst of creëer een nieuwe rekening door te drukken op de <b>Creëer</b> knop.

en: Import transactions
nl: Transacties importeren

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
nl: U moet een rekening selecteren, een nieuwe aanmaken of op de knop <b>Afbreken</b> klikken.

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%1</b><br/>Transaction: <i>%2 %3</i><br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
nl: KMyMoney heeft een periodieke transactie gevonden welke overeenkomt met een geïmporteerde transactie.<br/>Naam hiervan is: <b>%1</b><br/>Transactie: <i>%2 %3</i><br/>Wilt u deze periodieke transactie nu invoeren zodat deze 2 transacties kunnen worden vergeleken?

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are one day apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched? | KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are %1 days apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
nl[0]: KMyMoney heeft een periodieke transactie gevonden welke overeenkomt met een geïmporteerde transactie.<br/>Naam hiervan is: <b>%2</b><br/>Transactie: <i>%3 %4</i><br/>De transactiedatums verschillen één dag.<br/>Wilt u deze periodieke transactie nu invoeren zodat deze 2 transacties kunnen worden vergeleken?
nl[1]: KMyMoney heeft een periodieke transactie gevonden welke overeenkomt met een geïmporteerde transactie.<br/>Naam hiervan is: <b>%2</b><br/>Transactie: <i>%3 %4</i><br/>De transactiedatums verschillen %1 dagen.<br/>Wilt u deze periodieke transactie nu invoeren zodat deze 2 transacties kunnen worden vergeleken?

en: Schedule found
nl: Periodieke transactie gevonden

en: Error while loading file '%1'.
nl: Fout bij het laden van bestand '%1'.

en: File access error
nl: Fout bij bestandstoegang

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
nl: <p><b>%1</b> is geen voorbeeldbestand.</p>

en: Filetype Error
nl: Fout bestandstype

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
nl: <p>Fout bij het lezen van voorbeeldbestand <b>%1</b> in regel %2, kolom %3</p>

en: Template Error
nl: Voorbeeld fout

en: File '%1' not found.
nl: Bestand '%1' niet gevonden.

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
nl: <p>Ongeldige vlag <b>%1</b> in voorbeeldbestand <b>%2</b></p>

en: Loading template %1
nl: Voorbeeld bestand %1 wordt geladen

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
nl: <p>Ongeldig hoofdrekeningtype <b>%1</b> in voorbeeldbestand <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
nl: <p>Ongeldige vlagtype <b>%1</b> voor rekening <b>%3</b> in voorbeeldbestand <b>%2</b></p>

en: Source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
nl: Bron <placeholder>%1</placeholder> bestaat niet.

en: Cannot resolve input date.
nl: Kan invoerdatum niet herkennen.

en: CSV source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
nl: CSV-bron <placeholder>%1</placeholder> bestaat niet.

en: Cannot find from and to currency.
nl: Kan valuta van naar naar niet vinden.

en: Local quote sources aren't supported.
nl: Lokale bronnen voor koersen worden niet ondersteund.

en: Fetching URL %1...
nl: URL-adres %1 ophalen...

en: [No identifier]
nl: [Geen identifier]

en: <placeholder>%1</placeholder> skipped because it doesn't have identification number.
nl: <placeholder>%1</placeholder> overgeslagen omdat deze geen identificatienummer heeft.

[ctx: The process x is executing]
en: Executing %1...
nl: Uitvoeren van %1...

en: Unable to launch: %1
nl: Kan niet starten: %1

en: Failed to open downloaded file
nl: Openen van gedownload bestand is mislukt

[ctx: Executing 'script' 'online source' 'investment symbol']
en: Executing %1 %2 %3...
nl: Uitvoeren van %1 %2 %3...

en: Unable to update price for %1
nl: Koers voor %1 kan niet worden bijgewerkt

en: Identifier found: '%1'
nl: Identifier gevonden: '%1'

en: Price found: '%1' (%2)
nl: Gevonden koers: '%1' (%2)

en: Date found: '%1'
nl: Gevonden datum: '%1'

en: Unable to update price for %1 (no price or no date)
nl: Kan de prijs niet bijwerken voor %1 (geen prijs of geen datum)

en: Unable to update price for %1 (empty quote data)
nl: Kan de prijs niet bijwerken voor %1 (lege koersgegevens)

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
nl: Kan de gegevens niet laden, omdat er geen contactpersoon in verband is gebracht met de eigenaar van het standaard adresboek.

en: Address book import
nl: Adresboek importeren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPersonalDataDlg)
en: New File Dialog
nl: Nieuw Bestand Dialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
nl: Gebruik deze dialoog om persoonlijke informatie over uzelf in te voeren.
    
    Alle informatie is optioneel en wordt gebruikt voor het persoonlijk maken
    van uw KMyMoney bestand.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: County/State:
nl: Provincie/Staat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Street:
nl: Straat:

[ctx: Email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
nl: E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Your name:
nl: Uw naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Telephone:
nl: Telefoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Town:
nl: Woonplaats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Postal Code:
nl: Postcode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_loadAddressButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kabcBtn)
en: Load from Addressbook
nl: Laden uit Adresboek

en: %1 (Brokerage)
nl: %1 (Afsluitprovisie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkPrice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_price) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceCol)
en: Price
nl: Koers

en: Price/share
nl: Koers/aandeel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: Transaction amount
nl: Transactie bedrag

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Interest
nl: Rente

en: Fees
nl: Kosten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_accountTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAccount) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_q
en: Account
nl: Rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: Shares
nl: Aandelen

[ctx: Total value]
en: Total
nl: Totaal

en: Ratio 1/
nl: Ratio /1

en: Price/Share
nl: Koers/Aandeel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecurityDlg)
en: Security
nl: Fonds/Aandeel

en: Asset account
nl: Activarekening

en: Activity
nl: Activiteit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: 
en: Date
nl: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, memoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkMemo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, memoTab) i18n: ectx: pro
en: Memo
nl: Notitie

en: At least one split of the selected transaction references an account that has been closed. Editing the transactions is therefore prohibited.
nl: Tenminste één splitsing van deze transactie verwijst naar een rekening die is gesloten. U kunt derhalve deze transactie niet bewerken.

en: Cannot enter transaction with postdate prior to account's opening date.
nl: Kan geen transactie invoeren met een uitvoeringsdatum vóór de openingsdatum van de rekening.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSkip) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: &Skip
nl: &Overslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Skip this transaction
nl: Deze transactie overslaan

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
nl: Gebruik dit om deze transactie over te slaan en door te gaan met de volgende.

en: &Create...
nl: &Creëer...

en: Create a new account/category
nl: Een nieuwe rekening/categorie aanmaken

en: Use this to add a new account/category to the file
nl: Gebruik dit om een nieuwe rekening/categorie toe te voegen aan het bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_kButtonAbort)
en: &Abort
nl: &Afbreken

en: Abort the import operation and dismiss all changes
nl: De importbewerking afbreken en alle wijzigingen verwerpen

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
nl: Gebruik dit om de import af te breken. Uw financiële gegevens zullen worden hersteld naar de staat waarin ze waren voordat u de QIF import startte.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAccountSelectDlg)
en: Account selection
nl: Rekening selectie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Account to import to
nl: Rekening om naar te importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createAssetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
nl: Creëer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAvailableCurrencyDlg)
en: Select currencies to add
nl: Selecteer de toe te voegen valuta

[ctx: @title header of the currency name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title currency symbol column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
nl: Symbool

en: Backup location:
nl: Locatie van reservekopie:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBackupDlg)
en: Backup
nl: Back-up

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Use this dialog to backup your data.
    
    Please make sure you have a disk inserted and that the drive is ready. Then choose the mount point from either the Choose button or by entering the path in the available box.
    
    Click OK to perform the backup.
nl: Gebruik deze dialoog om een reservekopie te maken van uw gegevens. 
    
    Zorg ervoor dat u een medium (diskette, Cd-rom) heeft geplaatst en dat het apparaat gereed is. Kies dan het koppelpunt (mount point) met de knop Kiezen of door het bestandspad in te voeren in het daarvoor bestemde veld.
    
    Druk op OK om de reservekopie te maken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtAutoMount)
en: If your system does not use an automounter, make sure you mark the checkbox below to "mount this directory before backing up."
nl: Als uw systeem het apparaat niet automatisch koppelt, zorg er dan voor dat u het onderstaande keuzehokje "deze map koppelen voor het maken van een reservekopie." aanvinkt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Device options
nl: Apparaatopties

[ctx: This is the mount point]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMountPoint)
en: Mount Point:
nl: Aankoppelpunt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Select mount point
nl: Selecteer koppelpunt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Use this to browse to the mount point.
nl: Gebruik dit om te bladeren naar het koppelpunt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseButton)
en: C&hoose...
nl: &Kiezen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountCheckBox)
en: Mount this directory before backing up.
nl: Deze map koppelen voor het maken van een back-up.

en: At least one transaction/schedule still references the category <b>%1</b>.  However, at least one category with the same currency must exist so that the transactions/schedules can be reassigned.
nl: Tenminste één (periodieke) transactie verwijst nog naar deze categorie <b>%1</b>. Let wel, er moet minstens 1 categorie beschikbaar zijn met dezelfde valuta zodat deze (periodieke) transactie aan een andere categorie kan worden toegewezen.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
nl: Deze dialoog staat het creëren van een nieuwe categorie niet toe. Kies een categorie uit de lijst.

en: Category creation
nl: Categorie aanmaken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCategoryReassignDlg)
en: Reassign categories
nl: Categorie opnieuw toewijzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions, schedules and budgets associated with the selected category need to be re-assigned to a different category before the selected category can be deleted. Please select a category from the list below.
nl: De (periodieke) transacties en budgetten  behorende bij deze categorie moeten worden toegewezen aan een andere categorie alvorens de geselecteerde categorie kan worden verwijderd. Selecteer a.u.b. een categorie uit onderstaande lijst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available categories:
nl: Beschikbare categorieën:

en: Please choose the type of import you wish to perform.  A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
nl: Kies het type import dat u wilt uitvoeren.  Een eenvoudige uitleg
    van het import type is beschikbaar aan de onderzijde van het scherm en wordt bijgewerkt zodra
    u een item selecteert uit de keuzelijst.
    
    Als u eenmaal een import type hebt gekozen, druk dan op de OK knop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, promptLabel)
en: Choose import type:
nl: Kies import type:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KChooseImportExportDlg)
en: Choose Import Type Dialog
nl: Kies Import Type Dialoog

en: Please choose the type of export you wish to perform.  A simple explanation
    of the export type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an export type please press the OK button.
nl: Kies het type export dat u wilt uitvoeren.  Een eenvoudige uitleg
    van het export type is beschikbaar aan de onderzijde van het scherm en wordt bijgewerkt zodra
    u een item selecteert uit het selectiemenu.
    
    Als u eenmaal een import type hebt gekozen, druk dan op de OK knop.

en: Choose export type:
nl: Kies Export type:

en: Choose Export Type Dialog
nl: Kies Export Type Dialoog

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
nl: QIF bestanden worden gemaakt door het populaire boekhoudprogramma Quicken.
    Er zal een andere dialoog verschijnen als u dit type kiest. Deze dialoog vraagt om verdere
    informatie die relevant is voor het Quicken formaat.

en: The CSV type uses a comma delimited text file that can be used by
    most popular spreadsheet programs available for Linux and other operating
    systems.
nl: Het CSV-type gebruikt een kommagescheiden tekstbestand dat gebruikt kan
    worden door de meeste populaire spreadsheet programma's die beschikbaar zijn
    voor Linux en andere besturingssystemen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Please choose the type of import you wish to perform.   A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
nl: Kies a.u.b. het type import dat u wilt uitvoeren.   Een eenvoudige uitleg
    van het import type is onderin het scherm beschikbaar en wordt bijgewerkt wanneer
    u een item uit de keuzelijst selecteert.
    
    Als u een import type hebt gekozen, druk dan op de OK knop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Some description
nl: Enige beschrijving

en: Transaction %1 has no splits
nl: Transactie %1 kan niet gesplitst worden

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Debiteur is gewijzigd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Rekening is gewijzigd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Tegenrekening veranderd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
nl: Transactie splitsen

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Categorie is gewijzigd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

[ctx: Empty memo]
en: empty
nl: leeg

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Memo is gewijzigd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

[ctx: No number]
en: empty
nl: leeg

en: <p>Number changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Nummer is gewijzigd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Bedrag is gewijzigd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nl: <p>Status veld is gewijzigd.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oud: <b>%1</b>, Nieuw: <b>%2</b></p>

en: Fatal error in determining data: %1
nl: Fatale fout tijdens het bepalen van gegevens: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KConfirmManualEnterDlg)
en: Confirm Manual Enter
nl: Bevestig Handmatige invoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_message)
en: The following changes have been made to the transaction data:
nl: De volgende wijzigingen zijn aangebracht in de transactie gegevens:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Please choose what you wish to do with the above changes
nl: Kies wat u wilt doen met bovenstaande wijzigingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_discardRadio)
en: &Discard the changes and enter the original transaction into the register.
nl: &Annuleer de  wijzigingen en voer de originele transactie in in het kasboek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_onceRadio)
en: Enter &these new values this one time, for this occurrence only.
nl: Voer &deze nieuwe waarden eenmalig in, alleen voor dit voorval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_setRadio)
en: Set all further occurrences &in this schedule to be these values.
nl: Stel alle verdere voorvallen voor deze periodieke transactie &in op deze waarden.

en: User
nl: Gebruiker

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyCalculator)
en: Exchange Rate/Price Editor
nl: Wisselkoers/Koersbewerker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, amountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_amountTab) i18n
en: Amount
nl: Bedrag

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2_2)
en: Convert
nl: Converteren

[ctx: @label convert from stock to currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label100)
en: to
nl: naar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: To a&mount
nl: Naar &bedrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rateButton)
en: Exchange &rate / Price
nl: Wissel&koers / Koers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_updateButton) i18n: ectx: label, entry (PriceHistoryUpdate), group (General Options)
en: Update price history
nl: Koershistorie bijwerken

en: Cannot set %1 as base currency: %2
nl: Kan %1 niet als basis valuta instellen: %2

en: Set base currency
nl: Kies basisvaluta

en: Cannot update currency. %1
nl: Kan valuta niet bijwerken. %1

en: Update currency
nl: Valuta bijwerken

en: Cannot create new currency. %1
nl: Kan nieuwe valuta niet aanmaken. %1

en: New currency
nl: Nieuwe valuta

en: Cannot modify currency. %1
nl: Kan valuta niet wijzigen. %1

en: Edit currency
nl: Valuta bewerken

en: Rename currency
nl: Hernoem valuta

en: Delete currency
nl: Verwijder valuta

en: Select as base currency
nl: Kies een basisvaluta

[ctx: Menu header]
en: Currency options
nl: Valuta Opties

en: Cannot delete currency %1. %2
nl: Kan geldsoort %1 niet verwijderen. %2

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditDlg)
en: Currencies
nl: Valuta's

[ctx: @title:column currency name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column currency symbol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
nl: Symbool

[ctx: @action:button Remove currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeCurrencyButton)
en: Remove
nl: Verwijderen

[ctx: @action:button Add currency from existing list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addCurrencyButton)
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: @action:button Edit currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editCurrencyButton)
en: Edit
nl: Bewerken

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeUnusedCurrencyButton)
en: Remove unused currencies
nl: Ongebruikte valuta verwijderen

[ctx: @action:button Close currency dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_selectBaseCurrencyButton)
en: Select as base currency
nl: Kies een basisvaluta

[ctx: @action:button Create new currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newCurrencyButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditorDlg)
en: Currency editor
nl: Bewerker van valutakoers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIsoCode)
en: ISO Code
nl: ISO code

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Symbol:
nl: Symbool:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCashFraction)
en: Smallest account unit:
nl: Kleinste eenheid in rekening:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountFraction)
en: Smallest cash unit:
nl: Kleinste eenheid muntgeld:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRemainder)
en: Rounding method
nl: Afrondingsmethode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpricePrecision)
en: Price precision:
nl: Koersnauwkeurigheid:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spbPricePrecision)
en: Enter the price precision for this currency to be used for exchange rates.
nl: De precisie van de koers invoeren voor deze valuta om te worden gebruikt voor omwisselingskoersen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_nameCol) i18
en: Name
nl: Naam

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName)
en: Enter the name of the currency here (e.g. Euro)
nl: De naam van de valuta hier invoeren (bijv. Euro)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leIsoCode)
en: <html><head/><body><p>Enter the ISO4217 code for the currency here (e.g. EUR for the Euro). This cannot be changed once the currency is created.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De ISO4217 code hier invoeren voor de valuta (bijv. EUR voor de Euro). Dit kan niet gewijzigd worden nadat de valuta is aangemaakt.</p></body></html>

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leSymbol)
en: Enter the monetary symbol of the currency here (e.g. € for the Euro)
nl: Het valutasymbool van de valuta hier invoeren (bijv. € voor de Euro)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leAccountFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for bank accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
nl: De kleinste fractie van de valuta hier invoeren voor bankrekeningen. Dit kan niet gewijzigd worden nadat de valuta is aangemaakt.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leCashFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for cash accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
nl: De kleinste fractie van de valuta hier invoeren voor kasrekeningen. Dit kan niet gewijzigd worden nadat de valuta is aangemaakt.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p>Enter the rounding method used for this currency.  See <span style=" font-weight:600;">What's this</span> for more details.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De gebruikte afrondingsmethode voor deze valuta.  Zie <span style=" font-weight:600;">Wat is dit</span> voor meer details.</p></body></html>

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">RoundNever</span></p><p>Don't do any rounding, simply truncate and print a warning in case of a remainder. Otherwise the same as RoundTrunc.</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundFloor</span></p><p>Round to the largest integral value not greater than the value. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundCeil</span></p><p>Round to the smallest integral value not less than the value. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -0.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundTruncate</span></p><p>No rounding, simply truncate any fraction</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundPromote</span></p><p>Use RoundCeil for positive and RoundFloor for negative values. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfDown</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.5 -&gt; 0.0 and 0.6 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfUp</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.4 -&gt; 0.0 and 0.5 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundRound</span></p><p>Use RoundHalfDown for 0.1 .. 0.4 and RoundHalfUp for 0.6 .. 0.9. Use RoundHalfUp for 0.5 in case the resulting numerator is odd, RoundHalfDown in case the resulting numerator is even. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and 1.5 -&gt; 2.0</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">RoundNever</span></p><p>Geen enkele afronding doen, kap gewoon af en geeft een waarschuwing in geval van een rest. Anders hetzelfde als RoundTrunc.</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundFloor</span></p><p>Afronden op de grootste gehele waarde niet groter dan de waarde. Bijv. 0,5 -&gt; 0,0 en -0,5 -&gt; -1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundCeil</span></p><p>Afronden op de kleinste gehele waarde niet kleiner dan de waarde. E.g. 0,5 -&gt; 1,0 en -0,5 ,-&gt; -0,0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundTruncate</span></p><p>Geen afronding, eenvoudig de fractie afkappen</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundPromote</span></p><p>RoundCeil gebruiken voor positieve en RoundFloor voor negatieve waarden. Bijv. 0,5 -&gt; 1,0 en -0,5 -&gt; -1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfDown</span></p><p>Omhoog of omlaag afronden met de volgende voorwaarden: 0,1 .. 0,5 -&gt; 0,0 en 0,6 .. 0,9 -&gt; 1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfUp</span></p><p>Omhoog of omlaag afronden met de volgende voorwaarden: 0,1 .. 0,4 -&gt; 0,0 en 0,5 .. 0,9 -&gt; 1,0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundRound</span></p><p>RoundHalfDown gebruiken voor 0,1 .. 0,4 en RoundHalfUp gebruiken voor 0,6 .. 0,9. RoundHalfUp gebruiken voor 0,5 in geval het cijfer voor de komma oneven is, RoundHalfDown in geval het cijfer voor de komma even is. Bijv. 0,5 -&gt; 0,0 en 1,5 -&gt; 2,0</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Never
nl: Nooit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Floor
nl: Vloer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Ceil
nl: Plafond

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Truncate
nl: Afkorten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Promote
nl: Bevorderen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Half Down
nl: Half lager

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Half Up
nl: Half hoger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Round
nl: Rond

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditEquityEntry)
en: Edit Equity
nl: Bewerk aandeel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Stock
nl: Aandeel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Mutual Fund
nl: Beleggingsfonds

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Bond
nl: Obligatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Smallest fraction:
nl: Kleinste deel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblType)
en: Investment Type:
nl: Investering Type:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEquityName)
en: Equity Name:
nl: Naam van aandeel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Market Symbol:
nl: Marktsymbool:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Price History
nl: Koershistorie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
nl: Toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEdit)
en: Edit
nl: Bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel)
en: Cancel
nl: Annuleren

en: Direct deposit
nl: Boeking

en: Manual deposit
nl: Contant

en: Direct debit
nl: Incasso

en: Standing order
nl: Acceptgiro

en: Bank transfer
nl: Overboeking

en: Write check
nl: Cheque

[ctx: Other payment method]
en: Other
nl: Overig

en: Next due date
nl: Volgende betaal datum

en: Unable to add scheduled transaction: %1
nl: Kan periodieke transactie niet toevoegen: %1

en: Add scheduled transaction
nl: Periodieke transactie toevoegen

en: <qt>You have entered a scheduled transaction date of <b>%1</b>.  Because the scheduled transaction was last paid on <b>%2</b>, KMyMoney will automatically adjust the scheduled transaction date to the next date unless the last payment date is reset.  Do you want to reset the last payment date?</qt>
nl: <qt>U hebt een geplande transactiedatum <b>%1</b> ingevoerd. Omdat de periodieke transactie voor het laatst betaald is op <b>%2</b> zal KMyMoney de plandatum aanpassen naar de eerstvolgende vervaldatum, tenzij u de datum van de laatste betaling zelf invoert. Wilt u de datum van de laatste betaling zelf invoeren?</qt>

en: Reset Last Payment Date
nl: Herstel laatste betaaldatum

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
nl: Kan periodieke transactie '%1' niet wijzigen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditScheduleDlg)
en: Edit Scheduled transaction
nl: Periodieke transactie bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Schedule name:
nl: Naam voor periodieke transactie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Frequency:
nl: Frequentie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_frequencyNoEdit)
en: Number of selected periods between entries
nl: Aantal geselecteerde perioden tussen items

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_paymentInformation)
en: Payment information
nl: Informatie over betaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Payment method
nl: Wijze van betalen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Options
nl: Opties

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Do not change the date
nl: De datum niet veranderen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the previous processing day
nl: De datum veranderen naar de vorige verwerkingsdag

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the next processing day
nl: De datum veranderen naar de volgende verwerkingsdag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If this schedule occurs on a non-processing day:
nl: Als deze periodieke transactie op een dag zonder verwerking valt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_estimateEdit)
en: The amount is an estimate because it varies for each payment
nl: Dit is een schatting omdat het bedrag varieert per betaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lastDayInMonthEdit)
en: Process this schedule always at the last day of a month
nl: Deze planning altijd behandelen op de laatste dag van een maand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoEnterEdit)
en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
nl: Deze periodieke transactie automatisch invoeren in het kasboek op de vervaldatum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_endSeriesEdit)
en: This schedule will end at some time
nl: Deze periodieke transactie stoppen op een bepaalde datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel1)
en: Number of transactions remaining:
nl: Aantal resterende transacties:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel2)
en: Date of final transaction:
nl: Datum van laatste transactie:

en: Unable to load schedule details
nl: Kan details van periodieke transactie niet laden

en: <p>Please check that all the details in the following dialog are correct and press OK.</p><p>Editable data can be changed and can either be applied to just this occurrence or for all subsequent occurrences for this schedule.  (You will be asked what you intend after pressing OK in the following dialog)</p>
nl: <p>Controleer of alle onderstaande details correct zijn en klik OK.</p><p>Bewerkbare gegevens kunnen veranderd worden en kunnen of toegepast worden op alleen dit voorval of op alle volgende voorvallen voor deze periodieke transactie.  (U wordt gevraagd wat uw bedoeling is nadat u op OK heeft geklikt).</p>

en: Enter scheduled transaction
nl: Periodieke Transactie Invoeren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEnterScheduleDlg)
en: Enter Schedule
nl: Nieuwe Periodieke Transactie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Schedule Details
nl: Periodieke transactie details

[ctx: @label schedule name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter the transaction and advance the next due date of this schedule to the next payment date.
nl: Voer deze transactie in en pas de vervaldatum aan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enterButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter
nl: Invoeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonSkip)
en: Do not enter the transaction but advance the next due date of this schedule to the next payment date.
nl: Voer deze transactie niet in maar pas de vervaldatum aan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Do not enter or skip payments for this schedule but continue with the next schedule.
nl: Sla deze betaling over en ga door met de volgende periodieke transactie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Ignore
nl: Negeer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: Cancel processing of schedule entry.
nl: Annuleer het invoeren van periodieke transacties.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EquityPriceUpdateConfDlg)
en: Updating price configuration
nl: Koersconfiguratie wordt bijgewerkt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Updating price policy
nl: Koersbeleid wordt bijgewerkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateAll)
en: Update all
nl: Alles bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateMissing)
en: Update &missing
nl: Zaken voor bijwerken &ontbreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateDownloaded)
en: Update downloaded
nl: Zaken voor bijwerken gedownload

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateSource)
en: Update from the same source
nl: Uit dezelfde bron bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ask)
en: Ask
nl: Vragen

[ctx: Equity name]
en: Name
nl: Naam

[ctx: Internal identifier]
en: Internal ID
nl: Interne-ID

[ctx: Online quote source]
en: Source
nl: Bron

en: %1 units in %2
nl: %1 eenheden in %2

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
nl: Kan de conversie koers van %1 van %2 niet achterhalen. Deze stap wordt overgeslagen.

en: Price Update Failed
nl: Koers bijwerken mislukt

en: Failed to retrieve a quote for %1 from %2.  Press <b>No</b> to remove the online price source from this security permanently, <b>Yes</b> to continue updating this security during future price updates or <b>Cancel</b> to stop the current update operation.
nl: Kan geen koers vinden voor %1 uit %2. Druk op <b>Nee</b> om deze online koersenbron van dit fonds permanent te verwijderen, <b>Ja</b> om deze bron te behouden en <b>Annuleer</b> om de huidige sessie voor bijwerken te beëindigen.

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
nl: Kan fonds niet bijwerken <b>%1</b>: %2

en: For <b>%1</b> on <b>%2</b> price <b>%3</b> already exists.<br>Do you want to replace it with <b>%4</b>?
nl: Voor <b>%1</b> op <b>%2</b> bestaat de koers <b>%3</b> al.<br>Wilt u het vervangen door <b>%4</b>?

en: Price Already Exists
nl: Koers bestaat al

en: Price for %1 updated (id %2)
nl: Koers voor %1 bijgewerkt (id %2)

en: Received a price for %1 (id %2), but this symbol is not on the list. Aborting entire update.
nl: Koers voor %1 ontvangen (id %2), maar dit symbool staat niet op de lijst. Het bijwerken wordt afgebroken.

en: Received an invalid price for %1, unable to update.
nl: Ongeldige koers voor %1 ontvangen, kan niet bijwerken.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEquityPriceUpdateDlg)
en: Update Stock and Currency Prices
nl: Koersen van Aandelen en Valuta Updaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, lvEquityList)
en: List of known Equities, and the date they were last updated on.
nl: Lijst van bekende aandelen en de datum waarop ze voor het laatst zijn bijgewerkt.

[ctx: @label:chooser Date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: From
nl: Van

[ctx: @label:chooser Date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To
nl: Naar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure
nl: Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateAll)
en: Update All
nl: Alles bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateSelected)
en: Update Selected
nl: Selectie Bijwerken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KFindTransactionDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KTransactionFilter) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReportConfigurationFilterDlg)
en: Search transactions
nl: Transacties doorzoeken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_resultPage)
en: Result
nl: Resultaat

[ctx: @info:tooltip for find transaction Open button]
en: Search transactions
nl: Transacties zoeken

en: Found %1 matching transaction (D %2 / P %3 = %4) | Found %1 matching transactions (D %2 / P %3 = %4)
nl[0]: %1 identieke transactie gevonden (D %2 / P %3 = %4)
nl[1]: %1 identieke transacties gevonden (D %2 / P %3 = %4)

en: Found %1 matching transaction | Found %1 matching transactions
nl[0]: %1 identieke transactie gevonden
nl[1]: %1 identieke transacties gevonden

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportVerifyDlg)
en: Verify Import
nl: Importeren bevestigen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KLoadTemplateDlg)
en: MyDialog
nl: Mijn Dialoog

en: Merge Transactions
nl: Voeg transacties samen

en: Are you sure you wish to merge these transactions?  The one you selected first is the top one, and its values will be used in the merged transaction.  Cancel and select the other transaction first, if you want its values to be used.
nl: Wilt u deze transacties samenvoegen?  De eerst geselecteerde is de bovenste en zijn waarden zullen gebruikt worden in de samengevoegde transactie.  Annuleer en selecteer de andere transactie eerst, als u die waarden wilt gebruiken.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyFileInfoDlg)
en: File Information
nl: Bestands Informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Created on
nl: Gecreëerd op

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last modified on
nl: Voor het laatst gewijzigd op

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Base currency
nl: Basis valuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Payees
nl: Debiteuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Institutions
nl: Instituten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Accounts/Categories
nl: Rekeningen/Categorieën

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, transactionGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, transactionTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4
en: Transactions
nl: Transacties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Splits
nl: Splitsingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMyMoneyBriefSchedule)
en: Schedules
nl: Periodieke transacties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Prices
nl: Koersen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Total
nl: Totaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_closed) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Closed
nl: Gesloten

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
nl[0]: Weet u zeker dat u de geselecteerde koers wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u de geselecteerde koers wilt verwijderen?

en: Delete price information
nl: Koers verwijderen

en: New price...
nl: Nieuwe koers...

en: Edit price...
nl: Koers bewerken...

en: Online Price Update...
nl: Online koers bijwerken...

en: Delete price...
nl: Koers verwijderen...

[ctx: Menu header]
en: Price options
nl: Koers-opties

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyPriceDlg)
en: Price Editor
nl: Koers Editor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Remove this price item from the file
nl: Deze koers verwijderen uit het bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Commodity
nl: Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Stock Name
nl: Naam van aandeel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Currency
nl: Valuta

[ctx: Price source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Source
nl: Bron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAllPrices)
en: Show all stored prices
nl: Toon alle opgeslagen koersen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Add a new entry
nl: Een nieuw item toevoegen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new price entry.
nl: Een nieuw koers creëren.

[ctx: @action add new price]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editSecurityButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify the selected entry
nl: Het geselecteerde item wijzigen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Change the details of selected price information.
nl: De details van geselecteerde koers wijzigen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify
nl: Wijzigen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsOnlineQuotes) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuoteButton)
en: Online Quotes
nl: Online koersen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete this entry
nl: Dit item verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_categoryTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: Category
nl: Categorie

en: Split Options
nl: Opties voor de splitsing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Edit...
nl: Bewerken...

[ctx: To duplicate a split]
en: Duplicate
nl: Dupliceren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Delete...
nl: Verwijderen...

en: will be calculated
nl: wordt berekend

en: You are about to delete the selected split. Do you really want to continue?
nl: U staat op het punt deze splitsing te verwijderen. Wilt u doorgaan?

en: You need to assign a category to this split before it can be entered.
nl: U moet een categorie toekennen aan deze splitsing alvorens het kan worden ingevoerd.

en: Enter split
nl: Splitsing invoeren

en: Is a sub account
nl: Is een subrekening

[ctx: default price mode]
en: (default)
nl: (standaard)

en: Price per share
nl: Koers per aandeel

en: Total for all shares
nl: Totaal van alle aandelen

en: VAT account
nl: BTW Rekening

en: Asset
nl: Vermogen

en: Liability
nl: Verplichtingen

en: Income
nl: Inkomsten

en: Expense
nl: Uitgaven

en: Option has been disabled because there are transactions assigned to this account
nl: Optie is uitgeschakeld omdat er transacties toegekend zijn aan deze rekening

en: Option has been disabled because there is another account flagged to be an opening balance account for this currency
nl: Optie is uitgeschakeld omdat er een andere rekening is aangemerkt om een beginsaldorekening te zijn voor deze valuta

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
nl: U heeft geen naam opgegeven.
    Vul a.u.b. dit veld in.

en: Please select a parent account.
nl: Selecteer een hoofdrekening.

en: (No Institution)
nl: (Geen instituut)

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
nl: Er bestaat al een categorie met deze naam <b>%1</b>. U kunt geen tweede categorie aanmaken met dezelfde naam.

en: You have selected to suppress the display of unused categories in the KMyMoney configuration dialog. The category you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in the accounts/categories view.
nl: U heeft ervoor gekozen om de weergave van ongebruikte categorieën te onderdrukken in de KMyMoney configuratie dialoog. De categorie die u zojuist heeft aangemaakt zal daarom alleen getoond worden als deze gebruikt wordt. Anders zal hij verborgen blijven in de rekeningen/categorieën weergave.

en: Hidden categories
nl: Verborgen categorieën

en: Is a sub account of %1
nl: Is een subrekening van %1

en: Cannot add institution
nl: Kan instituut niet toevoegen

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
nl: <p>De categorie <b>%1</b> bestaat nog niet. Wilt u deze aanmaken?</p><p><i>De hoofdrekening is standaard <b>%2</b> maar kan worden gewijzigd in het volgende dialoogvenster</i>.</p>

en: Create category
nl: Creëer categorie

en: Create a new Category
nl: Creëer een nieuwe Categorie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewAccountDlg)
en: New Account Dialog
nl: Nieuwe Rekening Dialoog

[ctx: Account general settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_generalTab)
en: General
nl: Algemeen

[ctx: account name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Opening information
nl: Start informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currencyText)
en: Currency:
nl: Valuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingDateLabel)
en: Date:
nl: Datum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Balance:
nl: Saldo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Last check number:
nl: Laatste controle nummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Notes:
nl: Opmerkingen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxNoVat)
en: No auto-VAT-assignment
nl: Geen automatische BTW-toewijzing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Price entry
nl: Invoer van koers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxPreferred)
en: Preferred Account
nl: Voorkeursrekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_costCenterRequiredCheckBox)
en: Cost Center assignment required
nl: Koppeling aan kostencentrum is vereist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: <html><head/><body><p>Flag this account to be an opening balance account</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Merk deze rekening aan om een beginsaldorekening te zijn</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: Opening Balance Account
nl: Beginsaldorekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_institutionTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_institutionBox)
en: Institution
nl: Instituut

[ctx: create new institution]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New...
nl: Nieuw...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Number:
nl: Nummer:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_hierarchyTab)
en: Hierarchy
nl: Hiërarchie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount
nl: Subrekening

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_limitsTab)
en: Limits
nl: Limieten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
nl: Op deze pagina kunt u bepaalde limieten instellen. KMyMoney waarschuwt u als deze limieten worden overschreden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Absolute limit
nl: Absolute limiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_maxCreditLabel)
en: Maximum credit limit
nl: Maximale krediet limiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_minBalanceLabel)
en: Minimum balance
nl: Minimum saldo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Early warning
nl: Vroegtijdige waarschuwing

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_taxTab)
en: Tax
nl: Belasting

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: VAT details
nl: BTW details

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatCategory)
en: VAT category
nl: BTW categorie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: VAT percentage
nl: BTW percentage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatAssignment)
en: Enable auto VAT assignment
nl: Automatische BTW-toewijzing inschakelen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_amountGroupBox)
en: Amount entered
nl: Ingevuld bedrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_grossAmount)
en: Gross amount
nl: Bruto bedrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_netAmount)
en: Net a&mount
nl: Netto &bedrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxTax)
en: Include on Tax Reports
nl: Meenemen in Belasting overzichten

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
nl: De naam van het financiële instituut is niet ingevuld. Voer deze a.u.b. in.

en: Adding New Institution
nl: Toevoegen van nieuw instituut

[ctx: @info:usagetip]
en: The protocol part has been removed by KMyMoney because it is fixed to https for security reasons.
nl: Het protocolgedeelte is door KMyMoney verwijderd omdat het is gewijzigd naar https om redenen van beveiliging.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBankDlg)
en: New Institution Dialog
nl: Nieuw instituut-dialoog

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Institution Details
nl: Details van instituut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Telephone/Fax:
nl: Telefoon/Fax:

[ctx: institution name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: City:
nl: Vestigingsplaats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Routing Number:
nl: Rekening nummer:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewEquityEntryDlg)
en: New Equity
nl: Nieuw Aandeel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol)
en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
nl: Handelssymbool van het aandeel of beleggingsfonds, niet verplicht.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtEquityName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtEquityName)
en: Name of the company, or mutual fund.
nl: Naam van het bedrijf of beleggingsfonds.

en: To be able to merge previous selected payees, please select a payee from the list below or create a new one.
nl: Om in staat te zijn eerder geselecteerde begunstigden samen te voegen, selecteert u een begunstigde uit de onderstaande lijst of maakt u een nieuwe aan.

en: The transactions associated with the selected payees need to be re-assigned to a different payee before the selected payees can be deleted. Please select a payee from the list below.
nl: De transacties welke zijn gekoppeld aan de geselecteerde begunstigde moet aan een andere begunstigde worden toegewezen alvorens deze kan worden verwijderd. Selecteer een begunstigde uit onderstaande lijst.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
nl: Deze dialoog is niet bedoeld voor het aanmaken van nieuwe begunstigden. Kies een begunstigde uit de lijst.

en: Payee creation
nl: Aanmaken van een begunstigde

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KPayeeReassignDlg)
en: Reassign payees
nl: Begunstigden opnieuw toewijzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available payees:
nl: Beschikbare begunstigden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_copyToMatchList)
en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
nl: Ken verwijderde namen toe aan de bovengenoemde begunstigden.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Save storage as...
nl: Opslag opslaan als...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Choose XML if unsure.
nl: XML kiezen indien onzeker.

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextBrowser, textBrowser)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney supports multiple storage types. The availability of storage types depends on the presence of plugins and their activation in the application settings.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />If you are uncertain what to choose here, then <span style=" font-weight:600;">XML</span> is probably your best choice.</p></body></html>
nl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney ondersteunt meerdere typen opslag. De beschikbaarheid van typen opslag hangt af van de aanwezigheid van plug-ins en hun activatie in de instellingen van de toepassing.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />Als u onzeker bent over wat hier te kiezen, dan is <span style=" font-weight:600;">XML</span> waarschijnlijk uw beste keuze.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Storage type to use for your data
nl: Te gebruiken type opslag voor uw gegevens

en: Select Transaction
nl: Selecteer transactie

en: Select a transaction and press the OK button or use Cancel to select none.
nl: Selecteer een transactie en druk op de OK knop of kies Annuleer om niets te selecteren.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSortOptionDlg) i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_availableList)
en: Sort options
nl: Sorteer opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useDefault)
en: Use default
nl: Gebruik standaard

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitCorrectionDlg)
en: Correct splits
nl: Corrigeer splitsing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, question)
en: How do you want to proceed?
nl: Hoe wil u verder gaan?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continueBtn)
en: Continue to edit splits
nl: Doorgaan met Bewerk Splitsing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, changeBtn)
en: Chan&ge total amount of transaction to %1.
nl: Totaal bedrag van transactie &wijzigen naar %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, distributeBtn)
en: Distrib&ute difference of %1 among all splits.
nl: &Verdeel het verschil van %1 over alle splitsingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leaveBtn)
en: Leave %1 unassigned.
nl: Laat %1 niet toegewezen.

en: Clear &All
nl: &Alles leegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Clear all splits
nl: Verwijder alle splitsingen

en: Use this to clear all splits of this transaction
nl: Gebruik dit om alle splitsingen te verwijderen

en: Clear &Zero
nl: Wis &nul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Removes all splits that have a value of zero
nl: Verwijdert alle splitsingen die een waarde nul hebben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: &Merge
nl: Sa&menvoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merges splits with the same category to one split
nl: Voeg splitsingen in dezelfde categorie samen tot één splitsing

en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split
nl: Als u meerdere split-items heeft in dezelfde categorie en u wilt ze als een enkele splitsing bewaren

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
nl: Het totaal bedrag van deze transactie is %1, de som van de splitsingen is %2. Er is nog %3 niet toegewezen.

en: Change &total amount of transaction to %1.
nl: &Totaal bedrag van transactie wijzigen naar %1.

