knetwalk - en to ia translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
ia: Largessa del grillia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
ia: Largessa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrap from left to right and from top to bottom
ia: Inveloppa ex sinistra a dextera e ex alto a basso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrapping
ia: Inveloppar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
ia: Altessa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds
ia: Reproduce sonos

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
ia: Nomine de usator predefinite

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
ia: (C) 2004-2005 Andi Peredri, portate a KDE per Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev

en: original author
ia: Autor original

en: KDE port
ia: Porto de KDE

en: icon design
ia: designo de icone

[ctx: @item difficulty]
en: Custom
ia: Personalisate

[ctx: @action]
en: &Unlock All
ia: Disb&loca toto

[ctx: @action]
en: Move Right
ia: Move a dextera

[ctx: @action]
en: Move Left
ia: Move a sinistra

[ctx: @action]
en: Move Up
ia: Move in alto

[ctx: @action]
en: Move Down
ia: Move a basso

[ctx: @action]
en: Turn Clockwise
ia: Gira in senso horari

[ctx: @action]
en: Turn Counterclockwise
ia: Gira in senso anti-horari

[ctx: @title:tab]
en: Theme
ia: Thema

[ctx: @title:tab]
en: Custom Game
ia: Joco Personalisate

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
ia: Motiones: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
ia: Tempore: %1

en: Paused
ia: In pausa
