kmymoney - en to sl translation catalogue (3702 entries)

en: _Fees
sl: _Pristojbine

en: _Dividend
sl: _Dividende

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
sl: Napaka pri uvozu %1: ta datoteka ni veljavna datoteka izjave KMM.

en: Invalid Statement
sl: Neveljaven izkaz

[ctx: @info Group name for accounts with no assigned institution]
en: No institution
sl: Ni institucije

en: Error creating security record: %1
sl: Napaka pri ustvarjanju zapisa o vrednostnem papirju: %1

en: Error
sl: Napaka

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
sl: Ta uvoženi izkaz vsebuje naložbene transakcije brez vrednostnega papirja. Te transakcije bodo prezrte.

en: Security not found
sl: Vrednostnega papirja ni bilo mogoče najti

en: Statement Importer
sl: Uvoznik izkaza

en: This imported statement contains investment transactions with no share amount.  These transactions will be ignored.
sl: Ta uvoženi izkaz vsebuje naložbene transakcije brez količine delnic. Te transakcije bodo prezrte.

en: No share amount provided
sl: Količina delnice ni navedena

en: (Fees) %1
sl: (Pristojbine) %1

[ctx: Prepend name of payee (%1) to original memo (%2)]
en: Original payee: %1
    %2
sl: Izvorni prejemnik: %1
    %2

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
sl: Ali želite dodati "%1" kot plačnika/prejemnika plačil?

en: Selecting "Yes" will create the payee, "No" will skip creation of a payee record and remove the payee information from this transaction. Selecting "Cancel" aborts the import operation.
    
    If you select "No" here and mark the "Do not ask again" checkbox, the payee information for all following transactions referencing "%1" will be removed.
sl: Če izberete "Da", bo ustvarjen prejemnik plačila, "Ne" pa bo preskočil kreiranje zapisa o prejemniku plačila in odstranil podatek o prejemniku plačila iz te transakcije. Če izberete "Prekliči" bo operacija uvoza prekinjena.
    
    Če tukaj izberete "Ne" in označite rubriko "Ne sprašuj več" bo informacija o prejemniku plačila za vse transakcije, ki se nanašajo na %1zapis prejemnika plačila in odstranite podatke o prejemniku plačila iz te transakcije.Če izberete "Prekliči", se postopek uvoza prekine.
    
    Če tukaj izberete "Ne" in potrdite polje "Ne sprašuj več",Podatki o prejemniku plačila za vse naslednje transakcije, ki se sklicujejo na "%1", odstranjene.

en: New payee/receiver
sl: Novi plačnik/prejemnik

en: Default Category for Payee
sl: Privzeta kategorija za prejemnika plačil

en: Please select a default category for payee '%1'
sl: Izberite privzeto kategorijo za prejemnika plačila '%1'

en: Save Category
sl: Shrani kategorijo

en: No Category
sl: Brez kategorije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAbort) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
sl: Prekinitev

en: Unable to add payee/receiver
sl: Ni mogoče dodati plačnika/prejemnika plačil

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
sl: Težava pri dodajanju ali ujemanju uvožene transakcije z ID-jem '%1':%2

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
sl: <b>Prenesli ste izkaz za naslednji račun: </b><br/><br/>

en:  - Account Name: %1
sl:  - Ime računa; %1

en:  - Account Type: %1
sl:  - Vrsta računa: %1

en:  - Account Number: %1
sl:  - Številka računa: %1

en: Do you want to import transactions to this account?
sl: Ali želite uvoziti transakcije na ta račun?

en: KMyMoney cannot determine which of your accounts to use.  You can create a new account by pressing the <b>Create</b> button or select another one manually from the selection box below.
sl: KMyMoney ne more določiti, katerega od vaših računov naj uporabi. Lahko ustvarite nov račun s pritiskom na gumb <b>Ustvari</b> ali izberete drugega ročno iz spodnjega izbirnega polja.

en: No account information has been found in the selected statement file. Please select an account using the selection box in the dialog or create a new account by pressing the <b>Create</b> button.
sl: V izbrani datoteki izkazov ni bilo najdene nobene informacije o računu. Prosim izberite račun z izbirnim poljem v pogovornem oknu ali ustvarite novega s pritiskom na gumb <b>Ustvari</b>.

en: Import transactions
sl: Uvozi transakcije

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
sl: Izbrati morate račun, ustvariti novega ali pritisniti gumb <b>Prekini</b>.

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
sl: Ni mogoče vnesti časovno načrtovane transakcije '%1'

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%1</b><br/>Transaction: <i>%2 %3</i><br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
sl: KMyMoney je našel načrtovano transakcijo, ki ustreza uvoženi transakciji.<br/>Ime razporeda:<b>%1</b><br/>Transakcija:<i>%2 %3</i><br />Ali želite, da KMyMoney zdaj vnese ta urnik, da se lahko transakciji ujemata?

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are one day apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched? | KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are %1 days apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
sl[0]: KMyMoney je našel načrtovano transakcijo, ki ustreza uvoženi transakciji.<br/>Ime razporeda:<b>%2</b><br/>Transakcija:<i>%3 %4</i><br />Datuma transakcij se razlikujeta samo za %1 dan.<br />Ali želite, da KMyMoney zdaj vnese ta urnik, da se lahko transakciji ujemata?
sl[1]: KMyMoney je našel načrtovano transakcijo, ki ustreza uvoženi transakciji.<br/>Ime razporeda:<b>%2</b><br/>Transakcija:<i>%3 %4</i><br />Datuma transakcij se razlikujeta samo za %1 dni.<br />Ali želite, da KMyMoney zdaj vnese ta urnik, da se lahko transakciji ujemata?
sl[2]: KMyMoney je našel načrtovano transakcijo, ki ustreza uvoženi transakciji.<br/>Ime razporeda:<b>%2</b><br/>Transakcija:<i>%3 %4</i><br />Datuma transakcij se razlikujeta samo za %1 dni.<br />Ali želite, da KMyMoney zdaj vnese ta urnik, da se lahko transakciji ujemata?
sl[3]: KMyMoney je našel načrtovano transakcijo, ki ustreza uvoženi transakciji.<br/>Ime razporeda:<b>%2</b><br/>Transakcija:<i>%3 %4</i><br />Datuma transakcij se razlikujeta samo za %1 dni.<br />Ali želite, da KMyMoney zdaj vnese ta urnik, da se lahko transakciji ujemata?

en: Schedule found
sl: Najden razpored

[ctx: Create undo action]
en: Create account
sl: Ustvari račun

[ctx: Create undo action]
en: Create category
sl: Ustvari kategorijo

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
sl: Podatkov ni mogoče naložiti, ker z lastnikom ni bil vzpostavljen noben stik iz standardnega imenika.

en: Address book import
sl: Uvoz adresarja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPersonalDataDlg)
en: New File Dialog
sl: Dialog za novo datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
sl: S tem dialogom vnesite osebne podatke o sebi.
    
    Vse informacije niso obvezne in so na voljo za prilagajanje
    datoteke KMyMoney.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: County/State:
sl: Pokrajina/Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Street:
sl: Ulica:

[ctx: Email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Your name:
sl: Vaše ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Telephone:
sl: Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Town:
sl: Kraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Postal Code:
sl: Poštna številka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_loadAddressButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kabcBtn)
en: Load from Addressbook
sl: Naloži iz adresarja

en: One statement has been processed with the following results: | %1 statements have been processed with the following results:
sl[0]: %1 izkaz je bilo obdelan z naslednjimi rezultati:
sl[1]: %1 izkaza sta bila obdelana z naslednjimi rezultati:
sl[2]: %1 izkazov je bilo obdelanih z naslednjimi rezultati:
sl[3]: %1 izkazov je bilo obdelanih z naslednjimi rezultati:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportSummaryDialog)
en: Import summary
sl: Uvozi povzetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSkip) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: &Skip
sl: Pre&skoči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Skip this transaction
sl: Preskoči to transakcijo

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
sl: S tem preskočite uvoz te transakcije in nadaljujte z naslednjo.

en: &Create...
sl: Ustvari...

en: Create a new account/category
sl: Ustvari nov račun/kategorijo

en: Use this to add a new account/category to the file
sl: Uporabi to za dodajanje novega računa/kategorije v datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_kButtonAbort)
en: &Abort
sl: Prekliči

en: Abort the import operation and dismiss all changes
sl: Prekliči uvažanje in opusti vse spremembe

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
sl: To uporabite za prekinitev uvoza. Vaši finančni podatki bodo v stanju pred začetkom uvoza QIF.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAccountSelectDlg)
en: Account selection
sl: Izbira računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Account to import to
sl: Račun za uvažanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createAssetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
sl: Ustvari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOK) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk)
en: OK
sl: V redu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAvailableCurrencyDlg)
en: Select currencies to add
sl: Izberite valute za dodajanje

[ctx: @title header of the currency name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title currency symbol column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
sl: Simbol

en: Backup location:
sl: Mesto varnostne kopije:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBackupDlg)
en: Backup
sl: Varnostna kopija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Use this dialog to backup your data.
    
    Please make sure you have a disk inserted and that the drive is ready. Then choose the mount point from either the Choose button or by entering the path in the available box.
    
    Click OK to perform the backup.
sl: Uporabite ta dialog za varnostno kopiranje podatkov.
    
    Prepričajte se, da je disk vstavljen in pogon pripravljen. Potem izberite priključno točko bodisi z izbirnim gumbom bodisi z vnosom poti v vnosnem polju.
    Za izvedbo varnostnega kopiranja kliknite V redu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtAutoMount)
en: If your system does not use an automounter, make sure you mark the checkbox below to "mount this directory before backing up."
sl: Če vaš sistem ne uporablja avtomatskega priključevanja diskov, preverite polje spodaj da "priključi ta imenik pred varnostnim kopiranjem."

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Device options
sl: Možnosti naprave

[ctx: This is the mount point]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMountPoint)
en: Mount Point:
sl: Točka priključitve:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Select mount point
sl: Izberite točko priključitve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Use this to browse to the mount point.
sl: Uporabite to za brskanje za priključno točko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseButton)
en: C&hoose...
sl: Izberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountCheckBox)
en: Mount this directory before backing up.
sl: Priključi ta direktorij pred varnostnim kopiranjem.

en: At least one transaction/schedule still references the category <b>%1</b>.  However, at least one category with the same currency must exist so that the transactions/schedules can be reassigned.
sl: Vsaj ena transakcija/razpored se še vedno sklicuje na kategorijo <b>%1</b>. Vendar mora obstajati vsaj ena kategorija z isto valuto, tako da se transakcije/urniki lahko ponovno dodelijo.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
sl: To pogovorno okno ne dovoljuje ustvarjanja novih kategorij. Izberite jo iz seznama.

en: Category creation
sl: Ustvarjanje kategorije

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCategoryReassignDlg)
en: Reassign categories
sl: Ponovno dodeli kategorije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions, schedules and budgets associated with the selected category need to be re-assigned to a different category before the selected category can be deleted. Please select a category from the list below.
sl: Transakcije, urniki in proračuni, povezane z izbrano kategorijo je treba pred brisanjem dodeliti drugi kategoriji. Izberite kategorijo iz seznama spodaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available categories:
sl: Kategorije na voljo:

en: Please choose the type of import you wish to perform.  A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
sl: Izberite vrsto uvoza, ki jo želite izvesti. Preprosta razlaga
    vrste uvoza je na voljo na dnu zaslona in je posodobljena, ko
    izberete element v polju za izbiro.
    
    Ko ste izbrali vrsto uvoza, pritisnite gumb V redu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, promptLabel)
en: Choose import type:
sl: Izberite vrsto uvoza:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KChooseImportExportDlg)
en: Choose Import Type Dialog
sl: Izberite dialog vrste uvoza

en: Please choose the type of export you wish to perform.  A simple explanation
    of the export type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an export type please press the OK button.
sl: Izberite vrsto izvoza, ki ga želite izvesti. Preprosta razlaga
    vrste izvoza je na voljo na dnu zaslona in je posodobljena, ko
    izberete element v polju za izbiro.
    
    Ko ste izbrali vrsto izvoza, pritisnite gumb V redu.

en: Choose export type:
sl: Izberite vrsto izvoza:

en: Choose Export Type Dialog
sl: Izberite dialog vrste izvoza

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
sl: Datoteke QIF ustvari priljubljeni računovodski program Quicken.
    Če izberete to vrsto, se prikaže drugo pogovorno okno, ki zahteva nadaljnje
    informacije, pomembne za format Quicken.

en: The CSV type uses a comma delimited text file that can be used by
    most popular spreadsheet programs available for Linux and other operating
    systems.
sl: Tip CSV uporablja besedilno datoteko podatkov, ločenih z vejicami, ki jo lahko uporabljajo
    najbolj priljubljeni programi za preglednice, ki so na voljo za Linux in druge operacijske
    sisteme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Please choose the type of import you wish to perform.   A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
sl: Izberite vrsto uvoza, ki jo želite izvesti. Preprosta razlaga
    vrste uvoza je na voljo na dnu zaslona in je posodobljena, ko
    izberete element v polju za izbiro.
    
    Ko ste izbrali vrsto uvoza, pritisnite gumb V redu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Some description
sl: Nek opis

en: Transaction %1 has no splits
sl: Transakcija %1 se ne deli

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Spremenjen prejemnik plačila.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stari: <b>%1</b>, Novi: <b>%2</b></p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Spremenjen račun.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stari: <b>%1</b>, Novi: <b>%2</b></p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Spremenjen račun prenosa.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stari: <b>%1</b>, Novi: <b>%2</b></p>

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
sl: Deljena transakcija

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Spremenjena kategorija.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stara: <b>%1</b>, Nova: <b>%2</b></p>

[ctx: Empty memo]
en: empty
sl: prazno

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Spremenjena opomba.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stara: <b>%1</b>, Nova: <b>%2</b></p>

[ctx: No number]
en: empty
sl: prazno

en: <p>Number changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Spremenjena številka.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stara: <b>%1</b>, Nova: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Spremenjen znesek.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Star: <b>%1</b>, Nov: <b>%2</b></p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sl: <p>Zastavica usklajevanja je spremenjena.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stara: <b>%1</b>, Nova: <b>%2</b></p>

en: Fatal error in determining data: %1
sl: Usodna napaka pri določanju podatkov: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KConfirmManualEnterDlg)
en: Confirm Manual Enter
sl: Potrdite rovni vnos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_message)
en: The following changes have been made to the transaction data:
sl: V podatkih o transakciji so bile vnesene naslednje spremembe:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Please choose what you wish to do with the above changes
sl: Izberite, kaj želite storiti z zgornjimi spremembami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_discardRadio)
en: &Discard the changes and enter the original transaction into the register.
sl: Zavrzi spremembe in vpiši prvotno transakcijo v register.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_onceRadio)
en: Enter &these new values this one time, for this occurrence only.
sl: Vnesite &te nove vrednosti samo za ta pojav.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_setRadio)
en: Set all further occurrences &in this schedule to be these values.
sl: Nastavite vse nadaljnje pojave in v tem urniku na te vrednosti.

[ctx: @info price source]
en: User
sl: Uporabnik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyCalculator)
en: Exchange Rate/Price Editor
sl: Urejevalnik menjalnih tečajev/cenika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, amountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_amountTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, amountTab)
en: Amount
sl: Znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, postdateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: a
en: Date
sl: Datum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2_2)
en: Convert
sl: Pretvori

[ctx: @label convert from stock to currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label100)
en: to
sl: v

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: To a&mount
sl: V znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rateButton)
en: Exchange &rate / Price
sl: Menjalno razmerje / Cena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_updateButton) i18n: ectx: label, entry (PriceHistoryUpdate), group (General Options)
en: Update price history
sl: Osveži zgodovino cen

en: Cannot set %1 as base currency: %2
sl: Ni mogoče nastaviti %1 za osnovno valuto: %2

en: Set base currency
sl: Nastavi osnovno valuto

en: Cannot update currency. %1
sl: Ni mogoče posodobiti valute. %1

en: Update currency
sl: Posodobi valuto

en: Cannot create new currency. %1
sl: Ni mogoče ustvariti nove valute. %1

en: New currency
sl: Nova valuta

en: Cannot modify currency. %1
sl: Ni mogoče spremeniti valute. %1

en: Edit currency
sl: Uredi valuto

en: Rename currency
sl: Preimenuj valuto

en: Delete currency
sl: Zbriši valuto

en: Select as base currency
sl: Nastavi kot osnovno valuto

[ctx: @title:menu]
en: Currency options
sl: Valutne opcije

en: Cannot delete currency %1. %2
sl: Ni mogoče zbrisati valute %1. %2

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditDlg)
en: Currencies
sl: Valute

[ctx: @title:column currency name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column currency symbol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
sl: Simbol

[ctx: @action:button Remove currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeCurrencyButton)
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @action:button Add currency from existing list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addCurrencyButton)
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: @action:button Edit currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editCurrencyButton)
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeUnusedCurrencyButton)
en: Remove unused currencies
sl: Odstrani neuporabljene valute

[ctx: @action:button Close currency dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_selectBaseCurrencyButton)
en: Select as base currency
sl: Nastavi kot osnovno valuto

[ctx: @action:button Create new currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newCurrencyButton)
en: New
sl: Nova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditorDlg)
en: Currency editor
sl: Urejevalnik valut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIsoCode)
en: ISO Code
sl: Koda ISO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Symbol:
sl: Simbol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCashFraction)
en: Smallest account unit:
sl: Najmanjša enota računa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountFraction)
en: Smallest cash unit:
sl: Najmanjše enota gotovine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRemainder)
en: Rounding method
sl: Metoda zaokrožanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpricePrecision)
en: Price precision:
sl: Natančnost cene:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spbPricePrecision)
en: Enter the price precision for this currency to be used for exchange rates.
sl: Vnesite natančnost cene za to valuto, ki se bo uporabljala za menjalne tečaje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_nameCol) i18
en: Name
sl: Ime

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName)
en: Enter the name of the currency here (e.g. Euro)
sl: Vnesite ime valute (npr. Evro)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leIsoCode)
en: <html><head/><body><p>Enter the ISO4217 code for the currency here (e.g. EUR for the Euro). This cannot be changed once the currency is created.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Tu vnesite kodo ISO4217 za valuto (npr. EUR za evro). Ko je valuta ustvarjena, je ni mogoče več spremeniti.</p></body></html>

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leSymbol)
en: Enter the monetary symbol of the currency here (e.g. € for the Euro)
sl: Vnesite denarni simbol valute (npr. € za evro)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leAccountFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for bank accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
sl: Vnesite najmanjši del valute, ki se uporablja v bančnih računih. Ko je valuta ustvarjena, tega ni mogoče spremeniti.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leCashFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for cash accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
sl: Vnesite najmanjši del valute, ki se uporablja v gotovinskih računih. Ko je valuta ustvarjena, tega ni mogoče spremeniti.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p>Enter the rounding method used for this currency.  See <span style=" font-weight:600;">What's this</span> for more details.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vnesite način zaokroževanja, uporabljen za to valuto.  Glejte <span style=" font-weight:600;">Kaj je to</span> za več podrobnosti.</p></body></html>

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">RoundNever</span></p><p>Don't do any rounding, simply truncate and print a warning in case of a remainder. Otherwise the same as RoundTrunc.</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundFloor</span></p><p>Round to the largest integral value not greater than the value. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundCeil</span></p><p>Round to the smallest integral value not less than the value. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -0.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundTruncate</span></p><p>No rounding, simply truncate any fraction</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundPromote</span></p><p>Use RoundCeil for positive and RoundFloor for negative values. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfDown</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.5 -&gt; 0.0 and 0.6 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfUp</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.4 -&gt; 0.0 and 0.5 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundRound</span></p><p>Use RoundHalfDown for 0.1 .. 0.4 and RoundHalfUp for 0.6 .. 0.9. Use RoundHalfUp for 0.5 in case the resulting numerator is odd, RoundHalfDown in case the resulting numerator is even. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and 1.5 -&gt; 2.0</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">NikoliNeZaokroži</span></p><p>Ne zaokroži, preprosto poreži in natisni opozorilo. Sicer enako kot ZaokrožiPoreži.</p><p><span style=" font-weight:600;">ZaokrožiNaDno</span></p><p>Zaokroži na največjo celo vrednost, ki ni večja od vrednosti. Npr. 0.5 -&gt; 0.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">ZaokrogiNaGor</span></p><p>Zaokroži na najmanjšo celo vrednost, ki ni manjša od vrednosti. Npr. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -0.0</p><p><span style=" font-weight:600;">ZaokrožiPoreži</span></p><p>Brez zaokroževanja, preprosto odreži poljubno frakcijo</p><p><span style=" font-weight:600;">ZaokrožiDodaj</span></p><p>Uporabite ZaokrožiNaGor za pozitivne in ZaokrožiNaDol za negativne vrednosti. Npr. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">ZaokrožoPolNaDol</span></p><p>Zaokroži navzgor ali navzdol z naslednjimi omejitvami: 0.1 .. 0.5 -&gt; 0.0 and 0.6 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">ZaokrožiPolNaGor</span></p><p>Zaokroži navzgor ali navzdol z naslednjimi omejitvami: 0.1 .. 0.4 -&gt; 0.0 and 0.5 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">ZaokrožiZaokroži</span></p><p>Uporabi ZaokrožoPolNaDol za 0,1 .. 0,4 in ZaokrožiPolNaGor za 0,6 .. 0,9. Uporabi ZaokrožiPolNaGor za 0,5, če je nastali števec neparen, ZaokrožoPolNaDol, če je števec paren. Npr. 0.5 -&gt; 0.0 and 1.5 -&gt; 2.0</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Floor
sl: Zaokroži na dol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Ceil
sl: Zaokroži na gor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Truncate
sl: Poreži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Promote
sl: Zaokroži in dodaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Half Down
sl: Zaokroži pol na dol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Half Up
sl: Zaokroži pol na gor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Round
sl: Zaokroži

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditEquityEntry)
en: Edit Equity
sl: Uredi lastniški kapital

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Stock
sl: Zaloga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Mutual Fund
sl: Vzajemni sklad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Bond
sl: Obveznica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Smallest fraction:
sl: Najmanjši del:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblType)
en: Investment Type:
sl: Vrsta naložbe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEquityName)
en: Equity Name:
sl: Ime lastniškega kapitala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Market Symbol:
sl: Tržni simbol:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Price History
sl: Zgodovina cene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_buttonEdit)
en: Edit
sl: Uredi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EquityPriceUpdateConfDlg)
en: Updating price configuration
sl: Posodabljanje nastavitve cene

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Updating price policy
sl: Posodabljanje pravila cene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateAll)
en: Update all
sl: Posodobi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateMissing)
en: Update &missing
sl: Posodobi manjkajoče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateDownloaded)
en: Update downloaded
sl: Posodobi prenesene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateSource)
en: Update from the same source
sl: Posodobi iz istega vira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ask)
en: Ask
sl: Povprašaj

[ctx: @action:button Configuration of price update]
en: Configure
sl: Konfiguriraj

en: %1 units for one %2
sl: %1 enot za en %2

en: [No identifier]
sl: [Brez identifikatorja]

[ctx: @info online update price info]
en: No security selected.
sl: Ni izbranega vrednostnega papirja.

[ctx: @info online update price info]
en: No Security to be updated.
sl: Ni vrednostnega papirja za osvežitev.

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
sl: Tečaja za %1 iz %2 ni bilo mogoče pridobiti. Tega bomo preskočili.

en: Price Update Failed
sl: Posodabljanje cene ni uspelo

en: Failed to retrieve a quote for %1 from %2.  Press <b>No</b> to remove the online price source from this security permanently, <b>Yes</b> to continue updating this security during future price updates or <b>Cancel</b> to stop the current update operation.
sl: Ni bilo mogoče najti objave cen za %1 iz %2. Pritisnite <b>Ne</b>, da trajno odstranite spletni vir objave cen tega vrednostnega papirja, <b>Da</b> za nadaljevanje posodabljanja tega vrednostnega papirja med prihodnjimi posodobitvami cen ali <b>Prekliči</b>, da se ustavi trenutna posodobitev.

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
sl: Ni mogoče posodobiti vrednostnega papirja <b>%1</b>: %2

[ctx: @info Online price update %1 online id, %2 internal id, %3 price, %4 date]
en: Price for %1 updated to %3 for %4 (id %2)
sl: Cena za %1 posodobljena na %3 za %4 (id %2)

[ctx: @info Online price update %1 online id]
en: Received an invalid price for %1, unable to update.
sl: Prejeta neveljavna cena za %1, posodobitev ni mogoča.

[ctx: @info:tooltip]
en: The date is invalid.
sl: Datum je neveljaven.

[ctx: @info Persistence of price source]
en: The next time you open this dialog the modified price source will only be loaded if you have used it for a successful price update. Otherwise, the old setting will be shown.
sl: Ko boste naslednjič odprli to pogovorno okno, se bo spremenjeni vir cen naložil le, če ste ga uporabili za uspešno posodobitev cen. Sicer bo prikazana stara nastavitev.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEquityPriceUpdateDlg)
en: Update Stock and Currency Prices
sl: Posodobi cene na borzi in tečajnice valut

[ctx: @label:chooser Date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fromLabel)
en: From
sl: Od

[ctx: @label:chooser Date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_toLabel)
en: To
sl: Za

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateAll)
en: Update All
sl: Posodobi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateSelected)
en: Update Selected
sl: Posodobi izbrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Status:
sl: Stanje:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportVerifyDlg)
en: Verify Import
sl: Preveri uvoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_helpButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonHelp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpButton)
en: Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyFileInfoDlg)
en: File Information
sl: Podatki o datoteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Created on
sl: Ustvarjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last modified on
sl: Zadnja sprememba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Base currency
sl: Osnovna valuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Payees
sl: Prejemniki plačil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Institutions
sl: Institucije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Accounts/Categories
sl: Računi/Kategorije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, transactionGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, transactionTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4
en: Transactions
sl: Transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Splits
sl: Delitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMyMoneyBriefSchedule)
en: Schedules
sl: Urniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Prices
sl: Cene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Type
sl: Vrste

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, totalAmountEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Total
sl: Skupno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_closed) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Closed
sl: Zaprto

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
sl[0]: Ali res želite izbrisati izbrani vnos cene?
sl[1]: Ali res želite izbrisati izbrana vnosa cen?
sl[2]: Ali res želite izbrisati izbrane vnose cen?
sl[3]: Ali res želite izbrisati izbrane vnose cen?

en: Delete price information
sl: Zbriši podatke o ceni

en: New price...
sl: Nova cena...

en: Edit price...
sl: Uredi ceno...

en: Online Price Update...
sl: Spletno osveževanje cen...

en: Delete price...
sl: Zbriši ceno...

[ctx: @title:menu]
en: Price options
sl: Opcije cene

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyPriceDlg)
en: Price Editor
sl: Urejevalnik cen

[ctx: Placeholder text for search bar]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_searchWidget)
en: Search...
sl: Išči...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAllPrices)
en: Show all stored prices
sl: Prikaži vse shranjene cene

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Add a new entry
sl: Dodaj nov vnos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new price entry.
sl: Ustvari nov vnos cen.

[ctx: @action add new price]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
sl: Nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify the selected entry
sl: Spremeni izbrani vnos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Change the details of selected price information.
sl: Spremeni podrobnosti izbranih podatkov o ceni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify
sl: Spremeni

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsOnlineQuotes) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuoteButton)
en: Online Quotes
sl: Spletne kotacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete this entry
sl: Zbriši ta vnos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonDelete)
en: Delete
sl: Zbriši

[ctx: default price mode]
en: (default)
sl: (privzeto)

en: Price per share
sl: Cena za delnico

en: Total for all shares
sl: Skupaj za vse delnice

en: VAT account
sl: Račun za DDV

en: Asset
sl: Imetje

en: Liability
sl: Obveznost

en: Income
sl: Dohodek

en: Expense
sl: Izdatek

en: Option has been disabled because there are transactions assigned to this account
sl: Možnost je onemogočena, ker so pri temu računu dodeljene transakcije

en: Option has been disabled because there is another account flagged to be an opening balance account for this currency
sl: Možnost je onemogočena, ker je še en račun označen kot začetno stanje na računu za to valuto

[ctx: @label:chooser %1 account name, %2 parent account name]
en: <b>%1</b> is a sub account of <b>%2</b>
sl: <b>%1</b> Je pod-račun od <b>%2</b>

[ctx: @info:usagetip]
en: The protocol part has been removed by KMyMoney because it is fixed to https for security reasons.
sl: KMyMoney je odstranil del protokola, ker je iz varnostnih razlogov omejen na https.

en: (No Institution)
sl: (Brez institucije)

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
sl: Niste določili imena.
    Prosim vnesite to polje.

en: Please select a parent account.
sl: Izberite narejeni račun.

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
sl: Kategorija z imenom <b>%1</b> že obstaja. Ne morete ustvariti še ene kategorije z istim imenom.

[ctx: @info]
en: You have selected to suppress the display of accounts with a zero balance in the KMyMoney configuration dialog. The account you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in all accounts views.
sl: V pogovornem oknu za konfiguracijo KMyMoney ste izbrali onemogočanje prikaza računov z ničelnim stanjem. Račun, ki ste ga pravkar ustvarili, bo zato prikazan le, če bo uporabljen. V nasprotnem primeru bo skrit v vseh pogledih računov.

[ctx: @title:window Warning message about hidden account]
en: Hidden accounts
sl: Skriti računi

[ctx: @info]
en: You have selected to suppress the display of unused categories in the KMyMoney configuration dialog. The category you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in the accounts/categories view.
sl: Izbrali ste možnost preprečevanja prikaza neuporabljenih kategorij v nastavitvenem oknu KMyMoneya. Kategorija, ki ste jo pravkar ustvarili bo prikazana se samo, če bo tudi uporabljena. Sicer bo skrita v pogledu računov/kategorij.

[ctx: @title:window Warning message about hidden category]
en: Hidden categories
sl: Skrite kategorije

en: Cannot add institution
sl: Ni mogoče dodati institucije

[ctx: @info:tooltip Hint to provide name]
en: Please provide a name for the new category or account.
sl: Vnesite ime nove kategorije ali računa.

[ctx: @info:tooltip %1 contains invalid character combination]
en: You cannot create an account or category that contains %1 in the name.
sl: Ne morete ustvariti računa ali kategorije, ki vsebuje %1 v imenu.

[ctx: @info:tooltip Hint to provide VAT percentage in range]
en: Please provide a percentage greater than zero and less than 100.
sl: Vnesite odstotek večji od nič in manjši od 100.

[ctx: @info:tooltip Hint to provide category to assign VAT]
en: Please select a category for the VAT.
sl: Izberite kategorijo za DDV.

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
sl: <p>Kategorija <b>%1</b> trenutno ne obstaja. Ali jo želite ustvariti?</p><p><i>Privzeti nadrejeni račun je <b>%2</b> a to lahko spremenite v naslednjem dialogu</i>.</p>

en: Create category
sl: Ustvari kategorijo

en: <p>The account <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
sl: <p>Račun<b>%1</b> trenutno ne obstaja. Ali ga želite ustvariti?</p><p><i>Privzeti nadrejeni račun je <b>%2</b> a to lahko spremenite v naslednjem dialogu</i>.</p>

[ctx: @title:window]
en: Create a new Category
sl: Ustvari novo kategorijo

[ctx: @title:window]
en: Create a new Account
sl: Ustvari nov račun

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewAccountDlg)
en: New Account Dialog
sl: Dialog novega računa

[ctx: Account general settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_generalTab)
en: General
sl: Splošno

[ctx: account name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Opening information
sl: Otvoritveni podatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currencyText)
en: Currency:
sl: Valuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingDateLabel)
en: Date:
sl: Datum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Balance:
sl: Saldo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_optionsTab)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Notes:
sl: Opombe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Last check number:
sl: Številka zadnjega čeka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxNoVat)
en: No auto-VAT-assignment
sl: Ni dodeljene davčne obveznosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_costCenterRequiredCheckBox)
en: Cost Center assignment required
sl: Zahtevana je dodelitev stroškovnega mesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxPreferred)
en: Preferred Account
sl: Priljubljen račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_priceModeLabel)
en: Price entry
sl: Vnos cene

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: <html><head/><body><p>Flag this account to be an opening balance account</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zaznamuj ta račun kot otvoritveni račun</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: Opening Balance Account
sl: Odpiranje računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_institutionTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_institutionBox)
en: Institution
sl: Institucija

[ctx: create new institution]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New...
sl: Nov...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Number:
sl: Številka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_websiteLabel)
en: Website
sl: Spletna stran

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_hierarchyTab)
en: Hierarchy
sl: Hierarhija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount
sl: Podračun

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_limitsGroupBox)
en: Limits
sl: Omejitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This section allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
sl: Ta razdelek omogoča nastavitev določenih omejitev. KMyMoney vas bo opozoril, ko stanje na računu doseglo mejo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Absolute limit
sl: Absolutna omejitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_maxCreditLabel)
en: Maximum credit limit
sl: Maksimalna omejitev kredita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_minBalanceLabel)
en: Minimum balance
sl: Minimalni saldo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Early warning
sl: Zgodnje opozarjanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_taxGroupBox)
en: Tax options
sl: Možnosti davka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: VAT details
sl: Podrobnosti o DDV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatCategory)
en: VAT category
sl: Kategorija DDV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: VAT percentage
sl: Delež DDV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatAssignment)
en: Enable auto VAT assignment
sl: Omogoči dodelitev DDV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_amountGroupBox)
en: Amount entered
sl: Vnesen znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_grossAmount)
en: Gross amount
sl: Bruto znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_netAmount)
en: Net a&mount
sl: Neto znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxTax)
en: Include on Tax Reports
sl: Vključi v davčna poročila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_importGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_optionGroupBox)
en: Import options
sl: Možnosti uvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Automatic Payee creation
sl: Samodejno ustvarjanje prejemnika plačil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_payeeCreation)
en: Application Default
sl: Privzeta vrednost aplikacije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_payeeCreation)
en: Never create
sl: Nikoli ne ustvari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_payeeCreation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Ask user
sl: Vprašaj uporabnika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_payeeCreation)
en: Create automatically
sl: Samodejno ustvari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_budgetGroupBox) i18n: ectx: Menu (budget_context_menu)
en: Budget options
sl: Možnosti proračuna

[ctx: @item:inlistbox Don't include this account in budgets]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_budgetInclusion)
en: Don't include in budgets
sl: Ne vključuj v proračune

[ctx: @item:inlistbox Include this account in budgets as expense]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_budgetInclusion)
en: Include in budgets as expense
sl: Vključuj v proračune kot strošek

[ctx: @item:inlistbox Include this account in budgets as income]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_budgetInclusion)
en: Include in budgets as income
sl: Vključuj v proračune kot dohodek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewEquityEntryDlg)
en: New Equity
sl: Novi lastniški kapital

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol)
en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
sl: Simbol trgovanja delnic ali enot vzajemnih skladov ni zahtevan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtEquityName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtEquityName)
en: Name of the company, or mutual fund.
sl: Ime podjetja ali vzajemnega sklada.

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
sl: Ime institucije je prazno. Prosimo vnesite ime.

en: Adding New Institution
sl: Dodajanje nove institucije

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewInstitutionDlg)
en: New Institution Dialog
sl: Dialog nove institucije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Institution Details
sl: Podrobnosti o instituciji

note: i18n: Tooltip for 'SWIFT/BIC' field i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, bicEdit)
en: A Business Identifier Code, also known as SWIFT.
sl: Koda poslovne identifikacije (Business Identifier Code) tudi znana kot SWIFT.

[ctx: institution name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: Tooltip for 'Bank Code' field. Include an example of the culture-specific term for 'Bank Code' here, if one is common (https://en.wikipedia.org/wiki/Bank_code). i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, bankCodeEdit)
en: A bank code assigned to Institution by a central bank, a bank supervisory body or a Bankers Association. Known as 'Routing Number' (US accounts) or a 'Sort Code' (UK accounts).
sl: Koda banke, ki jo instituciji dodeli centralna banka, organ za nadzor bank ali združenje bank. Znano kot 'Routing Number' (računi v ZDA) ali 'Sort code' (računi v Združenem kraljestvu).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: City:
sl: Kraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Bank Code:
sl: Koda banke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Telephone/Fax:
sl: Telefon/Faks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, iconUrlEdit)
en: <html><head/><body><p>If left empty, the icon for the institution will be located at the root of the Website URL entered above with the name <span style=" font-weight:600;">favicon.ico</span>. You can override the location here.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če polje pustite prazno, bo ikona institucije nameščena v korenu URL-ja spletnega mesta, vnesenega zgoraj, z imenom <span style=" font-weight:600;">favicon.ico</span>. Lokacijo lahko tukaj preglasite.</p></body></html>

en: To be able to merge previous selected payees, please select a payee from the list below or create a new one.
sl: Če želite združiti prejšnje izbrane prejemnike plačil, izberite prejemnika plačila izmed spodnjega seznama ali ustvarite novega.

en: The transactions associated with the selected payees need to be re-assigned to a different payee before the selected payees can be deleted. Please select a payee from the list below.
sl: Transakcije, povezane z izbranimi prejemniki plačil, je treba ponovno dodeliti drugemu prejemniku plačila, preden lahko izbrane prejemnike plačila izbrišemo. Prosim izberite prejemnika plačil iz spodnjega seznama.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
sl: Ta dialog okno ne dovoljuje ustvarjanja novih prejemnikov plačil. Izberite prejemnika plačila iz seznama.

en: Payee creation
sl: Ustvarjanje prejemnika plačil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KPayeeReassignDlg)
en: Reassign payees
sl: Ponovno dodeli prejemnike plačil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available payees:
sl: Prejemniki plačil, ki so na voljo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_copyToMatchList)
en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
sl: Dodeli izbrisana imena seznamu zgoraj izbranih prejemnikom plačil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Save storage as...
sl: Shrani zbrano kot...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Choose XML if unsure.
sl: Izberi XML, če nisi prepričan.

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextBrowser, textBrowser)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin: 0; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney supports multiple storage types. The availability of storage types depends on the presence of plugins and their activation in the application settings.</p>
    <p align="justify" style=" margin: 0; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />If you are uncertain what to choose here, then <span style=" font-weight:600;">XML</span> is probably your best choice.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin: 0; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney podpira več vrst shranjevanja. Razpoložljivost vrst pomnilnika je odvisna od prisotnosti vtičnikov in njihovem aktiviranju v nastavitvah aplikacije.</p>
    <p align="justify" style=" margin: 0; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />Če ste negotovi, kaj izbrati potem je <span style=" font-weight:600;">XML</span> verjetno najboljša izbira.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Storage type to use for your data
sl: Vrsta prostora za shranjevanje podatkov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitCorrectionDlg)
en: Correct splits
sl: Popravi delitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, question)
en: How do you want to proceed?
sl: Kako želite nadaljevati?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continueBtn)
en: Continue to edit splits
sl: Nadaljuj z urejanjem delitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, changeBtn)
en: Chan&ge total amount of transaction to %1.
sl: Spremeni celoten znesek transakcije v %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, distributeBtn)
en: Distrib&ute difference of %1 among all splits.
sl: Porazdeli razliko %1 med vse dele.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leaveBtn)
en: Leave %1 unassigned.
sl: Zapusti %1 nedodeljeno.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTagReassignDlg)
en: Delete or reassign tags
sl: Zbriši ali ponovno dodeli značke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: To complete the deletion operation, either select a tag from the available tags that will replace the selected tags before they are deleted or mark the checkbox below depending on your choice. The OK button becomes accessible once you have selected a tag or marked the checkbox.
sl: Za dokončanje operacije brisanja izberite oznako seznama razpoložljivih oznak, ki bodo nadomestile izbrane oznake, preden se izbrišejo ali označijo v potrditvenem polju spodaj, odvisno od vaše izbire. Gumb "V redu" postane dostopen, ko ste izbrali oznako ali ste označili potrditveno polje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available tags:
sl: Značke na voljo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, removeCheckBox)
en: Remove selected tags from all transactions, schedules and reports before deleting them.
sl: Odstrani izbrane oznake iz vseh transakcij, časovnih planov in poročil pred brisanjem oznak.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTransactionSortOptionsDlg) i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_availableList)
en: Sort options
sl: Možnosti abecednega urejanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useDefault)
en: Use default
sl: Uporabi privzeto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KUpdateStockPriceDlg)
en: New price entry
sl: Nov vnos cene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Currency
sl: Valuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, securityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecurityDlg)
en: Security
sl: Varnost

[ctx: Undo action description]
en: Create payee
sl: Ustvari prejemnika plačil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsColors)
en: Color settings
sl: Nastavitev barve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_useCustomColors)
en: Custo&m colors
sl: Barve po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Required field
sl: Obvezno polje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Erroneous transaction
sl: Napačna transakcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Imported transaction
sl: Uvožena transakcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Missing conversion rate
sl: Manjkajoče menjalno razmerje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Ledger group separator
sl: Ločilnik skupnega knjigovodstva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Matched transaction
sl: Ujemajoča se transakcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background
sl: Ozadje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Foreground
sl: Ospredje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsIcons) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsFonts)
en: Font settings
sl: Nastavitev pisave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemFont)
en: Use system fonts
sl: Uporabi sistemsko pisavo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualFontsFrame)
en: Individual font settings for ledgers
sl: Posamična nastavitev pisav za glavne knjige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (listCellFont), group (List Options)
en: Cell font
sl: Pisava celice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: label, entry (listHeaderFont), group (List Options)
en: Header font
sl: Pisava naslova

en: Choose file path
sl: Izberi pot datoteke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsGeneral)
en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

[ctx: @title global settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Global
sl: Globalno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Autosave options
sl: Možnosti samodejnega shranjevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveFile)
en: Autosave periodically
sl: Samodejno periodično shranjuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: minutes
sl: minute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveOnClose)
en: Autosave when file is modified upon close
sl: Samodejno shranjuj, ko je datoteka spremenjena pred zaprtjem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Backup options
sl: Možnosti varnostne kopije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_BackupExtension)
en: Enter a character or string that will be added to backup files. Default is ~
sl: Vnesite znak ali niz, ki bo dodan datotekam varnostnih kopij. Privzeta vrednost je ~

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Setup number of backups to keep (local file only)
sl: Nastavi število shranjenih varnostnih kopij (samo lokalne datoteke)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Whenever the current data is saved into a local file, KMyMoney keeps the selected number of previous states of the file.
    
    Set it to 0 to turn the feature off.
sl: Kadar koli se trenutni podatki shranijo v lokalno datoteko, KMyMoney hrani izbrano število prejšnjih stanj datoteke.
    
    Nastavite na 0, če želite to funkcijo izklopiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Extension for backup files
sl: Podaljšek za varovalne kopije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of backups to keep (0=off)
sl: Število shranjenih varnostnih kopij (0=brez)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fiscal Year
sl: Fiskalno leto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Your fiscal year starts on
sl: Vaše fiskalno leto se začne na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: January
sl: Januar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: February
sl: Februar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: March
sl: Marec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: May
sl: Maj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: June
sl: Junij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: July
sl: Julij

[ctx: @item the month August]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: August
sl: Avgust

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: October
sl: Oktober

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: External programs
sl: Zunanji programi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calculator
sl: Računalo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Views
sl: Pogledi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_StartLastViewSelected)
en: Startup page options
sl: Možnosti začetne strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Start with ho&mepage
sl: Začni z domačo stranjo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Start with last selected view
sl: Začni za zadnje izbranim pogledom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_viewType)
en: Type of the KMyMoney view
sl: Vrsta pogleda v KMyMoney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: List
sl: Seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Tree
sl: Drevo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5)
en: Tabbed
sl: Zavihki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncLedgerInvestment)
en: Synchronize account selection of ledger and investment view
sl: Uskladi izbiro računa v glavni knjigi in pogleda naložb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Accounts / Categories
sl: Računi / Kategorije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
sl: Ta možnost skrije vse kategorije v pogledu kategorij, ki niso uporabljene v vsaj eni transakciji. Še vedno so prikazane v izbirnih seznamov kategorij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: Do not show unused categories
sl: Ne prikazuj neuporabljenih kategorij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpertMode)
en: Show equity accounts
sl: Prikaži račune lastniškega kapitala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: This option will display the categories in the accounts view also.
sl: Ta možnost bo prikazovala tudi kategorije v pogledih računov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: Show categories in the accounts list view
sl: Prikazuj kategorije v pogledu seznama računov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceAccountsHome)
en: Hide accounts with a zero balance from Home
sl: Skrij račune z ničelnim stanjem na Domu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceAccounts)
en: Hide accounts with a zero balance from Accounts
sl: Skrij račune obveznosti z ničelnim saldom iz računov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceEquities)
en: Do not show zero balance equities
sl: Ne kaži stanj lastniškega kapitala s stanjem nič

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
sl: Ta možnost v pogledu časovnih načrtov skrije vse končane časovne načrte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: Do not show finished schedules
sl: Ne prikazuj končanih časovnih načrtov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Do not show transactions prior to
sl: Ne prikazuj transakcije pred

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
sl: Ta možnost skrije vse usklajene transakcije v pogledu glavne knjige.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: Do not show reconciled transactions
sl: Ne prikazuj usklajenih transakcij

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Support
sl: Podpora

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Logging
sl: Vodenje dnevnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Log path
sl: Pot dnevnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On choosing a log file path please keep in mind that log files may contain sensitive data (e.g. passwords in clear-text etc).
sl: Pri izbiri poti datoteke dnevnika upoštevajte, da datoteke dnevnika lahko vsebujejo občutljive podatki (npr. gesla v odprtem besedilu itd.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logImportedStatements) i18n: ectx: label, entry (logImportedStatements), group (List Options)
en: Log imported statements
sl: Zapiši v dnevnik uvožene izkaze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logOfxTransactions) i18n: ectx: label, entry (logOfxTransactions), group (List Options)
en: Log OFX transactions
sl: Zapiši v dnevnik transakcije OFX

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsHome)
en: Homepage Settings
sl: Nastavitve domače strani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Move selected item up
sl: Premakni izbrano postavko navzgor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
sl: Uporabite to za premik izbranega predmeta za eno mesto navzgor po seznamu.

