kdelibs4 - en to fi translation catalogue (227 entries)

en: All categories are missing
fi: Kaikki luokat puuttuvat.

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
fi: Kohteen hinta on %1 %2.
    Haluatko ostaa sen?

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
fi: Tilisi saldo ei riitä.
    Saldo: %1
    Hinta: %2

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
fi: Äänesi rekisteröitiin.

en: You are now a fan.
fi: Sinut on merkitty faniksi.

en: The service is currently undergoing maintenance and is expected to be back in %1.
fi: Palvelua huolletaan paraikaa, ja sen pitäisi palata käyttöön %1.

en: Network error %1: %2
fi: Verkkovirhe %1: %2

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
fi: Palvelimeen on liikaa pyyntöjä: yritä uudelleen muutaman minuutin kuluttua.

en: The Open Collaboration Services instance %1 does not support the attempted function.
fi: Open Collaboration Services -ilmentymä %1 ei tue yritettyä toimintoa.

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
fi: Tuntematon Open Collaboration Service -APIn virhe. (%1)

en: Download New Stuff...
fi: Lataa uutuuksia…

[ctx: The value returned for an unknown role when requesting data from the model.]
en: Unknown CommentsModel role
fi: Tuntematon CommentsModel-rooli

en: An error occurred during the installation process:
    %1
fi: Alustusprosessin aikana sattui virhe:
    %1

en: Initializing
fi: Alustetaan

en: Configuration file exists, but cannot be opened: "%1"
fi: Asetustiedosto on olemassa, mutta sen avaaminen epäonnistui: ”%1”

en: Configuration file is invalid: "%1"
fi: Asetustiedosto on virheellinen: ”%1”

en: Use
fi: Käytä

en: Could not initialise the installation handler for %1
    This is a critical error and should be reported to the application author
fi: Kohteen %1 asennuksen käsittelyn alustaminen epäonnistui
    Tämä on vakava virhe, josta tulisi ilmoittaa sovelluksen kehittäjille

en: Loading provider information
fi: Ladataan tarjoajan tietoja

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
fi: Hae verkosta -tarjoajia ei voitu ladata tiedostosta: %1

en: Error initializing provider.
fi: Virhe alustettaessa tarjoajaa.

en: Loading data
fi: Ladataan tietoja

en: Loading data from provider
fi: Ladataan tietoja tarjoajalta

en: Loading of providers from file: %1 failed
fi: Tarjoajien lataus tiedostosta %1 epäonnistui

en: Could not perform an installation of the entry %1 as it does not have any downloadable items defined. Please contact the author so they can fix this.
fi: Kohdetta %1 ei voitu asentaa, koska se ei määritä ladattavia tiedostoja. Ota yhteyttä tekijään, jotta asia voidaan korjata.

en: Pick Update Item
fi: Poimi päivityskohde

en: Please pick the item from the list below which should be used to apply this update. We were unable to identify which item to select, based on the original item, which was named %1
fi: Poimi alla olevasta luettelosta päivityksen kohde. Tätä ei saatu selville ohjelmallisesti alkuperäisen tietueen (nimeltään %1) perusteella

en: We failed to identify a good link for updating %1, and are unable to perform the update
fi: Kelvollista kohteen %1 päivityslinkkiä ei löytynyt eikä päivitystä voida tehdä

en: Installing
fi: Asennetaan

en: Loading one preview | Loading %1 previews
fi[0]: Ladataan yhtä esikatselua
fi[1]: Ladataan %1 esikatselua

en: Failed to adopt '%1'
    %2
fi: Käyttöönotto epäonnistui: ”%1”
    %2

en: Invalid item.
fi: Virheellinen tietue

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
fi: Lataus epäonnistui: kohteelta ”%1” puuttuu latausosoite.

en: Download of "%1" failed, error: %2
fi: Kohteen ”%1” lataus epäonnistui, virhe: %2

en: Cannot install '%1' because it points to a web page. Click <a href='%2'>here</a> to finish the installation.
fi: Kohdetta ”%1” ei voi asentaa, koska se viittaa verkkosivuun. Viimeistele asennus napsauttamalla <a href='%2'>tästä</a>.

