knetwalk - en to el translation catalogue (48 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
el: Το πλάτος του πίνακα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
el: Πλάτος:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrap from left to right and from top to bottom
el: Αναδίπλωση από αριστερά προς τα δεξιά και από πάνω προς τα κάτω.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrapping
el: Αναδίπλωση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, height)
en: Height of the grid
el: Το ύψος του πίνακα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
el: Ύψος:

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
el: Σημείωση: για να νικήσετε στο παιχνίδι όλα τα τερματικά <strong>και όλα <em>τα καλώδια</em></strong> πρέπει να συνδεθούν στον εξυπηρετητή!

en: The game is not won yet!
el: Το παιχνίδι δεν κερδήθηκε ακόμη!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Duration for cell to complete one rotation in milliseconds
el: Διάρκεια που χρειάζεται το κελί για να ολοκληρώσει μια περιστροφή σε χιλιοστά δευτερολέπτου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotate duration:
el: Διάρκεια περιστροφής:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds on actions
el: Αναπαραγωγή ήχων ενεργειών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds
el: Αναπαραγωγή ήχων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Automatically lock cell after rotation
el: Αυτόματο κλείδωμα του κελιού μετά την περιστροφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Auto lock
el: Αυτόματο κλείδωμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseButtons)
en: Reverse mouse buttons
el: Αντιστροφή κουμπιών ποντικιού

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
el: Προκαθορισμένο όνομα χρήστη

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (General)
en: Whether game sounds are played.
el: Αν θα γίνεται αναπαραγωγή των ήχων του παιχνιδιού.

note: i18n: ectx: label, entry (Autolock), group (General)
en: Whether lock cell after rotation.
el: Αν θα γίνεται κλείδωμα του κελιού μετά την περιστροφή.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseButtons), group (General)
en: Use left click for clockwise and right click for counter-clockwise.
el: Χρήση αριστερού κλικ για περιστροφή προς τα δεξιά και δεξί κλικ για περιστροφή προς τα αριστερά.

note: i18n: ectx: label, entry (RotateDuration), group (General)
en: Duration for cell to complete one rotation.
el: Διάρκεια που χρειάζεται το κελί για να ολοκληρώσει μια περιστροφή.

note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Custom)
en: The width of the board.
el: Το πλάτος του πίνακα.

note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Custom)
en: The height of the board.
el: Το ύψος του πίνακα.

note: i18n: ectx: label, entry (Wrapping), group (Custom)
en: Whether wrap from left to right and from top to bottom is enabled.
el: Αν θα είναι ενεργοποιημένη η αναδίπλωση από αριστερά προς τα δεξιά και από πάνω προς τα κάτω.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: KNetWalk, a game for system administrators.
el: KNetWalk, ένα παιχνίδι για τους διαχειριστές συστημάτων.

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
el: (C) 2004, 2005 Andi Peredri, μεταφορά στο KDE από τον Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev

en: original author
el: αρχικός συγγραφέας

en: KDE port
el: Μεταφορά στο KDE

en: Port to QtQuick
el: Μεταφορά στο QtQuick

en: icon design
el: σχεδίαση εικονιδίων

en: Port to use the QGraphicsView framework
el: Μεταφορά στο πλαίσιο εργασίας QGraphicsView

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: &Unlock All
el: &Ξεκλείδωμα όλων

en: Keyboard: Field right
el: Πληκτρολόγιο: πεδίο δεξιά

en: Keyboard: Field left
el: Πληκτρολόγιο: πεδίο αριστερά

en: Keyboard: Field up
el: Πληκτρολόγιο: πεδίο πάνω

en: Keyboard: Field down
el: Πληκτρολόγιο: πεδίο κάτω

en: Keyboard: Turn clockwise
el: Πληκτρολόγιο: στροφή δεξιόστροφα

en: Keyboard: Turn counterclockwise
el: Πληκτρολόγιο: στροφή αριστερόστροφα

en: Keyboard: Toggle lock
el: Πληκτρολόγιο: εναλλαγή κλειδώματος

en: General
el: Γενικά

en: Theme
el: Θέμα

en: Custom Game
el: Προσαρμοσμένο παιχνίδι

en: Moves Penalty
el: Ποινή κινήσεων

en: Your score was %1, you did not make it to the high score list. | Your score was %1, you did not make it to the high score list.
el[0]: Η βαθμολογία σας ήταν %1, δε βρίσκεστε στη λίστα υψηλών βαθμολογιών.
el[1]: Η βαθμολογία σας ήταν %1, δε βρίσκεστε στη λίστα υψηλών βαθμολογιών.

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
el: Κινήσεις: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
el: Χρόνος: %1

en: Paused
el: Σε παύση