[ctx: @action move item up]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Up
sl: Gor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Move selected item down
sl: Premakni izbrano postavko navzdol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
sl: Uporabite to za premik izbranega predmeta za eno mesto navzdol po seznamu.

[ctx: @action move item down]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Down
sl: Dol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
sl: Izbrani vnosi so prikazani na domači strani aplikacije.<p>
    S pomočjo gumbov in potrditvenih polj prilagodite postavitev domače strani.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox)
en: Homepage/Summary page scaling
sl: Prilagajanje velikosti domače strani/povzetka strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, percentageLabel)
en: Zoom factor:
sl: Faktor povečave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberZoomFactor)
en: Remember zoom factor when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
sl: Zapomni si faktor povečave, ko zapustim program, če sem ga ročno spremenil z miškinim koleščkom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox2)
en: Account information display
sl: Prikaz podatkov o računu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfUnmarkedTransactions)
en: Show number of not marked transactions per account [!M]
sl: Prikaži število neoznačenih transakcij na računu [!M]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateOfLastReconciliation)
en: Show date of last reconciliation
sl: Prikaži datum zadnjega usklajevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts)
en: Show balance-status of mapped online accounts
sl: Prikažite stanje salda preslikanih spletnih računov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfClearedTransactions)
en: Show number of cleared transactions per account [C]
sl: Pokaži število usklajenih transakcij po računu [C]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfNotReconciledTransactions)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account [!R]
sl: Prikaži število neusklajenih (neoznačenih + usklajenih) transakcij po računu [!R]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLimitInfo)
en: Show Account Limit Information
sl: Prikaži podatek o omejitvi računa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualIconsFrame)
en: Individual icon settings
sl: Individualne nastavitve ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (IconsTheme), group (List Options)
en: Icon theme
sl: Tema ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTip)
en: <html><head/><body><p align="center">Tip: Install Oxygen, Tango or Breeze icon theme to get wider selection.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="center">Namig: Namestite teme ikon Kisik, Tango ali Sapica za večjo izbiro.</p></body></html>

[ctx: General settings]
en: General
sl: Splošno

en: Home
sl: Domov

[ctx: Ledger view settings]
en: Ledger
sl: Glavna knjiga

en: Scheduled
    transactions
sl: Načrtovane
    transakcije

en: Colors
sl: Barve

en: Fonts
sl: Pisave

en: Icons
sl: Ikone

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: CSV profile <b>%1</b> already exists.<br>Do you want to overwrite it?
sl: Profil CSV <b>%1</b> že obstaja.<br>Ali ga želite prepisati?

en: CSV Profile Already Exists
sl: Profil CSV že obstaja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupParsing)
en: <i>Enter regular expressions which can be used to parse the data returned from the URL entered above.  The symbol, price, and date must be found in the quote data to be usable. You may also try the KMyMoney user's mailinglist at <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> to find what settings work for other users in your country.</i>
sl: <i>Vnesite regularne izraze, s katerimi lahko razčlenite podatke, vrnjene z zgoraj navedenega spletnega naslova. Simbol, cena in datum morajo biti uporabni izkazani podatki. Lahko poskusite tudi s poštnim seznamom uporabnikov KMyMoney na<a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> da bi ugotovili, katere nastavitve najbolje delujejo pri drugih uporabnikih v vaši državi..</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupParsing) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab)
en: Details
sl: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Date Format
sl: Format datuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Identifier
sl: Identifikator

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editIdentifier)
en: Regular Expression to extract the identifier from the downloaded data
sl: Regularni izraz za pridobivanje identifikatorja iz prenesenih podatkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkPrice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_price) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceCol) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_edit
en: Price
sl: Cena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDateFormat)
en: Regular Expression to extract the date from the downloaded data
sl: Regularni izraz za pridobivanje datuma iz prenesenih podatkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: URL
sl: Spletni naslov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: URL to be used to download the quote
sl: URL za prenos kotacije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: Enter the URL from which stock quotes will be fetched.  <b>%1</b> will be replaced with the symbol for the security being quoted. For currency conversions, <b>%2</b> will be replaced with the currency to be quoted and <b>%1</b> with the currency the quote is based on.
sl: Vnesite URL, s katerega bodo pridobljene borzne kotacije. <b>%1</b> se bo nadomesti s simbolom za naveden vrednostni papir. Za valuto pretvorbe, <b>%2</b> bo nadomeščen z valuto za kotacijo in <b>%1</b> z valuto, na kateri temelji ponudba.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editPrice)
en: Regular Expression to extract the price from the downloaded data
sl: Regularni izraz za pridobivanje cene iz prenesenih podatkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: <p>For easier processing of the data returned by the online source, KMyMoney usually strips unused parts before it is parsed with the regular expressions. If matching of the fields relies on those items, then use this option to turn stripping off.</p>
    
    <p>The following items are usually removed by stripping:
    
    <ul>
    <li>HTML tags such as <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& encoded characters such as <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>duplicate whitespace</li>
    </ul>
    </p>
sl: <p>Za lažjo obdelavo podatkov, ki jih vrne spletni vir, KMyMoney ponavadi odstrani neuporabljene dele, preden podatke razčleni z regularnimi izrazi. Če se ujemanje polj opira na te elemente, uporabite možnost za izklop odstranjevanja.</p>
    
    <p>Naslednje elemente običajno odstranimo z odstranjevanjem:
    
    <ul>
    <li>HTML značke kot <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& kodirane znake kot <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>večkratne presledne znake</li>
    </ul>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: Skip HTML stripping
sl: Preskoči izločevanje HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identify by
sl: Identificiran z

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new source entry for online quotes
sl: Ustvari nov vir za spletne kotacije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new entry for online quotes
sl: Uporabi to za ustvarjanje novega vnosa spletnih kotacij

[ctx: @action create new quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
sl: Novo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the selected source entry
sl: Zbriši izbrani vnos vira

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected online source entry
sl: Uporabi to, da izbrišeš izbrani spletni vir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dumps CSV profile used for importing downloaded prices, which can be customized by user in CSV Importer.
sl: Izbruha profil CSV uporabljenega za uvažanje prenesenih cen, ki ga lahko uporabnik prilagodi v uvozniku CSV.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dump CSV
sl: Izbruhaj CSV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered data and stores it
sl: Sprejme vneseni datum in ga shrani

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to accept the modified data.
sl: Uporabi to, da bi sprejel spremenjeni datum.

[ctx: @action update quotes from online quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
sl: Posodobi

en: KMyMoney Plugins
sl: Vtičniki KMyMoney

en: Payee Identifier
sl: Identifikator prejemnika plačila

en: Online Banking Operations
sl: Operacije spletnega bančništva

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsRegister)
en: Register settings
sl: Nastavitve registra

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Display
sl: Prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid)
en: Show a grid in the ledger
sl: Prikaži mrežo v glavni knjigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TransactionForm) i18n: ectx: label, entry (TransactionForm), group (General Options)
en: Show transaction form
sl: Prikaži obrazec transakcije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: If a planned transaction is overdue, today's date is used by default as the posting date. With this option, the originally planned date is used instead.
sl: Če je načrtovana transakcija zapadla, je današnji datum privzeto uporabljen kot datum objave. Pri tej možnosti je namesto tega uporabljen prvotno načrtovani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: Display overdue schedules with planned date
sl: Prikaži zapadle časovne načrte s planiranim datumom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ledger entry details
sl: Podrobnosti vnosa v glavno knjigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRegisterDetailed)
en: Show all ledger entries in full detail
sl: Prikaži vse vnose glavne knjige z vsemi podrobnostmi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens)
en: Using the ledger lens shows the details for the transaction that has focus in the ledger. Usually, when using the transaction form, only a one line summary is displayed for each transaction as the details are shown in the form.
sl: Uporaba leče na glavni knjigi prikazuje podrobnosti o transakciji, ki je osredotočena v knjigi. Običajno je pri uporabi obrazca za transakcijo prikazana le ena vrstica povzetka, podrobnosti pa so prikazani v obrazcu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens) i18n: ectx: label, entry (LedgerLens), group (General Options)
en: Use the ledger lens
sl: Uporabi lečo glavne knjige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAllSplits)
en: Show all split details in ledger
sl: Prikaži vse podrobnosti delitve v glavni knjigi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Information headers
sl: Naslovi informacij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Draws a larger header above each group of transactions. The grouping depends on the current sort order.
sl: Nariše večji naslov nad vsako skupino transakcij. Razvrščanje v skupine je odvisno od trenutnega vrstnega reda razvrščanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Show group headers between transactions
sl: Prikazuj naslov skupine med transakcijami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFiscalMarker)
en: Show header for the previous and current fiscal year
sl: Prikazuj naslov za prejšnje in sedanje fiskalno leto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ShowReconciliationMarker)
en: Don't show reconciliation entries
sl: Ne prikazuj vnosov usklajevanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ShowReconciliationMarker)
en: Show last reconciliation entry with date and balance in ledger
sl: Prikažite datum zadnjega usklajevanja z datumom in saldom v glavni knjigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ShowReconciliationMarker)
en: Show all reconciliation entries with date and balance in ledger
sl: Prikaži vse vnose usklajevanja z datumom in saldom v glavni knjigi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sorting)
en: Sorting
sl: Razvrščanje v vrsto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Normal view
sl: Normalni pogled

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Reconciliation view
sl: Pogled usklajevanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Search view
sl: Iskalni pogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Use the <i>left</i> and <i>right</i> buttons to add and remove sort options. Use the <i>up</i> and <i>down</i> buttons to modify the sort order. Double-Click a selected entry to toggle the sort order between <i>ascending</i> and <i>descending</i>.
sl: Z gumbi <i>levo</i> in <i>desno</i> dodate in odstranite možnosti razvrščanja.Za spreminjanje vrstnega reda razvrščanja uporabite gumba <i>gor</i> in <i>dol</i>. Dvojni klik na izbrani vnos, preklopi vrstni red razvrščanja med <i>naraščajoče</i> in<i>padajoče</i>.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage1)
en: Data entry
sl: Vnos podatkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoIncCheckNumber) i18n: ectx: label, entry (AutoIncCheckNumber), group (General Options)
en: Auto increment check number
sl: Samodejno povečajte številko čeka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusChangeIsEnter) i18n: ectx: label, entry (FocusChangeIsEnter), group (General Options)
en: Keep changes when selecting a different transaction/split
sl: Ohrani spremembe ob izbiri drugačne delitve transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnterMovesBetweenFields)
en: Use Enter to move between fields
sl: Uporabi tipko Enter za pomikanje med polji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Mark this option, if you always want to match names e.g. for payees from the start. If unset, any substring is matched.
sl: Označite to možnost, če želite, da se imena ujemajo od začetka imena, npr. za prejemnike plačil od začetka. Če to ni nastavljeno, se ime ujema s katerimkoli podnizom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Match names from start
sl: Imena naj se ujemajo od začetka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
sl: Po vnosu podatkov o usklajevanju samodejno zazna transakcije ki se ujemajo s temi podatki (v nekaterih primerih to morda ni mogoče).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: Automatic reconciliation
sl: Samodejno usklajevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_1) i18n: ectx: label, entry (initialDateFieldCursorPosition), group (List Options)
en: Initial cursor position within the date field
sl: Začetna pozicija kazalke znotraj datumskega polja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition)
en: Day
sl: Dan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Month
sl: Mesec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Year
sl: Leto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default reconciliation state
sl: Privzeto stanje usklajevanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation of an account
sl: Privzeto stanje uskladitve za transakcije, vnesene med usklajevanjem računa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Not marked
sl: Ni označeno

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Cleared
sl: Očiščeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: Reconciled
sl: Usklajeno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoFillTransaction)
en: Autofill
sl: Samodejno polnjenje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Do not auto-fill transaction data at all.
sl: Sploh ne izpolnjuj samodejno podatkov o transakcijah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: No Autofill
sl: Brez samodejnega polnjenja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Collect all transactions for the given payee. Treat all transactions that refer to the same category and have an amount with +/- X % as identical. If more than one transaction is found, a list of them is presented to the user.
    
    Selecting 0% will list all transactions.
sl: Zberite vse transakcije za danega prejemnika plačila. Obravnavajte vse transakcije, ki nanašajo na isto kategorijo in imajo znesek z +/- X % kot enake. Če je najdenih več transakcij, se njihov seznam predstavi uporabniku.
    
    Če izberete 0%, bodo prikazane vse transakcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Same transaction if amount differs less than percentage set below
sl: Ista transakcija, če se znesek razlikuje manj kot v odstotku, določenem spodaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: The data of the last transaction assigned to the category used most often for this payee is autofilled into the transaction editor.
sl: Najpogosteje uporabljeni podatki zadnje transakcije, dodeljene kategoriji za tega prejemnika plačila se samodejno izpolnijo v urejevalniku transakcij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: With previously most often used transaction for the payee
sl: S predhodno najpogosteje uporabljenimi transakcijami za prejemnika plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Same transaction if amount differs less than
sl: Ista transakcija, če se znesek razlikuje za manj kot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoFillDifference)
en: Two transactions are usually treated identical for autofill, if they refer the same accounts. They are treated as different transactions though, when their amount varies by more than the percentage given here.
sl: Dve transakciji ponavadi obravnavata kot enaki za samodejno izpolnjevanje, če se nanašajo na isti račun. Kljub temu jih obravnavamo kot različne transakcije, če se njihova količina razlikuje za več kot tu navedeni odstotek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: If this option is checked the memos from the previous transaction will be used otherwise the memos will not be considered when the transaction is autofilled.
sl: Če je ta možnost odkljukana, se bodo uporabile opombe zapisov iz prejšnje transakcije sicer pa opombe ne bodo upoštevane, za samodejno polnjenje transakcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: Use memos from previous transaction
sl: Uporabi opombe iz prejšnje transakcije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage2)
en: Import
sl: Uvozi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Match transactions within days
sl: Ujemanje transakcij v nekaj dneh

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_matchInterval)
en: Search for matching transactions within the range of the posting date of the imported transaction +/- the number of given days.
sl: Poiščite ujemanja transakcij v razponu od datuma vnosa uvožene transakcije +/- število danih dni.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Whenever a new payee is detected during import of a statement, the user will be asked to assign a default category for this user when this option is selected.
sl: Vsakič, ko med uvozom izkaza program zazna novega prejemnika plačila, bo uporabnik vprašan po možnosti dodeljevanja privzete kategoriji tega uporabnika, če je izbrana ta možnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Ask for a new payee's default category
sl: Vprašaj za privzeto kategorijo novega prejemnika plačila

[ctx: Holiday region (region language)]
en: Holidays for %1 (%2)
sl: Počitnice za %1 (%2)

[ctx: @item:inlistbox No holiday region selected]
en: None
sl: Noben

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsSchedules)
en: Schedule Settings
sl: Nastavitve urnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Startup options
sl: Možnosti ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckSchedule)
en: Check schedules on startup
sl: Preveri urnike ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: label, entry (CheckSchedulePreview), group (General Options)
en: Enter transactions this number of days in advance
sl: Vnesi transakcije toliko dni vnaprej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, processingDaysBox)
en: Processing Days
sl: Dnevi obratovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calendarLabel)
en: Use holiday calendar for region
sl: Upoštevaj koledar praznikov za območje

[ctx: @item no holiday region selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_holidayRegion)
en: (None)
sl: (Noben)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (SchedulePreview), group (General Options)
en: Number of days to preview schedules in ledger
sl: Število dni za predogled časovnih načrtov v glavni knjigi

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
sl: Skupni znesek te transakcije je %1, medtem ko je vsota delov %2. Preostalo %3 ni dodeljeno.

en: Change &total amount of transaction to %1.
sl: Spremeni skupni znesek transakcije na %1.

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
sl: Porazdeli razliko %1 med vse dele.

en: &Leave total amount of transaction at %1.
sl: Pusti skupni znesek transakcije na %1.

en: &Leave %1 unassigned.
sl: Pusti %1 nedodeljen.

[ctx: Undo action description]
en: Create tag
sl: Ustvari značko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_idGroup)
en: GPG encryption
sl: Šifriranje GPG

en: Addressbook integration
sl: Integracija z adresarjem

en: Holiday regions integration
sl: Integracija s počitniškimi območji

en: Online banking
sl: Elektronsko bančništvo

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager by KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
sl: 
    KMyMoney, osebni finančni upravljalnik v KDE.
    
    Prosimo, razmislite o prispevkih k temu projektu s kodo in/ali s predlogi.

en: (c) 2000-2025 The KMyMoney development team
sl: (c) 2000-2025 Razvojna ekipa KMyMoney

en: Compiled with the following optional features:
    %1
sl: Računalniško preveden z naslednjimi neobveznimi funkcijami:
    %1

[ctx: Roles in project]
en: Core engine, Release Manager, Project admin
sl: Glavni del programa, Direktor izdaj, Skrbnik projekta

[ctx: Roles in project]
en: Developer, Maintainer, Windows support
sl: Razvijalec, Vzdrževalec, podpora za Windows

[ctx: Roles in project]
en: Developer, Windows and MacOS support
sl: Razvijalec, Vzdrževalec, podpora za MaxOs

en: Inactive member.
sl: Neaktivni član.

[ctx: Roles in project]
en: Initial idea, much initial source code, Project admin
sl: Začetna ideja, veliko začetne izvorne kode, Skrbnik projekta

[ctx: Roles in project]
en: Forecast, Reports
sl: Napovedovanje, Poročila

[ctx: Roles in project]
en: Reporting logic, OFX Import
sl: Logika poročil, Uvoz OFX

[ctx: Roles in project]
en: Database backend, maintainer stable branch
sl: Zaledje podatkovne baze, vzdrževalec stabilna veja

[ctx: Roles in project]
en: Project Admin
sl: Skrbnik projekta

[ctx: Roles in project]
en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: Roles in project]
en: Database backend
sl: Zaledje podatkovne baze

[ctx: Roles in project]
en: Developer, Code refactoring
sl: Razvijalec, ponovna ureditev kode

en: %1 (build against %2)
sl: %1 (izdelano z %2)

en: Unknown
sl: Neznano

en: Financial framework
sl: Finančno ogrodje

en: Online banking framework
sl: Ogrodje elektronskega bančništva

en: Library for creating diagrams
sl: Knjižnica za ustvarjanje diagramov

en: iCalendar integration
sl: Integracija iCalendarja

en: OFX banking protocol abstraction library
sl: Knjižnica abstraktnega bančnega protokola OFX

en: SQLite database encryption
sl: Šifriranje baze podatkov

[ctx: Roles in project]
en: Documentation and user support
sl: Dokumentacija in podpora uporabnikom

[ctx: Roles in project]
en: Initial investment support
sl: Začetna podpora naložbe

[ctx: Roles in project]
en: Developer & Artist
sl: Razvijalec in umetnik

[ctx: Roles in project]
en: Icons & splash screen
sl: Ikone in uvodni zaslon

[ctx: Roles in project]
en: Patches and port to kde4
sl: Popravki in prenos na kde4

[ctx: Roles in project]
en: Patches
sl: Popravki

[ctx: Roles in project]
en: Patches, packaging and KF5-CI for OS X
sl: Popravki, pakiranje in KF5-Cl za OS X

[ctx: Roles in project]
en: CSV import/export
sl: Uvoz/izvoz CSV

en: Equity
sl: Lastniški kapital

en: The file has been changed, save it?
sl: Datoteka se je spremenila, naj jo shranim?

[ctx: @title:window]
en: Save file
sl: Shrani datoteko

en: Untitled
sl: Brez naslova

en: Plugin responded with error during close.
sl: Vtičnik je sporočil napako med zapiranjem.

en: Unable to match the selected transactions
sl: Izbranih transakcij ni mogoče najti

en: Unable to unmatch the selected transactions
sl: Ni mogoče ločiti izbranih transakcij

[ctx: @action New file/database]
en: New book...
sl: Nova knjiga...

en: This is the consistency check log, use the context menu to copy or save it.
sl: To je dnevnik preverjanja skladnosti, uporabite kontekstni meni za kopiranje ali shranjevanje.

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: Save to file
sl: Shrani na datoteko

en: Backup...
sl: Varnostna kopija...

en: Statement file...
sl: Datoteka izkazov...

en: Account Template...
sl: Šablona računa...

en: Personal Data...
sl: Osebni podatki...

en: Dump Memory
sl: Izbruhaj pomnilnik

en: File-Information...
sl: Informacija o datoteki...

en: Find transaction...
sl: Najdi transakcijo...

en: Show Transaction Detail
sl: Prikaži podrobnosti transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (HideReconciledTransactions), group (List Options)
en: Hide reconciled transactions
sl: Skrij usklajene transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (HideUnusedCategory), group (List Options)
en: Hide unused categories
sl: Skrij neuporabljene kategorije

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllAccounts), group (List Options)
en: Show all accounts
sl: Prikaži vse račune

en: New institution...
sl: Nova institucija...

en: Edit institution...
sl: Uredi institucijo...

en: Delete institution...
sl: Zbriši institucijo...

en: New account...
sl: Nov račun...

en: Open ledger
sl: Odpri glavno knjigo

en: Reconcile...
sl: Uskladi...

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
sl: Končaj

[ctx: Postpone reconciliation]
en: Postpone
sl: Odloži

[ctx: Cancel reconciliation]
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Report reconciliation
sl: Poročaj o usklajevanju

en: Edit account...
sl: Uredi račun...

en: Delete account...
sl: Zbriši račun...

en: Close account
sl: Zapri račun

en: Reopen account
sl: Ponovno odpri račun

en: Transaction report
sl: Poročilo o transakcijah

en: Show balance chart...
sl: Prikaži diagram salda..

en: Map account...
sl: Preslika račun...

en: Unmap account...
sl: Odstrani preslikavo računa...

en: Update account...
sl: Posodobi račun...

en: Update all accounts...
sl: Posodobi vse račune...

en: New category...
sl: Nova kategorija...

en: Edit category...
sl: Uredi kategorijo...

en: Delete category...
sl: Zbriši kategorijo...

en: Currencies...
sl: Valute...

en: Prices...
sl: Cene...

en: Update Stock and Currency Prices...
sl: Posodobi tečajnice delnic in tečajnice valut...

en: Consistency Check
sl: Preverjanje konsistentnosti

en: Performance-Test
sl: Preizkus zmogljivosti

en: Calculator...
sl: Računalo...

en: Enable all messages
sl: Omogoči vsa sporočila

en: Get help from our community
sl: Dobite pomoč pri skupnosti

en: See what's new in this version
sl: Poglejte, kaj je novega v tej verziji

en: Visit our website
sl: Obiščite našo spletno stran

[ctx: New transaction button]
en: New transaction
sl: Nova transakcija

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
sl: Vnesi

[ctx: Edit split button]
en: Edit splits
sl: Uredi dele

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
sl: Zbriši

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
sl: Dupliciraj

[ctx: Add reversing transaction]
en: Add reversing
sl: Dodaj obratno

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
sl: Sprejmi

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
sl: Preklopi

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
sl: Očiščeno

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
sl: Usklajen

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
sl: Neusklajen

[ctx: Move transaction]
en: Move transaction
sl: Prenesi transakcijo

[ctx: Show transaction]
en: Show transaction
sl: Prikaži transakcijo

[ctx: Display transaction details]
en: Show transaction details
sl: Prikaži podrobnosti transakcije

[ctx: Open URL]
en: Open URL
sl: Odpri URL

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
sl: Izberi vse

en: Go to account
sl: Pojdi na račun

en: Go to payee
sl: Pojdi na prejemnika plačil

en: Create scheduled transaction...
sl: Ustvari načrtovano transakcijo...

en: Assign next number
sl: Dodeli naslednjo številko

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
sl: Sestavi

en: Move to today
sl: Prenesi na danes

en: Copy splits
sl: Kopiraj razdelitve

en: Show filter widget
sl: Prikaži orodje filtriranja

en: New investment...
sl: Nova naložba...

en: Edit investment...
sl: Uredi naložbo...

en: Delete investment...
sl: Zbriši naložbo..

en: Online price update...
sl: Spletno posodabljanje cene...

en: Manual price update...
sl: Ročno posodabljanje cene...

en: Edit security...
sl: Uredi vrednostni papir...

en: Delete security...
sl: Zbriši vrednostni papir...

en: New schedule...
sl: Nov načrt...

en: Edit scheduled transaction
sl: Uredi načrtovano transakcijo

en: Delete scheduled transaction
sl: Zbriši načrtovano transakcijo

en: Duplicate scheduled transaction
sl: Podvoji načrtovano transakcijo

en: Enter next transaction...
sl: Vnesite naslednjo transakcijo...

en: Skip next transaction...
sl: Preskoči naslednjo transakcijo...

en: New payee...
sl: Nov prejemnik plačil...

en: Rename payee
sl: Spremeni ime prejemnika plačil

en: Delete payee
sl: Zbriši prejemnika plačil

en: Merge payees
sl: Zlij prejemnike plačil

en: New tag...
sl: Nova značka...

en: Rename tag
sl: Preimenuj značko

en: Delete tag
sl: Zbriši značko

en: Open report
sl: Odpri poročilo

en: New report
sl: Novo poročilo

en: Copy report
sl: Kopiraj poročilo

en: Configure report
sl: Nastavi poročilo

en: Export report
sl: Izvozi poročilo

en: Delete report
sl: Zbriši poročilo

en: Close report
sl: Zapri poročilo

en: Toggle chart
sl: Preklopi graf

en: Edit tab order
sl: Uredi vrstni red zavihkov

en: Ledger Quick Open
sl: Hitro odprta glavna knjiga

en: Test new feature
sl: Preizkusi novo zmožnost

en: Debug Traces
sl: Razhrošči sledi

en: Debug Timers
sl: Razhrošči časomerilnike

[ctx: Match transactions]
en: Match
sl: Ujemanje

[ctx: Unmatch transactions]
en: Unmatch
sl: Neujemanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Start reconciling the currently selected account
sl: Začni usklajevanje trenutno izbranega računa

[ctx: @info:tooltip]
en: Postpone the current reconciliation
sl: Odloži trenutno usklajevanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish the current reconciliation
sl: Končaj trenutno usklajevanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel the current reconciliation
sl: Prekliči trenutno usklajevanje

en: View back
sl: Poglej nazaj

en: View forward
sl: Poglej naprej

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
sl: Usklajen je vsaj en razcep izbranih transakcij. Ali si želite vseeno izbrisati transakcije?

en: Transaction already reconciled
sl: Transakcija je že usklajena

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
sl[0]: Ali res želite izbrisati %1 izbrano transakcijo?
sl[1]: Ali res želite izbrisati obe %1 izbrani transakciji?
sl[2]: Ali res želite izbrisati vse %1 izbrane transakcije?
sl[3]: Ali res želite izbrisati vseh %1 izbranih transakcij?

en: Delete transaction
sl: Zbriši transakcijo

en: Unable to duplicate transaction(s)
sl: Transakcij ni mogoče podvojiti

[ctx: @action:button]
en: Close
sl: Zapri

en: Unable to modify transaction
sl: Transakcije ni mogoče spremeniti

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to change the transactions anyway?
sl: Usklajen je vsaj en razcep izbranih transakcij. Ali si želite vseeno spremeniti transakcije?

[ctx: @title:window Warning dialog]
en: Transaction already reconciled
sl: Transakcija je že usklajena

en: Do you really want to change the selected transaction? | Do you really want to change all %1 selected transactions?
sl[0]: Ali res želite spremeniti %1 izbrano transakcijo?
sl[1]: Ali res želite spremeniti obe %1 izbrani transakciji?
sl[2]: Ali res želite spremeniti vse %1 izbrane transakcije?
sl[3]: Ali res želite spremeniti vseh %1 izbranih transakcij?

[ctx: @title:window Confirmation dialog]
en: Change transaction
sl: Spremeni transakcijo

en: Unable to accept transaction
sl: Transakcije ni mogoče sprejeti

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for the account <b>%1</b>. Do you want to enter those scheduled transactions now?
sl: KMyMoney je zaznal nekaj zapadlih časovno načrtovanih transakcij za račun <b>%1</b>. Ali želite zdaj vnesti te časovno načrtovane transakcije?

en: Scheduled transactions found
sl: Najdene časovno načrtovane transakcije

en: <qt>You have closed this account. It remains in the system because you have transactions which still refer to it, but it is not shown in the views. You can make it visible again by going to the View menu and selecting <b>Show all accounts</b>.</qt>
sl: <qt>Ta račun ste zaprli. Ostaja v sistemu, ker imate transakcije, ki se še vedno nanašajo nanj, vendar ni prikazan v pogledih. Ponovno ga lahko prikažete tako, da v meniju Pogled izberete <b>Prikaži vse račune</b>.</qt>

en: Information
sl: Informacije

en: No KMyMoneyFile open
sl: Ni odprte datoteke KMyMoney

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: Viewing personal data...
sl: Ogled osebnih podatkov...

en: Edit Personal Data
sl: Uredi osebne podatke

en: Unable to store user information: %1
sl: Podatkov o uporabniku ni mogoče shraniti: %1

en: Importing account templates.
sl: Uvažam predloge računa.

en: Unable to import template(s)
sl: Predlog(e) ni mogoče uvoziti

en: Exporting account templates.
sl: Izvažam predloge računa.

en: Save as...
sl: Shrani kot...

en: KMyMoney template files (*.kmt);;All files (*)
sl: Predloge datotek KMyMoney (*.kmt);;Vse datoteke (*)

[ctx: @title:window Error display]
en: Template export
sl: Izvoz predloge

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
sl: Datoteka <b>%1</b> že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: File already exists
sl: Datoteka že obstaja

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
sl: S tem boste popolnoma skrili menijsko vrstico. Ponovno jo lahko prikažete tako, da vtipkate %1.

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
sl: Datoteka mora biti najprej shranjena preden izdelavo varnostno kopijo. Ali želite nadaljevati?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation of backup
sl: Potrditev varnostne kopije

en: The current implementation of the backup functionality only supports local files as source files. Your current source file is '%1'.
sl: Trenutna izvedba varnostnega kopiranja podpira samo lokalne datoteke kot izvorne datoteke. Vaša trenutna izvorna datoteka je '%1'.

en: Local files only
sl: Samo lokalne datoteke

en: Mounting %1
sl: Priklapljam %1

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
sl: Varnostna kopija za danes že obstaja na tej napravi. Naj jo zamenjam?

en: &Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @info Error during backup]
en: Unable to create backup directory '%1'.
sl: Ni mogoče ustvariti imenika varnostnih kopij '%1'.

en: Writing %1
sl: Pišem %1

en: Unmounting %1
sl: Odklapljam %1

en: Error mounting device
sl: Napaka pri priklopu naprave

[ctx: Backup done]
en: Done
sl: Opravljeno

en: File successfully backed up
sl: Datoteka je bila uspešno varnostno skopirana

en: Error copying file to device
sl: Napaka pri kopiranju datoteke na napravo

en: Error unmounting device
sl: Napaka pri odklapljanju naprave

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
sl: Ta račun je račun obveznosti in če začetno stanje predstavlja dolgovani denar, potem bi to moralo biti negativno. Naj ga spremenim v negativno vrednost tega zneska?
    
    Kliknite Da, za spremembo začetnega stanje na %1,
    Kliknite Ne, da znesek pustite kot %2,
    Za preklic ustvarjanja računa kliknite Prekliči.

[ctx: @title:window]
en: Opening balance for liability
sl: Odpiranje bilance obveznosti

en: Unable to add account: %1
sl: Ni mogoče dodati računa: %1

en: Running consistency check...
sl: Izvajam preizkus konsistentnosti..

en: Consistency check failed: %1
sl: Preizkus konsistentnosti ni uspel: %1

en: The consistency check has found no issues in your data. Details are presented below.
sl: Preverjanje konsistentnosti ni odkrilo težav z vašimi podatki. Podrobnosti so predstavljene spodaj.

en: The consistency check has found some issues in your data. Details are presented below. Those issues that could not be corrected automatically need to be solved by the user.
sl: Preverjanje konsistentnosti je odkrilo nekaj težav v vaših podatkih. Podrobnosti so predstavljene spodaj. Te težave, ki jih ni bilo mogoče samodejno odpraviti, mora rešiti uporabnik.

en: Consistency check result
sl: Rezultat preverjanja konsistentnosti

en: Checking for overdue scheduled transactions...
sl: Preverjanje zapadlih načrtovanih transakcij...

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
sl: Najprej morate izbrati datoteko KMyMoney, preden lahko uvozite izkaz.

en: Importing a statement via Web Connect
sl: Uvažanje izkaza prek Web Connecta

[ctx: %1 file location, %2 plugin name]
en: Unable to import %1 using %2 plugin. The plugin returned the following error: %3
sl: Ni mogoče uvoziti %1 z uporabo vtičnika %2. Vtičnik je vrnil naslednjo napako: %3

en: Importing error
sl: Napaka pri uvažanju

en: All messages have been enabled.
sl: Omogočena so vsa sporočila.

en: All messages
sl: Vsa sporočila

en: Auto saving...
sl: Samodejno shranjujem...

en: Creating new document...
sl: Ustvarjam nov dokument...

en: Couldn't create a new file.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti nove datoteke.

en: Open a file.
sl: Odpri datoteko.

en: Couldn't find any plugin for opening storage.
sl: Ni bilo mogoče najti nobenega vtičnika za odpiranje pomnilnika.

en: All files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: Loading file...
sl: Nalagam datoteko...

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
sl: <p><b>%1</b> je ali neveljavno ime datoteke ali datoteka ne obstaja. Lahko odprete drugo datoteko ali ustvarite novo.</p>

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

[ctx: @title:window]
en: Problem opening storage
sl: Težava z odpiranjem shrambe

en: Cannot open file as requested.
sl: Ni je mogoče odpreti kot je zahtevano.

en: Could not read your data source. Please check the KMyMoney settings that the necessary plugin is enabled.
sl: Ni bilo mogoče prebrati podatkovnega vira. Preverite nastavitve KMyMoney, da je omogočen potrebni vtičnik.

en: Saving file...
sl: Shranjujem datoteko...

en: Failed to save your data.
sl: Ni bilo mogoče shraniti vaših podatkov.

en: Couldn't find suitable plugin to save your data.
sl: Ni bilo mogoče najti ustreznega vtičnika za shranjevanje vaših podatkov.

en: Saving file as....
sl: Shranjevanje datoteke kot...

en: Couldn't find any plugin for saving data.
sl: Ni bilo mogoče najti nobenega vtičnika za shranjevanje podatkov.

en: Failed to save your storage.
sl: Vaše shrambe ni bilo mogoče shraniti.

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
sl: Uvoz

note: i18n: ectx: Menu (export) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonExport) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk)
en: &Export
sl: Izvoz

note: i18n: ectx: Menu (institution)
en: &Institution
sl: Institucija

note: i18n: ectx: Menu (account)
en: &Account
sl: Račun

note: i18n: ectx: Menu (category)
en: &Category
sl: Kategorija

note: i18n: ectx: Menu (transaction)
en: &Transaction
sl: Transakcija

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction as...
sl: Označi transakcijo kot...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction
sl: Označi transakcijo

note: i18n: ectx: Menu (kmmtools)
en: T&ools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (account_context_menu) i18n: ectx: Menu (budget_account_context_menu)
en: Account options
sl: Možnosti računa

note: i18n: ectx: Menu (category_context_menu)
en: Category options
sl: Možnosti kategorije

note: i18n: ectx: Menu (institution_context_menu)
en: Institution options
sl: Možnosti institucije

note: i18n: ectx: Menu (payee_context_menu)
en: Payee options
sl: Možnosti prejemnika plačila

note: i18n: ectx: Menu (tag_context_menu)
en: Tag options
sl: Možnosti značke

note: i18n: ectx: Menu (investment_context_menu)
en: Investment options
sl: Možnosti naložbe

note: i18n: ectx: Menu (security_context_menu)
en: Security options
sl: Opcije vrednostnih papirjev

note: i18n: ectx: Menu (schedule_context_menu)
en: Scheduled transactions options
sl: Možnosti načrtovanih transakcij

note: i18n: ectx: Menu (transaction_context_menu)
en: Transaction options
sl: Možnosti transakcije

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Move transaction to...
sl: Prenesi transakcijo na...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Select account
sl: Izberi račun

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: &New Schedule...
sl: Nov načrt...

en: Create a new schedule.
sl: Ustvari nov načrt.

en: Use this to create a new schedule.
sl: Uporabi to za ustvarjanje novega načrta.

en: &Filter
sl: Filter

en: Filter out accounts
sl: Filtriraj račune

en: Use this to filter out accounts
sl: Uporabi to, da prefiltriraš račune

en: Scheduled payments
sl: Časovni plan plačil

en: Preferred accounts
sl: Prednostni računi

en: Payment accounts
sl: Plačilni računi

en: Favorite reports
sl: Priljubljena poročila

en: Forecast (schedule)
sl: Napoved (načrt)

en: Net worth forecast
sl: Napoved neto vrednosti

en: Forecast (history)
sl: Napoved (zgodovina)

en: Assets and Liabilities
sl: Imetja in obveznosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Budget
sl: Proračun

en: Cash Flow
sl: Denarni tok

en: Unable to load schedule details
sl: Ni mogoče naložiti podrobnosti načrta

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
sl: Naslednji

en: Prices Importer
sl: Uvoznik cen

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p>
sl: <p>Ali zares želite odstraniti valuto <b>%1</b> iz datoteke?</p>

en: <p>All exchange rates for currency <b>%1</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
sl: <p>Vsa menjalna razmerja za valuto <b>%1</b> bodo izgubljena.</p><p>Ali še želite nadaljevati?</p>

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
sl: <p>Ali zares želite odstraniti %1 <b>%2</b> iz datoteke?</p>

en: <p>All price quotes for %1 <b>%2</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
sl: <p>Vse ponudbe za %1 <b>%2 </b> bodo izgubljene.</p><p>Ali še vedno želite nadaljevati?</p>

en: Delete security
sl: Zbriši vrednostni papir

en: Delete prices
sl: Zbriši cene

en: Error while loading file '%1'.
sl: Napaka pri nalaganju datoteke '%1'.

en: File access error
sl: Napaka pri dostopu do datoteke

en: New Payee
sl: Nov prejemnik plačil

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as payee/receiver?</qt>
sl: <qt>Ali želite dodati <b>%1</b> kot plačnika/prejemnika?</qt>

en: Unable to add payee
sl: Ni mogoče dodati prejemnika plačil

en: New Tag
sl: Nova značka

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as tag?</qt>
sl: <qt>Ali želite dodati <b>%1</b> kot značko?</qt>

en: New tag
sl: Nova značka

en: Unable to add tag
sl: Ni mogoče dodati značke

en: Cannot add institution: %1
sl: Ni mogoče dodati institucije: %1

en: No new transaction has been imported. | No new transactions have been imported.
sl[0]: Nobene nove transakcije ni bilo uvožene.
sl[1]: Nobene nove transakcije ni bilo uvožene.
sl[2]: Nobene nove transakcije ni bilo uvožene.
sl[3]: Nobene nove transakcije ni bilo uvožene.

en: Statement import statistics
sl: Statistika uvoza izkazov

en: language to be used
sl: jezik, ki naj bi se uporabil

en: do not open last used file
sl: ne odpirajte zadnje uporabljene datoteke

en: enable performance timers
sl: omogoči časomerilnike učinkovitosti

en: do not globally catch uncaught exceptions
sl: globalno ne lovite neulovljenih izjem

en: turn on program traces
sl: vklopite sledenje programa

en: dump the names of all defined QAction objects to stdout and quit
sl: izbruhaj imena vseh določenih predmetov QAction na stdout in končaj

en: file to open
sl: datoteka za odpiranje

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
sl: Neulovljena napaka. Prosimo poročajte podrobnosti razvijalcem

[ctx: @info:tooltip]
en: Finance::Quote not supported by the installed Alkimia library.
sl: Nameščena knjižnica Alkimia ne podpira Finance::Quote.

[ctx: @info:tooltip]
en: Missing or non-functioning Finance::Quote installation.
sl: Manjkajoča ali nedelujoča namestitev programa Finance::Quote.

[ctx: @info:tooltip]
en: Online quote source with name '%1' unknown.
sl: Spletni vir kotacije z imenom '%1' ni znan.

[ctx: @action:button]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @action:button]
en: No
sl: Ne

[ctx: Account filter]
en: Any status
sl: Kakršnokoli stanje

[ctx: Account filter]
en: Unused
sl: Neuporabljeno

[ctx: Account filter]
en: Closed
sl: Zaprto

[ctx: @title stock symbol column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Symbol
sl: Simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_quantity) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Quantity
sl: Količina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Value
sl: Vrednost

en: Last Price Update
sl: Zadnja posodobitev cene

en: Displayed columns
sl: Prikazani stolpci

en: Any status
sl: Kakršnokoli stanje

en: Imported
sl: Uvoženo

en: Matched
sl: Ujemajoči

en: Erroneous
sl: Napačen

en: Scheduled
sl: Načrtovano

en: Not reconciled
sl: Neusklajeno

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
sl: Očiščeno

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
sl: Obremenitev

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
sl: Zmanjšanje

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
sl: Povečanje

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
sl: Plačilo

en: The plugin to show this information could not be found.
sl: Vtičnika za prikaz tega podatka ni bilo mogoče najti.

[ctx: @title:column Shows the Name of account]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column Shows the date of statement]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column Shows statement balance]
en: Balance
sl: Saldo

[ctx: @title:column Shows number of transactions read]
en: Processed
sl: Obdelan

[ctx: @title:column Shows number of imported transactions]
en: Imported
sl: Uvožen

[ctx: @title:column Shows number of matched transactions]
en: Matched
sl: Ujemajoč

[ctx: @title:column Shows number of duplicate transactions]
en: Duplicates
sl: Duplikati

[ctx: @title:column Shows number of create payees]
en: Payees created
sl: Prejemniki plačil ustvarjeni

[ctx: @info:tooltip for 'Name' column. Used in Account, Category and Institution context, so avoid being too specific]
en: Full name
sl: Polno ime

[ctx: @info:tooltip for 'Type' column, used in both Account and Category context, so avoid being too specific]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @info:tooltip for 'Online' column (YES/NO value)]
en: Whether account has online mapping set up
sl: Ali ima račun vzpostavljen preslikavo v omrežje

[ctx: @info:tooltip for 'Tax' column (YES/NO value)]
en: Whether account is included in tax reports
sl: Ali je račun vključen v davčna poročila

[ctx: @info:tooltip for 'VAT' column (% rate)]
en: VAT percentage rate, if configured.
sl: Davčna stopnja DDV, če je nastavljena.

[ctx: @info:tooltip for 'CC' column (YES/NO value)]
en: Whether a cost center assignment is necessary when entering a transaction.
sl: Ali je potrebna dodelitev stroškovnega mesta ob vnosu transakcije.

[ctx: @info:tooltip for 'Balance' column]
en: Account balance (in account's currency)
sl: Stanje računa (v valuti računa)

en: Posted Value
sl: Objavljena vrednost

[ctx: @info:tooltip for 'Total Value' column]
en: Total Value (including subaccounts)
sl: Skupna vrednost (vključno s podračuni)

[ctx: @info:tooltip for 'Account Number' column]
en: Account or credit card number, as assigned by the institution.
sl: Številka računa ali kreditne kartice, kot jo je dodelila institucija.

[ctx: @info:tooltip for 'IBAN' column]
en: Account number in IBAN (International Bank Account Number) format
sl: Številka bančnega računa v obliki IBAN (International Bank Account Number)

[ctx: @info:tooltip for 'Bank Code' column. Include an example of the culture-specific term for 'Bank Code' here, if one is common (https://en.wikipedia.org/wiki/Bank_code).]
en: A bank code assigned to Institution by a central bank, a bank supervisory body or a Bankers Association. Known as 'Routing Number' (US accounts) or a 'Sort Code' (UK accounts).
sl: Koda banke, ki jo je instituciji dodelila centralna banka, organ za nadzor bank ali združenje bank. Znano kot 'Routing Number' (računi v ZDA) ali 'Sort code' (računi v Združenem kraljestvu).

[ctx: @info:tooltip for 'SWIFT/BIC' column]
en: A Business Identifier Code, also known as SWIFT.
sl: Poslovna identifikacijska koda (Business Identifier Code) tudi znana kot SWIFT.

[ctx: Brokerage (suffix for account names)]
en: Brokerage
sl: Posredništvo

[ctx: Account type]
en: Checking
sl: Transakcijski

[ctx: Account type]
en: Savings
sl: Varčevalni

[ctx: Account type]
en: Credit Card
sl: Kreditna kartica

[ctx: Account type]
en: Cash
sl: Gotovina

[ctx: Account type]
en: Loan
sl: Posojilo

[ctx: Account type]
en: Certificate of Deposit
sl: Potrdilo o depozitu

[ctx: Account type]
en: Investment
sl: Naložba

[ctx: Account type]
en: Money Market
sl: Denarni trg

[ctx: Account type]
en: Asset
sl: Imetje

[ctx: Account type]
en: Liability
sl: Obveznost

[ctx: Account type]
en: Currency
sl: Valuta

[ctx: Account type]
en: Income
sl: Dohodek

[ctx: Account type]
en: Expense
sl: Izdatek

[ctx: Account type]
en: Investment Loan
sl: Posojilo za naložbo

[ctx: Account type]
en: Stock
sl: Zaloga

[ctx: Account type]
en: Equity
sl: Lastniški kapital

[ctx: Account type]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Fix transactions
sl: Popravi transakcije

en: Loan payout
sl: Odplačilo posojila

en: * Problem with account '%1'
sl: * Problem za računom '%1'

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
sl:   * Najdena zanka med tem računom in računom '%1'.

