kmymoney2 - en to tr translation catalogue (3251 entries)

en: _Fees
tr: _Aidatlar

en: _Dividend
tr: _Temettü

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
tr: %1 İçeri aktarım hatası: Bu dosya geçerli bir KMM tablo dosyası değildir.

en: Invalid Statement
tr: Geçersiz Dosya

en: Importing statement for account %1
tr: %1 hesabı için tablo içeri aktarılıyor

en: Importing statement without transactions
tr: İşlemsiz tablo içeri aktarılıyor

en:   Statement balance is not contained in statement.
tr:   Bakiye beyanı beyanlarda bulunmuyor.

en:   Statement balance on %1 is reported to be %2
tr:   %1 üzerindeki hesap dengesi %2 de rapor edilmektedir

en:   Transactions
tr:   Aktarımlar

en:     %1 processed |     %1 processed
tr[0]:     %1 tamamlandı
tr[1]:     %1 tamamlandı

[ctx: x transactions have been added]
en:     %1 added |     %1 added
tr[0]:     %1 eklendi
tr[1]:     %1 eklendi

en:     %1 matched |     %1 matched
tr[0]:     %1 eşleşti
tr[1]:     %1 eşleşti

en:     %1 duplicate |     %1 duplicates
tr[0]:     %1 tekrarlı
tr[1]:     %1 tekrarlı

en:   Payees
tr: Alacaklılar

[ctx: x transactions have been created]
en:     %1 created |     %1 created
tr[0]:     %1 oluşturuldu
tr[1]:     %1 oluşturuldu

en: Error creating security record: %1
tr: Senet kaydı oluşturulurken bir hata oluştu: %1

en: Error
tr: Hata

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
tr: Bu içeriye aktarılmış hesapta güvenliği olmayan yatırım işlemleri içeriyor.  Bu işlemler yok sayılacaktır.

en: Security not found
tr: Senet bulunamadı

en: Statement Importer
tr: Tablo İçeri Aktarıcısı

en: This imported statement contains investment transactions with no share amount.  These transactions will be ignored.
tr: Bu içeriye aktarılmış hesap, hiç bir hisse tutarı bulunmayan yatırım işlemi içeriyor.  Bu işlemler yok sayılacaktır.

en: No share amount provided
tr: Hiç bir hisse miktar sağlanıyor

en: (Fees) %1
tr: (Ödemeler) %1

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
tr: "%1" kişisini alacaklı/alıcı olarak eklemek ister misiniz?

en: Selecting "Yes" will create the payee, "No" will skip creation of a payee record and remove the payee information from this transaction. Selecting "Cancel" aborts the import operation.
    
    If you select "No" here and mark the "Do not ask again" checkbox, the payee information for all following transactions referencing "%1" will be removed.
tr: "Evet" seçimi alacaklı oluşturacak, "Hayır" alacaklı kaydı oluşturma adımını atlayacak ve bu işlemden alacaklı bilgilerini kaldıracaktır. "İptal et" seçimi içeri aktarma işlemini durdurur.
    
    Eğer burada "Hayır" seçer ve "Tekrar sorma" onay kutusunu işaretlerseniz, "%1" referanslı bütün işlemlerinizden alacaklı bilgisi kaldırılacaktır.

en: New payee/receiver
tr: Yeni alacaklı/alıcı

en: Default Category for Payee
tr: Alacaklı için öntanımlı kategori

en: Please select a default category for payee '%1'
tr: Lütfen alacaklı '%1' için öntanımlı bir kategori seçiniz

en: Save Category
tr: Kategoriyi Kaydet

en: No Category
tr: Kategori Yok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAbort) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
tr: İptal

en: Unable to add payee/receiver
tr: Alacaklı/alıcı eklenemedi

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
tr: İçeri aktarılmış '%1' numaralı işlemi ekleme ya da eşleme sorunu: %2

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
tr: <b>Aşağıdaki hesap için bir tablo indirdiniz:</b><br/><br/>

en:  - Account Name: %1
tr:  - Hesap Adı: %1

en:  - Account Type: %1
tr:  - Hesap Türü: %1

en:  - Account Number: %1
tr:  - Hesap Numarası: %1

en: Do you want to import transactions to this account?
tr: İşlemleri bu hesaba aktarmak ister misiniz?

en: KMyMoney cannot determine which of your accounts to use.  You can create a new account by pressing the <b>Create</b> button or select another one manually from the selection box below.
tr: KMyMoney kullanmak istenen hesabı belirleyemedi. <b>Oluştur</b> butonuna basarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz ya da aşağıdaki seçim kutusundan başka bir hesap seçebilirsiniz.

en: No account information has been found in the selected statement file. Please select an account using the selection box in the dialog or create a new account by pressing the <b>Create</b> button.
tr: Seçilen tablo dosyasında hiçbir hesap bulunamadı. Lütfen iletişim penceresindeki seçim kutusundan bir hesap seçiniz ya da <b>Oluştur</b> butonuna basarak yeni bir hesap oluşturunuz.

en: Import transactions
tr: İşlemleri içeri aktar

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
tr: Bir hesap seçmeli, yeni bir tane oluşturmalı ya da <b>İptal Et</b> butonuna basmalısınız.

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%1</b><br/>Transaction: <i>%2 %3</i><br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
tr: KMyMoney içeri aktarılan işlem ile eşleşen programlanmış bir işlem buldu. <br/>Program adı:<b>%1</b><br/>İşlem:<i>%2%3</i><br/>KMyMoney'in aktarım eşleşebilsin diye bu programa girmesini ister misiniz?

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are one day apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched? | KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are %1 days apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
tr[0]: KMyMoney içeri aktarılan işlem ile eşleşen planlanmış bir işlem buldu. <br/>Program adı:<b>%2</b><br/>İşlem:<i>%3 %4</i><br/>Aktarım tarihleri bir gün arayla.<br/>KMyMoney'in aktarımlar eşleşebilsin diye bu programa girmesini ister msiiniz?
tr[1]: KMyMoney içeri aktarılan işlem ile eşleşen planlanmış bir işlem buldu. <br/>Program adı:<b>%2</b><br/>İşlem:<i>%3 %4</i><br/>Aktarım tarihleri %1 gün arayla.<br/>KMyMoney'in aktarımlar eşleşebilsin diye bu programa girmesini ister msiiniz?

en: Schedule found
tr: Zamanlama bulundu

en: Error while loading file '%1'.
tr: Dosya yüklenirken hata '%1'.

en: File access error
tr: Dosya erişim hatası

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
tr: <p><b>%1</b> bir şablon dosyası değildir.</p>

en: Filetype Error
tr: Dosya Tipi Hatası

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
tr: <p><b>%1</b> şablon dosyası okunurken dosyanın %2.satırının %3.sütununda hata oluştu</p>

en: Template Error
tr: Şablon Hatası

en: File '%1' not found.
tr: '%1' dosyası bulunamadı.

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
tr: <p><b>%2</b> şablon dosyasında geçersiz etiket <b>%1</b></p>

en: Loading template %1
tr: Şablon %1 yükleniyor

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
tr: <p><b>%2</b> şablon dosyasında geçersiz üst seviye hesap türü<b>%1</b></p>

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
tr: <p><b>%2</b> şablon dosyasında <b>%3</b> hesabı için <b>%1</b> geçersiz bayrak tipi</p>

en: Source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
tr: <placeholder>%1</placeholder> kaynak yok.

en: Cannot resolve input date.
tr: Girdi tarihi çözümlenemedi.

en: CSV source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
tr: <placeholder>%1</placeholder> CSV kaynağı yok.

en: Cannot find from and to currency.
tr: Gönderen ve alan para birimleri bulunamadı.

en: Local quote sources aren't supported.
tr: Yerel teklif kaynakları desteklenmiyor.

en: Fetching URL %1...
tr: %1 adresi getiriliyor...

en: [No identifier]
tr: [Tanımlayıcı yok]

en: <placeholder>%1</placeholder> skipped because it doesn't have identification number.
tr: <placeholder>%1</placeholder> atlandı çünkü kimlik numarası yok.

[ctx: The process x is executing]
en: Executing %1...
tr: %1 çalıştırılıyor...

en: Unable to launch: %1
tr: Başlatılamadı: %1

en: Failed to open downloaded file
tr: İndirilen dosya açılamadı

[ctx: Executing 'script' 'online source' 'investment symbol']
en: Executing %1 %2 %3...
tr: %1 %2 %3 çalıştırılıyor...

en: Unable to update price for %1
tr: %1 için fiyat güncellenemedi

en: Identifier found: '%1'
tr: Tanımlayıcı bulundu: %1

en: Price found: '%1' (%2)
tr: Fiyat bulundu: '%1' (%2)

en: Date found: '%1'
tr: Tarih bulundu: '%1'

en: Unable to update price for %1 (no price or no date)
tr: %1 için fiyat güncellenemedi (fiyat veya tarih yok)

en: Unable to update price for %1 (empty quote data)
tr: %1 için fiyat güncellenemedi (boş kota verisi)

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
tr: Standart adres defteri sahibi ile ilişki bulunamadığından veri yüklenemedi.

en: Address book import
tr: Adres defterini içeri aktar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPersonalDataDlg)
en: New File Dialog
tr: Yeni Dosya Penceresi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
tr: Kişisel bilgilerinizi girmek için bu pencereyi kullanın.
    
    Tüm bilgiler isteğe bağlıdır ve KMyMoney dosyanızı
    kişiselleştimeye yarar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: County/State:
tr: Ülke/Bölge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Street:
tr: Cadde:

[ctx: Email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
tr: E-posta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Your name:
tr: Adınız Soyadınız:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Telephone:
tr: Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Town:
tr: Şehir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Postal Code:
tr: Posta Kodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_loadAddressButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kabcBtn)
en: Load from Addressbook
tr: Adres Defterinden Yükle

en: %1 (Brokerage)
tr: %1 (Komisyon)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkPrice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_price) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceCol)
en: Price
tr: Fiyat

en: Price/share
tr: Fiyat/hisse senedi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: Transaction amount
tr: Aktarım tutarı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Interest
tr: Faiz

en: Fees
tr: Ücretler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_accountTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAccount) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_q
en: Account
tr: Hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: Shares
tr: Hisse senetleri

[ctx: Total value]
en: Total
tr: Toplam

en: Ratio 1/
tr: Oran 1/

en: Price/Share
tr: Fiyat/Paylaşım

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecurityDlg)
en: Security
tr: Senet

en: Asset account
tr: Varlık hesabı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tagTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_tagsView) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: Tag
tr: Etiket

en: Activity
tr: Hareketlilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: 
en: Date
tr: Tarih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, memoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkMemo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, memoTab) i18n: ectx: pro
en: Memo
tr: Hatırlatma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Status
tr: Durum

en: At least one split of the selected transaction references an account that has been closed. Editing the transactions is therefore prohibited.
tr: Seçilen işlemlerin bölümlerinden en az biri kapatılmış bir hesabı kaynak olarak kullanıyor.Bu nedenle işlemin düzenlenmesi yasaktır.

en: Cannot enter transaction with postdate prior to account's opening date.
tr: Hesabın açılış tarihinden küçük gönderim tarihli işlem giremezsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSkip) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: &Skip
tr: &Atla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Skip this transaction
tr: Bu aktarımı atla

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
tr: İçeri aktarılan işlemi atlamak ve bir sonraki ile devam etmek için bunu kullanın.

en: &Create...
tr: &Oluştur...

en: Create a new account/category
tr: Yeni bir hesap/kategori oluştur

en: Use this to add a new account/category to the file
tr: Dosyaya yeni hesap/kategori eklemek için kullanın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_kButtonAbort)
en: &Abort
tr: &Durdur

en: Abort the import operation and dismiss all changes
tr: Bütün değişikliklerden vazgeç ve içeri aktarma işlemini durdur.

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
tr: İçeri aktarımı durdurmak için bunu kullanın. Finansal veriniz QIF içeri aktarımı başlamadan önceki durumunda kalacaktır.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAccountSelectDlg)
en: Account selection
tr: Hesap seçimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Account to import to
tr: İçerisine aktarılacak hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createAssetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
tr: Oluştur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOK) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk)
en: OK
tr: Tamam

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAvailableCurrencyDlg)
en: Select currencies to add
tr: Eklenecek para birimlerini seçin

[ctx: @title header of the currency name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
tr: İsim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList)
en: ID
tr: Kimlik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBackupDlg)
en: Backup
tr: Yedekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtAutoMount)
en: If your system does not use an automounter, make sure you mark the checkbox below to "mount this directory before backing up."
tr: Sisteminiz bir otomatik bağlayıcı kullanmıyorsa, "yedeklemeden önce bu dizini monte etmek" için aşağıdaki onay kutusunu işaretlediğinizden emin olun.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Device options
tr: Aygıt seçenekleri

[ctx: This is the mount point]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMountPoint)
en: Mount Point:
tr: Bağlama Noktası:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Select mount point
tr: Bağlanma noktasını seç

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Use this to browse to the mount point.
tr: Bağlanma noktasına gözatmak için bunu kullanın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseButton)
en: C&hoose...
tr: Se&ç...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountCheckBox)
en: Mount this directory before backing up.
tr: Yedeklemeden önce bu dizini bağlayın.

en: At least one transaction/schedule still references the category <b>%1</b>.  However, at least one category with the same currency must exist so that the transactions/schedules can be reassigned.
tr: En az bir işlem/program hala <b>%1</b> kategorisini kaynak olarak kullanıyor.  Ancak aynı para birimi içeren en az bir kategori olmak zorundadır ki işlemler/programlar yeniden atanabilsin.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
tr: Bu iletişim penceresi yeni kategori yaratılmasına izin vermiyor. Lütfen listeden bir kategori seçin.

en: Category creation
tr: Kategori oluşturma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCategoryReassignDlg)
en: Reassign categories
tr: Kategorileri yeniden ata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions, schedules and budgets associated with the selected category need to be re-assigned to a different category before the selected category can be deleted. Please select a category from the list below.
tr: Seçili kategori silinmeden önce bu kategori ile ilişkilendirilmiş işlemler, programlar ve bütçelerin farklı bir kategoriye yeniden atanması gerekmektedir. Lütfen aşağıdaki listeden bir kategori seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available categories:
tr: Kullanılabilir kategoriler:

en: Please choose the type of import you wish to perform.  A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
tr: Lütfen gerçekleştirmek istediğiniz içe aktarım türünü seçiniz.  Seçim kutusundan bir öge
     seçtiğinizde güncellenen içe aktarım türünün basit açıklaması, ekranın alt kısmında
     mevcuttur.
    
    Bir içe aktarım türü seçtiğinizde lütfen Tamam düğmesine basınız.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, promptLabel)
en: Choose import type:
tr: İçeri aktarım türü seçin:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KChooseImportExportDlg)
en: Choose Import Type Dialog
tr: İçeri Aktarım Türü Seçme Penceresi

en: Please choose the type of export you wish to perform.  A simple explanation
    of the export type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an export type please press the OK button.
tr: Lütfen gerçekleştirmek istediğiniz dışa aktarım türünü seçiniz.  Seçim kutusundan bir
    öge seçtiğinizde güncellenen dışa aktarım türünün basit açıklaması,
     ekranın alt kısmında mevcuttur.
    
    Bir dışarı aktarım türü seçtiğinizde lütfen Tamam düğmesine basınız.

en: Choose export type:
tr: Dışarı aktarım türü seçin:

en: Choose Export Type Dialog
tr: Dışarı Aktarım Türü Seçme Penceresi

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
tr: QIF dosyaları muhasebe programı Quicken tarafından oluşturuldu.
    Eğer bu türü seçerseniz, Quicken biçimi ile ilgili
    daha fazla bilgi isteyen bir pencere açılacaktır.

en: The CSV type uses a comma delimited text file that can be used by
    most popular spreadsheet programs available for Linux and other operating
    systems.
tr: CSV türü Linux ve diğer işletim sistemleri ile uyumlu popüler
    çalışma tablosu programlarınında kullandığı virgülle ayrılmış
    metin dosyasını kullanır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Please choose the type of import you wish to perform.   A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
tr: Lütfen istediğiniz içeri aktarma türünü seçin.   İçeri aktarımın basit bir açıklaması
    ekranın alt kısmındadır ve seçim kutusundan
    bir öge seçtiğinizde güncellenir.
    
    İçeri aktarım türünü seçtiğinizde lütfen Tamam düğmesine basın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Some description
tr: Bazı açıklamalar

en: Transaction %1 has no splits
tr: %1 aktarımı hisse içermiyor

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>Alacaklı değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>Hesap değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>Aktarım hesabı değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
tr: Aktarımı böl

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>Kategori değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

[ctx: Empty memo]
en: empty
tr: boş

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>Hatırlatma değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

[ctx: No number]
en: empty
tr: boş

en: <p>Number changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>NUmara değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>Tutar değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
tr: <p>Uzlaşma bayrağı değiştirildi.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Eski: <b>%1</b>, Yeni: <b>%2</b></p>

en: Fatal error in determining data: %1
tr: Veriler belirlenirken sonlandırıcı hata oluştu: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KConfirmManualEnterDlg)
en: Confirm Manual Enter
tr: Elle Girişi Onayla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_message)
en: The following changes have been made to the transaction data:
tr: Aşağıdaki değişiklikler işlem verilerine yansıtılmıştır:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Please choose what you wish to do with the above changes
tr: Lütfen yukarıdaki değişiklikler ile ne yapmak istediğinizi seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_discardRadio)
en: &Discard the changes and enter the original transaction into the register.
tr: &Değişiklikleri iptal et ve asıl aktarımı kayda ekle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_onceRadio)
en: Enter &these new values this one time, for this occurrence only.
tr: Sadece bu olay için &bir kez bu yeni değerleri girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_setRadio)
en: Set all further occurrences &in this schedule to be these values.
tr: Bu programdaki diğer tüm olayları bu &değerlere ayarla.

en: User
tr: Kullanıcı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyCalculator)
en: Exchange Rate/Price Editor
tr: Dönüşüm Oranı /Fiyat Düzenleyici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, amountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_amountTab) i18n
en: Amount
tr: Tutar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2_2)
en: Convert
tr: Çevir

[ctx: @label convert from stock to currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label100)
en: to
tr: için

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_updateButton) i18n: ectx: label, entry (PriceHistoryUpdate), group (General Options)
en: Update price history
tr: Fiyat geçmişini güncelle

en: Cannot set %1 as base currency: %2
tr: %1 temel para birimi olarak ayarlanamadı: %2

en: Set base currency
tr: Temel para birimini ayarla

en: Cannot update currency. %1
tr: Para birimi güncellenemedi. %1

en: Update currency
tr: Para birimini güncelle

en: Cannot create new currency. %1
tr: Yeni para birimi oluşturulamadı. %1

en: New currency
tr: Yeni para birimi

en: Rename currency
tr: Para birimini yeniden adlandır

en: Delete currency
tr: Para birimini sil

en: Select as base currency
tr: Temel para birimi olarak seç

en: Cannot delete currency %1. %2
tr: %1 para birimi silinemedi. %2

[ctx: @title:column currency ISO4217 code]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: ISO 4217 ID
tr: ISO 4217 Kimliği

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditorDlg)
en: Currency editor
tr: Para birimi düzenleyici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Symbol:
tr: Sembol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountFraction)
en: Smallest cash unit:
tr: En küçük makit birimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpricePrecision)
en: Price precision:
tr: Fiyat hassasiyeti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_nameCol) i18
en: Name
tr: İsim

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName)
en: Enter the name of the currency here (e.g. Euro)
tr: Buraya para biriminin adını girin (ör. Avro)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leIsoCode)
en: <html><head/><body><p>Enter the ISO4217 code for the currency here (e.g. EUR for the Euro). This cannot be changed once the currency is created.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Para birimi için ISO4217 kodunu buraya girin (ör. Avro için EUR). Bu, para birimi oluşturulduktan sonra değiştirilemez.</p></body></html>

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leSymbol)
en: Enter the monetary symbol of the currency here (e.g. € for the Euro)
tr: Birimin simgesini buraya yazın (örn. Avro için €)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leAccountFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for bank accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
tr: Banka hesapları için kullanılan para biriminin en küçük kısmını buraya girin. Para birimi oluşturulduktan sonra bu değiştirilemez.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leCashFraction)
en: Enter the smallest fraction of the currency used for cash accounts here. This cannot be changed once the currency is created.
tr: Nakit hesaplar için kullanılan para biriminin en küçük kısmını buraya girin. Para birimi oluşturulduktan sonra bu değiştirilemez.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p>Enter the rounding method used for this currency.  See <span style=" font-weight:600;">What's this</span> for more details.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Bu para birimi için kullanılan yuvarlama yöntemini girin. Daha fazla ayrıntı için <span style=" font-weight:600;">Bu nedir</span> konusuna bakın.</p></body></html>

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">RoundNever</span></p><p>Don't do any rounding, simply truncate and print a warning in case of a remainder. Otherwise the same as RoundTrunc.</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundFloor</span></p><p>Round to the largest integral value not greater than the value. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundCeil</span></p><p>Round to the smallest integral value not less than the value. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -0.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundTruncate</span></p><p>No rounding, simply truncate any fraction</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundPromote</span></p><p>Use RoundCeil for positive and RoundFloor for negative values. E.g. 0.5 -&gt; 1.0 and -0.5 -&gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfDown</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.5 -&gt; 0.0 and 0.6 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfUp</span></p><p>Round up or down with the following constraints: 0.1 .. 0.4 -&gt; 0.0 and 0.5 .. 0.9 -&gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundRound</span></p><p>Use RoundHalfDown for 0.1 .. 0.4 and RoundHalfUp for 0.6 .. 0.9. Use RoundHalfUp for 0.5 in case the resulting numerator is odd, RoundHalfDown in case the resulting numerator is even. E.g. 0.5 -&gt; 0.0 and 1.5 -&gt; 2.0</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">RoundNever</span></p><p>Yuvarlama yapmayın, sadece kısalt ve bir kalan durumunda uyarı yap. Aksi takdirde RoundTrunc ile aynıdır.</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundFloor</span></p><p>Değerden büyük olmayan en büyük integral değerine yuvarlayın. Örneğin. 0,5 -gt; 0.0 ve -0.5 -gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundCeil</span></p><p>Değerden küçük olmayan en küçük integral değerine yuvarlayın. Örneğin. 0,5 -gt; 1.0 ve -0.5 -gt; -0.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundTruncate</span></p><p>Yuvarlama yok, herhangi bir kesri kesmeniz yeterli</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundPromote</span></p><p>Pozitif değerler için RoundCeil ve negatif değerler için RoundFloor kullanın. Örneğin. 0,5 -gt; 1.0 ve -0.5 -gt; -1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfDown</span></p><p>Aşağıdaki kısıtlamalarla yukarı veya aşağı yuvarlayın: 0.1 .. 0.5 -gt; 0.0 ve 0.6 .. 0.9 -gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundHalfUp</span></p><p>Aşağıdaki kısıtlamalarla yukarı veya aşağı yuvarlayın: 0.1 .. 0.4 -gt; 0.0 ve 0.5 .. 0.9 -gt; 1.0</p><p><span style=" font-weight:600;">RoundRound</span></p><p>0.1 .. 0.4 için RoundHalfDown ve 0.6 .. 0.9 için RoundHalfUp kullanın. Elde edilen payın tek olması durumunda 0,5 için RoundHalfUp'ı, elde edilen payın çift olması durumunda RoundHalfDown'ı kullanın. Örneğin. 0,5 -gt; 0.0 ve 1.5 -gt; 2.0</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Never
tr: Asla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Floor
tr: Taban

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Ceil
tr: Tavan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Truncate
tr: Kırp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Promote
tr: Terfi ettir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Round
tr: Yuvarla

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditEquityEntry)
en: Edit Equity
tr: Özkaynağı Düzenle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Stock
tr: Stok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Mutual Fund
tr: Müşterek Sermaye

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Bond
tr: Bono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Smallest fraction:
tr: En küçük bölüm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblType)
en: Investment Type:
tr: Yatırım Türü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEquityName)
en: Equity Name:
tr: Özkaynağın Adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Market Symbol:
tr: Pazar Sembolü:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Price History
tr: Fiyat geçmişi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
tr: Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEdit)
en: Edit
tr: Düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
tr: Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel)
en: Cancel
tr: İptal

en: Direct deposit
tr: Doğrudan depozit

en: Manual deposit
tr: kılavuz mevduat

en: Direct debit
tr: Doğrudan tahsilat

en: Standing order
tr: Ödeme emri

en: Bank transfer
tr: Banka aktarımı

en: Write check
tr: Çek yaz

[ctx: Other payment method]
en: Other
tr: Diğer

en: Next due date
tr: Sonraki ödeme tarihi

en: Unable to add scheduled transaction: %1
tr: Programlanmış işlem eklenemedi: %1

en: Add scheduled transaction
tr: Programlanmış işlem ekle

en: Reset Last Payment Date
tr: Son Ödeme Tarihini Sıfırla

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
tr: '%1' zamanlanmış aktarımı düzenlenemedi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditScheduleDlg)
en: Edit Scheduled transaction
tr: Programlanmış işlemi düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Schedule name:
tr: Zamanlama adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Frequency:
tr: Sıklık:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_frequencyNoEdit)
en: Number of selected periods between entries
tr: Girişler arasındaki seçilen dönemlerin sayısı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_paymentInformation)
en: Payment information
tr: Ödeme bilgileri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Payment method
tr: Ödeme şekli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Options
tr: Seçenekler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the previous processing day
tr: Tarihi bir önceki işlem günü ile değiştir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the next processing day
tr: Tarihi bir sonraki işlem günü ile değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If this schedule occurs on a non-processing day:
tr: Eğer bu program hafta sonuna rastlıyorsa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_estimateEdit)
en: The amount is an estimate because it varies for each payment
tr: Her ödeme için değiştiğinden tutar tahminidir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoEnterEdit)
en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
tr: Zamanı geçtiğinde kayıt yerine bu programı otomatik olarak gir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_endSeriesEdit)
en: This schedule will end at some time
tr: Bu program yakın zamanda sonlanacak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel1)
en: Number of transactions remaining:
tr: Bekleyen aktarım sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel2)
en: Date of final transaction:
tr: Son aktarımın tarihi:

en: Unable to load schedule details
tr: Zamanlama ayrıntıları yüklenemedi

en: <p>Please check that all the details in the following dialog are correct and press OK.</p><p>Editable data can be changed and can either be applied to just this occurrence or for all subsequent occurrences for this schedule.  (You will be asked what you intend after pressing OK in the following dialog)</p>
tr: <p>Aşağıdaki pencerede doğru olan bütün detayları seçin ve Tamam tuşuna basın.</p><p>Düzenlenebilir veriler değiştirilebilir ve sadece bu olaya ya da bu programdaki bütün sonraki olaylara uygulanabilir.  (Aşağıdaki pencerede Tamam tuşuna bastıktan sonra neleri seçeceğiniz size sorulacaktır)</p>

en: Enter scheduled transaction
tr: Programlanmış işlem gir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEnterScheduleDlg)
en: Enter Schedule
tr: Zamanlama Girin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Schedule Details
tr: Program Ayrıntıları

[ctx: @label schedule name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Name:
tr: İsim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type:
tr: Tür:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_helpButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonHelp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpButton)
en: Help
tr: Yardım

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter the transaction and advance the next due date of this schedule to the next payment date.
tr: İşlem girin ve programın vadesini sonraki ödeme tarihi olarak planlayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enterButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter
tr: Gir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonSkip)
en: Do not enter the transaction but advance the next due date of this schedule to the next payment date.
tr: İşlem girmeyin fakat programın vadesini sonraki ödeme tarihi olarak planlayın.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Do not enter or skip payments for this schedule but continue with the next schedule.
tr: Bu program için ödemeleri atla ya da girme fakat sonraki programla devam et.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Ignore
tr: Yoksay

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: Cancel processing of schedule entry.
tr: Program işleyişini iptal et.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EquityPriceUpdateConfDlg)
en: Updating price configuration
tr: Fiyat yapılandırması güncelleniyor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Updating price policy
tr: Fiyat politikası güncelleniyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateAll)
en: Update all
tr: Tümünü güncelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateMissing)
en: Update &missing
tr: Eksikleri &güncelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateDownloaded)
en: Update downloaded
tr: İndirileni güncelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateSource)
en: Update from the same source
tr: Aynı kaynaktan güncelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ask)
en: Ask
tr: Sor

[ctx: Equity name]
en: Name
tr: İsim

[ctx: Internal identifier]
en: Internal ID
tr: Dahili Kimlik

[ctx: Online quote source]
en: Source
tr: Kaynak

en: %1 units in %2
tr: %2 içerisinde %1 birim

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
tr: %2' den %1 için kur farkı alınamadı. Bu seferlik bu adım atlanacak.

en: Price Update Failed
tr: Fiyat Güncelleme Başarısız Oldu

en: Failed to retrieve a quote for %1 from %2.  Press <b>No</b> to remove the online price source from this security permanently, <b>Yes</b> to continue updating this security during future price updates or <b>Cancel</b> to stop the current update operation.
tr: %2'den %1 için fiyat bilgisi alınamadı.  Bu teminattan kalıcı olarak çevrim içi fiyat kaynağını çıkarmak için <b>Hayır</b> tuşuna, gelecekteki fiyat güncellemeleri sırasında bu teminatı güncellemeye devam etmek için <b>Evet</b> tuşuna ya da devam eden güncelleme işlemini durdurmak için <b>İptal Et</b> tuşuna basın.

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
tr: Senet güncellenemedi <b>%1</b>: %2

en: For <b>%1</b> on <b>%2</b> price <b>%3</b> already exists.<br>Do you want to replace it with <b>%4</b>?
tr: <b>%1</b> için <b>%2</b> üzerindeki <b>%3</b> fiyatı zaten mevcut.<br>Onu <b>%4</b> olarak güncellemek ister misiniz?

en: Price Already Exists
tr: Fiyat Zaten Mevcut

en: Price for %1 updated (id %2)
tr: %1 ögesinin fiyatı güncellendi (no %2)

en: Received a price for %1 (id %2), but this symbol is not on the list. Aborting entire update.
tr: %1 (numara %2) için fiyat alındı, fakat bu sembol listede yok. Girilen güncelleme iptal ediliyor.

en: Received an invalid price for %1, unable to update.
tr: %1 için geçersiz bir fiyat alındı, güncellenemedi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEquityPriceUpdateDlg)
en: Update Stock and Currency Prices
tr: Stok ve Para Birimi Fiyatlarını Güncelle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, lvEquityList)
en: List of known Equities, and the date they were last updated on.
tr: Son güncelleme tarihleri bilinen hisse senetleri listesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure
tr: Yapılandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateAll)
en: Update All
tr: Tümünü Güncelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateSelected)
en: Update Selected
tr: Seçileni Güncelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Status:
tr: Durum:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KFindTransactionDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KTransactionFilter) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReportConfigurationFilterDlg)
en: Search transactions
tr: Aktarımları ara

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_resultPage)
en: Result
tr: Sonuç

en: Found %1 matching transaction (D %2 / P %3 = %4) | Found %1 matching transactions (D %2 / P %3 = %4)
tr[0]: %1 eşleşen işlem bulundu (D %2 / P %3 = %4)
tr[1]: %1 eşleşen işlemler bulundu (D %2 / P %3 = %4)

en: Found %1 matching transaction | Found %1 matching transactions
tr[0]: Eşleşen %1 işlem bulundu
tr[1]: Eşleşen %1 işlem bulundu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportVerifyDlg)
en: Verify Import
tr: Aktarımı Doğrula

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KLoadTemplateDlg)
en: MyDialog
tr: BenimDiyaloğum

en: Merge Transactions
tr: Aktarımları Birleştir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyFileInfoDlg)
en: File Information
tr: Dosya Bilgileri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Created on
tr: Oluşturulma zamanı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last modified on
tr: Son düzenlenme zamanı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Base currency
tr: Temel para birimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Payees
tr: Alacaklılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Institutions
tr: Şirketler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Accounts/Categories
tr: Hesaplar/Kategoriler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, transactionGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, transactionTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4
en: Transactions
tr: Aktarımlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Splits
tr: Bölümler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMyMoneyBriefSchedule)
en: Schedules
tr: Zamanlamalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Prices
tr: Fiyatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Type
tr: Tür

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Total
tr: Toplam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_closed) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Closed
tr: Kapatılmış

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
tr[0]: Seçilen fiyat girdisini gerçekten silmek istiyor musunuz?
tr[1]: Seçilen fiyat girdilerini gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Delete price information
tr: Fiyat bilgisini sil

en: New price...
tr: Yeni fiyat...

en: Edit price...
tr: Fiyat düzenle...

en: Online Price Update...
tr: Çevrimiçi Fiyat Güncelle...

en: Delete price...
tr: Fiyat sil...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyPriceDlg)
en: Price Editor
tr: Fiyat Düzenleyici

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Remove this price item from the file
tr: Bu fiyat ögesini dosyadan kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Commodity
tr: Mal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Stock Name
tr: Hisse senedi adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Currency
tr: Para birimi

[ctx: Price source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Source
tr: Kaynak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAllPrices)
en: Show all stored prices
tr: Kaydedilen tüm fiyatları göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Add a new entry
tr: Yeni girdi ekle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new price entry.
tr: Yeni bir fiyat girdisi ekle.

[ctx: @action add new price]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editSecurityButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify the selected entry
tr: Seçilen girdiyi düzenle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Change the details of selected price information.
tr: Seçilen fiyat bilgilerinin ayrıntılarını değiştir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify
tr: Düzenle

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsOnlineQuotes) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuoteButton)
en: Online Quotes
tr: Çevrimiçi Aktarımlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete this entry
tr: Bu girdiyi sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
tr: Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_categoryTab) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: Category
tr: Kategori

en: Split Options
tr: Ayırma Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Edit...
tr: Düzenle...

[ctx: To duplicate a split]
en: Duplicate
tr: Çoğalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Delete...
tr: Sil...

en: will be calculated
tr: hesaplanacak

en: You are about to delete the selected split. Do you really want to continue?
tr: Seçili bölümü silmek üzeresiniz. Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: You need to assign a category to this split before it can be entered.
tr: Giriş yapabilmek için önce bu bölüme bir kategori atamanız gerekmektedir.

en: Enter split
tr: Bölüm gir

en: Is a sub account
tr: Bir alt hesaptır

[ctx: default price mode]
en: (default)
tr: (öntanımlı)

en: Price per share
tr: Hisse başına fiyat

en: Total for all shares
tr: Tüm hisselerin toplamı

en: VAT account
tr: KDV'li hesap

en: Asset
tr: Varlık

en: Liability
tr: Borç

en: Income
tr: Gelir

en: Expense
tr: Gider

en: Option has been disabled because there are transactions assigned to this account
tr: Bu hesaba atanmış işlemler bulunduğundan seçenek devre dışı bırakıldı

en: Option has been disabled because there is another account flagged to be an opening balance account for this currency
tr: Bu para birimi için bir açılış bakiyesi hesabı olarak işaretlenen başka bir hesap olduğu için seçenek devre dışı bırakıldı

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
tr: Bir ad belirlemediniz.
    Lütfen bu alanı doldurun.

en: Please select a parent account.
tr: Lütfen bir üst hesap seçin.

en: (No Institution)
tr: (Şirket Yok)

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
tr: <b>%1</b> adlı bir kategori zaten var. Aynı isimle ikinci bir kategori oluşturamazsınız.

en: You have selected to suppress the display of unused categories in the KMyMoney configuration dialog. The category you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in the accounts/categories view.
tr: KMyMoney yapılandırma penceresinden kullanılmayan kategorilerin görünürlüğünü durdurmayı seçmiştin. Bundan dolayı yeni oluşturulan kategori ancak kullanıldığında görüntülenebilecek. Aksi halde, Hesaplar/Kategoriler altında saklanacak.

en: Hidden categories
tr: Gizli kategoriler

en: Is a sub account of %1
tr: %1 hesabının bir alt hesabı

en: Cannot add institution
tr: Şirket eklenemedi

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
tr: <p>Kategori <b>%1</b> mevcutta yok. Oluşturmak ister misiniz?</p><p><i>Üst hesap öntanımlı <b>%2</b> olacak fakat aşağıdaki pencereden değiştirilebilir</i></p>

en: Create category
tr: Kategori oluştur

en: Create a new Category
tr: Yeni bir Kategori Oluştur

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewAccountDlg)
en: New Account Dialog
tr: Yeni Hesap Penceresi

[ctx: Account general settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_generalTab)
en: General
tr: Genel

[ctx: account name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
tr: İsim:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Opening information
tr: Bilgiler açılıyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currencyText)
en: Currency:
tr: Para birimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingDateLabel)
en: Date:
tr: Tarih:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Balance:
tr: Bakiye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Last check number:
tr: Son çek numarası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Notes:
tr: Notlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxNoVat)
en: No auto-VAT-assignment
tr: Otomatik VAT ataması yapma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Price entry
tr: Fiyat girişi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxPreferred)
en: Preferred Account
tr: Tercih Edilen Hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_costCenterRequiredCheckBox)
en: Cost Center assignment required
tr: Maliyet Merkezi ataması gerekli

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: <html><head/><body><p>Flag this account to be an opening balance account</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Bu hesabı bir açılış bakiyesi hesabı olarak işaretleyin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: Opening Balance Account
tr: Açılış Bakiyesi Hesabı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_institutionTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_institutionBox)
en: Institution
tr: Şirket

[ctx: create new institution]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New...
tr: Yeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Number:
tr: Numara:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_hierarchyTab)
en: Hierarchy
tr: Hiyerarşi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount
tr: Alt-hesap:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_limitsTab)
en: Limits
tr: Sınırlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
tr: Bu sayfada belli limitlere izin verilir. KMyMoney, hesap bakiyeniz belli bir limite ulaştığında sizi uyaracak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Absolute limit
tr: Mutlak sınır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_maxCreditLabel)
en: Maximum credit limit
tr: En yüksek kredi sınırı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_minBalanceLabel)
en: Minimum balance
tr: En düşük bakiye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Early warning
tr: Erken uyarı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_taxTab)
en: Tax
tr: Vergi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: VAT details
tr: VAT detayları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatCategory)
en: VAT category
tr: VAT kategorisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: VAT percentage
tr: VAT yüzdesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatAssignment)
en: Enable auto VAT assignment
tr: Otomatik KDV atamasını etkinleştir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_amountGroupBox)
en: Amount entered
tr: Girilen miktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_grossAmount)
en: Gross amount
tr: Brüt tutar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_netAmount)
en: Net a&mount
tr: Net t&utar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxTax)
en: Include on Tax Reports
tr: Vergi raporları dahil

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
tr: Şirket ad alanı boş. Lütfen şirket adı giriniz.

en: Adding New Institution
tr: Yeni Şirket Ekleniyor

[ctx: @info:usagetip]
en: The protocol part has been removed by KMyMoney because it is fixed to https for security reasons.
tr: Protokol kısmı güvenlik nedeniyle https olarak sabitlendiği için KMyMoney tarafından kaldırılmıştır.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBankDlg)
en: New Institution Dialog
tr: Yeni Şirket Penceresi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Institution Details
tr: Şirket Detayları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Telephone/Fax:
tr: Telefon/Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Website
tr: İnternet sitesi

[ctx: institution name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
tr: İsim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: City:
tr: Şehir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Routing Number:
tr: Yönlendirme Numarası:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewEquityEntryDlg)
en: New Equity
tr: Yeni Özkaynak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol)
en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
tr: Yatırım fonu ya da hisse senedi için ticari semboller gerekli değildir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtEquityName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtEquityName)
en: Name of the company, or mutual fund.
tr: Şirketin adı, ya da yatırım fonu.

en: To be able to merge previous selected payees, please select a payee from the list below or create a new one.
tr: Önceki seçilen alacaklıları birleştirmek mümkün, lütfen aşağıdaki listeden bir alacaklı seçin veya yeni bir tane oluşturun.

en: The transactions associated with the selected payees need to be re-assigned to a different payee before the selected payees can be deleted. Please select a payee from the list below.
tr: Seçilen alacaklılar silinmeden önce onlarla ilişkili işlemlerin farklı bir alacaklıya yeniden atanması gerekmektedir. Lütfen aşağıdaki listedem bir alacaklı seçin.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
tr: Bu pencere yeni alacaklı oluşturulmasına izin vermez. Lütfen listeden bir alacaklı seçin.

en: Payee creation
tr: Alacaklı oluşturma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KPayeeReassignDlg)
en: Reassign payees
tr: Alacaklıları yeniden ata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available payees:
tr: Mevcut alacaklılar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_copyToMatchList)
en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
tr: Yukarıda seçilen alacaklıların eşleşme listesine silinen isimler atandı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Choose XML if unsure.
tr: Emin değilseniz XML'i seçin.

