kdelibs4 - en to gl translation catalogue (227 entries)

en: All categories are missing
gl: Faltan todas as categorías

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
gl: Este elemento custa %2 %1.
    Quere mercalo?

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
gl: O saldo da súa conta é baixo de máis:
    Saldo: %1
    Prezo: %2

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
gl: Rexistrouse o seu voto.

en: You are now a fan.
gl: Agora é o seu fan.

en: The service is currently undergoing maintenance and is expected to be back in %1.
gl: O servizo está en mantemento en principio ata dentro de %1.

en: Network error %1: %2
gl: Erro de rede %1: %2

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
gl: Hai demasiadas solicitudes que servir. Inténteo de novo dentro duns minutos, por favor.

en: The Open Collaboration Services instance %1 does not support the attempted function.
gl: A instancia de Open Collaboration Services %1 non dispón da función que intentou usar.

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
gl: Produciuse un erro descoñecido da API de Servizo de Colaboración Aberta. (%1)

en: Download New Stuff...
gl: Descargar novidades…

[ctx: The value returned for an unknown role when requesting data from the model.]
en: Unknown CommentsModel role
gl: Rol descoñecido de CommentsModel

en: An error occurred during the installation process:
    %1
gl: Produciuse un erro durante o proceso de instalación:
    %1

en: Initializing
gl: Inicializando

en: Configuration file exists, but cannot be opened: "%1"
gl: O ficheiro de configuración existe, pero non pode abrirse: «%1»

en: Configuration file is invalid: "%1"
gl: O ficheiro de configuración é incorrecto: «%1»

en: Use
gl: Usar

en: Could not initialise the installation handler for %1
    This is a critical error and should be reported to the application author
gl: Non foi posíbel preparar o xestor de instalación de %1:
    Trátase dun erro crítico e defería informal del ao equipo desenvolvedor da aplicación.

en: Loading provider information
gl: Cargando a información do fornecedor

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
gl: Non foi posíbel obter fornecedores de novidades do ficheiro: %1

en: Error initializing provider.
gl: Produciuse un erro ao inicializar o fornecedor.

en: Loading data
gl: Estanse a cargar os datos

en: Loading data from provider
gl: Estanse a cargar os datos do fornecedor

en: Loading of providers from file: %1 failed
gl: Carga dos fornecedores desde o ficheiro: %1 fallou

en: Could not perform an installation of the entry %1 as it does not have any downloadable items defined. Please contact the author so they can fix this.
gl: Non foi posíbel realizar a instalación da entrada %1 porque non ten definidos elementos para descargar. Contacte con quen o fixo para que o corrixan.

en: Pick Update Item
gl: Escoller o elemento de actualización

en: Please pick the item from the list below which should be used to apply this update. We were unable to identify which item to select, based on the original item, which was named %1
gl: Escolla na seguinte lista o elemento co que aplicar a actualización. Non foi posíbel identificar o elemento para seleccionar a partir do elemento orixinal, que se chamaba %1.

en: We failed to identify a good link for updating %1, and are unable to perform the update
gl: Non foi posíbel identificar unha ligazón axeitada para actualizar %1, e non é posíbel realizar a actualización.

en: Installing
gl: Instalando

en: Loading one preview | Loading %1 previews
gl[0]: Estase cargar unha vista previa
gl[1]: Estanse cargar %1 vistas previas

en: Failed to adopt '%1'
    %2
gl: Non foi posíbel adoptar «%1».
    %2

en: Invalid item.
gl: Este elemento é incorrecto.

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
gl: Fallou a descarga do elemento: «%1» non ten URL para descargalo.

en: Download of "%1" failed, error: %2
gl: Fallou a descarga de «%1»; erro: %2

en: Cannot install '%1' because it points to a web page. Click <a href='%2'>here</a> to finish the installation.
gl: Non é posíbel instalar «%1» porque apunta a unha páxina web. Prema <a href='%2'>aquí</a> para rematar a instalación.

en: Could not install "%1": file not found.
gl: Non foi posíbel instalar «%1»: non se atopou o ficheiro.

en: The installation of %1 failed to create the expected new directory %2
gl: A instalación de %1 non puido crear o novo cartafol esperado %2

en: Installation of %1 failed: %2
gl: A instalación de %1 fallou: %2

en: The installation of %1 failed, as the service type %2 was not accepted by the system (did you forget to install the KPackage support plugin for this type of package?)
gl: A instalación de %1 fallou porque o sistema non acepta o tipo de servizo %2 (esqueceu instalar o complemento de compatibilidade con KPackage para este tipo de paquete?).