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
sl:     Premeščanje računa '%2' na račun najvišje ravni '%1'.

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
sl:   * Nadrejeni račun '%1' pripada drugi skupini.

en:     New parent account is the top level account '%1'.
sl:   Novi nadrejeni račun je račun na najvišjem nivoju '%1'.

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
sl:   * Nadrejeni račun '%1' ne vsebuje '%2' kot podračuna.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
sl:   * Nadrejeni račun z identifikacijo %1 ne obstaja več.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
sl:   * Podrejeni račun z identifikacijo %1 ne obstaja več.

en:     The child account list will be reconstructed.
sl:   Seznam podrejenih računov bo ponovno izdelan.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
sl:   * Prejemnik plačila %1 omenjen v posojilu ne obstaja več.

en:     The payee will be removed.
sl:   Prejemnik plačila bo odstranjen.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
sl:   * Starejša verzija KMyMoney je hranila geslo za OFX za ta račun kot odprto besedilo.

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
sl:     Odprite v urejevalniku računa (Račun/Uredi račun) enkrat in pritisnite V redu.

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
sl:   To bo shranilo geslo v listnici KDE in odstranilo verzijo v odprtem besedilu.

en:   * Unable to update account data in engine.
sl:   * Ni mogoče posodobiti podatke računa v programu.

en: * Reconstructing the child lists for
sl: * Obnavljanje seznama odvisnih za

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
sl:   * Ni mogoče posodobiti podatkov računa za račun %1

en:   * Payee %1 has BIC with invalid length '%2'.
        Must be 11 chars and is %3
sl:   * Prejemnik plačila %1 ima BIC z neveljavno dolžino '%2'.
      Vsebovati mora 11 znakov in je %3

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
sl:   * Prejemnik plačila %1 obnovljen s fiksnim identifikatorjem

en: * Problems with transactions
sl: * Problemi s transakcijami

en:   * Removed unused match information from transaction '%1'.
sl:   * Odstranjena neuporabljena informacija o ujemanju iz transakcije '%1'.

en:   * Sum of splits in transaction '%1' posted on %2 is not zero.
sl:  * Vsota razcepov v transakciji '%1' objavljeni na %2 ni nič.

en:     Account: %1, Amount: %2
sl:     Račun: %1, Znesek: %2

[ctx: Consistency check, all params are internal ids]
en:   * Split %2 in transaction '%1' referenced standard account %3 and has been removed.
sl:   * Razcepitev %2 v transakciji '%1' se je sklicevala na standardni račun %3 in je bila odstranjena.

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
sl:   * Id prejemnika plačila je posodobljen v razcepitvi transakcije '%1'.

en:   * Opening date of Account '%1' cannot be changed to support transaction '%2' post date.
sl:   * Datum odprtja računa '%1' ni mogoče spremeniti v podporo datuma objave transakcije '%2'.

en:   * Transaction '%1' post date '%2' is older than opening date '%4' of account '%3'.
sl:   * Od transakcije '%1' je datum objave '%2' starejši od datuma odprtja '%4' računa '%3'.

en:     Account opening date updated.
sl:   Datum odprtja računa posodobljen.

en:   * shares set to value in split of transaction '%1'.
sl:   * delnice, postavljene na vrednost v razcepitvi transakcije '%1'.

en:   * value set to shares in split of transaction '%1'.
sl:   * vrednost postavljena za delnice v razcepljeni transakciji '%1'.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains different signs for shares and value.
sl:   * Razcepitev %2 v transakciji '%1' vsebuje različne predznake za deleže in vrednosti.

en:     Reinvestment transaction '%1' fixed.
sl:     Transakcija reinvestiranja '%1' popravljena.

en:     Please fix manually.
sl:     Prosimo, ročno popravite.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
sl:   * Razcepitev %2 v transakciji '%1' vsebuje sklic na neveljaven račun %3. Prosimo, ročno popravite.

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
sl:   * dejanje, označeno kot obresti za razcepitev transakcije '%1'.

en:   * Transaction '%1' has an invalid post date.
sl:   * Transakcija '%1' ima neveljaven datum objave.

en:     The post date was updated to '%1'.
sl:     Datum objave je bil posodobljen na '%1'.

en:   * Transaction '%1' has a post date '%2' before one of the referenced account's opening date.
sl:   * Transakcija '%1' ima datum objave '%2' pred eno od referenčnih datumov odprtja računa.

en:     Referenced accounts: %1
sl:     Referenčni računi: %1

en:     The post date was not updated to '%1'.
sl:     Datum objave ni bil posodobljen na '%1'.

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
sl:   * Id prejemnika plačila posodobljen v razcepljenem časovnem načrtu '%1'.

en:   * Split in scheduled transaction '%1' contained value != 0 and shares == 0.
sl:   * Razcep v časovno načrtovani transakciji '%1' je vseboval vrednost != 0 in delnice == 0.

en:     Shares set to value.
sl:     Delnice so nastavljene na vrednost.

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
sl:   * Bankid je bil odstranjen iz razcepa v časovno načrtovani transakciji '%1'.

en:   * shares set to value in split in schedule '%1'.
sl:   * delnice, nastavljene na vrednost v razcepitvi v časovnem razporedu '%1'.

en:   * value set to shares in split in schedule '%1'.
sl:   * vrednost nastavljena na delnice v razcepitvi v časovnem razporedu '%1'.

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
sl:   * Razcepitev %2 v časovnem razporedu '%1' vsebuje sklic na neveljaven račun %3. Prosimo, da ga ročno popravite.

en:   * Imported flag removed from schedule '%1'
sl:   * Uvožena zastavica odstranjena iz razporeda '%1'

en:   * Payee id updated in report '%1'.
sl:   * Id prejemnika plačila je posodobljen v poročilu '%1'.

en:   * Payee '%1' removed.
sl:   * Prejemnik plačila '%1' odstranjen.

[ctx: @info consistency check]
en: * Potential problem with securities/currencies
sl: * Potencialni problem z vrednostnimi papirji/valutami

[ctx: @info consistency check]
en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the date of its first usage on '%3'.
sl:   * Račun '%1' v valuti '%2' nima določene cene za datum prve uporabe na '%3'.

[ctx: @info consistency check]
en:     Please enter a price for the currency on or before '%1'.
sl:     Vnesite ceno za valuto na ali pred '%1'.

[ctx: @info consistency check]
en:   * The security '%1' has no price set for the first use on '%2'.
sl:   * Vrednostni papir '%1' nima določene cene za prvo uporabo na '%2'.

[ctx: @info consistency check]
en:     Price for the security has been extracted from transaction and added to price history.
sl:     Cena vrednostnega papirja je bila razbrana iz transakcije in dodana v zgodovino cen.

[ctx: @info consistency check]
en:     Please enter a price for the security on or before this date.
sl:     Vnesite ceno vrednostnega papirja na ali pred tem datumom.

en: * Problem with budget '%1'
sl: * problem s proračunom '%1'

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
sl:   * Račun z identifikatorjem %1 na katerega se sklicuje proračun ne obstaja več.

en:     The account reference will be removed.
sl:     Omemba računa bo odstranjena.

en: Finished: data is consistent.
sl: Končano: podatki so konsistentni.

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
sl[0]: %1 problem popravljen.
sl[1]: %1 problema popravljena.
sl[2]: %1 problemi popravljeni.
sl[3]: %1 problemov popravljeno.

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
sl[0]: %1 problem še prisoten.
sl[1]: %1 problema še prisotna.
sl[2]: %1 problemi še prisotni.
sl[3]: %1 problemov še prisotnih.

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
sl: Končano: %1 %2

en: Austrian Schilling
sl: Avstrijski šiling

en: German Mark
sl: Nemška marka

en: French Franc
sl: Francoski frank

en: Italian Lira
sl: Italijanska lira

en: Spanish Peseta
sl: Španska pezeta

en: Dutch Guilder
sl: Nizozemski gulden

en: Belgian Franc
sl: Belgijski frank

en: Luxembourg Franc
sl: Luxemburški frank

en: Portuguese Escudo
sl: Portugalski eskudo

en: Irish Pound
sl: Irski funt

en: Finnish Markka
sl: Finska marka

en: Greek Drachma
sl: Grška drahma

en: Bulgarian Lev
sl: Bolgarski lev

en: Romanian Leu
sl: Romunski lev

en: Russian Ruble (old)
sl: Ruski rubelj (stari)

en: Slovenian Tolar
sl: Slovenski tolar

en: Turkish Lira (old)
sl: Turška lira (stara)

en: Maltese Lira
sl: Malteška lira

en: Cyprus Pound
sl: Ciprski funt

en: Slovak Koruna
sl: Slovaška krona

en: Mozambique Metical
sl: Mozambiški metikal

en: Azerbaijani Manat
sl: Azarbejdžanski manat

en: Lithuanian Litas
sl: Litovski litas

en: Belarusian Ruble (old)
sl: Beloruski rubelj (stari)

en: Zambian Kwacha (old)
sl: Zambijska kvača

en: Croatian Kuna
sl: Hrvaška kuna

en: Afghanistan Afghani
sl: Afganistanski afgani

en: Albanian Lek
sl: Albanski lek

en: Netherland Antillian Guilder
sl: Nizozemsko-antiljski gulden

en: Algerian Dinar
sl: Alžirski dinar

en: Andorran Franc
sl: Andorski frank

en: Andorran Peseta
sl: Andorska pezeta

en: Angolan Kwanza
sl: Angolska kvanza

en: Argentine Peso
sl: Argentinski peso

en: Aruban Florin
sl: Arubski florin

en: Australian Dollar
sl: Avstralski dolar

en: Bahamian Dollar
sl: Bahamski dolar

en: Bahraini Dinar
sl: Bahrainski dinar

en: Bangladeshi Taka
sl: Bangladeška taka

en: Barbados Dollar
sl: Barbadoški dolar

en: Belarusian Ruble
sl: Beloruski rubelj

en: Belize Dollar
sl: Belizejski dolar

en: Bermudian Dollar
sl: Bermudski dolar

en: Bhutan Ngultrum
sl: Butanski ngultrum

en: Bolivian Boliviano
sl: Bolivijski boliviano

en: Bosnian Convertible Mark
sl: Bosanska konvertibilna marka

en: Botswana Pula
sl: Botsvanska pula

en: Brazilian Real
sl: Brazilski real

en: British Pound
sl: Britanski funt

en: Brunei Dollar
sl: Brunejski dolar

en: Bulgarian Lev (new)
sl: Bolgarski lev (novi)

en: Burundi Franc
sl: Burundski frank

en: CFA Franc BEAC
sl: CFA frank BEAC

en: CFA Franc BCEAO
sl: CFA frank BCEAO

en: CFP Franc Pacifique
sl: CFP frank pacifiški

en: Cambodia Riel
sl: Kambodžanski riel

en: Canadian Dollar
sl: Kanadski dolar

en: Cape Verde Escudo
sl: Capverdski eskudo

en: Cayman Islands Dollar
sl: Kajmansko otoški dolar

en: Chilean Peso
sl: Čilski peso

en: Chinese Yuan Renminbi
sl: Kitajski juan renminbi

en: Colombian Peso
sl: Kolumbijski peso

en: Comoros Franc
sl: Komoroški frank

en: Costa Rican Colon
sl: Kostariški kolon

en: Cuban Peso
sl: Kubanski peso

en: Cuban Convertible Peso
sl: Kubanski konvertibilni peso

en: Czech Koruna
sl: Češka krona

en: Danish Krone
sl: Danska krona

en: Djibouti Franc
sl: Djibuti frank

en: Dominican Peso
sl: Dominikanski peso

en: East Caribbean Dollar
sl: Vzhodno-karibski dolar

en: Egyptian Pound
sl: Egiptovski funt

en: El Salvador Colon
sl: El salvadorski kolon

en: Eritrean Nakfa
sl: Eritrejska nakfa

en: Estonian Kroon
sl: Estonska krona

en: Ethiopian Birr
sl: Etiopski bir

en: Euro
sl: Evro

en: Falkland Islands Pound
sl: Falklandski funt

en: Fiji Dollar
sl: Fiji dolar

en: Gambian Dalasi
sl: Gambijski dalasi

en: Georgian Lari
sl: Gruzijski lari

en: Ghanaian Cedi
sl: Ganski cedi

en: Gibraltar Pound
sl: Gibraltarski funt

en: Guatemalan Quetzal
sl: Gvatemalski kvecal

en: Guinea-Bissau Peso
sl: Gvineja-bissau peso

en: Guyanan Dollar
sl: Gvajanski dolar

en: Haitian Gourde
sl: Haitski gourde

en: Honduran Lempira
sl: Hoduraška lempira

en: Hong Kong Dollar
sl: Hongkoški dolar

en: Hungarian Forint
sl: Madžarski forint

en: Iceland Krona
sl: Islandska krona

en: Indian Rupee
sl: Indijska rupija

en: Indonesian Rupiah
sl: Indonezijska rupija

en: Iranian Rial
sl: Iranski rial

en: Iraqi Dinar
sl: Iraški dinar

en: Israeli New Shekel
sl: Izraelski novi šekel

en: Jamaican Dollar
sl: Jamajški dolar

en: Japanese Yen
sl: Japonski jen

en: Jordanian Dinar
sl: Jordanski dinar

en: Kazakhstan Tenge
sl: Kazakstanski tenge

en: Kenyan Shilling
sl: Kenijski šiling

en: Kuwaiti Dinar
sl: Kuvajtski dinar

en: Kyrgyzstan Som
sl: Kirgiški som

en: Laos Kip
sl: Laoški kip

en: Latvian Lats
sl: Latvijski lat

en: Lebanese Pound
sl: Libanonski funt

en: Lesotho Loti
sl: Lesotho loti

en: Liberian Dollar
sl: Liberijski dolar

en: Libyan Dinar
sl: Libijski dinar

en: Macau Pataca
sl: Macau pataca

en: Macedonian Denar
sl: Makedonski denar

en: Malagasy Franc
sl: Malgaški frank

en: Malawi Kwacha
sl: Malavijska kvača

en: Malaysian Ringgit
sl: Malezijski ringit

en: Maldive Rufiyaa
sl: Maldivska rufijaa

en: Mali Republic Franc
sl: Malijski frank

en: Mauritanian Ouguiya
sl: Mavretaniski uguja

en: Mauritius Rupee
sl: Mavricijska rupija

en: Mexican Peso
sl: Mehiški peso

en: Moldavian Leu
sl: Moldavski leu

en: Mongolian Tugrik
sl: Mongolski tugrik

en: Moroccan Dirham
sl: Maroški dirham

en: Myanmar Kyat
sl: Mjanmarski kjat

en: Namibian Dollar
sl: Namibijski dolar

en: Nepalese Rupee
sl: Nepalska rupija

en: New Zealand Dollar
sl: Novozelandski dolar

en: Nicaraguan Cordoba Oro
sl: Nikaragvijski cordobski oro

en: Nigerian Naira
sl: Nigerijska naira

en: North Korean Won
sl: Severnokorejski von

en: Norwegian Kroner
sl: Norveška krona

en: Omani Rial
sl: Omanski rial

en: Pakistan Rupee
sl: Pakistanska rupija

en: Panamanian Balboa
sl: Panamska balboa

en: Papua New Guinea Kina
sl: Papua novo gvinejska kina

en: Paraguay Guarani
sl: Paragvajski gvarani

en: Peruvian Nuevo Sol
sl: Perujski novi sol

en: Philippine Peso
sl: Filipinski peso

en: Polish Zloty
sl: Poljski zlot

en: Qatari Rial
sl: Katarski rial

en: Romanian Leu (new)
sl: Romunski lev (novi)

en: Russian Ruble
sl: Ruski rubelj

en: Rwanda Franc
sl: Ruandski frank

en: Samoan Tala
sl: Samojska tala

en: Sao Tome and Principe Dobra
sl: Sao Tome in Pricipe dobra

en: Saudi Riyal
sl: Savdski rial

en: Serbian Dinar
sl: Srbski dinar

en: Seychelles Rupee
sl: Sejšelska rupija

en: Sierra Leone Leone
sl: Siera leonski leone

en: Singapore Dollar
sl: Singapurski dolar

en: Solomon Islands Dollar
sl: Salomonski dolar

en: Somali Shilling
sl: Somalijski šiling

en: South African Rand
sl: Južnoafriški rand

en: South Korean Won
sl: Južnokoreski von

en: Sri Lanka Rupee
sl: Šrilankanška rupija

en: St. Helena Pound
sl: Svetohelenski funt

en: Sudanese Dinar
sl: Sudanski dinar

en: Suriname Guilder
sl: Surinamski gulden

en: Swaziland Lilangeni
sl: Swalilandski lilangeni

en: Swedish Krona
sl: Švedska krona

en: Swiss Franc
sl: Švicarski frank

en: Syrian Pound
sl: Sirijski funt

en: Taiwan Dollar
sl: Tajvanski dolar

en: Tajikistan Somoni
sl: Tadžikistanski somoni

en: Tanzanian Shilling
sl: Tanzanijski šiling

en: Thai Baht
sl: Tajski baht

en: Tongan Pa'anga
sl: Tonganska paanga

en: Trinidad and Tobago Dollar
sl: Trinidaskiintobaški dolar

en: Tunisian Dinar
sl: Tuniški dinar

en: Turkish Lira
sl: Turška lira

en: Turkmenistan Manat
sl: Turkmenistanski manat

en: US Dollar
sl: Ameriški dolar

en: Uganda Shilling
sl: Uganski šiling

en: Ukraine Hryvnia
sl: Ukrajinska hirunja

en: United Arab Emirates Dirham
sl: Združeno arabski emiratski dirham

en: Uruguayan Peso
sl: Urugvajski peso

en: Uzbekistani Sum
sl: Uzbekinstanski sum

en: Vanuatu Vatu
sl: Vaniatuski vatu

en: Venezuelan Bolivar
sl: Venezuelski bolivar

en: Vietnamese Dong
sl: Vietnamski dong

en: Zambian Kwacha
sl: Zambijska kvača

en: Zimbabwe Dollar
sl: Zimbabvejski dolar

en: Gold
sl: Zlato

en: Palladium
sl: Paladij

en: Platinum
sl: Platina

en: Silver
sl: Srebro

en: Opening Balances
sl: Otvoritveni saldo

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
sl: Enkrat

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
sl: Dnevno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
sl: Tedensko

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
sl: Štirinajstdnevno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
sl: Vsak drugi teden

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
sl: Vsake pol meseca

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
sl: Vsake tri tedne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
sl: Vsake štiri tedne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
sl: Vsakih trideset dni

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
sl: Mesečno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
sl: Vsakih osem tednov

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
sl: Vsake dva meseca

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
sl: Vsake tri mesece

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
sl: Četrtletno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
sl: Vsake štiri mesece

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
sl: Dvakrat letno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
sl: Letno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
sl: Vsako drugo leto

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
sl: Katerikoli

[ctx: Frequency of schedule]
en: %1 times
sl: %1 krat

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every %1 days
sl: Vsakih %1 dni

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every %1 weeks
sl: Vsakih %1 tednov

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every %1 half months
sl: Vsakih %1 pol mesecev

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every %1 months
sl: Vsakih %1 mesecev

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every %1 years
sl: Vsakih %1 let

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
sl: Katerikoli

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
sl: Enkrat

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
sl: Dan

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Week
sl: Teden

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
sl: Pol meseca

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
sl: Mesec

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
sl: Leto

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
sl: Račun

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
sl: Depozit

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
sl: Prenos

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
sl: Odplačilo posojila

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
sl: Direktne obremenitev

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
sl: Direktni depozit

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
sl: Ročni depozit

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
sl: Napiši ček

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
sl: Odprto naročilo

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
sl: Bančni prenos

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
sl: Katerikoli (napaka)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weekendOptionCombo)
en: Change the date to the previous processing day
sl: Spremeni datum prejšnjega dneva obdelave

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weekendOptionCombo)
en: Change the date to the next processing day
sl: Spremeni datum naslednjega dneva obdelave

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weekendOptionCombo)
en: Do not change the date
sl: Ne spremeni datuma

[ctx: Security type]
en: Stock
sl: Zaloga

[ctx: Security type]
en: Mutual Fund
sl: Vzajemni sklad

[ctx: Security type]
en: Bond
sl: Obveznica

[ctx: Security type]
en: Currency
sl: Valuta

[ctx: Security type]
en: None
sl: Noben

[ctx: Security type]
en: Unknown
sl: Neznano

en: HalfDown
sl: Pri polovici navzdol

en: HalfUp
sl: Pri polovici navzgor

[ctx: Investment action]
en: Add shares
sl: Dodaj delnice

[ctx: Investment action]
en: Amortization
sl: Amortizacija

[ctx: Investment action]
en: Buy shares
sl: Kupi delnice

[ctx: Investment action]
en: Check
sl: Ček

[ctx: Investment action]
en: Deposit
sl: Depozit

[ctx: Investment action]
en: Dividend
sl: Dividenda

[ctx: Investment action]
en: Interest
sl: Obresti

[ctx: Investment action]
en: Interest income
sl: Dohodek iz obresti

[ctx: Investment action]
en: Reinvest dividends
sl: Reinvestiraj dividende

[ctx: Investment action]
en: Split shares
sl: Razcepi delnice

[ctx: Investment action]
en: Transfer
sl: Prenos

[ctx: Investment action]
en: Withdrawal
sl: Dvig

[ctx: Investment action]
en: Yield
sl: Donos

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
sl: <p>Neveljavna značka <b>%1</b> v datoteki predloge <b>%2</b></p>

en: <p>Missing tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
sl: <p>Manjkajoča značka <b>%1</b> v datoteki predloge <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid root element in template file <b>%1</b></p>
sl: <p>Neveljavni korenski element v datoteki predloge <b>%1</b></p>

[ctx: @title:column Name of security]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column Price]
en: Price
sl: Cena

[ctx: @title:column Date for price]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column KMyMoney internal identifier]
en: Internal ID
sl: Interni identifikator

[ctx: @title:column Online quote source]
en: Source
sl: Vir

en: Could not load responsible plugin to view this task.
sl: Za ogled te naloge ni bilo mogoče naložiti ustreznega vtičnika.

[ctx: Split header]
en: Category
sl: Kategorija

[ctx: Split header]
en: Memo
sl: Opomba

[ctx: Split header]
en: Tags
sl: Značke

[ctx: Split header]
en: Payment
sl: Plačilo

[ctx: Split header]
en: Deposit
sl: Depozit

en: Split transaction
sl: Razdeli transakcijo

en: *** UNASSIGNED ***
sl: *** NEDODELJENO ***

[ctx: @info:placeholder amount widget]
en: calculated
sl: izračunano

[ctx: Reconciliation state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
sl: Ni usklajeno

[ctx: Reconciliation state 'Reconciled']
en: Reconciled
sl: Usklajeno

[ctx: Reconciliation state 'Frozen']
en: Frozen
sl: Zamrznjeno

[ctx: Reconciliation state]
en: Status
sl: Stanje

en: Favorite
sl: Prednostni

en: Asset accounts
sl: Račun imetja

en: Liability accounts
sl: Računi obveznosti

en: Income categories
sl: Kategorije dohodkov

en: Expense categories
sl: Kategorije izdatkov

en: Equity accounts
sl: Računi lastniškega kapitala

[ctx: @title:column Shows the Type of account (e.g. Asset, Checking, Credit Card)]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @title:column Indicates whether account has an online mapping configured]
en: Online
sl: V omrežju

[ctx: @title:column Indicates whether account is included in tax reports]
en: Tax
sl: Davek

[ctx: @title:column Shows VAT percentage rate, if configured]
en: VAT
sl: DDV

[ctx: @title:column Indicates whether a Cost Center assignment is necessary when entering a transaction]
en: CC
sl: SK

[ctx: @title:column Shows account's balance (in account's currency)]
en: Balance
sl: Saldo

[ctx: @title:column Shows Total Value, which includes a sum of all subaccounts (in base currency)]
en: Total Value
sl: Skupna vrednost

[ctx: @title:column Shows Account Number]
en: Number
sl: Številka

[ctx: @title:column Shows Bank Code. Use a generic form, do not translate using a culture-specific term, such as 'Routing Number' (en_US) or 'Sort Code' (en_GB)]
en: Bank Code
sl: Koda banke

[ctx: Budget year]
en: Year
sl: Leto

en: Cost center
sl: Stroškovno mesto

en: Accounts with no institution assigned
sl: Računi brez dodeljene institucije

[ctx: @title:column Cheque Number]
en: No.
sl: Št.

[ctx: @title:column Valuta date]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column]
en: Account
sl: Račun

[ctx: @title:column]
en: Payee
sl: Prejemnik plačila

[ctx: @title:column]
en: Security
sl: Varnost

[ctx: @title:column Costcenter]
en: CC
sl: SK

[ctx: @title:column]
en: Detail
sl: Podrobnost

[ctx: @title:column Reconciliation state]
en: C
sl: K

[ctx: @title:column Payment made from account]
en: Payment
sl: Plačilo

[ctx: @title:column Deposit into account]
en: Deposit
sl: Depozit

[ctx: @title:column]
en: Quantity
sl: Količina

[ctx: @title:column]
en: Price
sl: Cena

[ctx: @title:column]
en: Amount
sl: Znesek

[ctx: @title:column]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: @title:column]
en: Balance
sl: Saldo

[ctx: @title:column Entry date]
en: Entry
sl: Vnos

[ctx: @title:column Cheque Number (ext)]
en: Number
sl: Številka

[ctx: @title:column Reconciliation state (ext)]
en: Reconciliation
sl: Usklajevanje

[ctx: @title:column CostCenter (ext)]
en: Cost center
sl: Stroškovno mesto

[ctx: @title:column Entry date (ext)]
en: Entry date
sl: Datum vnosa

[ctx: @info:toolbox Balance)]
en: Account balance or security units
sl: Stanje na računu ali enote vrednostnih papirjev

[ctx: Reconciliation flag empty]
en: Not reconciled
sl: Ni usklajeno

[ctx: Reconciliation flag C]
en: Cleared
sl: Očiščeno

[ctx: Reconciliation flag R]
en: Reconciled
sl: Usklajeno

[ctx: Reconciliation flag F]
en: Frozen
sl: Zamrznjeno

[ctx: Add securities/shares/bonds]
en: Add shares
sl: Dodaj delnice

[ctx: Remove securities/shares/bonds]
en: Remove shares
sl: Odstrani delnice

[ctx: Buy securities/shares/bonds]
en: Buy shares
sl: Kupi delnice

[ctx: Sell securities/shares/bonds]
en: Sell shares
sl: Prodaj delnice

en: Dividend
sl: Dividenda

en: Reinvest Dividend
sl: Reinvestiraj dividendo

en: Yield
sl: Donos

[ctx: Split securities/shares/bonds]
en: Split shares
sl: Razcepi delnice

en: Interest Income
sl: Dohodek iz obresti

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Multiple fee categories
sl: Kategorije več pristojbin

en: Multiple interest categories
sl: Kategorije več obresti

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
sl: ni usklajeno

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
sl: očiščeno

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
sl: usklajeno

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
sl: zamrznjeno

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: @title:column]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column]
en: Action
sl: Dejavnost

[ctx: @title:column]
en: Destination
sl: Cilj

[ctx: @title:column]
en: Purpose
sl: Namen

[ctx: @title:column]
en: Destination Account
sl: Ciljni račun

[ctx: @title:column]
en: Destination BIC
sl: BIC cilja

[ctx: Unknown payee in online task]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @info:tooltip online job list status]
en: Job is being processed at the moment.
sl: Posel je trenutno v obdelavi.

[ctx: @info:tooltip online job list status Arg 1 is a date/time]
en: This job was accepted by the bank on %1.
sl: Ta posel je sprejela banka na %1.

[ctx: @info:tooltip online job list status Arg 1 is a date/time]
en: Sending this job failed (tried on %1).
sl: Pošiljanje tega posla ni uspelo (poskus na %1).

[ctx: @info:tooltip online job list status]
en: Sending this job was manually aborted.
sl: Pošiljanje tega posla je bilo ročno prekinjeno.

[ctx: @info:tooltip online job list status Arg 1 is a date/time]
en: The bank rejected this job on %1.
sl: Banka je ta posel zavrnila na %1.

[ctx: @info:tooltip online job list status Arg 1 is a date/time]
en: The bank accepted this job on %1.
sl: Banka je ta posel sprejela na %1.

[ctx: @info:tooltip online job list status]
en: This job needs further editing and cannot be sent therefore.
sl: Ta posel je treba dodatno urediti in ga zato ni mogoče poslati.

[ctx: @info:tooltip online job list status]
en: This job is ready for sending.
sl: Ta posel je pripravljen za pošiljanje.

[ctx: ParameterModel key]
en: Key
sl: Ključ

[ctx: ParameterModel value]
en: Value
sl: Vrednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_payeeTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_payeesView) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkPayee) 
en: Payee
sl: Prejemnik plačila

en: Commodity
sl: Blago

en: Stock name
sl: Ime zaloge

en: Source
sl: Vir

[ctx: Reportname]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Schedule group]
en: Bills
sl: Računi

[ctx: Schedule group]
en: Deposits
sl: Depoziti

[ctx: Schedule group]
en: Transfers
sl: Prenosi

[ctx: Schedule group]
en: Loans
sl: Posojila

[ctx: Schedule header]
en: Type/Name
sl: Tip/Ime

[ctx: Schedule header]
en: Account
sl: Račun

[ctx: Schedule header]
en: Payee
sl: Prejemnik plačila

[ctx: Schedule header]
en: Amount
sl: Znesek

[ctx: Schedule header]
en: Next Due Date
sl: Naslednji rok

[ctx: Schedule header]
en: Frequency
sl: Pogostost

[ctx: Schedule header]
en: Payment Method
sl: Način plačila

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
sl: Končano

en: Market
sl: Trg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Fraction
sl: Del

en: Last month
sl: Zadnji mesec

en: This month
sl: Ta mesec

en: Last week
sl: Zadnji teden

en: This week
sl: Ta teden

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: Today
sl: Danes

en: This year
sl: To leto

en: Future transactions
sl: Bodoče transakcije

en: Next week
sl: Naslednji teden

en: Next month
sl: Naslednji mesec

en: Current fiscal year
sl: Trenutno fiskalno leto

en: Previous fiscal year
sl: Prejšnje fiskalno leto

en: Next fiscal year
sl: Naslednje fiskalno leto

[ctx: Tagname]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column Country/Hierarchy type]
en: Type
sl: Tip

[ctx: @title:column Column heading for description]
en: Description
sl: Opis

[ctx: Missing attribute %1 in xml file]
en: Missing attribute %1 in line %2
sl: Manjkajoči atribut %1 v vrstici %2

[ctx: Empty attribute %1 in xml file]
en: Empty attribute %1 in line %2
sl: Prazni atribut %1 v vrstici %2

en: Print check
sl: Tisk čeka

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomCheckTemplate), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomCheckTemplate)
en: Use custom check template
sl: Uporabi predlogo čeka po meri

note: i18n: ectx: label, entry (checkTemplateFile), group (General)
en: The check template file which defines the way the printed check will look.
sl: Datoteka predloge, ki določa, kako bo videti natisnjen ček.

note: i18n: ectx: label, entry (printedChecks), group (General)
en: A list containing the id's of already printed checks.
sl: Seznam, ki vsebuje ID-je že natisnjenih čekov.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckPrintingSettingsDecl)
en: Checking settings
sl: Nastavitve čekov

[ctx: @item the number 0]
en: Zero
sl: Nič

[ctx: @item the number 1]
en: One
sl: Ena

[ctx: @item the number 2]
en: Two
sl: Dva

[ctx: @item the number 3]
en: Three
sl: Tri

[ctx: @item the number 4]
en: Four
sl: Štiri

[ctx: @item the number 5]
en: Five
sl: Pet

[ctx: @item the number 6]
en: Six
sl: Šest

[ctx: @item the number 7]
en: Seven
sl: Sedem

[ctx: @item the number 8]
en: Eight
sl: Osem

[ctx: @item the number 9]
en: Nine
sl: Devet

[ctx: @item the number 10]
en: Ten
sl: Deset

[ctx: @item the number 11]
en: Eleven
sl: Enajst

[ctx: @item the number 12]
en: Twelve
sl: Dvanajst

[ctx: @item the number 13]
en: Thirteen
sl: Trinajst

[ctx: @item the number 14]
en: Fourteen
sl: Štirinajst

[ctx: @item the number 15]
en: Fifteen
sl: Petnajst

[ctx: @item the number 16]
en: Sixteen
sl: Šestnajst

[ctx: @item the number 17]
en: Seventeen
sl: Sedemnajst

[ctx: @item the number 18]
en: Eighteen
sl: Osemnajst

[ctx: @item the number 19]
en: Nineteen
sl: Devetnajst

[ctx: @item the number 20]
en: Twenty
sl: Dvajset

[ctx: @item the number 30]
en: Thirty
sl: Trideset

[ctx: @item the number 40]
en: Forty
sl: Štirideset

[ctx: @item the number 50]
en: Fifty
sl: Petdeset

[ctx: @item the number 60]
en: Sixty
sl: Šestdeset

[ctx: @item the number 70]
en: Seventy
sl: Sedemdeset

[ctx: @item the number 80]
en: Eighty
sl: Osemdeset

[ctx: @item the number 90]
en: Ninety
sl: Devetdeset

[ctx: @item the number 1000]
en: Thousand
sl: Tisoč

[ctx: @item the number 1,000,000]
en: Million
sl: Milijon

[ctx: @item the number 1,000,000,000]
en: Billion
sl: Bilijon

[ctx: @item %1 = hundred value digit]
en: %1 Hundred
sl: %1 Sto

[ctx: @item %1 = hundreds text, %2 = tens and ones text]
en: %1 and %2
sl: %1 in %2

[ctx: Translate this string into "custom" if the construction of numerals are different from English.]
en: english
sl: angleško

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
sl:  in

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
sl: %1 in %2/%3

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the denominator of the fractional part]
en: %1 and No/%2
sl: %1 in št./%2

[ctx: @item:inlistbox CSV separator]
en: Comma (,)
sl: Vejica (,)

[ctx: @item:inlistbox CSV separator]
en: Semicolon (;)
sl: Podpičje (;)

[ctx: @item:inlistbox CSV separator]
en: Tab (\t)
sl: Tabulator (\t)

en: Start operation
sl: Začni obdelavo

en: Use this to start the export operation
sl: Uporabi to za začetek postopka izvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonBrowse)
en: &Browse...
sl: &Brskaj...

en: Select filename
sl: Izberite ime datoteke

en: Use this to select a filename to export to
sl: Uporabite to za izbiro imena datoteke za izvoz

[ctx: @info Hint in CSV export dialog]
en: Current selected account does not contain any transactions.
sl: Trenutno izbrani račun ne vsebuje nobenih transakcij.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CsvExportDlg)
en: Csv Export
sl: Izvoz Csv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a comma separated file, (known as a CSV file, because of the extension).  However, you are able to specify an alternative separator below.  Please enter the path to the CSV file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, and the account. Choose Account to export all the transactions between the specified dates,  or just choose to export Categories.
sl: V tem pogovornem oknu lahko izvozite transakcije v datoteko s podatki ločenimi z vejicami (zaradi podaljška znana kot datoteka CSV). Vendar spodaj lahko določite nadomestni ločilnik namesto vejice. Vnesite pot do datoteke CSV ali jo izberite s klikom na gumb Prebrskaj.
    
    Izberete lahko pot do datoteke in račun. Izberite račun za izvoz vseh transakcij med določenimi datumi ali se preprosto odločite za izvoz kategorije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFileExport)
en: File to export to:
sl: Datoteka za izvoz na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Account to export
sl: Račun za izvoz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxContents)
en: Contents to Export
sl: Vsebina izvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonAccount)
en: Acco&unt
sl: Račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonCategories)
en: Ca&tegories
sl: Kategorije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxDates)
en: Date Range
sl: Obseg datumov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartDate)
en: Start on:
sl: Začetek na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndDate)
en: End on:
sl: Konec do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxSeparator)
en: Field Separator
sl: Ločilnik polj

[ctx: CSV Exporter dialog title]
en: CSV Exporter
sl: Izvoznik CSV

en: <qt>The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?</qt>
sl: <qt>Datoteka <b>%1</b> že obstaja. Ali jo res želite prepisati?</qt>

en: Unexpected exception '%1'
sl: Nepričakovana izjema '%1'

en: Export completed.
sl: Izvoz dokončan.

en: Unable to open file '%1' for writing
sl: Datoteke '%1' ni mogoče odpreti za pisanje

en: Account Type:
sl: Vrsta računa:

en: Account Name:
sl: Ime računa:

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Security
sl: Vrednostni papir

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Symbol
sl: Simbol

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Action/Type
sl: Dejavnost/Zvrst

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Amount
sl: Znesek

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Quantity
sl: Količina

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Price
sl: Cena

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Interest
sl: Obresti

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Fees
sl: Pristojbine

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Account
sl: Račun

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Memo
sl: Opomba

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Payee
sl: Prejemnik plačila

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Account/Cat
sl: Račun/Kategorija

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: Number
sl: Številka

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Payee '%3'.
    Transaction dropped.
sl: Transakciji številka '%1' manjka dodelitev računa.
    Datum '%2', prejemnik plačila '%3'.
    Transakcija zavrnjena.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Invalid transaction
sl: Neveljavna transakcija

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: splitCategory
sl: deljenaKategorija

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: splitMemo
sl: deljenaOpomba

[ctx: @title:column header in CSV export]
en: splitAmount
sl: deljeniZnesek

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Amount '%3'.
    Transaction dropped.
sl: Transakciji številka '%1' manjka dodelitev računa.
    Datum '%2', znesek '%3'.
    Transakcija zavrnjena.

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Payee data to the memo field, click 'Yes'.</center>
sl: <center>Polje '<b>%1</b>' ima že izbrano to polje.</center><center>Če želite kopirati podatke o prejemniku v polje vsebine, kliknite 'Da'.</center>

[ctx: @title:window]
en: Field assignment resolution
sl: Razreševanje dodeljevanja polja

[ctx: @item:intext No field selection]
en: None
sl: Noben

[ctx: @label:listbox list of currently selected fields]
en: <i>Memo columns:</i> %1
sl: <i>Stolpci opomb:</i> %1

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
sl: <center>Ime polja ni prepoznano.</center> <center>'<b>%1</b>'</center>Ponovno vnesite izbrane stolpce.

en: CSV import
sl: Uvoz CSV

en: Column <b>%1</b> cannot be selected because it is already used in '<b>%2</b>'.
sl: Stolpca <b>%1</b> ni mogoče izbrati, ker je že uporabljen v '<b>%2</b>'.

en: <center>The %1 field contains '%2'</center><center>and the %3 field contains '%4'.</center><center>Please choose which you wish to accept.</center>
sl: <center>Polje %1 vsebuje '%2'</center><center>in polje %3 field vsebuje '%4'.</center><center>Izberite katerega želite sprejeti.</center>

en: CSV invalid field values
sl: Neveljavne vrednosti polj CSV

en: Accept %1
sl: Prejmi %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BankingPage)
en: Banking Wizard Page
sl: Stran čarovnika za bančništvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Please select the appropriate columns to use,
     corresponding to your data.
sl: Izberite ustrezne stolpce, ki jih želite uporabiti,
      ustrezno vašim podatkom.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_number)
en: Number
sl: Številka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_numberCol)
en: Select column containing number field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje številke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_numberColClear)
en: Clear number field selection.
sl: Očisti izbiro številskega polja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_dateCol)
en: Select column containing date field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje datumsko polje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_dateColClear)
en: Clear date field selection.
sl: Očisti izbiro datumskega polja.

[ctx: column containing payee or description field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_payee)
en: Payee/Description
sl: Prejemnik plačila/Opis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_payeeCol)
en: Select column containing payee or description field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje prejemnika plačila ali opisa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_payeeColClear)
en: Clear payee field selection.
sl: Očisti izbiro polja prejemnika plačila.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_category)
en: Category
sl: Kategorija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_categoryCol)
en: Select column containing category field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje kategorije.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_categoryColClear)
en: Clear category field selection.
sl: Očisti izbiro polja kategorije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, memoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkMemo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, memoTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_memo) i18n: ect
en: Memo
sl: Opomba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
sl: Izberite stolpce, ki vsebuje polje opombe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currentMemoColumns)
en: Selection
sl: Izbira

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_memoColClear)
en: Clear memo field selection.
sl: Očisti izbiro polja opombe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkBalance) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_balance)
en: Balance
sl: Saldo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_balanceCol)
en: Select column containing balance field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje salda.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_balanceColClear)
en: Clear balance field selection.
sl: Očisti izbiro polja salda.

[ctx: location of amount column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_amount)
en: Amount
sl: Znesek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_amountCol)
en: Select column containing amount field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje zneska.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_amountColClear)
en: Clear amount field selection.
sl: Očisti izbrano polje zneska.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_indicator)
en: Debit/Credit Indicator
sl: Indikator v breme/v dobro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditDebitIndicatorCol)
en: Select column containing indicator field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje indikatorja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_creditDebitIndicatorColClear)
en: Clear indicator field selection.
sl: Očisti izbiro polja indikatorja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debit)
en: Indicator for Credit
sl: Indikator za v breme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_creditIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a credit.
sl: Vnesite besedilo, ki označuje znesek v dobro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credit)
en: Indicator for Debit
sl: Indikator za v breme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_debitIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a debit.
sl: Vnesite besedilo, ki označuje znesek v breme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_opposite)
en: Opposite signs
sl: Nasprotni predznaki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_oppositeSigns)
en: Select if your amount column has signs improperly set.
sl: Izberite, če ima vaše polje zneska napačno postavljene predznake.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, debitCreditTab)
en: Debit/credit
sl: V breme/v dobro

[ctx: location of debit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debits)
en: Debit
sl: V breme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_debitCol)
en: Select column containing debit field.
sl: Izberite stolpce, ki vsebuje polje v breme.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_debitColClear)
en: Clear debit field selection.
sl: Očisti izbrano polje v breme.

[ctx: location of credit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credits)
en: Credit
sl: V dobro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditCol)
en: Select column containing credit field.
sl: Izberi stolpec, ki vsebuje poje v dobro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_creditColClear)
en: Clear credit field selection.
sl: Izberi stolpec, ki vsebuje poje v dobro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all selected column and indicator entries
sl: Očisti vse izbrane stolpce in vnose indikatorjev

[ctx: Clear all column assignments]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all
sl: Očisti vse

en: Version of your CSV config file is %1.%2.%3 and is newer than supported version %4.%5.%6. Expect troubles.
sl: Verzija nastavitvene datoteke je %1.%2.%3 in je novejša od podprte verzije %4.%5.%6. Pričakujte težave.

en: <center>During update of <b>%1</b><br>the profile type for <b>%2</b> could not be recognized.<br>The profile cannot be used because of that.<br>Do you want to delete it?</center>
sl: <center>Med posodabljanjem <b>%1</b><br>tip profila za <b>%2</b> ni bil razpoznan.<br>Zaradi tega profila ni mogoče uporabiti.<br>Ali ga želite zbrisati?</center>

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: buy
sl: kupi

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: sell,repurchase
sl: prodaj,ponovno kupi

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: reinvest,reinv,re-inv
sl: reinvesticija,ponovna naložba,re-inv

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: dividend
sl: dividende

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: interest,income
sl: obresti,dohodek

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: add,stock dividend,divd reinv,transfer in,re-registration in,journal entry
sl: dodaj,zaloga,dividenda,reinvestirana dividenda,transfer,registracija,vnos v dnevnik

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: remove
sl: odstrani

en: Save QIF
sl: Shrani QIF

en: QIF Files (*.qif)
sl: Datoteke QIF (*.qif)

en: Select File
sl: Izberite datoteko

en: A profile must be selected before selecting a file.
sl: Pred izborom datoteke mora biti izbran profil.

en: <center>Profile <b>%1</b> already exists.<br>Please enter another name</center>
sl: <center>Profil <b>%1</b> že obstaja.<br>Izberite drugo ime</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been added.</center>
sl: <center>Profil <b>%1</b> je bil dodan.</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been removed.</center>
sl: <center>Profil <b>%1</b> je bil odstranjen.</center>

en: <center>Profile name has been renamed from <b>%1</b> to <b>%2</b>.</center>
sl: <center>Ime profila je bilo preimenovano iz <b>%1</b> v <b>%2</b>.</center>

en: Import CSV
sl: Uvozi CSV

en: Make QIF File
sl: Izdelaj datoteko QIF

en: <center>Autodetect could not detect your decimal symbol in column %1.</center><center>Try manual selection to see problematic cells and correct your data.</center>
sl: <center>Samodejno zaznavanje ni moglo zaznati vašega decimalnega simbola v stolpcu %1.</center> <center>Poskusite ročno izbiro, si oglejte problematične celice in popravite podatke.</center>

en: <center>There are invalid date formats in column '%1'.</center><center>Please check your selections.</center>
sl: <center>Obstajajo neveljavni formati datumov v stolpcu '%1'.</center><center>Preverite vaše izbire.</center>

[ctx: @info:tooltip QIF profile not selected]
en: Please select a QIF profile in the CSV importer settings
sl: Izberite profil QIF v nastavitvah uvoznika CSV

[ctx: Noun, the introduction.]
note: i18n: Noun, the introduction. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_intro)
en: 1. File
sl: 1. Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_separators)
en: 2. Separators
sl: 2. Ločilniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: 3. Rows
sl: 3. Vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: 4. Columns
sl: 4. Stolpci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_formats)
en: 5. Formats
sl: 5. Formati

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CurrenciesDlg)
en: Currencies
sl: Valute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing currencies
sl: Manjkajoče valute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need to select from currency and to currency.
sl: Izbrati morate vhodno in izhodno valuto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFrom)
en: From currency
sl: Iz valute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTo)
en: To currency
sl: V valuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontAsk)
en: Do not ask next time
sl: Naslednjič ne sprašuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the decimal symbol used in your file.
    The thousands separator changes automatically.
    If all is OK, you will be able to click 'Import'.
    If required, a QIF file may then be produced.
sl: Izberite decimalni simbol uporabljen v datoteki.
    Ločilo za tisočice se samodejno spremeni.
    Če je vse v redu, boste lahko kliknili 'Uvozi'.
    Če je potrebno lahko ustvarimo datoteko QIF.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: comma (,)
sl: vejica (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: dot (.)
sl: pika (.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: auto
sl: samodejno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_decimal) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Decimal Symbol
sl: Decimalni simbol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: Click to select the required decimal symbol, and to
    check that the selected symbol matches the data.
sl: Kliknite, da izberete zahtevani decimalni simbol, in na
    preverite, ali se izbrani simbol ujema s podatki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_thousands)
en: Thousands Symbol
sl: Simbol tisočic

[ctx: date format to use]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_dateFormat)
en: Date format
sl: Datumski format

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IntroPage)
en: Intro Wizard Page
sl: Uvodna stran čarovnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click either Banking, Investment or Prices.
    Then select existing profile or create new
    by entering its name and selecting 'Add'.
    Then open the file you wish to import.
sl: Kliknite bančništvo, naložbe ali cene.
    Nato izberite obstoječi profil ali ustvarite novega
    tako da vnesete njegovo ime in izberete 'Dodaj'.
    Nato odprite datoteko, ki jo želite uvoziti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesBank)
en: Ban&king
sl: Bančništvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesInvest)
en: In&vestment
sl: Naložba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesStockPrices)
en: Stock p&rices
sl: Cene delnic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesCurrencyPrices)
en: C&urrency prices
sl: Cene valut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: After entering new profile name, press this button to add it.
sl: Po vnosu novega imena profila pritisnite ta gumb, da ga dodate.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Select to bypass profile setup.
    Only useful if a profile has already been setup.
sl: Izberite, če želite zaobiti nastavitev profila.
    Uporabno le, če je profil že nastavljen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Skip setup
sl: Preskoči nastavitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Press this button to remove selected profile.
sl: Pritisnite ta gumb, da odstranite izbrani profil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_rename)
en: Press this button after renaming your profile.
sl: Po preimenovanju profila pritisnite ta gumb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename
sl: Preimenuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_profiles)
en: Select your importing profile here.
sl: Izberite vaš profil uvoza tu.

en: Fee
sl: Pristojbina

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy that data to the memo field, click 'Yes'.</center>
sl: <center>V polju '<b>%1</b>' je ta stolpec že izbran.</center><center>Če želite te podatke kopirati v polje beležke, kliknite 'Da'.</center>

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
sl: <center>Ime polja ni prepoznano.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Znova vnesite izbire stolpcev.

en: The values in the columns you have selected
    do not match any expected investment type.
    Please check the fields in the current transaction,
    and also your selections.
sl: Vrednosti v izbranih stolpcih
    ne ustrezajo nobeni pričakovani vrsti naložbe.
    Preverite polja v trenutni transakciji,
    in tudi vaše izbire.