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextBrowser, textBrowser)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney supports multiple storage types. The availability of storage types depends on the presence of plugins and their activation in the application settings.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />If you are uncertain what to choose here, then <span style=" font-weight:600;">XML</span> is probably your best choice.</p></body></html>
tr: <!DOCTYPE HTML KAMU "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head>< meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { boşluk: ön sarma; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align ="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney çoklu depolama türleri destekler. Depolama türlerinin kullanılabilirliği, eklentilerin varlığına ve uygulama ayarlarında etkinleştirilmelerine bağlıdır.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left :0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />Burada ne seçeceğinizden emin değilseniz, o zaman <span style=" font-weight:600 ;">XML</span> muhtemelen en iyi seçiminizdir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Storage type to use for your data
tr: Veriniz için kullanılacak depolama türü

en: Select Transaction
tr: İşlem Seç

en: Select a transaction and press the OK button or use Cancel to select none.
tr: Bir işlem seçmek için Tamam düğmesine basın ya da hiçbir şey seçmemek için İptal Et seçeneğini kullanın.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSortOptionDlg) i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_availableList)
en: Sort options
tr: Sıralama seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useDefault)
en: Use default
tr: Öntanımlıı kullan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitCorrectionDlg)
en: Correct splits
tr: Bölümleri düzelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, question)
en: How do you want to proceed?
tr: Nasıl devam etmek istiyorsunuz?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continueBtn)
en: Continue to edit splits
tr: Bölümleri düzenlemek için devam et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leaveBtn)
en: Leave %1 unassigned.
tr: %1 ögesini atanmamış olarak bırak.

en: Clear &All
tr: Tümünü &Temizle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Clear all splits
tr: Bütün bölümleri sil

en: Use this to clear all splits of this transaction
tr: İşlemin bölümlerini silmek için bunu kullan

en: Clear &Zero
tr: &Sıfır Olanları temizle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Removes all splits that have a value of zero
tr: Değeri sıfır olan bütün bölümleri çıkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: &Merge
tr: &Birleştir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merges splits with the same category to one split
tr: Aynı kategorili bölümleri bir bölüme birleştirir

en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split
tr: Aynı kategori için birden fazla bölüm girişiniz olduğu ve bunları tek bir bölüm olarak saklamak istediğinizde

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
tr: Bölümlerin toplamı %2 iken bu işlemin toplam tutarı %1. Kalan %3 atanmamış.

en: Change &total amount of transaction to %1.
tr: İşlemin t&oplam miktarını %1 olarak değiştir.

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
tr: &Tüm bölümler arasında %1 farkı dağıt.

en: &Leave total amount of transaction at %1.
tr: İşlemin toplam &tutarını %1 olarak bırak.

en: &Leave %1 unassigned.
tr: %1 ögesini &atanmamış olarak bırak.

en: You are about to delete all splits of this transaction. Do you really want to continue?
tr: İşlemin bütün bölümlerini silmek üzeresiniz. Gerçekten devam etmek istiyor musunuz?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitTransactionDlg)
en: Split transaction
tr: Aktarımı böl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Unassigned
tr: Atanmamış

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Sum of splits
tr: Bölümlerin toplamı

en: This dialog does not allow new tags to be created. Please pick a tag from the list.
tr: Bu pencere yeni etiketler oluşturulmasına izin vermiyor. Lütfen listeden bir etiket seçin.

en: Tag creation
tr: Etiket oluşturma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTagReassignDlg)
en: Reassign tags
tr: Etiketleri yeniden ata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions associated with the selected tags need to be re-assigned to a different tag before the selected tags can be deleted. Please select a tag from the list below.
tr: Seçilen etiketleri silmeden önce bu etiketlerle ilişkilendirilmiş işlemleri farklı bir etikete yeniden atamak gerekir. Lütfen aşağıdaki listeden bir etiket seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available tags:
tr: Mevcut etiketler:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTemplateExportDlg)
en: Template Export Attributes
tr: Şablon Dışa Aktarma Öznitelikleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short description
tr: Kısa açıklama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Long Description
tr: Uzun açıklama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
tr: Başlık

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KUpdateStockPriceDlg)
en: New price entry
tr: Yeni fiyat girişi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsColors)
en: Color settings
tr: Renk ayarları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_useCustomColors)
en: Custo&m colors
tr: Öz&el renkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Ledger group separator
tr: Muhasebe defteri grup ayırıcısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Required field
tr: Zorunlu alan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Imported transaction
tr: İçeriye aktarılmış işlem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Matched transaction
tr: Eşleşen işlem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Erroneous transaction
tr: Hatalı işlem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Missing conversion rate
tr: Eksik dönüştürme değeri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsIcons) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsFonts)
en: Font settings
tr: Yazı tipi ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemFont)
en: Use system fonts
tr: Sistem yazı tiplerini kullan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualFontsFrame)
en: Individual font settings
tr: Kişisel yatı tipi ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (listCellFont), group (List Options)
en: Cell font
tr: Hücre yazı tipi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: label, entry (listHeaderFont), group (List Options)
en: Header font
tr: Başlık yazı tipi

en: Choose file path
tr: Yolu seçin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsGeneral)
en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

[ctx: @title global settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Global
tr: Genel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Startup options
tr: Başlangıç seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplash)
en: Show splash screen
tr: Açılış ekranını göster

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Autosave options
tr: Otomatik kaydetme seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveFile)
en: Autosave periodically
tr: Belirli aralıklarla otomatik olarak kaydet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: minutes
tr: dakika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveOnClose)
en: Autosave when file is modified upon close
tr: Kapatılırken değiştirilmiş dosyayı otomatik kayıt etme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Setup number of backups to keep (local file only)
tr: Saklanacak yedeğin sayısı (yerel dosyalar sadece)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Whenever the current data is saved into a local file, KMyMoney keeps the selected number of previous states of the file.
    
    Set it to 0 to turn the feature off.
tr: Mevcut veri yerel dosyaya kaydedildiğinde, KMyMoney dosyanın seçilen numara kadar önceki versiyonunu saklar.
    
    Bu özelliği kapatmak için 0 ayarla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of backups to keep (0=off)
tr: Saklanacak yedek sayısı (0=kapalı)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fiscal Year
tr: Mali Yıl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Your fiscal year starts on
tr: Mali yılınızın başlangıcı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: January
tr: Ocak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: February
tr: Şubat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: March
tr: Mart

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: April
tr: Nisan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: May
tr: Mayıs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: June
tr: Haziran

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: July
tr: Temmuz

[ctx: @item the month August]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: August
tr: Ağustos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: September
tr: Eylül

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: October
tr: Ekim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: November
tr: Kasım

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: December
tr: Aralık

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: External programs
tr: Harici uygulamalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calculator
tr: Hesap Makinesi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Views
tr: Görünümler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_StartLastViewSelected)
en: Startup page options
tr: Başlangıç sayfası seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Start with ho&mepage
tr: Başlangıç sayfası ile &başla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Start with last selected view
tr: Seçilen son görünüm ile başla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_viewType)
en: Type of the KMyMoney view
tr: KMyMoney görünüm türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: List
tr: Liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Tree
tr: Ağaç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5)
en: Tabbed
tr: Sekmeli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTitleBar)
en: Show title bar on each page
tr: Her sayfada başlık çubuğunu göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncLedgerInvestment)
en: Synchronize account selection of ledger and investment view
tr: Defterin hesap seçimi ve yatırım görünümünü eşitle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFilter)
en: Filter
tr: Filtre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Accounts / Categories
tr: Hesaplar / Kategoriler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
tr: Bu seçenek en az bir işlem tarafından kullanılmayan bütün kategorileri kategori görünümünde gizler. Bütün kategoriler kategori seçim listesinde gösterilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: Do not show unused categories
tr: Kullanılmayan kategorileri gösterme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpertMode)
en: Show equity accounts
tr: Özkaynak hesapları göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: This option will display the categories in the accounts view also.
tr: Bu seçenek kategorileri hesaplar görünümde de gösterecek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: Show categories in the accounts list view
tr: Hesaplar listesinde kategorileri göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceEquities)
en: Do not show zero balance equities
tr: Sıfır bakiyeli sermayeleri gösterme

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
tr: Bu seçenek programlar görünümde bütün tamamlanmış programları gizler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: Do not show finished schedules
tr: Tamamlanmış programları gösterme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Do not show transactions prior to
tr: Bundan daha önceki işlemleri gösterme

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
tr: Bu seçenek defter görünümünde bütün uzlaştırılmış işlemleri gizler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: Do not show reconciled transactions
tr: Uzlaştırılmış işlemleri gösterme

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Support
tr: Destek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Logging
tr: Günlük tutma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Log path
tr: Günlük yolu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On choosing a log file path please keep in mind that log files may contain sensitive data (e.g. passwords in clear-text etc).
tr: Bir günlük dosyası yolu seçerken, günlük dosyalarının hassas veriler içerebileceğini lütfen unutmayın (örneğin, düz metin parolalar gibi).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logImportedStatements) i18n: ectx: label, entry (logImportedStatements), group (List Options)
en: Log imported statements
tr: İçe aktarılmış ifadeleri günlükle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logOfxTransactions) i18n: ectx: label, entry (logOfxTransactions), group (List Options)
en: Log OFX transactions
tr: OFX işlemlerini günlükle

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsHome)
en: Homepage Settings
tr: Başlangıç Sayfası Ayarları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Move selected item up
tr: Seçilen ögeyi yukarı taşı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
tr: Seçilen ögeyi listede bir konum yukarı kaydırmak için bunu kullan.

[ctx: @action move item up]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Up
tr: Yukarı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Move selected item down
tr: Seçilen ögeyi aşağı taşı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
tr: Seçilen ögeyi listede bir konum aşağı kaydırmak için bunu kullan.

[ctx: @action move item down]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Down
tr: Aşağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
tr: Seçilen girdiler uygulamanın ana sayfasında gösterilir.<p>
    Ana sayfanın düzenini özelleştirmek için düğmeleri ve onay kutularını kullan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox)
en: Homepage/Summary page scaling
tr: Anasayfa/Özet sayfa ölçekleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, percentageLabel)
en: Zoom factor:
tr: Yakınlaşma oranı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberZoomFactor)
en: Remember zoom factor when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
tr: Programdan ayrılırken fare tekerleği kullanılarak elle değiştirildiyse yakınlaştırma faktörünü hatırlayın

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox2)
en: Account information display
tr: Hesap bilgi ekranı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLimitInfo)
en: Show Account Limit Information
tr: Hesap Limiti Bilgilerini Göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts)
en: Show balance-status of mapped online accounts
tr: Çevirim içi hesaplara eşlenmiş bilanço-durumu göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfUnmarkedTransactions)
en: Show number of not marked transactions per account [!M]
tr: Hesap başına işaretlenmemiş işlemlerin sayılarını göster [!M]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfClearedTransactions)
en: Show number of cleared transactions per account [C]
tr: Hesap başına temizlenmiş işlemlerin sayılarını göster [C]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfNotReconciledTransactions)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account [!R]
tr: Hesap başına uzlaşılmamış (işaretlenmemiş + temizlenmiş) işlemlerin sayısını göster [!R]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceLiabilities)
en: Hide liability accounts with zero balance
tr: Sıfır bakiyeli borç hesaplarını gizle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualIconsFrame)
en: Individual icon settings
tr: Kişisel simge ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (IconsTheme), group (List Options)
en: Icon theme
tr: Simge teması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTip)
en: <html><head/><body><p align="center">Tip: Install Oxygen, Tango or Breeze icon theme to get wider selection.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p align="center">İpucu: Daha fazla seçenek için Oxygen veya Tango simge temalarını yükleyin.</p></body></html>

[ctx: General settings]
en: General
tr: Genel

en: Home
tr: Başlangıç

[ctx: Ledger view settings]
en: Ledger
tr: Ana Hesap Defteri

en: Scheduled
    transactions
tr: Zamanlanmış
    aktarımlar

en: Colors
tr: Renkler

en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

en: Icons
tr: Simgeler

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: New Quote Source
tr: Yeni Aktarım Kaynağı

en: CSV profile <b>%1</b> already exists.<br>Do you want to overwrite it?
tr: <b>%1</b> CSV profili zaten var.<br>Üzerine yazmak ister misiniz?

en: CSV Profile Already Exists
tr: CSV Profili Zaten Mevcut

en: Security <b>%1</b> uses this quote source.<br>Do you really want to remove it?
tr: Güvenlik <b>%1</b> bu alıntı kaynağını kullanıyor.<br>Gerçekten kaldırmak istiyor musunuz?

en: Delete quote source
tr: Alıntı kaynağını sil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupParsing)
en: <i>Enter regular expressions which can be used to parse the data returned from the URL entered above.  The symbol, price, and date must be found in the quote data to be usable. You may also try the KMyMoney user's mailinglist at <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> to find what settings work for other users in your country.</i>
tr: <i>Yukarıda girilen adresten dönen verileri ayrıştırmada kullanılacak düzenli ifadeleri girin.  Kullanılabilir olması için dönen verilerin içinde sembol, fiyat ve tarih bilgileri bulunmalıdır. Ülkendeki diğer kullanıcılar hangi ayarlarla çalıştığını bulmak için KMyMoney kullanıcıları e-posta listesini <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> deneyebilirsiniz.</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupParsing) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab)
en: Details
tr: Ayrıntılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Date Format
tr: Tarih Biçimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editIdentifier)
en: Regular Expression to extract the identifier from the downloaded data
tr: İndirilmiş veriden tanımlayıcıyı elde etmek için düzenli ifade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDateFormat)
en: Regular Expression to extract the date from the downloaded data
tr: İndirilmiş verilerden tarih çekmek için düzenli ifade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: URL to be used to download the quote
tr: URL fiyat bilgisi indirmek için kullanılacak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: Enter the URL from which stock quotes will be fetched.  <b>%1</b> will be replaced with the symbol for the security being quoted. For currency conversions, <b>%2</b> will be replaced with the currency to be quoted and <b>%1</b> with the currency the quote is based on.
tr: Hisse fiyatlarını getirecek adresi girin.  <b>%1</b> fiyatı belirlenmiş teminat sembolü ile değiştirilecektir. Para birimi dönüşümleri için, <b>%2</b> fiyatı belirlenmiş para birimi ve piyasa değeri ile fiyatlandırılmış para birimi <b>%1</b> ile değiştirilecektir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editPrice)
en: Regular Expression to extract the price from the downloaded data
tr: İndirilen verilerden fiyat ayıklamak için düzenli ifade

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: <p>For easier processing of the data returned by the online source, KMyMoney usually strips unused parts before it is parsed with the regular expressions. If matching of the fields relies on those items, then use this option to turn stripping off.</p>
    
    <p>The following items are usually removed by stripping:
    
    <ul>
    <li>HTML tags such as <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& encoded characters such as <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>duplicate whitespace</li>
    </ul>
    </p>
tr: <p>Çevrim içi kaynaklardan gelen verilerin daha kolay işlenmesi için, KMyMoney genellikle düzenli ifadelere göre ayrıştırmadan önce kullanılmayan kısımları çıkarır. Eğer alanların eşleştirilmesi bu ögelere dayanıyorsa, o zaman etiket çıkarma işlemini kapatma seçeneğini kullanın.</p>
    
    <p>Aşağıdaki ögeler genellikle etiket çıkarma işlemi ile çıkarılır:
    
    <ul>
    <li>Örnek HTML etiketler <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& örnek şifrelenmiş karakterler <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>çift boşluk</li>
    </ul>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: Skip HTML stripping
tr: HTML etiket çıkarma işlemini atla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identify by
tr: Buna göre tanımla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new source entry for online quotes
tr: Çevirim içi bilgi için yeni kaynak girdisi oluşturunuz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new entry for online quotes
tr: Çevirim içi bilgi için yeni girdi oluşturmak için bunu kullanınız

[ctx: @action create new quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the selected source entry
tr: Seçilmiş kaynak girdisini sil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected online source entry
tr: Çevirim içi kaynak girdisini silmek için bunu kullanın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dumps CSV profile used for importing downloaded prices, which can be customized by user in CSV Importer.
tr: İndirilen fiyatların içe aktarımında kullanmak için CSV profilinin dökümünü alır, bu döküm kullanıcı CSV içe aktarıcısında özelleştirilebilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dump CSV
tr: CSV Dökümünü Al

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered data and stores it
tr: Girilen verileri kabul eder ve kaydeder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to accept the modified data.
tr: Değiştirilmiş verileri kabul etmek için bunu kullan.

[ctx: @action update quotes from online quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
tr: Güncelle

en: KMyMoney Plugins
tr: KMyMoney Eklentileri

en: Payee Identifier
tr: Ödeyen Tanımlayıcı

en: Online Banking Operations
tr: Çevrimiçi Bankacılık İşlemleri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsRegister)
en: Register settings
tr: Kaydetme ayarları

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Display
tr: Göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid) i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (List Options)
en: Show a grid in the register
tr: Kayıt yerinde bir tablo göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRegisterDetailed) i18n: ectx: label, entry (ShowRegisterDetailed), group (List Options)
en: Show all register entries in full detail
tr: Tüm kayıt girişlerini bütün detaylarıyla göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens)
en: Using the ledger lens shows the details for the transaction that has focus in the ledger. Usually, when using the transaction form, only a one line summary is displayed for each transaction as the details are shown in the form.
tr: Defter objektifi kullanmak defterde odaklanılan işlem için detayları gösterir. Genellikle işlem formu kullanıldığında detay olarak her işlem için bir satır özet gösterilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens) i18n: ectx: label, entry (LedgerLens), group (General Options)
en: Use the ledger lens
tr: Defter objektifi kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TransactionForm) i18n: ectx: label, entry (TransactionForm), group (General Options)
en: Show transaction form
tr: İşlem biçimini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowNrField)
en: Always show a No. field
tr: No. alanını her zaman göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Draws a larger header above each group of transactions. The grouping depends on the current sort order.
tr: Her bir işlem grubunun başına daha büyük bir başlık çizer. Gruplama mevcut sıralamaya bağlıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Show group header between transactions
tr: İşlemler arasındaki grup başlığını göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFiscalMarker)
en: Show header for the previous and current fiscal year
tr: Şu anki ve bir önceki mali yılın başlığını göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: If a planned transaction is overdue, today's date is used by default as the posting date. With this option, the originally planned date is used instead.
tr: Planlanan bir işlemin vadesi geçmişse, kayıt tarihi olarak varsayılan olarak bugünün tarihi kullanılır. Bu seçenekle, bunun yerine başlangıçta planlanan tarih kullanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: Display overdue schedules with planned date
tr: Planlanan tarih ile gecikmiş programları görüntüleyin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sorting)
en: Sorting
tr: Sıralama

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Normal view
tr: Normal görünüm

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Reconciliation view
tr: Uzlaştırma görünümü

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Search view
tr: Arama görünümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Use the <i>left</i> and <i>right</i> buttons to add and remove sort options. Use the <i>up</i> and <i>down</i> buttons to modify the sort order. Double-Click a selected entry to toggle the sort order between <i>ascending</i> and <i>descending</i>.
tr: Sıralama seçeneklerini eklemek ya da çıkarmak için <i>Sol</i> ve <i>sağ</i> düğmeleri kullanın. Sıralama düzenini değiştirmek için <i>yukarı</i> ve <i>aşağı</i> düğmelerini kullanın. <i>artan</i> ve <i>azalan</i> arasında sıralama düzenini değiştirmek için seçilen bir girdiyi çift tıklayın.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage1)
en: Data entry
tr: Veri girdisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoIncCheckNumber) i18n: ectx: label, entry (AutoIncCheckNumber), group (General Options)
en: Auto increment check number
tr: Otomatik artan çek numarası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusChangeIsEnter) i18n: ectx: label, entry (FocusChangeIsEnter), group (General Options)
en: Keep changes when selecting a different transaction/split
tr: Farklı bir işlem/bölüm seçildiğinde değişiklikleri sakla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnterMovesBetweenFields)
en: Use Enter to move between fields
tr: Alanlar arasında hareket etmek için Enter tuşunu kullan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Mark this option, if you always want to match names e.g. for payees from the start. If unset, any substring is matched.
tr: Eğer alacaklılar için adları başlangıçta eşleştirmek istiyorsanız, bu seçeneği işaretleyin. Eğer işaretlenmediyse, hiçbir alt karakter dizisi eşleştirilmeyecek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Match names from start
tr: Baştan isimleri eşleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
tr: Uzlaştırılmış veri girdikten sonra, verilerle eşleşen işlemler otomatik olarak tespit edildi (bazı durumlarda bunu yapmak mümkün değildir).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: Automatic reconciliation
tr: Otomatik uzlaştırma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_1) i18n: ectx: label, entry (initialDateFieldCursorPosition), group (List Options)
en: Initial cursor position within the date field
tr: Tarih alanı içindeki ilk imleç konumu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Month
tr: Ay

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Year
tr: Yıl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default reconciliation state
tr: Öntanımlı uzlaştırma durumu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation of an account
tr: Bir hesabın uzlaştırılması sırasında girilen işlem için öntanımlı uzlaştırma durumu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Not reconciled
tr: Uzlaştırılmamış

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Cleared
tr: Temizlendi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: Reconciled
tr: Uzlaştırılmış

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoFillTransaction)
en: Autofill
tr: Otomatik Doldurma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Do not auto-fill transaction data at all.
tr: İşlem verileri hiçbir zaman otomatik doldurulmaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: No Autofill
tr: Otomatik Doldurma Yok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Collect all transactions for the given payee. Treat all transactions that refer to the same category and have an amount with +/- X % as identical. If more than one transaction is found, a list of them is presented to the user.
    
    Selecting 0% will list all transactions.
tr: Verilen alıcı için bütün işlemleri topla. Aynı kategoriye ait ve +/- X eş miktara sahip bütün işlemleri işle. Eğer birden fazla işlem bulunursa, kullanıcılara bunların listesini göster.
    
    0% seçimi bütün işlemleri listeleyecek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: The data of the last transaction assigned to the category used most often for this payee is autofilled into the transaction editor.
tr: Alacaklının en sık kullandığı kategoriye atanan son işlem verileri işlem düzenleyiciye otomatik dolduruldu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: With previously most often used transaction for the payee
tr: Alacaklı için önceden daha sık kullanılan işlem ile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoFillDifference)
en: Two transactions are usually treated identical for autofill, if they refer the same accounts. They are treated as different transactions though, when their amount varies by more than the percentage given here.
tr: Aynı hesabı işaret eden iki işlem genellikle otomatik doldurma için özdeş kabul edilir. Burada verilen yüzdeden daha yüksek oranda fark içeren işlemler ayrı işlemler olarak kabul edilirler.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: If this option is checked the memos from the previous transaction will be used otherwise the memos will not be considered when the transaction is autofilled.
tr: Eğer bu seçenek işaretlenirse önceki işlemin hatırlatma notları kullanılacak diğer türlü işlem otomatik doldurulduğunda hatırlatma notları dikkate alınmayacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: Use memos from previous transaction
tr: Önceki işlemden hatırlatmaları kullan

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage2)
en: Import
tr: İçeriye Aktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Match transactions within days
tr: Gün içindeki işlemleri eşleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_matchInterval)
en: Search for matching transactions within the range of the posting date of the imported transaction +/- the number of given days.
tr: Verilen gün sayıları +/-  ile içeri aktarılmış işlemlerin gönderim tarih aralığındaki eşleşen işlemleri ara.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Whenever a new payee is detected during import of a statement, the user will be asked to assign a default category for this user when this option is selected.
tr: Bir bilançonun içeri aktarımı sırasında yeni bir alacaklı tespit edildiği zaman, bu seçenek seçildiğinde, bu kullanıcıya öntanımlı bir kategori ataması istenecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Ask for a new payee's default category
tr: Yeni alacaklının öntanımlı kategorisi için sor

[ctx: Holiday region (region language)]
en: Holidays for %1 (%2)
tr: %1 için tatiller (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsSchedules)
en: Schedule Settings
tr: Zamanlama Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckSchedule)
en: Check schedules on startup
tr: Zamanlamaları başlangıçta kontrol et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: label, entry (CheckSchedulePreview), group (General Options)
en: Enter transactions this number of days in advance
tr: Gelecekteki bu sayıdaki gün için işlemleri girin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, processingDaysBox)
en: Processing Days
tr: İşlem Günleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calendarLabel)
en: Use holiday calendar for region
tr: Bölge için tatil takvimi kullan

[ctx: @item no holiday region selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_holidayRegion)
en: (None)
tr: (Hiçbiri)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: label, entry (SchedulePreview), group (General Options)
en: Number of days to preview schedules in ledger
tr: Muhasebe defteri içindeki programın ön izleme gün sayısı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TestDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitAdjustDialog)
en: Dialog
tr: Pencere

en: Payer/Receiver
tr: Ödeyen/Alıcı

en: Category/Account
tr: Kategori/Hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Number
tr: Numara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tagsLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Tags
tr: Etiketler

en: Transfer from
tr: Gelen aktarım

en: Transfer to
tr: Giden aktarım

en: Select autofill transaction
tr: Otomatik doldurulan aktarımı seç

en: Do you want to replace memo<p><i>%1</i></p>with memo<p><i>%2</i></p>in the other split?
tr: <p><i>%1</i></p>notunu<p><i>%2</i></p>ile değiştirmek ister misiniz?

en: Copy memo
tr: Notu kopyala

en: This transaction has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transaction may result in rounding errors. Do you want to continue?
tr: Bu işlem ikiden fazla bölüm içeriyor ve farklı para birimi tabanlı(%1). İşlemleri değiştirmek için bu hesabı kullanma yuvarlama hatalarıyla sonuçlanabilir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: At least one of the selected transactions has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transactions may result in rounding errors. Do you want to continue?
tr: Seçilen işlemlerden en az bir tanesi ikiden fazla bölüm içeriyor ve farklı para birimi tabanlı(%1). İşlemleri değiştirmek için bu hesabı kullanma yuvarlama hatalarıyla sonuçlanabilir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: <center>Processing schedule for %1.</center>
tr: <center>%1 için plan işleniyor.</center>

en: Check number <b>%1</b> has already been used in account <b>%2</b>.<center>Do you want to replace it with the next available number?</center>
tr: <b>%2</b> hesabında <b>%1</b> numarası zaten kullanılmıştı.<center>Bu numarayı sonraki kullanılabilir numara ile değiştirmek ister misiniz?</center>

en: Duplicate number
tr: Numarayı çoğalt

en: Storing transactions
tr: İşlemler kaydediliyor

en: &Enter
tr: &Gir

en: Use this to enter the transaction into the ledger.
tr: Aktarımları ana hesap defterine eklemek için bunu kullan.

en: &Schedule
tr: &Zamanla

en: Accepts the entered data and stores it as schedule
tr: Girilmiş verileri kabul eder ve program olarak depolar

en: Use this to schedule the transaction for later entry into the ledger.
tr: Deftere sonradan girişi yapılacak işlemi planlamak için bunu kullan.

en: The transaction you are about to enter has a post date in the future.<br/><br/>Do you want to enter it in the ledger or add it to the schedules?
tr: Girmek üzere olduğunuz işlem ileri bir gönderim tarihine sahip.<br/><br/>Bu işlemi deftere girmek istersiniz misiniz ya da programlara eklemek ister misiniz?

[ctx: Dialog caption for 'Enter or schedule' dialog]
en: Enter or schedule?
tr: Gir ya da programla?

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the warning balance of %2.
tr: <b>%1</b> hesap bakiyesi %2 bakiyenin altına düştü.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the minimum balance of %2.
tr: <b>%1</b> hesap bakiyesi %2 en düşük bakiyenin altına düştü.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit warning limit of %2.
tr: <b>%1</b> hesap bakiyesi %2 en yüksek kredi uyarı sınırının altına düştü.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit limit of %2.
tr: <b>%1</b> hesap bakiyesi %2 en yüksek kredi sınırının altına düştü.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_idGroup)
en: GPG encryption
tr: GPG şifrelemesi

en: Addressbook integration
tr: Adres defteri birleştirilmesi

en: Holiday regions integration
tr: Tatil zamanlarının birleştirilmesi

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager by KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
tr: 
    KMyMoney, KDE için Kişisel Mali Durum Yöneticisi.
    
    Lütfen kod ve/veya öneriler ile bu projeye katkıda bulunmayı düşünün.

en: Compiled with the following optional features:
    %1
tr: Aşağıdaki isteğe bağlı özellikler ile derlendi:
    %1

en: Core engine, Release Manager, Project admin
tr: Temel motor, Sürüm Yöneticisi, Proje yöneticisi

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Inactive member.
tr: Aktif olmayan üye.

en: Initial idea, much initial source code, Project admin
tr: İlk fikir, ilk kaynak kodlar, Proje yöneticisi

en: Forecast, Reports
tr: Tahminler, Raporlar

en: Reporting logic, OFX Import
tr: Raporlama, OFX içeri aktarıcısı

en: Database backend, maintainer stable branch
tr: Veritabanı arka planı, sürdürücü sabit alt grup

en: Project Admin
tr: Proje Yöneticisi

en: Database backend
tr: Veritabanı arka ucu

en: Documentation and user support
tr: Belgelendirme ve kullanıcı desteği

en: Initial investment support
tr: İlk yatırım desteği

en: Developer & Artist
tr: Geliştirici & Sanatçı

en: Icons & splash screen
tr: Simgeler ve açılış resmi

en: Patches and port to kde4
tr: Kde4 için yamalar ve bağlantı noktası

en: Patches
tr: Yamalar

en: Patches, packaging and KF5-CI for OS X
tr: OS X için yamalar, paketleme ve KF5-CI

en: CSV import/export
tr: CSV içe/dışa aktar

en: Equity
tr: Özkaynak

en: The file has been changed, save it?
tr: Dosya değiştirildi, kaydedilsin mi?

en: <p>The account "%1" was previously created as loan account but some information is missing.</p><p>The new loan wizard will be started to collect all relevant information.</p><p>Please use KMyMoney version 0.8.7 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.</p>
tr: <p>Daha önceden kredi hesabı olarak oluşturulan "%1" hesabı bazı eksik bilgiler içeriyor.</p><p>Yeni kredi sihirbazı, ilgili bütün bilgileri toplamak için başlatılacaktır.</p><p>Sorunu düzeltmek için lütfen 0.8.7 (dahil) ile 0.9 arasındaki bir KMyMoney sürümünü kullanın.</p>

en: Account problem
tr: Hesap sorunu

en: Fix transactions
tr: Aktarımları düzelt

en: This is the consistency check log, use the context menu to copy or save it.
tr: Bu tutarlılık kontrol günlüğüdür, kopyalamak veya kaydetmek için içerik menüsünü kullanın.

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: Save to file
tr: Dosyaya kaydet

en: Backup...
tr: Yedekle...

en: Statement file...
tr: Bilanço dosyası...

en: Account Template...
tr: Hesap Şablonu...

en: Personal Data...
tr: Kişisel Veriler...

en: Dump Memory
tr: Belleği Dök

en: File-Information...
tr: Dosya-Bilgileri...

en: Find transaction...
tr: Aktarım bul...

en: Show Transaction Detail
tr: Aktarım Detayını Göster

note: i18n: ectx: label, entry (HideReconciledTransactions), group (List Options)
en: Hide reconciled transactions
tr: Uzlaştırılmış aktarımları gizle

note: i18n: ectx: label, entry (HideUnusedCategory), group (List Options)
en: Hide unused categories
tr: Kullanılmayan kategorileri gizle

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllAccounts), group (List Options)
en: Show all accounts
tr: Tüm hesapları göster

en: New institution...
tr: Yeni şirket...

en: Edit institution...
tr: Şirketi düzenle...

en: Delete institution...
tr: Şirketi sil...

en: New account...
tr: Yeni hesap...

en: Open ledger
tr: Ana hesap defterini aç

en: Reconcile...
tr: Uzlaştır...

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
tr: Bitir

en: Postpone reconciliation
tr: Mutabakat erteleme

en: Edit account...
tr: Hesabı düzenle...

en: Delete account...
tr: Hesabı sil...

en: Close account
tr: Hesabı kapat

en: Reopen account
tr: Hesabı yeniden aç

en: Transaction report
tr: Aktarım raporu

en: Show balance chart...
tr: Bakiye grafiği göster...

en: Map account...
tr: Hesabı eşleştir...

en: Unmap account...
tr: Hesabı eşlemeyi kaldır...

en: Update account...
tr: Hesabı güncelle...

en: Update all accounts...
tr: Tüm hesapları güncelle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonNewCreditTransfer)
en: New credit transfer
tr: Yeni kredi aktarımı

en: New category...
tr: Yeni kategori...

en: Edit category...
tr: Kategoriyi düzenle...

en: Delete category...
tr: Kategoriyi sil...

en: Currencies...
tr: Para birimleri...

en: Prices...
tr: Fiyatlar...

en: Update Stock and Currency Prices...
tr: Stok ve Para Birimi Değerlerini Güncelle...

en: Consistency Check
tr: Tutarlılık Kontrolü

en: Performance-Test
tr: Başarım-Testi

en: Calculator...
tr: Hesap makinesi...

en: Enable all messages
tr: Tüm Uyarıları Etkinleştir

en: &Show tip of the day
tr: &Günün ipucunu göster

[ctx: New transaction button]
en: New
tr: Yeni

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
tr: Gir

[ctx: Edit split button]
en: Edit splits
tr: Bölümler düzenle

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
tr: Çoğalt

[ctx: Button text for match transaction]
en: Match
tr: Eşle

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
tr: Kabul Et

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
tr: Değiştir

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
tr: Temizlenmiş

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
tr: Uzlaştırılmış

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
tr: Uzlaştırılmamış

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Go to account
tr: Hesaba git

en: Go to payee
tr: Alacaklıya git

en: Create scheduled transaction...
tr: Zamanlanmış aktarım oluştur...

en: Assign next number
tr: Sonraki numaraya ata

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
tr: Birleştir

en: Copy splits
tr: Bölümleri kopyala

en: New investment...
tr: Yeni yatırım...

en: Edit investment...
tr: Yatırımı düzenle...

en: Delete investment...
tr: Yatırımı sil...

en: Online price update...
tr: Çevrimiçi fiyat güncelleme...

en: Manual price update...
tr: El ile fiyat güncelleme...

en: New scheduled transaction
tr: Yeni zamanlanmış aktarım

en: Edit scheduled transaction
tr: Zamanlanmış aktarımı düzenle

en: Delete scheduled transaction
tr: Zamanlanmış aktarımı sil

en: Duplicate scheduled transaction
tr: Zamanlanmış aktarımı çoğalt

en: Enter next transaction...
tr: Sonraki işlemi gir...

en: Skip next transaction...
tr: Sonraki işleme atla...

en: New payee
tr: Yeni alacaklı

en: Rename payee
tr: Alacaklıyı yeniden adlandır

en: Delete payee
tr: Alacaklıyı sil

en: Merge payees
tr: Alacaklıları birleştir

en: New tag
tr: Yeni etiket

en: Rename tag
tr: Etiketi yeniden adlandır

en: Delete tag
tr: Etiket sil

en: Test new feature
tr: Yeni özellik test et

en: Debug Traces
tr: Hata Ayıklama İzleri

en: Debug Timers
tr: Hata Ayıklama Zamanlayıcıları

en: Remove credit transfer
tr: Kredi aktarımını sil

en: Edit credit transfer
tr: Kredi aktarımını düzenle

en: Show log
tr: Günlüğü göster

en: View back
tr: Önceki

en: View forward
tr: Sonraki

en: No KMyMoneyFile open
tr: Açılacak KMyMoney dosyası yok

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
tr: Hazır.

en: Viewing personal data...
tr: Kişisel veriler gösteriliyor...

en: Edit Personal Data
tr: Kişisel Bilgileri Düzenle

en: Unable to store user information: %1
tr: Kullanıcı bilgileri kaydedilemedi: %1

en: Importing account templates.
tr: Hesap şablonları içeri aktarılıyor.

en: Exporting account templates.
tr: Hesap şablonları dışarıya aktarılıyor.

en: Save as...
tr: Farklı kaydet...

en: KMyMoney template files (*.kmt);;All files (*)
tr: KMyMoney şablon dosyaları (*.kmt);;Tüm dosyalar (*)

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
tr: <b>%1</b> dosyası zaten var. Üzerine yazmak ister misiniz?

en: File already exists
tr: Bu dosya zaten var

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
tr: Dosya yedeği alınmadan önce kaydedilmelidir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: The current implementation of the backup functionality only supports local files as source files. Your current source file is '%1'.
tr: Yedekleme işlevinin mevcut uygulaması kaynak dosya olarak sadece yerel dosyaları destekler. Sizin mevcut kaynak dosyanız '%1'.

en: Local files only
tr: Sadece yerel dosyalar

en: Mounting %1
tr: Bağlanıyor %1

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
tr: Bugünün yedekleme dosyaları bu aygıtta. Değiştirmek ister misiniz?

en: &Replace
tr: &Değiştir

en: Writing %1
tr: Yazılıyor %1

en: Unmounting %1
tr: Ayrılıyor %1

en: Error mounting device
tr: Aygıt bağlanırken hata

[ctx: Backup done]
en: Done
tr: Tamam

en: File successfully backed up
tr: Dosya başarılı şekilde yedeklendi

en: Error copying file to device
tr: Dosya aygıta kopyalanırken hata

en: Error unmounting device
tr: Aygıt ayrılırken hata

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
tr: Bu hesap bir borç hesabıdır ve eğer açılış bakiyesi borç para gösteriyorsa, o zaman bu eksi olarak gösterilmelidir.  Bu miktarı iptal etmek istiyor musunuz?
    
    Açılış bakiyesini %1 olarak değiştirmek istiyorsanız lütfen Evet tuşunu tıklayın,
    %2 olarak miktarı çıkarmak istiyorsanız lütfen Hayır tuşunu tıklayın,
    Hesap oluşturma işlemini durdurmak istiyorsanız lütfen İptal Et tuşunu tıklayın.

en: Unable to add account: %1
tr: Hesap eklenemedi: %1

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to institution <b>%2</b>. Reason: %3</p>
tr: <p><b>%1</b> <b>%2</b> şirketine taşınmış olamaz. Neden: %3</p>

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to <b>%2</b>. Reason: %3</p>
tr: <p><b>%1</b> <b>%2</b> konumuna taşınmış olamaz. Neden: %3</p>

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: Running consistency check...
tr: Tutarlılık kontolü çalıştırılıyor...

en: Consistency check failed: %1
tr: Tutarlılık kontrolü başarısız oldu: %1

en: The consistency check has found no issues in your data. Details are presented below.
tr: Tutarlılık kontrolü verilerinde hiçbir sorun bulamadı. Detaylar aşağıda gösterilmektedir.

en: The consistency check has found some issues in your data. Details are presented below. Those issues that could not be corrected automatically need to be solved by the user.
tr: Tutarlılık kontrolü, verilerinde bazı sorunlar buldu. Detaylar aşağıda gösterilmektedir. Bu sorunlar otomatik düzeltilemediğinden kullanıcı tarafından çözülmesi gerekmektedir.

en: Consistency check result
tr: Tutarlılık kontolü sonucu

en: Checking for overdue scheduled transactions...
tr: Vadesi geçmiş planlanmış işlemler kontrol ediliyor...