en: The installation of %1 failed, as the downloaded package does not contain a correct KPackage structure.
gl: A instalación de %1 fallou porque o paquete descargado non contén a estrutura correcta de KPackage.

en: The installation of %1 failed, as the downloaded package does not list a service type.
gl: A instalación de %1 fallou porque o paquete descargado non lista un tipo de servizo.

en: The installation of %1 failed, as the downloaded package does not contain any useful meta information, which means it is not a valid KPackage.
gl: A instalación de %1 fallou porque o paquete descargado non contén metadatos útiles, o que significa que non é un paquete válido para KPackage.

en: Could not determine the type of archive of the downloaded file %1
gl: Non é posíbel determinar o tipo de arquivo do ficheiro descargado %1

en: Failed to open the archive file %1. The reported error was: %2
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de arquivo %1. O erro do que se informou foi: %2

en: This file already exists on disk (possibly due to an earlier failed download attempt). Continuing means overwriting it. Do you wish to overwrite the existing file?
gl: Este ficheiro xa existe en disco (posibelmente por un intento de descarga errado anterior). Continuar implica sobrescribilo. Quere sobrescribir o ficheiro existente?

en: Overwrite File
gl: Substituír o ficheiro

en: Unable to move the file %1 to the intended destination %2
gl: Non -e posíbel mover o ficheiro %1 ao destino desexado %2

en: The installation failed while attempting to run the command:
    %1
    
    The returned output was:
    %2
gl: A instalación fallou ao intentar executar a orde:
    %1
    
    A saída devolta foi:
    %2

en: The installation failed with code %1 while attempting to run the command:
    %2
    
    The returned output was:
    %3
gl: A instalación fallou co código %1 ao intentar executar a orde:
    %2
    
    A saída devolta foi:
    %3

en: The removal of %1 failed, as the installed file %2 could not be automatically removed. You can attempt to manually delete this file, if you believe this is an error.
gl: Non foi posíbel eliminar %1 porque non foi posíbel eliminar automaticamente o ficheiro instalado %2. Pode intentar eliminar o ficheiro manualmente se pensa que se trata dun erro.

en: The removal of %1 failed, as the installed package does not contain a correct KPackage structure.
gl: A eliminación de %1 fallou porque o paquete instalado non contén a estrutura correcta de KPackage.

en: The removal of %1 failed, as the installed package is not a supported type (did you forget to install the KPackage support plugin for this type of package?)
gl: A eliminación de %1 fallou porque o paquete instalado non é dun tipo compatíbel (esqueceu instalar o complemento de compatibilidade con KPackage para este tipo de paquete?).

en: The removal of %1 failed, as the installed package does not contain any useful meta information, which means it is not a valid KPackage.
gl: A eliminación de %1 fallou porque o paquete instalado non contén metadatos útiles, o que significa que non é un paquete válido para KPackage.

en: The removal of %1 failed, as the downloaded file %2 could not be automatically removed.
gl: Non foi posíbel eliminar %1 porque non foi posíbel eliminar automaticamente o ficheiro descargado %2.

en: The removal of %1 failed, due to the installed file not being a KPackage. The file in question was %2, and you can attempt to delete it yourself, if you are certain that it is not needed.
gl: A eliminación de %1 fallou porque o ficheiro instalado non é un paquete de KPackage. O ficheiro en cuestión era %2, e pode intentar eliminalo se quere, se ten a certeza de que non é necesario.

en: The removal of %1 failed, as there seems to somehow be more than one thing installed, which is not supposed to be possible for KPackage based entries.
gl: A eliminación de %1 fallou porque parece haber máis dunha cousa instalada, e iso non debería ser posíbel con entradas baseadas en KPackage.

en: The uninstallation process failed to successfully run the command %1
    The output of was: 
    %2
    If you think this is incorrect, you can continue or cancel the uninstallation process
gl: O proceso de instalación non conseguir executar correctamente a orde %1.
    A saída foi: 
    %2
    Se pensa que é incorrecto, pode continuar ou cancelar o proceso de instalación.

en: Could not open %1 for writing
gl: Non se puido acceder a %1 para escritura

en: Could not open %1 for reading
gl: Non foi posíbel abrir %1 para ler

en: Failed to create a job for the package management task. This is usually because the package is invalid. We attempted to operate on the package %1
gl: Non foi posíbel crear un traballo para a tarefa de xestión de paquetes. Isto adoita indicar que o paquete non é válido. Intentouse operar no paquete %1.

en: Could not create a package installer for the service type %1: The installer does not have a valid structure
gl: Non foi posíbel crear un instalador de paquete para o tipo de servizo %1: o instalador non ten unha estrutura válida.

en: The service type %1 was not understood by the KPackage installer
gl: O instalador de KPackage non recoñeceu o tipo de servizo %1.