[ctx: Unused column]
en: Unused
sl: Neuporabljeno

en: <center>No valid action type found for this transaction.</center><center>Please check the parameters supplied.</center>
sl: <center>Za to transakcijo ni bila najdena nobena veljavna vrsta dejanja.</center><center>Preverite priložene parametre.</center>

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
sl: Polje '<b>%1</b>' že ima to polje izbrano. <center>Ponovno izberite oba vnosa kot je potrebno.</center>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InvestmentPage)
en: Investment Wizard Page
sl: Stran čarovnika naložb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
    If there is just a single security in the file, enter its name below.
    Otherwise, select the column for the symbol, and for the description or name.
sl: Izberite ustrezne stolpce za uporabo, ki ustrezajo vašim podatkom.
    Če je v datoteki samo ena vrednostni papir, spodaj vnesite njegovo ime.
    V nasprotnem primeru izberite stolpec za simbol in opis ali ime.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceFraction)
en: If necessary, select a fraction/multiplier for compatibility
    between imported and stored prices. For instance, if the
    import price is in cents but the file is priced in dollars, select 0.01.
sl: Po potrebi izberite ulomek/množitelj za združljivost med
    uvoženimi in shranjenimi cenami. Na primer, če je uvozna
    cena v centih, datoteka pa v dolarjih, izberite 0,01.

[ctx: verb, Select column containing date field]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelInv_date) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbldateCol)
en: Select column containing date field
sl: Izberite stolpec z datumskim poljem

[ctx: column for monetary value]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_amount)
en: Amount
sl: Znesek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_quantityCol)
en: Select column containing quantity field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje količine.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceCol)
en: Select column containing price field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje cene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_symbolCol)
en: If more than one stock is present in the file,
    and if the stock symbols are shown in one of the columns,
    select it here.
sl: Če je v datoteki več zalog,
    in če so simboli delnic prikazani v enem od stolpcev,
    jih izberite tukaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear selected column entries.
sl: Počisti izbrane vnose v stolpcu.

[ctx: verb, to clear selected columns]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear
sl: Očisti

[ctx: noun, conversion fraction/multiplier to use to make compatible the csv pricing with KMM pricing.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_priceFraction) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceFraction)
en: Price Fraction
sl: Delež cene

[ctx: @label:listbox stock symbol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_symbolCol)
en: Symbol
sl: Simbol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_nameCol)
en: If a descriptive column also contains an activity type, select it here.
    See also Filter text field.
sl: Če opisni stolpec vsebuje tudi vrsto dejavnosti, jo izberite tukaj.
    Glejte tudi Filtriranje besedilnega polja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeIsPercentage)
en: Fee is Percentage
sl: Pristojbina je določen odstotek

[ctx: column containing fee field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeCol)
en: Fee Column
sl: Stolpec pristojbine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_feeIsPercentage)
en: Check box if any fee is a percentage figure rather than a value.
sl: Potrdite polje, če je katera koli pristojbina kot odstotek in ne vrednost.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_typeCol)
en: Select column containing investment type field.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje vrste naložbe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_feeCol)
en: If necessary, select column containing fee.
    Caution. This might already have been
    incorporated into the price.
sl: Po potrebi izberite stolpec, ki vsebuje pristojbino.
    Pozor. To je morda že bilo
    vključeno v ceno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeRate)
en: Fee rate
sl: Cena pristojbine

[ctx: column containing investment type/action field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_type)
en: Type/Action
sl: Tip/Dejavnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
    More than one column may be entered successively.
    May also be selected to contain a copy of the type or name column.
sl: Izberite stolpec, ki vsebuje polje opombe.
    Možno je vnesti več stolpcev zaporedoma.
    Stolpec je lahko je izbran tudi tako, da vsebuje kopijo stolpca vrste ali imena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeMinValue)
en: Minimal Fee
sl: Minimalna pristojbina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearFee)
en: Clear Fee
sl: Počisti pristojbino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateFee)
en: Calculate Fee
sl: Izračunaj pristojbino

[ctx: @item:inlistbox No QIF profile defined]
en: No profile setup
sl: Ni nastavitve profila

[ctx: @info:tooltip No QIF profile defined]
en: Please use the QIF profile editor in the QIF plugin settings to create one.
sl: Izberite profil QIF v urejevalniku profilov v vtičniku nastavitev, da bi ga ustvarili.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFieldDelimiter), group (Misc)
en: Determines whether field delimiter will be autodetected.
sl: Določa, ali bo ločilo polja samodejno zaznano.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecimalSymbol), group (Misc)
en: Determines whether decimal symbol will be autodetected.
sl: Določa, ali bo decimalni simbol samodejno zaznan.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDateFormat), group (Misc)
en: Determines whether date format will be autodetected.
sl: Določa, ali bo oblika datuma samodejno zaznana.

note: i18n: ectx: label, entry (QifExportProfile), group (Misc)
en: The profile to be used for QIF exports.
sl: Profil za uporabo izvozov QIF.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: CSV Importer settings
sl: Nastavitve uvoznika CSV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autodetect)
en: Autodetecting
sl: Samodejno zaznavanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFieldDelimiter)
en: Field delimiter
sl: Ločilnik polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDecimalSymbol)
en: Decimal symbol
sl: Decimalni simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDateFormat)
en: Date format
sl: Format datuma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_headerHasName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Statement header will be scanned for names and numbers of accounts you have already setup.
sl: Glava izpisa bo pregledana za imeni in številke računov, ki jih imate že nastavljene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest)
en: Account in investment statement
sl: Račun v izkazu naložbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Account in bank statement
sl: Račun v bančnem izpisku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: QIF export profile
sl: Izvozni profil QIF

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PricesPage)
en: Prices Wizard Page
sl: Stran čarovnika za cene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
sl: Izberite ustrezne stolpce za uporabo, ki ustrezajo vašim podatkom.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RowsPage)
en: Rows Wizard Page
sl: Stran čarovnika za vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please set your data range.
    Ensure that statement header and footer is excluded.
sl: Nastavite obseg podatkov.
    Zagotovite, da sta glava in noga izkaza izključena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_headerHasName)
en: Header contains account name or number
sl: Glava vsebuje ime računa ali številko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartLine)
en: Start line
sl: Začetna vrstica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndLine)
en: End line
sl: Končna vrstica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_startLine)
en: Enter the number of the first transaction line.
    Will not accept value greater than the End Line value.
sl: Vnesite številko prve vrstice transakcije.
    Ne bo sprejel vrednosti, večje od številke končne vrstice.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_endLine)
en: Enter the number of the last transaction line.
    Will not accept value less than Start Line value.
sl: Vnesite številko zadnje vrstice transakcije.
    Ne bo sprejel vrednosti, manjše od številke začetne vrstice.

[ctx: Security has no name]
en: No name
sl: Ni imena

[ctx: Security has no symbol]
en: No symbol
sl: Ni simbola

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_securitiesTab) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecuritiesDlg)
en: Securities
sl: Vrednostni papirji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing names and symbols
sl: Manjkajoča imena in simboli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: The following securities' names and symbols are not known to KMyMoney.
    Please complete every missing name or symbol.
sl: Imena in simboli naslednjih vrednostnih papirjev KMyMoneyu niso znani.
    Izpolnite vsako manjkajoče ime ali simbol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Status
sl: Stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing name and symbol
sl: Manjkajoče ime in simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need security to import into,
    so please select existing security or enter new security name and symbol.
sl: Potrebujete vrednostni papir za njegovo uvažanje,
    zato izberite obstoječi vrednostni papir ali vnesite novo ime vrednostnega papirja in simbol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSecurity)
en: Existing security
sl: Obstoječi vrednostni papir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewSymbol)
en: New symbol
sl: Novi simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewName)
en: New name
sl: Novo ime

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SeparatorPage)
en: Separator Wizard Page
sl: Stran čarovnika za ločila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The field delimiter should be detected automatically.
    Attempting to change it will reset any field choices.
    The text delimiter does not normally need to be
    changed, except possibly when within a field.
sl: Ločilo polja naj bi bil zaznan samodejno.
    Poskus njegove spremembe bo ponastavil vse izbire polj.
    Ločila besedila običajno ni treba
    spremeniti, razen morda, ko je znotraj polja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_fieldDelim)
en: Field Delimiter
sl: Ločilnik polj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: semiColon (;)
sl: podpičje (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: colon (:)
sl: dvopičje (:)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: tab (\t)
sl: tabulator (\t)

[ctx: punctuation mark used as field delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_textDelim)
en: Text Delimiter
sl: Ločilnik besedila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: Select field delimiter/separator character.
    This will reset any existing field choices.
sl: Izberite ločilo polja.
    S tem boste ponastavili vse obstoječe izbire.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: quote (")
sl: apostrof (")

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: apostrophe (')
sl: apostrof (')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: Encoding
sl: Kodiranje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TransactionDlg)
en: Transaction Type
sl: Vrsta transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Invalid Transaction Type
sl: Neveljavna vrsta transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: <center>The transaction below has an either unrecognised or invalid type.</center>
    <center>Please select an appropriate entry, if available.</center>
    <center>Otherwise, click Cancel to abort.</center>
sl: <center>Spodnja transakcija je nepoznane ali neveljavne vrste.</center>
    <center>Izberite ustrezen vnos, če je na voljo.</center>
    <center>V nasprotnem primeru kliknite Prekliči, če želite prekiniti.</center>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Transaction Type
sl: Izberite vrsto transakcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Select new investment type
sl: Izberite novo vrsto naložbe

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Buy Shares
sl: Kupi delnice

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Sell Shares
sl: Prodaj delnice

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Dividend
sl: Dividenda

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Reinvest Dividend
sl: Reinvestiraj dividende

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Add Shares
sl: Dodaj delnice

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Remove Shares
sl: Odstrani delnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, interestAmountLabel) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, interestAmountEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, interestLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestWizardPage) i18n: ectx: property (
en: Interest
sl: Obresti

en: The size of the file is too small to be a valid GnuCash format: %1
sl: Velikost datoteke je premajhna, da bi bila v veljavni obliki za GnuCash: %1

en: Cannot read the file: %1
sl: Ni mogoče brati datoteke: %1

en: GnuCash SQLite file format is not supported. Please save it using XML format in GnuCash and try again.
sl: Format GnuCash SQLite ni podprt. Prosimo uporabite GnuCash in shranite podatke v formatu XML in nato spet poskusite.

en: GnuCash files (*.gnucash *.xac *.gnc)
sl: Datoteke GnuCash (*.gnucash *.xac *.gnc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncImportOptionsDlg)
en: GnuCash Import Options
sl: Možnosti uvoza GnuCash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Use 'Help' for more information on these options
sl: Za več informacij o teh možnostih uporabite 'Pomoč'

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonInvestGroupBox)
en: Investment Handling
sl: Upravljanje naložb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest1)
en: O&ne investment account for each stock
sl: En naložbeni račun za vsako delnico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest2)
en: One in&vestment account for all stocks
sl: En naložbeni račun za vse delnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest3)
en: P&rompt for an investment account for each stock
sl: Zahtevajte naložbeni račun za vsako delnico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox5)
en: Online price quotes
sl: Spletne ponudbe cen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFinanceQuote)
en: Use Finance::Quote for share price quotes
sl: Uporabite Finance::Quote za tečaje delnic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Scheduled Transactions
sl: Časovno načrtovane transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkSchedules)
en: Drop suspect scheduled transactions
sl: Spustite sumljivo časovno načrtovane transakcije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox4)
en: Decoding option
sl: Možnost dekodiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDecode)
en: Decode using
sl: Dekodiraj z uporabo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox18)
en: Transaction Notes option
sl: Možnosti transakcijskih opomb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkTxNotes)
en: Use transaction notes on non-split transactions
sl: Uporabite opombe o transakcijah pri transakcijah, ki niso razcepljene

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox3)
en: Debug Options
sl: Možnosti razhroščevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugGeneral)
en: General debug data
sl: Splošni podatki za razhroščevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugXML)
en: Display XML data
sl: Prikaži podatke XML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAnonymize)
en: Anonymize data
sl: Anonimiziraj podatke

en: Investment: %1
sl: Naložbe: %1

en: Quote source: %1
sl: Omemba vira: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncPriceSourceDlg)
en: Online Quotes - Select price source
sl: Spletne ponudbe - Izberite vir cene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
sl: KMyMoney tega vira cen ne pozna. Prosimo, izberite spodnjo možnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonNoSource)
en: Do &not perform online quotes for this investment
sl: Za to naložbo ne izvajaj spletnih ponudb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonSelectSource)
en: Select a &known KMyMoney source from the list below
sl: Na spodnjem seznamu izberite KMyMoneyu znan vir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonUserSource)
en: Use the fo&llowing name for the price source.
    (Click Help for further information.)
sl: Uporabite naslednje ime kot vir cene.
    (Za dodatne informacije kliknite Pomoč.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAlwaysUse)
en: Always use this selection for this price source.
sl: Vedno uporabite to izbiro za ta vir cene.

en: Account%1
sl: Račun%1

en: Stock%1
sl: Zaloga%1

en: Payee%1
sl: Prejemnik plačil%1

en: Schedule%1
sl: Časovni načrt%1

en: Import failed:
    
    %1
sl: Uvoz ni uspel:
    
    %1

en: Import complete
sl: Uvoz končan

en: Disguise your wealth
sl: Prikrijte svoje bogastvo

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
sl: Vsaka denarna vrednost v vaši datoteki bo pomnožena z naključnim številom med 0,01 in 1,99
    z različno vrednostjo, uporabljeno za vsako transakcijo. Poleg tega še bolj prikrij resnično
    vrednosti, da lahko vnesete število med %1 in %2, ki bo uporabljeno za vse vrednosti.
    Te številke ne bodo shranjene v datoteki.

en: Loading commodities...
sl: Nalaganje blaga...

en: Loading prices...
sl: Nalaganje cen...

en: Imported History
sl: Uvožena zgodovina

en: Loading accounts...
sl: Nalaganje računov...

en: Loading transactions...
sl: Nalaganje transakcij...

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
sl: Račun ali kategorija %1, datum transakcije %2; razcepljeni znesek vsebuje neveljavno vrednost;prosim preveri

en: Imported Transaction
sl: Uvožena transakcija

en: Loading templates...
sl: Nalaganje predlog...

en: Unknown payee
sl: Neznan prejemnik plačila

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
sl: Časovni načrt %1 vsebuje neznano aktivnost (ključ = %2, tip = %3)

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
sl: Časovni načrt %1 vsebuje več aktivnosti; samo ena je bila uvožena

en: Schedule %1 contains no valid splits
sl: Časovni načrt %1 ne vsebuje nobenega veljavnega razcepa zneska

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
sl: Kaže da časovni načrt %1 vsebuje formulo. Formule iz GnuCasha niso prevedljive

en: Loading schedules...
sl: Nalaganje časovnih načrtov...

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
sl: Časovni načrt %1 ima interval %2, ki trenutno ni na voljo

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
sl: Časovni načrt %1 vsebuje neznano določbo intervala; prosim preveri pravilno delovanje

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
sl: Časovni načrt %1 vsebuje odloženo določbo intervala; prosim preveri pravilno delovanje

en: Schedule %1 dropped at user request
sl: Časovni načrt %1 je umaknjen na zahtevo uporabnika

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
sl: Kaže, da je to vaša glavna valuta %1 (%2); Ali želite to nastaviti kot svojo osnovno valuto?

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
sl: Več

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
sl: Narejeno

en: Save Report
sl: Shrani poročilo

en: Problems were encountered in converting schedule '%1'.
sl: Pojavile so se težave pri pretvorbi časovnega načrta '%1'.

en: Found:
sl: Najdeno:

en: %1 commodity (equity)
     | %1 commodities (equities)
sl[0]: %1 lastna sredstva
sl[1]: %1 lastna sredstva
sl[2]: %1 lastna sredstva
sl[3]: %1 lastna sredstva

en: %1 price
     | %1 prices
sl[0]: %1 cena
sl[1]: %1 ceni
sl[2]: %1 cene
sl[3]: %1 cen

en: %1 account
     | %1 accounts
sl[0]: %1 račun
sl[1]: %1 računa
sl[2]: %1 računi
sl[3]: %1 računov

en: %1 transaction
     | %1 transactions
sl[0]: %1 transakcija
sl[1]: %1 transakciji
sl[2]: %1 transakcije
sl[3]: %1 transakcij

en: %1 schedule
     | %1 schedules
sl[0]: %1 časovni načrt
sl[1]: %1 časovna načrta
sl[2]: %1 časovni načrti
sl[3]: %1 časovnih načrtov

en: No inconsistencies were detected
sl: Ni bilo zaznanih nobenih nedoslednosti

en: %1 inconsistency was detected and corrected
     | %1 inconsistencies were detected and corrected
sl[0]: %1 nedoslednost je bila zaznana in popravljena
sl[1]: %1 nedoslednosti sta bili zaznani in popravljeni
sl[2]: %1 nedoslednosti so bile zaznane in popravljene
sl[3]: %1 nedoslednosti je bilo zaznanih in popravljenih

en: %1 orphan account was created
     | %1 orphan accounts were created
sl[0]: %1 osirotel račun je bil ustvarjen
sl[1]: %1 osirotela računa sta bila ustvarjena
sl[2]: %1 osiroteli računi so bili ustvarjeni
sl[3]: %1 osirotelih računov je bilo ustvarjenih

en: %1 possible schedule problem was noted
     | %1 possible schedule problems were noted
sl[0]: Opažena je bila %1 možna težava s časovnim načrtom
sl[1]: Opaženi sta bili %1 možni težavi s časovnima načrtoma
sl[2]: Opažene so bile %1 možne težave s časovnimi načrti
sl[3]: Opaženo je bilo %1 možnih težav s časovnimi načrti

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
sl: Funkcije za mala podjetja (stranke, računi itd.)

en: Budgets
sl: Proračuni

en: Lots
sl: Loti

en: The following features found in your file are not currently supported:
sl: Naslednje funkcije v vaši datoteki trenutno niso podprte:

en: 
    
    Press More for further information
sl: 
    
    Za dodatne informacije pritisnite Več

en: Save report as
sl: Shrani poročilo kot

en: Orphan created from unknown GnuCash account
sl: Osirotel račun ustvarjen iz neznanega računa GnuCash

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
sl: Ena ali več transakcij vsebuje sklic na sicer neznan račun
    Za hrambo podatkov je bil ustvarjen račun sredstva z imenom %1

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
sl: Naložbeni račun mora biti podrejen računu imetij
    Račun %1 bo shranjen pod glavnim računom imetij

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
sl: Račun dohodka mora biti podrejen računu dohodka
    Račun %1 bo shranjen pod glavnim računom dohodka

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
sl: Stroškovni račun mora biti podrejen za glavnemu stroškovnemu računu
    Račun %1 bo shranjen pod glavnim stroškovnim računom

en: Enter the investment account name
sl: Vnesite ime naložbenega računa

en: My Investments
sl: Moje naložbe

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
sl: Izberite nadrejeni naložbeni račun ali vnesite novo ime. Zaloga %1

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
sl: %1 ni naložbeni račun. Ali želite ustvariti naložbeni račun?

en: Schedules to iCalendar
sl: Časovni načrti v iCalendar

en: Schedules to iCalendar [%1]
sl: Časovni načrti v iCalendar [%1]

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
sl: datoteke iCalendar

en: Export as
sl: Izvozi kot

note: i18n: ectx: label, entry (createAlarm), group (General)
en: To create an alarm for the exported schedules
sl: Za tvorbo alarma za izvožene časovne načrte

note: i18n: ectx: label, entry (beforeAfter), group (General)
en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
sl: Pove, ali naj se opomnik sproži pred zagonom časovnega načrta ali po začetku časovnega načrta

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
sl: Število časovnih enot intervala pred zagonom časovnega načrta ali po njem

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
sl: Enote časovnega intervala pred časovnim načrtom ali po začetku v sekundah

note: i18n: ectx: label, entry (repeatingReminders), group (General)
en: If the reminders should repeat or not
sl: Ali naj se opomniki ponavljajo ali ne

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval between reminders
sl: Število časovnih enot intervala med opomniki

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval between reminders in seconds
sl: Enote intervala med opomniki v sekundah

note: i18n: ectx: label, entry (numberOfReminders), group (General)
en: The number of reminders to be generated for the schedule
sl: Število opomnikov, ki naj bi bilo ustvarjeno za časovni načrt

note: i18n: ectx: label, entry (icalendarFile), group (General)
en: The icalendar file in which to export the schedules.
sl: Datoteka icalendar, v katero želite izvoziti časovne načrte.

note: i18n: ectx: label, entry (writeEventsVsTodos), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_writeEventsVsTodos)
en: Write Google calendar compatible entries
sl: Pišite vnose združljive z Google koledarjem

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICalendarSettingsDecl)
en: Icalendar export settings
sl: Nastavitve izvoza icalendarja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_writeEventsVsTodos)
en: Write the iCalendar file so that the entries are recognized by Google Calendar.
sl: Zapišite datoteko iCalendar tako, da bo Google koledar prepoznal vnose.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_writeEventsVsTodos)
en: <html><head/><body><p>Write the iCalendar file so that the entries are recognized by Google Calendar. The default is to write <a href="https://icalendar.org/iCalendar-RFC-5545/3-6-2-to-do-component.html">VTODO</a> entries into the iCalendar file but for Google Calendar entries of type <a href="https://icalendar.org/iCalendar-RFC-5545/3-6-1-event-component.html">VEVENT</a> are needed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zapišite datoteko iCalendar tako, da bo Google Koledar prepoznal vnose. Privzeto se v datoteko iCalendar zapišejo vnosi tipa <a href="https://icalendar.org/iCalendar-RFC-5545/3-6-2-to-do-component.html">VTODO</a>, za vnose v Google Koledar pa so potrebni vnosi tipa <a href="https://icalendar.org/iCalendar-RFC-5545/3-6-1-event-component.html">VEVENT</a>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_createAlarm)
en: Create reminders
sl: Ustvari opomnike

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_repeatingReminders)
en: Repeating:
sl: Ponavljajoče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: How often:
sl: Kako pogosto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Time(s)
sl: Kolikokrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iCalendar_file)
en: iCalendar file
sl: Datoteka iCalendar

en: Minutes
sl: Minute

en: Hours
sl: Ure

[ctx: Time unit]
en: Days
sl: Dnevi

en: Before
sl: Pred

en: After
sl: Po

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
sl: Prenos od %1 za %2, Prejemnik %3, znesek %4

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
sl: Od %1 v %2, Kategorija %3, skupaj %4

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
sl: Iz računa %1, Plačilo za %2, Kategorija %3, skupaj %4

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
sl: Izbrali ste izvlek prejemnika plačila iz polja z opombo, a niste navedli regularnega izraza za izvlek prejemnikov plačil in opombe. Ta možnost ne bo aktivirana.

en: Missing information
sl: Manjkajoča informacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_usePayeeAsIsButton)
en: Use payee field as provided by institution
sl: Uporabite polje prejemnika plačila, kot ga je določila institucija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_extractPayeeButton)
en: Extract payee from memo field using regular expressions
sl: Izvleci prejemnika plačila iz polja opombe z uporabo regularnih izrazov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Regular Expression for
sl: Regularni izraz za

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, downloadTab)
en: Download
sl: Prenesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
sl: Vtičnik običajno prenese saldo na računu in transakcije. V nekaterih okoliščinah prenos podatkov o transakcijah pri nekaterih računih ni podprt. Naslednja možnost omogoča izklop zahteve za podatke o transakcijah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: Download transactions from institution
sl: Prenesi transakcije iz institucije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: No date
sl: Ni datuma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Last download
sl: Zadnji prenos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: First possible
sl: Prvi možni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default start date for statement download
sl: Privzeti začetek prenosa izkazov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Remove the line breaks in the memo field that have been inserted between multiple purpose fields of the transaction.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odstranite prelome vrstic v polju opomb, ki so bili vstavljeni med več namenskimi polji transakcije.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Some institutions take multiple purpose fields of a transaction and treat it as a single one. In this case the line break characters inserted after each purpose field are distracting and are removed when this option is enabled.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nekatere institucije sprejmejo več namenska polja transakcije in jih obravnavajo kot eno samo. V tem primeru znaki preloma vrstic, vstavljeni za vsakim namenskim poljem, motijo pozornost in se odstranijo, ko je ta možnost omogočena.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: Remove line breaks from memo field
sl: Odstranite prelome vrstic iz polja opomb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_includePayeeDetails)
en: <html><head/><body><p>Add additional payee details found in the transaction to the memo.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Dodaj dodatne podatke o plačniku iz transakcije v opombe.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_includePayeeDetails)
en: Include the payee details in memo
sl: Vključi podrobnosti o plačniku med opombe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, MapAccountWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBMapAccount)
en: Account Mapping
sl: Preslikava računov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
sl: <qt>
    Izberite <b>spletni</b> račun, ki ga želite
    račun <b>aplikacije</b>, ki ga želite preslikati s spodnjega seznama.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Application Account
sl: Račun aplikacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Bank Code
sl: Koda banke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account Number
sl: Številka računa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountBox)
en: Online Accounts
sl: Spletni računi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, assignButton)
en: Assign
sl: Dodeli

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
sl: <qt><p>Izberite prvi datum od katerega naj bodo pridobljene transakcije <b>%1</b>.</p><p>Če ne boste določili datuma, ga bo določila banka.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBPickStartDate)
en: Pick Start Date
sl: Izberite začetni datum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup)
en: Start Date
sl: Začetni datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDateButton)
en: &No date (let the bank determine the start date)
sl: &Ni datuma (banka bo določila začetni datum)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lastUpdateButton)
en: &Last Update
sl: Zadnja posodobitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, firstDateButton)
en: F&irst possible date
sl: Prvi možni datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pickDateButton)
en: Pick &date
sl: Izberite datum

en: Online settings
sl: Spletne nastavitve

en: KBanking module not correctly initialized
sl: Modul KBanking ni pravilno začetno nastavljen

en: Configure Aq&Banking...
sl: Nastavi Aq&Banking..

en: AqBanking importer...
sl: Uvoznik AqBanking...

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
sl: <qt>Dani račun aplikacije <b>%1</b> ni bil preslikan v spletni račun.</qt>

en: Account Not Mapped
sl: Račun nima preslikave

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
sl: <qt>Opravila ni bilo mogoče poslati v čakalno vrsto.
    </qt>

en: Error importing statement. Do you want to continue?
sl: Napaka pri uvozu izkaza. Ali želite nadaljevati?

en: Critical Error
sl: Kritična napaka

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (opticalTan)
en: Width of the flicker field for optical tan generation (chipTan/sm@rtTan).
sl: Širina utripajočega polja za optično generiranje številke potrdila transakcije (chipTan/sm@rtTan).

note: i18n: ectx: label, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: Clock length of optical tan flickering in ms.
sl: Dolžina ure optičnega utripanja številke potrdila transakcije v ms.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: After a clock the first flicker bar changes (each half-byte is transmitted in 2*clocksetting).
sl: Po izteku ure s prva črta utripanja spremeni (vsak pol-byte je prenesen v dvakratni nastavitvi ure).

en: A valid tan is required to proceed.
sl: Za nadaljevanje je potrebna veljavna številka potrdila transakcije.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, chipTanDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, photoTanDialog)
en: Order confirmation
sl: Potrditev naročila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce optical tan area in size
sl: Zmanjšaj optično površino potrdila številke transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce
sl: Zmanjšaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge optical tan field
sl: Povečaj optično površino potrdila številke transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge
sl: Povečaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, decelerateButton)
en: Decelerate
sl: Upočasni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, accelerateButton)
en: Accelerate
sl: Pospeši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your generator
sl: Za potrdilo tega naročila vnesite številko potrdila transakcije, ki ga kaže vaš generator

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
sl: (neimenovano)

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
sl: Koda institucije

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
sl: Ime institucije

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
sl: Številka računa

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
sl: Ime računa

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
sl: Lastnik

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Backend
sl: Ozadje

en: Get Balance
sl: Pridobi saldo

en: Get Transactions
sl: Pridobi transakcije

en: Transfer
sl: Prenos

en: Debit Note
sl: Opomba o bremenitvi

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
sl: (neznano)

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
sl: (neznano)

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
sl: (neznano)

[ctx: Status of the job]
en: new
sl: novo

[ctx: Status of the job]
en: accepted
sl: sprejeto

[ctx: Status of the job]
en: rejected
sl: zavrnjeno

[ctx: Status of the job]
en: pending
sl: v delu

[ctx: Status of the job]
en: sending
sl: v pošiljanju

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (auto)
sl: usklajeno (samodejno)

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (manual)
sl: usklajeno (ročno)

[ctx: Status of the job]
en: revoked
sl: preklicano

[ctx: Status of the job]
en: aborted
sl: prekinjeno

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
sl: v čakalni vrsti

[ctx: Status of the job]
en: error
sl: napaka

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
sl: (neznano)

en: Job Id
sl: Id posla

en: Job Type
sl: Vrsta posla

en: Institute
sl: Institut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, assetAccountLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_accountTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAccount) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLa
en: Account
sl: Račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your &generator
sl: Za potrdilo tega naročila vnesite številko potrdila transakcije, ki ga kaže vaš generator

en: The HTTP request failed.
sl: Zahtevek HTTP ni uspel.

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
sl: Neuspelo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KOfxDirectConnectDlgDecl)
en: OFX Direct Connect
sl: Direktna povezava OFX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contacting bank...
sl: Vzpostavljanje stika z banko...

en: Loading banklist
sl: Nalaganje seznama bank

en: Getting list of banks from https://www.ofxhome.com/
    This may take some time depending on the available bandwidth.
sl: Pridobivanje seznama bank na https://www.ofxhome.com/
    To lahko traja nekaj časa, odvisno od razpoložljive pasovne širine.

[ctx: @title:group Manual enter OFX details]
en: Please provide the details for your financial institution in the fields below.
sl: Prosimo, v spodnjih poljih navedite podrobnosti o vaši finančni instituciji.

en: Supports online statements<br/>
sl: Podpira spletne izkaze<br/>

en: Supports investments<br/>
sl: Podpora naložbam<br/>

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
sl: Podpira plačila računov (še ni podprto v KMyMoneyu)<br/>

en: OFX host failed. Last successful access was on '%1'.
sl: Gostitelj OFX ni uspel. Zadnji uspešni dostop je bil '%1'.

en: Certificate verification of OFX host failed. Last successful verification was on '%1'.
sl: Preverjanje potrdil gostitelja OFX ni uspelo. Zadnje uspešno preverjanje je bilo na '%1'.

en: Does not support online banking
sl: Ne podpira spletnega bančništva

en: Please choose a bank.
sl: Izberite banko.

en: Please fill all fields with values.
sl: Izpolnite vsa polja z vrednostmi.

en: <p>Details for %1:</p>
sl: <p>Podrobnosti o %1:</p>

en: No suitable accounts were found at this bank.
sl: V tej banki ni bilo mogoče najti ustreznih računov.

en: Please choose an account
sl: Izberite račun

en: Server message: %1
sl: Sporočilo strežnika: %1

en: Your bank returned warnings when signing on
sl: Vaša banka je ob prijavi vrnila opozorila

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
sl: OPOZORILO %1

en: Error signing onto your bank
sl: Napaka pri prijavi na vašo banko

en: ERROR %1
sl: NAPAKA %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KOnlineBankingSetupWizard)
en: Online Banking Account Setup
sl: Nastavitev računa za spletno bančništvo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, FIPage)
en: Select Financial Institution
sl: Izberite finančno institucijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_instructionLabel)
en: Please select your financial institution from the list below...
sl: Izberite vašo finančno institucijo iz spodnjega seznama...

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, autoTab)
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, manualTab)
en: Manual
sl: Ročno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: UserAgent
sl: UporabnikovAgent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, LoginPage)
en: Enter Login Details
sl: Vnesite podrobnosti prijave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
sl: Vnesite uporabniško ime in geslo, s katerima se prijavite v to banko na internetno bančništvo. Upoštevajte, da številne banke zahtevajo ločeno registracijo in dodelijo ločeno kodo PIN ali samo geslo za spletno bančništvo od doma.

[ctx: @label account username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Password
sl: Geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_storePassword)
en: Store password
sl: Shrani geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identify as
sl: Identificirajte se kot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_applicationEdit)
en: Expert option to enter the four digit version information of the application
sl: Ekspertna možnost za vnos štirimestnih informacij o različici aplikacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Header Version
sl: Glava verzija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_clientUidLabel)
en: Client UID
sl: UID odjemalca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Connection Details
sl: Podrobnosti povezave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageAccounts) i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, AccountPage)
en: Select Account
sl: Izberite račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
sl: Izberite račun pri svoji finančni instituciji iz seznama spodaj, ki se ujema s tem računom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Number
sl: Številka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Bank
sl: Banka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Branch
sl: Podružnica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Finish
sl: Končaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelFinal)
en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
sl: Čestitamo: uspešno ste ustanovili svojo banko za spletno bančništvo prek OFX.

en: Enabled & configured
sl: Omogočeno in nastavljeno

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountTab)
en: Account Details
sl: Podrobnosti računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineStatus)
en: Unavailable
sl: Ni na voljo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: BANK/BROKER:
sl: BANKA/POSREDNIK:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textBank) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineAccount)
en: &lt;Not configured&gt;
sl: &lt;Ni nastavljeno&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: ACCOUNT:
sl: RAČUN:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ofxTab)
en: OFX Details
sl: Podrobnosti OFX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: User Agent
sl: Uporabnikov agent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_clientUidEdit)
en: OFX <CLIENTUID> for institutions that require it
sl: OFX <CLIENTUID> za institucije, ki to zahtevajo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, importTab)
en: Import Details
sl: Uvozi podrobnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Start date of import
sl: Začetni datum uvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lastUpdateRB)
en: Last &update
sl: Zadnja posodobitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_todayRB)
en: To&day minus
sl: Danes minus

[ctx: @action number of days]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: days
sl: dni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pickDateRB)
en: Pi&ck date
sl: Izberi datum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_preferredPrice)
en: Price information
sl: Informacije o ceni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_preferredPrice)
en: Value and number of shares
sl: Vrednost in število delnic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
sl: Ime prejemnika plačila temelji na vsebini oznake OFX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Invert sign of transaction amount
sl: Obrni predznak zneska transakcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_invertAmount)
en: <html><head/><body><p>Check this if you need to invert the sign of imported transaction amounts, e.g. if you need to reverse charges and payments because your institution provides them inverted.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To potrdite, če želite obrniti predznak uvoženega transakcijskega zneska, npr. če morate obrniti obremenitve in plačila, ker jih vaša institucija zagotavlja obrnjene.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Fix sign of the investment transaction amount and quantity
sl: Fiksni predznak zneska in količine naložbene transakcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_fixBuySellSignage)
en: <html><head/><body><p>Check this if the investment transactions after importing have incorrect Buy/Sell type assigned, which may be caused by your institution not applying the correct negative/positive sign to the share amount or quantity value.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To potrdite, če je pri uvozu naložbene transakcije dodeljena napačna vrsta Nakup/Prodaja, ki jo lahko povzroči vaša institucija, ki za delnico ne uporablja pravilnega negativnega/pozitivnega predznaka pri znesku ali količini.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Price is derived from
sl: Cena je izpeljana iz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Timezone offset
sl: Odmik časovnega pasu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Method to detect duplicate transactions during import
sl: Metoda za odkrivanje podvojenih transakcij med uvozom

en: Quicken Windows (Expert)
sl: Quicken Windows (Ekspertni)

en: Quicken Mac (Expert)
sl: Quicken Mac (Ekspertni)

en: MS-Money (Expert)
sl: MS-Money (Ekspertni)

en: Enter your password for account <b>%1</b>
sl: Vnesite vaše geslo za račun <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_uniqueIdSource)
en: KMyMoney Hash
sl: KMyMoney razpršitev

en: OFX import file selection
sl: Izbira vhodne datoteke OFX

[ctx: Filter for QFileDialog]
en: OFX files (*.ofx *.qfx *.ofc);;All files (*)
sl: Daoteke OFX (*.ofx *.qfx *.ofc);;Vse datoteke (*)

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
sl: Ni mogoče uvoziti %1 z uporabo vtičnika OFX uvoznika. Ta datoteka ni v pravilni obliki.

en: Incorrect format
sl: Nepravilen format

en: Unable to parse file
sl: Datoteke ni mogoče razčleniti

en: No accounts found.
sl: Ni najdenih računov.

en: Error connecting to bank: %1
sl: Napaka pri povezovanju z banko: %1

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
sl: <p>Ni mogoče uvoziti <b>'%1'</b> z uporabo vtičnika OFX. Vtičnik je vrnil naslednjo napako:</p><p>%2</p>

en: Importing process terminated unexpectedly.
sl: Vsi procesi uvažanja so se končali nepričakovano.

en: Failed to import all statements.
sl: Ni bilo mogoče uvoziti vse izkaze.

en: For this beneficiary's country the BIC is mandatory.
sl: Za državo tega upravičenca je BIC obvezen.

en: A beneficiary name is needed. | The beneficiary name must be at least %1 characters long
sl[0]: Potrebno je ime upravičenca %1.
sl[1]: Ime upravičenca mora biti dolgo najmanj %1 znakov
sl[2]: Ime upravičenca mora biti dolgo najmanj %1 znakov
sl[3]: Ime upravičenca mora biti dolgo najmanj %1 znakov

en: A positive amount to transfer is needed.
sl: Za prenos je potreben pozitivni znesek.

en: After this credit transfer the account's balance will be below your credit limit.
sl: Po tem nakazilu bo saldo na računu pod vašim mejnim zneskom.

en: After this credit transfer the account's balance will be below the minimal balance.
sl: Po tem nakazilu bo saldo na računu pod vašim minimalnim zneskom.

en: The end-to-end reference cannot contain more than one character. | The end-to-end reference cannot contain more than %1 characters.
sl[0]: Sklic od konca do konca ne sme vsebovati več kot %1 znak.
sl[1]: Sklic od konca do konca ne sme vsebovati več kot %1 znaka.
sl[2]: Sklic od konca do konca ne sme vsebovati več kot %1 znake.
sl[3]: Sklic od konca do konca ne sme vsebovati več kot %1 znakov.

en: The maximal line length of %1 character per line is exceeded. | The maximal line length of %1 characters per line is exceeded.
sl[0]: Presežena je največja dolžina vrstice %1 znak na vrstico.
sl[1]: Presežena je največja dolžina vrstice %1 znaka na vrstico.
sl[2]: Presežena je največja dolžina vrstice %1 znaki na vrstico.
sl[3]: Presežena je največja dolžina vrstice %1 znakov na vrstico.

en: The purpose can only contain the letters A-Z, spaces and ':?.,-()+ and /
sl: Namen lahko vsebuje le znake A-Z, presledke in ':?.,-()+ in /

en: In the purpose only a single line is allowed. | The purpose cannot contain more than %1 lines.
sl[0]: Namen ne sme vsebovati več kot %1 vrstico.
sl[1]: Namen ne sme vsebovati več kot %1 vrstici.
sl[2]: Namen ne sme vsebovati več kot %1 vrstice.
sl[3]: Namen ne sme vsebovati več kot %1 vrstic.

en: A purpose is needed. | The purpose must be at least %1 characters long.
sl[0]: Namen mora biti dolg vsaj %1 znak.
sl[1]: Namen mora biti dolg vsaj %1 znaka.
sl[2]: Namen mora biti dolg vsaj %1 znake.
sl[3]: Namen mora biti dolg vsaj %1 znakov.

en: SEPA Credit Transfer
sl: SEPA kreditni prenos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Beneficiary &Name
sl: Ime upravičenca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: End-to-end reference
sl: Sklic od konca do konca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Purpose
sl: Namen

[ctx: New profile]
en: &New
sl: Novo

en: Create a new profile
sl: Ustvari nov profil

en: Use this to create a new QIF import/export profile
sl: S tem ustvarite nov profil za uvoz/izvoz QIF

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MyMoneyQifProfileEditor)
en: QIF Profile Editor
sl: Urejevalnik profila QIF

en: QIF Profile Selector
sl: Izbirnik profila QIF

en: The default QIF profile
sl: Privzeti profil QIF

en: Enter new profile name
sl: Vnesite novo ime profila

en: The profile name cannot be empty. Please provide a name or cancel.
sl: Ime profila ne more biti prazno. Izberite ime profila ali prekličite.

en: The name <b>%1</b> is already taken. Please change the name or cancel.
sl: Ime <b>%1</b> je že porabljeno. Izberite spremenjeno ime ali prekličite.

en: QIF profile name problem
sl: Problem imena profila QIF

en: Do you really want to delete profile '%1'?
sl: Ali zares želite zbrisati profil '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete QIF profile
sl: Briši profil QIF

[ctx: @title QIF profile general information]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_3)
en: Void mark
sl: Prazna oznaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Opening Balance text
sl: Besedilo začetnega stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Type field text
sl: Vnesite besedilo polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: Account delimiter
sl: Ločilnik računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Description
sl: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_attemptMatch)
en: Attempt to match similar transactions
sl: Poskus ujemanja podobnih transakcij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: Output filter location
sl: Izhodni filter lokacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_3)
en: Input filter file type
sl: Vhodni filter vrste datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: Input filter location
sl: Lokacija vhodnega filtra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editDateFormat) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3)
en: The format of the dates in the QIF file.
sl: Format datumov v datoteki QIF.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editApostrophe) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: If a QIF file contains date entries with years represented with two digits then either an apostrophe or a slash may be used to delimit the year in the dates for certain centuries.  This enables 1905 to be distinguished from 2005.  Specify here which range of years will have year delimited by an apostrophe (eg. for Quicken this is usually 1900-1949).
sl: Če datoteka QIF vsebuje vnose datuma z leti, predstavljenimi le z dvema števkama, potem se lahko za določena stoletja za razmejitev leta uporabi apostrof ali poševnica. To omogoča razlikovanje leta 1905 od 2005. Tu določite, za katero obdobje let bo leto omejeno z apostrofom (npr. za Quicken je to običajno 1900-1949).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Apostrophe Handling
sl: Uporaba apostrofov

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMoney)
en: Amounts
sl: Zneski

[ctx: @title header of the QIF field name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Field
sl: Polje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: QIF-Record
sl: Zapis QIF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Thousand Delimiter
sl: Ločilnik tisočic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: SortColumnInvisible
sl: RazvrstiPoNevidnemStolpcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Split-Value
sl: Deljeni znesek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Commission
sl: Provizija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: Thousands Separator
sl: Ločilni tisočic

[ctx: @action create new profile]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
sl: Novi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Reset
sl: Ponastavi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KExportDlgDecl)
en: QIF Export
sl: Izvoz QIF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a quicken compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).  Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, the account and the format of the QIF file (profile).  Choose Account to export all the transactions between the specified dates or just categories.  You can also limit the transactions that are exported by start and ending date.  Once you have pressed the Export button a message box will appear when the export has completed detailing how many transactions, categories and payees were exported.
sl: V tem pogovornem oknu lahko izvozite transakcije združljivo z datoteko Quicken (znana kot datoteka QIF). Prosimo, vnesite pot do datoteke QIF ali jo izberite s klikom na gumb Prebrskaj.
    