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
tr: Bir beyanı içeri aktarmadan önce ilk olarak bir KMyMoney dosyası seçmelisiniz.

en: Importing a statement via Web Connect
tr: Web Bağlantısı yoluyla bir beyan içeri aktarılıyor

en: Unable to import %1 using %2 plugin.  The plugin returned the following error: %3
tr: %2 eklentisini kullanan %1 içeri aktarılamadı. Eklenti aşağıdaki hatayı döndü: %3

en: Importing error
tr: İçeri aktarma hatası

en: All messages have been enabled.
tr: Tüm uyarılar etkinleştirildi.

en: All messages
tr: Tüm İletiler

en: Auto saving...
tr: Otomatik kayıt...

en: Creating new document...
tr: Yeni belge oluşturuluyor...

en: Open a file.
tr: Bir dosya aç.

en: Loading file...
tr: Dosya yükleniyor...

en: <p>File <b>%1</b> is already opened in another instance of KMyMoney</p>
tr: <p><b>%1</b> dosyası başka bir KMyMoney sürecinde zaten açık</p>

en: Duplicate open
tr: Üstüste açma

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
tr: <p><b>%1</b> ya geçersiz bir dosya ismi ya da dosya yok. Başka bir dosya açabilir ya da yeni bir tane oluşturabilirsin.</p>

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Could not read your data source. Please check the KMyMoney settings that the necessary plugin is enabled.
tr: Veri kaynağınız okunamadı. Lütfen gerekli eklentinin etkinleştirildiğini KMyMoney ayarlarını kontrol edin.

en: Saving file...
tr: Dosya kaydediliyor...

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
tr: &İçeri Aktar

note: i18n: ectx: Menu (export) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk)
en: &Export
tr: &Dışarı Aktar

note: i18n: ectx: Menu (institution)
en: &Institution
tr: &Şirket

note: i18n: ectx: Menu (account)
en: &Account
tr: &Hesaplar

note: i18n: ectx: Menu (category)
en: &Category
tr: &Kategori

note: i18n: ectx: Menu (transaction)
en: &Transaction
tr: &İşlem

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction as...
tr: İşlemi farklı işaretle...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction
tr: İşlemi işaretle

note: i18n: ectx: Menu (kmmtools)
en: T&ools
tr: &Araçlar

note: i18n: ectx: Menu (account_context_menu)
en: Account options
tr: Hesap seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (category_context_menu)
en: Category options
tr: Kategori seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (institution_context_menu)
en: Institution options
tr: Şirket seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (payee_context_menu)
en: Payee options
tr: Alacaklı seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (tag_context_menu)
en: Tag options
tr: Etiket seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (investment_context_menu)
en: Investment options
tr: Yatırım seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (schedule_context_menu)
en: Scheduled transactions options
tr: Zamanlanmış işlem seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (transaction_context_menu)
en: Transaction options
tr: İşlem seçenekleri

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Move transaction to...
tr: İşlemi buraya taşı...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Select account
tr: Hesap seç

note: i18n: ectx: Menu (onlinejob_context_menu)
en: Credit transfer options
tr: Kredi aktarım seçenekleri

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

en: &New Schedule...
tr: &Yeni Program...

en: Create a new schedule.
tr: Yeni bir zamanlama oluştur.

en: Use this to create a new schedule.
tr: Yeni bir program oluşturmak için bunu kullan.

en: &Filter
tr: &Süz

en: Filter out accounts
tr: Hesapları süz

en: Use this to filter out accounts
tr: Hesapları süzmek için bunu kullan

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewPaymentsWizardPage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Payments
tr: Ödemeler

en: Preferred accounts
tr: Tercih edilen hesaplar

en: Payment accounts
tr: Ödeme hesapları

en: Favorite reports
tr: Beğenilen raporlar

en: Forecast (schedule)
tr: Tahmin (program)

en: Net worth forecast
tr: Net değer tahmini

en: Forecast (history)
tr: Tahmin (geçmiş)

en: Assets and Liabilities
tr: Varlıklar ve Borçlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Budget
tr: Bütçe

en: CashFlow
tr: Nakit Akışı

[ctx: Reconciliation state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
tr: Uzlaştırılmamış

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
tr: Temizlenmiş

[ctx: Reconciliation state 'Reconciled']
en: Reconciled
tr: Uzlaştırılmış

[ctx: Reconciliation state 'Frozen']
en: Frozen
tr: Dondurulmuş

[ctx: Unknown reconciliation state]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
tr: İ&leri

en: Prices Importer
tr: Fiyat İçe Aktarıcı

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p>
tr: <p><b>%1</b> para birimini dosyadan kaldırmak istediğinize emin misiniz?</p>

en: <p>All exchange rates for currency <b>%1</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
tr: <p><b>%1</b>para birimi için tüm takas oranları kaybolacak.</p><p>Devam etmek istiyor musunuz?</p>

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
tr: <p>Dosyadan gerçekten %1 <b>%2</b> kaldırmak istiyor musunuz?</p>

en: <p>All price quotes for %1 <b>%2</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
tr: <p>%1 <b>%2</b> için tüm fiyat kotaları kaybolacak.</p><p>Devam etmek istiyor musunuz?</p>

en: Delete security
tr: Senedi sil

en: Delete prices
tr: Fiyatları sil

en: New Payee
tr: Yeni Alacaklı

en: Unable to add payee
tr: Alacaklı eklenemedi

en: New Tag
tr: Yeni Etiket

en: Unable to add tag
tr: Etiket eklenemedi

en: Cannot add institution: %1
tr: Şirket eklenemedi: %1

en: Loading %1...
tr: %1 yükleniyor...

en: language to be used
tr: kullanılacak dil

en: do not open last used file
tr: son kullanılan dosyayı açma

en: enable performance timers
tr: performans sayaçlarını etkinleştir

en: do not globally catch uncaught exceptions
tr: genel yakalanmamış istisnaları yakalama

en: turn on program traces
tr: program izlerini aç

en: dump the names of all defined QAction objects to stdout and quit
tr: Tanımlanmış bütün QAction nesnelerinin adlarını stdout çıktılarına dök ve çık

en: file to open
tr: açılacak dosya

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
tr: Yakalanmamış hata. Lütfen ayrıntıları geliştiricilere raporlayın

en: Favorites
tr: Yer İmleri

en: Asset accounts
tr: Varlık hesapları

en: Liability accounts
tr: Borç hesapları

en: Income categories
tr: Gelir kategorileri

en: Expense categories
tr: Gider kategorileri

en: Equity accounts
tr: Özkaynak hesapları

[ctx: Column heading for category in tax report]
en: Tax
tr: Vergi

en: Total Balance
tr: Toplam Bakiye

en: Posted Value
tr: Gönderilen Değer

en: Total Value
tr: Toplam Değer

[ctx: IBAN, SWIFT, etc.]
en: Sort Code
tr: Sıralama Kodu

en: Accounts with no institution assigned
tr: Bir şirkete atanmayan hesaplar

en: Cost center
tr: Maliyet merkezi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Value
tr: Değer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_quantity) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Quantity
tr: Miktar

en: Displayed columns
tr: Gösterilen Sütunlar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, detail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Detail
tr: Ayrıntı

[ctx: Payment made from account]
en: Payment
tr: Ödeme

[ctx: Deposit into account]
en: Deposit
tr: Depozit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkBalance) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_balance)
en: Balance
tr: Bakiye

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
tr: Masraf

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
tr: Azalt

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
tr: Arttır

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
tr: Ödeme

[ctx: Reconciliation flag empty]
en: Not reconciled
tr: Uzlaştırılmamış

[ctx: Reconciliation flag C]
en: Cleared
tr: Temizlendi

[ctx: Reconciliation flag R]
en: Reconciled
tr: Uzlaştırılmış

[ctx: Reconciliation flag F]
en: Frozen
tr: Dondurulmuş

en: *** UNASSIGNED ***
tr: *** ATANMAMIŞ ***

en: The plugin to show this information could not be found.
tr: Bu bilgiyi gösterecek eklenti bulunamadı.

en: Market
tr: Pazar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Fraction
tr: Bölüm

en: Cost Center
tr: Maliyet Merkezi

en: No
tr: Hayır

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentEditWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Payment
tr: Ödeme

en: Deposit
tr: Depozit

[ctx: Brokerage (suffix for account names)]
en: Brokerage
tr: Komisyon

en: Loan payout
tr: Kredi ödeme

en: * Problem with account '%1'
tr: * '%1 hesabında bir sorun var'

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
tr: * Bu hesap ve '%1' hesabı arasında döngü alıgılandı.

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
tr:     '%2' hesabını yüksek seviye '%1' hesabına ata.

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
tr:   * '%1' ana hesabı farklı bir gruba aittir.

en:     New parent account is the top level account '%1'.
tr: Yeni ana hesap, '%1' yüksek seviye hesaptır.

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
tr:   * '%1' ana hesabı alt hesap olarak '%2' hesabını içermez.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
tr: * %1 kimlikli ana hesap artık yok.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
tr:   * %1 numaralı alt hesap artık yok.

en:     The child account list will be reconstructed.
tr:     Alt hesap listesi yeniden oluşturulacatır.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
tr:   * Kredi tarafından referans gösterilen %1 kimlikli alacaklı artık mevcut değil.

en:     The payee will be removed.
tr:     Alacaklı silinecektir.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
tr:   * KMyMoney uygulamasının daha eski sürümleri, hesap için OFX parolasını düz metin olarak depoladı.

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
tr:     Lütfen onu bir kez hesap düzenleyicide açın (Hesap/Hesap Düzenle) ve Tamam basın.

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
tr:     Bu işlem parolayı KDE cüzdanında depolayacak ve düz metin sürümünü silecek.

en:   * Unable to update account data in engine.
tr:   * Hesap verileri güncellenemedi.

en: * Reconstructing the child lists for
tr: * alt listeler yeniden oluşturuluyor

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
tr:   * %1 hesap için hesap verileri güncellenemedi

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
tr:   * %1 alacaklısı düzeltilmiş kimlik ile yeniden oluşturuldu

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
tr:   * '%1' işlem bölümünde alacaklı kimliği güncellendi.

en:   * Opening date of Account '%1' cannot be changed to support transaction '%2' post date.
tr:   * '%1' hesabının açılış tarihi '%2' ileri tarihli işlemi desteklemesi gerektiğinden değiştirilemez.

en:   * Transaction '%1' post date '%2' is older than opening date '%4' of account '%3'.
tr:   * '%1' işleminin '%2' öteleme tarihi '%3' hesabının '%4' açılış tarihinden eski.

en:     Account opening date updated.
tr:     Hesabının açılış tarihi güncellendi.

en:   * shares set to value in split of transaction '%1'.
tr:   * hisseler '%1' bölünmüş işlemlerin içindeki değere ayarlandı.

en:   * value set to shares in split of transaction '%1'.
tr:   * '%1' işlem bölümünde hisselere değer belirlendi.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
tr:   '%1' işleminde %2 bölümü geçersiz %3 hesabını içeriyor. Lütfen elle düzeltin.

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
tr:   * '%1' işlem bölümünde eylem faiz olarak işaretlendi.

en:   * Transaction '%1' has an invalid post date.
tr:   * '%1' işlemi geçersiz bir gönderilme tarihi içeriyor.

en:     The post date was updated to '%1'.
tr:     Gönderilme tarihi '%1' olarak güncellendi.

en:   * Transaction '%1' has a post date '%2' before one of the referenced account's opening date.
tr:   * '%1' işleminin '%2' öteleme tarihi bağlı hesapların birinin açılış tarihinden önce.

en:     Referenced accounts: %1
tr:     Bağlı hesaplar: %1

en:     The post date was not updated to '%1'.
tr:     Gönderim tarihi '%1' olarak güncellendi.

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
tr:   * '%1' işlem bölümündeki alacaklı kimliği güncellendi.

en:   * Split in scheduled transaction '%1' contained value != 0 and shares == 0.
tr:   * Programlanmış '%1' işlem bölümü değer != 0 ve hisseler == 0 içeriyor.

en:     Shares set to value.
tr:     Hisseler değere ayarlandı.

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
tr:   * '%1' programlanmış işlemde bölümlerden hesap kimliği silindi.

en:   * shares set to value in split in schedule '%1'.
tr:   * '%1' program bölümünde hisseler değere ayarlandı.

en:   * value set to shares in split in schedule '%1'.
tr:   * '%1' program bölümünde hisselere değer belirlendi.

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
tr:   * '%1' programındaki %2 bölümü geçersiz %3 hesabı içerir. Lütfen elle düzeltin.

en:   * Payee id updated in report '%1'.
tr:   * Alacaklı kimliği '%1' raporunda güncellendi.

en:   * Payee '%1' removed.
tr:   * Alacaklı '%1' silindi.

en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the opening date '%3'.
tr:   * '%2' para birimindeki '%1' hesabının '%3' açılış bakiyesi için ayarlanmış bir fiyatı yok.

en:     Please enter a price for the currency on or before the opening date.
tr:     Lütfen açılış tarihinden önce ilgili para biriminden bir fiyat girin.

en: * Problem with budget '%1'
tr: * '%1' bütçesi ile ilgili sorun

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
tr:   * Bütçe kaynaklı %1 numaralı hesap artık yok.

en:     The account reference will be removed.
tr:     Hesap kaynağı silinecektir.

en: Finished: data is consistent.
tr: Bitti: Veri tutarlı.

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
tr[0]: %1 sorunu düzeltildi.
tr[1]: %1 sorunları düzeltildi.

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
tr[0]: %1 sorunu hala mevcut.
tr[1]: %1 sorunları hala mevcut.

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
tr: Bitti: %1 %2

en: Austrian Schilling
tr: Avusturya Şilini

en: German Mark
tr: Alman Markı

en: French Franc
tr: Fransız Frankı

en: Italian Lira
tr: İtalyan Lireti

en: Spanish Peseta
tr: İspanyol Pezetası

en: Dutch Guilder
tr: Hollanda Guldeni

en: Belgian Franc
tr: Belçika Frankı

en: Luxembourg Franc
tr: Lüksemburg Frankı

en: Portuguese Escudo
tr: Portekiz Eskudosu

en: Irish Pound
tr: İrlanda Paundu

en: Finnish Markka
tr: Fin Markkası

en: Greek Drachma
tr: Yunan Drahmisi

en: Bulgarian Lev
tr: Bulgar Levası

en: Romanian Leu
tr: Romanya Leyi

en: Russian Ruble (old)
tr: Rus Rublesi (eski)

en: Slovenian Tolar
tr: Slovenya Toları

en: Turkish Lira (old)
tr: Türk Lirası (eski)

en: Maltese Lira
tr: Malta Lirası

en: Cyprus Pound
tr: Kıbrıs Paundu

en: Slovak Koruna
tr: Slovak Kronu

en: Mozambique Metical
tr: Mozambik Matikali

en: Azerbaijani Manat
tr: Azerbaycan Manatı

en: Lithuanian Litas
tr: Litvanya Litası

en: Belarusian Ruble (old)
tr: Beyaz Rus Rublesi (eski)

en: Afghanistan Afghani
tr: Afgan Afganisi

en: Albanian Lek
tr: Arnavutluk Lek'i

en: Netherland Antillian Guilder
tr: Hollanda Antilleri Guldeni

en: Algerian Dinar
tr: Cezayir Dinarı

en: Andorran Franc
tr: Andorra Frankı

en: Andorran Peseta
tr: Andorra Pesetası

en: Argentine Peso
tr: Arjantin Pesosu

en: Aruban Florin
tr: Aruba Florini

en: Australian Dollar
tr: Avustralya Doları

en: Bahamian Dollar
tr: Bahama Doları

en: Bahraini Dinar
tr: Bahreyn Dinarı

en: Bangladeshi Taka
tr: Bangladeş Takası

en: Barbados Dollar
tr: Barbados Doları

en: Bitcoin
tr: Sanalpara

en: Belarusian Ruble
tr: Beyaz Rus Rublesi

en: Belize Dollar
tr: Belize Doları

en: Bermudian Dollar
tr: Bermuda Doları

en: Bhutan Ngultrum
tr: Buhutan Ngultrumu

en: Bolivian Boliviano
tr: Bolivya Bolivyanosu

en: Bosnian Convertible Mark
tr: Bosna Değiştirilebilir Markı

en: Botswana Pula
tr: Botsvana Pulası

en: Brazilian Real
tr: Brezilya Reali

en: British Pound
tr: İngiliz Sterlini

en: Brunei Dollar
tr: Brunei Doları

en: Bulgarian Lev (new)
tr: Bulgar Levası(yeni)

en: Burundi Franc
tr: Burundi Frankı

en: CFA Franc BCEAO
tr: Afrika Finans Topluluğu Frangı

en: CFP Franc Pacifique
tr: Büyük Okyanus Finansal Topluluğu Frangı

en: Cambodia Riel
tr: Kamboçya Rieli

en: Canadian Dollar
tr: Kanada Doları

en: Cape Verde Escudo
tr: Cape Verde Eskudosu

en: Cayman Islands Dollar
tr: Cayman Adaları Doları

en: Chilean Peso
tr: Şili Pezo

en: Chinese Yuan Renminbi
tr: Çin, Yuan Renminbi

en: Colombian Peso
tr: Kolombiya Pezosu

en: Comoros Franc
tr: Komoro Frankı

en: Costa Rican Colon
tr: Kosta Rika Kolonu

en: Croatian Kuna
tr: Hırvat Kunası

en: Cuban Peso
tr: Küba Pezosu

en: Czech Koruna
tr: Çek Korunası

en: Danish Krone
tr: Danimarka Kronu

en: Djibouti Franc
tr: Cİbuti Frankı

en: Dominican Peso
tr: Dominik Pezosu

en: East Caribbean Dollar
tr: Doğu Karayip Doları

en: Egyptian Pound
tr: Mısır Paundu

en: El Salvador Colon
tr: El Salvador Kolonu

en: Eritrean Nakfa
tr: Eritre Nakfası

en: Estonian Kroon
tr: Estonya Kronu

en: Ethiopian Birr
tr: Etyopya Birri

en: Euro
tr: Avro

en: Falkland Islands Pound
tr: Falkland Adaları Paundu

en: Fiji Dollar
tr: Fiji Doları

en: Gambian Dalasi
tr: Gambiya Dalaşı

en: Georgian Lari
tr: Gürcü Larisi

en: Ghanaian Cedi
tr: Gana Sedisi

en: Gibraltar Pound
tr: Gibraltar Paundu

en: Guatemalan Quetzal
tr: Guatemala Kuetzalı

en: Guinea-Bissau Peso
tr: Gine-Bissau Pezosu

en: Guyanan Dollar
tr: Guyana Doları

en: Haitian Gourde
tr: Haiti Gurdesi

en: Honduran Lempira
tr: Honduras Lempirası

en: Hong Kong Dollar
tr: Hong Kong Doları

en: Hungarian Forint
tr: Macar Forini

en: Iceland Krona
tr: İzlanda Kronası

en: Indian Rupee
tr: Hindistan Rupisi

en: Indonesian Rupiah
tr: Endonezya Rupisi

en: Iranian Rial
tr: İran Riyali

en: Iraqi Dinar
tr: Irak Dinarı

en: Israeli New Shekel
tr: İsrail Yeni Şekeli

en: Jamaican Dollar
tr: Jamaika Doları

en: Japanese Yen
tr: Japon Yeni

en: Jordanian Dinar
tr: Ürdün Dinarı

en: Kazakhstan Tenge
tr: Kazak Tengesi

en: Kenyan Shilling
tr: Kenyan Şilini

en: Kuwaiti Dinar
tr: Kuveyt Dİnarı

en: Kyrgyzstan Som
tr: Kırgızistan Somu

en: Laos Kip
tr: Laos Kipi

en: Latvian Lats
tr: Letonya Latı

en: Lebanese Pound
tr: Lübnan Paundu

en: Lesotho Loti
tr: Lesotho Lotisi

en: Liberian Dollar
tr: Liberya Doları

en: Libyan Dinar
tr: Libya Dinarı

en: Macau Pataca
tr: Makau Patakası

en: Macedonian Denar
tr: Makedonya Dinarı

en: Malagasy Franc
tr: Madagaskar Frankı

en: Malawi Kwacha
tr: Malavi Kvaçası

en: Malaysian Ringgit
tr: Malezya Ringiti

en: Maldive Rufiyaa
tr: Maldiv Rufiyaası

en: Mali Republic Franc
tr: Mali Cumhuriyeti Frankı

en: Mauritanian Ouguiya
tr: Mauritius Rupisi

en: Mauritius Rupee
tr: Mauritius Rupisi

en: Mexican Peso
tr: Meksika Pezosu

en: Moldavian Leu
tr: Moldovya Leusu

en: Mongolian Tugrik
tr: Moğolistan Tugriki

en: Moroccan Dirham
tr: Fas Dirhamı

en: Myanmar Kyat
tr: Myanmar Kyatı

en: Namibian Dollar
tr: Namibya Doları

en: Nepalese Rupee
tr: Nepal Rupisi

en: New Zealand Dollar
tr: Yeni Zelanda Doları

en: Nicaraguan Cordoba Oro
tr: Nikaragua Kordoba Orosu

en: Nigerian Naira
tr: Nijerya Nayrası

en: North Korean Won
tr: Kuzey Kore Wonu

en: Norwegian Kroner
tr: Norveç Kronu

en: Omani Rial
tr: Umman Riyali

en: Pakistan Rupee
tr: Pakistan Rupisi

en: Panamanian Balboa
tr: Panama Balboası

en: Papua New Guinea Kina
tr: Papua Yeni Gine Kinası

en: Paraguay Guarani
tr: Paraguay Guaranisi

en: Peruvian Nuevo Sol
tr: Peru Yeni Solu

en: Philippine Peso
tr: Filipinler Pezosu

en: Polish Zloty
tr: Polonya Zlotisi

en: Qatari Rial
tr: Katar Riyali

en: Romanian Leu (new)
tr: Yeni Romanya Levi

en: Russian Ruble
tr: Rus Rublesi

en: Rwanda Franc
tr: Ruanda Frankı

en: Samoan Tala
tr: Samoa Talası

en: Sao Tome and Principe Dobra
tr: Sao Tome ve Principe Dobrası

en: Saudi Riyal
tr: Suudi Riyali

en: Serbian Dinar
tr: Sırp Dinarı

en: Seychelles Rupee
tr: Şeyseller Rupisi

en: Sierra Leone Leone
tr: Sierra Leone Leonesi

en: Singapore Dollar
tr: Singapur Doları

en: Solomon Islands Dollar
tr: Solomon Adaları Doları

en: Somali Shilling
tr: Somali Şilini

en: South African Rand
tr: Güney Afrika Randı

en: South Korean Won
tr: Güney Kore Wonu

en: Sri Lanka Rupee
tr: Sri Lanka Rupisi

en: St. Helena Pound
tr: Saint Helena Paundu

en: Sudanese Dinar
tr: Sudan Dinarı

en: Suriname Guilder
tr: Surinam Florini

en: Swedish Krona
tr: Isveç Kronası

en: Swiss Franc
tr: İsviçre Frangı

en: Syrian Pound
tr: Suriye Paundu

en: Taiwan Dollar
tr: Tayvan Doları

en: Tajikistan Somoni
tr: Tacik Somonu

en: Tanzanian Shilling
tr: Tanzanya Şilini

en: Thai Baht
tr: Tay Bahtı

en: Tongan Pa'anga
tr: Tongan Pangası

en: Trinidad and Tobago Dollar
tr: Trinidad ve Tobago Doları

en: Tunisian Dinar
tr: Tunus Dinarı

en: Turkish Lira
tr: Türk Lirası

en: Turkmenistan Manat
tr: Türkmen Manatı

en: US Dollar
tr: ABD Doları

en: Uganda Shilling
tr: Uganda Şilini

en: Ukraine Hryvnia
tr: Ukrayna Grivnası

en: United Arab Emirates Dirham
tr: Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi

en: Uruguayan Peso
tr: Uruguay Pesosu

en: Uzbekistani Sum
tr: Özbekistan Sumu

en: Vanuatu Vatu
tr: Vanuatu Vatusu

en: Venezuelan Bolivar
tr: Venezüella Bolivarı

en: Vietnamese Dong
tr: Vietnam Dongu

en: Zambian Kwacha
tr: Zambiya Kvaçası

en: Zimbabwe Dollar
tr: Zimbabve Doları

en: Gold
tr: Altın

en: Platinum
tr: Platin

en: Silver
tr: Gümüş

en: Opening Balances
tr: Açılış Bakiyeleri

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
tr: Herhangi bir zaman

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
tr: Bir kez

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
tr: Günlük

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
tr: Haftalık

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
tr: İki haftada bir

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
tr: Her diğer hafta

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
tr: Her 15 günde

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
tr: Her üç haftada

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
tr: Her dört haftada

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
tr: Her otuz günde

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
tr: Aylık

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
tr: Her sekiz haftada

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
tr: Her iki ayda

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
tr: Her üç ayda

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
tr: Üç aylık

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
tr: Her dört ayda

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
tr: Yılda iki kez

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
tr: Yıllık

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
tr: Her diğer yıl

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
tr: Herhangi bir aralıkta

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
tr: Bir kez

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
tr: Gün

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Week
tr: Hafta

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
tr: 15 gün

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
tr: Ay

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
tr: Yıl

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
tr: Fatura

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
tr: Depozit

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
tr: Aktarım

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
tr: Kredi ödemesi

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
tr: Doğrudan tahsilat

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
tr: Doğrudan depozit

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
tr: Manuel mevduat

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
tr: Çek yaz

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
tr: Ödeme emri

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
tr: Banka havalesi

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
tr: Herhangi birinde (Hata)

[ctx: Security type]
en: Stock
tr: Stok

[ctx: Security type]
en: Mutual Fund
tr: Müşterek Sermaye

[ctx: Security type]
en: Bond
tr: Bono

[ctx: Security type]
en: Currency
tr: Para birimi

[ctx: Security type]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: Security type]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: HalfDown
tr: YarımAşağı

en: HalfUp
tr: YarımYukarı

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Could not load responsible plugin to view this task.
tr: Bu görevi görüntülemekle sorumlu eklenti yüklenemedi.

en: Dividend
tr: Temettü

en: Reinvest Dividend
tr: Temettüyle yeniden yatırım yap

en: Yield
tr: Kar

en: Interest Income
tr: Faiz Geliri

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
tr: uzlaştırılmamış

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
tr: temizlenmiş

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
tr: uzlaştırılmış

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
tr: dondurulmuş

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
tr: bilinmeyen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_payeeTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_payeesVi
en: Payee
tr: Alacaklı

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
tr: Bitti

en: Print check
tr: Çek Yazdır

[ctx: @item the number 0]
en: Zero
tr: Sıfır

[ctx: @item the number 4]
en: Four
tr: Dört

[ctx: @item the number 5]
en: Five
tr: Beş

[ctx: @item the number 9]
en: Nine
tr: Dokuz

[ctx: @item This comes after the hunder text if the tens unit is different from 0]
en:  and
tr:  ve

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
tr:  ve

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
tr: %1 ve %2/%3

note: i18n: ectx: label, entry (checkTemplateFile), group (General)
en: The check template file which defines the way the printed check will look.
tr: Çek sablon dosyası yazdırılmış çekin nasıl görüneceğini tanımlar.

note: i18n: ectx: label, entry (printedChecks), group (General)
en: A list containing the id's of already printed checks.
tr: Önceden yazdırılmış çeklerin numaralarını içeren bir liste.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: Icalendar export settings
tr: Icalendar dışarıya aktarma ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, check_template_file)
en: Check template file
tr: Çek şablon dosyası

en: Start operation
tr: İşleme başla

en: Use this to start the export operation
tr: Dışa aktarımı başlatmak için bunu kullanın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonBrowse)
en: &Browse...
tr: &Gözat...

en: Select filename
tr: Dosya adı seç

en: Use this to select a filename to export to
tr: Dışarı aktarılacak dosya adını seçmek için bunu kullann

en: There are no entries in this account.
tr: Bu hesap için hiç giriş yok.

en: Invalid account
tr: Geçersiz hesap

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CsvExportDlg)
en: Csv Export
tr: Csv Dışa Aktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a comma separated file, (known as a CSV file, because of the extension).  However, you are able to specify an alternative separator below.  Please enter the path to the CSV file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, and the account. Choose Account to export all the transactions between the specified dates,  or just choose to export Categories.
tr: Bu pencereden aktarımları virgülle ayrılmış bir dosyaya aktarabilirsiniz, (uzantıdan dolayı, CSV dosyaları olarak bilinirler).  Ancak, aşağıda başka bir ayraç da belirtebilirsiniz.  Lütfen CSV dosyası için bir yol girin ya da Gözat düğmesini tıklayarak seçin.
    
    Dosyanın yolunu, ve hesabı seçebilirsiniz. Belirtilen tarihler arasındaki bütün işlemleri dışa aktarmak için Hesap seçin,  ya da sadece Kategorileri dışa aktarmayı seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFileExport)
en: File to export to:
tr: Dışarıya aktarılacak dosya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Account to export
tr: Dışarıya aktarılacak hesap

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxContents)
en: Contents to Export
tr: Dışarıya Aktarılacak İçerik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonAccount)
en: Acco&unt
tr: &Hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonCategories)
en: Ca&tegories
tr: Ka&tegoriler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxDates)
en: Date Range
tr: Tarih Aralığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartDate)
en: Start on:
tr: Başla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndDate)
en: End on:
tr: Bitir:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxSeparator)
en: Field Separator
tr: Alan Ayracı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Comma (,)
tr: Virgül (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Tab (\t)
tr: Sekme (\t)

en: CSV exporter
tr: CSV dışa aktarıcısı

[ctx: CSV Exporter dialog title]
en: CSV Exporter
tr: CSV Dışa Aktarıcısı

en: Unexpected exception '%1'
tr: Beklenmeyen istisna '%1'

en: Export completed.
tr: Dışa aktarma işlemi tamamlandı.

en: Unable to open file '%1' for writing
tr: '%1' dosyası yazmak için açılamadı

en: Account Type:
tr: Hesap Türü

en: Action/Type
tr: Eylem/Tür

en: Account/Cat
tr: Hesap/Ktgr

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Payee '%3'.
    Transaction dropped.
tr: '%1' numaralı işlemde eksik bir hesap ataması mevcut.
    Tarih '%2', Alacaklı '%3'.
    İşlem iptal edildi.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Invalid transaction
tr: Geçersiz aktarım

en: splitCategory
tr: BölünmüşKategori

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Amount '%3'.
    Transaction dropped.
tr: '%1' numaralı işlemde eksik bir hesap ataması mevcut.
    Tarih '%2', Tutar '%3'.
    İşlem iptal edildi.

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Payee data to the memo field, click 'Yes'.</center>
tr: <center>'<b>%1</b>' alanında seçilen sütun zaten var.</center><center>Eğer alacaklı verilerini hatırlatma alanına kopyalamak isterseniz, 'Evet' tıklayın.</center>

[ctx: @label:listbox list of currently selected fields]
en: <i>Memo columns:</i> %1
tr: <i>Not sütunları:</i> %1

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
tr: <center>Alan adı tanınamadı.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Lütfen sütun seçimini tekrar gir.

en: CSV import
tr: CSV İçeri Aktar

en: Column <b>%1</b> cannot be selected because it is already used in '<b>%2</b>'.
tr: Sütun <b>%1</b> seçili olamaz çünkü zaten '<b>%2</b>' içinde kullanılmış.

en: <center>The %1 field contains '%2'</center><center>and the %3 field contains '%4'.</center><center>Please choose which you wish to accept.</center>
tr: <center>%1 alanı '%2' içerir</center><center>ve %3 alanı '%4' içerir.</center><center>Lütfen kabul etmek istediğinizi seçin.</center>

en: CSV invalid field values
tr: CSV geçersiz alan değerleri

en: Accept %1
tr: Kabul Et %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BankingPage)
en: Banking Wizard Page
tr: Bankacılık İşlemleri Kurulum Sayfası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Please select the appropriate columns to use,
     corresponding to your data.
tr: Lütfen kullanmak için
     verilerinize karşılık gelen uygun sütunu seçin.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_number)
en: Number
tr: Numara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_numberCol)
en: Select column containing number field.
tr: Numara alanı içeren sütunu seç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_dateCol)
en: Select column containing date field.
tr: Tarih alanı içeren sütunu seç.

[ctx: column containing payee or description field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_payee)
en: Payee/Description
tr: Alacaklı/Tanım

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_payeeCol)
en: Select column containing payee or description field.
tr: Alacaklı ya da tanım alanı içeren sütunu seç.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_category)
en: Category
tr: Kategori

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_categoryCol)
en: Select column containing category field.
tr: Kategori alanı içeren sütunu seç.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
tr: Hatırlatma alanı içeren sütunu seç.

[ctx: location of amount column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_amount)
en: Amount
tr: Miktar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_amountCol)
en: Select column containing amount field.
tr: Tutar alanı içerin sütunu seç.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debit)
en: Indicator for Credit
tr: Kredi Göstergesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_creditIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a credit.
tr: Tutarın kredi olduğunu belirtmek için kullanılan metni girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credit)
en: Indicator for Debit
tr: Borç Göstergesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_debitIndicator)
en: Enter text that is used to indicate that amount is a debit.
tr: Tutarın borç olduğunu belirtmek için kullanılan metni girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_opposite)
en: Opposite signs
tr: Ters işaretler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_oppositeSigns)
en: Select if your amount column has signs improperly set.
tr: Miktar sütununuzun işaretleri düzgün ayarlanmamışsa seçin.

[ctx: location of debit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debits)
en: Debit
tr: Borç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_debitCol)
en: Select column containing debit field.
tr: Borç alanı içeren sütunu seç.

[ctx: location of credit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credits)
en: Credit
tr: Vade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditCol)
en: Select column containing credit field.
tr: Kredi alanı içeren sütunu seç.

en: Version of your CSV config file is %1.%2.%3 and is newer than supported version %4.%5.%6. Expect troubles.
tr: CSV yapılandırma dosyanızın sürümü olan %1.%2.%3 desteklenen %4.%5.%6 sürümününden daha yeni. Sorunlar oluşabilir.

en: <center>During update of <b>%1</b><br>the profile type for <b>%2</b> could not be recognized.<br>The profile cannot be used because of that.<br>Do you want to delete it?</center>
tr: <center><b>%1</b> güncellemesi sırasında<br><b>%2</b> için profil türü tanınamadı.<br>Profil bu yüzden kullanılamaz.<br>Silmek ister misiniz?</center>

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: buy
tr: satın alma

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: sell,repurchase
tr: satış, yeniden alış

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: reinvest,reinv,re-inv
tr: yenidenyatırım,yenidenyat,yen-yat

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: dividend
tr: kar payı

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: interest,income
tr: faiz,gelir

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: add,stock dividend,divd reinv,transfer in,re-registration in,journal entry
tr: ekleme,stok hissesi,hiss yen-yat,içe aktarım,yeniden-kayıt,günlük girdisi

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: remove
tr: kaldır

en: CSV importer
tr: CSV içe aktarıcısı

en: Save QIF
tr: QIF Kaydet

en: QIF Files (*.qif)
tr: QIF Dosyaları (*.qif)

en: Select File
tr: Dosya Seç

en: A profile must be selected before selecting a file.
tr: Dosya seçiminden önce bir profil seçilmiş olmalıdır.

en: <center>Profile <b>%1</b> already exists.<br>Please enter another name</center>
tr: <center><b>%1</b> profili zaten mevcut.<br>Lütfen başka bir isim girin</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been added.</center>
tr: <center><b>%1</b> profili eklendi.</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been removed.</center>
tr: <center><b>%1</b> profili kaldırıldı.</center>

en: <center>Profile name has been renamed from <b>%1</b> to <b>%2</b>.</center>
tr: <center>Profil ismi <b>%1</b> den <b>%2</b> ye değiştirildi.</center>

en: Import CSV
tr: CSV İçeri Aktar

en: Make QIF File
tr: QIF Dosyası Hazırla

en: <center>Autodetect could not detect your decimal symbol in column %1.</center><center>Try manual selection to see problematic cells and correct your data.</center>
tr: <center>Otomatik algılama %1 sütunundaki ondalık sembolünü algılayamadı.</center><center>Elle seçim ile problemli hücreleri görmeye çalışın ve verinizi düzeltin.</center>

en: <center>There are invalid date formats in column '%1'.</center><center>Please check your selections.</center>
tr: <center>'%1' sütununda geçersiz tarih biçimleri var.</center><center>Lütfen seçimlerinizi kontrol edin.</center>

[ctx: Noun, the introduction.]
note: i18n: Noun, the introduction. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_intro)
en: 1. File
tr: 1. Dosya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_separators)
en: 2. Separators
tr: 2. Ayırıcılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: 3. Rows
tr: 3. Satırlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: 4. Columns
tr: 4. Sütunlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_formats)
en: 5. Formats
tr: 5. Biçimler

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CurrenciesDlg)
en: Currencies
tr: Para birimleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing currencies
tr: Eksik para birimleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need to select from currency and to currency.
tr: Para biriminden para birimine seçim yapmalısınız.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFrom)
en: From currency
tr: Para biriminden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTo)
en: To currency
tr: Para birimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontAsk)
en: Do not ask next time
tr: Bir daha sorma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the decimal symbol used in your file.
    The thousands separator changes automatically.
    If all is OK, you will be able to click 'Import'.
    If required, a QIF file may then be produced.
tr: Lütfen dosyanızda kullandığınız ondalık sembolünü seçin.
    Binler basamağı ayıracı otomatik olarak değişecektir.
    Herşey tamamsa, 'İçe Aktar'a tıklayabileceksiniz.
    Gerekli olursa bir QIF dosyası üretilebilir.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: comma (,)
tr: virgül (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: dot (.)
tr: nokta (.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: auto
tr: oto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_decimal) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Decimal Symbol
tr: Ondalık Simgesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: Click to select the required decimal symbol, and to
    check that the selected symbol matches the data.
tr: İstenen ondalık sembolü seçmek için ve
    seçilen sembol ile eşleşen veriyi kontrol etmek için tıklayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_thousands)
en: Thousands Symbol
tr: Binler Basamağı Sembolü

[ctx: date format to use]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_dateFormat)
en: Date format
tr: Tarih biçimi

[ctx: abbreviation of 'year', 'month', 'day'.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: y m d
tr: y a g

[ctx: abbreviation of 'month', 'day', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: m d y
tr: a g y

[ctx: abbreviation of 'day', 'month', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: d m y
tr: g a y

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IntroPage)
en: Intro Wizard Page
tr: Sihirbaz Sayfasına giriş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click either Banking, Investment or Prices.
    Then select existing profile or create new
    by entering its name and selecting 'Add'.
    Then open the file you wish to import.
tr: Bankacılık, Yatırım ya da Fiyatlara tıklayın.
    Mevcut profili seçin ya da ismini girerek ve
    'Ekle'yi seçerek yeni oluşturun. Ardından
    içe aktarmak istediğiniz dosyayı seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesBank)
en: Ban&king
tr: Ban&kacılık

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesInvest)
en: In&vestment
tr: Ya&tırım

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesStockPrices)
en: Stock p&rices
tr: Hisse senedi &fiyatları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesCurrencyPrices)
en: C&urrency prices
tr: P&ara birimi fiyatları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: After entering new profile name, press this button to add it.
tr: Yeni profil ismi girdikten sonra eklemek için bu düğmeye basın.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Select to bypass profile setup.
    Only useful if a profile has already been setup.
tr: Profil kurulumunu atlamak için seç.
    Sadece önceden profil kurulumu yapılmışsa bu özellikle yararlıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Skip setup
tr: Kurulumu atla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Press this button to remove selected profile.
tr: Seçili profili kaldırmak için bu düğmeye basın.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_rename)
en: Press this button after renaming your profile.
tr: Profilinizi yeniden adlandırdıktan sonra bu düğmeye basın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_profiles)
en: Select your importing profile here.
tr: İçe aktarma profilinizi burdan seçin.

en: Fee
tr: Harç

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy that data to the memo field, click 'Yes'.</center>
tr: <center>'<b>%1</b>' alanında seçilen bu sütun zaten var.</center><center>Eğer verileri hatırlatma alanına kopyalamak istiyorsanız, 'Evet' tuşunu tıklayın.</center>

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
tr: <center>Alan adı tanımlanamadı.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Lütfen sütun seçimlerini yeniden girin.

en: The values in the columns you have selected
    do not match any expected investment type.
    Please check the fields in the current transaction,
    and also your selections.
tr: Seçtiğiniz sütunlardaki değerler
    beklenen herhangi bir yatırım tipi ile uyuşmuyor.
    Lütfen mevcut işlemdeki alanları
    ve seçimlerinizi kontrol edin.

