knetwalk - en to ca@valencia translation catalogue (47 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
ca@valencia: Amplària de la quadrícula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
ca@valencia: Amplària:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrap from left to right and from top to bottom
ca@valencia: Si s'activa l'embolcallament d'esquerra a dreta i de dalt a baix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrapping
ca@valencia: Embolcallament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, height)
en: Height of the grid
ca@valencia: Alçària de la quadrícula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
ca@valencia: Alçària:

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
ca@valencia: Nota: per a guanyar la partida cal que tots els terminals <strong>i tots els <em>cables</em></strong> estiguen connectats amb el servidor!

en: The game is not won yet!
ca@valencia: El joc encara no està guanyat!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Duration for cell to complete one rotation in milliseconds
ca@valencia: Duració del gir complet d'una cel·la, en mil·lisegons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotate duration:
ca@valencia: Duració del gir:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds on actions
ca@valencia: Reproduïx sons en les accions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds
ca@valencia: Reproduïx els sons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Automatically lock cell after rotation
ca@valencia: Bloqueja automàticament la cel·la després del gir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Auto lock
ca@valencia: Bloqueig automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseButtons)
en: Reverse mouse buttons
ca@valencia: Invertix els botons del ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
ca@valencia: Nom d'usuari predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (General)
en: Whether game sounds are played.
ca@valencia: Si es reproduïxen els sons del joc.

note: i18n: ectx: label, entry (Autolock), group (General)
en: Whether lock cell after rotation.
ca@valencia: Si s'han de bloquejar les cel·les després del gir.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseButtons), group (General)
en: Use left click for clockwise and right click for counter-clockwise.
ca@valencia: Utilitza el clic esquerre per al gir horari i clic dret per al gir antihorari.

note: i18n: ectx: label, entry (RotateDuration), group (General)
en: Duration for cell to complete one rotation.
ca@valencia: Duració del gir complet d'una cel·la.

note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Custom)
en: The width of the board.
ca@valencia: L'amplària del tauler.

note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Custom)
en: The height of the board.
ca@valencia: L'alçària del tauler.

note: i18n: ectx: label, entry (Wrapping), group (Custom)
en: Whether wrap from left to right and from top to bottom is enabled.
ca@valencia: Si s'activa l'embolcallament d'esquerra a dreta i de dalt a baix.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: KNetWalk, a game for system administrators.
ca@valencia: KNetWalk, un joc per a administradors de sistemes.

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
ca@valencia: (C) 2004-2005 Andi Peredri, adaptat a KDE per en Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev

en: original author
ca@valencia: Autor original

en: KDE port
ca@valencia: Adaptació a KDE

en: Port to QtQuick
ca@valencia: Adaptació a QtQuick

en: icon design
ca@valencia: Disseny de les icones

en: Port to use the QGraphicsView framework
ca@valencia: Adaptació per a utilitzar el marc de treball «QGraphicsView»

[ctx: @item difficulty]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzada

[ctx: @action]
en: &Unlock All
ca@valencia: &Desbloqueja-ho tot

[ctx: @action]
en: Move Right
ca@valencia: Mou cap a la dreta

[ctx: @action]
en: Move Left
ca@valencia: Mou cap a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

[ctx: @action]
en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall

[ctx: @action]
en: Turn Clockwise
ca@valencia: Gira en sentit horari

[ctx: @action]
en: Turn Counterclockwise
ca@valencia: Gira en sentit antihorari

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
ca@valencia: Canvia el bloqueig

[ctx: @title:tab]
en: Theme
ca@valencia: Tema

[ctx: @title:tab]
en: Custom Game
ca@valencia: Partida personalitzada

en: Moves Penalty
ca@valencia: Penalització de moviments

en: Your score was %1, you did not make it to the high score list. | Your score was %1, you did not make it to the high score list.
ca@valencia[0]: La teua puntuació ha sigut %1. Açò no és suficient per a entrar a la llista de les puntuacions màximes.
ca@valencia[1]: La teua puntuació ha sigut %1. Açò no és suficient per a entrar a la llista de les puntuacions màximes.

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
ca@valencia: Moviments: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
ca@valencia: Temps: %1

en: Paused
ca@valencia: En pausa