    Lahko izberete pot datoteke, račun in format datoteke QIF (profil). Izberite Račun, da izvozite vse transakcije med določenimi datumi ali samo kategorije. Prav tako lahko omejite transakcije, ki se izvozijo po začetnem in pred končnem datumu. Potem ko ste pritisnili gumb Izvozi in je izvoz končan, se prikaže okno s sporočilom s podrobnostmi o tem, koliko transakcij, kategorij in prejemnikov plačil je bilo izvoženih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: QIF Profile
sl: Profil QIF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxCategories)
en: Categories
sl: Kategorije

en: Transaction number <b>%1</b> is missing an account assignment.
    Transaction dropped.
sl: Številka transakcije <b>%1</b> manjka pri dodeljevanju računa.
    Transakcija je umaknjena.

en: Use this to start the import operation
sl: Uporabi to za zagon operacije uvoza

[ctx: New profile]
en: &New...
sl: Novi...

en: Use this to open the profile editor
sl: Uporabi to, da odpreš urejevalnik profila

en: Import File...
sl: Uvozi datoteko...

en: Import files (%1);;All files (%2)
sl: Uvozi datoteke (%1);;Vse datoteke (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportDlgDecl)
en: QIF Import
sl: Uvoz QIF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>From this dialog you are able to import transactions from a Quicken<b>&trade;</b> compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).</p>
    <p>Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button. Once you have the file's path press the Import button and KMyMoney will import all the transactions, categories and payees it finds.</p>
sl: <p>V tem pogovornem oknu lahko uvozite transakcije iz združljive datoteke Quicken <b>&trade;</b> (znane kot datoteka QIF).</p>
    <p>Prosimo, vnesite pot do datoteke QIF ali jo izberite s klikom na gumb Prebrskaj. Ko najdete pot do datoteke, pritisnite gumb Uvozi in KMyMoney bo uvozil vse transakcije, kategorije in prejemnike plačil, ki jih najde.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblImportFile)
en: QIF File to Import:
sl: Datoteka QIF za uvoz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Source of QIF
sl: Vir QIF

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Select <b>Bank statement</b> turns on automatic category matching which is turned off in case of <b>Other application</b>. Use the latter if you import files from other Personal Finance Management software.
sl: Če izberete <b>Bančni izpisek</b> se vklopi samodejno ujemanje kategorij, ki je izklopljeno v primeru <b>Druge aplikacije</b>. Slednjega uporabite, če uvozite datoteke iz drugega programja za upravljanje osebnih financ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Bank statement
sl: Bančni izpisek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Other application
sl: Druga aplikacija

[ctx: Category name]
en: Reinvested interest
sl: Ponovno investirane obresti

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
sl: Reinvestirana dividenda

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
sl: Reinvestirana dividenda (dolgoročno)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
sl: Reinvestirana dividenda (kratkoročno)

[ctx: Category name]
en: Dividend
sl: Dividenda

[ctx: Category name]
en: Interest
sl: Obresti

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
sl: Kapitalski dobički (kratkoročni)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
sl: Kapitalski dobički (srednjeročni)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
sl: Kapitalski dobički (dolgoročni)

[ctx: Category name]
en: Returned capital
sl: Povrnjen kapital

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
sl: Drugi dohodki

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
sl: Drugi izdatki

[ctx: Category name]
en: Investment fees
sl: Naložbene pristojbine

en: Unknown QIF type %1
sl: Neznana vrsta QIF %1

en: Date format selection
sl: Izbira datumskega formata

en: Pick the date format that suits your input file
sl: Izberite format datuma, ki ustreza vaši vhodni datoteki

en: Importing QIF...
sl: Uvažanje QIF...

en: Reading QIF...
sl: Branje QIF...

en: Error while running the filter '%1'.
sl: Napaka pri zagonu filtra '%1'.

en: Filter error
sl: Napaka filtra

[ctx: QIF tag for liability account]
en: Oth L
sl: Ost obv

[ctx: QIF tag for category]
en: Cat
sl: Kat

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
sl: Vrednostni papir

[ctx: QIF tag for prices]
en: Prices
sl: Cene

[ctx: QIF tag for a class]
en: Class
sl: Razred

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
sl: Račun %1 ima trenutno začetni saldo %2. Ta datoteka QIF poroča začetni saldo %3. Bi radi prepisali v trenutni saldo s tistega iz datoteke QIF?

en: Overwrite opening balance
sl: Prepiši začetni saldo

en: Unable to find account: %1
sl: Ni mogoče najti računa: %1

en: Autogenerated by QIF importer
sl: Avtogenerirano od uvoznika QIF

en: QIF imported, no account name supplied
sl: Uvoženo iz QIF, ni imena računa

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
sl: KMyMoney je uvozil drugo transakcijo začetnega salda v račun <b>%1</b>, ki se razlikuje od tistega, ki je že v datoteki. Prosimo, popravite to ročno, ko je uvoz končan.

en: Opening balance problem
sl: Problem otvoritvene bilance

en: Error while creating opening balance transaction
sl: Napaka pri ustvarjanju transakcije otvoritvenega stanja

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date profile setting of "%2".
    
    Pressing "Continue" will assign todays date to the transaction. Pressing "Cancel" will abort the import operation. You can then restart the import and select a different QIF profile or create a new one.
sl: Vnosa datuma "%1", prebranega iz datoteke, ni mogoče razlagati s pomočjo trenutne nastavitve profila datuma je "%2". 
    
    Če pritisnete "Nadaljuj", boste transakciji dodelili današnji datum. Če pritisnite "Prekliči" se bo operacija uvoza prekinila. Uvoz lahko znova zaženete in izberite drug profil QIF ali ustvarite novega.

en: Invalid date format
sl: Neveljaven format datuma

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
sl: Ta naložbeni račun ne vsebuje "%1" vrednostnega papirja. Transakcije, ki vključujejo ta vrednostni papir, bodo prezrte.

en: %1 (Investment)
sl: %1 (Naložba)

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
sl: Avtogenerirano od uvoznika QIF iz vnosa računa vzajemcev

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReconciliationReportDlgDecl)
en: Reconciliation report
sl: Poročilo o usklajevanju

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_summaryTab)
en: Summar&y
sl: Povzetek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab)
en: &Details
sl: Podrobnosti

en: Reconciliation report of account %1
sl: Poročilo o usklajevanju računa %1

en: All values shown in %1
sl: Vse vrednosti prikazane v %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryEditWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summary)
en: Summary
sl: Povzetek

en: Starting balance on bank statement
sl: Začetni saldo bančnega izpiska

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
sl[0]: Skupaj %1 razčiščeno plačilo
sl[1]: Skupaj %1 razčiščena plačila
sl[2]: Skupaj %1 razčiščena plačila
sl[3]: Skupaj %1 razčiščenih plačil

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
sl[0]: Skupaj %1 razčiščen depozit
sl[1]: Skupaj %1 razčiščena depozita
sl[2]: Skupaj %1 razčiščeni depoziti
sl[3]: Skupaj %1 razčiščenih depozitov

en: Ending balance on bank statement
sl: Končni saldo bančnega izpiska

en: Cleared balance
sl: Razčiščeni saldo

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
sl[0]: Skupaj %1 neporavnano plačilo
sl[1]: Skupaj %1 neporavnani plačili
sl[2]: Skupaj %1 neporavnana plačila
sl[3]: Skupaj %1 neporavnanih plačil

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
sl[0]: Skupaj %1 neporavnan depozit
sl[1]: Skupaj %1 neporavnana depozita
sl[2]: Skupaj %1 neporavnani depoziti
sl[3]: Skupaj %1 neporavnanih depozitov

en: Register balance as of %1
sl: Registrirajte stanje od %1

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
sl[0]: %1 plačilo po %2
sl[1]: %1 plačili po %2
sl[2]: %1 plačila po %2
sl[3]: %1 plačil po %2

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
sl[0]: %1 depozit po %2
sl[1]: %1 depozita po %2
sl[2]: %1 depoziti po %2
sl[3]: %1 depozitov po %2

en: Register ending balance
sl: Registriraj končno stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_categoryTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: Category
sl: Kategorija

en: Outstanding payments
sl: Neporavnana plačila

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
sl[0]: Skupaj %1 neporavnano plačilo v višini
sl[1]: Skupaj %1 neporavnani plačili v višini
sl[2]: Skupaj %1 neporavnana plačila v višini
sl[3]: Skupaj %1 neporavnanih plačil v višini

en: Outstanding charges
sl: Neporavnane obremenitve

en: Outstanding deposits
sl: Neporavnani depoziti

en: One outstanding charges of | Total of %1 outstanding charges amounting to
sl[0]: Skupaj %1 neporavnana obremenitev v višini
sl[1]: Skupaj %1 neporavnani obremenitvi v višini
sl[2]: Skupaj %1 neporavnane obremenitve v višini
sl[3]: Skupaj %1 neporavnanih obremenitev v višini

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
sl[0]: Skupaj %1 neporavnan depozit v višini
sl[1]: Skupaj %1 neporavnana depozita v višini
sl[2]: Skupaj %1 neporavnani depoziti v višini
sl[3]: Skupaj %1 neporavnanih depozitov v višini

en: Create Tables
sl: Ustvari tabele

en: Save SQL
sl: Shrani SQL

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
sl: Če želite uporabljati bazo podatkov, morate namestiti nekaj dodatne programske opreme.Za več informacij kliknite Pomoč

en: No Qt SQL Drivers
sl: Ni gonilnikov Qt SQL

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
sl: Ni mogoče odpreti baze podatkov.
    Pred kreiranjem tabel morate uporabiti SQL ukaz CREATE DATABASE.

en: Tables successfully created
sl: Tabele uspešno ustvarjene

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
sl: Kreiranje ni uspelo ob izvajanju ukaza
    Izvedeno: %1
    Napaka št. %2: %3

en: Select output file
sl: Izberite izhodno datoteko

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
sl: Tip baze podatkov %1 ni bil popolnoma preizkušen v okolju KMyMoney.
    Prepričajte se, da imate ustrezne varovalne kopije svojih podatkov.
    Prosimo, prijavite kakršne koli težave na poštni seznam razvijalcev na kmymoney-devel@kde.org

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KGenerateSqlDlg)
en: KMyMoney - Generate SQL
sl: KMyMoney - Generiraj SQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database Type
sl: Vrsta podatkovne baze

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Database Details
sl: Podrobnosti podatkovne baze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Database File (SQLite only)
sl: Datoteka podatkovne baze (samo SQLite)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database Name (Others)
sl: Ime podatkovne baze (ostale)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host Name
sl: Ime gostitelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: SQL for creation
sl: SQL za tvorbo

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
sl: Gonilnik Qt SQL %1 ni več nameščen na vašem sistemu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSelectDatabaseDlg)
en: KMyMoney - Select Database
sl: KMyMoney - Izberi podatkovno bazo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: PLEASE NOTE
sl: PROSIMO UPOŠTEVAJTE

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: This software is still in an experimental stage, and there are still some known response time problems. Please be patient; we are working on them.
    As always, please make sure you have adequate backups of your data.
sl: Ta programska oprema je še vedno v poskusni fazi in jih še vedno obstajajo znane težave z odzivnimi časi. Prosim, bodite potrpežljivi; delamo na tem.
    Kot vedno poskrbite, da imate ustrezne varovalne kopije svojih podatkov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&le
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database &Name
sl: Ime podatkovne baze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host &Name
sl: Ime gostitelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Username
sl: Uporabniško ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Password
sl: Geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreLoad)
en: Preload &all data
sl: Prednaloži vse podatke

en: You're trying to open an encrypted database.
    Please provide a password in order to open it.
sl: Poskušate odpreti šifrirano bazo podatkov.
    Prosimo, navedite geslo, da jo odprete.

en: Overwriting an existing database with an encrypted database is not yet supported.
    Please save your database under a new name.
sl: Prepisovanje obstoječe baze podatkov s šifrirano bazo podatkov še ni podprto.
    Shranite svojo bazo podatkov pod novim imenom.

en: Database apparently in use
    Opened by %1 on %2 at %3.
    Open anyway?
sl: Baza podatkov je očitno v uporabi
    Odprl %1 na %2 ob %3.
    Naj jo vseeno odprem?

en: Inserting online jobs.
sl: Vstavljanje spletnih poslov.

en: SQLite file %1 does not exist
sl: Datoteka SQLite %1 ne obstaja

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
sl: Samodejno kreiranje baze podatkov za tip %1 trenutno ni izdelano.
    Prosimo, ustvarite bazo podatkov %2 ročno

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
sl: Napaka pri kreiranju baze podatkov %1; ali imate dovoljenja za kreiranje?

en: Cannot open database %1
sl: Ni mogoče odpreti podatkovne baze %1

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
sl: Med branjem baze podatkov je prišlo do nepopravljive napake

en: Database malfunction
sl: Okvara baze podatkov

en: Tried to access a file when it has not been opened
sl: Poskus dostopa do datoteke, ko ni ta bila odprta

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
sl: Med zapisovanjem v bazo podatkov je prišlo do nepopravljive napake.
    Mogoče je okvarjena.

en: Cannot save to current database.
sl: Ni mogoče shraniti v trenutno bazo podatkov.

en: Cannot save to current database: %1
sl: Ni mogoče shraniti v trenutno bazo podatkov: %1

en: Database files (*.db *.sql)
sl: Datoteka baze (*.db *.sql)

en: Open database...
sl: Odpri podatkovno bazo...

en: Generate Database SQL
sl: Generiraj bazni SQL

en: Database contains data which must be removed before using Save As.
    Do you wish to continue?
sl: Baza vsebuje podatke, ki jih je treba odstraniti, preden uporabite Shrani kot.
    Ali želite nadaljevati?

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
sl: Ne morem odpreti ali ustvariti baze podatkov %1.
    Poskusite znova Shraniti kot bazo podatkov in za več informacij kliknite Pomoč.

en: You have entered budget values using a different base which would result in a monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
sl: Vrednosti proračuna ste vnesli z drugo osnovo, kar bi povzročilo mesečni proračun <b>%1</b>. Ali naj se ta vrednost uporabi za izpolnjevanje mesečnega proračuna?

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
sl: Samodejno dodeljevanje

en: You have entered budget values using a different base which would result in a yearly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
sl: Vrednosti proračuna ste vnesli z drugo osnovo, kar bi povzročilo letni proračun <b>%1</b>. Ali naj se ta vrednost uporabi za izpolnjevanje mesečnega proračuna?

en: You have entered budget values using a different base which would result in an individual monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budgets?
sl: Vrednosti proračuna ste vnesli z drugo osnovo, kar bi povzročilo mesečni proračun v višini <b>%1</b>. Ali naj se ta vrednost uporabi za zapolnitev mesečnega proračuna?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period
sl: Perioda

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_monthlyButton)
en: Monthly
sl: Mesečno

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yearlyButton)
en: Yearly
sl: Letno

[ctx: @action timeframe of the budget. month-by-month budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_individualButton)
en: Individual
sl: Individualno

[ctx: @item:intable Your budgets, %1 budget year]
en: Budget %1
sl: Proračun %1

[ctx: @item:intable Your bugets, %1 budget year, %2 unique index]
en: Budget %1 (%2)
sl: Proračun %1 (%2)

en: Unable to add budget
sl: Ni mogoče dodati proračuna

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
sl: <p>Ali res želite odstraniti proračun <b>%1</b>?</p>

en: Do you really want to remove all selected budgets?
sl: Ali res želite odstraniti vse izbrane proračune?

[ctx: @title:window]
en: Remove Budget
sl: Odstrani proračun

en: Unable to remove budget.
sl: Ni mogoče odstraniti proračuna.

en: Copy of %1
sl: Kopija od %1

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
sl: Trenutni proračun že vsebuje podatke. Nadaljevanje bo nadomestilo vse trenutne vrednosti tega proračuna.

[ctx: Warning message box]
en: Warning
sl: Opozorilo

en: Unable to modify budget.
sl: Proračuna ni mogoče spremeniti.

en: Unable to reset budget
sl: Proračuna ni mogoče ponastaviti

en: Unable to modify budget
sl: Proračuna ni mogoče spremeniti

[ctx: Profit/Loss]
en: Loss: %1
sl: Izguba: %1

en: New budget
sl: Novi proračun

en: Rename budget
sl: Preimenuj proračun

en: Delete budget
sl: Zbriši proračun

en: Copy budget
sl: Kopiraj proračun

en: Budget based on forecast
sl: Proračun na podlagi napovedi

[ctx: @item:inmenu To make it income]
en: Change to income
sl: Spremeni v dohodek

[ctx: @item:inmenu To make it expense]
en: Change to expense
sl: Spremeni v strošek

[ctx: @title:menu Budget context menu]
en: Budget options
sl: Možnosti proračuna

[ctx: @title:menu Budget account context menu]
en: Account options
sl: Možnosti računa

[ctx: @info:tooltip Budget assignment]
en: Select how the budget of this account shall be treated.
sl: Izberite, kako naj se obravnava proračun tega računa.

[ctx: @info:tooltip Budget assignment]
en: This option is only available when a budget value is assigned.
sl: Ta možnost je na voljo le, če je dodeljena vrednost proračuna.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your budgets
sl: Vaši proračuni

[ctx: New budget button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newButton)
en: New
sl: Nov

[ctx: Rename budget button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_renameButton)
en: Ren
sl: Pre

[ctx: Delete budget button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteButton)
en: Del
sl: Bri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered values and stores the budget.
sl: Sprejme vnesene vrednosti in shrani proračun.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to store the modified data.
sl: Uporabi to, da shraniš spremenjene podatke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Revert budget to last saved state.
sl: Povrni proračun v zadnje shranjeno stanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Use this to discard the modified data.
sl: Uporabi to, da zavržete spremenjene podatke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_collapseButton)
en: Collapse the items of the account tree
sl: Strni elemente drevesa računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_expandButton)
en: Expand the items of the account tree
sl: Razširi elemente drevesa računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_hideUnusedButton)
en: Hide unused budget categories
sl: Skrij neuporabljene kategorije proračuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_assignmentBox)
en: Assignments
sl: Naloge

[ctx: Budget total]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total
sl: Skupaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbBudgetSubaccounts)
en: Include subaccounts
sl: Vključi podračune

en: <qt>Do you want to save the changes for <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali želite shraniti spremembe za <b>%1</b>?</qt>

en: Save changes
sl: Shrani spremembe

en: Please specify a budget name
sl: Navedite ime proračuna

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBudgetDlg)
en: New Budget
sl: Novi proračun

[ctx: header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forecastButton)
en: Forecast
sl: Napoved

note: i18n: ectx: label, entry (forecastMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate forecast
sl: Metoda izračuna napovedi

note: i18n: ectx: label, entry (forecastDays), group (Forecast Options)
en: Days to forecast
sl: Dni napovedi

note: i18n: ectx: label, entry (forecastAccountCycle), group (Forecast Options)
en: Days of normal account cycle
sl: Dnevi običajnega cikla računa

note: i18n: ectx: label, entry (forecastCycles), group (Forecast Options)
en: Number of historic cycles to use in forecast
sl: Število preteklih ciklov za napoved

note: i18n: ectx: label, entry (beginForecastDay), group (Forecast Options)
en: Day of month to start forecast
sl: Dan v mesecu za začetek napovedi

note: i18n: ectx: label, entry (historyMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate history-based forecast
sl: Metoda za izračun napovedi na podlagi zgodovine

note: i18n: ectx: label, entry (skipOpeningDate), group (Forecast Options)
en: Skip opening date when fetching transactions
sl: Preskoči datum odprtja pri pridobivanju transakcij

note: i18n: ectx: label, entry (includeFutureTransactions), group (Forecast Options)
en: Include future transaction when using Schedule Forecast
sl: Vključi prihodnje transakcije pri uporabi napovedi časovnega načrta

note: i18n: ectx: label, entry (includeScheduledTransactions), group (Forecast Options)
en: Include scheduled transactions when using Schedule Forecast
sl: Vključi načrtovane transakcije pri uporabi napovedi časovnega načrta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ForecastViewSettings)
en: Forecast Settings
sl: Nastavitev napovedi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of Days of Account Cycle:
sl: Število dni obračunskega cikla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Day of Month to start Forecast:
sl: Dan v mesecu za napoved:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Number of Days to Forecast:
sl: Število dni za napoved:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_forecastMethod)
en: Forecast Method
sl: Metoda napovedovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton9)
en: Scheduled and Future Transactions
sl: Načrtovane in prihodnje transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton10)
en: History-based
sl: Zgodovinsko osnovane

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: History-based settings
sl: Zgodovinsko osnovane nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of Cycles to use in Forecast:
sl: Število ciklov za napoved:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_historyMethodGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_historyMethod)
en: History Forecast Method
sl: Metoda napovedovanja iz zgodovine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: Simple Moving Average
sl: Enostavno drseče povprečje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Weighted Moving Average
sl: Uteženo drseče povprečje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Linear Regression
sl: Linearna regresija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Days to Forecast:
sl: Dnevi napovedi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Days of Accounts Cycle:
sl: Dnevi računskega cikla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Historic Cycles:
sl: Zgodovinski cikli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Chart Detail:
sl: Podrobnosti grafa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what level of detail to show on the chart.</p>
sl: <p>Izberite stopnjo podrobnosti, ki naj bo prikazana na grafikonu.</p>

[ctx: Show all details]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
sl: Vse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Top-Level
sl: Vrhnji nivoji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Groups
sl: Skupine

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Totals
sl: Vsote

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Current Forecast Method:
sl: Trenutna metoda napovedovanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_forecastMethod)
en: method
sl: metoda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, detail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Detail
sl: Podrobnost

[ctx: Advanced forecast view]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, budget)
en: Budget Forecast
sl: Napoved proračuna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabChart) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonChart)
en: Chart
sl: Grafikon

[ctx: Today's forecast]
en: Current
sl: Trenutni

en: Total variation
sl: Skupna variacija

en: 1 day | %1 days
sl[0]: %1 dan
sl[1]: %1 dneva
sl[2]: %1 dnevi
sl[3]: %1 dni

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
sl: Saldo %1 je danes pod najnižjim saldom %2.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
sl[0]: Stanje %2 bo padlo pod najnižje stanje %3 v %1 dnevu.
sl[1]: Stanje %2 bo padlo pod najnižje stanje %3 v %1 dnevih.
sl[2]: Stanje %2 bo padlo pod najnižje stanje %3 v %1 dnevih.
sl[3]: Stanje %2 bo padlo pod najnižje stanje %3 v %1 dnevih.

en: The balance of %1 is below %2 today.
sl: Saldo %1 je danes pod %2.

en: The balance of %1 is above %2 today.
sl: Saldo %1 je danes nad %2.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
sl[0]: Stanje %2 bo padlo pod %3 v %1 dnevu.
sl[1]: Stanje %2 bo padlo pod %3 v %1 dnevih.
sl[2]: Stanje %2 bo padlo pod %3 v %1 dneh.
sl[3]: Stanje %2 bo padlo pod %3 v %1 dneh.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
sl[0]: Stanje %2 bo naraslo nad %3 v %1 dnevu.
sl[1]: Stanje %2 bo naraslo nad %3 v %1 dnevih.
sl[2]: Stanje %2 bo naraslo nad %3 v %1 dnevih.
sl[3]: Stanje %2 bo naraslo nad %3 v %1 dnevih.

en: The account %1 is decreasing %2 per cycle.
sl: Račun %1 se zmanjšuje %2 na cikel.

en: Min Bal %1
sl: Min sal %1

en: Min Date %1
sl: Min dat %1

en: Max Bal %1
sl: Max sal %1

en: Max Date %1
sl: Max dat %1

[ctx: Average balance]
en: Average
sl: Povprečje

[ctx: Total balance]
en: Total
sl: Skupaj

[ctx: @info Hint about the base of the budget forecast]
en: Budget forecast is based on historic transactions found between %1 and %2.
sl: Napoved proračuna temelji na preteklih transakcijah najdenih med %1 in %2.

en: No data provided by reports plugin for this chart.
sl: Ni podatkov v vtičniku za poročila za ta grafikon.

en: Enable reports plugin to see this chart.
sl: Omogočite vtičnik za poročila za ogled tega grafikona.

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
sl: Načrtovano

[ctx: History-based method]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Send transfer
sl: Pošlji prenos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_buttonNewCreditTransfer)
en: New credit transfer
sl: Nov prenos kredita

en: Remove transfer
sl: Odstrani prenos

en: Edit transfer
sl: Uredi prenos

en: Show log
sl: Prikaži dnevnik

[ctx: @title:menu Online job context menu]
en: Credit transfer options
sl: Možnosti prenosov

en: This job cannot be edited anymore because it was sent already.
sl: Tega posla ni več mogoče urejati, ker je bilo že poslan.

en: Job is being processed at the moment.
sl: Posel je trenutno v obdelavi.

en: The plugin to edit this job is not available.
sl: Vtičnik za urejanje tega posla ni na voljo.

en: You need to select a single job for editing.
sl: Za urejanje morate izbrati en posel.

en: Send transfers
sl: Pošlji prenose

[ctx: The user selected credit transfers to send. But they cannot be sent]
en: Not all selected credit transfers can be sent because some of them are invalid or were already sent.
sl: Vseh izbranih prenosov ni mogoče poslati, ker so nekateri od njih neveljavni ali pa so bili že poslani.

[ctx: @title:window Online transfers]
en: Cannot send transfers
sl: Ni mogoče poslati prenosov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sendMail) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSend) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_buttonSend)
en: Send
sl: Pošlji

en: During the change of the order your previous entries could not be converted.
sl: Med spremembo vrstnega reda vaših prejšnjih vnosov ni bilo mogoče pretvoriti.

en: This credit-transfer was sent to your bank at %1 therefore cannot be edited anymore. You may create a copy for editing.
sl: To nakazilo je bilo poslano na vašo banko na %1, zato ga ni mogoče več urejati. Lahko ustvarite kopijo za urejanje.

en: This credit-transfer is not editable. You may create a copy for editing.
sl: Tega nakazila ni mogoče urejati. Lahko ustvarite kopijo za urejanje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Order Account
sl: Naročite račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Account Balance
sl: Saldo računa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Credit Transfer
sl: Kreditni prenos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>This account does not support online banking.</p><p>If you think this is an error, please check if the plugin for this type of credit transfer and your online banking plugins are available.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta račun ne podpira spletnega bančništva.</p><p>Če menite, da gre za napako, preverite, ali je na voljo vtičnik za to vrsto kreditnega nakazila za vaše bančništvo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEnque)
en: Enqueue
sl: V čakalno vrsto

en: Information to find issues.
sl: Informacije za iskanje težav.

en: Information stored for provability.
sl: Informacije, shranjene zaradi dokazljivosti.

en: Informative message without certain significance.
sl: Informativno sporočilo brez določenega pomena.

en: Warning message.
sl: Opozorilo.

en: Origin
sl: Vir

[ctx: @item name of view]
en: Outbox
sl: Izhodna pošta

note: i18n: ectx: Menu (onlinejob_context_menu)
en: Credit transfer options
sl: Možnosti kreditnih prenosov

en: Time
sl: Čas

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
sl: Legenda

en: Initial Market Value
sl: Začetna tržna vrednost

en: Ending Market Value
sl: Končna tržna vrednost

en: Opening Balance
sl: Otvoritvena bilanca

en: Closing Balance
sl: Zaključna bilanca

en: Grand Total
sl: Vse skupaj

en: Calculated
sl: Izračunano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tagsLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Tags
sl: Značke

en: Top Category
sl: Najboljša kategorija

en: Category Type
sl: Vrsta kategorije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Week
sl: Teden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: Action
sl: Dejavnost

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, sharesAmountEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: Shares
sl: Delnice

en: Last Price
sl: Zadnja cena

en: Buy Price
sl: Nakupna cena

en: Net Value
sl: Neto vrednost

en: Buy Value
sl: Nakupna cena

en: Sell Value
sl: Prodajna cena

en: Short-term Buy Value
sl: Kratkoročna nakupna cena

en: Short-term Sell Value
sl: Kratkoročna prodajna cena

en: Long-term Buy Value
sl: Dolgoročna nakupna cena

en: Long-term Sell Value
sl: Dolgoročna prodajna cena

en: Dividends Reinvested
sl: Reinvestirane dividende

en: Dividends Paid Out
sl: Izplačane dividende

en: Starting Balance
sl: Začetni saldo

en: Ending Balance
sl: Končni saldo

en: Market Value
sl: Tržna vrednost

en: Annualized Return
sl: Letni donos

en: Extended internal rate of return
sl: Razširjena notranja stopnja donosa

en: Return
sl: Vračilo

en: Return On Investment
sl: Donosnost naložbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, feesAmountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, feesLabel) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, feesAmountEdit)
en: Fees
sl: Pristojbine

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentEditWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, creditAmount)
en: Payment
sl: Plačilo

[ctx: Account name]
en: Name
sl: Ime

en: Next Due Date
sl: Datum naslednje zapadlosti

en: Occurrence
sl: Pojavnost

en: Payment Method
sl: Način plačila

en: Opening Date
sl: Otvoritveni datum

en: Balance Early Warning
sl: Zgodnje opozorilo za stanje

en: Balance Max Limit
sl: Maksimalna omejitev stanja

en: Credit Early Warning
sl: Zgodnje opozorilo zneska v dobro

en: Credit Max Limit
sl: Maksimalma omejitev zneska v dobro

en: Tax
sl: Davek

en: Preferred
sl: Prednostni

en: Loan Amount
sl: Znesek posojila

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestEditWizardPage)
en: Interest Rate
sl: Obrestna mera

en: Next Interest Change
sl: Naslednja sprememba obresti

en: Periodic Payment
sl: Periodično plačilo

en: Final Payment
sl: Končno plačilo

en: Current Balance
sl: Trenutni saldo

en: Capital Gain
sl: Povečanje kapitala

en: Percentage Gain
sl: Odstotek povečanja

en: Short-term Gain
sl: Kratkoročno povečanje

en: Long-term Gain
sl: Dolgoročno  povečanje

en: Starting Market Value
sl: Začetna tržna vrednost

en: Transfer from %1
sl: Prenos od %1

en: Transfer to %1
sl: Prenos na %1

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Is this an opening balance account?]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
sl: Da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Transfers
sl: Prenosi

[ctx: @title:column Report heading]
en: Opening
sl: Odpiranje

[ctx: @title:column report header]
en: Account
sl: Račun

[ctx: @title:column report header]
en: Actual
sl: Dejansko

[ctx: @title:column report header]
en: Budget
sl: Proračun

[ctx: @title:column report header]
en: Difference
sl: Razlika

[ctx: @title:column report header]
en: Forecast
sl: Napoved

[ctx: @title:column report header]
en: Moving Average
sl: Drseče povprečje

[ctx: @title:column report header]
en: Moving Average Price
sl: Drseče povprečje cene

[ctx: @title:column report header]
en: Price
sl: Cena

en: [No Tag]
sl: [Ni značke]

en: Month of %1
sl: Mesec %1

en: Week of %1
sl: Teden %1

[ctx: Investment action]
en: Sell shares
sl: Prodaj delnice

en: No Institution
sl: Ni institucije

en: [Empty Payee]
sl: [Prazni prejemnik plačila]

en: [Split Transaction]
sl: [Razcepi transakcijo]

[ctx: Split transaction]
en: Split
sl: Razcepi

[ctx: No institution]
en: None
sl: Noben

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
sl: %1 do %2

en: All currencies converted to %1
sl: Vse valute pretvorjene v %1

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
sl: Vse vrednosti so prikazane v %1, razen če ni navedeno drugače

en: Unable to generate report
sl: Ni mogoče ustvariti poročila

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
sl: Pri ustvarjanju poročila je prišlo do napake: "%1".
    Prijavite to napako na seznam razvijalcev: kmymoney-devel@kde.org

[ctx: @title:window Value chart for investments]
en: %1 Value History
sl: %1 zgodovina vrednosti

en: Value of %1
sl: Stanje %1

[ctx: @title:window Balance chart for account]
en: %1 Balance History
sl: %1 zgodovina stanj

en: Balance of %1
sl: Stanje %1

en: File %1 does not exist
sl: Datoteka %1 ne obstaja

en: it is not a plain file
sl: to ni preprosta datoteka

en: it is not readable
sl: to ni berljivo

en: it is empty
sl: to je prazno

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
sl[0]: Težava je z datoteko %1
sl[1]: Težavi sta z datoteko %1
sl[2]: Težave so z datoteko %1
sl[3]: Težave so z datoteko %1

en: CSS files
sl: Datoteke CSS

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Report Configuration
sl: Nastavitev poročila

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
sl: Spremembe nastavitve uveljavi v poročilu

[ctx: Filters tab]
en: Filters
sl: Filtri

[ctx: General tab]
en: General
sl: Splošno

en: Rows/Columns
sl: Vrstice/Stolpci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Range
sl: Obseg

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_reportPage)
en: Report
sl: Poročilo

[ctx: @item the columns will display monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Monthly
sl: Mesečno

[ctx: All accounts]
en: All
sl: Vse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Income & Expenses
sl: Dohodki in izdatki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Assets & Liabilities
sl: Imetja in obveznosti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Categories
sl: Top kategorije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Accounts
sl: Računi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Accounts
sl: Top računi

[ctx: @item the columns will display daily data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Daily
sl: Dnevno

[ctx: @item the columns will display weekly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Weekly
sl: Tedensko

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Bi-Monthly
sl: Dvo-mesečno

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Quarterly
sl: Četrtletno

[ctx: @item the columns will display yearly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Yearly
sl: Letno

en: Only owned
sl: Samo lastne

en: Only sold
sl: Samo prodane

en: From period
sl: Od perioda

en: Owned and sold
sl: Lastne in prodane

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSearchTransactionDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KTransactionFilter) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReportConfigurationFilterDlg)
en: Search transactions
sl: Poišči transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Configure your report
sl: Nastavite vaše poročilo

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
sl: Neznan ukaz '%1' v KReportsView::slotOpenUrl()

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
sl: Neznan pogled '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()

en: Failed to save: %1
sl: Shranjevanje ni uspelo: %1

en: Generated Report
sl: Zgenerirano poročilo

en: Default Report
sl: Privzeto poročilo

en: Custom Report
sl: Poročilo po meri

en: %1 (Customized)
sl: %1 (Po meri)

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
sl: Ni bilo mogoče najti skupine poročil "%1" za poročilo "%2"
    Prijavite to napako na seznam razvijalcev: kmymoney-devel@kde.org

en: Failed to configure report: %1
sl: Poročila ni bilo mogoče nastaviti: %1

en: Cannot add report, reason: "%1"
sl: Ni mogoče dodati poročila, razlog: "%1"

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
sl: <b>%1</b>je privzeto poročilo, zato ne more biti zbrisano.

en: Delete Report?
sl: Naj zbrišem poročilo?

[ctx: @title:menu Report context menu]
en: Report options
sl: Možnosti poročila

[ctx: To open a new report]
en: &Open
sl: &Odpri

[ctx: To print a report]
en: &Print
sl: Tiskaj

[ctx: To export a report]
en: &Export to PDF file
sl: Izvoz v datoteko PDF

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
sl: Nastavi

en: &New report
sl: &Novo poročilo

en: &Delete
sl: Zbriši

[ctx: To export reports]
en: &Export to PDF files
sl: Izvoz v datoteke PDF

en: Export into directory
sl: Izvoz v imenik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_listTab)
en: Reports
sl: Poročila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_tocTreeWidget)
en: Reports
sl: Poročila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_tocTreeWidget)
en: Comment
sl: Komentar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, buttonChart)
en: Show the chart version of this report
sl: Pokaži različico grafikona tega poročila

en: Show the report version of this chart
sl: Pokaži različico poročila tega grafikona

en: <qt>Are you sure you want to delete report <b>%1</b>?  There is no way to recover it.</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati poročilo <b>%1</b>? Ni možnosti obnovitve.</qt>

en: Charts
sl: Grafikoni

en: Favorite Reports
sl: Priljubljena poročila

en: Old Customized Reports
sl: Stara poročila po meri

en: Income and Expenses
sl: Dohodki in izdatki

en: Income and Expenses This Month
sl: Dohodki in izdatki ta mesec

en: Income and Expenses This Year
sl: Dohodki in izdatki to leto

en: Income and Expenses By Year
sl: Dohodki in izdatki po letih

en: Income and Expenses Graph
sl: Dohodki in izdatki graf

en: Income and Expenses Bar Graph
sl: Dohodki in izdatki stolpični graf

en: Income and Expenses Pie Chart
sl: Dohodki in izdatki krožni grafikon

en: Net Worth
sl: Neto vrednost

en: Net Worth By Month
sl: Neto vrednost po mesecih

en: Net Worth Today
sl: Neto vrednost zdaj

en: Net Worth By Year
sl: Neto vrednost po letih

en: 7-day Cash Flow Forecast
sl: 7-dnevna napoved denarnega toka

en: Net Worth Graph
sl: Grafikon neto vrednosti

en: Account Balances by Institution
sl: Stanja na računih po institucijah

en: Account Balances by Type
sl: Stanja na računih po vrstah

en: Transactions by Account
sl: Transakcije po računu

en: Transactions by Category
sl: Transakcije po kategoriji

en: Transactions by Payee
sl: Transakcije po prejemniku plačil

en: Transactions by Tag
sl: Transakcije po oznaki

en: Transactions by Month
sl: Transakcije po mesecih

en: Transactions by Week
sl: Transakcije po tednih

en: Loan Transactions
sl: Posojilne transakcije

en: Transactions by Reconciliation Status
sl: Transakcije po stanju usklajevanja

en: Cash Flow Transactions This Month
sl: Transakcije denarnega toka tega meseca

en: Investments
sl: Naložbe

en: Investment Transactions
sl: Naložbene transakcije

en: Investment Holdings by Account
sl: Investicijski holdingi po računu

en: Investment Holdings by Type
sl: Investicijski holdingi po tipu

en: Investment Performance by Account
sl: Uspešnost naložb po računih

en: Investment Performance by Type
sl: Uspešnost naložb po tipih

en: Investment Capital Gains by Account
sl: Povečanje kapitala po naložbenem računu

en: Investment Capital Gains by Type
sl: Povečanje kapitala po vrsti naložbe

en: Investment Holdings Pie
sl: Krožni grafikon investicijskih holdingov

en: Investment Worth Graph
sl: Grafikon vrednosti naložb

en: Investment Price Graph
sl: Grafikon cene naložb

en: Investment Moving Average Price Graph
sl: Grafikon drsečega povprečja cen naložb

en: Investment Moving Average
sl: Grafikon drsečega povprečja naložb

en: Investment Moving Average vs Actual
sl: Grafikon drsečega povprečja naložb glede na trenutne

en: Taxes
sl: Davki

en: Tax Transactions by Category
sl: Davčne transakcije po kategorijah

en: Tax Transactions by Payee
sl: Davčne transakcije po prejemniku plačil

en: Tax Transactions by Category Last Fiscal Year
sl: Davčne transakcije po kategorijah zadnjega fiskalnega leta

en: Tax Transactions by Payee Last Fiscal Year
sl: Davčne transakcije po prejemnikih plačil zadnjega fiskalnega leta

en: Budgeting
sl: Proračun

en: Budgeted vs. Actual This Year
sl: Letno načrtovano v primerjavi z dejanskim

en: Budgeted vs. Actual This Year (YTM)
sl: Letno načrtovano v primerjavi z dejanskim

en: Monthly Budgeted vs. Actual
sl: Mesečni proračun v primerjavi z dejanskim

en: Yearly Budgeted vs. Actual
sl: Letno načrtovano v primerjavi z dejanskim

en: Monthly Budget
sl: Mesečni proračun

en: Yearly Budget
sl: Letni proračun

en: Yearly Budgeted vs Actual Graph
sl: Grafikon letnega proračuna v primerjavi z dejanskim stanjem

en: Forecast By Month
sl: Napoved po mesecih

en: Forecast Next Quarter
sl: Napoved naslednjega četrtletja

en: Income and Expenses Forecast This Year
sl: Napoved dohodkov in izdatkov tega leta

en: Net Worth Forecast Graph
sl: Grafikon napovedi neto vrednosti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewGeneralInfoWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, CheckingStartWizardPage)
en: General Information
sl: Splošne informacije

en: Schedule Information
sl: Informacije o časovnem načrtu

en: Schedule Summary Information
sl: Povzetek časovnega načrta

en: Account Information
sl: Podatki o računu

en: Loan Information
sl: Podatki o posojilu

en: %1 YTD Account Transactions
sl: %1 račun transakcije od pred enim letom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, buttonConfigure)
en: Configure this report
sl: Nastavi to poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonConfigure)
en: Configure
sl: Nastavi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, buttonNew)
en: Create a new report based on this one
sl: Ustvari novo poročilo na osnovi tega

[ctx: @action create new report]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonNew)
en: New
sl: Novo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, buttonExport)
en: Export this report as an HTML or CSV file
sl: Izvozi to poročilo kot datoteko HTML ali CSV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, buttonDelete)
en: Permanently delete this report
sl: Permanentni izbriši to poročilo

en: Net Worth Forecast
sl: Napoved neto vrednosti

[ctx: @title Home page section]
en: Budget
sl: Proračun

en: You have no budgets to display.
sl: Nimate nobenega proračuna za prikaz.

en: Current Month Summary
sl: Povzetek trenutnega meseca

en: Budgeted
sl: V proračunu

en: Actual
sl: Dejansko

en: Difference
sl: Razlika

en: Budget Overruns
sl: Prekoračitev proračuna

en: No Budget Categories have been overrun
sl: Nobena proračunska kategorija ni bila presežena

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportsViewSettings)
en: Report Settings
sl: Nastavitev poročila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Maximum number of legend items to display
sl: Največje število elementov legende za prikaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaximumLegendItems)
en: maximum number of items in diagram legends
sl: največje število elementov v legendah diagramov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Charts line width
sl: Širina črt grafikonov

note: i18n: ectx: label, entry (LineWidth), group (Chart Settings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LineWidth)
en: Line width for diagrams, in pixels
sl: Širina črt za diagrame v pikslih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Charts palette
sl: Paleta grafikonov

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Rainbow
sl: Mavrica

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Subdued
sl: Umirjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Default CSS file
sl: Privzeta datoteka css

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: default style sheet
sl: privzeti slogovni list

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: Report Tab
sl: Zavihek poročila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
sl: <p>Na tem zavihku nastavite osnovne lastnosti tega poročila.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSettlementPeriod)
en: Settlement period
sl: Obdobje poravnave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTermsSeparator)
en: Terms separator
sl: Ločilo izrazov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyDateEdit, m_termSeparator)
en: Before this date investments are counted as long-term investments.
sl: Pred tem datumom se naložbe štejejo kot dolgoročne naložbe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show short-term and long-term capital gains
sl: Prikažite kratkoročna in dolgoročna kapitalska povečanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblinvestmentSum)
en: Sum investments
sl: Vsota naložb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_settlementPeriod)
en: Time in days between the settlement date and the transaction date.
sl: Čas v dneh med datumom poravnave in datumom transakcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHideTotals) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTotals)
en: Hide Totals
sl: Skrij totale

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: Chart Tab
sl: Zavihek grafikona

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: <p>On this tab, you configure the chart drawn for this report.</p>
sl: <p>V tem zavihku nastavite grafikon, izrisan za to poročilo.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p>Select what form you would like the chart to be drawn as.</p>
sl: <p>Izberite, v kakšnem formatu naj bo izrisan grafikon.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Chart Type
sl: Vrsta grafikona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Chart Palette
sl: Paleta grafikona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: <p>Select this option to draw the numeric values for data points next to their plot location.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če želite narisati številske vrednosti za podatkovne točke poleg njihove lokacije.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: Draw values on chart
sl: Narišite vrednosti na grafikonu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: <p>Select this option to cause the report to be shown as a chart when you first open the report.  Otherwise, it will come up as a text report.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če želite, da se poročilo prikaže kot grafikon, ko prvič odprete poročilo. V nasprotnem primeru bo prikazano kot besedilno poročilo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: Show as chart by default
sl: Prikaži privzeto kot grafikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCHGridLines)
en: <p>Select this option to show horizontal and vertical grid lines on the chart.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če želite na grafikonu prikazati vodoravne in navpične mrežne črte.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_logYaxis)
en: Logarithmic vertical axis
sl: Logaritmična navpična os

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_negExpenses)
en: Plot expenses downwards
sl: Nariši stroške navzdol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel6)
en: <p>Select what width should be used to draw the line on the chart</p>
sl: <p>Izberite, katero širino črt na grafikonu želite</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Line width
sl: Širina črte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Report Name
sl: Ime poročila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editName)
en: <p>Choose a name for this report.</p>
sl: <p>Izberite ime za to poročilo.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editComment)
en: <p>Enter a comment to help you remember the details of this report.</p>
sl: <p>Vnesite komentar, da si boste lažje zapomnili podrobnosti tega poročila.</p>