[ctx: Unused column]
en: Unused
tr: Kullanılmamış

en: <center>No valid action type found for this transaction.</center><center>Please check the parameters supplied.</center>
tr: <center>Bu aktarım için geçerli bir eylem türü yok.</center><center>Lütfen girdiğiniz değişkenleri kontrol edin.</center>

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
tr: <b>%1</b> alanında seçilen sütun zaten var.<center>Lütfen gerektiğinde her iki girişi yeniden seçin.</center>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InvestmentPage)
en: Investment Wizard Page
tr: Yatırım Sihirbazı Sayfası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
    If there is just a single security in the file, enter its name below.
    Otherwise, select the column for the symbol, and for the description or name.
tr: Lütfen kullanmak için verilerinize karşılık gelen uygun sütunu seçin.
    Eğer dosyada tek bir teminat varsa, aşağıya bu ismi girin.
    Aksi halde sembol için ve tanım ve isim için sütun seçin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceFraction)
en: If necessary, select a fraction/multiplier for compatibility
    between imported and stored prices. For instance, if the
    import price is in cents but the file is priced in dollars, select 0.01.
tr: Gerekirse alım ve saklama fiyatları arasındaki uyumluluğu
    sağlamak için bir oran/çarpan seçin. Örneğin, eğer alımlar kuruşla
    yapılıyor ama dosya saklama fiyatı lira ile yapılıyorsa 0.01'i seçin.

[ctx: verb, Select column containing date field]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelInv_date) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbldateCol)
en: Select column containing date field
tr: Tarih alanı içeren sütunu seç

[ctx: column for monetary value]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_amount)
en: Amount
tr: Tutar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_quantityCol)
en: Select column containing quantity field.
tr: Miktar alanı içeren sütunu seç.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceCol)
en: Select column containing price field.
tr: Fiyat alanı içeren sütunu seç.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_symbolCol)
en: If more than one stock is present in the file,
    and if the stock symbols are shown in one of the columns,
    select it here.
tr: Dosyada birden fazla hisse senedi mevcutsa ve sembolü
    sütunlardan birinde gösteriliyorsa,
    onu burada seçin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear selected column entries.
tr: Seçilen sütun girdileri temizle.

[ctx: verb, to clear selected columns]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: noun, conversion fraction/multiplier to use to make compatible the csv pricing with KMM pricing.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_priceFraction) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceFraction)
en: Price Fraction
tr: Fiyat Kesri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_nameCol)
en: If a descriptive column also contains an activity type, select it here.
    See also Filter text field.
tr: Eğer açıklama sütunu bir etkinlik türü içeriyorsa, burada seçin.
    Filtre metin alanına da göz atın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeIsPercentage)
en: Fee is Percentage
tr: Ücret Yüzde

[ctx: column containing fee field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeCol)
en: Fee Column
tr: Ödeme Sütunu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_feeIsPercentage)
en: Check box if any fee is a percentage figure rather than a value.
tr: Eğer herhangi bir ödeme bir değer yerine yüzde değer ise kutuyu işaretle.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_typeCol)
en: Select column containing investment type field.
tr: Yatırım türü alanı içeren sütunu seç.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_feeCol)
en: If necessary, select column containing fee.
    Caution. This might already have been
    incorporated into the price.
tr: Gerekliyse ödemeleri içeren sütunu seçin.
    Dikkat. Bu zaten
    fiyata dahil olabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeRate)
en: Fee rate
tr: Serbest kur

[ctx: column containing investment type/action field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_type)
en: Type/Action
tr: Tür/Eylem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
    More than one column may be entered successively.
    May also be selected to contain a copy of the type or name column.
tr: Hatırlatma not alanı olan sütunu seçin.
    Birden fazla sütuna ardışık girilmiş olabilir.
    Ayrıca tip ya da isim sütunu kopyası içeren bir sütunu içerecek şekilde seçilebilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeMinValue)
en: Minimal Fee
tr: Asgari Ücret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearFee)
en: Clear Fee
tr: Ücreti Temizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateFee)
en: Calculate Fee
tr: Harç Hesapla

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFieldDelimiter), group (Misc)
en: Determines whether field delimiter will be autodetected.
tr: Alan ayracının otomatik algılanıp algılanmayacağını belirler.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecimalSymbol), group (Misc)
en: Determines whether decimal symbol will be autodetected.
tr: Ondalık sembolünün otomatik algılanıp algılanmayacağını belirler.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDateFormat), group (Misc)
en: Determines whether date format will be autodetected.
tr: Tarih biçiminin otomatik algılanıp algılanmayacağını belirler.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: CSV Importer settings
tr: CSV İçeri aktarma ayarları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autodetect)
en: Autodetecting
tr: Otomatik algılama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFieldDelimiter)
en: Field delimiter
tr: Alan ayracı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDecimalSymbol)
en: Decimal symbol
tr: Ondalık simgesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDateFormat)
en: Date format
tr: Tarih biçimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_headerHasName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Statement header will be scanned for names and numbers of accounts you have already setup.
tr: Açıklama başlığı kurulu hesaplarınızın isimleri ve numaraları için taranacak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest)
en: Account in investment statement
tr: Yatırım açıklamasındaki hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Account in bank statement
tr: Banka açıklamasındaki hesap

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PricesPage)
en: Prices Wizard Page
tr: Ücretler Sihirbazı Sayfası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
tr: Lütfen verinize göre kullanılacak uygun sütunları seçin.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RowsPage)
en: Rows Wizard Page
tr: Satır Sihirbazı Sayfası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please set your data range.
    Ensure that statement header and footer is excluded.
tr: Lütfen tarih aralığınızı ayarlayın.
    Açıklama başlığı ve alt bilgisinin dahil olduğuna emin olun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartLine)
en: Start line
tr: Başlangıç satırı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndLine)
en: End line
tr: Satır sonu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_startLine)
en: Enter the number of the first transaction line.
    Will not accept value greater than the End Line value.
tr: İlk işlem satırının numarasını girin.
    Bitiş Satır değerinden daha büyük bir değer kabul edilmeyecektir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_endLine)
en: Enter the number of the last transaction line.
    Will not accept value less than Start Line value.
tr: Son işlem satırının numarasını girin.
    Başlangıç satırının değerinden daha küçük bir değer kabul edilmeyecektir.

[ctx: Security has no name]
en: No name
tr: İsim yok

[ctx: Security has no symbol]
en: No symbol
tr: Sembol yok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_securitiesTab) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecuritiesDlg)
en: Securities
tr: Teminatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing names and symbols
tr: Eksik isim ve semboller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: The following securities' names and symbols are not known to KMyMoney.
    Please complete every missing name or symbol.
tr: Aşağıdaki kefillerin isimleri ve sembolleri KMyMoney tarafından bilinmiyor.
    Lütfen tüm eksik isim ve sembolleri tamamlayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing name and symbol
tr: Eksik isim ve sembol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need security to import into,
    so please select existing security or enter new security name and symbol.
tr: İçe aktarım yapacak kefile ihtiyacınız var,
    lütfen mevcut kefili ya da yeni kefil ismi ve sembolünü girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSecurity)
en: Existing security
tr: Mevcut kefil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewSymbol)
en: New symbol
tr: Yeni sembol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewName)
en: New name
tr: Yeni isim

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SeparatorPage)
en: Separator Wizard Page
tr: Ayırıcı sihirbaz sayfası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The field delimiter should be detected automatically.
    Attempting to change it will reset any field choices.
    The text delimiter does not normally need to be
    changed, except possibly when within a field.
tr: Alan sınırlayıcısı otomatik olarak seçilmelidir.
    Onu değiştirme girişimi alanların seçimini sıfırlayacaktır.
    Normalde metin sınırlayıcısının değiştirilmesi,
    bir alan içinde olmaları haricinde gerekmez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_fieldDelim)
en: Field Delimiter
tr: Alan Sınırlandırıcı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: semiColon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: colon (:)
tr: iki nokta üst üste (:)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: tab (\t)
tr: sekme (\t)

[ctx: punctuation mark used as field delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_textDelim)
en: Text Delimiter
tr: Metin Sınırlandırıcısı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: Select field delimiter/separator character.
    This will reset any existing field choices.
tr: Alan sınırlayıcı/ayırıcı karakter seçin.
    Bu var olan alan seçimlerini sıfırlayacak.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: quote (")
tr: çift tırnak (")

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: apostrophe (')
tr: kesme işareti (')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: Encoding
tr: Kodlama

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TransactionDlg)
en: Transaction Type
tr: Aktarım Türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Invalid Transaction Type
tr: Geçersiz İşlem Türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: <center>The transaction below has an either unrecognised or invalid type.</center>
    <center>Please select an appropriate entry, if available.</center>
    <center>Otherwise, click Cancel to abort.</center>
tr: <center>Aşağıdaki işlem tanımlanamayan veya geçersiz tipte.</center>
    <center>Lütfen mümkünse uygun bir girdi seçin.</center>
    <center>Aksi halde vazgeçmek için İptal'e tıklayın.</center>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Transaction Type
tr: İşlem Türü Seç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Select new investment type
tr: Yeni yatırım türü seç

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Buy Shares
tr: Hisse Senedi Satın Al

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Sell Shares
tr: Hisse Senedi Sat

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Dividend
tr: Temettü

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Reinvest Dividend
tr: Dönüşümlü Temettü

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Add Shares
tr: Hisse Senedi Ekle

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Remove Shares
tr: Hisse Senedi Sil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncImportOptionsDlg)
en: GnuCash Import Options
tr: GnuCash İçeri Aktarma Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Use 'Help' for more information on these options
tr: Bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi için 'Yardım' kullan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonInvestGroupBox)
en: Investment Handling
tr: Yatırım yönetimi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox5)
en: Online price quotes
tr: Çevrimiçi fiyatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFinanceQuote)
en: Use Finance::Quote for share price quotes
tr: Hisse senedi fiyat bilgisi için Finance::Quote kullan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Scheduled Transactions
tr: Zamanlanmış Aktarımlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkSchedules)
en: Drop suspect scheduled transactions
tr: Programlanmış şüpheli işlemleri bırak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox4)
en: Decoding option
tr: Şifre çözme seçeneği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDecode)
en: Decode using
tr: Bunu kullanarak şifrelemeyi aç

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox18)
en: Transaction Notes option
tr: Aktarım notları seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkTxNotes)
en: Use transaction notes on non-split transactions
tr: Bölümlenmemiş işlemlerde işlem notları bölümünü kullan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox3)
en: Debug Options
tr: Hata Ayıklama Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugGeneral)
en: General debug data
tr: Genel hata ayıklama verisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugXML)
en: Display XML data
tr: XML verilerini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAnonymize)
en: Anonymize data
tr: Veriyi anonimleştir

en: Investment: %1
tr: Yatırım: %1

en: Quote source: %1
tr: Aktarım kaynağı: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncPriceSourceDlg)
en: Online Quotes - Select price source
tr: Çevirim içi bilgi - fiyat kaynağını seçiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
tr: Bu ücret kaynağı KMyMoney uygulamasında bilinmiyor. Lütfen aşağıdaki seçeneklerden seçiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAlwaysUse)
en: Always use this selection for this price source.
tr: Bu fiyat kaynaği için her zman bu seçimi kullan.

en: Account%1
tr: Hesap%1

en: Stock%1
tr: Stok%1

en: Payee%1
tr: Alacaklı%1

en: Schedule%1
tr: Zamanlama%1

en: Import failed:
    
    %1
tr: İçeriye aktarma işlemi başarısız oldu:
    
    %1

en: Import complete
tr: İçeri aktarma işlemi tamamlandı

en: Disguise your wealth
tr: Servetinizi Gizleyin

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
tr: Dosyanızdaki para ile ilgili her değer, her işlem için kullanılan farklı bir değerle ve0.01 ve 1.99
    arasındaki rastgele bir sayı ile çarpılacaktır. Ek olarak, gerçek değerini gizlemek için,
     bütün değerlere uygulanabilecek %1 ve %2 arasındaki bir sayıyı girebilirsiniz.
    Bu sayılar dosyada saklanmayacaktır.

en: Loading commodities...
tr: Emtia'lar yükleniyor...

en: Loading prices...
tr: Fiyatlar yükleniyor...

en: Imported History
tr: İçeri Aktarılan Geçmiş

en: Loading accounts...
tr: Hesaplar yükleniyor...

en: Loading transactions...
tr: Aktarımlar yükleniyor...

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
tr: Hesap ya da Kategori %1, aktarım tarihi %2; hisse geçersiz değer içeriyor; lütfen kontrol edin

en: Imported Transaction
tr: İçeriye Aktarılmış Aktarım

en: Loading templates...
tr: Şabolanlar yükleniyor...

en: Unknown payee
tr: Bilinmeyen alacaklı

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
tr: Program %1 bilinmeyen eylem içeriyor (anahtar = %2, tür = %3)

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
tr: Program %1 çoklu eylem içeriyor; sadece bir tanesi içe aktarıldı

en: Schedule %1 contains no valid splits
tr: Program %1, hiç geçerli hisse içermiyor

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
tr: Program %1 bir formül içeriyor görünüyor. GnuCash formülleri dönüştürülemez

en: Loading schedules...
tr: Zamanlamalar yükleniyor...

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
tr: %1 programı şimdilik kullanılabilir olmayan %2 aralığında

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
tr: Program %1 bilinmeyen aralık tanımlaması içeriyor; lütfen doğru işlem için kontrol ediniz

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
tr: Program %1 ertelenmiş aralık tanımlaması içeriyor; lütfen doğru işlem için kontrol ediniz

en: Schedule %1 dropped at user request
tr:  Program %1 kullanıcı isteği ile silindi

en: Reorganizing accounts...
tr: Hesaplar yeniden düzenleniyor...

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
tr: Ana para biriminiz %1 (%2) gibi görünüyor; bunu temel para biriminiz olarak ayarlamak ister misiniz?

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
tr: Daha fazla

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
tr: Bitti

en: Save Report
tr: Raporu Kaydet

en: Found:
tr: Bulundu:

en: %1 commodity (equity)
     | %1 commodities (equities)
tr[0]: %1 emtia (özkaynak)}
tr[1]: %1 emtia (özkaynaklar)

en: %1 price
     | %1 prices
tr[0]: %1 fiyat
tr[1]: %1 fiyat

en: %1 account
     | %1 accounts
tr[0]: %1 hesap
tr[1]: %1 hesap

en: %1 transaction
     | %1 transactions
tr[0]: %1 aktarım
tr[1]: %1 aktarım

en: %1 schedule
     | %1 schedules
tr[0]: %1 program
tr[1]: %1 program

en: No inconsistencies were detected
tr: Hiçbir tutarsızlık tespit edilmedi

en: %1 inconsistency was detected and corrected
     | %1 inconsistencies were detected and corrected
tr[0]: %1 tutarsızlık tespit edildi ve düzeltildi
tr[1]: %1 tutarsızlık tespit edildi ve düzeltildi

en: %1 orphan account was created
     | %1 orphan accounts were created
tr[0]: %1 sahipsiz hesap oluşturuldu
tr[1]: %1 sahipsiz hesap oluşturuldu

en: %1 possible schedule problem was noted
     | %1 possible schedule problems were noted
tr[0]: %1 olası program sorunu kaydedildi
tr[1]: %1 olası program sorunları kaydedildi

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
tr: Küçük İşletme Özellikleri (Müşteriler, Faturalar, vb.)

en: Budgets
tr: Bütçeler

en: Lots
tr: Birçok

en: The following features found in your file are not currently supported:
tr: Dosyanızda bulunan aşağıdaki özellikler şu anda desteklenmiyor:

en: 
    
    Press More for further information
tr: 
    
    Daha fazla bilgi için daha çok düğmesine basın

en: Save report as
tr: Raporu farklı kaydet

en: Orphan created from unknown GnuCash account
tr: Bilinmeyen bir GnuCash hesabı tarafından sahipsiz oluşturulmuştur.

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
tr: Bir ya da daha fazla işlem, başka bir bilinmeyen hesabın kaynağını içerir
    %1 isimli varlık hesabı bütün verileri tutmak için yaratılmıştır

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
tr: Yatırım hesabı bir varlık hesabına bağlı olmalıdır
    Hesap %1 ana varlık hesap altında saklanacaktır

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
tr: Gelir hesabı bir gelir hesabına bağlı olmalıdır
    Hesap %1 ana gelir hesap altında saklanacaktır

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
tr: Gider hesabı bir gider hesabına bağlı olmalıdır
    Hesap %1 ana gider hesap altında saklanacaktır

en: Enter the investment account name
tr: Yatırım hesabı adı giriniz

en: My Investments
tr: Yatırımlarım

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
tr: Ana yatırım hesabı seçin ya da yeni bir ad girin. Stok %1

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
tr: %1 yatırım hesabı değildir. Bir tane yaratmak ister misiniz?

en: iCalendar exporter
tr: iCalendar dışa aktarıcısı

en: Schedules to iCalendar
tr: iCalendar için Programlar

en: Schedules to iCalendar [%1]
tr: İCalendar için programlar [%1]

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
tr: iCalendar dosyaları

en: Export as
tr: Dışarıya farklı aktar

en: Minutes
tr: Dakika

en: Hours
tr: Saat

[ctx: Time unit]
en: Days
tr: Günler

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: KMyMoney print check
tr: KMyMoney yazdırma denetimi

en: Copyright 2009
tr: Telif Hakkı 2009

note: i18n: ectx: label, entry (createAlarm), group (General)
en: To create an alarm for the exported schedules
tr: Dışarı aktarılmış programlar için bir alarm oluşturmak için

note: i18n: ectx: label, entry (beforeAfter), group (General)
en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
tr: Anımsatıcının program başladıktan sonra mı yoksa öncesinde mi tetiklenmesi gerektiğini söyler

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
tr: Programın başlamasından önce ya da sonraki zaman aralıklarının sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
tr: Program başlamadan önceki ve sonraki zamanın saniye cinsinden değeri

note: i18n: ectx: label, entry (repeatingReminders), group (General)
en: If the reminders should repeat or not
tr: Anımsatıcılar tekrar etsin mi etmesin mi

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval between reminders
tr: Anımsatıcılar arasındaki aralığın biriminin sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval between reminders in seconds
tr: Anımsatıcılar arasındaki aralığın saniye cinsinden değeri

note: i18n: ectx: label, entry (numberOfReminders), group (General)
en: The number of reminders to be generated for the schedule
tr: Program için oluşturulmuş anımsatıcı sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (icalendarFile), group (General)
en: The icalendar file in which to export the schedules.
tr: Dışarı aktarılacak programın icalendar dosyası.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_createAlarm)
en: Create reminders
tr: Anımsatıcı oluştur

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_repeatingReminders)
en: Repeating:
tr: Tekrarlanan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: How often:
tr: Sıklık:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Interval:
tr: Aralık:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Time(s)
tr: Zaman(lar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iCalendar_file)
en: iCalendar file
tr: iCalendar dosyası

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
tr: %1' den %2' ye aktar, Alacaklı %3, tutar %4

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
tr: %1' den %2 içine, Kategori %3, toplamı %4

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
tr: %1 hesabından %2 hesabına öde, Kategori %3, toplam %4

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
tr: Hatırlatma notlarından alacaklıyı çıkarmak için seçtiniz fakat alacaklı ve hatırlatma alanı çıkarımı için bir düzenli ifade sağlamadınız. Seçenek etkinleştirilmeyecektir.

en: Missing information
tr: Eksik bilgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_usePayeeAsIsButton)
en: Use payee field as provided by institution
tr: Kurum tarafından sağlanan alacaklı alanını kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_extractPayeeButton)
en: Extract payee from memo field using regular expressions
tr: Düzenli ifadeler kullanan anımsatıcı alanından alacaklı bilgisini çıkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Regular Expression for
tr: Düzenli İfadeler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, downloadTab)
en: Download
tr: İndir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
tr: Bu eklenti genellikle hesap bakiyesi ve işlemleri indirir. Bazı durumlarda, işlem verilerinin indirilmesi mevcut hesaplar için desteklenmez. Aşağıdaki seçenek işlem verileri için talepleri kapatmaya izin verir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: Download transactions from institution
tr: Kurumdan işlemler indir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Ask user
tr: Kullanıcıya sor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: No date
tr: Tarih yok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Last download
tr: Son indirme

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: First possible
tr: İlk uygun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default start date for statement download
tr: Bilanço indirmek için öntanımlı başlangıç tarihi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Remove the line breaks in the memo field that have been inserted between multiple purpose fields of the transaction.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>İşlemin çok amaçlı alanları arasına eklenen not alanındaki satır sonlarını kaldırın.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Some institutions take multiple purpose fields of a transaction and treat it as a single one. In this case the line break characters inserted after each purpose field are distracting and are removed when this option is enabled.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Bazı kurumlar, bir işlemin çok amaçlı alanlarını alır ve tek bir işlem olarak ele alır. Bu durumda, her amaç alanından sonra eklenen satır sonu karakterleri dikkat dağıtıcıdır ve bu seçenek etkinleştirildiğinde kaldırılır.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, MapAccountWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBMapAccount)
en: Account Mapping
tr: Hesap Planlaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
tr: <qt>
    Lütfen <b>çevirim içi</b> hesapla eşlenmesini 
    istediğiniz <b>uygulama</b> hesabını listeden seçiniz.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Application Account
tr: Uygulama Hesabı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Bank Code
tr: Banka Kodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account Number
tr: Hesap Numarası

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountBox)
en: Online Accounts
tr: Çevirimiçi Hesaplar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, assignButton)
en: Assign
tr: Ata

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
tr: <qt><p><b>%1</b>den alınan işlemler için ilk tarihi seçin.</p><p>Eğer tarih belirtmezseniz banka bir tane seçecek.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBPickStartDate)
en: Pick Start Date
tr: Başlangıç Tarihini Seç

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup)
en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDateButton)
en: &No date (let the bank determine the start date)
tr: &Tarih yok (başlangıç tarihini bankanın belirlemesine izin ver)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lastUpdateButton)
en: &Last Update
tr: &Son Güncelleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, firstDateButton)
en: F&irst possible date
tr: &İlk uygun gün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pickDateButton)
en: Pick &date
tr: Tarih &seç

en: Online settings
tr: Çevrimiçi ayarlar

en: KBanking module not correctly initialized
tr: KBanking birimi düzgün başlatılamadı

en: Configure Aq&Banking...
tr: Aq&Banking'i yapılandır...

en: AqBanking importer...
tr: AqBanking içeri aktarıcısı...

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
tr: <qt>Verilen uygulama hesabı<b>%1</b>, aktif bir hesapla eşlenmedi.</qt>

en: Account Not Mapped
tr: Eşlenmemiş Hesap

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
tr: <qt>İş kuyruğa eklenemedi.
    </qt>

en: Error importing statement. Do you want to continue?
tr: Bilanço içeri aktarılırken hata. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Critical Error
tr: Kritik Hata

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (opticalTan)
en: Width of the flicker field for optical tan generation (chipTan/sm@rtTan).
tr: Optik tan oluşturma için titreşimli alan genişliği (chipTan/sm@rtTan).

note: i18n: ectx: label, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: Clock length of optical tan flickering in ms.
tr: Optik tan titreşiminin ms olarak saat uzunluğu.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: After a clock the first flicker bar changes (each half-byte is transmitted in 2*clocksetting).
tr: Bir çevrimden sonra ilk titreşim çubuğu değişir (her yarım-bayt 2*saat ayarı ile aktarılır).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dequeueButton)
en: Dequeue
tr: Kuyruktan çıkar

en: Dequeue selected job
tr: Seçilen işi kuyruktan çıkar

en: Remove the selected job from the list
tr: Seçilen işi listeden kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, executeButton)
en: Execute
tr: Çalıştır

en: Execute all jobs in the queue
tr: Kuyruktaki bütün işleri çalıştır

[ctx: Warning message]
en: There are no jobs in the queue.
tr: Kuyrukta iş yok.

[ctx: Message title]
en: No Jobs
tr: İş yok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KBJobView) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobBox)
en: Jobs
tr: İşler

en: A valid tan is required to proceed.
tr: Devam etmek için geçerli bir tan gerekli.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, chipTanDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, photoTanDialog)
en: Order confirmation
tr: Sipariş onayı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce optical tan area in size
tr: Optik tan alanı boyutunu düşür

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce
tr: Düşür

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge optical tan field
tr: Optik tan alanını genişlet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge
tr: Genişlet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, decelerateButton)
en: Decelerate
tr: Yavaşlat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, accelerateButton)
en: Accelerate
tr: Hızlandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your generator
tr: Bu siparişi doğrulamak için üretecinizde görüntülenen tan'ı girin

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
tr: (isimsiz)

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Id
tr: Numara

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
tr: Kurum Kodu

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
tr: Kurum Adı

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
tr: Hesap Numarası

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
tr: Hesap Adı

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
tr: Sahibi

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Backend
tr: Arka Uç

en: Get Balance
tr: Bakiyeyi Al

en: Get Transactions
tr: İşlemleri Al

en: Transfer
tr: Aktarım

en: Debit Note
tr: Borç Notu

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

[ctx: Status of the job]
en: new
tr: yeni

[ctx: Status of the job]
en: rejected
tr: reddedildi

[ctx: Status of the job]
en: pending
tr: beklemede

[ctx: Status of the job]
en: revoked
tr: iptal edildi

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
tr: kuyruğa eklendi

[ctx: Status of the job]
en: error
tr: hata

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

en: Job Id
tr: Görev Numarası

en: Job Type
tr: Görev Türü

en: Institute
tr: Kurum

en: The HTTP request failed.
tr: HTTP isteği başarısız oldu.

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
tr: Başarısız oldu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KOfxDirectConnectDlgDecl)
en: OFX Direct Connect
tr: OFX Doğrudan Bağlantı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contacting bank...
tr: Bankaya bağlanılıyor...

en: Loading banklist
tr: Banka listesi yükleniyor

en: Supports online statements<br/>
tr: Çevirim içi hesaplar destekleniyor<br/>

en: Supports investments<br/>
tr: Yatırımları destekliyor<br/>

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
tr: Fatura ödemeyi destekliyor (ancak henüz KMyMoney tarafından desteklenmiyor)<br/>

en: OFX host failed. Last successful access was on '%1'.
tr: OFX ana bilgisayar başarısız. Son başarılı erişim '%1' tarihindeydi.

en: Certificate verification of OFX host failed. Last successful verification was on '%1'.
tr: Sertifika doğrulama OFX ana bilgisayarda başarısız. Son başarılı doğrulama '%1' tarihinde idi.

en: Does not support online banking
tr: Çevrimiçi bankacılığı desteklemiyor

en: Please choose a bank.
tr: Lütfen bir banka seçin.

en: Please fill all fields with values.
tr: Lütfen bütün alanları doldurun.

en: <p>Details for %1:</p>
tr: <p>%1 için ayrıntılar:</p>

en: No suitable accounts were found at this bank.
tr: Bu bankada uygun hesap bulunamadı.

en: Please choose an account
tr: Lütfen bir hesap seçin

en: Server message: %1
tr: Sunucu iletisi: %1

en: Your bank returned warnings when signing on
tr: Giriş yapılırken bankanızdan uyarılar alındı

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
tr: UYARI %1

en: Error signing onto your bank
tr: Banka ile iletişim hatası

en: ERROR %1
tr: HATA %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KOnlineBankingSetupWizard)
en: Online Banking Account Setup
tr: Çevrimiçi Bankacılık Hesap Ayarları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, FIPage)
en: Select Financial Institution
tr: Finansal Kurumu Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please select your financial institution from the list below...
tr: Lütfen aşağıdaki listeden finansal kurumunuzu seçin...

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, autoTab)
en: Automatic
tr: Otomatik

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, manualTab)
en: Manual
tr: El ile

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, LoginPage)
en: Enter Login Details
tr: Giriş Ayrıntılarını Girin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
tr: Lütfen çevrimiçi bankacılığa giriş yapmak için kullanıcı adı ve parola girin.  Lütfen aklınızda bulundurun, birçok banka çevrimiçi bankacılık için ayrı bir kayıt, ayrı PIN ataması ya da parola ister.

[ctx: @label account username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Username
tr: Kullanıcı adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Password
tr: Parola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_storePassword)
en: Store password
tr: Parolayı kaydet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identify as
tr: Kullanılacak kimlik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_applicationEdit)
en: Expert option to enter the four digit version information of the application
tr: Uygulamanın dört basamaklı sürüm bilgisini girmek için uzman seçeneği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Header Version
tr: Başlık Sürümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_clientUidLabel)
en: Client UID
tr: İstemci UID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Connection Details
tr: Bağlantı Ayrıntıları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageAccounts) i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, AccountPage)
en: Select Account
tr: Hesap Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
tr: Lütfen aşağıdaki listeden, bu hesap ile eşleşen finans kurumunuzdan bir hesap seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Bank
tr: Banka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Branch
tr: Branş

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Finish
tr: Bitir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelFinal)
en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
tr: Tebrikler: OFX üzerinden bankanızı, çevirim içi bankacılık için yapılandırdınız.

en: Enabled & configured
tr: Etkinleştirilmiş & Yapılandırılmış

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountTab)
en: Account Details
tr: Hesap Detayları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: STATUS:
tr: DURUM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineStatus)
en: Unavailable
tr: Mevcut değil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: BANK/BROKER:
tr: BANKA/KOMİSYONCU:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textBank) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineAccount)
en: &lt;Not configured&gt;
tr: &lt;Yapılandırılmamış&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: ACCOUNT:
tr: HESAP:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ofxTab)
en: OFX Details
tr: OFX Ayrıntıları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_clientUidEdit)
en: OFX <CLIENTUID> for institutions that require it
tr: İhtiyacı olan kuruluşlar için OFX <CLIENTUID>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, importTab)
en: Import Details
tr: Ayrıntıları İçeri Aktar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Start date of import
tr: İçeri aktarım için başlangıç tarihi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lastUpdateRB)
en: Last &update
tr: &Son güncelleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_todayRB)
en: To&day minus
tr: Bu&günden önceki günler

[ctx: @action number of days]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: days
tr: günler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pickDateRB)
en: Pi&ck date
tr: &Tarih seç

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_optionGroupBox)
en: Import options
tr: İçeri aktarma ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
tr: Alacaklı adı OFX etiketi içeriğine göredir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Timezone offset
tr: Saat dilimi farkı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_invertAmount)
en: <html><head/><body><p>Check this if you need to invert the sign of imported transaction amounts, e.g. if you need to reverse charges and payments because your institution provides them inverted.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>İçe aktarılan işlem tutarlarının işaretini tersine çevirmeniz gerekiyorsa bunu işaretleyin, ör. Kurumunuz bunları tersine çevirdiği için ücretleri ve ödemeleri geri almanız gerekiyorsa.</p></body></html>

en: Quicken Windows (Expert)
tr: Quicken Windows (Uzman)

en: MS-Money (Expert)
tr: MS-Money (Uzman)

en: Enter your password for account <b>%1</b>
tr: <b>%1</b> hesabı için parolanızı girin

en: OFX import file selection
tr: OFX içeriye aktarılacak dosya seçimi

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
tr: OFX içeriye aktarıcı eklentisi %1 i kullanarak içeriye aktarımı gerçekleştiremedi.  Bu dosya düzgün biçimde değildir.

en: Incorrect format
tr: Geçersiz biçem

en: Unable to parse file
tr: Dosya ayrıştırılamadı

en: No accounts found.
tr: Hiç bir hesap bulunmadı.

en: Error connecting to bank: %1
tr: Bankaya bağlanırken hata: %1

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
tr: <p>OFX içeriye aktarım aracı eklentisi <b>'%1'</b>i kullanarak içeriye aktaramadı:  Bu eklenti bu hatayı geri döndürdü:</p><p>%2</p>

en: Importing process terminated unexpectedly.
tr: İçeri aktarma süreci beklenmedik bir şekilde sonlandı.

en: Failed to import all statements.
tr: Tüm ifadelerin içeri aktarılması başarısız oldu.

en: For this beneficiary's country the BIC is mandatory.
tr: Bu hak sahibinin ülkesi için BIC zorunlu.

en: A beneficiary name is needed. | The beneficiary name must be at least %1 characters long
tr[0]: Bir hak sahibi ismi gerekli.Hak sahibi ismi en az %1 karakter uzunluğunda olmalı
tr[1]: Bir hak sahibi ismi gerekli.Hak sahibi ismi en az %1 karakter uzunluğunda olmalı

en: A positive amount to transfer is needed.
tr: Aktarılacak pozitif miktar gerekli.

en: After this credit transfer the account's balance will be below your credit limit.
tr: Bu kredi aktarımından sonra hesap bakiyesi kredi limitinizin altında olacak.

en: After this credit transfer the account's balance will be below the minimal balance.
tr: Bu kredi transferinden sonra hesap bakiyesi asgari bakiyenin altında olacak.

en: The end-to-end reference cannot contain more than one character. | The end-to-end reference cannot contain more than %1 characters.
tr[0]: Sondan-sona referans bir karakterden fazlasını içeremez.
tr[1]: Sondan-sona referans %1 karakterden fazlasını içeremez.

en: The maximal line length of %1 character per line is exceeded. | The maximal line length of %1 characters per line is exceeded.
tr[0]: Satır başına azami %1 karakter uzunluğu geçildi.
tr[1]: Satır başına azami %1 karakter uzunluğu geçildi.

en: The purpose can only contain the letters A-Z, spaces and ':?.,-()+ and /
tr: Amaç yalnızca A-Z harflerini, boşlukları ve ':?.,-()+ ve / içerebilir

en: In the purpose only a single line is allowed. | The purpose cannot contain more than %1 lines.
tr[0]: Amaç içinde yalnızca tek satıra izin verilir.
tr[1]: Amaç %1 satırdan fazlasını içeremez.

en: A purpose is needed. | The purpose must be at least %1 characters long.
tr[0]: Bir amaç gerekli.Amaç en az %1 karakter uzunluğunda olmalı.
tr[1]: Bir amaç gerekli.Amaç en az %1 karakter uzunluğunda olmalı.

en: SEPA Credit Transfer
tr: SEPA Kredi Aktarımı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Beneficiary &Name
tr: Hak Sahibi &Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: End-to-end reference
tr: Sondan-sona referans

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Purpose
tr: Amaç

[ctx: New profile]
en: &New
tr: &Yeni

en: Create a new profile
tr: Yeni bir profil oluştur

en: Use this to create a new QIF import/export profile
tr: Yeni bir QIF içeri aktar/dışarı aktar profili oluşturmak için bunu kullan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MyMoneyQifProfileEditor)
en: QIF Profile Editor
tr: QIF Profil Düzenleyici

en: QIF Profile Selector
tr: QIF Profil Seçici

en: The default QIF profile
tr: Öntanımlı QIF profili

en: Enter new profile name
tr: Yeni profil adı girin

en: The profile name cannot be empty. Please provide a name or cancel.
tr: Profil ismi boş olamaz. Bir isim belirtin veya iptal edin.

en: The name <b>%1</b> is already taken. Please change the name or cancel.
tr: İsim <b>%1</b> zaten kullanılıyor. Lütfen başka bir isim seçin veya iptal edin.

en: QIF profile name problem
tr: QIF porfil ismi problemi

en: Do you really want to delete profile '%1'?
tr: '%1' profilini gerçekten silmek istiyor musunuz?

[ctx: @title QIF profile general information]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: General
tr: Genel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_3)
en: Void mark
tr: İşaretlenmemiş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Opening Balance text
tr: Açılış bakiyesi metni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Type field text
tr: Metin alanı türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: Account delimiter
tr: Hesap Sınırlandırıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Description
tr: Tanım

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_attemptMatch)
en: Attempt to match similar transactions
tr: Benzer işlemleri eşlemeye çalış

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: Output filter location
tr: Çıktı filtresi konumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_3)
en: Input filter file type
tr: Girdi filtresi dosya türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: Input filter location
tr: Girdi filtresi konumu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editDateFormat) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3)
en: The format of the dates in the QIF file.
tr: QIF dosyası içindeki tarih biçimleri.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editApostrophe) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: If a QIF file contains date entries with years represented with two digits then either an apostrophe or a slash may be used to delimit the year in the dates for certain centuries.  This enables 1905 to be distinguished from 2005.  Specify here which range of years will have year delimited by an apostrophe (eg. for Quicken this is usually 1900-1949).
tr: QIF dosyası yılı iki basamaklı gösteren tarih girdisi içeriyorsa, hangi yüzyıl olduğunu ayırt etmek için kesme işareti ya da eğik çizgi kullanacaktır. Bu sayede 1905 ve 2005 ayırt edilebilir. Kesme işareti ile ayrılacak yıl aralığı belirt (Quicken biçimi için genellikle 1900-1949)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Apostrophe Handling
tr: Kesme İşareti Kullanımı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMoney)
en: Amounts
tr: Tutarlar

[ctx: @title header of the QIF field name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Field
tr: Alan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: QIF-Record
tr: QIF-Kaydı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Thousand Delimiter
tr: Bin sınırlayıcısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: SortColumnInvisible
tr: GörünmezSütunaGöreSırala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Split-Value
tr: Bölüm-Değer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Commission
tr: Komisyon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: Thousands Separator
tr: Binler Basamağı Ayırıcısı

[ctx: @action create new profile]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Reset
tr: Sıfırla

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KExportDlgDecl)
en: QIF Export
tr: QIF Dışarı Aktarımı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a quicken compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).  Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, the account and the format of the QIF file (profile).  Choose Account to export all the transactions between the specified dates or just categories.  You can also limit the transactions that are exported by start and ending date.  Once you have pressed the Export button a message box will appear when the export has completed detailing how many transactions, categories and payees were exported.
tr: Bu pencereden işlemlerini quicken uyumlu bir dosya olarak dışarı aktarabilirsin, (uzantısından dolayı QIF dosyası olarak bilinir).  Lütfen QIF dosyası için bir yol girin ya da yolu Gözat düğmesine tıklayarak girin.
    