en: Could not install "%1": file not found.
fi: Kohdetta ”%1” ei voitu asentaa: tiedostoa ei löydy.

en: The installation of %1 failed to create the expected new directory %2
fi: Kohteen %1 asennus ei onnistunut luomaan odotettua uutta kansiota %2

en: Installation of %1 failed: %2
fi: Kohteen %1 asennus epäonnistui: %2

en: The installation of %1 failed, as the service type %2 was not accepted by the system (did you forget to install the KPackage support plugin for this type of package?)
fi: Kohteen %1 asennus epäonnistui, koska järjestelmä ei hyväksy palvelutyyppiä %2 (unohditko asentaa tämän tyypin pakettien KPackage-tukiliitännäisen?).

en: The installation of %1 failed, as the downloaded package does not contain a correct KPackage structure.
fi: Kohteen %1 asennus epäonnistui, koska ladattu paketti ei sisällä kelvollista KPackage-rakennetta

en: The installation of %1 failed, as the downloaded package does not list a service type.
fi: Kohteen %1 asennus epäonnistui, koska ladattu paketti ei mainitse palvelun tyyppiä.

en: The installation of %1 failed, as the downloaded package does not contain any useful meta information, which means it is not a valid KPackage.
fi: Kohteen %1 asennus epäonnistui, koska ladattu paketti ei sisällä käyttökelpoista metatietoa, minkä vuoksi se ei ole kelvollinen KPackage.

en: Could not determine the type of archive of the downloaded file %1
fi: Ladatun tiedoston %1 arkiston tyyppiä ei voitu määrittää

en: Failed to open the archive file %1. The reported error was: %2
fi: Arkistotiedoston %1 avaus epäonnistui. Ilmoitettu virhe oli: %2

en: This file already exists on disk (possibly due to an earlier failed download attempt). Continuing means overwriting it. Do you wish to overwrite the existing file?
fi: Tämä tiedosto on jo levyllä (luultavasti aiemman, epäonnistuneen latauksen takia). Jatkettaessa se korvataan. Haluatko korvata olemassa olevan tiedoston?Tämä tiedosto on jo levyllä (luultavasti aiemman, epäonnistuneen latauksen takia). Jatkettaessa se korvataan. Haluatko korvata olemassa olevan tiedoston?

en: Overwrite File
fi: Korvaa tiedosto

en: Unable to move the file %1 to the intended destination %2
fi: Tiedostoa %1 ei voitu siirtää aiottuun kohteeseen %2

en: The installation failed while attempting to run the command:
    %1
    
    The returned output was:
    %2
fi: Asennus epäonnistui yritettäessä suorittaa komentoa:
    %1
    
    Palautettu tuloste oli:
    %2

en: The installation failed with code %1 while attempting to run the command:
    %2
    
    The returned output was:
    %3
fi: Asennus epäonnistui koodilla %1 yritettäessä suorittaa komentoa:
    %2
    
    Palautettu tuloste oli:
    %3

en: The removal of %1 failed, as the installed file %2 could not be automatically removed. You can attempt to manually delete this file, if you believe this is an error.
fi: Kohteen %1 poistaminen epäonnistui, koska asennettua tiedostoa %2 ei voitu automaattisesti poistaa. Voit yrittää poistaa sen itse, jos olet varma, että tämä on virhe.

en: The removal of %1 failed, as the installed package does not contain a correct KPackage structure.
fi: Kohteen %1 poistaminen epäonnistui, koska asennettu paketti ei sisällä kelvollista KPackage-rakennetta.

en: The removal of %1 failed, as the installed package is not a supported type (did you forget to install the KPackage support plugin for this type of package?)
fi: Kohteen %1 poistaminen epäonnistui, koska asennettu paketti ei ole tuettua tyyppiä (unohditko asentaa tämän tyypin pakettien KPackage-tukiliitännäisen?).

en: The removal of %1 failed, as the installed package does not contain any useful meta information, which means it is not a valid KPackage.
fi: Kohteen %1 poistaminen epäonnistui, koska asennettu paketti ei sisällä käyttökelpoista metatietoa, minkä vuoksi se ei ole kelvollinen KPackage.