[ctx: Convert 'em!!]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: <p>Select this option to convert all values in the report to your base currency.</p><p>Leave it unchecked if you would like to see values in their original currency.</p><p>If currencies are not converted, then subtotals will not be shown.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če želite pretvoriti vse vrednosti v poročilu v svojo osnovno valuto.</p><p>Pustite nepotrjeno, če želite, da so vrednosti v izvirni valut.</p><p>Če se valute ne pretvarjajo, vmesni seštevki ne bodo prikazani.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: Convert values to base currency
sl: Pretvori vrednosti v osnovno valuto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: <p>Select this option to notate this report as one of your favorites.</p><p>All your favorite reports are grouped in one place on the report list for easy access.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če želite to poročilo označiti kot eno izmed svojih priljubljenih.</p><p>Vsa vaša najljubša poročila so na enem mestu na seznamu poročil za lažji dostop.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: Mark as a favorite report
sl: Označi ga kot priljubljeno poročilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: 
                  <p>
                  This option is for investments reports only which
                  show prices instead of balances as all other reports do.
                  </p>
                  <p>
                  Select this option to include prices only if there is an actual price for the date.
                  If not, 0 will be shown. In the graph, the value will be skipped.
                  </p>
                  <p>
                  If this option is off the last existing price is shown for a period, if
                  it is on, in a table the value is '0' shown and in a chart a linear
                  interpolation for the missing values will be performed.
                  <br>Example:
                  <br>There are prices for January and March, but there is no price for
                  February.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: shows the price for February as the last price of
                  January
                  <li><b>ON</b>: in a table the value is '0', in a chart a linear
                  interpolation for the February-price will be performed
                  (so it makes a kind of average-value using the January- and the
                  March-price in the chart)
                  </ul>
                  </p>
sl: 
                  <p>
                  Ta možnost je namenjena samo poročilom o naložbah, ki
                  prikazujejo cene namesto stanj, kot to počnejo vsa druga poročila.
                  </p>
                  <p>
                  Izberite to možnost, samo če želite vključiti cene, ki so dejanske cene na datum.
                  V nasprotnem primeru bo prikazano 0. V grafu bo vrednost preskočena.
                  </p>
                  <p>
                  Če je ta možnost izklopljena, se prikaže zadnja obstoječa cena v tem obdobju,
                  če je vklopljen, v tabeli je prikazana vrednost '0', v grafikonu pa je izvedena
                  linearna interpolacija za manjkajoče vrednosti.
                  <br> Primer:
                  <br> Obstajajo cene za januar in marec, vendar ni cen za
                  februar.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: prikazuje januarsko ceno za februar kot zadnjo ceno
                  za februar
                  <li><b>ON</b>: v tabeli je vrednost '0', v grafikonu je linearno
                  izvedena interpolacija za februarsko ceno
                  (torej v grafikonu naredi nekakšno povprečno vrednost z uporabo cene
                  v januarju in marcu )
                  </ul>
                  </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: Skip value if price is zero
sl: Preskoči vrednost, če je cena nič

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
sl: Črta

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
sl: Stolpec

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
sl: Naložen stolpec

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
sl: Krožni

[ctx: type of graphic chart]
en: Ring
sl: Cilindrićni

[ctx: type of graphic palette]
en: Use application setting
sl: Uporabi nastavitve aplikacije

[ctx: type of graphic palette]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: type of graphic palette]
en: Rainbow
sl: Mavrica

[ctx: type of graphic palette]
en: Subdued
sl: Umirjeno

en: Show circular grid lines
sl: Prikaži krožne mrežne črte

en: Show sagittal grid lines
sl: Prikaži mrežne črte

en: Show horizontal grid lines
sl: Pokaži vodoravne mrežne črte

en: Show vertical grid lines
sl: Prikaži navpične mrežne črte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeBox)
en: Date range
sl: Obseg datumov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Ticks
sl: Črtice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: <p>Choose how large of a time period each column should encompass</p>
sl: <p>Izberite, koliko časa naj obsega vsak stolpec</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dataRangeBox)
en: Data range
sl: Obseg podatkov

[ctx: From (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeStart)
en: From
sl: Od

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMajorTick)
en: Major tick length
sl: Dolžina glavne črtice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: Automatic
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: User defined
sl: Uporabniško določeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMinorTick)
en: Minor tick length
sl: Dolžina manjše črtice

[ctx: To (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeEnd)
en: To
sl: Do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelsPrecision)
en: Labels precision
sl: Natančnost oznak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: Rows/Columns Tab
sl: Zavihek Vrstice/Stolpci

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: <p>On this tab, you configure how you would like the rows and columns to be selected and organized.</p>
sl: <p>Na tem zavihku nastavite, kako naj bodo izbrane in organizirane vrstice in stolpci.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_movingAverageLabel)
en: Average days
sl: Povprečne dni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rowsLabel)
en: Rows
sl: Vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalRow)
en: Show totals row
sl: Prikaži totale vrstic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRows) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what kind of accounts to display as the rows of this report.</p>
sl: <p>Izberite, katere vrste računov naj bodo prikazane kot vrstice tega poročila.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalColumn)
en: Show totals column
sl: Prikaži totale stolpca

[ctx: @item all accounts]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
sl: Vse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_propagateRemainder)
en: Check this to propagate the difference of one period to the budget of the next period.
sl: Preverite to, da razširite razliko enega obdobja proračuna v naslednje obdobje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_propagateRemainder)
en: Propagate difference of budget to next period
sl: Razširi razliko v proračunu v naslednje obdobje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkScheduled)
en: Include scheduled transactions
sl: Vključi časovno načrtovane transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTransfers)
en: Include transfers
sl: Vključi prenose

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkUnused)
en: Include unused accounts/categories
sl: Vključi neuporabljene račune/kategorije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Organize by:
sl: Organiziraj po:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
sl: <p>Izberite, kako grupirati transakcije v tem poročilu</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
sl: <p>Izberite stolpce, ki naj bodo prikazani v poročilu.</p><p>Datum in znesek transakcije sta vedno prikazana.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Show Columns
sl: Prikaži stolpce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkMemo)
en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Opomba</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca delnice pri naložbah</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPrice)
en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Cena pri naložbah</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Usklajeno</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAccount)
en: <p>Select this option to show the Account column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Račun</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkNumber)
en: <p>Select this option to show the Number column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Številka</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: <p>Select this option to show the Tag column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Značka</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tagTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_tagsView) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: Tag
sl: Značka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPayee)
en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Prejemnik plačila</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: <p>Select this option to show the Category column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Kategorija</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: <p>Select this option to show the Action column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Dejavnost</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkBalance)
en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
sl: <p>Izberite to možnost, da za prikaz stolpca Tekoče stanje</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkLoans)
en: Include only Loan accounts
sl: Vključi samo račune posojil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkInvestments)
en: <p>Include only data from Investment accounts in this report</p>
sl: <p>Vključi samo podatke naložbenih računov v to poročilo</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkInvestments)
en: Include only Investment accounts
sl: Vključi samo naložbene račune

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Do not display the individual transactions that make up a split transaction
sl: Ne prikazuj posameznih transakcij, ki tvorijo razcepljeno transakcijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Hide Split Transaction Details
sl: Skrij podrobnosti razcepljene transakcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: <p>Check this box to include only those categories which have been marked to "Include on Tax Reports"</p>
sl: <p>Potrdite to polje, če želite vključiti samo tiste kategorije, ki so bile označene kot "Vključi davčna poročila"</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: Include only Tax categories
sl: Vključi samo davčne kategorije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Do not display the transactions, leaving only totals displayed.
sl: Ne prikazuj transakcij, naj ostanejo prikazani samo skupni zneski.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Hide Transactions
sl: Skrij transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Backend
sl: Ozadje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History
sl: Zgodovina

en: Loading Woob backend...
sl: Nalaganje ozadja Woob...

en: Getting list of backends.
sl: Pridobivanje seznama zaledij.

en: Connecting to bank...
sl: Povezovanje z banko...

en: Getting list of accounts from your bank.
sl: Pridobivanje seznama računov pri vaši banki.

en: No backends available.
    Add one using woob config-qt.
sl: Na voljo ni nobenih zaledij.
    Dodajte enega s pomočjo woob config-qt.

en: No accounts available.
    Check your backend configuration in woob config-qt.
sl: Na voljo ni nobenega računa.
    Preverite svojo nastavitev zaledja v woob config-qt.

en: Incorrect password.
sl: Napačno geslo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Select Backend
sl: Izberi zaledje

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Please select a backend from the list below...
sl: Izberite zaledje iz seznama spodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList)
en: Module
sl: Modul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBackendButton)
en: Select a backend
sl: Izberi zaledje

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageAccounts)
en: Select what <b>online</b> account you want to map to the <b>application</b> account...
sl: Izberite, kateri <b>spletni</b> račun želite preslikati v račun <b>aplikacije</b>...

en: Woob plugin failed to fully initialize, most likely due to a missing or a misconfigured Python environment. Please refer to the manual on how to fix it.
sl: Vtičnik Woob se ni uspel v popolnosti pripraviti, najverjetneje zaradi manjkajoče ali napačne nastavitve okolja Python. Poglejte v priročnik, kako to urediti.

en: Woob plugin failed to fully initialize, most likely due to a missing or a misconfigured Woob Python module. Please refer to the manual on how to fix it.
sl: Vtičnik Woob se ni uspel v popolnosti pripraviti, najverjetneje zaradi manjkajoče ali napačne nastavitve modula Woob Python. Poglejte v priročnik, kako to urediti.

en: Woob configuration
sl: Nastavitev Woob

en: Retrieving transactions...
sl: Pridobivanje transakcij...

en: GPG installation not found or not working properly.
sl: Namestitve GPG ni mogoče najti ali ne deluje pravilno.

en: No GPG secret keys found, please run gpg[2] --gen-key or import keys into gpg
sl: Ni najdenih tajnih ključev GPG, zaženite gpg[2] --gen-key ali uvozite ključe v gpg

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
sl: <p>Vključili ste podporo za šifriranje GPG. To pomeni, da bodo nove datoteke shranjene šifrirane.</p><p>Obstoječe datoteke ne bodo samodejno šifrirane. Za doseganje šifriranja obstoječih datotek uporabite <b>Datoteka / Shrani kot... </b> in shranite datoteko z drugim imenom.<br />Ko ste prepričani v rezultat, lahko staro datoteko izbrišete in preimenujete šifrirano na staro ime.</p>

en: GPG encryption activated
sl: Šifriranje GPG aktivirano

en: No encryption
sl: Brez šifriranja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGpgKeySelectionDlg)
en: Select additional keys
sl: Izberi dodatne ključe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You have configured KMyMoney to save your data secured with GPG. Please choose the key you want to use for encryption of your data.
sl: Nastavili ste KMyMoney za shranjevanje podatkov zaščiteno z GPG. Prosim izberite ključ, ki ga želite uporabiti za šifriranje vaših podatkov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Add additional keys here
sl: Dodaj dodatne ključe tu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, m_listWidget)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
sl: Vnesite ID ključa, ki ga želite uporabiti za šifriranje podatkov. To je lahko e-poštni naslov ali šestnajstiški ID ključa. V primeru id ključa ne pozabite vnesti začetnega 0x.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ledLabel)
en: Keys for all of the above user ids found
sl: Najdeni ključi za vse uporabniške ID-je zgoraj

en:  (Brokerage)
sl:  (Posredništvo)

en: %1 (Brokerage)
sl: %1 (Posredovanje)

[ctx: Error message when reading XML file]
en: Unknown payee identifier type %1
sl: Neznan tip določilnika plačnika %1

en: GPG does not seem to be installed on your system. Please make sure that GPG can be found using the standard search path. This time, encryption is disabled.
sl: Kaže, da GPG ni nameščen v vašem sistemu. Prepričajte se, da je GPG mogoče najti s standardno iskalno potjo. Tokrat je šifriranje onemogočeno.

en: GPG not found
sl: GPG ni najden

en: <p>You have selected to encrypt your data also with the KMyMoney recover key, but the key with id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>has not been found in your keyring at this time. Please make sure to import this key into your keyring. You can find it on the <a href="https://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. This time your data will not be encrypted with the KMyMoney recover key.</p>
sl: <p>Izbrali ste šifriranje podatkov tudi s ključem za obnovo KMyMoney, vendar ključa z id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>ni bilo mogoče najti v vašem obesku za ključe. Ne pozabite uvoziti tega ključa v svoj obesek za ključe. Najdete ga na <a href="https://kmymoney.org/"> spletišču KMyMoney</a>. Tokrat vaši podatki ne bodo šifrirani s ključem za obnovo KMyMoney.</p>

en: GPG Key not found
sl: Ključ GPG ni bil najden

en: <p>You have specified to encrypt your data for the user-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Unfortunately, a valid key for this user-id was not found in your keyring. Please make sure to import a valid key for this user-id. This time, encryption is disabled.</p>
sl: <p>Določili ste šifriranje podatkov za ID uporabnika</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Žal veljavnega ključa za ta uporabniški ID ni bilo mogoče najti v obesku za ključe. Uvozite veljaven ključ za tega uporabnika - id. Tokrat je šifriranje onemogočeno.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
sl: <p>Nastavili ste shranjevanje podatkov v šifrirani obliki z GPG. Zagotovite si, da razumete, da lahko izgubite vse podatke, če jih šifrirate, če jih kasneje ne morete dešifrirati. Če niste prepričani, odgovorite z <b>Ne</b>.</p>

en: Store GPG encrypted
sl: Shrani šifrirano z GPG

en: Unable to open file '%1' for writing.
sl: Datoteke '%1' ni mogoče odpreti za pisanje.

en: You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 day. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG). | You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 days. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG).
sl[0]: KMyMoney ste nastavili tako, da uporablja GPG za zaščito vaših podatkov in za šifriranje podatke tudi s ključem za obnovo KMyMoney. Ta ključ bo kmalu potekel čez %1 dan. Prosimo, da posodobite ključ s strežnika ključev s svojim vmesnikom GPG (npr. KGPG).
sl[1]: KMyMoney ste nastavili tako, da uporablja GPG za zaščito vaših podatkov in za šifriranje podatke tudi s ključem za obnovo KMyMoney. Ta ključ bo kmalu potekel čez %1 dni. Prosimo, da posodobite ključ s strežnika ključev s svojim vmesnikom GPG (npr. KGPG).
sl[2]: KMyMoney ste nastavili tako, da uporablja GPG za zaščito vaših podatkov in za šifriranje podatke tudi s ključem za obnovo KMyMoney. Ta ključ bo kmalu potekel čez %1 dni. Prosimo, da posodobite ključ s strežnika ključev s svojim vmesnikom GPG (npr. KGPG).
sl[3]: KMyMoney ste nastavili tako, da uporablja GPG za zaščito vaših podatkov in za šifriranje podatke tudi s ključem za obnovo KMyMoney. Ta ključ bo kmalu potekel čez %1 dni. Prosimo, da posodobite ključ s strežnika ključev s svojim vmesnikom GPG (npr. KGPG).

en: Recover key expires soon
sl: Ključ za obnovo kmalu poteče

[ctx: @info Problem opening data file]
en: File <b>%1</b> is already opened by another process.
sl: Datoteka <b>%1</b> je že odprta v drugem procesu.

[ctx: @info Problem opening data file]
en: File <b>%1</b> is not a KMyMoney data file.
sl: <b>%1</b> ni podatkovna datoteka KMyMoney.

en: Save As
sl: Shrani kot

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
sl: Datoteke KMyMoney

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
sl: Anonimne datoteke

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
sl: Datoteke XML

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
sl: Vse datoteke

en: KMyMoney files (*.kmy *.xml)
sl: Datoteke KMyMoney (*.kmy *.xml)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: GPG encryption settings
sl: Nastavitve šifriranja GPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: This page allows you to set the parameters for encrypted file storage of your <b>KMyMoney</b> data based on <b>GPG</b>.<p>
    Access to the settings is disabled if <b>GPG</b> could not be detected on your system. In this case, please make sure that <b>GPG</b> is working properly for the current user.<p>
    The <i>additional recovery encryption</i> is only accessible, if the necessary key for <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> with id 0x8AFDDC8E is found in your keyring.
sl: Na tej strani lahko nastavite parametre za shranjevanje šifriranih datotek podatkov <b>KMyMoney</b>, ki temelji na <b>GPG</b>.<p>
    Dostop do nastavitev je onemogočen, če programa <b>GPG</b> ni bilo mogoče zaznati na vašem sistemu. V tem primeru se prepričajte, da <b>GPG</b> deluje pravilno za trenutnega uporabnika.<p>
    <i>Dodatno obnovitveno šifriranje</i> je dostopno samo, če je potreben ključ za <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> z id 0x8AFDDC8E v vašem obesku za ključe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WriteDataEncrypted)
en: Use GPG encryption
sl: Uporabi šifriranje GPG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Your key
sl: Vaš ključ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_masterKeyCombo)
en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
sl: V tem kombiniranem polju so navedeni vsi tajni ključi, ki jih imate v obesku za ključe. Izberite enega, ki ga želite uporabiti za šifriranje med shranjevanjem v datoteko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Additional keys
sl: Dodatni ključi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
sl: Vnesite ID ključa, ki ga želite uporabiti za šifriranje podatkov. Tudi to lahko e-poštni naslov ali šestnajstiški ID ključa. V primeru id ključa ne pozabite vnesti začetnih 0x.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_userKeysFound)
en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
sl: Ta simbol označuje, če je bil ključ za danega ID uporabnika najden v vašem obesku za ključe. Ko je najden, je zelen, sicer temen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_recoverKeyFound)
en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
sl: Ta simbol označuje, ali je bil v vašem računalniku najden ključ za obnovo v KMyMoney obesku za ključe. Ko je najden, je zelen, sicer temen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Recover Key available in keyring
sl: Ključ za obnovo je na voljo v obesku za ključe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: You can specify to encrypt the data also with the KMyMoney recover key. Only the core KMyMoney developers are in possession of the respective private key required to read back such encrypted data.<p>
    
    This mechanism is provided for the case that you have lost your key and cannot access your data anymore. With this option activated, the KMyMoney developers can decrypt the data and supply you with it in a readable form. Please be prepared, that you have to answer a few detailed questions about the contents of your data before we will send it out.
sl: Šifriranje podatkov lahko določite tudi s ključem za obnovo KMyMoney. Samo jedro razvijalcev KMyMoney je v posesti ustreznega zasebnega ključa potrebnega za branje takšnih šifriranih podatkov.<p>
    
    Ta mehanizem je na voljo v primeru, da ste izgubili ključ in ne morete več dostopati do vaših podatkov. Če je ta možnost aktivirana, lahko razvijalci KMyMoney dešifrirajo podatke in vam jih dobavijo v berljivi obliki. A bodite pripravljeni, da boste morali odgovoriti na nekaj podrobnih vprašanj o vsebini vaših podatkov, preden jih bomo poslali.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
sl: Šifrirajte tudi s ključem za obnovo KMyMoney

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillTransaction), group (General Options)
en: Auto fill with previous transaction data
sl: Samodejno izpolni s prejšnjimi podatki o transakciji

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillDifference), group (General Options)
en: Treat two transactions as identical, if amount differs by less than
sl: Obravnavaj dve transakciji kot enaki, če se znesek razlikuje za manj kot

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillUseMemos), group (General Options)
en: When auto fill with previous transaction data use the memos
sl: Pri samodejnem izpolnjevanju s prejšnjimi podatki o transakcijah uporabite opombe

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveFile), group (General Options)
en: Autosave file periodically
sl: Periodično samodejno shrani datoteko

note: i18n: ectx: label, entry (AutoReconciliation), group (General Options)
en: Automatically find which transactions match the given reconciliation data
sl: Samodejno poišči, katere transakcije se ujemajo z danimi podatki o uskladitvi

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackupCopies), group (General Options)
en: Number of backup files to keep
sl: Število varnostnih kopij, ki jih je treba hraniti

note: i18n: ectx: label, entry (BackupExtension), group (General Options)
en: Character or string appended to backup filename
sl: Znak ali niz, dodan imenu datoteke varnostne kopije

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSavePeriod), group (General Options)
en: Autosave interval in minutes
sl: Interval samodejnega shranjevanja v minutah

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveOnClose), group (General Options)
en: Autosave file upon close
sl: Samodejno shrani datoteko ob zapiranju

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSchedule), group (General Options)
en: Check schedules upon startup
sl: Preveri časovne načrte ob zagonu

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalCalculator), group (General Options)
en: Name of external calculator program
sl: Ime programa za zunanji kalkulator

note: i18n: ectx: label, entry (HolidayRegion), group (General Options)
en: Name of region used for non-processing days
sl: Ime regije, ki se uporablja za dneve, ko ni obdelav

note: i18n: ectx: label, entry (EnterMovesBetweenFields), group (General Options)
en: Using the Enter key moves between the fields
sl: S tipko Enter se premikate med polji

note: i18n: ectx: label, entry (StartLastViewSelected), group (General Options)
en: Start with last selected view or homepage
sl: Začni z zadnjim izbranim pogledom ali z domačo stranjo

note: i18n: ectx: label, entry (LastViewSelected), group (General Options)
en: The last selected view
sl: Zadnji izbrani pogled

note: i18n: ectx: label, entry (WriteDataEncrypted), group (General Options)
en: Use GPG to encrypt data file
sl: Uporabi GPG za šifriranje podatkovne datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptRecover), group (General Options)
en: Also encrypt against recover key
sl: Šifriraj tudi s ključem za obnovo

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipient), group (General Options)
en: GPG User ID (deprecated)
sl: ID uporabnika GPG (zastarelo)

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipientList), group (General Options)
en: GPG User ID
sl: ID uporabnika GPG

note: i18n: ectx: label, entry (ExpertMode), group (General Options)
en: Run in expert (accountant) mode
sl: Zaženi v ekspertnem (računovodskem) načinu

note: i18n: ectx: label, entry (syncLedgerInvestment), group (General Options)
en: Synchronize account in ledger and investment view
sl: Sinhronizirajte račun v glavni knjigi in v pogledu naložb

note: i18n: ectx: label, entry (viewType), group (General Options)
en: The type of the KMyMoney view
sl: Vrsta pogleda KMyMoney

note: i18n: ectx: label, entry (firstTimeRun), group (General Options)
en: First time switch to start new user wizard
sl: Ob prvem zagonu preklopite na zagon čarovnika za novega uporabnika

note: i18n: ectx: label, entry (stringMatchFromStart), group (General Options)
en: Match strings in auto-completion only from the first letter on. A substring behind the first letter is not found.
sl: Ujemaj nize pri samodejnem dokončanju samo od prve črke naprej. Podniza za prvo črko ni mogoče najti.

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionFormTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in transaction form
sl: Vrstni red zavihkov za urejanje gradnikov v obrazcu transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionRegisterTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in register
sl: Vrstni red zavihkov za urejanje gradnikov v registru

note: i18n: ectx: label, entry (ItemList), group (Homepage Options)
en: Order of items on homepage
sl: Vrstni red predmetov na domači strani

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Zoom factor used for home view HTML page
sl: Faktor povečave, uporabljen za domači pogled HTML strani

note: i18n: ectx: label, entry (RememberZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Remember (manually adjusted) zoom factor in home view on program end.
sl: Zapomni si (ročno nastavljen) faktor povečave v pogledu doma ob koncu programa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLimitInfo), group (Homepage Options)
en: Show account limit information on the Homepage
sl: Na domači strani prikaži informacije o omejitvi računa

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts), group (Homepage Options)
en: Show balance status on the Homepage for accounts where data imports include balance information.
sl: Prikažite stanje na domači strani za račune, kjer uvoz podatkov vključuje informacijo o stanju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfUnmarkedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not marked transactions per account on the Homepage [!M]
sl: Na domači strani pokaži število neoznačenih transakcij na računu [!M]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfClearedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of cleared transactions per account on the Homepage [C]
sl: Na domači strani pokaži število razčiščenih transakcij na računu [C]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfNotReconciledTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account on the Homepage [!R]
sl: Prikaži število neusklajenih (neoznačenih + razčiščenih) transakcij na računu na domači strani [!R]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDateOfLastReconciliation), group (Homepage Options)
en: Show date of last reconciliation on the Homepage
sl: Prikažite datum zadnje uskladitve na domači strani

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomColors), group (Color Options)
en: Use custom colors
sl: Uporabi barve po meri

note: i18n: ectx: label, entry (transactionImportedColor), group (Color Options)
en: Background color for imported transactions
sl: Barva ozadja za uvožene transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (transactionImportedText), group (Color Options)
en: Text color for imported transactions
sl: Barva besedila za uvožene transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (transactionMatchedColor), group (Color Options)
en: Background color for matched transactions
sl: Barva ozadja za usklajene transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (transactionMatchedText), group (Color Options)
en: Text color for matched transactions
sl: Barva besedila za usklajene transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (transactionErroneousColor), group (Color Options)
en: List color for erroneous transactions
sl: Seznam barv za napačne transakcije

note: i18n: ectx: label, entry (missingConversionRateColor), group (Color Options)
en: List color for missing conversion rate
sl: Seznam barv za manjkajočo stopnjo pretvorbe

note: i18n: ectx: label, entry (groupMarkerColor), group (Color Options)
en: Background color for group marker
sl: Barva ozadja za označevalnik skupine

note: i18n: ectx: label, entry (groupMarkerText), group (Color Options)
en: Text color for group marker
sl: Barva besedila za označevalnik skupine

note: i18n: ectx: label, entry (fieldRequiredColor), group (Color Options)
en: Background color for required fields
sl: Barva ozadja za obvezna polja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCategoriesInAccountsView), group (List Options)
en: Show categories in the accounts view
sl: Prikaži kategorije v pogledu računov

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceEquities), group (List Options)
en: Hide zero balance equities
sl: Skrij lastniške vrednostne papirje z ničelnim stanjem

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceAccounts), group (List Options)
en: Hide zero balance accounts from Accounts
sl: Skrij račune z ničelnim stanjem v računih

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceAccountsHome), group (List Options)
en: Hide zero balance accounts from Home
sl: Skrij račune z ničelnim stanjem na Domu

note: i18n: ectx: label, entry (HideFinishedSchedules), group (List Options)
en: Hide finished schedules
sl: Skrij končane časovne načrte

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRegisterDetailed), group (List Options)
en: Show all register entries in full detail
sl: Prikaži vse vnose registra z vsemi podrobnostmi

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllSplits), group (List Options)
en: Show all split details in register
sl: Prikaži vse podrobnosti delitev v registru

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlannedScheduleDates), group (List Options)
en: Show schedules with planned date
sl: Pokažite časovne načrte s planiranim datumom

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (List Options)
en: Show a grid in the register
sl: Prikaži mrežo v registru

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFancyMarker), group (List Options)
en: Show fancy group markers
sl: Pokaži dekorativne označevalce skupin

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFiscalMarker), group (List Options)
en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
sl: Prikaži dekorativne označevalce za prejšnje in trenutno fiskalno leto

note: i18n: ectx: label, entry (ShowReconciliationMarker), group (List Options)
en: Show reconciliation entries with date and balance
sl: Prikaži vnose usklajevanja z datumom in saldom

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBegin), group (List Options)
en: Starting month of the fiscal year
sl: Začetni mesec fiskalnega leta

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBeginDay), group (List Options)
en: Starting day of the fiscal year
sl: Začetni dan fiskalnega leta

note: i18n: ectx: label, entry (StartDate), group (List Options)
en: Start date
sl: Začetni datum

note: i18n: ectx: label, entry (logPath), group (List Options)
en: Log file path
sl: Pot datoteke dnevnika

note: i18n: ectx: label, entry (useSystemFont), group (List Options)
en: Use system font
sl: Uporabi sistemsko pisavo

note: i18n: ectx: label, entry (sortNormalView), group (List Options) i18n: ectx: label, entry (sortReconcileView), group (List Options)
en: Sort order of register in normal view
sl: Vrstni red registra v običajnem pogledu

note: i18n: ectx: label, entry (sortSearchView), group (List Options)
en: Sort order of register in search dialog
sl: Vrstni red registra v iskalnem pogovornem oknu

note: i18n: ectx: label, entry (defaultReconciliationState), group (List Options)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation
sl: Privzeto stanje uskladitve za transakcije, vnesene med usklajevanjem

note: i18n: ectx: label, entry (matchInterval), group (Import options)
en: Number of days (plus/minus) to search for matching transactions
sl: Število dni (plus/minus) za iskanje ustreznih transakcij

note: i18n: ectx: label, entry (askForPayeeCategory), group (Import options)
en: During import, ask for a new payee's default category
sl: Med uvozom zahtevaj privzeto kategorijo novega prejemnika plačila

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedPostDate), group (Internal Options)
en: Post date last entered by the user
sl: Datum objave, ki je zadnjič vnesel uporabnik

note: i18n: ectx: label, entry (qifCash), group (QIF Options)
en: additional names for cash account
sl: dodatna imena za gotovinski račun

note: i18n: ectx: label, entry (qifBank), group (QIF Options)
en: additional names for checking account
sl: dodatna imena za tekoči račun

note: i18n: ectx: label, entry (qifCreditCard), group (QIF Options)
en: additional names for credit card account
sl: dodatna imena za račun kreditne kartice

note: i18n: ectx: label, entry (qifAsset), group (QIF Options)
en: additional names for asset account
sl: dodatna imena za račun imetij

note: i18n: ectx: label, entry (qifOpeningBalance), group (QIF Options)
en: additional names for opening balance payee
sl: dodatna imena za otvoritev prejemnika plačila

note: i18n: ectx: label, entry (qifInvoice), group (QIF Options)
en: additional names for invoice accounts
sl: dodatna imena za račune faktur

note: i18n: ectx: label, entry (showAccountsExpanded), group (Account View Settings)
en: Show accounts view expanded when loaded
sl: Pokaži pogled računov, razširjen ob nalaganju

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumLegendItems), group (Chart Settings)
en: Maximum quantity of legend items to display on charts
sl: Največja količina elementov legende za prikaz na grafikonih

note: i18n: ectx: label, entry (ChartsPalette), group (Chart Settings)
en: The palette used to render charts
sl: Paleta barv, ki se uporablja za upodabljanje grafikonov

note: i18n: ectx: label, entry (CssFileDefault), group (Chart Settings)
en: Name of default CSS file
sl: Ime privzete datoteke CSS

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KLoadTemplateDlg)
en: Load Account Hierarchy
sl: Naloži hierarhijo računa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTemplateExportDlg)
en: Template Export Attributes
sl: Atributi izvoza predloge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short description
sl: Kratki opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Long Description
sl: Dolgi opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
sl: Naslov

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
sl: <p><b>%1</b> ni datoteka s predlogo.</p>

en: Filetype Error
sl: Napaka zvrsti datoteke

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
sl: <p>Napaka med branjem datoteke predloge <b>%1</b> v vrstici %2, stolpec %3</p>

[ctx: @title:window]
en: Template Loading Error
sl: Napaka pri nalaganju predloge

en: File '%1' not found.
sl: Datoteke '%1' ni mogoče najti.

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
sl: <p>Neveljavna vrsta zastavice <b>%1</b> za račun <b>%3</b> v datoteki predloge <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
sl: <p>Neveljavna vrsta računa na najvišji ravni <b>%1</b> v datoteki predloge <b>%2</b></p>

en: Invalid template URL '%1'
sl: Neveljaven spletni naslov predloge '%1'

en: Unable to write changes to '%1'
sl: Sprememb v '%1' ni mogoče zapisati

en: Unable to open template file '%1'
sl: Ni mogoče odpreti datoteke predloge '%1'

en: Unable to upload to '%1'.<br />%2
sl: Ni mogoče prenesti v '%1'. <br />%2

[ctx: @label:textbox]
en: Shares
sl: Delnice

[ctx: @label:textbox]
en: Price/share
sl: Cena/delnico

[ctx: @label:textbox]
en: Transaction amount
sl: Znesek transakcije

[ctx: @label:textbox]
en: Price
sl: Cena

[ctx: @label:textbox]
en: Ratio 1/
sl: Razmerje 1/

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Buy shares
sl: Kupi delnice

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Sell shares
sl: Prodaj delnice

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Dividend
sl: Dividenda

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Reinvest dividend
sl: Reinvestiraj dividendo

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Yield
sl: Donos

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Add shares
sl: Dodaj delnice

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Remove shares
sl: Odstrani delnice

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Split shares
sl: Razcepi delnice

[ctx: @item:inlistbox transaction type]
en: Interest Income
sl: Dohodek od obresti

en: The posting date is prior to the opening date of account <b>%1</b>.
sl: Datum objave je pred datumom odprtja računa <b>%1</b>.

[ctx: @info:usagetip]
en: The transaction commodity has been changed which will possibly make all price information invalid. Please check them.
sl: Blago v transakciji je bilo spremenjeno, zaradi česar bodo morda podatki o ceni neveljavni. Prosimo, preverite jih.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the activity for this transaction.
sl: Izberite dejavnost za to transakcijo.

[ctx: @info:tooltip]
en: The security for this transaction cannot be modified because the security account is closed.
sl: Vrednostnega papirja za to transakcijo ni mogoče spremeniti, ker je račun za ta vrednostni papir zaprt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Number of shares
sl: Število delnic

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of shares cannot be modified because the security account is closed.
sl: Števila delnic ni mogoče spremeniti, ker je račun za vrednostni papir zaprt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter number of shares for this transaction
sl: Vnesite število delnic te transakcije

[ctx: @info:tooltip]
en: Split ratio
sl: Razmerje delitve

[ctx: @info:tooltip]
en: The split ratio cannot be modified because the security account is closed.
sl: Razmerja delitve ni mogoče spremeniti, ker je račun za vrednostni papir zaprt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the split ratio for this transaction
sl: Vnesite razmerje delitve za to transakcijo

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter price information for this transaction
sl: Vnesite informacije o ceni za to transakcijo

[ctx: @info:tooltip]
en: Select account to balance the transaction
sl: Izberite račun stanja transakcije

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter category for fees
sl: Vnesite kategorijo za pristojbine

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter amount of fees
sl: Vnesite znesek pristojbin

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter category for interest
sl: Vnesite kategorijo za obresti

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter amount of interest
sl: Vnesite znesek obresti

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the security for this transaction
sl: Izberi vrednostni papir za to transakcijo

[ctx: @info:tooltip]
en: Transaction is not balanced. Either correct values or assign an account.
sl: Transakcija ni uravnotežena. Popravite vrednosti ali dodelite račun.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (AmountEdit, priceAmountEdit)
en: Price information for this transaction
sl: Podatki o ceni za to transakcijo

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, priceAmountEdit)
en: Price/share
sl: Cena/delnica

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyDateEdit, dateEdit)
en: The posting date of the transaction.
sl: Datum knjiženja transakcije.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyAccountCombo, feesCombo)
en: Category for fees
sl: Kategorija za pristojbine

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statusCombo)
en: Cleared
sl: Razčiščeno

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (AmountEdit, interestAmountEdit)
en: Amount of interest
sl: Znesek obresti

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyAccountCombo, assetAccountCombo)
en: Asset or brokerage account
sl: Račun imetij ali posredništva

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, securityAccountCombo)
en: Security for this transaction
sl: Vrednostni papir za to transakcijo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyAccountCombo, interestCombo)
en: Category for interest
sl: Kategorija za obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enterButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter
sl: Vnesite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activityLabel)
en: Activity
sl: Dejavnost

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (AmountEdit, feesAmountEdit)
en: Amount of fees
sl: Znesek pristojbin

[ctx: @info placeholder for memo of matched transaction if empty]
en: Empty memo
sl: Prazna opomba

[ctx: @info %2 contains list of account names separated by <br>]
en: <qt>Closed account:<br><br>%2</qt> | <qt>Closed accounts:<br><br>%2</qt>
sl[0]: <qt>Zaprti računi:<br><br>%2</qt>
sl[1]: <qt>Zaprti račun:<br><br>%2</qt>
sl[2]: <qt>Zaprta računa:<br><br>%2</qt>
sl[3]: <qt>Zaprti računi:<br><br>%2</qt>

[ctx: @info Unable to edit]
en: KMyMoney does not support to edit transaction that reference closed accounts.
sl: KMyMoney ne podpira urejanja transakcij, ki se nanašajo na zaprte račune.

[ctx: @title:window]
en: Prevent editing transactions
sl: Prepreči urejanje transakcij

[ctx: @info Editing multiple transactions]
en: The current implementation cannot modify multiple transactions in this view.
sl: Trenutna izvedba ne more spreminjati več transakcij v tem pogledu.

[ctx: Label for tags in ledger]
en: Tag:  | Tags:
sl[0]: Oznake:
sl[1]: Oznaka:
sl[2]: Oznaki:
sl[3]: Oznake:

[ctx: Approximate net worth]
en: Net Worth: ~%1
sl: Neto vrednost: ~%1

en: Net Worth: %1
sl: Neto vrednost: %1

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
sl: Računa '%1' ni mogoče izbrisati. Vzrok: %2

en: Do you really want to remove the mapping of account <b>%1</b> to an online account? Depending on the details of the online banking method used, this action cannot be reverted.
sl: Ali res želite odstraniti preslikavo računa <b>%1</b> v spletni račun? To je odvisno od podrobnosti uporabljene metode spletnega bančništva, dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Remove mapping to online account
sl: Odstranite preslikavo v spletni račun

en: Unable to unmap account from online account: %1
sl: Računa ni mogoče razvezati s spletnega računa: %1

en: You try to map a brokerage account to an online account. This is usually not advisable. In general, the investment account should be mapped to the online account. Please cancel if you intended to map the investment account, continue otherwise
sl: Posredniški račun poskušate preslikati v spletni račun. To običajno ni priporočljivo. Na splošno je treba naložbeni račun preslikati na spletni račun. Prekličite, če ste nameravali preslikati naložbeni račun, sicer nadaljujte

en: Mapping brokerage account
sl: Preslikava posredniškega računa

[ctx: @title:menu Online provider selection]
en: Online provider
sl: Dobavitelj spletne povezave

en: Unable to map account to online account: %1
sl: Računa ni mogoče preslikati v spletni račun: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_collapseButton)
en: Collapse all accounts in the list
sl: Strni vse račune na seznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_expandButton)
en: Expand all accounts in the list
sl: Razširi vse račune na seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hiddenCategories)
en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
sl: Opomba: Neuporabljene kategorije niso prikazane, kot so jih izbrale nastavitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_totalProfitsLabel)
en: Total Profits:
sl: Skupaj dobički:

en: Edit account '%1'
sl: Uredi račun '%1'

[ctx: Undo action description]
en: Edit account
sl: Uredi račun

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
sl: Računa '%1' ni mogoče spremeniti. Vzrok: %2

en: The balance of the account must be zero before the account can be closed
sl: Stanje na računu mora biti nič, preden ga lahko zaprete

en: All subaccounts must be closed before the account can be closed
sl: Vsi podračuni morajo biti zaprti, preden lahko zaprete račun

en: This account is still included in an active schedule
sl: Ta račun je še vedno vključen v aktivni časovni načrt

en: This account is still mapped to an online account
sl: Ta račun je še vedno preslikan na spletni račun

[ctx: Approximate loss]
en: Loss: ~%1
sl: Izguba: ~%1

en: Loss: %1
sl: Izguba: %1

[ctx: Approximate profit]
en: Profit: ~%1
sl: Dobiček: ~%1

en: Edit category '%1'
sl: Uredi kategorijo '%1'

[ctx: Undo action description]
en: Edit category
sl: Uredi kategorijo

en: Unable to modify category '%1'. Cause: %2
sl: Ni mogoče spremeniti kategorije '%1' . Vzrok: %2

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
sl: Kategorije <b>%1</b> ni mogoče zamenjati s kategorijo <b>%2 </b>. Razlog: %3

en: <qt>Do you really want to delete category <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali res želite izbrisati kategorijo <b>%1</b>?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete category
sl: Zbriši kategorijo

en: <qt>Unable to delete category <b>%1</b>. Cause: %2</qt>
sl: <qt>Kategorije <b>%1</b> ni mogoče izbrisati. Vzrok: %2</qt>

en: <qt>Do you want to delete category <b>%1</b> with all its sub-categories or only the category itself? If you only delete the category itself, all its sub-categories will be made sub-categories of <b>%2</b>.</qt>
sl: <qt>Ali želite izbrisati kategorijo <b>%1</b> z vsemi podkategorijami oz. zgolj kategorijo samo? Če izbrišete samo kategorijo, bodo vse njene podkategorije spadale pod <b>%2</b>.</qt>

en: Delete all
sl: Zbriši vse

en: Just the category
sl: Samo kategorijo

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
sl: <p>Nekaterih podkategorij kategorije <b>%1</b> ni mogoče izbrisati, ker se še vedno uporabljajo. Postale bodo podkategorije <b>%2</b>. Naj nadaljujem? </p>

en: <qt>Unable to delete a sub-category of category <b>%1</b>. Reason: %2</qt>
sl: <qt>Podkategorije kategorije <b>%1</b> ni mogoče izbrisati. Razlog: %2</qt>

en: Unable to delete category '%1'. Cause: %2
sl: Kategorije '%1' ni mogoče izbrisati. Vzrok: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: The name is a required field for a schedule
sl: Ime je zahtevano polje za časovni načrt

[ctx: @info:tooltip]
en: The account is a required field for a schedule
sl: Račun je zahtevano polje za časovni načrt

[ctx: @info:tooltip]
en: The category is a required field for a schedule
sl: Kategorija je zahtevano polje za časovni načrt

[ctx: @info Scheduled frequency changed]
en: <qt>You have changed the frequency of the schedule.<br>Please make sure to adjust the next due date after each such change.<br><i>Note:</i> This information will only be shown once for this schedule's edit session.</qt>
sl: <qt>Spremenili ste pogostost časovnega plana.<br>Po vsaki taki spremembi prilagodite naslednji datum zapadlosti.<br><i>Opomba:</i> Te informacije bodo prikazane samo enkrat za sejo urejanja tega časovnega plana.</qt>

[ctx: @info:title]
en: Schedule frequency changed
sl: Spremenjena pogostost časovnega plana

en: Unable to add scheduled transaction: %1
sl: Ni mogoče dodatni načrtovano transakcijo: %1

en: Add scheduled transaction
sl: Dodaj načrtovano transakcijo

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
sl: Ni bilo mogoče spremeniti načrtovane transakcije '%1'

en: <qt>You have entered a scheduled transaction date of <b>%1</b>.  Because the scheduled transaction was last paid on <b>%2</b>, KMyMoney will automatically adjust the scheduled transaction date to the next date unless the last payment date is reset.  Do you want to reset the last payment date?</qt>
sl: <qt>Vnesli ste načrtovani datum transakcije <b>%1</b>. Ker je bila načrtovana transakcija nazadnje plačana <b>%2</b>, bo KMyMoney samodejno prilagodil načrtovani datum transakcije na naslednji datum, razen če ponastavite zadnji datum plačila. Ali želite ponastaviti zadnji datum plačila?</qt>

en: Reset Last Payment Date
sl: Ponastavi zadnji datum plačila

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KEditScheduleDlg)
en: Edit Scheduled transaction
sl: Uredi načrtovano transakcijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Schedule name:
sl: Ime načrta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Frequency:
sl: Pogostost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, frequencyNoEdit)
en: Number of selected periods between entries
sl: Število izbranih period med vnosi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, paymentInformation)
en: Payment information
sl: Podatki o plačilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Payment method
sl: Način plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If this schedule occurs on a non-processing day:
sl: Če ta načrt pade na nedelovni dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, estimateOption)
en: The amount is an estimate because it varies for each payment
sl: Znesek je ocena, saj se spreminja za vsako plačilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepMultiCurrencyAmount)
en: <html><head/><body><p>Select this if you don't want to modify the amount of the category side of a multi-currency transaction. The exchange rate of the transaction will be adjusted instead when the schedule is entered with a modified amount.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite to možnost, če ne želite spremeniti zneska na strani kategorije večvalutne transakcije. Menjalni tečaj transakcije bo namesto tega prilagojen, ko bo vnesen časovni plan s spremenjenim zneskom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepMultiCurrencyAmount)
en: Do not change amount of category but modify exchange rate of transaction
sl: Ne spremeni zneska kategorije, ampak spremeni menjalni tečaj transakcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastDayInMonthOption)
en: Process this schedule always at the last day of a month
sl: Obdelaj ta načrt vedno na zadnji dan v mesecu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoEnterOption)
en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
sl: Samodejno vnesi ta načrt v register ob zapadlosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, endSeriesOption)
en: This schedule will end at some time
sl: Ta načrt se bo nekoč končal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel1)
en: Number of transactions remaining:
sl: Število preostalih transakcij:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel2)
en: Date of final transaction:
sl: Datum končne transakcije:

en: <p>Please check that all the details in the following dialog are correct and press OK.</p><p>Editable data can be changed and can either be applied to just this occurrence or for all subsequent occurrences for this schedule.  (You will be asked what you intend after pressing OK in the following dialog)</p>
sl: <p>Preverite če so vse podrobnosti v naslednjem pogovornem oknu pravilne in pritisnite V redu.</p><p>Podatke, ki jih je mogoče urejati, lahko spremenite in jih lahko uporabite samo tokrat ali za vse nadaljnje dogodke v tem načrtu. (Vprašanje o vaših namenih bo prišlo, ko pritisnete V redu, v naslednjem pogovornem oknu.</p>

en: Enter scheduled transaction
sl: Vnesi načrtovano transakcijo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEnterScheduleDlg)
en: Enter Schedule
sl: Vnesite časovni načrt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Schedule Details
sl: Podrobnosti načrta

[ctx: @label schedule name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter the transaction and advance the next due date of this schedule to the next payment date.
sl: Vnesite transakcijo in vnesite naslednji datum zapadlosti tega časovnega načrta na datum naslednjega plačila.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonSkip)
en: Do not enter the transaction but advance the next due date of this schedule to the next payment date.
sl: Ne vpisujte transakcije, ampak vnaprej določite datum zapadlosti tega časovnega načrta na naslednji datum plačila.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Do not enter or skip payments for this schedule but continue with the next schedule.
sl: Za ta časovni načrt ne vnašajte ali izpuščajte plačil, ampak nadaljujte z naslednjim načrtom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Ignore
sl: Prezri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: Cancel processing of schedule entry.
sl: Prekliči obdelavo vnosa v načrt.

en: Before KMyMoney can give you detailed information about your financial status, you need to create at least one account. Until then, KMyMoney shows the welcome page instead.
sl: Preden vam bo KMyMoney dal podrobne informacije o vašem finančnem stanju, morate ustvariti vsaj en račun. Do takrat kaže KMyMoney namesto tega stran dobrodošlice.

[ctx: @info:placeholder Shown when the application starts up]
en: Loading...
sl: Nalaganje...

