knetwalk - en to ca translation catalogue (47 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
ca: Amplada de la quadrícula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
ca: Amplada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrap from left to right and from top to bottom
ca: Si s'activa l'embolcallament d'esquerra a dreta i de dalt a baix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrapping
ca: Embolcallament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, height)
en: Height of the grid
ca: Alçada de la quadrícula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
ca: Alçada:

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
ca: Nota: per a guanyar la partida cal que tots els terminals <strong>i tots els <em>cables</em></strong> estiguin connectats amb el servidor!

en: The game is not won yet!
ca: El joc encara no està guanyat!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Duration for cell to complete one rotation in milliseconds
ca: Durada del gir complet d'una cel·la, en mil·lisegons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotate duration:
ca: Durada del gir:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds on actions
ca: Reprodueix sons en les accions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds
ca: Reprodueix els sons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Automatically lock cell after rotation
ca: Bloqueja automàticament la cel·la després del gir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Auto lock
ca: Bloqueig automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseButtons)
en: Reverse mouse buttons
ca: Inverteix els botons del ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
ca: Nom d'usuari predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (General)
en: Whether game sounds are played.
ca: Si es reprodueixen els sons del joc.

note: i18n: ectx: label, entry (Autolock), group (General)
en: Whether lock cell after rotation.
ca: Si s'han de bloquejar les cel·les després del gir.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseButtons), group (General)
en: Use left click for clockwise and right click for counter-clockwise.
ca: Usa el clic esquerre per al gir horari i clic dret per al gir antihorari.

note: i18n: ectx: label, entry (RotateDuration), group (General)
en: Duration for cell to complete one rotation.
ca: Durada del gir complet d'una cel·la.

note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Custom)
en: The width of the board.
ca: L'amplada del tauler.

note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Custom)
en: The height of the board.
ca: L'alçada del tauler.

note: i18n: ectx: label, entry (Wrapping), group (Custom)
en: Whether wrap from left to right and from top to bottom is enabled.
ca: Si s'activa l'embolcallament d'esquerra a dreta i de dalt a baix.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: KNetWalk, a game for system administrators.
ca: El KNetWalk, un joc per a administradors de sistemes.

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
ca: (C) 2004-2005 Andi Peredri, adaptat al KDE per en Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev

en: original author
ca: Autor original

en: KDE port
ca: Adaptació al KDE

en: Port to QtQuick
ca: Adaptació al QtQuick

en: icon design
ca: Disseny de les icones

en: Port to use the QGraphicsView framework
ca: Adaptació per a usar el marc de treball «QGraphicsView»

en: Custom
ca: Personalitzada

en: &Unlock All
ca: &Desbloqueja-ho tot

en: Keyboard: Field right
ca: Teclat: casella dreta

en: Keyboard: Field left
ca: Teclat: casella esquerra

en: Keyboard: Field up
ca: Teclat: casella superior

en: Keyboard: Field down
ca: Teclat: casella inferior

en: Keyboard: Turn clockwise
ca: Teclat: gira en sentit horari

en: Keyboard: Turn counterclockwise
ca: Teclat: gira en sentit antihorari

en: Keyboard: Toggle lock
ca: Teclat: bloqueja el gir

en: Theme
ca: Tema

en: Custom Game
ca: Partida personalitzada

en: Moves Penalty
ca: Penalització de moviments

en: Your score was %1, you did not make it to the high score list. | Your score was %1, you did not make it to the high score list.
ca[0]: La teva puntuació ha estat %1. Això no és suficient per a entrar a la llista de les puntuacions màximes.
ca[1]: La teva puntuació ha estat %1. Això no és suficient per a entrar a la llista de les puntuacions màximes.

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
ca: Moviments: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
ca: Temps: %1

en: Paused
ca: En pausa