en: The removal of %1 failed, as the downloaded file %2 could not be automatically removed.
fi: Kohteen %1 poistaminen epäonnistui, koska ladattua tiedostoa %2 ei voitu automaattisesti poistaa.

en: The removal of %1 failed, due to the installed file not being a KPackage. The file in question was %2, and you can attempt to delete it yourself, if you are certain that it is not needed.
fi: Kohteen %1 poistaminen epäonnistui, koska asennettu tiedosto ei ole KPackage vaan %2. Voit yrittää poistaa sen itse, jos olet varma siitä, että se on tarpeen.

en: The removal of %1 failed, as there seems to somehow be more than one thing installed, which is not supposed to be possible for KPackage based entries.
fi: Kohteen %1 poistaminen epäonnistui, koska jostakin syystä asennettuna tuntuu olevan useampia kohteita, minkä ei KPackagen tapauksessa pitäisi olla mahdollista.

en: The uninstallation process failed to successfully run the command %1
    The output of was: 
    %2
    If you think this is incorrect, you can continue or cancel the uninstallation process
fi: Asennuksenpoistoprosessi ei onnistunut suorittamaan komentoa %1
    Sen tuloste oli:
    %2 Jos tämä on sinusta väärin, voit jatkaa tai perua asennuksen poistamisen

en: Could not open %1 for writing
fi: Ei voitu avata kirjoitettavaksi: %1

en: Could not open %1 for reading
fi: Ei voitu avata luettavaksi: %1

en: Failed to create a job for the package management task. This is usually because the package is invalid. We attempted to operate on the package %1
fi: Paketinhallintatehtävän työn luonti epäonnistui. Yleensä tämä johtuu siitä, että paketti on viallinen. Yritettiin käsitellä pakettia %1

en: Could not create a package installer for the service type %1: The installer does not have a valid structure
fi: Palvelutyypin %1 pakettiasenninta ei voitu luoda: asentimella ei ole kelvollista rakennetta

en: The service type %1 was not understood by the KPackage installer
fi: KPackagen asennin ei ymmärrä palvelutyyppiä %1

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
fi: <qt>Ei voitu käynnistää <i>gpg</i>-ohjelmaa, ja hakea avaimia. Varmista, että <i>gpg</i>on asennettu, muuten haettujen resurssien varmennus ei ole mahdollista.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
fi: <qt>Anna salasana avaimelle <b>0x%1</b>, jonka omistaa <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
fi: <qt>Ei voitu käynnistää <i>gpg</i>-ohjelmaa tiedoston varmentamiseksi. Varmista, että <i>gpg</i> on asennettu, muuten haettujen resurssien varmentaminen ei ole mahdollista.</qt>

en: Key used for signing:
fi: Allekirjoitukseen käytettävä avain:

en: Select Signing Key
fi: Valitse allekirjoitusavain

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
fi: <qt><i>gpg</i>:tä ei voitu käynnistää tiedoston allekirjoittamiseksi. Varmista, että <i>gpg</i> on asennettu, koska muuten allekirjoittaminen ei ole mahdollista.</qt>

en: Get Hot New Stuff
fi: Hae verkosta

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
fi: %1 – lisäosien asennus|/|$[gen %1] lisäosien asennus

en: Timeout. Check Internet connection.
fi: Aikakatkaisu: tarkista internetyhteys.

en: Server: %1
fi: Palvelin: %1

en: <br />Provider: %1
fi: <br />Tarjoaja: %1

en: <br />Version: %1
fi: <br />Versio: %1

en: Provider information
fi: Tiedot tarjoajasta

en: Could not install %1
fi: Ei voitu asentaa lisäosaa %1

en: Get Hot New Stuff!
fi: Hae verkosta uutta!

