kbattleship - en to pl translation catalogue (81 entries)

en: Computer
pl: Komputer

note: i18n: ectx: label, entry (Hostname), group (network)
en: Default hostname for multiplayer games.
pl: Domyślna nazwa komputera dla gier wieloosobowych.

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (network)
en: Default port for multiplayer games.
pl: Domyślny port dla gier wieloosobowych.

note: i18n: ectx: label, entry (Nickname), group (general)
en: User nickname.
pl: Pseudonim użytkownika.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
pl: Czy mają być odtwarzane efekty dźwiękowe.

note: i18n: ectx: label, entry (AdjacentShips), group (general)
en: Allow the ships to be adjacent without one empty space between them.
pl: Zezwól na przystawanie do siebie statków bez pustej przestrzeni pomiędzy nimi.

note: i18n: ectx: label, entry (SeveralShips), group (general)
en: Allow multiple ships of any size, default: 4 of 1, 3 of 2, 2 of 3, 1 of 4.
pl: Zezwalaj na wiele statków dowolnego rozmiaru, domyślnie: 4 z 1, 3 z 2, 2 z 3, 1 z 4.

note: i18n: ectx: ToolBar (gameToolbar)
en: Game Toolbar
pl: Pasek gry

en: Naval Battle
pl: Bitwa Morska

en: The KDE ship sinking game
pl: Gra w okręty dla KDE

en: Current maintainer
pl: Obecny opiekun

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
pl: Założyciel projektu, obsługa interfejsu, klient/serwer

en: Dialog Stuff, Client/Server
pl: Okna dialogowe, klient/serwer

en: Computer Player
pl: Gracz komputerowy

en: Game artwork
pl: Projekt graficzny gry

en: Background
pl: Tło

en: Artwork for some of the ships
pl: Opracowanie graficzne niektórych statków

en: Welcome screen
pl: Ekran powitalny

en: Icon
pl: Ikona

en: Sounds
pl: Dźwięki

en: GFX
pl: Grafika

en: Non-Latin1 Support
pl: Obsługa zestawów znaków innych niż Latin1

en: Various improvements
pl: Różne usprawnienia

en: Various improvements and bugfixes
pl: Usprawnienia i poprawki

en: Bugfixes and refactoring
pl: Usuwanie błędów i poprawki

en: DNS-SD discovery
pl: Odkrywanie DNS-SD

en: Porting to KGameRenderer and QGraphicsView
pl: Portowanie do KGameRenderer i QGraphicsView

en: [URL]
pl: [Adres URL]

en: URL of a Naval Battle game server to connect to after startup
pl: Adres URL serwera gry Bitew Morskich do połączenia po uruchomieniu

en: &Single Player
pl: &Jeden gracz

en: &Host Game...
pl: &Załóż grę...

en: &Connect to Game...
pl: &Podłącz do gry...

en: Change &Nickname...
pl: Zmień &pseudonim...

en: &Play Sounds
pl: Odtwarzaj &dźwięki

en: &Adjacent Ships
pl: Przyst&ające statki

en: &Multiple Ships
pl: &Wiele statków

en: Show End-of-Game Message
pl: Pokaż wiadomość o końcu gry

en: Show &Left Grid
pl: Pokaż &lewą siatkę

en: Show &Right Grid
pl: Pokaż &prawą siatkę

en: &Nickname:
pl: Pseudo&nim:

en: &Join game:
pl: &Dołącz do gry:

en: &Hostname:
pl: &Nazwa gospodarza:

en: &Enter server address manually
pl: Podaj ręcznie adr&es serwera

en: Network Parameters
pl: Parametry sieci

en: Connecting to remote host...
pl: Łączenie ze zdalnym serwerem...

en: Waiting for an incoming connection...
pl: Oczekiwanie na przychodzące połączenie...

en: Could not connect to host
pl: Nie można połączyć się z serwerem

en: You have
pl: Masz

en: You can place ships adjacent to each other
pl: Możesz umieszczać statki przylegające do siebie

en: You must leave a space between ships
pl: Musisz zostawić miejsce pomiędzy statkami

en: Your opponent is now known as %1
pl: Twój przeciwnik nazywa się teraz %1

en: Your opponent disconnected from the game
pl: Twój przeciwnik opuścił grę

en: Shots
pl: Strzały

en: Hits
pl: Trafienia

en: Misses
pl: Pudła

en: You win!
pl: Wygrana!

en: You win. Excellent!
pl: Wygrana. Gratulacje!

en: You lose.
pl: Przegrana.

en: You lose. Better luck next time!
pl: Przegrana. Życzymy więcej szczęścia następnym razem!

en: Change Nickname
pl: Zmień pseudonim

en: Enter new nickname:
pl: Wprowadź nowy pseudonim:

en: Restart game
pl: Rozpocznij grę na nowo

en: Your opponent has requested to restart the game. Do you accept?
pl: Twój przeciwnik prosi o rozpoczęcie gry na nowo. Czy przyjmujesz to?

[ctx: @action:button]
en: Accept
pl: Przyjmij

[ctx: @action:button]
en: Reject
pl: Odrzuć

en: Your opponent is using a pre-KDE4 version of Naval Battle. Note that, according to the rules enforced by old clients, ships cannot be placed adjacent to one another and only one ship of each size is allowed.
pl: Twój przeciwnik używa wersji Bitw Morskich z przed-KDE4. Zauważ, że zgodnie z zasadami wymuszanymi przez starych klientów, statki nie mogą być umieszczane w bezpośrednim sąsiedztwie i dozwolony jest tylko jeden rozmiar każdego statku.

en: Enemy has shot. Shoot now!
pl: Wróg oddał strzał. Teraz Ty strzelaj!

en: Waiting for enemy to shoot...
pl: Oczekiwanie na strzał przeciwnika...

en: Ships placed. Now shoot on the enemy field!
pl: Okręty ustawione. Teraz ostrzeliwuj pole przeciwnika!

en: Waiting for other player to start the game...
pl: Oczekiwanie na rozpoczęcie gry przez drugiego gracza...

en: Waiting for other player to place his ships...
pl: Oczekiwanie aż przeciwnik zakończy ustawiać statki...

en: Place your %1 ships. Use the right mouse button to rotate them.
pl: Proszę rozmieścić swoje %1 okrętów. Prawy przycisk myszy pozwala je obracać.

en: You can't place your remaining ships.
pl: Nie możesz rozmieścić swoich pozostałych statków.

[ctx: @action]
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

[ctx: @action]
en: Abort
pl: Przerwij

en: You can't place your remaining ships. Please restart placing ships or abort game
pl: Nie możesz rozmieścić swoich pozostałych statków. Proszę ponownie uruchomić rozmieszczanie statków albo przerwać grę

en: Restart placing ships
pl: Rozmieść statki ponownie

en: Single Player
pl: Jeden gracz

en: Host Network Game
pl: Rozpocznij grę sieciową

en: Connect to Network Game
pl: Podłącz do gry sieciowej

en: Remote player
pl: Zdalny gracz
