kbattleship - en to csb translation catalogue (60 entries)

en: Computer
csb: Kòmpùtr

note: i18n: ectx: label, entry (Hostname), group (network)
en: Default hostname for multiplayer games.
csb: Domëszlné miono kòmpùtra dlô wielobrëkòwnikòwëch grów.

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (network)
en: Default port for multiplayer games.
csb: Domëszln pòrt dlô wielobrëkòwnikòwëch grów.

note: i18n: ectx: label, entry (Nickname), group (general)
en: User nickname.
csb: Tacëwné miono brëkòwnika.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
csb: Czë mają bëc ùżëwóné zwãkòwé efektë.

note: i18n: ectx: ToolBar (gameToolbar)
en: Game Toolbar
csb: Listew grë

en: Current maintainer
csb: Biéżny dozérôcz

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
csb: Zakłôdôż ùdbë, ùbsłëga interfejsu, klient/server

en: Dialog Stuff, Client/Server
csb: Dialogòwé òkna, klient/server

en: Computer Player
csb: Kòmpùtrowi grôcz

en: Game artwork
csb: Ùdba graficznô grë

en: Background
csb: Spòdlé

en: Artwork for some of the ships
csb: Wëzdrzatk niejednych òkrãtów

en: Welcome screen
csb: Przëwitólny ekran

en: Icon
csb: Ikònë

en: Sounds
csb: Zwãczi

en: GFX
csb: Grafika

en: Non-Latin1 Support
csb: Nielatezniané wspiarcé

en: Various improvements
csb: Wszelejaczé pòprôwczi

en: Various improvements and bugfixes
csb: Wszelejaczé pòprôwczi ë ùsprôwnienia

en: Bugfixes and refactoring
csb: Rëmanié felów ë pòprôwczi

en: DNS-SD discovery
csb: Òdkrëwanié DNS-SD

en: &Single Player
csb: &Jeden grôcz

en: &Host Game...
csb: &Założë grã

en: &Connect to Game...
csb: &Sparłãczë z grą...

en: Change &Nickname...
csb: Zmieni &tacëwné miono...

en: &Play Sounds
csb: &Graje zwãczi

en: Show End-of-Game Message
csb: Wëskrzëni wiadło ò kùńcu grë

en: Show &Left Grid
csb: Wëskrzëni &léwą mrzéżkã

en: Show &Right Grid
csb: Wëskrzëni &prawą mrzéżkã

en: &Nickname:
csb: &Tacëwné miono:

en: &Join game:
csb: &Dołaczë do grë:

en: &Hostname:
csb: &Miono kòmpùtra:

en: &Port:
csb: &Pòrt:

en: &Enter server address manually
csb: &Wpiszë rãczno miono serwera

en: Network Parameters
csb: Parametrë sécë

en: Connecting to remote host...
csb: Łączba z daleczim serwerã...

en: Waiting for an incoming connection...
csb: Żdanié na przëchôdôjącą łączbã...

en: Could not connect to host
csb: Ni mòże sã sparłãczëc z serwerã

en: Your opponent is now known as %1
csb: Twój procëmnik je znóny terô jakno %1

en: Your opponent disconnected from the game
csb: Twój procëmnik òpùszczëł grã

en: Shots
csb: Strzéle

en: Hits
csb: Trôfienia

en: Misses
csb: Nietrôfioné strzéle

en: You win!
csb: Môsz wëgróné!

en: You win. Excellent!
csb: Môsz wëgróné. Gratualcëje!

en: You lose.
csb: Môsz przegróné.

en: Change Nickname
csb: Zmieni tacëwné miono

en: Enter new nickname:
csb: Wpiszë nowé tacëwné miono:

en: Restart game
csb: Zrëszë gra znowa

en: Your opponent has requested to restart the game. Do you accept?
csb: Twój procëmnik proszi ò zrëszenié grë znowa. Dôwôsz na to zgòdã?

en: Enemy has shot. Shoot now!
csb: Procëmnik òddôł strzél. Strzélôj terô të!

en: Waiting for enemy to shoot...
csb: Żdanié na strzél procëmnika...

en: Ships placed. Now shoot on the enemy field!
csb: Òkrãté są na swòjich placach. Strzélôj terô na pòlu procëmnika!

en: Waiting for other player to start the game...
csb: Żdanié na zôczãcé grë przez drëdżegò grôcza...

en: Waiting for other player to place his ships...
csb: Żdanié na ùstôwienié òkrãtów przez procëmnika...

en: Single Player
csb: Jeden grôcz

en: Host Network Game
csb: Naczni sécową grã

en: Connect to Network Game
csb: Sparłãczë z sécową grą

en: Remote player
csb: Daleczi grôcz