[ctx: @title Home page section]
en: Preferred Accounts
sl: Prednostni računi

en: Payment Accounts
sl: Plačilni računi

[ctx: @title Home page section]
en: Payment Accounts
sl: Plačilni računi

[ctx: @title Home page section]
en: Net Worth Forecast
sl: Napoved neto vrednosti

en: Next
sl: Naslednji

en: Skip
sl: Preskoči

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, ScheduleWizardPage)
en: Schedule
sl: Časovni načrt

en: Balance after
sl: Stanje po

[ctx: @title Home page section]
en: Scheduled Payments
sl: Časovni plan plačil

[ctx: @title Home page sub-section]
en: Overdue payments
sl: Zapadla plačila

[ctx: @title Home page sub-section]
en: Payments due today
sl: Plačila zapadla danes

[ctx: @title Home page sub-section]
en: Future payments
sl: Bodoča plačila

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
sl: Na seznamu pokaži manj časovnih načrtov

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
sl: Pokaži več časovnih načrtov na seznamu

en: Enter schedule
sl: Vnesi časovni načrt

en: Skip schedule
sl: Preskoči časovni načrt

en: Edit schedule
sl: Uredi časovni načrt

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
sl[0]:  (%1 plačilo)
sl[1]:  (%1 plačili)
sl[2]:  (%1 plačila)
sl[3]:  (%1 plačil)

en: To Minimum Balance<br>/ Maximum Credit
sl: Do minimalnega stanja<br>/ Največji dobropis

[ctx: @title Home page section]
en: Favorite Reports
sl: Priljubljena poročila

[ctx: @title Home page section Forecast days]
en: %1 Day Forecast | %1 Day Forecast
sl[0]: %1 dnevna napoved
sl[1]: %1 dnevna napoved
sl[2]: %1 dnevna napoved
sl[3]: %1 dnevna napoved

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
sl[0]: %1 dan
sl[1]: %1 dni
sl[2]: %1 dni
sl[3]: %1 dni

[ctx: @title Home page section]
en: Assets and Liabilities Summary
sl: Povzetek imetij in obveznosti

[ctx: @title:column table on home page: cleared]
en: C
sl: K

[ctx: @title:column table on home page: last reconciliation date]
en: Reconciled
sl: Usklajeno

[ctx: @title:column table on home page]
en: Balance
sl: Saldo

[ctx: @title:column table on home page]
en: Asset Accounts
sl: Računi imetja

[ctx: @title:column table on home page]
en: Liability Accounts
sl: Računi obveznosti

en: Total Assets
sl: Skupaj imetja

en: Total Liabilities
sl: Skupaj obveznosti

[ctx: @title Home page section]
en: Cash Flow Summary
sl: Povzetek denarnega toka

en: Income and Expenses of Current Month
sl: Prihodki in izdatki tekočega meseca

en: Scheduled Income
sl: Časovni plan prihodkov

en: Expenses
sl: Izdatki

en: Scheduled Expenses
sl: Časovni plan izdatkov

en: Liquid Assets and Liabilities
sl: Likvidna imetja in obveznosti

en: Liquid Assets
sl: Likvidna imetja

en: Transfers to Liquid Liabilities
sl: Prenosi na likvidne obveznosti

en: Liquid Liabilities
sl: Likvidne obveznosti

en: Other Transfers
sl: Drugi prenosi

en: Cash Flow Status
sl: Stanje denarnega toka

en: Expected Liquid Assets
sl: Pričakovana likvidna imetja

en: Expected Liquid Liabilities
sl: Pričakovane likvidne obveznosti

en: Expected Profit/Loss
sl: Pričakovan dobiček/izguba

[ctx: @info:title Dialog title]
en: Edit Institution
sl: Uredi institucijo

en: Unable to store institution: %1
sl: Ni mogoče shraniti institucije: %1

en: Unable to edit institution: %1
sl: Ni mogoče urejati institucije: %1

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
sl: <p>Ali res želite izbrisati institucijo<b>%1</b>?</p>

[ctx: @title:window]
en: Delete institution
sl: Zbriši institucijo

en: Unable to delete institution: %1
sl: Ni mogoče izbrisati institucije: %1

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
sl: <p>Ali res želite izbrisati naložbo<b>%1</b>?</p>

en: Delete investment
sl: Briši naložbo

en: Unable to delete investment: %1
sl: Ni mogoče izbrisati naložbe: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KInvestmentView)
en: Investment Summary
sl: Povzetek naložb

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_equitiesTab)
en: Equities
sl: Lastniški kapital

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select investment account:
sl: Izberite novo vrsto naložbe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_ledgerButton)
en: Goto ledger
sl: Pojdi na glavno knjigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMMEmptyTreeView, m_equitiesTree)
en: Summary of the equities contained in this account, showing your holdings and their most recent price.
sl: Povzetek lastniških vrednostnih papirjev na tem računu, ki prikazuje vaše imetje in njihovo najnovejšo ceno.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_searchSecurities)
en: Search...
sl: Išči...

en: Ledgers
sl: Glavne knjige

en: Show home page
sl: Prikaži domačo stran

en: Show institutions page
sl: Prikaži stran institucij

en: Show accounts page
sl: Prikaži stran računov

en: Show scheduled transactions page
sl: Prikaži stran časovnih načrtov transakcij

en: Show categories page
sl: Prikaži stran kategorij

en: Show tags page
sl: Prikaži stran oznak

en: Show payees page
sl: Prikaži stran prejemnikov plačil

en: Show ledgers page
sl: Prikaži stran glavne knjige

en: Show investments page
sl: Prikaži stran naložb

en: Show reports page
sl: Prikaži stran poročil

en: Show budget page
sl: Prikaži stran proračuna

en: Show forecast page
sl: Prikaži stran napovedi

en: Show outbox page
sl: Prikaži stran izhodne pošte

en: A payee with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple payees with the same identification name. Are you sure you would like to rename the payee?
sl: Prejemnik plačila z imenom '%1' že obstaja. Ni priporočljivo imeti več prejemnikov plačil z isto identifikacijo. Ste prepričani, da želite preimenovati prejemnika plačila?

[ctx: @title:window]
en: Duplicate payee name
sl: Podvoji ime prejemnika

en: Unable to modify payee
sl: Ni mogoče spremeniti prejemnika plačila

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
sl: <p>Ali zares želite odstraniti prejemnika plačil <b>%1</b>?</p>

en: Do you really want to remove all selected payees?
sl: Ali res želite odstraniti vse izbrane prejemnike plačil?

en: Remove Payee
sl: Odstrani prejemnika plačil

en: <p>Do you really want to merge the selected payees?
sl: <p> Ali res želite zliti izbrane prejemnike plačil?

en: Merge Payees
sl: Zlij prejemnike plačil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your payees
sl: Vaši prejemniki plačil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: New
sl: Nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_renameButton)
en: Ren
sl: Pre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteButton)
en: Del
sl: Bri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_mergeButton)
en: Merge
sl: Zlij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_balanceLabel)
en: Balance:
sl: Stanje:

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, addressTab)
en: Address
sl: Naslov

[ctx: E-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: E-Mail:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: State:
sl: Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Notes
sl: Opombe

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Address:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Creates new e-mail to your payee.
sl: Ustvari novo elektronsko pošto za prejemnika plačil.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Use this to create new e-mail to your payee.
sl: Uporabi to za kreiranje nove e-pošte za vašega prejemnika plačil.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchingTab)
en: Matching
sl: Ujemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Match method
sl: Metoda ujemanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkMatchIgnoreCase)
en: Ignore Case
sl: Prezri velike/male črke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: List of matching names
sl: Seznam ujemajočih imen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: This list contains the names that will match this payee if a transaction is imported from an external source. Keep in mind, that you can specify regular expressions here.
sl: Ta seznam vsebuje imena, ki se bodo ujemala s tem prejemnikom plačila, če gre za transakcijo uvoženo iz zunanjega vira. Upoštevajte, da lahko tukaj določite regularni izraz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defaultAccountTab)
en: Default Category
sl: Privzeta kategorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableDefaultCategory)
en: Use the default category for new transactions with this payee
sl: Uporabite privzeto kategorijo za nove transakcije s tem prejemnikom plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDefaultCategory)
en: Default category:
sl: Privzeta kategorija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSuggestACategory)
en: Suggest a category
sl: Predlagaj kategorijo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPayeeIdentifiers)
en: Account Numbers
sl: Številke računov

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLinks)
en: Link Matching
sl: Ujemanje povezave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Matching setup
sl: Nastavitev ujemanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idPatternLabel)
en: Identifier pattern
sl: Vzorec identifikatorja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlTemplateLabel)
en: Url template
sl: Predloga Url

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Matching check
sl: Preverjanje ujemanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Enter identifier
sl: Vnesite identifikator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Captured result
sl: Zajeti rezultat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resulting URL
sl: Rezultat Url

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_leftLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_centerLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchingCheckURL)
en: TextLabel
sl: OznakaBesedila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Fetches the payee's data from your addressbook.
sl: Pobira podatke o prejemniku plačil iz vašega adresarja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Use this to fetch payee's data.
sl: Uporabi to, da pridobiš podatke o prejemniku plačil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Sync
sl: Uskl

[ctx: @item No matching]
en: No matching
sl: Ni ujemanja

[ctx: @item Match Payees name partially]
en: Match Payees name (partial)
sl: Medsebojno uskladi imena prejemnikov plačil (delno)

[ctx: @item Match Payees name exactly]
en: Match Payees name (exact)
sl: Medsebojno uskladi imena prejemnikov plačil (natančno)

[ctx: @item Search match in list]
en: Match on a name listed below
sl: Medsebojno uskladi na ime iz spodnjega seznama

[ctx: @item Show all payees]
en: All
sl: Vse

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
sl: Uporabljeno

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
sl: Neuporabljeno

[ctx: Placeholder text]
en: Search
sl: Išči

[ctx: @action:button Replacement for Add button on match tab to avoid duplicate assignment of Alt+A]
en: Add
sl: Dodaj

en: Balance: %1
sl: Stanje: %1

en: Balance: %1%2
sl: Stanje: %1%2

en: At least one transaction/scheduled transaction or loan account is still referenced by a payee. Currently you have all payees selected. However, at least one payee must remain so that the transaction/scheduled transaction or loan account can be reassigned.
sl: Obstaja vsaj ena transakcija / časovno načrtovana transakcija ali posojilni račun na katero se sklicuje prejemnik plačila. Trenutno ste izbrali vse prejemnike plačil. Vendar pa mora ostati vsaj še en prejemnik plačila, da bo transakcija / časovno načrtovana transakcija oz. posojilo lahko prerazporejeno.

en: Unable to reassign payee of transaction/split
sl: Prejemnika plačila transakcije / razcepitve ni mogoče dodeliti drugače

en: Nothing to merge.
sl: Ni kaj zlivati.

en: Unable to remove payee(s)
sl: Prejemnikov plačil ni mogoče odstraniti

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
sl: <p>Ali ste prepričani, da želite zbrisati časovno načrtovano transakcijo <b>%1</b>?</p>

en: In case of loan payments it is currently not possible to recreate the scheduled transaction.
sl: V primeru plačil posojila trenutno ni mogoče ponovno ustvariti časovno načrtovane transakcija.

[ctx: @title:window]
en: Delete schedule
sl: Briši časovni načrt

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
sl: Ni mogoče odstraniti časovno načrtovane transakcije '%1'

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
sl: Kopija %1

en: Unable to duplicate scheduled transaction: '%1'
sl: Ni mogoče podvojiti časovno načrtovane transakcije: '%1'

en: Unknown scheduled transaction '%1'
sl: Neznana časovno načrtovana transakcija '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New Scheduled transaction...
sl: Nova časovno načrtovana transakcija...

[ctx: @info:placeholder]
en: No schedules found
sl: Ni najdenega razporeda

en: Are you sure you wish to stop this scheduled transaction from being entered into the register?
    
    KMyMoney will prompt you again next time it starts unless you manually enter it later.
sl: Ali ste prepričani, da želite ustaviti vnos te časovno načrtovane transakcije v register?
    
    Ko se KMyMoney naslednjič zažene, vas bo ponovno pozval k vnosu, razen če jo vnesete ročno pozneje.

[ctx: @title:window]
en: Stop entering schedule
sl: Prenehaj vnašanje časovnega načrta

en: <qt>Do you really want to skip the <b>%1</b> transaction scheduled for <b>%2</b>?</qt>
sl: <qt>Ali res želite preskočiti transakcijo <b>%1</b>, načrtovano za <b>%2</b>?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Skip scheduled transaction
sl: Preskoči načrtovano transakcijo

en: <qt>Unable to skip scheduled transaction <b>%1</b>.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče preskočiti časovno načrtovane transakcije <b>%1</b>.</qt>

[ctx: Criteria tab]
en: Criteria
sl: Kriterij

[ctx: @info:tooltip for find transaction apply button]
en: Search transactions
sl: Poišči transakcije

en: Found %1 matching splits | Found %1 matching splits
sl[0]: Najdeno %1 ustreznih transakcij
sl[1]: Najdena %1 ustrezna transakcija
sl[2]: Najdeni %1 ustrezni transakciji
sl[3]: Najdene %1 ustrezne transakcije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_resultPage)
en: Result
sl: Rezultat

[ctx: @action:button Update button in tags view]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: @item Show all tags]
en: All
sl: Vse

[ctx: @item Show only used tags]
en: Used
sl: Uporabljeno

[ctx: @item Show only unused tags]
en: Unused
sl: Neuporabljeno

[ctx: @item Show only opened tags]
en: Opened
sl: Odprto

[ctx: @item Show only closed tags]
en: Closed
sl: Zaprto

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
sl: Ali želite shraniti spremembe za <b>%1</b>?

en: A tag with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple tags with the same identification name. Are you sure you would like to rename the tag?
sl: Oznaka z imenom '%1' že obstaja. Ni priporočljivo imeti več oznak z isto identifikacijo. Ste prepričani, da bi radi preimenovati oznako?

[ctx: @title:window]
en: Duplicate tag name
sl: Podvoji ime značke

en: Unable to modify tag
sl: Ni mogoče spremeniti značke

en: Unable to reassign tag of transaction/split
sl: Oznake transakcije/razcepa ni mogoče dodeliti drugam

en: Unable to remove tag(s)
sl: Ni mogoče odstraniti oznak(e)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your tags
sl: Vaše oznake

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Tag configuration
sl: Nastavitev oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Tag color:
sl: Barva oznake:

[ctx: @info:label Description of select transaction dialog]
en: Select the transaction to use as template.
sl: Izberi transakcijo za uporabo kot predlogo.

en: Merge Transactions
sl: Zlij transakcije

[ctx: @info:label Description of merge transaction dialog]
en: The two selected transactions to merge are shown. The one at the top and its values will be used in the resulting merged transaction.  If you want to use the other one press the exchange button on the right.
sl: Prikazani sta dve izbrani transakciji za združitev. Zgornja transakcija in njene vrednosti bodo uporabljene v nastali združeni transakciji. Če želite uporabiti drugo, pritisnite gumb za izmenjavo na desni.

[ctx: @info:tooltip Exchange transactions about to merge]
en: Press to exchange the two transactions.
sl: Pritisnite, če želite zamenjati dve transakciji.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTransactionSelectDlg)
en: Select Transaction
sl: Izberi transakcijo

en: Home Page
sl: Domača stran

en: Welcome to KMyMoney
sl: Dobrodošli v KMyMoney

en: The free, easy to use, personal finance manager by KDE
sl: Prost in za uporabo enostaven upravitelj osebnih financ od KDE

en: Get started and setup accounts
sl: Začni in nastavi račune

en: Open an existing data file
sl: Odpri obstoječo podatkovno datoteko

en: Open the Handbook and learn how to use KMyMoney
sl: Odprite priročnik in naučite se uporabljati KMyMoney

[ctx: @action:inmenu open account]
en: Go to account
sl: Pojdi na račun

[ctx: @action:inmenu open payee]
en: Go to payee
sl: Pojdi na prejemnika plačil

[ctx: @action:inmenu open account]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na '%1'

[ctx: @action:inmenu open payee]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na '%1'

en: You are already editing a transaction in another view. KMyMoney does not support editing two transactions in parallel. <a href="jumpToEditor">Jump to current editor</a>
sl: Transakcijo že urejate v drugem pogledu. KMyMoney ne podpira sočasnega urejanja dveh transakcij. <a href="jumpToEditor">Skoči v trenutni urejevalnik</a>

[ctx: @info:tooltip icon description]
en: Transaction is missing a category assignment.
sl: Transakciji manjka dodeljena kategorija.

[ctx: @info:tooltip icon description]
en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
sl: Transakciji manjka dodelitev <b>%1</b>.

[ctx: @info:tooltip icon description, param is date]
en: This schedule is overdue since %1. Click on the icon to enter it.
sl: Ta časovni načrt je pretečen od %1. Kliknite na ikono za vstop.

[ctx: @info:tooltip icon description]
en: This transaction is imported. Click on the icon to accept it.
sl: Ta transakcija je uvožena. Kliknite na ikono, da jo sprejmete.

[ctx: @info:tooltip icon description]
en: This transaction is matched. Click on the icon to accept or un-match it.
sl: Ta transakcija se ujema. Kliknite na ikono, da jo sprejmete ali zavrnete ujemanje.

[ctx: @info:tooltip No button]
en: Do not enter the overdue scheduled transaction.
sl: Ne vnesite transakcije, ki je že pretečena.

[ctx: @info:tooltip Yes button]
en: Enter the overdue scheduled transaction.
sl: Vnesi pretečeno načrtovano transakcijo.

[ctx: Question about the overdue action]
en: Do you want to enter the overdue schedule now?
sl: Ali res želite zdaj vnesti že pretečeni časovni načrt?

[ctx: @title:window]
en: Enter overdue schedule
sl: Vnesi pretečeni časovni načrt

[ctx: @info:tooltip Unmatch button]
en: Detach the hidden (matched) transaction from the one shown and enter it into the ledger again.
sl: Loči skrito (ujemajočo se) transakcijo od prikazane in jo ponovno vnesi v glavno knjigo.

[ctx: @info:tooltip Accept button]
en: Accept the match as shown and remove the data of the hidden (matched) transaction.
sl: Sprejmite ujemanje kot je prikazano in odstranite podatke o skriti (ujamajoči) transakciji.

[ctx: Question about the accept or unmatch action]
en: Do you want to accept or unmatch the matched transaction now?
sl: Ali res zdaj želite sprejeti ali odpraviti ujemanje transakcije?

[ctx: @title:window]
en: Accept or unmatch transaction
sl: Sprejmi transakcijo ali jo proglasi za neujemajočo

[ctx: @label:textbox Reconciliation date]
en: Last reconciliation: %1
sl: Zadnja uskladitev: %1

[ctx: @label:textbox Reconciliation date]
en: Never reconciled
sl: Nikoli usklajeno

[ctx: @label:textbox Total value of investment]
en: Investment value: %1%2
sl: Vrednost naložbe: %1%2

[ctx: @info:toolbox Total value of investment]
en: The value is calculated on the basis of the last available prices, may therefore not be up-to-date and may differ from the account balance.
sl: Vrednost je izračuna na podlagi zadnjih razpoložljivih cen, zato morda ni posodobljena in se lahko razlikuje od stanja na računu.

[ctx: @label:textbox Cleared balance]
en: Cleared: %1
sl: Razčiščeno: %1

[ctx: @label:textbox %1 sum symbol, %2 number of selected tx, %3 sum of tx]
en: %1 of %2: %3
sl: %1 od %2: %3

[ctx: @label:textbox Total balance]
en: Balance: %1
sl: Saldo: %1

en: The posting date is invalid.
sl: Datum objave je neveljaven.

en: A cost center assignment is required for a transaction in the selected category.
sl: Potrebna je dodelitev stroškovnega mesta za transakcijo v izbrani kategoriji.

[ctx: @info Error when selecting account]
en: A selected transaction has a post date (%1) before the opening date of the selected account (%2).
sl: Izbrana transakcija ima datum objave (%1) pred datumom odprtja izbranega računa (%2).

[ctx: @info Error selecting multiple transactions for edit]
en: Cannot edit multiple schedules at once.
sl: Ni mogoče urejati več časovnih planov hkrati.

[ctx: @info:tooltip selecting multiple transactions for edit]
en: Selection of category or account is not possible when split transactions are part of the selection.
sl: Izbira kategorije ali računa ni mogoča, če so del izbire deljene transakcije.

[ctx: @info:tooltip selecting multiple transactions for edit]
en: Selection of tags is not possible when split transactions are part of the selection.
sl: Izbira značk ni mogoča, če so del izbire razcepljene transakcije.

[ctx: @info:tooltip selecting multiple transactions for edit]
en: Selection of cost center is not possible when split transactions are part of the selection.
sl: Izbira stroškovnega mesta ni mogoča, če so del izbire razcepljene transakcije.

[ctx: @info:tooltip costcenter combo in split editor]
en: The cost center this transaction should be assigned to.
sl: Stroškovno mesto, kamor je treba dodeliti to transakcijo.

[ctx: @info:tooltip costcenter combo in split editor]
en: A cost center assignment is required for a transaction in the selected category.
sl: Potrebno je dodeliti stroškovno mesta za transakcijo v izbrani kategoriji.

[ctx: @info:tooltip category combo in split editor]
en: The category this split should be assigned to.
sl: Stroškovno mesto kamor je treba dodeliti delež te transakcije.

[ctx: @info:tooltip category combo in split editor]
en: A category assignment is required for a split.
sl: Potrebna je dodelitev stroškovnega mesta za delež transakcije.

en: The check number used for this transaction.
sl: Številka čeka uporabljena za to transakcijo.

en: The check number <b>%1</b> has already been used in this account.
sl: Številka čeka <b>%1</b> je bila v tem računu že uporabljena.

[ctx: @info:tooltip Protected]
en: This widget is currently protected because the transaction references a closed account.
sl: Ta gradnik je trenutno zaščiten, ker se transakcija sklicuje na zaprt račun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, payToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, payeeLabel)
en: Payer/Payee
sl: Plačnik/Prejemnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, costCenterLabel)
en: Costcenter
sl: Stroškovno mesto

[ctx: @info:tooltip]
en: The transaction is missing a category assignment.
sl: Transakciji manjka dodeljena kategorija.

[ctx: @info:tooltip]
en: The amount entered is different from the sum of all splits by %1.
sl: Vneseni znesek se od vsote vseh razcepov razlikuje za %1.

[ctx: @title:window Autofill selection dialog]
en: Select autofill transaction
sl: Izberi samodejno vneseno transakcijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linkLabel)
en: Link
sl: Povezava

en: Do you want to replace memo<p><i>%1</i></p>with memo<p><i>%2</i></p>in the other split?
sl: Želite zamenjati opombo <p><i>%1</i></p>z opombo<p><i>%2</i></p>v preostalem razcepu?

en: Copy memo
sl: Kopiraj opombo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numberEdit)
en: The check number used for this transaction.
sl: Številka čeka uporabljena za to transakcijo.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (CreditDebitEdit, creditDebitEdit)
en: Enter the amount of the transaction.
sl: Vnesite znesek transakcije.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, costCenterCombo)
en: The cost center this transaction should be assigned to.
sl: Stroškovno mesto, ki mu je treba dodeliti to transakcijo.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyAccountCombo, categoryCombo)
en: Enter the category or counter account of the transaction.
sl: Vnesite kategorijo ali protiračun transakcije.

[ctx: text for online balance value if not available]
en: n/a
sl: ni smiselno

[ctx: text for online balance date if not available]
en: n/a
sl: ni smiselno

[ctx: Label in ledger for online balance row]
en: Online Balance
sl: Spletna bilanca

en: Please select the account number type
sl: Izberite vrsto številke računa

en: IBAN and BIC
sl: IBAN in BIC

en: National Account Number
sl: Nacionalna številka računa

[ctx: Ledger marker showing a reconciliation entry]
en: Reconciliation
sl: Usklajevanje

en: KMyMoney has detected transactions matching your reconciliation data.
    Would you like KMyMoney to clear these transactions for you?
sl: KMyMoney je zaznal transakcije, ki se ujemajo s podatki o uskladitvi.
    Bi radi, da KMyMoney te transakcije razčisti za vas?

en: You are about to finish the reconciliation of this account with a difference between your bank statement and the transactions marked as cleared.
    Are you sure you want to finish the reconciliation?
sl: Končali boste usklajevanje tega računa z razliko med bančnim izpiskom in transakcijami, označenimi kot potrjene.
    Ali ste prepričani, da želite končati usklajevanje?

en: Confirm end of reconciliation
sl: Potrdite konec usklajevanja

[ctx: @label Reconciliation progress dialog]
en: Reconciling transactions...
sl: Usklajevanje transakcij...

[ctx: @label:textbox Statement balance]
en: Statement: %1
sl: Izkaz: %1

[ctx: @label:textbox Difference to statement]
en: Difference: %1
sl: Razlika: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The close button for this account has been removed because you are reconciling it. Finish, cancel or postpone the reconciliation to get it back.
sl: Gumb za zapiranje tega računa je bil odstranjen, ker ga usklajujete. Končajte, prekličite ali odložite usklajevanje, da ga dobite nazaj.

[ctx: @label displayed when no ledger is open]
en: This page shows the accounts ledger. Currently, no accounts exist so this text is shown instead.
sl: Ta stran prikazuje glavno knjigo računov. Trenutno ni nobenih računov, zato je namesto tega prikazano to besedilo.

[ctx: @label displayed when no ledger is open]
en: This page shows the accounts ledger. Currently, no accounts are selected so this text is shown instead.
sl: Ta stran prikazuje glavno knjigo računov. Trenutno ni izbranega nobenega računa, zato je namesto tega prikazano to besedilo.

en: Open website of <b>%1</b> in your browser.
sl: Odprite spletno mesto <b>%1</b> v brskalniku.

en: You cannot close this view because you are reconciling the account. Finish, cancel or postpone the reconciliation first.
sl: Tega pogleda ne morete zapreti, ker usklajujete račun. Najprej končajte, prekličite ali odložite usklajevanje.

[ctx: @title:info In reconciliation]
en: View cannot be closed
sl: Pogleda ni mogoče zapreti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: <html><head/><body><p>Once an account or category is selected its transactions will be presented here.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ko je izbran račun ali kategorija, bodo tu predstavljene transakcije.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: <html><head/><body><p>Accounts marked as favorites will be opened automatically after KMyMoney opened the file or database. Use the + button on the tabbar above to select an account.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Računi označeni kot priljubljeni bodo samodejno odprti, ko bo KMyMoney odprl datoteko ali podatkovno bazo. Uporabite gumb + na letvici zavihkov zgoraj, da bi izbrali račun.</p></body></html>

[ctx: Split editor summary]
en: Sum of splits
sl: Vsota razcepov

[ctx: Split editor summary]
en: Overassigned
sl: Predodeljeno

[ctx: Split editor summary]
en: Unassigned
sl: Nedodeljeno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitDialog)
en: Split editor
sl: Urejevalnik razcepa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView)
en: Sum of splits
sl: Vsota delitev

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView)
en: Transaction amount
sl: Znesek transakcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: Create a new split
sl: Ustvari nov razcep

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merges splits with the same category to one split
sl: Združi delitve z isto kategorijo v eno samo delitev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mergeButton)
en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split, press this button. The amount for identical categories will be added and stored in a single split for that category.
sl: Če imate več razcepljenih vnosov v isto kategorijo in želite da jih shranite kot en del, pritisnite ta gumb. Znesek za enake kategorije bodo dodane in shranjene v enem razcepu za to kategorijo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: &Merge
sl: Zlij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, adjustUnassigned)
en: Apply 'Unassigned' or 'Overassigned' amount to the current split.
    'Unassigned' amount will be added or 'Overassigned' amount
    will be subtracted from the amount of the selected split.
sl: Uveljavi 'Nedodeljeno' ali 'Predodeljeno' za znesek trenutne delitve.
    'Nedodeljen' znesek bo dodan oz. 'Predodeljen' znesek bo odštet od zneska izbrane delitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, adjustUnassigned)
en: Apply Difference
sl: Uveljavi razliko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Removes all splits that have a value of zero
sl: Odstrani vse delitve z vednostjo nič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Delete &Zero
sl: Zbriši in izniči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Clear all splits
sl: Očisti vse delitve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Use this to delete all splits of this transaction.
sl: Uporabite to, da izbrišete vse delitve te transakcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete &All
sl: Izbriši vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: &OK
sl: V redu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @title:menu split context menu]
en: Split Options
sl: Možnosti razcepa

[ctx: @item:inmenu Create a split]
en: New...
sl: Nov...

[ctx: @item:inmenu Edit a split]
en: Edit...
sl: Uredi...

[ctx: @item:inmenu Duplicate selected split(s)]
en: Duplicate
sl: Dupliciraj

[ctx: @item:inmenu Delete selected split(s)]
en: Delete
sl: Zbriši

[ctx: @title:menu]
en: Tab Editor Options
sl: Možnosti urejevalnika zavihkov

[ctx: @action:inmenu Move tab editor selector to this widget]
en: Start from here
sl: Začni od tu

[ctx: @action:inmenu Set tab editor selector to first widget]
en: Restart
sl: Ponovno zaženi

[ctx: @action:inmenu Reset all changes]
en: Undo changes
sl: Povrni spremembe

[ctx: @action:inmenu Reset to application defaults]
en: Reset to default
sl: Ponovno nastavi na privzeto

[ctx: @action:inmenu Open tab order dialog]
en: Tab Order List...
sl: Seznam zavihkov...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TabOrderEditor)
en: Tab Order Editor
sl: Urejevalnik vrstnega reda zavihkov

[ctx: @info:tooltip Swap currencies for entry/display]
en: Value are presented in %1. Press this button to switch the currency to %2.
sl: Vrednosti so predstavljene v %1. Pritisnite ta gumb za preklop v valuto %2.

[ctx: @info:tooltip Swap currencies for entry/display]
en: Values are presented in %1.
sl: Vrednosti so predstavljene v %1.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, debitAmount)
en: Deposit
sl: Depozit

[ctx: @info:tooltip Date range error]
en: The date provided as start lies past the one provided for the end of the search. This will result in an empty set.
sl: Datum začetka iskanja je kasnejši od datuma konca iskanja. Rezultat bo prazna množica.

[ctx: From (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: From
sl: Od

[ctx: To (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: To
sl: Za

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Detailed description
sl: Podrobni opis

[ctx: @title header of the account name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountList)
en: Name
sl: Ime

[ctx: Placeholder for when there is no data in a view]
en: No data found
sl: Ni najdenih podatkov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMMSearchWidget)
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: @info:tooltip icon in category to open the split editor]
en: Click this icon to open the split editor
sl: Kliknite to ikono, da odprete urejevalnik delitve

[ctx: Select all accounts]
en: All
sl: Vse

[ctx: No account]
en: None
sl: Noben

en: Favorites
sl: Priljubljeni

en: Buy shares
sl: Kupi delnice

en: Sell shares
sl: Prodaj delnice

en: Reinvest dividend
sl: Reinvestiraj dividende

en: Add shares
sl: Dodaj delnice

en: Remove shares
sl: Odstrani delnice

en: Split shares
sl: Razcepi delnice

en: %1 of %2
sl: %1 od %2

en: Payment on %2 for %3 with %1 transaction remaining occurring %4. | Payment on %2 for %3 with %1 transactions remaining occurring %4.
sl[0]: Plačilo na %2 za %3 z %1 transakcijo pri čemer ostane %4.
sl[1]: Plačilo na %2 za %3 z %1 transakcijami pri čemer ostane %4.
sl[2]: Plačilo na %2 za %3 z %1 transakcijami pri čemer ostane %4.
sl[3]: Plačilo na %2 za %3 z %1 transakcijami pri čemer ostane %4.

en: Payment on %1 for %2 occurring %3.
sl: Plačilo na %1 za %2, ki se pojavi %3.

en: %1 day overdue | %1 days overdue
sl[0]: %1 dan zapadlosti
sl[1]: %1 dneva zapadlosti
sl[2]: %1 dneve zapadlosti
sl[3]: %1 dni zapadlosti

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
sl[0]: (%1 pojav)
sl[1]: (%1 pojava)
sl[2]: (%1 pojavi)
sl[3]: (%1 pojavov)

[ctx: @label name of the schedule]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Account:
sl: Račun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Record this transaction into the register
sl: Zabeleži to transakcijo v register

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Use this button to record this transaction
sl: S tem gumbom zabeleži to transakcijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Enter...
sl: Vnesi...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Use this button to skip this transaction
sl: S tem gumbom preskoči to transakcijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: &Close
sl: Zapri

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
sl: Vneseni datum je neveljaven

en: All dates
sl: Vsi datumi

en: As of today
sl: Kot danes

en: Current month
sl: Trenutni mesec

en: Current quarter
sl: Trenutno četrtletje

en: Current year
sl: Trenutno leto

en: Month to date
sl: Mesec do datuma

en: Year to date
sl: Leto do datuma

en: Fiscal month to date
sl: Fiskalni mesec do datuma

en: Fiscal year to date
sl: Fiskalno leto do datuma

en: Year to month
sl: Leto do meseca

en: Last year
sl: Zadnje leto

en: Last fiscal year
sl: Zadnje fiskalno leto

en: Last 7 days
sl: Zadnjih 7 dni

en: Last 30 days
sl: Zadnjih 30 dni

en: Last 3 months
sl: Zadnje 3 mesece

en: Last quarter
sl: Zadnje četrtletje

en: Last 6 months
sl: Zadnjih 6 mesecev

en: Last 11 months
sl: Zadnjih 11 mesecev

en: Last 12 months
sl: Zadnjih 12 mesecev

en: Next 7 days
sl: Naslednjih 7 dni

en: Next 30 days
sl: Naslednjih 30 dni

en: Next 3 months
sl: Naslednje 3 mesece

en: Next quarter
sl: Naslednje četrtletje

en: Next 6 months
sl: Naslednjih 6 mesecev

en: Next 12 months
sl: Naslednjih 12 mesecev

en: Next 18 months
sl: Naslednjih 18 mesecev

en: Last 3 months to next 3 months
sl: Zadnjih 3 mesecev do naslednjih 3 mesecev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: icon
sl: ikona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback content
sl: Vsebina povratnih informacij

[ctx: @info:placeholder tag combo box]
en: Tag
sl: Oznaka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_textTab)
en: Text
sl: Besedilo

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
sl: Opozorilo: Filtriranje po kategorijah bo iz rezultatov izključilo vse prenose.

[ctx: No selection]
en: (None)
sl: (Noben)

en: Current selections: %1
sl: Trenutne izbire: %1

[ctx: @info Info why selection is disabled]
en: Category selection is not possible for net worth reports.
sl: Izbira kategorije ni mogoča za poročila o neto premoženju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Define your search criteria
sl: Določite kriterije iskanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Contains
sl: Vsebuje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Does not contain
sl: Ne vsebuje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regExp)
en: Treat text as regular expression
sl: Besedilo obravnavaj kot regularni izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: Case sensitive
sl: Občutljivo na velike/male črke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: Search this amount
sl: Išči znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountRangeButton)
en: Search amount in the range
sl: Išči znesek v intervalu

[ctx: to (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: to
sl: do

[ctx: from (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: from
sl: od

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyTagsButton)
en: Select transactions without tags
sl: Izberi transakcije brez oznak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allPayeesButton)
en: Select all
sl: Izberi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearPayeesButton)
en: Select none
sl: Ne izberi ničesar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyPayeesButton)
en: Select transactions without payees
sl: Izberi transakcije brez prejemnika plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: Validity
sl: Veljavnost

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: All states
sl: Vsa stanja

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Not reconciled
sl: Neusklajeno

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Reconciled
sl: Usklajeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: All types
sl: Vse vrste

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewPaymentsWizardPage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Payments
sl: Plačila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Deposits
sl: Depoziti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Any transaction
sl: Katerakoli transakcija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Valid transaction
sl: Veljavna transakcija

[ctx: @label reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: State
sl: Stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrButton)
en: Search this number
sl: Išči to številko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrRangeButton)
en: Search number in range
sl: Išči številko v intervalu

[ctx: to (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: to
sl: do

[ctx: from (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: from
sl: od

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_selectedCriteria)
en: text
sl: besedilo

[ctx: Filter widget label]
en: Fi&lter:
sl: Filter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sl: Zapri

en: Read the password from pass store
sl: Preberi geslo iz shrambe gesel

en: Change the visibility of the password
sl: Spremeni vidnost gesla

en: A valid BIC is 8 or 11 characters long.
sl: Veljaven BIC je dolg od 8 do 11 znakov.

en: The given BIC is not assigned to any credit institute.
sl: Dana BIC ni dodeljena nobeni kreditni instituciji.

en: IBAN & BIC
sl: IBAN in BIC

en: This IBAN is too short.
sl: IBAN je prekratek.

en: This IBAN is invalid.
sl: IBAN je neveljaven.

en: National Account
sl: Nacionalni račun

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, accountNumberEdit)
en: account number
sl: številka računa

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, institutionCodeEdit)
en: institution code
sl: koda institucije

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Post date
sl: Objavi datum

en: Date entered
sl: Datum vnosa

en: Entry order
sl: Vrsti red vnosa

en: Reconcile state
sl: Stanje usklajenosti

en: Reconciliation date
sl: Datum usklajevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_selectedList)
en: Sort order
sl: Razvrstitev po vrsti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Reconciling your account ensures your records match those of your institution, and that there are no mistakes on either side. You should reconcile your account whenever you receive a statement from your institution.
    
    All relevant information necessary for this process is usually printed on your statement.
    
    On the next page you will verify that the ending balance matches that on your statement. If not, please modify it.
    
    The starting balance is the sum of your cleared and reconciled transactions.
sl: Uskladitev računa zagotavlja, da se vaši zapisi ujemajo z zapisi vaše institucije in da na nobeni strani ni napak. Morali bi uskladiti svoj račun vsakič, ko prejmete izpisek od svoje institucije.
    
    Vse ustrezne informacije, potrebne za ta postopek, so običajno natisnjene na vaši izjavi.
    
    Na naslednji strani boste preverili, ali se končno stanje ujema s tistimi v svoji izjavi. V nasprotnem primeru ga spremenite.
    
    Začetno stanje je vsota obračunanih in usklajenih transakcij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipIntroPage)
en: Don't show this page again when starting the reconciliation next time.
sl: Te strani ne prikazuj več, ko se naslednjič začne usklajevanje.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStatementInfoWizardPage)
en: Statement Information
sl: Izkaz podatkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Statement date:
sl: Datum izkaza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Starting balance of this statement:
sl: Začetno stanje tega izpiska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Ending balance of this statement:
sl: Končno stanje tega izpiska:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestChargeCheckingsWizardPage)
en: Interest / Charges
sl: Obresti / Obremenitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If necessary, enter information about interest or charges here. KMyMoney will create transactions and mark them as cleared.
sl: Po potrebi sem vnesite podatke o obrestih ali obremenitvah. KMyMoney bo ustvaril transakcije in jih označil kot razčiščene.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Charges
sl: Obremenitve

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
sl: Prosimo, vnesite naslednja polja z podatke, kot jih najdete v svojem izkazu. Zagotovite, da so vnesene vse vrednosti v <b>%1</b>.

en: Last reconciled statement: %1
sl: Zadnji usklajen izpisek: %1

en: Oldest unmarked transaction: %1
sl: Najstarejša neoznačena transakcija: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KEndingBalanceDlg)
en: Reconciliation Wizard
sl: Čarovnik za usklajevanje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPostponeWizardPage)
en: Restarting postponed reconciliation
sl: Ponovni zagon odloženega usklajevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: You have previously postponed the reconciliation of this account. If you have entered charges or interests the last time you started reconciling this account you can modify these in the ledger later on.
    
    It is important, that you continue with the same statement you used when you postponed the reconciliation.
    
    All information you have entered into this wizard will be shown and all transactions that you already cleared are marked with a 'C'.
sl: Že prej ste preložili uskladitev tega računa. Če ste vnesli obremenitve ali obresti, odkar ste nazadnje začeli to usklajevati račun, jih lahko kasneje spremenite v glavni knjigi.
    
    Pomembno je, da nadaljujete z istim izpiskom, kot ste ga uporabili, ko ste preložili usklajevanje.
    
    Prikazani bodo vsi podatki, ki ste jih vnesli v tega čarovnika, in vse transakcije, ki ste jih že potrdili in so označene s 'C'.