en: Icons view mode
fi: Kuvakenäkymä

en: Details view mode
fi: Yksityiskohtainen näkymä

en: All Providers
fi: Kaikki tarjoajat

en: All Categories
fi: Kaikki luokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel)
en: Provider:
fi: Tarjoaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel)
en: Category:
fi: Luokka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en: Most downloads
fi: Ladatuimmat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
fi: Uusimmat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
fi: Arvostelu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
fi: Asennetut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
fi: Järjestys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
fi: Haku:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_searchEdit)
en: Search...
fi: Etsi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
fi: Tekijä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, homepageLabel)
en: <a href="https://opendesktop.org">Homepage</a>
fi: <a href="https://opendesktop.org/">Kotisivu</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update
fi: Päivitä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
fi: Poista asennus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, becomeFanButton)
en: Become a Fan
fi: Ryhdy faniksi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install
fi: Asenna

[ctx: @action:inmenu]
en: Not installed:
fi: Ei asennettu:

[ctx: @action:inmenu]
en: More
fi: Lisää

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
fi: Asetukset…

[ctx: @action:inmenu]
en: Visit homepage
fi: Avaa kotisivu

[ctx: @action:inmenu]
en: Install
fi: Asenna

[ctx: @action:inmenu]
en: No further information available.
fi: Lisätietoa ei saatavilla.

en: Configure menu
fi: Valikon asetukset

en: Configure menu - %1
fi: Valikon asetukset – %1

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current folder
fi: %1 – nykyinen kansio

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current device
fi: %1 – nykyinen laite

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - all devices
fi: %1 – kaikki laitteet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMainSection)
en: Main section
fi: Pääosio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveDown)
en: Move down
fi: Siirrä alemmas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveUp)
en: Move up
fi: Siirrä ylemmäs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMain)
en: Move to Main section
fi: Siirrä pääosioon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMore)
en: Move to More section
fi: Siirrä Lisää-osioon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonReset)
en: Reset
fi: Nollaa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMoreSection)
en: More section
fi: Lisää-osio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For this menu there are some more tools suggested which are currently not installed:
fi: Tähän valikkoon suositellaan lisää työkaluja, joita ei ole asennettu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNotInstalledTools)
en: More tools...
fi: Lisää työkaluja…

[ctx: The first entry in the category selection list (also the default value)]
en: All Categories
fi: Kaikki luokat

[ctx: The string passed back in the case the requested category is not known]
en: Unknown Category
fi: Tuntematon luokka

[ctx: Used to construct the button's label (which will become Download New 'this value'...)]
note: i18nd("knewstuff5", "Download New %1..."). * @note For the sake of consistency, you should NOT override the text property, just set this one
en: Stuff
fi: Uutuudet

en: Download New %1...
fi: Lataa uusia – %1…

[ctx: The dialog title when we know which type of stuff is being requested]
en: Download New %1
fi: Lataa uusia – %1

[ctx: A placeholder title used in the dialog when there is no better title available]
en: Download New Stuff
fi: Lataa uutuuksia…

en: Pick Your Installation Option
fi: Valitse asennusvalintasi

en: Please select the option you wish to install from the list of downloadable items below. If it is unclear which you should chose out of the available options, please contact the author of this item and ask that they clarify this through the naming of the items.
fi: Valitse asennusvalintasi alla olevasta ladattavien kohteiden luettelosta. Jos valinta on epäselvä, ota yhteyttä tämän kohdan tekijään ja pyydä häntä selventämään kohteiden nimiä.Valitse asennusvalintasi alla olevasta ladattavien kohteiden luettelosta. Jos valinta on epäselvä, ota yhteyttä tämän kohdan tekijään ja pyydä häntä selventämään kohteiden nimiä.

[ctx: A passive notification shown when installation of an item is initiated]
en: Installing %1 from %2
fi: Asennetaan %1 lähteestä %2

[ctx: Status message to be shown when the entry is in the process of being installed OR uninstalled]
en: Currently working on the item %1 by %2. Please wait...
fi: Käsitellään kohdetta %1/%2. Odota…

[ctx: Status message to be shown when the entry is in the process of being updated]
en: Currently updating the item %1 by %2. Please wait...
fi: Päivitetään kohdetta %1/%2. Odota…

[ctx: Status message which should only be shown when the entry has been given some unknown or invalid status.]
en: This item is currently in an invalid or unknown state. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Please report this to the KDE Community in a bug report</a>.
fi: Kohteen tila on virheellinen tai tuntematon. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Ilmoita tästä KDE-yhteisölle vikailmoituksella</a>.

