knetwalk - en to lt translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
lt: Tinklelio plotis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
lt: Plotis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, height)
en: Height of the grid
lt: Tinklelio aukštis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
lt: Aukštis:

en: The game is not won yet!
lt: Žaidimas vis dar nelaimėtas!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds on actions
lt: Groti veiksmų garsus

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
lt: Numatytas naudotojo vardas

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (General)
en: Whether game sounds are played.
lt: Ar grojami žaidimo garsai.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lt: Pagrindinė įrankinė

en: KNetWalk, a game for system administrators.
lt: KNetWalk, žaidimas tinklo administratoriams.

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
lt: (C) 2004-2005 Andi Peredri, į KDE perkėlė Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev

en: original author
lt: pradinis autorius

en: KDE port
lt: Pritaikymas KDE

en: icon design
lt: ženkliukų dizainas

en: Custom
lt: Savitas

en: General
lt: Bendri

en: Theme
lt: Apipavidalinimas

en: Custom Game
lt: Pasirinktas žaidimas

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
lt: Ėjimai: %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
lt: Laikas: %1

en: Paused
lt: Pristabdyta
