kbattleship - en to mk translation catalogue (12 entries)

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
mk: Иницијатор на проектот, програмирање на интерфејсот, клиент/север

en: Dialog Stuff, Client/Server
mk: Дијалози, клиент/сервер

en: Icon
mk: Икона

en: Sounds
mk: Звуци

en: Non-Latin1 Support
mk: Поддршка за не-Latin1

en: Various improvements
mk: Различни подобрувања

en: Various improvements and bugfixes
mk: Различни подобрувања и поправки на грешки

en: Bugfixes and refactoring
mk: Поправање грешки и преработка

en: DNS-SD discovery
mk: Пронаоѓање DNS-SD

en: &Port:
mk: П&орта:

en: Shots
mk: Истрели

en: Hits
mk: Погодоци