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
nl: &Verdeel het verschil van %1 over alle splitsingen.

en: &Leave total amount of transaction at %1.
nl: &Totaal bedrag van transactie gelijk laten aan %1.

en: &Leave %1 unassigned.
nl: &Laat %1 niet toegewezen.

en: You are about to delete all splits of this transaction. Do you really want to continue?
nl: U staat op het punt alle splitsingen voor deze transactie te verwijderen. Wil u doorgaan?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitTransactionDlg)
en: Split transaction
nl: Splits Transactie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Unassigned
nl: Niet toegewezen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Sum of splits
nl: Som van splitsingen

en: This dialog does not allow new tags to be created. Please pick a tag from the list.
nl: Deze dialoog is niet bedoeld voor het aanmaken van nieuwe tags. Kies een tag uit de lijst.

en: Tag creation
nl: Aanmaken van een tag

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTagReassignDlg)
en: Reassign tags
nl: Tags opnieuw toewijzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions associated with the selected tags need to be re-assigned to a different tag before the selected tags can be deleted. Please select a tag from the list below.
nl: De transacties welke zijn gekoppeld aan de geselecteerde tags moet aan een andere tag worden toegewezen alvorens deze kan worden verwijderd. Selecteer een tag uit onderstaande lijst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available tags:
nl: Beschikbare tags:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTemplateExportDlg)
en: Template Export Attributes
nl: Sjabloon van te exporteren attributen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short description
nl: Korte beschrijving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Long Description
nl: Lange beschrijving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
nl: Titel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KUpdateStockPriceDlg)
en: New price entry
nl: Invoer van nieuwe koers

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsColors)
en: Color settings
nl: Kleur opties

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_useCustomColors)
en: Custo&m colors
nl: Aange&paste kleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Ledger group separator
nl: Kasboek scheiding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Required field
nl: Verplicht veld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Imported transaction
nl: Geïmporteerde transactie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Matched transaction
nl: Identieke transactie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Erroneous transaction
nl: Foutieve transactie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Missing conversion rate
nl: Ontbrekende wisselkoers

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsIcons) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsFonts)
en: Font settings
nl: Lettertype opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemFont)
en: Use system fonts
nl: Gebruik systeemlettertypen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualFontsFrame)
en: Individual font settings
nl: Individuele Lettertype opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (listCellFont), group (List Options)
en: Cell font
nl: Lettertype voor Cel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: label, entry (listHeaderFont), group (List Options)
en: Header font
nl: Lettertype voor Kop

en: Choose file path
nl: Bestandspad kiezen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsGeneral)
en: General Settings
nl: Algemene instellingen

[ctx: @title global settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Global
nl: Globaal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Startup options
nl: Opstartopties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplash)
en: Show splash screen
nl: Opstartscherm tonen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Autosave options
nl: Opties voor automatisch opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveFile)
en: Autosave periodically
nl: Sla op elke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: minutes
nl: minuten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveOnClose)
en: Autosave when file is modified upon close
nl: Automatisch opslaan wanneer het bestand is gewijzigd bij sluiten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Setup number of backups to keep (local file only)
nl: Aantal te bewaren reservekopieën instellen (alleen lokaal bestand)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Whenever the current data is saved into a local file, KMyMoney keeps the selected number of previous states of the file.
    
    Set it to 0 to turn the feature off.
nl: Wanneer de huidige gegevens opgeslagen zijn in een lokaal bestand, zal KMyMoney het geselecteerde aantal van vorige statussen van het bestand behouden.
    
    Stel het in op 0 om de functie uit te zetten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of backups to keep (0=off)
nl: Aantal te bewaren reservekopieën (0=uit)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fiscal Year
nl: Fiscaal jaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Your fiscal year starts on
nl: Uw fiscale jaar start op

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: January
nl: januari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: February
nl: februari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: March
nl: maart

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: April
nl: april

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: May
nl: mei

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: June
nl: juni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: July
nl: juli

[ctx: @item the month August]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: August
nl: augustus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: September
nl: september

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: October
nl: oktober

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: November
nl: november

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: December
nl: december

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: External programs
nl: Externe programma's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calculator
nl: Rekenmachine

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Views
nl: Overzicht

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_StartLastViewSelected)
en: Startup page options
nl: Opties van startpagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Start with ho&mepage
nl: Begin met &startpagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Start with last selected view
nl: Start met laatst gekozen overzicht

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_viewType)
en: Type of the KMyMoney view
nl: Type weergave van KMyMoney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: List
nl: Lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Tree
nl: Boomstructuur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5)
en: Tabbed
nl: Tabblad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTitleBar)
en: Show title bar on each page
nl: Titelbalk op elke pagina weergeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncLedgerInvestment)
en: Synchronize account selection of ledger and investment view
nl: Synchroniseer rekening selectie van het kasboek met het Investeringen overzicht

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Accounts / Categories
nl: Rekeningen / Categorieën

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
nl: Deze optie verbergt in het overzicht alle categorieën die niet gebruikt worden. U kunt ze wel zien in de categorie selectie lijst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: Do not show unused categories
nl: Ongebruikte categorieën niet tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpertMode)
en: Show equity accounts
nl: Aandelenrekeningen tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: This option will display the categories in the accounts view also.
nl: Deze optie toont de categorieën in de weergave van rekeningen ook.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: Show categories in the accounts list view
nl: Toon categorieën in de weergave van de lijst rekeningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceEquities)
en: Do not show zero balance equities
nl: Aandelen met saldo nul niet tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
nl: Deze optie verbergt alle periodieke transacties die niet meer worden gebruikt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: Do not show finished schedules
nl: Afgesloten periodieke transacties niet tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Do not show transactions prior to
nl: Toon geen transacties van voor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
nl: Deze optie verbergt alle gecontroleerde transacties in het kasboek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: Do not show reconciled transactions
nl: Gecontroleerde transacties niet tonen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Support
nl: Ondersteuning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Logging
nl: Loggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Log path
nl: Pad voor logs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On choosing a log file path please keep in mind that log files may contain sensitive data (e.g. passwords in clear-text etc).
nl: Bij het kiezen van een pad voor logs dient u te bedenken dat logbestanden gevoelige gegevens kunnen bevatten (bijv. wachtwoorden in leesbare tekst etc).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logImportedStatements) i18n: ectx: label, entry (logImportedStatements), group (List Options)
en: Log imported statements
nl: Afschriften importeren loggen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logOfxTransactions) i18n: ectx: label, entry (logOfxTransactions), group (List Options)
en: Log OFX transactions
nl: OFX-transacties loggen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsHome)
en: Homepage Settings
nl: Startpagina Opties

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Move selected item up
nl: Geselecteerde item omhoog schuiven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
nl: Gebruik dit om het geselecteerde item een positie omhoog te schuiven in de lijst.

[ctx: @action move item up]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Up
nl: Omhoog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Move selected item down
nl: Geselecteerde item omlaag schuiven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
nl: Gebruik dit om het geselecteerde item een positie omlaag te schuiven in de lijst.

[ctx: @action move item down]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Down
nl: Omlaag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
nl: De geselecteerde items worden getoond op de startpagina.<p>
    Gebruik de knoppen en keuzevakjes om de lay-out van de startpagina aan te passen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox)
en: Homepage/Summary page scaling
nl: Paginaschaling van Start-/Samenvatting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, percentageLabel)
en: Zoom factor:
nl: Zoomfactor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberZoomFactor)
en: Remember zoom factor when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
nl: Onthoud zoomfactor als het programma wordt afgesloten bij handmatig wijzigen met het muiswiel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox2)
en: Account information display
nl: Weergave van rekeninginformatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLimitInfo)
en: Show Account Limit Information
nl: Toon informatie over de rekening limiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts)
en: Show balance-status of mapped online accounts
nl: Toon de status van het saldo van zichtbare online rekeningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfUnmarkedTransactions)
en: Show number of not marked transactions per account [!M]
nl: Aantal niet gemarkeerde transacties per rekening tonen [!M]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfClearedTransactions)
en: Show number of cleared transactions per account [C]
nl: Aantal vrijgegeven transacties per rekening tonen [C]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfNotReconciledTransactions)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account [!R]
nl: Aantal niet gecontroleerde (niet gemarkeerd + vrijgegeven) transacties per rekening tonen [!R]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateOfLastReconciliation)
en: Show date of last reconciliation
nl: Laatste datum van transactie-controle tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceLiabilities)
en: Hide liability accounts with zero balance
nl: Passiva-rekeningen met saldo nul verbergen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualIconsFrame)
en: Individual icon settings
nl: Individuele pictograminstellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (IconsTheme), group (List Options)
en: Icon theme
nl: Pictogramthema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTip)
en: <html><head/><body><p align="center">Tip: Install Oxygen, Tango or Breeze icon theme to get wider selection.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Tip: Oxygen, Tango of Breeze pictogramthema installeren om een bredere selectie te krijgen.</p></body></html>

[ctx: General settings]
en: General
nl: Algemeen

en: Home
nl: Start

en: Scheduled
    transactions
nl: Periodieke
    transacties

en: Colors
nl: Kleuren

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Plugins
nl: invoegtoepassingen

en: New Quote Source
nl: Nieuwe online koersen bron

[ctx: @item:inlistbox Stock]
en: Symbol
nl: Symbool

[ctx: @item:inlistbox Stock]
en: Identification number
nl: Identificatienummer

[ctx: @item:inlistbox Stock]
en: Name
nl: Naam

en: CSV profile <b>%1</b> already exists.<br>Do you want to overwrite it?
nl: CSV-profiel <b>%1</b> bestaat al.<br>Wilt u het overschrijven?

en: CSV Profile Already Exists
nl: CSV-profiel bestaat al

en: Security <b>%1</b> uses this quote source.<br>Do you really want to remove it?
nl: Fonds/aandeel <b>%1</b> gebruikt deze bron voor koersen.<br>Wilt u het verwijderen?

en: Delete quote source
nl: Bron voor koersen verwijderen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupParsing)
en: <i>Enter regular expressions which can be used to parse the data returned from the URL entered above.  The symbol, price, and date must be found in the quote data to be usable. You may also try the KMyMoney user's mailinglist at <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> to find what settings work for other users in your country.</i>
nl: <i>Voer standaard expressies in die gebruikt kunnen worden om de gegevens te verwerken die terugkomen vanaf de aangegeven URL.  Het symbool,de koers en datum welke worden gevonden in de koers gegevens moeten bruikbaar zijn. U kunt ook via de KMyMoney gebruikers mailinglijst op <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> proberen te achterhalen welke opties voor andere gebruikers in uw land werken.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Date Format
nl: Datumformaat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editIdentifier)
en: Regular Expression to extract the identifier from the downloaded data
nl: Normale expressie voor het extraheren van de identifier uit de gedownloade gegevens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDateFormat)
en: Regular Expression to extract the date from the downloaded data
nl: Normale expressie voor het extraheren van de datum uit de gedownloade gegevens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: URL to be used to download the quote
nl: URL voor het downloaden van de koersen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: Enter the URL from which stock quotes will be fetched.  <b>%1</b> will be replaced with the symbol for the security being quoted. For currency conversions, <b>%2</b> will be replaced with the currency to be quoted and <b>%1</b> with the currency the quote is based on.
nl: Voer de URL in van waaruit de aandelen koersen moeten worden opgehaald. <b>%1</b> wordt vervangen door het symbool van het fonds waarvoor de koers wordt opgevraagd. Voor valuta conversies wordt <b>%2</b> vervangen door de conversie koers die is opgevraagd en wordt  <b>%1</b> vervangen door de valuta waarop de koers is gebaseerd.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editPrice)
en: Regular Expression to extract the price from the downloaded data
nl: Normale expressie voor het extraheren van de koers uit de gedownloade gegevens

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: <p>For easier processing of the data returned by the online source, KMyMoney usually strips unused parts before it is parsed with the regular expressions. If matching of the fields relies on those items, then use this option to turn stripping off.</p>
    
    <p>The following items are usually removed by stripping:
    
    <ul>
    <li>HTML tags such as <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& encoded characters such as <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>duplicate whitespace</li>
    </ul>
    </p>
nl: <p>Om gegevens van online bronnen gemakkelijker te verwerken stript KMyMoney gewoonlijk de ongebruikte delen hiervan alvorens ze te ontleden met reguliere expressies. Als het zoeken naar velden hiervan afhangt, gebruik dan deze optie om het strippen uit te zetten.</p>
    
    <p>De volgende items worden gewoonlijk gestript:
    
    <ul>
    <li>HTML-tags zoals <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& gecodeerde tekens zoals <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>dubbele witruimte</li>
    </ul>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: Skip HTML stripping
nl: HTML strippen overslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identify by
nl: Identificatie door

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new source entry for online quotes
nl: Creëer een nieuwe bron voor online koersen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new entry for online quotes
nl: Dit gebruiken om een nieuw item voor online koersen aan te maken

[ctx: @action create new quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the selected source entry
nl: Verwijder de geselecteerde bron

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected online source entry
nl: Gebruik dit om de geselecteerde online bron te verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dumps CSV profile used for importing downloaded prices, which can be customized by user in CSV Importer.
nl: Dumpt CSV-profiel gebruikt voor het importeren van gedownloade koersen, die door de gebruiker aangepast kan worden in CSV-Importer.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered data and stores it
nl: Accepteert de ingevoerde gegevens en slaat deze op

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to accept the modified data.
nl: Gebruik dit om de gewijzigde gegevens te accepteren.

[ctx: @action update quotes from online quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
nl: Bijwerken

en: KMyMoney Plugins
nl: KMyMoney plug-ins

en: Payee Identifier
nl: Identifier van de begunstigde

en: Online Banking Operations
nl: Bewerkingen bij online bankieren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsRegister)
en: Register settings
nl: Kasboek opties

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Display
nl: Weergave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid) i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (List Options)
en: Show a grid in the register
nl: Toon een raster in het kasboek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRegisterDetailed) i18n: ectx: label, entry (ShowRegisterDetailed), group (List Options)
en: Show all register entries in full detail
nl: Laat alle kasboek transacties volledig zien

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens)
en: Using the ledger lens shows the details for the transaction that has focus in the ledger. Usually, when using the transaction form, only a one line summary is displayed for each transaction as the details are shown in the form.
nl: Maakt gebruik van de Kasboek Lens om details weer te geven over de transactie die is geselecteerd in het kasboek. Als u het transactie formulier gebruikt wordt normaal gesproken slechts één regel per transactie getoond. Details worden getoond in het transactie formulier.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens) i18n: ectx: label, entry (LedgerLens), group (General Options)
en: Use the ledger lens
nl: De Kasboek Lens gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TransactionForm) i18n: ectx: label, entry (TransactionForm), group (General Options)
en: Show transaction form
nl: Transactieformulier tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowNrField)
en: Always show a No. field
nl: Toon altijd een Nr. veld

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Draws a larger header above each group of transactions. The grouping depends on the current sort order.
nl: Toont een grote kop boven iedere groep transacties. De groepering wordt bepaald door de volgorde van sorteren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Show group header between transactions
nl: Toon groepering regel tussen de transacties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFiscalMarker)
en: Show header for the previous and current fiscal year
nl: Toon kop voor het vorige en het huidige fiscale jaar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: If a planned transaction is overdue, today's date is used by default as the posting date. With this option, the originally planned date is used instead.
nl: Als een geplande transactie over tijd is, wordt standaard de datum van vandaag gebruikt als de datum van posten. Met deze optie, wordt in plaats daarvan de originele geplande datum gebruikt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: Display overdue schedules with planned date
nl: Periodieke transacties die over tijd zijn tonen met geplande datum

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sorting)
en: Sorting
nl: Sortering

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Normal view
nl: Normaal overzicht

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Reconciliation view
nl: Overzicht transactiecontrole

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Search view
nl: Zoeken overzicht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Use the <i>left</i> and <i>right</i> buttons to add and remove sort options. Use the <i>up</i> and <i>down</i> buttons to modify the sort order. Double-Click a selected entry to toggle the sort order between <i>ascending</i> and <i>descending</i>.
nl: Gebruik de <i>links</i> en <i>rechts</i> knoppen om sorteer opties toe te voegen of te verwijderen. Gebruik de <i>omhoog</i> en <i>omlaag</i> knoppen om de sorteer volgorde te wijzigen. Dubbelklik op de geselecteerde kolom/regel om de sorteer volgorde te wijzigen in <i>Oplopend</i> of <i>Neerwaarts</i>.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage1)
en: Data entry
nl: Gegevens invoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoIncCheckNumber) i18n: ectx: label, entry (AutoIncCheckNumber), group (General Options)
en: Auto increment check number
nl: Automatisch ophogen controle nummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusChangeIsEnter) i18n: ectx: label, entry (FocusChangeIsEnter), group (General Options)
en: Keep changes when selecting a different transaction/split
nl: Bewaar wijzigingen als u een andere transactie of splitsing selecteert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnterMovesBetweenFields)
en: Use Enter to move between fields
nl: Gebruik Enter om te schakelen tussen velden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Mark this option, if you always want to match names e.g. for payees from the start. If unset, any substring is matched.
nl: Activeer deze optie, als u altijd namen, bijv. voor begunstigden, vanaf het begin overeen wilt laten komen. Indien niet actief, komt elke gedeelte van een tekenreeks overeen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Match names from start
nl: Namen vanaf het begin overeen laten komen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
nl: Na het invoeren van informatie ter controle worden automatisch de transacties gedetecteerd die overeenkomen met die gegevens (in sommige gevallen kan dat niet mogelijk zijn).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: Automatic reconciliation
nl: Automatische transactiecontrole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_1) i18n: ectx: label, entry (initialDateFieldCursorPosition), group (List Options)
en: Initial cursor position within the date field
nl: Initiële cursorpositie binnen het datumveld

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition)
en: Day
nl: Dag

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Month
nl: Maand

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Year
nl: Jaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default reconciliation state
nl: Standaard transactie controle status

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation of an account
nl: Standaard controle status voor transacties die worden ingevoerd tijdens saldo controle van een rekening.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Not reconciled
nl: Niet gecontroleerd

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Cleared
nl: Betaald

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: Reconciled
nl: Gecontroleerd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoFillTransaction)
en: Autofill
nl: Automatisch aanvullen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Do not auto-fill transaction data at all.
nl: Nooit automatisch aanvullen van transactie gegevens doen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: No Autofill
nl: Niet automatisch invullen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Collect all transactions for the given payee. Treat all transactions that refer to the same category and have an amount with +/- X % as identical. If more than one transaction is found, a list of them is presented to the user.
    
    Selecting 0% will list all transactions.
nl: Verzamel alle transacties voor de geselecteerde begunstigde. Behandel alle transacties die verwijzen naar dezelfde categorie en een bedrag binnen een marge van  +/- X % als identiek. Als er meerdere transactie worden gevonden, dan wordt een lijst getoond.
    
    Als u 0% selecteert worden alle transactie getoond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Same transaction if amount differs less than percentage set below
nl: Identieke transactie als hoeveelheid minder verschilt dan onderstaand ingestelde percentage

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: The data of the last transaction assigned to the category used most often for this payee is autofilled into the transaction editor.
nl: De gegevens van de laatste transacties gekoppeld aan de meeste gebruikte categorie voor deze gebruiker wordt automatisch ingevuld in de transactie editor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: With previously most often used transaction for the payee
nl: Inclusief de meest gebruikte transactie voor deze begunstigde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Same transaction if amount differs less than
nl: Identieke transactie als het verschil kleiner is dan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoFillDifference)
en: Two transactions are usually treated identical for autofill, if they refer the same accounts. They are treated as different transactions though, when their amount varies by more than the percentage given here.
nl: Twee transacties zijn normaal gesproken identiek voor autoaanvullen als ze naar dezelfde rekening verwijzen. Ze worden als verschillende transacties behandeld indien de bedragen met meer dan het aangegeven percentage van elkaar afwijken.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: If this option is checked the memos from the previous transaction will be used otherwise the memos will not be considered when the transaction is autofilled.
nl: Als deze optie is geactiveerd zullen de memo's van de vorige transactie gebruikt worden anders zullen de memo's niet meegenomen worden bij het automatisch invullen van de transactie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: Use memos from previous transaction
nl: Memo's van vorige transactie gebruiken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage2)
en: Import
nl: Importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Match transactions within days
nl: Aantal dagen waarbinnen transacties te vergelijken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_matchInterval)
en: Search for matching transactions within the range of the posting date of the imported transaction +/- the number of given days.
nl: Zoeken naar overeenkomende transacties binnen de reeks van de publicatiedatum van de geïmporteerde transactie +/- het aantal gegeven dagen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Whenever a new payee is detected during import of a statement, the user will be asked to assign a default category for this user when this option is selected.
nl: Wanneer een nieuwe begunstigde is gevonden bij het importeren van een afschrift, zal de gebruiker worden gevraagd om een standaard categorie van deze gebruiker toe te kennen wanneer deze optie is geselecteerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Ask for a new payee's default category
nl: Naar de standaard categorie vragen voor een nieuwe begunstigde

[ctx: Holiday region (region language)]
en: Holidays for %1 (%2)
nl: Vakantiedagen voor %1 (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsSchedules)
en: Schedule Settings
nl: Periodieke transactie opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckSchedule)
en: Check schedules on startup
nl: Periodieke transacties controleren bij opstarten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: label, entry (CheckSchedulePreview), group (General Options)
en: Enter transactions this number of days in advance
nl: Transacties dit aantal dagen van te voren invoeren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, processingDaysBox)
en: Processing Days
nl: Verwerkingsdagen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calendarLabel)
en: Use holiday calendar for region
nl: De kalender met vakantiedagen van de regio gebruiken

[ctx: @item no holiday region selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_holidayRegion)
en: (None)
nl: (Geen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (SchedulePreview), group (General Options)
en: Number of days to preview schedules in ledger
nl: Aantal toekomstige dagen zichtbaar in het kasboek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TestDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitAdjustDialog)
en: Dialog
nl: Dialoog

en: Payer/Receiver
nl: Betaler/Ontvanger

en: Category/Account
nl: Categorie/Rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Number
nl: Nummer

en: Transfer from
nl: Overboeken van

en: Transfer to
nl: Overboeken naar

en: Select autofill transaction
nl: Selecteer automatisch aanvullen van  transactie

en: Do you want to replace memo<p><i>%1</i></p>with memo<p><i>%2</i></p>in the other split?
nl: Wilt u memo<p><i>%1</i></p>vervangen door memo<p><i>%2</i></p>in de andere splitsing?

en: Copy memo
nl: Memo kopiëren

en: This transaction has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transaction may result in rounding errors. Do you want to continue?
nl: Deze transactie bestaat uit meer dan 2 splitsingen gebaseerd op verschillende valuta (%1). KMyMoney ondersteunt dit soort transacties nog niet volledig. Doorgaan kan leiden tot afrondingsfouten. Wilt u doorgaan?

en: At least one of the selected transactions has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transactions may result in rounding errors. Do you want to continue?
nl: Tenminste één transactie bestaat uit meer dan 2 splitsingen gebaseerd op verschillende valuta (%1). Doorgaan kan leiden tot afrondingsfouten. Wilt u doorgaan?

en: <center>Processing schedule for %1.</center>
nl: <center>Verwerkingsagenda voor %1</center>

en: Check number <b>%1</b> has already been used in account <b>%2</b>.<center>Do you want to replace it with the next available number?</center>
nl: Het nummer <b>%1</b> van de cheque wordt al gebruikt in rekening <b>%2</b>.<center>Wilt u het vervangen door het eerstvolgende beschikbare nummer?</center>

en: Duplicate number
nl: Dubbel nummer

en: Storing transactions
nl: Opslaan van transacties

en: &Enter
nl: &Invoeren

en: Use this to enter the transaction into the ledger.
nl: Gebruik dit om de transactie in het kasboek in te voeren.

en: &Schedule
nl: &Periodieke transacties

en: Accepts the entered data and stores it as schedule
nl: Accepteert de ingevoerde gegevens en slaat deze op als periodieke betaling

en: Use this to schedule the transaction for later entry into the ledger.
nl: Gebruik dit om de transactie te plannen en later op te nemen in het kasboek.

en: The transaction you are about to enter has a post date in the future.<br/><br/>Do you want to enter it in the ledger or add it to the schedules?
nl: De transactie die u probeert in te voeren heeft een plaatsingsdatum in de toekomst.<br/><br/>Wilt u deze transactie opnemen in het kasboek of in de lijst van periodieke transacties?

[ctx: Dialog caption for 'Enter or schedule' dialog]
en: Enter or schedule?
nl: Invoeren of periodieke transactie?

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the warning balance of %2.
nl: Het saldo van rekening <b>%1</b> is gedaald onder het waarschuwingssaldo van %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the minimum balance of %2.
nl: Het saldo van rekening <b>%1</b> is gezakt onder het minimum bedrag van %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit warning limit of %2.
nl: Het saldo van rekening <b>%1</b> is gezakt onder de krediet limiet van %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit limit of %2.
nl: Het saldo van rekening <b>%1</b> is gezakt onder de maximale krediet limiet van %2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_idGroup)
en: GPG encryption
nl: GPG versleuteling

en: Addressbook integration
nl: Adresboekintegratie

en: Holiday regions integration
nl: Integratie van vakanties per regio

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager by KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
nl: 
    KMyMoney, de Persoonlijke Financiën Manager door KDE.
    
    Overweeg a.u.b. om bij te dragen aan dit project door middel van programmeercode en/of suggesties.

en: (c) 2000-2019 The KMyMoney development team
nl: (c) 2000-2019 De ontwikkelaars van KMyMoney

en: Compiled with the following optional features:
    %1
nl: Gecompileerd met de volgende optionele functies:
    %1

en: Core engine, Release Manager, Project admin
nl: Core engine, Versie Manager, Project administratie

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Inactive member.
nl: Inactief lid.

en: Initial idea, much initial source code, Project admin
nl: Oorspronkelijke idee, veel van de eerste broncode, Projectbeheerder

en: Forecast, Reports
nl: Prognose, Rapporten

en: Reporting logic, OFX Import
nl: Rapportage logica, OFX import

en: Database backend, maintainer stable branch
nl: Database backend, onderhoud van stabiele versie

en: Project Admin
nl: Project Beheerder

en: Documentation and user support
nl: Documentatie en gebruikersondersteuning

en: Initial investment support
nl: Initiële investerings ondersteuning

en: Developer & Artist
nl: Ontwikkelaar & Ontwerper

en: Icons & splash screen
nl: Iconen & opstartscherm

en: Patches and port to kde4
nl: Patches en porteren naar KDE4

en: Patches, packaging and KF5-CI for OS X
nl: Patches, pakket maken en KF5-CI voor OS X

en: CSV import/export
nl: CSV importeren/exporteren

en: Equity
nl: Aandeel

en: The file has been changed, save it?
nl: Het bestand is veranderd, wilt u het opslaan?

en: <p>The account "%1" was previously created as loan account but some information is missing.</p><p>The new loan wizard will be started to collect all relevant information.</p><p>Please use KMyMoney version 0.8.7 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.</p>
nl: <p>De rekening "%1" was eerder aangemaakt als een rekening voor leningen maar er mist informatie. De nieuwe lening wizard start nu om de ontbrekende informatie te verzamelen. Gebruik een versie van KMyMoney die nieuwer is dan 0.8.7 of jonger is dan 0.9  om dit probleem op te lossen.</p>

en: Account problem
nl: Rekening probleem

en: Fix transactions
nl: Transacties repareren

en: This is the consistency check log, use the context menu to copy or save it.
nl: Dit is de log van het controleren op consistentie, gebruik het contextmenu om het te kopiëren of het op te slaan.

en: Copy to clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

en: Save to file
nl: Naar bestand opslaan

en: Backup...
nl: Back-up...

en: Statement file...
nl: Bankafschriftenbestand ...

en: Account Template...
nl: Rekeningsjabloon...

en: Personal Data...
nl: Persoonlijke Gegevens...

en: Dump Memory
nl: Geheugen dumpen

en: File-Information...
nl: Bestand-informatie...

en: Find transaction...
nl: Zoek transactie...

en: Show Transaction Detail
nl: Toon Transactie Details

note: i18n: ectx: label, entry (HideReconciledTransactions), group (List Options)
en: Hide reconciled transactions
nl: Verberg gecontroleerde transacties

note: i18n: ectx: label, entry (ShowReconciledBalances), group (List Options)
en: Show reconciled balances
nl: Gecontroleerde saldo's tonen

note: i18n: ectx: label, entry (HideUnusedCategory), group (List Options)
en: Hide unused categories
nl: Verberg niet gebruikte categorieën

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllAccounts), group (List Options)
en: Show all accounts
nl: Toon alle rekeningen

en: New institution...
nl: Nieuw instituut...

en: Edit institution...
nl: Instituut bewerken...

en: Delete institution...
nl: Verwijder instituut...

en: New account...
nl: Nieuwe rekening...

en: Open ledger
nl: Open kasboek

en: Reconcile...
nl: Transactie controle...

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
nl: Voltooien

en: Postpone reconciliation
nl: Controle uitstellen

en: Edit account...
nl: Bewerk Rekening...

en: Delete account...
nl: Verwijder rekening...

en: Close account
nl: Sluit rekening

en: Reopen account
nl: Heropen rekening

en: Transaction report
nl: Transactie rapport

en: Show balance chart...
nl: Toon saldo grafiek...

en: Map account...
nl: Aan rekening koppelen...

en: Unmap account...
nl: Rekening ontkoppelen...

en: Update account...
nl: Bijwerken rekening...

en: Update all accounts...
nl: Alle rekeningen bijwerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonNewCreditTransfer)
en: New credit transfer
nl: Nieuwe betalingsopdracht

en: New category...
nl: Nieuwe categorie...

en: Edit category...
nl: Bewerk categorie...

en: Delete category...
nl: Verwijder categorie...

en: Currencies...
nl: Valuta's...

en: Prices...
nl: Koersen...

en: Update Stock and Currency Prices...
nl: Koersen van aandelen en valuta's bijwerken...

en: Consistency Check
nl: Consistentie Controle

en: Performance-Test
nl: Prestatie test

en: Calculator...
nl: Rekenmachine...

en: Enable all messages
nl: Alle berichten inschakelen

en: &Show tip of the day
nl: &Toon tip van de dag

[ctx: New transaction button]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
nl: Bewerken

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
nl: Invoeren

[ctx: Edit split button]
en: Edit splits
nl: Splitsingen bewerken

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
nl: Annuleren

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
nl: Dupliceren

[ctx: Add reversing transaction]
en: Add reversing
nl: Terugdraaien toevoegen

[ctx: Button text for match transaction]
en: Match
nl: Overeenkomst

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
nl: Accepteren

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
nl: Omschakelen

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
nl: In orde bevonden

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
nl: Gecontroleerd

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
nl: Niet gecontroleerd

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Go to account
nl: Ga naar rekening

en: Go to payee
nl: Ga naar begunstigde

en: Create scheduled transaction...
nl: Periodieke transactie invoeren...

en: Assign next number
nl: Volgend nummer toekennen

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
nl: Combineren

en: Copy splits
nl: Splitsing kopiëren

en: New investment...
nl: Nieuwe investering...

en: Edit investment...
nl: Bewerk investering...

en: Delete investment...
nl: verwijder investering...

en: Online price update...
nl: Online koers bijwerken...

en: Manual price update...
nl: Handmatig koers bijwerken...

en: New scheduled transaction
nl: Nieuwe periodieke transactie

en: Edit scheduled transaction
nl: Periodieke transactie bewerken

en: Delete scheduled transaction
nl: Periodieke transactie verwijderen

en: Duplicate scheduled transaction
nl: Periodieke transactie dupliceren

en: Enter next transaction...
nl: Volgende transactie invoeren...

en: Skip next transaction...
nl: Volgende transactie overslaan...

en: New payee
nl: Nieuwe begunstigde

en: Rename payee
nl: Begunstigde hernoemen

en: Delete payee
nl: Verwijder begunstigde

en: Merge payees
nl: Begunstigden samenvoegen

en: New tag
nl: Nieuwe tag

en: Rename tag
nl: Tag hernoemen

en: Delete tag
nl: Tag verwijderen

en: Test new feature
nl: Test nieuwe eigenschap

en: Debug Traces
nl: Traces debuggen

en: Debug Timers
nl: Tijdklokken debuggen

en: Remove credit transfer
nl: Betalingsopdracht verwijderen

en: Edit credit transfer
nl: Betalingsopdracht bewerken

en: Show log
nl: Log tonen

en: View back
nl: Kijk terug

en: View forward
nl: Kijk vooruit

en: No KMyMoneyFile open
nl: Geen KMyMoney bestand geopend

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
nl: Gereed.

en: Viewing personal data...
nl: Bekijk persoonlijke gegevens...

en: Edit Personal Data
nl: Persoonlijke gegevens Bewerken

en: Unable to store user information: %1
nl: Kan gebruikers informatie niet opslaan: %1

en: Importing account templates.
nl: Bezig met importeren van rekening sjablonen.

en: Unable to import template(s)
nl: Kan sjablo(o)n(en) niet importeren

en: Exporting account templates.
nl: Exporteren rekeningen voorbeelden.

en: Save as...
nl: Opslaan als...

en: KMyMoney template files (*.kmt);;All files (*)
nl: KMyMoney sjabloonbestanden (*.kmt);;Alle bestanden (*)

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
nl: Het bestand <b>%1</b> bestaat al. Wilt u het overschrijven?

en: File already exists
nl: Bestand bestaat al

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
nl: Het bestand moet eerste worden opgeslagen voordat een back-up kan worden gemaakt. Wilt u doorgaan?

en: The current implementation of the backup functionality only supports local files as source files. Your current source file is '%1'.
nl: De huidige back-up functionaliteit ondersteunt alleen lokale bestanden als bronbestand. Uw huidige bronbestand is '%1'.

en: Local files only
nl: Uitsluitend lokale bestanden

en: Mounting %1
nl: Koppelen van %1

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
nl: Er bestaat al een back-up van vandaag op dat apparaat. Vervangen?

en: &Replace
nl: &Vervang

en: Writing %1
nl: Schrijven naar %1

en: Unmounting %1
nl: Ontkoppelen van %1

en: Error mounting device
nl: Fout bij het koppelen van apparaat

[ctx: Backup done]
en: Done
nl: Gereed

en: File successfully backed up
nl: Back-up van bestand is geslaagd

en: Error copying file to device
nl: Fout bij het kopiëren

en: Error unmounting device
nl: Fout bij het ontkoppelen van apparaat

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
nl: Deze rekening is een schuld, als het startsaldo geld betreft dat u bezit, dan moet dit saldo negatief zijn. Dit bedrag negatief maken?
    
    Klik op Ja om het startsaldo te wijzigen in %1,
    Klik op Nee om het starsaldo %2 te behouden,
    Klik op Annuleer om het aanmaken van de rekening af te breken.

en: Unable to add account: %1
nl: Kan rekening niet toevoegen: %1

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to institution <b>%2</b>. Reason: %3</p>
nl: <p><b>%1</b> kan niet naar instituut <b>%2</b> verplaatst worden. Reden: %3</p>

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to <b>%2</b>. Reason: %3</p>
nl: <p><b>%1</b> kan niet naar <b>%2</b> verplaatst worden. Reden: %3</p>

en: Untitled
nl: Naamloos

en: Running consistency check...
nl: Consistentie controle loopt...

en: Consistency check failed: %1
nl: Consistentie Controle mislukt: %1

en: The consistency check has found no issues in your data. Details are presented below.
nl: De consistentiecontrole heeft geen problemen aangetroffen in uw gegevens. De details worden onderstaand getoond.

en: The consistency check has found some issues in your data. Details are presented below. Those issues that could not be corrected automatically need to be solved by the user.
nl: De consistentiecontrole heeft een aantal problemen gevonden in uw gegevens. De details vind u hieronder. Die problemen die niet automatisch kunnen worden opgelost dienen te worden opgelost door de gebruiker.

en: Consistency check result
nl: Resultaat van consistentie controle

en: Checking for overdue scheduled transactions...
nl: Controle op periodieke transacties die vervallen zijn...

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
nl: U moet eerst een KMyMoney bestand selecteren alvorens u afschrift kunt importeren.

en: Importing a statement via Web Connect
nl: Importeren van een afschrift via Web Connect

en: Unable to import %1 using %2 plugin.  The plugin returned the following error: %3
nl: Kon %1 niet importeren met invoegtoepassing %2.  De invoegtoepassing gaf de volgende foutmelding terug: %3

en: Importing error
nl: importeer fout

en: All messages have been enabled.
nl: Alle berichten staan aan.

en: All messages
nl: Alle berichten

en: Auto saving...
nl: Autom. opslaan...

en: Creating new document...
nl: Bezig met aanmaken van nieuw document...

en: Couldn't create a new file.
nl: Kon geen nieuw bestand aanmaken.

en: Open a file.
nl: Een bestand openen.

en: Couldn't find any plugin for opening storage.
nl: Kon geen geschikte plug-in vinden om opslag te openen.

en: All files (*)
nl: Alle bestanden (*)

en: Loading file...
nl: Bezig met laden van bestand...

en: <p>File <b>%1</b> is already opened in another instance of KMyMoney</p>
nl: <p>Bestand <b>%1</b> is al geopend door een ander exemplaar van KMyMoney</p>

en: Duplicate open
nl: Open duplicaat

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
nl: <p><b>%1</b> is een ongeldige bestandsnaam of het bestand bestaat niet. U kunt een ander bestand openen of een nieuwe aanmaken.</p>

en: File not found
nl: Bestand niet gevonden

en: Cannot open file as requested.
nl: Kan gevraagd bestand niet openen.

en: Could not read your data source. Please check the KMyMoney settings that the necessary plugin is enabled.
nl: Kon uw gegevensbron niet lezen. Controleer de instellingen van KMyMoney of de benodigde plug-in is ingeschakeld.

en: Saving file...
nl: Bezig met opslaan van bestand...

en: Failed to save your storage.
nl: Uw opslag opslaan is mislukt.

en: Couldn't find suitable plugin to save your storage.
nl: Kon geen geschikte plug-in vinden om uw opslag op te slaan.

en: Saving file as....
nl: Bezig met opslaan van bestand als...

en: Couldn't find any plugin for saving storage.
nl: Kon geen enkele plug-in vinden om uw opslag op te slaan.

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
nl: &Importeren

note: i18n: ectx: Menu (export) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk)
en: &Export
nl: &Exporteren

note: i18n: ectx: Menu (institution)
en: &Institution
nl: &Instituut

note: i18n: ectx: Menu (account)
en: &Account
nl: &Rekening

note: i18n: ectx: Menu (category)
en: &Category
nl: &Categorie

note: i18n: ectx: Menu (transaction)
en: &Transaction
nl: &Transactie

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction as...
nl: Markeer transactie als...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction
nl: Markeer transactie

note: i18n: ectx: Menu (kmmtools)
en: T&ools
nl: G&ereedschappen

note: i18n: ectx: Menu (account_context_menu)
en: Account options
nl: Rekening opties

note: i18n: ectx: Menu (category_context_menu)
en: Category options
nl: Categorie opties

note: i18n: ectx: Menu (institution_context_menu)
en: Institution options
nl: Opties voor instituut

note: i18n: ectx: Menu (payee_context_menu)
en: Payee options
nl: Begunstigde Opties

note: i18n: ectx: Menu (tag_context_menu)
en: Tag options
nl: Opties voor tag

note: i18n: ectx: Menu (investment_context_menu)
en: Investment options
nl: Investerings Opties

note: i18n: ectx: Menu (schedule_context_menu)
en: Scheduled transactions options
nl: Opties voor periodieke transacties

note: i18n: ectx: Menu (transaction_context_menu)
en: Transaction options
nl: Transactie Opties

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Move transaction to...
nl: Transacties verplaatsen naar...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Select account
nl: Selecteer rekening

note: i18n: ectx: Menu (onlinejob_context_menu)
en: Credit transfer options
nl: Opties voor betalingsopdracht

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

en: &New Schedule...
nl: &Nieuwe periodieke transactie...

en: Create a new schedule.
nl: Maak een nieuwe periodieke transactie.

en: Use this to create a new schedule.
nl: Gebruik dit om een nieuwe periodieke transactie te maken.

en: Filter out accounts
nl: Filter rekeningen

en: Use this to filter out accounts
nl: Gebruik dit om rekening te filteren

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewPaymentsWizardPage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Payments
nl: Betalingen

en: Preferred accounts
nl: Voorkeursrekeningen

en: Payment accounts
nl: rekening voor betalingen

en: Favorite reports
nl: Favoriete rapporten

en: Forecast (schedule)
nl: Prognose (periode)

en: Net worth forecast
nl: Netto waarde prognose

en: Forecast (history)
nl: Prognose (historie)

en: Assets and Liabilities
nl: Bezittingen en schulden

[ctx: Reconciliation state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
nl: Niet gecontroleerd

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
nl: In orde bevonden

[ctx: Reconciliation state 'Reconciled']
en: Reconciled
nl: Gecontroleerd

[ctx: Reconciliation state 'Frozen']
en: Frozen
nl: Bevroren

[ctx: Unknown reconciliation state]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
nl: Volge&nde

en: Prices Importer
nl: Importeerprogramma van prijzen

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p>
nl: <p>Wilt u de valuta <b>%1</b> uit het bestand verwijderen?</p>

en: <p>All exchange rates for currency <b>%1</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
nl: <p>Alle wisselkoersen voor valuta <b>%1</b> zal verloren gaan.</p><p>Wilt u toch doorgaan?</p>

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
nl: Wilt u de %1 <b>%2</b> verwijderen uit het bestand?

en: <p>All price quotes for %1 <b>%2</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
nl: <p>Alle wisselkoersen voor %1 <b>%2</b> zullen verloren gaan.</p><p>Wilt u toch doorgaan?</p>

en: Delete security
nl: Verwijder fonds

en: Delete prices
nl: Koersen verwijderen

en: New Payee
nl: Nieuwe Begunstigde

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as payer/receiver?</qt>
nl: <qt>Wilt u <b>%1</b> toevoegen als betaler/ontvanger?</qt>

en: Unable to add payee
nl: Kan begunstigde niet toevoegen

en: New Tag
nl: Nieuwe tag

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as tag?</qt>
nl: <qt>Wilt u <b>%1</b> toevoegen als tag?</qt>

en: Unable to add tag
nl: Kan tag niet toevoegen

en: Cannot add institution: %1
nl: Kan instituut niet toevoegen: %1

en: One statement has been processed with the following results: | %1 statements have been processed with the following results:
nl[0]: Eén afschrift is verwerkt met de volgende resultaten:
nl[1]: %1 afschriften zijn verwerkt met de volgende resultaten:

en: No new transaction has been imported. | No new transactions have been imported.
nl[0]: Geen nieuwe transactie is geïmporteerd.
nl[1]: Documentatie en vertalingen zijn verbeterd

en: Statement import statistics
nl: Afschrift van importstatistieken

en: Loading %1...
nl: %1 wordt geladen...

en: language to be used
nl: te gebruiken taal

en: do not open last used file
nl: laatst gebruikte bestand niet openen

en: enable performance timers
nl: Start prestatie timers

en: do not globally catch uncaught exceptions
nl: uncaught exceptions niet globaal opvangen.

en: turn on program traces
nl: Zet programma trance aan

en: dump the names of all defined QAction objects to stdout and quit
nl: dump alle namen die zijn gedefinieerd in QAction-objecten naar stdout en stop

en: file to open
nl: bestand om te openen

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
nl: Onverwachte fout. Meld deze aan de ontwikkelaars.

en: Favorites
nl: Favorieten

en: Asset accounts
nl: Activarekeningen

en: Liability accounts
nl: Rekening voor schulden

en: Income categories
nl: Inkomsten categorieën

en: Expense categories
nl: Uitgaven categorieën

en: Equity accounts
nl: Aandelenrekeningen

[ctx: Column heading for category in tax report]
en: Tax
nl: Belasting

[ctx: Column heading for VAT category]
en: VAT
nl: BTW

en: Total Balance
nl: Totaal saldo

en: Posted Value
nl: Getoonde waarde

en: Total Value
nl: Netto Waarde

[ctx: IBAN, SWIFT, etc.]
en: Sort Code
nl: Sorteercode

en: Accounts with no institution assigned
nl: Rekeningen zonder gekoppelde instituut

en: Cost center
nl: Kostencentrum

[ctx: @title stock symbol column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Symbol
nl: Symbool

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Value
nl: Waarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_quantity) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Displayed columns
nl: Getoonde kolommen

[ctx: Cheque Number]
en: No.
nl: Nr.