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
gl: <qt>Non se pode iniciar <i>gpg</i> e descubrir as chaves dispoñíbeis. Verifique que ten <i>gpg</i> instalado; doutro xeito non será posíbel verificar os recursos descargados.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
gl: <qt>Insira a frase de paso da chave <b>0x%1</b>, pertencente a <br/><i>%2 &lt;%3&gt;</i><br/>:</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
gl: <qt>Non se pode iniciar <i>gpg</i> e comprobar a validez do ficheiro. Comprobe que <i>gpg</i> está instalado; doutro xeito non será posíbel comprobar os recursos descargados.</qt>

en: Key used for signing:
gl: Chave usada para asinar:

en: Select Signing Key
gl: Escolla a chave para asinar

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
gl: <qt>Non se pode iniciar <i>gpg</i> e asinar o ficheiro. Verifique que <i>gpg</i> estea instalado; doutro xeito non será posíbel asinar os recursos.</qt>

en: Get Hot New Stuff
gl: Obter novidades

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
gl: Instalador de complementos de %1

en: Timeout. Check Internet connection.
gl: Esgotouse o tempo. Comprobe a conexión a Internet.

en: Server: %1
gl: Servidor: %1

en: <br />Provider: %1
gl: <br />Fornecedor: %1

en: <br />Version: %1
gl: <br />Versión: %1

en: Provider information
gl: Información do fornecedor

en: Could not install %1
gl: Non foi posíbel instalar %1

en: Get Hot New Stuff!
gl: Obter novidades!

en: Icons view mode
gl: Modo de vista en iconas

en: Details view mode
gl: Modo de vista de detalles

en: All Providers
gl: Todos os fornecedores

en: All Categories
gl: Todas as categorías

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel)
en: Provider:
gl: Fornecedor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel)
en: Category:
gl: Categoría:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en: Most downloads
gl: Máis descargados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
gl: O máis recente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
gl: Cualificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
gl: Instalado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
gl: Ordenar segundo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
gl: Buscar:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_searchEdit)
en: Search...
gl: Buscar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
gl: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, homepageLabel)
en: <a href="https://opendesktop.org">Homepage</a>
gl: <a href="https://opendesktop.org">Páxina web</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
gl: Desinstalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, becomeFanButton)
en: Become a Fan
gl: Facerme fan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install
gl: Instalar

[ctx: @action:inmenu]
en: Not installed:
gl: Non instalado:

[ctx: @action:inmenu]
en: More
gl: Máis

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
gl: Configurar…

[ctx: @action:inmenu]
en: Visit homepage
gl: Visitar a páxina web

[ctx: @action:inmenu]
en: Install
gl: Instalar

[ctx: @action:inmenu]
en: No further information available.
gl: Non hai información adicional dispoñíbel.

en: Configure menu
gl: Configurar o menú

en: Configure menu - %1
gl: Configurar o menú - %1

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current folder
gl: %1 - cartafol actual

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - current device
gl: %1 - dispositivo actual

[ctx: @action:inmenu %1="$GenericName"]
en: %1 - all devices
gl: %1 - todos os dispositivos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMainSection)
en: Main section
gl: Sección principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveDown)
en: Move down
gl: Baixar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveUp)
en: Move up
gl: Subir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMain)
en: Move to Main section
gl: Mover á sección principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonMoveToMore)
en: Move to More section
gl: Mover á sección «Máis»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonReset)
en: Reset
gl: Reiniciar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMoreSection)
en: More section
gl: Sección «Máis»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For this menu there are some more tools suggested which are currently not installed:
gl: Para este menú suxírense máis ferramentas que non están instaladas actualmente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNotInstalledTools)
en: More tools...
gl: Máis ferramentas…

[ctx: The first entry in the category selection list (also the default value)]
en: All Categories
gl: Todas as categorías

[ctx: The string passed back in the case the requested category is not known]
en: Unknown Category
gl: Categoría descoñecida

[ctx: Used to construct the button's label (which will become Download New 'this value'...)]
note: i18nd("knewstuff5", "Download New %1..."). * @note For the sake of consistency, you should NOT override the text property, just set this one
en: Stuff
gl: cousas

en: Download New %1...
gl: Descargar %1...

