knetwalk - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
fa: نکته: برای بردن، تمام پایانه‌ها <strong>و تمامی خطوط</strong> باید به سرویس‌دهنده متصل شده باشند.

en: The game is not won yet!
fa: این بازی هنوز به پیروزی نرسیده!

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
fa: نام کاربر پیش‌فرض

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

en: KNetWalk
fa: گشت شبکه

en: KNetWalk, a game for system administrators.
fa: گشت شبکه، یک بازی برای سرپرستان سیستم.

en: Andi Peredri
fa: اندی پردری

en: original author
fa: نویسنده اصلی

en: Thomas Nagy
fa: توماس نگی

en: KDE port
fa: تبدیل به KDE

en: Moves Penalty
fa: خطا‌های حرکت

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
fa: حرکات: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
fa: زمان: %1
