kdelibs4 - en to mk translation catalogue (43 entries)

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
mk: Состојбата на вашата сметка е многу ниска:
    Вашата сметка: %1
    Цена: %2

en: Download New Stuff...
mk: Земете ги последните новости...

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
mk: Не можам да преземам листа со доставувачи на последни новости од датотеката: %1

en: Loading of providers from file: %1 failed
mk: Вчитувањето на доставувачи од датотеката: %1 не успеа

en: Re: %1
mk: Ре: %1

en: Installing
mk: Инсталирам

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
mk: <qt>Не можам да го стартувам <i>gpg</i> и да ги преземам достапните клучеви. Осигурете се дека е <i>gpg</i> инсталиран, инаку проверката на симнатите ресурси нема да биде возможна.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
mk: <qt>Внесете ја тајната фраза за клучот <b>0x%1</b> што му припаѓа на <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
mk: <qt>Не можам да го стартувам <i>gpg</i> и да ја проверам валидноста на датотеката. Осигурете се дека е <i>gpg</i> инсталиран, инаку проверката на симнатите ресурси нема да биде возможна.</qt>

en: Key used for signing:
mk: Клуч за потпишување:

en: Select Signing Key
mk: Изберете клуч за потпишување

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
mk: <qt>Не можам да го стартувам <i>gpg</i> и да ја потпишам датотеката. Осигурете се дека е <i>gpg</i> инсталиран, инаку проверката на симнатите ресурси нема да биде возможна.</qt>

en: Get Hot New Stuff
mk: Земете ги последните новости!

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
mk: Инсталација за додатокот %1

en: Timeout. Check Internet connection.
mk: Истече времетот. Проверете ја врската кон Интернет.

en: Server: %1
mk: Сервер: %1

en: <br />Provider: %1
mk: <br />Доставувач: %1

en: <br />Version: %1
mk: <br />Верзија: %1

en: Provider information
mk: Информации за доставувачот

en: Could not install %1
mk: Не можам да ја инсталирам %1

en: Get Hot New Stuff!
mk: Земете ги последните новости!

en: All Providers
mk: Сите доставувачи

en: All Categories
mk: Сите категории

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel)
en: Provider:
mk: Доставувач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel)
en: Category:
mk: Категорија:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
mk: Најново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
mk: Рангирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
mk: Инсталирано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
mk: Подредување според:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
mk: Барање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
mk: Автор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update
mk: Ажурирај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
mk: Одинсталирај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install
mk: Инсталирај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonReset)
en: Reset
mk: Ресетирај

en: Icons
mk: Икони

en: Upload...
mk: Качи...

en: Details for %1
mk: Детали за %1

en: Rating: %1%
mk: Рангирање: %1%

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
mk: Од <i>%1</i>

en: Loading Preview
mk: Вчитувам преглед

en: Details
mk: Детали

en: Updating
mk: Ажурирам