[ctx: The dialog title when we know which type of stuff is being requested]
en: Download New %1
gl: Descargar %1

[ctx: A placeholder title used in the dialog when there is no better title available]
en: Download New Stuff
gl: Descargar cousas

en: Pick Your Installation Option
gl: Escolla a súa opción de instalación

en: Please select the option you wish to install from the list of downloadable items below. If it is unclear which you should chose out of the available options, please contact the author of this item and ask that they clarify this through the naming of the items.
gl: Seleccione a opción que queira instalar da lista de elementos para descargar de embaixo. Se non ten claro que elixir de entre as opcións dispoñíbeis, contacte co autor do elemento e pídalle que clarifique o nome dos elementos para que quede máis claro.

[ctx: A passive notification shown when installation of an item is initiated]
en: Installing %1 from %2
gl: Instalando %1 de %2

[ctx: Status message to be shown when the entry is in the process of being installed OR uninstalled]
en: Currently working on the item %1 by %2. Please wait...
gl: Traballando no elemento %1 de %2. Agarde…

[ctx: Status message to be shown when the entry is in the process of being updated]
en: Currently updating the item %1 by %2. Please wait...
gl: Actualizando o elemento %1 de %2. Agarde…

[ctx: Status message which should only be shown when the entry has been given some unknown or invalid status.]
en: This item is currently in an invalid or unknown state. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Please report this to the KDE Community in a bug report</a>.
gl: Este elemento está nun estado non válido ou descoñecido. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Informe disto á comunidade KDE mediante un informe de fallo</a>.

[ctx: Combined title for the entry details page made of the name of the entry, and the author's name]
en: %1 by %2
gl: %1 de %2

[ctx: Request installation of this item, available when there is exactly one downloadable item]
en: Install
gl: Instalar

[ctx: Show installation options, where there is more than one downloadable item]
en: Install...
gl: Instalar…

[ctx: Request updating of this item]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: Request uninstallation of this item]
en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Comments and Reviews:
gl: Comentarios e recensións:

[ctx: A link which, when clicked, opens a new sub page with comments (comments with or without ratings) for this entry]
en: %1 Reviews and Comments
gl: %1 recensións e comentarios

en: Rating:
gl: Cualificación:

en: Homepage:
gl: Páxina web:

[ctx: A link which, when clicked, opens the website associated with the entry (this could be either one specific to the project, the author's homepage, or any other website they have chosen for the purpose)]
en: Open the homepage for %1
gl: Abrir a páxina principal de %1

en: How To Donate:
gl: Como doar:

[ctx: A link which, when clicked, opens a website with information on donation in support of the entry]
en: Find out how to donate to this project
gl: Descubra como doar a este proxecto

[ctx: Request installation of this item]
en: Install
gl: Instalar

[ctx: List option which will set the filter to show everything]
en: Show Everything
gl: Amosalo todo

[ctx: List option which will set the filter so only installed items are shown]
en: Installed Only
gl: Só o instalado

[ctx: List option which will set the filter so only installed items with updates available are shown]
en: Updateable Only
gl: Só o actualizábel

[ctx: List option which will set the sort order to based on when items were most recently updated]
en: Show most recent first
gl: Amosar primeiro o máis recente

[ctx: List option which will set the sort order to be alphabetical based on the name]
en: Sort alphabetically
gl: Ordenar alfabeticamente

[ctx: List option which will set the sort order to based on user ratings]
en: Show highest rated first
gl: Amosar primeiro o de mellor cualificación

[ctx: List option which will set the sort order to based on number of downloads]
en: Show most downloaded first
gl: Amosar primeiro o máis descargado

[ctx: A message which is shown when the user attempts to display a specific entry from a specific provider, but that entry isn't found]
en: The entry you attempted to display, identified by the unique ID %1, could not be found.
gl: Non se atopou a entrada que intentou amosar, co identificador único %1.

en: The content available here has been uploaded by users like you, and has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
gl: Este contido subírono persoas coma vostede, e a súa funcionalidade e estabilidade non as revisou o equipo da súa distribución.

en: Tiles
gl: Teselas

en: Icons
gl: Iconas

en: Preview
gl: Vista previa

en: Detailed Tiles View Mode
gl: Modo detallado de vista de teselas

en: Icons Only View Mode
gl: Modo de vista de só iconas

en: Large Preview View Mode
gl: Modo de vista de vista previa grande

en: Everything
gl: Todo

en: Updateable
gl: Actualizábel

[ctx: List option which will set the filter to show everything]
en: Show All Entries
gl: Amosar todas as entradas