[ctx: Payment made from account]
en: Payment
nl: Betaling

[ctx: Deposit into account]
en: Deposit
nl: Bijschrijving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkBalance) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_balance)
en: Balance
nl: Saldo

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
nl: Belast

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
nl: Verlaag

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
nl: Verhoog

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
nl: Bijgeschreven

[ctx: Reconciliation flag empty]
en: Not reconciled
nl: Niet gecontroleerd

[ctx: Reconciliation flag C]
en: Cleared
nl: In orde bevonden

[ctx: Reconciliation flag R]
en: Reconciled
nl: Gecontroleerd

[ctx: Reconciliation flag F]
en: Frozen
nl: Bevroren

en: *** UNASSIGNED ***
nl: *** Niet toegewezen ***

en: The plugin to show this information could not be found.
nl: De plug-in om te tonen dat deze informatie niet gevonden kan worden.

en: Market
nl: Markt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Fraction
nl: Fractie

en: Cost Center
nl: Kostencentrum

en: No
nl: Nee

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentEditWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Payment
nl: Betaling

en: Deposit
nl: Bijschrijving

[ctx: Brokerage (suffix for account names)]
en: Brokerage
nl: Afsluitprovisie

[ctx: Account type]
en: Checking
nl: Cheques

[ctx: Account type]
en: Savings
nl: Spaarrekening

[ctx: Account type]
en: Credit Card
nl: Creditcard

[ctx: Account type]
en: Cash
nl: Kasrekening

[ctx: Account type]
en: Loan
nl: Lening

[ctx: Account type]
en: Certificate of Deposit
nl: Bewijs van storting

[ctx: Account type]
en: Investment
nl: Investering

[ctx: Account type]
en: Money Market
nl: Geldmarkt

[ctx: Account type]
en: Asset
nl: Bezit

[ctx: Account type]
en: Liability
nl: Verplichtingen

[ctx: Account type]
en: Currency
nl: Valuta

[ctx: Account type]
en: Income
nl: Inkomsten

[ctx: Account type]
en: Expense
nl: Uitgaven

[ctx: Account type]
en: Investment Loan
nl: Lening voor investeringen

[ctx: Account type]
en: Stock
nl: Aandeel

[ctx: Account type]
en: Equity
nl: Aandeel

[ctx: Account type]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Loan payout
nl: Uitbetaling van lening

en: * Problem with account '%1'
nl: * Probleem met rekening '%1'

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
nl: Lus ontdekt tussen deze rekening en rekening '%1'.

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
nl:     Rekening '%2' wordt de hoofdrekening '%1'.

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
nl:   * Moeder-rekening '%1' behoort tot een andere groep.

en:     New parent account is the top level account '%1'.
nl:     Nieuwe moeder-rekening is de hoofdrekening '%1'.

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
nl:   * Moeder-rekening '%1' heeft '%2' niet als dochter-rekening.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
nl:   * De moeder-rekening met id %1 bestaat niet meer.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
nl:   * Dochter-rekening met id %1 bestaat niet meer.

en:     The child account list will be reconstructed.
nl:     De dochter-rekening wordt gereconstrueerd.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
nl:   * De begunstigde met id %1 waarnaar in de lening wordt verwezen bestaat niet meer.

en:     The payee will be removed.
nl:     De begunstigde zal worden verwijderd.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
nl:   * oudere versies van KMyMoney heeft een OFX wachtwoord voor deze rekening opgeslagen in leesbaar formaat

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
nl: Gelieve deze rekening eenmalig te openen in de editor (Rekening/Wijzig rekening) en druk daarna op OK

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
nl:     Dit slaat het wachtwoord op in KWallet en verwijdert de leesbare versie van het wachtwoord.

en:   * Unable to update account data in engine.
nl:   * Kan rekening gegevens niet bijwerken in engine.

en: * Reconstructing the child lists for
nl: * Reconstructie van de dochterlijst voor

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
nl:   * Kan rekening gegevens van rekening %1 niet bijwerken in engine

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
nl:   * Begunstigde %1 is opnieuw aangemaakt met een vaste id

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
nl:   * Begunstigde-id is bijgewerkt in de splitsing van transactie '%1'.

en:   * Opening date of Account '%1' cannot be changed to support transaction '%2' post date.
nl:   * De openingsdatum van rekening '%1' kan niet gewijzigd worden om de plaatsingsdatum van transactie '%2' te ondersteunen.

en:   * Transaction '%1' post date '%2' is older than opening date '%4' of account '%3'.
nl:   * De plaatsingsdatum '%2' van transactie '%1' is ouder dan de openingsdatum '%4' van rekening '%3'.

en:     Account opening date updated.
nl:     Openingsdatum van rekening is bijgewerkt.

en:   * shares set to value in split of transaction '%1'.
nl:   * waarde van aandelen aangepast aan het bedrag van de splitsing voor transactie '%1'.

en:   * value set to shares in split of transaction '%1'.
nl:   * waarde ingesteld op aandelen in splitsing van transactie '%1'.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
nl:   * Splitsing %2 in transactie '%1' refereert naar een ongeldige rekening %3. Graag handmatig corrigeren.

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
nl:   * waarde aangemerkt als rente in splitsing van transactie '%1'.

en:   * Transaction '%1' has an invalid post date.
nl: * Transactie '%1' heeft een ongeldige plaatsingsdatum.

en:     The post date was updated to '%1'.
nl:     De plaatsingsdatum is bijgewerkt tot '%1'.

en:   * Transaction '%1' has a post date '%2' before one of the referenced account's opening date.
nl:   * Transactie '%1' heeft een plaatsingsdatum '%2' voor een openingsdatum van één van de gerefereerde rekeningen.

en:     Referenced accounts: %1
nl:     Gerefereerde rekeningen: %1

en:     The post date was not updated to '%1'.
nl:     De plaatsingsdatum is niet bijgewerkt tot '%1'.

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
nl:   * Begunstigde-id is bijgewerkt in de splitsing van periodieke transactie '%1'.

en:   * Split in scheduled transaction '%1' contained value != 0 and shares == 0.
nl:   * Splitsing in periodieke transactie '%1' bevat een waarde != 0 en aandelen == 0.

en:     Shares set to value.
nl:    Aandelen krijgen deze waarde.

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
nl:   * bankid verwijderd uit de periodieke transactie '%1'.

en:   * shares set to value in split in schedule '%1'.
nl:   * Aandelen ingesteld conform bedrag in periodieke transactie '%1'.

en:   * value set to shares in split in schedule '%1'.
nl:   * waarde ingesteld voor de aandelen in de splitsing van de periodieke transactie '%1'.

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
nl:   * Splitsing %2 in periodieke transactie '%1' verwijst naar een ongeldige rekening %3. Graag corrigeren.

en:   * Payee id updated in report '%1'.
nl:   * Begunstigde id bijgewerkt in rapport '%1'.

en:   * Payee '%1' removed.
nl:   * Begunstigde '%1' is verwijderd.

en: * Potential problem with securities/currencies
nl: * Mogelijk probleem met waardepapieren/valuta's

en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the opening date '%3'.
nl: * De rekening '%1' in valuta '%2' kent geen koers op openingsdatum '%3'

en:     Please enter a price for the currency on or before the opening date.
nl: Geeft een koers op voor de valuta op of voor de openingsdatum.

en:   * The security '%1' has no price set for the opening date '%2'.
nl:   * Het waardepapier '%1' kent geen ingestelde koers voor openingsdatum '%2'.

en:     Please enter a price for the security on or before the opening date.
nl:     Geeft een koers op voor het waardepapier, op of voor de openingsdatum.

en: * Problem with budget '%1'
nl: * Probleem met budget '%1'

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
nl:   * De rekening met id %1 waarnaar door het budget wordt verwezen bestaat niet meer.

en:     The account reference will be removed.
nl:     De verwijzing naar de rekening zal worden verwijderd.

en: Finished: data is consistent.
nl: Gereed: gegevens zijn consistent.

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
nl[0]: %1 probleem opgelost.
nl[1]: %1 problemen opgelost.

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
nl[0]: %1 probleem nog steeds aanwezig.
nl[1]: %1 problemen nog steeds aanwezig.

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
nl: Beëindigd: %1 %2

en: Austrian Schilling
nl: Oostenrijkse Shilling

en: German Mark
nl: Duitse Mark

en: French Franc
nl: Franse Frank

en: Italian Lira
nl: Italiaanse Lire

en: Spanish Peseta
nl: Spaanse Peseta

en: Dutch Guilder
nl: Nederlandse Gulden

en: Belgian Franc
nl: Belgische Frank

en: Luxembourg Franc
nl: Luxemburgse Frank

en: Portuguese Escudo
nl: Portugese Escudo

en: Irish Pound
nl: Ierse Pond

en: Finnish Markka
nl: Finse Mark

en: Greek Drachma
nl: Griekse Drachme

en: Bulgarian Lev
nl: Bulgaarse Lev

en: Romanian Leu
nl: Roemeense Leu

en: Russian Ruble (old)
nl: Russische Roebel

en: Slovenian Tolar
nl: Sloveense Tolar

en: Turkish Lira (old)
nl: Turkse Lira (oud)

en: Maltese Lira
nl: Maltese Lire

en: Cyprus Pound
nl: Cypriotische Pond

en: Slovak Koruna
nl: Slowaakse Kroon

en: Mozambique Metical
nl: Mozambiek - Metical

en: Azerbaijani Manat
nl: Azerbeidzjaanse Manat

en: Lithuanian Litas
nl: Litouwse Litas

en: Belarusian Ruble (old)
nl: Wit-Russische Roebel (oud)

en: Zambian Kwacha (old)
nl: Zambiaanse Kwacha (oud)

en: Afghanistan Afghani
nl: Afghaanse Afghani

en: Albanian Lek
nl: Albanese Lek

en: Netherland Antillian Guilder
nl: Nederlandse Antillen Gulden

en: Algerian Dinar
nl: Algerijnse Dinar

en: Andorran Franc
nl: Andorrese Franc

en: Andorran Peseta
nl: Andorrese Peseta

en: Angolan Kwanza
nl: Angolese Kwanza

en: Argentine Peso
nl: Argentijnse Peso

en: Aruban Florin
nl: Arubaanse Gulden

en: Australian Dollar
nl: Australische Dollar

en: Bahamian Dollar
nl: Bahamaanse Dollar

en: Bahraini Dinar
nl: Bahreinse Dinar

en: Bangladeshi Taka
nl: Bengalese Taka

en: Barbados Dollar
nl: Barbadiaanse Dollar

en: Belarusian Ruble
nl: Wit-Russische Roebel

en: Belize Dollar
nl: Beliziaanse Dollar

en: Bermudian Dollar
nl: Bermuda-dollar

en: Bhutan Ngultrum
nl: Bhutan - Ngultrum

en: Bolivian Boliviano
nl: Boliviaanse Boliviano

en: Bosnian Convertible Mark
nl: Bosnië - Converteerbare Mark

en: Botswana Pula
nl: Botswaanse Pula

en: Brazilian Real
nl: Braziliaanse Real

en: British Pound
nl: Britse Pond

en: Brunei Dollar
nl: Bruneise Dollar

en: Bulgarian Lev (new)
nl: Bulgaarse Lev (nieuw)

en: Burundi Franc
nl: Burundese Frank

en: CFA Franc BEAC
nl: CFA-frank BEAC

en: CFA Franc BCEAO
nl: CFA-frank BCEAO

en: CFP Franc Pacifique
nl: CFP-Frank Pacifique

en: Cambodia Riel
nl: Cambodja - Riel

en: Canadian Dollar
nl: Canadese Dollar

en: Cape Verde Escudo
nl: Kaapverdische Escudo

en: Cayman Islands Dollar
nl: Kaaimaneilandse dollar

en: Chilean Peso
nl: Chileense Peso

en: Colombian Peso
nl: Colombiaanse Peso

en: Comoros Franc
nl: Comorese Frank

en: Costa Rican Colon
nl: Costa Ricaanse Colon

en: Croatian Kuna
nl: Kroatische Kuna

en: Cuban Peso
nl: Cubaanse Peso

en: Cuban Convertible Peso
nl: Cubaanse Converteerbare Peso

en: Czech Koruna
nl: Tsjechische Kroon

en: Danish Krone
nl: Deense Kroon

en: Djibouti Franc
nl: Djiboutiaanse Frank

en: Dominican Peso
nl: Dominicaanse Peso

en: East Caribbean Dollar
nl: Oost-Caribische Dollar

en: Egyptian Pound
nl: Egyptisch Pond

en: Eritrean Nakfa
nl: Eritrese Nakfa

en: Estonian Kroon
nl: Estse Kroon

en: Ethiopian Birr
nl: Ethiopische Birr

en: Falkland Islands Pound
nl: Falklandeilands Pond

en: Fiji Dollar
nl: Fiji-dollar

en: Gambian Dalasi
nl: Gambiaanse Dalasi

en: Georgian Lari
nl: Georgische Lari

en: Ghanaian Cedi
nl: Ghanese Cedi

en: Gibraltar Pound
nl: Gibraltarees pond

en: Guatemalan Quetzal
nl: Guatemalaanse Quetzal

en: Guinea-Bissau Peso
nl: Guinee-Bissause Peso

en: Guyanan Dollar
nl: Guyaanse Dollar

en: Haitian Gourde
nl: Haïtiaanse Gourde

en: Honduran Lempira
nl: Hondurese Lempira

en: Hong Kong Dollar
nl: Hongkongse Dollar

en: Hungarian Forint
nl: Hongaarse Forint

en: Iceland Krona
nl: IJslandse Kroon

en: Indian Rupee
nl: Indiase roepie

en: Indonesian Rupiah
nl: Indonesische Roepia

en: Iranian Rial
nl: Iraanse Rial

en: Iraqi Dinar
nl: Iraakse Dinar

en: Israeli New Shekel
nl: Israelische Nieuwe Shekel

en: Jamaican Dollar
nl: Jamaicaanse Dollar

en: Japanese Yen
nl: Japanse Yen

en: Jordanian Dinar
nl: Jordaanse Dinar

en: Kazakhstan Tenge
nl: Kazachstan - Tenge

en: Kenyan Shilling
nl: Keniaanse Shilling

en: Kuwaiti Dinar
nl: Koeweitse Dinar

en: Kyrgyzstan Som
nl: Kyrgistan - Som

en: Latvian Lats
nl: Letse Lats

en: Lebanese Pound
nl: Libanese Pond

en: Lesotho Loti
nl: Lesothaanse Loti

en: Liberian Dollar
nl: Liberiaanse Dollar

en: Libyan Dinar
nl: Libische Dinar

en: Macau Pataca
nl: Macau - Pataca

en: Macedonian Denar
nl: Macedonische Denar

en: Malagasy Franc
nl: Madagaskarse Frank

en: Malawi Kwacha
nl: Malawese Kwacha

en: Malaysian Ringgit
nl: Maleisische Ringgit

en: Maldive Rufiyaa
nl: Malediven - Rufiyaa

en: Mali Republic Franc
nl: Mail - Franc

en: Mauritanian Ouguiya
nl: Mauritaanse Ouguiya

en: Mauritius Rupee
nl: Mauritiaanse Roepie

en: Mexican Peso
nl: Mexicaanse Peso

en: Moldavian Leu
nl: Albanese Lek

en: Mongolian Tugrik
nl: Mongoolse Tugrik

en: Moroccan Dirham
nl: Marokkaanse Dirham

en: Myanmar Kyat
nl: Myanmar - Kyat

en: Namibian Dollar
nl: Namibische Dollar

en: Nepalese Rupee
nl: Nepalese Roepie

en: New Zealand Dollar
nl: Nieuw-Zeelandse Dollar

en: Nicaraguan Cordoba Oro
nl: Nicaraguaanse Cordoba Oro

en: Nigerian Naira
nl: Nigeriaanse Naira

en: North Korean Won
nl: Noord-Koreaanse Won

en: Norwegian Kroner
nl: Norwegische Kroon

en: Omani Rial
nl: Omaanse Rial

en: Pakistan Rupee
nl: Pakistaanse Roepie

en: Panamanian Balboa
nl: Panamese Balboa

en: Papua New Guinea Kina
nl: Papoea-Nieuw-Guinea Kina

en: Paraguay Guarani
nl: Paraguay - Guerani

en: Peruvian Nuevo Sol
nl: Peruviaanse Nuevo Sol

en: Philippine Peso
nl: Filipijnse Peso

en: Polish Zloty
nl: Poolse Zloty

en: Qatari Rial
nl: Qatarese rial

en: Romanian Leu (new)
nl: Roemeense Leu (nieuw)

en: Russian Ruble
nl: Russische Roebel

en: Rwanda Franc
nl: Rwandese Frank

en: Samoan Tala
nl: Samoaanse Tala

en: Sao Tome and Principe Dobra
nl: San Toma - Dobra

en: Saudi Riyal
nl: Saoedische Riyal

en: Serbian Dinar
nl: Servische Dinar

en: Seychelles Rupee
nl: Seychelse roepie

en: Sierra Leone Leone
nl: Sierre Leoonse Leone

en: Singapore Dollar
nl: Singaporese Dollar

en: Solomon Islands Dollar
nl: Salomon-dollar

en: Somali Shilling
nl: Somalische Shilling

en: South African Rand
nl: Zuid-Afrikaanse Rand

en: South Korean Won
nl: Zuid-Koreaanse Won

en: Sri Lanka Rupee
nl: Sri Lankaanse roepie

en: St. Helena Pound
nl: St. Helena Pond

en: Sudanese Dinar
nl: Soedanese Dinar

en: Suriname Guilder
nl: Surinaamse Gulden

en: Swaziland Lilangeni
nl: Swasiland - Lilangeni

en: Swedish Krona
nl: Zweedse Kroon

en: Swiss Franc
nl: Zwitserse Frank

en: Syrian Pound
nl: Syrisch pond

en: Taiwan Dollar
nl: Taiwanese Dollar

en: Tajikistan Somoni
nl: Tadzjiekse Somoni

en: Tanzanian Shilling
nl: Tanzaniaanse Shilling

en: Thai Baht
nl: Thaise Baht

en: Trinidad and Tobago Dollar
nl: Trinidad en Tobago Dollar

en: Tunisian Dinar
nl: Tunesische Dinar

en: Turkish Lira
nl: Turkse Lira

en: Turkmenistan Manat
nl: Turkmeense Manat

en: US Dollar
nl: VS Dollar

en: Uganda Shilling
nl: Oegandese Shilling

en: Ukraine Hryvnia
nl: Oekraine - Hryvnia

en: United Arab Emirates Dirham
nl: Verenigde Arabische Emiraten Dirham

en: Uruguayan Peso
nl: Uruguayaanse Peso

en: Uzbekistani Sum
nl: Oezbekistan - Sum

en: Vanuatu Vatu
nl: Vanuatuaanse Vatu

en: Venezuelan Bolivar
nl: Venezuelaanse Bolivar

en: Vietnamese Dong
nl: Vietnamese dong

en: Zambian Kwacha
nl: Zambiaanse Kwacha

en: Zimbabwe Dollar
nl: Zimbabwaanse dollar

en: Gold
nl: Goud

en: Silver
nl: Zilver

en: Opening Balances
nl: Openings saldo

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
nl: Elke

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
nl: Eenmalig

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
nl: Dagelijks

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
nl: Wekelijks

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
nl: Tweewekelijks

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
nl: Om de week

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
nl: Iedere halve maand

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
nl: Iedere drie weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
nl: Iedere vier weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
nl: Iedere dertig dagen

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
nl: Maandelijks

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
nl: Iedere acht weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
nl: Iedere twee maanden

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
nl: Iedere drie maanden

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
nl: Ieder kwartaal

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
nl: Iedere vier maanden

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
nl: Halfjaarlijks

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
nl: Jaarlijks

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
nl: Om het jaar

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
nl: Elke

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
nl: Eenmalig

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
nl: Dag

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
nl: Halfmaandelijks

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
nl: Maand

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
nl: Jaar

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
nl: Rekening

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
nl: Bijschrijving

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
nl: Overboeking

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
nl: Lening betaling

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
nl: Incasso

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
nl: Boeking

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
nl: Contant

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
nl: Andere

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
nl: Cheque

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
nl: Acceptgiro

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
nl: Overboeking

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
nl: Elke (fout)

[ctx: Security type]
en: Stock
nl: Aandeel

[ctx: Security type]
en: Mutual Fund
nl: Beleggingsfonds

[ctx: Security type]
en: Bond
nl: Obligatie

[ctx: Security type]
en: Currency
nl: Valuta

[ctx: Security type]
en: None
nl: Geen

[ctx: Security type]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: HalfDown
nl: Half lager

en: HalfUp
nl: Half hoger

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Could not load responsible plugin to view this task.
nl: Kon de verantwoordelijk plug-in niet laden om deze taak te bekijken.

[ctx: Split header]
en: Category
nl: Categorie

[ctx: Split header]
en: Payment
nl: Betaling

[ctx: Split header]
en: Deposit
nl: Bijschrijving

[ctx: Budget year]
en: Year
nl: Jaar

[ctx: Add securities/shares/bonds]
en: Add shares
nl: Aandelen toevoegen

[ctx: Remove securities/shares/bonds]
en: Remove shares
nl: Verwijdere aandelen

[ctx: Buy securities/shares/bonds]
en: Buy shares
nl: Koop aandelen

[ctx: Sell securities/shares/bonds]
en: Sell shares
nl: Verkoop aandelen

en: Reinvest Dividend
nl: Dividend Herbeleggen

en: Yield
nl: Opbrengst

[ctx: Split securities/shares/bonds]
en: Split shares
nl: Splits aandelen

en: Interest Income
nl: Rente-inkomsten

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Multiple fee categories
nl: Meerdere kostencategorieën

en: Multiple interest categories
nl: Meerdere rentecategorieën

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
nl: Niet afgestemd

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
nl: in orde bevonden

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
nl: afgestemd

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
nl: bevroren

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
nl: onbekend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_payeeTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_payeesVi
en: Payee
nl: Begunstigde

[ctx: Schedule group]
en: Bills
nl: Rekeningen

[ctx: Schedule group]
en: Deposits
nl: Stortingen

[ctx: Schedule group]
en: Transfers
nl: Overboekingen

[ctx: Schedule group]
en: Loans
nl: Leningen

[ctx: Schedule header]
en: Type/Name
nl: Type/Naam

[ctx: Schedule header]
en: Account
nl: Rekening

[ctx: Schedule header]
en: Payee
nl: Begunstigde

[ctx: Schedule header]
en: Amount
nl: Bedrag

[ctx: Schedule header]
en: Next Due Date
nl: Vervaldatum

[ctx: Schedule header]
en: Frequency
nl: Frequentie

[ctx: Schedule header]
en: Payment Method
nl: Betalingsmethode

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
nl: Beëindigd

[ctx: It's about printing bank checks]
en: Check printing
nl: Printen van een cheque

en: Print check
nl: Cheque afdrukken

[ctx: @item the number 0]
en: Zero
nl: Nul

[ctx: @item the number 1]
en: One
nl: Een

[ctx: @item the number 2]
en: Two
nl: Twee

[ctx: @item the number 3]
en: Three
nl: Drie

[ctx: @item the number 4]
en: Four
nl: Vier

[ctx: @item the number 5]
en: Five
nl: Vijf

[ctx: @item the number 6]
en: Six
nl: Zes

[ctx: @item the number 7]
en: Seven
nl: Zeven

[ctx: @item the number 8]
en: Eight
nl: Acht

[ctx: @item the number 9]
en: Nine
nl: Negen

[ctx: @item the number 10]
en: Ten
nl: Tien

[ctx: @item the number 11]
en: Eleven
nl: Elf

[ctx: @item the number 12]
en: Twelve
nl: Twaalf

[ctx: @item the number 13]
en: Thirteen
nl: Dertien

[ctx: @item the number 14]
en: Fourteen
nl: Veertien

[ctx: @item the number 15]
en: Fifteen
nl: Vijftien

[ctx: @item the number 16]
en: Sixteen
nl: Zeventien

[ctx: @item the number 17]
en: Seventeen
nl: Zeventien

[ctx: @item the number 18]
en: Eighteen
nl: Achttien

[ctx: @item the number 19]
en: Nineteen
nl: Negentien

[ctx: @item the number 20]
en: Twenty
nl: Twintig

[ctx: @item the number 30]
en: Thirty
nl: Dertig

[ctx: @item the number 40]
en: Forty
nl: Veertig

[ctx: @item the number 50]
en: Fifty
nl: Vijftig

[ctx: @item the number 60]
en: Sixty
nl: Zestig

[ctx: @item the number 70]
en: Seventy
nl: Zeventig

[ctx: @item the number 80]
en: Eighty
nl: Tachtig

[ctx: @item the number 90]
en: Ninety
nl: Negentig

[ctx: @item the number 1000]
en: Thousand
nl: Duizend

[ctx: @item the number 1,000,000]
en: Million
nl: Miljoen

[ctx: @item the number 1,000,000,000]
en: Billion
nl: Miljard

[ctx: @item This comes after the hundred value digit]
en:  Hundred
nl:  Honderd

[ctx: @item This comes after the hunder text if the tens unit is different from 0]
en:  and
nl:  en

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
nl:  en

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
nl: %1 en %2/%3

[ctx: @label The word to be printed for no fractional part as in No/00]
en: No
nl: Nee

note: i18n: ectx: label, entry (checkTemplateFile), group (General)
en: The check template file which defines the way the printed check will look.
nl: Het sjabloonbestand van de cheque die de manier definieert hoe de cheque er uit zal zien.

note: i18n: ectx: label, entry (printedChecks), group (General)
en: A list containing the id's of already printed checks.
nl: Een lijst met de id's van reeds afgedrukte cheques.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: Icalendar export settings
nl: Exportinstellingen van Icalendar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, check_template_file)
en: Check template file
nl: Sjabloonbestand van cheque

en: Start operation
nl: Start bewerking

en: Use this to start the export operation
nl: Gebruik dit om het exporteren te starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonBrowse)
en: &Browse...
nl: &Bladeren...

en: Select filename
nl: Kies bestandsnaam

en: Use this to select a filename to export to
nl: Gebruik dit om een bestandsnaam te kiezen om naar te exporteren

en: There are no entries in this account.
nl: Er zijn geen items in deze rekening.

en: Invalid account
nl: Ongeldige rekening

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CsvExportDlg)
en: Csv Export
nl: CSV-export

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a comma separated file, (known as a CSV file, because of the extension).  However, you are able to specify an alternative separator below.  Please enter the path to the CSV file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, and the account. Choose Account to export all the transactions between the specified dates,  or just choose to export Categories.
nl: In deze dialoog kunt u transacties naar een kommagescheiden bestand exporteren, (beter bekend als een CSV-bestand, vanwege de extensie). U kunt echter onderstaand een alternatief scheidingsteken specificeren. Voer het pad naar het CSV-bestand in of selecteer het door te klikken op de knop Bladeren.
    Als u het pad van het bestand kiezen en de rekening. Kies Rekening om alle transacties tussen de gespecificeerde datums te exporteren of kies om alleen Categorieën te exporteren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFileExport)
en: File to export to:
nl: Bestand om naar te exporteren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Account to export
nl: Rekening om te exporteren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxContents)
en: Contents to Export
nl: Inhoud om te exporteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonAccount)
en: Acco&unt
nl: &Rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonCategories)
en: Ca&tegories
nl: Ca&tegorieën

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxDates)
en: Date Range
nl: Gegevensbereik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartDate)
en: Start on:
nl: Start op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndDate)
en: End on:
nl: Eindig op:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxSeparator)
en: Field Separator
nl: Veldscheidingsteken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Comma (,)
nl: Komma (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Semicolon (;)
nl: Puntkomma (;)

en: CSV exporter
nl: CSV-exportprogramma

[ctx: CSV Exporter dialog title]
en: CSV Exporter
nl: CSV-exportprogramma

en: <qt>The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?</qt>
nl: <qt>Het bestand <b>%1</b> bestaat al. Wilt u het overschrijven?</qt>

en: Unexpected exception '%1'
nl: Onverwachte uitzondering '%1'

en: Export completed.
nl: Export voltooid.

en: Unable to open file '%1' for writing
nl: Kon bestand '%1' niet openen voor schrijven

en: Account Type:
nl: Rekeningtype:

en: Action/Type
nl: Actie/type

en: Account/Cat
nl: Rekening/categorie

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Payee '%3'.
    Transaction dropped.
nl: Aan transactienummer '%1' ontbreekt de toewijzing aan een rekening.
    Datum '%2', begunstigde '%3'.
    Transactie is vervallen.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Invalid transaction
nl: Ongeldige transactie

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Amount '%3'.
    Transaction dropped.
nl: Aan transactienummer '%1' ontbreekt de toewijzing aan een rekening.
    Datum '%2', bedrag '%3'.
    Transactie is vervallen.

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Payee data to the memo field, click 'Yes'.</center>
nl: <center>Het veld '<b>%1</b>' heeft deze kolom al geselecteerd.</center><center>Als u de begunstigde-gegevens naar het veld voor het memo wilt kopiëren, klik dan op 'Ja'.</center>

[ctx: @item:intext No field selection]
en: None
nl: Geen

[ctx: @label:listbox list of currently selected fields]
en: <i>Memo columns:</i> %1
nl: <i>Memokolommen:</i> %1

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
nl: <center>Veldnaam niet herkend.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Voer de kolomselecties opnieuw in.

en: CSV import
nl: CSV-import

en: Column <b>%1</b> cannot be selected because it is already used in '<b>%2</b>'.
nl: Kolom <b>%1</b> kan niet geselecteerd worden omdat het al wordt gebruikt in '<b>%2</b>'.

en: <center>The %1 field contains '%2'</center><center>and the %3 field contains '%4'.</center><center>Please choose which you wish to accept.</center>
nl: <center>Het veld %1 bevat '%2'</center><center>en het veld %3 bevat '%4'.</center><center>Kies welke u wilt accepteren.</center>

en: CSV invalid field values
nl: CSV ongeldige waarden in veld

en: Accept %1
nl: Accepteer %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BankingPage)
en: Banking Wizard Page
nl: Assistentpagina voor bankieren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Please select the appropriate columns to use,
     corresponding to your data.
nl: Selecteer de van toepassing zijnde te gebruiken kolommen,
     die overeenkomen met uw gegevens.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_number)
en: Number
nl: Nummer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_numberCol)
en: Select column containing number field.
nl: Selecteer kolom met het veld met een nummer.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_numberColClear)
en: Clear number field selection.
nl: Selectie van nummerveld wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_dateCol)
en: Select column containing date field.
nl: Selecteer kolom met het datumveld.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_dateColClear)
en: Clear date field selection.
nl: Selectie van datumveld wissen.

[ctx: column containing payee or description field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_payee)
en: Payee/Description
nl: Begunstigde/omschrijving

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_payeeCol)
en: Select column containing payee or description field.
nl: Selecteer kolom met het veld voor begunstigde of beschrijving.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_payeeColClear)
en: Clear payee field selection.
nl: Selectie van debiteur wissen.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_category)
en: Category
nl: Categorie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_categoryCol)
en: Select column containing category field.
nl: Selecteer kolom met het categorieveld.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_categoryColClear)
en: Clear category field selection.
nl: Selectie van categorieveld wissen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
nl: Selecteer kolom met het veld met een notitie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currentMemoColumns)
en: Selection
nl: Selectie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_memoColClear)
en: Clear memo field selection.
nl: Selectie van memoveld wissen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_balanceCol)
en: Select column containing balance field.
nl: Kolom met het saldoveld selecteren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_balanceColClear)
en: Clear balance field selection.
nl: Selectie van saldoveld wissen.

[ctx: location of amount column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_amount)
en: Amount
nl: Bedrag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_amountCol)
en: Select column containing amount field.
nl: Selecteer kolom met het veld Bedrag.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_amountColClear)
en: Clear amount field selection.
nl: Selectie van hoeveelheidsveld wissen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_indicator)
en: Debit/Credit Indicator
nl: Indicator van debet/credit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditDebitIndicatorCol)
en: Select column containing indicator field.
nl: Kolom met indicatorveld selecteren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_creditDebitIndicatorColClear)
en: Clear indicator field selection.
nl: Selectie van indicatorveld wissen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debit)
en: Indicator for Credit
nl: Indicator voor credit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_creditIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a credit.
nl: Tekst invoeren die wordt gebruikt om aan te geven dat hoeveelheid een credit is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credit)
en: Indicator for Debit
nl: Indicator voor debet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_debitIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a debit.
nl: Tekst invoeren die wordt gebruikt om aan te geven dat hoeveelheid een debet is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_opposite)
en: Opposite signs
nl: Tegenovergestelde tekens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_oppositeSigns)
en: Select if your amount column has signs improperly set.
nl: Selecteer als uw kolom met hoeveelheid, tekens heeft die onjuist zijn gezet.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, debitCreditTab)
en: Debit/credit
nl: Debet/credit

[ctx: location of debit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debits)
en: Debit
nl: Debet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_debitCol)
en: Select column containing debit field.
nl: Selecteer kolom met het veld Debet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_debitColClear)
en: Clear debit field selection.
nl: Selectie van debetveld wissen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditCol)
en: Select column containing credit field.
nl: Selecteer kolom met het veld Credit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_creditColClear)
en: Clear credit field selection.
nl: Selectie van creditveld wissen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all selected column and indicator entries
nl: Alle geselecteerde kolommen en indicator-items wissen

[ctx: Clear all column assignments]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all
nl: Alles wissen

en: Version of your CSV config file is %1.%2.%3 and is newer than supported version %4.%5.%6. Expect troubles.
nl: Versie van uw CSV configuratiebestand is %1.%2.%3 en is nieuwer dan ondersteunde versie %4.%5.%6. Verwacht problemen.

en: <center>During update of <b>%1</b><br>the profile type for <b>%2</b> could not be recognized.<br>The profile cannot be used because of that.<br>Do you want to delete it?</center>
nl: <center>Bij bijwerken van <b>%1</b><br>kon het profieltype voor <b>%2</b> niet worden herkend.<br>Het profiel kan daarom niet gebruikt worden.<br>Wilt u het verwijderen?</center>

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: buy
nl: koop

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: sell,repurchase
nl: verkoop,herkoop

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: reinvest,reinv,re-inv
nl: herbelegd,herinvestering,her-inv

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: interest,income
nl: rente,inkomsten

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: add,stock dividend,divd reinv,transfer in,re-registration in,journal entry
nl: toevoegen,stock-dividend,divd herinv,overdracht naar,herregistratie in,journaalingang

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: remove
nl: verwijderen

en: CSV importer
nl: CSV-importeerprogramma

en: Save QIF
nl: QIF opslaan

en: QIF Files (*.qif)
nl: QIF-bestanden (*.qif)

en: Select File
nl: Bestand selecteren

en: A profile must be selected before selecting a file.
nl: U moet eerste een profiel selecteren alvorens een bestand te selecteren.

en: <center>Profile <b>%1</b> already exists.<br>Please enter another name</center>
nl: <center>Profiel <b>%1</b> bestaat al<br>Voer een andere naam in</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been added.</center>
nl: <center>Profiel <b>%1</b> is toegevoegd.</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been removed.</center>
nl: <center>Profiel <b>%1</b> is verwijderd.</center>

en: <center>Profile name has been renamed from <b>%1</b> to <b>%2</b>.</center>
nl: <center>Profielnaam is hernoemd van <b>%1</b> naar <b>%2</b>.</center>

en: Import CSV
nl: CSV-bestand importeren

en: Make QIF File
nl: QIF-bestand maken

en: <center>Autodetect could not detect your decimal symbol in column %1.</center><center>Try manual selection to see problematic cells and correct your data.</center>
nl: <center>Automatisch detecteren kon niet uw decimale symbool in kolom %1 detecteren.</center><center>Probeer handmatige selectie om problematische cellen te ondekken en corrigeer uw gegevens.</center>

en: <center>There are invalid date formats in column '%1'.</center><center>Please check your selections.</center>
nl: <center>Er is ongeldige datumopmaak in kolom '%1'.</center><center>Controleer uw selecties.</center>

[ctx: Noun, the introduction.]
note: i18n: Noun, the introduction. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_intro)
en: 1. File
nl: 1. Bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_separators)
en: 2. Separators
nl: 2. Scheidingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: 3. Rows
nl: 3. Rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: 4. Columns
nl: 4. Kolommen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_formats)
en: 5. Formats
nl: 5. Formaten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CurrenciesDlg)
en: Currencies
nl: Valuta's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing currencies
nl: Ontbrekende valuta's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need to select from currency and to currency.
nl: U moet van-valuta en een naar-valuta selecteren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFrom)
en: From currency
nl: Van-valuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTo)
en: To currency
nl: Naar-valuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontAsk)
en: Do not ask next time
nl: Volgende keer niet vragen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the decimal symbol used in your file.
    The thousands separator changes automatically.
    If all is OK, you will be able to click 'Import'.
    If required, a QIF file may then be produced.
nl: Selecteer het in uw bestand te gebruiken decimale symbool.
    Het scheidingsteken voor duizendtallen wijzigt automatisch.
    Als alles OK is, kunt u drukken op 'Importeren'.
    Indien vereist kan dan een QIF-bestand worden geproduceerd.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: comma (,)
nl: komma (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: dot (.)
nl: punt (.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: auto
nl: automatisch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_decimal) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Decimal Symbol
nl: Scheidingsteken voor decimalen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: Click to select the required decimal symbol, and to
    check that the selected symbol matches the data.
nl: Klik om het vereiste decimale symbool te selecteren en om te
    controleren dat het geselecteerde symbool overeenkomt met de gegevens.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_thousands)
en: Thousands Symbol
nl: Scheidingsteken duizendtallen

[ctx: date format to use]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_dateFormat)
en: Date format
nl: Datumopmaak

[ctx: abbreviation of 'year', 'month', 'day'.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: y m d
nl: j m d

[ctx: abbreviation of 'month', 'day', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: m d y
nl: m d j

[ctx: abbreviation of 'day', 'month', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: d m y
nl: d m j

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IntroPage)
en: Intro Wizard Page
nl: Intro assistentpagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click either Banking, Investment or Prices.
    Then select existing profile or create new
    by entering its name and selecting 'Add'.
    Then open the file you wish to import.
nl: Klik ofwel op Bankieren, Investering of Koersen.
    Selecteer daarna bestand profiel of maak een nieuwe
    door zijn naam in te voeren en 'Toevoegen' te selecteren.
    Open daarna het bestand dat u wilt importeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesBank)
en: Ban&king
nl: &Bankieren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesInvest)
en: In&vestment
nl: In&vestering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesStockPrices)
en: Stock p&rices
nl: Koe&rsen van aandelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesCurrencyPrices)
en: C&urrency prices
nl: Koersen van val&uta's

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: After entering new profile name, press this button to add it.
nl: Na invoeren van de nieuwe profielnaam, klik dan op deze knop om deze te voegen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Select to bypass profile setup.
    Only useful if a profile has already been setup.
nl: Selecteer om het instellen van een profiel over te slaan.
    Alleen bruikbaar als een profiel al is ingesteld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Skip setup
nl: Instellen overslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Press this button to remove selected profile.
nl: Druk op deze knop om het geselecteerde profiel te verwijderen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_rename)
en: Press this button after renaming your profile.
nl: Druk op deze knop na het hernoemen van uw profiel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename
nl: Hernoemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_profiles)
en: Select your importing profile here.
nl: Selecteer uw te importeren profiel hier.

en: Fee
nl: Kosten

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy that data to the memo field, click 'Yes'.</center>
nl: <center>Het veld '<b>%1</b>' heeft deze kolom al geselecteerd.</center><center>Als u de gegevens naar het veld voor het memo wilt kopiëren, klik dan op 'Ja'.</center>

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
nl: <center>De volgende veldnaam is niet herkend.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Voer uw kolomselectie nogmaals in.

en: The values in the columns you have selected
    do not match any expected investment type.
    Please check the fields in the current transaction,
    and also your selections.
nl: De waarden in de door u geselecteerde kolommen
    komen niet overeen met het verwachte type investering.
    Controleer a.u.b. de velden in de huidige transactie,
    en tevens uw selecties.

