kbattleship - en to ug translation catalogue (16 entries)

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (general)
en: Whether sound effects should be played.
ug: ئاۋاز ئۈنۈمى قويۇلسۇنمۇ.

en: Naval Battle
ug: دېڭىز ئۇرۇشى

en: Current maintainer
ug: نۆۋەتتىكى مەسئۇلى

en: Computer Player
ug: كومپيۇتېر ئويۇنچىسى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Sounds
ug: ئۈن

en: Various improvements
ug: ھەر خىل ياخشىلىنىشلار

en: &Play Sounds
ug: ئاۋاز قوي(&P)

en: &Nickname:
ug: لەقىمى(&N):

en: &Hostname:
ug: كومپيۇتېر ئاتى(&H):

en: &Port:
ug: ئېغىز(&P):

en: Hits
ug: بۇ يەردىن ئوتكەن سانى

en: Misses
ug: تەگمىگەنلىرى

en: You win!
ug: سىز ئۇتتىڭىز!
