kbattleship - en to nb translation catalogue (46 entries)

en: Computer
nb: Datamaskin

note: i18n: ectx: label, entry (Hostname), group (network)
en: Default hostname for multiplayer games.
nb: Standard vertsnavm for spill med flere deltakere.

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (network)
en: Default port for multiplayer games.
nb: Standardport for spill med flere deltakere.

note: i18n: ectx: label, entry (Nickname), group (general)
en: User nickname.
nb: Brukers kallenavn.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
nb: Om lydeffekter skal spilles.

note: i18n: ectx: label, entry (AdjacentShips), group (general)
en: Allow the ships to be adjacent without one empty space between them.
nb: Tillat at skip ligger inntil hverandre uten tomrom mellom dem.

note: i18n: ectx: ToolBar (gameToolbar)
en: Game Toolbar
nb: Spill-verktøylinje

en: Naval Battle
nb: Sjøslag

en: The KDE ship sinking game
nb: KDE-spill om å senke skip

en: (c) 2000-2005  Nikolas Zimmermann, Daniel Molkentin
    (c) 2007 Paolo Capriotti
nb: © 2000-2005  Nikolas Zimmermann, Daniel Molkentin
    © 2007 Paolo Capriotti

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
nb: Prosjektgrunnlegger, GUI-håndtering, Klient/Tjener

en: Dialog Stuff, Client/Server
nb: Dialogsaker, Klient/tjener

en: Computer Player
nb: Datamaskinspiller

en: Game artwork
nb: Spillgrafikk

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Artwork for some of the ships
nb: Grafikk for noen av skipene

en: Welcome screen
nb: Velkomstskjerm

en: Icon
nb: Ikon

en: Sounds
nb: Lyder

en: Non-Latin1 Support
nb: Støtte for annet enn latin-1

en: Various improvements
nb: Diverse forbedringer

en: Various improvements and bugfixes
nb: Diverse forbedringer og feilfikser

en: Bugfixes and refactoring
nb: Feilfikser og gjenbruk

en: DNS-SD discovery
nb: DNS-SD-oppdagelse

en: Porting to KGameRenderer and QGraphicsView
nb: Porting til KGameRenderer og QGraphicsView

en: URL of a Naval Battle game server to connect to after startup
nb: Internettadresse til en Sjøslag-tjener det skal kobles til etter oppstart

en: &Nickname:
nb: &Kallenavn:

en: &Join game:
nb: &Delta i spill:

en: &Hostname:
nb: &Vertsnavn:

en: Could not connect to host
nb: Klarte ikke koble til verten

en: You can place ships adjacent to each other
nb: Du kan plassere skip inntil hverandre

en: You must leave a space between ships
nb: Du må la det være mellomrom mellom skipene

en: Your opponent is now known as %1
nb: Din motstander er nå kjent som %1

en: Your opponent disconnected from the game
nb: Din motstander er koblet av fra spillet

en: Shots
nb: Skudd

en: Hits
nb: Treff

en: Misses
nb: Bommer

en: You win!
nb: Du vinner!

en: You win. Excellent!
nb: Du vinner. Bra jobbet!

en: You lose.
nb: Du tapte.

en: You lose. Better luck next time!
nb: Du taper. Bedre lykke neste gang!

en: Your opponent has requested to restart the game. Do you accept?
nb: Din motstander har bedt om at spillet startes på nytt. Godtar du det?

en: Enemy has shot. Shoot now!
nb: Fienden har skutt. Skyt nå!

en: Ships placed. Now shoot on the enemy field!
nb: Skipene er plassert. Skyt på på fiendens område!

en: Remote player
nb: Nettspiller