    Dosyanın yolunu,  hesap ve QIF dosyasının biçimini (profil) seçebilirsin.Belirtilen tarihlerde veya kategoriler arasındaki bütün işlemleri dışarı aktarmak için hesap seçin.  Ayrıca dışarı aktarılacak işlemleri başlama ve bitiş tarihleri ile sınırlandırabilirsin. Dışarı aktar düğmesine bastığında kaç tane işlem, kategori ve alacaklı dışarı aktarıldı detaylarını içeren bir mesaj kutusu ortaya çıkacak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: QIF Profile
tr: QIF Profili

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxCategories)
en: Categories
tr: Kategoriler

en: Transaction number <b>%1</b> is missing an account assignment.
    Transaction dropped.
tr: <b>%1</b> işlem numarası bir hesaba atanmamış.
    İşlem bırakıldı.

en: QIF exporter
tr: QIF dışa aktarıcı

en: Use this to start the import operation
tr: İçeri aktarma işlemine başlamak için bunu kullan

[ctx: New profile]
en: &New...
tr: &Yeni...

en: Use this to open the profile editor
tr: Profil düzenleyiciyi açmak için bunu kullanın

en: Import File...
tr: İçeriye Dosya Aktar...

en: Import files (%1);;All files (%2)
tr: İçe aktarım dosyaları (%1);;Tüm dosyalar (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportDlgDecl)
en: QIF Import
tr: QIF İçeriye Aktarımı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>From this dialog you are able to import transactions from a Quicken<b>&trade;</b> compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).</p>
    <p>Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button. Once you have the file's path press the Import button and KMyMoney will import all the transactions, categories and payees it finds.</p>
tr: <p>Bu pencereden Quicken<b>&trade;</b> uyumlu bir dosya ile işlemlerini içeri aktarabilirsin, (uzantısından dolayı QIF dosyası olarak bilinir).</p>
    <p> Lütfen QIF dosyası için bir yol girin ya da yolu Gözat düğmesine tıklayarak girin. İçeri Aktar düğmesine bastığınızda KMyMoney bütün işlemleri, kategorileri ve bulduğu alacaklıları içeri aktaracak.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblImportFile)
en: QIF File to Import:
tr: İçeri aktarılacak QIF dosyası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Source of QIF
tr: QIF Kaynağı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Select <b>Bank statement</b> turns on automatic category matching which is turned off in case of <b>Other application</b>. Use the latter if you import files from other Personal Finance Management software.
tr: <b>Hesap Durumu</b> seçmek otomatik kategori eşlemeyi açar, <b>Diğer Uygulamalar</b> seçmek ise kapatır. Eğer başka bir Kişisel Finans Yönetim yazılımından dosyalar içeri aktaracaksanız ikincisini kullanın.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Bank statement
tr: Banka dekontu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Other application
tr: Diğer uygulama

[ctx: Category name]
en: Reinvested interest
tr: Dönüşümlü faiz

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
tr: Dönüşümlü temettü

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
tr: Dönüşümlü temettü (uzun vadeli)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
tr: Yeniden yatırılan temettü (kısa vadeli)

[ctx: Category name]
en: Dividend
tr: Dönüşümlü temettü (kısa vadeli)

[ctx: Category name]
en: Interest
tr: Faiz

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
tr: Sermaya Kazancı (kısa vadeli)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
tr: Sermaye Kazancı (orta vadeli)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
tr: Sermaye Kazancı (uzun vadeli)

[ctx: Category name]
en: Returned capital
tr: Dönen sermaye

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
tr: Diğer gelirler

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
tr: Diğer harcamalar

[ctx: Category name]
en: Investment fees
tr: Yatırım aidatları

en: Unknown QIF type %1
tr: Bilinmeyen QIF türü %1

en: Date format selection
tr: Tarih biçimi seçimi

en: Pick the date format that suits your input file
tr: Girdi dosyanıza uygun tarih biçimini seçiniz

en: Importing QIF...
tr: QIF İçeriye Aktarılıyor...

en: Reading QIF...
tr: QIF Okunuyor...

en: Error while running the filter '%1'.
tr: '%1' süzgeçi çalıştırılırken hata.

en: Filter error
tr: Süzme hatası

[ctx: QIF tag for category]
en: Cat
tr: Ktgri

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
tr: Senet

[ctx: QIF tag for prices]
en: Prices
tr: Fiyatlar

[ctx: QIF tag for a class]
en: Class
tr: Sınıf

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
tr: %1 hesabında şu anda %2 açılış bakiyesi var. Bu QIF dosyası %3 açılış bakiyesi bildiriyor. QIF dosyasındaki açılış bakiyesini var olanın üzerine yazmak ister misiniz?

en: Overwrite opening balance
tr: Açılış bakiyesi üzerine yaz

en: Unable to find account: %1
tr: Hesap bulunamadı: %1

en: Autogenerated by QIF importer
tr: QIF içeri aktarıcısı tarafından otomatik oluşturuldu

en: QIF imported, no account name supplied
tr: QIF içeriye aktarıldı, hiçbir hesap adı bulunamadı

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
tr: KMyMoney uygulamasının içeri aktardığı <b>%1</b> hesabının ikinci açılış bakiye işlemi dosyada bulunan bir işlemden farklıdır. Lütfen içeri aktarımı elle düzeltin.

en: Opening balance problem
tr: Açılış bakiyesi sorunu

en: Error while creating opening balance transaction
tr: Açılış bilançosu işlemi oluşturulurken hata oluştu

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date profile setting of "%2".
    
    Pressing "Continue" will assign todays date to the transaction. Pressing "Cancel" will abort the import operation. You can then restart the import and select a different QIF profile or create a new one.
tr: Dosyadan okunan "%1" tarih girişi, şu anda kullanılan "%2" tarih profil ayarlarına çevrilemedi.
    
    "Devam Et" tuşuna basarak işleme günün tarihini verebilirsiniz. "İptal Et" tuşuna basarak içeri aktarma işlemini durdurabilirsiniz. Daha sonra içeri aktarmayı başlatabilirsiniz ve farklı bir QIF profili seçebilirsiniz veya yeni bir tane yaratabilirsiniz.

en: Invalid date format
tr: Geçersiz tarih biçimi

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
tr: Bu yatırım hesabı "%1" güvencesi içermiyor.  Bunu içeren işlemler göz ardı edilecektir.

en: %1 (Investment)
tr: %1 (Yatırım)

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
tr: Ortak hesap girdisi QIF içeriye aktarıcı tarafından otomatik oluşturulmuştur

en: QIF importer
tr: QIF içe aktarıcı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReconciliationReportDlgDecl)
en: Reconciliation report
tr: Uzlaştırma raporu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_summaryTab)
en: Summar&y
tr: &Özet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab)
en: &Details
tr: &Ayrıntılar

en: Reconciliation report of account %1
tr: %1 hesabının uzlaştırma raporu

en: All values shown in %1
tr: %1 de gösterilen tüm değerler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryEditWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summary)
en: Summary
tr: Özet

en: Starting balance on bank statement
tr: Banka dekontunda başlangıç bakiyesi

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
tr[0]: %1 silinmiş ödeme
tr[1]: %1 toplamda silinmiş ödemeler

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
tr[0]: %1 silinmiş depozito
tr[1]: %1 toplamda silinmiş depozitolar

en: Ending balance on bank statement
tr: Banka hesabındaki kapanış bilançosu

en: Cleared balance
tr: Silinmiş bilanço

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
tr[0]: %1 ödenmemiş borç
tr[1]: %1 ödenmemiş borçların toplamı

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
tr[0]: %1 ödenmemiş depozito
tr[1]: %1 ödenmemiş depozitoların toplamı

en: Register balance as of %1
tr: Bakiyeyi %1 olarak kaydet

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
tr[0]: %2 sonrasında %1 taksit
tr[1]: %2 sonrasında %1 taksitler

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
tr[0]: %2 sonrasında %1 depozito
tr[1]: %2 sonrasında %1 depozitolar

en: Register ending balance
tr: Son bakiyeyi kaydet

en: Outstanding payments
tr: Seçkin ödemeler

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
tr[0]: Bir seçkin ödeme
tr[1]: Toplam %1 adet seçkin ödeme tutarı

en: Outstanding deposits
tr: Ödenmemiş depozitolar

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
tr[0]: Bir seçkin mevduat
tr[1]: Toplam %1 adet seçkin mevduat toplamı

en: Create Tables
tr: Tablolar oluştur

en: Save SQL
tr: SQL kaydet

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
tr: Veritabanı kullanmak için bazı ek yazılımlar kurmanız gerekiyor. Daha fazla bilgi için Yardım tıklayın.

en: No Qt SQL Drivers
tr: Qt SQL Sürücüsü Yok

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
tr: Veritabanı açılamadı.
    Tabloları oluşturmadan önce SQL CREATE DATABASE ifadesi kullanmalısınız.

en: Tables successfully created
tr: Tablolar başarılı şekilde oluşturuldu.

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
tr: İfade yürütülürken oluşturma başarısız
    Yürütüldü: %1
    Hata Numarası %2: %3

en: Select output file
tr: Çıktı dosyasını seç

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
tr: %1 veritabanı türü KMyMoney ortamında tam olarak test edilmemiştir.
    Lütfen verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.
    Lütfen sorunlarınızı kmymoney-devel@kde.org geliştirici posta listesine raporlayın.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KGenerateSqlDlg)
en: KMyMoney - Generate SQL
tr: KMyMoney - SQL oluştur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database Type
tr: Veritabanı Türü

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Database Details
tr: Veritabanı Detayları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Database File (SQLite only)
tr: Veritabanı Dosyası (Sadece SQLite)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database Name (Others)
tr: Veritabanı Adı (Diğerleri)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host Name
tr: Makine Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
tr: Kullanıcı adı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: SQL for creation
tr: Oluşturma işlemi için SQL

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
tr: Qt SQL sürücüsü %1 artık sisteminizde yüklü değil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSelectDatabaseDlg)
en: KMyMoney - Select Database
tr: KMyMoney - Veritabanı Seç

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: PLEASE NOTE
tr: LÜTFEN DİKKAT EDİN

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: This software is still in an experimental stage, and there are still some known response time problems. Please be patient; we are working on them.
    As always, please make sure you have adequate backups of your data.
tr: Bu yazılım şu anda deney aşamasında ve bazı cevap verme süresi sorunları var. Lütfen sabırlı olun; üzerinde çalışıyoruz.
    Her zamanki gibi, lütfen verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&le
tr: Do&sya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database &Name
tr: Veritabanı &Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host &Name
tr: Makine &Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Username
tr: &Kullanıcı adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Password
tr: &Parola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreLoad)
en: Preload &all data
tr: &Tüm verileri önceden yükle

en: Database apparently in use
    Opened by %1 on %2 at %3.
    Open anyway?
tr: Görünüşe göre veritabanı kullanımda
    %3 %2 üzerinde %1 tarafından açıldı.
    Yine de açılsın mı?

en: Inserting online jobs.
tr: Çevrim içi işler ekleniyor.

en: SQLite file %1 does not exist
tr: %1 SQLite dosyası yok

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
tr: %1 türü için otomatik veritabanı oluşturma işlemi şu anda gerçekleştirilemiyor.
    Lütfen elle %2 veritabanını oluşturun

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
tr: %1 veritabanı oluşturmada hata; veritabanı oluşturma izinlerine sahip misiniz?

en: Cannot open database %1
tr: %1 veritabanı açılamadı

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
tr: Veritabanı okuma sırasında bir hata meydana geldi

en: Database malfunction
tr: Veritabanı bozukluğu

en: Tried to access a file when it has not been opened
tr: Açık olmayan bir dosyaya erişilmeye çalışıldı

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
tr: Veritabanına yazarken kurtarılamaz bir hata oluştu.
    Bozuk olabilir.

en: Cannot save to current database.
tr: Geçerli veritabanına kaydedilemedi.

en: Cannot save to current database: %1
tr: Geçerli veritabanına kaydedilemedi: %1

en: Open database...
tr: Veritabanı aç...

en: Generate Database SQL
tr: SQL Veritabanı oluştur

en: Database contains data which must be removed before using Save As.
    Do you wish to continue?
tr: Veritabanı Farklı Kaydet kullanılmadan önce silinmesi gereken veriler içeriyor.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
tr: %1 veritabanı açılamadı ya da oluşturulamadı.
    Veritabanını Farklı Kaydetmeyi yeniden deneyin ve daha fazla bilgi için Yardım tuşunu tıklayın.

en: You have entered budget values using a different base which would result in a monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
tr: <b>%1</b> aylık bütçesinde kullanılacak farklı bir taban değeri girdiniz. Bu değer aylık bütçeyi doldurmak için kullanılmalı mıdır?

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
tr: Otomatik atama

en: You have entered budget values using a different base which would result in a yearly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
tr: Farklı bir taban kullanarak <b>%1</b> yıllık bütçe değeri girdiniz. Bu değer aylık bütçeyi doldurmak için kullanılmalı mı?

en: You have entered budget values using a different base which would result in an individual monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budgets?
tr: Farklı bir taban kullanarak <b>%1</b> bireysel aylık bütçe değerini girdiniz. Bu değer aylık bütçeyi doldurmak için kullanılmalı mı?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period
tr: Dönem

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_monthlyButton)
en: Monthly
tr: Aylık

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yearlyButton)
en: Yearly
tr: Yıllık

[ctx: @action timeframe of the budget. month-by-month budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_individualButton)
en: Individual
tr: Bireysel

en: Budget %1
tr: Bütçe %1

en: Budget %1 %2
tr: Bütçe %1 %2

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
tr: <p><b>%1</b> bütçesini gerçekten silmek istiyor musunuz?</p>

en: Do you really want to remove all selected budgets?
tr: Seçilen tüm bütçeleri gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Remove Budget
tr: Bütçeyi Kaldır

en: Copy of %1
tr: %1 ögesinin kopyası

en: Select year
tr: Yılı seçin

en: Budget year
tr: Bütçe yılı

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
tr: Mevcut bütçe verileri zaten içeriyor. İşleme devam etmeniz bu bütçenin tüm güncel değerlerini değiştirecek.

[ctx: Warning message box]
en: Warning
tr: Uyarı

en: Unable to reset budget
tr: Bütçe sıfırlanamadı

en: Unable to modify budget
tr: Bütçe değiştirilemedi

en: New budget
tr: Yeni Bütçe

en: Rename budget
tr: Bütçeyi yeniden adlandır

en: Delete budget
tr: Bütçeyi sil

en: Copy budget
tr: Bütçeyi kopyala

en: Change budget year
tr: Bütçe yılını değiştir

en: Budget based on forecast
tr: Tahmin temelli bütçe

en: A budget with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple budgets with the same identification name. Are you sure you would like to rename the budget?
tr: '%1' isimli bir bütçe zaten var. Aynı isimli birden çok bütçe oluşturmak tavsiye edilmez. Bütçeyi yeniden adlandırmak istediğinizden emin misiniz?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your budgets
tr: Bütçeleriniz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new budget
tr: Yeni bir bütçe oluşturur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new empty budget.
tr: Yeni boş bir bütçe oluşturmak için bunu kullanın.

[ctx: New budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected budget.
tr: Seçilen bütçeyi yeniden adlandırmaya başlamak için bunu kullan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected budget
tr: Mevcut seçilen bütçeyi sil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected budget.
tr: Seçilen bütçeyi silmek için bunu kullanın.

[ctx: @title header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList)
en: Name
tr: İsim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to store the modified data.
tr: Değiştirilen verileri kaydetmek için bunu kullanın.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Use this to discard the modified data.
tr: Değiştirilen verileri yoksaymak için bunu kullanın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_hideUnusedButton)
en: Hide unused budget categories
tr: Kullanılmayan bütçe kategorilerini gizle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_assignmentBox)
en: Assignments
tr: Atamalar

[ctx: Budget total]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total
tr: Toplam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbBudgetSubaccounts)
en: Include subaccounts
tr: Alt hesapları içer

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Please specify a budget name
tr: Lütfen bütçe adı belirleyin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBudgetDlg)
en: New Budget
tr: Yeni Bütçe

[ctx: header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name
tr: İsim

en: Forecast view
tr: Tahmin görünümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forecastButton)
en: Forecast
tr: Tahmin

note: i18n: ectx: label, entry (forecastMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate forecast
tr: Tahmin hesaplama yöntemi

note: i18n: ectx: label, entry (forecastDays), group (Forecast Options)
en: Days to forecast
tr: Tahmine kalan süre:

note: i18n: ectx: label, entry (forecastAccountCycle), group (Forecast Options)
en: Days of normal account cycle
tr: Normal hesap döngüsünün günleri

note: i18n: ectx: label, entry (forecastCycles), group (Forecast Options)
en: Number of historic cycles to use in forecast
tr: Tahminde kullanmak için tarihi döngü sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (beginForecastDay), group (Forecast Options)
en: Day of month to start forecast
tr: Tahmine başlama günü

note: i18n: ectx: label, entry (historyMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate history-based forecast
tr: Tarihi-temelli tahmin hesaplama yöntemi

note: i18n: ectx: label, entry (skipOpeningDate), group (Forecast Options)
en: Skip opening date when fetching transactions
tr: İşlemler getirilirken açılış tarihini atla

note: i18n: ectx: label, entry (includeFutureTransactions), group (Forecast Options)
en: Include future transaction when using Schedule Forecast
tr: Program Tahmini kullanırken gelecek işlemleri dahil et

note: i18n: ectx: label, entry (includeScheduledTransactions), group (Forecast Options)
en: Include scheduled transactions when using Schedule Forecast
tr: Program Tahmini kullanırken planlanmış işlemleri dahil et

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ForecastViewSettings)
en: Forecast Settings
tr: Tahmin Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of Days of Account Cycle:
tr: Hesap döngüsü gün sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Day of Month to start Forecast:
tr: Tahmine kalan Süre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Number of Days to Forecast:
tr: Tahmine kalan Günlerin Sayısı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_forecastMethod)
en: Forecast Method
tr: Tahmin Yöntemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton9)
en: Scheduled and Future Transactions
tr: Programlanmış ve Vadeli İşlemler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton10)
en: History-based
tr: Geçmiş-temelli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: History-based settings
tr: Geçmiş-temelli ayarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of Cycles to use in Forecast:
tr: Tahmin için kullanılacak Döngülerin sayısı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_historyMethodGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_historyMethod)
en: History Forecast Method
tr: Tarih Tahmin Yöntemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: Simple Moving Average
tr: Basit hareketli ortalama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Weighted Moving Average
tr: Ağırlıklı Hareketli Ortalama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Linear Regression
tr: Doğrusal Bağlanım

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Days to Forecast:
tr: Tahmine kalan Süre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Days of Accounts Cycle:
tr: Hesapların Döngü Günleri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Historic Cycles:
tr: Geçmiş Devirler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Chart Detail:
tr: Çizelge Ayrıntıları:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what level of detail to show on the chart.</p>
tr: <p>Grafikte gösterilmesini istediğiniz ayrıntı seviyesini seçin.</p>

[ctx: Show all details]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
tr: Tümü

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Top-Level
tr: Üst Seviye

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Groups
tr: Gruplar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Totals
tr: Toplamlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Current Forecast Method:
tr: Geçerli Tahmin Yöntemi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_forecastMethod)
en: method
tr: yöntem

[ctx: Advanced forecast view]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced)
en: Advanced
tr: Gelişmiş

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, budget)
en: Budget Forecast
tr: Bütçe Tahmini

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabChart) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChart)
en: Chart
tr: Grafik

[ctx: Today's forecast]
en: Current
tr: Şimdiki

en: Total variation
tr: Toplam değişim

en: 1 day | %1 days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: %1 gün

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
tr: Bugün %1 bakiye %2 minimum bakiyenin altındadır.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
tr[0]: %1 gün içinde %2 bakiyesi %3 minimum bakiyenin altına düşecek.
tr[1]: %1 gün içinde %2 bakiyesi %3 minimum bakiyenin altına düşecek.

en: The balance of %1 is below %2 today.
tr: Bugün %1 bakiyesi %2' nin altındadır.

en: The balance of %1 is above %2 today.
tr: Bugün %1 bakiyesi %2 değerinin üstündedir.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
tr[0]: %1 gün içinde %2 hesabının bakiyesi %3 değerinin altına düşecektir.
tr[1]: %1 gün içinde %2 hesabının bakiyesi %3 değerinin altına düşecektir.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
tr[0]: %1 gün içinde %2 hesabının bakiyesi %3 değerinin üzerine çıkacaktır.
tr[1]: %1 gün içinde %2 hesabının bakiyesi %3 değerinin üzerine çıkacaktır.

en: The account %1 is decreasing %2 per cycle.
tr: Her döngüde %1 hesabı %2 azalıyor.

en: Min Bal %1
tr: Asgari Yat %1

en: Min Date %1
tr: Asgari Tarih %1

en: Max Bal %1
tr: Azami Yat %1

en: Max Date %1
tr: Azami Tarih %1

[ctx: Average balance]
en: Average
tr: Ortalama

[ctx: Total balance]
en: Total
tr: Toplam

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
tr: Zamanlanmış

[ctx: History-based method]
en: History
tr: Geçmiş

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Job is being processed at the moment.
tr: Görev şu an işleniyor.

en: The plugin to edit this job is not available.
tr: Bu görevi düzenleyecek eklenti bulunamadı.

[ctx: The user selected credit transfers to send. But they cannot be sent.]
en: Cannot send selection
tr: Seçim gönderilemedi

en: Not all selected credit transfers can be sent because some of them are invalid or were already sent.
tr: Seçilen tüm kredi transferleri gönderilebilir değil çünkü bazıları geçersiz veya zaten gönderilmiş.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sendMail) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSend) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonSend)
en: Send
tr: Gönder

en: During the change of the order your previous entries could not be converted.
tr: Sıra değişimi sırasında önceki girdileriniz dönüştürülemedi.

en: This credit-transfer was sent to your bank at %1 therefore cannot be edited anymore. You may create a copy for editing.
tr: Bu kredi-transferi bankanıza %1 de gönderilmiş yani artık düzenlenemez. Düzenleme için bir kopyasını oluşturabilirsiniz.

en: This credit-transfer is not editable. You may create a copy for editing.
tr: Bu kredi-transferi düzenlenebilir değil. Düzenlemek için bir kopyasını oluşturabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Order Account
tr: Sipariş Hesabı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Account Balance
tr: Hesap Bakiyesi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Credit Transfer
tr: Kredi Aktarımı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>This account does not support online banking.</p><p>If you think this is an error, please check if the plugin for this type of credit transfer and your online banking plugins are available.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Bu hesap çevrimiçi bankacılığı desteklemiyor.</p><p>Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız, bu tür kredi aktarımı için eklentinin ve çevrim içi bankacılık eklentinizin kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEnque)
en: Enqueue
tr: Kuyruğa ekle

en: Information to find issues.
tr: Sorunları bulmak için bilgi.

en: Information stored for provability.
tr: Sağlama yapmak için saklanan bilgi.

en: Informative message without certain significance.
tr: Belirli bir önemi olmayan bilgilendirme iletisi.

en: Warning message.
tr: Uyarı iletisi.

en: Origin
tr: Kaynak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: Action
tr: Hareket

en: Destination
tr: Hedef

en: Not able to display this job.
tr: Bu görev gösterilemiyor.

en: Could not find a plugin to display this job or it does not contain any data.
tr: Bu görevi gösterecek eklenti bulunamadı veya herhangi bir veri içermiyor.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: This job was accepted by the bank on %1.
tr: Bu görev banka tarafından %1 tarihinde kabul edildi

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: Sending this job failed (tried on %1).
tr: Bu görevin gönderimi %1 tarihinde başarısız oldu

en: Sending this job was manually aborted.
tr: Bu görevin gönderimi elle durduruldu.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank rejected this job on %1.
tr: Banka bu görevi %1 tarihinde reddetti.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank accepted this job on %1.
tr: Banka bu görevi %1 tarihinde kabul etti.

en: This job needs further editing and cannot be sent therefore.
tr: Bu görevin daha düzenlenmesi gerekiyor ve bu yüzden gönderilemez.

en: This job is ready for sending.
tr: Bu görev gönderilmeye hazır.

en: Outbox
tr: Giden Kutusu

en: Time
tr: Zaman

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
tr: Uzunluk

en: Initial Market Value
tr: Başlangıç Piyasa Değeri

en: Ending Market Value
tr: Piyasa Kapanış Değeri

en: Opening Balance
tr: Açılış Bakiyesi

en: Closing Balance
tr: Kapanış Bilançosu

en: Grand Total
tr: Genel Toplam

en: Calculated
tr: Hesaplanmış

en: Num
tr: Numara

en: Top Category
tr: Üst Kategori

en: Category Type
tr: Kategori Türü

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Week
tr: Hafta

en: Last Price
tr: Son Fiyat

en: Buy Price
tr: Alım Fiyatı

en: Net Value
tr: Net Değer

en: Buy Value
tr: Alım Değeri

en: Sell Value
tr: Satış Değeri

en: Short-term Buy Value
tr: Kısa Dönem Alım Değeri

en: Short-term Sell Value
tr: Kısa Dönem Satış Değeri

en: Long-term Buy Value
tr: Uzun Dönem Alış Değeri

en: Long-term Sell Value
tr: Uzun Dönem Satış Değeri

en: Dividends Reinvested
tr: Yeniden Yatırılmış Temettüler

en: Dividends Paid Out
tr: Ödenmiş temettü

en: Starting Balance
tr: Başlangıç Bilançosu

en: Ending Balance
tr: Bitiş bilançosu

en: Market Value
tr: Piyasa Değeri

en: Annualized Return
tr: Yıllık Getiri

en: Return On Investment
tr: Yatırım Getirisi

[ctx: Account name]
en: Name
tr: İsim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Next Due Date
tr: Sonraki Ödeme Tarihi

en: Occurrence
tr: Olay

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Payment Method
tr: Ödeme Şekli

en: Opening Date
tr: Açılış Tarihi

en: Balance Early Warning
tr: Bakiye Erken Uyarıcısı

en: Balance Max Limit
tr: Bakiye Üst Sınırı

en: Credit Early Warning
tr: Kredi Erken Uyarı

en: Credit Max Limit
tr: Kredi Üst Sınırı

en: Preferred
tr: Tercih Edilen

en: Loan Amount
tr: Kredi Miktarı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestEditWizardPage)
en: Interest Rate
tr: Faiz Oranı

en: Next Interest Change
tr: Sonraki Faiz Oranı Değişim Zamanı

en: Periodic Payment
tr: Periyodik Ödeme

en: Final Payment
tr: Nihai Ödeme

en: Current Balance
tr: Şimdiki Bilanço

en: Capital Gain
tr: Sermaye Kazancı

en: Percentage Gain
tr: Kazanç Yüzdesi

en: Short-term Gain
tr: Kısa-dönem Kazanç

en: Long-term Gain
tr: Uzun-dönem Kazanç

en: Transfer from %1
tr: Bundan aktar %1

en: Transfer to %1
tr: Buna aktar %1

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
tr: Evet

[ctx: Is this an opening balance account?]
en: Yes
tr: Evet

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
tr: Evet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Transfers
tr: Aktarımlar

en: Month of %1
tr: Aylık %1

en: Week of %1
tr: %1 haftası

en: No Institution
tr: Şirket Yok

en: [Empty Payee]
tr: [Boş Alacaklı]

en: [Split Transaction]
tr: [İşlemi Ayır]

[ctx: Split transaction]
en: Split
tr: Ayır

en: [No Tag]
tr: [Etiket Yok]

[ctx: No institution]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
tr: %1 ile %2 arasında

en: All currencies converted to %1
tr: Tüm para birimleri %1 e dönüştürüldü

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
tr: Aksi belirtilmediği sürece tüm değerler %1 içinde gösteriliyor

en: Unable to generate report
tr: Rapor oluşturulamadı

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
tr: Rapor oluşturmada hata: "%1".
    Lütfen geliştirici listesine bu hatayı bildirin: kmymoney-devel@kde.org

en: Balance of %1
tr: %1 bakiyesi

en: %1 Balance History
tr: %1 Bakiye Geçmişi

en: Generated Report
tr: Oluşturulmuş Rapor

en: File %1 does not exist
tr: %1 dosyası yok

en: it is not a plain file
tr: düz bir dosya değil

en: it is not readable
tr: okunabilir değil

en: it is empty
tr: boş

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
tr[0]: %1 dosyası ile ilgili bir sorun var
tr[1]: %1 dosyaları ile ilgili bir sorunlar var

en: Report Configuration
tr: Rapor Yapılandırması

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
tr: Konfigürasyon değişikliklerini rapora uygula

[ctx: General tab]
en: General
tr: Genel

en: Rows/Columns
tr: Satırlar/Sütunlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Range
tr: Aralık

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_reportPage)
en: Report
tr: Raporla

[ctx: @item the columns will display monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Monthly
tr: Aylık

[ctx: All accounts]
en: All
tr: Tümü

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Income & Expenses
tr: Gelir & Gider

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Assets & Liabilities
tr: Varlıklar & Borçlar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Categories
tr: Üst Kategoriler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Accounts
tr: Hesaplar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Accounts
tr: Üst Hesaplar

[ctx: @item the columns will display daily data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Daily
tr: Günlük

[ctx: @item the columns will display weekly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Weekly
tr: Haftalık

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Bi-Monthly
tr: İki ayda bir

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Quarterly
tr: Üç ayda bir

[ctx: @item the columns will display yearly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Yearly
tr: Yıllık

en: Only owned
tr: Sadece sahibi

en: Only sold
tr: Sadece sat

en: From period
tr: Başlangıç dönemi

en: Owned and sold
tr: Alınan ve satılan

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
tr: KReportsView::slotOpenUrl() de bilinmeyen komut '%1'

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
tr: KReportsView::slotOpenUrl() de bilinmeyen görünüm '%1'

en: Failed to save: %1
tr: Kaydedilemedi: %1

en: Default Report
tr: Öntanımlı Rapor

en: Custom Report
tr: Özel Rapor

en: %1 (Customized)
tr: %1 (Özelleştirilmiş)

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
tr: "%2" raporu için "%1" rapor grubu bulunamadı.
    Lütfen geliştirici listesine bu hatayı bildirin: kmymoney-devel@kde.org

en: Failed to configure report: %1
tr: Rapor yapılandırılamadı: %1

en: Cannot add report, reason: "%1"
tr: Rapor eklenemedi, neden: "%1"

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
tr: <b>%1</b> öntanımlı bir rapordur, bu yüzden silinemez.

en: Delete Report?
tr: Rapor Silinsin mi?

[ctx: To open a new report]
en: &Open
tr: &Aç

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
tr: &Yapılandır

en: &New report
tr: &Yeni rapor

en: &Delete
tr: &Sil

en: %1 YTD Account Transactions
tr: %1 yılbaşından bu yana hesap işlemleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonChart)
en: Show the chart version of this report
tr: Bu raporun grafik modelini göster

en: Show the report version of this chart
tr: Bu grafiğin rapor sürümünü göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Comment
tr: Yorum

en: Reports
tr: Raporlar

en: Charts
tr: Grafikler

en: Favorite Reports
tr: Beğenilen Raporlar

en: Old Customized Reports
tr: Eski Özelleştirilmiş Raporlar

en: Income and Expenses
tr: Gelir ve Giderler

en: Income and Expenses This Month
tr: Bu ayın gelir - giderleri

en: Income and Expenses This Year
tr: Bu yılın gelir - giderleri

en: Income and Expenses By Year
tr: Yıla Göre Gelir ve Giderler

en: Income and Expenses Graph
tr: Gelir ve Giderler Çizelgesi

en: Income and Expenses Pie Chart
tr: Yuvarlak Grafikte Gelir ve Giderler

en: Net Worth
tr: Net Değer

en: Net Worth By Month
tr: Aya Göre Net Değer

en: Net Worth Today
tr: Bugünün Net Değeri

en: Net Worth By Year
tr: Yıla Göre Net Değer

en: 7-day Cash Flow Forecast
tr: Yedi Günlük Nakit Akışı Tahmini

en: Net Worth Graph
tr: Öz Varlık Grafiği

en: Account Balances by Institution
tr: Kurumuna göre Hesap Bakiyeleri

en: Account Balances by Type
tr: Türüne Göre Hesap Bakiyeleri

en: Transactions by Account
tr: Hesaba Göre Aktarımlar

en: Transactions by Category
tr: Kategorilere Göre Aktarımlar

en: Transactions by Payee
tr: Alacaklısına Göre İşlemler

en: Transactions by Tag
tr: Etiketine Göre İşlemler

en: Transactions by Month
tr: Aya Göre Aktarımlar

en: Transactions by Week
tr: Haftaya Göre Aktarımlar

en: Loan Transactions
tr: Kredi İşlemleri

en: Transactions by Reconciliation Status
tr: Uzlaştırma Durumuna Göre İşlemler

en: Cash Flow
tr: Nakit Akışı

en: Cash Flow Transactions This Month
tr: Bu Ayın Nakit Akış İşlemleri

en: Investments
tr: Yatırımlar

en: Investment Transactions
tr: Yatırım Aktarımları

en: Investment Holdings by Account
tr: Hesaba Göre Yatırım Hisseleri

en: Investment Holdings by Type
tr: Türüne Göre Yatırım Hisseleri

en: Investment Performance by Account
tr: Hesabın Yatırım Performansı

en: Investment Performance by Type
tr: Türüne Göre Yatırım Performansı

en: Investment Capital Gains by Account
tr: Hesaba Göre Yatırım Sermayesi Getirileri

en: Investment Capital Gains by Type
tr: Türe göre Yatırım Sermayesi Getirileri

en: Investment Holdings Pie
tr: Yatırım Hisseleri Yuvarlak Grafiği

en: Investment Worth Graph
tr: Yatırım Değer Grafiği

en: Investment Price Graph
tr: Yatırım Fiyat Grafiği

en: Investment Moving Average Price Graph
tr: Yatırım Hareketli Ortalama Fiyat Grafiği

en: Investment Moving Average
tr: Yatırım Hareketli Ortalama

en: Investment Moving Average vs Actual
tr: Yatırım Hareketli Ortalamaya karşı Mevcut

en: Taxes
tr: Vergiler

en: Tax Transactions by Category
tr: Kategorilere göre Vergi Aktarımları

en: Tax Transactions by Payee
tr: Alacaklıya göre Vergi Aktarımları

en: Tax Transactions by Category Last Fiscal Year
tr: Son Mali Yıl Kategorilerine Göre Vergi İşlemleri

en: Tax Transactions by Payee Last Fiscal Year
tr: Son Mali Yıl Alacaklılarına Göre Vergi İşlemleri

en: Budgeting
tr: Bütçeleme

en: Budgeted vs. Actual This Year
tr: Bu Yılın Planlanmışa karşı Asıl

en: Budgeted vs. Actual This Year (YTM)
tr: Bu Yılın Planlanmışına karşı Asıl (YTM)

en: Monthly Budgeted vs. Actual
tr: Aylık Ayrılmış Bütçeye Karşı Gerçek Bütçe

en: Yearly Budgeted vs. Actual
tr: Yıllık Planlanana karşı Asıl

en: Monthly Budget
tr: Aylık Bütçe

en: Yearly Budget
tr: Yıllık Bütçe

en: Yearly Budgeted vs Actual Graph
tr: Yıllık Bütçelenmişe karşı Gerçek Grafiği

en: Forecast By Month
tr: Aylara Göre Tahmin

en: Forecast Next Quarter
tr: Sonraki Çeyrek Tahmini

en: Income and Expenses Forecast This Year
tr: Bu yılın Gelir ve Gider Tahminleri

en: Net Worth Forecast Graph
tr: Net Değer Tahmin Grafiği

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewGeneralInfoWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStartWizardPage)
en: General Information
tr: Genel Bilgiler

en: Schedule Information
tr: Zamanlama Bilgileri

en: Schedule Summary Information
tr: Zamanlama Özeti Bilgileri

en: Account Information
tr: Hesap Bilgisi

en: Loan Information
tr: Kredi Bilgileri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure this report
tr: Bu raporu yapılandır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNew)
en: Create a new report based on this one
tr: Bu raporu temel alan yeni bir rapor oluştur

[ctx: @action create new report]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNew)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy this report to the clipboard
tr: Bu raporu panoya kopyala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy
tr: Kopyala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export this report as an HTML or CSV file
tr: Bu raporu HTML ya da CSV dosyası olarak aktar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Permanently delete this report
tr: Bu raporu kalıcı olarak sil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close this window
tr: Pencereyi kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close
tr: Kapat

en: Net Worth Forecast
tr: Net Değer Tahmini

en: Current Month Summary
tr: Bu Ayın Özeti

en: Budgeted
tr: Bütçelendirilmiş

en: Actual
tr: Güncel

en: Difference
tr: Fark

en: Budget Overruns
tr: Bütçe Aşımı

en: No Budget Categories have been overrun
tr: Aşım olan bütçe kategorisi yok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportsViewSettings)
en: Report Settings
tr: Rapor Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Maximum number of legend items to display
tr: Maksimum sayıdaki gösterilecek açıklamalar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaximumLegendItems)
en: maximum number of items in diagram legends
tr: Maksimum sayıdaki çizim açıklamaları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Charts line width
tr: Grafik çizgisi genişliği

note: i18n: ectx: label, entry (LineWidth), group (Chart Settings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LineWidth)
en: Line width for diagrams, in pixels
tr: Çizimler için piksel cinsinden satır genişliği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Charts palette
tr: Grafik paleti

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Rainbow
tr: Gökkuşağı

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Subdued
tr: Hafif

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Default CSS file
tr: Öntanımlı CSS dosyası

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: default style sheet
tr: öntanımlı biçem çalışma sayfası

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: Report Tab
tr: Rapor Sekmesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabGeneral)
en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
tr: <p>Bu sekmede, bu raporun temel özelliklerini ayarlayabilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSettlementPeriod)
en: Settlement period
tr: Hesap günü aralığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTermsSeparator)
en: Terms separator
tr: Dönem ayracı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyDateInput, m_termSeparator)
en: Before this date investments are counted as long-term investments.
tr: Bu tarihten önce yatırımlar uzun-dönemli yatırım olarak sayılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show short-term and long-term capital gains
tr: Kısa ve uzun dönem sermaye gelirlerini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblinvestmentSum)
en: Sum investments
tr: Yatırımları topla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_settlementPeriod)
en: Time in days between the settlement date and the transaction date.
tr: Aktarım tarihi ile hesap günü arasındaki gün sayısı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHideTotals) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTotals)
en: Hide Totals
tr: Toplamları Gizle

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: Chart Tab
tr: Grafik Sekmesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: <p>On this tab, you configure the chart drawn for this report.</p>
tr: <p>Bu sekmede bu rapor için grafik çizimini yapılandırabilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p>Select what form you would like the chart to be drawn as.</p>
tr: <p>Çizilmesini istediğin grafik biçemi seçin.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Chart Type
tr: Çizelge Türü

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: <p>Select this option to draw the numeric values for data points next to their plot location.</p>
tr: <p>Bu seçeneği veri noktalarının sayısal değerlerini çizim konumlarının yanına çizmek için seçin.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: Draw values on chart
tr: Çizelgeler üzerinde değerleri göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: <p>Select this option to cause the report to be shown as a chart when you first open the report.  Otherwise, it will come up as a text report.</p>
tr: <p>Raporu ilk kez açtığınızda, grafik olarak gösterilebilmesi için bu seçeneği seç.  Aksi halde, rapor metin raporu olarak gösterilecek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: Show as chart by default
tr: Öntanımlı olarak çizelge şeklinde göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCHGridLines)
en: <p>Select this option to show horizontal and vertical grid lines on the chart.</p>
tr: <p>Grafikte yatay ve dikey çizelge satırlarını göstermek için bu seçeneği seç.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_logYaxis)
en: Logarithmic vertical axis
tr: Logaritmik dikey eksen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel6)
en: <p>Select what width should be used to draw the line on the chart</p>
tr: <p>Grafikteki satırları çizebilmek için genişlik seçin</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Line width
tr: Çizgi genişliği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Report Name
tr: Rapor Adı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editName)
en: <p>Choose a name for this report.</p>
tr: <p>Bu rapor için bir isim seçin.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editComment)
en: <p>Enter a comment to help you remember the details of this report.</p>
tr: <p>Raporun detaylarını hatırlamanıza yardımcı olması için yorum girin.</p>

[ctx: Convert 'em!!]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: <p>Select this option to convert all values in the report to your base currency.</p><p>Leave it unchecked if you would like to see values in their original currency.</p><p>If currencies are not converted, then subtotals will not be shown.</p>
tr: <p>Rapordaki bütün değerleri temel para biriminize dönüştürmek için bu seçeneği seçin.</p><p>Eğer değerleri orjinal hallerinde görmek istiyorsanız, işaretlenmemiş olarak bırakın.</p><p>Eğer para birimleri dönüştürülemiyorsa, o zaman ara toplam görüntülenemeyecektir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: Convert values to base currency
tr: Değerleri temel para birimine dönüştür