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
sl: Nazaj

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
sl: Končaj

en: &Help
sl: Pomoč

en: Step %1 of %2
sl: Korak %1 od %2

en: Continue with next page
sl: Nadaljujte z naslednjo stranjo

en: Finish wizard
sl: Končaj s čarovnikom

en: Account information
sl: Podatki o računu

[ctx: Account name]
en: Name: %1
sl: Ime: %1

en: Subaccount of %1
sl: Podračun od %1

en: Loan
sl: Posojilo

en: Type: %1
sl: Vrsta: %1

en: Currency: %1
sl: Valuta: %1

en: Opening date: %1
sl: Otvoritveni datum: %1

en: Conversion rate: %1
sl: Menjalno razmerje: %1

en: Opening balance: %1
sl: Otvoritveno stanje: %1

en: Institution: %1
sl: Institucija: %1

en: Number: %1
sl: Številka: %1

en: Brokerage Account
sl: Posredniški račun

[ctx: Account name]
en: Name: %1 (Brokerage)
sl: Ime: %1 (Posredništvo)

en: Loan information
sl: Podatki o posojilu

en: Amount borrowed: %1
sl: Izposojen znesek: %1

en: Amount lent: %1
sl: Posojen znesek: %1

en: Interest rate: %1 %
sl: Obrestna mera: %1 %

en: Interest rate is %1
sl: Obrestna mera je %1

en: Principal and interest: %1
sl: Glavnica in obresti: %1

en: Additional Fees: %1
sl: Dodatne pristojbine: %1

en: Payment frequency: %1
sl: Frekvenca plačil: %1

en: Payment account: %1
sl: Plačilni račun: %1

en: Payout information
sl: Podatki od odplačilu

en: Refinance: %1
sl: Refinanciranje: %1

en: Transfer amount to %1
sl: Prenos zneska na %1

en: Transfer amount from %1
sl: Prenos zneska od %1

en: Payment date: %1
sl: Datum plačila: %1

en: Schedule information
sl: Podatki časovnega načrta

[ctx: Schedule name]
en: Name: %1
sl: Ime: %1

en: Occurrence: Monthly
sl: Pogostost: Mesečno

en: Paid from %1
sl: Plačano od %1

en: Pay to %1
sl: Plačaj za %1

en: Amount: %1
sl: Znesek: %1

en: First payment due on %1
sl: Prvo plačilo zapade na %1

en: Payment method: %1
sl: Način plačila: %1

en: Occurrence: %1
sl: Pojavnost: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
sl: Na tej strani so povzeti podatki, ki ste jih vnesli. Pritisnite <b>Končaj</b> da ustvarite račun, časovne načrte itd. ali uporabite <b>Nazaj</b>, da spremenite svoje vnose.

en: Checking
sl: Transakcijski

en: Savings
sl: Varčevalni

en: Credit Card
sl: Kreditna kartica

en: Cash
sl: Gotovina

en: Investment
sl: Naložba

en: Please make sure to enter the correct conversion for the selected opening date. If you requested an online quote it might be provided for a different date.
sl: Vnesite pravilno pretvorbo za izbrani datum otvoritve. Če ste zahtevali spletno ponudbo, je morda na voljo za drug datum.

en: Check date
sl: Preberi datum

en: 1 %1 equals %2
sl: 1 %1 je enako %2

en: Conversion rate is not positive
sl: Menjalno razmerje ni pozitivno

en: No account name supplied
sl: Ime računa ni priloženo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel4)
en: Enter the name of the account under which it is known within KMyMoney. Select the type for the new account. Use the <b>What's this?</b> feature to see more details about the various account types. Enter the date the account was opened and its currency.
sl: V KMyMoney vnesite ime računa, pod katerim je znan. Izberite vrsto novega računa. Uporabite funkcijo <b>Kaj je to?</b> in si oglejte več podrobnosti o različnih vrstah računov. Vnesite datum računa, ko je bil odprta in njegovo valuto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Account name
sl: Ime računa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountName)
en: Enter a name under which this account is known within KMyMoney.
sl: Vnesite ime, pod katerim je ta račun znan v KMyMoneyu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account type
sl: Vrsta računa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyGeneralCombo, m_typeSelection)
en: <p><b>Checking</b>
    Use the checking account type to manage activities on your checking account e.g. payments, checks and cash card purchases.</p>
    
    <p><b>Savings</b>
    Use the savings account type to manage activities on your savings account.</p>
    
    <p><b>Credit Card</b>
    Use the credit card account type to manage activities on your credit card.</p>
    
    <p><b>Cash</b>
    
    Use the cash account type to manage activities in your wallet.</p>
    
    <p><b>Loan</b>
    Use the loan account type to manage amortization loans (e.g. mortgages, car loan, money you lend, private loans etc.).</p>
    
    <p><b>Investment</b>
    Use the investment account to manage your stock, mutual fund and other investments.</p>
    
    <p><b>Asset</b>
    Use the asset account type to manage assets (e.g. your house, car or art collection).</p>
    
    <p><b>Liability</b>
    Use the liability account type to manage any type of liability except amortization loans. Use it for taxes you owe or money you borrowed from friends. For amortization loans like mortgages you should create a loan account.</p>
sl: <p><b>Čekovni</b>
    Uporabite vrsto tekočega računa za upravljanje dejavnosti na vašem tekočem računu npr. g. plačila, čeki in nakupi z gotovinsko kartico.</p>
    
    <p><b>Varčevalni</b>
    Uporabite vrsto varčevalnega računa za upravljanje dejavnosti na vašem varčevalnem računu.</p>
    
    <p><b>Kreditna kartica</b>
    Za upravljanje dejavnosti na kreditni kartici uporabite vrsto računa kreditne kartice.</p>
    
    <p><b>Gotovina</b>
    
    Za upravljanje dejavnosti v denarnici uporabite vrsto gotovinskega računa.</p>
    
    <p><b>Posojilo</b>
    Uporabite vrsto posojilnega računa za upravljanje amortizacij posojil (npr. hipotekarnega kredita, kredita za nakup avtomobila, denar, ki ga posojate, zasebna posojila itd.).</p>
    
    <p><b>Naložbe</b>
    Z naložbenim računom upravljajte svoje delnice, vzajemni sklad in druge naložbe.</p>
    
    <p><b>Imetja</b>
    Uporabite vrsto računa imetja za upravljanje sredstev (npr. vaše hiše, avtomobila ali umetniške zbirke).</p>
    
    <p> <b>Obveznosti</b> \ nUporabite vrsto računa obveznosti za upravljanje katere koli vrste obveznosti, razen amortizacijskih posojil. Uporabite ga za davke, ki ste jih dolžni, ali denar, ki ste si ga izposodili od prijateljev. Za amortizacijska posojila, kot so hipoteke, morate ustvariti račun posojila.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCurrencySelector, m_currencyComboBox)
en: Select the currency in which this account is denominated.
sl: Izberite valuto, v kateri je denominiran ta račun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Opening date
sl: Otvoritveni datum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateEdit, m_openingDate)
en: <p>The opening date would be the date of the last statement. In case you want to keep track of transactions prior to this date, enter the ending balance and statement date of a prior statement and add all following transactions into KMyMoney. KMyMoney will not allow you to enter or modify transactions prior to this date.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
sl: <p>Otvoritveni datum bi bil datum zadnjega izkaza. V primeru, da želite slediti transakcijam pred tem datumom, vnesite končno stanje in datum izpisa predhodnega izpisa in dodajte vse naslednje transakcije v KMyMoney. KMyMoney vam ne bo dovolil vnašanja ali spreminjanja transakcij pred tem datumom.</p>
    <p><i>Opomba</i>: Če ne veste natančnega zneska začetnega stanja, vnesite oceno. To vrednost lahko pozneje spremenite, preden prvič uskladite račun.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Opening balance
sl: Začetno stanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: <p>The opening balance is the balance of the account when you start using it with KMyMoney. For new accounts this is usually 0 but for existing accounts this may well differ. Please consult the account statements to figure out this value. The opening balance is to be provided in the currency of the account as selected with the currency button.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
sl: <p>Začetno stanje je stanje na računu, ko ga začnete uporabljati v KMyMoneyu. Za nove račune je to običajno 0, za obstoječe pa je to lahko zelo različno. Prosimo, poglejte izpiske računov, da ugotovite to vrednost. Začetno stanje je treba predložiti v valuti računa, kot je izbran z gumbom za valuto.</p>
    <p><i>Opomba</i>: Če ne veste natančnega zneska začetnega stanja, vnesite oceno. To vrednost lahko pozneje spremenite, preden jo prvič uskladite.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conversionLabel)
en: Conversion rate
sl: Menjalno razmerje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_conversionRate)
en: For foreign currencies an initial conversion rate needs to be provided. This should be the price of the foreign currency in the base currency on the opening date of the account.
sl: Za tuje valute je treba navesti začetno menjalno razmerje. To mora biti cena tuje valute v osnovni valuti na otvoritveni datum računa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuote)
en: Online quote
sl: Spletna kotacija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Mark this checkbox to include the account in the group of favorite accounts
sl: Označite to potrditveno polje, da račun vključite v skupino priljubljenih računov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Selecting the <b>Favorite Account</b> checkbox will allow preferred access to this account in some dialogs and views of KMyMoney.
sl: Če izberete potrditveno polje <b>Priljubljeni račun</b>, boste v nekaterih pogovornih oknih in pogledih KMyMoney omogočili prednostni dostop do tega računa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Favorite account
sl: Prednostni račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel14)
en: Does this investment account have a brokerage account?<p>
    
    <b>Check</b> the mark if this investment account has an associated account for money that is not invested.<br>
    
    <b>Uncheck</b> it if you do not use this account for active stock brokerage. You should also uncheck it if the account is not maintained by a bank or broker.
sl: Ali ima ta naložbeni račun posredniški račun?<p>
    
    <b>Označite</b> to rubriko, če ima ta naložbeni račun povezan račun za denar, ki ni vložen.<br>
    
    <b>Odznačite</b>, če tega računa ne uporabljate za aktivno borzno posredovanje. Počistite ga tudi, če računa ne vodi banka oz. posrednik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_createBrokerageButton)
en: Create brokerage account
sl: Ustvari posredniški račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_accountNumberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Account number
sl: Številka računa

en: Write check
sl: Napiši ček

en: Direct debit
sl: Direktna obremenitev

en: Bank transfer
sl: Bančni prenos

en: Standing order
sl: Trajni nalog

en: Manual deposit
sl: Ročni depozit

en: Direct deposit
sl: Direktni depozit

[ctx: Other payment method]
en: Other
sl: Ostalo

en: Credit Card %1 monthly payment
sl: Mesečno plačilo kreditne kartice %1

en: Finish entry and create account
sl: Končaj vnos in ustvari račun

en: Finish entry and create account and schedule
sl: Končaj vnos in ustvari račun ter časovni načrt

en: Next due date is prior to opening date
sl: Naslednji rok zapadlosti je pred otvoritvenim datumom

en: Next due date is invalid
sl: Naslednji rok zapadlosti je neveljaven

en: No account selected
sl: Ni izbranega računa

en: No amount for payment selected
sl: Ni zneska za izbrano plačilo

en: No payee for payment selected
sl: Ni prejemnika za izbrano plačilo

en: No name assigned for schedule
sl: Ni dodeljenega imena za časovni načrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel16)
en: For credit card accounts you can create a monthly schedule which will automatically remind you about the payment. Please fill in the details about this payment here.
sl: Za račune kreditnih kartic lahko ustvarite mesečni časovni načrt, ki vas bo samodejno opozoril na plačilo. Prosimo, izpolnite podrobnosti o tem plačilu tukaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reminderCheckBox)
en: Yes, remind me when the payment is due
sl: Da, opomni me, ko zapade plačilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name of schedule
sl: Ime časovnega načrta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Estimated monthly payment
sl: Ocenjeno mesečno plačilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Due date of next payment
sl: Datum zapadlosti naslednjega plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Payment should be made
    from account
sl: Plačilo je treba izvesti
    iz računa

en: No payee supplied
sl: Ni določenega prejemnika

en: No opening balance supplied
sl: Ni določenega otvoritvenega stanja

en: An interest change can only happen after the first payment
sl: Sprememba obresti se lahko zgodi šele po prvem plačilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
sl: Izberite zahtevane možnosti. Prosimo, uporabite funkcijo <b>Kaj je to?</b>, če si želite ogledati več podatkov o predmetih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: What is the type of the loan?
sl: Kakšna je vrsta posojila?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_borrowButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am borrowing money
sl: Sposojam si denar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lendButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am lending money
sl: Posojam denar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Who is the payee/payer of the loan?
sl: Kdo je prejemnik plačila/plačnik posojila?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyPayeeCombo, m_payee)
en: Enter the name of the person or bank you owe money or who owes you money.
    
    If the name does not exist within KMyMoney's database, you are asked if you want to create it.
sl: Vnesite ime osebe ali banke, ki ji dolgujete denar ali ki vam dolguje denar.
    
    Če ime ne obstaja v zbirki podatkov KMyMoney, vas program vpraša, ali ga želite ustvariti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Did you make/receive any payments yet?
sl: Ste že izvedli/prejeli kako plačilo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
    
    Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Disagio) are not considered as payments in this context.
sl: Ali je bilo za to posojilo že kaj plačano in je bilo vneseno v KMyMoney ali ne?
    
    Opomba: Plačila za pridobitev posojila (npr. disagio) se ne štejejo za plačila v tem okviru.

[ctx: @item no payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: No
sl: Ne

[ctx: @item payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Yes
sl: Da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Which payments do you want to record?
sl: Katera plačila želite zabeležiti?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_recordings)
en: <qt>Select which transactions should be recorded.
    
    <b>All payments</b> allows you to enter all payments made for this loan.
    
    The option to <b>start from the beginning of the current year</b> is meant for loans that have already been active for a longer period of time, and for which you do not want to enter all past transactions.
    </qt>
sl: <qt>Izberite, katere transakcije želite beležiti.
    
    <b>Vsa plačila</b> vam omogočajo vnos vseh plačil za to posojilo.
    
    Predvidena je možnost <b>začeti od začetka tekočega leta</b> za posojila, ki so že aktivna dlje časa, in za katere ne želite vnesti vse pretekle transakcije.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: All payments
sl: Vsa plačila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: Start with this year's payments
sl: Začni z letošnjimi plačili

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Enter the ending balance found on the statement that is the last one before you want to start recording this loan in KMyMoney.
sl: Vnesite končno stanje na izpisku, ki je zadnje stanje, preden ste začeti beležiti to posojilo v KMyMoneyu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Balance before start of recording
sl: Stanje pred začetkom beleženja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: You have selected to record only payments from the beginning of this year. Since prior transactions will not be recorded, you need to supply the balance of the loan on January 1st of this year.
sl: Izbrali beleženje samo plačil od začetka tega leta. Ker predhodne transakcije ne bodo zabeležene, morate predložiti stanje posojila 1. januarja letos.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentFrequencyWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Payment frequency
sl: Frekvenca odplačil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Interest Compounding frequency
sl: Pogostost sestavljanja obresti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyFrequencyCombo, m_compoundFrequency)
en: Select the frequency with which the interest is compounded. If uncertain, select the same as the payment frequency. Consult your loan contract for details.
sl: Izberite frekvenco, s katero se sestavljajo obresti. Če ne veste zagotovo, izberite enako kot pogostost plačil. Poglejte svojo posojilno pogodbo za podrobnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Due date of first payment to be recorded
sl: Datum zapadlosti prvega plačila, ki ga je treba zabeležiti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateEdit, m_firstPaymentDate)
en: Depending on the answer to <b>What do you want to record?</b> this field means the following:<p>
    
    <b>All payments</b><br>
    Enter the due date of the very first payment<p>
    
    <b>Start with this year's payments</b><br>
    Enter the due date of the first payment in the current year
sl: To polje je odvisno od odgovora na <b>Kaj želite zabeležiti?</b> in pomeni naslednje:<p>
    
    <b>Vsa plačila</b><br>
    Vnesite datum zapadlosti prvega plačila <p>
    
    <b>Začnite z letošnjimi plačili</b><br>
    Vnesite datum zapadlosti prvega plačila v tekočem letu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Type of interest rate
sl: Vrsta obrestne mere

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Fixed
sl: Fiksna

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Variable
sl: Variabilna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Time between interest changes
sl: Čas med spremembo obresti

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Days
sl: Dni

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Weeks
sl: Tedni

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Months
sl: Meseci

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Years
sl: Leta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Next interest change is due
sl: Naslednja sprememba obresti je

[ctx: @info Missing parent account selection in new account wizard]
en: No parent account selected
sl: Ni izbranega nadrejenega računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows you to select the parent account.
sl: Na tej strani lahko izberete nadrejeni račun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount of
sl: Podračun od

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this account is managed by an institution please select the institution from the list. If the institution does not exist yet, please choose the <b>New Institution</b> button to create it. Otherwise, leave this field empty.
    Enter the account number used by the institution to identify the account.
sl: Če ta račun upravlja institucija, izberite institucijo iz seznama. Če institucija še ne obstaja, izberite Gumb <b>Nova institucija</b>, da jo ustvarite. V nasprotnem primeru pustite to polje prazno.
    Vnesite številko računa, ki ga je institucija uporabila za identifikacijo računa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_institutionComboBox)
en: Select the institution which manages this account or leave empty
sl: Izberite institucijo, ki upravlja ta račun, ali pa pustite prazno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newInstitutionButton)
en: New Institution
sl: Nova institucija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumber)
en: Accounts managed by an institution are usually referenced by a unique number the so called account number. Enter that number here.
    
    KMyMoney currently uses this number only for some online banking functions.
sl: Računi, ki jih vodi institucija, se običajno sklicujejo na enolično številko imenovano številka računa. Tu vnesite to številko.
    
    KMyMoney trenutno uporablja to številko samo za nekatere funkcije spletnega bančništva.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_iban)
en: Enter the International Bank Account Number into this field
sl: Vnesite mednarodno številko bančnega računa (IBAN) v to polje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_iban)
en: You can enter the IBAN (International Bank Account Number) into this field if you know it. Usually, people at your institution can tell you the number or it is printed on your statements.
    
    See also https://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number for more information.
    
    KMyMoney keeps this field only for documentation purposes and does not use it otherwise.
sl: V to polje lahko vnesete IBAN (mednarodno številko bančnega računa), če ga veste. Običajno vam lahko ljudje v vaši instituciji povedo številko oz.je natisnjena je na vaših izpiskih.
    
    Glejte tudi https://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number za več informacij.
    
    KMyMoney to polje hrani samo za namene dokumentacije in ga sicer ne uporablja.

en: Months
sl: Meseci

en: Years
sl: Leta

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
sl: KMyMoney je znesek posojila izračunal kot %1.

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
sl: KMyMoney je izračunal obrestno mero kot %1%.

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
sl: KMyMoney je izračunal periodično plačilo v višini %1 za kritje glavnice in obresti.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
sl: Število plačil se je zmanjšalo in zadnje odplačilo je bilo spremenjeno v %1.

en: The balloon payment has been modified to %1.
sl: Zadnje odplačilo je spremenjeno na %1.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
sl: KMyMoney je izračunal ročnost vašega posojila kot %1.

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
sl: KMyMoney je za to posojilo izračunal zadnje odplačilo v višini %1.

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
sl: KMyMoney je uspešno preveril vaše podatke o posojilu.

en: You have entered mis-matching information. Please modify your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
sl: Vnesli ste napačne neujemajoče se informacije. Prosimo, spremenite svoje številke oz. pustite eno vrednost prazno, da jo izračuna KMyMoney

en: Calculation error
sl: Napaka izračuna

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
sl: 
    
    Sprejmite to ali spremenite podatke o posojilu in preračunajte.

en: Calculation successful
sl: Izračun uspešen

en: one month | %1 months
sl[0]: %1 mesec
sl[1]: %1 meseca
sl[2]: %1 meseci
sl[3]: %1 mesecev

en: one year | %1 years
sl[0]: %1 leto
sl[1]: %1 leti
sl[2]: %1 leta
sl[3]: %1 let

en: one payment | %1 payments
sl[0]: %1 plačilo
sl[1]: %1 plačili
sl[2]: %1 plačila
sl[3]: %1 plačil

en: Press Calculate to verify the values
sl: Pritisnite Izračunaj, da preverite vrednosti

en: Not all details supplied
sl: Niso navedene  vse podrobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Now enter the details for your loan. You can leave one of the fields empty and KMyMoney will calculate it when you press the <b>Calculate</b> button. Before you can continue with the next page you also need to press <b>Calculate</b> so that KMyMoney can check the logical correctness of the values you have supplied.
sl: Zdaj vnesite podrobnosti o vašem posojilu. Eno od polj lahko pustite prazno in KMyMoney ga bo izračunal, ko pritisnete gumb <b>Izračunaj</b>.Preden lahko nadaljujete z naslednjo stranjo, morate spet pritisniti gumb <b>Izračunaj</b>, da lahko KMyMoney preveri logično pravilnost vrednosti, ki ste jih navedli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: The interest rate gets calculated
sl: Obrestna mera se izračunava

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is received
sl: ko je plačilo prejeto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is due
sl: ko plačilo zapade

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LoanAmountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Loan amount
sl: Znesek posojila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_loanAmount)
en: Enter the amount of the loan in this field. If you want to calculate this field out of the other parameters, please leave it empty. If the field is marked as required (colored background) you have informed KMyMoney about the fact that there were already some payments towards the loan. In this case, please enter the ending balance of your last statement.
sl: V to polje vnesite znesek posojila. Če želite to izračunati to polje iz ostalih parametrov, ga pustite prazno. Če je polje označeno kot obvezno (barvno ozadje) ste obvestili KMyMoney o dejstvu, da je bilo izdano že nekaj plačil posojila. V tem primeru vnesite končno stanje zadnjega izpiska.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Interest rate
sl: Obrestna mera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_interestRate)
en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
sl: Vnesite obrestno mero (v odstotkih) ali pustite polje prazno, da ga program izračuna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Term
sl: Ročnost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_termAmount)
en: Please enter the term of this loan or enter 0 to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
sl: Prosimo, vnesite ročnost tega posojila ali vnesite 0, da ga izračunate. Ročnost je čas, ki je potreben za popolno odplačilo posojila. Tokrat bi lahko bil drugačen od tistega ob času podpisa pogodbe o posojilu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Payment (principal and interest)
sl: Odplačilo (glavnica in obresti)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_paymentAmount)
en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
sl: Vnesite znesek, ki ste ga plačali za glavnico in obresti ali pustite polje prazno za izračun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: Balloon payment
sl: Zadnje odplačilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_balloonAmount)
en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
sl: Vnesite znesek končnega plačila obroka ali pustite polje prazno za izračun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Calculate
sl: Izračunaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Press this button to calculate/verify your loan details.
sl: Pritisnite ta gumb za izračun/preverjanje podrobnosti o vašem posojilu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Pressing this button calculates a possibly missing parameter for your loan or verifies that the values entered match. If something is not correct you will receive information about it.
sl: S pritiskom na ta gumb izračunamo morebiti manjkajoči parameter vašega posojila oz. preverimo, ali se vnesene vrednosti ujemajo. Če nekaj ni pravilno, boste prejeli informacije o tem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Now enter the information required for the periodic loan payments. If your regular payments contains any additional fees, click on the <b>Additional fees</b> button to enter them.
sl: Zdaj vnesite podatke, potrebne za redna odplačila posojila. Če vaša redna plačila vsebujejo morebitne dodatne pristojbine, kliknite <b>Dodatne pristojbine</b>, da jih vnesete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Principal + Interest
sl: Glavnica + obresti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AdditionalFeesWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_additionalFeesButton)
en: Additional Fees
sl: Dodatne pristojbine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: = periodical payments
sl: = periodična odplačila

en: Create a new asset account
sl: Ustvari nov račun imetij

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
sl: Če račun imetij še ne obstaja, pritisnite ta gumb, da ga ustvarite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this loan is for an asset, such as a car or a house, you can create the asset account now. An asset account represents the total value of an asset. The money from this loan will be transferred into the asset account you create or select.
    If this loan is a 'consumer loan' (money to use however you want), you can use a checking account instead.
sl: Če je posojilo namenjeno imetju, na primer avtomobilu ali hiši, lahko ustvarite račun imetij. Račun imetij predstavlja skupno vrednost imetja.Denar od tega posojila bo nakazan na račun premoženja, ki ste ga ustvarili ali izbrali.
    Če je to posojilo 'potrošniško posojilo' (denar, ki ga želite uporabiti, kakor želite), lahko namesto tega uporabite tekoči račun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontCreatePayoutCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_noPayoutTransaction)
en: Do not create payout transaction
sl: Ne ustvarite izplačilne transakcije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
sl: To odkljukajte, če refinancirate posojilo, ki že obstaja v KMyMoney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Refinance existing loan
sl: Refinanciranje obstoječega posojila

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AssetAccountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Asset Account
sl: Račun imetja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Loan account
sl: Račun posojila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Date of payment
sl: Datum plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: KMyMoney creates a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made. Please select the account to/from which payments will be made and the category the interest will be assigned to.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
sl: KMyMoney ustvari časovni načrt tega plačila in vas opozori, ko mora biti izvedeno plačilo. Izberite račun, na katerega / s katerega bodo plačila in kategorijo, ki bo dodeljena obrestim.<p>
    Če ste se odločili za beleženje vseh plačil, je ta datum že naveden. Če ste se odločili za beleženje samo plačil v tem letu, potem bo <b>Prvo plačilo zapadlosti</b> datum prvega plačila v tem letu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCategoryWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Interest category
sl: Kategorija obresti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_interestCategory)
en: The category the interest part of the payment will be assigned to. If you borrow money you usually have to pay interest, so this should be an expense category. If you lend the money, you receive the interest. In this case, select an income category here.
sl: Kategorija kamor bo dodeljen obrestni del plačila. Če si izposodite denar, morate običajno plačati obresti, zato bi to morala biti kategorija stroška. Če posodite denar pa prejmete obresti. V tem primeru izberite kategorijo dohodka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Payment account
sl: Plačilni račun

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_paymentAccount)
en: Select the account from which you make your periodical payments or where you receive regular payments in case you lend the money. In most cases, this is a checking account.
sl: Izberite račun, s katerega redno plačujete ali kamor prejemajte redna plačila, če ste posodili denar. V večini primerov je to tekoči račun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: First payment due on
sl: Prvo plačilo zapade na

en: KMyMoney New Account Setup
sl: Nastavitev novega računa KMyMoney

en: Broker
sl: Posrednik

en: Payout
sl: Izplačilo

en: Parent Account
sl: Nadrejeni račun

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
sl: Končano

en: Credit card payment
sl: Plačilo kreditne kartice

en: Loan payment for %1
sl: Plačilo posojila za %1

en: Loan payment
sl: Plačilo posojila

en: Amortization
sl: Amortizacija

en: User
sl: Uporabnik

en: Unable to create account: %1
sl: Ni mogoče ustvariti računa: %1

[ctx: Rounding method]
en: HalfUp
sl: Polovično navzgor

[ctx: Rounding method]
en: HalfDown
sl: Polovično navzdol

[ctx: Rounding method]
en: Round
sl: Zaokroži

[ctx: Rounding method]
en: Ceil
sl: Zaokroži na gor

[ctx: Rounding method]
en: Floor
sl: Zaokroži na dol

[ctx: Rounding method]
en: Truncate
sl: Poreži

[ctx: Rounding method]
en: Promote
sl: Promoviraj

[ctx: @info Warning that security is used in multiple accounts]
en: This security is used in multiple accounts. Changing the values below will be effective for all of them.
sl: Ta vrednostni papir je uporabljen v več računih. Sprememba spodnjih vrednosti bo veljala za vse.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KInvestmentDetailsWizardPage, KInvestmentDetailsWizardPage)
en: Security details
sl: Podrobnosti o vrednostnem papirju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
sl: Vnesite podrobnosti spodaj in kliknite <b>Naprej</b> za nadaljevanje vstopa v splet posodobite podrobnosti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_pricePrecision)
en: This determines how many digits after decimal symbol price can have.
sl: To določa, koliko števk po decimalnem simbolu ima lahko cena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_6)
en: Price precision
sl: Natančnost cene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Trading market
sl: Trg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_roundingMethod)
en: This controls what to do with digit situated after precision digits in amount values.
sl: To nadzoruje, kaj storiti s števko, ki se nahaja po decimalnih mestih natančnosti v številu vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Trading symbol
sl: Simbol trgovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Remainder
sl: Ostanek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Trading Currency
sl: Valuta trgovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Full name
sl: Polno ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identification
    number
sl: Identifikacijska
    številka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_createSymbolDuplicate)
en: Create duplicate of the symbol
sl: Ustvari duplikat simbola

note: i18n: ectx: property (title), widget (KInvestmentTypeWizardPage, KInvestmentTypeWizardPage)
en: Investment Type
sl: Vrsta naložbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: This wizard allows you to create a new investment.
sl: Ta čarovnik vam omogoča, da ustvarite novo naložbo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The first step in this process requires to provide an account name for the investment and select the type of investment. The following steps collect further details about the investment from you.
sl: Prvi korak v tem postopku zahteva navedbo imena računa za naložbo in izbiro vrste naložbe. V naslednjih korakih bomo od vas zbrali dodatne podrobnosti o naložbi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of investment
sl: Vrsta naložbe

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
sl: Ta čarovnik vam omogoča spreminjanje izbrane naložbe.

en: Unexpected error occurred while adding new investment
sl: Pri dodajanju nove naložbe je prišlo do nepričakovane napake

[ctx: @info:window]
en: Investment detail wizard
sl: Čarovnik za podrobnosti o naložbah

[ctx: @info:window]
en: Security detail wizard
sl: Čarovnik za podrobnosti o vrednostnih papirjih

[ctx: @info:tab Security edit wizard detail page]
en: Security details
sl: Podrobnosti o vrednostnem papirju

en: <qt>The security <b>%1</b> currently does not exist as sub-account of <b>%2</b>. Do you want to create it?</qt>
sl: <qt>Vrednostni papir<b>%1</b> trenutno ne obstaja kot podračun <b>%2</b>. Ali ga želite ustvariti?</qt>

en: Create security
sl: Ustvari vrednostni papir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewInvestmentWizard)
en: New Investment wizard
sl: Čarovnik za nove naložbe

note: i18n: ectx: property (title), widget (KOnlineUpdateWizardPage, KOnlineUpdateWizardPage)
en: Online Update
sl: Spletno posodabljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Select an online source and click <b>Finish</b> to store the investment data. If you do not want to use online updates, just leave the data as is.
sl: Izberite spletni vir in kliknite <b>Končaj</b>, da shranite podatke o naložbi. Če ne želite uporabljati spletnih posodobitev, preprosto pustite podatke takšne, kot so.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Use Finance::Quote
sl: Uporabi Finance::Quote

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Online Source
sl: Spletni vir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Factor
sl: Faktor

en: &Additional fees...
sl: Dodatne pristojbine...

en: Enter additional fees
sl: Vnesite dodatne pristojbine

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
sl: S tem dodate dodatne stroške, razen glavnice in obresti, ki jih vsebujejo vaša redna plačila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2)
en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
sl: 
    Če vaša redna plačila vsebujejo dodatne stroške, kliknite gumb "Dodatne pristojbine", da jih vnesete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_1_3)
en: = periodical payment:
sl: = periodično plačilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel,
en: Principal + Interest:
sl: Glavnica + obresti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2_2)
en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
sl: Če v vaše periodično plačilo niso vključene nobene dodatne pristojbine ali pa ste že vnesli vse takšne pristojbine, kliknite "Naprej".

en: Use this to create a new account to which the initial payment should be made
sl: Uporabite to da, ustvarite nov račun, na katerega je treba izvesti prvo plačilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_createNewAssetButton)
en: Press this to create a new asset account
sl: Pritisnite to, da ustvarite nov račun imetij

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CalculationOverviewWizardPage)
en: Calculation Overview
sl: Pregled izračuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel18_2)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown in the overview below. You can accept these values by selecting "Next" or change them by choosing "Back" to return to the input field for the information you want to change.
sl: 
    KMyMoney je izračunal posojilo, kot je prikazano v spodnjem pregledu. Lahko sprejmete te vrednosti z izbiro "Naprej" ali jih spremenite z izbiro "Nazaj" za vrnitev v polje za vnos podatkov, ki jih želite spremeniti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Loan amount:
sl: Znesek posojila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Interest rate:
sl: Obrestna mera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Term:
sl: Ročnost:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FinalPaymentWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Final amortization payment
sl: Končno plačilo amortizacije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, DurationWizardPage)
en: Duration
sl: Trajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15_2)
en: 
    Please enter the term of this loan or leave the field empty to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
sl: 
    Prosimo, vnesite ročnost tega posojila ali pustite polje prazno, da ga izračunate. Ročnost je čas, ki je potreben za popolno odplačilo posojila. Tokrat se lahko razlikuje od trenutka, ko je bila podpisana vaša posojilna pogodba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1_2)
en: Edit Loan Account Wizard
sl: Čarovnik za urejanje posojilnega računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: 
    Welcome to the Edit Loan Account Wizard. Please use this wizard to modify information about your loan account.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
sl: 
    Dobrodošli v čarovniku za urejanje posojilnega računa. Tega čarovnika uporabite za spremembo podatkov o vašem posojilnem računu.
    
    Prepričajte se, da imate ustrezne podatke na voljo. Običajno pridobite informacije iz pogodbe in zadnjega izpiska.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, EditSelectionWizardPage)
en: Edit selection
sl: Uredi izbiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_1)
en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
sl: 
    Izberite, katere podatke o posojilu želite spremeniti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editInterestRateButton)
en: Modify the interest rate
sl: Spremeni obrestno mero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherCostButton)
en: Modify additional fees
sl: Spremeni dodatne pristojbine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherInfoButton)
en: Modify other loan information
sl: Spremeni ostale podatke o posojilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editAttributesButton)
en: Modify loan attributes
sl: Spremeni posojilne lastnosti

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
sl: Vnesite datum začetka veljavnosti naslednjih sprememb. Vneseni datum mora biti kasnejši od otvoritvenega datuma tega računa (%1), a ne sme biti v prihodnosti. Privzeto bo danes.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, EffectiveDateWizardPage)
en: Effective date
sl: Datum začetka veljavnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_7)
en: When should the changes become active?
sl: Kdaj naj začnejo spremembe veljati?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17_2)
en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
sl: 
    Vnesite znesek končnega plačila amortizacije ali pustite polje prazno za izračun.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
sl: Vnesite datum, ko je / bo zapadlo prvo plačilo za to posojilo.

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
sl: Opomba: Za podrobnosti o prvem datumu zapadlosti glejte posojilno pogodbo. Upoštevajte, da se prvi rok zapadlosti običajno razlikuje od datuma, ko je bila pogodba podpisana

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
sl: Vnesite datum, prvo plačilo za to posojilo je moralo / mora biti letos.

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
sl: Opomba: Preprosto lahko ugotovite datum prvega plačila, če preverite zadnji izpisek lanskega leta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, FirstPaymentWizardPage)
en: Date of first payment
sl: Datum prvega plačila

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCalculationWizardPage)
en: Interest calculation
sl: Izračun obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12_2)
en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
sl: 
    Kdaj se izračuna dejanska obrestna mera?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnReceptionButton)
en: When the payment is received.
sl: Ko je plačilo prejeto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnPaymentButton)
en: When the payment is due.
sl: Ob zapadlosti plačila.

en: Create a new category
sl: Ustvari novo kategorijo

en: Use this to open the new account editor
sl: To uporabite za odpiranje novega urejevalnika računov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel20_2)
en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
sl: 
    Izberite kategorijo, ki ji želite dodeliti plačilo obresti oz. ustvarite novo kategorijo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14_2)
en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
sl: 
    Vnesite obrestno mero ali pustite to polje prazno, da jo izračunate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_3)
en: Current rate
sl: Trenutna obrestna mera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_4)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the interest rate then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
sl: KMyMoney lahko izračuna novo obrestno mero ali znesek za glavnico in obresti. Če poznate obrestno mero, jo vnesite tukaj.
    
    Če naj bi KMyMoney za vas izračunal to vrednost, pustite to polje prazno.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestTypeWizardPage)
en: Type of interest
sl: Vrsta obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: 
    Is the interest of this loan fixed over a period of time or is it adapted from time to time? If the interest rate changes during the amortization phase of the loan you should choose the option 'variable interest rate'.
sl: 
    Ali so obresti tega posojila določene v določenem časovnem obdobju ali so prilagojene od časa do časa? Če se obrestna mera spremeni v fazi amortizacije posojila izberite možnost 'spremenljiva obrestna mera'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fixedInterestButton)
en: Fixed interest rate
sl: Fiksna obrestna mera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_variableInterestButton)
en: Variable interest rate
sl: Variabilna obrestna mera

en: Edit loan wizard
sl: Čarovnik za urejanje posojila

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
sl: Opomba: tega računa danes ne boste mogli spremeniti, ker je otvoritveni datum "%1" je v prihodnosti. Ponovno obiščite to pogovorno okno, ko pride čas zanj.

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
sl: Vaša prejšnja izbira je bila "%1". Če izberete drugo možnost, bo KMyMoney zavrnil pravkar vnesene spremembe. Ali želite nadaljevati?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sl: Potrditev

en: The loan wizard is unable to calculate two different values for your loan at the same time. Please enter a value for the %1 on this page or backup to the page where the current value to be calculated is defined and fill in a value.
sl: Čarovnik za posojila ne more izračunati dveh različnih vrednosti vašega posojila istočasno. Vnesite vrednost za %1 na tej strani ali se vrnite na strani, kjer je določena trenutna vrednost, ki jo je treba izračunati, in izpolnite vrednost.

en: You selected, that payments have already been made towards this loan. This requires you to enter the loan amount exactly as found on your last statement.
sl: Izbrali ste, da so bila za to posojilo že opravljena plačila. To zahteva, da vnesete znesek posojila natančno tako, kot je navedeno na zadnjem izpisku.

en: interest rate
sl: obrestna mera

en: term
sl: ročnost

en: principal and interest
sl: glavnica in obresti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewLoanWizard)
en: New Loan Wizard
sl: Čarovnik novega posojila

en: calculate
sl: izračunaj

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
sl: Število plačil se je zmanjšalo, končno plačilo pa spremenjeno na %1.

en: The final payment has been modified to %1.
sl: Končno plačilo je bilo spremenjeno na %1.

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
sl: KMyMoney je za to posojilo izračunal končno plačilo v višini %1.

en: You have entered mis-matching information. Please backup to the appropriate page and update your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
sl: Vnesli ste napačne neujemajoče se informacije. Prosimo, spremenite svoje številke oz. pustite eno vrednost prazno, da jo izračuna KMyMoney

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LendBorrowWizardPage)
en: Lending or borrowing money
sl: Posojanje ali izposojanje denarja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: 
    Do you borrow or lend money?
sl: 
    Si izposojate ali posojate denar?

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
sl: V spodnje polje vnesite izvirni znesek posojila ali pustite prazno za izračun.

en: Please enter the remaining loan amount of last years final statement in the field below. You should not leave this field empty.
sl: Vnesite preostali znesek posojila iz zadnjega izpiska zadnjega leta v polje spodaj. Tega polja ne smete pustiti praznega.

en: To whom do you make payments?
sl: Komu plačujete?

en: Payments to
sl: Plačila za

en: From whom do you expect payments?
sl: Od koga pričakujete plačila?

en: Payments from
sl: Plačila od

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NameWizardPage)
en: Name of the loan
sl: Ime posojila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
sl: 
    Kako želite poimenovati to posojilo? Primeri za imena so 'posojilo za avto', 'šolsko posojilo', 'posojilo lastnika stanovanja'.

[ctx: @label loan name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewCalculateLoanWizardPage)
en: Calculate Loan
sl: Izračunaj posojilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: 
    You have successfully entered the general information about your loan. Next, KMyMoney needs some information about the calculation of the loan.
sl: 
    Uspešno ste vnesli splošne podatke o svojem posojilu. Za naprej KMyMoney potrebuje še nekaj podatkov o izračunu posojila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_4)
en: 1. General Information
sl: 1. Splošne informacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: 
    2. Calculate Loan
sl: 
    2. Izračun posojila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: 
    3. Payments
sl: 
    3. Plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
sl: 
    V prvem koraku vas bo KMyMoney vprašal nekaj splošnih informacij o posojilnem račun, ki ga je treba ustvariti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
sl: 
    2. Izračun posojila
    
    3. Plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1)
en: New Loan Account Wizard
sl: Čarovnik za novi posojilni račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: 
    Welcome to the New Loan Account Wizard which will guide you through the creation of a new loan e.g. for your home, your car or any other loan that you pay or gain interest for.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
sl: 
    Dobrodošli v čarovniku za novi posojilni račun, ki vas bo vodil skozi ustvarjanje novega posojila npr. za vaš dom, avto ali katero koli drugo posojilo, ki ga plačujete ali pridobivate obresti zanj.
    
    Prepričajte se, da imate ustrezne podatke na voljo. Običajno pridobite informacije iz pogodbe in zadnjega izpiska.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_2)
en: 
    In the following steps, KMyMoney supports you in setting up categories and schedules for your loan payments.
sl: 
    V naslednjih korakih vam bo KMyMoney pomagal pri nastavljanju kategorij in časovnih načrtov odplačil posojila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2_2)
en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
sl: 
    Vnesite znesek plačila za glavnico in obresti, ali pustite polje je prazno za izračun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_4)
en: Current amount
sl: Trenutni znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_5)
en: Principal and interest
sl: Glavnica in obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_5)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the amount for principal and interest then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
sl: KMyMoney izračuna ali novo obrestno mero ali znesek za glavnico in obresti. Če poznate znesek za glavnico in obresti, ga vnesite tu.
    
    Če naj bi KMyMoney za vas izračunal to vrednost, pustite to polje prazno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: 
    How often will there be payments made to this loan?
sl: 
    Kako pogosto bo odplačano to posojilo?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPaymentsWizardPage)
en: Payments?
sl: Plačila?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_2)
en: 
    Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
sl: 
    Ali je bilo to posojilo že kaj odplačano, ne glede ali je bilo vneseno v KMyMoney ali ne?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_noPreviousPaymentButton)
en: No, no payments were made yet.
sl: Ne, nobenih plačil še ni bilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_previousPaymentButton)
en: Yes, payments were made.
sl: Da, plačila so že bila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Dissagio) are not considered as payments in this context.
sl: Opomba: Plačila za pridobitev posojila (npr. dissagio) se ne štejejo za plačila v tem okviru.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, RecordPaymentWizardPage)
en: Recording payments?
sl: Ali že beležimo plačila?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
sl: 
    Ali želite zabeležiti vsa plačila tega posojila s KMyMoney?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_allPaymentsButton)
en: Yes, record all payments.
sl: Da, zabeležimo vsa plačila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_thisYearPaymentButton)
en: No, only record payments since the beginning of this year.
sl: Ne, zabeležimo samo plačila od začetka tega leta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2)
en: KMyMoney will create a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
sl: KMyMoney bo ustvaril časovni načrt teh plačil in vas opozoril, kadar koli mora biti izvedeno plačilo.<p>
    Če ste se odločili za beleženje vseh plačil, je ta datum že podan. Če ste se odločili za beleženje samo plačil v tem letu, je <b>Prvi rok zapadlosti plačila</b> datum prvega plačila v tem letu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_dueLabel)
en: First payment due on:
sl: Prvo plačilo zapade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_5)
en: Make payment from/to:
sl: Izvedi plačilo od/za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown below. If you want to accept these values use the "Finish" button to update your account, otherwise use the "Back" button to modify your settings.
sl: 
    KMyMoney je izračunal posojilo, kot je prikazano spodaj. Če želite sprejeti te vrednosti uporabite gumb "Dokončaj" za posodobitev računa, v nasprotnem primeru pa uporabite Gumb "Nazaj" za spremembo nastavitev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: Additional Fees:
sl: Dodatne pristojbine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2_2)
en: Total payment:
sl: Celotno plačilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2)
en: Valid from:
sl: Veljavno od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2_2)
en: Affected payments:
sl: Prizadeta plačila:

en: borrowed
sl: izposojeno

en: lend
sl: posodi

en: not assigned
sl: ni dodeljeno

en: on reception
sl: v dobivanju

en: on due date
sl: na datum zapadlosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2_2)
en: 
    This page summarizes the data you entered. If you need to modify anything, please use the "Back" button to go to respective page. Otherwise use the "Finish" button to create the account.
sl: 
    Na tej strani so povzeti podatki, ki ste jih vnesli. Če morate kaj spremeniti, uporabite gumb "Nazaj", da se pomaknete na ustrezno stran. V nasprotnem primeru uporabite Gumb "Končaj" za ustvarjanje računa.

[ctx: @title loan general information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_3)
en: Payee:
sl: Prejemnik plačila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_4)
en: First payment:
sl: Prvo plačilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_5)
en: Amount is:
sl: Znesek je:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Loan calculation
sl: Izračun posojila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15)
en: Periodic Payment:
sl: Periodično plačilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Interest category:
sl: Kategorija obresti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17)
en: Payment from:
sl: Plačilo iz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_3)
en: Next due date:
sl: Naslednji rok zapadlosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Final Payment:
sl: Končno plačilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_4)
en: Interest is due:
sl: Zapadlost obresti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Payment frequency:
sl: Frekvenca plačila:

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
sl: Dni

en: Weeks
sl: Tednov

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, VariableInterestDateWizardPage)
en: Date of next interest change
sl: Datum naslednje spremembe obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2)
en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
sl: 
    Izberite datum spremembe obrestne mere za to posojilo in frekvenco prihodnjih sprememb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Next interest change on
sl: Naslednja sprememba obresti na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Time until next change
sl: Čas do naslednje spremembe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
sl: Tipičen uporabnik KMyMoney vodi tekoči račun pri neki instituciji in ga uporablja za prejemanje denarja ali plačevanje računov. Če temu ni tako, počistite potrditveno polje spodaj in nadaljujte na naslednji strani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_haveCheckingAccountButton)
en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
sl: Imam tekoči račun, ki ga želim upravljati s KMyMoney

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNameEdit)
en: The name of the institution that issued the account.
sl: Ime institucije, ki je izdala račun.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNumberEdit)
en: Each institution has a bank code, known as routing number in the US or a sort code in the UK. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
sl: Vsaka institucija ima bančno kodo, znano kot usmerjevalna številka v ZDA ali sortna koda v Združenem kraljestvu. Vnesite jo tukaj. Če niste prepričani, pustite polje prazno. Spremenite jo lahko pozneje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name of the institution
sl: Ime institucije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumberEdit)
en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
sl: Na splošnem je institucija, ki je izdala račun, izdala tudi številko zanj. Vnesite ga sem. Če niste sigurni, lahko ta vnos kasneje spremenite.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNameEdit)
en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
sl: Vnesite opisno ime, ki ga bo KMyMoney uporabil za identifikacijo vašega tekočega računa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateEdit, m_openingDateEdit)
en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
sl: Vnesite datum, od kdaj nameravate spremljati transakcije na tem računu. To je običajno datum zadnjega izpiska. Če niste sigurni, pustite tako kot je.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of the account
sl: Številka računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name of the account
sl: Ime računa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalanceEdit)
en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
sl: Vnesite otvoritveno stanje na računu. To je običajno končno stanje zadnjega izpiska. Če niste sigurni , pustite, kot je.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
sl: Spodnja polja omogočajo vnos nekaterih informacij o tekočem račun. Ko čarovnik konča, bo vaš račun ustvarjen v KMyMoneyu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel3)
en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
sl: KMyMoney podpira več valut. Vaša poročila bodo temeljila na  privzeti valuta, ki jo lahko izberete tukaj. Za nove račune je privzeta tudi valuta, ki jo izberete tukaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
sl: Vnesite nekaj podatkov o sebi.<br><br>
    
    Te podatke boste videli in uporabili samo vi. Informacije se uporabljajo za osebno prilagoditev KMyMoney, za šifriranje datotek itd.

[ctx: @label email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Zip code
sl: Poštna številka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Welcome to KMyMoney!
sl: Dobrodošli v KMyMoney!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
sl: V tem računalniku ste prvič zagnali KMyMoney. Pred tem, da vam program lahko pomaga pri upravljanju financ, mora zbrati nekaj podatkov od vas.<p>
    
    Na naslednjih nekaj straneh vas bo vodil skozi korake, potrebne za nastavite program. To se bo zgodilo samo enkrat.

en: KMyMoney New File Setup
sl: Nastavitev nove datoteke KMyMoney

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
sl: Uvod

en: Personal Data
sl: Osebni podatki

en: Select Currency
sl: Izbira valute

en: Select Accounts
sl: Izbira računov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
sl: <p>KMyMoney lahko šifrira vašo podatkovno datoteko z uporabo šifriranja GPG. Šifriranje GPG je ena najvarnejših metod na svetu za zaščito podatkov. Vse od številk računov in drugih pomembne finančnih informacij bodo zelo varne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
sl: Če želite pregledati ali spremeniti nastavitve za KMyMoney po zaključku tega čarovnika, lahko to storite tako, da potrdite to polje. Če ne, samo kliknite <b>Naprej</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openConfigAfterFinished)
en: Configure preferences after finishing the wizard.
sl: Po končanem čarovniku spet nastavite nastavitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
sl: Možnosti nastavitev lahko kadar koli spremenite s pomočjo nastavljanja v pogovornem oknu. Preprosto izberite možnost <b>Nastavi KMyMoney...</b> v meniju <b>Nastavitve</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Select groups of accounts that correspond to the ways that you will use KMyMoney. Each group you select will cause several accounts and categories to be created. Select the groups that are relevant to you. You can always create additional accounts manually later.
sl: Izberite skupine računov, ki ustrezajo načinom uporabe KMyMoney. Vsaka izbrana skupina bo ustvarila več računov in kategorij, ki jih je treba ustvariti. Izberite skupine, ki so za vas pomembne. Vedno lahko kasneje ročno ustvarite dodatne račune.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
sl: KMyMoney podpira več valut, vendar bo ena od njih uporabljena kot osnovna valuta. Osnovna valuta se uporablja kot privzeta za nove račune in poročila. Na naslednjem seznamu izberite osnovno valuto.

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: ISO Code
sl: Koda ISO

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
sl: Simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
sl: <p>V spodnja polja vnesite nekaj informacij o sebi.</p>
    
    <p>Vse informacije niso obvezne in se uporabljajo samo za prilagajanje datoteke KMyMoney.</p>

en: Export KMyMoney reports
sl: Izvozi poročilo KMyMoney

en: Export in csv format (default)
sl: Izvozi v formatu csv (privzeto)

en: Export in HTML format
sl: Izvozi v formatu html

en: Export in xml format
sl: Izvozi v formatu xml

en: Create reference file from output
sl: Ustvari referenčno datoteko iz izhoda

en: Use info table for exporting
sl: Uporabi informacijsko tabelo za izvažanje

en: Use pivot table for exporting
sl: Uporabi vrtilno tabelo za izvažanje

en: Use query table for exporting (default)
sl: Uporabi tabelo poizvedbe za izvažanje (privzeto)

en: List all custom reports
sl: Napravi seznam vseh poročil po meri

en: Filename for generated output
sl: Ime datoteke za ustvarjeni izhod

en: Process a specific report
sl: Obdelaj določeno poročilo

en: Only one of --csv and --html is supported
sl: Podprta sta samo eden od --csv in --html

en: saving report '%1' into '%2'
sl: shranjevanje poročila '%1' v '%2'
