kbattleship - en to sl translation catalogue (80 entries)

en: Computer
sl: Računalnik

note: i18n: ectx: label, entry (Hostname), group (network)
en: Default hostname for multiplayer games.
sl: Privzeto ime strežnika za večigralske igre.

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (network)
en: Default port for multiplayer games.
sl: Privzeta vrata za večigralske igre.

note: i18n: ectx: label, entry (Nickname), group (general)
en: User nickname.
sl: Vzdevek uporabnika.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
sl: Ali naj se predvajajo zvočni efekti.

note: i18n: ectx: label, entry (AdjacentShips), group (general)
en: Allow the ships to be adjacent without one empty space between them.
sl: Dovoli, da se ladje stikajo (med njimi ni vmesnega prostora).

note: i18n: ectx: label, entry (SeveralShips), group (general)
en: Allow multiple ships of any size, default: 4 of 1, 3 of 2, 2 of 3, 1 of 4.
sl: Dovoli več ladij katerekoli velikosti, privzeto (št. x velikost): 4 x 1, 3 x 2, 2 x 3, 1 x 4.

note: i18n: ectx: ToolBar (gameToolbar)
en: Game Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: The KDE ship sinking game
sl: Igra potapljanja ladjic za KDE

en: (c) 2000-2005  Nikolas Zimmermann, Daniel Molkentin
    (c) 2007 Paolo Capriotti
sl: © 2000-2005  Nikolas Zimmermann, Daniel Molkentin
    © 2007 Paolo Capriotti

en: Current maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
sl: Ustanovitelj projekta, grafični vmesnik, odjemnik/strežnik

en: Dialog Stuff, Client/Server
sl: Pogovorna okna, odjemnik/strežnik

en: Computer Player
sl: Računalniški igralec

en: Game artwork
sl: Grafična podoba igre

en: Background
sl: Ozadje

en: Artwork for some of the ships
sl: Grafična podoba nekaterih ladij

en: Welcome screen
sl: Pozdravni zaslon

en: Icon
sl: Ikona

en: Sounds
sl: Zvoki

en: Non-Latin1 Support
sl: Podpora za ne-Latin-1

en: Various improvements
sl: Različne izboljšave

en: Various improvements and bugfixes
sl: Različne izboljšave in popravki

en: Bugfixes and refactoring
sl: Popravki hroščev in prenova

en: DNS-SD discovery
sl: Odkritje DNS-SD

en: Porting to KGameRenderer and QGraphicsView
sl: Predelava v KGameRenderer in QGraphicsView

en: URL of a Naval Battle game server to connect to after startup
sl: URL strežnika za Naval Battle, na katerega se naj povežem po zagonu

en: &Single Player
sl: &En sam igralec

en: &Host Game...
sl: &Gosti igro ...

en: &Connect to Game...
sl: &Poveži se s strežnikom ...

en: Change &Nickname...
sl: Sprememba &vzdevka ...

en: &Play Sounds
sl: Pred&vajaj zvoke

en: &Adjacent Ships
sl: &Sosednje ladje

en: &Multiple Ships
sl: &Več ladij

en: Show End-of-Game Message
sl: Prikaži sporočilo ob koncu igre

en: Show &Left Grid
sl: Prikaži mrežo na &levi

en: Show &Right Grid
sl: Prikaži mrežo na &desni

en: &Nickname:
sl: &Vzdevek:

en: &Join game:
sl: &Pridruži se igri:

en: &Hostname:
sl: Ime &gostitelja:

en: &Port:
sl: &Vrata:

en: &Enter server address manually
sl: Ročno vn&esite naslov strežnika

en: Network Parameters
sl: Nastavitve omrežja

en: Connecting to remote host...
sl: Povezovanje z oddaljenim gostiteljem ...

en: Waiting for an incoming connection...
sl: Čakanje na dohodno povezavo ...

en: Could not connect to host
sl: Ni se bilo mogoče povezati z gostiteljem

en: You have
sl: Imate

en: You can place ships adjacent to each other
sl: Ladje lahko postavite tako, da se stikajo

en: You must leave a space between ships
sl: Med ladjami morate pustiti prostor

en: Your opponent is now known as %1
sl: Vaš nasprotnik je sedaj znan kot %1

en: Your opponent disconnected from the game
sl: Vaš nasprotnik je zapustil igro

en: Shots
sl: Streli

en: Hits
sl: Zadetki

en: Misses
sl: Streli v prazno

en: You win!
sl: Zmagali ste!

en: You win. Excellent!
sl: Zmagali ste. Odlično!

en: You lose.
sl: Izgubili ste.

en: You lose. Better luck next time!
sl: Izgubili ste. Več sreče prihodnjič!

en: Change Nickname
sl: Spremeni vzdevek

en: Enter new nickname:
sl: Vnesite novi vzdevek:

en: Restart game
sl: Znova zaženi

en: Your opponent has requested to restart the game. Do you accept?
sl: Vaš nasprotnik prosi za ponovni zagon igre. Želite to sprejeti?

[ctx: @action:button]
en: Accept
sl: Sprejmi

[ctx: @action:button]
en: Reject
sl: Zavrni

en: Your opponent is using a pre-KDE4 version of Naval Battle. Note that, according to the rules enforced by old clients, ships cannot be placed adjacent to one another and only one ship of each size is allowed.
sl: Vaš nasprotnik uporablja različico Naval Battle starejšo od te za KDE4. Po pravilih, ki veljajo za stare odjemalce, ladje ne morajo biti postavljene povsem skupaj, ena zraven druge, dovoljena pa je tudi samo ena ladja vsake velikosti.

en: Enemy has shot. Shoot now!
sl: Sovražnik je ustrelil. Zdaj ustrelite še vi!

en: Waiting for enemy to shoot...
sl: Čakanje na sovražnikov strel ...

en: Ships placed. Now shoot on the enemy field!
sl: Ladje postavljene. Zdaj streljajte na sovražnikovo polje!

en: Waiting for other player to start the game...
sl: Čakanje, da drugi igralec začne igro ...

en: Waiting for other player to place his ships...
sl: Čakanje, da drugi igralec postavi svoje ladje ...

en: Place your %1 ships. Use the right mouse button to rotate them.
sl: Razporedite svojih %1 ladij. Za vrtenje uporabite desni miškin gumb.

en: You can't place your remaining ships.
sl: Ne morete postaviti svojih preostalih ladij.

[ctx: @action]
en: Restart
sl: Znova zaženi

[ctx: @action]
en: Abort
sl: Prekini

en: You can't place your remaining ships. Please restart placing ships or abort game
sl: Ne morete postaviti vaših preostalih ladij. Začnite znova s postavljanjem ladij ali prekinite igro

en: Restart placing ships
sl: Znova začnite s postavljanjem ladij

en: Single Player
sl: En sam igralec

en: Host Network Game
sl: Gosti mrežno igro

en: Connect to Network Game
sl: Poveži se na mrežno igro

en: Remote player
sl: Oddaljeni igralec