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: <p>Select this option to notate this report as one of your favorites.</p><p>All your favorite reports are grouped in one place on the report list for easy access.</p>
tr: <p>Bu raporu sık kullanılanlarından biri olarak işaretlemek için bu seçeneği seç.</p><p>Kolay erişilebilmesi için bütün sık kullanılan olarak işaretlenmiş raporlar, rapor listesinde tek bir yerde toplanmıştır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: Mark as a favorite report
tr: beğenilen rapor olarak işaretle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: 
                  <p>
                  This option is for investments reports only which
                  show prices instead of balances as all other reports do.
                  </p>
                  <p>
                  Select this option to include prices only if there is an actual price for the date.
                  If not, 0 will be shown. In the graph, the value will be skipped.
                  </p>
                  <p>
                  If this option is off the last existing price is shown for a period, if
                  it is on, in a table the value is '0' shown and in a chart a linear
                  interpolation for the missing values will be performed.
                  <br>Example:
                  <br>There are prices for January and March, but there is no price for
                  February.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: shows the price for February as the last price of
                  January
                  <li><b>ON</b>: in a table the value is '0', in a chart a linear
                  interpolation for the February-price will be performed
                  (so it makes a kind of average-value using the January- and the
                  March-price in the chart)
                  </ul>
                  </p>
tr: 
                  <p>
                  Bu seçenek yatırım raporları içindir
                  diğer raporların hepsinin yaptığı gibi bakiyeler yerine sadece fiyatları gösterir.
                  </p>
                  <p>
                  Eğer o tarih için güncel fiyat varsa, sadece o fiyatları eklemek için bu seçeneği seç.
                  Eğer yoksa 0 gösterilecektir. Grafikte bu değer atlanacaktır.
                  </p>
                  <p>
                  Eğer bu seçenek kapalıysa, dönem için varolan son fiyat gösterilir, eğer
                  açıksa, tabloda değer '0' olarak gösterilir ve eksik değerler için grafikte doğrusal
                  ara değer hesabı yapılacaktır.
                  <br>Örnek:
                  <br>Ocak ve Mart için fiyatlar var, fakat
                  Şubat ayı için fiyat yok.
                  <ul>
                  <li><b>KAPALI</b>: Şubat ayı için fiyat
                  Ocak ayının son fiyatı olarak gösterilir.
                  <li><b>AÇIK</b>: tabloda değer '0' olarak gösterilir, grafikte Şubat-fiyat için
                  doğrusal ara değer hesabı yapılır.
                  (Grafikte Ocak-fiyat ve Mart-fiyat kullanılarak
                  bir tür ortalama-değer hesabı yapılır)
                  </ul>
                  </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: Skip value if price is zero
tr: Eğer fiyat sıfır ise değeri atla

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
tr: Çizgi

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
tr: Çubuk

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
tr: Kümelenmiş Çubuklar

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
tr: Pasta

[ctx: type of graphic chart]
en: Ring
tr: Halka

en: Show circular grid lines
tr: Dairesel ızgara çizgilerini göster

en: Show sagittal grid lines
tr: Oksal ızgara çizgilerini göster

en: Show horizontal grid lines
tr: Yatay ızgara çizgilerini göster

en: Show vertical grid lines
tr: Dikey ızgara çizgilerini göster

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeBox)
en: Date range
tr: Tarih aralığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Ticks
tr: Çevrimler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: <p>Choose how large of a time period each column should encompass</p>
tr: <p>Her sütunun ne büyüklükte bir zaman dilimi içereceğini seçin</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dataRangeBox)
en: Data range
tr: Tarih aralığı

[ctx: From (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeStart)
en: From
tr: Kimden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMajorTick)
en: Major tick length
tr: Yüksek çevrim uzunluğu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: Automatic
tr: Otomatik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: User defined
tr: Kullanıcı tanımlı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMinorTick)
en: Minor tick length
tr: Düşük çevrim uzunluğu

[ctx: To (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeEnd)
en: To
tr: Kime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelsPrecision)
en: Labels precision
tr: Etiket hassasiyeti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: Rows/Columns Tab
tr: Satır/Sütun Sekmesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery)
en: <p>On this tab, you configure how you would like the rows and columns to be selected and organized.</p>
tr: <p>Bu sekmede satır ve sütunların nasıl seçileceğini ve düzenleneceğini yapılandırabilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRows) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what kind of accounts to display as the rows of this report.</p>
tr: <p>Bu raporun satırları olarak göstermek için hesap türlerini seç.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rowsLabel)
en: Rows
tr: Satırlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalColumn)
en: Show totals column
tr: Toplamlar sütununu göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_movingAverageLabel)
en: Average days
tr: Ortalama gün

[ctx: @item all accounts]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
tr: Tümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalRow)
en: Show totals row
tr: Toplamlar satırını göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkScheduled)
en: Include scheduled transactions
tr: Zamanlanmış aktarımları içer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTransfers)
en: Include transfers
tr: Aktarımları içer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkUnused)
en: Include unused accounts/categories
tr: Kullanılmayan hesapları/kategorileri içer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Organize by:
tr: Buna göre düzenle:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
tr: <p>Bu raporda işlemlerin nasıl gruplanacağını seçin</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
tr: <p>Raporda gösterilmesi gereken sütunları seçin.</p><p>Tarih ve işlem miktarı her zaman gösterilir.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Show Columns
tr: Sütunları Göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkMemo)
en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
tr: <p>Hatırlatma notu sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
tr: <p>Yatırım olarak Hisseler sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPrice)
en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
tr: <p>Yatırımların Fiyat sütununu göstermek için bu seçeneği seçin</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
tr: <p>Uzlaştırılma durumu sütununu göstermek için bu seçeneği seçin</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAccount)
en: <p>Select this option to show the Account column</p>
tr: <p>Hesap sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkNumber)
en: <p>Select this option to show the Number column</p>
tr: <p>Numara sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: <p>Select this option to show the Tag column</p>
tr: <p>Etiket sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPayee)
en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
tr: <p>Alacaklı sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: <p>Select this option to show the Category column</p>
tr: <p>Kategori sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: <p>Select this option to show the Action column</p>
tr: <p>Eylem sütununu göstermek için bu seçeneği seç</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkBalance)
en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
tr: <p>Aktif bakiye sütununu göstermek için bu seçeneği seçin</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkLoans)
en: Include only Loan accounts
tr: Sadece Kredi hesaplarını içer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkInvestments) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: <p>Check this box to include only those categories which have been marked to "Include on Tax Reports"</p>
tr: <p>Sadece "Vergi raporlarına Ekle " olarak işaretlenmiş kategori eklemek için bu kutuyu işaretle</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkInvestments)
en: Include only Investment accounts
tr: Sadece Yatırım hesaplarını içer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Do not display the individual transactions that make up a split transaction
tr: Bölünmüş işlem olarak hazırlanmış bireysel işlemleri gösterme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Hide Split Transaction Details
tr: Ayrılmış Aktarım Ayrıntılarını Gizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: Include only Tax categories
tr: Sadece Vergi sınıflarını içer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Do not display the transactions, leaving only totals displayed.
tr: Aktarımları görüntüleme, yalnızca toplamları bırak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Hide Transactions
tr: Aktarımları Gizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Backend
tr: Arkaplan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History
tr: Geçmiş

en: Getting list of backends.
tr: Arka uç listesi alınıyor.

en: Connecting to bank...
tr: Bankaya bağlanılıyor...

en: Getting list of accounts from your bank.
tr: Bankanızdan hesap listesi alınıyor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Select Backend
tr: Arka uç seçin

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Please select a backend from the list below...
tr: Lütfen aşağıdaki listeden bir arka uç seçin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList)
en: Module
tr: Modül

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBackendButton)
en: Select a backend
tr: Bİr arka uç seçin

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageAccounts)
en: Select what <b>online</b> account you want to map to the <b>application</b> account...
tr: <b>uygulama</b> hesabı ile eşleştireceğiniz <b>çevrimiçi</b> hesabı seçin...

en: Retrieving transactions...
tr: Aktarımlar alınıyor...

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
tr: <p>GPG şifreleme desteğini açtınız. Bunun anlamı, yeni dosyalar şifrelenmiş halde saklanacak.</p><p>Varolan dosyalar otomatik şifrelenmeyecek. Varolan dosyaların şifrelenmesini istiyorsanız, lütfen <b>Dosya/Farklı Kaydet...</b> kullanın ve farklı bir isimle depolayın.<br/>Sonuçtan eminseniz, rahatlıkla eski dosyaları silebilir ve şifrelenmiş dosyalara eski isimlerini tekrar verebilirsiniz.</p>

en: GPG encryption activated
tr: GPG şifrelemesi etkinleştirildi

en: No encryption
tr: Şifreleme yok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGpgKeySelectionDlg)
en: Select additional keys
tr: Ek anahtarları seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, m_listWidget)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
tr: Veri şifreleme için kullanmak istediğin anahtar kimliğini gir. Bu bir e-posta adresi ya da onaltılık anahtar kimliği olabilir. Anahtar kimliği 0x ile başlar unutmayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ledLabel)
en: Keys for all of the above user ids found
tr: Yukarıda bulunan bütün kullanıcı kimlikleri için anahtarlar

en:  (Brokerage)
tr:  (Komisyon)

en: Loading securities...
tr: Senetler yükleniyor...

en: Loading currencies...
tr: Para birimleri yükleniyor...

en: Loading reports...
tr: Raporlar yükleniyor...

en: Loading cost center...
tr: Maliyet merkezi yükleniyor...

en: Unknown XML tag %1 found in line %2
tr: %2 satırında bilinmeyen XML etiketi %1 bulundu

en: Exception while creating a %1 element: %2
tr: %1 ögesi oluşturulurken olağandışı durum: %2

en: Loading file information...
tr: Dosya bilgileri yükleniyor...

en: Loading user information...
tr: Kullanıcı bilgileri yükleniyor...

en: Saving accounts...
tr: Hesaplar kaydediliyor...

en: Saving transactions...
tr: İşlemler kaydediliyor...

en: Saving reports...
tr: Raporlar kaydediliyor...

en: Saving budgets...
tr: Bütçeler kaydediliyor...

en: Saving online banking orders...
tr: Çevrimiçi bankacılık emri kaydediliyor...

en: Saving costcenters...
tr: Maliyet merkezleri kaydediliyor...

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
tr: KMyMoney dosyaları

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
tr: Anonim dosyalar

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
tr: XML dosyaları

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: GPG does not seem to be installed on your system. Please make sure that GPG can be found using the standard search path. This time, encryption is disabled.
tr: Sisteminizde GPG kurulu görünmüyor. Lütfen standart arama yolu kullanılarak GPG' nin bulunabildiğine emin olun. Bu kez şifreleme devre dışı.

en: GPG not found
tr: GPG bulunamadı

en: <p>You have selected to encrypt your data also with the KMyMoney recover key, but the key with id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>has not been found in your keyring at this time. Please make sure to import this key into your keyring. You can find it on the <a href="https://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. This time your data will not be encrypted with the KMyMoney recover key.</p>
tr: <p>Verilerinizi şifrelemek için KMyMoney kurtarma anahtarını da seçtiniz fakat </p><p><center><b>%1</b></center></p><p> kimlikli anahtar bu kez anahtarlığınızda bulunamadı. Lütfen bu anahtarı anahtarlığınıza aktardığınızdan emin olun. Bu anahtarı <a href="http://kmymoney.org/">KMyMoney web sitesi</a> adresinde bulabilirsiniz. Bu sefer verileriniz KMyMoney kurtarma anahtarı ile şifrelenmeyecek.</p>

en: GPG Key not found
tr: GPG Anahtarı bulunamadı

en: <p>You have specified to encrypt your data for the user-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Unfortunately, a valid key for this user-id was not found in your keyring. Please make sure to import a valid key for this user-id. This time, encryption is disabled.</p>
tr: <p>Verilerinizi </p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p> kullanıcı-kimliği için şifrelemek istediğinizi belirttiniz. Maalesef, bu kullanıcı-kimliği için geçerli bir anahtar anahtarlığınızda bulunamadı. Lütfen bu kullanıcı-kimliği için geçerli bir anahtar eklediğinizden emin olun. Bu kez şifreleme devre dışı bırakıldı.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
tr: <p>Verilerinizi, GPG kullanılarak şifrelenmiş biçimde kaydetmek için yapılandırdınız. Eğer verilerinizi şifrelerseniz, deşifreleme işlemi yapılamadığı durumlarda bütün verilerinizi kaybedebileceğinizin farkında olun. Eğer emin değilseniz, cevap <b>Hayır</b> olmalıdır.</p>

en: Store GPG encrypted
tr: GPG şifrelemesi ile sakla

en: You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 day. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG). | You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 days. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG).
tr[0]: KMyMoney programını GPG kullanarak verilerinizi koruyacak ve KMyMoney kurtarma anahtarıyla şifreleyecek şekilde yapılandırdınız. Bu anahtar %1 gün içinde sona erecektir. Lütfen anahtarınızı GPG arayüzünü (örneğin KGPG) kullanarak anahtar sunucusundan güncelleyin.
tr[1]: KMyMoney programını GPG kullanarak verilerinizi koruyacak ve KMyMoney kurtarma anahtarıyla şifreleyecek şekilde yapılandırdınız. Bu anahtar %1 gün içinde sona erecektir. Lütfen anahtarınızı GPG arayüzünü (örneğin KGPG) kullanarak anahtar sunucusundan güncelleyin.

en: Recover key expires soon
tr: Kurtarma anahtarı yakında geçerliliğini yitirecek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: GPG encryption settings
tr: GPG şifreleme ayarları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: This page allows you to set the parameters for encrypted file storage of your <b>KMyMoney</b> data based on <b>GPG</b>.<p>
    Access to the settings is disabled if <b>GPG</b> could not be detected on your system. In this case, please make sure that <b>GPG</b> is working properly for the current user.<p>
    The <i>additional recovery encryption</i> is only accessible, if the necessary key for <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> with id 0x8AFDDC8E is found in your keyring.
tr: Bu sayfa <b>GPG</b> tabanlı <b>KMyMoney</b> verilerinin şifreli dosya depolama parametrelerini ayarlamana izin verir.<p>
    Eğer <b>GPG</b> sisteminizde tespit edilemezse, ayarlara erişim kapatılır. Bu durumda, lütfen geçerli kullanıcı için <b>GPG</b>nin düzgün çalıştığından emin olun.<p>
    Eğer <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> için 0x8AFDDC8E kimlikli zorunlu anahtar anahtarlığında bulunursa, <i>ek kurtarma şifrelemeye</i> erişilebilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WriteDataEncrypted)
en: Use GPG encryption
tr: GPG şifrelemesi kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Your key
tr: Anahtarınız

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_masterKeyCombo)
en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
tr: Bu açılan kutu anahtarlığındaki bütün gizli anahtarları listeler. Dosyayı kaydederken şifreleme için kullanmak istediğiniz bir tanesini seçin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Additional keys
tr: Ek anahtarlar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
tr: Veri şifreleme için kullanmak istediğiniz anahtar kimliğini girin. Bu bir e-posta adresi ya da onaltılık anahtar kimliği olabilir. Anahtar kimliğinin 0x ile başlaması gerektiğini unutmayın.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_userKeysFound)
en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
tr: Eğer verilen kullanıcı kimliği için anahtar anahtarlığınızda bulunmuşsa bu sembol gösterir. Bu işaret bulunduğunda yeşil, diğer türlü renksiz olur.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_recoverKeyFound)
en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
tr: Eğer KMyMoney kurtarma anahtarı anahtarlığınızda bulunmuşsa bu sembol gösterir. Bulunduğunda bu işaret yeşil, diğer türlü renksiz olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Recover Key available in keyring
tr: Kurtarma anahtarı anahtarlıkta mevcut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
tr: KMyMoney kurtarma anahtarı ile ayrıca şifrelenmiş

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysShowNrField), group (General Options)
en: Always show a No. field in transaction form
tr: İşlem formunda No. alanını her zaman göster

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillTransaction), group (General Options)
en: Auto fill with previous transaction data
tr: Önceki işlem verileri ile otomatik doldur

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillDifference), group (General Options)
en: Treat two transactions as identical, if amount differs by less than
tr: Eğer miktar farkı az ise iki işleme aynı işlem gibi davran

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillUseMemos), group (General Options)
en: When auto fill with previous transaction data use the memos
tr: Önceki işlem verileri ile otomatik doldurma işlemi yaptığında hatırlatma notlarını kullan

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveFile), group (General Options)
en: Autosave file periodically
tr: Belirli aralıklarla otomatik olarak kaydet

note: i18n: ectx: label, entry (AutoReconciliation), group (General Options)
en: Automatically find which transactions match the given reconciliation data
tr: Verilen uzlaştırılmış veriler ile eşleşen işlemleri otomatik olarak bul

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackupCopies), group (General Options)
en: Number of backup files to keep
tr: Saklanacak yedekleme dosyalarının sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSavePeriod), group (General Options)
en: Autosave interval in minutes
tr: Dakika cinsinden otomatik kaydetme aralığı

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveOnClose), group (General Options)
en: Autosave file upon close
tr: kapatılırken otomatik olarak kaydet

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSchedule), group (General Options)
en: Check schedules upon startup
tr: Başlangıçta programları kontrol et

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalCalculator), group (General Options)
en: Name of external calculator program
tr: Harici hesap makinesi programı adı

note: i18n: ectx: label, entry (HolidayRegion), group (General Options)
en: Name of region used for non-processing days
tr: İşlem olmayan gün için kullanılan bölgenin adı

note: i18n: ectx: label, entry (EnterMovesBetweenFields), group (General Options)
en: Using the Enter key moves between the fields
tr: Alanlar arasında hareket etmek için Enter tuşunu kullanın

note: i18n: ectx: label, entry (StartLastViewSelected), group (General Options)
en: Start with last selected view or homepage
tr: Seçilen son görünüm ya da başlangıç sayfası ile başla

note: i18n: ectx: label, entry (LastViewSelected), group (General Options)
en: The last selected view
tr: Seçilen son görünüm

note: i18n: ectx: label, entry (WriteDataEncrypted), group (General Options)
en: Use GPG to encrypt data file
tr: Veri dosyasını şifrelemek için GPG kullan

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptRecover), group (General Options)
en: Also encrypt against recover key
tr: Kurtarma anahtarına karşı ayrıca şifrelenmiş

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipient), group (General Options)
en: GPG User ID (deprecated)
tr: GPG Kullanıcı Kimliği (artık kullanılmıyor)

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipientList), group (General Options)
en: GPG User ID
tr: GPG Kullanıcı Kimliği

note: i18n: ectx: label, entry (ExpertMode), group (General Options)
en: Run in expert (accountant) mode
tr: Uzman modda(Muhasebeci) çalıştır

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSplash), group (General Options)
en: Show splash screen during startup
tr: Başlangıçta açılış ekranını göster

note: i18n: ectx: label, entry (syncLedgerInvestment), group (General Options)
en: Synchronize account in ledger and investment view
tr: Defterdeki ve yatırım görünümündeki hesabı eşitle

note: i18n: ectx: label, entry (viewType), group (General Options)
en: The type of the KMyMoney view
tr: KMyMoney görünümü türü

note: i18n: ectx: label, entry (firstTimeRun), group (General Options)
en: First time switch to start new user wizard
tr: İlk seferinde yeni kullanıcı sihirbazını başlatmaya geç

note: i18n: ectx: label, entry (showTitleBar), group (General Options)
en: Show title bar on each view
tr: Her görünümde başlık çubuğunu göster

note: i18n: ectx: label, entry (stringMatchFromStart), group (General Options)
en: Match strings in auto-completion only from the first letter on. A substring behind the first letter is not found.
tr: Sadece ilk harf girildiğinde otomatik tamamlama ile karakter dizilerini eşleştir. İlk harfin ait olduğu bir dizi bulunamadı.

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionFormTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in transaction form
tr: İşlem formunda düzenlenen uygulamaların sekme sırası

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionRegisterTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in register
tr: Kayıt yerinde düzenlenen uygulamaların sekme sırası

note: i18n: ectx: label, entry (ItemList), group (Homepage Options)
en: Order of items on homepage
tr: Ana sayfadaki ögelerin sırası

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Zoom factor used for home view HTML page
tr: Ev görünümü HTML sayfası için kullanılan yakınlaştırma faktörü

note: i18n: ectx: label, entry (RememberZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Remember (manually adjusted) zoom factor in home view on program end.
tr: Program sonunda ana sayfadaki (elle ayarlanabilir) yakınlaştırma faktörünü hatırla.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLimitInfo), group (Homepage Options)
en: Show account limit information on the Homepage
tr: Ana sayfada hesap sınır bilgisini göster

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfUnmarkedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not marked transactions per account on the Homepage [!M]
tr: Her hesap için işaretlenmemiş işlem sayılarını Anasayfada göster [!M]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfClearedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of cleared transactions per account on the Homepage [C]
tr: Her hesap için silinmiş işlem sayılarını Anasayfada göster [C]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfNotReconciledTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account on the Homepage [!R]
tr: Her hesap için uzlaştırılmamış (işaretlenmemiş + silinmiş) işlemlerin sayılarını Anasayfada göster [!R]

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomColors), group (Color Options)
en: Use custom colors
tr: Özel renkleri kullan

note: i18n: ectx: label, entry (transactionImportedColor), group (Color Options)
en: Background color for imported transactions
tr: İçeri aktarılmış işlemler için arkaplan rengi

note: i18n: ectx: label, entry (transactionMatchedColor), group (Color Options)
en: Background color for matched transactions
tr: Eşlenmiş işlemler için arkaplan rengi

note: i18n: ectx: label, entry (transactionErroneousColor), group (Color Options)
en: List color for erroneous transactions
tr: Hatalı işlemler için renk listesi

note: i18n: ectx: label, entry (missingConversionRateColor), group (Color Options)
en: List color for missing conversion rate
tr: Eksik dönüşüm oranı için renk listesi

note: i18n: ectx: label, entry (groupMarkerColor), group (Color Options)
en: Background color for group marker
tr: Grup etiketi için arkaplan rengi

note: i18n: ectx: label, entry (fieldRequiredColor), group (Color Options)
en: Background color for required fields
tr: Zorunlu alanlar için arkaplan rengi

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCategoriesInAccountsView), group (List Options)
en: Show categories in the accounts view
tr: Hesap görünümündeki kategorileri göster

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceEquities), group (List Options)
en: Hide zero balance equities
tr: Sıfır bakiyeli sermayeleri gizle

note: i18n: ectx: label, entry (HideFinishedSchedules), group (List Options)
en: Hide finished schedules
tr: Tamamlanmış planlamaları gizle

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFancyMarker), group (List Options)
en: Show fancy group markers
tr: Süslü grup belirteçlerini göster

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFiscalMarker), group (List Options)
en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
tr: Şu anki ve önceki mali yıl için gösterişli belirteçleri göster

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBegin), group (List Options)
en: Starting month of the fiscal year
tr: Mali yılın başlangıç ayı

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBeginDay), group (List Options)
en: Starting day of the fiscal year
tr: Mali yılın başlangıç günü

note: i18n: ectx: label, entry (StartDate), group (List Options)
en: Start date
tr: Başlangıç tarihi

note: i18n: ectx: label, entry (logPath), group (List Options)
en: Log file path
tr: Günlük dosyası yolu

note: i18n: ectx: label, entry (useSystemFont), group (List Options)
en: Use system font
tr: Sistem yazı tipini kullan

note: i18n: ectx: label, entry (sortNormalView), group (List Options) i18n: ectx: label, entry (sortReconcileView), group (List Options)
en: Sort order of register in normal view
tr: Kayıt yerinin normal görünümdeki sıralama düzeni

note: i18n: ectx: label, entry (sortSearchView), group (List Options)
en: Sort order of register in search dialog
tr: Kayıt yerinin arama kutusundaki sıralama düzeni

note: i18n: ectx: label, entry (defaultReconciliationState), group (List Options)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation
tr: Uzlaştırma süresinde girilen işlemler için öntanımlı uzlaştırma durumu

note: i18n: ectx: label, entry (matchInterval), group (Import options)
en: Number of days (plus/minus) to search for matching transactions
tr: Eşleşen işlemleri aramak için gün sayısı (artı/eksi)

note: i18n: ectx: label, entry (askForPayeeCategory), group (Import options)
en: During import, ask for a new payee's default category
tr: İçeri aktarım sırasında, yeni alacaklının öntanımlı kategorisini sor

note: i18n: ectx: label, entry (qifCash), group (QIF Options)
en: additional names for cash account
tr: nakit hesap için ek isimler

note: i18n: ectx: label, entry (qifBank), group (QIF Options)
en: additional names for checking account
tr: Çek hesabı için ek isimler

note: i18n: ectx: label, entry (qifCreditCard), group (QIF Options)
en: additional names for credit card account
tr: kredi kart hesabı için ek isimler

note: i18n: ectx: label, entry (qifAsset), group (QIF Options)
en: additional names for asset account
tr: varlık hesabı için ek isimler

note: i18n: ectx: label, entry (qifOpeningBalance), group (QIF Options)
en: additional names for opening balance payee
tr: Açılış bakiyesi alacaklısı için ek isimler

note: i18n: ectx: label, entry (qifInvoice), group (QIF Options)
en: additional names for invoice accounts
tr: müşteri hesapları için ek isimler

note: i18n: ectx: label, entry (showAccountsExpanded), group (Account View Settings)
en: Show accounts view expanded when loaded
tr: Yüklendiğinde genişletilmiş hesap görünümünü göster

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumLegendItems), group (Chart Settings)
en: Maximum quantity of legend items to display on charts
tr: Grafik üzerinde göstermek için ögelerin maksimum miktarı

note: i18n: ectx: label, entry (ChartsPalette), group (Chart Settings)
en: The palette used to render charts
tr: Grafikleri oluşturmak için kullanılan palet

note: i18n: ectx: label, entry (CssFileDefault), group (Chart Settings)
en: Name of default CSS file
tr: Öntanımlı CSS dosyasının adı

en: The posting date of the transaction.
tr: Aktarımın gönderim tarihi.

en: The posting date is prior to the opening date of account <b>%1</b>.
tr: <b>%1</b> hesabının gönderim tarihi açılış tarihinden önce.

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
tr: '%1' hesabı silinemedi. Sebep: %2

en: Information
tr: Bilgiler

en: Do you really want to remove the mapping of account <b>%1</b> to an online account? Depending on the details of the online banking method used, this action cannot be reverted.
tr: Gerçekten <b>%1</b> hesabına eşlenmiş olan çevirim içi hesabı kaldırmak istiyor musunuz?Çevirim içi bankacılık methodunun kullanımına bağlı olarak bu işlem geri çevrilemez.

en: Remove mapping to online account
tr: Çevirim içi hesaba eşlemeyi kaldır

en: Unable to unmap account from online account: %1
tr: Çevirim içi hesabı eşleme kaldıramıyor: %1

en: You try to map a brokerage account to an online account. This is usually not advisable. In general, the investment account should be mapped to the online account. Please cancel if you intended to map the investment account, continue otherwise
tr: Komiston hesabı ile çevirim içi hesabı eşlemeye çalışıyorsunuz. Bu genelde tavsiye edilmez. Genelde yatırım hesabı çevirim içi hesapları ile eşleştirilir. Yatırım hesabını eşleştirmeyi amaçlıyorsanız lütfen iptal edin, aksi taktirde devam edebilirsiniz

en: Mapping brokerage account
tr: Komisyon hesabı ile eşleştiriliyor

en: Select online banking plugin
tr: Çevrimiçi bankacılık eklentisini seç

en: Unable to map account to online account: %1
tr: %1 Hesabı ile çevirim içi hesabı eşleştirilemiyor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_collapseButton)
en: Collapse all accounts in the list
tr: Listedeki tüm hesapları kapa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_expandButton)
en: Expand all accounts in the list
tr: Listedeki tüm hesapları genişlet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hiddenCategories)
en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
tr: Not: Ayarlardan seçilmiş olan kullanılmayan kategoriler gösterilmiyor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_totalProfitsLabel)
en: Total Profits:
tr: Toplam Kâr:

en: Edit account '%1'
tr: '%1' hesabını düzenle

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
tr: '%1' hesabı düzenlenemedi. Sebep: %2

en: The balance of the account must be zero before the account can be closed
tr: Hesabın kapatılabilmesi için bakiyesinin sıfır olması gereklidir

en: All subaccounts must be closed before the account can be closed
tr: Hesabın kapatılabilmesi için tüm alt hesaplarının kapatılmış olması gereklidir

en: This account is still included in an active schedule
tr: Bu hesap etkin bir planlamanın içinde

en: Edit category '%1'
tr: '%1' kategorisini düzenle

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
tr: <b>%1</b> kategorisi <b>%2</b> kategorisi ile değiştirilemedi. Sebep: %3

en: Delete all
tr: Tümünü sil

en: Just the category
tr: Sadece kategori

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
tr: <p><b>%1</b> kategorisindeki bazı alt kategoriler hala kullanıldığından silinemez. Onlar <b>%2</b> kategorisinin alt kategorileri yapılacaktır. Devam etmek istiyor musunuz?</p>

en: Reconcile
tr: Uzlaştırmak

en: Reconcile - disabled because you are currently reconciling <b>%1</b>
tr: Uzlaştırma kapatıldı çünkü şu anda <b>%1</b> uzlaştırılıyor

en: Duplicate the current selected transactions
tr: Şimdi seçili olan işlemleri çoğalt

[ctx: Button text for unmatch transaction]
en: Unmatch
tr: Eşleştirilmemiş

en: Difference: %1
tr: Fark: %1

en: Balance: %1
tr: Bilanço: %1

en: Investment value: %1%2
tr: Yatırım değeri: %1%2

en: KMyMoney has detected transactions matching your reconciliation data.
    Would you like KMyMoney to clear these transactions for you?
tr: KMyMoney sizin uzlaştırılmış verilerinizle eşleşen işlemler tespit etti.
    KMyMoney uygulamasının sizin adınıza bu işlemleri temizlemesini ister misiniz?

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to continue to edit the transactions anyway?
tr: Seçilen işlemlerin en az bir bölümü uzlaştırılmıştır. İşlemleri düzenlemeye devam etmek istiyor musunuz?

en: Transaction already reconciled
tr: İşlem çoktan uzlaştırıldı

en: Cannot create transactions when no account is selected.
tr: Hesap seçilmediğinde işlem oluşturulamaz.

en: Cannot create transactions in the context of a category.
tr: Bir kategorinin içeriğinde işlem oluşturulamaz.

en: Cannot create transactions in a closed account.
tr: Kapanmış bir hesapta işlem oluşturulamaz.

en: Cannot edit transactions in the context of a category.
tr: Bir kategorinin içeriğindeki işlem düzenlenemez.

en: Cannot edit mixed investment action/type transactions together.
tr: Karışık yatırım işlemi/türü beraber düzenlenemez.

en: Cannot edit investment transactions and non-investment transactions together.
tr: Yatırım ve yatırım işlemi olmayan işlemler birlikte düzenlenemez.

en: Cannot edit multiple split transactions at once.
tr: Birden fazla işlem bölümü tek seferde düzenlenemez.

en: Cannot edit investment transactions in the context of this account.
tr: Bu hesabın içeriğindeki yatırım işlemleri düzenlenemez.

en: <p>Please select what you want to do: discard the changes, save the changes or continue to edit the transaction.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
tr: <p>Lütfen yapmak istediğiniz işlemi seçin: değişiklikleri çıkar, değişiklikleri kaydet ya da işlemi düzenlemek için devam et.</p><p>Başka bir işlem seçtiğinizde önceki işlemi otomatik kaydetmek için de bir seçenek ayarlayabilirsiniz.</p>

en: End transaction edit
tr: İşlem düzenlemeyi bitir

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
tr: Seçilen işlemlerin en az bir bölümü uzlaştırılmıştır. İşlemleri ne olursa olsun silmek istiyor musunuz?

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
tr[0]: Seçilen işlemi gerçekten silmek istiyor musunuz?
tr[1]: Bütün %1 seçilmiş işlemleri gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Delete transaction
tr: İşlemi sil

en: Amount: %1
tr: Tutar: %1

en: You are about to finish the reconciliation of this account with a difference between your bank statement and the transactions marked as cleared.
    Are you sure you want to finish the reconciliation?
tr: Banka dekontunuz ve silinmiş olarak işaretlenmiş işlemler arasındaki farklılıklarla bu hesabın uzlaştırma işlemini bitirmek üzeresiniz.
    Uzlaştırma işlemini bitirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Confirm end of reconciliation
tr: Uzlaştırma sonucunu onayla

en: Statement Details
tr: Yatırım Ayrıntıları

en: Statement Deposit Details
tr: Mevduat Bilançosu Detayları

en: Statement Payment Details
tr: Bilanço Ödeme Ayrıntıları

en: %1 deposit (%2) | %1 deposits (%2)
tr[0]: %1 mevduat (%2)
tr[1]: %1 mevduat (%2)

en: %1 payment (%2) | %1 payments (%2)
tr[0]: %1 ödeme (%2)
tr[1]: %1 ödemeler (%2)

en: Go to '%1'
tr: Buraya git '%1'

en: Statement: %1
tr: Bilanço: %1

[ctx: Cleared balance]
en: Cleared: %1
tr: Temizlenmiş: %1

en: Last reconciled: %1
tr: Son uzlaştırma: %1

en: Never reconciled
tr: Uzlaştırılmamış

en: Cannot process transaction with focus if it is not selected.
tr: Odaklanma ile işlem seçili değilse gerçekleştirilemez.

en: Unable to unmatch the selected transactions
tr: Seçilen işlemler eşleştirilemedi

en: Unable to match the selected transactions
tr: Seçili aktarımlar eşlenemedi

en: Running automatic reconciliation
tr: Otomatik uzlaştırma çalıştırılıyor

en: Before KMyMoney can give you detailed information about your financial status, you need to create at least one account. Until then, KMyMoney shows the welcome page instead.
tr: KMyMoney size mali durumunuzla ilgili ayrıntılı bilgi vermeden önce en azından bir hesap oluşturmanız gerekir. O zamana kadar KMyMoney sadece karşılama sayfasını gösterecektir.

en: Your Financial Summary
tr: Finansal Özetiniz

en: Preferred Accounts
tr: Tercih Edilen Hesaplar

en: Payment Accounts
tr: Ödeme Hesapları

en: Show KMyMoney welcome page
tr: KMyMoney hoş geldin sayfasını göster

en: Overdue payments
tr: Gecikmiş ödemeler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, ScheduleWizardPage)
en: Schedule
tr: Zamanla

en: Balance after
tr: Bilanço sonrası

en: Today's due payments
tr: Bugünün ödemeleri

en: Future payments
tr: Gelecek ödemeler

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
tr: Listede daha az program göster

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
tr: Listede daha fazla zamanlama göster

en: Enter schedule
tr: Zamanlama gir

en: Skip schedule
tr: Zamanlamayı atla

en: Edit schedule
tr: Zamanlamayı düzenle

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
tr[0]:  (%1 ödeme)
tr[1]:  (%1 ödemeler)

en: To Minimum Balance / Maximum Credit
tr: Asgari Bakiye / Azami Kredi

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
tr[0]: %1 gün
tr[1]: %1 gün

en: Assets and Liabilities Summary
tr: Varlık ve Borç Özeti

en: Asset Accounts
tr: Varlık Hesapları

en: Liability Accounts
tr: Borç Hesapları

en: Total Assets
tr: Toplam Varlıklar

en: Total Liabilities
tr: Toplam Borç

en: Cash Flow Summary
tr: Nakit Akışı Özeti

en: Income and Expenses of Current Month
tr: Cari Ay Gelir ve Giderleri

en: Scheduled Income
tr: Zamanlanmış Gelirler

en: Expenses
tr: Giderler

en: Scheduled Expenses
tr: Zamanlanmış Giderler

en: Liquid Assets and Liabilities
tr: Likit Varlıklar ve Borçlar

en: Liquid Assets
tr: Likit Varlıklar

en: Transfers to Liquid Liabilities
tr: Likit borçlara aktarımlar

en: Liquid Liabilities
tr: Likit Borçlar

en: Other Transfers
tr: Diğer Aktarımlar

en: Cash Flow Status
tr: Nakit Akışı Durumu

en: Expected Liquid Assets
tr: Beklenen Likit Varlıklar

en: Expected Liquid Liabilities
tr: Beklenen Likit Borçlar

en: Expected Profit/Loss
tr: Beklenen Kâr/Zarar

en: Unable to store institution: %1
tr: Şirket kaydedilemedi: %1

en: Unable to edit institution: %1
tr: Şirket düzenlenemedi: %1

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
tr: <p><b>%1</b> şirketini gerçekten silmek istiyor musunuz?</p>

en: Unable to delete institution: %1
tr: Şirket silinemedi: %1

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
tr: <p><b>%1</b> yatırımını gerçekten silmek istiyor musunuz?</p>

en: Delete investment
tr: Yatırımı sil

en: Unable to delete investment: %1
tr: Yatırım silinemedi: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KInvestmentView)
en: Investment Summary
tr: Yatırım Özeti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_equitiesTab)
en: Equities
tr: Özkaynaklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Account:
tr: Hesap Seç:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_equitiesTree)
en: Summary of the equities contained in this account, showing your holdings and their most recent price.
tr: Bu hesabın içerdiği özkaynakların özeti, hisselerinizi ve en son fiyatlarını gösteriyor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Change the security information of the selected entry.
tr: Seçilen girdinin teminat bilgilerini değiştir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Remove this security item from the file
tr: Bu teminat maddesini dosyadan kaldır

en: Ledgers
tr: Ana Hesap Defterleri

en: New ledger
tr: Yeni hesap defteri

en: Do you want to show <b>%1</b> column on every loaded view?
tr: Her yüklenmiş görünümde <b>%1</b> sütununu göstermek istiyor musunuz?

en: Do you want to hide <b>%1</b> column on every loaded view?
tr: Her yüklenmiş görünümde <b>%1</b> sütununu gizlemek istiyor musunuz?

en: Show home page
tr: Ana sayfayı göster

en: Show institutions page
tr: Kurumlar sayfasını göster

en: Show accounts page
tr: Hesaplar sayfasını göster

en: Show scheduled transactions page
tr: Zamanlanmış aktarımlar sayfasını göster

en: Show categories page
tr: Kategoriler sayfasını göster

en: Show tags page
tr: Etiketler sayfasını göster

en: Show payees page
tr: Ödeme yapanların sayfasını göster

en: Show ledgers page
tr: Defterler sayfasını göster

en: Show investments page
tr: Yatırımlar sayfasını göster

en: Show reports page
tr: Raporlar sayfasını göster

en: Show budget page
tr: Bütçe sayfasını göster

en: Show forecast page
tr: Tahmin sayfasını göster

en: Show outbox page
tr: Giden sayfasını göster

en: Unable to add schedule: %1
tr: Program eklenemedi: %1

en: A payee with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple payees with the same identification name. Are you sure you would like to rename the payee?
tr: '%1' adında alacaklı zaten var.  Birden fazla alacaklının aynı kimlik adına sahip olması tavsiye edilen bir durum değildir. Alacaklının adını değiştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Unable to modify payee
tr: Alacaklı düzenlenemedi

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
tr: <p><b>%1</b> alacaklısını gerçekten silmek istiyor musunuz?</p>

en: Do you really want to remove all selected payees?
tr: Seçilen tüm alacaklıları gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Remove Payee
tr: Alacaklı sil

en: <p>Do you really want to merge the selected payees?
tr: <p>Seçilen tüm alacaklıları gerçekten birleştirmek istiyor musunuz?

en: Merge Payees
tr: Alacaklıları Birleştir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your payees
tr: Alacaklılarınız

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new payee
tr: Yeni bir alacaklı oluşturur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new payee.
tr: Yeni bir alacaklı oluşturmak için bunu kullan.

