kbattleship - en to gl translation catalogue (81 entries)

en: Computer
gl: Computador

note: i18n: ectx: label, entry (Hostname), group (network)
en: Default hostname for multiplayer games.
gl: Nome de servidor predeterminado para as partidas con varios xogadores.

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (network)
en: Default port for multiplayer games.
gl: Porto predeterminado para as partidas con varios xogadores.

note: i18n: ectx: label, entry (Nickname), group (general)
en: User nickname.
gl: Alcume do usuario.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
gl: Se se reproducirán os efectos de son.

note: i18n: ectx: label, entry (AdjacentShips), group (general)
en: Allow the ships to be adjacent without one empty space between them.
gl: Permitir que os barcos estean a carón doutros sen espazo baleiro entre eles.

note: i18n: ectx: label, entry (SeveralShips), group (general)
en: Allow multiple ships of any size, default: 4 of 1, 3 of 2, 2 of 3, 1 of 4.
gl: Permitir varios barcos de calquera tamaño. A flota predeterminada está formada por 4 barcos de 1 unidade, 3 de 2, 2 de 3 e 1 de 4.

note: i18n: ectx: ToolBar (gameToolbar)
en: Game Toolbar
gl: Barra de ferramentas do xogo

en: Naval Battle
gl: Batalla Naval

en: The KDE ship sinking game
gl: O «Afundir a Frota» de KDE

en: (c) 2000-2005  Nikolas Zimmermann, Daniel Molkentin
    (c) 2007 Paolo Capriotti
gl: © 2000-2005 Nikolas Zimmermann, Daniel Molkentin
    © 2007 Paolo Capriotti

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
gl: Fundador do proxecto, xestión da GUI, cliente/servidor

en: Dialog Stuff, Client/Server
gl: Diálogos, cliente/servidor

en: Computer Player
gl: Intelixencia artificial

en: Game artwork
gl: Deseño gráfico

en: Background
gl: Fondo

en: Artwork for some of the ships
gl: Deseño dalgúns dos buques

en: Welcome screen
gl: Pantalla de benvida

en: Icon
gl: Icona

en: Sounds
gl: Sons

en: Non-Latin1 Support
gl: Compatibilidade alén de Latin1

en: Various improvements
gl: Varias melloras

en: Various improvements and bugfixes
gl: Varias melloras e correccións de fallos

en: Bugfixes and refactoring
gl: Correccións de fallos e reformas do código

en: DNS-SD discovery
gl: Descubrimento do DNS-SD

en: Porting to KGameRenderer and QGraphicsView
gl: Adaptación a KGameRenderer e QGraphicsView.

en: URL of a Naval Battle game server to connect to after startup
gl: URL dun servidor de xogos ao que conectarse ao iniciar o Batalla Naval

[ctx: @action]
en: &Single Player
gl: Xogador &individual

[ctx: @action]
en: &Host Game…
gl: &Aloxar unha partida…

[ctx: @action]
en: &Connect to Game…
gl: &Conectar a unha partida…

[ctx: @action]
en: Change &Nickname…
gl: Cambiar o &alcume…

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
gl: Reproducir os sons.

[ctx: @option:check]
en: &Adjacent Ships
gl: B&arcos contiguos.

[ctx: @option:check]
en: &Multiple Ships
gl: &Varios barcos.

[ctx: @option:check]
en: Show End-of-Game Message
gl: Amosar a mensaxe de final da partida.

[ctx: @option:check]
en: Show &Left Grid
gl: Amosar a grade da &esquerda.

[ctx: @option:check]
en: Show &Right Grid
gl: Amosar a grade da &dereita.

en: &Nickname:
gl: &Alcume:

en: &Join game:
gl: &Unirse á partida:

en: &Hostname:
gl: &Servidor:

en: &Port:
gl: &Porto:

[ctx: @action:button]
en: &Enter Server Address Manually
gl: &Inserir manualmente o enderezo do servidor

[ctx: @title:window]
en: Network Parameters
gl: Parámetros da rede

en: Connecting to remote host…
gl: Conectando ao servidor remoto…

en: Waiting for an incoming connection…
gl: Á espera dalgunha conexión entrante…

en: Could not connect to host
gl: Non foi posíbel conectar co servidor

en: You have
gl: Ten

en: You can place ships adjacent to each other
gl: É posíbel colocar os barcos a carón doutros

en: You must leave a space between ships
gl: Hai que deixar un espazo entre os barcos

en: Your opponent is now known as %1
gl: Agora o teu contrincante chámase %1

en: Your opponent disconnected from the game
gl: O teu contrincante desconectouse da partida

en: Shots
gl: Disparos

en: Hits
gl: Tocados

en: Misses
gl: Augas

en: You win!
gl: Gañaches!

en: You win. Excellent!
gl: Gañaches. Moi ben!

en: You lose.
gl: Perdiches.

en: You lose. Better luck next time!
gl: Perdiches. Outra vez será!

[ctx: @title:window]
en: Change Nickname
gl: Cambiar o alcume

[ctx: @label:textbox]
en: Enter new nickname:
gl: Insire un novo alcume:

[ctx: @title:window]
en: Restart Game
gl: Reiniciar a partida

en: Your opponent has requested to restart the game. Do you accept?
gl: O teu contrincante solicitou reiniciar a partida. Aceptas?

[ctx: @action:button]
en: Accept
gl: Aceptar

[ctx: @action:button]
en: Reject
gl: Rexeitar

en: Your opponent is using a pre-KDE4 version of Naval Battle. Note that, according to the rules enforced by old clients, ships cannot be placed adjacent to one another and only one ship of each size is allowed.
gl: O teu contrincante está a usar unha versión de Batalla Naval anterior á de KDE4. Teña en conta que, segundo as regras dos clientes vellos, os barcos non poden tocarse e só se permite un barco de cada tamaño.

en: Enemy has shot. Shoot now!
gl: O inimigo disparou. Dispáralle ti agora!

en: Waiting for enemy to shoot…
gl: Á espera do disparo inimigo…

en: Ships placed. Now shoot on the enemy field!
gl: Barcos dispostos. Agora dispara no campo do inimigo!

en: Waiting for other player to start the game…
gl: Á espera de que outro xogador inicie a partida…

en: Waiting for other player to place his ships…
gl: Á espera de que o outro xogador dispoña a súa frota…

en: Place your %1 ships. Use the right mouse button to rotate them.
gl: Coloca os teus %1 barcos. Usa o botón dereito do rato para rotalos.

en: You can't place your remaining ships.
gl: Non podes colocar os barcos restantes.

[ctx: @action:button]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: @action:button]
en: Abort
gl: Interromper

en: You can't place your remaining ships. Please restart placing ships or abort game
gl: Non podes colocar os barcos restantes. Reinicia a colocación dos barcos ou interrompe a partida.

[ctx: @title:window]
en: Restart Placing Ships
gl: Reiniciar a colocación dos barcos

[ctx: @action:button]
en: Single Player
gl: Xogador individual

[ctx: @action:button]
en: Host Network Game
gl: Aloxar unha partida en liña

[ctx: @action:button]
en: Connect to Network Game
gl: Conectar a unha partida na rede

en: Remote player
gl: Xogador remoto