[ctx: List option which will set the filter so only installed items are shown]
en: Show Only Installed Entries
gl: Amosar só as entradas instaladas

[ctx: List option which will set the filter so only installed items with updates available are shown]
en: Show Only Updateable Entries
gl: Amosar só as entradas actualizábeis

en: Recent
gl: Recentes

en: Alphabetical
gl: Alfabeticamente

en: Downloads
gl: Descargas

[ctx: List option which will set the sort order to based on when items were most recently updated]
en: Show Most Recent First
gl: Amosar primeiro o máis recente

[ctx: List option which will set the sort order to be alphabetical based on the name]
en: Sort Alphabetically By Name
gl: Ordenar alfabeticamente por nome

[ctx: List option which will set the sort order to based on user ratings]
en: Show Highest Rated First
gl: Amosar primeiro o de mellor cualificación

[ctx: List option which will set the sort order to based on number of downloads]
en: Show Most Downloaded First
gl: Amosar primeiro o máis descargado

en: Upload...
gl: Enviar…

en: Learn how to add your own hot new stuff to this list
gl: Aprenda a engadir as súas cousas á lista

en: Go to...
gl: Ir a...

en: Contribute your own…
gl: Contribuír o seu…

[ctx: A text shown beside a busy indicator suggesting that data is being fetched]
en: Loading more…
gl: Cargando máis…

[ctx: Placeholder title for when a comment has no subject, but does have a rating]
en: <i>(no title)</i>
gl: <i>(sen título)</i>

[ctx: The author label in case the comment was written by the author of the content entry the comment is attached to]
en: %1 <i>(author)</i>
gl: %1 <i>(autor)</i>

[ctx: Title for the page containing a view of the comments for the entry]
en: Comments and Reviews for %1
gl: Comentarios e recensións de %1

[ctx: Title for the item which is checked when all comments should be shown]
en: Show All Comments
gl: Amosar todos os comentarios

[ctx: Title for the item which is checked when only comments which are reviews should be shown]
en: Show Reviews Only
gl: Amosar só as recensións

[ctx: Title for the item which is checked when comments which are reviews, and their children should be shown]
en: Show Reviews and Replies
gl: Amosar as recensións e as respostas

[ctx: The number of times the item has been downloaded]
en: %1 downloads
gl: %1 descargas

[ctx: Subheading for the tile view, located immediately underneath the name of the item]
en: By <i>%1</i>
gl: Por <i>%1</i>

[ctx: Label for the busy indicator showing an item is being installed OR uninstalled]
en: Working...
gl: Traballando…

[ctx: Label for the busy indicator showing an item is in the process of being updated]
en: Updating...
gl: Actualizando…

[ctx: Label for the busy indicator which should only be shown when the entry has been given some unknown or invalid status.]
en: Invalid or unknown state. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Please report this to the KDE Community in a bug report</a>.
gl: Estado non válido ou descoñecido. <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=frameworks-knewstuff">Informe disto á comunidade KDE mediante un informe de fallo</a>.

[ctx: Label for the busy indicator showing an item is installing]
en: Installing...
gl: Instalando…

[ctx: Title for a dialog box which shows error messages]
en: An Error Occurred
gl: Produciuse un erro

en: Please try again later.
gl: Inténteo de novo máis tarde.

en: None
gl: Ningún

[ctx: @knewstuff5]
en: Upload New Stuff: %1
gl: Enviar cousas: %1

[ctx: A text shown beside a busy indicator suggesting that data is being fetched]
en: Updating information...
gl: Actualizando a información…

[ctx: The name of the KDE Store]
en: KDE Store
gl: Tenda de KDE

[ctx: An unnamed provider]
en: Your Provider
gl: Fornecedor

[ctx: Text for an action which causes the specified website to be opened using the user's system default browser]
en: Open Website: %1
gl: Ir ao sitio web: %1

[ctx: Text for an action which will attempt to send an email using the user's system default email client]
en: Send Email To: %1
gl: Contactar: %1

[ctx: A description of how to upload content to a generic provider]
en: To upload new entries, or to add content to an existing entry on the KDE Store, please open the website and log in. Once you have done this, you will be able to find the My Products entry in the menu which pops up when you click your user icon. Click on this entry to go to the product management system, where you can work on your products .
gl: Para enviar novas entradas ou para engadir contido a unha entrada existente da tenda de KDE abra o sitio web e identifíquese. Despois poderá atopar a entrada «Os meus produtos» no menú que aparece ao premer a súa icona de persoa usuaria. Prema esa entrada para ir ao sistema de xestión de produtos, desde onde pode traballar nos seus.