[ctx: New payee]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected payee
tr: Şu anda seçili olan alacaklının adını değiştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected payee.
tr: Seçilen alacaklının adını değiştirmek için bunu kullan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete selected payee(s)
tr: Seçili alacaklı(ları)yı sil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected payee. You can also select multiple payees to be deleted.
tr: Seçilen alacaklıyı silmek için bunu kullanın. Ayrıca silinecek birden fazla alacaklı seçebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge multiple selected payees
tr: Seçilen birden fazla alacaklıyı birleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Use this to merge multiple selected payees.
tr: Seçilen birden fazla alacaklıyı birleştirmek için bunu kullan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge
tr: Birleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_balanceLabel)
en: Balance:
tr: Bilanço:

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, addressTab)
en: Address
tr: Adres

[ctx: E-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: E-Mail:
tr: E-Posta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Notes
tr: Notlar

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Address:
tr: Adres:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Creates new e-mail to your payee.
tr: Alacaklınıza yeni e-posta oluşturur.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Use this to create new e-mail to your payee.
tr: Alacaklınıza yeni e-posta oluşturmak için bunu kullanın.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchingTab)
en: Matching
tr: Eşleşen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Match method
tr: Eşleşme yöntemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkMatchIgnoreCase)
en: Ignore Case
tr: Büyük/Küçük Harfleri Dikkate Alma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: List of matching names
tr: Eşleşen isimlerin listesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: This list contains the names that will match this payee if a transaction is imported from an external source. Keep in mind, that you can specify regular expressions here.
tr: Eğer dış kaynaktan bir işlem içeri aktarılırsa, bu liste alacaklı ile eşleşecek adları içerir. Burada düzenli ifadeler belirleyebileceğinizi unutmayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDefaultCategory)
en: Default category:
tr: Öntanımlı kategori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSuggestACategory)
en: Suggest a category
tr: Bir kategori öner

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPayeeIdentifiers)
en: Account Numbers
tr: Hesap Numaraları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Fetches the payee's data from your addressbook.
tr: Alacaklının verisi adres defterinizden alınır.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Use this to fetch payee's data.
tr: Alıcının verisini getirmek için bunu kullan.

[ctx: @item No matching]
en: No matching
tr: Eşleşme yok

[ctx: @item Match Payees name partially]
en: Match Payees name (partial)
tr: Alacaklı adı eşleştir (kısmen)

[ctx: @item Match Payees name exactly]
en: Match Payees name (exact)
tr: Alacaklı adı eşleştir (tam)

[ctx: @item Search match in list]
en: Match on a name listed below
tr: Aşağıda listelenmiş bir isim ile eşleştir

[ctx: @item Show all payees]
en: All
tr: Tümü

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
tr: Kullanılmış

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
tr: Kullanılmayan

en: Balance: %1%2
tr: Bakiye: %1%2

en: At least one transaction/scheduled transaction or loan account is still referenced by a payee. Currently you have all payees selected. However, at least one payee must remain so that the transaction/scheduled transaction or loan account can be reassigned.
tr: En az bir işlem/programlanmış işlem ya da kredi hesabı hala bir alacaklı ile eşleştirilmiş durumda. Şu anda bütün alacaklılar seçilmiş. Ancak en az bir alacaklı işlem/programlanmış işlem ya da kredi hesabına yeniden atanmak üzere kalmalıdır.

en: Unable to reassign payee of transaction/split
tr: İşlem/bölüm alacaklısı yeniden atanamadı

en: Nothing to merge.
tr: Birleştirilecek bir şey yok.

en: Unable to remove payee(s)
tr: Alacaklı(lar) silinemedi

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for this account. Do you want to enter those scheduled transactions now?
tr: KMyMoney bu hesap için bazı vadesi geçmiş programlanmış işlemler belirledi. Bu programlanmış işlemleri şimdi girmek istiyor musunuz?

en: Scheduled transactions found
tr: Programlanmış işlemler bulundu

en: Error executing item
tr: Öge çalıştırılırken bir hata oluştu

en: Unable to filter account
tr: Hesap filtrelenemedi

en: Bills
tr: Faturalar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Deposits
tr: Depozitler

en: Loans
tr: Kiralamalar

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
tr: <p><b>%1</b> programlanmış işlemini gerçekten silmek istiyor musunuz?</p>

en: In case of loan payments it is currently not possible to recreate the scheduled transaction.
tr: Borç ödemeleri durumunda programlanmış işler yeniden oluşturamaz.

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
tr: '%1' programlanmış işlemi silinemedi

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
tr: %1 ögesinin kopyası

en: Unable to duplicate scheduled transaction: '%1'
tr: Programlanmış işlemi çoğaltılamadı: '%1'

en: Unknown scheduled transaction '%1'
tr: Bilinmeyen programlanmış işlem '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New Scheduled transaction...
tr: Yeni Zamanlanmış Aktarım...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_accountsCombo)
en: Filter Accounts
tr: Hesapları Filtrele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Type/Name
tr: Tür/İsim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Frequency
tr: Sıklık

en: Unable to load accounts:
tr: Hesaplar yüklenemedi:

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
tr: Planlanan '%1' işlemi girilemedi

en: Are you sure you wish to stop this scheduled transaction from being entered into the register?
    
    KMyMoney will prompt you again next time it starts unless you manually enter it later.
tr: Kayıt yerine girişi yapılan bu programlanmış işlemi durdurmak istediğinizden emin misiniz?
    
    Daha sonra bu girişi elle yapmazsanız bir sonraki sefer bu işlem başladığında KMyMoney sizi tekrar uyaracak.

en: A tag with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple tags with the same identification name. Are you sure you would like to rename the tag?
tr: '%1' isimli bir etiket zaten var. Aynı isimde birden fazla etiketin olması tavsiye edilir bir durum değildir. Etiketi yeniden adlandırmak istediğinize emin misiniz?

en: Unable to modify tag
tr: Etiket değiştirilemedi

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
tr: <b>%1</b> için değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz?

en: <p>Do you really want to remove the tag <b>%1</b>?</p>
tr: <p><b>%1</b> etiketini gerçekten silmek istiyor musunuz?</p>

en: Do you really want to remove all selected tags?
tr: Seçilen tüm etiketleri gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Remove Tag
tr: Etiketi Kaldır

en: At least one transaction/scheduled transaction is still referenced by a tag. Currently you have all tags selected. However, at least one tag must remain so that the transaction/scheduled transaction can be reassigned.
tr: En az bir işlem/programlanmış işlem hala bir etiket ile eşleştirilmiş durumda. Şu anda bütün etiketler seçilmiş. Ancak, işlem/programlanmış işleme yeniden atanmak üzere en az bir etiket kalmalıdır.

en: Unable to reassign tag of transaction/split
tr: İşlem/bölüm etiketi yeniden atanamadı

en: Unable to remove tag(s)
tr: Etiket(ler) silinemedi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your tags
tr: Etiketleriniz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new tag
tr: Yeni bir etiket oluşturur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new tag.
tr: Yeni bir etiket oluşturmak için bunu kullan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected tag
tr: Seçilen etiketi yeniden adlandır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected tag.
tr: Seçilen etiketi yeniden adlandırmaya başlamak için bunu kullan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected tag
tr: Seçilen etiketi sil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected tag.
tr: Seçilen etiketi silmek için bunu kullan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Tag configuration
tr: Etiket yapılandırma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Tag color:
tr: Etiket renk:

[ctx: @item Show all tags]
en: All
tr: Tümü

[ctx: @item Show only used tags]
en: Used
tr: Atanmış

[ctx: @item Show only unused tags]
en: Unused
tr: Atanmamış

[ctx: @item Show only opened tags]
en: Opened
tr: Açık

[ctx: @item Show only closed tags]
en: Closed
tr: Kapalı

en: Home Page
tr: Başlangıç

en: Welcome to KMyMoney
tr: KMyMoney Uygulamasına Hoş Geldiniz

en: The free, easy to use, personal finance manager by KDE
tr: KDE için özgür, kullanımı kolay kişisel finans yöneticisi

en: Go to My Financial Summary
tr: Finansal Özetime Git

en: Start with one of the following activities...
tr: Aşağıdaki eylemlerden biriyle başla...

en: Get started and setup accounts
tr: Başla ve hesapları ayarla

en: Open an existing data file
tr: Varolan bir KMyMoney veri dosyası aç

en: Learn how to use KMyMoney
tr: KMyMoney uygulamasının nasıl kullanılacağını öğren

en: Visit our website
tr: KMyMoney websitesini ziyaret et

en: Get help from our community
tr: Topluluğumuzdan yardım al

en: See what's new in this version
tr: Bu sürümdeki yenilikleri gör

en: What's new in this version
tr: Bu sürümdeki yenilikler

en: What's new in KMyMoney %1
tr: KMyMoney %1 sürümündeki yenilikler

en: Return to the Welcome page
tr: KMyMoney hoş geldin sayfasına dön

en: We are pleased to announce a major step forward for what has been described as "the BEST personal finance manager for FREE users".
tr: "ÜCRETSİZ kullanıcılar için EN İYİ kişisel finans yöneticisi" için önemli bir adımı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

en: What's new in this version:
tr: Bu sürümdeki yenilikler:

en: Let us know what you think. We hope that you enjoy using the application.
tr: Düşüncelerinizi bize bildirin. Uygulamayı beğeneceğinizi umuyoruz.

en: Please let us know about any abnormal behavior in the program by selecting <a href="/action?id=help_report_bug">"Report bug..."</a> from the help menu or by sending an e-mail to the developers mailing list.
tr: Programın anormal herhangi bir davranışını, yardım menüsünden <a href="/action?id=help_report_bug">"Hatayı Raporla..."</a> seçerek ya da geliştirici e-posta adresine e-posta göndererek lütfen bize bildirin.

en: The KMyMoney Development Team
tr: KMyMoney Geliştirme Ekibi

en: This year
tr: Bu yıl

en: Last month
tr: Geçen ay

en: This month
tr: Bu ay

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: This week
tr: Bu hafta

en: Yesterday
tr: Dün

en: Today
tr: Bugün

en: Future transactions
tr: Gelecekte yapılacak aktarımlar

en: Next week
tr: Gelecek hafta

en: Next month
tr: Sonraki ay

en: Current fiscal year
tr: Bu mali yıl

en: Previous fiscal year
tr: Önceki mali yıl

en: Next fiscal year
tr: Gelecek mali yıl

en: The cost center this transaction should be assigned to.
tr: Bu aktarımın atanacağı maliyet merkezi.

en: A cost center assignment is required for a transaction in the selected category.
tr: Seçili kategoride aktarım için bir maliyet merkezi ataması gerekiyor.

en: The check number used for this transaction.
tr: Bu aktarım için kullanılan check numarası.

en: The check number <b>%1</b> has already been used in this account.
tr: Check numarası <b>%1</b> bu hesapta zaten kullanıldı.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, amountEditCredit)
en: Credit
tr: Kredi

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, amountEditDebit)
en: Debit
tr: Borç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, payToLabel)
en: Pay to
tr: Alacaklı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, costCenterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Costcenter
tr: Maliyetmerkezi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statusCombo)
en: Cleared
tr: Temizlendi

en: Please select the account number type
tr: Lütfen hesap numarası türünü seçin

en: IBAN and BIC
tr: IBAN ve BIC

en: National Account Number
tr: Ulusal Hesap Numarası

[ctx: Split editor summary]
en: Assigned too much
tr: Çok fazla atama yapıldı

[ctx: Split editor summary]
en: Unassigned
tr: Atanmamış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: Create a new split
tr: Yeni bir bölüntü oluştur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mergeButton)
en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split, press this button. The amount for identical categories will be added and stored in a single split for that category.
tr: Aynı kategori için birden fazla bölünmüş hisseniz varsa ve hepsini tekbir hissede tutmak isterseniz, bu düğmeye basın. Benzer kategoriler için toplam bu kategoride tek bir hisseye eklenir ve kaydedilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Delete &Zero
tr: &Sıfır Olanları temizle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Use this to delete all splits of this transaction.
tr: Bu aktarımın bölümlerini silmek için bunu kullan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete &All
tr: &Tümünü sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: &OK
tr: &Tamam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: From (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: From
tr: Başlangıç Tarihi

[ctx: To (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: To
tr: Bitiş tarihi

[ctx: Deposits onto account]
en: Deposits
tr: Depozitler

[ctx: Payments towards credit card]
en: Payments
tr: Ödemeler

[ctx: Payments made from account]
en: Payments
tr: Ödemeler

[ctx: Payments made with credit card]
en: Charges
tr: Masraflar

[ctx: Reconcile state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
tr: Uzlaştırılmamış

[ctx: Reconcile state 'Cleared']
en: Cleared
tr: Temizlenmiş

[ctx: Reconcile state 'Reconciled']
en: Reconciled
tr: Uzlaştırılmış

[ctx: Reconcile state 'Frozen']
en: Frozen
tr: Donmuş

[ctx: Unknown reconcile state]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Ratio
tr: Oran

en: Fee Amount
tr: Aidat Tutarı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList)
en: Account Types
tr: Hesap Tipleri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Detailed description
tr: Ayrıntılı açıklama

[ctx: @title header of the account name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountList)
en: Name
tr: İsim

[ctx: Select all accounts]
en: All
tr: Tümü

[ctx: No account]
en: None
tr: Hiçbiri

en: Net Worth:
tr: Net Değer:

en: Loss:
tr: Zarar:

en: Profit:
tr: Kâr:

[ctx: The balance of the selected budget]
en: Balance:
tr: Bakiye:

en: Buy shares
tr: Hisse al

en: Sell shares
tr: Hisse sat

en: Reinvest dividend
tr: Temettüyle yeniden yatırım yap

en: Add shares
tr: Hisse Ekle

en: Remove shares
tr: Hisse kaldır

en: Split shares
tr: Hisse böl

en: %1 of %2
tr: %1 / %2

en: Payment on %2 for %3 with %1 transaction remaining occurring %4. | Payment on %2 for %3 with %1 transactions remaining occurring %4.
tr[0]: %3 için %1 işlem ile %2 ödemesi sonrası kalan %4.
tr[1]: %3 için %1 işlem ile %2 ödemesi sonrası kalan %4.

en: Payment on %1 for %2 occurring %3.
tr: %2 için %1 ödemesi sonrası meydana gelen %3.

en: %1 day overdue | %1 days overdue
tr[0]: %1 gün vadesi geçmiş
tr[1]: %1 gün vadesi geçmiş

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
tr[0]: (%1 olay.)
tr[1]: (%1 olay.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_indexLabel)
en: n of n
tr: n de n

[ctx: @label name of the schedule]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
tr: İsim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Account:
tr: Hesap:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Record this transaction into the register
tr: Kayıt yerine bu işlemi kaydet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Use this button to record this transaction
tr: İşlemi kaydetmek için bu butonu kullanın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Enter...
tr: Gir...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Use this button to skip this transaction
tr: Bu aktarımı atlamak için bu düğmeyi kullanın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: Activity for income categories]
en: Received
tr: Alınan

[ctx: Activity for expense categories]
en: Paid
tr: Ödenmiş

en: All dates
tr: Tüm tarihler

en: As of today
tr: Bugün itibariyle

en: Current month
tr: Bu ay

en: Current quarter
tr: Bu çeyrek

en: Current year
tr: Bu yıl

en: Month to date
tr: Aydan güne

en: Year to date
tr: Yıldan güne

en: Year to month
tr: Yıldan aya

en: Last year
tr: Geçen yıl

en: Last fiscal year
tr: Geçen mali yıl

en: Last 7 days
tr: Son 7 gün

en: Last 30 days
tr: Geçen 30 gün

en: Last 3 months
tr: Geçen 3 ay

en: Last quarter
tr: Son çeyrek

en: Last 6 months
tr: Geçen 6 ay

en: Last 11 months
tr: Son 11 ay

en: Last 12 months
tr: Geçen 12 ay

en: Next 7 days
tr: Sonraki 7 gün

en: Next 30 days
tr: Sonraki 30 gün

en: Next 3 months
tr: Sonraki 3 ay

en: Next quarter
tr: Sonraki çeyrek

en: Next 6 months
tr: Sonraki 6 ay

en: Next 12 months
tr: Sonraki 12 ay

en: Next 18 months
tr: Sonraki 18 ay

en: Last 3 months to next 3 months
tr: Gelecek 3 aya karşı son 3 ay

en: Closed tags cannot be used.
tr: Kapatılmış etiketler kullanılamaz.

en: Closed tag
tr: Kapalı etiket

en: The tag is already present.
tr: Etiket zaten var.

en: Duplicate tag
tr: Sekmeyi ikile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: icon
tr: simge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback content
tr: Geri bildirim içeriği

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_textTab)
en: Text
tr: Metin

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
tr: Uyarı: Kategoriye göre süzme işlemi sonuçlardan bütün aktarımları çıkaracak.

[ctx: No selection]
en: (None)
tr: (Hiçbiri)

en: Current selections: %1
tr: Mevcut seçimler:  %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Define your search criteria
tr: Arama kriterinizi belirleyin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Contains
tr: İçeren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Does not contain
tr: İçermez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regExp)
en: Treat text as regular expression
tr: Metine düzenli ifade gibi davran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: Search this amount
tr: Bu tutarı ara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountRangeButton)
en: Search amount in the range
tr: Belli aralıktaki tutarı ara

[ctx: to (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: to
tr: göre

[ctx: from (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: from
tr: alt limit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyTagsButton)
en: Select transactions without tags
tr: Etiketsiz işlemleri seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allPayeesButton)
en: Select all
tr: Tümünü seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearPayeesButton)
en: Select none
tr: Hiçbirini seçme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyPayeesButton)
en: Select transactions without payees
tr: Alacaklısı olmayan işlemleri seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: Validity
tr: Geçerlilik

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: All states
tr: Tüm durumlar

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Not reconciled
tr: Uzlaştırılmamış

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Reconciled
tr: Uzlaştırılmış

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: All types
tr: Tüm türler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Any transaction
tr: Tüm işlemler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Valid transaction
tr: Geçerli işlem

[ctx: @label reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: State
tr: Durum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrButton)
en: Search this number
tr: Bu numarayı ara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrRangeButton)
en: Search number in range
tr: Numarayı aralıkta ara

[ctx: to (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: to
tr: ile

[ctx: from (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: from
tr: itibaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_selectedCriteria)
en: text
tr: metin

[ctx: Filter widget label]
en: Fi&lter:
tr: Fi&ltre:

en: A valid BIC is 8 or 11 characters long.
tr: Geçerli BIC 8 veya 11 karakter uzunluğundadır.

en: The given BIC is not assigned to any credit institute.
tr: Verilen BIC herhangi bir kredi kurumuna atanmamış.

en: This IBAN is too short.
tr: Bu IBAN çok kısa.

en: This IBAN is invalid.
tr: Bu IBAN geçersiz.

en: National Account
tr: Ulusal Hesap

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, accountNumberEdit)
en: account number
tr: hesap numarası

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, institutionCodeEdit)
en: institution code
tr: kurum kodu

en: Prior transactions possibly filtered
tr: Muhtemelen önceki işlemler süzüldü

en: Last reconciliation
tr: Son uzlaştırma

en: Online Statement Balance: %1
tr: Çevrimiçi Ekstre Bakiyesi: %1

[ctx: Unknown payee]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: Unknown category]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: Unknown security]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: label for status combo]
en: Stat&us
tr: &Durum

en: Any status
tr: Herhangi bir durum

en: Imported
tr: İçeriye aktarılmış

en: Matched
tr: Eşleşen

en: Erroneous
tr: Hatalı

en: Not marked
tr: İşaretlenmemiş

en: Sell
tr: Sat

en: Buy
tr: Satın Al

en: Investment transaction
tr: Yatırım aktarımı

en: KMyMoney has matched the two selected transactions (result above)
tr: KMyMoney elle girilmiş iki işlemi eşleştirdi (sonucu yukarıda)

en: Bank entry:
tr: Banka girdisi:

en: Your entry:
tr: Girdiniz:

en: Transaction is missing a category assignment.
tr: İşlemde bir kategori ataması eksik.

en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
tr: İşlemde <b>%1</b> ataması eksik.

en: &Deposit
tr: &Depozit

en: &Transfer
tr: &Aktarım

en: &Withdrawal
tr: &Para Çekme

en: &Payment
tr: &Ödeme

en: &Charge
tr: &Masraf

en: &Decrease
tr: &Azalt

en: &Increase
tr: Ar&tır

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Post date
tr: Gönderme tarihi

en: Date entered
tr: Veri girildi

en: Entry order
tr: Girdi sıralaması

en: Reconcile state
tr: Uzlaştırılmış durum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_selectedList)
en: Sort order
tr: Sıralama düzeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Reconciling your account ensures your records match those of your institution, and that there are no mistakes on either side. You should reconcile your account whenever you receive a statement from your institution.
    
    All relevant information necessary for this process is usually printed on your statement.
    
    On the next page you will verify that the ending balance matches that on your statement. If not, please modify it.
    
    The starting balance is the sum of your cleared and reconciled transactions.
tr: Hesabınızın uzlaştırılması kayıtlarınızın kurumun kayıtlarıyla eşleştiğini ve iki tarafta da hata olmadığını kontrol eder. Uzlaştırma işlemini kurumunuzdan her bildirim aldığınızda yapmalısınız.
    
    Bu süreç için gerekli tüm bilgiler genellikle bildiriminizde yazılı olacaktır.
    
    Sonraki sayfada kapanış bakiyenizin bildirimdekiyle uyuştuğunu kontrol edeceksiniz. Değilse lütfen onu düzenleyin.
    
    Başlangıç bakiyesi sizin temizlediğiniz ve uzlaştırdığınız işlemlerin toplamıdır.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStatementInfoWizardPage)
en: Statement Information
tr: Bilanço Bilgileri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Statement date:
tr: Bilanço tarihi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Starting balance of this statement:
tr: Bilançonun başlangıç bakiyesi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Ending balance of this statement:
tr: Bilançonun son bakiyesi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestChargeCheckingsWizardPage)
en: Interest / Charges
tr: Faiz /  Vergiler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Charges
tr: Masraflar

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
tr: Lütfen hesap tablonuzda bulunan bilgilerle aşağıdaki alanları doldurun. <b>%1</b> içinde bütün değerleri girdiğinizden emin olun.

en: Last reconciled statement: %1
tr: Son uzlaştırılmış finansal tablo: %1

en: Oldest unmarked transaction: %1
tr: En eski işaretlenmemiş işlem: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KEndingBalanceDlg)
en: Reconciliation Wizard
tr: Uzlaştırma Sihirbazı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPostponeWizardPage)
en: Restarting postponed reconciliation
tr: Ertelenmiş uzlaştırma yeniden başlatılıyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: You have previously postponed the reconciliation of this account. If you have entered charges or interests the last time you started reconciling this account you can modify these in the ledger later on.
    
    It is important, that you continue with the same statement you used when you postponed the reconciliation.
    
    All information you have entered into this wizard will be shown and all transactions that you already cleared are marked with a 'C'.
tr: Bu hesabın mutabakatını daha önce ertelediniz. Eğer son defa gelir ve gider girişi yaparsanız bu hesabın uzlaştırma işlemi başlayacak daha sonra defter alanında bu değerleri değiştirebilirsiniz.
    
    Uzlaştırmayı ertelediğiniz değerlerle devam etmeniz önemli.
    
    Girdiğiniz bütün bilgiler ve 'C' ile işaretlenen silinmiş bütün işlemler bu sihirbazda gösterilecek.

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
tr: &Geri

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
tr: &Bitir

en: &Help
tr: &Yardım

en: No Title specified
tr: Başlık belirtilmedi

en: Step %1 of %2
tr: %2 adımın %1. adımı

en: Continue with next page
tr: Sonraki sayfa ile devam et

en: Finish wizard
tr: Sihirbazı bitir

en: Account information
tr: Hesap bilgileri

[ctx: Account name]
en: Name: %1
tr: İsim: %1

en: Subaccount of %1
tr: %1 hesabının bir alt hesabı

en: Loan
tr: Kredi

en: Type: %1
tr: Tür: %1

en: Currency: %1
tr: Para birimi: %1

en: Opening date: %1
tr: Açılış tarihi: %1

en: Conversion rate: %1
tr: Dönüşüm oranı: %1

en: Opening balance: %1
tr: Açılış bakiyesi: %1

en: Institution: %1
tr: Şirket: %1

en: Number: %1
tr: Numara: %1

en: Brokerage Account
tr: Komisyon Hesabı

[ctx: Account name]
en: Name: %1 (Brokerage)
tr: İsim: %1 (Komisyon)

en: Loan information
tr: Kredi bilgisi

en: Amount borrowed: %1
tr: Ödünç alma miktarı: %1

en: Amount lent: %1
tr: Verilen borç miktarı: %1

en: Interest rate: %1 %
tr: Faiz oranı: %1 %

en: Interest rate is %1
tr: Faiz oranı %1

en: Principal and interest: %1
tr: Anapara ve faiz: %1

en: Additional Fees: %1
tr: Ek Ödemeler: %1

en: Payment frequency: %1
tr: Ödeme sıklığı: %1

en: Payment account: %1
tr: Ödeme hesabı: %1

en: Payout information
tr: Ödeme bilgileri

en: Refinance: %1
tr: Yeniden finanse et: %1

en: Transfer amount to %1
tr: Şuna tutar aktar %1

en: Transfer amount from %1
tr: Şundan tutar aktar %1

en: Payment date: %1
tr: Ödeme tarihi: %1

en: Schedule information
tr: Zamanlama Bilgileri

[ctx: Schedule name]
en: Name: %1
tr: İsim: %1

en: Occurrence: Monthly
tr: Sıklık: Aylık

en: Paid from %1
tr: %1' den ödenen

en: Pay to %1
tr: %1 kişisine öde

en: First payment due on %1
tr: İlk ödeme zamanı %1

en: Payment method: %1
tr: Ödeme şekli: %1

en: Occurrence: %1
tr: Sıklık: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
tr: Bu sayfa girilmiş verileri özetler. Hesap, Programlar vb. yaratmak için <b>Bitir</b> basın ya da girdileri değiştirmek için <b>Geri Al</b> kullanın.

en: Checking
tr: Kontrol ediliyor

en: Savings
tr: Tasarruflar

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: Cash
tr: Nakit

en: Investment
tr: Yatırım

en: Please make sure to enter the correct conversion for the selected opening date. If you requested an online quote it might be provided for a different date.
tr: Lütfen seçilen açılış tarihi için doğru dönüşümü girdiğinizden emin olun. Eğer çevrimiçi bir teklif istemişseniz farklı bir tarih için sağlanmış olabilir.

en: Check date
tr: Tarihi kontrol et

en: 1 %1 equals %2
tr: 1 %1 eşittir %2

en: Conversion rate is not positive
tr: Dönüşüm oranı pozitif değil

en: No account name supplied
tr: Hesap ismi girilmedi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel4)
en: Enter the name of the account under which it is known within KMyMoney. Select the type for the new account. Use the <b>What's this?</b> feature to see more details about the various account types. Enter the date the account was opened and its currency.
tr: KMyMoney ile kullanılacak hesabın adını girin. Yeni hesabın türünü seçin. Farklı hesap türleri hakkında bilgi almak için <b>Bu nedir?</b> özelliğini kullanın. Hesabın açılış tarihini ve para birimini girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Account name
tr: Hesap adı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountName)
en: Enter a name under which this account is known within KMyMoney.
tr: KMyMoney uygulamasında bilinen hesaba bir ad girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account type
tr: Hesap türü

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyGeneralCombo, m_typeSelection)
en: <p><b>Checking</b>
    Use the checking account type to manage activities on your checking account e.g. payments, checks and cash card purchases.</p>
    
    <p><b>Savings</b>
    Use the savings account type to manage activities on your savings account.</p>
    
    <p><b>Credit Card</b>
    Use the credit card account type to manage activities on your credit card.</p>
    
    <p><b>Cash</b>
    
    Use the cash account type to manage activities in your wallet.</p>
    
    <p><b>Loan</b>
    Use the loan account type to manage amortization loans (e.g. mortgages, car loan, money you lend, private loans etc.).</p>
    
    <p><b>Investment</b>
    Use the investment account to manage your stock, mutual fund and other investments.</p>
    
    <p><b>Asset</b>
    Use the asset account type to manage assets (e.g. your house, car or art collection).</p>
    
    <p><b>Liability</b>
    Use the liability account type to manage any type of liability except amortization loans. Use it for taxes you owe or money you borrowed from friends. For amortization loans like mortgages you should create a loan account.</p>
tr: <p><b>Çek</b>
    Çek hesabınızdaki işlemleri yönetmek için çek hesap türünü kullanın, örnek; ödemeler, çekler ve peşin alımlar.</p>
    
    <p><b>Tasarruf</b>
    Tasarruf hesabınızdaki işlemleri yönetmek için tasarruf hesap türünü kullanın.</p>
    
    <p><b>Kredi Kartı</b>
    Kredi kartınızdaki işlemleri yönetmek için Kredi Kartı hesap türünü kullanın.</p>
    
    <p><b>Nakit</b>
    
    Cüzdanınızdaki işlemleri yönetmek için Nakit hesap türünü kullanın.</p>
    
    <p><b>Kredi</b>
    Amortisman kredilerini yönetmek için kredi hesap türünü kullanın (Örnek ipotekler, araba kredisi, ödünç para, özel krediler gibi).</p>
    
    <p><b>Yatırım</b>
    Hisseleri, yatırım fonu ve diğer yatırımları yönetmek için yatırım hesap türünü kullanın.</p>
    
    <p><b>Varlık</b>
    Varlıklarınızı yönetmek için varlık hesap türünü kullanın (Örnek; ev, araba ya da sanat koleksiyonu).</p>
    
    <p><b>Borç</b>
    Amortisman kredileri haricindeki bütün borç tiplerini yönetmek için borç hesap türünü kullanın. Vergi borcunuz ya da arkadaşınıza borcunuz için kullanın. İpotekler gibi amortisman kredileri için, bir kredi hesabı oluşturmalısınız.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCurrencySelector, m_currencyComboBox)
en: Select the currency in which this account is denominated.
tr: Daha önceden var olan bu hesapta para birimi seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Opening date
tr: Açılış tarihi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDate)
en: <p>The opening date would be the date of the last statement. In case you want to keep track of transactions prior to this date, enter the ending balance and statement date of a prior statement and add all following transactions into KMyMoney. KMyMoney will not allow you to enter or modify transactions prior to this date.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
tr: <p>Açılış tarihi son ekstrenin tarihi olmalıdır. Eğer bu tarihten önceki işlemleri takip etmek istemeniz durumunda önceki ekstrenin kapanış bakiyesini ile ekstre tarihini ve aşağıdaki işlem bilgilerini KMyMoney için ekleyin. KMyMoney bu tarih öncesindeki işlemleri girmenize veya düzenleminize izin vermeyecektir.</p>
    <p><i>Not:</i> Eğer açılış bakiyesini kesin olarak bilmiyorsanız bir tahmin girin. Bu değeri hesabınızı ilk defa uzlaştırana kadar değiştirebilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Opening balance
tr: Açılış bakiyesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: <p>The opening balance is the balance of the account when you start using it with KMyMoney. For new accounts this is usually 0 but for existing accounts this may well differ. Please consult the account statements to figure out this value. The opening balance is to be provided in the currency of the account as selected with the currency button.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
tr: <p>Açılış bakiyesi, KMyMoney uygulamasıyla kullanmaya başladığınızda hesabın bakiyesidir. Yeni hesaplar için bu genellikle 0 olur fakat var olan hesaplarda bu da farklı olabilir. Bu değeri anlamak için lütfen hesap ekstrelerine bakınız. Açılış bakiyesi, para birimi butonu ile seçilen hesabın para biriminde olacaktır.</p>
    <p><i>Not</i>: Eğer açılış bakiyesinin tam tutarını bilmiyorsanız, tahmini bir değer girin. Bu değeri sonradan hesabı uzlaştırmadan önce değiştirebilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conversionLabel)
en: Conversion rate
tr: Dönüşüm oranı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_conversionRate)
en: For foreign currencies an initial conversion rate needs to be provided. This should be the price of the foreign currency in the base currency on the opening date of the account.
tr: Yabancı para birimleri için bir başlangıç dönüşüm oranı girilmelidir. Bu hesabın açılışın tarihindeki yabancı para biriminin yerel para birimine oranı olmalıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuote)
en: Online quote
tr: Çevrimiçi aktarımlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Mark this checkbox if the account should be maintained as preferred account
tr: Hesap, öncelikli hesap olarak korunmalıysa bu onay kutusunu işaretle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Selecting the <b>Preferred Account</b> checkbox will allow preferred access in some dialogs and views of KMyMoney.
tr: <b>Ayrıcalıklı Hesap</b> onay kutusunun seçilmesi bazı iletişim pencerelerine ve KMyMoney görünümlerine ayrıcalıklı erişim izni verecek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Preferred account
tr: Tercih edilen hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel14)
en: Does this investment account have a brokerage account?<p>
    
    <b>Check</b> the mark if this investment account has an associated account for money that is not invested.<br>
    
    <b>Uncheck</b> it if you do not use this account for active stock brokerage. You should also uncheck it if the account is not maintained by a bank or broker.
tr: Bu yatırım hesabı bir komisyon hesabı içeriyor mu?<p>
    
    Eğer bu yatırım hesabı yatırılmamış para ile ilişkili bir hesap içeriyorsa işareti <b>Onayla</b>.<br>
    
    Eğer aktif borsa komisyonu için bu hesabı kullanmıyorsanız işareti <b>Onaylama</b>. Ayrıca hesap, bir banka ya da komisyoncu tarafından korunmuyorsa bu seçeneği seçmemelisiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_createBrokerageButton)
en: Create brokerage account
tr: Komisyon hesabı oluştur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_accountNumberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Account number
tr: Hesap numarası

en: Credit Card %1 monthly payment
tr: Kredi Kartı %1 aylık ödemesi

en: Finish entry and create account
tr: Girdiyi bitir ve hesap oluştur

en: Finish entry and create account and schedule
tr: Girdiyi bitir, hesap oluştur ve programla

en: Next due date is prior to opening date
tr: Sonraki vade açılış tarihinden önce

en: No account selected
tr: Bir hesap seçilmedi

en: No amount for payment selected
tr: Seçili ödeme için miktar yok

en: No payee for payment selected
tr: Seçili ödeme için alacaklı yok

en: No name assigned for schedule
tr: Zamanlama için bir isim atanmadı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel16)
en: For credit card accounts you can create a monthly schedule which will automatically remind you about the payment. Please fill in the details about this payment here.
tr: Kredi kartı hesapları için ödemelerinizi hatırlatacak aylık bir program oluşturabilirsiniz. Lütfen bu ödeme için ayrıntıları buraya girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reminderCheckBox)
en: Yes, remind me when the payment is due
tr: Evet, ödeme zamanı geldiğinde bana hatırlat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name of schedule
tr: Zamanlamanın adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Estimated monthly payment
tr: Tahmini aylık ödeme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Due date of next payment
tr: Bir sonraki ödeme günü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Payment should be made
    from account
tr: Ödemeler hesap tarafından
    yapılmalıdır

en: No payee supplied
tr: Hiç alacaklı girilmedi

en: No opening balance supplied
tr: Açılış bakiyesi girilmedi

en: An interest change can only happen after the first payment
tr: İlk ödemeden sonra bir faiz değişikliği olabilir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
tr: Lütfen gereken seçenekleri seçin. Öge hakkında daha fazla bilgi görmek için lütfen <b>Bu nedir?</b> özelliğini kullanınç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: What is the type of the loan?
tr: Kredi türü nedir?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_borrowButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am borrowing money
tr: Borç alıyorum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lendButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am lending money
tr: Borç veriyorum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Who is the payee/payer of the loan?
tr: Kredi alacaklısı/borçlusu kimdir?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyPayeeCombo, m_payee)
en: Enter the name of the person or bank you owe money or who owes you money.
    
    If the name does not exist within KMyMoney's database, you are asked if you want to create it.
tr: Borcunuz olan kişi ya da bankanın ya da size borcu olan kişinin adını girin.
    
    Eğer KMyMoney veritabanında bu ad yoksa, oluşturulmasını isteyip istemediğiniz size sorulacak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Did you make/receive any payments yet?
tr: Henüz herhangi bir ödeme yaptınız/aldınız mı?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
    
    Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Disagio) are not considered as payments in this context.
tr: KMyMoney için girilmiş olsun veya olmasın bu kredi için herhangi bir ödeme yapıldı mı?
    
    Not: Krediyi almak için yapılan ödemeler (örneğin döviz değişim ücreti) bu anlamda bir ödeme olarak kabul edilmemektedir.

[ctx: @item no payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: No
tr: Hayır

[ctx: @item payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Yes
tr: Evet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Which payments do you want to record?
tr: Hangi ödemeleri kaydetmek istiyorsunuz?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_recordings)
en: <qt>Select which transactions should be recorded.
    
    <b>All payments</b> allows you to enter all payments made for this loan.
    
    The option to <b>start from the beginning of the current year</b> is meant for loans that have already been active for a longer period of time, and for which you do not want to enter all past transactions.
    </qt>
tr: <qt>Hangi işlemlerin kayıt edilmesi gerektiğini seçin.
    
    <b>Tüm ödemeler</b> bu kredi için yapılan tüm ödemeleri girmenize izin verir.
    
    <b>bu yılın başlangıcından itibaren</b> seçeneği ise kredinin uzun bir zamandır açık olduğunu ve sizin geçmişteki işlemleri girmek istemediğiniz anlamına gelmektedir.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: All payments
tr: Tüm ödemeler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: Start with this year's payments
tr: Bu yılın ödemeleri ile başla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Balance before start of recording
tr: Kayda başlamadan önceki bakiye

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Enter the ending balance found on the statement that is the last one before you want to start recording this loan in KMyMoney.
tr: Bu krediyi KMyMoney'ye kaydetmeyi başlatmak istediğiniz son ekstrenizde bulunan kapanış bakiyesini grin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: You have selected to record only payments from the beginning of this year. Since prior transactions will not be recorded, you need to supply the balance of the loan on January 1st of this year.
tr: Sadece bu yılın başlangıcından beri yapılan ödemeleri girmeyi tercih ettiniz. Önceki işlemler kaydedilmeyeceğinden bu yılın 1 Ocak tarihindeki bakiyeyi girmeniz gerekmektedir.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentFrequencyWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Payment frequency
tr: Ödeme sıklığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Interest Compounding frequency
tr: Birleşik faiz hesaplama frekansı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyFrequencyCombo, m_compoundFrequency)
en: Select the frequency with which the interest is compounded. If uncertain, select the same as the payment frequency. Consult your loan contract for details.
tr: Faizin birleştirilme sıklığını seçin. Emin değilseniz ödeme sıklığı ile aynı seçin. Ayrıntılar için kredi sözleşmesine bakabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Due date of first payment to be recorded
tr: Kaydedilecek ilk ödemenin tarihi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_firstPaymentDate)
en: Depending on the answer to <b>What do you want to record?</b> this field means the following:<p>
    
    <b>All payments</b><br>
    Enter the due date of the very first payment<p>
    
    <b>Start with this year's payments</b><br>
    Enter the due date of the first payment in the current year
tr: Bu alan <b>Neyi kaydetmek istiyorsunuz?</b> sorusunun cevabına göre aşağıdaki anlamlara gelmektedir:<p>
    
    <b>Tüm ödemeler</b><br>
    İlk ödemenin vadesini girin<p>
    
    <b>Bu yılın ödemelerinden başla</b><br>
    Bu yılın ilk ödemesinin vadesini girin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Type of interest rate
tr: Faiz oranının tipi

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Fixed
tr: Sabit

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Variable
tr: Değişken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Time between interest changes
tr: Faiz değişimleri arasındaki süre

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Days
tr: Gün

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Weeks
tr: Hafta

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Months
tr: Ay

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Years
tr: Yıl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Next interest change is due
tr: Sonraki faiz oranı değişim zamanı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows you to select the parent account.
tr: Bu sayfa, bir üst hesap seçmenizi sağlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount of
tr: Alt hesap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this account is managed by an institution please select the institution from the list. If the institution does not exist yet, please choose the <b>New Institution</b> button to create it. Otherwise, leave this field empty.
    Enter the account number used by the institution to identify the account.
tr: Bu hesap bir kurum tarafından yönetiliyorsa lütfen kurumu listeden seçin. Eğer kurum listede bulunmuyorsa <b>Yeni Kurum</b> düğmesini kullanarak yenisini oluşturun. Aksi halde bu alanı boş bırakın.
    Hesabı tanımlamak için kurum tarafından kullanılan hesap numarasını girin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_institutionComboBox)
en: Select the institution which manages this account or leave empty
tr: Bu hesabı yöneten kurumu seçiniz ya da boş bırakınız

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newInstitutionButton)
en: New Institution
tr: Yeni Firma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumber)
en: Accounts managed by an institution are usually referenced by a unique number the so called account number. Enter that number here.
    
