kbattleship - en to eo translation catalogue (15 entries)

en: Computer
eo: Komputilo

en: Current maintainer
eo: Nuna prizorganto

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
eo: Projektfondinto, Grafika interfaco, klient/servo-komunikado

en: Daniel Molkentin
eo: Daniel MOLKENTIN

en: Dialog Stuff, Client/Server
eo: Dialogoj, klient-/servo-komunikado

en: Computer Player
eo: Komputila ludanto

en: Background
eo: Fono

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Sounds
eo: Sonoroj

en: Non-Latin1 Support
eo: Subteno por signaroj aliaj ol ISO-8859-1

en: Various improvements
eo: Diversaj plibonigoj

en: &Play Sounds
eo: &Ludu sonorojn

en: &Hostname:
eo: &Komputilnomo:

en: Shots
eo: Pafoj

en: Hits
eo: Trafoj