[ctx: Unused column]
en: Unused
nl: Ongebruikt

en: <center>No valid action type found for this transaction.</center><center>Please check the parameters supplied.</center>
nl: <center>Geen geldig actietype voor deze transactie gevonden.</center><center>Controleer de gegeven parameters.</center>

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
nl: Het <b>%1</b> veld heeft deze kolom al geselecteerd. <center>Gelieve beide items opnieuw te selecteren als noodzakelijk.</center>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InvestmentPage)
en: Investment Wizard Page
nl: Pagina voor assistent voor investeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
    If there is just a single security in the file, enter its name below.
    Otherwise, select the column for the symbol, and for the description or name.
nl: Selecteer de van toepassing zijnde te gebruiken kolommen, overeenkomende met uw gegevens.
    Als er slechts een enkel fonds in het bestand is, voer zijn naam hieronder in.
    Selecteer anders de kolom voor het symbol en voor de beschrijving of naam.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceFraction)
en: If necessary, select a fraction/multiplier for compatibility
    between imported and stored prices. For instance, if the
    import price is in cents but the file is priced in dollars, select 0.01.
nl: Selecteer, indien nodig, een fractie/vermenigvuldiger voor compatibiliteit
    tussen geïmporteerde en opgeslagen koersen. Als bijvoorbeeld de
    geïmporteerde koers in centen is maar het bestand is geprijsd in dollars, selecteer dan 0,01.

[ctx: verb, Select column containing date field]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelInv_date) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbldateCol)
en: Select column containing date field
nl: Selecteer kolom met het datumveld

[ctx: column for monetary value]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_amount)
en: Amount
nl: Bedrag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_quantityCol)
en: Select column containing quantity field.
nl: Selecteer kolom met het veld voor een aantal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceCol)
en: Select column containing price field.
nl: Selecteer kolom met het veld voor de koers.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_symbolCol)
en: If more than one stock is present in the file,
    and if the stock symbols are shown in one of the columns,
    select it here.
nl: Als er meer dan één aandeel aanwezig is in het bestand
    en als de symbolen voor aandelen getoond worden in een van de kolommen,
    selecteer het dan hier.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear selected column entries.
nl: Wis de geselecteerde items in de kolommen.

[ctx: verb, to clear selected columns]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear
nl: Wissen

[ctx: noun, conversion fraction/multiplier to use to make compatible the csv pricing with KMM pricing.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_priceFraction) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceFraction)
en: Price Fraction
nl: Koersfractie

[ctx: @label:listbox stock symbol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_symbolCol)
en: Symbol
nl: Symbool

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_nameCol)
en: If a descriptive column also contains an activity type, select it here.
    See also Filter text field.
nl: Als een beschrijvende kolom ook een activiteitstype bevat, selecteer het dan hier.
    Zie ook tekstveld Filter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeIsPercentage)
en: Fee is Percentage
nl: Kosten is percentage

[ctx: column containing fee field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeCol)
en: Fee Column
nl: Kostenkolom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_feeIsPercentage)
en: Check box if any fee is a percentage figure rather than a value.
nl: Als kosten een percentage zijn in plaats van een waarde, activeer dit vakje dan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_typeCol)
en: Select column containing investment type field.
nl: Selecteer kolom met het veld voor het type investering.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_feeCol)
en: If necessary, select column containing fee.
    Caution. This might already have been
    incorporated into the price.
nl: Indien nodig, selecteer kolom met het veld voor kosten.
    Voorzichtig: dit kan al in de koers
    zijn verwerkt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeRate)
en: Fee rate
nl: Kostenpercentage

[ctx: column containing investment type/action field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_type)
en: Type/Action
nl: Type/actie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
    More than one column may be entered successively.
    May also be selected to contain a copy of the type or name column.
nl: Selecteer de kolom met het veld voor een memo.
    Meer dan één kolom kan opvolgend worden ingevoerd.
    Kan ook geselecteerd worden om een kopie van de type- of naamkolom te bevatten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeMinValue)
en: Minimal Fee
nl: Minimale kosten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearFee)
en: Clear Fee
nl: Kosten wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateFee)
en: Calculate Fee
nl: Berekenen kosten

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFieldDelimiter), group (Misc)
en: Determines whether field delimiter will be autodetected.
nl: Bepaalt of veldscheidingsteken automatisch gedetecteerd zal worden.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecimalSymbol), group (Misc)
en: Determines whether decimal symbol will be autodetected.
nl: Bepaalt of decimale symbool automatisch gedetecteerd zal worden.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDateFormat), group (Misc)
en: Determines whether date format will be autodetected.
nl: Bepaalt of gegevensformaat automatisch gedetecteerd zal worden.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: CSV Importer settings
nl: Instellingen voor importeren van CSV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autodetect)
en: Autodetecting
nl: Automatische detectie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFieldDelimiter)
en: Field delimiter
nl: Veldscheidingsteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDecimalSymbol)
en: Decimal symbol
nl: Decimaal symbool

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDateFormat)
en: Date format
nl: Datumformaat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_headerHasName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Statement header will be scanned for names and numbers of accounts you have already setup.
nl: Afschrift-header zal gescand worden op namen en nummers van rekeningen die u al hebt ingesteld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest)
en: Account in investment statement
nl: Rekening in investeringsafschrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Account in bank statement
nl: Rekening in investeringsafschrift

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PricesPage)
en: Prices Wizard Page
nl: Assistentpagina voor koersen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
nl: Selecteer de van toepassing zijnde te gebruiken kolommen, die overeenkomen met uw gegevens.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RowsPage)
en: Rows Wizard Page
nl: Assistentpagina voor rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please set your data range.
    Ensure that statement header and footer is excluded.
nl: Stel uw gegevensreeks in.
    Ga na dat afschrift-header en footer zijn uitgesloten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_headerHasName)
en: Header contains account name or number
nl: Kop bevat naam of nummer van rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartLine)
en: Start line
nl: Begin bij regel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndLine)
en: End line
nl: Eindregel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_startLine)
en: Enter the number of the first transaction line.
    Will not accept value greater than the End Line value.
nl: Voer het nummer in van de eerste transactieregel.
    Een waarde groter dan de waarde van de eindregel wordt niet geaccepteerd.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_endLine)
en: Enter the number of the last transaction line.
    Will not accept value less than Start Line value.
nl: Voer het nummer in van de laatste transactieregel. Een waarde
    lager dan de waarde van de beginregel wordt niet geaccepteerd.

[ctx: Security has no name]
en: No name
nl: Geen naam

[ctx: Security has no symbol]
en: No symbol
nl: Geen symbool

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_securitiesTab) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecuritiesDlg)
en: Securities
nl: Fondsen/Aandelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing names and symbols
nl: Ontbrekende namen en symbolen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: The following securities' names and symbols are not known to KMyMoney.
    Please complete every missing name or symbol.
nl: De volgende namen en symbolen van fondsen zijn niet bekend bij KMyMoney.
    Vul elke ontbrekende naam of symbool aan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing name and symbol
nl: Ontbrekende naam en symbool

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need security to import into,
    so please select existing security or enter new security name and symbol.
nl: U hebt een fonds nodig om naar te importeren,
    selecteer dus een bestaand fonds of voer een nieuwe naam en symbool van een fonds in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSecurity)
en: Existing security
nl: Bestaand fonds

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewSymbol)
en: New symbol
nl: Nieuw symbool

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewName)
en: New name
nl: Nieuwe naam

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SeparatorPage)
en: Separator Wizard Page
nl: Assistentpagina voor scheidingsteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The field delimiter should be detected automatically.
    Attempting to change it will reset any field choices.
    The text delimiter does not normally need to be
    changed, except possibly when within a field.
nl: Het te gebruiken veldscheidingsteken zou automatisch gedetecteerd moeten worden.
    Het wijzigen zal alle keuzes voor scheidingstekens wijzigen.
    Het tekstscheidingsteken behoeft normaal niet te worden
    gewijzigd, behalve misschien in een veld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_fieldDelim)
en: Field Delimiter
nl: Veldscheidingsteken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: semiColon (;)
nl: puntkomma (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: colon (:)
nl: dubbele punt (:)

[ctx: punctuation mark used as field delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_textDelim)
en: Text Delimiter
nl: Tekstscheidingsteken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: Select field delimiter/separator character.
    This will reset any existing field choices.
nl: Veldscheiding/scheidingsteken selecteren.
    Dit zal alle bestaande keuzes resetten.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: quote (")
nl: aanhalingsteken (")

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: apostrophe (')
nl: apostrof (')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: Encoding
nl: Codering

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TransactionDlg)
en: Transaction Type
nl: Transactietype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Invalid Transaction Type
nl: Ongeldig transactietype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: <center>The transaction below has an either unrecognised or invalid type.</center>
    <center>Please select an appropriate entry, if available.</center>
    <center>Otherwise, click Cancel to abort.</center>
nl: <center>Het transactietype hieronder wordt ofwel niet herkend of is ongeldig.</center>
    <center>Selecteer een toepasselijk item, indien beschikbaar.</center>
    <center>Klik anders op Annuleren om af te breken.</center>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Transaction Type
nl: Transactietype selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Select new investment type
nl: Nieuw investeringstype selecteren

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Buy Shares
nl: Aandelen kopen

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Sell Shares
nl: Aandelen verkopen

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Reinvest Dividend
nl: Dividend Herbeleggen

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Add Shares
nl: Aandelen toevoegen

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Remove Shares
nl: Aandelen verwijderen

en: GnuCash importer
nl: GnuCash-importeerprogramma

en: GnuCash files (*.gnucash *.xac *.gnc)
nl: GnuCash-bestanden (*.gnucash *.xac *.gnc))

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncImportOptionsDlg)
en: GnuCash Import Options
nl: GnuCash Importeer Opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Use 'Help' for more information on these options
nl: Gebruik 'Help' voor meer informatie over deze opties

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonInvestGroupBox)
en: Investment Handling
nl: Investerings handeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest1)
en: O&ne investment account for each stock
nl: Eé&n investeringsrekening voor ieder aandeel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest2)
en: One in&vestment account for all stocks
nl: Een in&vesteringsrekening voor alle aandelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest3)
en: P&rompt for an investment account for each stock
nl: V&raag naar een investeringsrekening voor ieder aandeel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox5)
en: Online price quotes
nl: Online Koersen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFinanceQuote)
en: Use Finance::Quote for share price quotes
nl: Gebruik Financiën::Koers voor aandelen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Scheduled Transactions
nl: Periodieke Transacties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkSchedules)
en: Drop suspect scheduled transactions
nl: Annuleer verdachte periodieke transacties

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox4)
en: Decoding option
nl: Decodeeroptie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDecode)
en: Decode using
nl: Het gebruik van decodering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox18)
en: Transaction Notes option
nl: Optie voor transactienotitie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkTxNotes)
en: Use transaction notes on non-split transactions
nl: Transactienotities gebruiken op niet-gesplitste transacties

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox3)
en: Debug Options
nl: Debug Opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugGeneral)
en: General debug data
nl: Algemene debug gegevens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugXML)
en: Display XML data
nl: Toon XML data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAnonymize)
en: Anonymize data
nl: Gegevens anoniem maken

en: Investment: %1
nl: Investering: %1

en: Quote source: %1
nl: Bron voor koersen: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncPriceSourceDlg)
en: Online Quotes - Select price source
nl: Online koersen - Selecteer bron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
nl: Deze bron van deze koers is niet bekend bij KMyMoney. Kies één van onderstaande opties.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonNoSource)
en: Do &not perform online quotes for this investment
nl: Voer gee&n online koers update uit voor deze investering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonSelectSource)
en: Select a &known KMyMoney source from the list below
nl: Kies een be&kende KMyMoney bron uit onderstaande lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonUserSource)
en: Use the fo&llowing name for the price source.
    (Click Help for further information.)
nl: Gebruik de vo&lgende naam voor de koers bron.
    (Klik Help voor verdere informatie.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAlwaysUse)
en: Always use this selection for this price source.
nl: Altijd deze selectie gebruiken voor deze koers bron.

en: Account%1
nl: Rekening%1

en: Stock%1
nl: Aandeel%1

en: Payee%1
nl: Begunstigde%1

en: Schedule%1
nl: Periodieke transactie%1

en: Import failed:
    
    %1
nl: Import mislukt
    
    %1

en: Import complete
nl: Import compleet

en: Disguise your wealth
nl: Verberg uw rijkdom

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
nl: Iedere monetaire waarde in uw bestand wordt vermenigvuldigt met een willekeurig getal tussen 0,01 en 1,99
    iedere transactie met een ander getal. Aanvullend kunt u, om de werkelijke waarden te verbergen
    een getal opgeven tussen %1 en %2 welke wordt toegepast op elke waarde.
    Deze getallen worden opgeslagen in het bestand.

en: Loading commodities...
nl: Laden van producten...

en: Loading prices...
nl: Laden van koersen...

en: Imported History
nl: Geïmporteerde Historie

en: Loading accounts...
nl: Bezig met laden van rekeningen...

en: Loading transactions...
nl: Bezig met laden van transacties...

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
nl: Rekening of categorie %1, transactiedatum %2; splitsing bevat een ongeldige waarde. Graag controleren

en: Imported Transaction
nl: Geïmporteerde Transactie

en: Loading templates...
nl: Bezig met laden van sjablonen...

en: Unknown payee
nl: Onbekende begunstigde

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
nl: Periodieke transactie %1 bevat een onbekende actie (key = %2, type = %3)

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
nl: Periodieke transactie %1  bevat meerdere acties. Er is slechts één geïmporteerd

en: Schedule %1 contains no valid splits
nl: Periodieke transactie %1 bevat geen geldige splitsingen

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
nl: Periodieke transactie %1 bevat een formule. GnuCash formules kunnen niet worden geconverteerd

en: Loading schedules...
nl: Bezig met laden van periodieke transacties...

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
nl: Periodieke transactie %1 heeft een onbekend interval van %2

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
nl: Periodieke transactie %1 bevat een onbekende interval. Pas dit a.u.b. aan

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
nl: Periodieke transactie %1 bevat een onbekende interval. Pas dit a.u.b. aan

en: Schedule %1 dropped at user request
nl: Periodieke transactie %1 is vervallen op verzoek van de gebruiker

en: Reorganizing accounts...
nl: Bezig met het herindelen van rekeningen...

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
nl: De valuta die u hoofdzakelijk gebruikt lijkt %1 (%2) te zijn; wilt u dit instellen als uw basisvaluta?

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
nl: Meer

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
nl: Gereed

en: Save Report
nl: Sla rapport op

en: Problems were encountered in converting schedule '%1'.
nl: Er zijn problemen opgetreden tijdens het converteren van de periodieke transactie '%1'.

en: Found:
nl: Gevonden:

en: %1 commodity (equity)
     | %1 commodities (equities)
nl[0]: %1 product (aandeel)
nl[1]: %1 producten (aandelen)

en: %1 price
     | %1 prices
nl[0]: %1 koers
nl[1]: %1 koersen

en: %1 account
     | %1 accounts
nl[0]: %1 rekening
nl[1]: %1 rekeningen

en: %1 transaction
     | %1 transactions
nl[0]: %1 transactie
nl[1]: %1 transacties

en: %1 schedule
     | %1 schedules
nl[0]: %1 periodieke transactie
nl[1]: %1 periodieke transacties

en: No inconsistencies were detected
nl: Er zijn geen inconsistenties ontdekt

en: %1 inconsistency was detected and corrected
     | %1 inconsistencies were detected and corrected
nl[0]: Er is %1 inconsistentie gevonden en gecorrigeerd
nl[1]: Er zijn %1 inconsistenties gevonden en gecorrigeerd

en: %1 orphan account was created
     | %1 orphan accounts were created
nl[0]: Er is %1 zwevende rekening gecreëerd
nl[1]: Er zijn %1 zwevende rekeningen gecreëerd

en: %1 possible schedule problem was noted
     | %1 possible schedule problems were noted
nl[0]: %1 mogelijk probleem met periodieke transactie is opgemerkt
nl[1]: %1 mogelijke problemen met periodieke transactie zijn opgemerkt

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
nl: Opties voor kleine bedrijven (Klanten, Facturen, etc.)

en: Budgets
nl: Budgetten

en: Lots
nl: Coupures

en: The following features found in your file are not currently supported:
nl: De volgende functies die in uw bestand zijn aangetroffen, worden momenteel niet ondersteund:

en: 
    
    Press More for further information
nl: 
    
    Klik om Meer voor verder informatie

en: Save report as
nl: Sla rapport op als

en: Orphan created from unknown GnuCash account
nl: Zwevende rekening gecreëerd voor onbekende GnuCash-rekening

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
nl: Eén of meer transacties verwijzen naar een verder onbekende rekening
    Hiervoor wordt nu een activarekening met de naam %1 aangemaakt

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
nl: Een investeringsrekening is een subrekening van een activarekening
    Rekening %1 zal worden opgeslagen onder de hoofdactivarekening

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
nl: Een inkomenrekening moet een subrekening zijn van een inkomenrekening
    Rekening %1 zal worden opgeslagen onder de hoofdrekening voor inkomen

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
nl: Een uitgavenrekening moet een subrekening zijn van een uitgavenrekening
    Rekening %1 zal worden opgeslagen onder de hoofdrekening voor uitgaven

en: Enter the investment account name
nl: Geef de naam op van de investeringsrekening

en: My Investments
nl: Mijn Investeringen

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
nl: Selecteer een moederinvesteringsrekening of geef een nieuwe naam op. Aandeel %1

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
nl: %1 is geen investeringsrekening. Wilt u er één aanmaken?

en: IBAN/BIC Data
nl: IBAN/BIC gegevens

en: iCalendar exporter
nl: Icalendar-exportprogramma

en: Schedules to iCalendar
nl: Planning naar iCalendar

en: Schedules to iCalendar [%1]
nl: Planning naar iCalendar [%1]

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
nl: iCalendar-bestanden

en: Export as
nl: Exporteren als

en: Minutes
nl: Minuten

en: Hours
nl: Uren

[ctx: Time unit]
en: Days
nl: Dagen

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: KMyMoney print check
nl: KMyMoney check afdrukken

note: i18n: ectx: label, entry (createAlarm), group (General)
en: To create an alarm for the exported schedules
nl: Om een herinnering aan te maken voor de geëxporteerde periodieke transacties

note: i18n: ectx: label, entry (beforeAfter), group (General)
en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
nl: Vertelt of de herinnering vóór of na de start van de geplande transactie geactiveerd moet worden

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
nl: Het aantal eenheden van het interval voor of na de geplande starts

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
nl: Het eenheden voor het interval voor of na de geplande starts in seconden

note: i18n: ectx: label, entry (repeatingReminders), group (General)
en: If the reminders should repeat or not
nl: Of de herinneringen herhaald moeten worden of niet

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval between reminders
nl: Het aantal eenheden van het interval tussen herinneringen

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval between reminders in seconds
nl: De eenheid van het interval tussen herinneringen in seconden

note: i18n: ectx: label, entry (numberOfReminders), group (General)
en: The number of reminders to be generated for the schedule
nl: Het aantal te genereren herinneringen voor de planning

note: i18n: ectx: label, entry (icalendarFile), group (General)
en: The icalendar file in which to export the schedules.
nl: Het icalendar-bestand waarin de planning geëxporteerd moet worden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_createAlarm)
en: Create reminders
nl: Herinneringen aanmaken

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_repeatingReminders)
en: Repeating:
nl: Herhalen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: How often:
nl: Hoe vaak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Time(s)
nl: Aantal keer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iCalendar_file)
en: iCalendar file
nl: iCalendar-bestand

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
nl: Overboeking van %1 naar %2, ontvanger %3, bedrag %4

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
nl: Van %1 naar %2, categorie %3, totaal %4

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
nl: Van rekening %1, betaal aan %2, categorie %3, totaal %4

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
nl: U heeft gekozen voor het opzoeken van de ontvanger uit het memoveld maar hebt geen reguliere expressie voor ontvanger en memo extractie opgegeven. De optie word niet geactiveerd.

en: Missing information
nl: Ontbrekende informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_usePayeeAsIsButton)
en: Use payee field as provided by institution
nl: Veld voor crediteur gebruiken zoals aangeleverd door de bank

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_extractPayeeButton)
en: Extract payee from memo field using regular expressions
nl: Haal de begunstigde uit het memoveld met reguliere expressies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Regular Expression for
nl: Reguliere expressie voor

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, downloadTab)
en: Download
nl: Downloaden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
nl: De plug-in downloadt gewoonlijk het saldo van de rekening en de transacties. In sommige omstandigheden wordt het downloaden van transactiegegevens voor bepaalde rekeningen niet ondersteund. De volgende optie stelt u in staat om het verzoek om transactiegegevens uit te zetten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: Download transactions from institution
nl: Transacties downloaden van het instituut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Ask user
nl: Vraag het de gebruiker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: No date
nl: Geen datum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Last download
nl: Laatste download

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: First possible
nl: Eerst mogelijke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default start date for statement download
nl: Standaard begindatum voor downloaden van bankafschrift

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Remove the line breaks in the memo field that have been inserted between multiple purpose fields of the transaction.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Verwijder de regelafbrekingen in het memoveld die ingevoegd zijn tussen velden met meerdere doelen van de transactie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Some institutions take multiple purpose fields of a transaction and treat it as a single one. In this case the line break characters inserted after each purpose field are distracting and are removed when this option is enabled.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Sommige instituten gebruiken velden voor meerdere doelen van een transactie en behandelen deze als een enkele. In dat geval leiden afbreektekens ingevoegd na elk doelveld af en worden verwijderd wanneer deze optie is ingeschakeld.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: Remove line breaks from memo field
nl: Regelafbrekingen verwijderen uit het memoveld

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, MapAccountWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBMapAccount)
en: Account Mapping
nl: Rekening laten horen bij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
nl: <qt>
    Kies de <b>online</b> rekening die u wilt laten horen bij de 
    rekening in de <b>toepassing</b> uit de onderstaande lijst.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Application Account
nl: Rekening in de toepassing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Bank Code
nl: Bankcode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account Number
nl: Rekeningnummer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountBox)
en: Online Accounts
nl: Online rekeningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, assignButton)
en: Assign
nl: Toewijzen

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
nl: <qt><p>Gaarne de eerste datum voor welke transacties opgehaald moeten worden uit <b>%1</b>.</p><p>Als u geen datum specificeert dan zal de bank er een kiezen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBPickStartDate)
en: Pick Start Date
nl: Begindatum kiezen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup)
en: Start Date
nl: Begindatum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDateButton)
en: &No date (let the bank determine the start date)
nl: Gee&n datum (laat de bank de begindatum bepalen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lastUpdateButton)
en: &Last Update
nl: &Laatste keer bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, firstDateButton)
en: F&irst possible date
nl: &Eerst mogelijke datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pickDateButton)
en: Pick &date
nl: &Datum kiezen

en: Online settings
nl: Online instellingen

en: KBanking module not correctly initialized
nl: KBanking module onuist geïnitialiseerd

en: Configure Aq&Banking...
nl: Configureer Aq&Banking...

en: AqBanking importer...
nl: AqBanking importeerprogramma...

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
nl: <qt><p>De gegeven rekening <b>%1</b> in de toepassing kwam niet overeen met een online rekening.</p></qt>

en: Account Not Mapped
nl: Rekening komt nier overeen

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
nl: <qt>Kan de opdracht niet aan de wachtrij toevoegen.
    </qt>

en: Error importing statement. Do you want to continue?
nl: Fout bij het importeren van een afschrift. Wilt u doorgaan?

en: Critical Error
nl: Kritieke Fout

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (opticalTan)
en: Width of the flicker field for optical tan generation (chipTan/sm@rtTan).
nl: Breedte van het flikkerveld voor optische tan-generatie (chipTan/sm@rtTan).

note: i18n: ectx: label, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: Clock length of optical tan flickering in ms.
nl: Kloklengte van optische tan-flikkering in ms.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: After a clock the first flicker bar changes (each half-byte is transmitted in 2*clocksetting).
nl: Na een kloktik zal de eerste flikkerbalk wijzigen (elk half-byte wordt verzonden in 2*klokinstelling).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dequeueButton)
en: Dequeue
nl: Uit wachtrij halen

en: Dequeue selected job
nl: Geselecteerde taak uit wachtrij halen

en: Remove the selected job from the list
nl: Verwijder de geselecteerde taak uit de lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, executeButton)
en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Execute all jobs in the queue
nl: Voer alle opdrachten in de wachtrij uit

[ctx: Warning message]
en: There are no jobs in the queue.
nl: Er zijn geen opdrachten in de wachtrij voorradig

[ctx: Message title]
en: No Jobs
nl: Geen taken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KBJobView) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobBox)
en: Jobs
nl: Taken

en: A valid tan is required to proceed.
nl: Er is een geldige tan vereist om door te gaan.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, chipTanDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, photoTanDialog)
en: Order confirmation
nl: Opdrachtbevestiging

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce optical tan area in size
nl: Verklein het optische tan-gebied in grootte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce
nl: Reduceren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge optical tan field
nl: Optisch tanveld vergroten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge
nl: Vergroten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, decelerateButton)
en: Decelerate
nl: Vertragen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, accelerateButton)
en: Accelerate
nl: Versnellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your generator
nl: Om deze order te bevestigen voer de tan in getoond door uw generator

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
nl: (naamloos)

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
nl: Code van het instituut

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
nl: Naam van het instituut

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
nl: Rekeningnummer

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
nl: Rekeningnaam

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
nl: Eigenaar

en: Get Balance
nl: Saldo berekenen

en: Get Transactions
nl: Transacties ophalen

en: Transfer
nl: Overboeking

en: Debit Note
nl: Debet nota

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
nl: (onbekend)

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
nl: (onbekend)

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
nl: (onbekend)

[ctx: Status of the job]
en: new
nl: nieuw

[ctx: Status of the job]
en: accepted
nl: geaccepteerd

[ctx: Status of the job]
en: rejected
nl: afgewezen

[ctx: Status of the job]
en: pending
nl: in behandeling

[ctx: Status of the job]
en: sending
nl: wordt verzonden

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (auto)
nl: gecontroleerd (automatisch)

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (manual)
nl: gecontroleerd (handmatig)

[ctx: Status of the job]
en: revoked
nl: ingetrokken

[ctx: Status of the job]
en: aborted
nl: afgebroken

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
nl: in wachtrij gezet

[ctx: Status of the job]
en: error
nl: fout

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: Job Id
nl: Taak-id

en: Job Type
nl: Taaktype

en: Institute
nl: Instituut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your &generator
nl: Om deze order te bevestigen voer de tan in getoond door uw &generator

en: The HTTP request failed.
nl: Het HTTP verzoek is mislukt.

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
nl: Mislukt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KOfxDirectConnectDlgDecl)
en: OFX Direct Connect
nl: OFX Directe Verbinding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contacting bank...
nl: Bezig contact te leggen met de bank...

en: Loading banklist
nl: Lijst van banken wordt geladen

en: Getting list of banks from https://www.ofxhome.com/
    This may take some time depending on the available bandwidth.
nl: Ophalen van de lijst van banken via https://www.ofxhome.com/
    Dit kan enige tijd duren, afhankelijk van de beschikbare bandbreedte.

en: Supports online statements<br/>
nl: Ondersteunt online bankafschriften<br/>

en: Supports investments<br/>
nl: Ondersteunt investeringen<br/>

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
nl: Ondersteunt betalen van rekening (nog niet ondersteund in KMyMoney)<br/>

en: OFX host failed. Last successful access was on '%1'.
nl: OFX-host is mislukt. Laatste toegang met succes was op '%1'.

en: Certificate verification of OFX host failed. Last successful verification was on '%1'.
nl: Verifiëren van certificaat van OFX-host is mislukt. Laatste verificatie met succes was op '%1'.

en: Does not support online banking
nl: Geen ondersteuning voor online bankieren

en: Please choose a bank.
nl: Kies een bank a.u.b.

en: Please fill all fields with values.
nl: Gelieve alle velden te vullen.

en: <p>Details for %1:</p>
nl: <p>Details voor %1:</p>

en: No suitable accounts were found at this bank.
nl: Er zijn geen geschikte rekeningen gevonden bij deze bank.

en: Please choose an account
nl: Kies a.u.b. een rekening

en: Server message: %1
nl: Server melding: %1

en: Your bank returned warnings when signing on
nl: Uw bank geeft waarschuwingen tijdens het aanmelden

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
nl: WAARSCHUWING %1

en: Error signing onto your bank
nl: Fout bij aanmelden bij uw bank

en: ERROR %1
nl: FOUT %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KOnlineBankingSetupWizard)
en: Online Banking Account Setup
nl: Set-up voor online bankieren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, FIPage)
en: Select Financial Institution
nl: Financieel instituut selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please select your financial institution from the list below...
nl: Uw financieel instituut uit onderstaande lijst selecteren...

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, autoTab)
en: Automatic
nl: Automatisch

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, manualTab)
en: Manual
nl: Handmatig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: UserAgent
nl: Gebruikersagent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, LoginPage)
en: Enter Login Details
nl: Voer aanmeld gegevens in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
nl: Voer uw gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen bij uw bank voor online bankieren. Let op: sommige banken vereisen een separate wijze van aanmelden, bv met een PINcode of wachtwoord specifiek voor het online bankieren.

[ctx: @label account username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Username
nl: Gebruikersnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Password
nl: Wachtwoord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_storePassword)
en: Store password
nl: Wachtwoord opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identify as
nl: Identificeer als

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_applicationEdit)
en: Expert option to enter the four digit version information of the application
nl: Optie voor de expert om de viercijferige versie-informatie van de toepassing in te voeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Header Version
nl: Versie voor kop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_clientUidLabel)
en: Client UID
nl: Client-UID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Connection Details
nl: Verbindingsdetails

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageAccounts) i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, AccountPage)
en: Select Account
nl: Selecteer Rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
nl: Selecteer een rekening bij uw financiële instituut uit de onderstaande lijst, welke overeenkomt met deze rekening.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Branch
nl: Sector

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Finish
nl: Voltooien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelFinal)
en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
nl: Gefeliciteerd: u hebt met succes uw bank voor online bankieren via OFX ingesteld.

en: Enabled & configured
nl: Gestart & geconfigureerd

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountTab)
en: Account Details
nl: Rekening details

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineStatus)
en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: BANK/BROKER:
nl: BANK/EFFECTENMAKELAAR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textBank) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineAccount)
en: &lt;Not configured&gt;
nl: &lt;Niet geconfigureerd&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: ACCOUNT:
nl: REKENING:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ofxTab)
en: OFX Details
nl: OFX details

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: User Agent
nl: Gebruikersagent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_clientUidEdit)
en: OFX <CLIENTUID> for institutions that require it
nl: OFX <CLIENTUID> voor instituten die dat vereisen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, importTab)
en: Import Details
nl: Importdetails

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Start date of import
nl: Begindatum van importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lastUpdateRB)
en: Last &update
nl: Laatste keer &bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_todayRB)
en: To&day minus
nl: Van&daag minus

[ctx: @action number of days]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: days
nl: dagen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pickDateRB)
en: Pi&ck date
nl: Datum &kiezen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_optionGroupBox)
en: Import options
nl: Importeer opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Method to detect duplicate transactions during import
nl: Methode om dubbele transacties bij importeren te detecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
nl: Naam begunstigde is gebaseerd op de inhoud van de OFX-tag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Timezone offset
nl: Tijdzone-offset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Invert sign of transaction amount
nl: Teken van transactie bedrag inverteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_invertAmount)
en: <html><head/><body><p>Check this if you need to invert the sign of imported transaction amounts, e.g. if you need to reverse charges and payments because your institution provides them inverted.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Controleer dit of u het teken van de geïmporteerde transactiebedragen moet inverteren, bijv. als u afschrijvingen en betalingen moet inverteren omdat uw organisatie ze geïnverteerd levert.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Fix sign of the investment transaction amount and quantity
nl: Teken van investeringstransactiebedrag en hoeveelheid repareren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_fixBuySellSignage)
en: <html><head/><body><p>Check this if the investment transactions after importing have incorrect Buy/Sell type assigned, which may be caused by your institution not applying the correct negative/positive sign to the share amount or quantity value.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Activeer dit als de investeringsransacties na importeren het onjuiste type Aankoop/Verkoop hebben gekregen, wat veroorzaakt kan zijn door uw instituut die niet het juiste negatieve/positieve teken aan het hoeveelheid aandelen of waarden hebben gegeven.</p></body></html>

en: Quicken Windows (Expert)
nl: Quicken Windows (expert)

en: Quicken Mac (Expert)
nl: Quicken Mac (expert)

en: MS-Money (Expert)
nl: MS-Money (expert)

en: Enter your password for account <b>%1</b>
nl: Voer uw wachtwoord in voor rekening <b>%1</b>

en: OFX Importer
nl: QFX-importeren

en: OFX import file selection
nl: OFX import; bestand selectie

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
nl: Kon %1 niet importeren met de OFX-plugin voor importeren. Dit bestand heeft niet het juiste formaat.

en: Incorrect format
nl: Onjuist formaat

en: Unable to parse file
nl: Kan bestand niet verwerken

en: No accounts found.
nl: Geen rekening gevonden.

en: Error connecting to bank: %1
nl: Fout bij verbinding zoeken met bank: %1

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
nl: <p>Kon <b>'%1'</b> niet importeren met de OFX-plugin voor importeren. De plugin gaf de volgende foutmelding terug:</p><p>%2</p>

en: Importing process terminated unexpectedly.
nl: Importeer proces is onverwacht gestopt.

en: Failed to import all statements.
nl: Kan niet alle afschriften importeren.

en: For this beneficiary's country the BIC is mandatory.
nl: Voor het land van de begunstigde is de BIC verplicht.

en: A beneficiary name is needed. | The beneficiary name must be at least %1 characters long
nl[0]: Een naam van een begunstigde is nodig.
nl[1]: De naam van een begunstigde moet minstens %1 tekens lang zijn.

en: A positive amount to transfer is needed.
nl: Er is een positief bedrag voor overmaken nodig.

en: After this credit transfer the account's balance will be below your credit limit.
nl: Na deze overmaking zal het saldo van de rekening onder uw kredietlimiet zijn.

en: After this credit transfer the account's balance will be below the minimal balance.
nl: Na deze overmaking zal het saldo van de rekening onder uw minimale saldo zijn.

en: The end-to-end reference cannot contain more than one character. | The end-to-end reference cannot contain more than %1 characters.
nl[0]: De eind-tot-eind referentie kan niet meer dan één teken bevatten.
nl[1]: De eind-tot-eind referentie kan niet meer dan %1 tekens bevatten.

en: The maximal line length of %1 character per line is exceeded. | The maximal line length of %1 characters per line is exceeded.
nl[0]: De maximale regellengte van %1 teken per regel is overschreden.
nl[1]: De maximale regellengte van %1 tekens per regel is overschreden.

en: The purpose can only contain the letters A-Z, spaces and ':?.,-()+ and /
nl: De omschrijving mag alleen de letters A-Z, spaties en ':?.,-()+ en / bevatten

en: In the purpose only a single line is allowed. | The purpose cannot contain more than %1 lines.
nl[0]: In de omschrijving is slechts één enkele regel toegestaan.
nl[1]: In de omschrijving zijn slechts %1 regels toegestaan.

en: A purpose is needed. | The purpose must be at least %1 characters long.
nl[0]: Een omschrijving is nodig.
nl[1]: Een omschrijving moet minstens %1 tekens lang zijn.

en: SEPA Credit Transfer
nl: SEPA-overmaking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Beneficiary &Name
nl: &Naam begunstigde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: End-to-end reference
nl: Eind-tot-eind referentie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Purpose
nl: Omschrijving

[ctx: New profile]
en: &New
nl: &Nieuw

en: Create a new profile
nl: Creëer een nieuw profiel

en: Use this to create a new QIF import/export profile
nl: Gebruik dit om een nieuw QIF import/export profiel aan te maken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MyMoneyQifProfileEditor)
en: QIF Profile Editor
nl: QIF profiel editor

en: QIF Profile Selector
nl: QIF Profiel selectie

en: The default QIF profile
nl: Het standaard QIF profiel

en: Enter new profile name
nl: Voer een nieuwe profielnaam in

en: The profile name cannot be empty. Please provide a name or cancel.
nl: De profielnaam mag niet leeg zijn. Een naam aanleveren of annuleren.

en: The name <b>%1</b> is already taken. Please change the name or cancel.
nl: De naam <b>%1</b> is al in gebruikt. Wijzig de naam of annuleer.

en: QIF profile name problem
nl: Probleem met QIF-profielnaam

en: Do you really want to delete profile '%1'?
nl: Wilt u profiel '%1' verwijderen?

[ctx: @title QIF profile general information]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: General
nl: Algemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_3)
en: Void mark
nl: Ongeldigheids markering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Opening Balance text
nl: Begin Saldo tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Type field text
nl: Tekst voor veldtype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: Account delimiter
nl: Scheidingsteken rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Description
nl: Beschrijving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_attemptMatch)
en: Attempt to match similar transactions
nl: Proberen identieke transacties te vinden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: Output filter location
nl: Uitgaande filter locatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_3)
en: Input filter file type
nl: Invoerfilterbestandstype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: Input filter location
nl: Invoer filter locatie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editDateFormat) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3)
en: The format of the dates in the QIF file.
nl: Het formaat van de gegevens in het QIF-bestand.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editApostrophe) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: If a QIF file contains date entries with years represented with two digits then either an apostrophe or a slash may be used to delimit the year in the dates for certain centuries.  This enables 1905 to be distinguished from 2005.  Specify here which range of years will have year delimited by an apostrophe (eg. for Quicken this is usually 1900-1949).
nl: Als een QIF-bestand datums bevat waarin jaartallen met twee cijfers worden weergegeven, dan kunt u een apostrof of een slash gebruiken om het jaartal in de datums toe te kennen aan een bepaalde eeuw.  Dit stelt u in staat om 1905 te onderscheiden van 2005.  Geef hier op welk bereik van jaren is aangegeven met een apostrof (bijv. voor Quicken is dit doorgaans 1900-1949).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Apostrophe Handling
nl: Omgang met Apostrof

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMoney)
en: Amounts
nl: Bedragen

[ctx: @title header of the QIF field name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Field
nl: Veld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Thousand Delimiter
nl: Scheidingsteken Duizendtallen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: SortColumnInvisible
nl: SorteerKolomOnzichtbaar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Split-Value
nl: Splitsings Waarde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Commission
nl: Vergoeding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: Thousands Separator
nl: Scheidingsteken Duizendtallen

[ctx: @action create new profile]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Reset
nl: Herstel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a quicken compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).  Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, the account and the format of the QIF file (profile).  Choose Account to export all the transactions between the specified dates or just categories.  You can also limit the transactions that are exported by start and ending date.  Once you have pressed the Export button a message box will appear when the export has completed detailing how many transactions, categories and payees were exported.
nl: Vanuit deze dialoog kunt u transacties exporteren naar een quicken compatibel bestand, (bekend als een QIF bestand, vanwege de extensie).  Voer het pad naar het QIF bestand in of selecteer deze door te klikken op de knop Bladeren.
    
    U kunt het pad kiezen, alsmede de rekening en het formaat van het QIF bestand (profiel).  Kies Rekening om alle transacties tussen bepaalde datums of van bepaalde categorieën te exporteren. U kunt de te exporteren transacties ook beperken met een start- en einddatum.  Als u op de Export knop heeft gedrukt, zal er een bericht verschijnen zodra de export gereed is met daarin informatie over hoeveel transacties, categorieën en begunstigden er zijn geëxporteerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: QIF Profile
nl: QIF Profiel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxCategories)
en: Categories
nl: Categorieën

en: Transaction number <b>%1</b> is missing an account assignment.
    Transaction dropped.
nl: Aan transactienummer <b>%1</b> ontbreekt de toewijzing aan een rekening.
    Transactie is vervallen.

en: QIF exporter
nl: QIF exporteren

en: Use this to start the import operation
nl: Gebruik dit om de importbewerking te starten

[ctx: New profile]
en: &New...
nl: &Nieuw...

en: Use this to open the profile editor
nl: Gebruik dit om de profiel editor te starten

en: Import File...
nl: Importeer bestand...

en: Import files (%1);;All files (%2)
nl: |Importeer bestanden (%1);;Alle bestanden (%2)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>From this dialog you are able to import transactions from a Quicken<b>&trade;</b> compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).</p>
    <p>Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button. Once you have the file's path press the Import button and KMyMoney will import all the transactions, categories and payees it finds.</p>
nl: <p>In deze dialoog kunt u transacties uit een aan Quicken<b>&trade;</b> compatibel bestand importeren, (beter bekend als een QIF bestand, vanwege de extensie).</p>
    <p>Voer de pad naar het QIF bestand in of selecteer het door te klikken op de knop Bladeren. Als u het juiste bestand heeft geselecteerd, druk dan op de knop Importeren en KMyMoney zal alle transacties, categorieën en begunstigden die het kan vinden, importeren.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblImportFile)
en: QIF File to Import:
nl: QIF Bestand om te importeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Source of QIF
nl: Bron van QIF

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Select <b>Bank statement</b> turns on automatic category matching which is turned off in case of <b>Other application</b>. Use the latter if you import files from other Personal Finance Management software.
nl: Selecteer <b>Bankafschrift</b> om automatisch met categorie laten overeenkomen in te schakelen die is uitgeschakeld in geval van <b>Andere toepassing</b>. Gebruik de laatste als u bestanden importeert uit andere software voor persoonlijk beheer van financiën.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Bank statement
nl: Bankafschrift

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Other application
nl: Ander programma

[ctx: Category name]
en: Reinvested interest
nl: Herbelegde rente

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
nl: Herbelegd dividend

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
nl: Herbelegd dividend (lange termijn)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
nl: Herbelegd dividend (korte termijn)

[ctx: Category name]
en: Interest
nl: Rente

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
nl: Kapitaalwinst (korte termijn)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
nl: Kapitaalwinst (middellange termijn)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
nl: Kapitaalwinst (lange termijn)

[ctx: Category name]
en: Returned capital
nl: Terugontvangen kapitaal

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
nl: Diverse inkomsten

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
nl: Diverse uitgaven

[ctx: Category name]
en: Investment fees
nl: Investeringskosten

en: Unknown QIF type %1
nl: Onbekende QIF-type %1

en: Date format selection
nl: Datumformaat selectie

en: Pick the date format that suits your input file
nl: Kies het datumformaat dat past bij uw invoerbestand

en: Importing QIF...
nl: Importeren van QIF...

en: Reading QIF...
nl: Lezen van QIF...

en: Error while running the filter '%1'.
nl: Fout bij het uitvoeren van het filter '%1'.

en: Filter error
nl: Filterfout

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
nl: Fonds/aandeel

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
nl: Rekening %1 heeft momenteel een beginsaldo van %2.  Het QIF-importbestand meldt een startsaldo van %3. Wilt u het huidige beginsaldo overschrijven met de waarde uit het QIF-bestand?

en: Overwrite opening balance
nl: Overschijf beginsaldo

en: Unable to find account: %1
nl: Kan rekening niet vinden: %1

en: Autogenerated by QIF importer
nl: Automatisch gegenereerd door QIF-importeerprogramma

en: QIF imported, no account name supplied
nl: QIF geïmporteerd, geen rekeningnaam ingevuld

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
nl: KMyMoney heeft een tweede openingsbalansmutatie op rekening <b>%1</b> die afwijkt van degene die al in het bestand is aangetroffen. Gelieve dit handmatig te corrigeren zodra de import is uitgevoerd.

en: Opening balance problem
nl: Probleem met beginsaldo

en: Error while creating opening balance transaction
nl: Fout bij het aanmaken van een beginsaldo-transactie

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date profile setting of "%2".
    
