knotes - en to bg translation catalogue (165 entries)

en: Suppress creation of a new note on a non-unique instance.
bg: Спиране създаването на нова бележка при неуникална инстанция на програмата.

en: New Note
bg: Нова бележка

en: New Note From Clipboard
bg: Нова бележка от системния буфер

en: New Note From Text File...
bg: Нова бележка от текстов файл...

en: Show All Notes
bg: Показване на всички бележки

en: Hide All Notes
bg: Скриване на всички бележки

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Selected Notes...
bg: Отпечатване на избраните бележки

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Selected Notes...
bg: Изтриване на избраните бележки...

en: Select Text File
bg: Избиране на текстов файл

en: Text File
bg: Текстов файл

en: Error during open text file: %1
bg: Грешка при отваряне на текстов файл: %1

en: Open Text File
bg: Отваряне на текстов файл

en: Note from file '%1'
bg: Бележка от файл "%1"

en: No Notes
bg: Няма бележки

en: Settings
bg: Настройки

en: KDE Notes
bg: Лепящи се бележки

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Previous Maintainer
bg: Предишна поддръжка

en: Original KNotes Author
bg: Първоначален автор на KNotes

en: Ported KNotes to KDE 2
bg: Версия на KNotes за KDE 2

en: Network Interface
bg: Мрежов интерфейс

en: Started KDE Resource Framework Integration
bg: Започнал интеграцията с KDE Resource Framework

en: Idea and initial code for the new look & feel
bg: Идея и първоначална версия с новия изглед

en: Folders
bg: Папки

en: Select which KNotes folders to show:
bg: Изберете кои папки на KNotes да се показват:

en: Search...
bg: Търсене...

en: &Select All
bg: &Избиране на всичко

en: &Unselect All
bg: &Размаркиране на всичко

en: Rename notes...
bg: Преименуване на бележки...

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
bg: Изберете папка, в която да бъде запазена бележката:

en: Notes accounts
bg: Профили на бележки

en: Accounts
bg: Акаунти

en: Rename Notes
bg: Преименуване на бележки

en: Name:
bg: Име:

en: An error was occurred during renaming: %1
bg: Появи се грешка при преименуване: %1

en: Rename note
bg: Преименуване на бележка

en: &Text color:
bg: Цвят на &текста:

en: &Background color:
bg: Цвят на &фона:

en: &Show note in taskbar
bg: Показване на &бележката на системния панел

en: &Remember desktop
bg: &Всички работни плотове

en: Default &width:
bg: Подразбираща се &широчина:

en: Default &height:
bg: Подразбираща се &височина:

en: &Tab size:
bg: &Размер на табулация:

en: Auto &indent
bg: &Автоматичен отстъп

en: &Rich text
bg: &Форматиран текст

en: Text font:
bg: Шрифт за текста:

en: Title font:
bg: Шрифт за заглавието:

en: Editor Settings
bg: Настройки на редактора

en: Display Settings
bg: Настройки на показването

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
bg: Бележки

[ctx: @title:window]
en: Select notes to delete
bg: Изберете бележки за изтриване

[ctx: @title:window]
en: Select notes
bg: Избиране бележки

[ctx: @title:window]
en: Configure Shortcuts
bg: Настройки на бързи клавиши

en: Note Actions
bg: Действия за бележка

[ctx: @title:window]
en: Search Notes
bg: Търсене на бележки

[ctx: @label:textbox]
en: Search notes:
bg: Търсене на бележки:

[ctx: @action:button Search notes]
en: Search...
bg: Търсене...

[ctx: @label]
en: No Results found in search.
bg: Няма открит резултат.

en: Show Note
bg: Показване на бележка

en: Show number of notes in tray icon
bg: Показване броят на бележките в иконата в системния панел

en: Default Title:
bg: Стандартно име:

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
bg: <a href="whatsthis">Как работи това?</a>

en: <qt><p>You can customize title note. You can use:</p><ul><li>%d current date (short format)</li><li>%l current date (long format)</li><li>%t current time</li></ul></qt>
bg: <qt><p>Можете да персонализирате заглавието на бележката. Можете да използвате:</p><ul><li>%d текуща дата (кратък формат)</li><li>%l текуща дата (пълен формат)</li><li>%t актуален час</li></ul></qt>

en: Theme:
bg: Тема:

en: Download new printing themes
bg: Изтегляне на нови теми за печат

en: Bold
bg: Получер

en: Italic
bg: Курсив

en: Underline
bg: Подчертан

en: Strike Out
bg: Зачертан

en: Align Left
bg: Ляво подравняване

en: Align Center
bg: Центриране

en: Align Right
bg: Дясно подравняване

en: Align Block
bg: Блоково подравняване

en: List
bg: Списък

en: Superscript
bg: Горен индекс

en: Subscript
bg: Долен индекс

en: Increase Indent
bg: Увеличаване на отстъпа

en: Decrease Indent
bg: Намаляване на отстъпа

en: Text Color...
bg: Цвят на текста...

en: Text Background Color...
bg: Цвят на фона...

