knetwalk - en to km translation catalogue (13 entries)

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
km: ចំណាំ ៖ ដើម្បី​ឈ្នះ​ល្បែង​នេះ គ្រប់​ស្ថានីយ <strong>និង​<em>ខ្សែ</em></strong> ទាំង​អស់​គឺ​ត្រូវ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ !

en: The game is not won yet!
km: ល្បែង មិនទាន់​ឈ្នះ​នៅឡើយ​ទេ !

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​លំនាំ​ដើម

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: KNetWalk, a game for system administrators.
km: KNetWalk ជា​ល្បែង​មួយ​សម្រាប់​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ ។

en: original author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: KDE port
km: ច្រក KDE

en: icon design
km: រចនា​រូបតំណាង

en: Port to use the QGraphicsView framework
km: ច្រក​សម្រាប់​ប្រើ​គម្រោង​ QGraphicsView

en: Moves Penalty
km: ផ្លាស់ទី​ការ​ពិន័យ

en: Your score was %1, you did not make it to the high score list. | Your score was %1, you did not make it to the high score list.
km[0]: អ្នក​បាន​ពិន្ទុ %1 អ្នក​មិនបាន​ធ្វើ​វា​ឲ្យ​ល្អ​ជាប់​ក្នុង​បញ្ជី​ពិន្ទុ​ខ្ពស់​ទេ ។

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
km: ផ្លាស់ទី ៖ %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
km: ពេលវេលា ៖ %1
