knetwalk - en to sa translation catalogue (54 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, width)
en: Width of the grid
sa: जालस्य विस्तारः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, width)
en: Width:
sa: विस्तार:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrap from left to right and from top to bottom
sa: वामतः दक्षिणतः उपरितः अधः च वेष्टनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wrapping)
en: Wrapping
sa: वेष्टनम्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, height)
en: Height of the grid
sa: जालस्य ऊर्ध्वता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, height)
en: Height:
sa: औनत्यम्‌:

en: Note: to win the game all terminals <strong>and all <em>cables</em></strong> need to be connected to the server!
sa: नोटः- क्रीडां जितुम् सर्वाणि टर्मिनलानि <strong>सर्वाणि <em>केबलानि</em> च</strong> सर्वरेण सह सम्बद्धानि भवेयुः!

en: The game is not won yet!
sa: अद्यापि क्रीडा न जिता!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Duration for cell to complete one rotation in milliseconds
sa: एकं परिभ्रमणं पूर्णं कर्तुं कोष्ठकस्य अवधिः मिलीसेकेण्ड्-मात्रेषु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotate duration:
sa: परिभ्रमण अवधिः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds on actions
sa: क्रियासु ध्वनयः वादयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlaySounds)
en: Play sounds
sa: ध्वनयः वादयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Automatically lock cell after rotation
sa: परिभ्रमणस्य अनन्तरं स्वयमेव कोष्ठकं ताडयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Autolock)
en: Auto lock
sa: स्वतः ताला

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseButtons)
en: Reverse mouse buttons
sa: मूषकस्य बटनं विपर्यययन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (Preferences)
en: Default user name
sa: पूर्वनिर्धारितं उपयोक्तृनाम

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (General)
en: Whether game sounds are played.
sa: क्रीडाध्वनयः क्रीड्यन्ते वा।

note: i18n: ectx: label, entry (Autolock), group (General)
en: Whether lock cell after rotation.
sa: परिभ्रमणस्य अनन्तरं कोष्ठकं ताडयतु वा।

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseButtons), group (General)
en: Use left click for clockwise and right click for counter-clockwise.
sa: घड़ीयानदिशायां वामक्लिक्, प्रतिघटिकादिशायाः कृते दक्षिणक्लिक् च उपयुज्यताम् ।

note: i18n: ectx: label, entry (RotateDuration), group (General)
en: Duration for cell to complete one rotation.
sa: एकं परिभ्रमणं पूर्णं कर्तुं कोष्ठकस्य अवधिः।

note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Custom)
en: The width of the board.
sa: फलकस्य विस्तारः ।

note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Custom)
en: The height of the board.
sa: फलकस्य ऊर्ध्वता ।

note: i18n: ectx: label, entry (Wrapping), group (Custom)
en: Whether wrap from left to right and from top to bottom is enabled.
sa: वामतः दक्षिणतः उपरितः अधः च वेष्टनं सक्षमम् अस्ति वा।

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

en: KNetWalk
sa: KNetWalk इति

en: KNetWalk, a game for system administrators.
sa: KNetWalk इति प्रणालीप्रशासकानां कृते एकः क्रीडा ।

en: (C) 2004-2005 Andi Peredri, ported to KDE by Thomas Nagy
    (C) 2007-2008 Fela Winkelmolen
    (C) 2013 Ashwin Rajeev
sa: (C) 2004-2005 एण्डी पेरेड्री, थोमस नागी द्वारा केडीई मध्ये पोर्ट् कृतम्
    (ग) 2007-2008 फेला विन्केलमोलेन
    (ग) 2013 अश्विन राजीव

en: Andi Peredri
sa: अण्डी पेरेद्री

en: original author
sa: मूल लेखक

en: Thomas Nagy
sa: थोमस नागी

en: KDE port
sa: KDE पोर्ट्

en: Ashwin Rajeev
sa: अश्विन राजीव

en: Port to QtQuick
sa: QtQuick प्रति पोर्ट्

en: Eugene Trounev
sa: यूजीन ट्रोनेव

en: icon design
sa: आइकन डिजाइन

en: Brian Croom
sa: ब्रायन क्रूम

en: Port to use the QGraphicsView framework
sa: QGraphicsView framework इत्यस्य उपयोगाय पोर्ट्

[ctx: @item difficulty]
en: Custom
sa: आचारः

[ctx: @action]
en: &Unlock All
sa: &सर्वं अनलॉक कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Move Right
sa: दक्षिणतः गच्छतु

[ctx: @action]
en: Move Left
sa: वामभागे गच्छतु

[ctx: @action]
en: Move Up
sa: उपरि गच्छतु

[ctx: @action]
en: Move Down
sa: अधः गच्छतु

[ctx: @action]
en: Turn Clockwise
sa: घड़ीयाः दिशि घुमाव

[ctx: @action]
en: Turn Counterclockwise
sa: घड़ीयाः विपरीतदिशा भ्रमन्तु

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
sa: टॉगल लॉक

[ctx: @title:tab]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @title:tab]
en: Theme
sa: विषयवस्तु

[ctx: @title:tab]
en: Custom Game
sa: कस्टम गेम

en: Moves Penalty
sa: चालयति दण्डः

en: Your score was %1, you did not make it to the high score list. | Your score was %1, you did not make it to the high score list.
sa[0]: भवतः स्कोरः %1 आसीत्, भवतः उच्चाङ्कसूचौ न अभवत् ।
sa[1]: भवतः स्कोरः %1 आसीत्, भवतः उच्चाङ्कसूचौ न अभवत् ।

[ctx: Number of mouse clicks]
en: Moves: %1
sa: चालयति : %1

[ctx: Time elapsed]
en: Time: %1
sa: समयः %1

en: Paused
sa: विरामः कृतः