[ctx: Combined title for the entry details page made of the name of the entry, and the author's name]
en: %1 by %2
fi: %1/%2

[ctx: Request installation of this item, available when there is exactly one downloadable item]
en: Install
fi: Asenna

[ctx: Show installation options, where there is more than one downloadable item]
en: Install...
fi: Asenna…

[ctx: Request updating of this item]
en: Update
fi: Päivitä

[ctx: Request uninstallation of this item]
en: Uninstall
fi: Poista asennus

en: Comments and Reviews:
fi: Kommentit ja arvostelut:

[ctx: A link which, when clicked, opens a new sub page with comments (comments with or without ratings) for this entry]
en: %1 Reviews and Comments
fi: %1 arvostelua ja kommenttia

en: Rating:
fi: Arvostelu:

en: Homepage:
fi: Kotisivu:

[ctx: A link which, when clicked, opens the website associated with the entry (this could be either one specific to the project, the author's homepage, or any other website they have chosen for the purpose)]
en: Open the homepage for %1
fi: Avaa sivusto – %1

en: How To Donate:
fi: Lahjoittaminen:

[ctx: A link which, when clicked, opens a website with information on donation in support of the entry]
en: Find out how to donate to this project
fi: Miten lahjoittaa projektille

[ctx: Request installation of this item]
en: Install
fi: Asenna

[ctx: List option which will set the filter to show everything]
en: Show Everything
fi: Näytä kaikki

[ctx: List option which will set the filter so only installed items are shown]
en: Installed Only
fi: Vain asennetut

[ctx: List option which will set the filter so only installed items with updates available are shown]
en: Updateable Only
fi: Vain päivitettävissä olevat

[ctx: List option which will set the sort order to based on when items were most recently updated]
en: Show most recent first
fi: Näytä ensin uusimmat

[ctx: List option which will set the sort order to be alphabetical based on the name]
en: Sort alphabetically
fi: Aakkosta

[ctx: List option which will set the sort order to based on user ratings]
en: Show highest rated first
fi: Näytä ensin parhaiksi arvioidut

[ctx: List option which will set the sort order to based on number of downloads]
en: Show most downloaded first
fi: Näytä ensin ladatuimmat

[ctx: A message which is shown when the user attempts to display a specific entry from a specific provider, but that entry isn't found]
en: The entry you attempted to display, identified by the unique ID %1, could not be found.
fi: Kohdetta, jota yritit näyttää (ainutkertainen tunniste %1), ei löytynyt.

en: The content available here has been uploaded by users like you, and has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
fi: Tässä saatavilla olevan sisällön tarjoavat kaltaisesti käyttäjät, eikä jakelusi ole tarkistanut sen toimivuutta tai vakautta.

en: Tiles
fi: Ruudukko

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Detailed Tiles View Mode
fi: Yksityiskohtainen ruudukkonäkymä

en: Icons Only View Mode
fi: Vain kuvakkeet -näkymä

en: Large Preview View Mode
fi: Suuri esikatselunäkymä

en: Everything
fi: Kaikki

en: Updateable
fi: Päivitettävissä

[ctx: List option which will set the filter to show everything]
en: Show All Entries
fi: Näytä kaikki kohteet

[ctx: List option which will set the filter so only installed items are shown]
en: Show Only Installed Entries
fi: Näytä vain asennetut kohteet

[ctx: List option which will set the filter so only installed items with updates available are shown]
en: Show Only Updateable Entries
fi: Näytä vain päivitettävissä olevat kohteet

en: Recent
fi: Uusimmat

en: Alphabetical
fi: Aakkosjärjestys

en: Downloads
fi: Lataukset

[ctx: List option which will set the sort order to based on when items were most recently updated]
en: Show Most Recent First
fi: Näytä ensin uusimmat

[ctx: List option which will set the sort order to be alphabetical based on the name]
en: Sort Alphabetically By Name
fi: Aakkosta nimen mukaan

[ctx: List option which will set the sort order to based on user ratings]
en: Show Highest Rated First
fi: Näytä ensin parhaiksi arvioidut