    KMyMoney currently uses this number only for some online banking functions.
tr: Bir kurum tarafından yönetilen hesapların hesap numarası olarak adlandırılan benzersiz birer numaraları vardır. O numarayı buraya girin.
    
    KMyMoney şimdilik bu numarayı bazı çevrimiçi bankacılık işlevleri için kullanmaktadır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_iban)
en: Enter the International Bank Account Number into this field
tr: Bu alana Uluslararası Banka Hesap Numarası gir

en: Months
tr: Aylar

en: Years
tr: Yıllar

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
tr: KMyMoney kredi miktarını %1 olarak hesapladı.

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
tr: KMyMoney faiz oranını %1%'e göre hesapladı.

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
tr: KMyMoney ana para ve faizini kapsayacak %1 dönemsel bir ödeme hesapladı.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
tr: Ödemelerin sayısı azaltıldı ve balon ödeme %1 ile değiştirildi.

en: The balloon payment has been modified to %1.
tr: Balon ödeme %1 ile değiştirildi.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
tr: KMyMoney kredinizin vadesini %1 olarak hesapladı.

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
tr: KMyMoney bu kredi için %1 balon ödeme hesapladı.

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
tr: KMyMoney kredi bilgilerinizi başarılı bir şekilde onayladı.

en: You have entered mis-matching information. Please modify your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
tr: Uyumsuz bilgiler girdiniz. Lütfen ya değerleri değiştirin ya da değerlerden birini KMyMoney tarafından hesaplanması için boş bırakın

en: Calculation error
tr: Hesaplama hatası

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
tr: 
    
    Kredi bilgilerini değiştir ya da bunları kabul et ve yeniden hesapla.

en: Calculation successful
tr: Hesaplama başarılı

en: one month | %1 months
tr[0]: bir ay
tr[1]: %1 ay

en: one year | %1 years
tr[0]: bir yıl
tr[1]: %1 yıl

en: one payment | %1 payments
tr[0]: bir ödeme
tr[1]: %1 ödeme

en: Press Calculate to verify the values
tr: Değerleri doğrulamak için Hesapla düğmesine basın

en: Not all details supplied
tr: Bütün detaylar sağlanamadı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Now enter the details for your loan. You can leave one of the fields empty and KMyMoney will calculate it when you press the <b>Calculate</b> button. Before you can continue with the next page you also need to press <b>Calculate</b> so that KMyMoney can check the logical correctness of the values you have supplied.
tr: Şimdi kredi ayrıntılarınızı girin. Bu alanlardan birini boş bırakıp <b>Hesapla</b> düğmesine tıkladığınızda KMyMoney onu hesaplayacaktır. Sonraki sayfaya devam edebilmek için de <b>Hesapla</b> düğmesine basabilir ve KMyMoney'nin girdiğiniz değerlerin mantıksal doğruluğunu kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: The interest rate gets calculated
tr: Faiz oranları hesaplanır

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is received
tr: ödeme alındığında

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is due
tr: ödeme yapıldığında

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LoanAmountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Loan amount
tr: Kredi miktarı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_loanAmount)
en: Enter the amount of the loan in this field. If you want to calculate this field out of the other parameters, please leave it empty. If the field is marked as required (colored background) you have informed KMyMoney about the fact that there were already some payments towards the loan. In this case, please enter the ending balance of your last statement.
tr: Bu alana kredinin miktarını girin. Bu alanın diğer değişkenler kullanılarak hesaplanmasını istiyorsanız lütfen boş bırakın. Eğer alan zorunlu olarak işaretlenmişse (renkli arkaplan ile) KMyMoney 'ye daha önce ödemeler yapıldığını bildirmiş olmalısınız. Bu durumda lütfen son işleminizdeki kapanış bakiyesini girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Interest rate
tr: Faiz oranı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_interestRate)
en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
tr: Lütfen faiz oranını girin (yüzde olarak) ya da hesaplamak için alanı boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Term
tr: Dönem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_termAmount)
en: Please enter the term of this loan or enter 0 to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
tr: Lütfen bu kredinin vadesini girin veya hesaplanması için 0 girin. Vade kredinin tamamen ödenmiş olacağı tarihtir. Bu tarih imzalanmış olan kredi sözleşmesindeki tarihten farklı olabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Payment (principal and interest)
tr: Ödeme(Ana Borç ve Faiz)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_paymentAmount)
en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
tr: Lütfen anapara ve faiz için ödediğiniz miktarı girin veya hesaplanması için boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: Balloon payment
tr: Balon ödeme

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_balloonAmount)
en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
tr: Lütfen son itfa ödemesinin miktarını girin veya hesaplanması için boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Calculate
tr: Hesapla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Press this button to calculate/verify your loan details.
tr: Kredi ayrıntılarınızı hesaplamak/doğrulamak için bu butona basın.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Pressing this button calculates a possibly missing parameter for your loan or verifies that the values entered match. If something is not correct you will receive information about it.
tr: Bu düğmeye basmak eksik bir parametrenin hesaplanmasını veya girdiğiniz değerlerin uyuşmasını kontrol etmeye yarayacaktır. Eğer hatalı bir şey olursa onunla ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Now enter the information required for the periodic loan payments. If your regular payments contains any additional fees, click on the <b>Additional fees</b> button to enter them.
tr: Şimdi dönemsel kredi ödemesi için gerekli bilgileri girin. Eğer düzenli ödemeleriniz ek ücretler içeriyorsa <b>Ek ücretler</b> düğmesine tıklayarak bunu girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Principal + Interest
tr: Anapara + Faiz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AdditionalFeesWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_additionalFeesButton)
en: Additional Fees
tr: Ek Ödemeler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: = periodical payments
tr: = periyodik ödemeler

en: Create a new asset account
tr: Yeni bir varlık hesabı oluştur

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
tr: Varlık hesabınız henüz yoksa, oluşturmak için bu butona basın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this loan is for an asset, such as a car or a house, you can create the asset account now. An asset account represents the total value of an asset. The money from this loan will be transferred into the asset account you create or select.
    If this loan is a 'consumer loan' (money to use however you want), you can use a checking account instead.
tr: Bu kredi bir araba veya ev gibi bir varlık için ise şimdi bir varlık hesabı oluşturabilirsiniz. Bir varlık hesabı varlığın toplan değerini temsil eder. Bu kredideki para seçeceğiniz veya oluşturacağınız varlık hesabına aktarılacaktır.
    Eğer kredi bir 'tüketici kredisi' ise (istediğiniz gibi harcayabileceğiniz para) bunun yerine çek hesabı kullanabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontCreatePayoutCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_noPayoutTransaction)
en: Do not create payout transaction
tr: Ödeme işlemi oluşturamazsınız

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Refinance existing loan
tr: Varolan krediyi yeniden finanse et

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
tr: KMyMoney uygulamasında varolan bir krediyi yeniden finanse ediyorsanız, bunu kontrol edin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AssetAccountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Asset Account
tr: Varlık Hesabı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Loan account
tr: Kredi hesabı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Date of payment
tr: Ödeme günü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: KMyMoney creates a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made. Please select the account to/from which payments will be made and the category the interest will be assigned to.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
tr: KMyMoney bu ödeme için bir program oluşturacak onun yapılması gerektiği zamanı size hatırlatacaktır. Lütfen ödemelerin yapılacağı hesabı ve faizin atanacağı kategoriyi seçin.<p>
    Eğer tüm ödemelerin kaydedilmesini seçmişseniz bu tarih saptanmıştır. Eğer sadece bu yılın ödemelerinin kaydedilmesini seçmişseniz <b>İlk ödeme vadesi</b> bu yıl yapılacak ilk ödemenin tarihidir.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCategoryWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Interest category
tr: Faiz kategorisi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_interestCategory)
en: The category the interest part of the payment will be assigned to. If you borrow money you usually have to pay interest, so this should be an expense category. If you lend the money, you receive the interest. In this case, select an income category here.
tr: Ödemelerin faiz kısmına kategori atanacaktır. Eğer borç para alırsanız genellikle faiz ödersiniz, bu sebeble bu faizin kategorisi gider kategorisi olmalıdır. Eğer borç para verdiyseniz, faiz alırsınız. Bu durumda da gelir kategorisi seçmelisiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Payment account
tr: Ödeme hesapları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_paymentAccount)
en: Select the account from which you make your periodical payments or where you receive regular payments in case you lend the money. In most cases, this is a checking account.
tr: Dönemsel ödemelerinizi yaptığınız ya da borç verdiğiniz durumlarda düzenli ödemeleri aldığınız hesabı seçin. Çoğu durumda bu bir vadesiz hesaptır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: First payment due on
tr: İlk ödeme zamanı

en: KMyMoney New Account Setup
tr: KMyMoney Yeni Hesap Ayarları

en: Broker
tr: Komisyoncu

en: Payout
tr: Öde

en: Parent Account
tr: Üst Hesap

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
tr: Bitir

en: Credit card payment
tr: Kredi kartı ödemesi

en: Loan payment for %1
tr: %1 için kredi ödemesi

en: Loan payment
tr: Kredi ödemesi

en: Amortization
tr: Amortisman

en: Unable to create account: %1
tr: Hesap oluşturulamadı: %1

[ctx: Rounding method]
en: Round
tr: Yuvarlama

[ctx: Rounding method]
en: Ceil
tr: Tavan

[ctx: Rounding method]
en: Floor
tr: Taban

[ctx: Rounding method]
en: Truncate
tr: Kırp

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, KInvestmentDetailsWizardPage)
en: Investment details
tr: Yatırım detayları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
tr: Aşağıya detayları girerek <b>İleri</b> düğmesine tıklayarak çevrimiçi güncelleme detaylarına girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Trading symbol
tr: Alışveriş simgesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentSymbol)
en: Enter the ticker symbol (e.g. RHAT).
tr: Ticker sembolünü girin (RHAT gibi.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Full name
tr: Tam isim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Trading market
tr: Ticaret borsası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identification
    number
tr: Tanımlama
    numarası

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentIdentification)
en: Enter the CUSIP/ISIN/WKN identification number here
tr: CUSIP/ISIN/WKN kimlik numarasını buraya girin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Trading Currency
tr: Alışveriş Para Birimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_6)
en: Price precision
tr: Fiyat hassasiyeti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_pricePrecision)
en: This determines how many digits after decimal symbol price can have.
tr: Fiyatın ondalık sembolünden sonra kaç basamak alacağını belirler.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_roundingMethod)
en: This controls what to do with digit situated after precision digits in amount values.
tr: Miktar değerlerinde hassasiyet basamaklarından sonra bulunan basamaklarla ne yapılacağını kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Remainder
tr: Kalan

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Investment Type
tr: Yatırım Türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: This wizard allows you to create a new investment.
tr: Bu sihirbaz yeni bir yatırım oluşturmanıza izin verir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The first step in this process requires to select the type of investment. The following steps collect more details about the investment from you.
tr: Bu sürecin ilk adımı yatırım türünü seçmektir. Sonraki adımlarda yatırımınız için ayrıntılar ayrıca alınacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of investment
tr: Yatırımın tipi

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
tr: Sihirbaz seçilen yatırımları değiştirmenize izin verir.

en: This wizard allows you to modify the selected security.
tr: Sihirbaz seçilen teminatları değiştirmenize izin verir.

en: Investment detail wizard
tr: Yatırım detayları sihirbazı

en: Security detail wizard
tr: Senet ayrıntıları sihirbazı

en: The selected symbol is already on file. Do you want to reuse the existing security?
tr: Seçilen sembol zaten dosyada var. Mevcut teminatı yeniden kullanmak istiyor musunuz?

en: Security found
tr: Teminat bulundu

en: Create security
tr: Teminat oluştur

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewInvestmentWizard)
en: New Investment wizard
tr: Yeni Yatırım Sihirbazı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, KOnlineUpdateWizardPage)
en: Online Update
tr: Çevrimiçi Güncelleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Select an online source and click <b>Finish</b> to store the investment data. If you do not want to use online updates, just leave the data as is.
tr: Çevrim içi kaynak seçin ve yatırım verilerini depolamak için <b>Bitir</b> tuşunu tıklayın. Eğer çevrim içi güncellemeleri kullanmak istemiyorsanız verileri olduğu gibi bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Use Finance::Quote
tr: Finance::Quote Kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Online Source
tr: Çevirimiçi Kaynak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Factor
tr: Çarpan

en: &Additional fees...
tr: &Ek ödemeler

en: Enter additional fees
tr: Ek ödeme gir

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
tr: Dönemsel ödemelerinize ana para ve faiz dışında herhangi bir ek ödeme eklemek için bunu kullanın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2)
en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
tr: 
    Eğer dönemsel ödemeniz ek ödeme içeriyorsa "Ek ödemeler" düğmesine tıklayarak bunları girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_1_3)
en: = periodical payment:
tr: = periyodik ödeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel,
en: Principal + Interest:
tr: Anapara + Faiz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2_2)
en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
tr: Eğer dönemsel ödemeniz için ek ödeme eklemeyecekseniz veya bu tip ödemelerin hepsini girdiyseniz "Sonraki" tuşuna tıklayın.

en: Use this to create a new account to which the initial payment should be made
tr: Bunu başlangıç ödemesinin yapılacağı yeni bir hesap oluşturmak için kullanın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_createNewAssetButton)
en: Press this to create a new asset account
tr: Yeni varlık hesabı oluşturmak için basın

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CalculationOverviewWizardPage)
en: Calculation Overview
tr: Hesaplama Gözden Geçirmesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel18_2)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown in the overview below. You can accept these values by selecting "Next" or change them by choosing "Back" to return to the input field for the information you want to change.
tr: 
    KMyMoney krediyi aşağıda gösterilen şekilde hesapladı. "Sonraki" düğmesine tıklayarak bu değerleri kabul edebilir veya "Geri" tuşuna tıklayarak değiştirmek istediğiniz bilgilerin değerlerini değiştirebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Loan amount:
tr: Kredi miktarı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Interest rate:
tr: Faiz oranı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Term:
tr: Dönem:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FinalPaymentWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Final amortization payment
tr: Nihai amortisman ödemesi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, DurationWizardPage)
en: Duration
tr: Süre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15_2)
en: 
    Please enter the term of this loan or leave the field empty to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
tr: 
    Lütfen bu kredinin vadesini girin veya hesaplanması için boş bırakın. Vade kredinin tamamen ödenmesi için gerekli zamandır. Bu imzalanan kredi sözleşmesindeki tarihten farklı olabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1_2)
en: Edit Loan Account Wizard
tr: Kredi Miktarını Düzenleme Sihirbazı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: 
    Welcome to the Edit Loan Account Wizard. Please use this wizard to modify information about your loan account.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
tr: 
    Kredi Miktarını Düzenleme Sihirbazına hoş geldiniz. Lütfen bu sihirbazı kredi hesabınızın bilgilerini değiştirmek için kullanın.
    
    Lütfen doğru bilgileri girdiğinizden emin olun. Bu bilgileri genellikle sözleşmenizden ve hesap ekstrenizden edinebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, EditSelectionWizardPage)
en: Edit selection
tr: Seçimi düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_1)
en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
tr: 
    Lütfen kredinin hangi verisini değiştirmek istediğinizi seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editInterestRateButton)
en: Modify the interest rate
tr: Faiz oranını düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherCostButton)
en: Modify additional fees
tr: Ek ödemeleri düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherInfoButton)
en: Modify other loan information
tr: Diğer kredi bilgisini değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editAttributesButton)
en: Modify loan attributes
tr: Kredi özelliklerini değiştir

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
tr: Lütfen aşağıdaki değişikliklerin geçerli olacakları tarihi girin. Girilen tarih hesabın açıldığı (%1) tarihinden ileride olmalıdır ama bugünden ileride olması gerekmez. Öntanımlı olarak bugün kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, EffectiveDateWizardPage)
en: Effective date
tr: Yürürlük tarihi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_7)
en: When should the changes become active?
tr: Değişiklikler ne zaman geçerli olmalıdır?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17_2)
en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
tr: 
    Lütfen son amortisman ödemesinin miktarını girin veya hesaplanması için boş bırakın.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
tr: Lütfen bu kredinin ilk ödeme tarihini girin.

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
tr: Not: İlk ödeme günü için kredi sözleşmesine bakabilirsiniz. Lütfen ilk ödeme gününün genellikle sözleşmenin imzalandığı günden farklı olduğunu aklınızdan çıkarmayın

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
tr: Lütfen bu kredinin bu yılki ilk ödemesinin tarihini girin.

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
tr: Not: Eğer geçen yılın son ödemesine bakarsanız bu yılın ilk ödemesinin tarihini kolayca hesaplayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FirstPaymentWizardPage)
en: Date of first payment
tr: İlk ödeme tarihi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCalculationWizardPage)
en: Interest calculation
tr: Faiz hesaplama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12_2)
en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
tr: 
    Gerçek faiz oranları ne zaman hesaplansın?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnReceptionButton)
en: When the payment is received.
tr: Ödemenin alındığı zaman.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnPaymentButton)
en: When the payment is due.
tr: Ödemenin yapıldığı zaman.

en: Create a new category
tr: Yeni bir kategori oluştur

en: Use this to open the new account editor
tr: Yeni hesap düzenleyiciyi açmak için bunu kullanın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel20_2)
en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
tr: 
    Lütfen faiz ödemelerini atamak istediğini bir kategori seçin veya yeni bir kategori oluşturun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14_2)
en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
tr: 
    Lütfen faiz oranını girin veya hesaplanması için boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_3)
en: Current rate
tr: Şimdiki oran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_4)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the interest rate then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
tr: KMyMoney ya faiz oranını hesaplayabilir ya da ana para ve faiz miktarını. Eğer faiz oranını biliyorsanız buraya girin.
    
    Eğer KMyMoney'nin bunu sizin için hesaplamasını istiyorsanız bu alanı boş bırakın.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestTypeWizardPage)
en: Type of interest
tr: Faiz Türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: 
    Is the interest of this loan fixed over a period of time or is it adapted from time to time? If the interest rate changes during the amortization phase of the loan you should choose the option 'variable interest rate'.
tr: 
    Bu kredinin faiz oranı bir dönem için sabit mi yoksa zaman zaman uyarlanıyor mu? Eğer faiz oranı dönem dönem değişiyorsa "değişken faiz oranı" seçeneğini seçmelisiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fixedInterestButton)
en: Fixed interest rate
tr: Belirli faiz oranı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_variableInterestButton)
en: Variable interest rate
tr: Değişken faiz oranı

en: Edit loan wizard
tr: Kredi düzenleme sihirbazı

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
tr: Not: bu hesapla ilgili bugün değişiklik yapamazsınız çünkü açılış tarihi "%1" gelecekte. Lütfen bu tarih geldiğinde sayfayı tekrar ziyaret edin.

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
tr: Bir önceki seçiminiz "%1" idi. Başka bir seçeneği seçerseniz KMyMoney girdiğiniz değişiklikleri göz ardı edecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: The loan wizard is unable to calculate two different values for your loan at the same time. Please enter a value for the %1 on this page or backup to the page where the current value to be calculated is defined and fill in a value.
tr: Kredi sihirbazı aynı anda iki farklı kredi değeri hesaplayamadı. Lütfen bu sayfada %1 için bir değer girin ya da tanımlanmış hesaplanacak değerin bulunduğu sayfayı yedekleyin ve bir değer doldurun.

en: You selected, that payments have already been made towards this loan. This requires you to enter the loan amount exactly as found on your last statement.
tr: Bu kredi için daha önce ödemeler yapıldığını seçtiniz. Bu son ekstrenizdeki kredi miktarının tam miktarını girmenizi gerektirir.

en: interest rate
tr: faiz oranı

en: term
tr: dönem

en: principal and interest
tr: anapara ve faiz

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewLoanWizard)
en: New Loan Wizard
tr: Yeni Kredi Sihirbazı

en: calculate
tr: hesapla

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
tr: Ödemelerin sayısı azaltıldı ve son ödeme %1 olarak değiştirildi.

en: The final payment has been modified to %1.
tr: Son ödeme %1 olarak değiştirildi.

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
tr: KMyMoney bu kredi için %1 kesin ödeme hesapladı.

en: You have entered mis-matching information. Please backup to the appropriate page and update your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
tr: Uyuşmayan bilgiler girdiniz. Lütfen ilgili sayfayı yedekleyin ve şekillerinizi güncelleyin veya bir değeri boş bırakarak KMyMoney'nin sizin yerinize onu hesaplamasına izin verin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LendBorrowWizardPage)
en: Lending or borrowing money
tr: Borç para vermek veya almak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: 
    Do you borrow or lend money?
tr: 
    Borç alıyor mu veriyor musunuz?

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
tr: Aşağıdaki alana özgün kredi miktarını girin veya hesaplanması için boş bırakın.

en: Please enter the remaining loan amount of last years final statement in the field below. You should not leave this field empty.
tr: Lütfen aşağıdaki alana geçen yıldan kalan kredi miktarını girin. Bu alanı boş bırakamazsınız.

en: To whom do you make payments?
tr: Ödemeleri kime yapıyorsunuz?

en: Payments to
tr: Ödemeler

en: From whom do you expect payments?
tr: Ödemeleri kimden bekliyorsunuz?

en: Payments from
tr: Ödemeler formu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NameWizardPage)
en: Name of the loan
tr: Kredinin adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
tr: 
    Bu krediyi nasıl adlandırmak istersiniz? Örnekler 'araba kredisi', 'okul kredisi' veya 'ev kredisi' olabilir.

[ctx: @label loan name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Name
tr: İsim

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewCalculateLoanWizardPage)
en: Calculate Loan
tr: Kredi Hesapla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: 
    You have successfully entered the general information about your loan. Next, KMyMoney needs some information about the calculation of the loan.
tr: 
    Krediniz hakkında genel bilgileri başarıyla girdiniz. Şimdi KMyMoney kredinizin hesaplanması için bazı bilgilere ihtiyaç duyuyor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_4)
en: 1. General Information
tr: 1. Genel Bilgiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: 
    2. Calculate Loan
tr: 
    2. Krediyi Hesapla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: 
    3. Payments
tr: 
    3. Ödemeler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
tr: 
    İlk adım olarak, KMyMoney size oluşturulacak kredi hesabınız hakkında bazı genel sorular soracak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
tr: 
    2. Krediyi Hesapla
    
    3. Ödemeler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1)
en: New Loan Account Wizard
tr: Yeni Kredi Hesabı Sizhirbazı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: 
    Welcome to the New Loan Account Wizard which will guide you through the creation of a new loan e.g. for your home, your car or any other loan that you pay or gain interest for.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
tr: 
    Ev, araba veya başka bir kredinin oluşturulmasında size yol gösterecek Yeni Kredi Hesabı Sihirbazına hoş geldiniz.
    
    Lütfen ilgili bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Bu bilgileri genellikle sözleşmenizden veya son rapordan edinebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_2)
en: 
    In the following steps, KMyMoney supports you in setting up categories and schedules for your loan payments.
tr: 
    Aşağıdaki adımlarla KMyMoney, kredi ödemeleriniz için kategoriler oluşturmanıza ve zamanlamalar yapmanızı destekleyecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2_2)
en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
tr: 
    Lütfen anapara ve faiz için ödediğiniz miktarı girin veya hesaplanması için alanı boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_4)
en: Current amount
tr: Geçerli tutar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_5)
en: Principal and interest
tr: Anapara ve faiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_5)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the amount for principal and interest then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
tr: KMyMoney ya yeni faiz oranını hesaplar ya da anapara ve faiz miktarını hesaplar. Eğer anapara ve faiz miktarını biliyorsanız buraya girin.
    
    KMyMoney bu değeri sizin için hesaplayacaksa bu alanı boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: 
    How often will there be payments made to this loan?
tr: 
    Bu kredinin ödemeleri ne sıklıkla yapılacak?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPaymentsWizardPage)
en: Payments?
tr: Ödemeler?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_2)
en: 
    Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
tr: 
    Bu kredi için KMyMoney'e girilmiş veya girilmemiş bir ödeme yapıldı mı?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_noPreviousPaymentButton)
en: No, no payments were made yet.
tr: Hayır, hiç ödeme yapılmadı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_previousPaymentButton)
en: Yes, payments were made.
tr: Evet, ödemeler yapıldı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Dissagio) are not considered as payments in this context.
tr: Not: Kredi alımı için yapılan ödemeler (döviz değişim ücreti gibi) bu anlamda bir ödeme kabul edilmemektedir.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, RecordPaymentWizardPage)
en: Recording payments?
tr: Ödemeler kaydedilsin mi?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
tr: 
    Bu kredinin tüm ödemelerinin KMyMoney ile kaydedilmesini istiyor musunuz?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_allPaymentsButton)
en: Yes, record all payments.
tr: Evet, tüm ödemeleri kaydet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_thisYearPaymentButton)
en: No, only record payments since the beginning of this year.
tr: Hayır, sadece bu yılın başlangıcından bu yana yapılan ödemeleri kaydet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2)
en: KMyMoney will create a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
tr: KMyMoney bu ödeme için bir program oluşturacak ve ödemelerin ne zaman yapılması gerektiğini hatırlatacaktır.<p>
    Eğer tüm ödemeleri kaydet seçeneğini işaretlediyseniz bugün zaten belirlenmiştir. Sadece bu yılın ödemelerini kaydetmeyi seçmişseniz <b>İlk ödeme zamanı</b> bu yıl ilk ödemenin yapılacağı tarih olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_dueLabel)
en: First payment due on:
tr: İlk ödeme zamanı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_5)
en: Make payment from/to:
tr: Hesaptan/hesaba ödeme yap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown below. If you want to accept these values use the "Finish" button to update your account, otherwise use the "Back" button to modify your settings.
tr: 
    KMyMoney aşağıda gösterildiği gibi borç hesapladı. Eğer bu değerleri kullanmayı kabul ediyorsanız, hesabınızı güncellemek için "Bitir" butonunu kullanın, aksi halde ayarlarınızı değiştirmek için "Geri Dön" butonunu kullanın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: Additional Fees:
tr: Ek Ödemeler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2_2)
en: Total payment:
tr: Toplam ödeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2)
en: Valid from:
tr: Geçerlilik süresi başlangıcı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2_2)
en: Affected payments:
tr: Etkilenen ödemeler:

en: borrowed
tr: ödünç alınan

en: lend
tr: ödünç verilen

en: not assigned
tr: atanmamış

en: on reception
tr: kabulde

en: on due date
tr: bitiş tarihinde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2_2)
en: 
    This page summarizes the data you entered. If you need to modify anything, please use the "Back" button to go to respective page. Otherwise use the "Finish" button to create the account.
tr: 
    Bu sayfa girdiğiniz veriyi özetler. Eğer bir şeyi düzenlemeniz gerekirse lütfen "Geri" tuşunu kullanarak ilgili sayfaya gidin. Aksi halde "Tamamla" tuşuna tıklayarak hesabı oluşturun.

[ctx: @title loan general information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: General
tr: Genel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_3)
en: Payee:
tr: Alacaklı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_4)
en: First payment:
tr: İlk Ödeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_5)
en: Amount is:
tr: Tutar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Loan calculation
tr: Kredi hesaplama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15)
en: Periodic Payment:
tr: Periyodik Ödeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Interest category:
tr: Faiz kategorisi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17)
en: Payment from:
tr: Ödeme yapan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_3)
en: Next due date:
tr: Sonraki ödeme tarihi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Final Payment:
tr: Nihai Ödeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_4)
en: Interest is due:
tr: Faiz son tarihi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Payment frequency:
tr: Ödeme sıklığı:

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
tr: Günler

en: Weeks
tr: Haftalar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, VariableInterestDateWizardPage)
en: Date of next interest change
tr: Faiz oranın değiştiği son tarih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2)
en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
tr: 
    Bu kredi için faiz oranının değişeceği zamanı ve gelecekte değişme sıklığını seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Next interest change on
tr: Sonraki faiz oranı değişim zamanı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Time until next change
tr: Sonraki değişime kadar olan zaman

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
tr: Tipik bir KMyMoney kullanıcısının bir kurumdan hesabı vardır ve onu para çekmek veya fatura ödemek için kullanır. Eğer sizin durumunuz bu değilse aşağıdaki onay kutusunun onayını kaldırın ve sonraki sayfadan devam edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_haveCheckingAccountButton)
en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
tr: KMyMoney ile yönetmek istediğim bir çek hesabım var

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNameEdit)
en: The name of the institution that issued the account.
tr: Hesabın açıldığı kurumun adı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNumberEdit)
en: Each institution has a routing number. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
tr: Her kurumun bir yönlendirme numarası vardır. Onu buraya girin. Emin değilseniz boş bırakın. Daha sonra düzenleyebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name of the institution
tr: Şirketin adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Routing number
tr: Yönlendirme numarası

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumberEdit)
en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
tr: Genellikle hesabın bağlı olduğu kurum hesap için de bir numara sağlar. Onu buraya girin. Emin değilseniz girdiyi sonra değiştirebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNameEdit)
en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
tr: Çek hesabınızın tanımlanması için KMyMoney tarafından kullanılacak açıklayıcı bir isim girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDateEdit)
en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
tr: Bu hesabın ödemelerini takip etmek istediğiniz tarihi girin. Bu genellikle son ekstrenin tarihidir. Emin değilseniz olduğu gibi bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of the account
tr: Hesap numarası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name of the account
tr: Hesabın adı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalanceEdit)
en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
tr: Hesabın açılış bakiyesini girin. Bu genellikle son açıklamada yer alır. Emin değilseniz olduğu gibi bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
tr: Aşağıdaki alanlar çek hesabınızla ilgili bazı bilgileri girmeniz içindir. Sihirbaz tamamlandığında KMyMoney içinde hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel3)
en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
tr: KMyMoney çoklu para birimini destekler. Raporlarınız burada seçeceğiniz para birimi üzerinden hazırlanacaktır. Yeni hesapların öntanımlı para birimi de bu olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
tr: Lütfen kendi hakkınızda bazı bilgileri girin.<br><br>
    
    Bu bilgiler sadece sizin tarafınızdan görülebilecek ve kullanılabilecektir. Tüm bilgiler isteğe bağlıdır ve KMyMoney dosyanızı kişiselleştimeye yarar.

[ctx: @label email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
tr: E-posta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Zip code
tr: Posta kodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Welcome to KMyMoney!
tr: KMyMoney Uygulamasına Hoş Geldiniz!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
tr: KMyMoney uygulamasını bu bilgisayarda ilk kez çalıştırıyorsunuz. Finansal durumunuzu yönetmenize yardımcı olacak olan bu uygulamanın öncelikle sizden bazı bilgiler alması gerekiyor.<p>
    
    Sonraki birkaç sayfada uygulamayı yapılandırmanız için size yol gösterilecek. Bu sihirbaz sadece bir kez çalıştırılır.

en: KMyMoney New File Setup
tr: KMyMoney Yeni Dosya Ayarları

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
tr: Giriş

en: Personal Data
tr: Kişisel Veriler

en: Select Currency
tr: Para Birimini Seç

en: Select Accounts
tr: Hesapları Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
tr: <p>KMyMoney verilerinizi GPG Şifrelemesi kullanarak şifreleyebilir. GPG şifrelemesi dünyadaki en güvenli veri koruma yöntemlerinden biridir. Tüm hesap numaralarınız ve diğer kıymetli bilgilerinin çok güvende olacaktır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
tr: Bu sihirbazı kapattıktan sonra ayarlarınızı görüntülemek veya değiştirmek isterseniz bu kutuyu işaretleyin. Değilse <b>İleri</b> tuşuna tıklayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openConfigAfterFinished)
en: Configure preferences after finishing the wizard.
tr: Sihirbazı tamamladıktan sonra tercihleri yapılandır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
tr: Yapılandırma seçeneklerini herhangi bir zamanda yapılandırma iletişim penceresini kullanarak değiştirebilirsiniz. Bunun için <b>Ayarlar</b> menüsünden <b>KMyMoney'i Yapılandır...</b> seçeneğini seçebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Select groups of accounts that correspond to the ways that you will use KMyMoney. Each group you select will cause several accounts and categories to be created. Select the groups that are relevant to you. You can always create additional accounts manually later.
tr: KMyMoney'i kullanma yönteminize uygun hesaplar grubunu seçin. Seçtiğiniz her grup bir çok hesabın ve kategorinin oluşmasına neden olacaktır. Size uygun grupları seçin. İleride istediğiniz her zaman yeni hesapları elle oluşturabilirsiniz.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
tr: KMyMoney çoklu para birimini desteklese de bunlardan biri sizin temel biriminiz olmalıdır. Bu para birimi yeni hesaplarda ve raporlarda öntanımlı olarak kullanılır. Lütfen listeden temel para birimini seçin.

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: ISO Code
tr: ISO Kodu

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
tr: Sembol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
tr: <p>Kişisel bilgilerinizi girmek için bu pencereyi kullanın.</p>
    
    <p>Tüm bilgiler isteğe bağlıdır ve KMyMoney dosyanızı kişiselleştimeye yarar.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change the sort order of ledger entries by
    right-clicking the header of the ledger view?
tr: <p>...defter görünümündeki başlığa sağ tıklayarak
    defter girdilerinin sıralanma sırasını değiştirebileceğinizi?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can easily move to the other side of a transfer transaction
    by opening the context menu with the right mouse button and selecting one of the
    'Goto' functions?
tr: <p>...'Git' fonksiyonlarından birini seçerek
    ve farenin sağ tuşu ile içerik menüsünü açarak
    bir aktarım işleminin diğer tarafına kolaylıkla geçebileceğinizi?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can start editing a transaction by double-clicking on the
    transaction in the register?
tr: <p>...kayıt yerindeki işlemlerde
    bir işlemi çift tıklayarak düzenlemeye başlayabileceğinizi?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show more details of the selected transaction in the
    register by selecting the 'ledger lens' feature in the settings dialog?
tr: <p>...ayarlar penceresinde 'muhasebe defter büyüteci' seçerek
    kayıt yerinde seçilen işlemi daha ayrıntılı gösterebileceğinizi?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that transactions with no category assigned or split
    transactions with unassigned values are marked with an exclamation mark 
    on a yellow triangle in the register?
tr: <p>...kayıt yerinde hiçbir kategori atanmamış işlemler ya da
    sarı üçgen üzerinde ünlem işareti ile işaretlenmiş
    atanmamış değerli işlem bölümler?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show all details of the transactions in the register
    by typing &lt;Ctrl-T&gt; or selecting the 'View -> Show Transaction Detail'
    menu entry? You can turn this feature off the same way.
tr: <p>...kayıtlı tüm işlemlerin ayrıntılarını &lt;Ctrl-T&gt; tuşlarına basarak veya
    'Görünüm -> İşlem Ayrıntılarını Göster' menü girdisinden görüntüleyebileceğinizi?
    Bu özelliği aynı yolla kapatabilirsiniz.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch between a listing of all accounts or
    an icon view of all asset and liability accounts with the tabs
    in the accounts view?
tr: <p>...hesaplar görünümünde tüm hesapların bir listesi ile
    tüm varlık ve borç hesapların simge görünümleri arasında
    geçiş yapabileceğinizi biliyor musunuz?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the KMyMoney development team wishes you a nice day?
tr: <p>...KMyMoney geliştirme ekibi size iyi günler diler?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...you can use your own external filter program to convert any
    import format to QIF on the fly? See the QIF profile editor for
    more details.
tr: <p>...kendi harici programınızı kullanarak herhangi bir içe aktarım
    biçimini QIF biçimine dönüştürebileceğinizi biliyor musunuz?
    Ayrıntılar için QIF profil düzenleyicisine bakın.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can create a scheduled transaction from an existing
    one by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or the "More..."-menu in the transaction form?
tr: <p>...mevcut bir işlemden programlanmış bir işlem oluşturmak için
    defterdeki işlem üzerinde içerik menüsünden seçebileceğinizi
    veya işlem formundaki menüden "Daha Fazla..." seçeneğini kullanabileceğinizi?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch to the payee of a transaction
    by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or in the transaction menu?
tr: <p>...işlem menüsünden
    ya da muhasebe defterindeki işlem menüsünü seçerek
    bir işlemin alacaklısını değiştirebileceğinizi?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the colors and fonts used for the ledgers
    via <i>Configure/Colors and Fonts</i>?
tr: <p>defterler için kullanılan renkleri ve yazı tiplerini
    <i>Yapılandır/Renkler ve Yazı Tipleri</i> aracılığıyla değiştirebileceğinizi?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can hide transactions prior to a specific date?
    The date can be modified via <i>Configure/General/Filter</i>.
tr: <p>...belirtilen bir tarihten önceki işlemleri gizleyebileceğinizi?
    Bu tarih <i>Yapılandır/Genel/Filtre</i> aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can customize the "Home-Page"
    via <i>Configure/Home</i>?
tr: <p>..."Ana Sayfa"nın <i>Yapılandır/Ev</i>
    aracılığı ile değiştirilebildiğini?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add more data columns to accounts tables
    on your "Home-Page" via <i>Configure/Home/Account information display</i>?
tr: <p>..."Ana Sayfa"nıza daha fazla sütunun <i>Yapılandır/Ev/Hesap bilgisini göster</i>
    aracılığıyla eklenebildiğini?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can enter new transactions even while reconciling
    an account? You can also make the transaction form visible.
tr: <p>...bir hesabı uzlaştırırken bile yeni bir işlem girebileceğinizi?
    Ayrıca işlem formunu görünür yapabilirsiniz.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can actively support the KMyMoney development team in
    cases that heavily depend on your data? You can save your data in an
    anonymized way for this support.<p>
    Just open your data file and immediately
    select <b>File/Save as...</b>. In the <b>Save As...</b> dialog
    select the filter <b>Anonymous Files</b> and make sure your file gets
    the extensions <b>.anon.xml</b>. <p>
    To verify, how the data looks like you are about to send away, you can open
    this file in KMyMoney and see how the developers see your data.
tr: <p>...verilerinize çokça bağlı KMyMoney geliştirme ekibini etkin bir şekilde
    destekleyebileceğinizi? Bu destek için verilerinizi anonimleştirilmiş
    bir şekilde kaydedebilirsiniz.<p>
    Veri dosyanızı açın ve <b>Farklı Kaydet...</b>i seçin.
    <b>Farklı Kaydet...</b> penceresinde <b>Anonim Dosyalar</b>
    filtresini çalıştırın ve dosyalarınızın <b>.anon.xml</b>
    uzantısına sahip olduğundan emin olun. <p>
    Göndereceğiniz verinin nasıl göründüğünü doğrulamak için
    göndereceğiniz dosyayı KMyMoney ile açın
    ve geliştiricilerin verilerinizi nasıl göreceğini görün.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>... that you can import your bank statements even without a network 
    connection? Just select the file (OFX or QIF) from the File->Import menu.</p>
    <p>Provided by Jose Jorge</p>
tr: <p>...banka dekontlarınızı ağ bağlantısı olmasa bile içe aktarabileceğinizi?
    Dosya->İçe Aktar menüsünden (OFX veya QIF) dosyanızı seçmeniz yeterlidir.</p>
    <p>Jose Jorge tarafından sağlanmıştır</p>