    Pressing "Continue" will assign todays date to the transaction. Pressing "Cancel" will abort the import operation. You can then restart the import and select a different QIF profile or create a new one.
nl: De uit het bestand ingevoerde datum "%1" kan niet worden gelezen met de huidige profiel instelling van  "%2".
    
    Als u op "Doorgaan" klikt dan wordt de datum van vandaag toegekend aan alle transacties.  "Annuleer" breekt de bewerking direct af. U kunt het importeren herstarten met een ander QIF datum profiel.

en: Invalid date format
nl: Ongeldig datumformaat

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
nl: Deze investeringsrekening bevat geen fonds "%1". Transacties voor dit fonds worden niet meegenomen.

en: %1 (Investment)
nl: %1 (Investering)

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
nl: Automatisch gegenereerd door QIF importeerprogramma van het type Beleggingsfonds

en: QIF importer
nl: QIF importeren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReconciliationReportDlgDecl)
en: Reconciliation report
nl: Rapport over transactiecontrole

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_summaryTab)
en: Summar&y
nl: Sa&menvatting

en: Reconciliation report of account %1
nl: Afstemmingsrapportage van rekening %1

en: All values shown in %1
nl: Alle waarden in %1 getoond

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryEditWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summary)
en: Summary
nl: Samenvatting

en: Starting balance on bank statement
nl: Beginsaldo op bankafschrift

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
nl[0]: %1 in orde bevonden betaling
nl[1]: %1 in totaal in orde bevonden betalingen

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
nl[0]: %1 in orde bevonden bijschrijving
nl[1]: %1 in totaal in orde bevonden bijschrijvingen

en: Ending balance on bank statement
nl: Eindsaldo op bankafschrift

en: Cleared balance
nl: Gecontroleerd saldo

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
nl[0]: %1 uitstaande betaling
nl[1]: %1 in totaal uitstaande betalingen

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
nl[0]: %1 uitstaande bijschrijving
nl[1]: %1 in totaal uitstaande bijschrijvingen

en: Register balance as of %1
nl: Kasboeksaldo van %1

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
nl[0]: %1 betaling na %2
nl[1]: %1 betalingen na %2

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
nl[0]: %1 bijschrijving na %2
nl[1]: %1 bijschrijvingen na %2

en: Register ending balance
nl: Kasboekeindsaldo

en: Outstanding payments
nl: Uitstaande betalingen

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
nl[0]: Eén uitstaande betaling van
nl[1]: Totaal van %1 uitstaande betalingen met een totaalbedrag van

en: Outstanding charges
nl: Uitstaande vorderingen

en: Outstanding deposits
nl: Uitstaande bijschrijvingen

en: One outstanding charges of | Total of %1 outstanding charges amounting to
nl[0]: Eén uitstaande vordering van
nl[1]: Totaal van %1 uitstaande vorderingen met een totaalbedrag van

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
nl[0]: Eén uitstaande bijschrijving van
nl[1]: Totaal van %1 uitstaande bijschrijvingen met een totaalbedrag van

en: Create Tables
nl: Tabellen creëren

en: Save SQL
nl: SQL opslaan

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
nl: Om een database te kunnen gebruiken dient u enige additionele software te installeren. Klik op Help voor meer informatie

en: No Qt SQL Drivers
nl: Geen Qt SQL stuurprogramma's

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
nl: Kan de database niet openen.
    U moet een SQL CREATE DATABASE opdracht geven vóór het aanmaken van de tabellen.

en: Tables successfully created
nl: Tabellen met succes aangemaakt

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
nl: Aanmaken is mislukt bij het uitvoeren van de opdracht
    Uitgevoerd: %1
    Foutnr. %2: %3

en: Select output file
nl: Selecteer uitvoerbestand

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
nl: Database type %1 is niet volledig getest in een KMyMoney-omgeving.
    Zorg voor voldoende backups van uw gegevens.
    Rapporteer eventuele problemen op de mailinglijst van de ontwikkelaars via kmymoney-devel@kde.org

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KGenerateSqlDlg)
en: KMyMoney - Generate SQL
nl: KMyMoney - genereer SQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Database Details
nl: Databasedetails

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Database File (SQLite only)
nl: Databasebestand (alleen SQLite)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database Name (Others)
nl: Databasenaam (andere)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host Name
nl: Systeem Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
nl: Gebruikersnaam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: SQL for creation
nl: SQL voor aanmaken

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
nl: QtSQL driver %1 is niet op uw machine geïnstalleerd

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSelectDatabaseDlg)
en: KMyMoney - Select Database
nl: KMyMoney - Selecteer Database

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: PLEASE NOTE
nl: OPMERKING

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: This software is still in an experimental stage, and there are still some known response time problems. Please be patient; we are working on them.
    As always, please make sure you have adequate backups of your data.
nl: Deze software is nog in ontwikkeling en er zijn nog steeds enige bekende problemen met de responstijd. Heb geduld; er wordt aan gewerkt.
    Zorg ervoor dat u altijd een back-up heeft van uw gegevens.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&le
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database &Name
nl: Database&naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host &Name
nl: Host&naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Username
nl: Gebr&uikersnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Password
nl: &Wachtwoord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreLoad)
en: Preload &all data
nl: Laad &alle gegevens

en: You're trying to open an encrypted database.
    Please provide a password in order to open it.
nl: U probeert een versleutelde database te openen.
    Geef het wachtwoord om deze te openen.

en: Overwriting an existing database with an encrypted database is not yet supported.
    Please save your database under a new name.
nl: Een bestaande database overschrijven met een versleutelde database wordt nog niet ondersteund.
    Sla uw database op onder een nieuwe naam.

en: Database apparently in use
    Opened by %1 on %2 at %3.
    Open anyway?
nl: Database is momenteel in gebruik
    Geopend door %1 op %2 om %3.
    Toch openen?

en: Inserting online jobs.
nl: Online jobs invoegen.

en: SQLite file %1 does not exist
nl: SQLite-bestand %1 bestaat niet

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
nl: Automatisch aanmaken van database voor type %1 is niet geïmplementeerd.
    Gelieve database %2 handmatig aan te maken

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
nl: Fout bij het aanmaken van database %1, heeft u wel de juiste rechten om deze actie uit te voeren?

en: SQL storage
nl: SQL-opslag

en: Cannot open database %1
nl: Kan database %1 niet openen

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
nl: Er is een niet corrigeerbare fout opgetreden tijdens het lezen van de database

en: Database malfunction
nl: Database functioneert niet goed

en: Tried to access a file when it has not been opened
nl: Geprobeerd toegang te krijgen tot een bestand terwijl deze niet geopend was

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
nl: Er is een niet corrigeerbare fout opgetreden bij het schrijven in de database.
    De database is waarschijnlijk corrupt.

en: Cannot save to current database.
nl: Kan niet opslaan in huidige database.

en: Cannot save to current database: %1
nl: Kan niet opslaan in huidige database: %1

en: Database files (*.db *.sql)
nl: Databasebestanden (*.db *.sql)

en: Open database...
nl: Database openen...

en: Generate Database SQL
nl: Maak SQL voor de database aan

en: Database contains data which must be removed before using Save As.
    Do you wish to continue?
nl: De database bevat gegevens die moeten worden verwijderd voordat u Opslaan Als kunt gebruiken.
    Wilt u doorgaan?

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
nl: Kan database %1 niet openen of aanmaken
    Probeer Opslaan Als Database en klik op Help voor verdere informatie.

en: Budgets view
nl: Budgettenweergave

en: You have entered budget values using a different base which would result in a monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
nl: U hebt budget waarden ingevoerd die zijn gebaseerd op andere gegevens wat resulteert in een maandelijks budget van <b>%1</b>. Wilt u deze waarden gebruiken om het maandelijks budget op te stellen?

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
nl: Automatische toewijzing

en: You have entered budget values using a different base which would result in a yearly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
nl: U hebt budget waarden ingevoerd gebaseerd op andere gegevens wat resulteert in een jaarlijks budget van <b>%1</b>. Wilt u deze waarden gebruiken om het jaarlijks budget op te stellen?

en: You have entered budget values using a different base which would result in an individual monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budgets?
nl: U hebt budget waarden ingevoerd gebaseerd op andere gegevens wat resulteert in een individueel maandelijks budget van <b>%1</b>. Wilt u deze waarden gebruiken om de maandelijks budgetten op te stellen?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period
nl: Periode

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_monthlyButton)
en: Monthly
nl: Maandelijks

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yearlyButton)
en: Yearly
nl: Jaarlijks

[ctx: @action timeframe of the budget. month-by-month budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_individualButton)
en: Individual
nl: Individueel

en: Unable to add budget
nl: Kan budget niet toevoegen

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
nl: <p>Wilt u het budget <b>%1</b> verwijderen?</p>

en: Do you really want to remove all selected budgets?
nl: Wilt u alle geselecteerde budgetten daadwerkelijk verwijderen?

en: Remove Budget
nl: Budget verwijderen

en: Unable to remove budget.
nl: Kan budget niet verwijderen.

en: Copy of %1
nl: Kopie van %1

en: Select year
nl: Selecteer jaar

en: Budget year
nl: Budget jaar

en: Unable to modify budget.
nl: Kan budget niet wijzigen.

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
nl: Het huidige budget bevat al gegevens. Als u doorgaat worden alle gegevens vervangen.

[ctx: Warning message box]
en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Unable to reset budget
nl: Kan budget niet herstellen

en: Unable to modify budget
nl: Kan budget niet wijzigen

en: New budget
nl: Nieuw budget

en: Rename budget
nl: Hernoemen budget

en: Delete budget
nl: Verwijder budget

en: Copy budget
nl: Kopiëer budget

en: Change budget year
nl: Wijzig budget jaar

en: Budget based on forecast
nl: Budget gebaseerd op prognose

[ctx: Menu header]
en: Budget options
nl: Budget opties

en: A budget with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple budgets with the same identification name. Are you sure you would like to rename the budget?
nl: Er bestaat al een budget onder de naam %1. Het is niet aan te raden meerdere budgetten met dezelfde naam aan te maken. Weet u zeker dat u dit budget een andere naam wilt geven?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your budgets
nl: Uw budgetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new budget
nl: Creëer een nieuw budget

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new empty budget.
nl: Gebruik dit om een nieuw blanco budget aan te maken.

[ctx: New budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected budget.
nl: Het huidig budget een andere naam geven.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected budget.
nl: Gebruik dit om het budget een andere naam te geven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected budget
nl: Verwijder het geselecteerde budget

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected budget.
nl: Gebruik dit om het geselecteerde budget te verwijderen.

[ctx: @title header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList)
en: Name
nl: Naam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered values and stores the budget.
nl: De ingevoerde gegevens accepteren en het budget opslaan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to store the modified data.
nl: Gebruik dit om de gewijzigde gegevens op te slaan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Revert budget to last saved state.
nl: Terug naar laatste opgeslagen status gaan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Use this to discard the modified data.
nl: Gebruik dit om de gewijzigde gegevens niet op te slaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_hideUnusedButton)
en: Hide unused budget categories
nl: Verberg niet gebruikte budget categorieën

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_assignmentBox)
en: Assignments
nl: Toewijzingen

[ctx: Budget total]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total
nl: Totaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbBudgetSubaccounts)
en: Include subaccounts
nl: Inclusief sub-rekeningen

en: <qt>Do you want to save the changes for <b>%1</b>?</qt>
nl: <qt>Wilt u de wijzigingen voor <b>%1</b> opslaan?</qt>

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Please specify a budget name
nl: Specificeer a.u.b. een budget naam

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBudgetDlg)
en: New Budget
nl: Nieuwe Budget

[ctx: header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name
nl: Naam

en: Forecast view
nl: Prognoseweergave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forecastButton)
en: Forecast
nl: Prognose

note: i18n: ectx: label, entry (forecastMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate forecast
nl: Methode om de prognose te berekenen

note: i18n: ectx: label, entry (forecastDays), group (Forecast Options)
en: Days to forecast
nl: Dagen te prognosticeren

note: i18n: ectx: label, entry (forecastAccountCycle), group (Forecast Options)
en: Days of normal account cycle
nl: Dagen voor een normale rekening cyclus

note: i18n: ectx: label, entry (forecastCycles), group (Forecast Options)
en: Number of historic cycles to use in forecast
nl: Nummer van historische cycli te gebruiken in de prognose

note: i18n: ectx: label, entry (beginForecastDay), group (Forecast Options)
en: Day of month to start forecast
nl: Dag van de maand waarop de prognose start

note: i18n: ectx: label, entry (historyMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate history-based forecast
nl: Methode voor het berekenen van een prognose gebaseerd op historische gegevens

note: i18n: ectx: label, entry (skipOpeningDate), group (Forecast Options)
en: Skip opening date when fetching transactions
nl: Sla startdatum over tijdens ophalen van transacties

note: i18n: ectx: label, entry (includeFutureTransactions), group (Forecast Options)
en: Include future transaction when using Schedule Forecast
nl: Toekomstige transacties opnemen in periodieke transactie prognose

note: i18n: ectx: label, entry (includeScheduledTransactions), group (Forecast Options)
en: Include scheduled transactions when using Schedule Forecast
nl: Periodieke transacties opnemen in Periodieke transactie prognose

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ForecastViewSettings)
en: Forecast Settings
nl: Prognose-instellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of Days of Account Cycle:
nl: Aantal dagen voor rekening cyclus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Day of Month to start Forecast:
nl: Dag van de maand waarop de prognose  start:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Number of Days to Forecast:
nl: Aantal dagen te prognosticeren:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_forecastMethod)
en: Forecast Method
nl: Prognosemethode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton9)
en: Scheduled and Future Transactions
nl: Geplande en toekomstige transacties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton10)
en: History-based
nl: Historie-gebaseerd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: History-based settings
nl: Opties gebaseerd op historie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of Cycles to use in Forecast:
nl: Aantal cycli te gebruiken in de prognose:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_historyMethodGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_historyMethod)
en: History Forecast Method
nl: Prognose op basis van historie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: Simple Moving Average
nl: Eenvoudige Lopend gemiddelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Weighted Moving Average
nl: Gewogen gemiddelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Linear Regression
nl: Lineaire regressie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Days to Forecast:
nl: Aantal dagen te prognotiseren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Days of Accounts Cycle:
nl: Dagen voor rekening cyclus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Historic Cycles:
nl: Historische cycli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Chart Detail:
nl: Detail van grafiek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what level of detail to show on the chart.</p>
nl: <p>Kies welk niveau van detail te tonen in de grafiek.</p>

[ctx: Show all details]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
nl: Alles

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Top-Level
nl: Hoogste niveau

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Groups
nl: Groepen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Totals
nl: Totalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Current Forecast Method:
nl: Huidige prognose methodiek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_forecastMethod)
en: method
nl: Methode

[ctx: Advanced forecast view]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced)
en: Advanced
nl: Geavanceerd

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, budget)
en: Budget Forecast
nl: Budget prognose

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabChart) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChart)
en: Chart
nl: Grafiek

[ctx: Today's forecast]
en: Current
nl: Huidige

en: Total variation
nl: Totale variantie

en: 1 day | %1 days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: %1 dagen

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
nl: Het saldo van %1 is vandaag onder het minimum saldo van %2.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
nl[0]: Het saldo van %2 zakt onder het minimum saldo van %3 over %1 dag.
nl[1]: Het saldo van %2 zakt onder het minimum saldo van %3 over %1 dagen.

en: The balance of %1 is below %2 today.
nl: Het saldo van %1 is vandaag lager dan %2.

en: The balance of %1 is above %2 today.
nl: Het saldo van %1 is vandaag hoger dan %2.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
nl[0]: Het saldo van %2 wordt lager dan %3 over %1 dag.
nl[1]: Het saldo van %2 wordt lager dan %3 over %1 dagen.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
nl[0]: Het saldo van %2 stijgt boven %3 over %1 dag.
nl[1]: Het saldo van %2 stijgt boven %3 over %1 dagen.

en: The account %1 is decreasing %2 per cycle.
nl: De rekening %1 daalt %2 per cyclus.

en: Min Bal %1
nl: Min saldo %1

en: Min Date %1
nl: Min Datum %1

en: Max Bal %1
nl: Max Saldo %1

en: Max Date %1
nl: Max Datum %1

[ctx: Average balance]
en: Average
nl: Gemiddeld

[ctx: Total balance]
en: Total
nl: Totaal

en: No data provided by reports plugin for this chart.
nl: Geen gegevens geleverd door plug-in voor rapporten voor deze grafiek.

en: Enable reports plugin to see this chart.
nl: Plug-in voor rapporten om deze grafiek te zien.

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
nl: Gepland

[ctx: History-based method]
en: History
nl: Geschiedenis

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: This job cannot be edited anymore because it was sent already.
nl: Deze opdracht kan niet meer bewerkt worden omdat deze al is verzonden.

en: Job is being processed at the moment.
nl: Taak wordt op dit moment verwerkt.

en: The plugin to edit this job is not available.
nl: De plug-in om deze opdracht te bewerken is niet beschikbaar.

en: You need to select a single job for editing.
nl: U moet een enkele opdracht kiezen voor bewerking.

[ctx: The user selected credit transfers to send. But they cannot be sent.]
en: Cannot send selection
nl: Selectie verzenden lukt niet

en: Not all selected credit transfers can be sent because some of them are invalid or were already sent.
nl: Niet alle geselecteerde betalingen kunnen verzonden worden omdat sommige daarvan ongeldig zijn of al verzonden waren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sendMail) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSend) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonSend)
en: Send
nl: Verzenden

en: During the change of the order your previous entries could not be converted.
nl: Tijdens het wijzigen van de opdracht kan uw vorige invoer niet geconverteerd worden.

en: This credit-transfer was sent to your bank at %1 therefore cannot be edited anymore. You may create a copy for editing.
nl: Deze betalingsopdracht is naar uw bank gezonden om %1 en kan daarom niet meer bewerkt worden. U kunt een kopie voor bewerking aanmaken.

en: This credit-transfer is not editable. You may create a copy for editing.
nl: Deze betalingsopdracht is kan niet bewerkt worden. U kunt een kopie voor bewerking aanmaken.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Order Account
nl: Rekening voor betaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Account Balance
nl: Saldo van rekening

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Credit Transfer
nl: Betalingsopdracht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>This account does not support online banking.</p><p>If you think this is an error, please check if the plugin for this type of credit transfer and your online banking plugins are available.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit account heeft geen ondersteuning voor online bankieren.</p><p>Als u denkt dat dit een fout is, controleer dan of de plug-in voor dit type overmaken en uw plug-ins voor online bankieren beschikbaar zijn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEnque)
en: Enqueue
nl: In wachtrij zetten

en: Information to find issues.
nl: Informatie over het zoeken naar problemen

en: Information stored for provability.
nl: Informatie opgeslagen voor bewijsvoering.

en: Informative message without certain significance.
nl: Informatief bericht zonder bepaalde betekenis.

en: Warning message.
nl: Waarschuwingsbericht.

en: Origin
nl: Oorsprong

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: Action
nl: Actie

en: Destination
nl: Bestemming

en: Not able to display this job.
nl: Deze taak tonen lukt niet.

en: Could not find a plugin to display this job or it does not contain any data.
nl: Kon geen plug-in vinden om deze taak te tonen of het bevat geen gegevens.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: This job was accepted by the bank on %1.
nl: Deze taak is op %1 door de bank geaccepteerd

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: Sending this job failed (tried on %1).
nl: Deze taak verzenden is mislukt (geprobeerd op %1).

en: Sending this job was manually aborted.
nl: Deze opdracht verzenden is handmatig afgebroken.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank rejected this job on %1.
nl: De bank heeft deze opdracht op %1 afgewezen.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank accepted this job on %1.
nl: Deze opdracht is op %1 door de bank geaccepteerd.

en: This job needs further editing and cannot be sent therefore.
nl: Deze opdracht heeft verdere bewerking nodig en kan daarom niet verzonden worden.

en: This job is ready for sending.
nl: Deze opdracht is gereed voor verzenden.

en: Reports view
nl: Rapportenweergave

en: Outbox
nl: Postvak uit

en: Time
nl: Tijd

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
nl: Legenda

en: Initial Market Value
nl: Initiële marktwaarde

en: Ending Market Value
nl: Slotkoers

en: Opening Balance
nl: Openings Saldo

en: Closing Balance
nl: Eindsaldo

en: Grand Total
nl: Totaal

en: Calculated
nl: Berekend

en: Top Category
nl: Hoofd categorie

en: Category Type
nl: Categorie Type

en: Last Price
nl: Laatste koers

en: Buy Price
nl: Koopkoers

en: Net Value
nl: Netto waarde

en: Buy Value
nl: Koopwaarde

en: Sell Value
nl: Verkoopwaarde

en: Short-term Buy Value
nl: Korte termijn koopwaarde

en: Short-term Sell Value
nl: Korte termijn verkoopwaarde

en: Long-term Buy Value
nl: Lange termijn koopwaarde

en: Long-term Sell Value
nl: Lange termijn verkoopwaarde

en: Dividends Reinvested
nl: Herbelegde Dividenden

en: Dividends Paid Out
nl: Uitbetaalde Dividenden

en: Starting Balance
nl: Startsaldo

en: Ending Balance
nl: Eindsaldo

en: Market Value
nl: Marktwaarde

en: Annualized Return
nl: Jaarlijkse opbrengst

en: Return On Investment
nl: Investerings opbrengst

[ctx: Account name]
en: Name
nl: Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Next Due Date
nl: Vervaldatum

en: Occurrence
nl: Voorval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Payment Method
nl: Betalingsmethode

en: Opening Date
nl: Startdatum

en: Balance Early Warning
nl: Vroegtijdige saldo waarschuwing

en: Balance Max Limit
nl: Maximum saldo

en: Credit Early Warning
nl: Vroegtijdige krediet waarschuwing

en: Credit Max Limit
nl: Maximale krediet

en: Preferred
nl: Voorkeur

en: Loan Amount
nl: Bedrag van de lening

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestEditWizardPage)
en: Interest Rate
nl: Rentepercentage

en: Next Interest Change
nl: Volgende rentewijziging per

en: Periodic Payment
nl: Periodieke Betaling:

en: Final Payment
nl: Laatste Betaling

en: Current Balance
nl: Huidig saldo

en: Capital Gain
nl: Kapitaalwinst

en: Percentage Gain
nl: Winstpercentage

en: Short-term Gain
nl: Korte termijn winst

en: Long-term Gain
nl: Lange termijn winst

en: Transfer from %1
nl: Overboeking van %1

en: Transfer to %1
nl: Overboeking naar %1

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
nl: Ja

[ctx: Is this an opening balance account?]
en: Yes
nl: Ja

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
nl: Ja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Transfers
nl: Overboekingen

[ctx: @title:column report header]
en: Account
nl: Rekening

[ctx: @title:column report header]
en: Actual
nl: Actueel

[ctx: @title:column report header]
en: Difference
nl: Verschil

[ctx: @title:column report header]
en: Forecast
nl: Prognose

[ctx: @title:column report header]
en: Moving Average
nl: Lopend gemiddelde

[ctx: @title:column report header]
en: Moving Average Price
nl: Lopend gemiddelde prijs

[ctx: @title:column report header]
en: Price
nl: Koers

en: Month of %1
nl: Maand van %1

en: Week of %1
nl: Week van %1

en: No Institution
nl: Geen instituut

en: [Empty Payee]
nl: [Lege Begunstigde]

en: [Split Transaction]
nl: [Splits transactie]

[ctx: Split transaction]
en: Split
nl: Splitsen

en: [No Tag]
nl: [Geen tag]

[ctx: No institution]
en: None
nl: Geen

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
nl: %1 tot %2

en: All currencies converted to %1
nl: Alle valuta's omgezet naar %1

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
nl: Alle waarden in %1 tonen, tenzij anders aangegeven

en: Unable to generate report
nl: Kan rapport niet aanmaken

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
nl: Er was een fout bij het maken van uw rapport: "%1".
    Rapporteer deze fout a.u.b. bij de ontwikkelaars: kmymoney-devel@kde.org

en: Balance of %1
nl: Saldo van %1

en: %1 Balance History
nl: %1 Saldo historie

en: Generated Report
nl: Aangemaakt rapport

en: File %1 does not exist
nl: Bestand %1 bestaat niet

en: it is not a plain file
nl: geen normaal bestand

en: it is not readable
nl: niet leesbaar

en: it is empty
nl: het is leeg

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
nl[0]: Er is een probleem met bestand %1
nl[1]: Er zijn problemen met bestand %1

en: Report Configuration
nl: Rapport Configuratie

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
nl: Pas de configuratiewijzigingen to op het rapport

[ctx: General tab]
en: General
nl: Algemeen

en: Rows/Columns
nl: Rijen/Kolommen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Range
nl: Bereik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_reportPage)
en: Report
nl: Rapport

[ctx: @item the columns will display monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Monthly
nl: Maandelijks

[ctx: All accounts]
en: All
nl: Alles

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Income & Expenses
nl: Inkomsten & Uitgaven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Assets & Liabilities
nl: Bezittingen & Schulden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Categories
nl: Top categorieën

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Accounts
nl: Rekeningen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Accounts
nl: Top rekeningen

[ctx: @item the columns will display daily data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Daily
nl: Dagelijks

[ctx: @item the columns will display weekly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Weekly
nl: Wekelijks

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Bi-Monthly
nl: Tweemaandelijks

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Quarterly
nl: Ieder kwartaal

[ctx: @item the columns will display yearly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Only owned
nl: Alleen in bezit

en: Only sold
nl: Alleen verkocht

en: From period
nl: Uit de periode

en: Owned and sold
nl: In bezit en verkocht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Configure your report
nl: Uw rapport configureren

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
nl: Onbekend commando '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
nl: Onbekend commando '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()

en: Failed to save: %1
nl: Kan niet opslaan: %1

en: Default Report
nl: Standaard Rapport

en: Custom Report
nl: Eigen rapport

en: %1 (Customized)
nl: %1 (aangepast)

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
nl: Kan rapportgroep "%1" niet vinden voor rapport "%2".
    Rapporteer deze fout a.u.b. bij de ontwikkelaars: kmymoney-devel@kde.org

en: Failed to configure report: %1
nl: Kan rapport %1 niet configureren

en: Cannot add report, reason: "%1"
nl: Kan rapport niet toevoegen, reden: "%1"

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
nl: <b>%1</b> is een standaardrapport. U kunt dit rapport niet verwijderen.

en: Delete Report?
nl: Rapport Verwijderen?

[ctx: To open a new report]
en: &Open
nl: &Openen

[ctx: To print a report]
en: &Print
nl: &Afdrukken

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
nl: &Instellen

en: &New report
nl: &Nieuw rapport

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: %1 YTD Account Transactions
nl: %1 Rekening transacties tot vandaag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonChart)
en: Show the chart version of this report
nl: Laat de grafiek versie zien van dit rapport

en: Show the report version of this chart
nl: Laat de rapport versie zien van deze grafiek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Comment
nl: Commentaar

en: Reports
nl: Rapporten

en: <qt>Are you sure you want to delete report <b>%1</b>?  There is no way to recover it.</qt>
nl: <qt>Weet u zeker dat u rapport <b>%1</b> wilt verwijderen? U kunt deze niet meer terug halen.</qt>

en: Charts
nl: Grafieken

en: Favorite Reports
nl: Favoriete Rapporten

en: Old Customized Reports
nl: Oude eigen rapporten

en: Income and Expenses
nl: Inkomsten en Uitgaven

en: Income and Expenses This Month
nl: Inkomsten en Uitgaven deze maand

en: Income and Expenses This Year
nl: Inkomsten en Uitgaven dit Jaar

en: Income and Expenses By Year
nl: Inkomsten en Uitgaven per Jaar

en: Income and Expenses Graph
nl: Inkomsten en Uitgaven grafiek

en: Income and Expenses Bar Graph
nl: Balk grafiek Inkomsten en Uitgaven

en: Income and Expenses Pie Chart
nl: Inkomsten en Uitgaven taart grafiek

en: Net Worth
nl: Netto vermogen

en: Net Worth By Month
nl: Netto Waarde Per Maand

en: Net Worth Today
nl: Netto Waarde Vandaag

en: Net Worth By Year
nl: Netto Waarde Per Jaar

en: 7-day Cash Flow Forecast
nl: 7-daagse Cashflow prognose

en: Net Worth Graph
nl: Netto Waarde grafiek

en: Account Balances by Institution
nl: Saldo van rekeningen per instituut

en: Account Balances by Type
nl: Rekeningsaldo's per Type

en: Transactions by Account
nl: Transacties per Rekening

en: Transactions by Category
nl: Transacties per Categorie

en: Transactions by Payee
nl: Transacties per Begunstigde

en: Transactions by Tag
nl: Transacties per tag

en: Transactions by Month
nl: Transacties per Maand

en: Transactions by Week
nl: Transacties per Week

en: Loan Transactions
nl: Lening transacties

en: Transactions by Reconciliation Status
nl: Transacties per Controle Status

en: Cash Flow
nl: Cashflow

en: Cash Flow Transactions This Month
nl: Cashflow transacties deze maand

en: Investments
nl: Investeringen

en: Investment Transactions
nl: Investering Transacties

en: Investment Holdings by Account
nl: Investerings portefeuille per Rekening

en: Investment Holdings by Type
nl: Investerings portefeuille per Type

en: Investment Performance by Account
nl: Prestatie van de investeringen per rekening

en: Investment Performance by Type
nl: Investerings prestaties per Type

en: Investment Capital Gains by Account
nl: Kapitaalwinst van investering per rekening

en: Investment Capital Gains by Type
nl: Kapitaalwinst van investering per type

en: Investment Holdings Pie
nl: Investerings portefeuille grafiek

en: Investment Worth Graph
nl: Investeringswaarde grafiek

en: Investment Price Graph
nl: Investerings Prijs grafiek

en: Investment Moving Average Price Graph
nl: Grafiek gewogen gemiddelde investeringsprijs

en: Investment Moving Average
nl: Gewogen gemiddelde investeringen

en: Investment Moving Average vs Actual
nl: Gewogen gemiddelde versus actuele investeringen

en: Taxes
nl: Belastingen

en: Tax Transactions by Category
nl: Belasting transacties per categorie

en: Tax Transactions by Payee
nl: Belasting transacties per begunstigde

en: Tax Transactions by Category Last Fiscal Year
nl: Belasting transacties per categorie voor vorig fiscaal jaar

en: Tax Transactions by Payee Last Fiscal Year
nl: Belasting transacties per begunstigde voor vorig fiscaal jaar

en: Budgeting
nl: Budgettering

en: Budgeted vs. Actual This Year
nl: Budget vs. gerealiseerd dit jaar

en: Budgeted vs. Actual This Year (YTM)
nl: Budget vs. gerealiseerd dit jaar (YTM)

en: Monthly Budgeted vs. Actual
nl: Maandelijks gebudgetteerd vs. gerealiseerd

en: Yearly Budgeted vs. Actual
nl: Jaarlijks gebudgetteerd vs. gerealiseerd

en: Monthly Budget
nl: Maandelijks budget

en: Yearly Budget
nl: Jaarlijks budget

en: Yearly Budgeted vs Actual Graph
nl: Jaarlijks gebudgetteerd vs. gerealiseerd

en: Forecast By Month
nl: Prognose per maand

en: Forecast Next Quarter
nl: Prognose voor volgende kwartaal

en: Income and Expenses Forecast This Year
nl: Prognoses voor inkomsten en uitgaven dit jaar

en: Net Worth Forecast Graph
nl: Grafiek voor Netto waarde prognose

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewGeneralInfoWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStartWizardPage)
en: General Information
nl: Algemene informatie

en: Schedule Information
nl: Periodieke Transactie informatie

en: Schedule Summary Information
nl: Periodieke Transactie samenvatting

en: Account Information
nl: Rekening informatie

en: Loan Information
nl: Lening Informatie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure this report
nl: Configureer dit rapport

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNew)
en: Create a new report based on this one
nl: Creëer een nieuw rapport gebaseerd op deze

[ctx: @action create new report]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNew)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy this report to the clipboard
nl: Kopiëer dit rapport naar het klembord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy
nl: Kopiëren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export this report as an HTML or CSV file
nl: Exporteer dit rapport als een HTML of CSV bestand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Permanently delete this report
nl: Verwijder dit rapport permanent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close this window
nl: Sluit dit venster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close
nl: Sluiten

en: Net Worth Forecast
nl: Netto waarde prognose

en: You have no budgets to display.
nl: U hebt geen budgetten om te tonen.

en: Current Month Summary
nl: Samenvatting van huidige maand

en: Budgeted
nl: Gebudgetteerd

en: Actual
nl: Actueel

en: Difference
nl: Verschil

en: Budget Overruns
nl: Budget overschrijdingen

en: No Budget Categories have been overrun
nl: Er zijn geen budget-categorieën overschreden

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportsViewSettings)
en: Report Settings
nl: Rapportage-instellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Maximum number of legend items to display
nl: Maximum aantal te tonen items in de legenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaximumLegendItems)
en: maximum number of items in diagram legends
nl: maximum aantal items in legenda van diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Charts line width
nl: Lijndikte van grafiek

note: i18n: ectx: label, entry (LineWidth), group (Chart Settings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LineWidth)
en: Line width for diagrams, in pixels
nl: Lijndiktes van diagrammen, in pixels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Charts palette
nl: Palet van grafiek

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Default
nl: Standaard

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Rainbow
nl: Regenboog

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Subdued
nl: Ondergeschikt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Default CSS file
nl: Standaard CSS-profiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: default style sheet
nl: standaard stijlblad

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: *.css|CSS files
    *|All files (*)
nl: *.css|CSS-bestanden
    *|Alle bestanden (*)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: Report Tab
nl: Rapportage Tab

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
nl: <p>Op dit tabblad moet u de standaard instellingen van het rapport vastleggen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSettlementPeriod)
en: Settlement period
nl: Valutaperiode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTermsSeparator)
en: Terms separator
nl: Scheidingsteken van termen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyDateInput, m_termSeparator)
en: Before this date investments are counted as long-term investments.
nl: Voor deze datum worden investeringen als lange termijn investeringen geteld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show short-term and long-term capital gains
nl: Korte termijn en lange termijn kapitaalwinst tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblinvestmentSum)
en: Sum investments
nl: Som van investeringen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_settlementPeriod)
en: Time in days between the settlement date and the transaction date.
nl: Tijd in dagen tussen de valutadatum en de transactiedatum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHideTotals) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTotals)
en: Hide Totals
nl: Totalen verbergen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: Chart Tab
nl: Grafiek Tabblad

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: <p>On this tab, you configure the chart drawn for this report.</p>
nl: <p>Op dit tabblad kunt u de grafiek configureren behorend bij dit rapport.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p>Select what form you would like the chart to be drawn as.</p>
nl: <p>Selecteer welk formulier u wilt gebruiken als basis voor de te tekenen grafiek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Chart Type
nl: Grafiektype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Chart Palette
nl: Palet van grafiek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: <p>Select this option to draw the numeric values for data points next to their plot location.</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om numerieke waardes weer te geven direct naast hun locatie op de grafiek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: Draw values on chart
nl: Teken waarden op de grafiek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: <p>Select this option to cause the report to be shown as a chart when you first open the report.  Otherwise, it will come up as a text report.</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om het rapport als grafiek te tonen als u dit rapport voor het eerst opent. Anders wordt deze als tekst rapport getoond.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: Show as chart by default
nl: Laat standaard als grafiek zien

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCHGridLines)
en: <p>Select this option to show horizontal and vertical grid lines on the chart.</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om zowel horizontale als verticale lijnen te tonen in de grafiek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_logYaxis)
en: Logarithmic vertical axis
nl: Logaritmische verticale as

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_negExpenses)
en: Plot expenses downwards
nl: Uitgaven naar beneden plotten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel6)
en: <p>Select what width should be used to draw the line on the chart</p>
nl: <p>Selecteer welke dikte gebruikt moet worden om lijnen in de grafiek te tekenen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Line width
nl: Lijndikte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Report Name
nl: Rapport naam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editName)
en: <p>Choose a name for this report.</p>
nl: <p>Kies een naam voor dit rapport.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editComment)
en: <p>Enter a comment to help you remember the details of this report.</p>
nl: <p>Voeg commentaar toe om informatie over dit rapport vast te leggen.</p>

[ctx: Convert 'em!!]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: <p>Select this option to convert all values in the report to your base currency.</p><p>Leave it unchecked if you would like to see values in their original currency.</p><p>If currencies are not converted, then subtotals will not be shown.</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om alle waarden in dit rapport om te zetten naar de standaard valuta.</p><p>Zet deze optie uit als u de waarden wilt zien in de originele valuta.</p><p>Als de valuta niet worden geconverteerd, dan worden geen subtotalen berekend.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: Convert values to base currency
nl: Converteer waardes naar de standaard valuta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: <p>Select this option to notate this report as one of your favorites.</p><p>All your favorite reports are grouped in one place on the report list for easy access.</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om dit rapport als eén van uw favorieten aan te merken. </p><p>Alle uw favoriete rapporten worden gegroepeerd op één plaats in de lijst van rapporten zodat u ze eenvoudig kunt vinden.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: Mark as a favorite report
nl: Markeer als favoriet rapport

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: 
                  <p>
                  This option is for investments reports only which
                  show prices instead of balances as all other reports do.
                  </p>
                  <p>
                  Select this option to include prices only if there is an actual price for the date.
                  If not, 0 will be shown. In the graph, the value will be skipped.
                  </p>
                  <p>
                  If this option is off the last existing price is shown for a period, if
                  it is on, in a table the value is '0' shown and in a chart a linear
                  interpolation for the missing values will be performed.
                  <br>Example:
                  <br>There are prices for January and March, but there is no price for
                  February.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: shows the price for February as the last price of
                  January
                  <li><b>ON</b>: in a table the value is '0', in a chart a linear
                  interpolation for the February-price will be performed
                  (so it makes a kind of average-value using the January- and the
                  March-price in the chart)
                  </ul>
                  </p>
nl: 
                  <p>
                  Deze optie is alleen voor investeringsrapporten, die
                  koersen tonen in plaats van saldo's zoals alle andere rapporten doen.
                  </p>
                  <p>
                  Selecteer deze optie om koersen in te voegen alleen als er een actuele koers voor de datum is.
                  Zo niet, dan wordt 0 getoond. In de grafiek zal de waarde worden overgeslagen.
                  </p>
                  <p>
                  Als deze optie uit staat zal de laatst bestaande koers getoond worden voor een periode, is
                  deze aan, dan zal in een tabel de waarde '0' worden getoond en in een grafiek een lineaire
                  interpolatie voor de ontbrekende waarden worden uitgevoerd.
                  <br>Voorbeeld:
                  <br>Er zijn koersen voor januari en maart, maar er is geen koers voor
                  februari.
                  <ul>
                  <li><b>UIT</b>: toont de koers voor februari als de laatste koers van
                  januari
                  <li><b>AAN</b>: in een tabel de waarde '0', in een grafiek zal een lineaire
                  interpolatie voor de prijs in februari worden uitgevoerd
                  (er wordt dus een soort van gemiddelde waarden uit de januari- en 
                  maart-koers in de grafiek gemaakt)
                  </ul>
                  </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: Skip value if price is zero
nl: Sla de waarde over als de koers nul is

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
nl: Lijn

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
nl: Balk

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
nl: Gestapelde balk

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
nl: Taartpunt

[ctx: type of graphic palette]
en: Use application setting
nl: Instelling van toepassing gebruiken