[ctx: List option which will set the sort order to based on number of downloads]
en: Show Most Downloaded First
fi: Näytä ensin ladatuimmat

en: Upload...
fi: Lähetä…

en: Learn how to add your own hot new stuff to this list
fi: Lisätietoa siitä, miten lisätä luetteloon omia uutuuksiasi

en: Go to...
fi: Siirry…

en: Contribute your own…
fi: Lahjoita omasi…

[ctx: A text shown beside a busy indicator suggesting that data is being fetched]
en: Loading more…
fi: Ladataan lisää…

[ctx: Placeholder title for when a comment has no subject, but does have a rating]
en: <i>(no title)</i>
fi: <i>(ei otsikkoa)</i>

[ctx: The author label in case the comment was written by the author of the content entry the comment is attached to]
en: %1 <i>(author)</i>
fi: %1 <i>(tekijä)</i>

[ctx: Title for the page containing a view of the comments for the entry]
en: Comments and Reviews for %1
fi: %1 – kommentit ja arvostelut

[ctx: Title for the item which is checked when all comments should be shown]
en: Show All Comments
fi: Näytä kaikki kommentit

[ctx: Title for the item which is checked when only comments which are reviews should be shown]
en: Show Reviews Only
fi: Näytä vain arvostelut

[ctx: Title for the item which is checked when comments which are reviews, and their children should be shown]
en: Show Reviews and Replies
fi: Näytä arvostelut vastauksineen

[ctx: The number of times the item has been downloaded]
en: %1 downloads
fi: %1 latausta

[ctx: Subheading for the tile view, located immediately underneath the name of the item]
en: By <i>%1</i>
fi: Tekijältä <i>%1</i>

[ctx: Label for the busy indicator showing an item is being installed OR uninstalled]
en: Working...
fi: Odota…

[ctx: Label for the busy indicator showing an item is in the process of being updated]
en: Updating...
fi: Päivitetään…

[ctx: Label for the busy indicator which should only be shown when the entry has been given some unknown or invalid status.]
en: Invalid or unknown state. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Please report this to the KDE Community in a bug report</a>.
fi: Virheellinen tai tuntematon tila. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Tee tästä KDE-yhteisölle vikailmoitus</a>.

[ctx: Label for the busy indicator showing an item is installing]
en: Installing...
fi: Asennetaan…

[ctx: Title for a dialog box which shows error messages]
en: An Error Occurred
fi: Sattui virhe

en: Please try again later.
fi: Yritä myöhemmin uudestaan.

en: None
fi: Ei mitään

[ctx: @knewstuff5]
en: Upload New Stuff: %1
fi: Lähetä uutuuksia: %1

[ctx: A text shown beside a busy indicator suggesting that data is being fetched]
en: Updating information...
fi: Päivitetään tietoja…

[ctx: An unnamed provider]
en: Your Provider
fi: Tarjoaja

[ctx: Text for an action which causes the specified website to be opened using the user's system default browser]
en: Open Website: %1
fi: Avaa sivusto: %1

[ctx: Text for an action which will attempt to send an email using the user's system default email client]
en: Send Email To: %1
fi: Lähetä sähköpostia: %1

[ctx: A description of how to upload content to a generic provider]
en: To upload new entries, or to add content to an existing entry on the KDE Store, please open the website and log in. Once you have done this, you will be able to find the My Products entry in the menu which pops up when you click your user icon. Click on this entry to go to the product management system, where you can work on your products .
fi: Lisätäksesi uusia kohteita tai sisältöä olemassa olevaan KDE Storen kohteeseen kirjaudu ensin sivustolle. Napsautettuasi tämän jälkeen käyttäjäkuvaketta löydät valikosta Tuotteeni-kohdan. Siitä pääset tuotehallintajärjestelmään, jolla hallitset tuotteitasi.

[ctx: A description of how to upload content to the KDE Store specifically]
en: To upload new entries, or to add content to an existing entry, please open the provider's website and follow the instructions there. You will likely need to create a user and log in to a product management system, where you will need to follow the instructions for how to add. Alternatively, you might be required to contact the managers of the site directly to get new content added.
fi: Lisätäksesi uusia kohteita tai sisältöä olemassa olevaan kohteeseen kirjaudu ensin palveluntarjoajan sivustolle ja seuraa siellä olevia ohjeita. Luultavasti sinun on luotava käyttäjätunnus ja kirjauduttava tuotehallintajärjestelmään, joka antaa lisäohjeita. Vaihtoehtoisesti sisällön lisäämiseksi on otettava suoraan yhteyttä sivuston ylläpitäjiin.