[ctx: A description of how to upload content to the KDE Store specifically]
en: To upload new entries, or to add content to an existing entry, please open the provider's website and follow the instructions there. You will likely need to create a user and log in to a product management system, where you will need to follow the instructions for how to add. Alternatively, you might be required to contact the managers of the site directly to get new content added.
gl: Para enviar novas entradas ou engadir contido a unha entrada existente, abra o sitio web do fornecedor e siga as súas instrucións. Probabelmente teña que crear unha conta de persoa usuaria e acceder con ela a un sistema de xestión de produtos, desde onde terá que seguir instrucións para engadir un. Ou pode que se lle esixa contactar directamente coas persoas que xestionan o sitio para que engadan o seu contido.

[ctx: An informational message which is shown to inform the user they are not authorized to use GetHotNewStuff functionality]
en: You are not authorized to Get Hot New Stuff. If you think this is in error, please contact the person in charge of your permissions.
gl: Non ten autorización para usar Get Hot New Stuff. Se pensa que se trata dun erro, contacte coa persoa responsábel dos seus permisos.

[ctx: Knewstuff5]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: Knewstuff5]
en: Featured
gl: Promoción

[ctx: Knewstuff5]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: Knewstuff5]
en: New
gl: Nova

[ctx: Knewstuff5]
en: Home
gl: Inicio

[ctx: Knewstuff5]
en: Shelf
gl: Estante

[ctx: Knewstuff5]
en: Up
gl: Subir

[ctx: Knewstuff5]
en: Recommended
gl: Recomendación

[ctx: Knewstuff5]
en: Subscriptions
gl: Subscricións

[ctx: Knewstuff5]
en: All Entries
gl: Todas as entradas

[ctx: Knewstuff5]
en: Search Preset: %1
gl: Predefinición de busca: %1

en: The KNSRC file you want to show. If none is passed, you will be presented with a dialog which lets you switch between all the config files installed into the systemwide knsrc file location
gl: O ficheiro KNSRC que quere amosar. Se non se indica ningún, presentaráselle un diálogo no que pode alternar entre todos os ficheiros de configuración instalados na localización de ficheiros knsrc do sistema.

en: A kns url to show information from. The format for a kns url is kns://knsrcfile/providerid/entryid
    'knsrcfile'
    is the name of a knsrc file as might be passed directly through this tool's knsrcfile argument
    'providerid'
    is the hostname of the provider the entry should exist on
    'entryid'
    is the unique ID of an entry found in the provider specified by the knsrc file.
     An example of such a url is kns://peruse.knsrc/api.kde-look.org/1316714
gl: Un URL de KNS para amosar a súa información. O formato dun URL de KNS é «kns://ficheiro-knsrc/identificador-do-fornecedor/identificador-da-entrada».
    «ficheiro-knsrc»
    Nome do ficheiro knsrc que pode pasarse directamente mediante o parámetro «knsrcfile» desta ferramenta.
    «identificador-do-fornecedor»
    Nome de servidor do fornecedor no que debería existir a entrada.
    «identificador-da-entrada»
    Identificador único dunha entrada do fornecedor indicado no ficheiro knsrc.
     Por exemplo: kns://peruse.knsrc/api.kde-look.org/1316714

en: Details for %1
gl: Detalles de %1

en: Changelog:
gl: Rexistro de cambios:

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
gl: Páxina web

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
gl: Doe

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
gl[0]: Base de coñecemento (sen entradas)
gl[1]: Base de coñecemento (%1 entradas)

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
gl: Ábrese nunha xanela de navegador

en: Rating: %1%
gl: Cualificación: %1%

[ctx: Show the size of the file in a list]
en: <br />Size: %1
gl: <br />Tamaño: %1

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
gl: Por <i>%1</i>

en: 1 download | %1 downloads
gl[0]: 1 descarga
gl[1]: %1 descargas

en: Loading Preview
gl: Cargando a vista previa

en: Details
gl: Detalles

en: Updating
gl: Actualizando

en: Install Again
gl: Instalar de novo

[ctx: Show the size of the file in a list]
en: <p>Size: %1</p>
gl: <p>Tamaño: %1</p>

[ctx: @action:button]
en: Yes
gl: Si

[ctx: @action:button]
en: No
gl: Non
