knetwalk - en to fi translation catalogue (48 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
fi: Ruudukon leveys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
fi: Leveys:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrap from left to right and from top to bottom
fi: Vasemmasta laidasta on pääsy oikeaan ja ylälaidasta alalaitaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrapping
fi: Pääsy laidasta vastakkaiseen laitaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, height)
en: Height of the grid
fi: Ruudukon korkeus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
fi: Korkeus:

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
fi: Huomaa, että voittaaksesi pelin <strong>kaikki terminaalit ja <em>kaapelit</em></strong> pitää yhdistää palvelimeen.

en: The game is not won yet!
fi: Peliä ei ole vielä voitettu!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Duration for cell to complete one rotation in milliseconds
fi: Yhden ruudun yhden kiertymisen kesto millisekunteina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotate duration:
fi: Kierron kesto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds on actions
fi: Soita toimintojen äänet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds
fi: Soita äänet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Automatically lock cell after rotation
fi: Lukitse ruutu automaattisesti kiertämisen jälkeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Auto lock
fi: Automaattilukitus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseButtons)
en: Reverse mouse buttons
fi: Käännä hiiripainikkeet

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
fi: Pelaajan oletusnimi

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (General)
en: Whether game sounds are played.
fi: Soitetaanko pelin äänet.

note: i18n: ectx: label, entry (Autolock), group (General)
en: Whether lock cell after rotation.
fi: Lukitaanko ruutu kiertämisen jälkeen vai ei.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseButtons), group (General)
en: Use left click for clockwise and right click for counter-clockwise.
fi: Vasen painike tarkoittaa myötä- ja oikeaa vastapäivään kääntymistä.

note: i18n: ectx: label, entry (RotateDuration), group (General)
en: Duration for cell to complete one rotation.
fi: Ruudun kiertymiseen kuluva aika.

note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Custom)
en: The width of the board.
fi: Pelialueen leveys.

note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Custom)
en: The height of the board.
fi: Pelialueen korkeus.

note: i18n: ectx: label, entry (Wrapping), group (Custom)
en: Whether wrap from left to right and from top to bottom is enabled.
fi: Onko vasemmasta laidasta pääsy oikeaan laitaan ja vastaavasti ylälaidasta alalaitaan.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: KNetWalk, a game for system administrators.
fi: KNetWalk, peli järjestelmien ylläpitäjille.

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
fi: © 2004–2005 Andi Peredri, KDE-työpöytäympäristölle sovitti Thomas Nagy
    © 2007–2008 Fela Winkelmolen
    © 2013 Ashwin Rajeev

en: original author
fi: alkuperäinen tekijä

en: KDE port
fi: KDE-siirros

en: Port to QtQuick
fi: Siirros QtQuickiin

en: icon design
fi: Kuvakesuunnittelu

en: Port to use the QGraphicsView framework
fi: Siirros QGraphicsView-kehyksen käyttöön

en: Custom
fi: Mukautettu

en: &Unlock All
fi: &Avaa kaikkien lukitus

en: Keyboard: Field right
fi: Näppäimistö: Kenttä oikealle

en: Keyboard: Field left
fi: Näppäimistö: Kenttä vasemmalle

en: Keyboard: Field up
fi: Näppäimistö: Kenttä ylös

en: Keyboard: Field down
fi: Näppäimistö: Kenttä alas

en: Keyboard: Turn clockwise
fi: Näppäimistö: Käänny myötäpäivään

en: Keyboard: Turn counterclockwise
fi: Näppäimistö: Käänny vastapäivään

en: Keyboard: Toggle lock
fi: Näppäimistö: Lukitse tai poista lukitus

en: General
fi: Perusasetukset

en: Theme
fi: Teema

en: Custom Game
fi: Mukautettu peli

en: Moves Penalty
fi: Liikkumarangaistus

en: Your score was %1, you did not make it to the high score list. | Your score was %1, you did not make it to the high score list.
fi[0]: Tuloksesi oli %1, mikä ei riitä ennätyslistalle.
fi[1]: Tuloksesi oli %1, mikä ei riitä ennätyslistalle.

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
fi: Siirtoja: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
fi: Aika: %1

en: Paused
fi: Tauko