[ctx: type of graphic palette]
en: Default
nl: Standaard

[ctx: type of graphic palette]
en: Rainbow
nl: Regenboog

[ctx: type of graphic palette]
en: Subdued
nl: Ondergeschikt

en: Show circular grid lines
nl: Circulaire rasterlijnen tonen

en: Show sagittal grid lines
nl: Pijlvormige rasterlijnen tonen

en: Show horizontal grid lines
nl: Horizontale rasterlijnen tonen

en: Show vertical grid lines
nl: Verticale rasterlijnen tonen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeBox)
en: Date range
nl: Datumbereik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Ticks
nl: Streepjes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: <p>Choose how large of a time period each column should encompass</p>
nl: <p>Kies de grootte van de tijdsperiode die iedere kolom moet omspannen</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dataRangeBox)
en: Data range
nl: Gegevensbereik

[ctx: From (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeStart)
en: From
nl: Van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMajorTick)
en: Major tick length
nl: Grootste lengte van streepjes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: Automatic
nl: Automatisch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: User defined
nl: Door de gebruiker bepaald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMinorTick)
en: Minor tick length
nl: Kleinste lengte van streepjes

[ctx: To (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeEnd)
en: To
nl: Naar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelsPrecision)
en: Labels precision
nl: Nauwkeurigheid van labels

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: Rows/Columns Tab
nl: Rijen/kolommen tabblad

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: <p>On this tab, you configure how you would like the rows and columns to be selected and organized.</p>
nl: <p>Op dit tabblad kunt u aangeven hoe u rijen en kolommen wilt selecteren en organiseren.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRows) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what kind of accounts to display as the rows of this report.</p>
nl: <p>Kies wel type rekeningen moeten worden getoond als rijen in dit rapport.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rowsLabel)
en: Rows
nl: Rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalColumn)
en: Show totals column
nl: Toon totalen kolom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_movingAverageLabel)
en: Average days
nl: Gemiddelde dagen

[ctx: @item all accounts]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
nl: Alles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalRow)
en: Show totals row
nl: Toon kolom met totalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkScheduled)
en: Include scheduled transactions
nl: Periodieke transacties invoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTransfers)
en: Include transfers
nl: Overboekingen invoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkUnused)
en: Include unused accounts/categories
nl: Toon ook niet gebruikte rekeningen/categorieën

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Organize by:
nl: Organiseer als:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
nl: <p>Kies hoe u transactie wilt groeperen in dit rapport.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
nl: <p>Kies hoe de kolommen moeten worden getoond in dit rapport.</p><p>De datum en het bedrag van transacties worden altijd getoond.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Show Columns
nl: Toon kolommen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkMemo)
en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de memo kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de aandelen kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPrice)
en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de koers van de investeringen kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de transactie controle kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAccount)
en: <p>Select this option to show the Account column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de rekening kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkNumber)
en: <p>Select this option to show the Number column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de Nummer-kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: <p>Select this option to show the Tag column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de kolom Tag te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPayee)
en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de Begunstigde kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: <p>Select this option to show the Category column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de Categorie kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: <p>Select this option to show the Action column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de Actie kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkBalance)
en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
nl: <p>Selecteer deze optie om de Lopen Saldo kolom te tonen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkLoans)
en: Include only Loan accounts
nl: Uitsluitend leningen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkInvestments) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: <p>Check this box to include only those categories which have been marked to "Include on Tax Reports"</p>
nl: <p>Vink dit aan om alléén die categorieën mee te nemen die zijn gemarkeerd met "Opnemen in Belasting rapport"</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkInvestments)
en: Include only Investment accounts
nl: Alleen investeringsrekeningen meenemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Do not display the individual transactions that make up a split transaction
nl: Laat niet de splitsingen zien die in deze transactie zijn opgenomen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Hide Split Transaction Details
nl: Verberg splitsing Details

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: Include only Tax categories
nl: Alleen Belasting categorieën tonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Do not display the transactions, leaving only totals displayed.
nl: De transacties niet tonen, alleen totalen worden getoond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Hide Transactions
nl: Transacties verbergen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History
nl: Geschiedenis

en: Loading Woob backend...
nl: Woob-backend wordt geladen...

en: Getting list of backends.
nl: Lijst van backends ophalen.

en: Connecting to bank...
nl: Bezig verbinding te maken met de bank...

en: Getting list of accounts from your bank.
nl: Lijst met rekeningen van uw bank ophalen.

en: No backends available.
    Add one using woob config-qt.
nl: Geen backends beschikbaar.
    Voeg er één toe met woob-config-qt.

en: No accounts available.
    Check your backend configuration in woob config-qt.
nl: Geen rekeningen beschikbaar.
    Controleer uw backend-configuratie in woob-config-qt.

en: Incorrect password.
nl: Wachtwoord onjuist.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Select Backend
nl: Backend selecteren

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Please select a backend from the list below...
nl: Selecteer een backend uit de onderstaande lijst...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBackendButton)
en: Select a backend
nl: Een backend selecteren

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageAccounts)
en: Select what <b>online</b> account you want to map to the <b>application</b> account...
nl: Selecteer welke <b>online</b> rekening u wilt laten overeenkomen met de rekening in de <b>toepassing</b>...

en: Woob plugin failed to fully initialize, most likely due to a missing or a misconfigured Python environment. Please refer to the manual on how to fix it.
nl: De volledige initialisatie van de Woob-plug-in is mislukt, meest waarschijnlijk vanwege een ontbrekende of verkeerd geconfigureerde Python omgeving. Kijk in de handleiding over hoe dat te repareren.

en: Woob plugin failed to fully initialize, most likely due to a missing or a misconfigured Woob Python module. Please refer to the manual on how to fix it.
nl: De volledige initialisatie van de Woob-plug-in is mislukt, meest waarschijnlijk vanwege een ontbrekende of verkeerd geconfigureerde Python module. Kijk in de handleiding over hoe dat te repareren.

en: Woob configuration
nl: Configuratie van Woob

en: Retrieving transactions...
nl: Transacties ophalen...

en: GPG installation not found or not working properly.
nl: Installatie van GPG niet gevonden of werkt niet juist.

en: No GPG secret keys found, please run gpg[2] --gen-key or import keys into gpg
nl: Geen geheime sleutels in GPG gevonden, voor gpg[2] --gen-key uit of importeer sleutels in gpg

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
nl: <p>U heeft ondersteuning voor GPG-encryptie ingeschakeld. DIt betekent dat nieuwe bestanden versleuteld zullen worden opgeslagen.</p><p>Bestaande bestanden zullen niet automatisch worden versleuteld. Om bestaande bestanden te versleutelen gebruikt u <b>Opslaan als...</b> en slaat u het bestand onder een andere naam op.<br/> Zodra u ervan overtuigd bent dat dit geslaagd is kunt u het oude bestand verwijderen en het nieuwe bestand voorzien van de originele naam.</p>

en: GPG encryption activated
nl: GPG-versleuteling geactiveerd

en: No encryption
nl: Geen versleuteling

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGpgKeySelectionDlg)
en: Select additional keys
nl: Voer additionele sleutels in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You have configured KMyMoney to save your data secured with GPG. Please choose the key you want to use for encryption of your data.
nl: U hebt KMyMoney geconfigureerd om uw gegevens te beveiligen met GPG. Kies de sleutel die u wilt gebruiken voor versleuteling van uw gegevens.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Add additional keys here
nl: Additionele sleutels hier toevoegen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, m_listWidget)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
nl: Voer de id van de sleutel in die u wilt gebruiken voor de gegevensversleuteling. Dit kan een e-mail adres zijn of een hexadecimale sleutel-id. In het geval van een sleutel-id niet vergeten de voorafgaande 0x mee te geven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ledLabel)
en: Keys for all of the above user ids found
nl: Sleutels voor alle hierboven genoemde gebruiker ID's

en:  (Brokerage)
nl:  (Afsluitprovisie)

en: Loading securities...
nl: Bezig met laden van fondsen...

en: Loading currencies...
nl: Bezig met laden van valuta...

en: Loading reports...
nl: Bezig met laden van rapporten...

en: Loading cost center...
nl: Bezig met laden van kostencentrum...

en: Unknown XML tag %1 found in line %2
nl: Onbekende XML label %1 gevonden in regel %2

en: Exception while creating a %1 element: %2
nl: Uitzondering tijdens het creëren van een %1 element: %2

en: Loading file information...
nl: Bezig met laden van bestandsinformatie...

en: Loading user information...
nl: Bezig met laden van gebruikers informatie...

en: Saving accounts...
nl: Opslaan van rekeningen...

en: Saving transactions...
nl: Opslaan van transacties...

en: Saving reports...
nl: Opslaan van rapporten...

en: Saving budgets...
nl: Opslaan van budgetten...

en: Saving online banking orders...
nl: Online bankopdrachten opslaan...

en: Saving costcenters...
nl: Opslaan van kostencentra...

en: XML storage
nl: XML-opslag

en: Save As
nl: Opslaan als

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
nl: KMyMoney bestanden

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
nl: Anonieme bestanden

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
nl: XML-bestanden

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
nl: Alle bestanden

en: KMyMoney files (*.kmy *.xml)
nl: KMyMoney bestanden (*.kmy *.xml)

en: GPG does not seem to be installed on your system. Please make sure that GPG can be found using the standard search path. This time, encryption is disabled.
nl: GPG lijkt niet te zijn geïnstalleerd op uw systeem. Zorg ervoor dat GPG gevonden kan worden met het standaard zoekpad. Voor deze keer is encryptie uitgeschakeld.

en: GPG not found
nl: GPG niet gevonden

en: <p>You have selected to encrypt your data also with the KMyMoney recover key, but the key with id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>has not been found in your keyring at this time. Please make sure to import this key into your keyring. You can find it on the <a href="https://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. This time your data will not be encrypted with the KMyMoney recover key.</p>
nl: <p>U heeft ervoor gekozen om uw gegevens te versleutelen met de KMyMoney herstelsleutel, maar de sleutel met id</p><p><center><b>%1</b></center></p> <p>is op dit moment niet aangetroffen in uw sleutelbos. Zorg ervoor dat u deze sleutel importeert naar uw sleutelbos. U kunt het vinden op de <a href="https://kmymoney.org/">KMyMoney website</a>. Deze keer zullen uw gegevens niet versleuteld worden met de KMyMoney herstelsleutel.</p>

en: GPG Key not found
nl: GPG-sleutel niet gevonden

en: <p>You have specified to encrypt your data for the user-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Unfortunately, a valid key for this user-id was not found in your keyring. Please make sure to import a valid key for this user-id. This time, encryption is disabled.</p>
nl: <p>U heeft ervoor gekozen om uw gegevens te versleutelen voor gebruikers-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Helaas is er geen geldige sleutel aangetroffen in uw sleutelbos. Zorg ervoor dat u een geldige sleutel importeert voor deze gebruikers-id. Deze keer is encryptie uitgeschakeld.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
nl: U heeft ingesteld dat uw gegevens in versleutelde vorm moeten worden opgeslagen met GPG. Denk er a.u.b. aan dat u al uw gegevens kunt verliezen als u dit versleuteld opslaat en het later niet meer kan ontcijferen. Als u onzeker bent, antwoordt dan <b>Nee</b>.

en: Store GPG encrypted
nl: Opslaan met GPG versleuteling

en: You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 day. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG). | You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 days. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG).
nl[0]: U hebt KMyMoney ingesteld om GPG te gebruiken om uw gegevens te beschermen en om uw gegevens ook te versleutelen met de KMyMoney herstelsleutel. Deze sleutel verloopt over %1 dagen. Werk de sleutel bij vanuit een server voor sleutels met uw GPG-frontend (bijv. KGPG).
nl[1]: U hebt KMyMoney ingesteld om GPG te gebruiken om uw gegevens te beschermen en om uw gegevens ook te versleutelen met de KMyMoney herstelsleutel. Deze sleutel verloopt over %1 dagen. Werk de sleutel bij vanuit een server voor sleutels met uw GPG-frontend (bijv. KGPG).

en: Recover key expires soon
nl: Herstelsleutel verloopt binnenkort

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: GPG encryption settings
nl: Opties voor GPG versleuteling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: This page allows you to set the parameters for encrypted file storage of your <b>KMyMoney</b> data based on <b>GPG</b>.<p>
    Access to the settings is disabled if <b>GPG</b> could not be detected on your system. In this case, please make sure that <b>GPG</b> is working properly for the current user.<p>
    The <i>additional recovery encryption</i> is only accessible, if the necessary key for <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> with id 0x8AFDDC8E is found in your keyring.
nl: Op deze pagina  kunt u de parameters instellen voor het versleutelen van uw <b>KMyMoney</b> database gebaseerd op <b>GPG</b>.<p>
    Toegang tot deze opties is uitgesloten als <b>GPG</b> niet aanwezig is op uw systeem. In dat geval is het belangrijk vast te stellen of <b>GPG</b> goed functioneert voor de huidige gebruiker.<p>
    De <i>Herstel versleuteling</i> groep is uitsluitend toegankelijk, als de juiste sleutel voor <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> met id 0x8AFDDC8E  is gevonden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WriteDataEncrypted)
en: Use GPG encryption
nl: Gebruik GPG versleuteling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Your key
nl: Uw sleutel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_masterKeyCombo)
en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
nl: Dit venster laat uw alle geheime sleutels zien in uw sleutelring. Selecteer de sleutel die u wilt gebruiken als u het bestand opslaat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Additional keys
nl: Additionele sleutels

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
nl: Voer de id van de sleutel in die u wilt gebruiken voor de gegevensversleuteling. Dit kan een e-mail adres zijn of een hexadecimale sleutel-id. In het geval van een sleutel-id niet vergeten de voorafgaande 0x mee te geven.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_userKeysFound)
en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
nl: Dit symbool geeft aan of the sleutel voor de opgegeven Gebruikers-ID is gevonden. Groen geeft aan dat de sleutel is gevonden, zwart geeft aan dat deze niet is gevonden.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_recoverKeyFound)
en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
nl: Dit symbool geeft aan, of de KMyMoney herstel sleutel is gevonden. Groen geeft aan dat de sleutel is gevonden, zwart geeft aan dat deze niet is gevonden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Recover Key available in keyring
nl: Hertel sleutel is beschikbaar in de sleutelring

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: You can specify to encrypt the data also with the KMyMoney recover key. Only the core KMyMoney developers are in possession of the respective private key required to read back such encrypted data.<p>
    
    This mechanism is provided for the case that you have lost your key and cannot access your data anymore. With this option activated, the KMyMoney developers can decrypt the data and supply you with it in a readable form. Please be prepared, that you have to answer a few detailed questions about the contents of your data before we will send it out.
nl: U kunt specificeren of de gegevens ook met de KMyMoney herstel sleutel moeten worden versleuteld. Alleen de KMyMoney ontwikkelaars zijn in bezit van de bijbehorende privé-sleutel om op deze wijze versleutelde gegevens te lezen.<p>
    
    Deze methode wordt gebruikt voor het geval u uw sleutel verliest en de gegevens niet meer kunnen worden gelezen. Als deze optie is geactiveerd kunnen de KMyMoney ontwikkelaars de gegevens ontcijferen en in een leesbaar formaat aan u opleveren. Alvorens deze optie actief is dient u een aantal gedetailleerde vragen te beantwoorden over uw database welke worden verzonden naar de KMyMoney ontwikkelaars.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
nl: Versleutel ook met de kMyMoney herstel sleutel

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysShowNrField), group (General Options)
en: Always show a No. field in transaction form
nl: Altijd een Nr. veld tonen in transactieformulier

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillTransaction), group (General Options)
en: Auto fill with previous transaction data
nl: Autovullen met vorige transactiegegevens

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillDifference), group (General Options)
en: Treat two transactions as identical, if amount differs by less than
nl: Behandel twee transacties als identiek, als de bedragen minder verschillen dan

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillUseMemos), group (General Options)
en: When auto fill with previous transaction data use the memos
nl: Bij automatisch invullen met vorige transactiegegevens de memo's gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveFile), group (General Options)
en: Autosave file periodically
nl: Periodiek opslaan

note: i18n: ectx: label, entry (AutoReconciliation), group (General Options)
en: Automatically find which transactions match the given reconciliation data
nl: Automatisch zoeken welke transacties overeenkomen met de gegeven controlegegevens

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackupCopies), group (General Options)
en: Number of backup files to keep
nl: Aantal te bewaren reservekopiebestanden

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSavePeriod), group (General Options)
en: Autosave interval in minutes
nl: Interval voor periodiek opslaan

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveOnClose), group (General Options)
en: Autosave file upon close
nl: Automatisch opslaan van bestand bij sluiten

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSchedule), group (General Options)
en: Check schedules upon startup
nl: Periodieke transacties nakijken bij opstarten

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalCalculator), group (General Options)
en: Name of external calculator program
nl: Naam van het externe rekenprogramma

note: i18n: ectx: label, entry (HolidayRegion), group (General Options)
en: Name of region used for non-processing days
nl: Naam van de regio gebruikte voor dagen zonder verwerking

note: i18n: ectx: label, entry (EnterMovesBetweenFields), group (General Options)
en: Using the Enter key moves between the fields
nl: Gebruik de Enter toets om te wisselen tussen velden

note: i18n: ectx: label, entry (StartLastViewSelected), group (General Options)
en: Start with last selected view or homepage
nl: Start met laatst gekozen pagina of startpagina

note: i18n: ectx: label, entry (LastViewSelected), group (General Options)
en: The last selected view
nl: De laatst gekozen weergave

note: i18n: ectx: label, entry (WriteDataEncrypted), group (General Options)
en: Use GPG to encrypt data file
nl: Gebruik GPG om het bestand te versleutelen

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptRecover), group (General Options)
en: Also encrypt against recover key
nl: Versleutel ook met de herstel sleutel

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipient), group (General Options)
en: GPG User ID (deprecated)
nl: GPG Gebruikers ID

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipientList), group (General Options)
en: GPG User ID
nl: GPG Gebruikers ID

note: i18n: ectx: label, entry (ExpertMode), group (General Options)
en: Run in expert (accountant) mode
nl: Start in expert (accountant) modus

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSplash), group (General Options)
en: Show splash screen during startup
nl: Laat splash-screen zien tijdens opstarten

note: i18n: ectx: label, entry (syncLedgerInvestment), group (General Options)
en: Synchronize account in ledger and investment view
nl: Synchroniseer rekening in kasboek en Investerings overzicht

note: i18n: ectx: label, entry (viewType), group (General Options)
en: The type of the KMyMoney view
nl: Het type weergave van KMyMoney

note: i18n: ectx: label, entry (firstTimeRun), group (General Options)
en: First time switch to start new user wizard
nl: Eerste keer starten van de wizard voor nieuwe gebruikers

note: i18n: ectx: label, entry (showTitleBar), group (General Options)
en: Show title bar on each view
nl: Titelbalk in elke weergave tonen

note: i18n: ectx: label, entry (stringMatchFromStart), group (General Options)
en: Match strings in auto-completion only from the first letter on. A substring behind the first letter is not found.
nl: Laat tekenreeksen in auto-aanvullen alleen overeenkomen vanaf de eerste letter. Een subtekenreeks na de eerste letter wordt niet gevonden.

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionFormTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in transaction form
nl: Volgorde van tabbladen met bewerkingswidgets in transactieformulier

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionRegisterTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in register
nl: Volgorde van tabbladen met bewerkingswidgets in register

note: i18n: ectx: label, entry (ItemList), group (Homepage Options)
en: Order of items on homepage
nl: Volgorde van items op de startpagina

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Zoom factor used for home view HTML page
nl: Zoomfactor gebruikt voor het bekijken van de HTML pagina

note: i18n: ectx: label, entry (RememberZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Remember (manually adjusted) zoom factor in home view on program end.
nl: Onthoud de (handmatig gewijzigde) zoomfactor in homeweergave bij afsluiten van het programma.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLimitInfo), group (Homepage Options)
en: Show account limit information on the Homepage
nl: Toon rekening limiet op de Startpagina

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts), group (Homepage Options)
en: Show balance status on the Homepage for accounts where data imports include balance information.
nl: Status van saldo tonen op de hoofdpagina voor rekeningen waar gegevens importeren saldo-informatie omvat.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfUnmarkedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not marked transactions per account on the Homepage [!M]
nl: Aantal niet gemarkeerde transacties per rekening op de homepagina tonen [!M]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfClearedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of cleared transactions per account on the Homepage [C]
nl: Aantal vrijgegeven transacties per rekening op de homepagina tonen [C]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfNotReconciledTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account on the Homepage [!R]
nl: Aantal niet gecontroleerde (niet gemarkeerd + vrijgegeven) transacties per rekening op de homepagina tonen [!R]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDateOfLastReconciliation), group (Homepage Options)
en: Show date of last reconciliation on the Homepage
nl: Datum van laatste transactie-controle tonen op de homepagina

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceLiabilities), group (Homepage Options)
en: Hide zero balance liabilities on the Homepage
nl: Schulden met saldo nul op de homepagina verbergen

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomColors), group (Color Options)
en: Use custom colors
nl: Eigen kleuren gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (transactionImportedColor), group (Color Options)
en: Background color for imported transactions
nl: Achtergrond kleur voor geïmporteerde transacties

note: i18n: ectx: label, entry (transactionMatchedColor), group (Color Options)
en: Background color for matched transactions
nl: Achtergrond kleur voor identieke transacties

note: i18n: ectx: label, entry (transactionErroneousColor), group (Color Options)
en: List color for erroneous transactions
nl: Kleur van foutieve transacties in de lijst

note: i18n: ectx: label, entry (missingConversionRateColor), group (Color Options)
en: List color for missing conversion rate
nl: Kleur van de lijst voor ontbrekende wisselkoersen

note: i18n: ectx: label, entry (groupMarkerColor), group (Color Options)
en: Background color for group marker
nl: Achtergrondkleur voor groep markering

note: i18n: ectx: label, entry (fieldRequiredColor), group (Color Options)
en: Background color for required fields
nl: Achtergrondkleur voor verplichte velden

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCategoriesInAccountsView), group (List Options)
en: Show categories in the accounts view
nl: Toon categorieën in de weergave van rekeningen

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceEquities), group (List Options)
en: Hide zero balance equities
nl: Aandelen met saldo nul verbergen

note: i18n: ectx: label, entry (HideFinishedSchedules), group (List Options)
en: Hide finished schedules
nl: Verberg afgehandelde periodieke transacties

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlannedScheduleDates), group (List Options)
en: Show schedules with planned date
nl: Periodieke transacties tonen met geplande datum

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFancyMarker), group (List Options)
en: Show fancy group markers
nl: Laat mooie groeps markeringen zien

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFiscalMarker), group (List Options)
en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
nl: Laat mooie markeringen zien voor het vorige en het huidige fiscale jaar

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBegin), group (List Options)
en: Starting month of the fiscal year
nl: Start maand van het fiscale jaar

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBeginDay), group (List Options)
en: Starting day of the fiscal year
nl: Startdatum voor het fiscale jaar

note: i18n: ectx: label, entry (StartDate), group (List Options)
en: Start date
nl: Startdatum

note: i18n: ectx: label, entry (logPath), group (List Options)
en: Log file path
nl: Pad voor logbestand

note: i18n: ectx: label, entry (useSystemFont), group (List Options)
en: Use system font
nl: Gebruik systeemlettertypen

note: i18n: ectx: label, entry (sortNormalView), group (List Options) i18n: ectx: label, entry (sortReconcileView), group (List Options)
en: Sort order of register in normal view
nl: Sorteervolgorde in het standaard kasboek overzicht

note: i18n: ectx: label, entry (sortSearchView), group (List Options)
en: Sort order of register in search dialog
nl: Sorteervolgorde in de kasboek zoek dialoog

note: i18n: ectx: label, entry (defaultReconciliationState), group (List Options)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation
nl: Standaard status voor transactie ingevoerd tijdens saldo controle

note: i18n: ectx: label, entry (matchInterval), group (Import options)
en: Number of days (plus/minus) to search for matching transactions
nl: Aaantal dagen (plus/minus) waarbinnen naar overeenkomstige transacties moet worden gezocht.

note: i18n: ectx: label, entry (askForPayeeCategory), group (Import options)
en: During import, ask for a new payee's default category
nl: Naar de standaard categorie vragen voor een nieuwe begunstigde bij importeren

note: i18n: ectx: label, entry (qifCash), group (QIF Options)
en: additional names for cash account
nl: extra namen voor kasrekening

note: i18n: ectx: label, entry (qifBank), group (QIF Options)
en: additional names for checking account
nl: extra namen voor betaalrekening

note: i18n: ectx: label, entry (qifCreditCard), group (QIF Options)
en: additional names for credit card account
nl: extra namen voor creditcardrekening

note: i18n: ectx: label, entry (qifAsset), group (QIF Options)
en: additional names for asset account
nl: extra namen voor activarekening

note: i18n: ectx: label, entry (qifOpeningBalance), group (QIF Options)
en: additional names for opening balance payee
nl: extra namen voor beginsaldo van begunstigde

note: i18n: ectx: label, entry (qifInvoice), group (QIF Options)
en: additional names for invoice accounts
nl: extra namen voor rekening voor nota's

note: i18n: ectx: label, entry (showAccountsExpanded), group (Account View Settings)
en: Show accounts view expanded when loaded
nl: Uitgebreide weergave van rekeningen tonen bij laden

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumLegendItems), group (Chart Settings)
en: Maximum quantity of legend items to display on charts
nl: Maximum aantal te tonen legenda-items in grafieken

note: i18n: ectx: label, entry (ChartsPalette), group (Chart Settings)
en: The palette used to render charts
nl: Het gebruikte palet voor het maken van grafieken

note: i18n: ectx: label, entry (CssFileDefault), group (Chart Settings)
en: Name of default CSS file
nl: Naam van het standaard CSS-bestand

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Buy shares
nl: Koop aandelen

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Sell shares
nl: Verkoop aandelen

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Reinvest dividend
nl: Dividend Herbeleggen

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Yield
nl: Opbrengst

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Add shares
nl: Aandelen toevoegen

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Remove shares
nl: Verwijdere aandelen

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Split shares
nl: Splits aandelen

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Interest Income
nl: Rente-inkomsten

en: The posting date of the transaction.
nl: De plaatsingsdatum van de transactie.

en: The posting date is prior to the opening date of account <b>%1</b>.
nl: De plaatsingsdatum is ouder dan de openingsdatum van rekening <b>%1</b>.

[ctx: @info:usagetip]
en: The transaction commodity has been changed which will possibly make all price information invalid. Please check them.
nl: De transactiezaak is gewijzigd die mogelijk alle prijsinformatie ongeldig zal maken. Controleer dat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Category for fees
nl: Categorie voor kosten

[ctx: @info:tooltip]
en: Amount of fees
nl: Bedrag van kosten

[ctx: @info:tooltip]
en: Category for interest
nl: Categorie voor rente

[ctx: @info:tooltip]
en: Amount of interest
nl: Hoeveelheid rente

[ctx: @info:tooltip]
en: Asset or brokerage account
nl: Bezit- of depotrekening

[ctx: @info:tooltip]
en: Price information for this transaction
nl: Prijsinformatie voor deze transactie

[ctx: @info:tooltip]
en: Number of shares
nl: Aantal aandelen

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter number of shares for this transaction
nl: Het aantal aandelen voor deze transactie invoeren.

[ctx: @info:tooltip]
en: Split ratio
nl: Splitsverhouding

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the split ratio for this transaction
nl: De splitsverhouding voor deze transactie invoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter price information for this transaction
nl: De prijsinformatie voor deze transactie invoeren.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select account to balance the transaction
nl: De rekening selecteren om de transactie gelijk te trekken

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter category for fees
nl: Categorie voor kosten invoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter amount of fees
nl: Het bedrag van de kosten invoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter category for interest
nl: Categorie voor rente invoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter amount of interest
nl: Bedrag aan rente

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
nl: Kan rekening '%1' niet verwijderen. Oorzaak: %2

en: <qt>You have closed this account. It remains in the system because you have transactions which still refer to it, but it is not shown in the views. You can make it visible again by going to the View menu and selecting <b>Show all accounts</b> or by deselecting the <b>Do not show closed accounts</b> setting.</qt>
nl: <qt>Deze rekening hebt u gesloten. De rekening blijft bestaan omdat er transacties aan zijn gekoppeld, maar zal niet meer zichtbaar zijn. U kunt de rekening weer zichtbaar maken in het menu Beeld en <b>Toon alle rekeningen</b> te kiezen of door het uitvinken van de optie <b>Verberg gesloten rekeningen</b>.</qt>

en: Information
nl: Informatie

en: Do you really want to remove the mapping of account <b>%1</b> to an online account? Depending on the details of the online banking method used, this action cannot be reverted.
nl: Wet u zeker dat u de koppeling van rekening <b>%1</b> met een online rekening wilt verwijderen? Afhankelijk van de gebruikte methode voor online bankieren kan het zijn dat deze actie omkeerbaar is.

en: Remove mapping to online account
nl: Verwijderen koppeling naar online rekening

en: Unable to unmap account from online account: %1
nl: Kan koppeling naar online rekening %1 niet verwijderen.

en: You try to map a brokerage account to an online account. This is usually not advisable. In general, the investment account should be mapped to the online account. Please cancel if you intended to map the investment account, continue otherwise
nl: U probeert een depotrekening overeen te laten komen met een online rekening. Dit is in het algemeen geen goed idee. In het algemeen laat men de investeringsrekening overeenkomen met de online rekening. Annuleer als u de investeringsrekening overeen wil laten komen met de online rekening, ga anders door

en: Mapping brokerage account
nl: Depotrekening mappen

en: Select online banking plugin
nl: Selecteer invoegtoepassing voor online bankieren

en: Unable to map account to online account: %1
nl: Kan koppeling naar online rekening %1 niet aanmaken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_collapseButton)
en: Collapse all accounts in the list
nl: Alle rekeningen in deze lijst invouwen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_expandButton)
en: Expand all accounts in the list
nl: Alle rekeningen in deze lijst uitvouwen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hiddenCategories)
en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
nl: N.B.: Ongebruikte categorieën worden niet getoond, zoals ingesteld in Instellingen - KMyMoney instellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_totalProfitsLabel)
en: Total Profits:
nl: Totale Winsten:

en: Edit account '%1'
nl: Bewerk rekening '%1'

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
nl: Kan rekeningen '%1' niet aanpassen. Oorzaak: %2

en: The balance of the account must be zero before the account can be closed
nl: Het saldo van de rekening moet nul zijn voordat de rekening kan worden gesloten

en: All subaccounts must be closed before the account can be closed
nl: Alle subrekeningen moeten gesloten zijn voordat de rekening gesloten kan worden

en: This account is still included in an active schedule
nl: Deze rekening is nog steeds actief in een periodieke betaling

en: This account is still mapped to an online account
nl: Deze rekening is nog steeds gekoppeld aan een online rekening

en: Edit category '%1'
nl: Bewerk categorie '%1'

en: Unable to modify category '%1'. Cause: %2
nl: Kan categorie '%1' niet aanpassen. Oorzaak: %2

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
nl: Kan categorie <b>%1</b> niet vervangen door categorie <b>%2</b>, Reden: %3

en: <qt>Do you really want to delete category <b>%1</b>?</qt>
nl: <qt>Wilt u categorie <b>%1</b> daadwerkelijk verwijderen?</qt>

en: <qt>Unable to delete category <b>%1</b>. Cause: %2</qt>
nl: <qt>Kan categorie  <b>%1</b> niet verwijderen. Oorzaak: %2</qt>

en: <qt>Do you want to delete category <b>%1</b> with all its sub-categories or only the category itself? If you only delete the category itself, all its sub-categories will be made sub-categories of <b>%2</b>.</qt>
nl: <qt>Wilt u categorie <b>%1</b> vervangen inclusief alle subcategorieën of alleen de categorie zelf? Als u alleen de categorie wilt vervangen, dan worden alle subcategorieën gekoppeld aan categorie <b>%2</b>.</qt>

en: Delete all
nl: Alles verwijderen

en: Just the category
nl: Alleen de categorie

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
nl: <p>Sommige subcategorieën van de categorie <b>%1</b> kunnen niet worden verwijderd, omdat deze nog in gebruik zijn. Ze worden verplaatst naar subcategorieën van <b>%2</b>. Doorgaan?</p>

en: <qt>Unable to delete a sub-category of category <b>%1</b>. Reason: %2</qt>
nl: <qt>Kan subcategorie van categorie <b>%1</b> niet verwijderen. Reden: %2</qt>

en: Unable to delete category '%1'. Cause: %2
nl: Kan categorie '%1' niet verwijderen. Oorzaak: %2

en: Reconcile
nl: Transactie controle

en: Reconcile - disabled because you are currently reconciling <b>%1</b>
nl: Transactie controle - uitgeschakeld omdat u nu <b>%1</b> aan het controleren bent

en: Duplicate the current selected transactions
nl: Dupliceer de geselecteerde transacties

en: Add reversing transactions to the currently selected
nl: Transacties terugdraaien naar de nu geselecteerden toevoegen

en: Difference: %1
nl: Verschil: %1

en: Balance: %1
nl: Saldo: %1

en: Investment value: %1%2
nl: Investeringswaarde: %1%2

en: KMyMoney has detected transactions matching your reconciliation data.
    Would you like KMyMoney to clear these transactions for you?
nl: KMyMoney heeft een aantal transacties gedetecteerd die overeenkomen met controles op transacties. Wilt u KMyMoney deze transacties als in orde bevonden laten markeren?

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to continue to edit the transactions anyway?
nl: Tenminste één splitsing van deze transactie is gecontroleerd. Wilt u doorgaan met het bewerken van de transactie?

en: Transaction already reconciled
nl: Transactie is al gecontroleerd

en: Cannot create transactions when no account is selected.
nl: Kan geen transactie aanmaken als er geen rekening  is geselecteerd.

en: Cannot create transactions in the context of a category.
nl: Kan geen transacties aanmaken binnen de context van een categorie.

en: Cannot create transactions in a closed account.
nl: Kan geen transacties aanmaken voor een gesloten rekening.

en: Cannot edit transactions in the context of a category.
nl: Kan transacties niet bewerken.

en: Cannot edit mixed investment action/type transactions together.
nl: Kan niet een gemixte investerings actie/type samen bewerken.

en: Cannot edit investment transactions and non-investment transactions together.
nl: Kan niet een investerings transactie en een normale transactie tegelijkertijd bewerken.

en: Cannot edit multiple split transactions at once.
nl: Kan niet meer dan één transactie per keer bewerken.

en: Cannot edit investment transactions in the context of this account.
nl: Kan investerings transactie niet bewerken in de context van deze rekening.

en: <p>Please select what you want to do: discard the changes, save the changes or continue to edit the transaction.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
nl: <p>Selecteer wat u wilt: de wijzigingen annuleren, de wijzigingen opslaan of doorgaan met het bewerken van transacties.</p><p>U kunt ook een optie instellen om de transactie automatisch op te slaan wanneer u een andere selecteert.</p>

en: End transaction edit
nl: Transactie bewerken beëindigen

en: <p>Please select what you want to do: discard or save the changes.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
nl: <p>Selecteer wat u wilt: de wijzigingen annuleren of opslaan.</p><p>U kunt ook een optie instellen om de transactie automatisch op te slaan wanneer u een andere selecteert.</p>

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
nl: Tenminste één splitsing van deze transactie is gecontroleerd. Wilt u doorgaan met het verwijderen van deze transacties?

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
nl[0]: Wilt u de geselecteerde transactie verwijderen?
nl[1]: Wilt u alle %1 geselecteerde transacties verwijderen?

en: Delete transaction
nl: Transactie verwijderen

en: Unable to duplicate transaction(s)
nl: Kan transactie(s) niet dupliceren

en: Unable to accept transaction
nl: Kan transactie niet accepteren

en: Unable to modify transaction
nl: Kan transactie niet wijzigen

en: Date: %1
nl: Datum: %1

[ctx: Name for unknown payee]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Payee: %1
nl: Begunstigde: %1

en: Amount: %1
nl: Bedrag: %1

en: Memo: %1
nl: Notitie: %1

en: You are about to finish the reconciliation of this account with a difference between your bank statement and the transactions marked as cleared.
    Are you sure you want to finish the reconciliation?
nl: U staat op het punt de controle van deze rekening af te sluiten met een saldoverschil tussen uw bankafschrift en de transacties die u als in orde bevonden hebt gemarkeerd.
    Weet u zeker dat u nu wilt afsluiten?

en: Confirm end of reconciliation
nl: Bevestig het afsluiten van saldo controle

en: Statement Details
nl: Bankafschrift details

en: Statement Deposit Details
nl: Details over bijschrijvingen

en: Statement Payment Details
nl: Details over betalingen

en: %1 deposit (%2) | %1 deposits (%2)
nl[0]: %1 bijschrijving (%2)
nl[1]: %1 bijschrijvingen (%2)

en: %1 charge (%2) | %1 charges (%2)
nl[0]: %1 vordering (%2)
nl[1]: %1 vorderingen (%2)

en: %1 payment (%2) | %1 payments (%2)
nl[0]: %1 betaling (%2)
nl[1]: %1 betalingen (%2)

en: Go to '%1'
nl: Ga naar '%1'

en: Statement: %1
nl: Bankafschrift: %1

[ctx: Cleared balance]
en: Cleared: %1
nl: In orde bevonden: %1

en: Last reconciled: %1
nl: Laatste transactie controle: %1

en: Never reconciled
nl: Nooit gecontroleerd

en: Cannot process transaction with focus if it is not selected.
nl: Kan geen transactie aanpassen als deze niet is geselecteerd.

en: Unable to delete transaction(s)
nl: Kan transactie(s) niet verwijderen

en: Unable to unmatch the selected transactions
nl: Kan deze transacties niet vergelijken

en: Unable to match the selected transactions
nl: Kan deze transacties niet vergelijken

en: Running automatic reconciliation
nl: Automatische transactiecontrole uitvoeren

en: Before KMyMoney can give you detailed information about your financial status, you need to create at least one account. Until then, KMyMoney shows the welcome page instead.
nl: Voordat KMyMoney u gedetailleerde informatie over uw financiële situatie kan verstrekken, dient u tenminste een rekening aan te maken. KMyMoney toont u derhalve de Startpagina.

en: Your Financial Summary
nl: Uw Financiële Samenvatting

en: Preferred Accounts
nl: Voorkeursrekeningen

en: Payment Accounts
nl: Betaalrekeningen

en: Show KMyMoney welcome page
nl: Toon KMyMoney welkomstpagina

en: Overdue payments
nl: Achterstallige betalingen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, ScheduleWizardPage)
en: Schedule
nl: Periodieke transacties

en: Balance after
nl: Saldo na

en: Today's due payments
nl: Betalingen voor vandaag

en: Future payments
nl: Toekomstige betalingen

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
nl: Minder periodieke transacties tonen in de lijst

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
nl: Meer periodieke transacties tonen in de lijst

en: Enter schedule
nl: Voer Periodieke Transactie in

en: Skip schedule
nl: Sla periodieke transactie over

en: Edit schedule
nl: Bewerk periodieke transactie

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
nl[0]:  (%1 betaling)
nl[1]:  (%1 betalingen)

en: Last Reconciled
nl: Laatste transactie controle

en: To Minimum Balance / Maximum Credit
nl: Verschil t.o.v. minimum saldo / maximale krediet

[ctx: Forecast days]
en: %1 Day Forecast | %1 Day Forecast
nl[0]: %1 dagen prognose
nl[1]: %1 dagen prognose

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
nl[0]: %1 dag
nl[1]: %1 dagen

en: Assets and Liabilities Summary
nl: Samenvatting van bezittingen en schulden

en: Asset Accounts
nl: Activarekeningen

en: Liability Accounts
nl: Rekening voor schulden

en: Total Assets
nl: Bruto vermogen

en: Total Liabilities
nl: Bezittingen en schulden

en: Cash Flow Summary
nl: Samenvatting van cashflow

en: Income and Expenses of Current Month
nl: Inkomsten en uitgaven deze maand

en: Scheduled Income
nl: Periodieke inkomsten

en: Expenses
nl: Uitgaven

en: Scheduled Expenses
nl: Periodieke uitgaven

en: Liquid Assets and Liabilities
nl: Liquide middelen en schulden

en: Liquid Assets
nl: Liquide middelen

en: Transfers to Liquid Liabilities
nl: Overboekingen naar liquide schulden

en: Liquid Liabilities
nl: Liquide schulden

en: Other Transfers
nl: Ander overboekingen

en: Cash Flow Status
nl: Status cashflow

en: Expected Liquid Assets
nl: Verwachte liquide middelen

en: Expected Liquid Liabilities
nl: Verwachte liquide schulden

en: Expected Profit/Loss
nl: Verwachte winst/verlies

en: Unable to store institution: %1
nl: Kan instituut niet opslaan: %1

en: Unable to edit institution: %1
nl: Kan instituut niet bewerken: %1

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
nl: <p>Wilt u dit instituut echt verwijderen <b>%1</b>?</p>

en: Unable to delete institution: %1
nl: Kan instituut niet verwijderen: %1

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
nl: <p>Wilt u de investering verwijderen <b>%1</b>?</p>

en: Delete investment
nl: Investering verwijderen

en: Unable to delete investment: %1
nl: Kan investering niet verwijderen: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KInvestmentView)
en: Investment Summary
nl: Investering Samenvatting

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_equitiesTab)
en: Equities
nl: Aandelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Account:
nl: Rekening Selecteren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_equitiesTree)
en: Summary of the equities contained in this account, showing your holdings and their most recent price.
nl: Samenvatting van alle aandelen voor deze rekening. Hier ziet u uw portefeuille en de actuele waarde.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Change the security information of the selected entry.
nl: Wijzig de fondsinformatie van het geselecteerde item.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Remove this security item from the file
nl: Verwijder dit fonds uit  het bestand

en: Ledgers
nl: Kasboeken

en: New ledger
nl: Nieuw kasboek

en: Do you want to show <b>%1</b> column on every loaded view?
nl: Wilt u kolom <b>%1</b> bij elke geladen weergave tonen?

en: Do you want to hide <b>%1</b> column on every loaded view?
nl: Wilt u kolom <b>%1</b> bij elke geladen weergave verbergen?

en: Show home page
nl: Toon welkomstpagina

en: Show institutions page
nl: Pagina met instituten tonen

en: Show accounts page
nl: Pagina met rekeningen tonen

en: Show scheduled transactions page
nl: Pagina met periodieke transacties tonen

en: Show categories page
nl: Pagina met categorieën tonen

en: Show tags page
nl: Pagina met tags tonen

en: Show payees page
nl: Pagina met begunstigden tonen

en: Show ledgers page
nl: Pagina met kasboeken tonen

en: Show investments page
nl: Pagina met investeringen tonen

en: Show reports page
nl: Pagina met rapporten tonen

en: Show budget page
nl: Pagina met budget tonen

en: Show forecast page
nl: Pagina met prognoses tonen

en: Show outbox page
nl: Pagina met postvak uit tonen

en: Unable to add schedule: %1
nl: Kan periodieke transactie niet toevoegen: %1

en: A payee with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple payees with the same identification name. Are you sure you would like to rename the payee?
nl: Er is al een begunstigde met de naam %1. Het is niet aan te raden meerdere begunstigden aan te maken onder dezelfde naam. Weet u zeker dat u de begunstigde een andere naam wilt geven?

en: Unable to modify payee
nl: Kan begunstigde niet wijzigen

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
nl: <p>Wilt u begunstigde <b>%1</b> verwijderen?</p>

en: Do you really want to remove all selected payees?
nl: Wilt u alle geselecteerde begunstigden echt verwijderen?

en: Remove Payee
nl: Begunstigde Verwijderen

en: <p>Do you really want to merge the selected payees?
nl: <p>Wilt u de geselecteerde begunstigden samenvoegen?

en: Merge Payees
nl: Begunstigden samenvoegen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your payees
nl: Uw begunstigde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new payee
nl: Creëer een nieuwe crediteur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new payee.
nl: Gebruik dit om een nieuwe crediteur te maken.

