kdegames - en to sq translation catalogue (59 entries)

en: Computer
sq: Kompjuteri

note: i18n: ectx: label, entry (Hostname), group (network)
en: Default hostname for multiplayer games.
sq: Emri i parazgjedhur i martësit për lojërat me shumë lojtarë.

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (network)
en: Default port for multiplayer games.
sq: Porti i parazgjedhur për lojërat me shumë lojtarë.

note: i18n: ectx: label, entry (Nickname), group (general)
en: User nickname.
sq: Pseudonimi i përdoruesit.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
sq: Nëse duhet të luhen apo jo efektet e zërit.

note: i18n: ectx: ToolBar (gameToolbar)
en: Game Toolbar
sq: Shiriti i Lojës

en: Current maintainer
sq: Mirëmbajtësi i tanishëm

en: Project Founder, GUI Handling, Client/Server
sq: Themeluesi i Projektit, Përpunues i GUI, Klient/Server

en: Dialog Stuff, Client/Server
sq: Dialogjet, Klient/Server

en: Computer Player
sq: Lojtari i Kompjuterit

en: Game artwork
sq: Pamja artistike e lojës

en: Background
sq: Sfondi

en: Artwork for some of the ships
sq: Puna artistike për disa nga anijet

en: Welcome screen
sq: Ekrani i mirëseardhjes

en: Icon
sq: Ikona

en: Sounds
sq: Zërat

en: Non-Latin1 Support
sq: Mbështetja për Jo-Latine 1

en: Various improvements
sq: Përmirësime të ndryshme

en: Various improvements and bugfixes
sq: Përmirësime të ndryshme dhe rregullime gabimesh

en: Bugfixes and refactoring
sq: Rregullime gabimesh dhe rindreqje

en: DNS-SD discovery
sq: Zbulimi i DNS-SD

en: &Single Player
sq: &Një Lojtar

en: &Host Game...
sq: &Lojë Mbartëse...

en: &Connect to Game...
sq: &Lidhu me Lojën...

en: Change &Nickname...
sq: Ndrysho &Nickname...

en: &Play Sounds
sq: &Luaj Zërat

en: Show End-of-Game Message
sq: Shfaq Mesazhin e Fundit të Lojës

en: Show &Left Grid
sq: Shfaq &Rrjetën Majtas

en: Show &Right Grid
sq: Shfaq &Rrjetën Djathtas

en: &Nickname:
sq: &Pseudonimi:

en: &Join game:
sq: &Hyr në Lojë:

en: &Hostname:
sq: &Emri i Mbartësit:

en: &Port:
sq: &Porti:

en: &Enter server address manually
sq: &Vendose adresën e serverit në mënyrë manuale

en: Network Parameters
sq: Parametrat e Rrjetit

en: Connecting to remote host...
sq: Duke u lidhur me mbartësin e largët...

en: Waiting for an incoming connection...
sq: Duke pritur për një lidhje në ardhje...

en: Could not connect to host
sq: Nuk mund të lidhemi me mbartësin

en: Your opponent is now known as %1
sq: Kundërshtari juaj njihet si %1

en: Your opponent disconnected from the game
sq: Kundërshtari juaj u shkëput nga loja

en: Shots
sq: Gjuajtjet

en: Hits
sq: Në Shenjë

en: Misses
sq: Të Humbura

en: You win!
sq: Ti Fitove!

en: You win. Excellent!
sq: Ti fitove. Shkëlqyeshëm!

en: You lose.
sq: Ti humbe.

en: Change Nickname
sq: Ndrysho Pseudonimin

en: Enter new nickname:
sq: Vendos pseudonimin e ri:

en: Restart game
sq: Rinis lojën

en: Your opponent has requested to restart the game. Do you accept?
sq: Kundërshtari juaj ka kërkuar të rinisë lojën. A pranoni?

en: Enemy has shot. Shoot now!
sq: Armiku gjuajti. Gjuaje tani!

en: Waiting for enemy to shoot...
sq: Duke pritur që armiku të gjuajë...

en: Ships placed. Now shoot on the enemy field!
sq: Anijet u vendosën, Tani gjuaj në fushën e armikut!

en: Waiting for other player to start the game...
sq: Duke pritur që lojtari tjetër të nisë lojën...

en: Waiting for other player to place his ships...
sq: Duke pritur që lojtari tjetër të vendosë anijet e tij...

en: Single Player
sq: Një lojtar

en: Host Network Game
sq: Lojë e Mbartur në Rrjet

en: Connect to Network Game
sq: Lidhu me Lojën e Rrjetit

en: Remote player
sq: Lojtar i largët
