kbattleship - en to bg translation catalogue (81 entries)

en: Computer
bg: Компютър

note: i18n: ectx: label, entry (Hostname), group (network)
en: Default hostname for multiplayer games.
bg: Име по подразбиране на сървъра-домакин за мултиплеър игри.

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (network)
en: Default port for multiplayer games.
bg: Порт по подразбиране за мултиплеър игри.

note: i18n: ectx: label, entry (Nickname), group (general)
en: User nickname.
bg: Потребителско име.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
bg: Да бъдат ли изпълнявани звукови ефекти.

note: i18n: ectx: label, entry (AdjacentShips), group (general)
en: Allow the ships to be adjacent without one empty space between them.
bg: Разрешаване на корабите да бъдат разполагани един до друг без празно пространство между тях.

note: i18n: ectx: label, entry (SeveralShips), group (general)
en: Allow multiple ships of any size, default: 4 of 1, 3 of 2, 2 of 3, 1 of 4.
bg: Позволява множество кораби с произволен размер, по подразбиране: 4 от 1, 3 от 2, 2 от 3, 1 от 4.

note: i18n: ectx: ToolBar (gameToolbar)
en: Game Toolbar
bg: Лента с инструменти за играта

en: Naval Battle
bg: Морска битка

en: The KDE ship sinking game
bg: Игра за KDE с потопяване на кораби, т.нар. "морски шах".

en: Current maintainer
bg: Текуща поддръжка

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
bg: Основател на проекта, манипулация на графичния потребителски интерфейс, Клиент/Сървър

en: Dialog Stuff, Client/Server
bg: Диалози, Клиент/Сървър

en: Computer Player
bg: Компютърен играч

en: Game artwork
bg: Художествено оформление

en: Background
bg: Фон

en: Artwork for some of the ships
bg: Художествено оформление за някои от корабите

en: Welcome screen
bg: Начален екран

en: Icon
bg: Икона

en: Sounds
bg: Звуци

en: GFX
bg: Графични ефекти

en: Non-Latin1 Support
bg: Поддръжка за кодови таблици, различни от Latin1

en: Various improvements
bg: Различни подобрения

en: Various improvements and bugfixes
bg: Различни подобрения и поправка на грешки

en: Bugfixes and refactoring
bg: Поправка на грешки и реорганизация на изходния код

en: DNS-SD discovery
bg: DNS-SD конфигуриране

en: Porting to KGameRenderer and QGraphicsView
bg: Портиране към KGameRenderer и QGraphicsView

en: URL of a Naval Battle game server to connect to after startup
bg: URL-адрес на игрови сървър на "Морска битка" за свързване при зареждане

en: &Single Player
bg: Е&динична игра

en: &Host Game...
bg: &Организиране на игра...

en: &Connect to Game...
bg: &Свързване към игра...

en: Change &Nickname...
bg: Промяна на потребителско &име...

en: &Play Sounds
bg: &Изпълняване на звуци

en: &Adjacent Ships
bg: &Кораби, разположени един до друг

en: &Multiple Ships
bg: &Множество кораби

en: Show End-of-Game Message
bg: Показване на съобщение за край на играта

en: Show &Left Grid
bg: Показване на &лява мрежа

en: Show &Right Grid
bg: Показване на &дясна мрежа

en: &Nickname:
bg: &Потребителско име:

en: &Join game:
bg: Пр&исъединяване към игра:

en: &Hostname:
bg: Име на &хоста:

en: &Port:
bg: Пор&т:

en: &Enter server address manually
bg: &Ръчно въвеждане на сървърен адрес

en: Network Parameters
bg: Мрежови параметри

en: Connecting to remote host...
bg: Свързване към отдалечен сървър...

en: Waiting for an incoming connection...
bg: Изчакване за обратна връзка...

en: Could not connect to host
bg: Неуспех при свързване с отдалечения сървър

en: You have
bg: Вие имате

en: You can place ships adjacent to each other
bg: Можете да разполагате кораби един до друг

en: You must leave a space between ships
bg: Трябва да оставяте пространство между корабите

en: Your opponent is now known as %1
bg: Противникът ви сега е известен като %1

en: Your opponent disconnected from the game
bg: Противникът ви напусна играта

en: Shots
bg: Изстрели

en: Hits
bg: Попадения

en: Misses
bg: Пропуски

en: You win!
bg: Победихте!

en: You win. Excellent!
bg: Победихте. Отлично!

en: You lose.
bg: Загубихте играта.

en: You lose. Better luck next time!
bg: Загубихте. Повече късмет следващия път!

en: Change Nickname
bg: Промяна на потребителското име

en: Enter new nickname:
bg: Въведете ново потребителско име:

en: Restart game
bg: Рестартиране на играта

en: Your opponent has requested to restart the game. Do you accept?
bg: Вашият противник иска да рестартира играта. Приемате ли?

[ctx: @action:button]
en: Accept
bg: Приемане

[ctx: @action:button]
en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Your opponent is using a pre-KDE4 version of Naval Battle. Note that, according to the rules enforced by old clients, ships cannot be placed adjacent to one another and only one ship of each size is allowed.
bg: Противникът ви използва версия на "Морска битка" отпреди KDE4. Обърнете внимание, че според правилата, налагани от стари клиенти, корабите не могат да бъдат разполагани непосредствено един до друг и е позволен само един кораб от всеки размер.

en: Enemy has shot. Shoot now!
bg: Врагът стреля. Стреляйте сега!

en: Waiting for enemy to shoot...
bg: Изчакване на противника да направи своя изстрел...

en: Ships placed. Now shoot on the enemy field!
bg: Корабите са разположени. Сега стреляйте по противниковото поле!

en: Waiting for other player to start the game...
bg: Изчакване на противника да започне играта...

en: Waiting for other player to place his ships...
bg: Изчакване на противника да разположи корабите си...

en: Place your %1 ships. Use the right mouse button to rotate them.
bg: Разположете вашите %1 кораба. Използвайте десния бутон на мишката, за да ги въртите.

en: You can't place your remaining ships.
bg: Не можете да поставите останалите си кораби.

[ctx: @action]
en: Restart
bg: Рестартиране

[ctx: @action]
en: Abort
bg: Прекъсване

en: You can't place your remaining ships. Please restart placing ships or abort game
bg: Не можете да поставите останалите си кораби. Моля, поставете корабите наново или прекратете играта

en: Restart placing ships
bg: Поставяне на корабите наново

en: Single Player
bg: Единична игра

en: Host Network Game
bg: Организиране на мрежова игра

en: Connect to Network Game
bg: Свързване към мрежова игра

en: Remote player
bg: Отдалечен играч