[ctx: New payee]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected payee
nl: Geef de geselecteerde crediteur een andere naam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected payee.
nl: Gebruik dit om de geselecteerde crediteur een andere naam te geven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete selected payee(s)
nl: Verwijder de geselecteerde begunstigde(n)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected payee. You can also select multiple payees to be deleted.
nl: Gebruik dit om de geselecteerde begunstigde te verwijderen. U kunt ook meerdere begunstigden selecteren om te verwijderen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge multiple selected payees
nl: Meerdere geselecteerde begunstigden samenvoegen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Use this to merge multiple selected payees.
nl: Gebruik dit om meerdere geselecteerde begunstigden samen te voegen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge
nl: Samenvoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_balanceLabel)
en: Balance:
nl: Saldo:

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, addressTab)
en: Address
nl: Adres

[ctx: E-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: E-Mail:
nl: E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: State:
nl: Status:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Notes
nl: Opmerkingen

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Address:
nl: Adres:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Creates new e-mail to your payee.
nl: Maakt een nieuwe e-mail aan naar uw begunstigde.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Use this to create new e-mail to your payee.
nl: Gebruik dit om een nieuwe e-mail naar uw begunstigde te maken.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchingTab)
en: Matching
nl: Identiek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Match method
nl: Methode van overeenkomst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkMatchIgnoreCase)
en: Ignore Case
nl: Hoofd- en kleine letters

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: List of matching names
nl: Lijst van identieke namen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: This list contains the names that will match this payee if a transaction is imported from an external source. Keep in mind, that you can specify regular expressions here.
nl: Deze lijst bevat de namen die vergeleken worden met begunstigden als een transactie wordt geimporteerd vanuit een externe bron. Let op: U kunt hier ook eigen regels invoeren.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defaultAccountTab)
en: Default Category
nl: Standaard categorie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableDefaultCategory)
en: Use the default category for new transactions with this payee
nl: Gebruik de standaard categorie voor nieuwe transacties met deze debiteur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDefaultCategory)
en: Default category:
nl: Standaard categorie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSuggestACategory)
en: Suggest a category
nl: Een categorie suggereren

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPayeeIdentifiers)
en: Account Numbers
nl: Rekeningnummers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Fetches the payee's data from your addressbook.
nl: Haalt de gegevens van de begunstigde op uit uw adresboek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Use this to fetch payee's data.
nl: Gebruik dit om gegevens van begunstigde op te halen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Sync
nl: Synchroniseer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
nl: Bijwerken

[ctx: @item No matching]
en: No matching
nl: Niet identiek

[ctx: @item Match Payees name partially]
en: Match Payees name (partial)
nl: Vergelijk op naam van begunstigde (gedeeltelijk)

[ctx: @item Match Payees name exactly]
en: Match Payees name (exact)
nl: Vergelijk op naam van begunstigde (exact)

[ctx: @item Search match in list]
en: Match on a name listed below
nl: Vergelijk op onderstaande naam

[ctx: @item Show all payees]
en: All
nl: Alle

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
nl: Gebruikte

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
nl: Ongebruikt

en: Balance: %1%2
nl: Saldo: %1%2

en: At least one transaction/scheduled transaction or loan account is still referenced by a payee. Currently you have all payees selected. However, at least one payee must remain so that the transaction/scheduled transaction or loan account can be reassigned.
nl: Tenminste één (periodieke) transactie of rekening voor leningen verwijst nog naar een begunstigde. Op dit moment heeft u alle begunstigden geselecteerd. Er moet minstens één begunstigde overblijven zodat deze (periodieke) transactie of rekening voor leningen daaraan kan worden gekoppeld.

en: Unable to reassign payee of transaction/split
nl: Kan begunstigde niet aan andere transactie koppelen

en: Nothing to merge.
nl: Niets om samen te voegen.

en: Unable to remove payee(s)
nl: Kan begunstigde(n) niet verwijderen

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for this account. Do you want to enter those scheduled transactions now?
nl: KMyMoney heeft een aantal periodieke transacties gedetecteerd die over tijd zijn. Wilt u deze transacties nu invoeren?

en: Scheduled transactions found
nl: Periodieke transacties gevonden

en: Error executing item
nl: Fout bij uitvoeren van item

en: Unable to filter account
nl: Kan rekening niet filteren

en: Bills
nl: Rekeningen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Deposits
nl: Stortingen

en: Loans
nl: Leningen

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
nl: <p>Wilt u de periodieke transactie <b>%1</b> verwijderen?</p>

en: In case of loan payments it is currently not possible to recreate the scheduled transaction.
nl: Indien het een aflossing van een lening betreft, is het nu niet mogelijk de periodieke transactie opnieuw aan te maken.

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
nl: Kan periodieke transactie '%1' niet verwijderen

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
nl: Kopie van %1

en: Unable to duplicate scheduled transaction: '%1'
nl: Kan de periodieke transactie niet dupliceren: '%1'

en: Unknown scheduled transaction '%1'
nl: Onbekende periodieke transactie  '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New Scheduled transaction...
nl: Nieuwe periodieke transactie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_accountsCombo)
en: Filter Accounts
nl: Filter rekeningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Type/Name
nl: Type/Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Frequency
nl: Frequentie

en: Unable to load accounts:
nl: Kan rekeningen niet laden:

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
nl: Kan de periodieke transactie '%1' niet invoeren

en: Are you sure you wish to stop this scheduled transaction from being entered into the register?
    
    KMyMoney will prompt you again next time it starts unless you manually enter it later.
nl: Weet u zeker dat u wilt stoppen met het invoeren van deze periodieke transactie in het kasboek?
    
    De eerstvolgende keer dat KMyMoney wordt gestart wordt u hier weer aan herinnerd tenzij u het later handmatig invoert.

en: <qt>Do you really want to skip the <b>%1</b> transaction scheduled for <b>%2</b>?</qt>
nl: <qt>Wilt u de transactie <b>%1</b> gepland op <b>%2</b> overslaan?</qt>

en: <qt>Unable to skip scheduled transaction <b>%1</b>.</qt>
nl: <qt>Kan periodieke transactie <b>%1</b> niet overslaan.</qt>

en: A tag with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple tags with the same identification name. Are you sure you would like to rename the tag?
nl: Er is al een tag met de naam %1. Het is niet aan te raden meerdere tags aan te maken onder dezelfde naam voor identificatie. Weet u zeker dat u de tag een andere naam wilt geven?

en: Unable to modify tag
nl: Kan tag niet wijzigen

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
nl: Wilt u de wijzigingen voor <b>%1</b> opslaan?

en: <p>Do you really want to remove the tag <b>%1</b>?</p>
nl: <p>Wilt u tag <b>%1</b> verwijderen?</p>

en: Do you really want to remove all selected tags?
nl: Wilt u alle geselecteerde tags echt verwijderen?

en: Remove Tag
nl: Tag verwijderen

en: At least one transaction/scheduled transaction is still referenced by a tag. Currently you have all tags selected. However, at least one tag must remain so that the transaction/scheduled transaction can be reassigned.
nl: Tenminste één (periodieke) transactie verwijst nog naar een tag. Op dit moment heeft u alle tags geselecteerd. Er moet minstens één tag overblijven zodat deze (periodieke) transactie daaraan kan worden gekoppeld.

en: Unable to reassign tag of transaction/split
nl: Kan tag niet aan andere transactie/splitsing koppelen

en: Unable to remove tag(s)
nl: Kan tag(s) niet verwijderen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your tags
nl: Uw tags

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new tag
nl: Creëert een nieuwe tag

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new tag.
nl: Gebruik dit om een nieuwe tag te maken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected tag
nl: Geef de geselecteerde tag een andere naam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected tag.
nl: Gebruik dit om de geselecteerde tag een andere naam te geven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected tag
nl: Verwijder de nu geselecteerde tag

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected tag.
nl: Gebruik dit om de geselecteerde tag te verwijderen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Tag configuration
nl: Configuratie van tags

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Tag color:
nl: Tagkleur:

[ctx: @item Show all tags]
en: All
nl: Alles

[ctx: @item Show only used tags]
en: Used
nl: Gebruikte

[ctx: @item Show only unused tags]
en: Unused
nl: Ongebruikt

[ctx: @item Show only opened tags]
en: Opened
nl: Geopend

[ctx: @item Show only closed tags]
en: Closed
nl: Gesloten

en: Home Page
nl: Thuispagina

en: Welcome to KMyMoney
nl: Welkom bij KMyMoney

en: The free, easy to use, personal finance manager by KDE
nl: De vrije, eenvoudig te gebruiken persoonlijk financieel manager door KDE

en: Go to My Financial Summary
nl: Ga naar Mijn Financieel Overzicht

en: Start with one of the following activities...
nl: Begin met één van de volgende activiteiten...

en: Get started and setup accounts
nl: Begin te gebruiken en stel rekeningen in

en: Open an existing data file
nl: Open een bestaand gegevensbestand

en: Learn how to use KMyMoney
nl: Leer hoe u KMyMoney gebruikt

en: Visit our website
nl: Bezoek onze website

en: Get help from our community
nl: Zoek hulp bij onze gemeenschap

en: See what's new in this version
nl: Bekijk de nieuwe dingen van deze versie

en: What's new in this version
nl: Wat is nieuw in deze nieuwe versie

en: What's new in KMyMoney %1
nl: Wat is niet in KMyMoney %1

en: Return to the Welcome page
nl: Ga terug naar de welkomstpagina

en: We are pleased to announce a major step forward for what has been described as "the BEST personal finance manager for FREE users".
nl: Wij zijn verheugd om de volgende grote stap voorwaarts aan te kondigen voor wat is omschreven als de "BESTE persoonlijke financiële manager voor VRIJE gebruikers".

en: What's new in this version:
nl: Wat is er nieuw in deze versie:

en: Let us know what you think. We hope that you enjoy using the application.
nl: Laat ons weten wat u vind. We hopen dat u veel plezier heeft bij het gebruiken van de toepassing.

en: Please let us know about any abnormal behavior in the program by selecting <a href="/action?id=help_report_bug">"Report bug..."</a> from the help menu or by sending an e-mail to the developers mailing list.
nl: Laat ons alstublieft weten als het programma zich abmormaal gedraagt door <a href="/action?id=help_report_bug">"Rapporteer bug..."</a> uit het Help=-,menute selecteren of door een e-mail te sturen naar de mailinglijst van de ontwikkelaars.

en: The KMyMoney Development Team
nl: De KMyMoney ontwikkelaars

en: * General changes
nl: * Algemene wijzigingen

en: - Port to KDE frameworks and Qt5
nl: - Overzetting naar KDE frameworks en Qt5

en: * User Interface changes
nl: * Wijzigingen in gebruikersinterface

en: - Show more tooltips why features are not available
nl: - Meer tekstballonnen ver waarom functies niet beschikbaar zijn

en: - Improved compatibility with dark color schemes
nl: - Verbeterde compatibiliteit met donkere kleurschema's

en: - Fast switching of main views via Ctrl + number key
nl: - Snel omschakelen van hoofdweergaven via Ctrl + cijfertoets

en: - Improved keyboard navigation
nl: - Verbeterde navigatie met het toetsenbord

en: - View columns are user selectable
nl: - Zichtbare kolommen zijne te selecteren door gebruiker

en: - Use QWebEngine in favor of KHTML when available
nl: - QWebEngine gebruiken boven KHTML indien beschikbaar

en: * Im-/Exporter
nl: * Im-/Exportprogramma

en: - Added support for Woob
nl: - Ondersteuning voor Woob toegevoegd

en: - Improved CSV importer
nl: - Verbeterd CSV-importeerprogramma

en: - Added CSV exporter
nl: - CSV-exportprogramma toegevoegd

en: - Improved payee matching when importing transactions
nl: - Bij importeren van transacties is het vergelijken van de begunstigde verbeterd

en: * Online services
nl: * Online instellingen

en: - Updated list of application versions for OFX direct import
nl: - Bijgewerkte lijst met toepassingsversies voor OFX direct importeren

en: - Get rid of Yahoo as price source
nl: - Yahoo als koersbron verwijderen

en: - Supporting OFX client uid required by some banks
nl: - OFX-client-uid vereist door sommige banken ondersteunen

en: - Support price download by ISIN
nl: - Downloaden van koersen door ISIN ondersteuning

en: This year
nl: Dit jaar

en: Last month
nl: Vorige maand

en: This month
nl: Deze maand

en: Last week
nl: Afgelopen week

en: This week
nl: Deze week

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: Today
nl: Vandaag

en: Future transactions
nl: Toekomstige transacties

en: Next week
nl: Volgende week

en: Next month
nl: Volgende maand

en: Current fiscal year
nl: Huidig fiscaal jaar

en: Previous fiscal year
nl: Vorig fiscaal jaar

en: Next fiscal year
nl: Volgende fiscale jaar

en: Online statement balance: %1
nl: Online bankafschrift: %1

en: The cost center this transaction should be assigned to.
nl: Het kostencentrum waaraan deze transactie gekoppeld moet worden.

en: A cost center assignment is required for a transaction in the selected category.
nl: Koppeling aan een kostencentrum is vereist voor een transacties in de geselecteerde categorie.

en: The check number used for this transaction.
nl: Het nummer van de cheque gebruikt voor deze transactie.

en: The check number <b>%1</b> has already been used in this account.
nl: Het number <b>%1</b> voor een cheque is al gebruikt in dit account.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, amountEditDebit)
en: Debit
nl: Debet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, payToLabel)
en: Pay to
nl: Betalen aan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, costCenterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Costcenter
nl: Kostencentrum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statusCombo)
en: Cleared
nl: In orde bevonden

en: Please select the account number type
nl: Het type rekening selecteren.

en: IBAN and BIC
nl: IBAN en BIC

en: National Account Number
nl: Nationaal rekeningnummer

en: Open website of <b>%1</b> in your browser.
nl: Website van <b>%1</b> in uw browser openen.

[ctx: Split editor summary]
en: Assigned too much
nl: Aan teveel gekoppeld

[ctx: Split editor summary]
en: Unassigned
nl: Niet toegewezen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: Create a new split
nl: Een nieuwe splitsing maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mergeButton)
en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split, press this button. The amount for identical categories will be added and stored in a single split for that category.
nl: Als u meerdere splitsingen hebt in dezelfde categorie en u wilt ze als een enkele splitsing bewaren klik dan op deze knop. Het bedrag voor overeenkomstige categorieën word bij elkaar geteld en opgeslagen in een enkele splitsing voor die categorie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Delete &Zero
nl: Wis &nul

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Use this to delete all splits of this transaction.
nl: Gebruik dit om alle splitsingen van deze transactie te verwijderen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete &All
nl: &Alle verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
nl: &Annuleren

[ctx: From (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: From
nl: Vanaf

[ctx: To (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: To
nl: tot

[ctx: Deposits onto account]
en: Deposits
nl: Stortingen

[ctx: Payments towards credit card]
en: Payments
nl: Betalingen

[ctx: Payments made from account]
en: Payments
nl: Betalingen

[ctx: Payments made with credit card]
en: Charges
nl: Kosten

[ctx: Reconcile state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
nl: Niet gecontroleerd

[ctx: Reconcile state 'Cleared']
en: Cleared
nl: In orde bevonden

[ctx: Reconcile state 'Reconciled']
en: Reconciled
nl: Gecontroleerd

[ctx: Reconcile state 'Frozen']
en: Frozen
nl: Bevroren

[ctx: Unknown reconcile state]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Fee Amount
nl: Bedrag kosten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList)
en: Account Types
nl: Rekeningen types

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Detailed description
nl: Gedetailleerde omschrijving

[ctx: @title header of the account name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountList)
en: Name
nl: Naam

[ctx: Select all accounts]
en: All
nl: Alles

[ctx: No account]
en: None
nl: Geen

en: Net Worth:
nl: Netto waarde:

en: Loss:
nl: Verlies:

en: Profit:
nl: Winst:

[ctx: The balance of the selected budget]
en: Balance:
nl: Saldo:

en: Buy shares
nl: Koop aandelen

en: Sell shares
nl: Verkoop aandelen

en: Reinvest dividend
nl: Dividend Herbeleggen

en: Add shares
nl: Aandelen toevoegen

en: Remove shares
nl: Verwijdere aandelen

en: Split shares
nl: Splits aandelen

en: %1 of %2
nl: %1 van %2

en: Payment on %2 for %3 with %1 transaction remaining occurring %4. | Payment on %2 for %3 with %1 transactions remaining occurring %4.
nl[0]: Betaling op %2 van %3 met %1 transactie resteert wordt gedaan op %4.
nl[1]: Betaling op %2 van %3 met %1 transacties resteert wordt gedaan op %4.

en: Payment on %1 for %2 occurring %3.
nl: Betaling op %1 voor %2 wordt gedaan op %3.

en: %1 day overdue | %1 days overdue
nl[0]: %1 dag over tijd
nl[1]: %1 dagen over tijd

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
nl[0]: (%1 gedaan.)
nl[1]: (%1 keer gedaan.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_indexLabel)
en: n of n
nl: n van n

[ctx: @label name of the schedule]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Account:
nl: Rekening:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Record this transaction into the register
nl: Sla deze transactie op in het kasboek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Use this button to record this transaction
nl: Gebruik deze knop om deze transactie op te slaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Enter...
nl: Invoeren...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Use this button to skip this transaction
nl: Gebruik deze knop om deze transactie over te slaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: &Close
nl: Sl&uiten

[ctx: Activity for income categories]
en: Received
nl: Ontvangen

[ctx: Activity for expense categories]
en: Paid
nl: Betaald

[ctx: Payee]
en: Pay to
nl: Betalen aan

[ctx: Payer]
en: From
nl: Van

[ctx: Enter todays date into date input widget]
en: T
nl: V

en: All dates
nl: Alle datums

en: As of today
nl: Vanaf vandaag

en: Current month
nl: Huidige maand

en: Current quarter
nl: Huidig kwartaal

en: Current year
nl: Huidig jaar

en: Month to date
nl: Maand tot nu

en: Year to date
nl: Jaar tot nu

en: Year to month
nl: Jaar van maand

en: Last year
nl: Vorig jaar

en: Last fiscal year
nl: Vorig fiscaal jaar

en: Last 7 days
nl: Laatste 7 dagen

en: Last 30 days
nl: Afgelopen 30 dagen

en: Last 3 months
nl: Afgelopen 3 maanden

en: Last quarter
nl: Laatste kwartaal

en: Last 6 months
nl: Afgelopen 6 maanden

en: Last 11 months
nl: Afgelopen 11 maanden

en: Last 12 months
nl: Afgelopen 12 maanden

en: Next 7 days
nl: Komende 7 dagen

en: Next 30 days
nl: Komende 30 dagen

en: Next 3 months
nl: Komende 3 maanden

en: Next quarter
nl: Volgende kwartaal

en: Next 6 months
nl: Komende 6 maanden

en: Next 12 months
nl: Komende 12 maanden

en: Next 18 months
nl: Komende 18 maanden

en: Last 3 months to next 3 months
nl: Afgelopen 3 maanden t/m volgende 3 maanden

en: Closed tags cannot be used.
nl: Gesloten tags kunnen niet worden gebruikt.

en: Closed tag
nl: Gesloten tag

en: The tag is already present.
nl: De tag is reeds aanwezig.

en: Duplicate tag
nl: Dubbele tag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: icon
nl: pictogram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback content
nl: Inhoud van terugkoppeling

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_textTab)
en: Text
nl: Tekst

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
nl: Waarschuwing: Filteren op categorie laat geen transacties zien in het eindresultaat.

[ctx: No selection]
en: (None)
nl: (Geen)

en: Current selections: %1
nl: Huidige selecties: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Define your search criteria
nl: Bepaal uw zoekcriteria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Contains
nl: Bevat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Does not contain
nl: Bevat niet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regExp)
en: Treat text as regular expression
nl: Tekst behandelen als reguliere expressie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: Search this amount
nl: Zoek dit bedrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountRangeButton)
en: Search amount in the range
nl: Bedrag zoeken binnen het bereik

[ctx: to (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: to
nl: tot

[ctx: from (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: from
nl: van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyTagsButton)
en: Select transactions without tags
nl: Selecteer transacties zonder tags

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allPayeesButton)
en: Select all
nl: Alles selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearPayeesButton)
en: Select none
nl: Niets selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyPayeesButton)
en: Select transactions without payees
nl: Selecteer transacties zonder debiteuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: Validity
nl: Geldigheid

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: All states
nl: Alle toestanden

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Not reconciled
nl: Niet gecontroleerd

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Reconciled
nl: Gecontroleerd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: All types
nl: Alle typen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Any transaction
nl: Elke transactie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Valid transaction
nl: Geldige transactie

[ctx: @label reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: State
nl: Status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrButton)
en: Search this number
nl: Zoek dit nummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrRangeButton)
en: Search number in range
nl: Nummer zoeken binnen het bereik

[ctx: to (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: to
nl: tot

[ctx: from (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: from
nl: van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_selectedCriteria)
en: text
nl: tekst

en: Change the visibility of the password
nl: De zichtbaarheid van het wachtwoord wijzigen

en: A valid BIC is 8 or 11 characters long.
nl: Een geldige BIC is 8 of 11 tekens lang.

en: The given BIC is not assigned to any credit institute.
nl: De gegeven BIC is niet toegekend aan een kredietinstituut.

en: This IBAN is too short.
nl: Deze IBAN is te kort.

en: This IBAN is invalid.
nl: Deze IBAN is ongeldig.

en: National Account
nl: Nationale rekening

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, accountNumberEdit)
en: account number
nl: rekeningnummer

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, institutionCodeEdit)
en: institution code
nl: code van het instituut

en: Prior transactions possibly filtered
nl: Voorgaand transacties zijn mogelijk gefilterd

en: Last reconciliation
nl: Laatste transactiecontrole

en: Reconciled Balance: %1
nl: Gecontroleerd saldo: %1

en: Online Statement Balance: %1
nl: Online Bankafschrift: %1

[ctx: Unknown payee]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: Unknown category]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: Unknown security]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Any status
nl: Willekeurige status

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: Matched
nl: Identiek

en: Erroneous
nl: Foutief

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Not marked
nl: Niet gemarkeerd

en: Sell
nl: Verkoop

en: Buy
nl: Koop

en: Investment transaction
nl: Investerings transactie

en: KMyMoney has matched the two selected transactions (result above)
nl: KMyMoney heeft de twee geselecteerde transacties met elkaar gekoppeld (zie resultaat hierboven)

en: Bank entry:
nl: Betaling

en: Your entry:
nl: Uw betaling

en: Transaction is missing a category assignment.
nl: Transactie is niet aan een categorie toegewezen.

en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
nl: De transactie mist een toewijzing van <b>%1</b>.

en: &Deposit
nl: &Storting

en: &Transfer
nl: &Overboeking

en: &Withdrawal
nl: &Opname

en: &Payment
nl:  &Betaling

en: &Charge
nl: &Factureren

en: &Decrease
nl: &Verminderen

en: &Increase
nl: &Ophogen

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Post date
nl: Plaatsingsdatum

en: Date entered
nl: Invoer datum

en: Entry order
nl: Volgorde van invoer

en: Reconcile state
nl: Controle status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_selectedList)
en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Reconciling your account ensures your records match those of your institution, and that there are no mistakes on either side. You should reconcile your account whenever you receive a statement from your institution.
    
    All relevant information necessary for this process is usually printed on your statement.
    
    On the next page you will verify that the ending balance matches that on your statement. If not, please modify it.
    
    The starting balance is the sum of your cleared and reconciled transactions.
nl: Saldo Controle van uw rekening zorgt ervoor dat het afschrift van uw instituut in lijn is met de registratie in KMyMoney. Het is het handigst als u de transactie controle uitvoert na ontvangst van een bankafschrift.
    
    Alle relevante informatie voor deze assistent staat normaal gesproken op dit bankafschrift.
    
    Op de volgende pagina geeft u aan of het begin- en eindsaldo overeenstemmen met uw laatste bankafschrift. Indien dit niet het geval is kunt u dit zelf aanpassen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStatementInfoWizardPage)
en: Statement Information
nl: Bankafschrift informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Statement date:
nl: Datum bankafschrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Starting balance of this statement:
nl: Beginsaldo van dit bankafschrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Ending balance of this statement:
nl: Eindsaldo van dit afschrift:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestChargeCheckingsWizardPage)
en: Interest / Charges
nl: Rente / Kosten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If necessary, enter information about interest or charges here. KMyMoney will create transactions and mark them as cleared.
nl: Indien noodzakelijk kunt u hier extra informatie over rente of kosten invoeren. KMyMoney zal deze transactie invoeren en ze als betaald markeren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Charges
nl: Kosten

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
nl: Voer a.u.b. de volgende velden in met de informatie zoals u die vindt op uw bankafschrift. Zorg ervoor dat u alle waarden invoert in <b>%1</b>.

en: Last reconciled statement: %1
nl: Laatst gecontroleerde bankafschrift: %1

en: Oldest unmarked transaction: %1
nl: Oudste niet gemarkeerde transactie: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KEndingBalanceDlg)
en: Reconciliation Wizard
nl: Transactiecontrole-assistent

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPostponeWizardPage)
en: Restarting postponed reconciliation
nl: Herstarten van uitgestelde Saldo Controle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: You have previously postponed the reconciliation of this account. If you have entered charges or interests the last time you started reconciling this account you can modify these in the ledger later on.
    
    It is important, that you continue with the same statement you used when you postponed the reconciliation.
    
    All information you have entered into this wizard will be shown and all transactions that you already cleared are marked with a 'C'.
nl: U heeft in een eerder stadium de Saldo Controle voor deze rekening afgebroken. Als u toen kosten of rente heeft ingevoerd voor deze rekening dan kunt u deze later handmatig aanpassen in het kasboek.
    
    Het is belangrijk door te gaan met dezelfde bankafschrift als die waar u mee bezig was toen deze Saldo Controle is afgebroken.
    
    Alle informatie die al ingevoerd was via deze wizard wordt aan u getoond, alle betaalde transacties zijn gemarkeerd met een 'B'.

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
nl: &Terug

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
nl: &Beëindigen

en: No Title specified
nl: Geen titel opgegeven

en: Step %1 of %2
nl: Stap %1 van %2

en: Continue with next page
nl: Ga door met de volgende pagina

en: Finish wizard
nl: Beëindig wizard

en: Account information
nl: Rekeninginformatie

[ctx: Account name]
en: Name: %1
nl: Naam: %1

en: Subaccount of %1
nl: Subrekening van %1

en: Loan
nl: Lening

en: Currency: %1
nl: Valuta: %1

en: Opening date: %1
nl: Startdatum: %1

en: Conversion rate: %1
nl: Wisselkoers: %1

en: Opening balance: %1
nl: Beginsaldo: %1

en: Institution: %1
nl: Instituut: %1

en: Number: %1
nl: Nummer: %1

en: Brokerage Account
nl: Depotrekening

[ctx: Account name]
en: Name: %1 (Brokerage)
nl: Naam: %1 (afsluitprovisie)

en: Loan information
nl: Leninginformatie

en: Amount borrowed: %1
nl: Geleend bedrag: %1

en: Amount lent: %1
nl: Uitgeleend bedrag: %1

en: Interest rate: %1 %
nl: Rentepercentage: %1 %

en: Interest rate is %1
nl: Rentepercentage is %1

en: Principal and interest: %1
nl: Aflossing en rente: %1

en: Additional Fees: %1
nl: Additionele kosten: %1

en: Payment frequency: %1
nl: Frequentie van betalingen: %1

en: Payment account: %1
nl: Betaalrekening: %1

en: Payout information
nl: Uitbetaal Informatie

en: Refinance: %1
nl: Herfinancieren: %1

en: Transfer amount to %1
nl: Boek bedrag over naar %1

en: Transfer amount from %1
nl: Boek bedrag over van %1

en: Payment date: %1
nl: Betaaldatum: %1

en: Schedule information
nl: Informatie over de periodieke transactie.

[ctx: Schedule name]
en: Name: %1
nl: Naam: %1

en: Occurrence: Monthly
nl: Herhaling: maandelijks

en: Paid from %1
nl: Betaald van %1

en: Pay to %1
nl: Betaling aan %1

en: First payment due on %1
nl: Eerste betaling gepland op %1

en: Payment method: %1
nl: Betalingsmethode: %1

en: Occurrence: %1
nl: Herhaling: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
nl: Deze pagina toont een samenvatting van de door u ingevoerde gegevens. Klik op <b>Voltooien</b> om de rekening, periodieke transacties etc. aan te maken, of gebruik <b>Terug</b> om uw gegevens te corrigeren.

en: Checking
nl: Betaalrekening

en: Savings
nl: Spaarrekening

en: Credit Card
nl: Creditcard

en: Cash
nl: Kasrekening

en: Investment
nl: Investering

en: Please make sure to enter the correct conversion for the selected opening date. If you requested an online quote it might be provided for a different date.
nl: Controleer dat de juiste conversie voor de geselecteerde openingsdatum is ingevoerd.  Als u een online aanbieding hebt gevraagd, dan kan het voor een andere datum worden gegeven.

en: Check date
nl: Datum controleren

en: 1 %1 equals %2
nl: 1 %1 is gelijk aan %2

en: Conversion rate is not positive
nl: Conversiekoers is niet positief

en: No account name supplied
nl: Geen rekeningnaam ingevuld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel4)
en: Enter the name of the account under which it is known within KMyMoney. Select the type for the new account. Use the <b>What's this?</b> feature to see more details about the various account types. Enter the date the account was opened and its currency.
nl: Voer de naam in van de rekening zoals deze in KMyMoney bekend is. Selecteer het juiste type voor de nieuwe rekening. Gebruik de functie <b>Wat is dit?</b> om meer details te zien over de verschillende typen rekeningen. Voer de datum in waarop deze rekening is aangemaakt en de valuta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Account name
nl: Rekening naam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountName)
en: Enter a name under which this account is known within KMyMoney.
nl: Voer een naam in waaronder deze rekening bekend is in KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account type
nl: Rekening type

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyGeneralCombo, m_typeSelection)
en: <p><b>Checking</b>
    Use the checking account type to manage activities on your checking account e.g. payments, checks and cash card purchases.</p>
    
    <p><b>Savings</b>
    Use the savings account type to manage activities on your savings account.</p>
    
    <p><b>Credit Card</b>
    Use the credit card account type to manage activities on your credit card.</p>
    
    <p><b>Cash</b>
    
    Use the cash account type to manage activities in your wallet.</p>
    
    <p><b>Loan</b>
    Use the loan account type to manage amortization loans (e.g. mortgages, car loan, money you lend, private loans etc.).</p>
    
    <p><b>Investment</b>
    Use the investment account to manage your stock, mutual fund and other investments.</p>
    
    <p><b>Asset</b>
    Use the asset account type to manage assets (e.g. your house, car or art collection).</p>
    
    <p><b>Liability</b>
    Use the liability account type to manage any type of liability except amortization loans. Use it for taxes you owe or money you borrowed from friends. For amortization loans like mortgages you should create a loan account.</p>
nl: <p><b>Betaalrekening</b>
    Gebruik dit type rekening om uw inkomsten en uitgaven te beheren, zoals kasopnames en (pin)-betalingen.</p>
    
    <p><b>Spaarrekening</b>
    Gebruik dit type rekening om uw spaargelden te beheren.</p>.\n<p><b>Creditcard</b>
    Gebruik dit type rekening om al uw betalingen met een creditcard te beheren.</p>
    
    <p><b>Kasrekening</b>
    
    Gebruik dit type rekening om al uw contanten (geld in kas) te beheren.</p>
    
    <p><b>Lening</b>
    Gebruik dit type rekening om al uw leningen te beheren.</p>
    
    <p><b>Investering</b>
    Gebruik de investeringsrekening om al uw aandelen, beleggingsfonds en anderen investeringen te beheren.</p>
    
    <p><b>Vermogensrekening</b>
    Gebruik dit type rekening om uw bezittingen/vermogen te beheren.(bv. uw huis, kunst of andere kostbaarheden).</p>
    
    <p><b>Schuldenrekening</b>
    Gebruik dit type rekening voor het beheren van al uw schulden anders dan leningen of hypotheken. Bv. leningen van vrienden of belastingschulden. Voor alle andere schulden moet u een lening aanmaken.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCurrencySelector, m_currencyComboBox)
en: Select the currency in which this account is denominated.
nl: Selecteer de valuta welke wordt gebruikt voor deze rekening.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Opening date
nl: Startdatum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDate)
en: <p>The opening date would be the date of the last statement. In case you want to keep track of transactions prior to this date, enter the ending balance and statement date of a prior statement and add all following transactions into KMyMoney. KMyMoney will not allow you to enter or modify transactions prior to this date.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
nl: <p>De openingsdatum zou de datum zijn van het laatste afschrift. In het geval dat u transacties vóór deze datum wilt kunnen blijven raadplegen voert u het eindsaldo van een eerder afschrift in en voegt u alle volgende transacties in KMyMoney in. KMyMoney zal niet toestaan om transacties in te voeren en te wijzigen vóór deze datum.</p>
    <p><i>Opmerking</i>: als u het exacte bedrag van het beginsaldo niet weet, voer dan een schatting in. U kunt deze waarde later wijzigen voordat u de rekening goedgekeurd hebt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Opening balance
nl: Begin saldo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: <p>The opening balance is the balance of the account when you start using it with KMyMoney. For new accounts this is usually 0 but for existing accounts this may well differ. Please consult the account statements to figure out this value. The opening balance is to be provided in the currency of the account as selected with the currency button.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
nl: <p>Het beginsaldo is het saldo van de rekening op het moment dat u het met KMyMoney begon te gebruiken. Voor nieuwe rekeningen is dit gewoonlijk 0, maar voor bestaande rekeningen zal dat anders zijn. Kijk in de afschriften om deze waarde te weten te komen. Het beginsaldo moet aangeleverd worden in de valuta van de rekening, zoals geselecteerd met de valuta-knop.</p>
    <p><i>Opmerking</i>: Als u het exacte bedrag niet weet, voer dan een schatting in. U kunt deze waarde later wijzigen voordat u de rekening goedgekeurd heeft.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conversionLabel)
en: Conversion rate
nl: Wisselkoers

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_conversionRate)
en: For foreign currencies an initial conversion rate needs to be provided. This should be the price of the foreign currency in the base currency on the opening date of the account.
nl: Voor buitenlandse valuta moet er een initiële conversiekoers worden aangeleverd. Dit zou de koers van de buitenlandse valuta moeten zijn in de basis valuta op de openingsdatum van de rekening moeten zijn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuote)
en: Online quote
nl: Online koersen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Mark this checkbox if the account should be maintained as preferred account
nl: Vink dit aan als de rekening als voorkeursrekening gehandhaafd moet worden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Selecting the <b>Preferred Account</b> checkbox will allow preferred access in some dialogs and views of KMyMoney.
nl: Het selecteren van het <b>Voorkeursrekening</b> keuzehokje zal de toegang hiertoe in sommige dialogen als voorkeur hebben.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Preferred account
nl: Voorkeursrekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel14)
en: Does this investment account have a brokerage account?<p>
    
    <b>Check</b> the mark if this investment account has an associated account for money that is not invested.<br>
    
    <b>Uncheck</b> it if you do not use this account for active stock brokerage. You should also uncheck it if the account is not maintained by a bank or broker.
nl: Heeft deze investeringsrekening een depotrekening?<p>
    
    <b>Selecteer</b> deze markering als deze  effectenrekening een bijbehorende depotrekening heeft voor (nog) niet geïnvesteerd geld .<br>
    
    <b>Deselecteer</b> als u deze rekening geen gekoppelde depotrekening heeft. U moet ook deselecteren als de rekening niet wordt beheerd door een bank of effectenmakelaar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_createBrokerageButton)
en: Create brokerage account
nl: Creëer depotrekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_accountNumberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Account number
nl: Rekeningnummer

en: Credit Card %1 monthly payment
nl: Creditcard %1 maandelijkse betaling

en: Finish entry and create account
nl: Stop met invoer en creëer rekening

en: Finish entry and create account and schedule
nl: Beëindig invoer en creëer rekening en periodieke transactie

en: Next due date is prior to opening date
nl: Vervaldatum ligt voor de aanvangsdatum

en: No account selected
nl: Geen rekening geselecteerd

en: No amount for payment selected
nl: Geen bedrag voor betaling geselecteerd

en: No payee for payment selected
nl: Geen begunstigde voor betaling geselecteerd

en: No name assigned for schedule
nl: Geen naam voor periodieke transactie ingevoerd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel16)
en: For credit card accounts you can create a monthly schedule which will automatically remind you about the payment. Please fill in the details about this payment here.
nl: Voor creditcard rekeningen kunt u een maandelijkse periodieke transactie aanmaken om u aan de betalingen te herinneren. Vul hier de details omtrent deze betalingen in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reminderCheckBox)
en: Yes, remind me when the payment is due
nl: Ja, herinner mij eraan als de betaling plaats moet vinden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name of schedule
nl: Naam van periodieke transactie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Estimated monthly payment
nl: Geschatte maandelijkse betaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Due date of next payment
nl: Vervaldatum voor de eerstvolgende betaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Payment should be made
    from account
nl: Betaling moet gedaan worden
    van rekening

en: No payee supplied
nl: Geen begunstigde ingevoerd

en: No opening balance supplied
nl: Geen startsaldo ingevoerd

en: An interest change can only happen after the first payment
nl: Een wijziging van de rente kan plaatsvinden na de eerste betaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
nl: Selecteer a.u.b. de verplichte opties. Gebruik de <b>Wat is dit?</b> functie om meer informatie te krijgen over deze items.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: What is the type of the loan?
nl: Wat is het type lening?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_borrowButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am borrowing money
nl: Ik leen geld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lendButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am lending money
nl: Ik leen geld uit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Who is the payee/payer of the loan?
nl: Wie de ontvanger/betaler van de lening?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyPayeeCombo, m_payee)
en: Enter the name of the person or bank you owe money or who owes you money.
    
    If the name does not exist within KMyMoney's database, you are asked if you want to create it.
nl: Voer de naam in van de persoon of de bank aan wie u geld verschuldigd bent of van wie u nog geld krijgt.
    
    Als de naam nog niet bestaat in de KMyMoney database, wordt u gevraagd deze te creëren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Did you make/receive any payments yet?
nl: Heeft u al betalingen gedaan/ontvangen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
    
    Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Disagio) are not considered as payments in this context.
nl: Zijn er betalingen gedaan voor deze rekening, ongeacht of ze wel of niet in KMyMoney zijn ingevoerd?
    
    Opmerking: Betalingen om de lening te verkrijgen (bv. Disagio) worden in deze context niet beschouwd als betalingen.

[ctx: @item no payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: No
nl: Nee

[ctx: @item payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Yes
nl: Ja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Which payments do you want to record?
nl: Welke betalingen wilt u opslaan?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_recordings)
en: <qt>Select which transactions should be recorded.
    
    <b>All payments</b> allows you to enter all payments made for this loan.
    