[ctx: An informational message which is shown to inform the user they are not authorized to use GetHotNewStuff functionality]
en: You are not authorized to Get Hot New Stuff. If you think this is in error, please contact the person in charge of your permissions.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hakea uutuuksia. Jos pidät tätä virheenä, ota yhteys käyttöoikeuksista vastaavaan.

[ctx: Knewstuff5]
en: Back
fi: Takaisin

[ctx: Knewstuff5]
en: Popular
fi: Suositut

[ctx: Knewstuff5]
en: Featured
fi: Esitellyt

[ctx: Knewstuff5]
en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

[ctx: Knewstuff5]
en: New
fi: Uudet

[ctx: Knewstuff5]
en: Home
fi: Koti

[ctx: Knewstuff5]
en: Shelf
fi: Hylly

[ctx: Knewstuff5]
en: Up
fi: Ylemmäs

[ctx: Knewstuff5]
en: Recommended
fi: Suositellut

[ctx: Knewstuff5]
en: Subscriptions
fi: Tilaukset

[ctx: Knewstuff5]
en: All Entries
fi: Kaikki kohteet

[ctx: Knewstuff5]
en: Search Preset: %1
fi: Hakuesiasetus: %1

en: The KNSRC file you want to show. If none is passed, you will be presented with a dialog which lets you switch between all the config files installed into the systemwide knsrc file location
fi: KNSRC-tiedosto, jonka haluat nähdä. Ellei anneta, ilmestyy kyselyikkuna, jossa voi valita kaikista asennetuista asetustiedostoista, jotka löytyvät järjestelmän knsrc-tiedostokansiosta

en: A kns url to show information from. The format for a kns url is kns://knsrcfile/providerid/entryid
    'knsrcfile'
    is the name of a knsrc file as might be passed directly through this tool's knsrcfile argument
    'providerid'
    is the hostname of the provider the entry should exist on
    'entryid'
    is the unique ID of an entry found in the provider specified by the knsrc file.
     An example of such a url is kns://peruse.knsrc/api.kde-look.org/1316714
fi: kns-verkko-osoite, jonka tiedot näytetään. kns-osoite on muotoa kns://knsrc-tiedosto/tarjoajan_id/kohteen_id
    ”knsrc-tiedosto”
    on knsrc-tiedoston nimi, jonka voi välittää suoraan tämän työkalun knsrc-tiedostoparametrilla
    ”tarjoajan_id”
    on tarjoajan konenimi, josta kohteen tulisi löytyä
    ”kohteen_id”
    on knsrc-tiedostoa määritetyltä tarjoajalta löytyneen kohteen ainutkertainen tunniste.
    Esimerkki osoitteesta: kns://peruse.knsrc/api.kde-look.org/1316714

en: Details for %1
fi: %1 – yksityiskohdat

en: Changelog:
fi: Muutosloki:

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
fi: Kotisivu

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
fi: Lahjoita

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
fi[0]: Tietämyskanta (ei tietueita)
fi[1]: Tietämyskanta (%1 tietuetta)

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
fi: Avaa selainikkunaan

en: Rating: %1%
fi: Arvostellaan: %1 %

[ctx: Show the size of the file in a list]
en: <br />Size: %1
fi: <br />Koko: %1

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
fi: : <i>%1</i>

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
fi[0]: 1 fani
fi[1]: %1 fania

en: 1 download | %1 downloads
fi[0]: 1 lataus
fi[1]: %1 latausta

en: Loading Preview
fi: Ladataan esikatselua

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Updating
fi: Päivitetään

en: Install Again
fi: Asenna uudelleen

[ctx: Show the size of the file in a list]
en: <p>Size: %1</p>
fi: <p>Koko: %1</p>

[ctx: @action:button]
en: No
fi: Ei
