knetwalk - en to eu translation catalogue (48 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
eu: Saretaren zabalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
eu: Zabalera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrap from left to right and from top to bottom
eu: Bildu ezkerretik eskuinera eta goitik behera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrapping
eu: Biltzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, height)
en: Height of the grid
eu: Saretaren altuera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
eu: Altuera:

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
eu: Oharra: jokoa irabazteko terminal guztiak <strong>eta <em>kable</em> guztiak</strong>  zerbitzariarekin konektatuta egon behar dira!

en: The game is not won yet!
eu: Jokoa ez dago oraindik irabazita!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Duration for cell to complete one rotation in milliseconds
eu: Gelaxka batek biraketa osatzeko iraupena milisegundotan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotate duration:
eu: Biraketaren iraupena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds on actions
eu: Jo soinuak ekintzetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds
eu: Jo soinuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Automatically lock cell after rotation
eu: Giltzatu gelaxka automatikoki biratu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Auto lock
eu: Giltzatze automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseButtons)
en: Reverse mouse buttons
eu: Alderantzikatu saguaren botoiak

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
eu: Erabiltzaile-izen lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (General)
en: Whether game sounds are played.
eu: Jokoaren soinuak jo behar diren hala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Autolock), group (General)
en: Whether lock cell after rotation.
eu: Gelaxka biratu ondoren giltzatu behar den hala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseButtons), group (General)
en: Use left click for clockwise and right click for counter-clockwise.
eu: Erabili ezkerreko klik erloju-orratzen noranzkorako eta eskuineko klik aurkakorako.

note: i18n: ectx: label, entry (RotateDuration), group (General)
en: Duration for cell to complete one rotation.
eu: Gelaxka batek biraketa bat osatzeko iraupena.

note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Custom)
en: The width of the board.
eu: Taularen zabalera.

note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Custom)
en: The height of the board.
eu: Taularen altuera.

note: i18n: ectx: label, entry (Wrapping), group (Custom)
en: Whether wrap from left to right and from top to bottom is enabled.
eu: Ezkerretik eskuinera eta goitik behera biltzea gaituta dagoen ala ez.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: KNetWalk, a game for system administrators.
eu: KNetWalk, sistema-administratzaileentzako joko bat.

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
eu: (C) 2004-2005 Andi Peredri, Thomas Nagy-k KDEerako eratorpena
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev

en: original author
eu: jatorrizko egilea

en: KDE port
eu: KDErako eratorpena

en: Port to QtQuick
eu: QtQuik-erako eratorpena

en: icon design
eu: ikonoaren diseinua

en: Port to use the QGraphicsView framework
eu: QGraphicsView azpiegitura erabiltzeko eratorpena

en: Custom
eu: Norberak finkatua

en: &Unlock All
eu: Denak &giltzapetik askatu

en: Keyboard: Field right
eu: Teklatua: Eskuineko eremua

en: Keyboard: Field left
eu: Teklatua: Ezkerreko eremua

en: Keyboard: Field up
eu: Teklatua: Goiko eremua

en: Keyboard: Field down
eu: Teklatua: Beheko eremua

en: Keyboard: Turn clockwise
eu: Teklatua: biratu erloju-orratzen noranzkoan

en: Keyboard: Turn counterclockwise
eu: Teklatua: biratu erloju-orratzen aurkako noranzkoan

en: Keyboard: Toggle lock
eu: Teklatua: txandakatu giltzatzea

en: General
eu: Orokorra

en: Theme
eu: Gaia

en: Custom Game
eu: Norberak finkatutako jokoa

en: Moves Penalty
eu: Mugimenduengatiko zigorra

en: Your score was %1, you did not make it to the high score list. | Your score was %1, you did not make it to the high score list.
eu[0]: Zure puntuazioa %1 izan da, ez zara iritsi puntuazio altuen zerrendara.
eu[1]: Zure puntuazioa %1 izan da, ez zara iritsi puntuazio altuen zerrendara.

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
eu: Mugimenduak: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
eu: Denbora: %1

en: Paused
eu: Etenda