    The option to <b>start from the beginning of the current year</b> is meant for loans that have already been active for a longer period of time, and for which you do not want to enter all past transactions.
    </qt>
nl: <qt>Selecteer welke transacties moeten worden geregistreerd
    
    <b>Alle betalingen</b> maakt het mogelijk alle betalingen in te voeren
    
    De optie om te <b>starten vanaf het begin van dit jaar</b> is bedoeld voor leningen die al langer lopen en waarvoor u niet alle transacties uit het verleden wilt invoeren.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: All payments
nl: Alle betalingen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: Start with this year's payments
nl: Start met betalingen in dit jaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Balance before start of recording
nl: Saldo voor het starten van de opname

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Enter the ending balance found on the statement that is the last one before you want to start recording this loan in KMyMoney.
nl: Voer het eindsaldo in zoals vermeldt op uw bankafschrift alvorens u wilt starten met het bijhouden van de lening in KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: You have selected to record only payments from the beginning of this year. Since prior transactions will not be recorded, you need to supply the balance of the loan on January 1st of this year.
nl: U hebt geselecteerd om betalingen bij te houden vanaf het begin van dit jaar. Omdat voorgaande transacties niet worden geregistreerd  moet u het startsaldo van deze lening opgeven zoals dat was op 1 januari van dit jaar.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentFrequencyWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Payment frequency
nl: Frequentie van betalingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Interest Compounding frequency
nl: Rente betalings frequentie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyFrequencyCombo, m_compoundFrequency)
en: Select the frequency with which the interest is compounded. If uncertain, select the same as the payment frequency. Consult your loan contract for details.
nl: Selecteer de frequentie voor het bepalen van de rente. Als u dit niet weet gebruik dan dezelfde frequentie als die waarmee de betalingen plaatsvinden. Kijk in het contract voor uw lening voor meer details.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Due date of first payment to be recorded
nl: Datum waarop eerste betaling moet plaatsvinden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_firstPaymentDate)
en: Depending on the answer to <b>What do you want to record?</b> this field means the following:<p>
    
    <b>All payments</b><br>
    Enter the due date of the very first payment<p>
    
    <b>Start with this year's payments</b><br>
    Enter the due date of the first payment in the current year
nl: Afhankelijk van het antwoord op<b>Wat wilt u vastleggen?</b> betekent dit veld het volgende:<p>
    
    <b>Alle betalingen</b><br>
    Voer de verval datum voor de eerste betaling in<p>
    
    <b>Start met de betalingen voor dit jaar</b><br>
    Voer de eerste betaaldatum voor dit jaar in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Type of interest rate
nl: Type rente

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Fixed
nl: Vast

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Variable
nl: Variabel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Time between interest changes
nl: Periode tussen rentewijzigingen

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Days
nl: Dagen

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Weeks
nl: Weken

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Months
nl: Maanden

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Years
nl: Jaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Next interest change is due
nl: Volgende rentewijziging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows you to select the parent account.
nl: Op deze pagina kunt selecteren onder welke hoofdrekening deze nieuwe rekening moet worden gekoppeld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount of
nl: Subrekening van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this account is managed by an institution please select the institution from the list. If the institution does not exist yet, please choose the <b>New Institution</b> button to create it. Otherwise, leave this field empty.
    Enter the account number used by the institution to identify the account.
nl: Als deze rekening beheerd wordt door een instituut selecteer dan een instituut uit deze lijst. Als het financiële instituut nog niet bestaat kies dan <b>Nieuw instituut</b> om deze alsnog aan te maken. Anders kunt u dit veld leeg laten.
    Geef het rekening nummer op waaronder deze bekend is bij het instituut.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_institutionComboBox)
en: Select the institution which manages this account or leave empty
nl: Selecteer het instituut dat uw rekening beheert of laat dit veld leeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newInstitutionButton)
en: New Institution
nl: Nieuw instituut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumber)
en: Accounts managed by an institution are usually referenced by a unique number the so called account number. Enter that number here.
    
    KMyMoney currently uses this number only for some online banking functions.
nl: Rekening beheerd bij een instituut zijn meestal bekend onder een uniek nummer of rekeningnummer. Voer dat hier in a.u.b.
    
    KMyMoney gebruikt dit nummer nog beperkt bij online bankieren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_iban)
en: Enter the International Bank Account Number into this field
nl: Voer in dit veld het International Bank Account Number (IBAN) in

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_iban)
en: You can enter the IBAN (International Bank Account Number) into this field if you know it. Usually, people at your institution can tell you the number or it is printed on your statements.
    
    See also https://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number for more information.
    
    KMyMoney keeps this field only for documentation purposes and does not use it otherwise.
nl: U kunt in dit veld het IBAN nummer invoeren als het bij u bekend is. Gewoonlijk kunnen mensen bij uw instituut u vertellen wat het nummer is of het is afgedrukt op uw afschriften.
    
    Zie ook https://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number voor meer informatie.
    
    KMyMoney onthoudt deze waarde uitsluitend voor documentatie doeleinden.

en: Months
nl: Maanden

en: Years
nl: Jaren

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
nl: KMyMoney heeft het bedrag van de lening berekend op %1.

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
nl: KMyMoney heeft het rentepercentage berekend op %1%.

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
nl: KMyMoney heeft een periodieke betaling van %1 berekend om aflossing en rente te dekken.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
nl: Het aantal betalingen is verminderd en de laatste betaling is gewijzigd naar %1.

en: The balloon payment has been modified to %1.
nl: De laatste betaling is gewijzigd naar %1.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
nl: KMyMoney heeft de looptijd van uw lening berekend op %1.

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
nl: KMyMoney heeft een laatste betaling van %1 berekend voor deze lening.

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
nl: KMyMoney heeft met succes de informatie aangaande uw lening geverifieerd.

en: You have entered mis-matching information. Please modify your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
nl: U heeft tegenstrijdige informatie ingevoerd. Ga terug naar de juiste pagina en werk de getallen bij of laat een waarde leeg om KMyMoney die te laten berekenen

en: Calculation error
nl: Berekeningsfout

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
nl: 
    
    Accepteer dit of wijzig de informatie over de lening en laat herberekenen.

en: Calculation successful
nl: Berekening geslaagd

en: one month | %1 months
nl[0]: één maand
nl[1]: %1 maanden

en: one year | %1 years
nl[0]: één jaar
nl[1]: %1 jaren

en: one payment | %1 payments
nl[0]: één betaling
nl[1]: %1 betalingen

en: Press Calculate to verify the values
nl: Druk op Berekenen om de waarden te controleren

en: Not all details supplied
nl: Niet alle details zijn ingevoerd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Now enter the details for your loan. You can leave one of the fields empty and KMyMoney will calculate it when you press the <b>Calculate</b> button. Before you can continue with the next page you also need to press <b>Calculate</b> so that KMyMoney can check the logical correctness of the values you have supplied.
nl: U kunt nu informatie over uw lening invoeren. U kunt één van de velden leeg maken waarna KMyMoney de juiste waarde voor dit veld berekent als u op <b>Berekenen</b> knop drukt. Voordat u doorgaat naar de volgende pagina dient u op <b>Berekenen</b>  te drukken zodat KMyMoney kan controleren of de ingevoerde waarden logisch en correct zijn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: The interest rate gets calculated
nl: Het rentepercentage wordt berekend

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is received
nl: Wanneer de betaling is ontvangen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is due
nl: Wanneer de betaling vervalt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LoanAmountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Loan amount
nl: Bedrag van de lening

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_loanAmount)
en: Enter the amount of the loan in this field. If you want to calculate this field out of the other parameters, please leave it empty. If the field is marked as required (colored background) you have informed KMyMoney about the fact that there were already some payments towards the loan. In this case, please enter the ending balance of your last statement.
nl: Voer het bedrag van de lening in. Als u dit bedrag wilt berekenen vanuit de overige waarden, laat dit veld dan leeg. Als dit veld als verplicht is aangemerkt (gekleurde achtergrond) dan heeft u al kenbaar gemaakt dat er betalingen voor deze lening hebben plaatsgevonden. In dat geval dient u het eindsaldo zoals vermeldt op uw laatste bankafschrift in te voeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Interest rate
nl: Rentepercentage

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_interestRate)
en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
nl: Vul het rentepercentage in of laat het veld leeg om het te berekenen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Term
nl: Looptijd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_termAmount)
en: Please enter the term of this loan or enter 0 to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
nl: Voer a.u.b. de looptijd voor deze lening in of laat het veld leeg om het te berekenen. De looptijd is de tijd die nodig is om de lening volledig af te betalen. Deze tijdsduur kan verschillen van de looptijd van het contract.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Payment (principal and interest)
nl: Betaling (Aflossing en rente)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_paymentAmount)
en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
nl: Voer het bedrag in dat u betaald voor rente en aflossing of laat het veld leeg om het te berekenen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: Balloon payment
nl: Laatste betaling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_balloonAmount)
en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
nl: Voer a.u.b. het bedrag in van een laatste aflossing of laat het veld leeg om het te berekenen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Calculate
nl: Berekenen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Press this button to calculate/verify your loan details.
nl: Druk op deze knop om de gegevens van deze lening te controleren/berekenen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Pressing this button calculates a possibly missing parameter for your loan or verifies that the values entered match. If something is not correct you will receive information about it.
nl: Als u op deze knop drukt wordt de ontbrekende waarden berekend, dan wel worden alle ingevoerde waarden geverifiëerd. Als iets niet klopt dan wordt dit gemeld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Now enter the information required for the periodic loan payments. If your regular payments contains any additional fees, click on the <b>Additional fees</b> button to enter them.
nl: Voer nu de informatie in aangaande de verplichte periodieke betalingen. Als u periodieke betaling inclusief extra kosten os, klik dat op <b>Additionele kosten</b> om deze in te voeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Principal + Interest
nl: Aflossing + rente

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AdditionalFeesWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_additionalFeesButton)
en: Additional Fees
nl: Additionele kosten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: = periodical payments
nl: = periodieke betalingen

en: Create a new asset account
nl: Een nieuwe activarekening aanmaken

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
nl: Als de activarekening nog niet bestaat, klik dan op deze knop om deze aan te maken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this loan is for an asset, such as a car or a house, you can create the asset account now. An asset account represents the total value of an asset. The money from this loan will be transferred into the asset account you create or select.
    If this loan is a 'consumer loan' (money to use however you want), you can use a checking account instead.
nl: Als deze rekening bedoeld is voor bezittingen, zoals een huis of auto, dan kunt u nu een Activa rekening aanmaken. Een vermogensrekening vertegenwoordigt de waarde van al uw bezittingen. Het geld van deze lening wordt overgeboekt naar de door u aangemaakte vermogensrekening.
    Als de lening een consumptieve lening is (voor willekeurig gebruik), dan kunt u ook een betaalrekening aanmaken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontCreatePayoutCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_noPayoutTransaction)
en: Do not create payout transaction
nl: Uitbetalingstransactie niet aanmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Refinance existing loan
nl: Herfinancieren van bestaande lening

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
nl: Vink dit aan als u een al in KMyMoney bestaande lening herfinanciert

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AssetAccountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Asset Account
nl: Activa rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Loan account
nl: Lening rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Date of payment
nl: Datum van betaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: KMyMoney creates a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made. Please select the account to/from which payments will be made and the category the interest will be assigned to.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
nl: KMyMoney zal een periodieke transactie maken voor deze betaling en u eraan herinneren als u een betaling moet doen.<p>
    Als u ervoor gekozen heeft om alle betalingen op te nemen, dan is deze datum al ingevoerd. Als u ervoor heeft gekozen om alleen de betalingen van dit jaar op te nemen, dan is de <b>Eerste geplande betaling</b> de datum van de eerste betaling die gemaakt is in dit jaar.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCategoryWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Interest category
nl: Rente categorie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_interestCategory)
en: The category the interest part of the payment will be assigned to. If you borrow money you usually have to pay interest, so this should be an expense category. If you lend the money, you receive the interest. In this case, select an income category here.
nl: De categorie waar de betaalde rente wordt geboekt. Als u geld leent dan betaalt u meestal rente, dus dit dient een uitgaven categorie te zijn. Als u geld uitleent en u ontvangt rente dan kunt u een inkomsten categorie selecteren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Payment account
nl: Betaalrekening

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_paymentAccount)
en: Select the account from which you make your periodical payments or where you receive regular payments in case you lend the money. In most cases, this is a checking account.
nl: Selecteer een rekening waar de periodieke betaling van worden afgeboekt dan wel waar deze plaatsvinden. In de meeste gevallen is dit een betaalrekening.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: First payment due on
nl: Eerste betaling gepland op

en: KMyMoney New Account Setup
nl: KMyMoney Nieuwe Rekening set-up

en: Broker
nl: Effecten makelaar

en: Payout
nl: Uitbetaling

en: Parent Account
nl: Moederrekening

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
nl: Voltooien

en: Credit card payment
nl: Creditcard betaling

en: Loan payment for %1
nl: Lening betaling van %1

en: Loan payment
nl: Lening betaling

en: Amortization
nl: Aflossing

en: Unable to create account: %1
nl: Kan Bank niet aanmaken: %1

[ctx: Rounding method]
en: Round
nl: Rond

[ctx: Rounding method]
en: Ceil
nl: Plafond

[ctx: Rounding method]
en: Floor
nl: Vloer

[ctx: Rounding method]
en: Truncate
nl: Afkorten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, KInvestmentDetailsWizardPage)
en: Investment details
nl: Investeringsdetails

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
nl: Voer onderstaande details in en klik <b>Volgende</b> om het invoeren van online update details te vervolgen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Trading symbol
nl: Handelssymbool

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentSymbol)
en: Enter the ticker symbol (e.g. RHAT).
nl: Voer aandelen symbool in (b.v. RHAT).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Full name
nl: Volledige naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Trading market
nl: Handelsmarkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identification
    number
nl: Identificatie-
    nummer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentIdentification)
en: Enter the CUSIP/ISIN/WKN identification number here
nl: Voer het CUSIP/ISIN/WKN identificatienummer hier in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Trading Currency
nl: Handelsvaluta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_6)
en: Price precision
nl: Koers nauwkeurigheid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_pricePrecision)
en: This determines how many digits after decimal symbol price can have.
nl: Dit bepaalt hoeveel cijfers achter het decimaalsymbool de koers kan hebben.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_roundingMethod)
en: This controls what to do with digit situated after precision digits in amount values.
nl: Dit bestuurt wat te doen met het cijfer na de precisie cijfers in waarden van de hoeveelheid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Remainder
nl: Rest

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Investment Type
nl: Investering Type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: This wizard allows you to create a new investment.
nl: Deze assistent maakt het u mogelijk om een nieuwe investering aan te maken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The first step in this process requires to select the type of investment. The following steps collect more details about the investment from you.
nl: De eerste stap in dit proces vereist dat u een type investering selecteert. De volgende stappen verzamelen meer details van u over de investering.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of investment
nl: Type investering

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
nl: Deze assistent maakt het u mogelijk om de geselecteerde investering te wijzigen.

en: This wizard allows you to modify the selected security.
nl: Deze assistent maakt het u mogelijk om het geselecteerde fonds te wijzigen.

en: Investment detail wizard
nl: Investering detail wizard

en: Security detail wizard
nl: Assistent voor details van een fonds

en: The selected symbol is already on file. Do you want to reuse the existing security?
nl: Het geselecteerde symbool bestaat reeds in het bestand. Wilt u het bestaande fonds hergebruiken?

en: Security found
nl: Fonds gevonden

en: Unexpected error occurred while adding new investment
nl: Er deed zich een onverwachte fout voor tijdens het toevoegen van een nieuwe investering

en: <qt>The security <b>%1</b> currently does not exist as sub-account of <b>%2</b>. Do you want to create it?</qt>
nl: <qt>Het fonds <b>%1</b> bestaat nog niet als een subrekening van <b>%2</b>. Wilt u deze aanmaken?</qt>

en: Create security
nl: Fonds invoeren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewInvestmentWizard)
en: New Investment wizard
nl: Nieuwe Investering wizard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Select an online source and click <b>Finish</b> to store the investment data. If you do not want to use online updates, just leave the data as is.
nl: Kies een online bron en klik op <b>Voltooien</b> om de investeringsgegevens op te slaan. Als u geen online updates wilt gebruiken, laat de gegevens dan zoals ze nu zijn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Use Finance::Quote
nl: Gebruik Financiën::Koers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Online Source
nl: Online Gegevensbron

en: &Additional fees...
nl: &Additionele kosten...

en: Enter additional fees
nl: Voer additionele kosten in

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
nl: Gebruik dit om additionele kosten (anders dan aflossing en rente) welke zijn opgenomen in uw periodieke betalingen in te voeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2)
en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
nl: 
    Als uw periodieke betalingen ook additionele kosten omvat, klik dan op de knop "Additionele kosten" om deze in te voeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_1_3)
en: = periodical payment:
nl: = periodieke betaling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel,
en: Principal + Interest:
nl: Aflossing + rente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2_2)
en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
nl: Als u periodieke betalingen geen additionele kosten omvat of u heeft deze al ingevoerd klik dan op "Volgende".

en: Use this to create a new account to which the initial payment should be made
nl: Gebruik dit om een nieuwe rekening aan te maken waarop de eerste betaling moet plaatsvinden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_createNewAssetButton)
en: Press this to create a new asset account
nl: Klik hier om een Activa rekening aan te maken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CalculationOverviewWizardPage)
en: Calculation Overview
nl: Overzicht Berekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel18_2)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown in the overview below. You can accept these values by selecting "Next" or change them by choosing "Back" to return to the input field for the information you want to change.
nl: 
    KMyMoney heeft de lening berekend zoals getoond in het onderstaande overzicht. U kunt deze waarden accepteren door "Volgende" te kiezen of ze wijzigen door "Terug" te kiezen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Loan amount:
nl: Bedrag van de lening:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Interest rate:
nl: Rentepercentage:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Term:
nl: Looptijd:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FinalPaymentWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Final amortization payment
nl: Laatste aflossing

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, DurationWizardPage)
en: Duration
nl: Tijdsduur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15_2)
en: 
    Please enter the term of this loan or leave the field empty to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
nl: 
    Voer a.u.b. de looptijd voor deze lening in of laat het veld leeg om het te berekenen. De looptijd is de tijd die nodig is om de lening volledig af te betalen. Deze tijdsduur kan verschillen van de looptijd van het contract.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1_2)
en: Edit Loan Account Wizard
nl: Bewerk Lening rekening wizard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: 
    Welcome to the Edit Loan Account Wizard. Please use this wizard to modify information about your loan account.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
nl: 
    Welkom bij de wizard voor het bewerken van uw lening rekening. Gebruik deze wizard om gegevens voor uw lening bij te werken.
    
    Zorg ervoor dat u alle relevante informatie bij de hand heeft. Meestal vindt u de gevraagde informatie op uw contract of laatste bankafschrift.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, EditSelectionWizardPage)
en: Edit selection
nl: Selectie bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_1)
en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
nl: 
    Kies a.u.b. welke gegevens van de lening u wilt wijzigen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editInterestRateButton)
en: Modify the interest rate
nl: Wijzig het rentepercentage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherCostButton)
en: Modify additional fees
nl: Wijzig additionele kosten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherInfoButton)
en: Modify other loan information
nl: Wijzig overige informatie over de lening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editAttributesButton)
en: Modify loan attributes
nl: Leningattributen wijzigen

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
nl: Voer de datum in vanaf wanneer de volgende wijzigingen effectief zullen worden. De ingevoerde datum moet later zijn dan de openingsdatum van deze rekening (%1), maar mag niet in de toekomst liggen. Standaard staat de datum op vandaag.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, EffectiveDateWizardPage)
en: Effective date
nl: Effectieve datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_7)
en: When should the changes become active?
nl: Wanneer moeten de wijzigingen actief worden?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17_2)
en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
nl: 
    Voer a.u.b. het bedrag in van de laatste aflossing of laat het veld leeg om het te berekenen.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
nl: Voer de datum in waarop de eerste betaling van de lening moet plaats vinden/vervalt.

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
nl: Opm: Raadpleeg het contract voor uw lening om vast te stellen wanneer de eerste betaling moet plaatsvinden/vervalt. Dit is meestal een andere datum dat de dag waarop het contract is afgesloten

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
nl: Voer de datum wanneer de eerste betaling dit jaar moest plaatsvinden/verviel.

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
nl: Opm: U kunt deze datum snel vaststellen door te kijken op de laatste bankafschrift van het afgelopen jaar.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FirstPaymentWizardPage)
en: Date of first payment
nl: Datum van eerste betaling

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCalculationWizardPage)
en: Interest calculation
nl: Berekening van de rente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12_2)
en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
nl: 
    Wanneer wordt het werkelijke rentepercentage berekend?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnReceptionButton)
en: When the payment is received.
nl: Wanneer de betaling is ontvangen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnPaymentButton)
en: When the payment is due.
nl: Wanneer de betaling uitgevoerd moet worden.

en: Create a new category
nl: Een nieuwe categorie aanmaken

en: Use this to open the new account editor
nl: Gebruik dit om de Nieuwe Rekening editor te starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel20_2)
en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
nl: 
    Kies a.u.b. een categorie waaraan u de rentebetalingen wilt toekennen of maak een nieuwe categorie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14_2)
en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
nl: 
    Vul het rentepercentage in of laat het veld leeg om het te berekenen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_3)
en: Current rate
nl: Huidig percentage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_4)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the interest rate then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
nl: KMyMoney berekent het nieuwe rentepercentage of het bedrag voor aflossing en rente. Als u het rentepercentage weet, voer het dan hier in.
    
    Als KMyMoney deze waarde voor u moet berekenen, laat het veld dan leeg.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestTypeWizardPage)
en: Type of interest
nl: Type rente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: 
    Is the interest of this loan fixed over a period of time or is it adapted from time to time? If the interest rate changes during the amortization phase of the loan you should choose the option 'variable interest rate'.
nl: 
    Is de rente van deze lening vastgesteld voor een bepaalde tijd of wordt deze periodiek aangepast? Als het rentepercentage wijzigt gedurende de aflossing van de lening, dan moet u kiezen voor de optie 'variabel rentepercentage'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fixedInterestButton)
en: Fixed interest rate
nl: Vast rentepercentage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_variableInterestButton)
en: Variable interest rate
nl: Variabel rentepercentage

en: Edit loan wizard
nl: Wizard voor wijzigen van de lening

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
nl: N.B.: het is niet mogelijk om deze rekening nu te wijzigen, omdat de openingsdatum "%1" in de toekomst ligt. Open deze dialoog opnieuw als deze datum is aangebroken.

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
nl: Uw vorige selectie was "%1". Als u een andere optie selecteert, worden alle wijzigingen die u heeft aangebracht geannuleerd. Wilt u doorgaan?

en: The loan wizard is unable to calculate two different values for your loan at the same time. Please enter a value for the %1 on this page or backup to the page where the current value to be calculated is defined and fill in a value.
nl: De lening-assistent kan niet tegelijkertijd twee verschillende waarden berekenen voor uw lening. Voer een waarde in voor de %1 op deze pagina of ga terug naar de pagina waar de huidige te berekenen waarde is gedefinieerd en vul daar een waarde in.

en: You selected, that payments have already been made towards this loan. This requires you to enter the loan amount exactly as found on your last statement.
nl: U heeft aangegeven dat er al betalingen zijn gedaan voor deze lening. Dit vereist dat u het bedrag van de lening precies zo invoert als u het vindt op uw laatste afschrift.

en: interest rate
nl: rentepercentage

en: term
nl: looptijd

en: principal and interest
nl: Aflossing en rente

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewLoanWizard)
en: New Loan Wizard
nl: Nieuwe Lening Wizard

en: calculate
nl: berekenen

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
nl: Het aantal betalingen is verminderd en de laatste betaling is gewijzigd naar %1.

en: The final payment has been modified to %1.
nl: De laatste betaling is gewijzigd naar %1.

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
nl: KMyMoney heeft een laatste betaling van %1 berekend voor deze lening.

en: You have entered mis-matching information. Please backup to the appropriate page and update your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
nl: U heeft tegenstrijdige informatie ingevoerd. Ga terug naar de juiste pagina en werk de getallen bij of laat een waarde leeg om KMyMoney die te laten berekenen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LendBorrowWizardPage)
en: Lending or borrowing money
nl: Geld lenen of uitlenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: 
    Do you borrow or lend money?
nl: 
    Wilt u geld lenen of uitlenen?

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
nl: Voer a.u.b. het originele bedrag van de lening in in onderstaand veld of laat het leeg om het te laten berekenen.

en: Please enter the remaining loan amount of last years final statement in the field below. You should not leave this field empty.
nl: Voer het openstaande bedrag van de lening in zoals dit is vermeld op de laatste bankafschrift van het afgelopen jaar. U moet dit veld niet leeg laten.

en: To whom do you make payments?
nl: Aan wie doet u betalingen?

en: Payments to
nl: Betalingen aan

en: From whom do you expect payments?
nl: Van wie verwacht u betalingen?

en: Payments from
nl: Betalingen van

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NameWizardPage)
en: Name of the loan
nl: Naam van de lening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
nl: 
    Hoe wilt u deze lening noemen? Voorbeelden voor namen zijn 'auto lening', 'school lening', 'huiseigenaar lening'.

[ctx: @label loan name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Name
nl: Naam

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewCalculateLoanWizardPage)
en: Calculate Loan
nl: Lening Berekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: 
    You have successfully entered the general information about your loan. Next, KMyMoney needs some information about the calculation of the loan.
nl: 
    U heeft met succes de algemene informatie over uw lening ingevoerd. KMyMoney heeft nu informatie nodig over de berekeningsmethode van de lening.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_4)
en: 1. General Information
nl: 1. Algemene Informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: 
    2. Calculate Loan
nl: 
    2. Lening Berekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: 
    3. Payments
nl: 
    3. Betalingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
nl: 
    In de eerste stap zal KMyMoney u wat algemene informatie vragen over de lening rekening die aangemaakt moet worden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
nl: 
    2. Bereken Lening
    
    3. Betalingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1)
en: New Loan Account Wizard
nl: Nieuwe Lening Rekening Wizard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: 
    Welcome to the New Loan Account Wizard which will guide you through the creation of a new loan e.g. for your home, your car or any other loan that you pay or gain interest for.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
nl: 
    Welkom bij de Nieuwe Lening Rekening Wizard, welke u zal begeleiden bij het creëren van een nieuwe lening voor bijv. uw huis, uw auto of een andere lening waarvoor u rente betaalt of ontvangt.
    
    Zorg er a.u.b. voor dat u de relevante informatie bij de hand hebt. Doorgaans verkrijgt u de informatie uit uw contract en het laatste afschrift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_2)
en: 
    In the following steps, KMyMoney supports you in setting up categories and schedules for your loan payments.
nl: 
    In de volgende stappen helpt KMyMoney u bij het opstellen van categorieën en periodieke transacties voor de aflossing van uw lening.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2_2)
en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
nl: 
    Voer het bedrag in dat u betaald voor rente en aflossing of laat het veld leeg om het te berekenen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_4)
en: Current amount
nl: Huidig bedrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_5)
en: Principal and interest
nl: Rente en aflossing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_5)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the amount for principal and interest then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
nl: KMyMoney berekent ofwel het nieuwe rentepercentage of het bedrag voor aflossing en rente. Als u het bedrag voor aflossing en rente weet, voer het dan hier in.
    
    Als KMyMoney deze waarde voor u moet berekenen, laat het veld dan leeg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: 
    How often will there be payments made to this loan?
nl: 
    Hoe vaak zullen er betalingen worden gedaan voor deze lening?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPaymentsWizardPage)
en: Payments?
nl: Betalingen?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_2)
en: 
    Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
nl: 
    Hebben er al betalingen plaatsgevonden voor deze lening, ongeacht of ze wel of niet in KMyMoney zijn ingevoerd?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_noPreviousPaymentButton)
en: No, no payments were made yet.
nl: Nee, er zijn nog geen betalingen gedaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_previousPaymentButton)
en: Yes, payments were made.
nl: Ja, er zijn betalingen gedaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Dissagio) are not considered as payments in this context.
nl: Opmerking: Betalingen om de lening te verkrijgen (bijv. Disagio) worden in deze context niet beschouwd als betalingen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, RecordPaymentWizardPage)
en: Recording payments?
nl: Betalingen opnemen?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
nl: 
    Wilt u alle betalingen van deze leningen opnemen in KMyMoney?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_allPaymentsButton)
en: Yes, record all payments.
nl: Ja, neem alle betalingen op.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_thisYearPaymentButton)
en: No, only record payments since the beginning of this year.
nl: Nee, neem alleen de betalingen op vanaf het begin van dit jaar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2)
en: KMyMoney will create a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
nl: KMyMoney zal een periodieke transactie maken voor deze betaling en u eraan herinneren als u een betaling moet doen.<p>
    Als u ervoor gekozen heeft om alle betalingen op te nemen, dan is deze datum al ingevoerd. Als u ervoor heeft gekozen om alleen de betalingen van dit jaar op te nemen, dan is de <b>Eerste geplande betaling</b> de datum van de eerste betaling die gemaakt is in dit jaar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_dueLabel)
en: First payment due on:
nl: Eerste betaling gepland op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_5)
en: Make payment from/to:
nl: Doe betaling van/naar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown below. If you want to accept these values use the "Finish" button to update your account, otherwise use the "Back" button to modify your settings.
nl: 
    KMyMoney heeft de lening berekend zoals hieronder getoond. Als u deze waarden wilt accepteren, gebruikt u de knop "Voltooien" om uw rekening bij te werken, anders kunt u de knop "Vorige" gebruiken om uw instellingen te wijzigen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: Additional Fees:
nl: Additionele kosten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2_2)
en: Total payment:
nl: Totale betaling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2)
en: Valid from:
nl: Geldig van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2_2)
en: Affected payments:
nl: Betroffen betalingen:

en: borrowed
nl: geleend

en: lend
nl: uitgeleend

en: not assigned
nl: niet toegekend

en: on reception
nl: bij ontvangst

en: on due date
nl: op betaal datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2_2)
en: 
    This page summarizes the data you entered. If you need to modify anything, please use the "Back" button to go to respective page. Otherwise use the "Finish" button to create the account.
nl: 
    Deze pagina toont een samenvatting van de door u ingevoerde gegevens. Als u iets wilt wijzigen, gebruik dan de knop "Vorige" om naar de betreffende pagina te gaan. Zoniet, gebruik dan de knop "Voltooien" om de rekening aan te maken.

[ctx: @title loan general information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: General
nl: Algemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_3)
en: Payee:
nl: Begunstigde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_4)
en: First payment:
nl: Eerste betaling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_5)
en: Amount is:
nl: Bedrag is:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Loan calculation
nl: Lening berekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15)
en: Periodic Payment:
nl: Periodieke Betaling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Interest category:
nl: Rente categorie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17)
en: Payment from:
nl: Betaling van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_3)
en: Next due date:
nl: Volgende verval datum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Final Payment:
nl: Laatste Betaling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_4)
en: Interest is due:
nl: Rente moet betaald zijn op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Payment frequency:
nl: Betalingsfrequentie:

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
nl: Dagen

en: Weeks
nl: Weken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, VariableInterestDateWizardPage)
en: Date of next interest change
nl: Datum van volgende rentewijziging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2)
en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
nl: 
    Kies de datum wanneer het rentepercentage voor deze lening gewijzigd zal worden en de frequentie van toekomstige wijzigingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Next interest change on
nl: Volgende rentewijziging op

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Time until next change
nl: Tijd tot volgende wijziging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
nl: Een doorsnee KMyMoney gebruiker heeft minstens een betaalrekening bij een instituut. Als dit niet het geval is haal dan het kruisje weg bij de onderstaande regel en ga naar de volgende pagina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_haveCheckingAccountButton)
en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
nl: Ik heb een betaalrekening die ik wil beheren met KMyMoney

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNameEdit)
en: The name of the institution that issued the account.
nl: De naam van het instituut dat deze rekening heeft uitgegeven.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNumberEdit)
en: Each institution has a routing number. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
nl: Ieder instituut heeft een rekening nummer. Voer dat hier in. Als u het niet weet laat dit veld dan leeg. Het kan later alsnog worden ingevuld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name of the institution
nl: Naam van het instituut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Routing number
nl: IBAN nummer van de bank

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumberEdit)
en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
nl: Normalerwijze verstrekt het instituut een uniek nummer voor de rekening. Voer dat hier in. Als u het niet weet dan kunt u dat later alsnog invullen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNameEdit)
en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
nl: Voer een beschrijving in van de betaalrekening. KMyMoney gebruikt dit dan in alle overzichten.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDateEdit)
en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
nl: Voer in vanaf welke datum u transacties gaat bijhouden voor deze rekening. Normaal gesproken is dit de datum van de laatste bankafschrift. Als u het niet weet, laat deze datum dan staan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of the account
nl: Nummer van de rekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name of the account
nl: Naam van de rekening

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalanceEdit)
en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
nl: Voer het startsaldo in voor deze rekening. Dit is normalerwijze het eindsaldo zoals vermeldt op uw laatste bankafschrift. Indien u het niet weet, laat dan deze waarde staan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
nl: In onderstaande velden kunt u informatie invullen over uw betaalrekening. Als deze wizard eindigt wordt de betaalrekening aangemaakt in KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel3)
en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
nl: KMyMoney ondersteunt meerdere valuta. Uw rapporten worden gebaseerd op de standaard valuta die u hier selecteert. Deze standaard valuta wordt ook gebruikt bij het aanmaken van nieuwe rekeningen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
nl: Gebruik deze dialoog om informatie over uzelf in te voeren<br><br>
    
    Alle informatie is optioneel en wordt gebruikt voor het persoonlijk maken van uw KMyMoney bestand.

[ctx: @label email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
nl: E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Zip code
nl: Postcode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Welcome to KMyMoney!
nl: Welkom bij KMyMoney!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
nl: U heeft KMyMoney voor de eerste keer gestart op deze computer. Voordat u kunt beginne met het vastleggen van uw financiële transacties dient u een aantal gegevens in te voeren.<p>
    
    Op de volgende pagina's wordt u door de noodzakelijke stappen geleid.

en: KMyMoney New File Setup
nl: KMyMoney Nieuw bestand set-up

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
nl: Inleiding

en: Personal Data
nl: Persoonlijke gegevens

en: Select Currency
nl: Selecteer valuta

en: Select Accounts
nl: Selecteer rekeningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
nl: <p>KMyMoney kan gegevens versleutelen middels GPG versleuteling. GPG versleuteling is één van de veiligste methodes te wereld om uw gegevens te beveiligen. Al uw rekening nummers en andere financiële informatie is zo perfect beschermd.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
nl: Als u uw voorkeurinstellingen wilt bekijken of alsnog wilt wijzigen dan kan dat na het beëindigen van deze assistent, u kunt dat doen door dit vakje te activeren. Indien dit niet nodig is klik dan op <b>Volgende</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openConfigAfterFinished)
en: Configure preferences after finishing the wizard.
nl: Voorkeuren instellen na het beëindigen van de assistent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
nl: Un kunt de instellingenopties op elk moment wijzigen met gebruik van de instellingendialoog. Selecteer <b>KMyMoney instellen...</b> uit het menu <b>Instellingen</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Select groups of accounts that correspond to the ways that you will use KMyMoney. Each group you select will cause several accounts and categories to be created. Select the groups that are relevant to you. You can always create additional accounts manually later.
nl: Selecteer een sjabloon dat overeenkomt met de manier waarop u KMyMoney wilt gebruiken. Afhankelijk van uw keuze worden een aantal standaard rekeningen en categorieën aangemaakt. U kunt op een later tijdstip alsnog nieuwe rekeningen toevoegen en wijzigingen aanbrengen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
nl: KMyMoney ondersteunt meerdere valuta. Er kan echter slechts één gebruikt worden als uw standaard valuta. De standaard valuta wordt gebruikt voor alle nieuwe rekeningen en rapporten. Selecteer a.u.b. een valuta uit deze lijst.

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: ISO Code
nl: ISO code

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
nl: Symbool

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
nl: <p>In dit venster kunt u informatie over uzelf invoeren.</p>
    
    <p>Alle informatie is optioneel en wordt gebruikt voor het persoonlijk maken van uw KMyMoney bestand.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change the sort order of ledger entries by
    right-clicking the header of the ledger view?
nl: <p>...u de sorteervolgorde van het kasboek kunt wijzigen door
    met de rechter muistoets te klikken op de labels in het kasboek overzicht?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can easily move to the other side of a transfer transaction
    by opening the context menu with the right mouse button and selecting one of the
    'Goto' functions?
nl: <p>...u snel naar de tegenrekening van een overboekingstransactie kunt
    schakelen door het openen van het context menu met de rechter muisknop en
    één van de 'Ga naar' functies te selecteren?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can start editing a transaction by double-clicking on the
    transaction in the register?
nl: <p>...u een transactie kunt bewerken door te dubbelklikken op de 
    transactie in het kasboek?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show more details of the selected transaction in the
    register by selecting the 'ledger lens' feature in the settings dialog?
nl: <p>...u meer details over de geselecteerde transactie kunt bekijken in het
    kasboek door de 'Kasboek Lens' mogelijkheid aan te zetten in het opties menu?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that transactions with no category assigned or split
    transactions with unassigned values are marked with an exclamation mark 
    on a yellow triangle in the register?
nl: <p>...transacties zonder categorie, of splitsingen met bedragen die niet
    zijn toegewezen,  in het kasboek gemarkeerd worden met een uitroepteken 
    of een gele driehoek?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show all details of the transactions in the register
    by typing &lt;Ctrl-T&gt; or selecting the 'View -> Show Transaction Detail'
    menu entry? You can turn this feature off the same way.
nl: <p>...u alle details van een transactie in het kasboek kunt zien
    door &lt;Ctrl-T&gt; in te typen of via het menu 'Beeld -> Toon transactiedetails'
    te kiezen? Via dezelfde handelingen kunt u dit ook weer uitschakelen.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch between a listing of all accounts or
    an icon view of all asset and liability accounts with the tabs
    in the accounts view?
nl: <p>...u kunt wisselen van een lijst van alle rekeningen naar
    een pictogrammen overzicht van de rekeningen middels tabbladen
    in het rekeningen overzicht?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the KMyMoney development team wishes you a nice day?
nl: <p>...het KMyMoney ontwikkel team u een prettige dag toewenst?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...you can use your own external filter program to convert any
    import format to QIF on the fly? See the QIF profile editor for
    more details.
nl: <p>...u een eigen extern filter programma kunt gebruiken om elk
    formaat direct naar het QIF formaat om te zetten? Ga hiervoor naar de
    QIF profiel editor voor meer details.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can create a scheduled transaction from an existing
    one by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or the "More..."-menu in the transaction form?
nl: <p>...u een periodieke transactie kunt maken van een bestaande
    transactie via het context menu (rechter muisknop) of via het 
    "Meer..."-menu in het transactieformulier?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch to the payee of a transaction
    by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or in the transaction menu?
nl: <p>...u kunt wisselen naar de begunstigde van een transactie via het
    contextmenu (rechter muisknop) op de transactie in het kasboek of in het
    transactiemenu?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the colors and fonts used for the ledgers
    via <i>Configure/Colors and Fonts</i>?
nl: <p>... u kleuren en lettertypen voor het kasboek kunt wijzigen
    via <i>Instellingen/Kleuren en lettertypen</i>?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can hide transactions prior to a specific date?
    The date can be modified via <i>Configure/General/Filter</i>.
nl: <p>...u transacties voor een bepaalde datum kunt verbergen?
    De datum kan worden gewijzigd via <i>Instellingen/Algemeen/Filter</i>.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can customize the "Home-Page"
    via <i>Configure/Home</i>?
nl: <p>...u de  "Startpagina" kunt aanpassen
    via <i>Instellingen/KMyMoney instellen/Start..</i>?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add more data columns to accounts tables
    on your "Home-Page" via <i>Configure/Home/Account information display</i>?
nl: <p>...dat u meer gegevenskolommen aan rekeningtabellen kunt toevoegen
    op uw "Homepagina" via <i>de informatieweergave Instellen/Home/Rekening</i>?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can enter new transactions even while reconciling
    an account? You can also make the transaction form visible.
nl: <p>...u een nieuwe transactie kunt invoeren tijdens Saldo Controle
    van een rekening? U kunt ook het transactie formulier zichtbaar maken.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can actively support the KMyMoney development team in
    cases that heavily depend on your data? You can save your data in an
    anonymized way for this support.<p>
    Just open your data file and immediately
    select <b>File/Save as...</b>. In the <b>Save As...</b> dialog
    select the filter <b>Anonymous Files</b> and make sure your file gets
    the extensions <b>.anon.xml</b>. <p>
    To verify, how the data looks like you are about to send away, you can open
    this file in KMyMoney and see how the developers see your data.
nl: <p>...u het KMyMoney team actief kunt ondersteunen in gevallen die zwaar
    leunen op uw gegevens? u kunt uw gegevens op een anoniem gemaakte wijze voor deze ondersteuning opslaan.</p>
    Open gewoon uw gegevensbestand en selecteer onmiddellijk <b>Bestand opslaan
    als...</b>. In de dialoog bij <b>Bestand opslaan als...</b> selecteert u het
    filter <b>Anonieme bestanden</b> en ga na dat deze de extensie <b>.anon.xml</b>
    krijgt.<p>
    Om te verifiëren hoe deze gegevens er uit zien die u op het punt staat te
    verzenden, kunt u het bestand openen in KMyMoney en zien hoe de ontwikkelaars
    uw gegevens zien.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>... that you can import your bank statements even without a network 
    connection? Just select the file (OFX or QIF) from the File->Import menu.</p>
    <p>Provided by Jose Jorge</p>
nl: <p>   u bankafschriften kunt importeren zonder een netwerk aansluiting.
    Selecteer het OFX of QIF bestandstype via het Bestand->Importeer.. menu </p>