en: Text Font
bg: Шрифт на текста

en: Text Size
bg: Размер на текста

en: Insert Date
bg: Вмъкване на дата

en: Insert Checkmark
bg: Вмъкване на отбелязка

en: Notes Summary Configuration Dialog
bg: Настройки на описание на бележки

[ctx: @action:inmenu create new popup note]
en: &New
bg: &Нова

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can add a new popup note.
bg: Ще ви бъде представен с диалог, в който можете да добавите нова изскачаща бележка.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit...
bg: Редактиране...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Edit popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can modify an existing popup note.
bg: Ще ви бъде показан диалогов прозорец, в който можете да промените съществуваща изскачаща бележка.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
bg: Преименуване...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Rename popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can rename an existing popup note.
bg: Ще ви бъде показан диалогов прозорец, в който можете да промените името на съществуваща изскачаща бележка.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be prompted if you really want to permanently remove the selected popup note.
bg: Ще бъдете запитани, дали наистина искате да премахнете за постоянно избраната изскачаща бележка.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Print popup note" ) );
en: You will be prompted to print the selected popup note.
bg: Ще бъдете подканени да отпечатате избраната изскачаща бележка.

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Preview Selected Notes...
bg: Предварителен преглед на избраните бележки...

en: Note settings...
bg: Настройки на бележка...

en: Preferences KNotes...
bg: Настройки на KNotes...

en: Mail...
bg: Поща...

en: Send...
bg: Изпращане...

en: Set Alarm...
bg: Задаване на аларма...

en: Save As...
bg: Запис като...

en: Lock
bg: Заключване

en: Unlock
bg: Отключване

en: Set Focus to Quick Search
bg: Фокусиране на бързо търсене

[ctx: @info]
en: To print notes, first select the notes to print from the list.
bg: За да отпечатате бележки, първо изберете бележките, които да отпечатате от списъка.

[ctx: @title:window]
en: Print Popup Notes
bg: Печат на бележка

en: Note was not created.
bg: Бележката не е създадена.

en: Create new note
bg: Създаване на нова бележка

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this note?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрита тази бележка

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
bg: Потвърждаване на изтриването

[ctx: @title:window]
en: Rename Popup Note
bg: Преименуване на бележки

[ctx: @label:textbox]
en: New Name:
bg: Ново име:

en: Show Note...
bg: Показване на бележка...

en: Rich text (*.html)
bg: Форматиран текст (*.html)

en: Plain text (*.txt)
bg: Неформатиран текст (*.txt)

en: Save As
bg: Запазване като

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
bg: <qt>Вече има файл с име <b>%1</b>.<br />Сигурни ли сте, че искате да бъде презаписан?</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: New Popup Note...
bg: Нова бележка...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new popup note.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, където можете да създадете нова бележка.

[ctx: @title]
en: Popup Notes
bg: Лепящи се бележки

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
bg: Текуща поддръжка

[ctx: @info:credit]
en: Previous Maintainer
bg: Предишна поддръжка

[ctx: @info:credit]
en: Developer
bg: Разработка

[ctx: @item]
en: Meeting
bg: Среща

[ctx: @item]
en: Note: %1
bg: Забележка: %1

[ctx: @item]
en: New Note
bg: Нова бележка

[ctx: @title:window]
en: Show Popup Note
bg: Показване на бележка

[ctx: @title:window]
en: Edit Popup Note
bg: Редактиране на бележка

[ctx: @label popup note name]
en: Name:
bg: Име:

en: Search notes...
bg: Търсене на бележка...

en: Search notes...<%1>
bg: Търсене на бележки...<%1>

en: (note locked, it will not removed)
bg: (Бележката е заключена, няма да се изтрие)

en: Do you really want to delete this note? | Do you really want to delete these %1 notes?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрита бележката ?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да бъдат изтрити тези %1 бележки ?

en: Popup Notes
bg: Лепящи се бележки

en: No notes found
bg: Няма открит бележки.

en: Modify Note...
bg: Промяна на бележка...

en: Delete Note...
bg: Изтриване на бележка...

en: Read Popup Note: "%1"
bg: Прочитане на бележка: "%1

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрита бележката <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Delete
bg: Потвърждаване на изтриването

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Please enter the new name:
bg: Моля, въведете ново име:

en: Save note as plain text
bg: Запис на бележката като обикновен текст

[ctx: @title:window]
en: Save As
bg: Запазване като

en: &All Desktops
bg: &Всички работни плотове

en: New
bg: Нова

en: Rename...
bg: Преименуване...

en: Hide
bg: Скриване

en: Delete
bg: Изтриване

en: Preferences...
bg: Настройване...

en: Keep Above Others
bg: На преден план

en: Keep Below Others
bg: На заден план

en: To Desktop
bg: Преместване към

en: Walk Through Notes
bg: Преглед на бележките

en: Alarm:
bg: Аларма:

en: Note is locked
bg: Бележката е заключена

en: Print Note | Print %1 notes
bg[0]: Печат на бележка
bg[1]: Печат на %1 бележки

en: Printing theme was not found.
bg: Темата за печат не е открита.

en: Printing error
bg: Грешка при печат

en: Printing theme:
bg: Тема за печат:

en: Preview
bg: Преглед

en: Print
bg: Печат

[ctx: @title:window]
en: Select theme
bg: Избиране на тема

en: Themes:
bg: Теми:
