kde4libs - en to sq translation catalogue (32 entries)

en: Installing
sq: Duke Instaluar

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sq: <qt>Nuk mund të nisim <i>gpg</i> dhe të marrim çelësat e disponueshëm. Sigurohuni që <i>gpg</i> është i instaluar, përndryshe verifikimi i resurseve të shkarkuara nuk do të jetë i mundur.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sq: <qt>Nuk mund të nisim <i>gpg</i> dhe të kontrollojmë vlefshmërinë e skedarit. Sigurohuni që <i>gpg</i> është i instaluar, përndryshe verifikimi i resurseve të shkarkuara nuk do të jetë i mundur.</qt>

en: Key used for signing:
sq: Çelësi i përdorur për shënim:

en: Select Signing Key
sq: Zgjidh Çelësin e Shënimit

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
sq: <qt>Nuk mund të nisim <i>gpg</i> dhe të shënojmë skedarin. Sigurohuni që <i>gpg</i> është instaluar, përndryshe nënshkrimi i burimeve nuk do të jetë e mundur.</qt>

en: Get Hot New Stuff
sq: Merr Gjëra të Reja

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
sq: %1 Add-On Instalues

en: Server: %1
sq: Serveri: %1

en: <br />Version: %1
sq: <br />Versioni: %1

en: All Categories
sq: Të Gjitha Kategoritë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel)
en: Provider:
sq: Dhënësi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel)
en: Category:
sq: Kategoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en: Most downloads
sq: Shumica e shkarkimeve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
sq: Më i riu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
sq: Vlerësimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
sq: I Instaluar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
sq: Rradhit sipas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
sq: Kërko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
sq: Autori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update
sq: Azhuro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
sq: Çinstalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, becomeFanButton)
en: Become a Fan
sq: Bëhu një Fan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install
sq: Instalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonReset)
en: Reset
sq: Rivendos

en: Icons
sq: Ikonat

en: None
sq: Asnjë

en: Changelog:
sq: Lista e Ndryshimeve

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
sq: Nga <i>%1</i>

en: Loading Preview
sq: Duke Ngarkuar Parapamjen

en: Details
sq: Detajet

en: Updating
sq: Duke Përditësuar
